Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Kim jest nieukraińska trzecia siła?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka dni temu mianowany po zamachu stanu na Ukrainie nowy szef tamtejszego MSW, Arsen Awakow powiedział, że krwawe starcia na kijowskim Majdanie sprowokowała "nieukraińska trzecia siła"

Dodał, że:

"Prowadzone jest szerokie i poważne śledztwo. Myślę, że przyjdzie czas kiedy obnażymy fakty: kto strzelał, kiedy strzelał, z jakiego rozkazu. Fakty te zbierane są teraz w jedną całość. Mogę powiedzieć tylko jedno: kluczowym czynnikiem w tym starciu, które zmieniło się w krwawe pobojowisko w Kijowie, które postawiło kraj na głowie i wprowadziło nas w stan szoku- była trzecia siła. I nie była to siła ukraińska. Zsynchronizowane napaści na Ukrainę prowadzone są na całym północnym-wschodzie. Jednocześnie w 6 miastach wczoraj i przedwczoraj odbyły się masowe potyczki pod identycznymi hasłami, z tymi samymi metodami, tymi samymi grupami osób"

Tymi słowami obecny szef ukaińskiego MSW oskarżył rosyjskie służby, jak sam to określił, o to, że "były trzecią siłą".

Więcej o tej sprawie można dowiedzieć się w tym tekście:

adnovum.neon24.pl/post/106811,ukrainski-koktail

Ale sprawa nie kończy się na tym.

Otóż w dniu wczorajszym ujawniono treść telefonicznej rozmowy przewodniczącej Spraw Zagranicznych UE, Catherine Ashton z estońskim Ministrem Spraw Zagranicznych, Urmas'em Paet'ą.

Rozmowa ta dotyczyła krwawych wydarzeń jakie miały miejsce na kijowskim Majdanie. W jej trakcie rozmówcy dochodzą do wniosku, że:

"Ofiary śmiertelne w Kijowie, nie były spowodowane przez snajperów kontrowanych przez reżym Janukowycza, tylko przez strzelajacych do obu stron snajperów, wynajętych przez przywódców Majdanu"

Poniżej treść tej telefonicznej rozmowy:

 

"PAET:
 

Cieszy się on określonym, można powiedzieć, zaufaniem ludzi na Majdanie i i strony społecznej. A jeszcze – to bardzo nieprzyjemne… I Olga również o tym mówiła… Według wszystkich znanych nam przesłanek, ludzie, którzy byli zabici przez snajperów, z obydwu stron, zarówno milicjanci, jak i ludzie z ulicy… Działali ci sami snajperzy, zabijający ludzi z obydwu stron.

ASHTON:
 

Tak… to straszne

PAET:
 

Ona pokazała mi fotografie i powiedziała, że jako lekarz może mówić o jednym i tym samym, można powiedzieć w przenośni, „charakterze pisma”…

ASHTON:
 

Tak.

PAET:

… o jednym rodzaju naboi. A już zupełnie zatrważa to, że nowa koalicja nie chce prowadzić dokładnego śledztwa dotyczącego dokładnych okoliczności tego co zaszło. Stopniowo wzrasta przekonanie, że za tymi snajperami nie stał Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji.

ASHTON:
 

Myślę, że tą informacją należy się zająć. O tym się nie mówiło. Ale to ciekawe. O Boże…

PAET:
 

Tak. Zatrważające jest, że ten czynnik może zacząć żyć swoim życiem. On już na samym początku dyskredytuje nową koalicję…"

*                          *                            *

A teraz zamieszczę kilka zdjęć z Majdanu:

 

Pozostawiam to bez komentarza.

Pozdrawiam.

PS.

Na Morze Czarne  kieruje się amerykański niszczyciel  USS "Truxtun". Władze tureckie potwierdziły, że udzieliły zgodę na przejście tego okrętu przez cieśninę Bosfor, który ma ją przepłynąć w ciągu dwóch najbliższych dni.

PS.2

www.zerohedge.com/contributed/2014-03-06/snipers-are-commonly-used-%E2%80%9Cfalse-flag%E2%80%9D-terrorists

1. adnovum.neon24.pl/post/106811,ukrainski-koktail,

2. www.zerohedge.com/news/2014-03-05/behind-kiev-snipers-it-was-somebody-new-coaltion-stunning-new-leak-reveals-truth,

3. www.youtube.com/watch,

4. wiadomosci.onet.pl/swiat/estonia-msz-potwierdza-autentycznosc-rozmowy-szefa-dyplomacji-z-ashton/7qm2d,

5. www.youtube.com/watch,

6. www.youtube.com/watch.

 

KOMENTARZE

 • Oczywiście, to była "trzecia siła"
  Tylko naiwni i zadaniowani mogą myśleć inaczej. I pchają nas do katastrofy. Swołocz syjońska.
 • Wystarczy popatrzeć na fizys "premiera" Jaceniuka
  I na buźki oligarchów którzy przez nowy "rząd" są mianowani gubernatorami prowincji (muszą odebrać to co zainwestowali w Majdan).
 • @SpiritoLibero 10:29:03
  Niestety pranie mózgów zaczyna przynosić takie efekty, że ludzie zatracają zdolność logicznej analizy faktów.

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:23:54
  Jaceniuk, to ma takie fizys, że nawet po ciemku nie można się pomylić:))))

  Pozdrawiam.
 • @Czartoryski 11:26:49
  Raczej nieudana "Pomarańczowa Rewolucja" to jakby nieudana wersja tego, co obecnie ma miejsce na ukrainie.
  Zaś "katastrofa smoleńska" była wyrokiem za nieuprawnione mieszanie w globalnym tyglu.

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:23:54
  Wystarczy popatrzeć na fizys "premiera" Jaceniuka
  I na buźki oligarchów którzy przez nowy "rząd" są mianowani gubernatorami prowincji (muszą odebrać to co zainwestowali w Majdan).

  >>> Racja Ptaszniku
 • Porównanie
  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1920634_545682618862342_334736888_n.jpg
 • ...do autora tekstu...
  Ci ukraińscy żołnierze podchodzący do Rosjan z czerwonym sztandarem z czerwoną gwiazdą najprawdopodobniej trzymali sztandar jakiejś gwardyjskiej dywizji (może którejś z desantu morskiego?), która walczyła w wojnie w Afganistanie.

  Trzeba zdawać sobie z tego sprawę, że Ukraińcy w tej wojnie również walczyli tysiącami, i że nic tak nie łączy ludzi, jak wspólna walka z jakimś wspólnym wrogiem i krew, którą w tej walce się razem przelewało.
 • @Looking4Silence 16:50:54
  A tych z kijowskiego Majdanu kto szkolił:

  http://i60.tinypic.com/2igd669.jpg

  http://i.imgur.com/X1KtDWV.jpg

  http://kosciol.wiara.pl/files/14/02/23/174256_448225_DSC_7853_4_34.jpg

  ???????????????
 • @AdNovum 17:02:30
  Widziałem amatorów biegających z karabinami na kulki lepiej wyposażonych. Sam mam quasi mundur. Gdybym szedł na majdan to pewnie właśnie w nim. Daj spokój słaby sprzęt, słabe wyszkolenie jak na podobno 5 mld. wpompowane w to wszystko. Kupy się ta wersja nie trzyma.
 • Wybiórczość snajpera
  Dziękuję za stosowny dobór zdjęć przedstawiony przez moich rozmówców. Kiedy oglądałem film w notce obok: http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/106885,snajperzy-strzelali-z-hotelu-ukraina-a-ten-byl-w-rekach-demonstrantow , zauważyłem, że ofiary wywodziły się przede wszystkim z grona tych śmiesznie ubranych - w kolorowych kaskach, ubraniach. Jakoś nie zauważyłem ofiar ubranych w uniformy wojskowe.
 • @Looking4Silence 17:07:28
  Problem jest w tym, że z jednych chce pan uczynić pokojowych demonstrantów walczących z sowiecką okupacją Ukrainy, a z drugiej chce pan uczynić morderców i bandytów.

  To co pan czyni to zwykła propaganda. Moim zdaniem wszyscy ci, którzy myślą tak Stankiewicz, Kowale, Sikorskie, Piętaki, Kaczyńskie, Wildsteiny i inne powinny wyjechać z Polski na Ukrainę i tam poprosić najpierw ich o azyl a potem razem ze Swobodą, UPA i Banderowcami powinni podjąć walkę z ich wspólnym wrogiem, nie mieszając w to Polski i Polaków.

  http://www.youtube.com/watch?v=3xI6nPgsGNc
 • @Paweł Tonderski 16:58:33
  Ci co mieli zginąć trzeba było przecież jakoś oznaczyć. :)
 • @LordConqueror 17:30:01
  Bo tam w tych zamieszkach związanych z Majdanem nie byli sami Banderowcy, UPA i Swoboda, byli też inni.. To do swoich zdaniem pana mieli strzelać?
 • Czy USA wspierają neonazistów na Ukrainie?
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/03/03/czy-usa-wspieraja-neonazistow-na-ukrainie/#more-8145

  A tutaj o Trzeciej Sile

  Anti-Semitism comes full circle: Israeli Defence Forces unit led fascist militia in Kiev - How much involvement did Israel have in neo-Nazi coup d'état?

  http://www.sott.net/article/274819-Anti-Semitism-comes-full-circle-Israeli-Defence-Forces-unit-led-fascist-militia-in-Kiev-How-much-involvement-did-Israel-have-in-neo-Nazi-coup-d-etat
 • @Talbot 17:33:11
  USA i Izrael jak trzeba, to i wspierają al Kaidę albo Czeczeńców albo Afgańczyków albo Pakistańczyków albo Kosowo, po czym jak przyjdzie za kilka lat inna chęć to zaczynają z nimi walczyć . :))))


  Biznes jest biznes, a Polacy się tym ekscytują i dalej popierać Izrael i USA. :)))
 • @LordConqueror 17:30:01
  A przy tej okazji sprawdziłbym, ilu ludzi ze Swobody w tych zamieszkach zginęło? Czy ktoś to już sprawdzał?
 • @Paweł Tonderski 17:21:54
  Jakby Ci to powiedzieć. Tam zginęli ludzie. I to zdecydowana większość po stronie demonstrantów. Berkutowcy strzelali do ludzi. Większość demonstrantów nie miała broni, nie miała koktajli mołotowa. Część z nich jednak postanowiła się aktywnie bronić i stąd przygotowania. Nie dziwię się im szczerze mówiąc. Policja która wyciąga ludzi ze szpitala i katuje zasługuje na to co właśnie tam dostała.

  Nie musi Pan wklejać mi filmików o ludobójstwie UPA. Moja rodzina pochodzi spod Stanisławowa i mam doskonałe informacje z pierwszej ręki. Ale ukraińcy to nie tylko UPA.
 • @Paweł Tonderski 17:32:55
  Ale dobrze, że Dawida Wildsteina nikt nie kropnął, bo dopiero by była międzynarodowa chryja a i nowego bohatera narodowego byśmy mieli i kilka nowych pomników. :))))
 • @Looking4Silence 17:39:23
  Sprawdź kim byli ci ludzie, czy jakiś człowiek ze Swobody w tych zajściach poniósł śmierć?

  Jeżeli tak, to kim byli, i ilu ich zginęło.

  Gdy ludzie zaczynają do siebie strzelać, bić się metalowymi drągami i obrzucać koktajlami Mołotowa to zazwyczaj w efekcie tego giną.
 • @LordConqueror 17:43:41
  No jak to przecież tam zginęli ludzie, nie chcesz wiedzieć kto strzelał, kto zginął i kto wydawał rozkazy? To twoim zdaniem dzielenie włosa na czworo?

  Ale ja na Majdanie nie widziałem przed tymi wydarzeniami żadnego amerykańskiego polityka, widziałem za to szczekających polskich polityków? To oni wykonują rozkazy Amerykanów?
 • @Looking4Silence 17:07:28
  Widzisz ja nie komentuję twoich zdjęć, które w kontekście post'a są po prostu zwyczajną manipulacją, dlatego też w odpowiedzi na twój komentarz zamieściłem zdjęcia przedstawiające zmilitaryzowane bojówki Prawego Sektora i jedno zdjęcie oficera IDF.
  Jeśli jednocześnie piszesz, że taki ekwipunek w jaki wyposażeni są ludzie na tych zdjęciach może posiadać każdy amator biegający z karabinami na kulki, to albo musisz kupić sobie lepsze okulary, albo jeśli ich nie nosisz, powinieneś natychmiast udać się do okulisty, albo też po prostu wykazujesz, podobnie jak z tymi zdjęciami załączonymi w poprzednim komentarzu, złą wolę
 • @LordConqueror 17:30:01
  Proste, na majdanie ludzie ginęli już wcześniej, media i społeczeństwo zdążyły już zasymilować "dzienną dawkę śmierci" z majdanu. Jednak jeżeli chce się wywołać szok i przerażenie oraz sparaliżować aparat władzy aby władzę przejąć, dawka śmierci musiała być znacznie wyższa - do tego potrzebny był snajper.
 • @Looking4Silence 17:39:23
  A w jakim mieście Pan obecnie mieszka?
 • @LordConqueror 17:47:05
  Pokaż akta urodzenia swoich bliskich, którzy się stamtąd wywodzą, i przestań pisać bajki pisowski propagandzisto, czy jakiś inny.


  I nie zmieniaj tematu. :)

  I jak chcesz walczyć za Ukrainę to zawijaj dupę w troki i dalej na majdan do Banderowców, a Polaków w to nie mieszaj.
 • @Paweł Tonderski 17:50:24
  Nie ten kierunek - Troki to Litwa :))
  BTW, mnie też odeślesz do kraju przodków, polski patrioto?
 • @AdNovum 18:02:44
  Mieszkam w Krakowie.
 • @Looking4Silence 18:03:33
  To jeszcze proszę przybliżyć mi na jakiej dzielnicy, bo może jesteśmy sąsiadami?
 • @AdNovum 18:06:10
  na Prokocimiu :)

  odnosząc się zaś do Polemiki co do zdjęć. Zdaję sobie sprawę, że prawy sektor to zwolennicy UPA i nie są oni z mojej bajki. Nienawidzę tłumicieli wolności. Ale znaczna większość majdanu to zwykli Ukraińcy i pokazywanie zmilitaryzowanych bojówek prawego sektora jako reprezentantów majdanu to manipulacja.

  Mając na uwadze powyższe, nawet to, że część ukrainców/majdanu jest pro UPowska w interesie Polski jest wyrwanie Ukrainy spod wpływów Rosji. Bo to stwarza możliwość wejście ich pod nasze wpływy. Najpierw gospodarcze a potem być może polityczne. Sama Polska jak to pwoiedział już Lord, będzie zależna mniej lub bardziej od Niemiecj ( jeśli nie politycznie to gospodarczo z uwagi na uwarunkowania prawa UE)
 • @LordConqueror 18:13:12
  Nie chcieli Lwowa, ale po wojnie walczyli o Bieszczady i część województwa lubelskiego.

  DOBRE:)))))))))

  Nie wiem gdzie Pana uczyli historii, ale na pewno nie w Polsce:))))))
 • @LordConqueror 18:19:51
  Też tak uważam. Granica państwa federacyjnego ( lub choćby swego rodzaju unii państw) winny oprzeć się co najmniej na Dnieprze, zawierać Słowację, Czechy, Węgry, Rumunię, Serbię i Chorwację. Byłby to ogromny rynek, ogromny organizm gospodarczy z którym wszyscy w Europie musieliby się liczyć a byłby zauważalny na świecie.

  Polska i Ukraina jest kluczem do pokoju i potęgi w Europie a jak niektórzy mówią do panowania nad Europą zaś z punktu widzenia Rosji panowanie nad Europą oznacza w efekcie dominację na świecie. Nie można na to pozwolić chyba, że chcemy żyć jak niewolnicy.
 • @Looking4Silence 18:13:23
  Bronowice.

  "Sama Polska .....będzie zależna mniej lub bardziej od Niemiec"- a kto finansował, szkolił i przygotował obecną ukraińską rebelię?

  A kto szkolił, finansował i w jakim celu, ukraińskich szowinistów w okresie międzywojennym i podczas okupacji ukrainy przez wojska niemieckie?
 • @AdNovum 18:17:42
  O, w czasie wojny tez... A Ty gdzie się uczyles historii Bieszczad? W polskiej szkole? Oj, to zal mi cie, szczerze zal... Zrszta mniejsza o zlosliwostki - ta historia jest caly czas zaklamywana i to z kazdej streony - ruskiej, ukrainskiej, polskiej
 • @LordConqueror 18:22:28
  I dlatego mordowali Polaków we Lwowie i w okolicach po jego "wyzwoleniu" przez niemców pod koniec czerwca 1941 roku?
 • @DelfInn 18:30:02
  Przedstaw więc to historię prawdziwą i niezakłamaną, bo może rzeczywiście polska historia jest zakłamana, natomiast ukraińska historia jest bardzo prawdziwa. Zresztą podobnie jak historia "narodu wybranego" i izraela:)))))
 • @AdNovum 18:32:04
  Dobrze. Może dlatego moje podejście jest takie jakie jest ale mojej rodzinie udało się uciec w zasadzie okupiwszy ten okres tylko stratą majątku bez tragedii zabójstw.

  Uważam, że pojednanie naszych narodów jest możliwe. Uważam, że jeśli chcą oba coś znaczyć to jest konieczne. Sami wpadniemy w łapy albo rosyjskie albo niemieckie. Ponadto napewno będziemy napuszczani na siebie nawzajem będą przypominane Beresteczko, Wołyń, czy polonizacja.

  Problem polega na tym, że budowanie polega na patrzeniu w przyszłość nie zapominając o przeszłości.


  Tak się zaczyna preambuła do unii horodelskiej któa uczyniła z Polski i Litwy Potęgę:

  " Wiadomo wszystkim, że nie dostąpi zbawienia, kto nie będzie wspierany tajemnicą miłości... Przez nią prawa się tworzą, królestwa rządzą miasta porządkują i stan rzeczypospolitej do najlepszego końca dochodzi... a kto nią wzgardzi, wszelkie dobro utraci."

  Oni pamiętali, dlaczego my nie?
 • Trzecia siła:
  Mordercy polskich rodzin na Kresach, banderowcy, żydowscy bojówkarze, rządząca polska klasa polityczna POPiS, międzynarodowa Masoneria, Syjoniści, i Sataniści klubu "Czaszka i Kości" (Skull & Bones) John'a Kerry-Cohen'a - Z PEŁNYM POPARCIEM p.Opary, bloggerów NEon'u, Klubu Inteligencji Polskiej, Konwentu Narodowego, oraz Polskiej Racji Stanu.
  Nikt nawet nie zaprotestował!
 • @AdNovum 18:36:20
  Tobie się wymyka spod kontroli chyba nie tylko klawiatura ale i dekiel, widzę ;>
 • @LordConqueror 18:40:03
  POLSKA ISTNIEJE PONAD 1000 LAT!!!!!!

  Ukraina zaś z racji pijanego Jelcyna od

  AŻ NIECAŁYCH 23 LAT:)))))))))))))

  Bogatą historię ma to "państwo", któremu nadali granice bolszewiccy okupanci rosji.
 • @DelfInn 18:43:37
  To tyle masz do powiedzenia, uszkodzony dekielku-trollku:)))))

  Jeśli zaś trollu źle widzisz to idź do okulisty, chyba cię na niego stać?

  A teraz odpowiedz mi skąd ty tu się wziąłeś delfiatko, co?

  Z kibucu czujnie przy klawiaturze kontrolujesz polin?
 • @AdNovum 18:45:34
  Polska nie istnieje 1000 lat ale nie trzeba się o to kłócić. Jasne jest co chcesz powiedzieć przez to. Że skoro Państwo młode to nie koniecznie zasługuje na istnienie. Przypomina mi to sformułowanie " Państwo sezonowe" w stosunku do II RP.

  Naród ukraiński bezsprzecznie istnieje i ma prawo do własnego państwa. A unia między naszymi państwa winna być oparta na poszanowaniu praw drugich do samostanowienia.
 • @Looking4Silence 18:52:35
  http://narodowcy.net/wp-content/uploads/2011/07/bandera.jpg
 • @LordConqueror 17:11:46
  a ten nagi facet, powieszony za jaja, z obciętą głową, to kto ? Ty ?
 • @AdNovum 18:29:32
  ...a kto finansował, szkolił i przygotował obecną ukraińską rebelię?


  na krótko przed strzelaniną na majdanie miałem okazje rozmawiać z Ukrainką pracującą w Warszawie na temat tego co się u nich dzieje i wyglądało to mniej więcej tak:

  Co sądzisz t tom co się dzieje teraz w Kijowie?
  - eee ja tam się polityką nie interesuje

  Ale chyba swoje zdanie masz?

  -ogólnie to ja nie wiem ale wiem że od nas( w sensie okoliczne miejscowości pani pochodzi z okolic Lwowa) dużo ludzi jeździ na Majdan stać

  Jak to stać?

  No stać. płacą 300 hrywien dziennie

  Ale kto płaci? kto ma takie pieniądze?

  No jak to kto!? Kliczko!

  jest to wszystko do sprawdzenia jak by ktoś chciał


  I niestety na Majdanie zginęli od kul właśnie tacy stacze, że tak się wyrażę. Reszta była dobrze oznakowana i rozpoznawalna dla snajperów......
 • @Grzesiek 19:20:25
  Wiem o tym, ale dzięki za poruszenie tego tematu.

  Powiem tylko, że tym, którzy nam Polakom tego piwa naważyli trzeba będzie wystawić sowity rachunek.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 17:58:08
  A po co ja mam walczyć o Krym? Nie zamierzam zawsze pisałem, że Polacy nie powinni popierać w tym konflikcie, ani jednej ani drugiej strony.

  Jak chcesz walczyć za czyjąś wolność to idź i walcz, ale nie wciągaj do tego innych Polaków i Polski.
 • @DelfInn 17:57:18
  Ty też chcesz walczyć za czyjąś wolność kosztem Polski, nie widzę problemu zaciągnij się do litewskiej armii i możesz walczyć z Polakami na Litwie. Nie widzę problemu. Tylko nie pisz,że to jest w interesie Polski i Polaków, i że tym zaszkodzisz Rosji.
 • Żydy mamią Polaków Lwowem
  Judzenie Polaków "na Wilno i Lwów" jak dotąd zawsze było skuteczne i kosztowało mnóstwo polskiej krwi.
 • @LordConqueror 17:11:46
  Masz rację, trochę pojechałem...
  Nie swołocz ale kretyni i debile, to na pewno. Jest wiele źródeł informacji a ktoś, kto czuje się na siłach komentować powinien umieć kojarzyć podstawowe fakty. I przede wszystkim nie czerpać wiedzy z tv.
  Jeśli nie potrafi to wara od klawiatury.

  Mi dziadek zawsze powtarzał - naucz się słuchać a potem mów.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:26:50
  Zgadza się!

  Zresztą tak samo mamią banderowców ziemiami, które niby im się należą od Polski.

  Tym sposobem ciągle prowadząc takie zagrywki mogą nas bezkarnie okradać.

  Chyba najwyższy czas z tym skończyć?

  Pozdrawiam.
 • Z PEŁNYM POPARCIEM -
  - p.Opary, bloggerow NEon'u, Klubu Inteligencji Polskiej, Konwentu Narodowego, oraz Polskiej Racji Stanu.
  Nikt nawet nie zaprotestował!

  ROZUMIECIE CO SIE STAŁO?
 • Dla osób, które nie rozumieją mechanizmu tego typu prowokacji
  polecam do obejrzenia film "Rewolucji nie pokażą w telewizji". Film przedstawi nieudaną próbę obalenia Hugo Chaveza w 2002r. Jest to niemal identyczny scenariusz jak w Kijowie. Mamy tłum, policję, nieznanych snajperów i odpowiednio ustawione kamery. Po obejrzeniu zupełnie inaczej spojrzycie na te zdarzenia.

  http://www.youtube.com/watch?v=N716-wNnlaw
 • Jeden kraj dwa narody
  W Doniecku powtórzyła się historia z Charkowa.
  Grupa "Majdanowców" przyjechała robić rewolucję.

  Doniecczanie spuścili im wp.....l i uratowała ich dopiero interwencja policji, która wywiozła ich "czornymi woronami".

  Na Ukrainie są dwa całkowicie różne narody.
  Donieck. Charków, Ługańsk, Nikołajew, Chersoń, Odessa nie chcą słyszeć o Euromajdanie ani o UE. Okrzyki tłumu na filmie nie pozostawiają wątpliwości.

  Ciekawe co zamierza z tymi rosyjskojęzycznymi obywatelami zrobić banderowski "rząd" w Kijowie.
  Reedukować, pozamykać, wyriezać ?


  http://www.youtube.com/watch?v=hjvhi7oNbfQ#t=78
 • @AdNovum 19:23:22
  Coś mi się wydaje że piwo wypije ktoś inny a My Polacy będziemy musieli zapłacić za ten browar. I to bardzo słono..... Obym się mylił....
 • Autor!
  Tak trochę od twego logo albo co nad nim jest,-Prawda zawsze zwycięża-,chciałbym Ci zadeklarować i moje podobne hasło -Prawda Zwycięży - wychodzi od nauk mistrza Jana Husa.
  Toczy się spór o to co dla nas będzie dobre w związku z wydarzeniami na Ukrainie.Niestety,zostaliśmy wkręceni w bardzo niebezpieczną grę i jedno z czym się muszę zgodzić to jest ,że dla nas to będzie miało bardzo niekorzystne w wymiarze ekonomicznym konsekwencje.Taka trafna odpowiedz co do zaistniałej sytuacji dzisiaj, to jako jedyny w telewizji się odważył wypowiedzieć Grzegorz Kołodko,atakując rząd.Nasz wielki brat z USA jak tylko usłyszał ,że jesteśmy gotowi wyłożyć gdzieś koło 140 mld.złotych na zbrojenie od razu się uaktywnił
  A tak trochę muszę przyznać racje Putinowi oskarżając Polskę o szkolenie bojówkarzy na majdanie,przecież te wszystkie wizyty polityków na majdanie to jakaś forma szkolenia,przecież ci nasi politycy to nie byli przedstawiciele narodu którym chodziło o to by walczyć z korupcją tak jak by u nas jej nie było.
  Tu teraz właściwie idzie o to czy europa włącznie z Rosją ,jest w stanie sobie jakoś poukładać współżycie,czy rzeczywiście naszym jedynym zagrożeniem jest niby militarne zagrożenie ze strony Rosjan.
  To zagrożenie rzeczywiście idzie z tej strony,strony kierowanej omownie trzecią siłą.
 • @Zdzich 20:15:09
  Jak co się stało?
  Powyłaziło w końcu robactwo z zakamarków. Zaczęli piać razem Michnikiem i Sakiewiczem. Kto Polak to nie skrewił.

  Ja już sobie małą listę zrobiłem. A nuż się przyda?
 • -----------------Putin WYGRAŁ by świat -miałby go u stóp
  --NAPRAWDĘ ! świat byłby jego --powinien powiedzieć PUBLICZNIE 6 wyrazów --tylko 6-----TO WY ŻYDZI gotujecie światu TERROR
 • bajeczki
  nie ma żadnej 3 siły - to kit dla naiwniaków.
 • @Muni 21:25:34
  Może masz rację.
  Chazaria kontra Rosja.
 • @Czarny Borys 22:32:37
  :))) -widzisz Pan ! my Słowianie kombinujemy TAK ! --goj i żyd -kogo Pan wolisz widzieć za oknem po przebudzeniu ?? niebieskooką GOJKĘ czy żyda o płaczących oczach z sępim nosem :)) i nakazem eksmisji z ojcowizny ?
 • All
  Zakładamy, że żadna ze stron nie miała snajperów - kto strzelał?
  Zakładamy, że obie strony miały snajperów i prawo otwarcia ognia - czemu ofiar jest tak mało?
  Zakładamy, że obie strony miały snajperów, ale tylko jedna prawo otwarcia ognia - czemu ofiary są po obu stronach?

  Ofiar jest tyle ile powinno i w proporcjach idealnych. Zginęło circa 80osób, z czego kilkanaście milicji. Byłby przypał, gdyby zginęło 70berkutu i trzech majdanowców. I nie prowokowano by berkutu, gdyby zginęło 70majdanowcówi i jeden milicjant.

  Snajper w pododdziale stosunkowo rzadko strzela. Jego główne zadanie to obserwacja. Rzadko dostaje rozkaz ogień wolny. Kilku snajperów z rozkazem ogień wolny, zrobiłoby 500 trupów na tym majdanie w jedno popołudnie. Miedzy obiadem, a podwieczorkiem. Ani jeden milicjant by nie zginął.
 • @ninanonimowa 22:42:18
  ::)) zapędziłam się -- i zielonooką GOJKĘ
 • @Czarny Borys 22:53:46
  Sugeruje, że ktoś chciał wysadzić sytuację. Dokonać przesilenia. Krwawego.
  Nie podejmuje się wskazywać kto, ale prawdopodobieństwo, że takie stanie bez efektu przez kilka miesięcy, mogło kogoś znudzić. Był impas, po tych wydarzeniach impasu nie było. Kto zyskał? Majdan? Tzn kto i co zyskał?
  Putin? Chciał sprowokować Janukowycza do rzezi? (nie tego co się stało. Mam na myśli prawdziwą rzeź.)
 • @Czarny Borys 23:21:14
  Może tak być bracie, może nie być. Mogło też coś po drodze nie wyjść i teraz mamy wersję dostosowaną do nowej sytuacji. To się często po fakcie wydaje, że był wcześniej sztywny scenariusz, który aktorzy precyzyjnie odgrywali.
  Nie dojdziemy tego na podstawie sweet foci opychanych telewizorom, abyśmy się podniecani. Historycznie, w zasadzie, można założyć, że to co pokazuje tv to lipa. Nawet jeśli posiadamy jakiś wywiad państwowy.
  No co, telewizja jest niezależna i pokazuje prawdę?
  Toć to by była sensacja..
 • @SpiritoLibero 21:20:56
  Ja tu o robactwie, ktore nie powyłaziło, tylko czekało i czeka w milczeniu. Konsekwencje sa olbrzymie i beda jeszcze wieksze. Wszystkie szanse na lepsza przyszlosc stracone. Reszta chyba na prywie - o ile zechcesz.
 • Szok
  Odsłuchałem.

  "Impressions are sad"
  "No trust for the politicians of the new coalition"
  "they have dirty past"
  "they trust level is absolutely low"
 • @xbodek 20:40:26
  Dzięki za zamieszczenie tego filmu.

  Jeśli zaś chodzi o mechanizm jaki oni wykorzystują do organizowania tzw. "spontanicznych rewolt społecznych" to zastosowali po raz pierwszy tą metodę organizując rewolucje październikową w rosji.
  Później tylko była ona coraz bardziej doskonalona, ale sedno pozostało to samo: po prostu jest to sterowana z zewnątrz prowokacja mająca na celu obalenie niewygodnej władzy przy pomocy podburzonego tłumu.

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:46:56
  Bo granice są tam od wschodu sztuczne.
  Proszę przeanalizować historię tych ziem i okaże się, że ukraincy tak naprawdę powinni zapomnieć mniej więcej o 1/3 swego wschodniego terytorium.

  Pozdrawiam.
 • @Grzesiek 20:54:09
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @dalmichal 21:06:37
  O kosztach jakie już Polska poniosła w związku z ukraińska hucpą wspomniałem tu:

  http://adnovum.neon24.pl/post/106736,ukraina-coraz-blizej-wojny-swiatowej

  Natomiast ile to będzie nas kosztowało w przyszłości to właśnie przyszłość pokaże, i jak sądzę będzie to bardzo słony rachunek.

  Natomiast rola jaką odegrali nasi politycy na kijowskim Majdanie obnażyła ich prawdziwą, antypolską i antypatriotyczną twarz- co jest swoistym sukcesem, bo może spowodować pewne przewartościowanie ocen społecznych sceny politycznej.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 22:42:18
  :)))))))))))

  Pozdrawiam.
 • @Torin 22:44:11
  Słuszne spostrzeżenie.

  Kto więc strzelał majdanowcom w plecy?

  Pozdrawiam.
 • @Czarny Borys 22:53:46
  Stron było cztery.
 • @Czartoryski 23:50:12
  On był ofiarą "resetu" i jego brat b. dobrze o tym wie.

  Dlatego też bardzo znamienne jest to, że mimo wszystko J.K. zdecydował się na działanie z rozkazu tych samych sił i udał się do Kijowa.

  Pozdrawiam.
 • @Zdzich 01:58:11
  Jasne. Kameralniej :)
 • @AdNovum 15:07:45 skomentuj to. Czyżby Kreml nie miał racji?
  Kreml ma "prawną" podkładkę pod inkorporację Krymu. Skoro w Kijowie tworzy się nowe państwo, to stare traktaty nie obowiązują. Prawda, jakie proste? Wojna o Krym toczy się na różnych frontach. Tym najbardziej spektakularnym - zbrojnym na półwyspie. Ale gruszek w popiele nie zasypiają też kremlowscy propagandyści w Moskwie. "Prawną" wykładnię postępowania władzy jasno wyłożył Walerij Wanin, przedstawiany jako członek międzynarodowego towarzystwa prawniczego na antenie telewizji Life News.

  - W świetle sytuacji rewolucyjnej, która rozwinęła się na Ukrainie, a którą wsparł Zachód - przecież nasi zachodni koledzy mówią, że jest to rząd rewolucyjny i tworzy się nowe państwo ukraińskie. Toteż nasz prezydent może powiedzieć, że skoro to nowe państwo, to Rosja nie jest zobowiązana do zachowania jego jedności terytorialnej

  - stwierdził Wanin w telewizyjnym studio.

  W ten sposób Rosja uzasadnia złamanie podpisanego w 1994 roku memorandum budapesztańskiego, zgodnie z którym zobowiązała się nie naruszać suwerenności i jedności terytorialnej Ukrainy.

  Jak dowodzi rosyjski specjalista państwo, o którym mówi umowa, prawnie nie istnieje, ponieważ legalnie wybrany prezydent Janukowycz został odsunięty od władzy w drodze zbrojnej rewolucji. A to znaczy, że Kijów jest już stolicą innego państwa, do zachowania integralności którego, Rosja nie jest zobowiązana.

  Przypomnijmy umowa z 1994 r. miała na celu rozliczenie się między armią Rosyjską i Ukraińską. Zawarto wtedy porozumienie dotyczące uzbrojenia Ukrainy, możliwości produkcji maszyn wojskowych dzięki technologiom opracowanym w Związku Radzieckim. Ukraina zgodziła się na rezygnację ze statusu mocarstwa atomowego, pod warunkiem gwarancji niepodzielności terytorium Ukrainy.

  Gwarantami Memorandum Budapeszteńskiego zostały Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania. Kraje te zobowiązały się m.in. do respektowania granic Ukrainy i do powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko integralności terytorialnej i niepodległości politycznej Ukrainy. Zobowiązały się też, że nie użyją przeciwko niej siły.

  Podważenie ciągłości państwa to jedyna droga "zachowanie twarzy" przez Moskwę na forum międzynarodowym. Można więc przypuszczać, że Kreml tej linii, nie zważając na fakt, że tymczasowy rząd Ukrainy został wybrany przez legalnie działający parlament.

  Dlatego prawdopodobnie szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow nie zgodził się na spotkanie z Andrijem Deszczycą, szefem dyplomacji ukraińskiej, w Paryżu. Bo to mogłoby zostać odczytane jako legitymizacja obecnego ukraińskiego gabinet. A tym samym i tak wątła podstawa do nieprzestrzegania międzynarodowej umowy ległaby ostatecznie w gruzach.

  Tak więc dezinformacja i propaganda trwa w Moskwie najlepsze. A widzowie Life News (przypomnijmy, to ta sama stacja, która kilkanaście minut po katastrofie smoleńskiej informowała o czterech nieudanych podejściach do lądowania podjętych przez polskich pilotów) mogą się dowiedzieć, że dziesiątki zwolenników Pawła Gubarjewa ( zatrzymanego przywódcy ruchu separatystycznego w Doniecku) wyszło na ulicę by protestować w jego obronie. Na portalu można też przeczytać wywiad z żoną aktywisty. No i oczywiście informację, że parlament Krymu podjął decyzję o przyłączeniu półwyspu do Rosji. A także, że Putin pozdrowił uczestników paraolimpiady. Ze wszystkich newsów ze świata na temat ukraińskiego kryzysu - na odnotowanie przez portal zasłużył jedynie ten o wprowadzeniu sankcji wizowych dla urzędników Rosji i Ukrainy.

  Czy przy takim dawkowaniu wiedzy o świecie można się dziwić, że większość Rosjan nie ma pojęcie co naprawdę dzieje się na Krymie i w Kijowie? Choć jeśli prześledzić wpisy pod informacjami, to widać, że niektórym internautom udaje się odrzucić propagandowy przekaz. Bardzo, bardzo nielicznym. Autor:
  Anna Sarzyńska
 • @SpiritoLibero 21:20:56
  Ja także, tak trzeba. Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 21:34:47
  Chazaria/Aszkenazi kontra Sefardyjczycy, tak jest prawidłowo.
 • @Kula Lis 62 09:39:21
  Ja nie muszę już tego komentować, bo zrobili to za mnie zagraniczni analitycy:

  http://www.zerohedge.com/news/2014-03-06/russian-perspective-there-will-be-war-ukraine

  Dzięki za uzupełnienie tematu i

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:54:34
  Oto czciciele OUN, UPA, SS Bandery oraz działacze SSwobody z obecnego rządu Ukrainy: Arsenij Jaceniuk - premier(Jaceniuk jako banderowiec prosi Polskę o pomoc. Biedaczyna musi być zdesperowany i nie dziwię mu się. Jaceniuk to podnóżek Julii Tymoszenko, mówienie w tym kontekście o tym człowieku jako istotnym polityku to nieporozumienie. Kolejny człowiek chazarskich oligarchów, ani lepszy ani gorszy od Janukowycza. Po pomarańczowej rewolucji zniszczył przy udziale swojej promotorki Julii, legalnego prezydenta Juszczenkę, podobnie skończy on sam i tzw. majdan gdy Ukraińcy przekonają się co warte były zapewnienia zbankrutowanych polityków. Tyle, że wtedy Ukraina będzie już bez Krymu i bez zagłębia donieckiego), Ołeksander Sycz(rodzina "naszego" Sycza, pomiotu banderowskiego rezuna w polskim knesecie) - wicepremier, Andrij Mochnyk - minister środowiska, Ihor Szwajka - minister rolnictwa. Obok nich: Ołeh Tiahnybok - hetman SSwoboda, Borys Tarasiuk - ataman SSwoboda. A teraz szukają kasy z JewroUE na siebie i na pomniki "gierojom sława" z UPA i SS Galizien. Ciekawe czy dostaną?
 • @AdNovum 09:54:34 WOR Z WOROM!
  http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/512c5cad6c37edb98ae91c8a76c3a291/143786c0-a5b0-11e3-82b8-0025b511229e.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=23/50&srcy=49/100&srcw=99/100&srch=41/50&dstw=640&dsth=360
 • @Czartoryski 10:52:32
  Jeśli Majdan zadecydował o losach Ukrainy....jest legalne ! Jeśli Parlament i referendum na Krymie o losach Krymu ...jest nielegalne !
  Może ktoś nam te polityczne jewrounijne i usizraelskie standardy wyjaśnić ....? Pzdr!
 • @AdNovum 09:54:34
  Tsn.ua: "przedstawiciel Rosji przy ONZ informuje o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Ukrainą". Prawy Sektor szykuje się do wojny o Krym. Moskwa nie uznaje legitymizacji obecnych władz na Ukrainie, dlatego zrywa stosunki dyplomatyczne z Ukrainą – powiedział stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin. Rosyjskie MSZ oświadczyło, że decyzja NATO w sprawie rewizji współpracy Sojuszu Północnoatlantyckiego z Rosją pokazała "stronnicze stanowisko" zajmowane przez NATO w związku z wydarzeniami na Ukrainie.

  Za wyjątkowo niebezpieczne uważamy próby wciągnięcia +czynnika NATO+ (w sprawę) Ukrainy, gdzie już teraz sytuacja jest złożona i drażliwa, gdyż wprowadza dodatkowe napięcie i podkopuje perspektywy uregulowania sytuacji

  - oświadczyło rosyjskie MSZ.
 • @AdNovum 09:54:34
  Krystyna Grzybowska dla wPolityce.pl: Europejska góra urodziła mysz. Zapowiedź, że w razie czego UE wprowadzi sankcje gospodarcze, jest blefem. Tusk po czwartkowym szczycie Unii Europejskiej poświęconym kryzysowi na Ukrainie, dodajmy - nadzwyczajnym - oświadczył:

  Osiągnęliśmy wspólnie więcej niż byliśmy w stanie przypuszczać jeszcze kilkanaście godzin temu.

  Owszem, coś tam osiągnęli szefowie unijnych elit, ale nie razem, tylko osobno. Każda reprezentacja tej niby wspólnoty broniła swoich interesów, interesy ukraińskiego narodu pozostawiając w rękach Kremla.

  A jak już udało się wypracować jakieś stanowisko, wspólne dla wszystkich interesów, prezydent USA Barack Obama pogadał sobie z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem i po godzinie panowie doszli do wniosku, że różnią ich poglądy na sytuację na Krymie. Zupełnie jakbym słyszała kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Bowiem zarówno ona jak i Obama postawili na dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu. Dyplomatyczne, to znaczy jakie? Będą się strony europejskie z euroazjatyckimi spotykać raz tu, raz tam, dyplomaci rosyjscy będą zapewniać, że ich wierchuszka respektuje prawo międzynarodowe i dba o prawa narodu ukraińskiego, którym rządzi bezprawnie wybrany rząd. A Rosja już taka jest, nie pozwoli na łamanie prawa. Ci europejscy dyplomaci będą twierdzić, że to Rosja złamała międzynarodowe prawa i powinna wycofać się z Krymu. To znaczy niekoniecznie wycofać z Krymu, ale wycofać oddziały do krymskich baz. A Putin na to, że Kreml nie ma żadnego wpływu na wydarzenia na Krymie, że to ludność rosyjskojęzyczna organizuje się samorzutnie, żeby się bronić w ramach samoobrony. Oczywiście nikt w to nie wierzy, ale prezydent wielkiej Rosji nie zamierza bronić swego wizerunku na Zachodzie. Na Zachód przyjdzie pora, teraz toczy się batalia o Wschód.

  Unia Europejska zagroziła sankcjami, poniekąd dyplomatycznymi, bo zapowiedziała wprowadzenie zakazu wydawania wiz dla rosyjskich przywódców i zamrożenie ich aktywów , jeśli w ciągu kilku dni Rosjanie nie wycofają wojsk z Krymu. I cukierek dla Kijowa: jeszcze przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie UE podpisze polityczną część umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Pytanie tylko, z jaką Ukrainą, czy z całą czy może okrojoną o Krym i wschodnią część kraju. Prominencja rosyjska załamie się z powodu tych wiz, bo właśnie zamierza udać się na zwiedzanie Paryża i Berlina. Reasumując: nic się nie stało, to tylko europejska góra urodziła mysz.

  Wszyscy już wypowiedzieli się negatywnie o Putinie i o Rosji, jako państwie nieobliczalnym i zbójeckim. Co za przenikliwość! Kreml do napaści na Krym przygotowywał się od miesięcy, wszystko zostało precyzyjnie zaplanowane i przeprowadzone. Podczas gdy na Majdanie obywatele walczyli o swoje prawa do integracji z Unią Europejską, ta zajmowała się przygotowaniami do wyborów do Parlamentu Europejskiego i typowaniem kandydatów na szefa Komisji Europejskiej. My tu w Polsce mieliśmy swego kandydata, Donalda Tuska, a Donald Tusk zajmował się duperelami wizerunkowymi, a nie polską polityką wschodnią. Nic dziwnego, że jego minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski postraszył ukraińskich opozycjonistów krwawą jatką, jeśli nie podpiszą porozumienia z Janukowyczem. I podpisali, tak się bali Sikorskiego. Na szczęście Majdan nie.

  "Zintegrowany" organizm europejski, liczący pół miliarda obywateli i zajmujący większość kontynentu jest bezbronny, politycznie, gospodarczo i militarnie. Te wizowe ograniczenia dla rosyjskich przywódców to ma być prawdziwy cios w stabilność rosyjskiego imperium. Koń by się uśmiał. Ale taki wyraz protestu wobec bezprawia nic nie kosztuje, bo zapowiedź, że w razie czego UE wprowadzi sankcje gospodarcze, jest blefem. Jakie to mianowicie miały by być sankcje?

  Rezygnacja z rosyjskiego gazu, wycofanie inwestorów, a może zamrożenie wymiany handlowej. Angela Merkel dała wyraźnie do zrozumienia, że choć
  Putin stracił kontakt z rzeczywistością, to ona wręcz przeciwnie. A rzeczywistość wymaga dbania o niemieckie interesy i realizację dalekosiężnych planów opanowania Europy przez dwa wiodące mocarstwa, Niemcy i Rosję. Krymski kryzys jest w tych planach mało ważnym detalem, który da się obejść. Dyplomatycznie.
 • @Czartoryski 12:46:50
  Zachód dał sobie czas na przeprowadzenie "rewolucji" na swoim terenie, dlatego wydarzył się Cud nad Wisłą. Nie łudźmy się, że był to przypadek. Później, zamiast budować kołchozy, głodzić, mordować i szantażować finansujący Rewolucję w Rosji wprowadzili dla swoich społeczeństw zupełnie inny model dojścia do komunizmu. Tylko, czy JEWROUE aby na pewno jest w stanie coś jeszcze zaproponować społeczeństwom Europy? Czy Rosja kiedykolwiek wyciągnęła z tego wnioski? tego nie wiem. Aktualnie pejzaż wskazuje raczej na to, że nie. Ale to jeszcze nie koniec przebudowy świata "na lepsze". Może to wcale nie JEWROUE będzie budować lepszy świat...Pzdr!
 • @AdNovum 09:54:34
  Paul C. Roberts: Arogancja Waszyngtonu, pycha i zło czynią przygotowania do wojny.

  Waszyngton składa się z trzech elementów: arogancji, pychy i zła. Poza tym nie ma tam nic innego.

  W dniu wczorajszym na prywatną pocztę otrzymałem artykuł, którego tłumacz na język polski uzyskał zgodę autora, dr. Paula C. Robertsa. Poproszono o możliwość publikacji artykułu na naszym portalu, co niniejszym czynimy. Jednocześnie osoba, która dokonała tłumaczenia poprosiła o anonimowość. Oczywiście szanujemy prośbę, dziękując za wkład pracy i jednocześnie za możliwość zapoznania czytelnika polskiego z ciekawym tekstem.

  pz

  3 marca 2014

  Paul Craig Roberts

  (dr. Paul C. Roberts, naukowiec, b. minister w administracji Reagana)

  W niektórych kręgach do świadomości społecznej docierają teksty Stephena Lendmana, Michela Chossudovskiego, Ricka Rozoffa, moje i kilku innych w kwestii zdania sobie sprawy z poważnego zagrożenia z kryzysu, jaki Waszyngton stworzył na Ukrainie.

  Politycy – marionetki, których Waszyngton chciał umieścić u władzy na Ukrainie, stracili kontrolę nad sytuacją na rzecz zorganizowanych i uzbrojonych neonazistów, którzy atakują Żydów, Rosjan i zastraszają ukraińskich polityków. Rząd Krymu, rosyjskiej prowincji, którą Nikita Chruszczow uczynił częścią ZSRR w latach 50. XX w., dezawuował nielegalny rząd, który nielegalnie przejął władzę w Kijowie, oraz poprosił Rosję o ochronę. Ukraińskie siły zbrojne na Krymie przeszły na stronę Rosji. Rząd
  Rosji ogłosił, że będzie również chronić dawne rosyjskie prowincje na wschodzie Ukrainy.

  Aleksandr Sołżenicyn zauważył, że głupotą Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego było oddanie historycznych prowincji Rosji Ukrainie. W tamtym momencie radzieckiemu kierownictwu wydawało się to korzystne. Ukraina była częścią Związku Radzieckiego i była kontrolowana przez Rosję od XVIII wieku. Dodanie fragmentu terytorium Rosji do Ukrainy służyło osłabieniu nazistowskich elementów w Zachodniej, które walczyły u boku Hitlera w czasie II wojny światowej. Być może też inny czynnik zaważył na
  poszerzeniu Ukrainy, jakim był fakt ukraińskiego dziedzictwa Chruszczowa.

  Niezależnie od tego, nie miało to znaczenia dopóki ZSRR i byłe imperium rosyjskie nie zaczęło się rozpadać. Pod presją Waszyngtonu Ukraina stała się odrębnym krajem, zachowując część rosyjskiego terytorium, przy czym Rosja zachowała swoją bazę morską Floty Morza Czarnego na Krymie.

  Waszyngton starał się, ale bezskutecznie, przejąć Ukrainę w 2004 roku w czasie finansowanej przez Waszyngton tzw. „Pomarańczowej Rewolucji”. Według Asystent Sekretarza Stanu Victorii Nuland, od tego fiaska (od 2004 r. – przyp. tłum.) Waszyngton „zainwestował” 5 miliardów dolarów na Ukrainie, aby wzniecić agitację na rzecz członkostwa Ukrainy w UE. Członkostwo w UE otworzy Ukrainę dla grabieży przez zachodnich bankierów i korporacje, ale głównym celem Waszyngtonu
  jest ustanowienie amerykańskich baz rakietowych na granicy Rosji z Ukrainą i pozbawienie Rosji jej bazy morskiej Floty Morza Czarnego i produktów przemysłu zbrojeniowego rozlokowanego we wschodniej Ukrainie. Członkostwo w UE dla Ukrainy oznacza jej członkostwo w NATO.

  Waszyngton pragnie baz rakietowych na Ukrainie w celu ograniczenia potencjału odstraszania jądrowego Rosji, co zmniejsza zdolność Rosji do opierania się hegemonii USA. Tylko trzy kraje stoją na drodze Waszyngtonu do osiągnięcia hegemonii w świecie: są to Rosja, Chiny i Iran.

  Iran jest otoczony amerykańskimi bazami wojskowymi i flotą USA u swych wybrzeży. Program „Oś ku Azji” (Pivot to Asia), ogłoszony przez podżegający do wojny reżim Obamy, otacza Chiny bazami lotniczymi i morskimi. Waszyngton otacza Rosję bazami rakietowymi i bazami NATO. Skorumpowane rządy w Polsce i Czechach zostały opłacone, by przyjąć amerykańskie bazy rakietowe i radarowe, co sprawia, że marionetkowe państwa polskie i czeskie stały się głównymi celami nuklearnej zagłady.
  Washington „kupił” Gruzję, dawną prowincję rosyjską i radziecką, miejsce urodzenia Józefa Stalina, i obecnie jest w trakcie umieszczania jej jako swej marionetki w NATO.

  Marionetki Waszyngtonu w Europie Zachodniej są zbyt chciwi na pieniądze, by zdać sobie sprawę z faktu, że powyższe prowokacyjne działania są bezpośrednim zagrożeniem dla Rosji. Postawa rządów europejskich wydaje się odzwierciedlać powiedzenie „a po mnie to potop”.

  Rosja przez lata powoli reagowała na wiele prowokacji Waszyngtonu, mając nadzieję na jakiś przejaw zdrowego rozsądku i dobrej woli, które liczyła, że wyłonią się na Zachodzie. Zamiast tego Rosja odnotowuje rosnące demonizowanie jej ze strony Waszyngtonu i państw europejskich oraz liczne fałszywe wypowiedzi na jej temat będące pianą na ustach „medialnych dziwek” Zachodu. Większość społeczeństwa amerykańskiego i europejskiego poddano praniu mózgów, stąd uważają, że za skutki
  wtrącania się przez Waszyngton w sprawy Ukrainy winna jest Rosja. Wczoraj usłyszałem w amerykańskim radiu państwowym (National Public Radio), jak „presstytutka” (zbitka angielskich słów press – prasa i prostitute – prostytutka, czyli „prostytuujące się media” – przyp. tłum.) z pisma „New Republic” opisuje Putina jako problem.

  Ignorancja, brak uczciwości i brak niezależności mediów w USA znacznie zwiększają szanse na wybuch wojny. Obraz rysowany przed niefrasobliwymi Amerykanami jest całkowicie fałszywy. Świadomi ludzie wybuchną śmiechem słysząc, jak sekretarz stanu USA John Kerry potępił Rosję za „inwazję Ukrainy” i „naruszenie prawa międzynarodowego”. Kerry jest ministrem spraw zagranicznych państwa, które nielegalnie najechało na Irak, Afganistan, Somalię, zorganizowało obalenie rządu
  w Libii, próbowało obalić rząd w Syrii, atakuje dronami i rakietami ludność cywilną w Pakistanie i Jemenie, stale grozi Iranowi atakiem, wysłało armię gruzińską wyszkoloną przez USA i Izrael przeciwko rosyjskiej ludności w Osetii Południowej, a teraz grozi Rosji sankcjami za to, że stała za Rosjanami i rosyjskimi interesami strategicznymi. Rosyjski rząd zauważył, że Kerry podniósł hipokryzję na nowy poziom.

  Kerry nie ma odpowiedzi na pytanie: „Od kiedy rząd USA faktycznie szanuje i broni koncepcji suwerenności i integralności terytorialnej państw?”

  Kerry, jak to zawsze bywa, lży przez zęby. Rosja przecież nie zaatakowała Ukrainy. Rosja wysłała kilku żołnierzy więcej, by dołączyli do tych, którzy już stacjonują w rosyjskiej bazie nad Morzem Czarnym na Krymie, w kontekście gwałtownych antyrosyjskich wypowiedzi i działań pochodzących z Kijowa. Ukraińscy żołnierze na Krymie przechodzą na stronę Rosji, zatem przysłanie dodatkowych wojsk rosyjskich było koniecznością.

  Bezmyślny Kerry, tarzając się w swej arogancji, pysze i złu, bezpośrednio groził Rosji. Rosyjski minister spraw zagranicznych (Siergiej Ławrow – przyp. tłum.) odrzucił groźby Kerry’ego jako „nie do przyjęcia”. Zatem trwają przygotowania do wojny.

  Zwróćcie uwagę na absurdalność sytuacji. Kijów został przejęty przez ultra-nacjonalistycznych neonazistów. Banda ultra-nacjonalistycznych zbirów jest ostatnią rzeczą, jaką Unia Europejska chce lub potrzebuje jako państwo członkowskie. UE centralizuje w swych rękach władzę i tłumi suwerenność państw członkowskich. Zwróć uwagę na ułożenie w szeregu neokonserwatywnego reżimu Obamy z antysemickimi neonazistami. Neokonserwatywna klika, która zdominowała rząd USA od czasów reżimu Clintona, składa
  się w dużej mierze z Żydów, a wielu jej członków ma podwójne obywatelstwo: Izraela i USA. Żydowscy neokonserwatyści, zastępca Sekretarza Stanu Victoria Nuland i doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice, stracili kontrolę nad zorganizowanym przez siebie zamachem stanu na rzecz neonazistów, którzy głoszą hasła „śmierć Żydom”.

  Izraelska gazeta „Haaretz” poinformowała 24 lutego 2014 r., że ukraiński Rabin Moshe Reuven Azman zaleca „Żydom z Kijowa opuszczenie miasta, a nawet kraju.” Edward Dolinsky, szef organizacji zrzeszającej ukraińskich Żydów, opisał sytuację ukraińskich Żydów jako „straszną” i zażądał pomocy Izraela.

  To właśnie jest sytuacja, jaką Waszyngton stworzył i teraz broni, podczas gdy oskarża Rosję o duszenie ukraińskiej demokracji. Obieralna demokracja jest tym, co Ukraina miała zanim obalił ją Waszyngton.

  W tej chwili nie ma żadnego prawowitego ukraińskiego rządu.

  Każdy musi zrozumieć, że Waszyngton kłamie w sprawie Ukrainy tak, kłamał o broni masowego rażenia Saddama Husajna w Iraku, tak jak kłamał w sprawie irańskiej bomby jądrowej, tak jak kłamał w sprawie rzekomego użycia broni chemicznej przez syryjskiego prezydenta Asada, tak jak kłamał w sprawie Afganistanu, Libii, szpiegostwa NSA (wywiad elektroniczny USA – przyp. tłumacza), czy tortur. Czy jest coś, o czym Waszyngton nie kłamał?

  Waszyngton składa się z trzech elementów: arogancji, pychy i zła. Poza tym nie ma tam nic innego.

  link do oryginału:

  http://www.paulcraigroberts.org/2014/03/03/washingtons-arrogance-hubris-evil-set-stage-war/
 • @Kula Lis 62 14:08:05
  No cóż, autor wyartykułował tylko to, co normalny człowiek myśli, jakie sobie wyrobił zdanie na temat uzyskanych informacji. Pejsaci zapominają, że w dobie internetu, wszelkie takie namolne wciskanie kitu, odnosi odwrotny skutek! Nawet niedoinformowani amerykanie z jakimś kręgosłupem kumają co jest grane. Oczywiste jest, ze na Ukrainie nie ma legalnego rządu i najprawdopodobniej nikt nie panuje nad sytuacja, poza terenami pod de facto kontrola rosyjska. Oczywista jest również kompletna nieudolność Waszyngtonu, którym zarządzają podwójno - paszportowe mafijne prymitywy. Wbrew pozorom to powoduje daleko posunięta powściągliwość Rosji, która wygląda na to, że zdaje sobie sprawę z nieobliczalności idiotów po drugiej stronie. Jest prawdopodobne, że pociągający za sznurki starają się za wszelką cenę sprowokować wojnę w Europie. W takim wypadku oś Moskwa - Berlin musi upaść i tak właśnie może się dziać sądząc z wypowiedzi Merkel. Niedawno Putin oznajmił konieczność dywersyfikacji ekonomii rosyjskiej poza sektor energetyczny. Jeżeli tak się stanie zależność gospodarki rosyjskiej od dochodów z eksportu surowców energetycznych zmaleje i eksport ten stanie się tym silniejszym środkiem nacisku Rosji na Niemcy i Europę. W takiej sytuacji destabilizacja Ukrainy może służyć jako zapobiegawcze uderzenie w Rosję z możliwością przekształcenia go w otwartą wojnę z Rosją, zanim Rosja skonsoliduje swoją pozycję gospodarczą i zakończy obecny cykl przezbrojenia (podobna sytuacja dotyczyła Polski w 1939 roku, konsolidacja gospodarcza Polski i pełne przezbrojenie wojska mogły uczynić atak na Polskę przez Niemcy np. w 1941 roku nieopłacalnym). Wypowiedzi znanej papugi “sen” McCaina sugerują, że w konflikt w pierwszym rzucie ma być wciągnięta Polska i Rumunia (najprawdopodobniej za pomocą “Samostijnej Ukrainy”) gdzie McCain odkrył mniejszości rosyjskojęzyczne o które wg McCaina może upomnieć się Putin. To jest oczywiście “wytłumaczenie” na użytek amerykańskich ćwierćgłówków. Nie powinniśmy się dziwić (znowu?) jeżeli “nasi” przywódcy zaczną się “szykować do wojny” o Krym. Może naszych ministerialnych urzędników wysłać z misją na Krym by tam “obronili” demokrację? A najlepiej niechaj pojadą tam światli dziennikarze Wyborczej, TVN, POLSATU. Będą nam nadsyłać reportaże z frontów bitewnych. “Przecież interwencje wojskowe w innych krajach, to istota prawdziwie demokratycznego Państwa. Im więcej takie Państwo dokonuje interwencji wojskowych, tym bardziej jest demokratyczne. Na przykład:
  Stany Zjednoczone są najbardziej demokratycznym Państwem na naszym globie i dokonywały interwencji po II wojnie światowej w:
  - Korei,
  - Wietnamie,
  - Granadzie,
  - Panamie,
  - Iraku (chyba 2 razy),
  - Jugosławii,
  - Afganistanie,
  - Libii
  Interweniowały też inne przodujące demokracje:
  francuska, brytyjska, kanadyjska, australijska.
  Zachód chce, aby Rosja została wreszcie prawdziwą demokracją, bo podobno jest fasadową. Jeżeli tak, to chyba Rosjanie nie mają innego wyjścia i muszą gdzieś wreszcie zacząć zbrojnie interweniować, aby zbytnio nie pozostawać w tyle za najwspanialszymi znanymi nam demokracjami.”
 • Wszyscy
  Dalej podtrzymuję swoje zdanie, że i ponoć? patriotyczny i propolski? co do tego mam na dziś już coraz więcej wątpliwości PiS ma sporo "zasług" na liście wymienionej poniżej. A jaki jest car Putin to wszyscy wiedzą i nie jest w interesie Polaków toczyć obecnie, w jakim stanie jest nasza gospodarka/a właściwie jej brak i armia z nim wojenki, bo jesteśmy na to za mali i za słabi. Jak żydzi chcą z nim wojować, to niech robią to w swoim imieniu i na własny rachunek, nie na nasz Polaków, nie ukrywając się pod polskimi nazwiskami, które sobie przybrali. A przez te 25 lat jedynie słusznej demokracji okrągłostołowcy doprowadzili do ogromnego uzależnienia energetycznego Polski właśnie od Rosji. Przypomnę, że w czasach Hitlera w Niemczech produkowano benzynę z węgla(w Blachowni w ZCh. Blachownia czy ZAK Kędzierzyn - Koźle obecnie), a projekty zgazowania węgla w złożu jak i wiele innych pomysłów było torpedowane przez kolejne słuszne rządy łącznie z ponoć patriotycznym? PiSowskim. Za to wymyślono horrendalnie kosztowny gazoport, który do dziś nie działa. Ale dla PiSowców / żydków Terleckich, Sakiewiczów i spółki, żydków Karnowskich, etc... każdy kto nie chce iść na wojnę z Putinem, nie popiera majdanu jest ruskim agentem, jest wycinany, cenzurowany, i tam opluwany. Tyle tylko, że Niemcy czy Francuzi coś pomruczą o ukraińskim majdanie i dalej będą robić interesy z Putinem, a Polacy będą mieli zablokowany cały handel i nie tylko.A może tak trochę bolesnej prawdy: 1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów, sprzedał polskie złoto?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej" czytaj złodziejstwa żydokomuchów i ich miotu, której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP/PRLbis?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie i je likwidowali?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo i całą flotę rybacką wraz z zapleczem, przetwórniami, flotę morską PŻM, PLO, Żeglugę Bałtycką, żeglugę śródlądową, zdewastowali rzeki w tym Odrę, sabotują jej regulację, budowę śluzy w Malczycach budowaną już od 1977 roku!!!, remonty i przebudowy pozostałych?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju hipermarkety które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je do stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?” i jeszcze to: Myśląc Ojczyzna - prof. Mirosław Piotrowski 19/01/2014 | TV Trwam https://www.savetubevideo.com/?v=k-LeQv4RH6Q
 • @Czartoryski 10:52:32
  Tak- po linii brata.
  Natomiast to, że na ukrainie spotkali się wszyscy świadczy o tym jak ważny dla nich jest ten kraj.
  Zresztą podobnie jest z Białorusią.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:05:31
  ona chyba jemu coś obiecała:))))

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:29:02
  To oni ustalają co jest koszerne, a co nie!

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:57:41
  NATO/USA/Izrael prze do wojny i właśnie po to im był potrzebny zamach stanu na ukrainie.

  Pozdrawiam.
 • @Czartoryski 12:46:50
  "...może być równie dobrze ustawka.." - można również tak spekulować, ale ruchy wojsk amerykańskich i NATO raczej wskazują na to pierwsze rozwiązanie.

  Pozdrawiam.
 • Autorze.
  Rada Najwyższa Krymu podjęła decyzję o przyłączeniu półwyspu do Rosji! Na posiedzeniu Rady Najwyższej Krymu podjęto decyzję o wstąpieniu autonomii w skład Federacji Rosyjskiej. Zapowiedziano również referendum w tej sprawie, które ma odbyć się już 16 marca. Pytanie na referendum ma brzmieć: “Czy jesteś za przyłączeniem Krymu do Federacji Rosyjskiej?”. Autonomia daje taką możliwość przeprowadzenia referendum. Podejrzewam jednak, że Unia Europejska wyrazi sprzeciw, bo chciałaby, ażeby referendum odbywało się na jej zasadach, tzn jeśli będzie niekorzystny wynik, to zawsze można referendum powtarzać dotąd, aż wynik będzie taki jak Unia chce. Wkrótce może okazać się, że wykorzystując krymski precedens, Region Autonomiczny Mongolii Wewnętrznej opowie się za unifikacją z Mongolią. I tym sposobem wielkie Chiny staną się jeszcze większe. Dobrze chociaż, że finansowanym przez Berlin niemieckim wywrotowcom nie udało się powołać autonomicznych regionów w Polsce. Polska ma wystarczająco dużo problemów z szykanowaniem Polaków na Litwie i nie muszą jej jeszcze dochodzić szykany na Opolszczyźnie czy na Pomorzu Gdańskim. Nawet ponadprzeciętne przymilanie się do Litwinów żyjących na "Litwie Wewnętrznej", nie jest w stanie zmienić gloryfikatorów Basanovićiusa i Plechanovićiusa. Może porozrzucani po Europie i świecie Litwini staną się w przyszłości większymi sympatykami Polski i polskości… Jeżeli kiedykolwiek zechcą wrócić na "ojczyzny łono".
 • @AdNovum 15:41:35
  Jednym z rezultatów i pożytkiem Majdanu i “bezgranicznego” poparcia polskojęzycznej prasy jest pokazanie i otworzenie oczu samodzielnie myślącym Polakom skali infiltracji mediów uważanych za niezależne. Jedną z takich gazet mieniących się katolicki jest Gość Niedzielny. Nie ma żadnej różnicy miedzy GN a Gazetą Wyborczą. Kiedyś “Gość Niedzielny” opublikował wywiad z białoruskim opozycjonistą, który żalił się, że białoruski naród jest spokojny, nie wychodzi na ulice. Dziennikarka nie zareagowała, przyznając mu słuszność, że to straszny dramat, że w Białorusi nie ma zamieszek. Katolickie ponoć to pismo. To samo dotyczy GP, GPC, portalu niezalezna.pl Sakiewiczów, Terleckich i spółki, Karnowskich i ich wpolityce.pl i W Sieci. Opinie nie tylko autorów piszących na zamówienie za pieniądze służb ale i starannie dobrany zestaw “forumowiczów” szerzy nienawiść do wszystkiego wokół, nawoływania do wojny, interwencji w obce sprawy, manipulacja faktami, krytyka każdego głosu sprzeciwu przez oskarżanie bycia agentami Rosji i w końcu ostra cenzura wypowiedzi. Wszystko to przypomina czasy sprzed 56 roku – “albo jesteś z nami albo przeciwko a niektórym nawet ręce odrąbiemy”. Przykład Gościa jest bardzo przykry bo infiltracja tej gazety została niezauważona przez Diecezje. Zawsze to obywatele robią rzekomo politykę. Nic nigdy nie słychać o tytanicznej pracy BND, Mossadu i GRU. A przecież zdecydowana większość polityków to wyrafinowani agenci. Niekiedy nawet podwójni i potrójni. Ilu ich pracuje na rzecz Wielkich Niemiec?. To chyba tylko wie caryca Katarzyna Wielka Bis – Merkel. Putin poszedł po ziemie, które podbiła dla Rosji Katarzyna Wielka. Poszedł po Krym. Merkel musi być zazdrosna o to. Przecież w latach czterdziestych dwudziestego stulecia to jej rodacy przelewali za nią krew. Gdyby komuś zależało na silnej Polsce, to już dawno Polacy byliby potęgą w produkcji m.in. samolotów wojskowych, w kooperacji z Wlk Brytanią i Czechami. Niestety tu nie chodzi o Polskę zwycięską i zamożną, ale o Polskę wpychaną na stale przegraną pozycję. Tego wciąż dokonują poprzebierani za polskich patriotów renegaci, deklamujący wyuczone teksty, jak słynny Kuklinowski z czasów Potopu. Cały ten majdan jest oczywiście częścią polityki globalnej rozpisanej na kilka możliwych scenariuszy. Rosji nie udało się rozparcelować za pomocą zainstalowanych tam
  “oli-parchów”, których car Putin mocno trzyma za pysk i jak tylko któryś wykona zbyt
  niski skłon przed Imperatorem, to szybko zostanie skierowany do ośrodka
  wychowawczego, no chyba że wcześniej uda mu się zbiec bez ukradzionych
  wcześniej fantów zagranicę. Oczywiście i nasza umiłowana kanclerzyca Aniela też nie zamierza przyglądać się bezczynnie jak inni będą rozparcelowywać majątek po nieboszczce RP i firmy
  niemieckie intensywnie inwestują na tzw. “ziemiach wyzyskanych”. A kiedy już
  dojdzie do ostatecznego rozbioru, do którego nieuchronnie prowadzi nas dzielny
  premieru Tusku ze swoją świtą, to wzorem cara Putina trzeba będzie zająć te tereny
  w obronie zainwestowanego tam majątku. Pewne grupy aktywistów związanych
  z tą wiekopomną ideą już od dawna działają legalnie na Śląsku przygotowując
  się do roli pisanych wg berlińskiego scenariusza. Teraz wystarczy zaangażować USrael w obronę demokracji np. najcenniejszego państwa świata, a car Putin i kancerzycą Anielą będą mieli jak ich przodkowie drogę otwartą, by wyjść na wspólnie ustaloną rubież. Przecież tam nad Potomakiem czy Sekwaną nie mówiąc już o Tamizie nikt nie będzie chciał umierać za polskich
  antysemitów. A nasz nadredaktor z Czerskiej pewnie już ma przygotowane peany na cześć nowego człowieka honoru – Władimira Putina. Ps. Moje widzenie mechanizmów od rewolucji Francuskiej ( tzw. “francy”) zapisanej w moim pokoleniu :

  Chłopcy z Majdanu !

  "Chłopcy z Chyloni chłopcy z Grabówka"
  Ida do piachu chłopcy z Majdanu
  Za parawanem koniak , cygara
  dziwka w” robocie” i “stara” wiara
  liczy ” kapuchę”.

  Matka niezdarna , styrana losem
  jak stara łajba , robi burtami.
  Zbyszku mój synku
  Masz ty kwiatuszki.

  Przez Witomino wiatr goni liście ……
  Majdan umyty , werble i hymny !
  Sława Ukrainy niesie się w dal
  tylko Mateczce jest żal.
  Sławko syneczku kwiaty zakwitły …………
 • @Kula Lis 62 16:21:33
  Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeprasza za promocję proputinowskiego tekstu!

  Na łamach internetowego portalu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy pojawił się skandaliczny artykuł krytykujący wspieranie Ukrainy i walkę z Rosją. Dziś KSD przeprasza i usuwa materiał.

  Całą sprawę wykrył portal niezalezna.pl, który mocno skrytykował środowisko KSD za promocję proputinowskiej polityki i propagandy antyukraińskiej. Po interwencji artykuł Pana Grzegorza Musiała, krytykujący Ukrainę i państwa, które stoją murem za Ukrainą, został usunięty i wystosowano przeprosiny i wyjaśnienie. Grzegorz Musiał pisał m.in. “Celem Amerykanów jest “udostępnienie Ukrainy dla grabieży jej gospodarki i zasobów przez amerykańskie banki i korporacje”, a NATO jest agresorem, który chce zająć Ukrainy “dla uzyskania baz wojskowych tuż przy rosyjskiej granicy”.

  Poniżej publikujemy treść oświadczenia Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy:

  Tekst red. Grzegorza Musiała nt. Ukrainy – wydawał się dobrą okazją do dyskusji, polemicznych i mocnych wypowiedzi, ale niestety odebrany został jednoznacznie, jako [cyt.] “rosyjska agitka” , dlatego postanowiliśmy usunąć go z naszego portalu.
  Sytuacja na Ukrainie wymaga dzisiaj absolutnej jednoznaczności postaw i rzetelnych, rzeczowych, jasnych przekazów medialnych – kontrowersyjne teksty, prezentujące czysto lewicowe odniesienia, mogą być przyjęte dzisiaj jako szkodliwe i siejące zamęt informacyjny. Ukrainie należy się dzisiaj każde wsparcie, pomoc, solidarność w tak dramatycznym czasie. Podważanie wartości jakiegokolwiek gestu solidarności z Ukrainą jest po prostu nieetyczne i nie licuje z wartościami, które staramy się propagować na naszym portalu.
  Redakcja portalu http://www.ksd.media.pl przeprasza za ten błąd publikacyjny.
  Szczęść Boże.
  /-/ Anna T. Pietraszek,
  wiceprezes ZG KSD

  To już plaga i jakaś obsesja, że tyle w polskich mediach propagandy prorosyjskiej. Układ stary zaczyna ponownie wychodzić!

  mod/niezalezna.pl

  http://www.fronda.pl/a/katolickie-stowarzyszenie-dziennikarzy-przeprasza-za-promocje-proputinowskiego-tekstu,35187.html
 • @SpiritoLibero 07:42:59
  Kameralnie, Mason 38-go stopnia i członek satanistycznego klubu "Czaszka i Kości" (Skull & Bones) John Kerry-Cohen właśnie zakończył naradę z rządem polskim od którego otrzymał zapewnienie o całkowitym poparciu Polaków dla żydo-banderowców i dokonanego przez nich zamachu stanu w Ukrainie.
  Jak wiemy, popracie to - w solidarności z rządząca polską klasą polityczną POPiS - zapewnił również zarząd NEon'u, Klub Inteligencji Polskiej, Konwent Narodowy, oraz Polska Racja Stanu.
 • O tej trzeciej sile i obłudzie zachodu...
  mówi już coraz więcej ludzi (tutaj akurat na Białorusi, polecam):
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JFEjVnfCvZ4
 • @Jan Paweł 18:05:53
  Zastanów się nad obłudą Polaków.
  Protestowali, kiedy żydo-banderowcy dokonali zamachu stanu i zwijali Ukrainę pod swoje skrzydła?
  Czy popijali piwo przed telewizorem w pełnej solidarności z rządząca polską klasą polityczną POPiS oraz międzynarodową masonerią?
 • @Wiesiełyje Riebjata
  Tak czytam, czytam te pogaduszki V kolumny... wiecie co? Tak naprawdę to powinni większość z was pozamykać, za działanie na rzecz obcego mocarstwa, i na szkodę Polski. Tyle gównianej ruskiej propagandy, to nawet nie było za głębokiej komuny.
 • @Muni 00:24:58
  A ty z której Kolumny jesteś?

  Z doświadczenia historycznego wynika, że ten kto oskarża innych o bycie agentami sam jest śpiochem.

  I dokładnie tak samo jest w twoim przypadku, czego się nawet nie da ukryć.
 • @AdNovum 09:00:30
  nie kombinuj ruski agencie.
 • @Muni 14:55:42
  I co w porty robisz pod siebie na rzadko:))))))

  Szykuj się na ewakuację z telavivu- tylko dokąd:))))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej