Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Na kijowskim Majdanie objawił się duch Trockiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto nie może sobie wyobrazić jak wyglądały początki rewolucji bolszewickiej w Rosji wystarczy, że obejrzy ten film z kijowskiego Majdanu.

No i co, podobne klimaty?

Na powyższym filmie Bernard-Henri Levy ze swoimi towarzyszami agituje 9 lutego br. Ukraińców zgromadzonych na kijowskim Majdanie do przystąpienia w szeregi państw świetlanej Unii Europejskiej.

Oto zapis jego agitki na Majdanie:

Ludzie Majdanu!!!

Tutaj, na tym placu, spotkali się ludzie z Ukrainy.

Ci z zachodniej części i ze wschodu kraju. Ukraińcyz miast i ze wsi. Tatarzy i Polacy. Kozacy i Żydzi. Są tu również wnuki ocalonych z Wielkiego Głodu, masakry głodowej zaaranżowanej przez Stalina, i tych z Babiego Jaru będącego przerażajacym symbolem Holokaustu dokonaniego za pomocą rozstrzelania.

W Paryżu, mamy  Place de la Bastille, gdzie połączyli się Francuzi. Wy macie Majdan, gdzie Ukraińcy decydują o sobie. To jest bardzo wzruszające, dla obywatela kraju deklaracji praw człowieka, gdy jest obecny na tym placu, w wyjątkowym momencie historii, na jaki mogą się zdobyć tylko wielkie narody.

Arsenij Jaceniuk, lider partii uwięzionej  Żelaznej  Damy z Kijowa, Julii Tymoszenko, właśnie ogłosił na tym forum decyzję o utworzeniu "rządu równoległego", rządu, który wyłonił się tu na Majdanie, który to ma większą legitymację niż marionetkowy rząd Kremla. Pozdrawiam ten nowy rząd.

Ludzie Majdanu, macie marzenie, które jednoczy. Tym marzeniem jest Europa. Nie Europa księgowych, ale Europa wartości. Nie Europa biurokratów, lecz ducha. Nie Europa zmęczona sobą, która wątpi w swoją misję i swoje znaczenie, ale Europa gorliwa, żarliwa i bohaterska. Na tym polega równość europejska w Europie nękanej wątpliwościami, która nie wie o tym, że płonie tu nowy ogień wolności. Dajecie nam lekcję dla Europy. Przypomnieliście nam, że Europę należy wyciągnąć z tego stanu, który anty-nazistowski filozof Edmund Husserl nazwał "prochami wielkiego znużenia". Jestem obywatelem francuskim. Jestem europejczykiem federalizmu. Ale dziś, tutaj na Majdanie, gdzie została wezwana Europa, do swojego fundamentalnego i genialnego powołania, jestem również Ukraińcem.

Jestem zły za sposób realizacji europejskiego marzenia. Dla mnie nic nie jest bardziej konkretne niż obraz Europy namalowany przez każdą z kobiet i mężczyzn, którzy chcą osiągnąć to, aby Europa oznaczała dla wszystkich: wolność, wartości obywatelskie, dobre rządy i prowadziła walkę z gangsterami państwowej oligarchii. Jesteście tu ucieleśnieniem projektu europejskiego. Przywracacie mu jego treść i program. Ten dodatek do słowa i idei europejskiej oznacza, że nie jest ona "czysta", co jest określeniem bardziej precyzyjnym i bogatszym. I dlatego uważam, że prawdziwa Europa jest tutaj. Dlatego właśnie prawdziwi europejczycy spotkali się na Majdanie. Dlatego Ukraina nie jest wasalem imperium rosyjskiego, bo prosi o to aby połączyć się z Europą. Jest tu, przynajmniej na razie, serce kontynentu, a Kijów stolicą tego kontynentu.

Ludzie Majdanu, bracia i siostry europejskie!

Chcę również powiedzieć, jak wielu z nas od Paryża do Berlina i z innych stron Europy, usłyszeli wiadomość. Wiem, że czujecie się samotni. Wiem, że macie poczucie opuszczenia przez Europę, że odwraca się od was, od  swojej części. To prawda. Ale prawdą jest również i to, że macie przyjaciół w społeczeństwach europejskich. I nawet tutaj, w Kijowie, w europejskich placówkach dyplomatycznych, macie dyskretnych sojuszników, którzy łączą się z wami duchem i pacują na waszą korzyść. Wasze nadzieje są również ich nadziejami. Wiedzą, że jeśli wy stracicie to stracą i oni. Wszyscy to wiedzą. Miliony z nas rozumie, że nasz los rozgrywa się tu, na Placu Niepodległości, który został przemianowany na Europe Square.

Mam zamiar, po powrocie do Francji, by głosić to głośno i wyraźnie: nie ma wiz dla zbirów, którzy podobnie jak Ludwik XVI miał wygrawerowane na swych działach słowa"Ultima Ratio Regis", grożą szturmem na Majdan, zamrozić ich aktywa w każdym banku europejskim, jak również w rajach podatkowych, do których też  już wiemy jak się dobrać. Istnieje cały szereg różnych sankcji, które możemy wprowadzić metodami demokratycznymi. Prezydent mojego kraju wkrótce spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Kto wie? Może uda mu się przekonać Obamę do przyłączenia się dla działań na rzecz ratunku dla tego kawałka Europy?

Ludzie Majdanu na koniec chciałem powiedzieć, że opuszczam was z ciężkim sercem, bo wiem, że w najbliższych dniach może dojść, niestety, ale nawet do najgorszego. W swej długiej historii ludzie dla potwierdzenia swoich suwerennych praw, okupowali place ich miast, pamiętamy Place de la Bastille w Paryżu czy też Plac Wacława w Pradze, a nawet Agorę w Atenach. Nie możemy wam osobiście pomóc, ale pamiętajcie również o innym modelu, anty-modelu, jakim był Plac Tien'anmen i bunt, który tam utonął we krwi. Zostawiając was tu jestem pełen podziwu dla ogromnej odwagi, samokontroli, mądrości i powściągliwości, które stały się przykładem dla całego świata. Samokontola jest waszą bronią. Waszą siłą jest również spokojna determinacja, tak samo jak wolna od patosu, postawa Witalija Kliczko, byłego boksera prowadzącego stołówkę, która żywi Majdan, a który to może pewnego dnia zostać wybrany na nowego prezydenta Ukrainy. Nic już nie zatrzyma etosu Majdanu.

Wasza siła leży również w duchu odpowiedzialności i dyscypliny, dzięki którym są utrzymywane barykady oraz dbałość o miejsca już wyzwolone. Jest jedno słowo, które określa dbałość o miasto, jest ono cywilizacją. Cywilizacją, zaś w moim rozumieniu jest to co przedstawia fresk z X wieku znajdujący się w Katedrze Saint Sophia, na którym widać modlącą się Virgin z rękoma podniesionymi w znaku pokoju. I tak samo wasza siła tkwi w tym, że istniejecie od wieków w cywilizacji, pomimo tragicznej i kryminalnej przeszłości tej części Europy, która była podobna do historii innych ludów kontynentu. Kijów oraz ukwiecona Ukraina istniała jeszcze zanim powstała Rosja. Wy macie za sobą więcej historii, niż bufon Soczi, niedoszły Tarzan, który jest bardziej podobny do Popeye, papierowego tygrysa i prawdziwego wroga Hagia Sofia i jej mądrości. I to jest powód, że wygracie. I również z tego powodu, że prędzej czy później, będziecie mogli pokonać Putina i jego szofera, Janukowycza.

Na koniec chcę was zaprosić do EUROPY.

 

                                                                 *                *             *

Pozostawiam to przemówienie bez komentarza, sądząc, że każdy samodzielnie potrafi wyciągnąć z tego właściwe wnioski zgodnie z obiektywną wiedzą, w oparciu o historyczną prawdę oraz w zgodzie ze swoim sumieniem i przekonaniami.

Pozdrawiam.

1. www.youtube.com/watch,

2. en.wikipedia.org/wiki/Bernard-Henri_L%C3%A9vy,

3. pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Trocki,

4. pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Ukrainy,

5. pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska,

6. histmag.org/8028.

A ten film dla pogłębienia tematu:

KOMENTARZE

 • Dzięki.
  Mocne.
 • @SpiritoLibero 18:23:56
  Również dzięki.

  Mocne, bo nie ma nic mocniejszego od prawdy, o czym ci kałmucy ze stepów czarnomorskich, którzy rozpełzli się na cały świat nie mają zielonego pojęcia.

  PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻA!!!!

  > mimo, że jest ona antysemicka:))))

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 20:10:21
  Szanowni Państwo,
  Wybór terminu kulminacji rozruchów w Kijowie i Zachodniej Ukrainie nie jest przypadkowy i został w sposób przemyślany dobrany. Zbiega się on z trzytygodniowym trwaniem Olimpiady w Soczi, tak cennego wydarzenia dla Rosji i całego jeszcze wolnego świata słowiańskiego (niestety nie dotyczy on obecnej Polski). To wielkie osiągnięcie jakim jest Olimpiada zimowa w Soczi 2014 siły międzynarodowego globalizmu starają się wykorzystać ażeby w tym okresie trwania tego wielkiego wydarzenia, pod jego osłoną przeprowadzić nielegalny i siłowy przewrót polityczny w sąsiedniej Ukrainie i włączyć ją do eurokołchozu, licząc na to, że Rosja nie zechce się w tym okresie zaangażować skutecznie w niesienie pomocy legalnym władzom tego państwa. Miejmy nadzieję, że skoro kończy się już Olimpiada w Soczi, to oba te bratnie słowiańskie państwa rozwiążą skutecznie ten obecnie trwający problem agresji globalizmu na Ukrainę i przywróci tam porządek minimalizując liczbę ofiar ludzkich tego zainspirowanego przez Zachód zbrodniczego konfliktu. Obyśmy my Polacy nie musieli juz więcej oglądać w rzekomo polskiej telewizji sztandarów nacjonalistów ukraińskich, spadkobierców zbrodniczych banderowców odpowiedzialnych za okrutne ludobójstwo Polaków, matek i dzieci, zwłaszcza na Wołyniu, powiewających na Majdanie nad głowami rzekomo polskich polityków, rodem z "okrągłego stołu".
  Bracia Słowianie - RAZEM !
  prof.dr hab.inż. Jan Szarliński
 • @Wrzodak Z. 22:22:41
  Coz, B.H. Levy to przeciez jeden z glownych "moralnych autorytetow" obecnej Francji - dodam - oficjalnej Francji , tej reprezntowanej przez politykow nie zas przez narod, ktory jest w coraz wiekszym stopniu islamski i antyzydowski! Malo sie o tym pisze, lecz wieku francuskich zydow obawia sie pobicia, boi sie arabow oraz przy najmnieszej okazji krzyczy o antysemityzmie tlumu. Poniewaz w rzadzie Francji maja wielu wpolbratyncow moga sobie pozwolic na manipulowanie spoleczenstwem. Teraz na Ukraine wyruszyl L.Fabius, minister spraw zagranicznych Francji, ciezszy kaliber braci w wierze, ktory od dawna pracuje na nowa "rewolucja ukrainska" ...Gdyby tylko tych dwoch "Francuzow" maczalo w rozruchach paluchy bylabym spokojna o przbieg wydarzen , lecz przeciez to sa tylko reprezentacyjne pionki na szachownicy , gdzie juz od dawna toczy sie boj o wladze i pieniadze .
 • @Wrzodak Z. 22:22:41
  Nic dodać, nic ująć.

  Pozdrawiam.
 • @babaraba 23:57:33
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 20:10:21
  A na czym ta manipulacja ma niby polegać?

  Czy ten film kłamie?

  A może drugi z filmów załączonych na końcu mojego post'a również jest manipulacją?

  Człowieku, albo wykazujesz świadomie złą wolę, albo jak u zwykłego i przeciętnego leminga twój mózg został zabetonowany propagandą i kłamstwem na amen.

  W jednym, ani w drugim przypadku nie jesteśmy wstanie w sposób logiczny się porozumieć i zrozumieć.

  Pozdrawiam.
 • @babaraba 23:57:33
  Ps.

  Walka jaka się tam obecnie toczy to m.in. i o to:

  http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2014/02/20140220_ukr7.png

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 17:22:01
  A mnie to to się tam działo na tym kijowskim Majdanie do złudzenia przypominało początek rewolty w Rosji, gdy kraj ten najechały grupy najętych agitatorów, których celem było tylko podburzenie ludzi przeciwko legalnej władzy.

  Może pan tego podobieństwa nie dostrzega, ale cóż życie jeszcze przed panem długie, więc i na naukę przy odrobinie dobrej woli czasu jest pod dostatkiem.

  A tak na marginesie dodam, że ta pana postawa dowodzi, że nawet nie zechciał pan zapoznać się z materiałem filmowym jaki zamieściłem na końcu swego post'a- a szkoda, może już teraz moglibyśmy podyskutować merytorycznie?

  Pozdrawiam.
 • @T-Rex 11:51:33
  ".....duch trockiego, czy bandery,"- tu akurat doszło do jakiegoś mariażu tych dwóch duchów, które ze sobą się pogodziły.
  Jak widać w polityce możliwe jest wszystko.

  Natomiast jeśli chodzi o wiarę Ukraińców w UE, którą również i my- Polacy mieliśmy, to sądzę (i nie powinienem się mylić), że srodze się na niej oni zawiodą, co przy rozbudzonych nastrojach szowinizmu ukraińskiego, musi doprowadzić do ponownego buntu, tylko, że ten bunt już nie będzie miał wroga wewnętrznego, a zewnętrznego i oczywiście takim najbliższym wrogiem zewnętrznym w tym przypadku jest Polska.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej