Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina jest tylko pionkiem w globalnej grze.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Protesty na Ukrainie nie mogłyby osiągnąć takiej skali przemocy gdyby nie były wspierane przez potężnych zagranicznych sponsorów.

Czy deklarowana przez siły opozycyjne demokratyzacja Ukrainy jest ich głównym celem?

Na to pytanie możemy sobie odpowiedzieć po zapoznaniu się z wywiadem Christophera Hoerstala jakiego udzielił on agencji prasowej RT.

RT: W Kijowie mają miejsce niepokojące wydarzenia. Osiemnaście osób zostało zabitych. Co sądzisz o tamtejszej sytuacji? Czy ona wymknęła się już spod kontroli?

Christophe Hoerstal: Jeszcze nie. To wymaga czasu. Ale biorę poważnie to pod uwagę. Teraz jest punkt zwrotny. Wczoraj (w poniedziałek 17.02.2014r.- dopisek mój) odwiedzili Niemcy dwaj liderzy tak zwanej opozycji, Kliczko i Jaceniuk w celu wymuszenia na Merkel wprowadzenia  (na Ukrainie- dopisek mój)  sankcji, ale ona odmówiła.

Ja widzę, że za zamieszkami na Ukrainie stoi przede wszystkim Waszyngton, zaś na czele działań europejskich stoją Niemcy. Zamieszki te mają doprowadzić do wprowadzenia sankcji, co już niebawem nastąpi.

Jest coraz bliżej do wojny domowej, która jest sterowana z zewnątrz co przypomina sytuację jaka miała miejsce w Syrii, gdy eskalacja przemocy miała doprowadzić do ustanowienia przez USA strefy zakazów lotów... oczywiście problemy humanitarne w tym przypadku były przez USA i Niemcy ignorowane.

RT: Czy to wyjaśnia dlaczego eskalacja przemocy  (na Ukrainie- dopisek mój)  po okresie względnego spokoju nastąpiła w momencie spotkania (liderów tzw. ukraińskiej opozucji- dopisek mój)  w Niemczech?

CH: Tak, to wszystko wcześniej było zaplanowane. Sądzę, że plan polega na tym, iż na pewnym etapie eskalacji przemocy na Ukrainie zostaną wprowadzone sankcje.

RT: Czy Niemcy i inne kraje europejskie oczekują na taki moment? Oczywiście oni wspierają protestujących, ale czy jednocześnie wspieranie ichnie prowadzi do eskalowania tej przemocy?

CH: Z mojego doświadczenia politycznego mogę powiedzieć, że nikt nie odważyłby się na prowadzenie przez tak długi czas agresywnych działań, gdyby nie miał mocnego wsparcia z zagranicy.

RT: Ale czy tam ludzie o umiarkowanych poglądach również nie włączyli się w organizowane przez ekstremistów i nacjonalistów działania?

CH: Tak to właśnie wygląda. Spójrz na twarz pana Kliczko, którą widać na opublikowanych w tygodniku Spiegel zdjęciach (dokumentujących rozmowy prowadzone przez Kliczę i Jaceniuka z Merkel w Berlinie w ostatni poniedziałek- dopisek mój) oraz na stronie internetowej tego czasopisma, gdzie on razem z Jaceniukiem wyglądają na nieszczęśliwych, zatroskanych i zmęczonych. Oni zdają sobie sprawę o co naprawdę toczy się gra na Ukrainie, i że oni są jej częścią. I to jest bardzo złe.

To jest to zdjęcie, o którym mówi w swoim wywiadzie Christophe Hoerstal.

RT: Kto ma zastąpić Janukowycza, gdyby tak się stało? Nacjonaliści? Ekstremiści? Kogo na tym stanowisku widzą Niemcy?

CH: Sądzę, że oni mają swoje sposoby na doprowadzenie do takiej zmiany rządu i zmianę reżymu, aby na czele stanęły osoby im posłuszne, ale jednocześnie uważam, że nie dojdzie do tego, bo pokój w Europie jest za bardzo kruchy, aby można było doprowadzić do takiej zmiany. Oczywiście próba takiej zmiany ma uderzać w Rosję, bo Ukraina się nie liczy, gdyż jest ona tylko trampoliną. Oni chcą Rosji. Chcą całego tortu.

RT: A jak wygląda sytuacja wewnętrzna na Ukrainie? Czy przedterminowe wybory mogą być jakimkolwiek rozwiązaniem na tą chwilę? Wszakże tak właśnie uważają protestujący. Ale przecież Janukowycz został wybrany w sposób demokratyczny, a następne wybory mają się odbyć na początku przyszłego roku.

CH: Mówiłem już o tej sprawie kilka tygodni temu, że nie radziłbym rządowi ukraińskiemu, aby przeprowadzał wcześniejsze wybory, bo przecież wiadomo co kraje zachodnie, niemieckie służby, CIA i USA zrobiłyby z takimi wyborami? Oni właśnie chcą doprowadzić do takiej sytuacji, aby przy pomocy miliardów dolarów dokonać zmiany reżymu na Ukrainie. Nie radzę więc ukraińskiemu rządowi- wybranemu w sposób zgodny z prawem- aby pomagały krajom zachodnim w prowadzonej wewnętrznej ingerencji.

RT:  Mówisz o planowanej ingerencji państw zachodnich, a co sądzisz o pozycji jaką zajmuje w tym konflikcie Rosja? Czy jej reakcje na te wydarzenia są właściwe?

CH: Rosjanie wykonali bardzo dobrą robotę, bo ich reakcje były ostrożne, gdyż nie próbują szantażu wobec ukraińskich władz. Dali dwa miliardy dolarów ....i to był bardzo dobry pomysł, aby to zrobić. Również bardzo sprytnie rozegrali oni sprawę ogłoszenia tej decyzji w poniedziałek po południu, a więc na kilka godzin przed tym jak rząd Merkel zapowiedział przyznanie Ukrainie pomocy w wysokosci 600 mln euro z kasy Unii Europejskiej, która to pomoc jest niewielka z kwotą zaproponowaną przez Rosję.

Mamy więc sytuację, w której Rosja zachowuje się rozsądnie i to jest jasne- i to jest najważniejsze (w tej chwili- dopisek mój). Ukraiński rząd może zająć się uprawnionymi życzeniami narodu ukraińskiego, co nie ma nic wspólnego z krwawą ingerencją i dostrzegamy te inteligentne i mądre kroki podejmowane przez rząd w celu rozwiązania tej trudnej sytuacji w jakiej znalazła się obecnie Ukraina.

                   *                              *                              *

W świetle tego wywiadu należy zadać sobie pytanie jakie siły i czyje dyspozycje wykonywali ci polscy politycy, którzy aktywnie poparli antyrządową rewoltę wobec suwerennych władz Ukrainy?

Warto też dostrzec chrakterystyczne stanowisko reprezentowane przez niektóre polskie media w tej sprawie i również zastanowić się; jakie tak  na prawdę interesy one reprezentują mimo, że są mediami polskojęzycznymi wydawanymi w Polsce?

Zapomniałem publikując powyższy tekst umieścić jeszcze jedno ważne zdjęcie, oto one:

Na powyższym zdjęciu widzimy Vitalija Kliczko kilka lat temu w synagodze.

Pozdrawiam.

 

1. rt.com/op-edge/ukraine-europe-global-game-625/,

2. de.wikipedia.org/wiki/Christoph_H%C3%B6rstel.

KOMENTARZE

 • @autor
  Bardzo dobry artykuł, wiele rzecz potwierdza z tego co tu się domyślamy.

  5*
  Jeszcze o kreciej robocie:

  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Maciej Piotr Synak 10:39:15
  "...wiele rzeczy potwierdza się z tego co tu się tu domyślamy."- nie trudno być prorokiem przy tak już czytelnej grze jaką prowadzi Zachód- będący pionkiem lobby banksterskiego- już od dość długiego czasu.
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sami daliśmy się oszukać i staliśmy się ofiarami tego planu.
  Jak sądzę, mimo wszystko, ludzie przejrzą w końcu na oczy i dostrzegą tą oczywistą prawdę, że są tylko ofiarami banksterskiej polityki, czyli baranami do ogolenia, a co stało się możliwe tylko dzięki zdradzie naszych skorumpowanych "elit" politycznych, które były tego faktu w pełni świadome.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:52:04
  Zastanawia mnie tylko ogromna ilość piszących w necie, którzy wylewają krokodyle łzy.
  Ilu z nich to pożyteczni idioci a ilu to agenci wpływu?
 • @SpiritoLibero 10:54:49
  "Ilu z nich to pożyteczni idioci a ilu to agenci wpływu?"- tu nie ma znaczenia ich ilość i kim są, bo tak naprawdę i jedni i drudzy są zwykłymi szkodnikami, których należy jak najszybciej odsunąć od wpływu na kraj i opinię publiczną.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:57:55
  Patrząc po publiczności polskiej - widać, iż fatalne hasło "Za wolność waszą i naszą" dalej w Polszcze jest en vogue. Jakaś nieprawdopodobna głupota polityczna... Natomiast media trąbią na jedną nutę - to naprawdę zdumiewające stanowisko.....................

  Polecam: http://coryllus.salon24.pl/568966,imperium-kontratakuje-imperium-dobra-rzecz-jasna

  I pozdrawiam :)
 • @KOSSOBOR 11:14:00
  Bo oni sobie nie zdają sprawę kto i w jakim celu oraz okolicznościach to hasło zwodnicze wymyślił i następnie rozpropagował.
  Czyż rewolucji nie robili zawsze bezpaństwowcy?

  Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 10:54:49
  3/4 piszących to agentura

  z pozostałych - 70% nie ma pojęcia o polityce

  a prawdy domyśla się może .... nie wiem... ja znam ok. 20 osób.
 • @KOSSOBOR 11:14:00
  To i corylus sie nawraca?...
  Tutaj trybeus... Cuda, cuda jakoweś :D)))))))))))

  Tylko ja, który pisze o tym od lat, jestem "ruskim agentem"... :D)))))

  PS. Spytaj przy okazji corylusa czy cały czas chce zakładać nową dynastię poczynajac od Marty K. (za obśmianie tego pomysłu zarobiłem u szanownego wodoleja bana :)
 • @Maciej Piotr Synak 11:35:43
  O kurcze... Tylko 20?
  A załapałem się? :D)))
 • Bardzo cenne informacje
  Wynika z tego, że na Ukrainie toczy się walka światowego syjonu/lichwy i ich koalicjantów z Rosją.
  Ale to tez oznacza, że Rosja nie jest opanowana przez syjon, bo inaczej nie byłoby tej walki.
 • @ekoludek 11:50:52
  Sądzę, że te wnioski są słuszne.

  Pozdrawiam.
 • @ekoludek 11:50:52
  Bingo! :)
 • Słaba analiza
  Słabe fakty, wybory były sfałszowane, twierdził po wyborach V. Kliczko. Ze względów taktycznych zaakceptował wybory. Nie rozróżniasz braci, na fotce w synagodze masz młodszego Władymira (198 cm wzrostu).
 • ...
  A jak swojego czasu Kliczko trenował pięściarstwo na Gwardii Warszawa to nie szwendał się po synagogach, ale w zupełne inne miejsca. Coś się z nim stało dopiero w tych Niemczech.
 • @LordConqueror 12:27:38
  Nie, po prostu jestem grzeczny.
 • @adevo 13:25:25
  A na tym zdjęciu to który jest z braci Kliczko:

  http://www.dailystormer.com/wp-content/uploads/2014/02/Klitschko-brothers-jew.jpg

  Tu pokażę ci dla porównania obu tych gentleman'ów:

  http://www.dailystormer.com/wp-content/uploads/2014/02/Vitali-left-and-Wladimir-Klitschko-with-their-brave-father-Wladimir-at-their-home-in-Kiev.jpg

  http://www.dailystormer.com/wp-content/uploads/2014/02/Party-Stroke-Vitaly-Kliczko.%C5%BBydowskie-roots-celebrate-Hanukah-judeosatanistycznej-in-Kiev-signet-rings-for-their-out-of-the-hexagram-Star-of-David-the-entrance-to-the-politics.-Do-not-be-a-goy-bastard-And-what-do-you-know-about-nochatych.jpg

  No i co, ma to jakieś znaczenie, który z nich został sfotografowany w synagodze?
 • @Paweł Tonderski 14:34:37
  Może ten wpis wyjaśni co się stało i gdzie z Vitalijem Kliczko:

  gamebreaker
  February 15, 2014 at 5:12 pm

  How does this reconcile with the usssssssa’s state department satanic, soulless, zionazi-jew bitch, victoria nudelman, saying it doesn’t want Klitchko in the future of Ukraine’s always-corrupt politics?

  By the way, usssssssa = Un-free Soviet Socialist Soulless Satanic Savage-like Slave States of Amerikka.
  I’m a born-in-the-USA {former and now-defunct USA} real American. I’ve seen the hideous mutation.

  Pozdrawiam.
 • @ czosnkowy zerojedynkowy *1
  Witam hasbarę:)))))

  dawno tu nie zaglądałaś:))))

  Pozdrawiam:)
 • @Paweł Tonderski 14:34:37
  Znasz "jak rzep do psiego ogona". Co jest winny pies, trzeba mu te rzepy wyrywać.

  Tam gdzie władza się szykuje, już są Żydzi, którzy lgną w drugim trzecim garniturze, do postaci z przodu. To jest uniwersalne stwierdzenie.
  Sam zakładałem myckę i gdyby mi ktoś zrobił fotkę, to, co, już mógłbyś mówić żem Żyd.

  Adnovum, pięknie manipule fotkami, jak ja swego czasu z ośmiornicą na moim blogu.
 • @adevo 18:04:13
  "Adnovum, pięknie manipuluje fotkami, jak ja swego czasu z ośmiornicą na moim blogu"- proszę udowodnić na czym niby ta moja "manipulacja fotkami" ma polegać.
  Jednocześnie chciałem zwrócić ci uwagę, że sam się przyznałeś do manipulowania, więc stąd się bierze twój pogląd, że każdy musi posługiwać się tak samo podłymi metodami jak ty.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:11:56
  Fotka
  dailystormer.com/wp-content/uploads/2014/02/Party-Stroke-Vitaly-Kliczko.%C5%BBydowskie-roots-celebrate-Hanukah-judeosatanistycznej-in-Kiev-signet-rings-for-their-out-of-the-hexagram-Star-of-David-the-entrance-to-the-politics.-Do-not-be-a-goy-bastard-And-what-do-you-know-about-nochatych.jpg

  jest kompilacją i manipulacją. Trzeba było jej nie wstawiać, ale ją wstawiłeś, więc jest to też twoja manipulacja.

  Natomiast moja polegała na tym, że admini ne24 puścili moją zapowiedź o ważnej konferencji ściekiem, to wstawiłem ją jeszcze raz tylko tym razem z powiększoną ośmiornicą i z odpowiednim tekstem. Stary trik reklamowy. Każdy, kto mnie się spytał na PW otrzymał ode mnie prawdziwą odpowiedź.

  Natomiast ten hotelowy to zrobił nawet notkę o mojej "manipulacji". Ścierwo ma zawsze więcej zainteresowania na tym portalu, niż uczciwa informacja, lub akcja.
 • @AdNovum 15:27:10
  Tomasz Parol: Mail jaki przed chwilą otrzymałem z Ukrainy od Aleksieja (nazwisko znane redakcji), przytaczam bo jest arcyciekawy i chyba apropos:
  >>>
  Widzę, że dziennikarze nie znają się na niczym u was w TVP i wierzą wszystkiemu co wam pokaże opozycja . teraz wasz dziennikarz trzyma kule z AKMS 7,62X39 i wmawia ze to kula snajperska !!!! to jest kłamstwo albo nie wiedza bo snajperzy używają i na amunicje .
  dla czego nie pokażecie tego ? prawy sektor na majdanie z akms -47 http://www.savetubevideo.com/?v=YmOOn8UJWNE http://www.savetubevideo.com/?v=kl6RUgAMaiA#t=65 deputowany Ukrainy SERGIEJ PASZYŃSKI wywozi w swoim samochodzie z majdanu automatyczny karabin z tłumnikiem http://www.savetubevideo.com/?v=1pN3M-T3HOU na tym wideo jest pokazana 9-23 sekunda jak straly padają nie ze strony berkuta a ze strony majdanu czyli od tylu !!!! wiec to jest prowokacja !!! http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&.. Snipers target police Berkut in Independence Square
 • @AdNovum 15:27:10
  W radio i wczoraj i dzisiaj podano, że z magazynów wojskowych ludność cywilna pobiera broń i amunicję. We Lwowie miało być to 150 tys. sztuk broni. Magazyny później ponoć podpalono. Obyło się całkiem bez szturmu, przy hmm… obojętnej postawie pilnujących żołnierzy. Majdan odżegnuje się od użycia broni. To co, nieprawda (bo to z TOKu wieści) albo Majdan ma strategię wykraczającą poza Kijów. Albo jeszcze jakaś inna gra, wewnętrzna raczej. Część Berkutu już po stronie powstańców…Wojsko może wykonać “wewnętrzny zamach wyprzedzający” ale czy i komu władzę przekaże… To po co to udostępnianie magazynów ludności? Dzieje się chyba więcej niż widzimy i słyszymy.
 • AdNovum
  Dałem 5++++! Pzdr!
 • Zaczyna się nagonka.
  Dzisiaj, 20-tego lutego 2014, Waszyngtońska agencja AFP opublikowała tzw. wynik sondażu opinii publicznej Gallup'a, który wskazuje na tragiczny upadek popularności Rosji wśród Amerykanów. Nie podając powodów dla których Rosja niby cieszyła się dużą popularnością poprzednio (gdyż wcale nie była popularna), w/w (żydowska) agencja prasowa podaje przyczynę upadku tej nieznanej dotychczas popularności Rosji zwalając winę na Putina za jego krytykę gejów oraz kryzys polityczny na Ukrainie.
  Innymi słowami, zaczęło się programowanie mózgów Amerykanów w ten sam sposób, w jaki niedawno temu potraktowano Saddama Hussein'a i jego KATOLICKIEGO Ministra Spraw Zagranicznych Tariqa Aziz'a.
 • @moher 04:03:56
  :))))))

  Szczęść Boże!
 • @Czartoryski 02:14:05
  Chodzi o to abyśmy umieli zrozumieć rzeczywistość taką jaka ona jest naprawdę, a nie zakłamana przez łżemedia.
  Musimy wzt. sami dociekać tej prawdy i na jej podstawie wyciągać właściwe, a nie fałszywe, wnioski.

  Pozdrawiam.
 • @Czartoryski 00:54:35
  Dzięki!

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 21:35:57
  Dzięki i za uzupełniające informacje w komentarzach również dziękuję.

  Pozdrawiam.
 • @Amarant 22:04:42
  Ale zapewne J.K. oraz inni politycy polscy, którzy zaangażowali się bezpośrednio w ukraińską hucpę- w tym i Michnik- wiedzieli od samego początku o co toczy się tak naprawdę gra na Ukrainie?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:08:58
  Lista trupów jest wymowna i przekonywująca więc trudno by Ukraińcy wątpili w efekty polityki łagodnej presji pułkownika Putina. Widocznie umowa ukraińskiego KSG Agro z chińską XPCC– Xinjiang Production and Construction Corps– na sprzedaż ( dzierżawa przez 50 lat ) 3 milionów hektarów ziemi ukraińskiej nie przypadła Władimirowi do gustu.
 • @AdNovum 07:08:58
  Obawiam się, że w przyszłym roku kijowski Majdan powtórzy się w Polsce. Tak jak na Ukrainie Janukowycz nie może dobrowolnie oddać władzy, bo czeka go kula w łeb, więzienie, albo ucieczka do Rosji i utrata części majątku, tak w Polsce Tusk też ma powody do obaw i sądzę, że PO nie odda władzy w sposób demokratyczny. W najbardziej optymistycznym scenariuszu przewiduję fałszerstwo wyborów na korzyść PO (pamiętajmy o ruskich serwerach PKW), co rodzime lemingi łykną jak głodne pelikany. Scenariusz pesymistyczny to drugi majdan w Warszawie i bratnia pomoc… Obym się mylił.
 • @AdNovum 07:08:58
  Nie będzie rozwałki tylko rozdrapka Ukrainy, Węgrzy i Rumuni też już gotowi iść po własny kawałek, miesiąc temu wydawało się to śmieszne. Wojska rosyjskie mogą wkroczyć z pomocą humanitarną etc. od strony Rosji i Białorusi. Oby nie Okręgu Kaliningradzkiego spiesząc np. z pomocą Polakom represjonowanym w okręgu lwowskim. Powód mniej istotny, jeżeli wejdą kto ich przepędzi? Może to urojenia i czarnowidztwo, oby…
  PS. A nasze wojska mają jakoś zmieniony stan gotowości w związku z sytuacją na Ukrainie? Rzeczywiście po zakończeniu Igrzysk w niedzielę może zacząć się dziać coś więcej niż Majdan. Czasu nie ma. Nawet nie wiem, czy łudzić się, że nasza armia zareaguje.
 • @Kula Lis 62 17:28:36
  A jak ruskie wojska zapragną przemaszerować z Obwodu kaliningradzkiego do Lwowa przez "polski korytarz"?
  Czy ktoś odważy się im w tym przeszkodzić?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:37:55
  Jewreje dopięli swego!!! Z ostatniej chwili. Parlament Ukrainy przyjął ustawę umożliwiającą uwolnienie chazarskiej złodziejki Julii Tymoszenko. Une wszędzie bezkarne. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 18:01:55
  No i teraz się zacznie na całego!!!!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:43:18
  Nie bez powodu twórca cywilizacyjnego podziału CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Julian Unszlicht w książce O POGROMY LUDU POLSKIEGO, wydanej w Krakowie 1912 rok, opisuje jak rodził się ANTYPOLONIZM komunistycznej partii. Panuje zmowa milczenia nad kolaboracją zbolszewizowanych żydów z sowietami w czasie okupacyjnego zniewolenia Polski w latach 1939-45!!! Dramat ludobójstwa na Wołyniu rozpoczyna się dopiero od kolaboracji Ukraińców z nazistami!!! Pzdr!
 • @AdNovum 17:37:55
  Ukraina – podbój bez walki.

  Potulne rozbrojenie Ukrainy pod batutą Waszyngtonu.

  Na początek trzeba przypomnieć, że ZSRR był mocarstwem atomowym o sile: 222 jednostek przenoszenia strategicznej broni jądrowej, 176 międzykontynentalnych rakiet balistycznych, 46 ciężkich bombowców. Lata 1992-1996 charakteryzują się procesem likwidacji na Ukrainie obiektów z bronią jądrową. Weteran rakietowych wojsk przeznaczenia strategicznego, Nikołaj Michajłowicz Fiłatow, opowiada o udziale Amerykanów w zniszczeniu tarczy atomowej Ukrainy.

  W marcu 1993 roku jedną z najpotężniejszych dywizji rakietowo-jądrowych odwiedził Sekretarz Obrony USA, William Perry. Za zgodą prezydenta Ukrainy obejrzał on silosy rakietowe i doszedł do wniosku, że to co zobaczył, jest zdolne praktycznie do zniszczenia wszystkich miast USA. Ta dywizja, pierwomajskaja, miała na wyposażeniu 86 stanowisk silosów rakietowych, w jednym ataku jądrowym startowało, w czasie krótszym od jednej minuty, 86 rakiet RS-22, które przenosiły w jednym ataku 700 bojowych głowic jądrowych (każda głowica dziesiątki razy silniejsza od tych z Nagasaki i Hiroszimy).

  Dywizja była likwidowana na koszt amerykański, finanse szły wyłącznie na zniszczenie broni, do rozwiązania problemów mieszkaniowych, poza słowami, nie doszło. Sprzedano na złom niedokończony krążownik „Wariag”, który Chiny przebudowały na lotniskowiec. Drugi krążownik „Ukraina”, który nie pozwalano dokończyć przez 19 lat, pozbawiono nazwy i także sprzedano za kopiejki. Niedawno poinformowano o wysyłce do Rosji pozostałości jądrowych elementów, które były przechowywane w jednym z instytutów naukowych w Charkowie. Amerykański prezydent Obama osobiście podziękował za to Janukowyczowi.

  Nasz kraj wyzbył się także supernowoczesnych bombowców (TU-16o i TU-95 w Priłukach i Uzinie, TU-22M-3 w Połtawie). Na początku odmówiono ich sprzedaży Rosji ale później (ostatni raz w 2006 roku) trzeba było je pociąć w czym „pomogli” Amerykanie, tak długo pomagali dopóki pozyskiwali metale kolorowe i inne cenne elementy (wszystko wywieziono do USA). W 2006 roku, także pod kontrolą Amerykanów, zniszczono 1000 przenośnych rakietowych systemów obrony p-lot. Niszczenie resztek broni ukraińskiej trwa do dzisiaj. NATO domaga się zgody Ukrainy na pocięcie na złom i przetopienie w hutach ukraińskich czołgów.

  „Wcześniej był program zniszczenia operacyjno-taktycznych systemów SKAD, później utylizowano stałe paliwo rakietowe do rakiet strategicznych, teraz przyszła kolej na czołgi”-zauważył były dyrektor departamentu rozwoju i zakupów broni i sprzętu wojskowego Ministerstwa Obrony Ukrainy, Władimir Griek. Nie może nie zadziwiać stanowisko byłego dyrektora odpowiedniego departamentu. Jego całkowicie zadowala wyjaśnienie Amerykanów, że Ukrainie nie wolno ufać w kwestii handlu bronią.

  „Utylizacja nieopłacalna a zmodernizowany czołg można sprzedać. Tak więc jeżeli NATO gotowe jest dawać środki na złomowanie starych czołgów to trzeba się zgodzić”-mówi Griek. Były minister obrony A. Gricienko, 7 listopada 2011 roku powiedział, że „w wojskach lądowych nie ma dzisiaj ani jednego batalionu zdolnego do walki, w siłach powietrznych ani jednej eskadry o zdolności bojowej, a we flocie wojennej ani jednej formacji zdolnej do boju”. Pozostałości armii posłusznie wykonują bezpośrednie rozkazy nadchodzące z Waszyngtonu:

  -Ukraina była głównym dostawcą broni dla sił zbrojnych Gruzji w 2008 roku

  -ukraińskie załogi obsługiwały systemy gruzińskiej obrony p-lot, które zestrzeliwały rosyjskie samoloty

  -ukraińscy najemnicy brali udział w działaniach bojowych w Gruzji

  -ukraiński kontyngent wykonywał misje bojowe NATO w Afganistanie

  -kraj bierze udział w operacjach sił wielonarodowych NATO w Kosowie, w operacjach „Active Endeavour” na Morzu Śródziemnym, „Ocean Shield” w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

  Programy nauczania ukraińskich uczelni wojskowych także są ujednolicone z programami NATO. Ważne jest żeby zrozumieć, że nie ma w tym niczego dziwnego. Kierownictwo naszego kraju posłusznie wykonuje rozkazy. Armia okupowanego kraju zawsze walczy po stronie okupanta-tak zawsze było w historii.

  Źródło: www.ukrnod.org

  Za: http://ukrvedomosti.com.ua
 • @AdNovum 18:43:18
  Bardziej się trzeba bać aby rozlanie się majdanu nie wyszło poza granice przewidywań Władimira Bukowskiego: http://gazetaobywatelska.info/news/show/1827 Zwróćcie uwagę, że tak na pozór zaciekli polityczni przeciwnicy w istotnych sprawach zawsze zaczynają gadać jednym głosem. W sprawie Ukrainy D. Tusk klaszcze J. Kaczyńskiemu, M. Jurek zaczyna gadać o “desowietyzacji”, a T. Terlikowski pisać agitki rewolucyjne. Podobnie było przy stępowaniu do NATO, Unii Europejskich czy wysyłaniu wojsk do Afganistanu. Na co dzień teatrzyk – rozrywka dla “ciemnego ludu”, a kiedy przychodzi co do czego, idziemy jednym frontem. Ku czemu Ukraina szła: Eskalacja przemocy była jedyną możliwą konsekwencją zachowania aktorów biorących udział w ukraińskim dramacie, który przedwczoraj nabrał prawdziwie tragicznego wymiaru. http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz%2Fku-czemu-ukraina-szla Na koniec hamletowskie pytanie:

  Kto rządzi oligarchia czy Janukowycz?

  Wiesz, jak skończył Kennedy?” – pyta w kłótni Janukowycza Rinat Achmetow, jeden z najbogatszych Ukraińców, doniecki oligarcha i sponsor Janukowycza i Parii Regionów.

  „Ty wiesz, jak skończył Chodorkowski?” – pyta w uniesieniu Janukowycz. „A ty wiesz, jak skończył Kennedy?” – odpowiada mu Achmetow. To zdaniem Zbigniewa Parafianowicza z „Dziennika Gazeta Prawna” świetnie oddaje naturę stosunków między ukraińską władzą a oligarchami. Według rozmówców Parafianowicza, obecny kryzys na Ukrainie może być efektem złamania przez Janukowycza reguł gry z wielkim biznesem. „Efekt nietrudno przewidzieć. Albo Janukowycz wsadzi takich jak Achmetow do kolonii karnej, albo tacy jak biznesmen pozbędą się niewygodnego patrona” – pisze dziennikarz.

  Oligarchowie mogą zająć ostre wobec prezydenta stanowiska. Mogą wyprowadzić swoich 80 deputowanych z Parii Regionów, a przez to pozbawić Janukowycza poparcia w parlamencie. Majątek Achmetowa wyceniany jest na 15 mld dolarów – takich oligarchów stać na opór.

  Nie wiadomo czy lojalność wobec prezydenta zachowają inni oligarchowie. Wiktor Pinczuk (majątek ok. 4 mld. dol.) lobbował za wejściem Ukrainy do UE. Tajemnicą jest też jak zachowa się Dmytro Firtasz, dziś działający w branży chemicznej, a w przeszłości będący właścicielem największej telewizji Inter.

  Ihor Kołomyjski, z pochodzenia żyd, który finansował antysemicką Swobodę. W swojej karierze stawiał zarówno na Juszczenkę, Tymoszenko jak i na Janukowycza. Co zrobi teraz – nie wiadomo.

  Janukowycz może być pewnym lojalności swojego syna, Ołeksandra Janukowycza, premiera Serhija Arbuzowa oraz szefa administracji Andrija Klujewa. Wszyscy obracają się w wielkim biznesie, wszyscy są wierni prezydentowi. „Kto kim kręci? Pies ogonem, czy ogon psem? W przypadku Ukrainy odpowiedź nie jest oczywista” – stwierdza Zbigniew Parafianowicz.
 • @AdNovum 18:43:18
  „Powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat. [...] Tej walki nie możemy przegrać i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi.”
  Tajna dyrektywa UPA – „Piwnicz” z czerwca 1943 roku

  Ludność Polski mordowano ze szczególnym okrucieństwem i w niewyobrażalny sposób w imię obiecanej Ukrainy. Przeprowadzane akcje antypolskie łączono często z określonymi rocznicami. Na przykład masowe mordy w nocy z 29 na 30 czerwca 1943 roku dokonano w drugą rocznicę proklamowania niepodległości Ukrainy we Lwowie. Poczytajcie. Pamiętajcie, że dzisiejsi przywódcy prawego sektora i Svobody (obie frakcje obecne na Majdanie) powołują się bezpośrednio na spuściznę po Banderze. Używają tych samych symboli i retoryki. Liderzy tych ugrupowań od lat mówią o konieczności rewizji granicy z Polską i “odzyskania” polskich ziem. Gdyby Polska i tamta, uzbrojona Ukraina przyodziały na siebie ‘garnitur’ Rzeczypospolitej Obojga Narodów albo Rzeczypospolitej Trojga Narodów, o czym już marzył rozgoryczony Bohdan Chmielnicki, to taka wspólnota państwowa byłaby bezsprzecznie najmocniejszym państwem Europy. Wówczas można byłoby wspólnie budować dobrobyt obywateli Wielkiej Polski i Wielkiej Ukrainy, jak w czasach zunifikowanej Wielkiej Polski i Wielkiej Litwy. Jednak profesjonalni sabotażyści najwyraźniej nie przepadają za narodami słowiańskimi. Rozwalili Jugosławię, Czechosłowację. Teraz robią wszystko by rozwalić Ukrainę. Byli politycy, którzy na długo przed pomarańczową rewoltą mieli podobna koncepcję; ale jedni nazywali go faszystą, inni agentem ruskim…
 • @AdNovum 18:43:18
  Maria Pyż: Zbyt wiele niewiadomych…

  Na początku chciałabym przywitać wszystkich Czytelników portalu NaszDziennik.pl ze Lwowa, czyli z miasta, gdzie toczy się fala strajków i demonstracji.

  Wszytko było we Lwowie w miarę spokojnie, aż do nocy 18 lutego. Wtedy było widać najbardziej brutalne sceny strajków, pobicia ludzi, niszczenia budynków i smród spalonych opon oraz widok płonących budynków i samochodów. Kolumny demonstrantów, oddziały Berkutu, strzały i unoszący się dym z sąsiednich budynków – obraz dzisiejszego państwa ukraińskiego. Anarchia i pełen brak zainteresowania zaistniałą sytuacją władzy – oto realny obrazek rzeczywistości.

  Biorąc pod uwagę tylko miasto Lwów – zniszczono i spalono 14 budyków – MSW, prokuratury, sądów, urzędów państwowych, 4 oddziały rejonowe milicji, z których skradziono 1200 jednostek broni palnej oraz wojskową część MSW. Pożary zgaszono dopiero nad ranem, a ostatni wymieniony budynek palił się do wieczora, ponieważ istaniało niebezpieczeństwo gaszenia pożaru przez wybuchające od czasu do czasu naboje w składzie broni przy ul. Stryjskiej. Najbardziej szkoda budynków MSW i prokuratury, ponieważ zabytkowych wnętrz i witraży już nikt nie odnowi.

  Jeśli chodzi o sytuację w mieście – burmistrz Lwowa A. Sadowy zachęca przedsiębiorstwa do wzmocnienia ochrony, a ludzi do zachowania zimnej krwi. Ale czy to realne? Kiedy w całym mieście żaden milicjant nie przyszedł do pracy, nie pracuje prokuratura czy sąd, nawet linia 102 (milicja), a państwo już wstrzymało wszelkie finansowanie? Chociaż z innej strony – wszystko logiczne. Lwowski milicjant nie ma gdzie pracować, a kijowski urzędnik nie może wypełniać swych funkcji w zajętym budynku. Ale czy ma to obchodzić obywatela? Każdy człowiek chce spokojnie pracować, nie bać się wyjść na ulicę i nie przeżywać, że jego mienie zostanie zniszczone.

  I nie chodzi tu o podtrzymanie jakiejkolwiek władzy. Napisany przeze mnie poprzedni artykuł wywołał burzę dyskusji. Od razu mówię – nie podtrzymuję władzy. Ani teraźniejszej, ani alternatywnej, którą nam proponują. Na miejsce teraźniejszej nie przyjdzie nikt lepszy, a dla mnie i każdego zwykłego obywatela od tego, kto siedzi na górze, nic się nie zmieni. Chcemy przedterminowych wyborów – myślę, że są realne, jeżeli już prezydent Janukowycz chce prowadzić rozmowy. Ale co dalej? Czy od razu dostaniemy pracę i europejską wypłatę? Wątpię. A tego właśnie chcemy, stojąc na Euromajdanie. Tu trzeba zmiany systemu i chociaż jednej mądrej głowy.

  Taki sam scenariusz jak we Lwowie odbywa się teraz w 10 województwach, czyli prawie połowie Ukrainy. Z tą różnicą, że naszego burmistrza nikt nie stawiał na kolana, nie bił, nie rzucał w niego jajami i nie przykuwał do sceny aby podał się do dymisji, tak jak to było w województwie czerniowieckim czy wołyńskim.

  Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację przyjęła lwowska obwodowa administracja i rada narodowa, która wymaga, aby wszystkie urzędy podporządkowały się jej zwierzchnictwu. Na czele tych dwóch oragnizacji stoi Petro Kołodij, deputowany partii Swoboda. Deklarowanym głównym zadaniem ww. rady jest utrzymanie porządku w województwie lwowskim, pomoc w odprawie aktywistów do Kijowa i zabezpieczenie kijowskiego Majdanu wszystkimi niezbędnymi rzeczami.

  Dwie trasy do Polski są zablokowane – nie ma dojazdu do Medyki i Korczowej. Z jakiego powodu, nie wiadomo. Trasę Kijów – Czop też zablokowano. Wszelkie podjazdy do Kijowa są zamknięte, a poruszanie się po stolicy jest mocno utrudnione.

  Według oficjalnej statystyki w Kijowie ok. 800 osób jest rannych i przebywa w szpitalach oraz 28 zabitych, w tym 10 pracowników MSW. Janukowycz obarcza winą opozycję, która wzywała ludzi do broni, a opozycja Janukowycza, który „ostro złamał prawa Ukraińców”. I tu kółko się zamyka. Wniosek? A nie ma. Jedni obarczają winą innych, czyli wszystko jak zawsze, a ludzie sami sobie rzepkę skrobią podczas rewolucji. I tak to wygląda.

  To, co się dzieje, nie obchodzi nikogo z rządzących. I obywatel jest nikomu niepotrzebny. MSW przygotowuje akcje antyterorystyczne, poszkodowanych jest 6 dziennikarzy, 342 bojówkarzy MSW przebywa w szpitalu, a 3 rannych nie ukończyło 18 lat. Oto oficjalna statystyka wydarzeń w Kijowie. I tu kończy się sens wszelkich protestów i akcji. Nic nie jest warte więcej niż życie ludzkie. Ten sam protestujący czy ten sam członek Berkutu był czyimś ojcem, bratem czy synem. A czy coś jest ważniejsze od życia ludzkiego?

  Księża różnych wyznań i różnej wiary modlą się w imię pokoju w centrum wydarzeń w Kijowie. Czy apogeum już nastpiło? Nie wiadomo. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Czy domówi się między sobą władza z opozycją? Nie wiadomo. Bardzo dużo niewiadomych w tej sytuacji. Gdzie są nazwiska przewodniczących oddających rozkazy? Gdzie są cyfry, które przedstawiają realne wydarzenia? Nie wiadomo. Kto z tego najbardziej skorzysta, bo że obywatel, mocno watpię. Jeszcze nie wiadomo. Na Ukrainie za zniszczenie cudzego mienia istnieje kryminalna odpowiedzialność, której jeszcze nikt nie odmienił. To tak do słowa dla tych, którzy myślą, że można bezkarnie coś ukraść, zniszczyć, spalić czy po prostu zabrać.

  W ciągu ostatnich miesięcy wyłonił się pośród Majdanu jeden bardzo niebezpieczny nurt – Prawy Sektor – grupujący w sobie nacjonalistyczne organizacje zachodniej Ukrainy.

  To oni oficjalnie uznali, że są głównymi inicjatorami zdobycia rządowych budynków w Kijowie. Czy ogranizacja zrzeszająca takie grupy jak „Patriota Ukrainy”, Socjal – Narodowe Stowarzyszenie, WZ „Tryzub” im. S. Bandery, kijowską organizację „Biały mołot”, UNA-UNSO i „Wolę” mogą być bezpieczne? Czy normalnym dążeniem do Europy są media http://banderivets.org.ua? A jest to oficjalna strona Prawego Sektoru, który niestety rozszerza swoją działalność. I kto jest głównym jego przewodniczącym, też nie wiadomo.

  Na razie poruszanie się po Lwowie jest niebezpieczne. Mogą rzucać kamieniami w samochód, mogą okraść na ulicy czy po prostu zagrodzić drogę lub spalić auto. Gorąca linia miasta Lwowa działa całodobowo. A czy mają sens jakiekolwiek skargi, jeśli urzędy nie pracują? Coraz więcej niewiadomych. I nie wiadomo, co dalej robić…

  Turyści obawiają się przyjeżdżać do Lwowa, rodzice boją się posyłać dzieci do szkoły, bo mer miasta radzi, aby nie wypuszczać je same na ulice, tylko odprowadzać, a w internecie coraz więcej listów i wezwań do broni.

  Życzę Państwu przede wszystkim spokoju. Będziemy dalej wspólnie śledzić wydarzenia na Ukrainie. Chciałoby się powiedzieć jakoś standartowo – mam nadzieję, że wszystko wróci do normy czy coś w tym stylu. Ale na razie – nie wiem, na co mieć nadzieję…  ________________________________

  Autorka jest redaktorem naczelnym Radia Lwów

  Maria Pyż, Lwów

  Aktualizacja 20 lutego 2014 (16:25)

  Ps. Z tego co piszę Pani Maria wynika, że obecnie Ukraina trochę przypomina polskie Bieszczady AD 1946, 1947, 1948. Gdzie raz rządziło LWP, raz UPA, a raz WIN. A najbiedniejszy w tym wszystkim był zwykły mieszkaniec. Oczywiście współczuje Pani Marii i Polakom żyjącym nie tylko we Lwowie, ale w całej Ukrainie.

  Proszę – oto co Germańce wyprawiaja na Ukrainie: W Kijowie walczy obca armia. Dzisiaj rzucono wyzwanie całemu światu ruskiemu. Szef parlamentu krymskiego mówi: w Kijowie działa pięciotysięczna zagraniczna armia. W centrum Kijowa działa zagraniczna armia złożona z 5 tysięcy, gotowych iść pod kule, bojowców, powiedział szef parlamentu Krymu, Władimir Konstantinow. Jego słowa cytuje agencja „Interfax”: „W centrum miasta jest faktycznie zagraniczna armia ze świetnie przeszkolonych, odważnych, dobrze opłacanych i liczba tej armii, według naszych danych, około 5 tysięcy ludzi”-powiedział Konstantinow. Przy tym, według niego, całkowita mobilizacja może sięgnąć 10 tysięcy ludzi, połowa z nich gotowa iść pod kule. Konstantinow powiedział także, że dzisiaj jest, faktycznie, rzucone wyzwanie całemu światu ruskiemu a Ukraina to jest, po prostu, etap w tej wojnie.
  Za: http://3rm.info/43615-segodnya-broshen-vyzov-vsemu-russkomu-miru-glava-parlamenta-kryma-v-kieve-deystvuet-pyatitysyachnaya-inostrannaya-armiya.html


  Ukraina ma kilkadziesiąt milionów obywateli… Ich wola jest decydująca. Będą chcieli Janukowycza to go sobie zostawią, będą chcieli opcję pro UE to sobie ich posadzą na tronie… Nam nic do tego.. Tyle co współczuć że giną ludzie i mieć żal za te środowiska na Majdanie które są Polsce nieprzychylne, ale to ICH państwo… Natomiast my mamy co robić u siebie w kraju i nie powinniśmy się angażować w coś czego na dzień dzisiejszy nikt nie jest pewien i nawet nie potrafi nazwać. Na Majdanie działają sobie co najmniej 3 stronnictwa… dlatego tzw. “opozycja” ktorą nazywam opcją niemiecką z ramienia UE (czyli herrr Kliczko i spółka) nie kontroluje w żaden sposób tego co się dzieje a wykorzystują tłum dla własnych korzyści http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/01/25/cynik9-czy-europie-grozi-wiosna-ludow-sytuacja-na-ukrainie-z-ustawa-o-bratniej-pomocy-w-tle/ Piłka jest i pozostanie po stronie Ukrainy oby wyszła z tego przyjaźnie nastawiona do Polski władza…

  PS. Wpychając tam swoje łapy polscy politycy postępują po pierwsze niemoralnie po drugie nierozważnie. Jeżeli bowiem sytuacja na Ukrainie rozwinie się niekorzystnie dla jej obywateli to współodpowiedzialność za “zły stan” spadnie również na tych obcych, którzy dokazywali na Majdanie, czyli również na nas – a to już konkretna pożywka dla wrogich Polsce środowisk nacjonalistycznych kultywujących tradycje UPA i Stiepana Bandery. Naszym politykom najlepiej by było “kury szczać prowadzać”. Banda kretynów, do tego bardzo kosztowna.
 • @AdNovum 18:43:18
  Powstańcy z Majdanu odrzucili "porozumienie Sikorskiego" z mordercą Janukowyczem. W chwili obecnej modlą się aby Pan Bóg zbawił Ukrainę - determinacja... plac pełen rozmodlonych ludzi. Kozacy do jutra chcą powiesić Janukowycza, oligarchów., było w TV, nasi mają też pietra, nowa Wiosna Ludów na horyzoncie.
 • @AdNovum 18:43:18
  Jewreje dopięli swego!!! Z ostatniej chwili. Parlament Ukrainy przyjął ustawę umożliwiającą uwolnienie chazarskiej złodziejki Julii Tymoszenko. Une wszędzie bezkarne. Wypuszczenie jej to przyzwolenie na podejmowanie różnych szkodliwych społecznie decyzji. Przyzwolenie na rozkradanie kraju. To jest osłonka dla innych polityków i gwarancja bezkarności. Zrobiła podobny numer z gazem, co Pawlak. Pzdr!
 • Wszyscy
  Grzybowska: Zapalimy świeczkę Majdanowi czy PRL-owi? "Jestem za Noblem dla naszego ministra, a nawet za dwoma. Nagroda Literacka Nobla należy mu się za twórczość satyryczną na Twitterze" Jacek Protasiewicz, platformerski poseł do Parlamentu Europejskiego i wierny sługa Donalda Tuska na Dolnym Śląsku tak bardzo się podniecił wizytą Radosława Sikorskiego w Kijowie i jego uczestnictwem w rozmowach ministrów RFN i Francji z prezydentem Janukowyczem, że obiecał przyznanie Radkowi Pokojowej Nagrody Nobla. Jestem za Noblem dla naszego ministra, a nawet za dwoma. Drugi, to Nagroda Literacka Nobla, która należy mu się za twórczość satyryczną pomieszczaną na Twitterze, ku uciesze publiczności. Oto jak się wykorzystuje dramat na Ukrainie do promowania swoich przywódców. Tam, w Kijowie z w ciągu jednego tylko dnia zamordowano stu ludzi, a tu w Warszawie na ich grobach jakiś Protasiewicz bez żenady chwali Sikorskiego za to, że właśnie dzięki jego nieudolności i głupocie oraz pysze reżim w Kijowie wyżywa się na narodzie i robi to co chce i czego chce Kreml. Jeszcze trochę i dowiemy się, że gdyby nie Sikorski, dyktator Ukrainy nie raczył by rozmawiać z jakimś niemieckim ministrem Steinmeierem i francuskim, Fabiusem.

  Premier Tusk apeluje o zapalanie dziś świeczek w oknach, na wzór takiej akcji w stanie wojennym, zainicjowanej przez prezydenta USA Reagana. Raczej pora na zapalenie zniczy dla uczczenie poległych na Majdanie i na grobie rządzącej III RP partii, która gotowa jest wykorzystać każdą okazję, dobrą czy złą, do zbijania kapitału politycznego. Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego i liczy się każdy wyborca, byle go zabajerować Noblem albo świeczką w oknie. I powtarzać mu do znudzenia, że polski rząd uczynił wszystko dla zażegnania konfliktu na Ukrainie. Rzecz w tym, że rząd III RP nie liczy się ani w Kijowie ani tym bardziej w Moskwie. A Sikorski - dodam dla ścisłości - udał się do Janukowycza jako członek delegacji UE, a nie z dziejową misją polskiej dyplomacji.

  Taka jest rzeczywistość polityczna na Ukrainie i tak wielka determinacja narodu, który już nie chce iść na żadne kompromisy, żąda zmiany konstytucji na demokratyczną i demokratycznych wyborów. A przede wszystkim ustąpienia prezydenta Janukowycza. Bo to jest rewolucja a nie żadna manifestacja niezadowolenia. Rewolucje mają to do siebie, że przewracają zastany porządek rzeczy do góry nogami.

  Ludziom na Majdanie, od trzech miesięcy demonstrującym swoją przynależność do Europy winni jesteśmy ogromny szacunek i podziw. Podziw dla odwagi, na jaką stać niewiele narodów, gdyż zostały pozbawione woli walki o godność i wolność jednostki, które to wartości zastąpiły zabawki wyprodukowane przez postęp techniczny, gadżety dla niedorozwiniętych umysłowo i duchowo plemion. Perkal i koraliki dla tubylców od białego człowieka z Zachodu.

  Obserwując odwagę i poświęcenie Ukraińców w obronie godności narodu warto się zastanowić, jak długo jeszcze my, Polacy, będziemy tolerować demontaż naszego państwa, postępującą w tempie geometrycznym pauperyzację społeczeństwa i demoralizację władzy. Czy mamy czekać, aż Jaruzelski i Kiszczak na wniosek szefa SLD Leszka Millera zostaną odznaczeni Orderem Orła Białego za Okrągły Stół? No więc jak, zapalimy świeczkę Majdanowi czy PRL - owi?

  Niektórzy komentatorzy, głównie z grona zwolenników III RP zwracają uwagę, że Janukowycz został wybrany demokratycznie przez większość Ukraińców, więc należy go szanować. Nawet jeśli wybory były uczciwe, to nie jest to pierwszy prezydent i nie pierwszy premier wybrany przez pomyłkę, bo obywatele zostali wprowadzeni w błąd przez nachalną kampanię propagandową. Dali się nabrać na pijar i na gadżety. Tak było we Francji, gdzie socjalista, prezydent Francois Hollande zaledwie w rok po objęciu funkcji stracił poparcie swego narodu i może pochwalić się najniższymi notowaniami w historii. A w Polsce, nie jeden leming zadaje sobie dziś pytanie: dlaczego głosowałem na tego ... tu epitety pod adresem Tuska. No właśnie, dlaczego?
 • @moher 22:01:16
  "To nie jest żaden kompromis. Zwycięstwo będzie wtedy, gdy Janukowycz wyląduje w więzieniu". Komorowski i Sikorski nie omamią Ukraińców rzekomym sukcesem. Majdan czuwa!

  Protestujący w Kijowie nie uznają za zwycięstwo porozumienia zawartego między rządem a opozycją. Deklarują, że będą stać na Majdanie do ustąpienia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Niektórzy liczą, że trafi on do więzienia.

  Michaił powiedział PAP, że zawarty kompromis jest nic niewart ze względu na niską wiarygodność prezydenta Ukrainy, który już nieraz łamał zawarte wcześniej umowy.

  Janukowycz kłamie. Rewolucja trwa dalej. Potrzebujemy teraz wsparcia finansowego, by zaopatrzyć się w broń

  - wyjaśnił Michaił.

  Wtóruje mu Wiktor, przedsiębiorca z Równego.

  To nie jest żaden kompromis. Zwycięstwo będzie wtedy, gdy Janukowycz wyląduje w więzieniu. Majdan będzie stał do końca

  - podkreślił.

  Jego zdaniem protestujący powinni pozostać na głównym placu Kijowa aż do zakończenia liczenia głosów w przedterminowych wyborach prezydenckich (zgodnie z piątkowym porozumieniem do wyborów ma dojść niezwłocznie po zmianie konstytucji, a najpóźniej w grudniu 2014 roku).

  Wytrzymaliśmy na Majdanie już trzy miesiące. Możemy stać dalej nawet pół roku

  - dodał.

  Pytany o przegłosowaną przez ukraiński parlament ustawę umożliwiającą uwolnienie znajdującej się w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko Wiktor ocenił, że to dobry gest, który ma jednak większe znaczenie wyłącznie dla jej zwolenników.

  Negatywne zdanie na temat piątkowego porozumienia ma również Roman z zachodniej Ukrainy.

  Nikt nie chce takich kompromisów. Opozycja nie może powiedzieć, że to zwycięstwo. W Kijowie zginęli ludzie

  - zauważył.

  Jak zaznaczył, na Majdan Niepodległości wciąż przyjeżdżają kolejni ludzie, którzy chcą wziąć udział w antyrządowych protestach.

  Wciąż musimy być gotowi na odparcie szturmu

  - dodał.  Ukraińcy nadal czekają na upragnioną wolność. Majdan nie zasypia!

  Piątkowe porozumienie ukraiński prezydent podpisał z liderami opozycji: Arsenijem Jaceniukiem, Witalijem Kliczką i Ołehem Tiahnybokiem w obecności szefów dyplomacji Polski i Niemiec, Radosława Sikorskiego i Franka-Waltera Steinmeiera. Nocne rozmowy ministrów z Janukowyczem i opozycją trwały ponad dziewięć godzin.

  W porozumieniu przewidziano przywrócenie w ciągu 48 godzin konstytucji z 2004 roku, powołanie rządu koalicyjnego w ciągu 10 dni oraz wcześniejsze wybory prezydenckie. Kolejnym krokiem ma być opracowanie nowej konstytucji, która "zrównoważy kompetencje prezydenta, rządu i parlamentu"; reforma konstytucyjna ma być zakończona we wrześniu 2014 roku.

  Mimo, że zarówno minister Sikorski, jak i prezydent Komorowski, zapewniają o sukcesie dzisiejszego kompromisu, na twarzach Ukraińców nie widać ani radości, ani ulgi.

  CZYTAJ TAKŻE:

  Komorowski chwali Sikorskiego: "Ostre słowa, ale ważne że skuteczne". Teraz namawia Ukraińców do nie naciskania na szybkie odejście Janukowycza

  Sikorski z dumą o ukraińskim kompromisie: "Więcej uzyskać się nie dało. Radykalna szarża może bardzo źle się skończyć"

  ZOBACZ TRANSMISJĘ NA ŻYWO TRANSMISJA

  Espreso TV - LIVE

  https://www.savetubevideo.com/?v=Y_LFrMcoEm4
 • @Kula Lis 62 23:11:14
  Jaki to bohater narodowy i jakiego narodu kiedy wysługuje się temu tworowi terrorystycznemu zwanego UE? Posługują się nim jak chłopaczkiem na posyłki aby ugrać swoje.Gdy ludzie z Majdanu zorientowali się, "że zrobiono ich w konia", "że JEWROUNIA ma ich głęboko w dupie" i że nikt im nie pomoże to postanowili, że z Majdanu się nie ruszą. Co będzie dalej to jedynie PAN BÓG wie, ale moim zdaniem nie będzie to nic dobrego dla Polski ponieważ Ukraińcy w większości nie mają komponentu słowiańskiego, to raczej Scytowie. Dlatego są barbarzyńcami i ludobójcami czego wyrazem była rzeź Polaków po wkroczeniu obcych wojsk do II RP…. dalej wiemy co się stało i dlaczego przemilczana ta tragedia była w latach "44- 89?" Każdy kto ma Rodzinę na Kresach ma ofiary…. w rodzinie..
 • @moher 21:54:28
  Są eksponowane niestety tylko niektóre zdjęcia w "polskiej" polskojęzycznej prasie, merdiach. Te które dla Polaków są nie do przełknięcia nie są pokazywane. Takim jest zdjęcie flag które trzymają strażnicy przed parlamentem ukraińskim. Jedna jest sino - żółta i równie ważna czerwono czarna banderowska. Wymowa tego jest jednoznaczna. Kolory flagi banderowskiej: czerwony oznacza śmierć i pożogę wrogom w tym Lachiw, a czarna barwa to załatwienie sprawy czyli pogorzelisko.Ludzie którzy żyją w Polsce i uciekli spod banderowskiego ukraińskiego noża, mordowani tylko dlatego, że byli Polakami, nie są w stanie zapomnieć co taka flaga oznacza. Kolor flagi to deklaracja ideowa. A deklaracja ideowa banderowców to głównie tak dawniej, tak i teraz to "smer't Lacham". Dziękuję postoję! A co do żydowskiej uwolnionej złodziejki: "Ukraiński parlament przegłosował ustawę zwalniającą Julię Tymoszenko z więzienia. Londyńscy bukmacherzy przyjmują zakłady jak szybko wyzdrowieje i czemu stanie się to zaraz po przekroczeniu bramy zakładu penitencjarnego." W majestacie jewropejskich standardów wypuszcza się przestępcę skazanego prawomocnym wyrokiem niezależnego sądu ( to u nas niby bardziej niezależne?); taki standard tym czynem przyjął ukraiński parlament..Miejsce złodziejki jak i Pawlaka dodam jest w wiezieniu. Powinni ją powiesić w tym szpitalu.
 • @moher 21:54:28
  Janukowicz złożył dymisję i nie jest już Prezydentem Ukrainy. Pełniącym obowiązki Prezydenta Ukrainy jest teraz obecny (od dzisiaj) Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, lider Bloku Julii Tymoszenko i partii Batkiwszczyna oraz były Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Jak najszybciej musi ogłosić wybory prezydenckie (w ciągu 60) dni. Komentatorzy są zgodni, że nowym Prezydentem Ukrainy zostanie Julia Tymoszenko. Ostatnie informacje są sprzeczne odnośnie pobytu Janukowicza. Nie wiadomo na pewno czy żyje, choć są plotki, że chce odbudować swoją władzę w oparciu o wschód. Rosja wysłała na Ukrainę swojego obserwatora. Szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji Michaił Margiełow wyjechał do Charkowa, gdzie weźmie udział w zjeździe zwolenników Wiktora Janukowycza. Margiełow przed wyjazdem na Ukrainę powiedział agencji Interfax, że do Charkowa jedzie z polecenia przewodniczącej Rady Federacji Walentiny Matwijenko. Komentatorzy przypominają, że Michaił Margiełow należy do grona zaufanych współpracowników Władimira Putina. W przeszłości był związany z radzieckimi i rosyjskimi służbami bezpieczeństwa. Komentatorzy podkreślają też, że obecność rosyjskiego obserwatora na zjeździe w Charkowie oznacza, że Kreml bardzo poważnie traktuje wydarzenia na Ukrainie. Ps. Pospolita złodziejka, zleceniodawczyni morderstwa, etc…lecz jewrejka prezydentką a raczej prezydętką JEWROUKRAINY. Jaki jednak ten naród? ukraiński głupi i odmóżdżony, stawia na swych katów, złodziei coś jak polski?
 • @Kula Lis 62 15:15:22
  Zachodnie media szacują, że w czasie pełnienia funkcji publicznych Timoszenko zwiększyła swój majątek nawet do 11 miliardów dolarów - chyba nie z pensji premiera Ukrainy?...widać una bardzo i to bardzo "zapobiegliwa?, "zaradna" i za razem oszczędna, coś jak u nas, Rosji i innych żydopokomuszych krajach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej