Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Prawy Sektor domaga się dymisji Arsena Awakowa..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lider Prawego Sektora Dmitri Jarosz domaga się natychmiastowego ustąpienia ministra MSW, Arsena Awakowa i aresztowania dowódcy jednostek specjalnych MSW "Sokół".

Dmitri Jarosz ogłosił na portalu Prawego Sektora komunikat, w którym domaga się natychmiastowej dymisji ministra MSW arsena Awakowa oraz aresztowania wszystkich osób zaangażowanych, w tym dowódcę specjalnej jednostki MSW "Sokół",  w zabójstwo Aleksandra Muzyczki:

"Nie możemy w spokoju przyglądać się na podejmowane przez MSW Ukrainy kontrewolucyjne działania. W związku z tym domagamy się natychmiastowej dymisji ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, domagamy się również aresztowania dowódcy jednostki sił specjalnych MSW "Sokół", a więc tych, którzy są winni tego zabójstwa".

Prawy Sektor domaga się również przekazania informacji na temat miejsca pobytu i stanu zdrowia wszystkich osób zatrzymanych podczas wyżej wymienionej operacji.

Współpracownicy Muzyczki są pewni, że było to zabójstwo na zamówienie i mają zamiar zemścić się za szefie MSW Arsenie Awakowie za śmierć Aleksandra Muzyczki:

"Zemścimy się na Awakowie za śmierć naszego współbrata. Egzekucja Saszki Białego- to było zabójstwo na zamówienie ministra. Przecież Muzyczko żadnych zawiadomień o jakichkolwiek sprawach karnych nie otrzymywał i nigdzie nie był wzywany"- taką informację przekazał koordynator Prawego Sektora z obwodzie rówieńskim Roman Kowal.

Członkowie Prawego Sektora są przekonani, że wersja MSW to "jedno wielkie kłamstwo". "Przecież Biały miał ręce skrępowane kajdankami (dodam, jeszcze gwoli wyjaśnienia, że zakuto mu ręce w kajdanki od tyłu- dopisek mój), on fizycznie nie był w stanie się ostrzeliwać"- głosi oświadczenie Prawego Sektora.

A teraz zapoznajmy się z wersją MSW.

W sprawie wyjaśnienia okoliczności zatrzymania i następnie śmierci Aleksandra Muzyczki głos zabrał pierwszy zastępca ministra MSW Wołodymir Jewdokimow.

Minister oświadczył, że członkowie grupy prowadzili działalność przestępczą na terytorium obwodu równieńskiego i kilku innych obwodów. W tej sprawie 8 marca wszczęto dochodzenie, w wyniku którego Aleksandrowi Muzyczce przedstawiono odpowiednie zarzuty i wkrótce ogłoszono osobą poszukiwaną:

"Aleksander Muzyczko ukrywał się, jeździł z uzbrojoną ochroną, zmieniał miejsce zamieszkania kontynuując działalność przestępczą. Służby bezpieczeństwa ustaliły miejsce jego przebywania i w nocy z 24 na 25 marca przeprowadziły operację zatrzymania i unieszkodliwienia członków zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze oddziału specjalnego "Sokół" zatrzymali ochronę Aleksandra Muzyczki uzbrojoną w automaty Kałasznikowa i pistolety. On sam próbował uciec strzelając do pracowników milicji. Jeden z funkcjonariuszy został ranny wskutek czego milicjanci zmuszeni byli użyć broni i ranili 'saszkę Białego'. Lekarze, którzy przyjechali na miejsce wydarzenia stwierdzili zgon".

Na zakończnie briefingu minister dodał, że MSW jest w posiadaniu dużej ilości dowodów przestępstw poczynionych przez grupę "Saszki Białego".

To tyle. Wnioski pozostawiam do samodzielnego rozważenia.

Pozdrawiam.

1. pravyysektor.info/news/yarosh-pravyj-sektor-vymahaje-vidstavky-avakova-i-areshtu-bijtsiv-sokola/,

2. pravyysektor.info/news/proschannya-z-oleksandrom-muzychkom/,

3. www.ukrainaonline.pl/koordynator-prawego-sektora-saszko-bilyj-zabity-oswiadczenie-msw-ukrainy/  .

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Mamy zbyt mało informacji i to na dodatek całkowicie sprzecznych ze sobą. Sądzę, że należy na to patrzeć wyłącznie z punktu widzenia polskich interesów.
 • @KOSSOBOR 23:15:36
  Informacji mamy dużo, czego dowodem jest powyższy tekst.
  Natomiast problem polega na tym, że większość ludzi nie umie właściwie ich zinterpretować i to powoduje ten chaos. Niestety brak w tym wypadku wszystkowiedzących "autorytetów" z TV daje znać o sobie.

  Natomiast jeśli chodzi o Polskie interesy w tej sprawie, to Polska miała tam szansę, dużą szansę na odegranie swojej regionalnej roli, ale dzięki politykom, którzy poparli rewoltę, sądzę, że tą potencjalną szansę utraciliśmy już na bardzo długie lata.

  Tak więc dziś, w obliczu dynamicznie zmieniającej się tam sytuacji, możemy tylko się przyglądać jaką ona przybiera formę i na ile jeszcze wzt. możemy na tym wszystkim stracić.

  Pozdrawiam.
 • @Kodiak 22:27:47
  Dlaczego na polskim portalu nie piszesz po polsku?

  Może chcesz, żeby pod twoimi post'ami umieszczać komentarze w języku chińskim czy też tajskim lub idisz?
 • @AdNovum 07:33:32
  I teraz tak będzie jedni i drudzy będą utrzymywać sprzeczne wobec siebie wersje wydarzeń( czyli jedna z nich jest fałszywa...) natomiast "ciekawi'' mnie fakt że dla nowych władz Muzyczko jeszcze niedawno był bojownikiem o wolność a dziś jest bandytą zresztą tak jak jego ludzie...
  Zapowiedzi prawego sektora o radykalizacji swoich działań wobec rządzących odbije się tylko i wyłącznie na ludności polskojęzycznej zamieszkującej na Wołyniu, dla mnie jest oczywiste że jak zaczną między sobą walczyć to rykoszetem będą dostawać Polacy, to tyle jeżeli chodzi o polski interes. Aha polskojęzyczni politycy nie kiwną palcem jak Polakom będzie działa się krzywda!!
 • @Grzesiek 07:50:48
  Tak- jedna z wersji jest fałszywa i tą wersją jest wersja nowo-ukraińskich władz na co dowodem jest to zdjęcie:

  http://static.kresy.pl/image/gf/eafd2374e69542c69d8f313b77add5bb.jpg

  Proszę przeanalizować dokładnie to zdjęcie pod kątem problemu kto kłamie i czego dowodzi to zdjęcie?

  Jeśli zaś chodzi o problem mniejszości zamieszkującej ukrainę to w tym przypadku staje się ona z jednej strony zakładnikiem geszefciarzy (vide polski "antysemityzm", którego dowodem miały być zajścia w Kielcach) a z drugiej strony może ona zostać użyta jako ofiara dla różnego typu prowokacji. Co zapewne już niedługo zostanie wykorzystane.

  Pozdrawiam.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 08:17:00
  Dokładnie tak. Odpalili go po swojemu i teraz będą utrzymywać swoja wersję. Mało tego w sieci pojawiło się twierdzenie ukraińskiego msw jako by Muzyczko postrzelił się sam!

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-saszko-bilyj-postrzelil-sie-2014-03

  Także tego.

  Tak, a nasza mniejszość na tamtych terenach będzie swego rodzaju zakładnikiem interesów walczących ze sobą ukrainców i ich mocodawców....
 • @AdNovum
  Do ciemnego narodu Ukrainy. Chcecie się wiązać z UE to macie pierwszą jaskółkę waszej "wiosny ludów". Cytat.: "Ukraińcy zapłacą więcej za gaz. Podwyżkę wymusił MFW" oraz zmniejszenie pensji i emerytur, rent o połówę. To ten obiecany przez jewrejstwo "dobrobyt.!
 • @Kula Lis 62 19:02:31
  http://adnovum.neon24.pl/post/107646,chcieli-do-ue-to-maja-czego-chcieli

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum jak myślisz co po tym będzie/ drugi majdan?
  Ukraina podnosi ceny gazu dla odbiorców indywidualnych o ponad 50 proc. od 1 maja - poinformował w środę przedstawiciel państwowej spółki paliwowej Naftohaz Ukrainy. Wg tego źródła dalsze podwyżki cen gazu dla tych odbiorców będą wprowadzane do roku 2018.
 • @Kula Lis 62 19:43:22
  Sądzę, że jewropejscy wezmą ich teraz za pysk, ale zaprowadzenie porządku nie będzie łatwe.
  Summa summarum prawdziwi Ukraińcy już przegrali.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:35:05
  A od 1.07, o następne 40%!!!!
 • @AdNovum
  Dmitrij Jarosz przybył z uzbrojoną eskortą na pogrzeb Muzyczki + kondolencje Redakcji

  Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-03-27

  Muzyczko – intelektualista, demokrata, obrońca prawa i porządku, zwolennik pokojowego współżycia między narodami (lubił Polaków tak mocno jak Bandera, a może bardziej), człowiek renesansu o szerokim spektrum zainteresowań (wóda, dziwki, mordobicie). Niestety jak każdy wielki artysta nie znalazł zrozumienia u współczesnych władców w Kijowie.

  Z powodu tak nieoczekiwanej śmierci autoryteta naszych Umiłowanych Przywódców i Redachtorów gównego nurta, składamy im wszystkim wyrazy wspulczócia.

  Pogronrzona w bulu, Redakcja Wirtualnej Polonii  a.muzyczka.ino.inoNa pogrzeb lidera rówieńskiego „Prawego Sektora” Alekasndra Muzyczki ps. Sasza Biłyj przyjechał lider całego ruchu Dmitrij Jarosz.

  Jak informuje kanał „112 Ukraina” na pożegnanie z Saszką Białym przyjechało wielu członków „Prawego Sektora”, a sam Jarosz pojawił się w eskorcie bojówkarzy uzbrojonych w automaty Kałasznikowa.

  Podczas przemarszu konduktu pogrzebowego wstrzymano ruch w mieście.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej