Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi- oby tylko zakończyły się rywalizacją sportową.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Jest to druga po 34 latach impreza olimpijska odbywająca się w Rosji.

Zmagania sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi trwać będą od 7 do 23 lutego. Są to XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie i jednocześnie jest to druga impreza olimpijska odbywająca się w Rosji.

Pierwszą była pamiętna Letnia Olimpiada w 1980 roku w Moskwie.

Soczi ubiegało się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich już w 2002 roku, ale wtedy MKOl wybrał amerykańskie Salt Lake City. Od tego czasu rosyjskie władze sportowe zainwestowały prawie 12 mld $ w infrastrukturę oraz obiekty sportowe czego ukoronowaniem było wybranie Soczi na miejsce tegorocznej Olimpiady Zimowej.

Uczestnicy Olimpiady w Soczi będą rywalizowali ze sobą w 15 dyscyplinach sportowych oraz 98 konkurencjach. Będzie to o 12 konkurencji więcej niż na wcześniejszych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Z nowych konkurencji będą m.in. skoki narciarskie kobiet, narciarski halfpipe, sztafeta mieszana w biathlonie i rywalizacja drużynowa w narciarstwie figurowym.

To tyle o samych zawodach, a teraz przejdźmy do otoczki politycznej tegorocznej Olimpiady Zimowej w Soczi.

Otóż jak wiemy na jesieni i początku zimy ubiegłego roku na terenie południowej Rosji miało miejsce kilka zamachów terrorystycznych, a w tym do jednego z nich doszło na dworcu kolejowym w Wołgogradzie.

Okazuje się, że w wyniku tego zamachu zginęło pięciu pracowników, w tym jeden z głównych inżynierów i projektantów rakiet z wołgogradzkiego zakładu produkującego rakiety balistyczne służące do przenoszenia głowic jądrowych. Voltinski Zakład Budowy Maszyn, zaangażowany jest również w badania i rozwój najnowszych rakiet balistycznych,  w tym odpalanych z okrętów podwodnych rakiet Buława oraz rakiet balistycznych Topol-M.

Po samobójczym zamachu bombowym na autobus pod Wołgodradem w październiku ubiegłego roku, prezydent Putin powiedział, że mające miejsce wówczas ataki terrorystyczne są częścią wysiłków skierowanych na bezpośrednie zagrożenie Rosji:

"Pewne siły polityczne używają islamu- radykałów znajdujących się w tej grupie, którzy nie są typowi dla rosyjskich muzułmanów- aby osłabić nasze państwo i stworzyć konflikt na rosyjskiej ziemi, które mogą być następnie kontrolowane z zagranicy".

Oprócz tworzenia problemów dla Rosji podczas przygotowań do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, działania terrorystyczne zostały zaplanowane jako odpowiedź na Rosyjskie wsparcie dla Baszara al-Assada w Syrii, który nadal utrzymuje się przy władzy mimo znacznych wysiłków ze strony Stanów Zjednoczonych i ich partnerów, w tym Arabii Saudyjskiej, Kataru, Turcji i Izraela, aby go obalić i na jego miejsce osadzić marionetkowy rząd, podobny do tego jaki wcześniej zainstalowano w Libii, Iraku i Afganistanie.

Problem syryjski wynika z tego, że rosyjskie władze są obecnie najsilniejszym i najbardziej istotnym wsparciem dla syryjskiego rządu, co spowodowane jest głównie, przez strategiczne znaczenie dla Rosji jej jedynej bazy marynarki wojennej na morzu Śródziemnym jaką posiadają w syryjskim porcie Tartus.

Zaś sama Syria i obecna tam baza rosyjskiej marynarki wojennej jest istotna dla Stanów Zjednoczonych i jej partnerów z powodu tego, że utrzymanie się rządu Assada, a w raz z nim obecności w tym regionie wojsk rosyjskich uniemożliwia przeprowadzenie skutecznego i w miarę mało kosztownego ataku na Iran.

Tak więc ubiegłoroczne zamachy w połudnowej Rosji są najprawopodobniej prekursorem nadchodzących wydarzeń, które rozegrać się mogą podczas trwania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, na temat czego napisał po jesienych zamachach w Włogogradzie dziennik Los Angeles Times:

"Przerażające wydarzenia w Wołgogradzie w ostatnich dniach są tylko przypomnieniem, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi będą za pięć tygodni otwarte w przerażająco niestabilnej części byłego, sowieckiego imperium".

Na potwierdzenie tych słów następują w rejonie bezpośrednich granic Rosji kolejne znaczące i bezprecedensowe wydarzenia.

Otóż od początku roku mamy wzrost napięcia wewnętrznego na Ukrainie, które jak na razie nie ulega rozładowaniu, a dodatkowo nawet eskaluje w niebezpiecznym kierunku. Kolejnymi przykładami na to są wpłynięcie dwóch (jak na razie) okrętów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych na morze Czarne, a jak wiemy Soczi leży na wybrzeżu morza Czarnego, zaś Ukraina posiada na nim swoją południową granicę. Nie dość tego na Krymie w Sewastopolu nadal istnieje jedna z największych baz morskich rosyjskiej marynarki wojennej (w tym z okrętami uzbrojonymi w broń jądrową) na świecie.

Jak z tego widać wzrost napięcia i jego dalsze eskalowanie, bezpośrednio przy granicach państwowych i strefy rosyjskich wpływów, jest  nie do ukrycia, a wszystko to dzieje się w czasie rozpoczynających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Tak więc możemy sobie wyobrazić, co może się stać gdyby doszło w Soczi w czasie zmagań sportowych do jakiś spektakularnych prowokacji, incydentów i zamachów. Czy sytuacja ta nie mogłaby stać się pretekstem do bezpośrednich działań (oczywiście pod pretekstem np. pomocy humanitarnej lub ewakuacji zagrożonych sportowców, obywateli obcych państw, biorących udział w Igdzyskach Olimpijskich jako widzowie i pracowników miedzynarodowych mediów przekazujących realcję z olimpijskich zmagań sportowych) czynników zewnętrznych na rosyjskiej ziemi lub bezpośrednio przy jej granicach?

Przy takim występującym tam natężeniu konfliktów regionalnych i poważnych zagrożeń terrorystycznych można powiedzieć, że Olimpiada w Soczi jest rywalizacją sportową odbywającą się na beczce z prochem, w której dodatkowo podpalono już lont.

Na zakończenie przytoczę fragment tekstu z marca 2011 roku gdzie problem Soczi już się pojawił:

"Niestety, w powietrzu wisi także III wojna światowa. Wiele wskazuje na to, że rozpocznie się ona w czasie najbliższych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w rosyjskim kurorcie Soczi....Jej zarzewiem mogą być konflikty, którymi nękane są obecnie liczne zakątki na świecie....Do tego momentu, w stronę Rosji przesuwać się będą strefy spięć."

Oby, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku w stosunku do Syrii i wobec Iranu, kiedy nie spełnił się żaden zapowiadany wcześniej czarny scenariusz,  a napięcia międzynarodowe zostały skutecznie rozładowane i tym razem,  Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi dostarczyły nam wyłącznie silnych sportowych wrażeń, a więc dużo sukcesów polskich olimpijczyków, rekordowej ilości medali dla naszych reprezentanów oraz innych pozytywnych przeżyć- czego sobie i państwu życzę.

Pozdrawiam.

 

1.  www.kavkazcenter.com/eng/content/2014/01/02/18729.shtml,

2.  niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Przerazajaca-prognoza-III-wojna-swiatowa-zacznie-sie-wkrotce-w-Rosji,wid,13269346,wiadomosc.html,

3.  theoptimisticconservative.wordpress.com/2014/02/05/black-sea-naval-charade-continues/,

4.  snafu-solomon.blogspot.com/2014/02/keeping-track-of-us-navywith-one-app.html,

5.  www.reuters.com/article/2014/02/08/us-olympics-usa-travel-idUSBREA1700U20140208.

KOMENTARZE

 • :)
  >niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Przerazajaca-prognoza-III-wojna-swiatowa-zacznie-sie-wkrotce-w-Rosji,wid,13269346,wiadomosc.html.

  "Astrolodzy, jasnowidze i media znów nie mają dla nas dobrych wiadomości. Najbliższe miesiące i lata będą czasem destabilizacji oraz eskalacji konfliktów. Tragiczne w skutkach klęski żywiołowe staną się chlebem powszednim, a świat pozna kolejnych tyranów. Niestety, w powietrzu wciąż wisi także III wojna światowa. [...] O nadchodzących czasach niczego dobrego powiedzieć się nie da - wynika z analiz ekspertów, którzy licznie zgromadzili się na forum, które odbyło się 24 marca b.r. Wśród astrologów, parapsychologów i szamanów, którzy dzielili się swoimi przewidywaniami dominował posępny nastrój. Trudno się temu zresztą dziwić, skoro czasy pokoju i dobrobytu mamy już podobno za sobą. Niemal tradycyjnie już, najczarniejszy scenariusz na nadchodzące lata zarysował szanowany rosyjski astrolog Paweł Globa, który znany jest ze swoich interpretacji przepowiedni Nostradamusa. [...] "W tym roku na świecie toczyć się będą wojny, ale w naszym kraju wszystko będzie w porządku. Z wyjątkiem lata, kiedy będzie naprawdę ciężko" - powiedział Paweł Globa. "Wówczas, w czerwcu i lipcu, mieć będą miejsce trzy zaćmienia jedno po drugim. W tym roku będzie łącznie sześć zaćmień. [...] Stanowisko zaprezentowane podczas ostatniego sympozjum przez Pawła Globę w pełni poparli pozostali dyskutanci - poinformował serwis pravda.ru. (ROTFL!!! - D.) [...] "Zapowiada się długa wiosna i gorące lato. Na świat przyjdą dzieci z sześcioma palcami oraz bestie" - powiedziała Larisa Vais. "Wiele osób zginie w tym roku na Ziemi"".

  TIAAAAAAA..... Pogratulować źródeł :)))

  Wszak!!:

  http://astrologyexpressed.files.wordpress.com/2011/02/uranus.jpg

  Zdrowia! (bo widzę, że pilnie potrzebne :)))
 • @DelfInn 16:25:05
  Dziękuję za gratulacje i proszę o więcej:))))

  Źródło się nie podoba- może za mało koszerne:))))

  A oto fakty:

  1. http://photos3.pix.ie/7D/26/7D2692B5C79B45E28D2AF6B20182DF86.jpg,

  2. http://www.youtube.com/watch?v=6Mylt0TbYMY,

  http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/nadchodzi-pierwsze-w-tym-roku-zacmienie-slonca,

  3. http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/arktyczny-huragan-w-usa-amerykanie-beda-odczuwac-nawet-50-st-c,110250,1,0.html,

  http://www.polskatimes.pl/artykul/1082054,nadciaga-herkules-arktyczny-huragan-zmrozil-usa-teraz-zagraza-europie-zdjecia-video,id,t.html,

  http://www.wprost.pl/ar/430385/Huragan-nad-Europa-6-zabitych-200-tys-domow-bez-pradu/,

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,16-ofiar-smiertelnych-wybuchu-wulkanu-Sinabung-w-Indonezji,wid,16375513,wiadomosc.html,

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16380481,kat,1034987,title,Erupcja-wulkanu-Tungurahua,galeria.html,

  http://losyziemi.pl/usa-najwieksza-od-40-lat-susza-w-kalifornii.....

  http://www.humorek.com.pl/upload/images/co_to_jest_2014-02-01_09-58-40_middle.jpg


  Pozdrawiam Życząc Duuuuuuużo Zdrowia:)))))))
 • Witam
  *1 hasbarę:)))))))

  Może hasbara ujawni jakie dostaliście wytyczne na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi?

  http://www.owp.nazwa.pl/owp/images/stories/Zionist_Lock.JPG

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:02:11
  Bóg zapłać za życzenia! Natchnąłeś mnie tak tym sajtem, że aż z jednego z artykułów zrobiłem notkę :)))

  A teraz do pieca. Pierwsza fota jest datowana na 2010. A z którego roku są te przepowiednie, które cytuje Twoje źródło? Bo ja się niespecjalnie wkręcałem, ale zdaje mi się że z 2013, a w takim razie przepowiednia o osobach z 6. palcami byłaby retrofetyzmem (???). Zresztą, nieważne.
  Zaćmienia? Miało być 6 - tak? Tutaj masz zaćmienia słońca (linku są i księżycowe; może jasnowidze dodają jedne i drugie?):
  http://cybermoon.pl/zacmienia/z_s.html

  Itd, itp - nie chce mi się tego teraz analizować :))) Ale dzięki za materiał!
  A Wojtas to już Cię chyba za to wycałuje po pleckach! :)))

  Hejka
 • @DelfInn 17:18:10
  Ale na zdjęciu jest po 8 palców, więc te które są z 2013 roku (w dużej ilości zresztą przypadków) z 6 palcami to mały pikuś:))))

  Nie sześc tylko 3, a w linku są tylko zaćmienia słoneczne.

  \\\\Za pocałunki Wojtasa dziękuję, ale zmuszony byłbym odmówić:)))))

  Hej:)
 • @AdNovum 17:21:56
  Ech, a to? Pies?

  >W tym roku będzie łącznie sześć zaćmień

  A, osiem. No widzisz! Sam widzisz - osiem to sześć. Swoją droga co une tak z tą szóstką? W Biblii to symbol niedoskonałości (w księgach apokaliptycznych).
 • @DelfInn 17:32:00
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-okolicy-fukushimy-rosnie-liczba-dzieci-szescioma-palcami

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:32:36
  No dobra, ale to przeczytaj może ten art., com go umieścił - tam, ta psycholog jedzie po tych jasnowidzach, to raz, a dwa wyraźnie mówi, że rozgarnięty człowiek jest w stanie przewidywać skutki zdarzeń *umysłowo* nie z fusów. Oczywiście w artykule jest manipulacja, ale < z tym. Wracając do Fukushimy, to przypomnij sobie artykuły sigmy i cyborga, które pojawiały się bezposr. po wydarzeniach w J. - tam mutacje zaczęły sie już bardzo wcześnie u zwierząt bezkręgowych i u roślin. Ile trzeba żeby ++ 2 i 2? czy ja musze czytac bredy ze zmiannaziemi? nie musze - ja wiem. I tobie tez tego życzę!
 • @DelfInn 17:40:56
  A co to jest tzw. "wróżenie z fusów"?
  Otóż jest to odczytywanie śladów zapisanych w podświadomości człowieka.
  Ślady zaś tam głęboko ukryte, to jest wiedza nagromadzona nie tylko z teraźniejszych przeżyć wynikająca, ale również zapis pamięci przeszłych pokoleń, którą każdy z nas- cz tego chce, czy też nie chce- posiada.
  Natomiast tłumaczenie zjawiska przez pryzmat psychologii, to już zakrawa na prawdziwą czarną magię tylko, że ubraną w interpretację naukową, co wynika z tego z oczywistego faktu, iż mózg człowieka- a właściwie to co się w nim dzieje- jest największą zagadką współczesnej nauki.

  Jeśli zaś chodzi o brednie pochodzące z niekoszernego źródła, to dla mnie nie ma znaczenia z jakiego źródła informacja pochodzi, natomiast ważne jest czy informacja ta porusza zagadnienia mnie interesujące.
  Nie ma złych źródeł, jest tylko negatywne uwarunkowanie, wynikające z pewnych konwenansów. A przecież wiadomo, że człowiek jako istota rozumna, nie może ograniczać swego intelektu.
  Czyż Bóg nie dał nam wolnej woli, która pozwala nam odróżniać fałsz od prawdy, tylko aby móc dokonać w sposób świadomy takiego rozróżnienia najpierw trzeba poznać fałsz i kłamstwo?

  Za życzenia serdeczni dziękuję i

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:24:51
  Ave 5*.
 • @
  Z tym zagrożeniem w Soczi to do końca nie jest tak. Igrzyska sportowe mają to do siebie ze każda próba "namącenia" spotyka zdecydowany sprzeciw całego świata i to niezależnie od poglądów.
  Nikt chcący się w świecie liczyć i "żyć" nie podniesie reki na to wydarzenie.
  Jest jeden wyjątek. Jest to specjalnie wymierzona prowokacja liczących się w świecie graczy! To z tej strony można liczyć na największe ryzyko.
 • @AdNovum 17:21:56
  Co tam kilka zaćmień Słońca, czy Księżyca! O wiele groźniejsze są globalne zaćmienia umysłów. W dodatku niepoliczalne.
  Pozdrawiam:)))
 • @Stara Baba 21:33:29
  Zgadzam się w 100%.

  Pozdrawiam.
 • @traszka 21:54:42
  Witaj Płocczanko:)

  "....globalne zaćmienie umysłów..."- to już przybiera rozmiary prawdziwej epidemii, której przyczyną są: niedouczenie, masowa indoktrynacja, brak elementarnych podstaw logiki, demoralizacja oraz umysłowe zgnuśnienie.

  Pozdrawiam:)
 • @Repsol 20:59:49
  Dzięki!

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej