Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Starcia w Doniecku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj (13.03.2014r.) miały miejsce w Doniecku starcia pomiędzy uczestnikami wieców: prorosyjskiego i proukraińskiego.

Ocenia się, że w starciach minimum 50 osób zostało poszkodawanych.

Potwierdzono śmierć dwóch osób (telewizja TSN informuje o trzech ofiarach śmiertelnych), zaś dwie kolejne osoby są w stanie krytycznym.

Zabici to: 22-latek, który zmarł w karetce pogotowia oraz aktywista WO "Swoboda", Dymitrij Czerniawskij.

A oto reacje filmowe w wczorajszych zajść w Doniecku:

Jak widać wojna domowa na Ukrainie wisi obecnie na bardzo cienkim włosku, a w dalszej kolejności przewidywana wcześniej możliwość podziału kraju na dwie części: zachodnią z wiekszością ukraińską i wschodnią oraz południowo-wschodnią z wiekszością rosyjską.

Chyba, że w wyniku spodziewanego międzynarodowego konfliktu zbrojnego, wytyczone zostaną jeszcze inne granice. Proszę pamiętać o ukraińskich roszczeniach terytorialnych wobec Polski.

Pozdrawiam.

Ps.

1.  www.youtube.com/watch,

2.  www.youtube.com/watch,

3.  www.youtube.com/watch,

4.  www.youtube.com/watch,

5.  www.youtube.com/watch.

 ***

1.  www.youtube.com/watch,

2.  www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

 • AdNovum
  Coś mi się zdaje, że minął już czas tęczowych parad pedałów, lesb, zboków wszelkiej maści a zacznie się wyrąb lasów na Syberii…tam będą mogli rozbierać się do naga…skolko ugodno,najwyżej bolszyj kak ptica komar ich w dupsko rąbnie…. Pozdrawiam.
 • "Proszę pamiętać o ukraińskich roszczeniach terytorialnych wobec Polski."
  Myślę, że i Polska może mieć roszczenia terytorialne?

  Proponuję wysunąć tak daleko idące, że (po wyśrodkowaniu) Lwów do Polski wróci.

  Pytanie tylko, kto takie żądania wysunie?
 • @ATMAN 12:34:59
  Może największy polski patriota J.K. wraz ze środowiskiem klubów GP?????

  Pozdrawiam.
 • Banderowcy w podobny sposób potraktowali konkurencyjną manifestację we Lwowie w 2011 r.
  http://www.youtube.com/watch?v=gKaxFyz8Rjc
 • @PontoSarmata 13:49:00
  http://www.tomaszow.lub.pl/forum/viewtopic.php?t=25300&f=25

  http://wolyn.org/index.php/publikacje/608-prowokacja-w-przemylu-w-celu-zdyskredytowania-obchodow-70-tej-rocznicy-ludobojstwa-na-woyniu.html

  http://wolyn.org/index.php/publikacje/610-czy-70-lat-po-rzezi-na-woyniu-spoeczestwo-polskie-musi-pozwala-na-istnienie-tak-silnego-lobby.html

  http://wolyn.org/jpg/mapkanewseekwolyn.jpg

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:16:52
  Gwiazdy mówią. http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/03/wielki-woz.jpg Co mądrzy ludzie mówią na temat układów gwiazd! :)) Esencja. Mimo uporządkowania w układzie gwiazd. Gorzej, że to bałagan zaplanowany i kontrolowany. Brakuje gwiazdy Dawida, która przymierza się do panowania nad całą ziemią. :((
 • @AdNovum
  Rosyjskie MSZ po starciach w Doniecku: pozostawiamy sobie prawo do obrony rodaków. Rosja uznaje swoją odpowiedzialność za życie rodaków i współobywateli na Ukrainie i pozostawia sobie prawo do wzięcia ludzi w obronę - poinformowało MSZ Rosji w komunikacie. Zdaniem rosyjskiego resortu, czwartkowe zamieszki w Doniecku, w czasie których zginęła co najmniej jedna osoba, pokazują, że "kijowskie władze nie kontrolują sytuacji w kraju". W nocy z czwartku na piątek w Doniecku doszło do brutalnych starć pomiędzy uczestnikami dwóch manifestacji. Zginęła co najmniej jedna osoba, a według niektórych mediów ofiar śmiertelnych mogło być więcej - nawet trzy. Rannych zostało 50 osób. Komunikat na temat wydarzeń w Doniecku wydało w piątek rosyjskie MSZ, które oświadczyło, że "uznaje swoją odpowiedzialność za życie rodaków i współobywateli na Ukrainie i pozostawia sobie prawo do wzięcia ich w obronę". Rosja "pozostawia sobie prawo do wzięcia ludzi w obronę" "13 marca w Doniecku miały miejsce tragiczne wydarzenia, polała się krew. Na pokojowych demonstrantów, którzy wyszli na ulice miasta, żeby wyrazić swój stosunek do niszczycielskiego stanowiska ludzi, nazywających siebie ukraińską władzą, napadły prawicowe radykalne grupy, uzbrojone w niebezpieczne narzędzia i kije, które dzień wcześniej zaczęły zjeżdżać do miasta z innych regionów kraju. W wyniku starć jest duża liczba rannych, jedna osoba zginęła" - czytamy w komunikacie rosyjskiego MSZ.

  "Nie raz oświadczaliśmy, że ci, którzy doszli do władzy w Kijowie, powinni rozbroić bojówkarzy, zapewnić bezpieczeństwo ludności i zagwarantować ludziom prawo do demonstracji. Niestety, jak pokazują wydarzenia na Ukrainie, nie ma to miejsca, kijowskie władze nie kontrolują sytuacji w kraju.
  Rosja ma świadomość swej odpowiedzialności za życie rodaków i współobywateli i pozostawia sobie prawo do wzięcia tych ludzi w obronę" - głosi komunikat.
 • @AdNovum
  Kolejni Rosjanie wylądowali pod Sewastopolem. Z rosyjskiego okrętu wojennego w zatoce obok Sewastopola na Krymie rano wyładowano ciężarówki i co najmniej jeden transporter opancerzony - poinformowała agencja Reutera. Na ląd zeszli też rosyjscy żołnierze. Dziennikarz agencji Reutera widział m.in. ciężarówki i transporter opancerzony opuszczające okręt desantowy Jamał 156 w Zatoce Kozackiej obok Sewastopola. Jest to kolejny transport, o którym napływają doniesienia z Krymu. Rzecznik ukraińskich sił zbrojnych na Krymie Władysław Sielezniow informował przed tygodniem, że świadkowie widzieli w nocy okręty desantowe rozładowujące około 200 pojazdów wojskowych na wschodzie Krymu, najwyraźniej po przekroczeniu Cieśniny Kerczeńskiej, która oddziela Krym od Rosji.

  W piątek Selezniow, powołując się na źródła z Kerczu, poinformował, że transporty rosyjskiego sprzętu wojskowego ruszyły w głąb Krymu.

  Coraz więcej Rosjan?

  Rosja umacnia swoją obecność wojskową na należącym do Ukrainy Półwyspie Krymskim. Prorosyjskie władze półwyspu zaprzeczają, jakoby rosyjscy żołnierze przebywali poza bazą Floty Czarnomorskiej. Jednak zamaskowani mężczyźni, którzy otaczają wiele ukraińskich instalacji wojskowych, jeżdżą samochodami z rosyjskimi rejestracjami, a ukraińskim żołnierzom mówią, że są rosyjskimi wojskowymi.

  W niedzielę na Krymie odbędzie się referendum w sprawie przyłączenia półwyspu do Rosji. Ogłoszony zaledwie trzy tygodnie wcześniej plebiscyt jest na Zachodzie uznawany za nielegalny, ale rosyjska Duma już zapowiedziała, że uszanuje jego wyniki. Ps. Brawo Wołodia pokaż tym pożyteczym idiotom z Polski , Berlina , Paryża i Waszyngtonu kto tu ma "jaja". Krym jest już Twój a całą Ukraina będzie Twoja za parę miesiecy.
  Nasi "mężykowie stanu" robiący groźne miny przed kamerami a portki mają pełne.
  Sankcje to może wprowadzić Putin gdy zamknie kurek .
  Władymirze Władymirowiczu mój szacun dla pana za zdolność przewidywania w polityce.
  Nie ma pan godnych przeciwników może Pan robic co tylko chce ....no chyba ,że minister Sikorski zabije Pana śmiechem.
 • Hieroje przyjechały się stawiać
  Ale szok. hieroje nie chciały się bić tylko gazem się odpryskiwali
  Gaz im się skończył i w końcu pokazali jacy z nich hieroje bo zrobili co iom kazały Ryskie - hieroje na kolanach.
  Hieroje miały szczęście że Ruskie nie są taką dziczą, podejrzewam że jakby była odwrotna proporcja to hieroje by ich wyrżneli.
 • Nie znam rosyjskiego ale zrozumiałem trochę z tych okrzyków
  Spodobało mi się
  "Na kolana"
  "Na h**j wy tu prijechali"
 • @PontoSarmata 13:49:00
  "Banderowcy w podobny sposób potraktowali konkurencyjną manifestację we Lwowie w 2011 r."

  Nie w podobny sposób.
  W autobusach były kobiety, przerażone i modlące się babcie, ale hierojom to nie przeszkadzało.
 • @Kula Lis 62 14:34:38
  Wielki Wóz+Wielki Pies=Wielki Burdel:))))))

  Pozdrawiam:)
 • @Kula Lis 62 15:16:21
  My też powinniśmy naszych rodaków z Kresów wziąć pod ochronę, bo nie wiadomo czy niedługo nie zechcą rezuni dokonać powtórki z historii?
  Ja bym nie lekceważył zagrożenia jakie niesie nawrót ich rozbudzonego szowinizmu, bo jak wiadomo musi on się na czymś rozładować i oby nie byli to Polacy, potraktowani jako łatwy cel.

  Pozdrawiam.
 • @NUS 15:50:24
  Oni są tylko dobrzy jak ich się na kolana rzuci pod ciętym knutem. Nie ma z nimi innej rozmowy, bo tylko przed siłą czują respekt.

  Pozdrawiam.
 • @NUS 15:53:01
  I jeszcze krzyczeli na nich :

  "PEDERAŚCI, PEDERAŚCI!"

  Pozdrawiam.
 • @NUS 16:09:22
  Nie, im to nie przeszkadza, a wręcz jest to chwała dla ich dumy narodowej:

  http://kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/wirtuoz/mord.jpg

  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/wp-content/gallery/zbrodnie-upa/32.jpg
 • @NUS 16:09:22
  Ps.

  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2012/10/UPA-zbrodnia.jpg

  http://i.iplsc.com/zbrodnia-na-wolyniu/0002QY1UUMMAISGT-C317-F3.jpg

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSS7SfsjMlLWOz65ynP6-cqLiH0zvORQ9st_8IXMwjdXNRoyao4

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:43:44
  Formalnie nie musiał Putin prosić o taką zgodę. Od 2009 roku prezydent FR nie potrzebuje zezwolenia na użycie sił zbrojnych za granicą. Prawo takie wpisano wówczas do ustawy o obronie. Pozwala ono głowie państwa na niezwłoczne wykorzystanie armii do obrony obywateli FR i odparcia ataku na rosyjskie wojska stacjonujące za granicą. Ponieważ jednak decyzję o użyciu wojsk za granicą konstytucja zalicza do kompetencji Rady Federacji, izba wyższa parlamentu 16 grudnia 2009 roku dała prezydentowi prawo do "operatywnego wykorzystywania wojsk".
 • @Kula Lis 62 17:17:10
  Zgadza się.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Cytat:“Zachodnim politykom trudno przyznać się do błędnych decyzji, związanych z wykreowaniem i uznaniem Kosowa, podobnie jak obecnie brakuje im odwagi, aby poprzeć secesję Krymu, bowiem u podstaw myślenia leży antyrosyjska krucjata, w której prowadzeniu prym wiodą politycy polscy” – prof. Stanisław Bieleń. Prof. Stanisław Bieleń: losy Krymu zostały przesądzone - Za­miast szu­kać od­le­głych ana­lo­gii do An­schlus­su Au­strii, warto by­ło­by przy­po­mnieć sobie sy­tu­ację sprzed kilku lat, gdy w 2008 r. pro­kla­mo­wa­no nie­pod­le­głość Ko­so­wa, od­ry­wa­jąc je od Ser­bii i na­ra­ża­jąc się na sprze­ciw Rosji. Już wtedy Za­chód przy­go­to­wał grunt pod ode­rwa­nie Ose­tii Po­łu­dnio­wej i Ab­cha­zji od Gru­zji, a obec­nie Krymu od Ukra­iny – mówi w pierw­szej czę­ści roz­mo­wy z One­tem prof. Sta­ni­sław Bie­leń, po­li­to­log i rosjo­znaw­ca z Uni­wer­sy­te­tu War­szaw­skie­go. Jego zda­niem losy Krymu zo­sta­ły już prze­są­dzo­ne. TEN PAN MA RACJĘ.
 • @Kula Lis 62 17:24:49
  Oczywiście i dodam, że właśnie wtedy doprowadzono do tego bezprzykładnego w swej podłości i głupocie politycznej precedensu, pojawiły się głosy o następstwach jakie może on wywołać w przyszłości.
  Jak widać obecnie padło na Krym i może wschodnią i południowo-wschodnią część ukrainy, a to już jest problem bardzo nie koszerny. No chyba, że doszłoby do autonomii Śląska, to wtedy zapewne przywołanie kosowskiego precedensu przydałoby się?

  Pozdrawiam.
 • W sobotę i niedzielę przed Ambasadą Ukrainy i USA.
  Każdy prawy Polak staje w sobotę i niedzielę przed Ambasadą Ukrainy i USA w W-wie z plakatem: YANUKOVYCH IS THE PRESIDENT, i pisze list do Sejmu z żądaniem, aby NIE uznawał nowego rządu zamachowców, tylko wyniki Referendum ludności Ukrainy.

  Jeśli Polacy chcą zjednać sobie jakikolwiek szacunek i uzanie w skali międzynarodowej, powinni ująć się za ludnością Ukrainy, ich legalnym Prezydentem Wiktorem Janukowyczem - Polakiem z pochodzenia, i Putinem, który im pomaga; a NIE za żydo-banderowskimi zamachowcami.
 • @Zdzich 18:42:22
  Jest też oczywiste dla każdego, kto przeczytał konstytucję Republiki Ukraińskiej, że legalnym prezydentem jest tam nadal Wiktor Janukowycz. Zaprzeczanie temu jest szczególnie dziwne w ustach ludzi uważających, że w 1946 roku legalnym prezydentem Polski był śp. Władysław Raczkiewicz, a nie zainstalowany z obcą pomocą, agent "Tomasz" płk. NKWD czyli Bierut po 5 klasach powszechniaka jak Bolek. Wg. konstytucji Ukrainy prezydenta można usunąć na dwa sposoby: gdy sam zrezygnuje (Janukowycz tego nie zrobił) lub poprzez impeachment. Parlament Ukrainy nie zdecydował się na przeprowadzenie procedury impeachmentu - zamiast tego "podjął uchwałę" usuwają Janukowycza. Tak więc formalnie legalnym prezydentem Ukrainy jest nadal Janukowycz, niestety.
 • @AdNovum
  PRAWDZIWY OPIS WALK W DONIECKU: Zamieszki w Doniecku, ofiary śmiertelne W czwartek wieczorem mieszkańcy Doniecka rozpędzili prorządowy wiec, na który m.in. zwieziono autobusami uczestników z innych miast. Według niepotwierdzonych danych są dwie ofiary śmiertelne, ponad 50 rannych. Jednym z zabitych jest rzecznik prasowy donieckiego oddziału neofaszystowskiej banderowskiej "Swobody" Dmytro Czerniawski, który zmarł w karetce w wyniku ran zadanych nożem. Prorządowy wiec zorganizowany został przez rządzących Donbasem żydoukraińskich oligarchów jako pokazówka przed wizytującą Donieck delegacją OBWE. Wśród jego uczestników byli podobno uzbrojeni w pałki i drągi bojówkarze "Prawego Sektora", którzy pierwsi uderzyli na kontrmanifestantów. Atak został odparty, a neofaszyści byli ścigani po mieście. Kerry przerżnął z kretesem ten dyplomatyczny pojedynek... "Postaramy się zrozumieć rosyjskie interesy", "będziemy się wsłuchiwać w rosyjski punkt widzenia", itp., itd.... Putin triumfuje, a szumne zapewnienia i deklaracje piramidalne Wuja Sama, z jego 12 F-16, wyposażonymi w drewniane atrapy rakiet, są warte tyle, ile zapewnienia alkoholika po trzydniówce, że już nigdy nie weźmie gorzały do ust... Kerry twierdzi że USA nie uzna wyników referendum na KRYMIE. Pytanie. Czy jeżeli umowa stowarzyszeniowa (w części politycznej) z UE zostanie podpisana przez obecne TYMCZASOWE WŁADZE na Ukrainie.. JESZCZE PRZED WYBORAMI w maju to USA ten wybór uzna? .. a referendum na Krymie nie? Jaką optykę w tej sprawie mają przedstawiciele interesów Izraela i międzynarodówki z Wiejskiej od nas?
 • @Czarny Borys 21:25:21
  Dzięki za zdjęcie.
  Oczywiste jest, że ja nie kwestionuję, iż uczestniczą w tych burdach prowokatorzy, bo podobnie dzieje się i u nas.
  Ale nie znaczy to jednocześnie, że jest to "cała prawda", gdyż do Doniecka- co widać było na filmach, przyjechało z zewnątrz kilka autokarów aktywistów euromajdanu, agitujących za wstąpieniem do UE.
  Ciekawe więc, kto im za to płaci i czyimi są prowodyrami?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Zgodnie z tym, co pisałem kilka dni temu, na Krymie się nie skończy. Przybyłą do Doniecka delegację banderowskiego Prawego Sektora tłum nie zlinczował tylko dzięki ochronie milicji, choć i tak wiele osób zostało poturbowanych. Wyzwiska mieszały się z okrzykami "Rosja! Rosja!" czy "Na kolana!". Zresztą, zobaczcie sami:https://www.savetubevideo.com/?v=iNqcwSwnybU&feature=youtu.be Zgodnie z tym, co pisałem z kolei kilka miesięcy temu, destabilizacja Ukrainy i wzrost znaczenia banderyzmu, skończą się dla tego państwa i dla polskich interesów oraz bezpieczeństwa w regionie - fatalnie. Oczywiście, bezrozumni, którzy tę destabilizację gorliwie i na wszelkie sposoby popierali oraz popierają, dziś nazywają zdystansowaną i nastawioną przede wszystkim na polski interes narodowy postawę, jaką Ruch Narodowy zajął wobec sytuacji na Ukrainie, "ruską agenturą", ale zostawmy histerię histerykom. Niemcy nie podejmą zdecydowanych kroków wobec Moskwy, bo mają zbyt wiele do stracenia, podobnie jak USA. Polska zostanie w pojedynkę na ukraińskim froncie jako protektorka zachodniej, banderowskiej, biedniejszej i zbankrutowanej części Ukrainy ( o ile Rosjanie nie zdecydują się zajechać aż za Dniepr). Polska, w przeciwieństwie np. do Węgier, zostanie w pełni zaangażowana, bezbronna i osamotniona w swej postawie najgłośniejszego przeciwnika Moskwy. Oczywiście ci, którzy dziś z pasją wyzywają ludzi myślących kategoriami racji stanu, od "ruskich agentów", ogłoszą w tej sytuacji, że Polska, w przeciwieństwie do Berlina, Waszyngtonu czy Moskwy, odniosła kolejne w dziejach "zwycięstwo moralne". Tyle, że po raz kolejny, przegrywamy historię.
 • @Kula Lis 62 07:44:48
  Ukraina destabilizuje obecnie cały nasz region, czyli wszystkich państw obozu demoludów (pomijając Czechy i byłe NRD). Oczywiście konsekwencją tego nie jest tylko brak poczucia bezpieczeństwa i tymczasowość względnej równowagi, ale również odbije się to w dłuższym horyzoncie czasowym na ekonomi, gospodarce i produkcie krajowym państw tego regionu.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 07:44:48
  Ps.

  http://www.youtube.com/watch?v=5f9IfhYQn3U

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:31:57
  Kryzys krymski zbliży Rosję i Chiny? USA mogą "pożegnać" Azję
  Kryzys krymski zbliży Rosję i Chiny? USA mogą "pożegnać" Azję
  Źródło: Reuter/ENEX Rosja od dłuższego czasu jest głównym dostawcą do Chin broni i technologii kosmicznych
  Mimo zabiegów obu stron: Rosji i Zachodu, aby w ukraińskim kryzysie Chiny poparły ich stanowisko, Pekin zajmuje postawę dwuznaczną. Na dłuższą metę będzie się solidaryzował z Rosją, a ewentualna nowa zimna wojna jeszcze bardziej zbliży do siebie oba mocarstwa. http://tvn24bis.pl/informacje,187/kryzys-krymski-zblizy-rosje-i-chiny-usa-moga-pozegnac-azje,407887.html
 • @AdNovum 09:31:57
  Dlaczego Niemcy ociągają się z sankcjami? "Nie będą ginąć za Krym, jak w 1943 roku" "Za Sewastopol już raz umierali" http://tvn24bis.pl/informacje,187/dlaczego-niemcy-ociagaja-sie-z-sankcjami-nie-beda-ginac-za-krym-jak-w-1943-roku,407839.html
 • @AdNovum 16:46:53
  W zachodniej Ukrainie GRASUJĄ na dziś bandy banderowskiego "prawego sektora" żydzi mają nakazane siedzieć w domu, a więc szykuje się prawdziwa RZEŹ która może przelać się do Polski !!!
 • @Kula Lis 62 14:48:49
  Lachiw mają być w drugiej kolejności po żydach, Rosjanie na końcu bo ich jest więcej.
 • @AdNovum 09:25:35
  Może mieć swoje skutki kolaboracja mniejszości narodowych w czasie okupacji będącej wynikiem działań II WŚ. Najpierw zbolszewikowanych żydów z sowietami, a następnie Ukraińców z Niemcami. Pierwsza miała znaczący wpływ na wytworzenie ukraińskiego, również antypolskiego kotła, którego ogniskiem był płonący Wołyń. Nie może zatem dziwić rosyjska reakcja, z odwołaniem się do symbolu Lenina, na rewoltę Majdanu. Znakiem czasu może być wystąpienie Putina w obronie żydów, akcentując antysemityzm, który jak twierdzi jest wpisany w kształtowanie polityki historycznej pomajdanowskiej banderowskiej Ukrainy. Biorąc pod uwagę aktualną żydowską, ewolucyjnie ukształtowaną strategię grupową w skali globalnej może to oznaczać, że jego narzędzie jakim jest KULT HOLOCAUSTU, ograniczający oceny krytyczne żydowskiego etnocentryzmu, będzie miał wsparcie w putinowskiej Rosji. Ta żydowska, ewolucyjnie ukształtowana strategia grupowa została opisana w KULTURA KRYTYKI przez Kevina MacDonalda. Tym bardziej trzeba pamiętać o ukraińskiej Polonii. Jest ona też dramatycznie podzielona i wymagająca integracji. Historycznie, jako jedynym czynnikiem integrującym mogą być wartości znamionujące CYWILIZACJĘ ŁACIŃSKĄ. Na te wartości może się też otworzyć i społeczeństwo ukraińskie, bo szkoła klasyczna ze stanowiska ekonomicznego okazuje się być szkołą istotnie społeczną. Jak już wspomniałem nie przez przypadek polski badacz Feliks Koneczny ewolucyjne osiągnięcia cywilizacji łacińskiej opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.
 • @AdNovum
  Na temat przyszłości Ukrainy ponoć dziś klamka zapadła podczas rozmów Kerrego, Camerona, Ławrowa w Londynie jako sygnatariuszy układu z 1994 i gwarantów stabilności na Ukrainie. Powodem między innymi to: W zachodniej Ukrainie grasują na dziś przez nikogo nie kontrolowane bandy banderowskiego "prawego sektora" gdzie żydzi mają nakazane siedzieć w domu, a więc szykuje się prawdziwa rzeź, która może przelać się także do Polski !!! Lachiw mają być w drugiej kolejności po żydach, Rosjanie na końcu bo ich jest więcej. Zadecydowano podzielić na rzece Dniepr tą obecną nadmuchaną banderowską Ukrainę na dwa oddzielne państwa! Uznano, że Rosja ma racje, że Putin nie chce dopuścić do holokaustu Rosjan a przy okazji innych nacji/mniejszości takiego jak w stosunku do Polaków na Wołyniu co mu zachód, Unia i USA po cichu przed gawiedzią przyznał. Tych ukraińskich nacjonalistycznych banderowskich awanturników nie wolno wpuszczać na teren Polski, pod żadnym pozorem/uchodźców, gdyż oni są bardzo groźni dla istnienia polskich obywateli, będą rozrabiać oraz awanturować się w Polsce, gdyż oni ubzdurali sobie jakieś wymyślone roszczenia terytorialne do obecnej rozkradzionej oraz będącej w całkowitym upadku gospodarczym tej żydomafijnej III RP/Żydolandu PRLbis rządzonej przez antypolską sitwę mafiozy gangstera żydodojcza, pomiot Werwolfu i kretynaTuska/oraz posowiecki pomiot Szczynukowicza ksywa Komorowskiego + żyro-post-komuną postalinowską !

  Nacjonaliści ukraińscy z Kijowa i zachodniej części tej nadymanej jak pusty balon banderowskiej durnowatej Ukrainy zorganizowali i rozpętali tak potężną krwawą awanturę, że dzisiaj nie da się już pogodzić w żaden sposób tych tak bardzo tam skonfliktowanych obywateli przez nacjonalistów ukraińskich, którzy zaczęli walczyć z użyciem broni o władzę tylko dla siebie w tym gównianym kraju nasyconym bandycką banderowską nazistowską ideologią ukraińską.

  Zatem, w obecnej chwili awanturnicy naziści ukraińscy po doprowadzeniu do wojny domowej, to lepiej dla nich samych oraz całego świata będzie, gdy tą obecną skonfliktowaną gównianą Ukrainę podzieli się na dwie części z fizyczną granicą na rzece Dniepr !!! Tak proponuje USA!!!, UE!!! i Rosja ( podczas rozmów jak problem Ukrainy rozwiązać, takie są przecieki z tych zakulisowych rozmów dzisiaj w Londynie), bo to się obejdzie najniższym kosztem dla samych obywateli ukraińskich z ukraińską narodowością i rosyjską narodowością, oraz innych atakowanych przez banderowców nacjonalistów ukraińskich z banderowskiego "prawego sektora”, batkowszcziny, UPA … itp tam działających bandyckich rasistowskich gangów Ukraińców. Należy wszystko zrobić, aby powstały dwa oddzielne państwa:
  Zachodnia Ukraina i Wschodnia Ukraina z fizyczną granicą na rzece Dniepr + jeszcze oddzielnie Krym. Gdzie będą stolice tych dwóch nowych krajów to oni sobie ustalą we własnym zakresie po podziale.

  W Zachodniej Ukrainie będą mieszkać obywatele narodowości Ukraińskiej, a we Wschodniej Ukrainie będą mieszkać obywatele narodowości Rosyjskiej. To jest najodpowiedniejszy podział i wtedy Ukraińcy i Rosjanie nie będą się bić miedzy sobą. Tak uzgodnili dzisiaj w Londynie ten żydoamerykański pajac Secretary of State John Kerry i Ławrow – minister spraw zagranicznych Rosji ! Lecz w "polskich", czyli polskojęzycznych mediach i prasie od lewa do prawa o tym cisza, pytam dlaczego? Dzisiaj innego rozwiązania nie ma, aby nie było otwartej krwawej wojny domowej jaka była miedzy Koreą Północną i Południową.

  USA ani nikt z Europy nie będzie prowadzić wojny o jakąś tam Ukrainę. Blefujący jak zawsze USizrael oddalony o 12 tysięcy kilometrów od tej nadymanej Ukrainy, nie będzie umierać za jakiś tam nacjonalistów banderowców ukraińskich. USA nic, a nic nie zyskało na prowadzeniu wojny w Korei więc tym bardziej USA nie miało w przeszłości zysków i nie będzie mieć z Ukrainy. Złoto nadymanej przez banderowców Ukrainy już żydzi wywieźli z Ukrainy do USizraela, w czym pomógł ten uliczny awanturnik żyd Jacyniuk jako koszta organizacji majdanu!.

  Jak Ukraina zostanie podzielona na dwie części to te dwie części będą bardziej stabilne, niż tak dzisiaj strasznie skonfliktowana w jednej całości. Takie są na dziś realia po awanturnictwie banderowców na Majdanie w Kijowie, którzy skonfliktowali Ukrainę na stałe i ją rozwalili, podzielili.

  Gdy tak za 50 lat w końcu Ukraińcy kiedyś zmądrzeją, dorosną i ucywilizują, zlikwidują nazistowskie ideologie faszysty Stefana Bandery czy tego ludobójcy Szuchewycza upowca, skończą organizowanie nacjonalistycznych nazistowskich awantur to być może im społeczność międzynarodowa pozwoli się połączyć z powrotem w jedno państwo jak Niemcom z NRD i NRF, gdyż obecnie zdziczali Ukraińcy jako całość nie dorośli, aby żyć zgodnie w jednym państwie i nie rozrabiać w Europie.
 • @AdNovum ciekawa propozycja? prawda? Co Ty na to?
  Rosja proponuje Ukrainę jako polsko-rosyjskie kondominium.

  Aleksander Babakow .Specjalny przedstawiciel prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. współpracy z organizacjami rodaków za granicą „ Chcemy, aby Rosja i Polska zostały gwarantami demokracji i obrony praw wszystkich narodów zamieszkujących Ukrainę – pisze do Polaków pełnomocnik Władimira Putina.

  „…”Derusyfikacja 
i depolonizacja. Po rozpadzie Związku Radzieckiego około 25 milionów naszych rodaków, obywateli podających się za Rosjan, znalazło się poza granicami kraju”…”Większość z nich – na terenie nowej Ukrainy. Rosja musiała pogodzić się z tym rozpadem. W niektórych nowych państwach, na przykład w Uzbekistanie, Rosjan się pozbyto, w innych, na przykład na Łotwie – nie przyznawano im obywatelstwa. „…”Ale to za prezydentury Janukowycza uchwalono ustawę o językach, która mówi, że w miejscach zagęszczenia Polaków, Rosjan czy innych narodowości językiem urzędowym może być język danej grupy mieszkańców. Mimo to nowe, samozwańcze władze, które dokonały przewrotu w Kijowie i obaliły legalnie wybranego prezydenta Janukowycza, rozpoczęły swoją działalność od wypowiedzenia ustawy o językach mniejszości narodowych. Zatem zarówno Rosjanom, jak i Polakom mieszkającym na Ukrainie będzie teraz trudniej komunikować się w języku ojczystym. Ten krok, według „gorących głów” Majdanu, jest zaledwie początkiem derusyfikacji, depolonizacji i „ukrainizacji” Ukrainy. „…”Dla nowych władz Ukrainy głównym przywódcą duchowym jest lider UPA Stepan Bandera, który w swoim wezwaniu do Ukraińców z 
30 czerwca 1941 roku pisał: „Narodzie! Wiedz! Moskwa, Polska, Węgrzy, Żydostwo – to twoi wrogowie. Niszcz ich!”. Jak wiadomo, Bandera swoje wezwania popierał czynami, eksterminując Polaków, Żydów i Rosjan na zachodniej Ukrainie..Niechęć do pokuty za popełnione zbrodnie u kontynuatorów działalności Bandery wyraźnie widać w próbach przemilczenia 70. rocznicy rzezi wołyńskiej oraz demonstracyjnej nieobecności najważniejszych osób podczas wizyty prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego w Łucku. Można zatem skonstatować, że ci, którzy nazywają się nowymi władzami Ukrainy, są nastawieni negatywnie zarówno wobec Warszawy, jak i Moskwy.”….”Władze Majdanu odpychają od siebie w ten sposób kilkaset tysięcy, a może i miliony rodaków – Rosjan, Polaków, Tatarów, Żydów, Węgrów i Bułgarów. Sztucznie zaostrzona sytuacja na Ukrainie może ostatecznie uderzyć w interesy i Rosji, i Polski. Każdy kraj ma swoje interesy narodowe, których obrona jest obowiązkiem elity narodowej. Pamiętamy, że historycznie Ukrainę zasiedlali nie tylko Ukraińcy, lecz także Rosjanie i Polacy. Nie mamy zamiaru porzucać swoich rodaków. Dlatego, mając na uwadze fakt, że po władzę sięgnęli spadkobiercy ideologii Stepana Bandery – negatywnie nastawieni zarówno do Rosjan, jak i Polaków, oraz do innych narodowości – nie możemy siedzieć z założonymi rękami. Nasi rodacy muszą wiedzieć, że Rosja zawsze stoi na straży ich interesów.”…”O ile wiem, Polska także prowadzi politykę ochrony interesów Polaków na Ukrainie. W tym przypadku może warto byłoby wymienić się doświadczeniami. Program Karta Polaka oraz Instytut Polski w Kijowie mogłyby efektywnie współpracować z Rossotrudniczestwem i fundacją Russkij Mir. „….”Niejednokrotnie mówiliśmy mu, że do zachowania Ukrainy w jej poradzieckich granicach konieczna jest federalizacja. Większość państw europejskich nie ma unitarnej struktury, łącząc wiele miejscowych tradycji. Ukraina nie mogła być wyjątkiem. „…”Nie tak dawno przetoczyła się w ukraińskich mediach analogiczna kampania informacyjna przeciwko Polsce – dotyczyła ofiar rzezi wołyńskiej, braku potrzeby uczczenia ich pamięci oraz usprawiedliwiania tej tragedii. Niektórzy znani politycy ukraińscy zniżyli się do tego, by zamiast słów skruchy i przeprosin, które Rosja przekazała Polsce w związku z tragedią w Katyniu, mówić o „wiejskim charakterze” rzezi wołyńskiej, próbując przedstawić ją jako wojnę o ziemię, a nie ukierunkowane – nazywajmy rzeczy po imieniu – ludobójstwo ludności polskiej.Dziś szukamy punktów stycznych między Moskwą a Warszawą, aby Rosja i Polska mogły zostać gwarantami demokracji i obrony praw wszystkich narodów zamieszkujących Ukrainę. Czy jest to możliwe przy przestrzeganiu praw mniejszości narodowych i poszanowaniu wzajemnych interesów w ważnych regionach zarówno na zachodzie, jak i na wschodzie kraju? Jeśli zależy nam na zachowaniu Ukrainy, skoncentrujmy się na perspektywie zachowania równowagi sił w tym kraju.”…..”Autor jest specjalnym przedstawicielem prezydenta Federacji Rosyjskiej 
ds. współpracy z organizacjami rodaków za granicą, członkiem Komitetu Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej FR „ za: http://www.rp.pl/artykul/1093538.html
 • @AdNovum 17:35:28
  Gdyby przez ostatnie 25 lat w Polsce rządzili Polacy, to teraz w Doniecku ludzie nie krzyczeliby "Rosja, Rosja", lecz "Polska, Polska". Tyle, że przez ostatnie ćwierć wieku polskie rządy wspierały gorliwie banderowców, także dziś z małego banderowskiego ziarenka wyrósł potężny banderowski dąb i groźnie kiwa się nad polską ziemią, grożąc jej krwawą łaźnią na skalę nieporównywalną z tym pamiętnym koszmarem na Wołyniu.
 • @Zdzich 18:42:22
  Polskojęzyczni w odwrocie !!!!!LIST OTWARTY DO “POLSKICH” POLITYKÓW I DZIENNIKARZY!!!!!

  Autor: Jerzy Truchlewski

  W związku z haniebną i złowrogą dla Polski postawą polityków wszystkich opcji oraz dziennikarzy relacjonujących rewolucję na Ukrainie apeluję, ażeby politycy nigdy nie powoływali się, że reprezentują Naród Polski a dziennikarze, że jesteście dziennikarzami polskimi. Nie jesteście godni, aby reprezentować nas gdziekolwiek, nie mówiąc już o arenie międzynarodowej. Waszą postawą okryliście hańbą Polaków oraz Rzeczpospolitą Polską, której rozumna część Narodu Polskiego Wam nie wybaczy.
  Wasze zaangażowanie w rewolucję na Ukrainie odbieramy jako wrogie mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa. Mając na względzie, że głównymi uczestnikami tych zajść są potomkowie bandytów UPA, kultywujący ich tradycje i identycznie jak tamci zbrodniarze są wrogo nastawieni do Polaków oraz roszczą sobie pretensje do 20 polskich powiatów, prześladujący Polaków na zagarniętych ziemiach polskich w wyniku zdrady przedstawicieli Wielkich Mocarstw w Jałcie (m.in. dzisiejszych, Waszych mocodawców), wyklucza Was z grona Polaków, którym można oddawać jakikolwiek szacunek. Ponadto wspieranie obecnych bandytów UPA na zleconej, przygotowanej wcześniej i finansowanej przez środowiska światowej mafii rewolucji, stawia Was w szeregu kolaborantów tejże mafii. Nie waham się użyć słowa „mafia” ponieważ związek polityków z pospolitymi przestępcami nie można nazwać inaczej. Pisząc „pospolici przestępcy” mam na myśli całe towarzystwo bankierskie, okradające ludzkość z jego pracy poprzez emitowanie pustego pieniądza odsetkowego i zagarnianie przez wąską grupę ludzi, całego bogactwa ziemi. Wspólnikami finansowych bandytów są mafiosi będący właścicielami przeróżnych korporacji (często ci sami ludzie). Dobrze wiecie, że to oni pociągają za sznurki i wybierają rządy (jesteście tego przykładem), przedstawicieli we wszystkich międzynarodowych organizacjach oraz znaczących przedstawicieli UE, że nie kto inny jak oni wzniecają wojny, rewolucje, są autorami zamachów i morderstw (Irak, Libia, Syria, Afganistan a teraz Ukraina) . Wy natomiast, nie zważając na los narodu podporządkowujecie się im na każde skinienie, uchwalając wszystko, co Wam każą, wykonując każde nawet najbardziej odrażające zadania. Taka postawa jest niegodna człowieka a polityka w szczególności, reprezentanta milionów ludzi, co godzi w człowieczeństwo, co godzi w egzystencję społeczeństw. Dla dobra Waszych mocodawców zniszczyliście przemysł polski, pozbawiliście milionów Polaków środków do życia, ogromną ilość obywateli polskich (często z dziećmi) wyrzuciliście na bruk, z wielu rodzin odbieracie dzieci z powodu biedy,( którą sami im zafundowaliście) płacąc innym za wzięcie tych dzieci na wychowanie. To jest metoda barbarzyńska.
  Barbarzyństwem jest również przedłużanie wieku emerytalnego, kiedy młodzi ludzie nie mają pracy i wyjeżdżają za granicę. Wasza antypolska działalność sprawiła, że miliony Polaków tuła się za chlebem po całym świecie, bez perspektyw powrotu. Fundujecie Polakom sztuczne kolejki do służby zdrowia w ramach zakamuflowanej eutanazji. Pozbywacie Polaków całego majątku narodowego włącznie z ziemią, lasami i wszelkimi bogactwami nie licząc się w ogóle z protestującymi mieszkańcami tej ziemi, którzy żyją tu z dziada, pradziada. Komu służycie poza wymienioną wyżej międzynarodową mafią? Czy zmierzacie do wywołania wojny domowej, aby zlikwidować niepotrzebną część polskiego społeczeństwa? Czy chcecie przygotować miejsce dla Izraelitów, którzy siedzą na walizkach w związku ze swoją nazistowską działalnością? Czy nie po to właśnie, wprowadziliście Ustawę o „bratniej” pomocy obcych sił, gdyż dobrze zdajecie sobie sprawę ze zdrady Narodu Polskiego?
  Oskarżacie prezydenta Janukowycza o wiele przewinień na Ukrainie, gdy tymczasem sami jesteście hienami żerującymi na Narodzie Polskim. Jak trzeba być perfidnym człowiekiem żeby buntować innych w obcym kraju przeciwko legalnie wybranej władzy, kiedy sami jesteście zbrodniarzami likwidującymi możliwości egzystencji „własnego” narodu. Jak trzeba być bardzo zakłamanym, żeby Ukraińcom wmawiać farmazony o demokracji, gdy we własnym kraju nie respektujecie woli społeczeństwa, popartej MILIONAMI PODPISÓW. Jakim trzeba być obłudnikiem, żeby bandytów z Majdanu nazywać pokojowymi manifestantami, którzy byli uzbrojeni po zęby, wcześniej szkoleni i dowodzeni przez profesjonalistów, którzy nie zawahali się strzelać do przedstawicieli prawa z zaciętością podobną do banderowców mordujących w okrutny sposób Polaków, Rosjan, Ukraińców i Żydów. Przypomnijcie sobie co mówiliście na manifestujących w Warszawie w kolejnych latach w dniu Święta Niepodległości. Czy Wy jesteście NORMALNI? Czy może uważacie społeczeństwo za nienormalne? Pytam się Was, ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO, dlaczego nie powiedzieliście na Majdanie: kim faktycznie jesteście, co robicie z Narodem Polskim, jak wygląda Wasza demokracja, jak niszczycie Naród Polski, komu służycie, komu służą pajace unijni zainstalowani przez bandytów światowych. Dlaczego nie poinformowaliście „majdanowców” jaki los czeka Ukraińców po wejściu do zniewalającej, odbierającej suwerenność, dżenderowej, zdegenerowanej pod każdym względem unii, narzucającej przepisy prawne niezgodne z logiką i polską racją stanu? Należało powiedzieć prawdę co ich czeka. Należało również powiedzieć prawdę, kto za tą ich rewolucją stoi oraz to, że konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Wiktora Janukowycza jest chronić i bronić Naród Ukraiński i Ukrainę przed światową mafią i rodzimymi bandytami. Wy tego nie powiecie, bo tkwicie w tym bagnie po uszy. Wy tego nie powiecie, bo zostaliście oddelegowani przez bandę unijną i światową do przejęcia Ukrainy dla dobra światowych bandytów. Wy tego nie powiecie, bo macie zadanie od tych samych bandytów, OSŁABIĆ ROSJĘ przez wyeliminowanie Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów. Wy wreszcie tego nie powiecie, bo dla Was najważniejsza jest władza i niesłuszne obdarowywanie się pieniędzmi z pracy Polaków.
  Narracja i manipulacje jakie prowadzicie wraz z agenturalnymi mediami są żenujące. Natomiast w ostatnich dniach, kiedy byliśmy świadkami najboleśniejszych dni dla Ukrainy, przeszliście samych siebie. Tyle kłamstw, tyle nienawiści do rządzących Ukrainą, tyle wrogich i zakłamanych tekstów pod adresem Rosji i prezydenta FR Władimira Władimirowicza Putina nie mające nic wspólnego z prawdą, nie mówiąc już o Waszej kulturze i wyrobieniu politycznym, które jest na poziomie przedszkolaka, wprawia obywatela Polski nie tylko w ogromny niesmak ale stwarza obawy, że dążycie do otwartego zwarcia z sąsiadami, przez co narażacie Polaków i państwo polskie na niebezpieczeństwo. Świadomie przyczyniacie się do wybuchu wojny tuż przy naszej granicy i to Wy będziecie tymi, którzy będą najbardziej winni jeśli ona wybuchnie.
  Wasza nieodpowiedzialna działalność powinna być ścigana z urzędu przez organa sprawiedliwości z paragrafu, który mówi o świadomym narażaniu kraju i jego obywateli na niebezpieczeństwo. Tylko wróg Polski i osobnicy nienawidzący Polaków mogą w ten sposób prowadzić politykę państwa. Jestem ciekaw w ilu procentach wynika to ze służby obcym a w ilu z Waszej totalnej głupoty. Polski patriota, mający pięć klas szkoły podstawowej i będąc średnio rozgarnięty, lepiej reprezentowałby państwo polskie aniżeli Wasza cała kanciasto stołowa kasta polityczna. Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o wściekłej rusofobii wielu polityków i dziennikarzy, którzy tą rusofobią się kompromitują ale również przysparzają Narodowi Polskiemu wielkie zakłopotanie, ponieważ większość z nas uważa Rosjan za jednych z najbliższych Polakom nacji. Zarówno Rosjanie jak i Polacy są Słowianami i to sprawia, że jest między nami naturalna więź, którą za wszelką cenę chce się zniszczyć. W tej dziedzinie nie podejrzewam rusofobów o głupotę ale o działania z premedytacją zainspirowane potrzebą światowych graczy, którym niezwykle mocno zależy na skłóceniu naszych narodów. W związku z tym, wielu polityków i dziennikarzy powinno zostać prześwietlonych przez odpowiednie służby, dla jakich obcych sił działają (dla wielu Polaków nie ulega wątpliwości co to są za siły). Jest to niezbędne, aby wyeliminować bardzo groźne dla naszych narodów konsekwencje. Nie będę wskazywał personaliów tych osób, chociażby z tego względu, że robią to z wielkim oddaniem i jawnością i każdy może ich wytypować bez większych problemów.
  Gra na arenie międzynarodowej (na specyficznej scenie teatralnej) wymaga wielu umiejętności i znajomości reguł gry. Nie wszyscy mają do tego predyspozycje. Są jednak tacy aktorzy, którzy jeszcze nie wejdą na scenę a publika ma już ich dość. Wyjątkowym aktorem powinien być minister spraw zagranicznych. Problem w tym, że niektórzy mylą role aktorską z rolą błazna i myślą, że głupi widz to kupi. Doskonale wiadomo, że to nie aktor/błazen układa role a reżyser. Od talentu błazna/aktora zależy jak on to zagra. Ciekawi mnie, kto był tym reżyserem sztuki ostatniego błazna Rzeczypospolitej Polskiej. Sztuki, której nieco zmienioną treść można zastosować do polskiej rzeczywistości. A mianowicie:
  WSZYSCY POLITYCY I PSEUDODZIENNIKARZE, POWINNIŚCIE BYĆ JUŻ DAWNO MARTWI, ZA ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO I NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ
 • @AdNovum
  "Cały Lwów będzie imienia Bandery"
  Ukraina czci kata Polaków

  Około tysiąca osób, w tym przedstawiciele rady miejskiej i obwodowej, wzięło udział w wiecu, który odbył się we Lwowie z okazji 103 rocznicy urodzin przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery. Wiece odbyły się także w innych miastach.

  Przewodniczący Lwowskiej Rady Obwodowej Ołeh Pańkewycz powiedział, że bez względu na wszelkie posunięcia ludzi nieżyczliwych “Stepan Bandera jednoczy Ukrainę, gdyż podobne akcje odbywają się dziś w Kijowie, na Zaporożu, a w miasteczku Mosty Wielkie na Lwowszczyźnie jest odsłaniany pomnik Bandery”. Pańkewycz dodał, że należy pamiętać słowa lidera OUN, że ”najważniejsza jest siła ducha, odrodzenie narodu ukraińskiego”.
  “I lotnisko, i stadion, cały Lwów imienia Bandery”Deputowany Lwowskiej Rady Miejskiej Jurij Mychalczyszyn z nacjonalistycznej partii Swoboda, która zorganizowała obchody, powiedział z kolei, że choć nie udało się nazwać lwowskiego lotniska imieniem Bandery, to gwarantuje, że kiedyś “we Lwowie będzie i lotnisko imienia Bandery, i stadion imienia Bandery, i cały Lwów będzie imienia Bandery”, gdyż - jak podkreślił - ”jest on naszym najżywszym symbolem”.

  Kończą łuk triumfalny

  Zakończyły się prace przy budowie łuku triumfalnego nad pomnikiem Bandery we Lwowie i trzeba tylko poczekać, aż rzeźbiarze zakończą kartusze z brązu. Agencja ITAR-TASS pisze, że monument z 30-metrowym łukiem nad 4-metrową figurą Bandery nawet najzagorzalsi prawicowcy nazywają pomnikiem lwowskiej rozrzutności, gdyż kosztował 1,2 mln dolarów, czyli dwukrotnie drożej niż planowano.

  Kat Polaków

  Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię, UPA, jest odpowiedzialne za prowadzone od wiosny 1943 roku czystki etniczne ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Jako działacz, a potem przywódca ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego w międzywojennej Polsce, Bandera był organizatorem akcji terrorystycznych przeciwko państwu polskiemu i ZSRR, m.in. zamachów w 1933 roku na konsulat radziecki we Lwowie oraz w 1934 roku na ministra spraw wewnętrznych II RP Bronisława Pierackiego.

  Za zamach na Pierackiego został skazany na karę śmierci, zamienioną następnie na dożywocie. Uwolniony został po upadku II Rzeczypospolitej. 30 czerwca 1941 roku Bandera ogłosił we Lwowie powstanie niepodległego państwa ukraińskiego, za co w lipcu 1941 był aresztowany przez Niemców i osadzony w obozie w Sachsenhausen. Przebywał tam do września 1944 r. Po II wojnie światowej Bandera zamieszkał w Monachium pod przybranym nazwiskiem Stefan Popiel. Zginął w październiku 1959 roku zamordowany przez agenta KGB Bohdana Staszyńskiego.

  Bohater Ukrainy?

  W roku 2010 Stepan Bandera otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Nadał mu go specjalnym dekretem ustępujący prezydent Wiktor Juszczenko. Dekret ostatecznie został uchylony przez sąd. Przyznanie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy wywołało sprzeciw w Rosji oraz w Polsce.

  Ps. Ot, refleksja taka. I takiego wyrafinowanego zbrodniarza stworzonego przez Hitlera (SS Galizien) czcza jego obecni kontynuatorzy którzy dokonali zbrojnego przewrotu na Ukrainie.Okazuje się, że dzielnie ich wspomagają polscy chazarzy z PiS i PO.Polacy winni mieć oczy szeroko otwarte bo – nie daj Boże – jeśli te zbiry będą kontynuować panowanie nad Ukrainą to Polaków czeka kolejna rzeź. Właściciele tego świata swoimi długimi a haczykowatymi nosami wyczuli okazję dalszego i jeszcze głębszego zgnojenia Polaków. Dla tego celu na chwilę nawet zapomnieli o antysemityzmie (przecież banderostwo głosiło hasła rizania lachiw i żydiw, nieprawdaż) i wpompowali fundusze i inne środki w ruch fizycznie polakożerczy. Teraz UPA ma do wyboru zrezygnować z tej drugiej części hasła (życie pokazuje, że jest do tego na najlepszej drodze, o czym świadczy znaczenie żydooligarchii), albo zostać odsuniętą od znaczenia, gdy cel, to znaczy polakożerstwo, zostanie osiągnięty. Najtragiczniejsze, iż polski rząd (terminologia umowna dla zaoszczędzenia czasu i miejsca), solidaryzuje się z upowskimi zwyrodnialcami, czy też ich potomkami. Skutkiem tego, może dojść do sytuacji, w której pewnego pięknego poranka poprzemy militarnie upowskie dążenia, zhańbiwszy się dokumentnie, albowiem nie tak dawno jechaliśmy na Bałkany bić swoich najlepszych przyjaciół, Serbów. Bratamy się z naszymi katami, wyparłszy się druhów. Finis coronat opus, nieprawdaż panowie demagodzy?
 • @Kula Lis 62 14:43:47
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:52:42
  Czy ktoś uważa, że niemiecka służba wrzuciła agenturę STASI w Polsce do niszczarki, o tym się pisze mało lub w cale, kiedy dla przykładu Merkel z Putinem żyje w zgodzie przekaz oficjalnych mediów jest jednolity, ale kiedy jest jakieś napięcie od razu widać wyraźnie widać gdzie jaka agentura przeważa. Pozdrawiam!
 • @AdNovum 14:52:42
  [W przypadku agresji Rosji na terytorium Ukrainy zostaną zniszczone gazociągi, którymi Rosjanie transportują swoją ropę naftową i gaz na Zachód - zapowiedział w niedzielę lider Prawego Sektora, stowarzyszenia ukraińskich organizacji nacjonalistycznych. "Jeśli but żołnierza rosyjskiego stąpi na naszą ziemię, zrobimy wszystko, by okupant zapłacił za to wysoką cenę" - napisał lider Prawego Sektora Dmytro Jarosz w odezwie opublikowanej w internecie. "Pamiętamy o tym, że Rosja zarabia pieniądze, tłocząc ropę naftową i gaz na Zachód przez nasze rurociągi. Dlatego zniszczymy te rurociągi i pozbawimy wroga finansowania" - podkreślił. "Niech ziemia płonie pod nogami okupanta i niech zachłyśnie się swoją krwią, gdy śmie wkroczyć na nasze terytorium" - czytamy w posłaniu.] To jest retoryka wojenna. Newland mianowała swojego żyda Bakaia vel Jaceniuka na premiera nielegalnego rządu by podpalił Ukrainę ! Teraz icki żyda Bakaia vel Jaceniuka będą wyłapywać tych pożal się Boże banderowskich bojców z "prawego sektora" i po cichu likwidować albo przekazywać Rosji, gdyby próbowali nawet tknąć palcem gazociągi. Ten ogłupiony (podobnie jak Polacy), ludek jeszcze tego nie wie. Krym już dawno Merkel i Obama+Izrael przehandlowali Putinowi. Obama to słaby, lewacki prezydent, bardziej interesuje go gender i seks w przedszkolu niż Rosja czy Ukraina. Dokonania i fakty w polityce to sedno jej sprawowania, Ukraińcy pohałasuja i po sprawie. A nasze polskojęzyczne Matoły i Kaczory tylko się po TV i Radiu naszczekały, jak to kundelki, z którymi nikt się nie liczy. Ukraińcy pod wodzą Kalkszyrina jesteście pachołkami syjonistycznej światowej funansjery dążącej do wojny, której teatrem będzie Polska. Szabes goje z rządu wraz z Jarosławem Kaczyńskim dostali podobne instrukcje od ambasadora Mola, by przeć do wojny. Biada temu krajowi z takimi synami ! Tam są tysiące wysportowanych młodych faszystów, czcicieli Bandery, Suchewycza i Doncowa. Zieją nienawiścią i żądzą mordu. Jakiż normalny człowiek chce wysadzić rurociągi z zemsty i wykończyć tym samym własny naród. Starzy banderowcy też mają swoją "białą broń"-siekiery, widły, piły. Przywódca faszystowskiego banderowskiego sektora wzywa narody do jedności. Nawet koń by się z tego wezwania nie uśmiał. Mam nadzieję, że nasi osamotnieni Rodacy będą siedzieć cicho i przeczekają ten groźny czas. Węgry, Rumuni, Słowacy, Czesi, Żydzi stale wspierają swoich rodaków na Ukrainie, tylko nie polskojęzyczni władcy z Polski. Nikt nigdy od listopada nie wspomniał o Polakach. Prawy Sektor to w części ukraińscy żydzi, którzy mieszkali w Izraelu, otrzymali obywatelstwo, przeszli przeszkolenie wojskowe w armii izraelskiej, a następnie wrócili na Ukrainę. "Uważam, że obecność żydów na Majdanie to nie tylko uczczenie imienia Stwórcy, ale i dialog żydów z władzą.To jest to co pozwoli jutro żyć i pracować w tym kraju". To cytat z wypowiedzi obrzezanego Ukraińca Dmytro Jarosza!!!!!! Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 07:19:13
  http://www.youtube.com/watch?v=utgVhoLVxsg

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej