Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraiński koktail.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie minęło więcej niż dwa tygodnie od dokonanego na Ukrainie zbrojnego przewrotu przez siły skrajnie szowinistyczne, a już zaczyna się tam manipulowanie historią, tą dawniejszą, jak i dotyczącej niedawnych zadym na kijowskim Majdanie.

Zapewne manipulowanie i zakłamywanie historii jest cechą współczesnej demokracji, bo przecież jak wiemy z wiodących mediów, na Ukrainie zwyciężyły siły demokratyczne.

Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić obraz ukraińskiej wizji rzeczywistości rozpowszechniany przez propagandę tych sił, które obecnie mają władzę na Ukrainie.

Otóż podczas konferencji prasowej zorganizowanej na forum ONZ przez przedstawiciela Ukrainy w tej organizacji na temat procesu norymberskiego, Jurij Siergiejew powiedział, że:

"Rosyjska- sowiecka strona wtamtym czasie  (w czasie odbywających się procesów nazistowskich zbrodniarzy przed Międzynarodowym Trybunałem w Norymberdze- dopisek mój)   próbowała naciskać na sojuszników, by uznali banderowców i innych za zbrodniarzy. Dlaczego norymberski proces tego nie potwierdził? Dlatego, że fakty zostały sprokurowane."

Nie wiem ile lat ma przestawiciel rządu Ukrainy przy ONZ i jakie ma wykształcenie oraz poglądy polityczne, ale za to wiem jedno:

ON KŁAMIE!!!!!!!

Dla odświeżenia pamięci tego pana jak i jego zwolenników zamieszczę tylko niektóre linki przedstawiające fakty, które on kwestionuje:

1.  www.nawolyniu.pl/artykuly/bilanszbrodni.pdf,

2.  klub-generalagrota.pl/kg/baza-wiedzy/referaty/664,Zbrodnie-OUN-UPA-na-mieszkancach-Kresow-Wschodnich-RP-w-latach-19431944-na-przyk.html,

3.  narodowaleczna.blogspot.com/2013/07/woyn-we-krwi-czyli-ludobojstwo_5.html,

4.  www.kuzmicz.pl/,

5.  www.zbrodniawolynska.pl/__data/assets/pdf_file/0003/3945/Siemaszko-Zbrodnie-OUN-UPA-a-sytuacja-rodzin-pol-ukr_MS_aut_MS.pdf,

6.  www.zbrodniawolynska.pl/__data/assets/pdf_file/0010/5221/Antypolska_Akcja_OUN_UPA.pdf,

7.  www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page21.php,

8.  www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa,

9.  kresy.info.pl/menu-serwisu/publikacje/617-john-paul-himka-o-udziale-oun-w-pogromie-lwowskich-ydow-na-portalu-istprawda,

10.ioh.pl/artykuly/pokaz/mier-pod-czerwonoczarn-flag-upa,1041/.

itd. itd.......

Jak widać to nie pamięć o zbrodniach jest krótka, bo historia ich już została na trwale dla potomności zapisana, ale postawa ukraińskich spadkobierców zbrodniarzy spod czarno-czerwonej flagi jest po prostu  rewizją prawdy historycznej. A jak wiemy już z naszej historii, siły polityczne, które zakłamują historię dla swych celów politycznych, wcześniej czy później muszą wejść na drogę skrajnego szowinizmu narodowego co będzie prowadzić do kolejnych zbrodni. Wynika to z tego, że kwestionowanie popełnionych przez siebie zbrodni stanowi przyzwolenie na dalsze ich popełnianie w przyszłości. I tak jest dokładnie w tym przypadku, co dowodzi, że jesteśmy właśnie świadkami odradzania się na Ukrainie kultu zbrodniarzy i ideologii gloryfikującej zbrodnie popełniane na mniejszościach etnicznych, mającej na celu trwałe usunięcie z granic współczesnej Ukrainy tych mniejszości. Oczywiście można powiedzieć tu- i tak maświetlają nam ten problem łże media, że najbardziej obecnie znienawidzoną mniejszością narodową na Ukrainie są Rosjanie i w tym kierunku wyzwoli się agresja ukraińskich szowinistów. Niestety ale nie jest to prawdą, gdyż jak wiemy podobna sytuacja miała już miejsce podczas II WŚ i jakoś nie było w owym czasie doniesień o zbrodniach ukraińskich popełnianych na mniejszości rosyjskiej. Natomiast jak wiemy zbrodnie takie popełniono praktycznie wobec wszystkich innych mniejszości zamieszkujacych tereny Ukrainy zajęte przez niemieckich agresorów. Dokładnie będzie i tym razem, bo agresja i nienawiść rasowa rozbudzona przez szowinistyczną ideologię wśród części społeczeństwa ukraińskiego (szczególnie w jej części zachodniej) będzie musiała znaleźć swój upust.

Innym przykładem jak instrumentalnie traktuje się- i to bardzo nieodległą, bo sprzed dosłownie kilku dni- historię, jest opinia zaprezentowana przez obecnego szefa MSW Ukrainy, Arsena Awakowa, że krwawe starcia na kijowskim Majdanie sprowokowała "nieukraińska trzecia siła".

Dla osób, które śledziły przebieg majdańskiej rewolty w Kijowie, powyższa opinia jest oczywista, ale jak to bywa- i co udowodniłem powyżej- można z tego samego faktu dointerpretować dwie zupełnie inne historie. No ale oddajmy głos Arsenowi Awakowi, żeby przekonać się o co mu tak naprawdę chodzi i do czego pije:

"Prowadzone jest szerokie i poważne śledztwo. Myślę, że przyjdzie czas kiedy obnażymy fakty: kto strzelał, kiedy strzelał, z jakiego rozkazu. Fakty te zbierane są teraz w jedną calość. Mogę powiedzieć tylko jedno: kluczowym czynnikiem w tym starciu, które zamieniło się w krwawe pobojowisko w Kijowie, które postawiło kraj na głowie i wprowadziło nas w stan szoku- była trzecia siła. I nie była to siła ukraińska. Zsynchronizowane napaści na Ukrainę prowadzone są na całym północnym-wschodzie. Jednocześnie w 6 miastach wczoraj i przedwczoraj odbyly się masowe potyczki pod identycznymi haslami, z tymi samymi metodami, tymi samymi grupami osób"-oświadczył szef ukraińskiego MSW.

Kogoż to on miał na myśli, chciałoby się zapytać.

Sądzę dwa ostatnie zdania jego oświadczenia dają odpowiedź na to kogo Arsen Awakow podejrzewa o dokonanie tych zbrodniczych czynów w Kijowie.

Oczywiście chodzi mu o prowokatorów przysłanych (najprawopodobniej przez tajne służby) z Rosji lub też o Rosjan będących obywatelami Ukrainy.

Nie twierdzę, że nie było snajperów w ukraińskich siłach rządowych, którzy strzelali do atakujących siły milicyjne bojówek Prawego Sektora, ale przecież Arsen Awakow powiedział, że była jakaś nieukraińska trzecia siła, więc od razu pojawia się pytanie:

Kto był tak naprawdę tą nieukraińską trzecią siłą?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale biorąc pod uwagę to jak Ukraińcy podchodzą do oczywistej prawdy historycznej i faktów, o czym było wyżej, sądzę, że z ich strony prawdy tej również nie poznamy.

Pozdrawiam.

PS.

 

[Tekst zablokowany przez redakcję "Gazety Polskiej"]

Ci co chcieli Ukrainę sowiecką zastąpić banderowską mogą mieć satysfakcję, bo wśród nowych ministrów ukraińskich znalazło się kilku czcicieli UPA. Pierwszy z nich to Arsenij Jaceniuk, premier. Jako prezes Fundacji Open Ukraine realizował on program „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, w ramach którego we wschodniej Ukrainie promował UPA. Drugi z nich to Ołeksander Sycz, wicepremier, rodem z Wołynia. Jako historyk zajmuje się badaniami nad życiem Stepana Łenkawskiego, głównego ideologa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, autora „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”. W 2011 r. uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Bandery. Jak pisał Eugeniusz Tuzow-Lubański, nazwał on wówczas region karpacki "banderowską krainą", a radnych samorządów regionu wzywał do stania się "duchowymi i urzędowymi banderowcami.  

Trzeci z nich, to Borys Tarasiuk , wicepremier ds. integracji z UE (w ostatniej chwili ponoć wycofał się). Przez lata pracował w dyplomacji radzieckiej m.in. w Nowym Yorku. Na takim stanowisku trzeba było być albo agentem KGB, albo osobą przez niego akceptowaną. Później był instruktorem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy.  

Z kolei w 2007 r., w 65. rocznicę powstania UPA wezwał prezydenta Wiktora Juszczenkę do uznania tej zbrodniczej organizację za stronę walczącą o niepodległość. Czwarty to Andrij Mochnyk, minister środowiska, aktywny polityk "Swobody". W 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Rok później miałem wątpliwą przyjemność poznać go osobiście, gdy jako „sotnik” bojówki zerwał konferencję prasową w Kijowie, poświęconą zagładzie Polaków, Ormian i Żydów. I co ten bojówkarz ma wspólnego z ekologią? Piąty to Ihor Szwajka, minister rolnictwa, poseł „Swobody”.  

Osobną sprawą jest wprowadzenie do rządu ludzi z skrajnego Prawego Sektora, naśladującego UPA. Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających fabryk. 

Na koniec dobra wiadomość z Polski. Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach. Innych urzędników. którzy boją się prawdy, zachęcam, aby zrobili to samo.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

*                     *                      *

 1.  www.jta.org/2014/02/28/news-opinion/world/in-kiev-an-israeli-militia-commander-fights-in-the-streets-and-saves-lives,

2.   www.globalresearch.ca/ukraine-israeli-special-forces-unit-under-neo-nazi-command-involved-in-maidan-riots/5371725,

3.   www.washingtonsblog.com/2014/03/bigger-picture-russia-ukraine-confrontation-u-s-nato-encirclement-russia.html.

 

KOMENTARZE

 • --------------------BARDZO WAŻNE !!!!!!!!!!!!!
  http://wps.neon24.pl/post/106812,kim-jest-rzadzaca-polska-klasa-polityczna-list-otwarty-wps-do-polakow
 • do Autora
  Gratuluję realnej oceny sytuacji na Ukrainie opartej o fakty i niewątpliwą wiedzę historyczną. Takie spojrzenie jest konieczne w obliczu medialnego bełkotu dobiegającego z "jedynie słusznych" kierunków.
  Takie niedomówienia jak "trzecia siła" to klasyczny przykład zwalania winy na kogoś innego gdy fundamenty własnej budowli zaczynają się sypać. Dlatego z pewnością nie zostanie powiedziane głośno kto to jest ta trzecia siła.
  Pozdrawiam :)
 • @ Autor
  Trzecia siła może mieć treść zmienną, w zależności na kogo zechcą napuścić roszczeniowy motłoch ukraiński macherzy od polityki. Tylko przypomnę, że i Kozacy, i rezuni najpierw zaczynali od wyżynania Żydów. Potem inne tzw. "mniejszości".
 • ------ najłatwiej przetrawić -przetrawione
  http://www.youtube.com/watch?v=ILB0Kanp0J8#t=64
 • @ninanonimowa 21:41:54
  Dzięki za link gdzie z treścią Apelu zapoznałem się z wielką uwagą i niestety ale muszę się z nim całkowicie zgodzić.
  Dodam tylko, że obecna postawa naszych "elit" politycznych ponad podziałami w sprawie Ukrainy, jest 100% dowodem na to kto w Polsce rządzi i jakie tak naprawdę przyświecają im cele, które nie są zgodne z polską racją stanu tylko realizują rozkazy płynące z obcego nam i wrogiego centrum dyspozycyjnego.
  Zapewne społeczeństwo polskie rozezna się niebawem w tej pokrętnej i wrogiej wobec niego grze i uczciwie rozliczy te zdradzieckie siły?

  Pozdrawiam.
 • @traszka 22:16:51
  Dzięki!
  Dodam tylko, że nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć to co nam obecnie szykują "euroentuzjaści" ukrywający się pod maską patriotyzmu.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 00:38:12
  Zgadza się!
  Jednocześnie biorąc pod uwagę nienawiść jaką oni mają wobec nas i jednocześnie ich roszczenia terytorialne wobec Polski, z którymi nawet się nie kryją, sądzę, że rozwój dalszych wydarzeń jest oczywisty.
  Oby tylko sytuacja ta nie zakończyła się V już Rozbiorem Polski.

  Pozdrawiam:)
 • @ninanonimowa 05:57:51
  Dzięki za film.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 08:03:14
  Putin wie, że Obama wie, że on Putin ma rację. Dziwię się, że w Polsce przymyka się oczy na to co widać na YouTube: Ukraina jest o połowę biedniejsza niż Polska - skąd ci demonstranci na Majdanie mają wyposażenie (ochraniacze i kamizelki kuloodporne, hełmy) za ok. 2000 dolarów? Der Spiegel podaje, że w skład rządu zamachowców weszli ministrowie z "prawicowo ekstremistycznej" (żeby nie przyznać racji Putinowi i nie napisać: faszystowskiej) partii, która powstała jako "Socjalistyczno-Narodowa Partia Ukrainy", ale przemianowała się na "Swoboda", a jej trzyosobowa delegacja przebywała w maju 2013r. w gości frakcji neofaszystowskiej NPD w parlamencie krajowym w Dreźnie, RFN. Ta współtworząca rząd zamachowców "Swoboda" oficjalnie utrzymuje, że ukraińska Dywizja Waffen-SS "Galizien" to nie było nic złego, lecz walka na froncie przeciwko ZSRR, że naród to "wspólnota połączona krwią i duchem" (co wyklucza Rosjan, Tatarów itp.) itd. Faszyści wystawiają kilku ministrów, wicepremiera, Prokuratora Generalnego. Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, czyli koordynatorem tajnych służb Ukrainy, został Andrij Parubi, który przeszedł od faszystów do Partii Ojczyźnianej J. Timoszenko, a stanowisko dostał, bo na Majdanie wykazał się jako "Komendant". - w: "Die fatalen Fehler der Regierung in Kiew", Spiegel Online z 03.03.2014
 • @AdNovum 08:19:11
  Władimir Putin nagle uległ przemianie i z męża stanu przeistoczył się niemal w wilkołaka. W mediach trwają dywagacje, że oszalał, ma raka mózgu, a przynajmniej wypomina mu się przeszłość w KGB, jakież to nieeleganckie… Bo jeszcze nie tak dawno, raptem parę miesięcy temu był przyjmowanym na europejskich salonach, zgłoszonym nawet oficjalnie do Pokojowej Nagrody Nobla wybitnym Przywódcą. Czytaj więcej >> http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4812
 • @AdNovum 08:19:11
  Putin jest trzeźwiejszy niż wszystkie mądre głowy zachodniej Europy co widać, słychać i czuć. Robi co chce a reszta gapi się i pomrukuje od poniedziałku do piątku. Nie dość, że Polską rządzą skundlone chamy durnie i nieudaczniki to jeszcze takie same nieudaczniki chamy i tumany rządzą UE. Tu i tam to są najgorsze miernoty, tumany i nieudaczniki. Kundle na smyczy obcych państw, służb, korporacji. Te kundle potrafią tylko służyć, aportować, siadać i ujadać na polecenie swojego pana. Powstań narodzie, zerwij kajdany, wsadź do więzień tych zdrajców, kundli i chamy. Tylko tak wolność i godność odzyskamy.
 • @Autor
  To tylko pokazuje z jakim to "państwem" będziemy mieć do czynienia, w zasadzie już mamy, i jakich to ludzi popierają zarządzający polską kolonią Zachodu namiestnicy. Banderland szczerzy kły!!!
 • @Warlord 11:05:46
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @Warlord 11:05:46
  Ps.

  Odnoszę nieodparte wrażenie, że siłom zachodniej demokracji już jest wszystko jedno kto dojdzie do władzy w Kijowie, bo jedynym ich celem jest wywołanie za wszelką cenę konfliktu militarnego.

  Pozdrawiam.
 • @Amarant 12:32:32
  Najprawdopodobniej zaproponowałby zwiększenie becikowego i podniesienie minimalnej pensji.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:26:00
  Rosja wysłała list gończy za liderem Prawego Sektora. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wysłał międzynarodowy list gończy za Dmytrem Jaroszem, liderem skrajnie nacjonalistycznego ukraińskiego ruchu Prawy Sektor - podało w środę radio Echo Moskwy. Wcześniej informowano, że przeciw Jaroszowi wszczęto śledztwo. Jak mówił rzecznik Komitetu Śledczego FR Władimir Markin, przywódca Prawego Sektora jest oskarżony o publiczne nawoływanie sił antyrosyjskich do ekstremistycznych akcji i terroru na terytorium Rosji.

  Na żądanie Prokuratury Generalnej zablokowana została strona Jarosza na popularnym rosyjskim portalu społecznościowym VKontakte.

  Prawy Sektor to radykalny ruch zrzeszający różne ukraińskie formacje nacjonalistyczne. Był bardzo aktywny podczas niedawnych protestów na kijowskim Majdanie Niepodległości. Jarosz uważany jest za potencjalnego kandydata na nowego prezydenta Ukrainy.

  W sobotę część mediów w Rosji podała, że w profilu Prawego Sektora na portalu VKontakte ukazał się apel Jarosza do przywódcy terrorystów kaukaskich Doku Umarowa o udzielenie poparcia Ukrainie. Prawy Sektor zaprzeczył, jakoby opublikował taki apel. -
  Czczą Banderę, biją Berkut. Sotnie Prawego Sektora nie chcą kompromisu. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/czcza-bandere-bija-berkut-sotnie-prawego-sektora-nie-chca-kompromisu,392162.html
 • "Polakom ... zrobimy drugi Katyń"
  to słowa Dmitrija Jarosza -przywódcy "Prawego Sektora" w rozmowie z Olegiem Tiahniobokiem - przywódcą partii "Swoboda "

  Stenogram rozmowy pomiędzy liderem ugrupowania „Swoboda” Oleg Tiahnibok i liderem ugrupowania „Prawy sektor” Dmitrij Jarosz .
  Rozmowa miała miejsce w dniu 25 lutego 2014 r. w restauracji „Turgieniew” na ulicy Wielkiej Żytomirskiej 40 w Kijowie / na tej samej ulicy pod numerem 23 mieści się siedziba partii "Swoboda"/. W rozmowie poruszony jest również polski wątek.

  http://wesservic.livejournal.com/851729.html

  Tłumaczenie własne przytoczonej wyżej rozmowy pomiędzy Tiahnibokiem i Jaroszem w części dotyczącej Polski i Polaków :

  Oleg Tiahnibok : Dobrze! Z Rosjanami i Europejczykami jasne, co myślisz o Polakach . Oni poważnie myślą o powrocie na Wołyń. Na mapach już zaczęli Wschodnie Kresy rysować. Tam są silne prapolskie nastroje. Jeśli z Europą wspólnego języka nie znajdziemy , rozżaleni na nas mogą spuścić „polskiego psa”. W styczniu polski sejm oskarżył “Swobodę” / ugrupowanie Tiahniboka –przyp. własna/ o prowadzenie antypolskiej polityki. Mnie nazwali antysemitom i russofobem. Tyle szumu było.

  Dmitrij Jarosz : Możesz być dumny. Mnie jeszcze tak nikt nie nazwał. Mało OUN i UPA krwi przelali ? Będą podnosić głowę, my im zrobimy drugi Katyń . Ani metra ukraińskiej ziemi nie oddamy ani Rosjanom, ani Polakom , ani tym bardziej Żydom. Karabinów na wszystkich starczy. Mam do ciebie Oleg kolejne pytanie. Ja nie rozpuszczę Majdanu do prezydenckich wyborów. Zainstaluje kontrolę w najważniejszych ministerstwach i regionach. Będę ubezpieczał twoje działania. . W zestawieniu z możliwościami twojej „Swobody”to będzie siła. W ostatecznym etapie jeżeli „pacuki” / prawdopodobnie chodzi o Jaceniuka , Kliczkę i Tymoszenko -przyp. własna/ znowu zaczną handlować Ukrainą, my znowu podniesiemy Majdan i weźmiemy władzę. Naród już jest gotów do tego…


  Oto z jakimi hasłami maszerują bojówkarze Dmitrija Jarosza - lidera "Prawego Sektora" i członkowie partii "Swoboda" na czele której stoi Oleg Tiahniobok, a sceneria przypomina marsze niemieckich faszystów.

  https://www.youtube.com/watch?v=VQMiQZYbZPo
 • @AdNovum 15:26:00
  Tusk: "Sytuacja jest bardzo groźna i nieprzewidywalna. Niestety wcześniej się pozbyliśmy ludzi wartościowych.... Co znaczą te słowa? O jakich ludziach wspomina Tusk?
 • @Kula Lis 62 18:43:46
  O tych, na których popełniono samobójstwa i dokonano zamachu.

  Pozdrawiam.
 • Oto cała jewroUnia.
  Ministrowie finansów Niemiec i Austrii nie chcą sankcji przeciwko Moskwie. Oświadczyli w Berlinie, że koncentrują się na poszukiwaniu politycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie.

  Nie powinniśmy obecnie stawiać na pierwszym miejscu sankcji, lecz deeskalację konfliktu

  - powiedział austriacki minister finansów Michael Spindelegger.

  Jak podkreślił na wspólnej konferencji prasowej z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeuble, wszyscy powinni wspólnie zabiegać o osiągnięcie rozwiązania.

  W takiej sytuacji grożenie sankcjami jest nie na miejscu

  - oświadczył Spindelegger.

  Konieczne jest obecnie uspokojenie sytuacji i trzeźwe spojrzenie

  - dodał. Schaeuble zgodził się, że celem jest obecnie "deeskalacja sytuacji". Podkreślił, że oba kraje są zdecydowane, by "zrobić wszystko co możliwe w celu udzielenia pomocy, także finansowej, znajdującej się w trudnej sytuacji Ukrainie".

  Rozwiązanie konfliktu możliwe jest tylko wspólnie z Rosją

  - zastrzegł Schaeuble. Przeciwko sankcjom wypowiedział się wcześniej koordynator niemieckiego rządu do kontaktów z Rosją Gernot Erler.

  Dla Niemiec Rosja jest ważnym rynkiem zbytu. W zeszłym roku wartość niemieckiego eksportu do Rosji osiągnęła ponad 36 mld euro. Niemieckie firmy eksportują do Rosji przede wszystkim maszyny (8,1 mld euro) i samochody (7,6 mld euro). Dla Rosji Niemcy są po Chinach najważniejszym importerem. Z kolei Niemcy sprowadziły w 2013 roku z Rosji towary i surowce o wartości ponad 40 mld euro. Najważniejszymi pozycjami są gaz i ropa. Dostawy z Rosji pokrywają ponad jedną trzecią zapotrzebowania Niemiec na te paliwa.
 • @Kula Lis 62 20:14:57
  Takie samo zdanie ma WB, tak więc diasporze pozostała tylko Franca i ręka w nocniku:))))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:43:06
  „To nie Janukowycz stał za snajperami, ale ktoś(tajemnicze ktosie z tej trzy setki z Izraela na 100%) z nowej koalicji” - estoński MSZ odsłania kulisy pewnej rozmowy z Catherine Ashton.

  Estoński MSZ potwierdził autentyczność rozmowy telefonicznej ministra Urmasa Paeta z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton. W rozmowie, opublikowanej w sieci, mówi się, że snajperzy w Kijowie strzelali do obu stron, a mógł za tym stać "ktoś z nowej koalicji".

  Paet mówił szefowej unijnej dyplomacji o podejrzeniach, że ci sami snajperzy strzelali na kijowskim Majdanie Niepodległości zarówno do demonstrujących, jak i milicji.

  Tam coraz bardziej sądzi się, że to nie (były prezydent Wiktor) Janukowycz stał za snajperami, ale ktoś z nowej koalicji

  - oświadczył minister. W rozmowie powołał się on na relacje działaczki obywatelskiej przedstawionej jako Olha. Według mediów chodzi o Olhę Bohomolec, lekarkę z ochotniczych służb medycznych Euromajdanu. Z ust ministra pada także sformułowanie, że "niepokojące jest, iż nowa koalicja nie chce zbadać, co dokładnie się stało".

  W środę nagranie trafiło na serwis YouTube; o nagraniu powiadomiła telewizja Russia Today, powszechnie postrzegana jako "głos Kremla".

  Według estońskiego ministra celem rozmowy z Ashton było "przekazanie emocji, nastroju i wydarzeń, z którymi zetknął się w czasie wizyty w Kijowie". Podkreślił on, że doniesienia o snajperach w Kijowie muszą być zweryfikowane w toku rzetelnego i niezależnego śledztwa.

  Rzeczniczka estońskiego MSZ sprecyzowała, że rozmowa telefoniczna odbyła się 26 lutego.

  Na stronie internetowej Russia Today napisano, że nagranie najprawdopodobniej opublikowali w internecie funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), lojalni wobec obalonego prezydenta Janukowycza.

  Pzdr!
 • @Kula Lis 62 08:04:26
  Zgadza się.

  A to uzupełnienie tematu:

  http://www.youtube.com/watch?v=ZEgJ0oo3OA8

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej