Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Podział Ukrainy staje się faktem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O tym nie piszą polskojęzyczne media, ale wraz z ogłoszeniem dekretu prezydenta Ukrainy Janukowycza, o przeniesieniu do Sewastopola siedziby kierownictwa politycznego kraju oraz dowództw struktur siłowych od dziś na Ukrainie mamy dwuwładzę.

Na Krymie, pod budynkiem Wierchownej Rady  autonomii w Symferopolu, zebrał się dziś (27.02.2014r.) prorosyjski wiec, na którym odczytano dekret odwołanego bezprawnie przez ukraiński parlament, prezydenta Janukowycza o przeniesieniu do Sewastopola siedziby kierownictwa politycznego kraju oraz dowództw struktur siłowych oraz nie uznawaniu legalności obecnej władzy w Kijowie.

Wg. organizatorów wiecu Janukowycz znajduje się obecnie w bazie Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej w Sewastopolu.

Dekret  ogłoszony w dniu dzisiejszym przez Janukowycza przeczytał zebranym na wiecu Giennadij Lisow, który przedstawił się tam jako "kozacki oficer".

Tak więc po dynamicznie zmieniającej się sytuacji od ostatniej soboty, kiedy to w tajemniczych okolicznościach znikł odwołany w wyniku głosowania ze stanowiska prezydenta Wiktor Janukowcz, za czym opowiedziało się większość ukraińskich parlamentarzystów, obecnie wszystko zaczyna się powoli wyjaśniać.

Potwierdzeniem pośrednim faktu, że tam właśnie przebywa Janukowycz, mogą być ruchy wojsk rosyjskiej marynarki wojennej, która zaczyna powoli, ale systematycznie, zwiększać swoją obecność militarną w  Sewastopolu, w tym o jednostki stacjonujące wcześniej w Soczi, gdzie osłaniały Zimowe Igrzyska Olimpijskie oraz przez ściągnięte dwa kolejne okręty desantowe Floty Bałtyckiej, "Kaliningrad" i "Mińsk", które wczoraj w godzinach rannych przeszły przez cieśninę Bosfor kierując się na Morze Czarne.

Jednocześnie od poniedziałku zauważalne były podejrzane ruchy niewielkich kolumn wojskowych, w okolicach Sewastopola i Jałty:

, w tym jedna z kolumn wojsk jednostek specjalnych skierowana zastała do sanatorium "Jałta":

W rosyjskojęzycznych mediach na Krymie zaczęły pojawiać się informacje o przygotowaniach do desantu na półwyspie brygady rosyjskiego specnazu.

Z działaniami na Krymie skoordynowane są działania podejmowane na terytorium Rosji, gdzie zgodnie z poleceniem prezydenta FR od wczoraj od godziny 11:00 czasu polskiego, bez uprzedzenia ogłoszono alarm bojowy w wojskach Zachodniego Okręgu Wojskowego, a także w związkach taktycznych i jednostkach wojskowych stacjonujących na jego terytorium, w 2 Armii Centralnego Okręgu Wojskowego, jak również w dowództwach Obrony Powietrzno-Kosmicznej, Wojsk Powietrznodesantowych, Lotnictwa Dalekiego Zasięgu i Lotnictwa Transportowego- taką informację przekazał Szojgu, do agencji ITAR-TASS.

W dniu wczorajszym duża grupa niezidentyfikowanych osobników, zamaskowanych i uzbrojonych w broń palną, zajęła gmach Wierchowej Rady i Rady Ministrów Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu. Ukraiński deputowany z ramienia Batkiwszczyzny, Gienadij Moskal, poinformował w dniu dzisiejszym, że Wierchowną Radę zajęli m.in. zbuntowani funkcjonariusze Berkudu z Sewastopola, i że są uzbronieni w karabiny maszynowe i granatniki:

"Aktualnie w gmachach Wierchownej Rady i Rady Ministrów Autonomicznej Republiki Krymu, wg. moich informacji, znajduje się stu ludzi, którzy są wyposażeni w najnowocześniejsze rodzaje uzbrojenia. Według mojej informacji mogą tam też być funkcjonariusze rozformowanego Berkutu, którzy bardzo dobrze orientują się w taktyce działań bojowych"-powiedział Moskal.

Dodał również, że to co się obecnie dzieje na Krymie może zakończyć się "dziesięć, a może sto razy większymi ofiarami, w porównaniu z tym, co się stało w Kijowie" .

Ja zaś, ze swej strony dodam, że szacunki strat jakie mogą mieć miejsce na Krymie, nie można w żaden sposób opierać na tym co się działo na kijowskim Majdanie, bo tam była zwykła ruchawka "Prawego Sektora", wspierana przez lokalnych ekstremistów innch orientacji politycznych kierowanych przez zagranicznych doradców, natomiast na Krymie jeśli dojdzie do rozwiązania siłowego, to będzie to regularnie prowadzona wojna międzynarodowa. Tak więc z samego tego tytułu, liczba ofiar takiego konfliktu militarnego nijak się ma do liczby zabitych w Kijowie i jest ona na dzisiejszy dzień nie do oszacowania.

W odpowiedzi na działania podejmowane na Krymie, jeden z aktywistów "Prawego Sektora", Ihor Mosijczuk obiecał przeciąć jakiekolwiek przejawy separatyzmu jakie mają tam miejsce:

"Próba naruszenia terytorialnej integralności Ukrainy będzie surowo ukarana. Jeśli władza nie jest do tego gotowa, to "Prawy Sektor", sformuje "Pociąg Przyjaźni". My podobnie jak w latach 90-tych UNA-UNSO, pojedziemy na Krym. Tamtejsza publika jest podobna do tej z lat 90-tych. Jak szczury uciekali, gdy kolumna Unsowców wchodziła do Sewastopola"- powiedział w wywiadzie udzielonym gazecie "Nowosti Sewastopola" Ihor Mosijczuk.

Jednocześnie w samym Kijowie dzień po zaprzysiężeniu nowego rządu i kilka dni po mianowaniu na po. prezydenta pastora babtystów, Aleksandra Turczynowa (chyba nie trzeba wyjaśniać jakiej narodowości są protestanci, którzy od końca XVIII w. osiedli się na terenie zachodniej części ówczesnej Rosji Carskiej?) w Kijowie wdarła się do gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości grupa zmaskowanych i uzbrojonych ludzi, gdzie starają się przejąć zgromadzone tam archiwa sądowe.

Najprawdopodobniej celem tego najścia, jest zniszczenie lub wyniesienie dokumentacji procesowych zebranych przez ekipę Janukowycza  dotyczących prominentnych polityków opozycji i związanych z nimi oligarchów. Proszę zwrócić uwagę, że np. dokumentacja dotycząca procesu i zawarte w nij dowody przestępstwa Julii Tymoszenko po ujawnieniu jej w czasie najbliższych wyborów może skompromitować nie tylko ją ale również szereg innych polityków z byłej opozycji obecnie pełniących prominentne stanowiska rządowe i w administracji publicznej.

Nie dość tego w  dniu dzisiejszym prezydium Wierchownej Rady Automomicznej Republiki Krymu zwróciło się do mieszkańców ze specjalną odezwą:

"Krymczanie!

W wyniku niekonstytucyjnego przejęcia władzy na Ukrainie przez radykalnych nacjonalistów i przy wsparciu uzbrojonych bojówek, pokój na Krymie stał się zagrożony.

Wczorajsze starcia przed budynkiem krymskiego parlamentu,  które doprowadziły do rozlewu krwi i ofiar w ludziach- to rezultat rozpasania politycznego ekstremizmu i przemocy ogarniającej cały  kraj.

Ukraina stacza się w kierunku jeszcze większego chaosu, anrchii i ekonomicznej katastrofy. W tych warunkach Wierchowna Rada  Autonomicznej Republiki Krymu  jako najwyższy organ przedstawicielski na Krymie, w oparciu o wolę wyborców, bierze na siebie całą odpowiedzialność za losy Krymu.

W zgodzie z podstawowymi kanonami demokracji, Prezydium krymskiego parlamentu uważa, że jedyną drogą wyjścia z powstałej sytuacji jest zastosowanie zasad demokracji bezpośredniej. Jesteśmy przekonani, że tylko przeprowadzenie ogólnokrymskiego referendum w kwestii uregulowania statusu autonomii i rozszerzenia jej pełnomocnictw pozwoli krymczanom samodzielnie, bez zewnętrznego nacisku i dyktatu określić przyszłość autonomii".

Nie bacząc na zaostrzenie się sytuacji międzynarodowej, a w szczególności sytuacji wokół Ukrainy, oraz możliwości zakwestionowania mandatu sprawujacego obecnie władzę ukraińskiego rządu i po. prezydenta, władze UE przyjęły dziś rezolucję o gotowości podpisania w możliwie jak najszybszym terminie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą:

"Umowa o stowarzyszeniu/pogłębionej i powszechnej strefie wolnego handlu jest gotowa do podpisania z nowymi władzami Ukrainy, jak można najszybciej i oczekuje na gotowość nowych władz do jej podpisania"-głosi dzisiejsza rezolucja Parlamentu Europejskiego.

Jak widać władze UE korzystając z zamętu do jakich same się przyczyniły na Ukrainie, chcą wykorzystać tą nadarzającą się okazję do podpisania układu stowarzyszeniowego jak najszybciej nie bacząc na międzynarodowe konsekwencje tego kroku. No i oczywiście pomijając istotny dla nas fakt, wynikający z podpisania tej umowy, w zakresie możliwości swobodnego przemieszczania się obywateli Ukrainy po terytorium UE, w tym i Polski.

Oczywiście władze UE, szczycąc się swoimi wysokimi standardami zasad demokracji, nie mają zamiaru zapytać się w referendum, co na ten temat sądzi samo społeczeństwo ukraińskie- jak widać demokracja zaczyna krętymi ścieżkami chadzać, bo przecież jak wiadomo już z poprzedniego systemu obowiązującemu w krajach demoludów, władza zawsze wie lepiej co ludowi trzeba, więc po co pytac się go o zdanie?

A swoją drogą, interesujące jest którzy to polscy europosłowie głosowali za przyjęciem tej rezolucji Parlamentu Europejskiego?

Reasumując:

Obecnie jesteśmy świadkami niebywałej sytuacji, gdy władze państw zachodnich mianujących się wzorem zasad demokratycznych i przestrzegania praw obywatelskich, pokazały swoją prawdziwą bolszewicką twarz, która z głoszonymi przez nie zasadami nie ma nic wspólnego, a wręcz jest ich zaprzeczeniem.

Tak wiec napaść ekonomiczna i polityczna na suwerenny kraj stała się widocznym i nie zaprzeczalnym faktem.

Do czego to może doprowadzić?

Otóż sytuacja rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, tak więc skutki jakie może ona w ciągu niedalekiej przyszłości przynieść mogą być dalekosiężne i tragiczne- rówież dla nas Polaków.

Pozdrawiam.

PS.

Jak podaje najnowszy komunikat opublikowany przez rosyjską agencję prasową RIA Novosti, spotkanie obalonego prezydenta Ukarainy z dziennikarzami ma się odbyć jutro o godzinie 14:00 polskiego czasu, w rosyjskim Rostowie nad Donem, tuż przy granicy z Ukrainą.

Tak więc informacje o tym, że może on przebywać w Sewastopolu na Krymie nie potwierdzają się.

Uzupełnię tylko, że w czwartkowym oświadczeniu Janukowycz stwierdził, że jest nadal prawowitym prezydentem. Zarzucił w nim również ukraińskiemu parlamentowi bezprawne działania oraz podkreślił, że to opozycja nie wypełniła zawartych z nim porozumień, w obecności ministrów spraw zagranicznych: Francji, Niemiec i Polski.

W tym samym oświadczeniu Janukowycz, prosi Rosję w związku z groźbami kierownymi pod jego adresem, o zapewnienie mu bezpieczeństwa. Według niepotwierdzonych źródeł, Janukowycz przebywać ma w należącym  do władz rosyjskich sanatorium Barwisze pod Moskwą.

PS. 2

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-krym-rosyjscy-zolnierze-zajeli-lotnisko-wojskowe-w-sewastopo,nId,1113752,

PS.3

Premier Republiki Krymskiej,Sergiej Alsjenow powiadomił, że za prawowitą władzę uważa prezydenta Wiktora Janukowycza i zamierza mu się się podporządkować:

"Uważamy Wiktora Janukowycza za prawowitego prezydenta i będziemy wykonywać jego rozporządzenia"-powiedział Aksjenow na spotkaniu z dziennikarzami.

PS.4

Rosyjski kuter rakietowy zablokował wyjście z Zatoki Bałakławskiej, gdzie stacjonują morskie siły służby pogranicznej Ukrainy. Od strony lądu jednostka pograniczników jest okrążona przez uzbojonych ludzi. Na jej teren miał przybyć kapitan reprezentujący Flotę Czarnomorską " w celu negocjacji".

Jak podają lokalne media; w najbliższym czasie może zostać podjęta próba zablokowania sztabu Marynarki Wojennej Ukrainy.

Sekretarz ukraińskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony, Andrej Parubyj potwierdził fakt próby zajęcia sztabu marynarki Wojennej Ukrainy w Sewastopolu oraz zablokowania wejścia do portu ukraińskich jednostek morskich sił pogranicznych w Zatoce Bałakławskiej:

"Wojskowe obiekty nie zostały zajęte. Blokada, którą próbowano postawić przed naszą służbą graniczną znajduje się teraz w pewnej odległości. Była próba ataku, ale po tym, jak pogranicznicy poinformowali, że napastnicy powinni odejść, blokadę ustawiono w odległości 50 metrów. Faktycznie nasz punkt ochrony pogranicza nie został zaatakowany, nasi pogranicznicy i wojskowi utrzymują swoje obiekty, jeśli nastąpią  aktywne działania z rosyjskiej strony, to naturalnie nasza armia i ukraińscy pogranicznicy odpowiedzą adekwatnymi środkami w przypadku bezwzględnej agresji".

PS.5

O godzinie 13:01 czasu polskiego na terytorium Ukrainy wleciało siedem rosyjskich śmigłowców wojskowych. Taką informację podali ukraińscy pogranicznicy.

PS.6

Amerykański sekretarz stanu, John Kerry odbył z ministrem spraw zagranicznych Rosji, Siergiejem Ławrowem rozmowę telefoniczną podczas, której domagał się aby nie zaogniać sytuacji na Ukrainie. Wezwał on wszystkie strony konfliktu, by unikały kroków, które mogą być źle zrozumiałe.

W odpowiedzi na to Ławrow wezwał do natychmiastowego wypełnienia warunków umowy zawartej w ubiegłym tygodniu ze stroną rządową wobec przedstawicieli opozycji za pośrednictwem UE.

PS.7

Konsulat Rosji w Symferopolu nada w trybie pilnym rosyjskie obywatelstwo funkcjonariuszon miejscowego Berkutu.

Taką informację podano na oficjalnej internetowej stronie MSZ Rosji.

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch'

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc/1,114871,15511433,Turczynow_mianowany_p_o__prezydenta_Ukrainy__Kim_jest.html,

6.  www.zerohedge.com/news/2014-02-27/ukraine-deep-state-analysis,

7.  www.zerohedge.com/news/2014-02-27/two-russian-warships-enter-black-sea-through-bosphorus-another-docks-cuba,

8.  www.infowars.com/dr-ironfist-rides-crest-of-state-department-spawned-euromaidan-revolution/,

9.  www.infowars.com/russian-troops-take-up-positions-in-sevastopol-as-ukraine-teeters-on-the-brink-of-civil-war/.

 

 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Bardzo ważne informacje.


  A jeśli chodzi o:

  "chyba nie trzeba wyjaśniać jakiej narodowości są protestanci, którzy od końca XVIII w. osiedli się na terenie zachodniej części ówczesnej Rosji Carskiej?"

  ...czyżby tamtejszy WERWOLF, czyli niemiecka 5 kolumna??


  O werwolfie nigdy za mało

  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Maciej Piotr Synak 19:14:43
  Jak z tego wynika w werwolfie się jest zawsze, bez względu na to od ilu pokoleń licząc wstecz, podobnie rzecz się ma wobec diaspory wiadomej narodowości.
  Czyli, że kluczem tej niezmiennej postawy są geny lub wiara.

  Pozdrawiam.
 • @Kodiak 19:22:42
  Aj waj! Ranger jak zwykle nie mówisz całej prawdy:)))))

  A może napisz coś o ziomali Tymoszenko, a więc ile miliardów euro zagarnęła ona z pośrednictwa w handlu rosyjskim gazem?
  Może przy okazji wyjaśni się dlaczego za jej rządów rosyjski gaz był sprzedawany na Ukrainę za najwyższe stawki, co wprowadziło ten kraj w spiralę zadłużenia?
 • @Kodiak 19:50:19
  Ale za to siedziała już w więzieniu, a jak na razie co do Janukowycza to to się nie zanosi.

  Natomiast mówiąc oględnie; na Ukrainie rządzi banda złodziei co jest kopią tego samego, co widzimy również w III RP:)))))
 • @AdNovum 19:55:10
  Witam, ale na Ukrainie jeszcze wiele niespodzianek przed nami. 5*. PZDR.
 • Dwaj ministrowie spraw zagranicznych podpisali w imieniu UE
  kilka dni temu umowę z urzędującym prezydentem Ukrainy.
  Dziś już UE nie pamięta tego faktu.

  To świadczy jaką kupą gówna jest ta cała Unia Europejska.
 • @Maciej Piotr Synak 19:14:43
  tak potłuczonego argumentu jeszcze nie słyszałem.
 • @autor
  Dałem pięć, bardzo cenny artykuł.
  Pozdrawiam Pana.
 • @sambor 22:40:09
  A ja tak potłuczonej wypowiedzi. Toż to prawdziwy intelektualny cymes...
 • @Czopek glicerolowy 21:05:48
  Nie ważny jest fakt, czy ktoś siedział w więzieniu, bo różnie z tym bywa i bywało (co znamy choćby z naszej niedawnej historii jak i współczesnych realiów III RP), natomiast ważne z jakiego powodu tam się znalazł.

  Pozdrawiam.
 • @sambor 22:40:09
  A na czym polega to zjawisko "potłuczonego argumentu"?

  Proszę nas tu oświecić swoją wiedzą.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:37:47
  Dzięki:)

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:37:35
  Zgadza się!

  Jak z tego widać, w UE nie obowiązują już żadne zasady gdy chodzi o zrobienie wielkich geszeftów.

  Pozdrawiam.
 • @Vinto 01:27:37
  Dzięki:)

  Pozdrawiam.
 • @Kodiak 19:22:42
  A przed Tatarami byli tam Grecy... Gdy Chruszczow przekazywał Krym Ukraińcom w 1954 r. było tam 75% Rosjan i 25% Ukraińców. Tatarów wywieziono, ale nawet przed deportacja stanowili poniżej 20%, bo według ostatniego spisu przed wojna w 1939 r. było ich niecałe 19%. Krym jest rosyjski od prawie 250 lat, a Rosjanie maja przewagę demograficzna nad Tatarami gdzieś od 120 lat.Deportacja Tatarow miała miejsce w 1944r., a ostatnim momentem w historii, gdy Tatarzy stanowili ponad 50% był rok 1864 r. Ludnosc tatarska na Krymie: 1864 r.- 50,3% 1897 r.- 35,7% 1939 r.- 19,4% 1959 r.- 0 1979 r.- 0,7% 1989 r.- 1,6% 2001 r.- 12,1% "Chersonez Taurydzki – antyczne miasto greckie na Krymie – kolonia Miletu, także starożytna nazwa całego Półwyspu Krymskiego. Miejsce przyjęcia chrztu w 988 przez księcia ruskiego Włodzimierza I Wielkiego, czyli symbolicznego chrztu Rusi. Ruiny miasta znajdują się obecnie w granicach administracyjnych Sewastopola." http://pl.wikipedia.org/wiki/Chersonez_Taurydzki " Podobno czarna śmierć po raz pierwszy pojawiła się na terenie Europy na Krymie w 1347. Wtedy to mongolska armia pod dowództwem chana Jani Bega oblegała Kaffę. Gdy oblężenie zaczęło się przedłużać, najeźdźcy za pomocą katapult wrzucili w obręb miasta zwłoki chorych. Spowodowało to ucieczkę kupców z Genui, którzy w ten sposób zanieśli plagę do Europy południowej (w tym Sycylii), skąd przeniosła się ona później na północ. Epidemia czarnej śmierci wybuchła w Azji Środkowej, być może Chinach, skąd przez jedwabny szlak w 1346 dostała się na Krym, skąd prawdopodobnie rozniosły ją pasożytujące na zamieszkujących ówczesne statki handlowe szczurach śniadych pchły. Szacuje się, że szerząc się w Europie i okolicach Morza Śródziemnego, przyczyniła się do śmierci (w zależności od szacunków) 30–60% ówczesnej populacji Europy." http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_%C5%9Bmier%C4%87 "O wspólnych korzeniach Ukrainy i Rosji mówili w niedzielę prezydenci tych dwóch krajów Wiktor Janukowycz i Władimir Putin, uczestniczący w uroczystościach 1025-lecia chrztu Rusi Kijowskiej. Obejrzeli również paradę wojskową w Sewastopolu na Krymie. - Łączą nas wspólne korzenie, kultura i religia. Ta wspólnota widoczna jest szczególnie w tych dniach, gdy dwa nasze państwa obchodzą wspólne święto: 1025. rocznicę chrztu Rusi – podkreślił rosyjski prezydent. Przed wspólną paradą marynarek wojennych Ukrainy i Rosji prezydenci uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z okazji 1025-lecia chrztu Rusi w soborze św. Włodzimierza w Chersonezie, antycznym mieście w granicach Sewastopola, uważanym za miejsce przyjęcia chrześcijaństwa przez kniazia Włodzimierza Wielkiego w 988 roku." http://kultura.newsweek.pl/
 • @AdNovum 08:13:05
  Dobry i ważny tekst, nie to co w politpoprawnych mediach, prasie polskojęzyczne. Dałem 5+++++ Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 08:32:58
  Dzięki za ocenę i ważki komentarz uzupełniający wiedzę na temat Ukrainy i Krymu.

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 08:34:47
  Unia Europejska i NATO szykują mocną odpowiedź. Jest już wydrukowanych 5 ton (sic!) ulotek wzywających armię rosyjską do bezwarunkowej kapitulacji. Utopią ruskich w dyrektywach - to nowy rodzaj broni paraliżującej, działający bezpośrednio na centralny ośrodek nerwowy - testowany z POwodzeniem na POlakach.
 • Wszyscy
  A może tak zająć się swoimi problemami?

  ..."- Polska postrzega siebie jako ofiarę wojny, co jest prawdą, ale to samo można powiedzieć o innych krajach, np. Belgii, która uregulowała kwestię restytucji. Być może polski rząd obawia się, że skoro Żydów było w Polsce przed wojną tak wielu (3-3,5 mln), to skala roszczeń może być bardzo duża ...."

  "Według niej polski rząd powinien wziąć przykład z Austrii i Bułgarii, które powołały do życia komisje ds. uregulowania kwestii pożydowskiego mienia i wyasygnowały na rzecz zaspokojenia roszczeń fundusze, na pierwszym etapie pokrywające je tylko w części, ale uzupełniane stopniowo i docelowo pomyślane jako zamykające sprawę raz na zawsze..."

  "Lord Wills zaznaczył, że zwrot mienia "to nie tylko przyznanie, że Żydom wyrządzono krzywdę, ale także zwrot ich dziedzictwa".

  Lord Bourne dodał, że "na Polskę należy wywrzeć presję, by wywiązała się z prawnych zobowiązań". Zgodnie zapewniono, że lekcja Holokaustu nie może być zapomniana i wskazano na potrzebę czujności na przejawy nietolerancji, rasizmu i antysemityzmu..."

  Polskę nam rozbierają na części pierwsze a Wy martwicie się o Ukrainę.
 • @Kula Lis 62 09:04:20
  Angole i Żabojady niech najpierw Polsce zrekompensują straty wynikające z ich zdrady w sierpniu 1939 roku, co doprowadziło do wyniszczającej okupacji niemieckiej.
  Następnie ci z wielkiej trójki, którzy sprzedali Polskę bolszewickiej rosji Teheranie, niech również zrekompensują nam straty wynikające z trwającej 45 lat bolszewickiej niewoli.
  Oczywiście od samego rządu niemieckiego również musimy domagać się zwroty poniesionych strat do jakich doprowadziła prowadzona przez nie kolonizacyjna polityka 3 rzeszy oraz za straty biologiczne Narodu Polskiego, które są niepowetowane.
  Niech więc najpierw oni zwrócą Nam 5 bln euro, a my z tego oddamy to co się należy żydom.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 08:13:55
  Nie po to sfinansowali "spontaniczny" zamach stanu na Ukrainie, żeby go teraz nie popierać. W ślad za poparciem władz USA i oferowaną pomocą przez MFW pojawią się niebawem przedstawiciele sępów z Wall Street, które zrobią z tego sponiewieranego kraju kompletną wydmuszkę jak z Polski i innych b. demoludów.
 • @Kula Lis 62 10:06:41
  Zgadza się, ale to już jest problem samej ukrainy i jej mieszkańców, którzy mają to czego chcieli.
  Może to taka kara za to co zrobili Nam podczas II WŚ?- bo za te zbrodnie dokonane w sposób nieludzki i do tego bez żadnego powodu i przyczyny, kara powinna ich spotkać jak najgorsza.
  Obecnie sądzę, że najważniejsze jest byśmy zaczęli działać wobec tej obstrukcji bandy złodziejskiej jaką oni robią u Nas w Polsce.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:26:24
  Niedotrzymanie umowy tak wygląda, jak zdrada zasad kolejności liczenia, kto ma pierwszy oddać.

  http://telewizjarepublika.pl/telewizja-republika-przygotowala-tlumaczenie-tekstu-porozumienia-zawartego-dzis-w-kijowie,4291.html

  Pozdrawiam
 • @goodness 10:38:48
  Dzięki za zamieszczenie przetłumaczonego tekstu porozumienia zawartego przez władzę i siły opozycyjne w Kijowie wobec trzech ministrów reprezentujących kraje UE.
  Jak widać umowa ta już następnego dnia została zerwana z dalszymi widocznymi dziś negatywnymi konsekwencjami, które mogą prowadzić do wojny domowej, podziału ukrainy lub nawet do międzynarodowego konfliktu militarnego.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:51:12
  Zrywanie prawa jest widoczne, lecz pewne osoby z tego powodu lepiej żyją i uważają, że nic się nie stało, bo to nie oni zapłacą za oszustwo.
 • @Czopek glicerolowy 12:02:04
  "I Janukowycz ma szanse trafić do wiezienia za czyn wielokrotnego morderstwa, jako zbrodniarz, już ścigany miedzynarodowym listem gończym"- przepraszam pana, a skąd ma pan wiedzę, o tym, że Janukowycz popełnił wielokrotnie morderstwo? Jak również i o tym, że jest zbrodniarzem?
  Czy może pan dysponuje jakimiś tajnymi a jednocześnie wiarygodnymi dokumentami w tym temacie?
  Ja natomiast takowych nie posiadam i wzt. nie stosuję starego wypróbowanego sposobu bolszewickiej diaspory oskarżania wszystkich adwersarzy o najgorsze przestępstwa.
  Dokładnie właśnie tą metodą zniszczono po wejściu na teren Polski jej żydo-bolszewickich okupantów elity narodowe naszej Ojczyzny.

  Natomiast jak widzę, na temat Tymoszenko nie ma pan zielonego pojęcia (albo tylko udaje pan pierwszego naiwnego, ale tu ta gra się panu nie uda), a szkoda, bo wtedy może można by było z panem podjąć jakąś merytoryczną dyskusję.

  Kłaniam się nisko:)
 • @goodness 11:24:09
  "...bo to nie oni zapłacą za to oszustwo"- kto wie jakie są wyroki Nieba?

  Pozdrawiam.
 • @e-misjonarz 13:10:47
  Oczywiście!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:37:23
  Wyrok może być okrutny szczególnie dla niewinnych, uczestników wielkiego grzechu zaniedbania.

  Dla wszystkich "tolerancja i bezczynność naprawy prostego błędu braku równowagi rządzenia Polakami" może być tragiczna.

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 09:26:24
  O ile pamiętam, to za Bieruta, a może za Gomułki, PRL zapłacił kwotę ponad 40 ówczesnych milionów dolarów rządowi Stanów Zjednoczonych, jako ekwiwalent za pozostawione, zniszczone ,lub zagrabione mienie żydowskie w Polsce. Także wszelkiego rodzaju anse i pretensje, proszę szanownych żydów uprzejmie o kierowanie do Rządu USA. A szanowne państwo żydostwo brytyjskie to o jakich rekompensatach mówi, dla jakich żydów, ilu? Bo większość z tych 3,5 mln polskich żydów straciła swoje majątki za Bugiem! Na rzecz swoich współbraci, ruskich żydokomuchów, którzy po '45 okradli też resztę obywateli polskich.
 • @AdNovum 08:34:47
  Gdyby odłożyć na bok wszystkie, ale powtarzam wszystkie emocje, to rozsądek podpowiada, że Krym nigdy nie był i nie powinien być ukraiński. Ukraińcy nigdy nie przelewali za niego krwi, w przeciwieństwie do Rosjan, którzy wyrwali go Imperium Osmańskiemu. W ramach ZSRR mogli go Ukraińcy dostać, ale wtedy nie byli niezależnym państwem, więc był to gest bez znaczenia.
 • @Kula Lis 62 13:29:02
  "Bo większość z tych 3,5 mln polskich żydów straciła swoje majątki za Bugiem! Na rzecz swoich współbraci, ruskich żydokomuchów, którzy po '45 okradli też resztę obywateli polskich."

  Przyjdzie na to czas, przyjdzie czas, przyjdzie czas... ;)

  W tej chwili Polska to ma płacić wydumany rachunek (chyba tylko za to, że kiedyś przygarnęła pejsate plemię) .
  Jak już do UE wejdzie Ukraina, a daj Jehowo Białoruś... Ajjj wajjj, to będzie cymes! Ten sam rachunek do zapłacenia przez kolejnych naiwnych.
  Czyż nie tak?
 • @Czopek glicerolowy 13:26:20
  No widzę człowieku nie z mojej łączki, że zaczynasz się powoli odkrywać, a ja tak bardzo nie lubię ekshibicjonistów.
  Wybacz nie ta kultura, nie ten styl i nie te zasady, a może się tylko mylę i chodzi właściwie z pańskiej strony wyłącznie o to:

  http://adnovum.neon24.pl/post/106261,psychologowie-twierdza-ze-internetowi-trolle-sa-psychopatami-i-sadystami

  A fe!- "fekalia", "bezczelne agitki", "dupę obrabiać": czy oni już naprawdę tak marnie szkolą??????
  Albo może zaczyna się już im ziemia palić pod stopami i stąd ta gwałtowna ślepa zaciętość i prostacki język????????

  :)))))))
 • @Kula Lis 62 13:29:02
  Za Gomółki- był to warunek wznowienia współpracy gospodarczej z Zachodem, dzięki czemu m.in. zakupiliśmy licencję FIAT-a 125.

  Pozdrawiam.
 • @ATMAN 14:42:09
  Oni już dziś każą nam płacić za powietrze, bo klimat im się ociepla:))))

  Ależ trzeba mieć w głowie nielicho porąbane, aby na powietrzu robić geszefta??????

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:55:10
  http://static1.money.pl/i/h/84/art214100.jpg

  http://politykawschodnia.pl/index.php/2011/10/12/tymoszenko-dawala-lapowki/
 • @AdNovum 17:34:10
  Same demokratyczne wybory dają tylko sugestię nazywania państwem demokratycznym: królestwa, monarchie, tyranie, oligarchie, totalitaryzm, globalizm, niewolnictwo, w ważnej chwili "pozwolenia" na demokratyczny wybór przez sprawujących władzę.
  Ciekawe sądzenie, że w warunkach na niby demokratycznego państwa prawa sprawa odpowiedzialności karnej polityków jest czymś zupełnie oczywistym?
 • @AdNovum 17:34:10
  Rada Federacji wyraziła zgodę na interwencję wojsk rosyjskich na Ukrainie.!!! Jak można było się spodziewać Rada Federacji zgodę na interwencję wyraziła jednogłośnie. A więc Wojna!
 • @Kula Lis 62 16:34:53
  Ta wojna była już zaplanowana przed 2011 rokiem:

  http://adnovum.neon24.pl/post/105830,zimowe-igrzyska-olimpijskie-w-soczi-oby-tylko-zakonczyly-sie-rywalizacja-sportowa

  Pozdrawiam.
 • @Czartoryski 14:05:02
  Zgadza się!

  Ale my za to zapłacimy rachunek.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej