Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Kto strzelał w Kijowie - analiza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odpowiedź kto strzelał do uczestników protestów i milicjantów na kijowskim Majdanie w dniu 20 lutego br., budzi różne wątpliwości. Jak dotychczas są trzy wersje próbujące wyjaśnić, kto to był (lub byli), ci nierozpoznani do dzisiaj snajperzy

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszą próbą odpowiedzi na pytanie kto strzelał udzielił nowy szef ukraińskiego MSW, Arsen Awakow, który oskarżył o tą prowokację "nieukraińską trzecią siłę", mając na myśli rosyjskie służby specjalne:

adnovum.neon24.pl/post/106811,ukrainski-koktail

Druga próba wyjaśnienia padła podczas telefonicznej rozmowy przewodniczącej Spraw Zagranicznych UE, Cateriny Ashton z estońskim Ministrem Spraw Zagranicznych, Urmas'em Paet'ą, gdzie rozmówcy doszli do wniosku:

"...że za tymi snajperami nie stał Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji."

adnovum.neon24.pl/post/106872,kim-jest-nieukrainska-trzecia-sila

Trzecią wersję podał ostatnio ukraiński deputowany z ramienia "Batkiwszczyzny", Hiennadij Moskal, który powiedział, że:

"Przebrani pracownicy SBU, wyglądający na protestujących, do których dołączyli się i prawdziwi uczestnicy akcji protestacyjnych, podpalili biuro Partii Regionów, w następstwie czego zginęły dwie osoby. Jednocześnie snajperzy otrzymali wskazówki, by strzelać nie tylko do protestujących ale również do milicjantów. Wszystko dla eskalacji konfliktu, aby usprawiedliwić siłową pacyfikację Majdanu."

Moskal dodał również, że po tych wydarzeniach od razu pojawiły się wezwania z rad obwodowych wschodu, południa i Krymu, by użyć zdecydowanych środków:

"Dlatego uważam, że te rzeczy były wzajemnie powiązane i dokładnie zaplanowane....Było kilka grup snajperów; z SBU  (odział "Alfa"- dopisek mój)  oraz z MSW  (oddział specjalny "Sokół"- dopisek mój)....W ujawnionych przeze mnie dokumentach zostały nazwane grupy snajperów konkretnych ukraińskich oddziałów specjalnych. Zostały wskazane punkty, w których zostali rozlokowani, nazwiska odpowiedzialnych i znaki wywoławcze snajperów".

Dlatego też deputowany Moskal odrzuca twierdzenie szefa MSW, Arsena Awakowa, że nie mogli uczestniczyć w tej prowokacji snajperzy reprezentujący trzecią siłę, czyli działający na rozkaz zagranicznych mocodawców.

W tych sprzecznych informacjach jedynym wspólnym mianownikiem jest to, że jednak byli jacyś snajperzy, którzy strzelali do obu stron. Różnice jakie się pojawiają w interpretacji tego faktu dotyczą wyłącznie problemu na czyje zlecenie oni działali.

Aby więc przybliżyć się do prawdy należy dokładnie przeanalizować fakty.

Najważniejszym dokumentem relacjonujacym tragiczne zdarzenia jakie miały miejsce 20 lutego br. w okolicach kijowskiego Majdanu jest ten film:

Aby zrozumieć szersze tło i rozmieszczenie sił obu stron niezbędny będzie plan Kijowa dokumentujący miejsce tragicznego epizodu:

maps.google.pl/maps

Na planie tym widzimy drogę przemieszczających się sił demonstrantów od kijowskiego Majdanu   w górę bulwaru Instytuckiego. W odległości kilkuset metrów od chrakterystycznej kładki nad buwarem Instytuckim rozlokowano siły milicyjnych jednostek specjalnych, które ukryte za naturalnymi przeszkodami prowadzą ostrzał do poszczególnych demonstrantów na wprost:

Siły te, którymi najprawdopodobniej mogą być wymienione przez ukraińskiego deputowanego Moskala, jednostkami "Alfa" milicji ukraińskiej. Na filmie widzimy ich z żótymi opaskami na ramionach. Jednocześnie można jednoznacznie stwierdzić, że siły te nie miały na wyposażeniu broni snajperskiej. Charakterystyczne jest to, że funkcjonariusze milicji zachowują się tak jakby sami byli pod ostrzałem z kierunku zbliżających się do nich bojówkarzy Prawego Sektora. W drugiej części filmu widzimy jak dołączyli do tej grupy dwaj snajperzy, którzy nie wiadomo gdzie zostali rozlokowani i w jakim kierunku wzt. strzelali oraz jakie zadania im postawiono.

Na tym etapie analizy pojawia się pytanie:

Kto i skąd ostrzeliwał funkcjonariuszy milicji i bojówkarzy Prawego Sektora?

Aby ten problem rozwiązać przedstawię kolejny film:

Na filmie tym wyraźnie widać, że do przemieszczających się  bojówek Prawego Sektora w kierunku oddziału jednostek specjalnych milicji, ktoś strzela, ale są to w większości przypadków strzały oddawane od tyłu.

Biorąc to pod uwagę, należy zastanowić się nad problemem:

Skąd mogły padać te strzały?

Otóż, jedynym obiektem, z którego można było strzelać do rebeliantów od tyłu, był zlokalizowany dokładnie za nimi Hotel "Ukraina" (który nota bene jest widoczny na filmie nr 1 i nr 2). Zaznaczyć przy tym trzeba, że hotel ten w tym czasie znajdował się w rękach rebeliantów i oddawanie z niego bezpiecznie strzałów bez zwrócenia na siebie uwagi było niemożliwe. Jedynym wytłumaczeniem tego problemu może być tylko fakt, że wśród okupujących hotel rebeliantów była grupa, która umożliwiła osłaniajac znajdującym się tam snajperom (lub snajperowi) prowadzenie skutecznego i niezauważonego przez innych ostrzału.

Jak więc powyżej udowodniłem, że po za strzelającymi od przodu do bojówek Prawego Sektora funkcjonariuszami jednostek specjalnych ukraińskiej milicji, strzelał jeszcze ktoś kto był z tyłu, i ten ktoś (lub kilka osób) znajdował się w budynku hotelu "Ukraina", który to hotel w tym czasie był zajęty przez siły rebelianckie.

Pytanie: kto z tego hotelu strzelał, pozostaje nadal otwarte. Jedynie możemy sobie w tej chwili udzielić odpowiedzi na pytanie: które  z sił w tym konkretnym momencie i sytuacji jaka wówczas się wyklarowała, w ten dzień-  oraz w ciągu kilku kolejnych dni, były nadal zainteresowane z dalszej eskalacji konfliktu?

A więc: kto mógł na takiej eskalacji coś jeszcze wygrać realizując jakieś swoje cele polityczne, czy też jakieś innego rodzaju cele?

Otóż jak wiemy to właśnie po tych wydarzeniach Janukowycz opuścił w tajemnicy Kijów i Ukrainę, zaś parlament odwołał go ze stanowiska prezydenta.

Tak więc z jego strony dalsza eskalacja konfliktu nie miała najmniejszego sensu, bo przecież były zawarte wiążące umowy pomiędzy ekipą Janukowycza a siłami reprezentujacymi opozycję, które gwarantowały mu bezpieczeństwo i zakończenie konfliktu.

Komu wzt. zależało na dalszej jego eskalacji?

Analizując trzy dotychczas ujawnione hipotezy, kto stał za zorganizowaniem tej prowokacji, najbardziej prawdopodobna jest wersja druga, czyli podana przez estońskiego ministra MSZ.

Ale jednocześnie sądzę, że prawda o tych tragicznych wydarzeniach, obecnie głęboko ukryta, może ujrzeć światło dzienne dopiero wtedy gdy poznamy odpowiedzi na pytania: kto finasował, szkolił, wspomagał i kto stał za bojówkami Prawego Sektora?

Wtedy poznamy dopiero prawdziwego mocodawcę snajperów strzelających do milicji i rebeliantów w Kijowie 20 lutego br. oraz to czy pochodził on z zagranicy czy też ma ukraińskie pochodzenie.

Pozdrawiam.

PS.

Bardzo znamienny w odniesieniu do powyższych informacji jest fakt, że w dniu dzisiejszym szef amerykańskiego wywiadu wojskowego, generał Michael Flynn ujawnił, że już na około 7 dni przed interwencją rosyjskich wojsk na Krymie, Amerykanie wiedzieli o tych planach.

Jak wiadomo rosyjscy żołnierze rozpoczęli zajmowanie Krymu w nocy z czwartku na piątek, czyli z 26 na 27 lutego br. Oznacza to, że już około 20 lutego wojskowy wywiad amerykański miał o tej akcji informację. Tak więc w momencie prowokacji w Kijowie, kiedy jeszcze urzędował legalny prezydent Ukrainy i nikt nie wiedział jak potoczą się dalsze koleje losu w tym kraju, jednak amerykańskie tajne służby wojskowe wiedziały jaki będzie ruch Moskwy. Czyżby amerykański wywiad wojskowy zatrudniał jasnowidzów:))))))

1. adnovum.neon24.pl/post/106811,ukrainski-koktail,

2. adnovum.neon24.pl/post/106872,kim-jest-nieukrainska-trzecia-sila,

3. www.youtube.com/watch,

4. maps.google.pl/maps,

5. www.youtube.com/watch,

6. www.youtube.com/watch,

7. gmailwww.dcdave.com/article5/140307.htm,

8. nstarikov.ru/blog/37130#more-37130,

9. www.konserwatyzm.pl/artykul/11686/kto-finansuje-prawy-sektor,

10.www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc ,

11.www.kresy.pl/publicystyka,wywiady,

12.www.youtube.com/watch,

13.www.kresy.pl/wydarzenia,polityka.

 

KOMENTARZE

 • Lepiej spuść powietrze
  "Jak więc powyżej udowodniłem"

  Wszystko to co "udowodniłeś" jest bardzo szczegółowo pokazane i opisane w trzecim (ostatnim) filmie.

  Biorąc pod uwagę trzy fakty:
  1. Strzały padają z hotelu "Ukraina", który w tamtym czasie był opanowany przez siły majdanowe.
  2. Podsłuchana rozmowa telefoniczna ministra spraw zagranicznych Estonii i Catherine Ashtonw w czasie której stawia się tezę że snajper został wprowadzony do akcji przez siły majdanowe (Na tym szczeblu nie podaje się nie sprawdzonych plotek).
  3. Zaraz po krwawych zajściach w Kijowie, majdanowcy przejęli władzę w Ukrainie.
  Można z bardzo dużym prawdopodobieństwem wskazać sprawcę.
 • @IvanKruk 18:55:16
  A jak sądzisz: w jakim celu zamieściłem ten trzeci film?
  Dla rozrywki?
  To jest właśnie ten DOWÓD!!!!!!!!
 • @AdNovum 19:00:01
  "Lepiej spuść powietrze
  "Jak więc powyżej udowodniłem"..."

  ---> Może już tak jawnie nie pompujcie siebie wzajemnie.
  Jakoś Wam obu umknęło uwadze, że pielęgniarka, na której informacje powoływał się minister spraw zagranicznych Estonii w rozmowie telefonicznej z Catherine Ashton, zaprzeczyła, że coś takiego mówiła.

  Może najpierw policzcie ilu zginęło Majdanowców a ilu policjantów.
  No i nie zapomnijcie o tituszkach, które nieustannie krążyły pośród Majdanowców, później także z bronią, a to byli przecież prowokatorzy nasłani przez Janukowycza! Ile tituszek zginęło? Czy gdyby któryś z nich zginął, to nadal wykonywaliby polecenia służb specjalnych Janukowycza???
  Którego snajpera złapali Majdanowcy, co zeznał?

  Odpowiedź na te pytania może przynieść więcej informacji niż film z dachu hotelu "Ukraina" ...
 • @LordConqueror 20:20:46
  1. "Dywagacje" jak to określasz, są oparte o dowody filmowe, ale również niebawem będą oparte o zeznania świadków.
  2. Badanie prowadzone przez jedną ze stron, a więc przez współuczestnika rewolty na ukrainie, nie są warte nawet funta kłaków.
  3. Miał karabin snajperski żołnierz z jednostki specjalnej milicji "Alfa", przecież ja napisałem w swoim post'cie, że strzelała również milicja, ale jak zwykle nie doczytałeś tekstu, albo go nie zrozumiałeś, albo jak zwykle manipulujesz faktami. Otóż napisałem również i widać to na drugim filmie, że milicjanci z "Alfa" zachowywali się tak jak by byli pod obstrzałem.
  Więc pojawia się pytanie: kto do nich strzelał? Czy może sami do siebie strzelali?
  4. Co do jarosza to mam podobną opinię,
  5. Aby wyciągać wnioski na tema tego kto sprowokował krwawą jatkę 20 lutego w Kijowie, należy sobie odpowiedzieć na pytanie:
  KTO NA TYM ZYSKAŁ?????
  6. Śledztwa nic nie wyjaśnią: czy nie znasz historii śledztw dotyczących katastrofy na Gibraltarze i w Smoleńsku? Czy wyniki tych śledztw są wiarygodne?
 • @LordConqueror 21:01:11
  Tak wśród milicji byli snajperzy, to widać na filmie, ale nikt nie wie kto do tych milicjantów strzelał.
  Może sami do siebie strzelali?
 • @1normalnyczlowiek 22:21:35
  Oj 1normalnyczłowieku inaczej:)))))))

  Może już sam policzyłeś ilu milicjantów zginęło w Kijowie, a ilu rebeliantów i przypadkowych ludzi?
  Jeśli to zrobiłeś to podziel się swą wiedzą, tylko aby nie było to powielanie informacji rozpowszechnianych przez łże media.

  Wątek ze złapanym przez Majdanowców "snajperze" jakoś znikł nagle z przestrzeni publicznej- DLACZEGO?
  Może on był snajperem, ale z niewłaściwej strony?
  Tituszki- otóż takie same tituszki są i u nas wykorzystywane, choćby podczas Marszów Niepodległości.
  Czy może wiesz kto ich organizuje, zapewnia im bezpieczeństwo i kto im płaci?
 • @Czartoryski 00:33:03
  Zgadza się!
  Chcą wojny niech sami w niej walczą, a nie będą robili to rękami ogłupionej i zmanipulowanej tłuszczy.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 20:20:46
  Ps.

  W celach edukacyjnych:

  http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/pierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich
 • @AdNovum
  "Tituszki- otóż takie same tituszki są i u nas wykorzystywane, choćby podczas Marszów Niepodległości."

  ---> Czyś ty na głowę upadł? "Ojca dzieci chcesz uczyć robić"??? Przecież to ja pierwszy wyciągnąłem i dokładnie opisałem działania policyjnych prowokatorów!!!

  http://normalny.neon24.pl/post/80024,sld-owscy-bandyci-probowali-podpalic-polske-na-szczescie-wiekszy-bandyta-jest-juz-znany

  http://normalny.neon24.pl/post/101651,tusk-z-komorowskim-na-kursie-i-na-sciezce

  http://normalny.neon24.pl/post/101951,posel-po-andrzej-biernat-zdradzil-tajny-plan-premiera-i-prezydenta

  "Czy może wiesz kto ich organizuje, zapewnia im bezpieczeństwo i kto im płaci?"

  ---> Nie wiesz? Boisz się poczytać cokolwiek na ten temat?
  To służby Janukowycza z tituszkami ściśle współpracowały, szkoliły, zatrudniały i opłacały!

  http://normalny.neon24.pl/post/102652,ukraino-nie-idz-ta-droga
 • @1normalnyczlowiek 10:44:39
  A w Polsce jakie służby ściśle współpracują, szkolą, zatrudniają i opłacają polskie tituszki?

  Może porozmawiajmy o Polsce, bo u nas dokładnie te same metody są stosowane co na ukrainie, a jak wiadomo koszula bliższa ciału i do tego jako, że zjawisko dzieje się u nas w kraju łatwiej je przeanalizować.

  Proszę przypomnieć sobie choćby sprawę grupy prowokatorów z zachodniej granicy, którzy rozbijali Marsz Niepodległości będąc chronieni przez polską policję.

  Kto to organizuje?

  http://www.youtube.com/watch?v=BCw9MWwGr34

  http://www.youtube.com/watch?v=XPqtA-JAFcI

  http://www.youtube.com/watch?v=4rOE3U9pk7o

  https://lh6.googleusercontent.com/-j62e7DNOISc/UKDPnibDJBI/AAAAAAAAA8g/FoOuXq4Z314/s580/teleskopy_1.jpg

  http://niezalezna.pl/uploads/foto/2011/11/antifa.jpg
 • @AdNovum
  "A w Polsce jakie służby ściśle współpracują, szkolą, zatrudniają i opłacają polskie tituszki?"

  ---> Po co zadajesz pytania. na które odpowiedź jest oczywista?
  Przecież jednoznacznie wykazałem, że robią to służby (nie)polskie, które nie doczekały się lustracji, dekomunizacji i deubekizacji. Pod ich wpływem są zwolennicy Putina: Komorowski i Tusk! Tyle czasu jesteś na NE a nie wiesz kto zwalcza polskie ruchy patriotyczne??? Także "pierwszy" Nowy Ekran zamieścił mnóstwo filmów, które pokazały wszystko dokładnie!
 • @koniecPOLSKI
  "Gdyby się okazało że byli to "szkoleni" w Polsce dywersanci lub czołowa
  Polska faszystowska falanga , całkiem już swobodnie Putin mógłby "przecisnąć" się przez Ukrainę ,wejść na "Zaproszenie" i zrobić definitywny Porządek ..."

  ---> Ależ nie będzie żadnym zaskoczeniem, jeśli okaże się ponad wszelką wątpliwość, że szkolono także przez Polaków. Tylko że akurat nie ten fakt byłby ewentualnie, mandatem dla działań Putina, gdyż jednocześnie się okaże, że Putin to akceptował ...
 • @1normalnyczlowiek 12:08:39
  Ale konkretnie z jakich krajów są te służby?

  Czy tylko z niemiec, rosji i stanów zjednoczonych?

  Czy wiedząc o tym, że Polskę rozgrywają obce służby możemy mówić, iż Polska jest krajem suwerennym, której władzom leży na sercu tylko dobro Polaków?

  Otóż widzisz, sprawa przedstawia się w ten sposób, jeśli te same siły, które rządzą z za kulis Polską, zaczną rządzić również na ukrainie, i jednocześnie uwzględniając fakt, jak one mogą skutecznie rozgrywać kartą konfliktu ukraińsko-polskiego nasze wewnętrzne sprawy, to wizja odzyskania przez Polskę suwerenności oddala się w nieskończoność.
  Na tym polega- pomijając oczywisty fakt możliwości wybuchu wojny, w którą zapewne zostaniemy wmanewrowani- problem, że siły zniewalające Polskę po anektowaniu przez nie ukrainy, jeszcze bardziej się wzmocnią.
 • @AdNovum
  "Ale konkretnie z jakich krajów są te służby?"

  ---> Przed chwilą jednoznacznie mówiłem o (nie)polskich służbach, czyli pozostałościach po IW, UB, SB nadal obecnych w polskich służbach zarządzanych i kontrolowanych (podobno) przez obecnego premiera!
  Nie wiesz skąd się wzięli tacy ludzie jak Dziewulski, Makowski, Turowski, Czempiński, Dukaczewski ... Jaruzelski, Kiszczak?

  PS. Po to podaję linki, by sto razy nie powtarzać argumentów ...
 • @1normalnyczlowiek 12:30:23
  Czyli tylko te (nie)polskie służby masz na myśli.

  Otóż, sprawa ma szersze tło, i nie należy jej zawężać tylko to tych (nie)polskich służb.
  Bo czyż (nie)polskie służby zorganizowały tajne więzienie w Kiejdanach?
  Czy to te służby wysłały polskie wojska do Iraku i Afganistanu?
  Czy one też popierają rebeliantów w Syrii oraz napuszczają nas na Rosję?
  Czy te służby kazały lecieć L.K. do Gruzji, a J.K. wtrącać się w wewnętrzne sprawy ukrainy, gdzie stał ramię w ramię z wrogami Polski- banderowcami?
  Czy te służby wykonują polecenie sił zachodniej banksterki niszczącej polską gospodarkę i okradającą nasz kraj?
  Czy wreszcie, te służby nakazały J.K. zapomnieć o pomordowanych z rąk ukraińskich szowinistów obywateli II RP pomordowanych na Kresach, zaś L.K. gdy pełnił jeszcze funkcję ministra sprawiedliwości- nakazały nagle przerwać ekshumację w Jedwabnym?
  Widzisz, te siły uprawiające wrogą robotę wobec Polski to nie są te siły o jakich myślisz, bo przytoczone wyżej fakty temu zaprzeczają. Tak więc siły antypolskie swoje centrum decyzyjne mają poza granicami naszego kraju, zaś ich tu umieszczona ekspozytura wykonuje jedynie, szkodzące nam i krajowi polecenia.
 • @AdNovum
  Nie rozumiem po co mieszasz ze sobą różne sprawy, które nijak do siebie nie pasują a chwilami wręcz kłamiesz ...
  A może jednak rozumiem...?
 • @AdNovum 12:49:28
  Wróg u bram a nasze wojsko nie ma nawet amunicji!! WP nie dość że malutkie, wojska lądowe to ok. 43 tys! przy stosunku o,43 żołnierza do oficerów/podoficerów!!!, nie dość, że praktycznie nieuzbrojone to do tego nawet bez amunicji. Amunicji przeciwpancernej dla polskich czołgów Leopard2A4 w praktyce nie ma. Są śladowe ilości starych pocisków DM33 o przebijalności 470mm RHA. Do czołgów rodziny PT91/T72M1 jakby udało się wysłać wszystko co jeździ i jest jako tako sprawne czyli maksymalnie 400 czołgów jest po 2 (dwie!!!) sztuki pocisków przeciwpancernych o przebijalności 500mm RHA. Zaś pancerze czołowe wszystkich ruskich czołgów mają 700-900mm RHA. To oznacza że starcie malutkiej ilości polskich czołgów z hordami ruskich tanków będzie wyglądało kiepsko co potwierdzają wszystkie symulacje komputerowe. To będzie rzeź naszych dzielnych pancerniaków bo ruscy amunicję przeciwpancerną o dobrych parametrach z rdzeniem uranowym akurat mają tym bardziej ze pancerze polskich czołgów są prawie dwa razy cieńsze niż ruskich. Taka sama sytuacja jest w każdej innej kategorii uzbrojenia. Np. amunicji dla artylerii rakietowej starczy na 2-3 godziny walk. To zaledwie 120 ton!!!. Ruscy np. w Gruzji 2008 tylko na froncie pod Cchinwali zużywali na dzień 500!!! ton amunicji artyleryjskiej. Zasięg ognia naszej arylerii to 1/3 czasem połowa zasięgu artylerii ruskiej, to oznacza że nasi mogą być na luziku zniszczeni na długo zanim zdążą zbliżyć się do wroga. Ale najnowszy raport NIK pod kierownictwem polityka z PO uznał że nasza armijka jest doskonała, silna, zwarta i gotowa, oraz wystawił im najwyższą ocenę (zapewne posypią się awanse i medale) Więc nasze wojaki mogą być nadal dumne i zadowolone aż do momentu kiedy zostaną wyrżnięci jak pisklęta przez stado lisów w kurniku. Oto najnowsze info co planuje zakupić MON w trybie pilnym!!Uwaga trzymajcie się krzeseł (za serwisem Altair): "Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęcie przetargu na usługę czarteru małych samolotów dla VIP-ów." Zobaczcie na co idą pieniądze niby na obronę na zakup luksusowych samolotów pasażerskich dla prezia i premjercia!!!Potem podają dumnie, że "w obliczu rosnących zagrożeń zwiększyliśmy wydatki na armię" a Naród zadowolony i uspokojony. Tydzień temu przeznaczyli gigantyczne kwoty idące w miliardach na zakup nieuzbrojonych samolotów szkolnych - towar z najwyższej i najdroższej półki takie paramilitarne Pendolino (też z Włoch). Polsce potrzebne jest uzbrojenie, amunicja a ci wyrzucają pieniądze garściami na gadżety i zabaweczki.
 • @1normalnyczlowiek 14:48:23
  Wykaż mi, że mieszam dwie różne sprawy.
  A po drugie jeśli pomawiasz mnie w sposób niewybredny jak ten pejsak na targu o kłamstwo, to udowodnij to.
  Widzisz, odkrywasz się normalnyczlowieku inaczej, bo jak widać gdy merytorycznie wyłożyłem ci w czym problem stałeś się bardzo agresywny.
  A taka postawa zawsze was obnaża.
  Kryłeś się dość długo tu na tym forum, ale wobec palącej się obecnie wam ziemi pod nogami zaczynacie się po prostu ujawniać.

  Tak wygląda problem z tobą normalnyczlowieku inaczej.

  Dostajesz trwałego bana, bo hasbary nie cierpię w swoich progach.

  Bay, bay!!!!!
 • @Kula Lis 62 15:00:20
  W związku z tym wyślemy na wojnę tych co ją sprowokowali i niech tam własnymi ręcami wyduszą wroga u granic:)))))

  Ryscy żołnierze jak zobaczą tego dzielnego woja J.K. stojącego na czele pro-banderowskiej kamaryli to pękną ze śmiechu i się poddadzą:)))))

  Dzięki za treściwy i dużo wnoszący do sprawy komentarz i

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 15:41:58
  Bye, bye:))))))
 • @AdNovum 15:34:36
  Tusk w szoku: 70% Polaków nienawidzi UE, a armię Rosji przywita jako wyzwolicieli [SONDAŻ] Postaram się tutaj zachować obiektywność i nie przesadzać ani z pochwalaniem tego co czyni Rosja i Janukowycz, ani z rusofobią. http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie-iii-wojna-swiatowa.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie-iii-wojna-swiatowa.jpg Tajemnicą poliszynela jest to, że od kilku dni Ministerstwo Obrony Narodowej RP zleca mediom elektronicznym (głównie wielkim portalom internetowym) przeprowadzanie specjalnych sondaży. Sondaże te mają za zadanie badać rzeczywiste nastroje “patriotyczne” Polaków.

  Sondaże te to anonimowe ankiety zamieszczane na onet.pl, interia.pl, wp.pl i innych tego typu wielkich portalach dezinformacyjnych.

  Pytania które są tam zadawane, to między innymi: “Czy Polska powinna wziąć udział w wojnie z Rosją” bądź: “Czy popierasz pomoc zbrojną dla Ukrainy” i inne tego typu.

  Obraz który wyłania się z tych anonimowych ankiet, jest wstrząsający dla “elit” politycznych III RP. 70% lub więcej Polaków uważa, że żyje w opresyjnym państwie totalitarnym i jest gorzej niż za PRLu.

  Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało rozpaczliwy list do innego okupanta naszych ziem – Watykanu – i ich funkcjonariuszy w Polsce, czyli episkopatu polskiego. W mszach świętych ma być więc rozbudzana postawa patriotyczna na kazaniach, zgodnie z zaleceniem MON.

  Jedno słowo ciśnie się na usta: ŻENADA..

  Nie ma na to żadnych szans, naród polski upodlony od biedy jakiej nie zaznał nawet w koszmarnych latach PRLu, nie nadstawi dupska za apartamenty Kasi Tusk, kardynała Dziwisza, czy za Józefa Bąka z Amber Gold..

  Polacy w liczbie ponad 70% naprawdę nie mają już nic do stracenia. Gorzej już być nie może. Elity polityczne III RP, słuchając wytycznych płynących z Berlina (m.in. likwidacja polskiej gospodarki) ukręciły sobie sznur, na którym zostaną powieszeni. Oczywiście tylko symbolicznie, metaforycznie, ja, Jarek Kefir, nie namawiam do łamania prawa ani dobrych obyczajów społecznych xD

  O co chodzi (przynajmniej na razie) z konfliktem wokół Ukrainy? Przede wszystkim chodzi o zabezpieczenie Krymu i arsenałów broni, jakie się tam znajdują. Nie chodzi tylko o potężną Flotę Czarnomorską, ale także o pociski balistyczne z bronią atomową, które się tam prawdopodobnie znajdują. Czytałem kiedyś o tym, ale niestety, nie pamiętam już źródła.

  Zrozummy, że Rosja musi te składy broni zabezpieczyć. Czy chciałbyś, by broń atomowa wpadła w ręce paramilitarnych bojówek prawego sektora? Czy zauważyłeś jakiekolwiek inne ruchy wojsk Rosyjskich poza Krymem?

  Jak na razie, to Rosja robi to, do czego została zmuszona, w ograniczonym zakresie, na Krymie, zaś to USA ściąga wojska na Litwę i do Polski. Oby nam się za to nie oberwało, panie Tusk. Uśmiechać się przed kamerami do homoseksualistów można, owszem. Ale bądź co bądź, kraj taki jak Polska powinien mieć silną, dobrze wyszkoloną i uzbrojoną armię, w ilości co najmniej 500.000 żołnierzy.

  Dobre wyszkolenie żołnierza to podobno okres minimum dwóch lat intensywnego treningu w warunkach koszarowo-poligonowych. Jaki procent polskiej armii zawodowej spełnia te kryteria? Jeśli będzie to 50% z tych 120.000 żołnierzy, to i tak będzie to bardzo dobry wynik. O czymś takim jak pobór do wojska nie warto nawet mówić. Nie w realiach XXI-wiecznego pola walki..

  Ten artykuł nie ma popierać inwazji militarnej Rosji na Polskę, ale ma pokazać oczywiste fakty. Większość Polaków, po chwilowym szoku, szybko przystosowałaby się do nowej rzeczywistości. Zwłaszcza, gdyby za nią poszły obniżki podatków, cen za prąd i gaz, odbudowa polskiego przemysłu, itp.

  “Bo ludowi obojętne , czy car czy chan jego katem jest“
  Źródło: https://kefir2010.wordpress.com/2014/03/06/tusk-w-szoku-70-polakow-nienawidzi-ue-a-armie-rosji-przywita-jako-wyzwolicieli-sondaz/#comment-86982
 • @LordConqueror 16:01:16
  Mylisz się, bo to nie Rosja zaczęła tą grę, która już trwa ładnych kilka lat.
  Z jednej strony zachód mami opinię publiczną o pokojowym współistnieniu, prawach człowieka, demokracji i tolerancji, a z drugiej strony robi coś zupełnie przeciwnego.
  Czy nie widzisz (a może nie chcesz dostrzec) tej prostej i czytelnej oczywistości.
  Sądzę, że ukraina jest tą rzeczywistą "czerwoną linią", którą dotychczas w innym kontekście straszył Obama, a którą właśnie dziś Rosja nie pozwoli przekroczyć Obamie i jego prowodyrom.
  Ta taktyka, którą w ciągu ostatnich lat prowadził Zachód stała się na tyle oczywista, że ludzie po prostu zaczęli ją dostrzegać.
  Tak więc wynik musi być zgoła inny niż ci co posuwają się tą niebezpieczną drogą sobie zaplanowali.
 • @Kula Lis 62 16:07:18
  Słuszne wnioski kefir wysnuł, bo one są oczywiste, ale nie dla tego POlitycznego bydła i ich POpleczników żyjących ponad stan na koszt ubogiego społeczeństwa, tylko dla ludzi zmagających się z szarą codziennością państwa okupacyjnego.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 16:17:11
  No i jak widzę nie możesz powstrzymać się pod wpływem emocji przed wycieczkami ( nie dodam z uprzejmości jakiego autoramentu) osobistymi.
  Powiedz mi czy Ciebie tu w tym celu oddelegowano?
  Może za tym kryje się grupa darski?
 • @AdNovum 16:32:01
  Prawda o sytuacji na Ukrainie. “Miliardowe interesy Niemiec, GB, USA, i polityków z Warszawy” http://kefir2010.wordpress.com/2014/03/05/prawda-o-sytuacji-na-ukrainie-miliardowe-interesy-niemiec-gb-usa-i-politykow-z-warszawy/ http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie-przepowiednie.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-ukraina-polska.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/ukraina-wojna-proroctwa-przepowiednie.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/iii-wojna-swiatowa-przepowiednie.jpg Pejsatych tasiemców żyje w Polsce ponad 6 milionów. Są rozpoznawalni, większość ma trudności z wypowiedzeniem litery "R" np. Gronkiewicz, Tusk..etc..Zobacz listę osób o zmienionych nazwiskach. Wpisz w GOOGLE, to zaledwie szczyt góry lodowej...
 • @LordConqueror 17:10:08
  To załóż opaskę na oczy i po problemie.
 • Kto strzelał ? Ten kto z tego odniósł korzyść.
  20. lutego w centrum Kijowa "aktywiści" Majdanu zatrzymali samochód z posłem do parlamentu ukraińskiego Paszyńskim (pochodzenia żydowskiego) i jego ludźmi.
  W bagażniku samochodu był karabin snajperski.
  Aktywiści wypuścili samochód z posłem bez sprawdzania czy z tego karabinu strzelano.

  Opowiada uczestnik zajścia

  http://www.youtube.com/watch?v=JU6_W2gQjjc
 • @LordConqueror 00:56:44
  Z Ukrainą jest taki problem, że zrobiono z niej jeszcze jedną bombę, która ma w przyszłości- dalszej lub bliższej- wysadzić świat. Zaś niebezpieczeństwo jakie nam z tej sytuacji grozi polega na tym, że konflikt będzie rozegrany bezpośrednio przy naszych wschodnich granicach z możliwością przeniesienia go do nas, oraz z tego, że nienawiść części ukarińców (a szczególnie tych, którzy żyją wzdłuż naszej granicy) do Polaków jest znana, tak więc i z tego kierunku można się spodziewać różnych prowokacji i zwykłych rozrób, w czasie których ucierpią jak zwykle niewinni ludzie.
  Czy ci, którzy pojechali agitować na Majdan, zdawali sobie z tego sprawę?
 • @LordConqueror 00:56:44 o jakim ty czarnoziemie piszesz?
  A teraz o ukraińskim czarnoziemie napiszę, za którym tak niektórzy tęsknią: tam jeszcze przed wojną sowieci czarnoziem bezpowrotnie zdewastowali, zniszczyli orząc pola DETAMI na prawie metr. To była ich ta sowiecka agrokultura rolna ich NEPu. Wydajność z hektara, była 10%, a to co zebrali to i tak na ich polach zgniło, stąd import zbóż, etc... z USA był i nie tylko z USA. Czarnoziem się tylko lekko przewraca, zrusza najlepiej kultywatorem. Babcia i Dziadek, Mama mieszkający w Radziwiłłowie i mający tam majątek, mówili, że na ich polach rosły np. buraki cukrowe po kilka kilogramów mające, po sowieckiej stronie wielkości marchewki, ziemniaki wielkości orzechów, etc..to samo było z innymi płodami rolnymi, stąd był między innymi ten głód na Ukrainie. Ukraińce i sowieci przychodzili zdziwieni pytać dlaczego? bo to pole i to pole, nie rozumieli tego, że dokonali bezpowrotnej dewastacji ziemi. O czarnoziemie ukraińskim trzeba zapomnieć, jest całkowicie zdewastowany, także ten po b. polskiej stronie. Tego już nie da się odtworzyć. Zachodnia Ukraina obecnie to bieda z nędzą, rezerwuar taniej siły roboczej do karmienia przez zachód lub Rosję, dlatego według mnie odpuszczą Zachodnią Ukrainę, bo to kula u nogi do żywienia i utrzymania, z tego powodu także chcieli oddać nam te ziemie swego czasu...Wschodniej Putin nigdy nie odpuści, nawet jego następcy a Zachodowi i ich jewrejom zależy wyłącznie na wschodniej, gdzie są bogactwa naturalne do wyeksploatowania, i przemysł z zapleczem technicznym, naukowym, który po przejęciu zamkną, zlikwidują jak w Polsce, by mieć złudne rynki zbytu, przy znikomej sile nabywczej ogółu Ukraińców, wystarczającej na przeżycie tylko, emerytura tam to średnio 500 zł, czyli ok. 160$, która i tak zgodnie z "zaleceniami" żydów z MFW ma być zmniejszona o połowę, pensje także, więc pytam za co Ukraińcy będą mieli nabywać te jewrounijne dobra?, a więc pokrzyczą i także sobie odpuszczą tę część zachodnią, nie są w stanie jej utrzymać na dłuższą metę.
 • @LordConqueror 00:56:44
  Rezerwy złota już także żydostwo ukraińskie wywiozło z kraju do swego matecznika czyli USA. Czyli jewrejski i banderowski na dziś Kijów pieniędzy nie ma, jest bankrutem.
 • @Kula Lis 62 10:08:58
  Krym przeszedł już na rubla po zablokowaniu im przez żydobanderowski Kijów, Rosjanie przelali Krymowi na nowe konta ok. 1mld ojro.
 • @AdNovum 07:24:47
  Nie znoszę tego szwaba za wypowiedź o Polsce i Polakach, że jak wejdą do jewrounii to znajdą się w niemieckim potrzasku, saku i wtedy zaczniemy ich rozliczać i żądać. lecz tu przyznaję mu rację co do oceny sytuacji na Ukrainie: Schroeder skrytykował postępowanie Unii Europejskiej w sprawie Ukrainy. Powiedział, że popełniono błędy i wykazano się ignorancją wobec specyfiki regionu. - Przywództwo UE w Brukseli nie ma ani trochę pojęcia o tym, że Ukraina jest podzielonym krajem, i że tak nie można z nim postępować - powiedział Schroeder, którego słowa cytuje Deutsche Welle.
  Schroeder: Na Krymie złamano prawo międzynarodowe

  Schreoder powiedział też, że Unia już na samym początku rozmów o umowie stowarzyszeniowej popełniła poważne błędy. - Zastanawiam się, czy można tak kulturowo podzielony kraj jak Ukraina stawiać przed taką alternatywą: stowarzyszenie albo unia celna z Rosją. Raczej należało umożliwić jedno i drugie - stwierdził Schroeder, którego wypowiedzi cytuje "Deutsche Welle".

  I dodał: - Oczywiście, że to, co się dzieje na Krymie, jest łamaniem prawa międzynarodowego.

  Zaznaczył jednak, że trzeba być ostrożnym "grożąc palcem" Putinowi, bo on sam był w takiej sytuacji jak prezydent Rosji. Polityk odniósł się w ten sposób do interwencji NATO w Kosowie w 1999 roku, gdy - jak podkreślił Schroeder - ze złamaniem prawa międzynarodowego Sojusz zbombardował suwerenne państwo (Serbię).
 • mam kilka uwag...
  Strzały nie padały z hotelu Ukraina tylko z budynku po drugiej stronie Instytuckiej...
  jest taki film nie będę teraz podawał linków ale jest na którym facet z noszami zostaje postrzelony
  opisze tę sytuację gość biegnie w górę instytuckiej jakby ku stacji metra
  zatrzymuje się bo widzi po swojej prawej rannych obchodzi drzewo kładzie za drzewem nosze i dostaje ( w momencie kiedy dostał był tyłem do stacji metra i barykad policji a przodem do hotelu Ukraina)
  dostaje w prawe ramię - co się wyjaśnia gdy dobiegają do niego sanitariusze kilka chwil potem
  jeśli strzelający był w budynku o którym myślę (albo w czerwonym budynku na ulicy muzealnej - budynek ten doskonale widać z miejsca gdzie padali ludzie a le uważam go za mnie prawdopodobny z pewnego względu)
  jesli był w tym budynku po drugiej stronie instytuckiej to w chwili gdy strzelał do gościa nie mógł widzieć że on ma nosze bo te były schowana za drzewem
  ...
  wydaje się że ludzie za murkiem (jest murek przy stacji metra - stacja to to okragłe) którzy dostają nie dostaja w plecy jak byłoby gdyby ostrzał był z hotelu ukraina
  gdyby dostawali w plecy ktoś by się szybko zorientował że to nie ostrzał od strony berkutu
  w sumie i tak najbardziej zadziwia sytuacja za tym murkiem właśnie
  tak przez kawał czasu stoi gość i tłucze w ten murek jakaś rurą
  potem znów gdy ludzie dostają w tamtym miejscu nikt nie zastanawia się że niemożliwe by berkut strzelał przez ten murek i celnie trafiał schowanych za nim ludzi (wiem że mgłea wojny - to oczywiste ale ona wszystkiego nie tłumaczy)
  ...
  co do tych niby snajperów z filmu radia svoboda to oni są bliżej majdanu niż ci ludzie którzy giną przy metrze
  to widać po budynku w ich tle
  nie ma wtym nic dziwnego jednak - po prostu ten strzelający z trójnogu snajper robi to o wiele wcześniej niż zaczynają ginąć ludzie przy metrze
  on strzela z lewej strony skarpy na instytuckiej jakieś 20 -50 metróe poniżej miejsca w którym w chwili gdy giną ci przy metrze jest już ekipa majdanu...
  co ciekawe brak jest doniesień aby zginał ktokolwiek od strzałów tego snajpera podobnie jak nie widać by dostał ktokolwiek na majdanie w chwili kiedy berkut wkracza i wycofuje się z okolic budynku o którym mówię ze w nim moim zdaniem był morderca
  warto byście zobaczyli nagranie które zrobiła russia today
  widać na nim to co inne ekipy filmowały z majdanu - tylko RT filmuje z hotelu ukraina z góry
  momentem charakterystycznym jest przejazd białego auta
  ale wcześniej jak zobaczycie ktoś wyraźnie strzela do berkutu
  http://www.youtube.com/watch?v=yCzIIFAsGk4&feature=player_embedded
  ...
  treaz kilka słłów odnośnie plotki że to nie berkut a rosyjska Alfa
  te plotki rozsyłały osoby związane z majdanem
  cechą charakterystyczną Alfy miałyby być żółte opaski - które podobno widziano również na Krymie
  to bzdura jest i to totalna
  jest w sieci film z 18 lutego kiedy milicja w takich opaskach wieczorem wysiada z aut
  oto on:
  http://www.youtube.com/watch?v=_IuNOvq95qM
  nie mówcie że już 18 lutego ta niby Alfa miałaby tak jawnie działac - to bzdura jest przecie
  ...
  ok na filmie RT widać że do berkutu ktoś strzela dużo wcześniej niż zaczyna strzelać do majdańców
  nie widać skąd strzela...
  przypuszczam jednak że nie z Hotelu Ukraina - zwróccie uwagę jak upadł milicjant
  wygląda to tak jakby strzelał do niego ktoś ze spalonego budynku po drugiej stronie Chreszczatika...
  ...
  wszystkie budynki z których mogły paść strzały były w rękach majdanu kiedy z nich strzelano
  ...
  to oczywiście nie wyklucza wersji Moskala - ale wersja Moskala ma inny zupełnie podstawowy minus
  pomyślcie - trzeba by mieć tych agentów więcej niż dwie sotnie by móc przeprowadzić taka akcję
  przebrani za majańców musieliby jednak mieć doskonała łączność ze sobą i jakiegoś koordynatora w Hotelu Ukraina który by dowodził
  czyli byłyby potrzebne co najmniej 3 grupy które w sposób niezauważony mogłyby ochraniać co najmniej dwu snajperów i dowódcę
  oczywiście taką akcję byłoby bardzo ciężko zaplanować i wykonać
  dla Rosjan to moim zdaniem po prostu niemożliwe...
  ...
  zupełnie co innego jeśli akcję spontanicznie wykonały dowolne oddziały majdanu - Prawy sektor możliwe że to oni ale wątpię są doniesienia że mieli na majdanie jedną tylko sotnię - to zwyczajnie za mało
  Svoboda i Batkiwszczyna to co innego - każda z tych partii mogła to zrobić bez problemu...
  i co najważniejsze to nie musiała być wtedy akcja planowana w najdrobniejszym szczególe
  ale o tym może w kolejnym poście
 • swoi do swoich
  tu zgadzam się z tym co mówi ten gość w filmiku który linkowała fretka
  ...
  po pierwsze majdańcy mieli - wiadomo to dobrze różnych najemników na swoim żołdzie...
  wielu nie było ukraińcami ani tez nie miało do ukrainy i majdanu stosunku osobistego - byli tam po prostu zawodowi najemnicy
  tacy ludzie mogli dostać zadanie ogólne ochrony snajperskiej majdanu a w razie akcji berkutu wywołania prowokacji poprzez ostrzał obu stron
  dla pewności mozna było jednemu snajperowi wyznaczyć jako cel jednych a drugiemu drugich
  wystarczyło tylko sciągnąć berkut na majdan
  berkut w jakimś celu się udał pod ten budynek z kolumnami - być może po to białe auto...
  odkrycie celu w jakim berkut tam polazł moim zdaniem jest kluczowe dla tej sprawy - jeśli np okaże się że białe auto było Turczynowa czy jakiegoś innego jacyniuka a Berkut poszedł je uratować to ...
  ok nie przesadzam już ze spekulacjami
  ...
  zgdazam się z tym gościem z linka Fretki - ci snajperzy nie działali jak wyszkoleni snajperzy a bardziej jak jakiś masowy morderca
  trafia w drzewo i w inne rzeczy raz strzela w nogi innym razem w brzuch a jeszcze innym w głowę
  wygląda że jak mu sie uda tak trafia
  jakby był snajperem na 1/8 etatu z orzeczeniem niepełnosprawności na dodatek
  w Russia 24 ilustrują rozmowę akurat strzałem ewidentnie od tyłu i to tuż zza pleców postrzelonego (to żaden snajper tylko ktoś miał broń niezabezpieczoną i strzelił do swojego albo przypadkiem albo celowo...
  nie z Hotelu tylko kilka kroków z tyłu...
  zestawu zdjęć w R24 nie trzeba traktować jak jednej sekwencji - ale faktycznie gość w czapce ma gnata i cholera wie dokąd lezie...
  ...
  ale ale propos śmierci zza pleców
  Bobołowicz - dziennikarz związany z PiS i majdaniec opublikował 20 lutego fotkę trupa pchnietego nożem w plecy - powidziano mu że to ofiara snajpera ale rana jest ewidentnie po wbitym w plecy duzym nożu
  ...
  ok
  pzdr.
 • ale już kiedy mówią że to nie berkut to się co najmniej mylą
  to berkut tyle że kurczę ile osób zginęło od kałacha?
 • Jeszcze link do wersji majdańskiej
  http://tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/jak-doszlo-do-masakry-w-kijowie-proba-rekonstrukcji-wydarzen-i-ich-skutkow/45844

  niestety czytamy tu sporo kłamstw ale na końcu sa konkluzje które właściwie przyznają że było to strzelanie do swoich w imię "wyższego celu"

  zwróccie jeszcze uwagę na kreatywny montaż filmików z You tube w majdańskiej TV
  szkolili się w TNN czy jak?
 • sorrki nie dałem tego linka
  http://youtu.be/vRC2WcT9U9E

  tu już 23 lutego się zastanawiali
  nad tym że ten berkut to nie berkut tylko (nie nie alfa ale siły ukraińskie)
  jednak żółte opaski już były kiedyś użyte na majdanie:
  "Niezależne media mówiły o prowokacji "tituszków" przekupionych przez władze. Jednak atakującymi byli skrajni nacjonaliści i pseudokibice. Część z nich miała na ramieniu żółte opaski z wilczym hakiem, symbolem nazistów. To członkowie skrajnie nacjonalistycznego Socjalno-Narodowego Zgromadzenia (SNA)."
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/czcza-bandere-bija-berkut-sotnie-prawego-sektora-nie-chca-kompromisu,392162.html

  tak czy siak ci z żółtymi opaskami na ile mogę się zorientować nikogo nie trafili
  a biorąc pod uwagę ich liczbę i te ak i inne karabinki - była to siła która mogła rozgonić cały majdan
  ale wyraźnie po coś się udali - tak jakby po ten samochód...

  na filmie ukrainiec pokazuje przestrzelony słupek przy tym budynku na instytuckiej
  ten strzał musiał być z hotelu Ukraina z kolei ale do kogo był oddany?
  ...
  hmm
  a może było więcej niż dwu "snajperów"
 • Alfa ukraińska
  nie wiem czemu założyłem że to rosyjska alfa miała być
  szło o ukraińska jednostkę SBU...
  i teraz uwaga
  oto prezentacja tej jednostki
  http://www.youtube.com/watch?v=k3bP7NQJuYg
  i tu zonk - owszem mają samochód taki jaki jechał 18 lutego z ludźmi z żółtymi opaskami ale jakże innej używają broni...
 • @Przemek Leniak 16:21:46
  Snajperzy z sił rządowych, których było dwóch mogli tylko strzelać z jednopiętrowych domów (jeden zielony, a drugi ciemnozielony z kremowymi szerokimi obramowaniami), ale jednocześnie oś strzału z tych budynków uniemożliwiała sięgnąć za murek koło stacji metra oraz za drzewa. Z tych dwóch budynków ostrzał był możliwy na wprost Instytuckiej.
  Tak więc tylko z kierunku hotelu możliwe było ostrzeliwanie ludzi, kryjących się za drzewami i za wspomnianym murkiem. Zresztą ślady po kulach są widoczne od strony hotelu, ludzie osłaniający się tarczami skierowanymi w stronę milicji zostają ranni lub zabici i jednocześnie tarcze te nie mają przestrzelin, po za tym bardzo charakterystyczny jest postrzał jaki widzimy na filmie nr3. (3:20 i dalej), gdy odwrócony plecami do kierunku gdzie były oddziały milicji otrzymuje postrzał w brzuch z kierunku w bok od hotelu, czyli z miejsca, które w tym czasie również było zajęte przez Prawy Sektor.
  Reasumując:
  Strzały padały z hotelu oraz z budynku po przeciwnej stronie ulicy, oba te obiekty były w tym czasie pod kontrolą Prawego Sektora.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:59:04
  Rosja chce odzyskać swoje ziemie. Z polskiego, narodowego punktu widzenia należałoby by sobie życzyć, by Rosjanie czy też rosyjskojęzyczna ludność zajęli jak najwięcej obszaru Ukrainy, inaczej żydobanderowska władza zagrozi sąsiadom, w tym i Polsce. Problem w tym, że mieszkańcy Krymu nie chcą być częścią ŻydoBanderlandu i po referendum to ŻydoBanderland by musiał napaść na Krym jako okupant. Bo oni muszą zrobić z tego zawieruchę międzynarodową. Sami w zasadzie już przegrali, bo ludzie za jakiś czas ich potraktują tak jak traktowali ludzi Janukowicza. WSZĘDZIE gdzie do władzy doszło chazarstwo, albo gdzie ma wpływy na władzę, buduje się nastroje antyrosyjskie, szczuje na Rosjan, prowokuje incydenty, podburza, wywołuje zamieszki.
  To po prostu odwieczna wojna Chazarii z Rusią. Zadyma na Ukrainie rzeczywiście może się wymknąć spod kontroli i przerodzić w konflikt zbrojny. Chociaż mogą to być puste pogróżki, kończące się na wykorzystaniu najemnych grup terrorystów przez USA – bez bezpośredniego starcia. Nie wiem czy zagrają va banque, bo to może być ostatni dzwonek dla Ameryki. Gospodarka z dnia na dzień się sypie, dolar w niedługim czasie stanie się tylko bezwartościowym świstkiem a w tych warunkach utrzymanie obecnej przewagi militarnej może być niemożliwe. Referendum na Krymie jak i cała heca na majdanie to tylko przygotowanie do kolejnej wojny, bez której zachód nie potrafi się obyć. Zawsze musi być wcześniej wykreowany winny, czy to S. Husajn, A.Kadafii, czy obecnie Prezydent Federacji Rosyjskiej. Z tą różnicą, że ten ostatni ma dostęp do atomowej teczki i pokaźny zapas rakiet balistycznych, które mogą roznieść pół Europy. Wątpię w bezpośrednią konfrontację. Oni chcą zredukować strefy wpływów Rosji a potem ją podpalić tak jak Syrię. Rosja i Chiny muszą tak jak w Tajlandii pomagać przegonić marionetkowe reżimy syjonistyczne. Ps. Ktoś zwrócił uwagę na to, że podłożono nogę naszym Kresowiakom ? Kto miał rozum ten wiedział, że żydobanderowcy rezydujący w Kijowie mają w głębokim poważaniu los naszych rodaków a wręcz mają do nich stosunek zoologiczny. Tak nam podziękowano, bo tamci wiedzą, że nasze nadwiślańskie eunuchy to zupełnie inny gatunek, równie polnofobiczny.
 • @Przemek Leniak 16:57:15
  Snajper na Majdanie w ciągu kilku minut odstrzelił 10 żołnierzy “Berkutu”. Dowódca symferopolskiej jednostki specjalnej milicji “Berkut” major Aleksander Wasjukow został postrzelony w głowę podczas starć z protestującymi na Majdanie. Wczoraj (8 marca) w Symferopolu wystąpił na pierwszej po wypisaniu ze szpitala konferencji prasowej, na której był obecny korespondent specjalny KazanFirst na Krymie. Wasjukow opowiedział co działo się na majdanie, dlaczego “Berkut” nie miał broni, dlaczego kierownictwo MSW Ukrainy nie wydało rozkazu rozpędzenia protestujących. Publikujemy najciekawsze części wypowiedzi pod podanym linkiem.
  http://marucha.wordpress.com/2014/03/10/snajper-na-majdanie-w-ciagu-kilku-minut-odstrzelil-10-zolnierzy-berkutu/#more-40331 Ps. Ta książka pasuje tutaj jak ulana, http://avaxhome.cc/ebooks/019935443X.html No i ta sprawa wydobyła mi się z pamięci: “Policja iracka aresztowała dwóch mężczyzn, którzy ostrzelali w Basrze patrol irackiej policji. Jeden policjant zginął, drugi został ranny. Zatrzymani okazali się być przebranymi za Arabów oficerami brytyjskimi SAS.” http://pl.indymedia.org/pl/2005/10/16378.shtml

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej