Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Czy ukraiński parlament może przegłosować wszystko?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym (15.03.2014r.) Wierchowna Rada Ukrainy rozwiązała parlament Autonomicznej Republiki Krymu (ARK).

 

 

 

Za decyzją pozbawiającą uprawnień parlamentu ARK, głosowało 278 posłów, zaś obecnych podczas tego głosowania było tylko 296, spośród liczącej 450 parlamentarzystów Wierchownej Rady.

Pytaniem jest: co się dzieje z 154 posłami nieobecnymi podczas tego głosowania?

Interesujący również jest problem, czy tam jeszcze obowiązuje jakakolwiek konstytucja?

Czy też jak w przypadku unieważnienia ustawy językowej posłowie Wierchownej Rady mogą już przegłosować wszystko nie licząc się z wolą wyborców?

Co na to demokratyczne władze UE? Widzicie i nie grzmicie, gdy łamie się na Ukrainie podstawowe wartości praw cżłowieka i demokracji?

Ciekawe dlaczego nasi obrońcy demokracji widząc co się dzieje obecnie na Ukrainie nie protestują z hasłami wypisanymi na transparentach:

"Turczynow do wora, a wór do jeziora"

Jak z powyższego widać obłuda "demokratów" europejskich jest bezgraniczna i dla kasy są oni zdolni do wszystkiego.

***

Nie odbywają się demonstracje w Berlinie, Londynie czy też w Brukseli gdzie europejczycy wyraziliby swój sprzeciw wobec rodzącego się na naszych oczach neonazizmu, ale za to była dziś demonstracja w Moskwie.

"Sława Ukraini!- Heorjom Sława"

Takie hasła wznoszono podczas demonstracji w Moskwie, które to słowa są (Chwała Ukrainie- Chwała bohaterom- tak te hasło brzmi po polsku) oficjalnym pozdrowieniem Ogranizacji Ukraińskich Nacjonalistów (banderowców) oraz używane również przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Przy takim banderowskim pozdrowieniu wyciągało się w górę prawą dłoń w taki sposób jak to widać na przewodnim zdjęciu.

Czy może gest ten nam coś przypomina i z czymś się kojarzy?

A teraz przedstawię kilka zdjęć z tej dzisiejszej demonstracji, która odbyła się w Moskwie:

Jak widać liczna jest jeszcze diaspora w Moskwie i jej okolicach.

Na zakończenie dodam, że veto Rosji zablokowało rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie jutrzejszego referendum na Krymie. Chiny dyplomatycznie wstrzymały się od głosu, co jednocześnie świadczy, po której stronie sytuują się sympatie tego kraju:

"Chiny nie zgadzają się na ten gest konfrontacji  (Rezolucję RB ONZ- dopisek mój). Z głosowania nad projektem rezolucji wynikałaby tylko konfrontacja i dalsze zaostrzenie sytuacji, co nie leży w interesie Ukraińców i wspólnoty międzynarodowej....Chiny apelują do wszystkich stron o spokój, aby uniknąć eskalacji napięcia....Zajmujemy stanowisko obiektywne i rzetelne w kwestii Ukrainy"-  tak wyjaśnił przyczyny chińskiego veta w sprawie Ukrainy, rzecznik MSZ Chin, Qin Gang.

Pozdrawiam.

Ps.

Jak podaje niemiecka firma GfK, która przeprowadziła dziś rano sondaż na temat spodziewanych wyników odbywającego się referendum na Krymie, aż 70% mieszkańców Krymu zamierza poprzeć przyłączenie do Rosji.

Tylko 11% jest za pozostaniem w granicach Ukrainy. Gdyby zaś padło pytanie o ustanowienie niepodległego państwa Krym, taką propozycję poparłoby 19% mieszkańców Krymu.

Referendum na Krymie rozpoczęło się o godzinie 7:00 czasu polskiego.

1.  www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5jqDRo7La-3PtDW57Jjpy1zAsuLhA,

2.  www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

  • Ukraińscy posłowie mogą wszystko
    Uchwalili bez problemu "zamordystyczne" ustawy Janukowycza a kilka tygodni później również bez problemu unieważnili te ustawy.

    To są żałosne kukły gangsterów. Podobnie zresztą jak i posłowie PRL Bis.
  • @Ptasznik z Trotylu 14:06:44
    Co do ostatniego zdania zgadzam się bez zastrzeżeń.

    Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej