Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Amerykańskie podchody.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wbrew temu, co niektórzy sądzą ulegając propagandzie wiodących łże mediów, sytuacja międzynarodowa jaka wytworzyła się po obaleniu legalnych władz na Ukrainie jest nadal bardzo napięta.

Jak podaje ukraińska agencja informacyjna "Interfax-Ukraina"; mieszkańcy terenów przygranicznych nie stwierdzają wycofania rosyjskich żołnierzy i sprzętu wojskowego z ukraińskiej granicy.

Informacji o przerwaniu manewrów przez rosyjskie jednostki wojskowe nie potwierdza również  rzecznik ukraińskiego MSZ, Jewhen Perebynis.

Jednocześnie wyjaśnił się cel niespodziewanego rejsu amerykańskiego lotniskowca  USS "George Bush", który w sobotę wpłynął na Morze Śródziemne kierując się na wschód.

Otóż lotniskowiec USS "George Bush", któremu towarzyszy 17 mniejszych okrętów i trzy łodzie podwodne zacumował wczoraj w godzinach popołudniowych  na wyskokości portu w Pireusie w Grecji, w odległości około 600 mil od Krymu:

Zasięg 48 wielozadaniowych samolotów myśliwskich stacjonujących na tym lotniskowcu wynosi 2000 mil, a więc daleko poza obszar Krymu i południowych części Ukrainy i Rosji. Zdaniem ekspertów USS "George Bush" nie wpłynie na wody Morza Czarnego, ze względu na przeszkody występujące w cieśninie Bosfor w postaci dwóch mostów, które uniemożliwiają przepłynięcie pod nimi tak wielkiej jednostki pływającej. Jednak opinia ta może nie być prawdziwa, gdyż okręt ten o wysokości około 46 metrów może przejść pod mostami nad Cieśniną Bosfor gdyż prześwit pomiędzy powierzchnią wody, a dolną częścią jezdni wynosi 64 metry. Tak samo jego zanurzenie wynoszące 11 metrów pozwala mu przepłynąć tor wodny łączący morza Śródziemne z Czarnym, gdyż głębokość tego toru wodnego wynosi od 70 do 150 metrów.

Wcześniej lotniskowiec ten pełnił misję bojową w 2011 roku w rejonie wybrzeży Syrii.

Czy obecność tego lotniskowca wraz z towarzyszącą mu dość liczną flotą pomniejszych okrętów ma coś wspólnego z planowanym w ciągu najbliższych siedmiu dni rozpoczęciem wspólnych "ćwiczeń" wojsk NATO i Ukrainy?

Ćwiczenia te mają odbywać się na lądzie i morzu.

Jednocześnie uzupełnię powyżej zarysowaną sytuację o informację  w sprawie oceny działań obecnie podejmowanych przez administrację rosyjską wobec Ukrainy, że działania te uzyskały całkowitą aprobatę władz ChRL:

"Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow omawiał w poniedziałek przez telefon ze swoim chińskim odpowiednikiem, Wang Yi sytuację na Ukrainie, podczas tej rozmowy osiągnięto podobną opinię w ocenie sytuacji"

Rola Chin jest tu niebagatelna, bo wobec zastosowania sankcji ekonomicznych, Rosja będzie zmuszona do przewartościowania swej współpracy gospodarczej z obszaru UE na kierunek azjatycki. Dodam jeszcze, że oczywiście, rozliczenia takiej wymiany handlowej z Chinami odbywałby się z pominięciem dolara i euro, co w połączeniu z zewnętrznym długiem Stanów Zjednoczonych w wysokości 25% całego zagranicznego długu USA, jaki jest w posiadaniu Chin i Rosji, bajdurzenie o "dotkliwych sankcjach" jakie niby mają dotknąć Rosję, są po prostu żenujące.

Powiem tylko, że gdyby obecnie Chiny z Rosją postanowiły zniszczyć kruchą stabilność ekonomiczną państw strefy euro i strefy dolarowej, to niestety ale mają do tego skuteczne możliwości.

Nie dość tego zablokowanie dostaw rosyjskiego gazu ziemnego, od którego gospodarka europejska sama się uzależniła, spowodowałoby natychmiastowe załamanie się tej gospodarki.

Dlatego też bardzo zagadkowa i jednocześnie niejednoznaczna jest obecna postawa państw koalicji zachodniej wobec Rosji, bo uwzgledniając to co napisałem powyżej, to raczej Zachód jest uzależniony od Rosji- czy też lepiej mówiąc- od jej bogactw naturalnych, a nie odwrotnie.

Czyli można wzt. wyciągnąć wniosek, że w obecnej sytuacji napięcia międzynarodowego do jakiego doprowadziły władze zachodniego świata ingerując bezpośrednio w wewnętrzne sprawy Ukrainy, w dłuższej perspektywie czasowej to Zachód ma więcej do stracenia niż sama Rosja.

Czy wobec tego nie jest uzasadnione twierdzenie, że Zachód nie liczy się z negatywnymi następstwami uprawianej przez siebie polityki, bo po prostu już nie ma przyszłości o czym politycy zachodni bardzo dobrze zdają sobie z tego faktu sprawę.

Tak więc kryzys spowodowany sytuacją na Ukrainie może być celowo wywołany tylko po to, że wojna będąca jego następstwem ukryje prawdziwy obraz ekonomicznej zapaści gospodarek krajów zachodnich i jednocześnie zneutralizuje tym sposobem spodziewany tam wybuch buntu społecznego.

Jednocześnie wygrana sił koalicji zachodniej w takiej wojnie z Rosją- co wydaje się chorym urojeniem- pozwoli wreszcie zachodnim geszefciarzom przejęcie kontroli nad światowymi zasobami surowców strategicznych, bo sądzę, że na tym polega ich docelowy plan, którego nie udało się wówczas dokonać gdy obalono przy pomocy najętych rewolucjonistów rosyjski carat, a który jest ciągle aktualny.

Pozdrawiam.

1. www.youtube.com/watch,

2. www.konflikty.pl/a,652,Marynarka_wojenna,Lotniskowce_typu_Nimitz.html,

3. pl.wikipedia.org/wiki/Most_Mehmeda_Zdobywcy,

4. pl.wikipedia.org/wiki/Most_Bosforski,

5. www.theguardian.com/commentisfree/2014/mar/05/ukraine-russia-western-impotence.

 

KOMENTARZE

 • @LordConqueror 13:50:12
  Same błędy i błędne interpretacje w twoim komentarzu.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 15:03:51
  http://www.youtube.com/watch?v=DFpKwEm43n0
 • ALL
  [Tekst zablokowany przez redakcję "Gazety Polskiej"]

  Ci co chcieli Ukrainę sowiecką zastąpić banderowską mogą mieć satysfakcję, bo wśród nowych ministrów ukraińskich znalazło się kilku czcicieli UPA. Pierwszy z nich to Arsenij Jaceniuk, premier. Jako prezes Fundacji Open Ukraine realizował on program „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, w ramach którego we wschodniej Ukrainie promował UPA. Drugi z nich to Ołeksander Sycz, wicepremier, rodem z Wołynia. Jako historyk zajmuje się badaniami nad życiem Stepana Łenkawskiego, głównego ideologa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, autora „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”. W 2011 r. uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Bandery. Jak pisał Eugeniusz Tuzow-Lubański, nazwał on wówczas region karpacki "banderowską krainą", a radnych samorządów regionu wzywał do stania się "duchowymi i urzędowymi banderowcami.

  Trzeci z nich, to Borys Tarasiuk , wicepremier ds. integracji z UE (w ostatniej chwili ponoć wycofał się). Przez lata pracował w dyplomacji radzieckiej m.in. w Nowym Yorku. Na takim stanowisku trzeba było być albo agentem KGB, albo osobą przez niego akceptowaną. Później był instruktorem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy.

  Z kolei w 2007 r., w 65. rocznicę powstania UPA wezwał prezydenta Wiktora Juszczenkę do uznania tej zbrodniczej organizację za stronę walczącą o niepodległość. Czwarty to Andrij Mochnyk, minister środowiska, aktywny polityk "Swobody". W 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Rok później miałem wątpliwą przyjemność poznać go osobiście, gdy jako „sotnik” bojówki zerwał konferencję prasową w Kijowie, poświęconą zagładzie Polaków, Ormian i Żydów. I co ten bojówkarz ma wspólnego z ekologią? Piąty to Ihor Szwajka, minister rolnictwa, poseł „Swobody”.

  Osobną sprawą jest wprowadzenie do rządu ludzi z skrajnego Prawego Sektora, naśladującego UPA. Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających fabryk.

  Na koniec dobra wiadomość z Polski. Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach. Innych urzędników. którzy boją się prawdy, zachęcam, aby zrobili to samo.

  ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
 • @LordConqueror 15:24:03
  A Pan co mi tu zamieszcza- gotowce prosto z tel avivu?
 • @LordConqueror 15:31:37
  Jak widzę z historią Polski jest Pan na bakier, a więc aby poszerzyć Pańską wiedzę poza zadane konspekty przedstawię kilka epizodów z naszej wspólnej historii stosunków polsko-ukraińskich:

  1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_Nalewajki,

  2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_Chmielnickiego,

  3. http://www.ziemia-limanowska.pl/?p=43544,

  4. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Policja_Pomocnicza,
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Sobibor,

  5. http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego,

  6. http://www.nawolyniu.pl/artykuly/bilanszbrodni.pdf,

  7. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_w_Paw%C5%82okomie,
 • @LordConqueror 16:02:39
  Armia rosyjska stoi tuż koło naszych granic i jakoś w ciągu ostatniego ćwierćwiecza nam nie zagrażała, ale jak nieodpowiedzialni polscy politycy nada; będą się mieszać w nieswoje sprawy wykonując lokajsko zlecenia banksterów, to może to sprowokować w końcu jej reakcję.
 • @LordConqueror 16:17:45
  Przecież mają swoje państwo i jakoś nie potrafią się nadal ucywilizować:

  1.

  http://www.fakt.pl/m/crop/-658/-500/faktonline/635286987192289430.jpg.

  2.

  https://i0.wp.com/blisty.cz/img/-8523.jpg?id=-8523&size=350&mc=ffffff&mg=0&cp=0.

  3.

  https://miziaforum.files.wordpress.com/2012/09/na-haczyku.jpg?w=450&h=600

  4.

  http://www.fakt.pl/m/crop/-658/-500/faktonline/635290245427064877.jpg

  5.

  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/02/milicja2-majdan.jpg

  6.

  http://i2.cdn.turner.com/cnn/dam/assets/140220093807-16-ukraine-0220-horizontal-gallery.jpg

  7.

  http://d.wiadomosci24.pl/g2/04/11/6a/296391_1392796532_c1b3_p.jpeg

  8.

  http://wolnemedia.net/obrazki/ukraina-20-02-2014-4.jpg

  Wystarczy?
 • @AdNovum
  Amerykanie nie maja co podchodzić. USrael wygrał!

  Tymczasem, w bolesnej rzeczywistości, wszyscy Polacy łącznie z ich liderami właśnie zademonstrowali absolutną SOLIDARNOŚĆ z synami morderców polskich rodzin na Kresach, banderowcami, żydowskimi bojówkarzami, rządząca polską klasą polityczną POPiS, międzynarodową Masonerią, Syjonistami i Satanistami, oraz bandą Żydów, która opanowała Ukrainę przed naszym nosem.
  Ani jeden Polak, ani jedna organizacja nawet nie zaprotestowała.
  HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA!
 • "Polakom ... zrobimy drugi Katyń"
  to słowa Dmitrija Jarosza -przywódcy "Prawego Sektora" w rozmowie z Olegiem Tiahniobokiem - przywódcą partii "Swoboda "

  Stenogram rozmowy pomiędzy liderem ugrupowania „Swoboda” Oleg Tiahnibok i liderem ugrupowania „Prawy sektor” Dmitrij Jarosz .
  Rozmowa miała miejsce w dniu 25 lutego 2014 r. w restauracji „Turgieniew” na ulicy Wielkiej Żytomirskiej 40 w Kijowie / na tej samej ulicy pod numerem 23 mieści się siedziba partii "Swoboda"/. W rozmowie poruszony jest również polski wątek.

  http://wesservic.livejournal.com/851729.html

  Tłumaczenie własne przytoczonej wyżej rozmowy pomiędzy Tiahnibokiem i Jaroszem w części dotyczącej Polski i Polaków :

  Oleg Tiahnibok : Dobrze! Z Rosjanami i Europejczykami jasne, co myślisz o Polakach . Oni poważnie myślą o powrocie na Wołyń. Na mapach już zaczęli Wschodnie Kresy rysować. Tam są silne prapolskie nastroje. Jeśli z Europą wspólnego języka nie znajdziemy , rozżaleni na nas mogą spuścić „polskiego psa”. W styczniu polski sejm oskarżył “Swobodę” / ugrupowanie Tiahniboka –przyp. własna/ o prowadzenie antypolskiej polityki. Mnie nazwali antysemitom i russofobem. Tyle szumu było.

  Dmitrij Jarosz : Możesz być dumny. Mnie jeszcze tak nikt nie nazwał. Mało OUN i UPA krwi przelali ? Będą podnosić głowę, my im zrobimy drugi Katyń . Ani metra ukraińskiej ziemi nie oddamy ani Rosjanom, ani Polakom , ani tym bardziej Żydom. Karabinów na wszystkich starczy. Mam do ciebie Oleg kolejne pytanie. Ja nie rozpuszczę Majdanu do prezydenckich wyborów. Zainstaluje kontrolę w najważniejszych ministerstwach i regionach. Będę ubezpieczał twoje działania. . W zestawieniu z możliwościami twojej „Swobody”to będzie siła. W ostatecznym etapie jeżeli „pacuki” / prawdopodobnie chodzi o Jaceniuka , Kliczkę i Tymoszenko -przyp. własna/ znowu zaczną handlować Ukrainą, my znowu podniesiemy Majdan i weźmiemy władzę. Naród już jest gotów do tego…


  Oto z jakimi hasłami maszerują bojówkarze Dmitrija Jarosza - lidera "Prawego Sektora" i członkowie partii "Swoboda" na czele której stoi Oleg Tiahniobok, a sceneria przypomina marsze niemieckich faszystów.

  https://www.youtube.com/watch?v=VQMiQZYbZPo
 • @LordConqueror 16:44:43
  Też prawda! Zauważ tylko z jaką czcią Polacy uwielbiają swoich morderców. Wille, wysokie emeryturki, popracie dla pobratyńców UPA, cześć Żydom, itd. itd.
 • Medialna wojna o armatnie mięso
  Czy wobec tego nie jest uzasadnione twierdzenie, że Zachód nie liczy się z negatywnymi następstwami uprawianej przez siebie polityki, bo po prostu już nie ma przyszłości o czym politycy zachodni bardzo dobrze zdają sobie z tego faktu sprawę.

  Tak więc kryzys spowodowany sytuacją na Ukrainie może być celowo wywołany tylko po to, że wojna jaką on może wywołać ukryje prawdziwy obraz ekonomicznej zapaści gospodarek krajów zachodnich i jednocześnie zneutralizuje tym sposobem spodziewany tam wybuch buntu społecznego.

  Zgadzam się w zupełności z Pańskim twierdzeniem. Pisałem o tym nie dawno, że pierwsze posunięcia rządu ukraińskiego, wskazują na prowokację skierowaną przeciwko Rosji. Prowokacja jak na razie nie przyniosła efektów w postaci walk, ale pewnie zachód ma następne prowokacje w odwodzie. Wszystko to po to, by wywołać wojnę w taki sposób, aby leming zachodni był święcie przekonany o winie drugiej strony i tym samym aby bez wahania wziął karabin do ręki.
 • @IvanKruk 17:36:48
  ---JESTEŚMY " WOLNI " dzięki Panu Kuklińskiemu ZSRR nie ma !- a bombki i TAK !! spadną na naszą polską głowę
 • @LordConqueror 15:35:38
  "No to w takim razie izraelskim rezydentem jest Konwent Narodowy, który to zamieścił na neonie? Ten tekst to autentyk. Niech Pan go dokładnie przeczyta i przebije się przez warstwę ideologicznej nowomowy. To jest program dokończenia zagłady Polski."
  nadużycie link skomentuj
  LordConqueror 05.03.2014 15:35:38

  Dlatego nie komentuję pod postami agentury...
 • @LordConqueror 18:34:05
  Wiem o tym i dlatego napisałem komentarz.
 • @Zdzich 16:35:08
  Przede wszystkim wsparli zbrojny przewrót, dokonany być może przy współudziale szkolonych w Polsce terrorystów.
 • @LordConqueror 16:36:55
  te wiatrówki były stosowane przeciwko nieuzbrojonym policjantom.

  A może pochwalasz strzelanie z wiatrówek w twarz policji.

  Spróbój tak w Niemczech.
 • @LordConqueror 16:44:43
  Czy to sowieckie drony latają po całym świecie i mordują ludzi ?
 • @LordConqueror 16:36:55
  A co z innymi zdjęciami?- niewygodnie o nich mówić?
 • @LordConqueror 16:36:55
  A co ma państwo do charakteru ludzi wywodzących się z danej nacji?
  Weź na przykład Izrael i odpowiedz sobie na następujące pytania:
  Czy właśnie dlatego, że żydzi mają swoje państwo, mogą obecnie pokazać na co naprawdę ich stać?
  Czy też oni zawsze tacy byli tylko jako, że nie mieli swego państwa, mówienie o tych ich negatywnych cechach chrakteru traktowane było za antysemicki mit?
 • @detektywmjarzynski 16:39:40
  Dzięki za ten cytat i link i jeśli nie jest to jakaś fałszywka to
  ja sam o takim właśnie rozwoju sytuacji piszę już od kilku dni.

  Pozdrawiam.
 • @IvanKruk 17:36:48
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 18:31:30
  Przede wszystkim trzeba zacząć od rozliczania własnych bandytów.
 • @LordConqueror 18:32:46
  --JESTEŚ W BŁĘDZIE !! wolność dzisiaj daje mi TYLKO INTERNET !!! -
  --UB był wszak żydoski !! a tak w ogóle kiedy Polska była wolna ??
 • @LordConqueror 18:32:46
  Przybyszu z dalekich krain proszę ni obrażaj moich gości, bo jak mówi staropolskie powiedzenie:

  "GOŚĆ W DOM, BÓG W DOM"
 • @LordConqueror 19:35:29
  Te cechy występowały już tysiące lat przed powstaniem religii chrześcijańskiej czego dowodzi choćby Stary Testament.
 • @LordConqueror 19:35:29
  A wie Pan ile trał komunizm bolszewicki w Rosji i jakie nieodwracalne skutki on spowodował.
  Podobnie jest w Polsce z tą tylko różnicą, że nie zdołali do końca zniszczyć KK, własności prywatnej i oczywiście bolszewizm w Polsce trwał o kilkadziesiąt lat krócej.
  Właśnie dlatego i my- Polacy płacimy dziś wysoką cenę za to co zrobił z moralnością, mentalnością i nawykami bandycki system demoralizacji społecznej.
  To samo zresztą oni robią obecnie na Zachodzie.
 • @Kodiak 19:48:39
  Sądzę, że kalkulacje są zgoła inne i mniej oczywiste dla zamroczonych propagandą medialną i konsumpcjonizmem społeczeństw zachodnich.
 • @LordConqueror 19:51:52
  Ale nikogo innego nie przeganiano ciągle:))))))
 • @LordConqueror 20:00:05
  Strach pomyśleć co by było, gdybyśmy graniczyli z Izraelem. Neonowym kwiczołom pękłyby płuca od ciągłego kwiczenia.
  pozdrawiam
 • @LordConqueror 20:28:22
  Ostatnio do pary dołączyli Ukraińcy. Jak dotąd traktowaliśmy ich jako ubogich krewnych, którzy ryli na naszych polach i kręcili betoniarką, aż się nagle okazało że to potworne rezuny są, gotowi do gardła się rzucić podczas snu.
  pozdrawiam
 • Autorze.
  Sprostowanie: Wyposażenie lotnicze 90 samolotów/ w stanie wojny 120/ personel lotniczy: 2480 + załoga: 3200
 • @AdNovum 19:54:54
  http://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=79462 / http://www.navy.mil/
 • @Kula Lis 62 21:20:14
  http://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=79466
 • @LordConqueror 13:50:12
  W 1990 gdym rozkokocony zadzwonił do szwagra z info, że stałem się posiadaczem Toyoty Corolli 1,8 DXL - tenże zgasił mnie opinią, że kupiłem jednorazówkę. Od 1990 minęło już 23 lata a wasza lordowska mość nawija o chińskich śmieciach. Jesteś lordzie opóźniony w postrzeganiu świata o ćwierć wieku w stosunku do mojego szwagra, który dzisiaj jeździ "cinkusiem".
 • @LordConqueror 16:02:39
  Lordowskie byki zwiastują, że ani chybi lord zastąpi w pałacu Gajowego.
 • @AdNovum 19:48:30
  zaraz, zaraz,

  jeśli robią to samo na zachodzie, to u nas ów "komunizm bolszewicki" im nie pomógł. Inni szatani byli aktywni.
 • @LordConqueror 23:18:53
  --------- językiem handlowym Chin -jest rosyjski -TOCZKA :)
 • ---------------- chwileczka
  http://www.youtube.com/watch?v=kZ8KK8u9dN8
 • @LordConqueror 00:07:33
  mąż obok chrapie :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:03:46
  Pańskiego tu adwersarza, czyli udającego lorda płatnego agenta, którego celem jest uniemożliwianie poważnej dyskusji i wytracanie energii na dialog "ze ścianą" - ja u siebie zbanowałem.
  Polecam podobną metodę, bo to tylko strata czasu . Tylko babranie się w ekskrementach.

  >> Lord SYJON ? ;)
 • @LordConqueror 20:00:05
  Polska od zawsze miała dwóch wrogów, na wschodzie i na zachodzie Europy.
  W naszym interesie jest żyć w zgodzie z tymi wrogami, a w najgorszym razie, z jednym z nich.
  Natomiast niezgoda z dwoma wrogami zawsze musi się skończyć naszą klęską.
 • @ratus 20:23:10
  "Strach pomyśleć co by było gdybyśmy graniczyli w Izraelem"- a co będzie, gdy eskimosi przejmą władzę na ukrainie, i będą wykorzystywać ich nienawiść do Polaków?
  Chyba takie rozwiązanie jest jeszcze gorsze niż Izrael na naszej granicy?

  Pozdrawiam.
 • @ratus 20:47:46
  Jak widać nie jest tak łatwo zmienić nawyki ludzi:))))

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 20:59:25
  Dzięki za to sprostowanie.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 21:02:03
  Wszystko by było piękne i łatwe, gdyby nie to, że wmieszali się w tą rozgrywkę nasi i zagraniczni eskimosi.
  Czy potrafi Pan wyciągnąć z tak wykreowanej rzeczywistości politycznej sensowne wnioski?
 • @Kula Lis 62 21:20:14
  Dzięki za link.

  Pozdrawiam.
 • @antares 21:58:03
  :)))))

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 22:27:20
  A kto przeniósł produkcję do Chin pozbawiając miliony ludzi pracy w UE i USA?
 • @interesariusz z PL 22:52:27
  Nie bardzo rozumiem do czego pijesz.
  Mam prośbę o rozwinięcie tego tematu.
 • @LordConqueror 23:18:53
  A kto opublikował tą informację?

  ChRL zapewne najbardziej bierze pod uwagę opinię "naszego guru" od zawiłości tego świata:))))))))))))))))))
 • Witam Autora
  Trochę syjonki przecwaniaczyły ale tak jak niedawno pisałem - ciemny lud kupi każdą brednię.
  Ciekawy jestem jak się teraz czują ci tzw. "Polacy" tak radośnie klaszczący łapkami w rytm chocholego tańca Aj Waj - polska nie wasz kraj ( (to z Bubla ale bardzo trafne ).
  Takiego zlotu syjońskiej swołoczy na blogach już dawno nie było widać. Pieją równo z G.Wyborczym i tefafenem. Nie wstyd im? No ale to wszystko wyznawcy Kaczora i jak się w końcu okazało - Tuska.

  Pozdrawiam
 • ------------ALARM !!!! dla LUDZKOŚCI
  http://www.youtube.com/watch?v=iYJtlCs5iYk#t=15
 • @ninanonimowa 08:16:17
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że usłużni idioci propagujący politykę NWO nie zdają sobie sprawy, że sami staną się jej ofiarami.

  Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 07:51:12
  Też zauważyłem ten wściekły wściekły atak, którego sam zresztą nie tak dawno byłem ofiarą.
  Sądzę, że wielu zakamuflowanych "patriotów" wywodzących się z wiadomych środowisk, uczestniczy w tym propagandowym ataku z podpuszczenia darskiego i B'B'.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:29:01
  Witam...!!

  Bardzo dobra ..odpowiedz...i na temat..
  Dlaczego ...ludzie nie chcą rozumieć..i zmieniają ...tematy.pozdr.serd.
 • @AdNovum 08:56:14
  To są jedyne chyba "pozytywy' z tych wydarzeń. O ile politycy z Kaczorem na czele byli już zdefiniowani to teraz odkryli się blogerzy i komentatorzy. Będzie wiadomo kogo omijać.
 • @SpiritoLibero 09:00:32
  Nie tylko omijać, bo ta historia będzie miała niedługo swój ciąg dalszy.

  Pozdrawiam.
 • @lancelot 10:39:05
  To na zdjęciach to jest broń myśliwska małego kalibru a nie żadne wiatrówki.
  Jest to broń bardzo popularna wśród myśliwych (i kłusowników) na Ukrainie.
  W sklepie z bronią często spotykam myśliiwych z Ukrainy którzy próbują kupić w Polsce amunicję do tej broni.
 • Obywatele , tylko bez paniki
  Czy serio uważacie że poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze w Nordstream i Southstream, żeby teraz stracić te pieniądze ?

  Nie będzie żadnych znaczących sankcji ze strony UE.
  Nie będzie też z tej "awantury krymskiej" trzeciej wojny światowej, bo żadna ze stron w chwili obecnej nie jest do niej przygotowana (chociaż są poważni gracze w USA dla których jedynym "ratunkiem" byłaby wojna).

  Dlaczego nikt nie przyjmuje do wiadomości empirycznie sprawdzalnego faktu że na Ukrainie żyją dwa osobne narody ?

  Banderowcy z Zachodniej Ukrainy stawali już kilka ray do wyborów i przegrywali bo "rosyjskojęzycznych" jest po prostu więcej i nie chcą oni słyszeć o banderowskich rządach.
  Czy to znaczy że wolno ich zmuszać siłą i groźbą do przyjęcia punktu widzenia "Zapadeńców" .
  A może ich po prostu wyrżną, tak jak Polaków w 1943-44 r ?

  W Polsce tworzy się histerię wokół Ukrainy i Rosji.

  Jakiś palant (Wolny Czyn - czy jakoś tak) podjudza nawet Polaków (najlepiej przeszkolonych wojskowo) do wyjazdu na Ukrainę i przyłączenia się do bojówek pro-banderowskich.

  To jest czas judzicieli i histeryków.

  A Polska straci na tym najbardziej.
 • @LordConqueror 16:21:45
  "Państwa niezależne w środkowej Europie utrzymują w istnieniu właśnie ''banksterzy'' "

  OK. Dam przykład Polski i rezultatów tego "utrzymywania":

  - dług publiczny 1 bilion
  - zagraniczny ok 1 bilion
  - dług ZUSu 2 bln
  - Służba zdrowia i KRUS - następny bilion

  Razem 5 bilionów PLN długu, a nie wszystko pewnie uwzględniłem - tyle dowiedziałem się z wypowiedzi Janusza Szewczaka.... Pan wybaczy, ale to nie kojarzy mi się z utrzymaniem tylko zniewoleniem.
 • @LordConqueror 13:12:27
  "Z Ukrainą i Węgrami stworzymy blok polski. "

  Jeśli Ukraina wpadnie w łapy banksterów to zostanie takim samym zadłużonym gołodupcem jak Polska. Węgry też już nim są i próbują się z tego wydostać. Michalkiewicz mówił, że mieszkańcy Budapesztu za wodę z Dunaju muszą płacić.... hmmm... "Francuzom". Wszystko wyprzedali.

  Kluczowa jest odpowiedź na to, kto zaczął raban na Majdanie. Wątpię, że to ruskie. Jakoś do tej pory siedzieli na Krymie i nic się nie działo specjalnego. Ale oto link do wpisu MacGregora:

  http://macgregor.neon24.pl/post/106810,o-co-tak-naprawde-chodzi-w-ukrainskiej-tragedii
 • @LordConqueror 13:21:32
  "Bo nas żadna obca armia nie okupuje."

  Zagnieździł się "tylko" "seryjny samobójca"... Ostatni chyba odwiedził Pana Bohdana Porębę... poruszył temat wart 65mld dolców.

  "Pana postawa jest roszczeniowa"

  Ja tylko stwierdzam fakty - nie wysuwam żadnych roszczeń.

  "A kto nam kazał wybierać NKWDowicza Kwach na prezydenta na dwie kadencje? A dlaczego prof. Kieżun, jak wezwali go do Warszawy, nie wiedząc o co chodzi odpowiedział, że będzie jeszcze jakiś czas zajęty w Afryce? I na jego miejsce znalazł się balcerowicz. A dlaczego wybraliśmy PO na dwie kadencje? A dlaczego nie protestujemy? "

  A Pan stosuje odpowiedzialność zbiorową i to w dodatku w pierwszej osobie liczby mnogiej - "my" - czyżby Pan też? Jeśli tak, to powinien Pan wiedzieć kto Pana ogłupiał, do kogo należy prasa, tv, ilu jest dziennikarzy idiotów - to wszystko wylazło na wierzch jak na zawołanie zaraz po "katastrofie" w Smoleńsku. Wcześniej to nawet siedzieli jakoś cicho. Nigdy przedtem nie słyszałem o lasku i osieckim. Na nich przecież nikt nie głosował.
  Ukłony
 • @LordConqueror 13:21:32
  "Okupuje nas nasza głupota i lenistwo"

  Są też jeszcze ruskie serwery - ale tego, co to wykrył też odwiedził "seryjny". A co do głupoty to w każdym kraju jest więcej głupich niż mądrych - taka jest niestety prawda. Nam mądrzejszych usunął Katyń i AB a teraz mamy ... "po-kłosie" Gdzie indziej o czymś podobnym nie słyszałem, więc mądrzejsi mogli stworzyć system w którym i głupi podejmuje lepsze decyzje.

  Z lenistwem bym nie przesadzał - jakoś chciało się paru milionom wyjechać do roboty, a Polacy pracują w porównaniu z innymi narodami bardzo dużą liczbę godzin.
 • @LordConqueror 13:38:10
  "ale to nie spadnie z góry, tylko musi być wynikiem naszego wysiłku."

  Pocieszające jest to, że żeby pociągnąć "masy pracujące miast i wsi" { ;-))))))))))) - to sformułowanie to moja "szpila" za "homo sovieticusa" ) wystarczy nie znów taka duża grupa ludzi.

  Uważam ją za ruski pomysł, ale może się mylę - głosowałem przeciwko "byciu członkiem"

  "My My sami nigdy spod Niemiec nie wyjdziemy, ale z Węgrami i Ukrainą tak."

  Niemcy też to wiedzą. I będą mącić, np napuszczać banderowców, żebyśmy się bali Ukraińców. Ruskim też to może nie być na rękę. Ale tu zawsze mącą ruskie i pruskie. To jednak nie zmienia faktu, że prawdę o obecnej sytuacji na Ukrainie i o tym kto zrobił raban na Majdanie należy pozostawić nie odkrytą.
 • @Jasiek 13:50:55
  "To jednak nie zmienia faktu, że prawdę o obecnej sytuacji na Ukrainie i o tym kto zrobił raban na Majdanie należy pozostawić nie odkrytą."

  Jakoś mam nieodparte wrażenie, że Majdan i 65 mld $ mają ze sobą dużo wspólnego.
 • @LordConqueror 13:47:26
  "Niedługo na całym świecie system będzie musiał się zresetować:)))"

  Czy "rest" oznacza to samo co "wojna"?
 • @LordConqueror 13:44:52
  "Ale dominuje dezintegracja. Jestem pewien ,że któregoś dnia zbierzemy się do kupy i zrobimy porządek. Przyjdzie taki moment."

  Oby jak najszybciej.

  Tego życzę i Panu i sobie.
 • Ciekawostka
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12014&Itemid=100
 • @Ptasznik z Trotylu 13:58:10
  Też myślę, że zaraz coś mającego związek ze Smoleńskiem wyjdzie na jaw. Ktoś zauważył też, że jak zaczął mówić Cieszewski to Snowden przestał...
 • @LordConqueror 13:59:49
  "I mamy taką sytuację teraz, raz na 100 lat, że Ameryka wyciąga Ukrainę spod Rosji. Nie znaczy , że będziemy to umieli wykorzystać, ale bez wyciągnięcia Ukrainy spod Rosji w ogóle nie ma o czym mówić"

  Może tak właśnie myślał Kaczyński na Majdanie - wątpię żeby realizował tam interesy makreli (sam napisał, że jego zdaniem to nie przypadek, że została kanclerzem - ale był dym z tego... ) i wątpię też żeby zapomniał o Wołyniu.... tak mi się "głośno" myśli. W każdym bądź razie to on jest na czele siły zdolnej do odsunięcia polszewii od władzy. Paradoksalnie może pomóc mu w tym .... Putin ujawniając coś na temat Smoleńska co do reszty pogrąży polszewię i odwdzięczając się za udział Polski w szkoleniach "majdanowców"
 • @LordConqueror 14:07:11
  "Świat jest zbyt współzależny jak na wojnę"

  Chorobcia, mam wrażenie, że już ktoś napisał coś podobnego - to chyba było w ... 1907 o ile mnie pamięć nie myli - no, w każdym bądź razie przed 1914.
 • @LordConqueror 14:07:11
  "Ja też mam wrażenie, że zadyma na Ukrainie może się wiązać z tymi 65 mld"

  To wyjaśnił MacGregor na swoim blogu - cytował kogoś innego.
  Izrael i USA chcą zaatakować Iran - ten ma układ z Syrią, że jakby "W" to ta zaatakuje Izrael bronią chemiczną. No to robią rewolucję w Syrii i Assad zostaje tyranem. Rewolucja idzie kiepsko. Wojsko trzyma stronę Assada, dołącza się Partia Boga, no to jankesi i france wysyłają flotę. I tu pojawia się Rosja ze swoimi okrętami. Nie z Taurusu. Chcąc zaatakować Iran, muszą pozbyć się Syrii. Chcąc zaatakować Syrię muszą się pozbyć ruskiej floty. A gdzie stacjonuje ruska flota?
  Czy zdaniem makreli zimny czekista stracił kontakt z rzeczywistością? Od kiedy aniela makrela ma takie objawy?

  Ukłony
 • @LordConqueror 14:55:32
  "W 1907roku nie było broni nuklearnych"

  A no tak.... ale takie mniejsze, taktyczne... zaraz, zaraz... Generał Lebiedź coś wspominał o tym że ruskim zginęło "trochę" tych bombek walizkowych. Zakładam uprzejmie, że to nie "terroryści".

  Kolega zwrócił mi też uwagę, że jak już bomba atomowa była to nie wymyślili jeszcze... kołka rozporowego.
 • @LordConqueror 14:46:33
  "A w Europie dla Ameryki, priorytetem jest wzmocnienie kordonu sanitarnego, żeby nie dopuścić do wspólnej granicy Rosji iNiemiec, "

  Czyli po resecie. Tylko po co ten pajac-niby-hawajac z nim wyskakiwał...

  Oby miał Pan rację z tym kordonem.
 • @lancelot 10:39:05
  Widzisz mimo, że gadasz od rzeczy ja ciebie po chamsku- tak jak ty mnie na swoim blogu- nie nie zbanuję, bo taka jest różnica między polskim panem, a z kibuca chamem.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:12:37
  Polska już straciła, a to jest dopiero początek.
  Jeśli zaś chodzi co oni naprawdę planują, to się niebawem okaże.
  I dzięki za szczyptę optymizmu.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 13:12:27
  A potem hajda wspólnie na Moskala:)))))

  Człowieku obudź się, bo z inteligentnymi ludźmi masz tu do czynienia. To nie kijowski Majdan, gdzie każdą głupotę ludziska kupią.
 • @LordConqueror 13:21:32
  Nie bój bidy- na wszystko przyjdzie czas.
 • @LordConqueror 14:46:33
  "Po pierwsze Assad oddał chemikalia"

  Pod kontrolę "mieżdunarodnoj komisyji" - za sugestią podwładnych tego, co to niby stracił kontakt z rzeczywistością.

  Proszę się nie gniewać, bo urazić Pana nie chcę, ale zdanie które zacytowałem z Pana komentarza sugeruje, że tym razem to Assad stracił kontakt z rzeczywistością - do spółki z zimnym czekistą oczywiście ;-) Jest to moim zdaniem również trochę podobne do tego, że już "nie ma" WSI, podobnie jak "nie ma" broni atomowej w Izraelu. Ale przyznaję, to nie są twarde argumenty tylko przeczucie i uprzejme założenie że ktoś nie stracił instynktu samozachowawczego. Co do "złomu czarnomorskiego" to się nie jestem w stanie wypowiadać i uprzejmie proszę o jakiś link, niemniej jednak dowód nie wprost istnieje właśnie w postaci "Rabanu na Majdanie" który pod względem chronologicznym nieźle się wpisuje w konflikt syryjski, gdzie oczywiście "tyran" walczy z "bezbronnymi" "demonstrantami"....
  I jeszcze to nawalanie mendiów głównego ścieku na ruskich - ja na wszelki wypadek myślę odwrotnie niż mówi tvn.
 • @Jasiek 14:20:24
  A jak w tym mieści się epizod z przerwaniem ekshumacji w Jedwabnem, tzn.
  1. na czyje polecenie przerwano ją?

  2. dlaczego ją przerwano?

  3. czy ma to związek z 65 mld$?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:20:01
  "A potem hajda wspólnie na Moskala:)))))"

  Nie, nie, nie. Proszę nawet tak nie żartować. Zimny czekista może nawet takie żarty wziąć na serio. Wyścigówką już jeździł, i chociaż z utratą kontaktu z rzeczywistością to nie do końca prawda, ale z głową to chyba coś nie do końca tak. I ten jego "upokarzający Traktat Wersalski"... ufff... powiało chłodem.
 • @LordConqueror 14:36:37
  opcją izrel w usa
 • @Jasiek 15:06:40
  i kuchenki mikrofalowej, gps, telefonu komórkowego, elektronicznego zegarka, rakiety kosmicznej, komputera osobistego, energooszczędnej żarówki, kalkulatora, telewizji, płyty CD, małego FIAT-a, UFO, itd, itd.:))))))

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 15:09:57
  "Reset" wymyśliła pani Hilary Clinton, a Obabonga musiał tylko się z tym zgodzić, za co on dostał Nobla, a ona nabawiła się zmarszczek i nerwicy:)))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:28:17
  Z tego co wiem, to przerwano ekshumację na polecenie Lecha Kaczyńskiego - ale nie jestem pewien co do wiarygodności tego info - dlaczego tak się stało to zupełnie nie wiem, ale wątpię by było to ze strony Prezydenta całkowicie spontaniczne jeśli to on wydał polecenie. Ktoś musiał w tym pomóc. Związek z 65 mld jest taki, że rzekoma zbrodnia robi nas w oczach eskimosów i świata winnymi za Holokaust i usprawiedliwia roszczenia. Tyle myślę, że wiem. Jak Pan wie więcej to proszę o info.

  Ukłony
 • @LordConqueror 15:35:34
  "w obliczu zbliżenia amerykańsko-irańskiego."

  Parę godzin do tyłu widziałem headline na onecie jaką to tyradę przeciwko Iranowi wygłosił Cheney. Przepraszam, ale nie zachowałem linku. Możliwe, że to zbliżenie nie obowiązuje wszystkich usa-ków.
 • @LordConqueror 15:43:35
  "ale przecież to nie jest żaden auschwitz. Nie ma porównania"

  Oczywiście, że nie ma porównania. Pan to wie, ja i wszyscy tutaj, ale proszę to powiedzieć jakiemuś usa-kowi. Przecież on często myśli, że to były polskie obozy... Kiedyś nawet czytałem, że jakiś powiedział, że nawet jeśli Polska była pod okupacją to... polski rząd musiał w tym brać jakiś udział... Załamka, prawda?
 • @LordConqueror 15:56:07
  Jejjj.... sorry. Ale dałem ciała. Ta tyrada to benek a nie dick. Przepraszam. I dziękuję za link.
  Teraz będę myślał jak mogłem ich pomylić.... załamka.
 • @Jasiek 15:37:48
  1. http://www.kki.pl/piojar/polemiki/jedwabne/gross2.html,

  2. http://padre.info.pl/jedwabne-klamstwo-w-ogrodzie-krasinskich-poklosie-bledu-lecha-kaczynskiego/.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 15:38:58
  Żeby z kimkolwiek zawierać sojusze najpierw samemu należy być wiarygodnym.
  Obecna III RP nie jest dla nikogo wiarygodnym partnerem, bo jest krajem słabym ekonomicznie i militarnie oraz nie jest suwerenna, a więc nie przemawiająca swoim głosem i w swoim interesie.
 • @LordConqueror 15:43:35
  A się się tym dość skutecznie gra.
 • @AdNovum 16:04:46
  Dzięki za linki i pozdrowienia. Temat muszę zgłębić.
 • @LordConqueror 16:05:08
  "My nie mamy wpływu na ten proces, ale mamy obowiązek wykorzystać go w naszym interesie, na ile to jest możliwe"

  Zgadza się - dobrze, że wybory będą. I może czekista coś ujawni na temat donka i makreli.

  Ukłony
 • @LordConqueror 16:13:37
  I jeszcze ci pasażerowie musieli by opłacić wziatki po czym "przyjaźnie" nastawieni ukraińcy mordy by im obili.
  Nie wiem czy Pan kiedykolwiek był na ukrainie i miał do czynienia z tą nacją?
  Bo gdyby Pan wiedział w czym rzecz i co w trawie piszczy, to zapewne nie mamiłby się rojeniami o możliwości sojuszu banderowców z Polakami.

  Na marginesie powiem Panu, że pierwszy przypadek nieukrywanej i bardzo agresywnej nienawiści wobec Polaków widziałem właśnie na ukrainie w 1978 roku, gdy banda ukraińców pobiła brutalnie turystów w pociągu na jakiejś podrzędnej stacji koło Lwowa.
  Oczywiście o tych faktach prasa komunistyczna nie informowała, co było błędem, bo dziś mieliby Polacy na ten temat pełniejszą wiedzę, czego można spodziewać się po tej nacji.
 • @LordConqueror 16:46:42
  Takich "incydentów" są tam setki, a może tysiące rocznie, o czym oczywiście żydomadia nie informują, bo mają szersze plany wobec ukrainy.
 • @AdNovum 16:24:53
  -- tu się z Panem zgadzam ! byłam wielokrotnie na Ukrainie -strach przed banderowcami wyniesiony z domu -nie pozwalał mi na spokojne zwiedzanie . Moja kuzynka , która chciała dostać się na cmentarz Orląt -została skatowana pałką przez milicjanta ukraińskiego -po powrocie do Polski , leżała 8 dni w szpitalu .
 • @Kodiak 18:19:57
  A co ty Ranger, przesłuchanie tu robisz?
  To nie gestapo albo lochy łubianki:)))))))
 • @AdNovum 16:24:53
  Ma Pan rację co do Ukraińców . Udają przyjaźń dopóki się im przytakuje, natomiast każde zaprzeczenie ich bredniom np. na temat "polskiej okupacji" czy "herojów z UPA" powoduje od razu wybuch nienawiści.

  Znam ich dobrze bo mam z nimi do czynienia od lat.
  Na ich bździny że "Polska ich gnębiła" najlepszą odpowiedzią jest pytanie w jakim języku rozmawiają w domu.
  Wtedy wytrzeszczają oczy ze zdumienia i odpowiadają - "oczywiście że po ukraińsku".
  Na to należy im zadać pytanie: a w jakim języku rozmawiają wasi bracia za Zbruczem ?
  Wtedy zamykają gęby bo to jest właśnie dowód na to jak ich Polska "gnębiła".

  Oczywiście powyższe odnosi się tylko do mieszkańców "Banderlandu".

  Ukraińcy na wschodzie i południu, ci rosyjskojęzyczni to jest ZUPEŁNIE INNY NARÓD.

  W czasie Rzezi Wołyńskiej Polacy uciekali przed banderowcami na wschód. Tam znajdowali pomoc i ochronę.
 • @AdNovum 07:26:45
  Turcja nie musi wpuszczać Amerykańskiego lotniskowca na Morze Czarne, Amerykanie mogą operować bezpośrednio ze swojego obecnego położenia i prowadzić naloty. Zresztą po co wpływać na Morze Czarne? Z Morza Śródziemnego będzie operował równie skutecznie, a przy okazji nie będzie wystawiony na atak Rosjan. Z Morza Śródziemnego USS George H.W. Bush obsługiwał już w swoim czasie samoloty operujące nad Afganistanem, Moskwa jest w jego zasięgu to ok 2600km. USA ma swoje grupy uderzeniowe w których skład wchodzą lotniskowiec, krążowniki rakietowe klasy Ticonderoga, niszczyciele rakietowe klasy Arleigh Burke z system Aegis Combat System i z najnowszą wersją Standard Missile czyli element tej nowej tarczy anty rakietowej, plus okręt dowodzenia i okręty podwodne, taka grupa była by zbyt łatwym celem na tak małym akwenie dla tego też nigdy cała tak grupa nie wpłynie na Bałtyk ani na może czarne, ale sama obecność nowego niszczyciela klasy Arleigh Burke jest wystarczająca ten okręt to tak naprawdę pływająca "tarcza anty rakietowa i przeciw lotnicza" dla sporego regionu która może w razie czego bardzo skutecznie pełnić rolę zapory przeciw lotniczej i przeciw rakietowej. http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/52384-625841393666462.jpg
 • @Kula Lis 62 08:48:50
  Dzięki za te informacje.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej