Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Szariat w Libii.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak było do przewidzenia efektem "Arabskiej Wiosny" będzie wprowadzanie na terenach krajów nią objętych koranicznego prawa szariatu.

Już w 2011 roku portal "Euroislam" (www.euroislam.pl/index.php/2011/10/w-libii-bedzie-rzadzil-szariat/) przewidywał, że podstawą libijskiego prawodawstwa będzie szariat:

"Głównym prawem Libii będzie szariat"-zadeklarował tymczasowy przywódca libijski, Mustafa Abdel Dżalil, w ogłoszonym orędziu do narodu, w którym oficjalnie proklamował wyzwolenie kraju spod reżymu Kaddafiego.

"Jakiekolwiek przepisy naruszające szariat są niezgodne z prawem"-mocno podkreślił w swym orędziu Mustafa Dżalil.

No i dwa lata po obaleniu Kaddafiego, Libijskie Zgromadzenie Narodowe na początku grudnia br. przegłosowało uznanie szariatu za podstawę państwowego prawodawstwa i działalności wszystkich jego instytucji. W związku z tym wszystkie przepisy będą musiały być zgodne z zasadami opisanymi w pięciu świętych księgach islamu.

Zgodnie z przegłosowaną decyzją Libijskiego Zgromadzenia Narodowego, zostanie wyznaczona specjalna komisja do przeanalizowania istniejących rozwiązań prawnych i dostosowanie ich do wymogów prawa religijnego.

Jak wiadomo religia muzułmańska nie uznaje rozdzielenia instytucji państwowych od religii, bo wszystkie dziedziny życia wyznawców islamu regulują prawa szariatu.

Obecnie szariat obowiązuje w większości krajów Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki, gdzie utrzymywany jest wzt. podwójny system sądownictwa: świecki oraz religijny. Z tym, że w krajach, w których obowiązuje szariat, prawo religijne jest nadrzędne wobec praw świeckich. W niektórych z krajów gdzie przyjęto szariat, sądy religijne zajmują się wyłącznie sprawami małżeństw i dziedziczenia, ale są rownież kraje (np. w Arabii Saudyjskiej i Iranie) gdzie sądy religijne sprawują absolutną władzę nad wszystkimi aspektami życia.

I na tą właśnie drogę weszły obecnie władze libijskie, czyli na drogę reżymu teokratycznego jaki obowiązuje np. w Iranie i Arabii Saudyjskiej.

W związku z powyższym interesujące jest jak się ma wprowadzenie prawa szariatu w Libii do wcześniejszych deklaracji składanych przez zachodnich mocodawców libijskiej rewolty, którzy twierdzili, że skierowana ona jest przeciwko ograniczaniu swobód obywatelskich i łamaniu podstawowych praw człowieka przez autokratyczny reżym?

Sądzę, że w tym momencie pretekst walki o swobody obywatelskie, pod jakim dokonuje się ekspansji na kraje niezależne od międzynarodowej finansjery i globalnych korporacji przemysłu wydobywczego, po prostu się skompromitował.

Bo czyż zachodni "obrońcy" praw człowieka nadal mogą twierdzić, że obalenie rządów Kaddafiego doprowadziło do wyłonienia się takich władz w Libii, które wprowadzają swobody obywatelskie, prawa człowieka i respektują "wzorcowe" zasady demokracji zachodnich?

Oczywiście, że nie, gdyż jednym celem jaki przyświecał tym, którzy doprowadzili do obalenia poprzedniego rządu libijskiego było wyłącznie przejęcie kontroli nad bogactwami naturalnymi tego kraju i jego systemu finansowego opartego na ropie naftowej, z wydobycia której zyski przeznaczane były na potrzeby socjalne libijczyków i zwiększenie państwowych rezerw złota.

Taka więc polityka państw zachodnich wobec Bliskiego Wschodu ( i nie tylko wobec tego regionu) powoduje poczucie rażącej niesprawiedliwości wśród społeczności międzynarodowej, która dezawuuje wiarygodność równoczesnych żadań demokratyzacji i przestrzegania norm międzynarodowych, bo w efekcie prowadzi to do przejmowania w wyniku takich działań władzy przez radykalistów islamskich, anie do deklarowanej wcześniej wolności i poszanowania praw obywatelskich.

Nie dość tego retoryka dotycząca praw człowieka oraz nieprzestrzeganie przez Stany Zjednoczone i Izrael podstawowych norm w dziedzinie ich ochrony umniejszają w efekcie powagę i poszanowanie praw człowieka w krajach islamskich, które kojarzą taką postawę jako wybieg polityczny będący jedynie pretekstem realizacji celów globalnych.

Oczywiście efektem ubocznym tego typu zjawiska jest radykalizacja postaw w społeczeństwach krajów islamskich, wzrost nienawiści wobec wzorca kulturowego państw zachodnich i religii katolickiej, który to problem rykoszetem celuje już bezpośrednio w nas.

Tak więc polityka dominacji jaką stosują obecnie kraje zachodnie wobec państw arabskich, przy wykorzystaniu koncepcji kreowania zastępczych przeciwników ekonomicznych i politycznych (widzimy to chociażby obecnie wobec Syrii i Iranu), zaczyna przynosić skutek odwrotny i zamiast osłabiać napięcia międzynarodowe ciągle je eskaluje.

Dokąd w ostateczności doprowadzi nas taka metoda realizacji globalnej ekspansji ekonomicznej i militarnej chyba już wyraźnie widać chociażby na przykładzie Syrii, gdzie konflikt wewnętrzny mógł się przerodzić w militarne zmagania mocarstw atomowowych z niewykluczniem użycia przez nie nawet broni jądrowej.

Chyba najwyższy już czas zastopować tą politykę ciągłego igrania z ogniem, która może w pewnym momencie wyrwać się spod kontroli?

1. pl.wikipedia.org/wiki/Szariat,

2. pl.wikipedia.org/wiki/Arabska_wiosna,

3. pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Libii_%282011%29,

4. www.euroislam.pl/index.php/2011/10/w-libii-bedzie-rzadzil-szariat/,

5. tvp.info/informacje/swiat/libia-szariat-staje-sie-prawem/13220384,

6. libertycrier.com/libyan-leaders-give-mccain-award-vote-sharia-law/

KOMENTARZE

 • ·
  Miejsca gdzie stosowany jest szariat są nam na rękę. Będzie gdzie wysyłać kwiat ,,naszej'' politycznej i intelektualnej elity na resocjalizację.
 • @mirakles 11:32:34
  Dodam, że kwiat wiadomej nacji:)))))

  Pozdrawiam.
 • :))))))
  Witam *1 - hasbarę:)

  Pozdrawiam pełen podziwu dla czujności hasbarczyków:)
 • @moher 14:16:19
  "Oni się zawsze dobrze dogadują i czują się wszędzie jak ryba w wodzie"- albo jak świnia w chlewie:))))- to tak na marginesie.

  Natomiast przechodząc do meritum cytatu, to masz całkowitą rację, bo nacja ta nie kieruje się żadnymi zasadami po za jedną:

  Nam jako narodowi wybranemu dozwolone jest wszystko!

  Tak więc każde krętactwo, każde świństwo i śmierdzący kompromis to jest ich chleb codzienny, więc zawsze będą taktycznie trzymać z aktualnie silniejszym od nich i go wykorzystywać we własnym celu, aż nadejdzie taki czas gdy oni już będą na tyle mocni, że narzucą wszystkim innym swoją wolę.
  Ten czas się właśnie zbliża.

  Pozdrawiam.
 • Libia i szariat
  To, że polityka dominacji krajów zachodnich wobec państw arabskich zaczyna przynosić skutek odwrotny i ciągle eskaluje napięcia międzynarodowe, prawdopodobnie była brana pod uwagę przy organizowaniu tych wszystkich arabskich wiosen. Sądzę, że robiono to wszystko pod program podziału świata na regiony, gdzie państwa arabskie tworzą jeden region. Widocznie uznali, że nawet jak zostanie tam wprowadzony szariat, to i tak się z nimi dogadają, jak dogadują się z Arabią Saudyjską. A że to nie przełoży na miłość z innymi, to już nikogo z możnych nie interesuje. Zresztą robienie zadym na całym świecie to znana zabawa, bo czym większy bałagan tym lepsze interesy.
  Przy okazji załatwiono sprawę samego Kadafiego, który należał do tych, co to nie lubią się dzielić posiadanym bogactwem z innymi i miał swoje zdanie. A zamiast dzielenia się wprowadzał w Libii swoje reformy bardzo niepopularne w tzw. świecie cywilizowanym jak chociażby darmową opiekę lekarską łącznie z darmowymi lekarstwami. Za jego rządów starsi i mądrzejsi chyba nie bardzo mieli ochotę na robienie interesów na terenie Libii. Tak mi się przynajmniej wydaje, chociaż mogę się mylić.
 • @traszka 15:53:30
  Zgadza się!

  Ale jeśli chodzi o sprawę, że:

  "Za jego rządów starsi i mądrzejsi chyba nie za bardzo mieli ochotę na robienie interesów na terenie Libii"

  to problem z tym wyglądał trochę inaczej.

  Otóż chodziło o to, że "starsi i mądrzejsi" aż przebierali nóżkami zniecierpliwieni niemożnością robienia geszeftów z Kaddafim, bo on solidaryzując się z Palestyńczykami po prostu nie chciał z nimi wchodzić w żadne konszachty i co gorsze oni nie mieli na niego sposobu.

  Dlatego też jedynym sposobem na zrobienie geszeftu w Libii (podobnie jak w Iraku, Syrii i Iranie) jest dokonanie zamachu stanu i usunięcie niewygodnej przeszkody lub też po prostu napaść na dany kraj pod jakimkolwiek propagandowym pretekstem.

  Dlatego ich dzisiaj nie razi szariat w Libii, bo już osiągnęli swój cel jakim było położenie łap na bogactwach naturalnych tego kraju.

  Od tego momentu sprawy wewnętrzne w Libii- o ile nie kolidują z ich biznesem i mu nie zagrażają- przestały ich obchodzić.
  Poza tym tolerowanie rządów fundamentalistów islamskich daje im duże możliwości manewru w przyszłości, co widzieliśmy chociażby w przypadku Arabii Saudyjskiej, której obywatele brali udział w operacji pod fałszywą flag w USA 11.09.01r. zaś w czasie niej nie zginął najprawdopodobniej żaden z "onych".

  Pozdrawiam.
 • @traszka 15:53:30
  No i chciał oprzeć dinara na złocie - ooo, to fatalny przykład dla innych, posiadających bogactwa naturalne.... USrael nie mógł do tego dopuścić, po prostu. Saddam poległ, gdy chciał rozliczeń za ropę w euro.
 • @KOSSOBOR 16:23:38
  Bo handel ropy MUSI być rozliczny w $, gdyż inaczej USA zbankrutuje.

  Pozdrawiam:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej