Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Kto mieczem wojuje ten od miecza może zginąć.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciekawe jakby zareagowali na takie same sceny jakie mają miejsce w Kijowie polskie elity polityczne gdyby odbywały się one w Warszawie? Czy również tak jak na kijowskim Majdanie nawoływaliby do obalenia istniejącego w Polsce reżymu?

Pretekstem na Ukrainie do wzniecenia antyrządowej rewolty było niepodpisanie jesienią ubiegłego roku przez ukraińskiego prezydenta Janukowycza traktatu stowarzyszeniowego z UE.

Wtedy to na apel opozycji nawołującego do całkowitego unieruchomienia pracy instytucji państwowych rozpoczęto budowę barykad na kijowskim Majdanie Niepodległości.

Tak to się zaczęło.

Nie będę opisywał tu historii tego co tak naprawdę doprowadziło do sytuacji jaka obecnie ma tam miejsce, bo informują o tym na bieżąco polskie i międzynarodowe media.

Chcę tu tylko pokazać na przykładzie jednego filmu opublikowanego na YouTube pod tytułem "Rewolucja ukraińska Kijów kontratak Majdana na Bulwarze Instytuckim" " z czwartku 20 lutego br. dokumentującego przebieg obecnie rozgrywających się tragicznych wydarzeń w Kijowie, jak taka rewolta wygląda i do czego ona prowadzi.

Jednocześnie film ten, i oczywiście wszystko to co się dzieje na Ukrainie, pobudza do pewnych refleksji wynikajacych z analogii, tego co się dzieje tam, a co może się dziać i u nas, czy też w każdym innym państwie nie tylko europejskim.

Bo jak wiemy, problemy jakie nurtują dziś przeciętnego mieszkańca Ukrainy, mogą również zacząć odgrywać bardzo poważną rolę i w innych krajach. I co będzie wówczas, gdy społeczeństwa innych krajów wyciągną podobne wnioski jak te, które dziś pchają obywateli ukraińskich pod kule własnych sił porządkowych?

Czy władze tych krajów, w których obywatele postanowią również całkowicie sparalizować działanie jego aparatu władzy, będą taką postawę biernie tolerować, a nawet godzić się na podburzającą obywateli agitację zagranicznych polityków czy też innych speców od swobód i wolności obywatelskich?

Sądzę, że tak w tym przypadku by to nie wyglądało czego dowody już mieliśmy np. w zbankrutowanej Grecji, czy też ostatnio gdy niepoczytalna kobieta jadąc ze swym dzieckiem usiłowała staranować betonowe barierki ochronne w Białym Domu.

Jak tam potrafią bezwzględnie postępować siły porządkowe nie trzeba nikomu tlumaczyć, ani przypominać.

Dlaczego więc, wtedy gdy podobne zdarzenia, ale organizowane na wiele większą skalę mają miejsce w państwach uznanych za wrogie zachodniej demokracji, są one nie dość, że tolerowane, ale nawet bezpośrednio inspirowane i popierane?

Właśnie w takich chwilach ukazuje się prawdziwa twarz obrońców demokratycznych swobód i praw, kiedy to wychodzi na jaw ich obłuda i nieskrywany niczym fałsz.

Podbnie jak to widzimy w tym przypadku z postawą naszych rodzimych polityków, aktywnie wspierających rewoltę uraińską odbywajacą się pod sztandarami skrajnych nacjonalistów i spadkobierców zbrodniczych banderowców, którzy przemawiają na kijowskim Majdanie mając usta pełne troski o tamtejszą demokrację i prawa obywatelskie, zaś łamania tych podstawowych praw i ułomności polskiej demokracji nie dostrzegając.

Bo czyż problemy z jakimi obecnie boryka się społeczeństwo ukraińskie nie są dokładnie takimi samymi problemami na jakie napotyka społeczeństwo polskie, a więc: z problemem zadłużonego na ponad 3,5 bliona złotych bankrutującego kraju, z problemami bezprawia, buty aparatu władzy, wszechogarniającej korupcji i złodziejstwa, przestępczości, biedy, bezrobocia, oligarchizacji gospodarki państwa, kumoterstwa, partyjniactwa, rozbuchanej do niewyobrażalnych rozmiarów biurokracji, upadajacej służby zdrowia i ubezpieczeń społecznych, problemem autorytaryzmu władzy nie liczącej się z opinią społeczną i wolą oraz interesem obywateli, celowym niszczeniem polskiej przedsiębiorczości i w bólach rodzącej się klasy średniej, brakiem poczucia bezpieczeństwa i perspektyw dla młodzieży, która zmuszona została do tułaczki po świecie bo w Polsce dla niej nie ma miejsca, bo tu nie dano im żadnych szans na normalne życie?

Jak to może wyglądać niebawem i u nas, czy też w innych krajach europejskich i nie tylko europejskich możemy zobaczyć na tym filmie:

Czy taki scenariusz również będzie wspierany przez przedstawicieli polskiego parlamentu, gdy ludzie w Polsce również wypowiedzą posłuszeństwo władzom skorumpowanego i nieliczącego się ze społeczeństwem i jego wolą aparatu polityczno-biurokratycznego?

Sądzę, że wtedy polscy politycy nabiorą wody w usta, bo ich jednyną aktywnością polityczną, którą oni się osobiście kierują, jest wyłącznie ich własny interes i ilość oraz bezpieczeństwo gotówki zgromadzonej przez nich na zagranicznych tajnych kontach.

Pozdrawiam.

1.  www.youtube.com/watch,

2.  uk.news.yahoo.com/ukraine-protests-israeli-ex-officer-leads-militant-group-094657071.html#G0pz7aH,

3.  www.youtube.com/watch,

4.  www.lewrockwell.com/lrc-blog/why-does-ukraine-seem-so-much-like-syria/,

5.  www.freerepublic.com/focus/f-chat/3126045/posts.

 

KOMENTARZE

 • Nasi politycy
  to pieski w służbie syjonu. Znajdują sobie pomagierów nawet w internecie w postaci blogerów i komentatorów (durnych albo zadaniowanych), którzy skaczą z radości jak syjonki każą.
  Tyle chyba starczy.
 • Jakby zareagowały?
  Identycznie, jak rosyjskie media na temat Ukrainy. Czyli zadymiarze, faszyści zaatakowali legalnie wybrane władze. To prawdziwe rozdwojenie jaźni wśród elit i mediów. Bo dziś Michnik pisze "Bracia podziwiamy Was", a dziennikarze pieją z zachwytu, jak sprawnie i pięknie rozbiera się kostkę brukową na Majdanie.

  Tymczasem, gdy u nas spłonie jedna głupia tęcza na Marszu Niepodległości jest to już "podpalanie Polski", "plucie na własny kraj", "faszyzm", "nieposzanowanie dla demokratycznie wybranej władzy".

  Niech się na coś zdecydują ci "mędrcy", albo zadymy na ulicach są czymś zachwycającym, albo trącącym o faszyzm. Bo teraz wygląda na to, że zadymy są dobre, jeśli sprzyjają światowej banksterskiej finansierze.
 • @Ranger 14:13:24
  A co z naszymi POlszewikami i innymi tawariszczami?

  Ja też nie lubię złodziei
 • @Migorr 13:07:42
  Zgadza się.

  Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 12:20:06
  Raczej dobrze wytresowane kundelki, które zaciekle pilnują interesów swoich właścicieli.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:46:37
  Przecież kryminalistka Tymoszenko ledwo już dychała, taka ciężko chora, prawie umierająca biedaczka była, a teraz stanie się nowy cud ! no, to tym tępym Ukraińcom tyle się zmieni, że nic się nie zmieni. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek/Ukraińca na jewrejkę złodziejkę. Zachodnie media szacują, że w czasie pełnienia funkcji publicznych Timoszenko zwiększyła swój majątek nawet do 11 miliardów dolarów - chyba nie z pensji premiera Ukrainy?...widać una bardzo i to bardzo "zapobiegliwa?, "zaradna" i za razem oszczędna, coś jak u jewreji to w zwyczaju, no i jak u nas, Rosji i innych żydopokomuszych krajach.
 • @Kula Lis 62 16:37:39
  ---MSZA na majdanie odbyła się !! oj zawodzono !! po żydosku już beż krępacji - przed chwilą ! na TVN rżnęła zwycięsko kapela HAVA NAGILA -plując tym żydoskim rytmem Słowianom w twarz
 • @Kula Lis 62 16:37:39
  Bo oni już tak mają, że nawet g***o zamienia się w ich rękach w złoto:)))
  Zdolne som i tyle!
  A co do cudownego ozdrowienia żelaznej Julii, to widać nie było jej tak źle w tej ukraińskiej tiurmie jak to media wcześniej naświetlały, podnosząc przy tym rejwach na cały świat.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 17:22:13
  A skąd można mieć pewność, że na tym majdanie to Słowianie robili zadymę?
  Jeśli nawet tam byli- ogłupieni przez propagandę, to kierowali nimi i tak inne nacje.

  Pozdrawiam.
 • @
  *****


  Oni tylko udają Polaków.
 • @AdNovum 17:22:23
  Tymoszenko na prezydenta to jednak tragiczny chichot historii i tym bardziej niepotrzebna śmierć tych wszystkich ludzi, którzy tam zginęli. Tymoszenko to nie Havel, lecz jak najbardziej rzeczywisty i prawdziwy ukraińska oligarcha. Pzdr.
 • @AdNovum 17:25:07
  Rewolucjoniści ci sami co w 1917 roku. Oficerów izraelskich sił do zadań specjalnych wezwał na Majdan główny rabin Kijowa. Oficer CAHAL-u i jeszcze 300 żydowskich bojowników zostało instruktorami wojskowymi Majdanu nieprzypadkowo. Jak już wcześniej pisaliśmy, około 300 wojskowych z CAHAL-u (armia Izraela) weszło do sztabu obrony „euromajdanu” gdzie na skutek szkolenia i „uczczenie imienia Stwórcy” zostali „jednymi z głównych w skomplikowanym systemie samoobrony Majdanu i barykad na Hrusziewskiego”. W ten sposób organizując „dialog żydów z przyszłą (banderowską) władzą”. Jak się okazało to oni przybyli do stolicy Ukrainy nieprzypadkowo. Wyjaśniło się, że „zaprosił” ich główny rabin Ukrainy Moshe Reuven Asman. 22-23 stycznia główny rabin Ukrainy przebywał w Izraelu gdzie wziął udział w ćwiczeniach „batalionu wojsk do zadań specjalnych”. Przy tym ukraińskie gazety twierdzą, że uczestnicząc w ćwiczeniach, rabin nie tylko wykonywał duchową posługę ale „także zademonstrował całkiem dobre wyniki w strzelaniu”. Na spotkaniu rabina z dowództwem jednostki oficjalnie powiedziano, że gmina żydowska Kijowa bierze na siebie „patronat” nad tym batalionem z którym rabin spędził dwa dni. A sam Asman został uznany za honorowego rabina jednostki. Jak pamiętamy, gwałtowne wzmocnienie bojówkarzy „euromajdanu” miało miejsce w lutym. Ponadto w imieniu społeczności synagogi Brodskiego w Kijowie wezwał on wojskowych z którymi razem mieszkał pod namiotem i brał udział w strzelaniu, żeby przyjechali do ukraińskiej stolicy z „rewizytą”. W ten sposób sprowadzając do Kijowa komandosów izraelskich sił do zadań specjalnych rabin Asman „wzmocnił więzi pomiędzy żydami ukraińskiej diaspory a Izraelem”. „Euromajdan”, naziści żyda Tiahnyboka-Frotmana, tłuszcza żyda Kliczki-Etinzona i zwolennicy żyda Jacieniuka-Bakai, wszyscy byli finansowani przez żydowskich oligarchów i ich zachodnich „partnerów”. Przez cały ten czas szef Syjonistycznego Komitetu Ukrainy, Josif Zisels, i towarzysze, prowadzili kampanię dezinformacyjną o charakterze pro-”euromajdaniarskim” i pro-bojówkarskim wzywając do tego żeby „nie wierzyć bzdurom o banderowcach” (i Zisels jednakże nie łgał ponieważ w rzeczywistości chodziło o żydo-banderowców). Na kampanię agitacyjną, wzywającą do rozlewu krwi, wezwano z Francji syjonistycznego prowokatora Bernarda-Henri Levy.
 • @AdNovum 17:22:23
  Krótki rys historyczny. Wybrali złodziejkę, obalili złodziejkę, wybrali złodzieja , który wsadził złodziejkę do pierdla, obalili (?) złodzieja. Wypuścili złodziejkę...Hihihi !!!! tak u żydków się dzieje przed ich KOŃCEM !! MASSADA się zbliża !!!
 • @AdNovum 17:22:23
  DLACZEGO NIKT NIE PODA, ŻE JANUKOWICZ UCIEKŁ DO OMANU? Janukowycz wylądował na lotnisku Muscat International Airport w Omanie o godzinie 3:30 czasu polskiego. Najpierw samolot zniknął z radarów w Iranie! Mógł uzupełniać paliwo. Następnie wystartował ponownie i udał się w kierunku Dubaju. Tam prawie przez 1 godzinę krążył przed lotniskiem i nie otrzymując zezwolenia na lądowanie udał się do Omanu aby tam ostatecznie wylądować. Samolot Jankukowycza (AOJ92C) śledziliśmy w serwisie http://www.flightradar24.com. Wcale to nie musi oznaczać, że Janukowicz był na pokładzie tego samolotu, mógł zejść na ląd w Iranie lub polecieć innym samolotem w innym kierunku. W każdym bądź razie Ukraińcy podali ten a nie inny numer lotu AOJ92C, a ten samolot wylądował w Omanie. Jak na razie łżemedia nic o tym nie mówią, zobaczymy gdzie Janukowicz poprosi o azyl. O co w tej mistyfikacji chodzi? Co ustalono wczoraj i dlaczego ucieczka Janukowicza utrzymywana jest w tajemnicy?
 • @Kula Lis 62 19:12:17
  ???????????

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:22:23
  Berlin i Paryż ( Fabius wyjechał wcześniej) wypuściły Sikorskiego , żeby chlapnął coś głupiego pod adresem Ukraińców i ten kretyn właśnie to zrobił. Tamci roztropniej milczeli. To teraz wypada zrobić zrzutkę na Ukrainie. Polska jako wiodący kraj w UE daje najwięcej czyli np 10 mld euro a pozostała dwójka po 5. 20 mld na razie wystarczy na ok pół roku. Ponadto Polska jako kraj z najlepszą służbą zdrowia w UE a może i świecie powinna udostępnić swoje szpitale i przychodnie specjalistyczne Ukrainie. W tej dziedzinie mamy ogromne nadwyżki mocy przerobowych. Romantyka rewolucji szybko się skończy i będzie "kasa misiu".
 • @Kula Lis 62 19:21:24
  20 mld euro to stanowczo za mało (chyba, że na waciki dla żelaznej Julii?), bo jak obliczyli niezależni ekonomiści Ukrainie natychmiast potrzeba 150 mld euro.
  Tak więc chyba ukraińcy wiedzieli w jaki celu warto rozpoczynać tą wojenkę na majdanie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:23:20
  Historia na Ukrainie i jej podział ma mieć oczywiście dalszy ciąg. Konkretnie w Polsce. U nas też już wypracowano dwa obozy nienawiści, przy czym Donaldino i jego cyrk jest postrzegany przez "swoich" jako opcja "proniemiecka" (znaczy "stronnictwo pruskie"), zaś Kaczor przez swoich jako niezłomny obrońca narodowy. W efekcie Polska już jest gotowa do rozdarcia "na pół" (tak naprawdę, to tak 1/3 "narodowa" i 2/3 "prounijne", chodzi o terytorium, kto by tam liczył jakieś głosy, oczywiście Ziemie Odzyskane oraz Warmia i Mazury należą do "prounijnych"). Teraz tylko trzeba sprowokować zamieszki, najlepiej w okolicach 10 kwietnia, jak już będzie ciepło (być może wyjdą akurat wtedy jakieś nieznane dane o Smoleńsku). Pytanie czy podział pójdzie linią Wisły czy też "prounijni" odpuszczą Warszawę, choć moim zdaniem cała Warszawa będzie w części "prounijnej", tylko musi być już w miarę gotowy tunel II linii metra pod Wisłą oraz stacje Stadion i Centrum Nauki(jak nie wiesz o co chodzi, to podpowiem - Stadion Narodowy świetnie się nadaje do południowoamerykańskich zastosowań, np. Chile ale nie tylko. A II linia ma tę zaletę, że pod Wisłą się zagłębia, robi takie "U", które trzeba mocno wentylować, żeby się dwutlenek węgla nie zgromadził. Dalej nie będę Ci tłumaczył, bo..., no bo nie). Na szczęście Islandia nie chce wstępować do Unii, wystarczy jej stowarzyszenie, może tam będzie jakaś przyszłość?
 • @AdNovum 19:26:20
  Sukces Sikorskiego - haha-Janukowicz odleciał w kibini mater i przez telewizor powiedział, że w dupie ma to porozumienie.
 • @Kula Lis 62 19:26:37
  A nie mówili, że w UE granice nie mają już żadnego znaczenia?

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 19:26:37
  Ps.

  Przecież Europa ma być bez granic!!!!!

  Co oznacza, że My nie będziemy mieć granic państwowych, a oni będą swoich strzegli jak jaruzel socjalizmu:)))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:35:09
  Sikorski, Tusk, Komorowski- z tymi panami nikt poważnie nie rozmawia w Europie. Oni istnieją tylko dzięki mediom. i ich usłużnym dziennikarzom. W Eur. Zach. życiorys każdego polityka jest znany i prezentowany społeczeństwu - od przedszkola aż do chwili objęcia swego urzędu. Życiorysy te, a także opinie środowiska gdzie żyli skąd pochodzą. A w Polsce ?
 • @Kula Lis 62 19:39:23
  Wygląda na to, że to już nie jest Polska tylko Polin, zaś nazwę Polska pozostawiono na razie aby ludzi do końca nie szokować.
  Natomiast standardy jakie tu obowiązują już od dość dawna wskazują na prawdziwe oblicze tego kraju i kto tu tak naprawdę trzyma władzę.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:35:09
  Rosja tak łatwo się nie podda. Nadejdzie moment rozstrzygnięcia geopolitycznej sytuacji Ukrainy. Po olimpiadzie. Z Ukrainy dobiegają obecnie sprzeczne informacje, panuje informacyjny chaos, trudno więc przewidzieć dalszy rozwój wydarzeń. Jedna rzecz jest jednak pewna, sytuacja dziś zaszła o wiele dalej niż przewidywało wczorajsze porozumienie. Okazało się być tylko etapem, a nie finałem tej rozgrywki. Porozumienie na sytuacje na Ukrainie obecnie jednak już nie wpływa w żaden sposób. Ukraińcy nie zgodzili się na okrągły stół, tylko postanowili walczyć do końca. Założenia tego porozumienia były od początku nierealne.Myślenie, że Rosja tak zwyczajnie się podda i machnie ręką na Ukrainę, byłoby naiwne. Po tym pierwszym okresie zamętu, który obecnie ogarnął kraj i nad którym nikt nie panuje, nadejdzie moment w którym będzie musiało dojść do rozstrzygnięcia geopolitycznej sytuacji Ukrainy. To, co widzimy obecnie to jest zmiana na poziomie polityki wewnętrznej. I nic więcej.
 • @AdNovum 19:46:22
  Widzę, że się rozkręcasz coraz bardziej. Twój karuzelowy nie ma Cię dosyć?
  pozdrawiam
 • @ratus 19:50:51
  "Twój karuzelowy...."- coś chcesz w ten sposób zasugerować???
 • @Kula Lis 62 19:50:30
  Zobacz jak żelaznej Julii włosy pociemniały w szpitalu, chociaż warkocz tak samo jasny, słowiański:))))

  No i rysy twarzy jej się w charakterystyczny sposób "wyostrzyły";

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/galerie/julia-tymoszenko-zwolniona-z-wiezienia-zdjecie,iId,1300420,iAId,100006?parametr=fakty_dol#1300414

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:53:47
  Pytanie, czy uda się zachować integralność terytorialną Ukrainy. Delegaci zjazdu deputowanych południowo-wschodnich regionów, który odbył się dziś w Charkowie, zadeklarowali, że są gotowi przejąć odpowiedzialność za pełnię władzy w tej części kraju. W zjeździe uczestniczył jako delegat m.in. szef komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy, Aleksiej Puszkow. Rosja dąży do podziału Ukrainy? Chyba tak, to walka o Krym i port wojenny, miękkie podbrzusze Rosji.
 • @AdNovum 19:52:14
  Sorry, nie wcelowałem. To było do Lisa Kuli.
  pozdrawiam
 • @AdNovum 19:53:47
  Zachód sam wywołał ten konflikt, aby przejąć trasy przesyłu ropy i gazu. A Rosja o swoje interesy musi dbać, jak każde państwo, oczywiście z wyjątkiem Polski, które swoją postawą względem konfliktu na Ukrainie dba o interesy Niemiec i Rosji..
 • @ratus 19:55:46
  Nie ma za co:)))

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 19:53:47
  Tymoszenko: Winni śmierci cywilów zostaną ukarani. Ukraina niebawem stanie się członkiem UE http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/6d9c547cf146054a5a720606a7694467/902e0122-9bf2-11e3-88c2-0025b511229e.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=970&srch=425&dstw=970&dsth=425
 • @Kula Lis 62 20:25:51
  Ta ciężko chora złodziejka jedzie na Majdan? Przecież dopiero co nie mogła podnieść się z łóżka i miała jechać do Niemiec na "leczenie" Już nie choruje? wyjazd na leczenie do Niemiec nie jest już potrzebny? Wraca władza, pieniądz wraca, zdrowie już powróciło. Alleluja i do przodu, ustawiać "rodzinę", jak dawniej. Szkoda mi Ukraińców, bo nie wiedza co czynią. ...byłem pewny że pani Julia jest umierająca i te siniaki !!!! Ale jaki polityk "nie odda" życia dla kraju ???!!!!! Wasylisa bez makijażu? bez prysznica prosto na majdan???? :))) się uśmiałem. Moszenka Wasyminalistka będzie startować w wyborach parlamentarnych? to oznacza, że będzie startować przeciwko swoim kolegom z majdanu ;))))))) beka to już jest początek końca opozycji. Za kilka lat Janukowicz będzie wybielony, za niego gaz i ropa była tańsza niż za Tymoszenko, Ukrainę teraz rozkradną tak jak Polskę, teraz cieszcie się i weselcie bo juto będziecie emigrować aby żyło się lepiej. Przykre, że najwięcej do powiedzenia mają tutaj organizacje skrajnie nacjonalistyczne i faszyzujące, Czy nasi politycy widzieli ostatnie napisy na cmentarzu ORLĄT? Wiem, że nie można wszystkich wkładać do jednego garnka ale przykre jest, iż żaden z polskich polityków zaangażowanych w sprawy Ukrainy nie nazwie sprawy po imieniu. Tak sobie myślę, że czas uszczelnić granicę... Przed tym nowym modelem jewroukraińskiej "demokracji".
 • @AdNovum 19:53:47
  Tokiem ich myślenia ukraiński parlament może przegłosować ustawę końca świata. Ciekawe na to ponoć bardzo demokratyczna JewroUnia europejska?
 • Jak Putinowi się wydaje, że w akcie zemsty u nas zrobi
  podobną bardachę, to się myli.
  My się dobrze przygotujemy do przejęcia władzy, jak narody Europy się ruszą przeciwko UE.

  Zadnego Bolka już nam nie podłożą, każdy polityk ma przedstawić życiorys do 3 pokolenia i filozofię rządzenia.
 • @Kula Lis 62 19:02:52
  Tylko jedna uwaga do Massada-:)) Tam parch zelota powiedzial rzymskiemu generalowi(mniej wiecej tak); "zostaw zydow samych, to sami sie wymorduja, dlatego aby przetrwac, zawsze musza miec wrogow".

  A jakby nie patrzec, to wrogow oni maja bez liku, tylko ze wrogowie nie maja jaj, bo placza, przeklinaja, zaluja, etc, etc od prawie setek lat(patrz Polska np.), a w sumie robia ciagle to samo, czyli fizycznie nic a inaczej; to wchodza bez masla do tylko tylko po to, aby za pare lat znow zaczac drzec szaty i przeklinac.

  Wiec nie wiem, czy Massada(aktualnie to jest Mosada) sie uda, ale czemu nie-:))).
 • @comsens 04:07:45
  Oni ostatnio dostali takiego obłędu, bo zdają sobie bardzo dobrze sprawę, że to są ich ostatnie dni, tak więc albo oni zwyciężą, albo świat dokona globalnego rozwiązania pewnych kwestii.
  Jeśli zaś chodzi o to co ostatnio ma miejsce na Ukrainie, to bardzo dobrze się stało, teraz sami ukraińcy będą mogli się przekonać na własnej skórze w jakie szambo wpadli po sam czubek nosa.
  Za to wszystko złe czego dokonali w naszej historii i wobec nas- sprawiedliwości historycznej staje się zadość.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 08:52:58
  Cyt:
  "Za to wszystko złe czego dokonali w naszej historii i wobec nas- sprawiedliwości historycznej staje się zadość."

  AMEN.

  Nic dodac, nic ujac i to przedwszystkim mialem na mysli widzac, czytajac czy sluchajac jako to "polscy" politycy pchaja sie ....wiadomo gdzie.

  W tej chwili najwazniejszym problemem jest, aby Polske nie zostala zasypana drzazgami z rebanego tam drewna.
 • @AdNovum 08:52:58
  Zamiast Nobla - Guiness, za najkrócej trwające porozumienie. Kijowski dokument - najkrócej funkcjonująca umowa, sygnowana autorytetem UE...Nobla na razie będzie, jest natomiast Guiness. Do jego księgi wpisane zostanie kijowskie porozumienie, jako najkrócej funkcjonującą umowa, sygnowana autorytetem i powagą Unii Europejskiej. http://wpolityce.pl/artykuly/74917-zamiast-nobla-guiness-za-najkrocej-trwajace-porozumienie-kijowski-dokument-najkrocej-funkcjonujaca-umowa-sygnowana-autorytetem-ue
 • @Kula Lis 62 09:48:58
  Bo miejsce menela szpaka jest POd budką z piwem a nie w dyplomacji.
 • @AdNovum 08:52:58
  Jest kilka istotnych dla sprawy "szczegółów" o których media mętnego nurtu milczą, a i inne zachowują się powściągliwie. Dlaczego? Można by np. zaznajomić Polaków za co właściwie została skazana Tymoszenko? Czy za urodę? Otóż Ukraińcy "odpuścili" jej zagrabienie i ulokowanie kwoty 11 mld USD w Europie Zachodniej głównie w Niemczech. Kobiecinka dysponująca prywatną flota samolotów (w tym odrzutowych)zagwarantowała sobie transport uwłaszczonymi ropociągami i gazociągami surowców energetycznych z Rosji za około 20% kontraktu (za co zapłacili Ukraińcy) Dobrze przemyślana sztuczka miała doprowadzić do tego że za kilka lat Bill Gates zawiązywał by Julii jedynie sznurówki do bucików. Sprawa następna to pytanie dość zasadnicze: kto i za czyje pieniądze zorganizował "społeczny sprzeciw Ukraińców". Czy są to te same siły które operowały w Egipcie, Libii, Syrii czy jakiś nowicjusz? Jest pewnym, że "frukta" zbierze Putin. Trzecie pytanie: Kto jest teraz prawowitą władzą na Ukrainie? Chyba nie ma złudzeń, że z jakimś "wybierakiem" żaden kraj niczego nie podpisze, nie zaciągnie jakichkolwiek zobowiązań. Czy Janukowycza (jakikolwiek on był) można 'odwołać w głosowaniu jakiejś pośpiesznie zebranej gawiedzi w parlamencie głosującej pod lufą AK 47? Impeachment funkcjonuje w każdym demokratycznym kraju, ale ma pewne procedury. Koniec Kropka. oczywiście w krajach zamieszkałych przez kumate społeczeństwa, role AK 47 spełnia kartka wyborcza. Za 10 miesięcy mogłaby zafunkcjonować na Ukrainie. Co da owe przyśpieszenie? Nic. Bełkot Julki na Majdanie ( jesteście wolnymi ludźmi itp) niczego tam nie zmieni. Sprawa 88 trupów nie jest dla Ukraińców istotna. W Rosji jak i na Ukrainie nie ma kultu zmarłego. Poszoł i charaszo. Chociaż ludzi szkoda. W mojej ocenie Janukowycz zachowywał się po stokroć bardziej przyzwoicie niż duet Juszczenko-Tymoszenko. Nie mam przekonania, że następca będzie Polsce przyjaznym, co wiąże się z poskromieniem nacjonalizmu Ukraińców, i to nacjonalizmu prymitywnego którego emblematem jest pieniek i siekiera .
 • @comsens 09:23:14
  Władzo ludowa! Następnym razem nie Krakowskie Przedmieście, ale Majdan! Ze wszystkich stron masowo pojawiają się rozmaite analizy ukraińskiego buntu i przyszło mi do głowy, że warto spojrzeć na Ukrainę zupełnie inaczej niż się dotąd patrzyło. Czy w Polsce jest możliwa taka skala i forma protestu, czego naturalnie Polsce nie życzę i nawet odpukuję, żeby nie wywoływać wilka z lasu. Stawiam sobie jedynie socjologiczne pytanie i natychmiast odpowiadam dlaczego Polski i Ukrainy porównać się nie da. Rezonans był taki, że do dziś dudni mi w uszach przewodnie hasło władzy ludowej w wersji europejskiej: „faszyzujący awanturnicy, opozycja pozaustrojowa”. Ze wszystkich szczekaczek płynęła złowieszcza wizja „podpalania Polski”, która była reakcją władzy i trzymających z władzą na składanie kwiatów, palenie zniczy i parę transparentów z niepoprawnymi politycznie hasłami. W głowach autokratów i kacyków nie siedzę, ale jestem przekonany, że o takiej dupowatej „faszyzującej, pozaustrojowej opozycji”, która nie tylko kamieniem nie rzuci, ale i papierki posprząta po sobie, marzy każdy władca, na każdym tronie. Niepostrzeżenie stało się coś niespotykanego w historii ludzkości, udało się narodowi sprzedać bajeczkę o pokojowym, wzorcowym rozwiązywaniu konfliktów społecznych. Bajka powstała pod koniec PRL, w czasach Solidarności, która przyjęła jako zasadę protest pokojowy, bez wywoływania zamieszek ulicznych i innych rewolucji. Z pozoru nie ma nic złego w podobnym podejściu do sprawy, po tragicznych wydarzeniach w roku 1970, gdy ruski generał pierwszy raz zaczął strzelać do ludzi, liderzy ówczesnej pozaustrojowej opozycji poszli za radą Jacka Kuronia: „Nie palcie komitetów, budujcie własne”. Obawiam się, że poszli zbyt dosłownie i rzeczywiście nie spalono ani jednego komitetu, za to powstały nowe komitety, czyli dokładnie taka sama wersja demokracji ludowej. Za wieloma humanitarnymi zawołaniami trup ściele się gęsto i pokojowa strategia Solidarności nie przyniosła najmniejszych pozytywnych skutków.

  W latach osiemdziesiątych ruski generał strzelał po raz drugi do ludzi, którzy nie podpalili żadnego komitetu. W latach dziewięćdziesiątych „pokojowo przekazano władzę”, to znaczy dawni bandyci zamienili ministerstwa na banki, „trzynastki” na akcje, Radiokomitet na „wolne media”, natomiast pokornej opozycji pozwolono startować w wyborach. Współcześnie Polska na jotę nie odbiega o wypracowanego „pokojowego” modelu, poza jedną różnicą – przykręcono śrubę upupienia. Jeszcze za czasów schyłkowego generała w dobrym tonie było ścigać się z ZOMO, malować po murach brzydkie słowa podsumowujące władzę i jechać po Ruskich ile wlezie. Dziś nie do pomyślenia, aby się bronić przed policjantem kopiącym demonstranta w głowę, niszczyć elewacje odnowione za środki europejskie i obrażać demokratycznie wybranego prezydenta Putina. Policjant dostaje medal za to, że się spocił, a jedno słowo w kierunku Rosji Radzieckiej, przez władzę ludową jest mniej więcej tak traktowane, jak żart z towarzysza Stalina w czasach, gdy Katowice nazywały się Stalinogród. Nie mówię o represjach i więzieniach, chociaż i tutaj bywa ciekawie, ale o medialnym potępieniu w stylu Polskiej Kroniki Filmowej pokazującej szpiegów imperializmu, reakcjonistów, spekulantów i bikiniarzy, jako główne źródło nędzy i problemów ludowej ojczyzny. A wszystko dzięki bajce o pokojowym rozwiązywaniu konfliktów, która w wersji oryginalnej brzmi następująco. Był sobie bardzo grzeczny Kopciuszek, harował w pocie czoła, a zapłatę otrzymywał rózgą, suchym chlebem i wodą. Macocha widząc Kopciuszka usiłującego złapać oddech chwytała za pogrzebacz i wybijała Kopciuszkowi zęby. Płakała poczciwa nieboga w kąciku, zbierając zęby z podłogi, ale cały czas sobie powtarzała: „muszę poprawić swój byt pokojowo” i o to kur..a, drogi dzieci, macosze, wilkowi i wszystkim czerwonym krasnoludkom od zawsze chodziło.

  Dobry Kopciuszek, to Kopciuszek nastawiony pokojowo albo taki, który donosi na inne Kopciuszki i w nagrodę siedzi w nowym komitecie. Czas najwyższy przestać opowiadać bajki napisane przez generałów PRL wzorujących się na bajkopisarzach z KGB, bo to są bajki z dobrym zakończenia dla macochy, wilka i czerwonych krasnoludków, nie dla Kopciuszków. Proponuję inną bajkę z zupełnie innym zakończeniem… „wtem do komitetu wpadł leśniczy i zastrzelił wilka, potem rozpruł mu brzuch i wyjął wszystkie pożarte fabryki, stocznie, nadzieje i miliardy”. Nie ma takiej władzy na świecie, która by się nie zeszmaciła i nie oblała krwią, jeśli ma świadomość, że największą karą za dowolną zbrodnie będzie pokojowe przeniesienie z fotela ministra na fotel prezesa banku. Nikomu tak się nie należy rozprucie brzucha, jak władzy obecnej i broń Boże nie namawiam, żeby do władzy strzelać, po prostu gorąco namawiam, by w razie potrzeby ruszyć jak Ukraińcy na Majdan, a nie jak staruszki i grzeczna młodzież spacerowała po Krakowskim Przedmieściu. Upupieni „pokojową” dyscypliną Rodacy, nie budujcie własnych TVN-ów…
  Autor: Matka Kurka/ten od Owsika
 • @Katogoria 00:54:47
  ------ZROBISZ WYJĄTEK !!! wystarczy,że będzie KAPŁANEM watykańskim
 • @Katogoria 00:54:47
  To że Soczi okazało się niezwykle kosztowną i całkowicie zbędną zabawką dla Rosji to już do Putina i jego otoczenia dotarło. Ciekawe czy dotarło do niego że realny PKB Rosji jest o ponad 30% mniejszy od oficjalnego a inflacja trzy razy wyższa. Dodatkowo Rosja jest tak zależna od eksportu ropy i gazu że pogłębienie spadków ich cen doprowadzi do rozstrojenia całej jej gospodarki. Co wybierze Rosja, czy politycznie niemiłe dla jej władz rezygnacje z odbudowy imperium i odzyskania dawnych rosyjskich obszarów, czy niezwykle kosztowne gospodarczo także dla niej utrzymywanie "stanu równowagi " na Ukrainie, czy radykalne działania na zachodnich rubieżach. Ponieważ wszystkie zmiany klimatu mogą przetrwać tylko najlepiej przystosowani Polska powinna jak najszybciej przystąpić do odbudowy swojego gospodarczego, demograficznego i obronnego potencjału. A niestety z ekipą Tuska PO - PSL jest to niemożliwe.
 • @comsens 09:23:14
  Lewica jak i Platforma oraz salon III RP/PRLbis, srają w gacie, gdyż już rozmyślają co z nimi będzie gdy wygra PiS, a nie daj Boże by do władzy doszli wyłącznie Polacy. Co będzie? winni pójdą siedzieć, za współudział w zamachu smoleńskim za zdradę interesów Polski na rzecz Rosji i Niemiec, za wszystkie afery, pójdą siedzieć. Powinni się raczej modlić by w Polsce nie wystąpił wariant ukraiński, bo wtedy czeka ich tylko dół z wapnem!
 • @comsens 09:23:14
  Janukowicz i Timoszenko są skorumpowani aż do szpiku kości. Skorumpowani jak nasi tyle że w mniej subtelny sposób! To są złodzieje wykorzystujący pełnione stanowiska publiczne. Cała ukraińska klasa polityczna jest skorumpowana,skorumpowani są urzędnicy administracji publicznej, funkcjonariusze policji i sądownictwa. Instytucje publiczne nie dość że są niewydolne, to działają przeciw dobru wspólnemu. Bodźce stymulujące obecnych "przywódców opozycji" pochodzą od zdegenerowanego, zdemoralizowanego bezkarnością wielkiego biznesu prywatnego. Dlatego w POlskich meNdiach głównego nurtu - TAKI aplauz dla TYMOSZENKO, której "dokonania" jako premier Ukrainy na szczęście MAJDAN dokładnie PAMIĘTA i ceny gazu, paliw za Tymoszenko! Ciekawe czy UNA posiada jakieś - KWITY udowadniające LEGALNOŚĆ zdobytego MAJĄTKU w wysokości 11 miliardów$ jak podaje zachodnia prasa i media?
 • @comsens 09:23:14
  Robią podkład pod spotkanie UE, USA i Rosja. Chcą ogłosić coś co już zostało ustalone między oligarchami UE, Rosji, USA.. i dogadane z nowymi wtykami na Ukrainie. Przeniosą się do Gruzji wkrótce.
 • @AdNovum 19:53:47
  Izrael świętuje zwycięstwo majdanu. Kolejny sukces Mossadu, główną rolę przy organizowaniu euro majdanu pełnił niejaki Reuven Dinel agent Mossadu. tym razem Ukraina przynajmniej ta biedna Zachodnia pozostanie w kręgu interesów Izraela, bo Wschodniej i Południowej Putin nie odda. Gazeta Jerusalem Post 16 grudnia 2013 pisała o udziale na euro majdanie młodych żydów z organizacji JDC, Hillel i Limmud. Tak zwani pożyteczni głupcy odwalili dobrą robotę. Jarkowi należy się medal za nieświadome zasługi na rzecz ukraińskich oligarchów z izraelskim paszportem. Po dojściu do władzy Putina utracili znaczne wpływy w Rosi więc o Ukrainę walczą jak lwy. Brawo dla agentów Mossadu! Dobra robota. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Żyd Brzeziński już mówi, że wszystkie kraje JEWROUnii powinny się złożyć finansowo na pomoc Ukrainie Potrzeba 160mld Euro.
 • @AdNovum 17:22:23
  Rosja może wepchnąć Ukrainę w zaciekłą, niszczycielską i niebezpieczną w skali międzynarodowej wojnę domową. Może pchnąć do secesji Krym i niektóre przemysłowe regiony na wschodzie kraju. Fakt jest taki że Rosja nie pozwoli na utratę dostępu do Morza Czarnego. Zarysowuje się pole sporu pomiędzy radykałami i umiarkowanymi w ramach rewolucji. Prawy Sektor i inni radykałowie chcą delegalizacji Partii Regionów i Partii Komunistycznej oraz nacjonalizacji majątków oligarchów, a parlamentarna opozycja oczywiście tego nie chce. Tu będzie iskrzyć, bo radykałowie chcą rewolucji pełnowymiarowej, a nie tylko pozakonstytucyjnego przewrotu i nowych wyborów w ramach dotychczasowych opcji.
 • @Kula Lis 62 16:44:21
  Też mam podobne spostrzeżenia.

  Pozdrawiam.
 • WYPOWIEDZENIE WŁADZY POSŁUSZEŃSTWA BOJKOT WYBORÓW
  Jak czytam to skomlenie skundlonego narodu że żydowskie MENDIA kłamią, że nas opluwają ,że żydostwo Polskę oplotło swoją pajęczyną całą gospodarkę,kulturę i politykę to zadaje sobie pytanie a ilu tych żydów w Polsce jest że nie możecie się im przeciwstawić ?Za sytuację w Polsce po 89 roku nie można obarczać wyłącznie samych Żydów .Bez udziału Polaków w zdradzie w Magdalence parafowanej przy tzw OKRĄGŁYM STOŁEM sami żydzi nie byli by w stanie dokonać tego geszeftu W tej haniebnej zdradzie Narodu brał udział również KK. To dlaczego nie piętnujecie w pierwszej kolejności Polaków ,którzy pomagali Żydom w sprzedawaniu Polski i interesu Narodu?Nie widziałem i nadal nie widzę masowych akcji pod redakcją gazety wyborczej na ul Czerskiej w Warszawie Czy w tym przedsiębiorstwie medialnym pracują naprawdę wyłącznie sami ŻYDZI?Nie ma tam Polaków ?Czy te ogłoszenia w gównianej to są ogłoszenia dawane przez samych Żydów?Jak przeglądam np nekrologi i ogłosznia o narodzinach dzieci to widzę tam przede wszystkim nazwiska polskie .To po co wspieracie żydowską gazetę Szechtera ?Po co wogóle kupujecie to żydowskie gówno które obsrywa Polaków i polskość ? Nie widzicie że sami działacie przeciwko własnym interesom ? Najłatwiej jest narzekać,biadolić ale trudniej jest coś zrobić Od lat podaję apel o zorganizowanie pikiety pod redakcja gównianej .Trzeba zaprotestować przeciwko atakom Szechtera na polski kościół,na polską kulturę, na polskość którą ta MENDA Żydowska opluwa i bezcześci I niech mnie jakiś żydowski SKURWYSYN PODA DO SĄDU Jak się chce być wolnym człowiekiem ,jak się chce żyć w wolnym kraju,jak się chce aby nasze dzieci i wnuki nie były parobkami żydowskimi TO NIE WYSTARCZY BIADOLIĆ TRZEBA RUSZYĆ DUPY Z PRZED KOMPUTERÓW To dlatego że mamy komputery,siedzimy wygodnie na fotelach i wyrażamy swoje oburzenie na żydowską niewolę Gdybyśmy ich nie mieli to tak jak robotnicy i młodzież w latach od 56 roku,protestowali byśmy pod siedzibami komitetów i budynków rządowych Wydaje nam się że pisząc i wyrażając swoje oburzenie ,spełniamy swój patriotyczny obowiązek wobec tych ,którzy za wolną Polskę oddawali swoje życie w powstaniach,w czasie wojen Pisząc na blogach internetowych,często pozakladanych przez naszych okupantów,powodujemy taką sytuacje że wrzód rośnie i boję się że kiedyś pęknie wojną POLSKO -POLSKA ,taką jaką światowe żydostwo wywołało na Ukrainie . Zastanówcie się dobrze państwo Polactwo( za ten zwrot Rafał Ziemkiewicz powinien dostać kopy w dupę, ogolić się go nie da bo chyba specjalnie strzyże się na łyso.Tak,opluwa was Ziemkiewicz, Majewski,Środa, Szczuka, Lis, Najsztub, Wojewódzki,Miecugow( dostał już po ryju), Alicja Cała, opluwa was żydowska wstrętna świnia Urban,opluwał papieża Polaka,i wielu wielu innych a WY co?UDAJECIE ŻE DESZCZE PADA Zamordowali nam księdza Jerzego Popiełuszkę a myśmy go nie pomścili Naród który nie jest w stanie zapewnić ochrony i życia swoich przywódców, a w razie ich likwidacji przez wroga,nie jest w stanie pomścić swoich bohaterów,TAKI NARÓD NIE JEST WART BYĆ NARODEM WOLNYM taki naród to Naród Niewolników Można więc stwierdzić że po 89 roku Polska która zadziwiła ŚWIAT, stała się NARODEM SKUNDLONYCH NIEWOLNIKÓW Ale czy tak ma już być ?Czy naprawdę tego chcemy?Myślę że nie ,myślę że Polacy czekają na znak od Boga, na cud Boży .A może Pan Bóg wysyłał nam już takie znaki a my nie potrafiliśmy ich odpowiednio odczytać?Nie mogę zrozumieć dlaczego moi RODACY CHODZĄ JESZCZE NA WYBORY czy naprawdę nie widzicie że te wybory to zwykła ustawka.Nie wiecie że ordynacja jest niezgodna z Konstytucją?Nawet w Konstytucji poszczególne jej artykuły zaprzeczają sobie nawzajem W art 4 jest zapisana władza dla Narodu .Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli oraz bezpośrednio Co to oznacza ?Przez przedstawicieli czyli przez posłów ale art 104 stanowi że posłowie nie odpowiadają przed swoimi wyborcami.To znaczy że w tym art jest zwykłe podłe żydowskie kłamstwo Konstytucję pisał Kwach Stolzman i spółka . Co się tyczy sprawowania władzy przez Naród bezposrednio to chodzi o referenda.Jak może Naród sprawować władzę w drodze referendum skoro referendum w Polsce nie jest obligatoryjne Przecież ostatnia batalia w sejmie o dzieci które chcą odebrać rodzicom i zmusić do pójścia do szkoły w wieku 6 lat,jest na to dobitnym dowodem W Polsce referenda powinny być obligatoryjne po zebraniu pewnej wspólnie ( przedstawiciele rządu i Narodu) ustalonej liczby podpisów .W Szwajcarii takie referenda odbywają się średnio co dwa miesiące.Można by było podawać setki przykładów na to jak mogło by być ale TO SIĘ SAMO NIE ZROBI Trzeba najpierw uwierzyć że może być inaczej a potem jeszcze CHCIEĆ CHCIEĆ To co , kto jest gotów ruszyć dupę i dołączyć do pikiety pod redakcja gównopodobnej?Od czegoś trzeba zacząć a to miejsce i cel są szczególne.Już dawno poszedł bym sam ale jak sam zacznę palić gównianą( mam na myśli samą gazetę nie redakcję) to albo nikt się o tym nie dowie albo żydowskie MENDIA ZROBIĄ ZE MNIE WARIATA a wy siedzący na dupach przed komputerami uwierzycie tym żydowskim MENDIOM Poczekam jeszcze trochę wszak czekam już długo i jak się nie ruszycie to ruszam w podróż dookoła świata Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci .Wasz rodak z USA,Polak z krwi i kości ,urodzony w Warszawie w 1954 roku,ochrzczony w parafii w podwarszawskim Legionowie , do 1993 roku zamieszkały w Polsce , rozumem w stanach a sercem w Polsce Stefan Michał Dembowski ,zastępca prezesa polonijnego Stowarzyszenia Demokracja USA w NY .Stowarzyszenia patriotów polskich,którzy nie mogą spokojnie przyglądać się na to co się w Polsce dzieje.Ps można do nas pisać poprzez stronę internetową www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej