Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi- oby tylko zakończyły się rywalizacją sportową.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Jest to druga po 34 latach impreza olimpijska odbywająca się w Rosji.

Zmagania sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi trwać będą od 7 do 23 lutego. Są to XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie i jednocześnie jest to druga impreza olimpijska odbywająca się w Rosji.

Pierwszą była pamiętna Letnia Olimpiada w 1980 roku w Moskwie.

Soczi ubiegało się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich już w 2002 roku, ale wtedy MKOl wybrał amerykańskie Salt Lake City. Od tego czasu rosyjskie władze sportowe zainwestowały prawie 12 mld $ w infrastrukturę oraz obiekty sportowe czego ukoronowaniem było wybranie Soczi na miejsce tegorocznej Olimpiady Zimowej.

Uczestnicy Olimpiady w Soczi będą rywalizowali ze sobą w 15 dyscyplinach sportowych oraz 98 konkurencjach. Będzie to o 12 konkurencji więcej niż na wcześniejszych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Z nowych konkurencji będą m.in. skoki narciarskie kobiet, narciarski halfpipe, sztafeta mieszana w biathlonie i rywalizacja drużynowa w narciarstwie figurowym.

To tyle o samych zawodach, a teraz przejdźmy do otoczki politycznej tegorocznej Olimpiady Zimowej w Soczi.

Otóż jak wiemy na jesieni i początku zimy ubiegłego roku na terenie południowej Rosji miało miejsce kilka zamachów terrorystycznych, a w tym do jednego z nich doszło na dworcu kolejowym w Wołgogradzie.

Okazuje się, że w wyniku tego zamachu zginęło pięciu pracowników, w tym jeden z głównych inżynierów i projektantów rakiet z wołgogradzkiego zakładu produkującego rakiety balistyczne służące do przenoszenia głowic jądrowych. Voltinski Zakład Budowy Maszyn, zaangażowany jest również w badania i rozwój najnowszych rakiet balistycznych,  w tym odpalanych z okrętów podwodnych rakiet Buława oraz rakiet balistycznych Topol-M.

Po samobójczym zamachu bombowym na autobus pod Wołgodradem w październiku ubiegłego roku, prezydent Putin powiedział, że mające miejsce wówczas ataki terrorystyczne są częścią wysiłków skierowanych na bezpośrednie zagrożenie Rosji:

"Pewne siły polityczne używają islamu- radykałów znajdujących się w tej grupie, którzy nie są typowi dla rosyjskich muzułmanów- aby osłabić nasze państwo i stworzyć konflikt na rosyjskiej ziemi, które mogą być następnie kontrolowane z zagranicy".

Oprócz tworzenia problemów dla Rosji podczas przygotowań do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, działania terrorystyczne zostały zaplanowane jako odpowiedź na Rosyjskie wsparcie dla Baszara al-Assada w Syrii, który nadal utrzymuje się przy władzy mimo znacznych wysiłków ze strony Stanów Zjednoczonych i ich partnerów, w tym Arabii Saudyjskiej, Kataru, Turcji i Izraela, aby go obalić i na jego miejsce osadzić marionetkowy rząd, podobny do tego jaki wcześniej zainstalowano w Libii, Iraku i Afganistanie.

Problem syryjski wynika z tego, że rosyjskie władze są obecnie najsilniejszym i najbardziej istotnym wsparciem dla syryjskiego rządu, co spowodowane jest głównie, przez strategiczne znaczenie dla Rosji jej jedynej bazy marynarki wojennej na morzu Śródziemnym jaką posiadają w syryjskim porcie Tartus.

Zaś sama Syria i obecna tam baza rosyjskiej marynarki wojennej jest istotna dla Stanów Zjednoczonych i jej partnerów z powodu tego, że utrzymanie się rządu Assada, a w raz z nim obecności w tym regionie wojsk rosyjskich uniemożliwia przeprowadzenie skutecznego i w miarę mało kosztownego ataku na Iran.

Tak więc ubiegłoroczne zamachy w połudnowej Rosji są najprawopodobniej prekursorem nadchodzących wydarzeń, które rozegrać się mogą podczas trwania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, na temat czego napisał po jesienych zamachach w Włogogradzie dziennik Los Angeles Times:

"Przerażające wydarzenia w Wołgogradzie w ostatnich dniach są tylko przypomnieniem, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi będą za pięć tygodni otwarte w przerażająco niestabilnej części byłego, sowieckiego imperium".

Na potwierdzenie tych słów następują w rejonie bezpośrednich granic Rosji kolejne znaczące i bezprecedensowe wydarzenia.

Otóż od początku roku mamy wzrost napięcia wewnętrznego na Ukrainie, które jak na razie nie ulega rozładowaniu, a dodatkowo nawet eskaluje w niebezpiecznym kierunku. Kolejnymi przykładami na to są wpłynięcie dwóch (jak na razie) okrętów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych na morze Czarne, a jak wiemy Soczi leży na wybrzeżu morza Czarnego, zaś Ukraina posiada na nim swoją południową granicę. Nie dość tego na Krymie w Sewastopolu nadal istnieje jedna z największych baz morskich rosyjskiej marynarki wojennej (w tym z okrętami uzbrojonymi w broń jądrową) na świecie.

Jak z tego widać wzrost napięcia i jego dalsze eskalowanie, bezpośrednio przy granicach państwowych i strefy rosyjskich wpływów, jest  nie do ukrycia, a wszystko to dzieje się w czasie rozpoczynających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Tak więc możemy sobie wyobrazić, co może się stać gdyby doszło w Soczi w czasie zmagań sportowych do jakiś spektakularnych prowokacji, incydentów i zamachów. Czy sytuacja ta nie mogłaby stać się pretekstem do bezpośrednich działań (oczywiście pod pretekstem np. pomocy humanitarnej lub ewakuacji zagrożonych sportowców, obywateli obcych państw, biorących udział w Igdzyskach Olimpijskich jako widzowie i pracowników miedzynarodowych mediów przekazujących realcję z olimpijskich zmagań sportowych) czynników zewnętrznych na rosyjskiej ziemi lub bezpośrednio przy jej granicach?

Przy takim występującym tam natężeniu konfliktów regionalnych i poważnych zagrożeń terrorystycznych można powiedzieć, że Olimpiada w Soczi jest rywalizacją sportową odbywającą się na beczce z prochem, w której dodatkowo podpalono już lont.

Na zakończenie przytoczę fragment tekstu z marca 2011 roku gdzie problem Soczi już się pojawił:

"Niestety, w powietrzu wisi także III wojna światowa. Wiele wskazuje na to, że rozpocznie się ona w czasie najbliższych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w rosyjskim kurorcie Soczi....Jej zarzewiem mogą być konflikty, którymi nękane są obecnie liczne zakątki na świecie....Do tego momentu, w stronę Rosji przesuwać się będą strefy spięć."

Oby, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku w stosunku do Syrii i wobec Iranu, kiedy nie spełnił się żaden zapowiadany wcześniej czarny scenariusz,  a napięcia międzynarodowe zostały skutecznie rozładowane i tym razem,  Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi dostarczyły nam wyłącznie silnych sportowych wrażeń, a więc dużo sukcesów polskich olimpijczyków, rekordowej ilości medali dla naszych reprezentanów oraz innych pozytywnych przeżyć- czego sobie i państwu życzę.

Pozdrawiam.

 

1.  www.kavkazcenter.com/eng/content/2014/01/02/18729.shtml,

2.  niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Przerazajaca-prognoza-III-wojna-swiatowa-zacznie-sie-wkrotce-w-Rosji,wid,13269346,wiadomosc.html,

3.  theoptimisticconservative.wordpress.com/2014/02/05/black-sea-naval-charade-continues/,

4.  snafu-solomon.blogspot.com/2014/02/keeping-track-of-us-navywith-one-app.html,

5.  www.reuters.com/article/2014/02/08/us-olympics-usa-travel-idUSBREA1700U20140208.

KOMENTARZE

 • :)
  >niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Przerazajaca-prognoza-III-wojna-swiatowa-zacznie-sie-wkrotce-w-Rosji,wid,13269346,wiadomosc.html.

  "Astrolodzy, jasnowidze i media znów nie mają dla nas dobrych wiadomości. Najbliższe miesiące i lata będą czasem destabilizacji oraz eskalacji konfliktów. Tragiczne w skutkach klęski żywiołowe staną się chlebem powszednim, a świat pozna kolejnych tyranów. Niestety, w powietrzu wciąż wisi także III wojna światowa. [...] O nadchodzących czasach niczego dobrego powiedzieć się nie da - wynika z analiz ekspertów, którzy licznie zgromadzili się na forum, które odbyło się 24 marca b.r. Wśród astrologów, parapsychologów i szamanów, którzy dzielili się swoimi przewidywaniami dominował posępny nastrój. Trudno się temu zresztą dziwić, skoro czasy pokoju i dobrobytu mamy już podobno za sobą. Niemal tradycyjnie już, najczarniejszy scenariusz na nadchodzące lata zarysował szanowany rosyjski astrolog Paweł Globa, który znany jest ze swoich interpretacji przepowiedni Nostradamusa. [...] "W tym roku na świecie toczyć się będą wojny, ale w naszym kraju wszystko będzie w porządku. Z wyjątkiem lata, kiedy będzie naprawdę ciężko" - powiedział Paweł Globa. "Wówczas, w czerwcu i lipcu, mieć będą miejsce trzy zaćmienia jedno po drugim. W tym roku będzie łącznie sześć zaćmień. [...] Stanowisko zaprezentowane podczas ostatniego sympozjum przez Pawła Globę w pełni poparli pozostali dyskutanci - poinformował serwis pravda.ru. (ROTFL!!! - D.) [...] "Zapowiada się długa wiosna i gorące lato. Na świat przyjdą dzieci z sześcioma palcami oraz bestie" - powiedziała Larisa Vais. "Wiele osób zginie w tym roku na Ziemi"".

  TIAAAAAAA..... Pogratulować źródeł :)))

  Wszak!!:

  https://astrologyexpressed.files.wordpress.com/2011/02/uranus.jpg

  Zdrowia! (bo widzę, że pilnie potrzebne :)))
 • @DelfInn 16:25:05
  Dziękuję za gratulacje i proszę o więcej:))))

  Źródło się nie podoba- może za mało koszerne:))))

  A oto fakty:

  1. https://photos3.pix.ie/7D/26/7D2692B5C79B45E28D2AF6B20182DF86.jpg,

  2. https://www.youtube.com/watch?v=6Mylt0TbYMY,

  https://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/nadchodzi-pierwsze-w-tym-roku-zacmienie-slonca,

  3. https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/arktyczny-huragan-w-usa-amerykanie-beda-odczuwac-nawet-50-st-c,110250,1,0.html,

  https://www.polskatimes.pl/artykul/1082054,nadciaga-herkules-arktyczny-huragan-zmrozil-usa-teraz-zagraza-europie-zdjecia-video,id,t.html,

  https://www.wprost.pl/ar/430385/Huragan-nad-Europa-6-zabitych-200-tys-domow-bez-pradu/,

  https://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,16-ofiar-smiertelnych-wybuchu-wulkanu-Sinabung-w-Indonezji,wid,16375513,wiadomosc.html,

  https://wiadomosci.wp.pl/gid,16380481,kat,1034987,title,Erupcja-wulkanu-Tungurahua,galeria.html,

  https://losyziemi.pl/usa-najwieksza-od-40-lat-susza-w-kalifornii.....

  https://www.humorek.com.pl/upload/images/co_to_jest_2014-02-01_09-58-40_middle.jpg


  Pozdrawiam Życząc Duuuuuuużo Zdrowia:)))))))
 • Witam
  *1 hasbarę:)))))))

  Może hasbara ujawni jakie dostaliście wytyczne na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi?

  https://www.owp.nazwa.pl/owp/images/stories/Zionist_Lock.JPG

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:02:11
  Bóg zapłać za życzenia! Natchnąłeś mnie tak tym sajtem, że aż z jednego z artykułów zrobiłem notkę :)))

  A teraz do pieca. Pierwsza fota jest datowana na 2010. A z którego roku są te przepowiednie, które cytuje Twoje źródło? Bo ja się niespecjalnie wkręcałem, ale zdaje mi się że z 2013, a w takim razie przepowiednia o osobach z 6. palcami byłaby retrofetyzmem (???). Zresztą, nieważne.
  Zaćmienia? Miało być 6 - tak? Tutaj masz zaćmienia słońca (linku są i księżycowe; może jasnowidze dodają jedne i drugie?):
  https://cybermoon.pl/zacmienia/z_s.html

  Itd, itp - nie chce mi się tego teraz analizować :))) Ale dzięki za materiał!
  A Wojtas to już Cię chyba za to wycałuje po pleckach! :)))

  Hejka
 • @DelfInn 17:18:10
  Ale na zdjęciu jest po 8 palców, więc te które są z 2013 roku (w dużej ilości zresztą przypadków) z 6 palcami to mały pikuś:))))

  Nie sześc tylko 3, a w linku są tylko zaćmienia słoneczne.

  \\\\Za pocałunki Wojtasa dziękuję, ale zmuszony byłbym odmówić:)))))

  Hej:)
 • @AdNovum 17:21:56
  Ech, a to? Pies?

  >W tym roku będzie łącznie sześć zaćmień

  A, osiem. No widzisz! Sam widzisz - osiem to sześć. Swoją droga co une tak z tą szóstką? W Biblii to symbol niedoskonałości (w księgach apokaliptycznych).
 • @DelfInn 17:32:00
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-okolicy-fukushimy-rosnie-liczba-dzieci-szescioma-palcami

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:32:36
  No dobra, ale to przeczytaj może ten art., com go umieścił - tam, ta psycholog jedzie po tych jasnowidzach, to raz, a dwa wyraźnie mówi, że rozgarnięty człowiek jest w stanie przewidywać skutki zdarzeń *umysłowo* nie z fusów. Oczywiście w artykule jest manipulacja, ale < z tym. Wracając do Fukushimy, to przypomnij sobie artykuły sigmy i cyborga, które pojawiały się bezposr. po wydarzeniach w J. - tam mutacje zaczęły sie już bardzo wcześnie u zwierząt bezkręgowych i u roślin. Ile trzeba żeby ++ 2 i 2? czy ja musze czytac bredy ze zmiannaziemi? nie musze - ja wiem. I tobie tez tego życzę!
 • @DelfInn 17:40:56
  A co to jest tzw. "wróżenie z fusów"?
  Otóż jest to odczytywanie śladów zapisanych w podświadomości człowieka.
  Ślady zaś tam głęboko ukryte, to jest wiedza nagromadzona nie tylko z teraźniejszych przeżyć wynikająca, ale również zapis pamięci przeszłych pokoleń, którą każdy z nas- cz tego chce, czy też nie chce- posiada.
  Natomiast tłumaczenie zjawiska przez pryzmat psychologii, to już zakrawa na prawdziwą czarną magię tylko, że ubraną w interpretację naukową, co wynika z tego z oczywistego faktu, iż mózg człowieka- a właściwie to co się w nim dzieje- jest największą zagadką współczesnej nauki.

  Jeśli zaś chodzi o brednie pochodzące z niekoszernego źródła, to dla mnie nie ma znaczenia z jakiego źródła informacja pochodzi, natomiast ważne jest czy informacja ta porusza zagadnienia mnie interesujące.
  Nie ma złych źródeł, jest tylko negatywne uwarunkowanie, wynikające z pewnych konwenansów. A przecież wiadomo, że człowiek jako istota rozumna, nie może ograniczać swego intelektu.
  Czyż Bóg nie dał nam wolnej woli, która pozwala nam odróżniać fałsz od prawdy, tylko aby móc dokonać w sposób świadomy takiego rozróżnienia najpierw trzeba poznać fałsz i kłamstwo?

  Za życzenia serdeczni dziękuję i

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:24:51
  Ave 5*.
 • @
  Z tym zagrożeniem w Soczi to do końca nie jest tak. Igrzyska sportowe mają to do siebie ze każda próba "namącenia" spotyka zdecydowany sprzeciw całego świata i to niezależnie od poglądów.
  Nikt chcący się w świecie liczyć i "żyć" nie podniesie reki na to wydarzenie.
  Jest jeden wyjątek. Jest to specjalnie wymierzona prowokacja liczących się w świecie graczy! To z tej strony można liczyć na największe ryzyko.
 • @AdNovum 17:21:56
  Co tam kilka zaćmień Słońca, czy Księżyca! O wiele groźniejsze są globalne zaćmienia umysłów. W dodatku niepoliczalne.
  Pozdrawiam:)))
 • @Stara Baba 21:33:29
  Zgadzam się w 100%.

  Pozdrawiam.
 • @traszka 21:54:42
  Witaj Płocczanko:)

  "....globalne zaćmienie umysłów..."- to już przybiera rozmiary prawdziwej epidemii, której przyczyną są: niedouczenie, masowa indoktrynacja, brak elementarnych podstaw logiki, demoralizacja oraz umysłowe zgnuśnienie.

  Pozdrawiam:)
 • @Repsol 20:59:49
  Dzięki!

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej