Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Powszechna mobilizacja na Ukrainie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym (2.03.2014r.) na Ukrainie rozpocznie się powszechna mobilizacja.

Zgodnie z decyzją Ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego od godziny 8:00 w dniu dzisiejszym rozpoczyna się na terenie całego kraju powszechna mobilizacja.

Informację tą potwierdził na swoim profilu na Facebooku szef Ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Andrij Parubij.

Natomiast jeśli chodzi o potwierdzone dotychczasowe rozlokowanie sił armii rosyjskiej na Półwyspie Krymskim, to przedstawione jest ono na mapie poniżej:

Na tym linku można uzyskać obraz mapy w powiększeniu:

www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2014/02/Russian%20Invasion%20so%20far_1.png

W dniu dzisiejszym we wczesnych godzinach nocnych Biały Dom ogłosił komunikat, w którym poinformowano o przeprowadzonej przez Barack'a Obamę ponad dziewięćdziesięciominutowej rozmowie z Władymirem Putinem.

W rozmowie tej Obama zagroził, że dalsze naruszanie ukraińskiej suwerenności przez Rosję wpłynie na położenie Rosji na arenie międzynarodowej, a nawet może doprowadzić do jej międzynarodowej izolacji.

W komunikacie tym ogłoszono również, że:

"W najbliższych godzinach i dniach Stany Zjednoczone będą prowadzić konsultacje z sojusznikami, partnerami w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, w Radzie Północnoatlantyckiej, oraz z sygnatariuszami memorandum budapesztańskiego....Należytym sposobem rozwiązania problemu sytuacji etnicznych Rosjan na Ukrainie jest wprółpraca władz Rosyjskich z rządem Ukrainy, oraz wysłanie tam międzynarodowych obserwatorów pod egidą Rady Bezpieczeństwa ONZ lub OBWE...Naród Ukrainy ma prawo decydować o swojej przyszłości. Prezydent Obama, polecił swojej administracji kontynuować współpracę z międzynarodowymi partnerami, w celu zabezpieczenia poparcia dla ukraińskiego rządu, oraz dostarczenie pomocy technicznej i finansowej.....Nadal będziemy kontynuować ścisłe konsultacje z sojusznikami i partnerami, rządem Ukrainy oraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, aby wesprzeć nowy rząd znaczącą pomocą, w celu zabepieczenia finasowej stabilności Ukrainy, przeprowadzenia koniecznych reform, przeprowadzenia wyborów, oraz by wesprzeć Ukrainę na drodze do demokratycznej przyszłości".

Jak więc widać konflikt wywołany przez antyrządowy i antydemokratyczny pucz na Ukrainie staje się obecnie kartą przetargową w relacjach międzynarodowych, a więc z konfliktu wewnątrznego zamienia się dynamicznie w militarny konflikt międzynarodowy.

Jednocześnie z treści tego komunikatu jasno wynika, że Stany Zjednoczone wraz ze swoimi sojusznikami wesprą finansowo pomoc wojskową dla Ukrainy, która tym samym stanie się narzędziem militarnej polityki prowadzonej wobec Rosji.

Sytuacja ta do złudzenia przypomina taktykę stosowaną przez amerykańską administrację wobec uznanych  przez nią za kraje wrogie, gdzie na początku dokonuje się destabilizacji w regionie, a następnie wymusza szantażem presji ekonomicznej, izolacji na arenie międzynarodowej i za pomocą wspomaganych finasowo i technicznie sił rebelianckich  do przyjęcia przez nie narzuconego im dyktatu.

Różnica zasadnicza jaka się pojawia przy tej konkretnej sytuacji polega na tym, że dotychczas nigdy nie odważono się zaatakować bezpośrednio Rosji, tylko za pomocą konfliktów zastępczych prowadzonych z dala od rosyjskich granic starano się ograniczać i neutralizować jej wpływy.

Tu zaś konflikt dotyczy już nie tylko bezpośredniej strefy rosyjskich wpływów, ale również odgrywa się on przy jej granicach, gdzie co gorsze w roli zakładnika zastała użyta rosyjska mniejszość etniczna żyjąca na Ukrainie.

Tak więc mając świadomość tego w jakiej podbramkowej sytuacji została postawiona obecnie Rosja, która nie tylko z przyczyn prestiżowych ale również z powodów strategicznych, które decydować będą o jej dalszej przyszłości, zmuszona została do podejmowania wszelkich możliwych działań obronnych, w tym i do ewentualnego użycia arsenału broni niekonwencjonalnych.

Na przykładzie tym widać dokładnie jaką niebezpieczną i nieodpowiedzialną grę toczą na arenie międzynarowowej administracja Stanów Zjednoczonych i siły, które za nią stoją. Gra ta polega na tym, że pod propagandową przykrywką haseł o wprowadzaniu demokracji, praw człowieka i pokoju, prowadzi się bezwzgledną politykę eskalacji konfliktów przy wykorzystaniu do tego sił antydemokratycznych, które są ewidentnym zaprzeczeniem haseł pod jakimi prowadzi się tą krucjatę.

Oczywiście polityka taka prowadzona jest w odpowiednim celu, zaś celem jest stworzenie jakiegoś nowego globalnego reżymu pod parasolem siły militarnej i finasowej Stanów Zjednoczonych. Oczywiście reżym taki nie będzie ani demokratyczny, ani sprawiedliwy, ani też chroniący podstawowych wartości i praw ludzkich, co już widać choćby w samych Stanach Zjednoczonych, gdzie od ponad dziesięciu lat następuje sukcesywne ogranicznie praw jednostki i odchodzenie od wartości zapisanych w Konstytucji Amerykańskiej i jej Poprawkach, które nienaruszalność tych praw miały gwarantować.

Celem więc takiej polityki ma być zniszczenie ewentualnego oporu państw, które takiej polityce mogą się jeszcze przeciwstawić, a następnie globalne zniewolenie ludzkości.

Pozdrawiam.

PS.

 

BLOKUJĄ JUŻ PORTALE SPOŁECZNOŚCIWE NA UKRAINIE I

 NAJPRAWDOPODOBNIEJ INTERNET!!!!!!!!!!

 

 PS.2 

Ambasadorowie USA i Kanady opuścili Moskwę.

Rosyjska armia zaataowała kompleks ćwiczebny ukraińskiego MSW w Sewastopolu:

PS.3

Dwie samodzielne brygady zmechanizowane: 23 i 15 z 2-giej Gwardyjskiej Krasnozamiennej Armii zajęły stanowiska na ukraińskiej granicy przy obwodzie charkowskim:

"Dowódca okręgu, generał-pułkownik Bogdanowski znajduje się obecnie w Kazaniu skąd będzie kierować ruchami wojsk"-poinformował sztab centralnego okręgu wojskowego.

 PS.4

W związku z militarnymi działaniami Rosji przeciw Ukrainie, Wierchowna Rada zwróciła się do parlamentów państw, które podpisały memorandum budapesztańskie oraz miedzynarodowych organizacji z wezwaniem do wysłania specjalnych misji obserwacyjnych na Ukrainę. Oprócz tego parlament Ukrainy poprosił sygnatariuszy memorandum budapesztańskiego o pomoc w zabezpieczeniu obiektów jądrowych znajdujących się na terenie Ukrainy.

Wierchowna Rada postanowiła sformować zespół do przeprowadzenia rozmów z Rosją.

PS.5

Jak podaje rosyjska Straż Graniczna tylko w ciągu tego roku około 675 tys obywateli Ukrainy uciekło do Rosji.

PS.6

Ludzie protestujacy w Doniecku przeciwko nowym władzom Ukrainy zdjęli flagę ukraińską na budynku władz administracyjnych regionu i zastąpili ją flagą rosyjską. Ponad to protestujący wybrali dotychczasowego dowódcę Milicji Ludowej, Pavla Gubareva na nowego gubernatora regionu. Nowowybrany gubernator zaapelował do mieszkańców aby utworzyli na placu przed budynkiem administracji regionalnej miasteczko namiotowe.

W Odessie zebrało się tysiące demonstrantów niosących flagi rosyjskie i radzieckie, którzy chcą rozmawiać z lokalnymi władzami o sytuacji jaka ma obecnie miejsce na Ukrainie.

Natomiast w Charkowie grupa protestujących zdołała przebić się przez kordon zwolenników Maidanu i zdobyć budynek władz miejskich, który obecnie jest przez nich okupowany. Szturmowi towarzyszyły starcia i strzały z broni palnej.

1. www.zerohedge.com/news/2014-03-01/invasion-so-far-visual-summary-russian-forces-and-movements,

2. www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

 • @
  "Tu zaś konflikt dotyczy już nie tylko bezpośredniej strefy rosyjskich wpływów, ale również odgrywa się przy jej granicach...."

  Dokładnie tak. Najlepsza opcja dla "Zachodu" w celu podjęcia "stosownych kroków" aby żyło się nam szczęśliwie i bogato z syberyjskich bogactw jest podział Ukrainy. Co więcej, autonomia Krymu i odłączenie od Ukrainy spowoduje stworzenie idealnych warunków do ekspansji NATO ku Rosji (czy oni tego nie widza?). Zachodnia Ukraina zostanie na sile wciągnięta do NATO co oznacza iż wojska zachodnie będą rozlokowywać bazy wojskowe przy granicy z Rosja. Bynajmniej
  na pewno nie dla krzewienia demokracji. Jest to o tyle niebezpieczne gdyż jeżeli Rosja zostanie osaczona, aby utrzymać przy egzystencji państwo nie pozostanie im nic innego jak postraszyć lub użyć broni atomowej. Gdy tego nie zrobią nastąpi naturalna ekspansja po przez warcholstwo w głąb Rosji w celu dokonania ostatniego kroku czyli rozłożenia Rosji od środka.
  Dla Polski jest to wyrok gdyż znajdzie się w strefie wpływów i akcji
  gdzie naród taki jak Polacy jest tylko przeszkoda dla celów lichwy.
 • Polskę ratujcie a nie Ukrainę!!!
  Doprawdy nie wiem, dlaczego wszyscy zajmują się Ukrainą, jakby była pępkiem świata??? Że niby Putin wejdzie i położy na nią łapę?? Odetnie gaz, wprowadzi embargo?? Sorry, ale nie mogę jakoś wykrzesać z siebie współczucia, dla tego skorumpowanego kraju. Rewolucja pomarańczowa skończyła się tak , jak się skończyła, a teraz niby ma być lepiej , bo co?? To, że Majdan walczy o uwolnienie Tymoszenko wiedziałem od dawna, to , że Tymoszenko będzie startowała na prezydenta też , to że wygra wybory , jest prawie pewne, chyba, że wygra nacjonalista.
  Zastanawiam się czy nas stać na "majdan"? U nas też korupcja, skandale, rząd robi co chce, ciągle tylko przyrzeka gruszki na wierzbie, a bieda szaleje. Tylko , że u nas to już nawet opcji żadnej . PiS okrągłostołowa koncesjonowana opozycja albo przefarbowane lisy z byłej PZPR. Chyba jeszcze większa kiła niż na tej Ukrainie.
 • @kserkses 11:59:14
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • stany przecież bankrutują i muszą wywołać wojnę
  podobnie jak nazistowskie Niemcy,

  dobrym rozwiązaniem byłaby rezygnacja przez Rosję i Chiny z dolara.

  To by wyjaśniło sytuację.
 • @nana 11:58:20
  Polacy, jak premier, wstydzą się polskości,
  widać to z dyskusji po wpadce Protasiewisza.
 • Już widzę Polaków jak to dadzą się zmobilizować i wysłać
  przez NATO na ewentualny front, aby walczyć za rządy posbanderowców, piewców zbrodniarzy z UPA, specjalistów od mordowania cywili piłami, kosami, śrubokrętami. Myślę iż zmobilizowani Polacy mający broń w ręku najpierw wyrównają rachunki z lokalnymi okupantami, specjalistami od trucia ludzi solą chodnikową, zabijania pozornym upodlającym leczeniem, torturowaniem ludzi głodem (ok. 3mln żyje poniżej min. biologicznego) a później będą się martwić co dalej.

  Jak zauważyłem lokalni okupanci już się boją o swoje majątki, bo zwołują jakieś nasiadówki i kombinują jakby ty wykorzystać "hołotę czy bydło, jak kto woli" do ochrony własnych interesów.
 • @Andron 13:25:28
  Przecież Polacy pojachali za kasę mordować Irakijczyków i Afgańczyków.
 • "Powszechna mobilizacja na Ukrainie."
  A w Polsce?
  Skoro u naszego bliskiego sąsiada atmosfera robi się coraz bardziej gorąca (niedługo zacznie wrzeć) to co normalny kraj powinien zrobić?

  Czy nie jakieś zgrupowania wojsk w pobliżu granicy? Jakieś większe ćwiczenia? Przecież, jak się na Ukrainie gotować zacznie - to "kipiatok" się poza granice nie rozleje?

  Cóż więc robić należy? Gdzie profilaktyka? Co o tym sądzą mądralińscy po studiach na temat bezpieczeństwa (między i narodowego)?

  Będą tylko "ćwierkać" na Twiitterze, czy może (profilaktycznie) zrobią choć przygotowania do powszechnej mobilizacji?

  Aha. Byłbym zapomniał...
  Jakiej powszechnej mobilizacji?
  Przecież nam tu w UE nic nie zagraża w zakresie bezpieczeństwa.
  Nawet nie ma kogo mobilizować, bo kto ma choć podstawowe szkolenie wojskowe? Nieliczni. Nieliczni...


  PS Trza było dawno temu od Ruskich kałacha kupić. Dziś by wystarczyło odkonserwować ;)
 • @ATMAN 14:00:02
  Majdan Kijowski pokazał, że kijami i koktajlem mołotowa można w szachu trzymać siły policji przez wystarczająco długi czas, aby rozbudzić silną wolę zmiany. Inna sprawa, że "Majdan Kijowski" był wspierany finansowo i merytorycznie i politycznie, przez mocnych graczy na zachodzie i dlatego tak mógł trwać w oporze. U nas, spontaniczny zryw, na zapleczu wielkiej rozgrywki mocarstw, byłby zduszony w zarodku i w taki sposób aby nikomu nie chciałoby się tego powtarzać. Dlatego myślę że warto czekać na rozwój sytuacji. Dopiero, kiedy coś nas Polaków zaboli, (np. rajdy banderowców po wschodniej Polsce) wtedy są szanse na otrzeźwienie, na zdecydowane działanie i wolę zmiany. Czekanie oczywiście nie znaczy biernego śledzenia serwisów informacyjnych. Trzeba się zbroić.
 • @IvanKruk 14:35:53
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 13:30:44
  To teraz proszę się zastanowić w jakim my tu kraju żyjemy i do czego za marne srebrniki są zdolni Polacy.

  Pozdrawiam.
 • @Andron 13:25:28
  "Myślę iż zmobilizowani Polacy mający broń w ręku najpierw wyrównają rachunki z lokalnymi okupantami...."- i tego obecnie lokalni okupanci się panicznie boją.
  No ale jak to mówią:

  "Co się odwlecze to nie uciecze"

  Pozdrawiam.
 • @nana 12:07:37
  to nie PZPR odbudowało Polskę. to ludzie swoja ciężka pracą. poczytaj Siwaka pierwszego budowlańca PRL-u to się dowiesz o prawdziwych kosztach i kulisach odbudowy. polecam
  "BEZ STRACHU" t. I, II, III.
  "TRWAŁE ŚLADY"
  "OD ŁOPATY DO DYPLOMATY"
  "ROZDARTE ŻYCIE" wydana też p.t. "HISTORIE NIEWIARYGODNIE PRAWDZIWE"

  Co ty człowieku zarzucasz PZPRowi? korupcję? w porównaniu z tym, co obecnie, to PZPR był czysty niczym dziewica

  to jak rozumiem z twojej wypowiedzi łapówkarz który mniej wziął jest niewinny?
 • *1 !!!!!
  Witam długo nie goszczącego na moim blogu *1.

  Jaką pogodę macie dziś w kibucu?

  Czy może śnieg sypnie, albo dla odmiany będzie susza?

  Coś przycichły wieści na temat umowy pokojowej z Autonomią Palestyńską jaką MUSICIE podpisać do 31.05.2014 roku.

  A może rozróba na Ukrainie ma ochronić wasze nielegalne osiedla na Ziemiach Okupowanych przed ich likwidacją?

  Pozdrawiam *1!!!!!!
 • @Autor
  Dzięki za dobrą mapę, szczególnie po powiększeniu. Widać na niej wyraźnie na wschodzie Kerch, gdzie 1000 krymskich Tatarów oddziela batalion ukraińskiej piechoty morskiej od otaczających tę jednostkę oddziałów rosyjskich. Tatarzy wspierają w ten sposób ukraińskich żołnierzy. Napisałem Ci wczoraj, że jeżeli nikt nie poprze Ukraińców, to będziemy mieli Front, mam nadzieję, że jednak najważniejsi w Europie i na świecie ich poprą i Frontu nie będzie
 • @Bogdan 17:08:28
  A kto komu kazał otwierać tą Puszkę Pandory z upiorami przeszłości?

  Tak się kończy zabawa zapałkami w rękach szaleńców na beczce prochu.

  Ci co razem z banderowcami zagrzewali na kijowskim Majdanie ukraińskich ludzi do buntu powinni trafić pod Trybunał Stanu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:53:32
  Przeczytałem ze zdumieniem Twoją odpowiedź, jednak odjechałeś i sam nie wiesz gdzie. Jakie upiory przeszłości, jacy szaleńcy na beczce prochu, jaki Trybunał Stanu?

  Dalej twierdzę, że Ukraińcy idą dobrą drogą, walczą w przeciwieństwie do nas Polaków, o rzeczywiście wolną Ukrainę. I dalej twierdzę, że demokratyczna Europa, oraz USA i azjatycka Turcja powinni im pomóc. Przed chwilą usłyszałem z ust Tuska to, o czym od dawna mówię:
  "Nie pozwólmy światu odwrócić się od Ukrainy. To będzie być albo nie być dla przyszłości Polski".
  Nawet Tusk już przejrzał, pytanie kiedy AdNovum i kilku innych z Neonu24 przejrzy?
  Pozdrawiam
 • @IvanKruk 14:35:53
  "Dopiero, kiedy coś nas Polaków zaboli, (np. rajdy banderowców po wschodniej Polsce) wtedy są szanse na otrzeźwienie, (...)"


  Wtedy będzie cokolwiek za późno...
 • @nana 19:17:30
  Pani @nana, pisze pani dużo mądrych rzeczy. Podaje je jednak w formie dla Polaka nie do zaakceptowania i to jest Pani błąd. Związek Radziecki w tamtym okresie był dla nas wrogiem tak jak Hitler. Jednak Stalin dla Polski był MNIEJSZYM ZŁEM. Faktem jest iż gdyby nie wojska radzieckie Hitler wymordował by Polaków a z kraju pozostało by tylko wspomnienie. Ten fakt tylko idioci, sprzedawczyki i ignoranci mogą negować. Nie przysłania to faktu iż wojska radzieckie wspólnie z Hitlerem zaatakowały Polskę a później nie dla dobra Polski lecz poprzez strategiczne plany Kremla dla dobra Rosji ruscy żołnierze wyzwolili ziemie polskie. Dzięki takiemu zbiegowi strategii Stalina Polska do dzisiaj istnieje. Wtedy nikt nie bił się za Polskę. Tu leży Pani błąd w myśleniu.

  Dopiero po takim wyjaśnieniu można mówić o sprawach dobrych
  które nasz kraj spotkały. (industrializacja, zniesienie analfabetyzmu, elektryfikacja, opieka medyczna i wiele innych rzeczy które są z premedytacja zapominane)
 • @Stara Baba 19:48:45
  "Dopiero po takim wyjaśnieniu można mówić o sprawach dobrych
  które nasz kraj spotkały. (industrializacja, zniesienie analfabetyzmu, elektryfikacja, opieka medyczna i wiele innych rzeczy które są z premedytacja zapominane)"

  Gdyby nie zainstalowanie przez Stalina komunistycznego rządu i wepchnięcie Polski do autarkii obozu komunistycznego, to dziś bylibyśmy na poziomie Francji, czy gebelsowa. I nie byłoby sierot po komunie podniecających się elektryfikacją, czy zwalczeniem analfabetyzmu jako wielkimi skokami cywilizacyjnymi.
  pozdrawiam
 • @ratus 20:11:30
  Czy niektórzy ludzie nie potrafią logicznie myśleć? Gdyby Stalin został przez Niemcy pokonany nie było by Polski i nie pisał by Pan nawet o "sierotach
  komuny". Stalin był złem , jednak dla egzystencji Polski mniejszym złem i
  głupie mądralowanie jest niczym innym jak pokazywaniem braku wiedzy
  i logiki. Zacznie Pan budować silna Polskę a nie będzie wtedy tematu o
  Stalinie i Hitlerze.
 • @Stara Baba 20:20:07
  "Czy niektórzy ludzie nie potrafią logicznie myśleć?"
  No właśnie...
  Gdyby Hitler nie był pokonany przez Stalina, to byłby w końcu pokonany przez Aliantów. Załapalibyśmy się wtedy na Plan Marshalla, a nie na PKWN. Wschodnia granica z Traktatu Ryskiego; zachodnia na Odrze...Może jakaś strefa okupacyjna w stylu DDR... Nie lepiej?
  pozdrawiam
 • @nana 21:52:03
  "Durnie nie rozumieją, że Stalin nikogo nigdzie nie wpychał."

  Widze ze mimo dobrych chęci wciąż Pani czegoś nie rozumie. W 1939 r
  Stalin z Hitlerem zaatakowali Polskę i tylko dla tego Pani mówi to co mówi
  i dla tego przede wszystkim na szczęście wyszło jak wyszło i my istniejemy gdyż Hitler zaatakował Rosję. Gdyby tego nie uczynił granica miedzy Niemcami i ZSRR była by na Bugu a Polski i naszych obywateli w większości by nie było. Byli by wymordowani przez Niemców ale także i Rosjan. To właśnie Stalin z Hitlerem Polsce zgotowali a nie sielankę.
  Patrząc w sposób jaki Pani patrzy na historie jest zwykłą kpiną!
  Stalina można porównać do gwałciciela o którym mówią ze dobry z niego człowiek bo chciał zgwałcić ale się mu nie udało. Bez spojrzenia prawdzie w oczy nie można mówić ze Stalin Polakom uratował kraj gdyż jest to pani prywatną błazenadą. Jeżeli chce pani mówić o PRL mówi
  podłóg brutalnej historii a nie podłóg babskiego uczucia. Według pani opisu ja za PRL miałem o wiele lepiej niż Pani jednak historii nie można przekrzywiać. Dopóki Pani tego nie zrozumie każdy będzie uważał ze pisze Pani bzdury a to nie jest całkowicie prawdziwe. Dużo rzeczy o których Pani pisze jest prawdą jednak źle przekazaną!
 • @nana 21:52:03
  Zdania kluczowe według niekoleżanki nany:

  "Natomiast żadnego "planu Marszala" tak naprawdę nie było"
  Otóż był. Został wynaleziony w starożytnym Egipcie przez zdziczałego Beduina nazwiskiem Mar Szal.

  "(...)Polacy zostali pozbawieni prawa pobytu w Brytfanii, a ci co zostali musieli szukać sobie źródła utrzymania."
  No kto to słyszał! Żeby szukać sobie źródła utrzymania??? Zgroza!

  "Dowożenie było za darmo"
  I o to chodzi, żeby wszystko było za darmo.

  "Dyrektorem był u nas człowiek, który przeszedł cały front. Brakowało mu parę lat do emerytury, więc dali go do nas"
  Przeszedł cały front, znaczy fachowiec.

  "na przykład piszę dziesięcioma palcami nie patrząc na klawiaturę"
  No to gratulacje. Kwalifikacje wprost kosmiczne. Małolaty opanowują to w trakcie miesięcznego kursu w ZDZ.

  "(...)mężczyźni nie stanowili dla mnie żadnej atrakcji."
  Nieźle...

  pozdrawiam
 • @AdNovum 12:02:40
  Stany Zjednoczone koncentrują się na wsparciu politycznym, gospodarczym i dyplomatycznym, natomiast nie przewidują interwencji wojskowej - Kerry. Wcześniej działania Rosji na Krymie potępił sekretarz NATO Anders Fogh Rasmussen.Potępiamy eskalację militarną ze strony Rosji na Krymie. Jesteśmy poważnie zaniepokojeni z powodu wyrażenia przez parlament rosyjski zgody na użycie sił Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy – powiedział. Działania militarne rosyjskich sił na terytorium Ukrainy są złamaniem prawa międzynarodowego - dodał. Jednak i w tym wypadku nie było mowy o żadnym scenariuszu wojskowej pomocy dla Ukrainy. Czyli NATO i USA pozostawią osamotniony Kijów. To było o przewidzenia.
 • @Kula Lis 62 06:55:28
  Bo oni nie po to wzniecili ten pożar aby teraz ginąć za Lwów, Kijów czy też Sewastopol.
  Teraz ukraińcy muszą połknąć sami tą żabę przygotowaną im przez wiadome siły.
  Jak to się skończy?
  No cóż, jakby się miało to nie skończyć, to już ukraińcy stracili tak dużo, że choćby z tego tylko powodu nie opłacało im się wchodzić w to szambo.
  Mam nadzieję, że niebawem większość Ukraińców przejrzy wreszcie na oczy zrozumie w czym rzecz i tych wichrzycieli będących na usługach syjonistów przegonią ze swego kraju gdzie pieprz rośnie.

  Pozdrawiam.
 • @Bogdan 18:20:17
  1. "Dalej twierdzę, że Ukraińcy idą dobrą drogą..."-

  http://i.iplsc.com/-/0002TUNV9WR6HYDX-C114.jpg,

  2. "Jakie upiory przeszłości...."-

  ano choćby takie:

  http://www.upadeknarodu.cba.pl/zbrodnie-ukraincow/kobieta_przerznieta_pila.jpg,

  http://www.tygodnik7dni.pl/wp-content/uploads/2012/04/ho%C5%82d.jpg

  http://i1.ytimg.com/vi/a4Mq16nY5xg/maxresdefault.jpg,

  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/02/berkut-protest-majdan-kijow.jpg,

  http://konwentnarodowypolski.files.wordpress.com/2014/02/majdan-oczami-mieszkac584ca.jpg?w=700,

  http://dzieje.pl/sites/default/files/aktualnosci/upa_svoboda.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=fH_2qIyLjbM,

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_Woli

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:24:42
  Jedność NATO rozbita. Putin z Merkel stworzą grupę "dialogu" ws. Ukrainy. Porozumienie Putin -Merkel(mój kolega z Monachium wypowiedział się na temat tej pani w sposob nastepujacy: "czy owczarek niemiecki może pochodzić od ojca kundla i matki jamnika? - taka właśnie jest ONA") nie wróży nic dobrego. To może być nowy pakt Ribbentrop-Mołotow. Było do przewidzenia, że ta agentka Stasi z byłej DDR skuma się z pułkownikiem widać ma na nią jakieś mocne kwity z czasów jak działał w Berlinie za czasów DDR-u. Zresztą Niemcy zawsze dogadywali się z imperialną swołoczą ruską nad głowami przyszłych okupowanych krajów ta garbata niemra tak samo postąpi w przypadki Polski jakby co miało się w najbliższej czy dalszej przyszłości zdarzyć. Przypomnieć trzeba braku jej reakcji po mordzie smoleńskim jakiego dopuścił się ten międzynarodowy zbrodniarz,a macocha rudego tylko się cynicznie uśmiechała jak jej protegowany, któremu również pomogła w wyborach bo wtrącała się w politykę Polski za czasów PIS. mamy takie sojusze na jakie zasługujemy dzięki pożytecznym idiotom wybierającym przyszłych zdrajców Polski. Jankesi - zostawiliście Europę pod kontrolą niemieckiego żandarma, ale gdy mur berliński runął, stało się bardzo prawdopodobne, że tą kontrolę sprawuje STASI - KGB - GRU. No i pierwszy wielki sukces Putina: "Putin zaakceptował propozycję Merkel w sprawie powołania międzynarodowej grupy ds. Ukrainy" Czyli, krótko mówiąc prawa Rosji do decydowania o Ukrainie zostały usankcjonowano. Być może to już wszystko co Putin zamierzał osiągnąć. Sam Krym nie ma tak wielkiego znaczenia, a może nawet lepiej dla Rosji, jeśli zostanie przy Ukrainie. Zawsze będzie dobrym pretekstem do rozpoczęcia konfliktu. Przy okazji USA jawnie wypowiedziało się, że według nich gwarancje dla Ukrainy nie obejmują podjęcia działań wojskowych. Co zatem obejmują? Grożenie palcem i wyrażanie oburzenia. To kolejny punkt dla Putina. Rozgrywa ich jak ostatnich frajerów. Merkel i Putin już dawno podzielili się Europą, ustalając tzw. strefy wpływów. Więc teraz działania zachodu i NATO to tylko pozory. Bliska przyszłość: To tylko kwestia czasu kiedy i jak Merkel i Putin podpisze akt rozbiorowy Polski. Wtedy już nie będzie UE, zostaną mocne Niemcy i słaba Polska, bez armii, z nieudolnym aparatem państwowym, i z nieodpowiedzialnymi politykami. Świat na to nie zareaguje, tak jak w 39r, choć wtedy sytuacja wydawała się bardziej optymistyczna, bo mieliśmy sojusze wojskowe z UK i Francją. A teraz w rzeczywistości nic nie mamy, NATO zaczynające się od Odry. Patrząc na sytuację na Ukrainie, możemy obawiać się tego scenariusza. Wszelkie umowy międzynarodowe w czasie wojny będą pływały w klozecie. Powinniśmy ponownie odbudować i rozbudować armię, nie patrzeć na ograniczenia które dyktuje nam NATO, bo w razie ewentualnej konfrontacji pokażą nam cztery litery.. Ps. Czy macie jeszcze w pamięci jak nam obecne władze tłumaczyły, że trzeba zredukować do niezbędnego minimum budżet polskiej armii, i samą armię bo żyjemy w czasach, w których dla Polski nie ma praktycznie żadnych zagrożeń??? czy pamiętacie słowa Tuska o jego wielkim zaufaniu do karła Putina. Czy dziś Tusk udając przerażenie myśli, że ma przed sobą stado baranów? - Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
 • @Kula Lis 62 07:51:30
  "Było do przewidzenia, że ta agentka Stasi z byłej DDR skuma się z pułkownikiem widać ma na nią jakieś mocne kwity z czasów jak działał w Berlinie za czasów DDR"-

  http://adnovum.neon24.pl/post/92363,prawda-jest-naga-kim-jest-angela-merkel

  Również Życzę Dobrego Dnia!
 • @AdNovum 08:15:11
  Putin dostanie Krym i wschodnią Ukrainę, Merkel dostanie Wrocław i Szczecin, a Tusk poklepią go w brukselce raz po plecach i dziesięć razy po dupie, dostanie... figę. Takie mam przeczucie. W rozmowach weźmie udział płemieł Donald Tusk. Będzie obsługiwał serwis kawowy, a w przerwach "ogrodowych" aportował patyki. Dostał jednocześnie zakaz hailhitlerowania i podpijania z niedokończonych kieliszków. Wreszcie gówniana może napisać, że mamy polityka co na światowych salonach bywa.
 • @e-misjonarz 08:55:33
  I bardzo dobrze, że tracą przy okazji giełdowi spekulanci.

  Natomiast co do ostatniego pana zdania, to jak widać hasbara swą pokrętną robotę wykonuje w pocie czoła niczym bolszewiccy stachanowcy- tytani pracy.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 08:15:11
  Podpuszczanie Ukraińców przez polityków z zachodu doprowadziło do przewrotu ze wszystkimi jego konsekwencjami. Legalny – jakby nie było – prezydent – Janukowycz musiał uciekać z kraju, a władzę objęli rewolucjoniści. Wśród nich dominują nacjonaliści odwołujący się do tradycji UPA – odpowiedzialnej za zbrodnie na polskiej ludności Kresów. Jakoś dziwnie media w Polsce pomijają fakt, że w składzie nowego rządu Ukrainy znalazło się wielu wielbicieli twórcy UPA Stepana Bandery i to na kluczowych stanowiskach. Wicepremierem jest np. przedstawiciel partii „Swoboda” Ołeksander Sycz, ministrem oświaty Serhij Kwit, historyk, wielbiciel Dymitrja Doncowa – twórcy koncepcji ukraińskiego nacjonalizmu. Nowy premier Ukrainy – żyd Jaceniuk reprezentuje natomiast interesy pro-zachodnie. To jego wskazywała zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland w rozmowie telefonicznej która wyciekła do mediów. z amerykańskim ambasadorem, w czasie wizyty w Kijowie. Sojusz nacjonalistów z pro-amerykańskimi politykami stanowi więc podstawę nowego rządu w Kijowie i nic w tym dziwnego, że dla Rosji jest to nie do przyjęcia. Kreml ma bowiem na Ukrainie konkretne interesy w tym ochronę ponad 5 mln Rosjan mieszkających głównie na wschodzie kraju. Na Krymie, który w skład sowieckiej Ukrainy wszedł dopiero w roku 1954, a który był wcześniej częścią państwa rosyjskiego, Rosja ma bazy wojskowe Floty Czarnomorskiej. Krym zamieszkują w większości Rosjanie stanowiący prawie 60 proc. mieszkańców, a 97% ludności mówi po rosyjsku. Nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć jak zakończy się tam plebiscyt nt. dalszej przynależności do Ukrainy. Tymczasem nowe władze w Kijowie zaczęły od uchylenia ustawy o równoprawności języka rosyjskiego. Oznacza to powrót do przymusowej ukrainizacji całej ludności tego państwa. Co zrobić z tymi, którzy nie będą chcieli nauczyć się ukraińskiego? Polityk „Swobody” Irina Fahrion, niedoszła kandydatka na ministra oświaty ma prostą receptę: zamknąć w więzieniach. Na pytanie dziennikarza jak chce zamknąć w więzieniu 5 mln obywateli, odpowiedziała, że miejsca się znajdą.Sic!
 • @AdNovum 08:15:11
  Putin to bardzo dobry gracz, szachista a nie troczki od kaleson jak nasz ryży czy p. Rezydent Bul, etc....nie mówiąc już o tzw. zachodnich politykach. Czarny Barack to inna już bajka. Obserwował i dyskutował nad obroną własnych interesów Stanów Zjednoczonych /Afganistan Irak/ czy Francji w Afryce i jego w Gruzji. Po analizie zaistniałej sytuacji, dzięki pomocy JewroUnii w imieniu której zawarto porozumienie z Janukowiczem jako prawowitym prezydentem Ukrainy na mocy którego ma on zapewnioną władze co najmniej do grudnia 2014 roku. Został "zmuszony" do wprowadzenia zapisów tego porozumienia w życie. To JewroUnia miała być gwarantem przestrzegania przez obie strony zawartego porozumienia. Jak wiadomo JewroUnia się nie wywiązała z przyjętych na siebie obligacji. za tym sprawy wprowadzenia zapisów porozumienia w życie zmuszony został wziąć Putin.. Moim zdaniem KRYM już pozostanie pod jurysdykcją ROSJI na wieki. Co najważniejsze, umocnienie Rosji na Krymie zmniejsza ryzyko wojny jądrowej Izraela z Iranem, a to byłaby III wojna światowa. Zachód tylko gada, wydaje oświadczenia, apeluje, potępia i roni krokodyle łzy, które nie pomagają Ukraińcom a ośmieszają ubolewających.
 • @AdNovum 08:15:11
  Rosyjskie NIET dla syjonistycznej władzy na Ukrainie. Wbrew powszechnym żydowskim strachom chcę mocno podkreślić: nie będzie żadnej wojny Rosji z Ukrainą, ani wojny Rosji z żydo-reżimami Zachodu. http://wiernipolsce.files.wordpress.com/2014/03/flaga-rosji-1-1.jpg?w=594

  flaga-Rosji-1 (1)  USA nie zdecydują się na konflikt z Rosją, są zbyt słabe gospodarczo. Zrezygnowały już z udziału w militarnych konfliktach i od jakiegoś czasu planują ograniczenie liczebności własnej armii.

  Ponowne uruchomienie rebelii na Ukrainie nie wchodzi w grę w tej fazie konfliktu, ponieważ na razie trwa uzurpatorska władza żydowskich rebeliantów. Rebelia wywołana teraz byłaby skierowana przeciw żydowskim zamachowcom z Jaceniukiem na czele.
  Rebelia, zamachy terrorystyczne, czy nawet wojna domowa, mogą pojawić się po ponownym przejęciu władzy przez obóz pro rosyjski (ale będzie to inna sytuacja).  Powszechne żydo-media na usługach żydo-reżimu III RP jak i politycy tegoż reżimu i wyznaczonej przez reżim opozycji, eskalują jednak napięcie zagrożenia wojną, żeby pobudzić i ożywić wśród Polaków nastroje niechęci do Rosji, jako agresora wobec Ukrainy i państwa – reżimu Putina -, bezwzględnie łamiącego standardy zachodniej demokracji. Taki obraz Rosji jest przeznaczony dla nas, dla społeczeństwa, bo przecież syjoniści doskonale zdają sobie sprawę, że to USA i UE winne są brutalnej rebelii na Ukrainie, którą chcą zawłaszczyć i złupić.

  Uważny obserwator ostatnich wydarzeń na Ukrainie z łatwością wysnuje wniosek, że: Rosja nie doprowadzi do wojny z Ukrainą, ponieważ stawia sobie odwrotne cele niż wzrost wrogości wobec siebie Ukraińców. Nie ma także zamiaru wywoływać ostracyzmu Ukraińców wobec rosyjskiej mniejszości na Ukrainie.

  Postawmy jednak pytanie, czy zaangażowanie polityczne i wojskowe Rosji na Ukrainie zgodne jest z prawem międzynarodowym? Z formalnego punktu widzenia być może tej zgodności nie ma. Ale musimy pamiętać, że pierwsi złamali to prawo jego najwięksi „obrońcy” – dokonały tego żydo-reżimy USA i UE, inspirując i finansując brutalną rebelię na Ukrainie w wyniku, której syjonistyczna banda puczystów, łamiąc konstytucyjny porządek, przejęła władzę w państwie. Przypomnę, co skłoniło syjonistyczne USA i UE do wszczęcia rebelii:

  a) odmowa prezydenta W.Janukowycza podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE – był to jednocześnie powód i pretekst. Pretekst jakoby społeczeństwo Ukrainy za wszelką cenę chciało znaleźć się w UE – zawłaszczenie powszechnych mediów przez syjonistów znakomicie ułatwia taką propagandę,

  b) syjoniści z USA i UE doskonale zdawali sobie sprawę, że żydostwo ukraińskie nie ma szans wygrania wyborów, a tym samym możliwości wepchnięcia Ukrainy do UE i NATO oraz budowa baz rakietowych wymierzonych w Rosję równe są zeru.

  Tu pojawiają się kolejne pytania, czy prawo międzynarodowe daje realne możliwości jego egzekwowania? A jeśli takich możliwości egzekucji nie ma, to czy podjęte przez Rosję kroki są, czy nie są, właściwe i usprawiedliwione?

  Historia, ale i fizyka uczą, że sile trzeba przeciwstawić siłę, żeby przynajmniej zachować równowagę. Brutalnego, imperialnego bandytę można powstrzymać jedynie siłą, jeśli trzeba to brutalną. Rosja swoimi działaniami politycznymi oraz ruchami wojsk chce jedynie wymusić powrót na Ukrainie do sytuacji przynajmniej z 21.02.2014 (porozumienie między rebeliantami, ministrami MSZ NRF, III RP i Francji a W.Janukowyczem) i ma na to przynajmniej trzy miesiące (tyle trwała syjonistyczna rebelia). Ma do tego identyczne prawo jakie przyznały sobie USA, które wszczęły rebelię – z czego Waszyngton doskonale zdaje sobie sprawę. Syjoniści będą, więc musieli oddać władzę na Ukrainie Ukraińcom, którym w znakomitej większości nie pali się do UE.  Trzeba także mocno podkreślić, że żydo-reżim III RP wspierając syjonistyczną rebelię na Ukrainie, a teraz także władzę bandy puczystów, ponosi odpowiedzialność zarówno za śmiertelne ofiary rebelii, jak i za obecną sytuację konfliktową i naraża Polskę i Polaków na pogorszenie stosunków politycznych i gospodarczych z Rosją. Pogorszeniu ulega także wizerunek Polaków wśród Rosjan, dla których stajemy się zwolennikami brutalnego imperializmu żydo-reżimów Zachodu, mimo, iż w rzeczywistości jesteśmy ich ofiarą i jesteśmy przez nie okupowani. Jeśli nawet potraktujemy poważnie retorykę o rosyjskich dążeniach wojennych, uprawianą przez żydo-reżim III RP, to nasuwa się oczywisty wniosek, że rządząca obcoplemienna banda pozbawiła nas możliwości obronnych niszcząc gospodarkę i likwidując armię, a teraz pcha Polskę do konfliktu z militarną potęgą Rosji.

  Czyżby strach i nieuchronność utraty władzy oraz widmo rozliczeń funkcjonariuszy żydo-reżimu III RP pchał ich do kolejnej zbrodni na polskim narodzie, do wojny z Rosją?

  Żydo-reżim III RP stał się już tragifarsą. Zbliża się jego koniec i narzucona Polsce żydo-władza bez legitymacji narodu wie o tym lepiej od nas. A strach ma zawsze wielkie oczy. http://wiernipolsce.files.wordpress.com/2014/03/20120808152327091.jpg?w=594

  20120808152327091  Dariusz Kosiur
 • @AdNovum 07:43:45
  Ukraina w żydowskich łapach – i co dalej? Jeśli Rosja nie podejmie skutecznych działań odbicia Ukrainy z syjonistycznych łap żydowskiej finansjery USA lub po podziale Ukrainy jej zachodnia część pod żydo-rządami znajdzie się w UE, możemy być u nas, w Polsce, świadkami o wiele skuteczniejszych niż na Majdanie działań ukraińskiego Berkutu, jako służb zaprzyjaźnionego państwa, członka UE, gdyby doszło do manifestacji przeciw żydo-władzy III RP. A wszystko zgodnie z przyjęta przez żydo-system III RP ustawą chroniącą żydowską demokrację dla Polaków. I to nie jest wcale śmieszne, choć z pozoru wygląda na żart.

  Tu konieczna staje się niewielka dygresja.

  Myślę, że czas już najwyższy nazywać rzeczy po imieniu. Zwłaszcza po tym, co obserwowaliśmy na Ukrainie. Po zaangażowaniu po stronie żydowskiej rewolty na Majdanie żydowskiego elementu z Polski, co dowiodło niezbicie, że podziały wśród Żydów z PO i z PiS nie zmieniają istoty ich wspólnej polityki w Polsce wobec Polaków. Pora już skończyć zabawę z eufemizmami typu: jacyś oni, finansowa mafia, dawna komuna (to wyjątkowo głupie) itp. „trzymają w Polsce władzę”. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Polska, zresztą podobnie jak cały Zachód, znajduje się pod żydowską okupacją syjonistycznych USA (i Izraela). A więc, naszym rzeczywistym wrogiem jest Żyd trzymający bezpośrednio i jednocześnie zakulisowo ster władzy w Polsce, syjonistyczne USA oraz stworzona przez żydowską finansjerę z USA UE.

  Niezależnie od tego, ile razy takie myślenie zostanie nazwane antysemityzmem, nie zmieni to w najmniejszym stopniu merytorycznej słuszności takiego właśnie myślenia. Posiada ono również historyczne potwierdzenie.

  Całość tu: http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/02/24/ukraina-w-zydowskich-lapach-i-co-dalej/
 • @Kula Lis 62 14:10:26
  Dzięki za cytat.

  Zgadzam się z tezami tam zawartymi, ale mam jedną uwagę:

  Oczywiście, że Rosja nie chce wojny, bo z jej optyki, wojna taka nie miałaby najmniejszego sensu, ale jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę determinację tych sił, które wobec nieuchronnego bankructwa systemu zachodniego będą musiały ponieść z tego tytułu zasłużone konsekwencje.
  Czy więc w interesie tych sił nie leży odwrócenie od siebie uwagi, a skupienie jej na ewentualnej wojnie, aby w ten sposób uniknąć konsekwencji swej dotychczasowej polityki okradania narodów?

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:30:34
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • CAŁY NARÓD ZAWALCZY O ODEBRANIE STOCZNI GDAŃSKIEJ ZŁODZIEJOM
  POLACY ZJEDNOCZMY SIĘ W WALCE O KOLEBKĘ SOLIDARNOŚCI ODBIERZMY STOCZNIĘ ZŁODZIEJOM I NADAJMY JEJ IMIĘ ANNY WALENTYNOWICZ WYGRAMY STOCZNIĘ TO WYGRAMY WOLNA POLSKĘ


  https://www.youtube.com/watch?v=hkVkawKtmSw
 • @kserkses 11:59:14 POLACY RATUJCIE POLSKĘ
  RODACY RATUJMY STOCZNIE GDAŃSKĄ ODBIERZMY KOLEBKĘ SOLIDARNOŚCI ZŁODZIEJOM URATUJEMY STOCZNIE I NADAMY JEJ IMIĘ ANNY WALENTYNOWICZ RATUJĄC STOCZNIE RATUJEMY POLSKĘ I SIEBIE ZAKOŃCZCIE SPORY STAŃCIE DO WALKI O WOLNOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ  https://www.youtube.com/watch?v=hkVkawKtmSw
 • @fascinus 01:47:40
  pozostawiam tu te twoje słowa przepojone jadem i nienawiścią, jako dowód do czego jesteście zdolni, jakie są wasze metody i jak bardzo już was obleciał strach.
 • @fascinus 01:47:40
  Ps.

  Tego się boisz:

  http://www.youtube.com/watch?v=3dXhAeHilrs
 • Wiadomości z Ukrainy :
  Trzy pułki rakiet przeciwlotniczych 50, 55 i 147 Sił zbrojnych Ukrainy stacjonujące w Evpatorii, Feodocii i Fiolente przeszły na stronę Autonomicznej Republiki Krymu. W sumie ponad 700 żołnierzy i oficerów wyraziło gotowość do obrony ludności Krymu. W zestaw uzbrojenia wchodzi ponad 20 rakiet przeciwlotniczych systemów" Buk "i ponad 30 systemów rakiet przeciwlotniczych C-300 ПС

  http://www.versii.com/news/298597/

  204 baza lotnicza Powietrznych Sił Ukrainy stacjonująca koło Sewastopola mająca na wyposażeniu 49 samolotów przeszła na stronę Autonomicznej Republiki Krymu /APK/. W skład bazy lotniczej wchodzi 800 osób personelu, 45 samolotów MIG i 4 samoloty szkoleniowe l-39.

  Uwaga Prowokacja !!!

  Ukraińskie władze w Kijowie -według wiarygodnych źródeł -z pomocą zagranicznych doradców przygotowują prowokacje wobec własnych jednostek wojskowych celem obwinienia za to rosyjskie siły specjalne. Operacje mają być przeprowadzone pod osłoną nocy i skutkiem ich ma być duża ilość zabitych i rannych.

  http://ai-zhilin.livejournal.com/1218200.html
 • @detektywmjarzynski 10:56:29
  Dzięki za info.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej