Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

"Prowokują nas do zbrojnego konfliktu"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Prowokują nas do zbrojnego konfliktu. Wg. informacji naszego wywiadu, przeprowadzany jest scenariusz, który w pełni odpowiada scenariuszowi abchaskiemu, kiedy sprowokowawszy konflikt, przystąpili do aneksji terytorium"

Przedstawiciel prezydenta Ukrainy na Krymie, Serhij Kunicow potwierdził informację, że wczoraj (28.02.2014r.) wylądowało na Krymie trzynaście samolotów transportowych IŁ 76 z rosyjskim desantem.

Trzynaście samolotów desantowych IŁ 76, w których mieści się po 150 żołnierzy jednostek specjalnych daje ich łączną liczbę około 2000.

P.o. prezydenta Ukrainy, Ołeksandr Turczynow powiedział, że Rosja próbuje zaanektować fragment terytorium Ukrainy:

"Pod pretekstem wojskowych manewrów Rosja wprowadziła wojska do Autonomicznej Republiki Krymskiej. I nie tylko zajęli parlament Krymu i Radę Ministrów ale także próbują brać pod kontrolę cywilne obiekty, komunikację, miejsca rozlokowania naszych wojsk....Ukraińskie wojska wykonują swoje obowiązki, ale nie poddają się prowokacji, wejdą w zbroiny konflikt, rozumiejąc wysokie ryzyko na jakie narażona byłaby w takim wypadku cywilna ludność Krymu.....Osobiście zwracam się do prezydenta Putina z żądaniem natychmiastowego powstrzymania prowokacji i odwołania wojskowych z Autonomicznej Republiki Krymskiej, oraz z żądaniem podejmowania działań wyłacznie w ramach podpisanych umów"

Na koniec swego oświadczenia p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow podkreślił, że Rosja razem z Wielką Brytanią i USA są gwarantami granic Ukrainy.

Jak z powyższego widać wojna wisi obecnie na włosku i jakakolwiek prowokacja z jednej czy drugiej strony może doprowadzić do otwartego konfliktu militarnego.

Przypomnę, że w dniu wczorajszym we Lwowie wylądowały jednostki wojsk armii amerykańskiej, które mają uczestniczyć w planowanych wcześniej ćwiczaniach z wojskami ukraińskimi w ramach współpracy NATO oraz, że nadal w basenie Morza Czarnego przebywają dwa okręty amerykańskiej marynarki wojennej.

Natomiast w dniu dzisiejszym ukraiński minister spraw zagranicznych Władymir Ogryzko miał czelność zwrócić uwagę, że oświadczenie prezydenta USA Baracka Obamy w kwestii obecnych wydażeń na Ukrainie daje Rosji carte blanche:

"To nie jest oświadczenie lidera światowego mocarstwa. Rosja otrzymała carte blanche na wojnę. Ale cena dla wszystkich będzie straszliwa. Dla USA również....Ukraina powinna powrócić do statusu jądrowego. Dość już bycia zakładnikiem bandytów ze wschodu i cyników z zachodu. To realność".

Zaś szef gabinetu ministrów Autonomicznej Republiki Krymu Sergiej Aksenow podjął decyzję o czasowym podporządkowaniu sobie wszystkich struktur siłowych na terenie półwyspu. Jednocześnie zwrócił się do władz w Moskwie o pomoc:

"...rozumiejąc swoją odpowiedzialność za życie i bezpieczeństwo obywateli zwracam się do prezydenta Rosji Władymira Putina z prośbą o pomoc w zapewnieniu pokoju na terytorium Krymu."

Jednocześnie sprawa prowokacji, która może doprowadzić do otwartego konfliktu zbrojnego, w obecnej sytuacji panującej na Ukrainie jest na tyle oczywista, że z tej strony można spodziewać się wszystkiego.

Dowodem na to może być choćby przykład ostatnich incydentów do jakich doszło w Równym, gdzie lider Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie, Ołeksandr Muzyczko vel Saszko Biały ogłosił pełną gotowość bojową swoich oddziałów po tym jak pojawiła się informacja, że z Kijowa wysłano dwa autobusy funkcjonariuszy milicji w celu jego aresztowania.

Szyszko Biały ostrzegł, że nowego ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, Arsena Awakowa, który wydał polecenie go aresztować "zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW". Określił go przy tym słowem "pietuch" co w gwarze kryminalnej oznacza najniższą kastę więzienną, którą określa się pasywnych homoseksualistów.

Ołeksandr Muzyczko vel Szaszko Biały jest działaczem UNA-UNSO i koordynatorem Prawego Sektora w zachodnich obwodach Ukrainy. Wcześniej brał udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, dowodząc walczącym tam ukraińskim oddziałem UNA- UNSO. Był również osobistym ochroniarzem czeczeńskiego prezydenta generała Dżochara Dudajewa. Za wojenne zasługi w Czeczenii został nagrodzony osobiście przez prezydenta Dudajewa najwyższym odznaczeniem Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, orderem "Bohatera Narodu".

Drugim incydentem  z udziałem Ołeksandra Muzyczko, doszło po tym gdy poskarżono się mu na bezczynność prokuratora, który nie spieszył się z wydaniem nakazu aresztowania podejrzanego o uduszenie kobiety:

Może więc i u nas warto by było wziąć sobie na poważnie słowa wypowiedziane na kijowskim Majdanie przez Bernarda- Henri Levy:

"Jesteście ucieleśnieniem projektu europejskiego. Przywracacie mu jego treść i program"

adnovum.neon24.pl/post/106340,na-kijowskim-majdanie-objawil-sie-duch-trockiego

Przecież My nie będąc gorszymi od Ukraińców możemy brać z nich przykład pokazany na powyższych filmach i przywrócić temu europejskiemu projektowi jego treść i program również w naszym kraju. A sądzę, że naprawdę warto.

Zresztą miano obalaczy komunizmu, jakimi zachodni świat określił Polaków, do czegoś chyba nas zobowiązuje?

Tak więc, tak jak w 1989 roku "obaliliśmy światowy komunizm", czy dziś nie należałoby dokończyć dzieła i rzeczywiście go nie obalić likwidując jego niszczące Polskę ukryte głęboko i bezkarne nadal pozostałości?

Czyżby zapowiadała się tym razem "Europejska Wiosna"???

Pozdrawiam.

PS.

Informacja z  ostatniej chwili:

 

"W nocy na 1 marca nieznani uzbrojeni ludzie, przysłani z Kijowa, podjęli próbę przejęcia gmachu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Krymu. W rezultacie podstępnej prowokacji ucierpieli ludzie. Dzięki zdecydowanym działaniom oddziałów samoobrony, próbę przejęcia budynku MSW udaremniono. Ostatnie wydarzenia potwierdzają dążenie znanych politycznych kręgów w Kijowie do zdestabilizowania sytuacji na półwyspie" - głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ.

"Wzywamy tych, którzy wydają podobne rozkazy z Kijowa, do powściągliwości. Uważamy za skrajnie nieodpowiedzialne dalsze zaognianie i tak napiętej sytuacji na Krymie" - czytamy w oświadczeniu.

 PS.2

14:23  Trzy rosyjskie kutry rakietowe oraz krążownik rakietowy Floty Czarnomorskiej "Moskwa" zbliżają się do okrętów ukraińskiej straży przybrzeżnej, dyżurujących na wodach terytorialnych Ukrainy na Morzu Czarnym - poinformowała Straż Graniczna w Kijowie.

Jednocześnie ukraińscy pogranicznicy z bazy morskiej straży granicznej w Zatoce Bałakławie przystali na warunki przedstawione im przez rosyjskich żołnierzy i poddali się.W związku z zaistniałą sytuacją ukraińscy pogranicznicy są w stanie paniki i chcą jak najszybciej opuścić wraz ze swoimi rodzinami Krym.

PS.3

"W związku z nadzwyczajną sytuacją, mającą miejsce na Ukrainie, zagrożeniem życia obywateli rosyjskich, naszych rodaków, osobowego składu  Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej stacjonujących na terytorium Ukrainy (Autonomiczna Republika Krymska), na podstawie punktu g., części 1, artykułu 102 Konstytucji Rosyjskiej Federacji wnoszę do Rady Federacji Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej wniosek o możliwość wykorzystania Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy w celu normalizacji społeczno-politycznej sytuacji w kraju”- z taką prośbą zwrócił się Władymir Putin do Rady Federacji Rosyjskiej  (rt.com/news/russia-troops-ukraine-possible-359/).

 PS. 4

Rada Federacji Rosji dała zgodę na użycie sił zbroinych na Ukrainie.

Źródła donoszą, że kolumna rosyjskich wojsk przeszła przez półwysep Czongarski i porusza się po terytorium obwodu zaporoskiego. Kierownictwo polityczne Ukrainy wie o tym fakcie, ale ja na razie nie podejmuje żadnych działań.

Centralny Sztab Prawego Sektora wezwał wszystkie swoje pododziały do przeprowadzenia natychmiastowej mobilizacji oraz zbrojenia się:

"Mając na uwadze wszystkie niebezpieczeństwa, które zawisły nad ukraińską państwowością, Centralny Sztab Prawego Sektora rozkazuje wszystkim swoim pododziałom przeprowadzenie powszechnej mobilizacji oraz powszechne zbrojenia, a także w zależności od konkretnej sytuacji w regionach, maksymalnie koordynować swoje działania z Siłami Zbroinymi Ukrainy, Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy oraz MSW. Przypominamy wszystkim obywatelom Ukrainy, niezależnie od narodowości, że nasza walka jest antyimerialna a nie rusofobiczna. Rosyjskie Imperium rozszerza się. Wzywamy Ruch Oporu Sprzeciwu Kaukazu, a także wszystkie wolnościowe ruchy w Rosji do zaktywowania swoich działań"- ogłosił Prawy Sektor.

PS.5

Doniecka rada miejska na nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła decyzję o przeprowadzeniu powszechnego referendum, na którym zadecyduje się o dalszych losach regionu.

Jednocześnie rada zadecydowała, że język rosyjski natychmiast staje się językiem urzędowym na równi z ukraińskim. Podjęła również decyzję o powołaniu miejskiej milicji jako formacji samoobrony społecznej.  Wsparła także decyzję, aby na terytorium obwodu donieckiego przeprowadzić powszechne referendum rostrzygające o dalszych losach regionu.

PS.6

Fregata "Hetman Sahajdaczny", okręt flagowy marynarki wojennej Ukrainy opuścił bazę w Sewastopolu. Na wyjściu z portu znajduje się także korweta "Tarnopol", która również otrzymała takie same rozkazy. Wcześniej swoje bazy opuściły morskie jednostki ochrony pogranicza.

1.  www.youtube.com/watch,

2.  www.youtube.com/watch,

3.  adnovum.neon24.pl/post/106340,na-kijowskim-majdanie-objawil-sie-duch-trockiego,

4.  fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-jaceniuk-zadamy-wycofania-wojsk-rosyjskich,nId,1114608,

5.  www.youtube.com/watch,

6.  pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%85%C5%BCowniki_rakietowe_projektu_1164,

7.  intellihub.com/road-wwiii-runs-ukraine/,

8.  www.zerohedge.com/news/2014-02-28/officers-76th-russian-shock-troops-division-operating-ukraine,

9.  rt.com/news/russia-troops-ukraine-possible-359/.

 

KOMENTARZE

 • Ołeksandr Muzyczko
  to stary żul z zadyszką i bogatą przeszłością kryminalną
  Hajdamaczyzna z minimalnym IQ.
  Nie jest to bynajmniej wzór dla młodzieży (przynajmniej w europejskim kręgu kulturowym).
 • @Ptasznik z Trotylu 09:59:07
  No jak to kwestionuje Pan słowa znakomitego "autorytetu" moralnego z Francji?
  Przecież on jasno powiedział do uczestników ukraińskiej rewolty, że:

  "Jesteście ucieleśnieniem projektu europejskiego. Przywracacie mu jego treść i program"

  Tak więc tymi, którzy "przywracają" Europie jej wartości jest również jeden z liderów kijowskiego Majdanu, Ołeksandr Muzyczko.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:05:51
  //No jak to kwestionuje Pan słowa znakomitego "autorytetu" moralnego z Francji?//

  A co to za autorytet skoro jest Levy ? ;-))
 • @Ptasznik z Trotylu 11:24:32
  Dla tych spośród polskich polityków, którzy stali ramię w ramię z banderowcami na majdanie a wraz z nimi ci, którzy w cieniu, poza widokiem publicznym, mocno się tam angażowali w organizowanie ukraińskiej rewolty i dla ich tub propagandowych jakimi są łże światowe media, osoba Lewego jest jak najbardziej koszernym autorytetem:))))

  Pozdrawiam.
 • @
  dobry tekst, dobry tekst..
 • @Kuzyn Żorża 11:30:04
  "...które wesprą jego poglądy"- Kaczyński J. , Michnik A vel Szechter. niejaki Lis- redaktorzyna w towarzystwie wyszczekanej Olejnik idt. - czy tych Szanowny Kuzyn Żorża Ponimirskiego ma na myśli????

  Pozdrawiam Rodzinę Ponimirskich.
 • @Maciej Piotr Synak 11:33:17
  Dzięki:)

  Pozdrawiam.
 • @Kuzyn Żorża 11:30:04
  Po pierwsze - czas by było, aby określić swe powinowactwo z rodziną Ponimirskich wg polskich, a nie angielskich określeń.
  Kuzyn - to bardzo enigmatyczne określenie i czasami brak jakichkolwiek związków z rodziną poza wspólnym, ad małpy, pochodzeniem.

  Po drugie - biorąc pod uwagę zaszłości na odcinku eutanazji jakie niewątpliwie mogą zakorzenieniem sięgać związków z mocodawcami OUN - UPA, czyżby "ani brat, ani swat, a kuzyn, obawiał się, że go też wyciągną ze szpitala i stosownie potraktują?

  Tak więc Ani Bracie, Ani Swacie - miarkujcie swe wypowiedzi.
 • @Kuzyn Żorża 11:58:33
  J. Kaczyński popierał Janukowycza?- a gdzie to Szanowny Kuzyn Żorża wyczytał w moim tekście, czy też komentarzach?????

  Sądzę, że w takiej sytuacji dostrzegania czegoś, czego nie ma w rzeczywistości należy jak najszybciej zażyć odpowiednie proszki od poważnych choróbsk:))))

  Niestety Szanowny Panie- ale J.Kaczyński stanął dokładnie po tej samej stronie barykady, po której stał Levy, Michnik vel Szechter, R. Czarnecki, Grudziński, Monisia Olejnik, niejaki Lis i wielu innych niekwestionowanych "autorytetów" naszej sceny politycznej i medialnej.

  Pozdrawiam
 • @Kuzyn Żorża 12:26:41
  Pnie wariat, co Pan mi tu sugeruje, cytuję:

  "A Pan popiera i jest zwolennikiem Pana Janukowycza, prawda?"

  Naprawdę zalecam udać się natychmiast do bardzo dobrego doktora od chorób głowy, bo niedługo na ratunek będzie za późno:))))))

  A tak gwoli wyjaśnienia:

  Szanowny Panie wariacie proszę o udowodnienie użytej wobec mnie niewybrednej insynuacji, że jestem zwolennikiem Janukowycza- do po primo!
  Secundo: aby sprawa była krystalicznie jasna- ja nie stoję po żadnej stronie ukraińskiego konfliktu.
  Tertio: może Pan ma taki nawyk, żeby innym przypisywać swoje cechy charakteru i poglądy, ale nie oznacza to jednocześnie, że zachowuje Pan w ten sposób obiektywizm, dystans do toczących się wydarzeń historycznych oraz wynikające z tego dążenie do prawdy obiektywnej.
  Gdyż taka postawa jest wyłącznie przypisana osobom posiadającym wąski horyzont postrzegania rzeczywistości, a przez to intelektualnie ułomnym.

  Niestety jest Pan tylko kiepską kopią swego kuzyna Żorża:)))))

  Pozdrawiam.
 • Kiedyś myślałem....
  że Iluminaci będą chcieli nastawić Chiny przeciwko Rosji.
  Teraz sądzę, że znaleźli idiotów i nastawiają Ukraińców przeciwko Rosji. Wszystko zmierza do konfrontacji na skalę globalną.
  (protokoły mędrców syjonu)...
  Niech Bóg ma Polskę w opiece...
 • @Talbot 14:18:28
  Chiny też niedługo zostaną uruchomione do odegrania wyznaczonej im roli.

  Pozdrawiam.
 • @Amarant 14:41:28
  Widocznie wydaje się jej, że wie o czym mówi.

  Pozdrawiam.
 • @Kuzyn Żorża 15:21:14
  Wywód długi i do tego bez najmniejszego sensu, ale czegoż innego można wymagać od wariata, bo przecież ja sugerując się Pańskim podpisem, gdzie pisze Pan o sobie, że jest wariatem, zauważam również tą pomroczność jasną- czyli zwykłe rozdwojenie (a może nawet roztrojenie) jaźni:))))

  Kłaniam się nisko.
 • @AdNovum 14:54:13
  Przestaję publikować cokolwiek na tym Portalu, ponieważ jest on sterowany przez zagraniczne służby specjalne.
  Pragnę się pożegnać i życzę powodzenia wszystkim Blogerom.
  Jest to moja osobista decyzja. Proszę nie pytać mnie o szczegóły...
  Przepraszam AdNowum, że opublikowałem ten komunikat w tym miejscu..
  Otworzyłem w końcu oczy na działania Adminów.
  Niedługo wszyscy stąd wylecimy na zbity pysk.
 • @Talbot 15:31:37
  "Drodzy przyjaciele!!.
  To piszę, ja wasz druch i przyjaciel SpiritoLibero.
  Pan Opara wygnał mnie jak psa, zablokował konto i nie mogę już tutaj pisać.
  A wszystko za to ze pisałem na jego koncie teksty – aprzeciez on sam mi to zlecił.
  A teraz jak się zrobiła afera, to próbuje „odwrócić kota ogonem” i się wybielić, że niby mu się na skrzynke włamałem. A to jest kłamstwo. Pomóżcie mi przyjaciele, bo jestem niewinny.
  Wasz wierny druch i przyjaciel

  SpiritoLibero"

  To napisał człowiek o kilku nickach, podający się także za Ryszarda Oparę.

  Zostawiam to bez komentarza...
 • @Talbot 15:31:37
  I tak za tydzień przyleziesz.
  pozdrawiam
 • @ratus 15:41:24
  Nie przylazę.
  Inteligencja mi na to nie pozwoli...
  Nie wiem, czy dyskutuję z Oparą, Spirito Libero, Błękitny Ocean Istnieje, NUSem, Bratem Żorża czy cholera wie z kim. Jedna wielka manipulacja!
 • Bijcie się między sobą, panowie.
  W międzyczasie, międzynarodowe żydostwo ustawiło się w Kijowie i maszeruje dalej.
 • @Zdzich 16:36:46
  No właśnie...
  Administracja odbanowała Marka Lipskiego.
  Propaganda syjonistyczna powróciła...
 • @AdNovum 11:39:37
  Twe przepowiednie się niestety ziszczają: Rada Federacji wyraziła zgodę na interwencję wojsk rosyjskich na Ukrainie.!!! Jak można było się spodziewać Rada Federacji zgodę na interwencję wyraziła jednogłośnie. A więc Wojna! A JEWROUnia Europejska i NATO szykują bardzo mocną odpowiedź. Jest już wydrukowanych 5 ton (sic!) ulotek wzywających armię rosyjską do bezwarunkowej kapitulacji. Utopią ruskich w dyrektywach - to nowy rodzaj broni paraliżującej, działający bezpośrednio na centralny ośrodek nerwowy - testowany z POwodzeniem na POlakach.
 • @Kula Lis 62 16:49:54
  I zamiast zdobywać sobie uznanie wśród Ukraińców nową Konstytucją, która eliminuje Syjonistów; wkurwimy ich jeszcze bardziej przeciw Polsce jadąc tam wozami NATO i UE.
 • Czy ktoś wie...
  gdzie się podział Spirito Libero?
  Już nikomu nie wierzę.
  Nie odpowiada na PW.
  Zaczęła się III wojna światowa!
 • @Zdzich 17:00:56
  FR podejmie działania o charakterze interwencji zbrojnej. Nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Przypomnieć wystarczy jej publikowaną rok-dwa temu nową doktrynę "obronną" zezwalającą na prewencyjne interwencje militarne w określonych przez nich "strefie wpływów". Reakcja EU/NATO lub jej paniczny brak na nieuniknioną agresję rosyjską na Ukrainie będzie probierzem tego jak wydymają za parę lat nas i kraje bałtyckie, gdy postsowieckie imperium wlezie z butami do nas.
 • @Kula Lis 62 17:11:50
  Doktryna "obronna" zezwalająca na prewencyjne interwencje militarne, tzw. pre-emptive strikes, dotyczy i praktykowana jest przez armie Izraela i USA. Nie strasz nas "postsowieckim imperium", ktorego nie ma.
 • @Kuzyn Żorża 17:22:05
  Nieudolny klonie przestań trollować:))))))

  http://adnovum.neon24.pl/post/106261,psychologowie-twierdza-ze-internetowi-trolle-sa-psychopatami-i-sadystami

  Wy nawet nie zdajecie sobie sprawy jak łatwo jesteście rozpoznawalni.
 • @Zdzich 17:25:47
  Władze USA łaskawie zauważyły ruchy wojsk Rosyjskich na Krymie i Obama zdecydowanie wygłosił kilka banałów bez treści. Najśmieszniejsze jest to, że wg Układu Budapesztańskiego Rosja jest gwarantem integralności Ukrainy i w razie jej zagrożenia ma prawo podjąć działania stabilizacyjne. Putin ma więc dużo większe możliwości. Putin patrzy sobie na Ukrainę i mówi: "Żydek chciał poruchać za darmo, a ja to co”. Zdecydowane kroki Putina są uzależnione od tego, na ile wkurwili go Chazarowie, to znaczy jakie ma na nich zebrane papiery z przedstawienia na Majdanie. Jeśli ma bardzo tłuste papiery, całe umaczane w czosnku, to będzie piździec do tego stopnia, że nie zdziwiłbym się gdyby Putin wystąpił na Majdanie i tam to opublikował głosząc hasło "Chwała Ukrainie”.
 • @Zdzich 17:25:47
  No i wyszło szydło z worka – według doniesień prasowych (o dziwo nawet w onet.pl), “opozycjoniści” w Kijowie otrzymywali 200-dolarową dniówkę z funduszów amerykańskich za rozróbę na Majdanie. A liczy się, że tych opłacanych bojowników na majdanie było 5-10 tys. plus doradcy z armii izraelskiej 300 osób )…teraz okazuje się, że strzelali do swoich - video…A wręcz tragiczne jest (dla Polski), że UPA czyli banderowska Svoboda ma władze na Ukrainie…to się okazuje, że o to im chodziło i do dnia dzisiejszego wciskają naiwnym kit, że na Ukrainie – Powstał lud ukraiński (jak obliczono to w tą zadymę zafundowaną przez żydów – wzięło udział 4% ludności na Ukrainie ) http://www.youtube.com/watch?v=fH_2qIyLjbM#t=134 Normalnie, przelana krew pieczętuje zwycięstwo w walce politycznej danego narodu. Niestety, w przypadku Ukrainy przypomina to zwycięstwo polityczne “Solidarności bis” w Polsce, gdzie wywrotowe grupy żydowskie takie jak KOR dostały ogromne, jak na tamte czasy, pieniądze z Ameryki, aby szybko zmienić ustrój i stworzyć monopol “demokratycznej” władzy w naszym kraju. W 1991 roku udało mi się otrzymać listę organizacji, które otrzymały duże sumy pieniędzy od National Endowment for Democracy (NED) w Waszyngtonie, gdzie jednym z dyrektorów był powszechnie znany rycerz “zimnej wojny” Zbigniew Brzeziński. Kiedy skontaktowałem się z organizacjami na tej liście, okazało się, że każda z nich była organizacją żydowską w Polsce lub w Ameryce. Między innymi polityczna “Gazeta Wyborcza” dostała za pośrednictwem KPA 1,5 miliona dolarów sześć miesięcy przed wyborami na prezydenta w 1990 roku. Kanały finansowania “Solidarności bis” są między innymi opisane w książce pt. “Victory”: “The Reagan Administration’s Secret Strategy That Hastened the Collapse of the Soviet Union”, której autorem jest Amerykanin Peter Schweizer. Szkolenie grup ukraińskich wywrotowców jest nawet finansowane przez NED w Warszawie:

  Finansowanie pozarządowych grup na Ukrainie przez NED w 2012 roku:http://www.ned.org/publications/annual-reports/2012-annual-report/central-and-eastern-europe/ukraine
 • @Zdzich 17:25:47
  Decyzje z całą pewnością zostały, podjęte, a to co się dzieje to tylko organizacyjna krzątanina. Ruscy szachiści są najlepsi na świecie w te gierki. Jak na razie Aszkenazi ogrywają Sefardyjkich, a co będzie dalej nie długo się wyświetl. Tam są grube interesy i może jeszcze większe roszczenia. Jak mi się wydaje Niejaki Janukowycz jest tylko pionkiem na szachownicy, a cała duplymacja JewroUnii, co najwyżej konikiem szachowym. Prawdziwa władza leży w bardzo długich rękach królewskich, które są przytroczone do korpusu który jest daleko za granią Ukrainy. Majdanowcy też, choć większość z nich to pożyteczni idioci wmanewrowani w rozgrywkę ,która z pozoru jest grą o wolność, karty zostały rozdane najpierw w Teheranie a później w Jałcie. Dlatego jak myślę np. ofiara pana Kuklińskiego to burza w szklance wody. Wielcy gracze testują się na wzajem. Na zasadzie podkręcania koniunkturki, a my myślimy że to się dzieje na prawdę. My sobie możemy zrobić tyle na ile nam pozwolą, w dobie totalnej inwigilacji i donosicielstwa, niestety tak jest. Choć z przekonania jestem wolnościowcem, wiem że z rzeczy które mogę zrobić to, mogę sobie pogadać i co najważniejsze krzewić kulturę żywego słowa!
 • @Kula Lis 62 17:56:43
  Dokładnie tak!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:20:16 powtarzam i pozdrawiam.
  Najśmieszniejsze w tym jest to, że wg. Układu Budapesztańskiego z 1994 roku pomiędzy USA, Rosją i Wielką Brytanią a Ukrainą to tylko Rosja jest gwarantem integralności Ukrainy i w razie jej zagrożenia ma prawo podjąć działania stabilizacyjne. Putin ma więc dużo większe możliwości i to zgodnie z podpisanym przez Ukrainę i resztę układem.
 • @AdNovum 18:20:16
  NATO i Rosja: skazane na rozczarowanie?
  James Sherr z Chatham House stanowczo twierdzi, że różne postrzeganie po obu stronach stosunków NATO-Rosja nieodmiennie prowadzi do niechcianych rezultatów. Jego zdaniem, dopóki obie strony nie zaakceptują koncepcji bezpieczeństwa wyznawanej przez drugą stronę, będzie to stale powracający problem. http://www.nato.int/docu/review/2011/NATO_Russia/Disappointment/PL/index.htm
 • @Kula Lis 62 19:13:26
  Ale jak wiesz syjoniści i banksterzy mają inne plany co do tych ziem i wobec świata jako całości.
  Tak więc nie rozsądek tu zwycięży tylko biznes jaki zechcą oni zrobić, bo to dla ich pieniędzy przelewana jest krew niewinnych ofiar.
  Oni kochają taplać się we krwi gojów.

  Pozdrawiam.
 • Kolumna wojsk rosyjskich przemieszcza się przez terytorium obłasti Zaporoskiej
  Nowe "władze" Ukrainy nie reagują.

  http://tyzhden.ua/News/103674
 • @AdNovum 14:18:06
  A ja lubie tego ciamciarajde Janukowicza. Nazbierał za dużo haków na towarzycho. Dobrze że nie dał się zastrzelić upowcom. On się jeszcze może przydać.
 • @night rat 20:30:29
  Masz rację! szlag by to, wszyscy oglądają to jak film... jak cholerny film.
  Trzepią w klawiaturę jak ostatni idioci.
  Do wywołania wojny światowej kiedyś wystarczyła prowokacja z radiostacją w Gliwicach, dzisiaj trzeba sie bardziej postarać...
  Ktokolwiek by tym nie sterował, uważam że to wymknęło sie spod kontroli i grozi światowym konfliktem!
  A większość zachowuje się tak jak piszesz...//że wszystkie czekają aż rus wejdzie i oderwie co zechce, by mozna było powiedzieć:a nie mówiłem. zarazem nijakiej agresji nie ma i nazwania sprawy po imieniu.//

  Po imieniu, to te ruskie gnoje atakują suwerenny kraj!
 • @Zdzich 16:36:46
  I to szybko maszeruje.
 • @AdNovum 19:22:05
  Dobre? co: W sprawie tego, co dzieje się na Krymie, powinniśmy działać powściągliwie. Jeśli Rosjanie wyjdą poza Krym, powinniśmy odpowiedzieć zbrojnie - powiedział J. Łucenko, komentując przyjęcie przez Rosyjską Radę Federacji wniosku Władimira Putina o użycie rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. Świat się trzęsie a na Ukrainie już po wojnie. "Jak wyjdą poza Krym"...Jeśli Rosjanie wyjdą poza Krym, powinniśmy odpowiedzieć zbrojnie .......a jak będą szli nocą i kanałami Łycenko? I wyjdą wam na Majdanie?
 • @Ptasznik z Trotylu 19:38:11
  Powinniśmy na ten czas "niepokoju" całkowicie zamknąć wschodnią granicę Polski, od Obwodu Kaliningradzkiego aż po Ukrainę, obstawić tamte tereny wojskiem i nie wpuszczać nikogo bez Polskiego obywatelstwa. Ciągle powtarzają że Ukraina jest suwerennym państwem - niech więc Ukraina rozwiązuje sama swoje problemy, sami powiedzieli, że zdołają odeprzeć atak w razie czego. To nie nasza wojna!
 • @Astra 20:41:04
  Obawiam się, że działania szeroko rozumianego Zachodu ograniczą się do utrzymanych w ostrym tonie not dyplomatycznych. Czyli działań prawie tak skutecznych, jak papieskie apele o pokój.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:38:11
  Putin ma gotowe czołgi. Tusk "apeluje" i "będzie rozmawiał" Wojska rosyjskie gotowe są do ataku na Ukrainę, Władimir Putin ma oficjalną zgodę na inwazję, politycy PiS wzywają do natychmiastowych działań, a premier Donald Tusk ogłosił dzisiaj popołudniu: "w obliczu zagrożeń musimy być solidarni z tymi, którzy odczuwają uzasadnione obawy".

  - Dzisiaj obywatele państwa ukraińskiego muszą dowiedzieć się, że mają prawdziwych przyjaciół. (...) W obliczu zagrożeń musimy być solidarni z tymi, którzy odczuwają dzisiaj uzasadnione zagrożenie i obawy - powiedział Tusk.

  - Trzeba bardzo wyraźnie dać sygnał, że Europa i świat nie będą tolerowały żadnych aktów agresji czy interwencję - dodał.

  Podkreślił, że wobec wydarzeń dotyczących Ukrainy "musimy mocniej niż do tej pory współpracować tutaj w Polsce".
  - Takie sytuacje wymagają szczególnej solidarności i jedności Polaków - powiedział premier.

  - Będę apelował do partnerów w Europie, aby presję na rzecz utrzymania pokoju wywierano nie na Ukrainę, a przede wszystkim na Rosję - powiedział premier Donald Tusk. Jak zapowiedział, będzie dążyć do zwołania Rady Europejskiej oraz Północnoatlantyckiej.

  - Zadaniem międzynarodowej opinii publicznej, Unii Europejskiej, całej wspólnoty Zachodu jest skuteczne wywarcie presji na tych, którzy chcieliby złamać gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy - powiedział premier.

  Podkreślił, że "dzisiaj nie powinniśmy wywierać presji na Ukraińców i Ukrainę".
  - W ostatnich dniach i godzinach widać, że władze Ukrainy zachowują się odpowiedzialnie i nie prowokują żadnego z konfliktów ani zdarzeń, jakich jesteśmy świadkami na Krymie i w niektórych innych regionach Ukrainy - zaznaczył.

  - Dlatego będę apelował do moich partnerów w Europie, aby presję na rzecz utrzymania pokoju wywierano nie na Ukraińców, a przede wszystkim na Rosję, bo ten aktor wydarzeń zdaje się być dzisiaj zainteresowany niestabilną sytuacją w tej części świata - powiedział Tusk.

  - Wiem, że będę musiał przełamywać opory u niektórych naszych partnerów w Europie, ale jest rzeczą bardzo ważną w obliczu tych zdarzeń i komunikatów, jakie płyną dzisiaj z Ukrainy, z Krymu, z Rosji, aby Europa była solidarna i jednolita w swoich działaniach - uznał.

  Podkreślił też, że będzie apelować o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajnej Rady Europejskiej.

  Donald Tusk będzie rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim na temat rozwoju sytuacji na Krymie. W spotkaniu wezmą udział również ministrowie spraw zagranicznych Radosław Sikorski i obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
 • @Kula Lis 62 21:12:52
  Obawiam się, że to wszystko obróci się przeciw nam Polakom...
  Naruszanie czyichś granic przy milczącej zgodzie świata... znasz skądś ten temat?
  Mam gdzieś Ukrainę, może to podłe co piszę, ale tyle krzywdy nam wyrządzili... chodzi o to, że zmiana granic raz otwarta, pociągnie za sobą inne zmiany granic... i co wtedy?
 • @Kula Lis 62 21:20:42
  Sukces - twarde stanowisko Tuska !!!

  Podczas narady z Siemoniakiem podjęto decyzję o PILNYM WZMOCNIENIU JEDNOSTEK WOJSKOWYCH! Zaraz po niedzieli zostanie rozpisany nowy przetarg na zatrudnienie dodatkowych FIRM OCHRONIARSKICH do pilnowania resztek koszarów wojskowych których do tej pory nie udało się jeszcze rozkraść lub zlikwidować. Szczególnie w okolicach graniczących z REGIONEM KALININGRADZKIM, gdzie istnieje realne niebezpieczeństwo że Putin bez użycia ciężarówek i transporterów, lecz za pomocą wynajętych w Kaliningradzie i Bałtijsku taksówek przerzuci wystarczającą ilość wojsk do opanowania Gdańska...
  Donald Tusk zaapelował też o jak najszybsze (jak się wyśpią po łykendzie) kolejne już pewnie 50-te zebranie euronierobów w sprawie Ukrainy...
  Również Bronisław Komorowski w rozmowie z van Rompuem wyraził po raz 63-ci swoje NAJWYŻSZE ZANIEPOKOJENIE... W celu zdestabilizowania rosyjskiej blokady lotniska w Sewastopolu zamierza się przeprowadzić operacje dywersyjną - zrzucenie na spadochronie Protasiewicza i jako wsparcie Trynkiewicza wraz z ochroną. Dodatkowo wprowadzone będą sankcje wobec Putina, takie:
  Unia wprowadzi sankcje, których nie zdążyła zaaplikować Janukowyczowi. Będzie to ZAKAZ WĘDZENIA KIEŁBAS NA TERENIE CAŁEJ ROSJI, i zakaz połowów Dorsza na Morzu Czarnym...To tyle na temat bezsilności donalda i uniokompanów...
 • @Kuzyn Żorża 12:26:41
  "Więc bardzo bym prosił o odpowiedni cytat i źródło Pana informacji, że podobnie jak Pan, Jarosław Kaczyński również popierał, lub popiera Janukowycza."

  No w sumie nie dziwota, że takie mendy polityczne jak te co pojechały na Majdan obłapiać sie z banderowcami muszą najmować do robienia pijaru różnej maści kretynów, idiotów a nawet wariatów.
 • @Astra 21:28:15
  Pożyjemy, zobaczymy. Ponieważ armii nie mamy, zmieści się na basenie narodowym, która w porywach wynosi ok. 90000/całe siły zbrojne 38 mln państwa(sic!!!) gdzie na oficera, podoficera przypada 0,43 żołnierza(sic!!!), gdzie nasze F16 w razie konfliktu zbrojnego są nieużyteczne z braku uzbrojenia i kodów swój /wróg, do dziś nam nie udostępnionych z powodu dużej liczby sowieckich szpionów w wojsku. Nawet nie jesteśmy w tanie uzbroić pospolitego ruszenia/OT w razie czego, no i nie ma kto walczyć, bo do walki nie nadają się te spedalone cherlaki, mamin synki lub sterydowe karki / osiłki dyskotekowe, które widuję czasami w mundurach, bez wydolności fizycznej, które gną się pod kałachem, nie mówiąc już o innej cięższej broni, plecaku/20-30 kilo o bieganiu kilometrów w pełnym rynsztunku bojowym nie ma mowy, to czarno to widzę. Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:22:05
  Unia prosi Rosjan o przesunięcie inwazji na poniedziałek. “Uszanujcie nasz weekend” http://aszdziennik.files.wordpress.com/2014/03/majdan590.jpg?w=590&h=300 Apel Brukseli w sprawie Krymu.

  Choć rosyjska Rada Federacji dała Władimirowi Putinowi zgodą na jak najszybszą interwencję na Ukrainie, w Brukseli nie ustają wysiłki, żeby odwlec groźbę wojny na Krymie.

  – Zwracamy się ze zdecydowanym apelem, żeby wszelkie działania militarne przełożyć na poniedziałek – głosi oświadczenie Rady Europejskiej, w której zasiadają szefowie unijnych rządów. – Weekend to tradycyjny w Europie zachodniej czas na odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy. Należy to uszanować.

  Jak czytamy w dokumencie podpisanym przez przewodniczącego Rady Hermana van Rompuya,zwłoka jest na rękę wszystkim stronom konfliktu.

  – Dwa dni to niewiele, ale Federacja Rosyjska może je spożytkować na działania gwarantujące pokojowy charakter operacji, a nasi ukraińscy przyjaciele na oswojenie się z utratą Krymu – przekonuje van Rompuy zobowiązując się jednocześnie, że Unia zajmie się sytuacją na Ukranie “z pełną determinacją od samego rana w poniedziałek”.

  Autor: ojciec redaktor

  Fot. Euromajdan

  (c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone
 • @AdNovum 19:22:05
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/glowny-rabin-kijowa-rewolucja-ukrainie-prawdziwy-purim-2014-02 http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-jednych-zydow-wymienili-2014-03
 • @AdNovum 19:22:05
  Władze w Waszyngtonie wciąż milczą. Ani prezydent Obama ani szef dyplomacji Kerry nie zajęli żadnego stanowiska ws. Ukrainy.

  Przedstawiciel administracji USA poinformował jedynie, że zespół doradców prezydenta USA Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego spotkał się w sobotę, by omówić sytuację na Ukrainie i ewentualne działania polityczne, jakie może podjąć Biały Dom - poinformował przedstawiciel administracji USA.

  W spotkaniu z prezydentem uczestniczył minister obrony Chuck Hagel, szef CIA John Brennan, przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey i koordynator amerykańskich służb wywiadowczych James Clapper.
 • @AdNovum 19:22:05
  Ukraina prosi o pomoc wojskową USA, NATO i UE. Szef MSZ w Kijowie: "Na razie brak dialogu z moim rosyjskim kolegą"
 • @AdNovum 19:22:05
  W związku z niedotrzymaniem przez Ukrainę zobowiązań dotyczących regulowania należności za gaz nie ma sensu przedłużania na II kwartał porozumienia o obniżeniu ceny surowca - oświadczyło źródło w ministerstwie energetyki Rosji, cytowane przez agencję Interfax.

  "Ukraina nie opłaca bieżących rachunków za gaz po obniżonej cenie. Wciąż nie uregulowała też długu za 2013 rok. Jeśli tak będzie dalej, to jaki będzie sens przedłużania porozumienia o dostawach paliwa po obniżonej cenie? Nie będzie żadnego" - oznajmił rozmówca rosyjskiej agencji.

  Przedstawiciel resortu energetyki przypomniał, że umowa o obniżeniu ceny powinna być przedłużana co kwartał. "Będzie głupotą i błędem przedłużenie porozumienia na II kwartał 2014 roku" - podkreślił.

  Wcześniej również Gazprom dał do zrozumienia, że Ukraina może nie utrzymać zniżki na gaz. "Według stanu z 1 marca przeterminowana należność Ukrainy wynosi 1,55 mld dolarów. Dług jest ogromny – tak za ubiegły rok, jak i za bieżące dostawy" - oświadczył rzecznik rosyjskiego koncernu Siergiej Kuprijanow.
 • @AdNovum 19:22:05
  JewroUnię tylko na to stać: Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton potępiła działania Rosji w związku z sytuacją na Krymie. "To nieuzasadniona eskalacja napięć" - oświadczyła Ashton, apelując do Rosji, by nie rozmieszczała wojsk na terytorium Ukrainy.

  "Potępiam dzisiejszą decyzję Rosji w sprawie użycia sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. To nieuzasadniona eskalacja napięć. Dlatego wzywam Federację Rosyjską, by nie rozmieszczała wojsk, ale przedstawiała swoje racje za pomocą pokojowych metod" - oświadczyła Ashton.

  Dodała, że jakiekolwiek ruchy, akcje i stacjonowanie wojsk musi być zgodne z prawem międzynarodowym i zobowiązaniami, wynikającymi szczególnie z Karty Narodów Zjednoczonych oraz Aktu Końcowego OBWE, a także z Memorandum Budapeszteńskiego z roku 1994 oraz dwustronnych umów, w tym regulującej stacjonowanie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie.
 • @AdNovum 19:22:05
  IAR: Rada Federacji żąda odwołania ambasadora Rosji w USA.

  Uważam, że słowa amerykańskiego prezydenta to jawne zagrożenie, przekroczył czerwoną linię i obraził naród rosyjski

  - mówił w Radzie Federacji wiceszef izby Jurij Worobiow.

  Powiedział również, że "bojownicy z kijowskiego Majdanu byli szkoleni za pieniądze na Litwie i w Polsce, a teraz chcą wedrzeć się na wschodnie rejony Ukrainy i na Krym".
 • @AdNovum 19:22:05
  Na specjalnym posiedzeniu Rady Federacji Rosyjskiej trwa dyskusja nad wnioskiem Władimira Putina. Najprawdopodobniej zostanie udzielona zgoda na użycie sił zbrojnych na Ukrainie.

  Nie trzeba być jasnowidzem, by przewidzieć, co będzie działo się dalej: następnym krokiem tych banderowców i ludzi, którzy nie uznają żadnej władzy, będzie przejęcie wschodu Ukrainy: Donbas, Donieck itd... To część, gdzie mieszkają głównie etniczni Rosjanie. (...) Przeleje się ogromna ilość krwi. Wiecie, co się dzieje na Krymie – jesteśmy zobowiązani, by obronić Krym i ludzi, którzy bronią patriotyzmu i wartości moralnych. W żadnym wypadku nie możemy oddawać Krymu. Mówmy otwarcie: jeśli ta dżuma ogarnie Krym, to Flota Czarnomorska nie będzie tam mogła stacjonować, unieważnią umowy i powiedzą „won”. Jeśli chodzi o Amerykanów czy innych Szwedów... Wszystko to czynione jest pod pozorem demokracji. Rozgromili Irak, Syrię – wszystko to pod pozorami demokracji. Dlatego to nie jest stosowanie podwójnych standardów, to cynizm. Musimy być przygotowani na to, że napuszczą na nas wszystkie psy. Proponuję przyjąć wniosek prezydenta. (...) Brunatna zaraza przejęła Kijów

  - mówił deputowany Nikołaj Ryżkow, ostatni premier ZSRR.

  Inny dodawał:

  Po obu stronach granicy mieszkają krewni, przyjaciele. (…) 144 tys. Ukraińców już wyjechało do Rosji. Większość z tych osób rozumie, co tam się rzeczywiście działo w Kijowie, czyli przejęcie władzy. Można powiedzieć, że jeśli wydamy zgodę na wprowadzenie sił zbrojnych, to oczywiście dla mnie, dla nas, zacznie się finansowy etap pracy, czyli zapewnienie środków na przeprowadzenie tych działań. Trzeba pomóc finansowo Krymowi i Ukrainie. Mamy czego bronić przed faszyzującymi politykami! Cierpliwość się kończy

  - grzmiali deputowani. Oświadczenie Władimira Putina zawiera słowa "nadzwyczajnej sytuacji na Ukrainie" oraz "zagrożonym życiu obywateli Rosji". Wojska rosyjskie miałyby pomóc zapewnić "normalizację sytuacji politycznej w tym kraju".
 • @AdNovum 18:20:16
  Oto początek tytułu, artykułu w NaTemat "NATO grzmi na... Twitterze, mocarstwa milczą." Jak zwykle, nic dodać, nic ująć. No i do czego doprowadziło bezmyślne działanie opozycji? Otworzyła puszkę pandory, kilku watażków z tej opozycji, naiwnie wierzyło, że Rosja bez walki, odda swoje wpływy na Ukrainie. A było do przewidzenia, że tak się stanie, że po odsunięciu od władzy Janukowycza, Moskwa będzie chciała dalej swoje wpływy w tym regionie utrzymać, nawet zbrojnie. Natomiast śmiać mi się chce z gróźb Obamy, taaa już to pokazał z Syrią, tutaj nie będzie inaczej, ani Waszyngton, a tym bardziej Bruksela, nie będzie zadzierać z Putinem, szczególnie przy bardzo dobrych stosunkach niemiecko - rosyjskich. A że Niemcy, mają decydujące zdanie w UE, Kijów, będzie zdany na siebie i w konsekwencji, będzie musiał pójść na ustępstwa wobec silniejszego sąsiada. Zresztą, Putin nie musi używać nawet wojsk, żeby przywrócić porządek na Ukrainie, wystarczy, że użyje ekonomicznych narzędzi. Tak więc, ta rewolucja może trwać o wiele krócej, niż ta pomarańczowa. Wiedziałem, że tak będzie już w czasie Olimpiady. Musiał odczekać tydzień, by nie popsuć wrażeń sportowych. Ot Rosyjska normalka. A kto by nam pomógł, gdyby uchwała objęła Polskę? NIKT!
 • @AdNovum 19:22:05
  Mapa - STATYSTYKA BYŁEJ JUŻ "Ukrainy" KTO głosował za Yanukowiczem i nacjonalistą Juszczenka Podaję link internautom do wiadomości z dosyć dokładną mapą BYŁEJ Ukrainy z danymi statystycznymi KTO i JAK głosował w wyborach prezydenckich w 2004r. To znaczy kto GDZIE głosowano na umiarkowanego polityka Yanukowicza a gdzie na ukraińskiego NACJONALISTĘ Juszczenkę. Trudno określić jak wiarygodne są te dane, ale ta Mapa jest w pewnym sensie ODZWIERCIEDLENIEM nastrojów pro-ukraińskich i pro-rosyjskich na terytorium BYŁEJ Ukrainy, która jest na etapie ROZPADU spowodowanego przez brutalne MIESZANIE się w wewnętrzne sprawy Ukrainy przez bandytów z Waszyngtonu i skorumpowany bezkarnych ZŁODZIEI z tzw. “unii europejskiej”, którzy OBRABOWALI polskich obywateli, a potem PODPUŚCILI Ukraińców, aby ich też RABOWAĆ jak Polskę: https://pbs.twimg.com/media/Bhpj_Y-CEAEGMR2.png Tą Mapę znalazłem na stronie ważnej dla izraelitów ich gazety HAARETZ:

  http://www.haaretz.com/news/world/1.577286

  Warto też zapoznać się z z cyniczna bezkarną BRUTALNOŚCIĄ bandytów z Waszyngtonu, którzy za pomocą żydowskiej ludobójczej organizacji CIA podeptali Konstytucję USA i też OBRABOWALI 95% sterroryzowanego PRZECIĘTNEGO społeczeństwa amerykańskiego:
  CIA – co powinieneś o nich wiedzieć! http://www.youtube.com/watch?v=Eu4oiBqRFJc Ludobójcza CIA opanowana przez mafie żydowską w USA opłacana z budżetu OKRADANEGO amerykańskiego podatnika dziale WYŁĄCZNIE na rzecz czyli w interesie kilkudziesięciu rodzin żydowskich z amerykańskim obywatelstwem, którzy stali się NOWOBOGACKIMI “amerykanami”, czymś w rodzaju najwyższej KASTY w USA, którzy z wyrachowanym zupełnym cynizmem zbankrutowali to USA, okradli pozostałych przeciętnych obywateli, za pomocą specjalnie UPRZYWILEJOWANEGO bezkarnie “ustanowionego prawa” dla pierwszej KATEGORII obywateli to znaczy dla “żydowskiej magnaterii” jako jedynej NAJWYŻSZEJ KASTY z obywatelstwem amerykańskim żyło się w przepychu w USA, a na resztę obywateli USA plują uznają ja za PLEBS. Ta NOWOBOGACKA obecna magnateria „amerykańska” czyli ta NAJWYŻSZA KASTA obywateli, których NIE obowiązuje ustanowione prawo oraz Konstytucja USA, osłania się flagą amerykańską oraz jej używają do wycierana swoich zgnojonych zakrwawionych buciorów. Oczywiście to wywoła w już w NIEDŁUGIM czasie POTĘŻNY KONFLIKT społeczny w USA, który najprawdopodobniej będzie bardzo krwawy ale FAŁSZYWIE tłumaczony dla światowej opinii publicznej jako NIBY konflikt „rasowy” pomiędzy białymi, czarnymi lub kolorowymi obywatelami USA, kiedy to zakończy się kadencja prezydencka czarnego obecnego prezydenta wampira FRANKENSZTAJNA i czarni obywatele ameryki zaczną być usuwani z rządowych cieplutkich posad w czasie następnej ZMIANY ekipy rządzącej w USA.
 • @Kula Lis 62 21:20:42
  I to naprawdę Tusk wygłosił?
  Toż to jest szczyt zakłamania i cynizmu.
  Czy ten dureń na poważnie sądzi, że wokół siebie ma podobnych mu skretyniałych idiotów?

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 21:32:35
  :)))))))
  Ja bym jeszcze dorzucił tam do tego Sewastopola naszą tajną broń w postaci małżonki prezydenckiej.
  Wyobrażasz sobie ten popłoch jaki by ogarnął rosyjskich żołnierzy jednostek specjalnych gdyby takie coś im z nieba spadło?
  Najprawdopodobniej uwierzyli by w UFO:))))

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 22:37:32
  :))))))

  A 8 marca jest międzynarodowy dzień kobiet, więc też nie godzi się rozpoczynać wojny przed tą datą, bo kobiety świata mają przecież prawo do spokojnego i godnego świętowania swego feministycznego święta.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 22:47:15
  Dzięki za link!

  Pozdrawiam.
 • @Maciej Piotr Synak 11:33:17
  W Polsce powinno się tak postepować z prokurwatorwami którzy stoją na straży tego systemu zniewalania narodu Polskiego .Stefan Dembowski www,stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Kula Lis 62 23:05:58
  Obama ma inny problem, który polega na tym aby USA zamienić jak najszybciej na USSR.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 23:07:43
  Niech go zaprosi na wódkę, bo bez wódki- jak mówią starzy Rosjanie- tego problemu nie uda się załatwić.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 23:10:00
  Oby im całkowicie nie zakręcili kurków.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 23:10:58
  Ciekawe dlaczego nie apelowała do sił opozycyjnych robiących zadymy na majdanie i do zagranicznych polityków ich wspierających, aby nie eskalowali napięcia na Ukrainie?

  Pozdrawiam.
 • @Kuzyn Żorża 11:30:04
  Pan nie jesteś taki wariat skoro pan próbujesz robić wariatów z innych.Ale to wszystko do czasu panie normalny inaczej Proszę przeczytać wywiad z Marcinem Królem w gównianej z dnia 8-9 luty Marcin Król przyznaje że popełnili błąd wprowadzając do Polski na siłę antyludzki system neoliberalny i chcą się z niego wycofać Pisze że inaczej przyjdzie to COŚ i ONI będą wisieli na latarniach Panie wariacie jak przyjdzie to coś to sprawdzimy pana wariackie papiery .Być może pan je dostał od swoich po to żeby nie ponosić odpowiedzialności za czyny których pan się dopuszcza na Neonie W Polsce przydało by się tak rozmawiać z niektórymi prokurwaturami którzy stoją na straży tego systemu zniewolenia narodu Polskiego Stefan Michał Dembowski
 • @AdNovum 08:44:05
  NATO, UE - nie maja czasu bo weekend, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. A mędrcy z Europy działają celowo opieszale, aby nie wywołać retorsji rosyjskich i dlatego "piorunem" zwołują na poniedziałek, dnia 3 marca 2014 r. ministrów spraw zagranicznych, gdy powinno być ono zwołane juz w sobotę tj.1 marca 2014 r. Widać, że JewroUE na Ukrainie nie zależy, a Rosja i Putin grają o wszystko tj.o życie. Jedno jest pewne wystarczy zakręcić kurek z gazem i JewroEuropa leży i kwiczy, nie trzeba żadnych wojsk. Putin wie, że elity zachodu są próżne i chciwe. Wie, że mają swoje tłuste dupy głęboko posadowione w skórzanych fotelach rezydencji. Wie, że to na czym im tak najbardziej zależy to święty spokój i pomnażanie własnego kapitału. Wpompowanie bilionów dolarów w system prywatnej bankowości ma dla elit większe znaczenie niźli obrona ludzi chcących wybić się na niepodległość. Putin przytroczył sobie "elity zachodu" i paru tumanów z europy środkowej do siodła na arkanie. Żadne media na całym świecie nie widzą nic złego w oficjalnym korumpowaniu polityków Europy przez Rosję. No bo jak inaczej nazwać zaproszenia Rosjan do Rad Nadzorczych dla wielu ważnych polityków za kwoty np. 100.000 euro miesięcznie? Np. taki Schroeder, były premier Niemiec. Po to go wzięli bo wpływy pozostały i potrafił przeforsować ważne dla interesu Rosji rozwiązania. To prawdziwy demokrata - tak mówił o Putinie ¨wielki¨ niemiecki socjaldemokrata Schroeder. W nagrodę dostał od kagiebisty dobra posadkę w Gazpromie. To jest dobre, były kanclerz Niemiec zostaje zatrudniony przez cara Rosji. Przykład degrengolady europejskiej lewicy. Ale Schroeder nie był w swej opinii odosobniony. Urok Putina działał na wielu. Również w Polsce. Pożytecznych idiotów jest w Polsce niestety bardzo dużo. Słabości do Władimira Władimirowicza uległ także nasz premier Tusk i p.rezydent namiestnik cara w Warszawie . Ale ta miłość okazała się nieodwzajemniona. Car Putin wykorzystał ich i porzucił jak zużytą chusteczkę. Koszta tej miłosnej afery premiera okazały się straszne dla Polski. Szmal się liczy. to takie mendy, które za pieniądze są w stanie zdjąć łachy i nadstawić się do przerżnięcia. Ja ze swojej strony chcę dodać, że na Putina nie ma co "psioczyć", ale poniekąd brać z niego przykład. On myśli o swoim imperium, może nawet o Rosji a innych ma w dupie. Zresztą, jak to ktoś już gdzieś zauważył czasy mu sprzyjają. Gdyby na zachodzie rządzili Reagan i Thatcher być może odważyłby się choć to nie takie pewne w dzisiejszych realiach sytuacji na świecie.
 • @AdNovum 08:46:58 tylko tyle i aż tyle, na to ich tylko stać
  Putin do Obamy: rezerwujemy sobie prawo do ochrony naszych interesów i obrony Rosjan!!! Prezydent USA Barack Obama rozmawiał telefonicznie w sobotę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Według agencji RIA-Nowosti Putin powiedział, że Rosja rezerwuje sobie prawo do ochrony swoich interesów i obrony Rosjan mieszkających na Ukrainie. Prezydent Obama rozmawiał też telefonicznie w sobotę z prezydentem Francji Francois Hollande'em i premierem Kanady Stephenem Harperem.

  "Przywódcy ustalili, że suwerenność Ukrainy i jej integralność terytorialna muszą być respektowane" - podał Biały Dom.

  Przywódcy wyrazili głębokie zaniepokojenie rosyjską interwencją na Ukrainie - poinformował Biały Dom w komunikacie.

  Obama, Hollande i Harper uzgodnili, że będą koordynowali swe działania jak i współpracę z organizacjami międzynarodowymi i podkreślili "wagę jedności wspólnoty międzynarodowej w jej wspólnym poparciu dla prawa międzynarodowego oraz przyszłości Ukrainy i jej demokracji" - głosi oświadczenie.

  Przywódcy zobowiązali się również do wspólnej pracy nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla Ukrainy, gdy będzie wdrażała reformy i stabilizowała swoją gospodarkę.
 • @AdNovum 08:46:58
  Oto ich reakcje: Sekretarz stanu USA John Kerry zagroził w sobotę Rosji, że jej wojskowa ingerencja na Krymie "poważnie" odbije się na relacjach USA-Rosja i międzynarodowej pozycji Rosji. Zapewnił, że USA i ich partnerzy na świecie będą wspólnie wspierać Ukrainę.

  Jeśli Rosja nie podejmie natychmiastowych i konkretnych działań, by doprowadzić do złagodzenia napięć, poważnie odbije się to na stosunkach amerykańsko-rosyjskich i pozycji międzynarodowej Rosji

  - oświadczył Kerry w opublikowanym w sobotę wieczorem komunikacie. RB ONZ nie przyjęła rezolucji ws. Ukrainy. Ambasadorzy wezwali do poszanowania suwerenności tego kraju. USA chce wysłania misji mediacyjnej na Krym. Francja chce rozwiązania, które spełni oczekiwania Ukrainy, ale weźmie pod uwagę niepokoje Rosji. Po zakończeniu spotkania ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała dziennikarzom:

  Komunikat (Waszyngtonu) dla prezydenta (Rosji Władimira) Putina jest taki - wycofajcie wasze wojska i podejmijmy międzynarodowy dialog.
  Prezydent USA Barack Obama rozmawiał telefonicznie w sobotę z prezydentem Francji Francois Hollande'em i premierem Kanady Stephenem Harperem. "Przywódcy ustalili, że suwerenność Ukrainy i jej integralność terytorialna muszą być respektowane" – podał Biały Dom.

  Przywódcy wyrazili głębokie zaniepokojenie rosyjską interwencją na Ukrainie - poinformował Biały Dom w komunikacie.

  Obama, Hollande i Harper uzgodnili, że będą koordynowali swe działania jak i współpracę z organizacjami międzynarodowymi i podkreślili "wagę jedności wspólnoty międzynarodowej w jej wspólnym poparciu dla prawa międzynarodowego oraz przyszłości Ukrainy i jej demokracji" – głosi oświadczenie.

  Przywódcy zobowiązali się również do wspólnej pracy nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla Ukrainy, gdy będzie wdrażała reformy i stabilizowała swoją gospodarkę. Szef Pentagonu Chuck Hagel powiedział w rozmowie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu, że interwencja Rosji na Ukrainie zdestabilizuje sytuację w regionie i "zagrozi bezpieczeństwu Europy" - poinformował rzecznik Pentagonu admirał John Kirby.

  "Minister Hagel podkreślił, że jeśli sytuacja (na Ukrainie) nie zmieni się, to powstanie ryzyko dalszej destabilizacji regionu, a Rosji grozi izolacja w społeczności międzynarodowej" - poinformował Kirby w komunikacie na temat telefonicznej rozmowy ministrów USA i Rosji.

  Dalsza eskalacja napięcia jest zagrożeniem dla międzynarodowego bezpieczeństwa - dodał rzecznik.

  W komunikacie informującym o trwającej 90 minut rozmowie prezydentów Biały Dom podkreślił też, że "Stany Zjednoczone potępiają militarną interwencję Rosji na terytorium Ukrainy (...), która jest pogwałceniem prawa międzynarodowego". Komunikat Białego Domu informuje też, że USA zawieszają swe uczestnictwo w przygotowaniach do szczytu G8 w Soczi.

  Według agencji RIA-Nowosti Putin odparł, że Rosja rezerwuje sobie prawo do ochrony swoich interesów i obrony Rosjan mieszkających na Ukrainie.

  Komunikat zamieszczony na stronach internetowych Kremla głosi, że Putin "zwrócił uwagę Obamy na prowokacyjne, zbrodnicze zachowania ultranacjonalistów (na Ukrainie), które są zasadniczo popierane przez obecne władze w Kijowie".

  Rosyjski prezydent podkreślił, że istnieje realne zagrożenie zdrowia i życia rosyjskich obywateli (...) na terytorium Ukrainy. Władimir Putin powiedział z naciskiem, że jeśli akty przemocy ogarną dalsze, wschodnie regiony Ukrainy i Krym, Rosja rezerwuje sobie prawo do ochrony swoich interesów i obrony mieszkającej tam ludności rosyjskojęzycznej

  - głosi komunikat Kremla.
 • @AdNovum 08:46:58
  Ukraina ma w porównaniu z rosyjską bardzo słabą i uzbrojoną w przestarzały posowiecki sprzęt w połowie bezużyteczny złom z którego pobiera się części, armię, lotnictwo i taką samą marynarkę wojenną już praktycznie bez swoich portów i baz zaopatrzenia, zależną od rosyjskich dostaw i chęci, więc nie muszę pisać jak by się skończyło ewentualne starcie, w dodatku armia jest tak samo podzielona, jak mieszkańcy Ukrainy, a więc jej wartość bojowa jest bardzo niska. Dlatego więc do konfliktu zbrojnego nie dojdzie, bo to by się skończyło katastrofalnie dla Ukrainy, zwłaszcza że Rosjanie zadbają o to, aby to Ukraina rozpoczęła otwarty konflikt, co tym bardziej będzie stawiać Ukraińców w bardzo niekorzystnej sytuacji. Najbardziej więc prawdopodobny scenariusz to oderwanie się Krymu, a później innych wschodnich regionów od Ukrainy na drodze powiedzmy w miarę pokojowej. Za Sewastopol jak za Gdańsk, nikt nie będzie chciał umierać - zapraszam do lektury http://pochwalony.eu/?p=1077
 • @AdNovum 08:31:45
  Tak!!! pozdrawiam
 • @AdNovum 08:46:58
  Za Sewastopol też nikt nie chce umierać. Duże miasto portowe na pograniczu. Miasto, w którym do koegzystencji zmuszone są dwa narody. Status quo utrzymywane z trudem od lat zdaje się chylić ku upadkowi, a autonomia zdaje się ułudą. Mimo że mocarstwo ostrzy kły, społeczność międzynarodowa milczy. Nikt nie chce umierać za Sewastopol, tak jak nikt nie chciał umierać za Gdańsk.

  Z wypiekami na twarzy śledzę wydarzenia ma Krymie. Historia na Ukrainie gwałtownie przyspieszyła i Bóg raczy wiedzieć dokąd nas to szaleństwo zaprowadzi.

  Telefony dyplomatów na całym świecie pewnie się teraz przegrzewają, a połowa z nich nadal przeciera oczy ze zdumienia. Nikt chyba nie wie czego tak na prawdę chce Putin, o jak wysoką gra teraz stawkę. Czy chce tylko Krymu, czy przesunięcia granicy Rosyjskiej aż po Dniepr, a może jeszcze czegoś zupełnie innego. http://pochwalony.eu/wp-content/uploads/2014/03/obama-americas-neville-chamberlain-vik-battaile-republican-o-politics-1345417390.jpg

  obama-americas-neville-chamberlain-vik-battaile-republican-o-politics-1345417390

  Komentarze pojawiają się różne. Od uspakajających, to jest takich które mówią, że Putin jeśli dojdzie do interwencji strzeli sobie w stopę. Zepsuje relacje z Unią Europejska będącą głównym partnerem gospodarczym Rosji i pchnie kraj w czyhającą już recesję. I na pewno drastycznych środków nie podejmie po przeczyło by to zdrowemu rozsądkowi. Po takie, które przez wielu nazwane zostaną panicznymi. Takie jak słowa premiera Tuska, który powiedział, że „Świat stanął na krawędzi konfliktu. Trudno sobie wyobrazić scenariusze jego rozwoju.” dodając , że nasi zachodni partnerzy zdają się nie zdawać sprawy z powagi sytuacji.

  Zdaje się, że w istocie politycy zarówno USA, jaki zachodnioeuropejscy zdają się ufać w zdrowy rozsądek Putina. Zdestabilizował sytuacje polityczną na Ukrainie – to było za mało by cokolwiek zrobić, ogłosił mobilizację wojsk – mało, uzyskał zgodę współrządzących Rosją na interwencję na Krymie- ciągle mało.

  Jakoś nie widać by choć jedna dywizja amerykańska czy brytyjska wylądowała na Ukrainie, a przecież państwa te zdeklarowały się strzec integralności jej granic. Nie widać by konta obywateli Rosji na w krajach UE zostały zablokowane. Nikt nie kiwnie palcem póki mamy pokój we własnym domu.

  Nie wiem dlaczego przypomina mi się pan premier Chamberlain wymachujący kartką z „pokojem naszych czasów”, opowiadający jak to z rozsądnym panem kanclerzem Niemiec doszli do porozumienia. Oby nie skończyło się tak, że tym razem prezydent Obama przywiezie pokój „naszych czasów” który przesunie granicę Rosji po Dniepr. Oby modlitwą naszych czasów nie stały się „Od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie.”
 • @Astra 20:41:04
  Droga Astro!!

  Nikt nie wejdzie....oni sa u siebie..
  Co ma oderwać....oni uważają to ...wszystko od dawna za...własność ..

  Przecież to samo jest u nas w kraju???
  Ma Pani inne zdanie...??

  Kto w naszym kraju ....podskoczy....??
  My tutaj piszący ...??

  Braun!Michalkiewicz!...i inne mądRUSIE,,,,!!....pójdą na czele??
  Gdzie jest .....plan Polski...dla naszej wolnej...Ojczyzny??!!
  Czy ktoś o tym mowi,pisze...??pozdr.serd.

  Hmmm...ciagle piszecie...gdyby cos tam,a moze,jakby to czy tamto??!!
 • @Kula Lis 62 21:10:49
  Lisie....heeee!!

  U...kraina..to zbieranina narodowości ...wiesz przecie o tym...
  Wiec jaki to spójny ...kraj i suwerenny....od kiedy...spójny ???pytam?
  Mniejszości narodowe...to zawsze zapalnik dla ....ukrytych REKINÓW!!
  Pozdr.serd.szkoda tylko tych .....niewinnych ludzi!!
 • @strumyk 12:19:44
  Rozmieścić siły NATO na polskiej granicy? "Nie jesteśmy w stanie ocalić Ukrainy" Obama powinien zareagować stanowczo i zasugerować NATO rozmieszczenie sił na granicy polsko-ukraińskiej - mówi James F. Jeffrey w rozmowie z "The New York Times". Jeffrey był zastępcą doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta G.W. Busha podczas wojny w Gruzji w 2008 roku.

  Według Jeffrey'a rozmieszczenie sił Sojuszu Północnoatlantyckiego nie miałoby służyć faktycznym działaniom wojennym na Krymie, ale "wyznaczeniu linii". - Nie jesteśmy w stanie ocalić Ukrainy w tym momencie. Jedyne co możemy zrobić, to uchronić sojusz - ocenił były doradca Busha.
 • @strumyk 12:19:44
  https://pbs.twimg.com/media/BhspFwbCAAAxrtM.jpg
 • @strumyk 12:16:23 coś Ukraińcy nie chcą umierać za żydobanderowców w Kijowie
  i swobodną Ukrainę, coś nie tak z tym hasłem chwała hierojom? dane na dziś z godź:13:39 Rosyjscy żołnierze opanowali ukraiński dywizjon obrony przeciwlotniczej w Sewastopolu - poinformowało agencję Interfax-Ukraina źródło w ukraińskich siłach zbrojnych.


  Jak podało źródło, rosyjscy żołnierze przyjechali ciężarówką Kamaz bez rejestracji i oświadczyli, że otrzymali rozkaz ochraniania ukraińskiej jednostki wojskowej, ale potem ją okrążyli i grożąc użyciem broni wdarli się na jej terytorium.

  Obecnie sprzęt wojskowy i broń w jednostce są pod kontrolą rosyjskich żołnierzy. Żołnierze ukraińscy zostali rozbrojeni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej