Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Prawy Sektor blokuje Wierchowną Radę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od wczorajszego wieczora około 1500 członków Prawego Sektora rozpoczęło blokadę Wierchownej Rady.

 

 

 

 

Po wiecu jaki odbył się wczoraj wieczorem na kijowskim Majdanie Niepodległości, który poświęcony był pamięci zamordowanego Aleksandra Muzyczki vel Saszki Białego, koordynatora Prawego Sektora w okręgu Roweńskim, uchwalono, że codziennie od godziny 9 rano będą pikietować Wierchowną Radę, a od 19 będą organizowane wiece.

Blokada Wierchownej Rady rozpoczęła się po ostrych słowach Aleksandra Tyrczynowa, który określił działania aktywistów Prawego Sektora jako prowokację. Po tych słowach zgromadzeni tam działacze Prawego Sektora reagują słowami "Hańba" i rozpoczynają blokadę Rady.

Na temat okoliczności rozpoczętej przez Prawy Sektor blokady Wierchownej Rady, organizacja ta ogłosiła wczoraj komunikat wyjaśniający przyczynę rozpoczęcia wczorajszego protestu:

"Wiec, który odbył się dziś wieczorem na Placu Niepodległości w Kijowie, miał na celu zaprotestowanie przeciwko kontrrewolucyjnym działaniom podejmowanym przez ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa.Głównym zaś powodem dla, którego zorganizowano wiec było brutalne zabójstwo dokonane na przedstawicielu "Prawego Sektora", Aleksandrze Muzyczko.

Akcja ta zgromadziła kilka tysięcy osób, członków różnych organizacji społecznych, w tym działaczy Automajdanu, Samoobrony i Prawego Sektora oraz jeszcze innych organizacji.

Akcja ta ma na celu przeprowadzenie w trybie pilnym lustracji organów ścigania, ukarania sprawców tragedii na ulicach Gruszewskiego i Instytuckiej oraz doprowadzenie do dymisji ministra spraw wewnętrznych A. Awakowa.Uczestniczący w wiecu postanowili przejąć incjatywę w swoje ręce, zaś Prawy Sektor, będąc awangardą rewolucji narodowej, wspiera wolę narodu. Prawy Sektor wyjaśnia, że pikieta parlamentu ma na celu jego ochronę..."

Jednocześnie Prawy Sektor złożył do Wierchownej Rady projekt ustawy dotyczącej przeprowadzenia lustracji:

A taką wiadomość za pośrednictwem Twitter'a przekazała Ukrainie rzecznik Departamentu Stanu USA, Jen Psaki:

Jak widać nie jest to koniec ukraińskiej rewolty, a dopiero jej początek.

Pozdrawiam.

Ps.

Obalony w wyniku zamachu stanu prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wydał oficjalne oświadczenie:

"Jako prezydent, którego myśli i serce są razem z wami, zwracam się do każdego rozsądnego obywatela Ukrainy: nie dajcie się wykorzystać przez oszustów! Domagajcie się referendum w każdym regionie Ukrainy".

Ps. 2

Pełniący obowiązki prezydenta przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Aleksander Turczynow uważa wczorajszy szturm budynku parlamentu za prowokację ze strony Rosji:

"Wczorajsze wydarzenia- to kierowana przez Rosję prowokacja. To, że rosyjskie media pojawiły się w kilka minut przed początkiem tych prowokacji świadczy, że była to prowokacja zorganizowana. Zorganizowana właśnie przez agresora, który DZIŚ FAKTYCZNIE ROZPOCZĄŁ DZIAŁANIA ZBROJNE PRZECIW NASZEMU KRAJOWI".

W odpowiedzi na te słowa, chciałoby się zwórcić uwagę Turczynowi po. prezydenta, że nie ładnie jest tak obszczekiwać swoich kolegów banderowców. Bo wtedy gdy wykorzystano ich jako taran do obalenia ekipy Janukowycza, to byli obwołani BOHATERAMI, a dziś gdy domagają się kontynuacji rozpoczętej na Majdanie rewolucji, to są oskarżani jako ruscy prowokatorzy.

A poza tym, czy to właśnie zabójstwo Aleksandra Muzyczki nie było ewidentną prowokacją ze strony agentury ulokowanej w najwyższych organach obecnej ekipy rządzącej?

Dodam jeszcze, że obecnie siły zbrojne Ukrainy prowadzą bezprecedensowe w stanie pokoju "ćwiczenia" bojowe. W powietrze poderwano 100 samolotów myśliwskich, 23 bombowców oraz 39 samolotów szturmowych, a więc wszystkie zdolne do wykonania lotów maszyny Sił Powietrznych Ukrainy. Czyżby szykowały się do ewakuacji na Zachód?

Natomiast jeśli chodzi o wczorajsze głosowanie w ONZ za przyjęciem sankcji wobec Rosji, to poparło je 100 krajów, wstrzymało się od głosu 58, zaś przeciw było 11. Nie brały udziału w głosowaniu 24 kraje.

1. pravyysektor.info/,

2. pravyysektor.info/events/pravyj-sektor-spilno-iz-hromadskym-aktyvom-majdanu-podav-do-verhovnoji-rady-zakonoproekt-pro-zahalnu-lyustratsiyu/,

3. www.youtube.com/watch,

4. www.kresy.pl/wydarzenia,polityka,

5. www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

 • Wszyscy
  Nie wiem czy jest szansa aby Ukraina pozostała w takim kształcie jak przed Majdanem. Interesy społeczne wybranych grup biorą górę nad dobrem kraju. Polski polityk powiedział, że na tej Ukrainie oni politycy wzajemnie się nienawidzą !!! Część z nich jest gotowa zniszczyć swój kraj, naród , nadzieje !!! Po tym co ostatnio dzieje się w Ukrainie zaczynam myśleć, że Putin ma racje. Nie ma mowy o żadnej prowokacji jak to tam ktoś stwierdził już za rządów Tymoszenki była taka sama sytuacja która doprowadziła do podziałów. Wygląda na to, że Ukraińcy potrzebują policjanta który będzie trzymał ich za mordę.
 • @Kula Lis 62 09:55:05 Ps.
  Nie mogą znaleźć porozumienia między sobą. Zaczyna tam tworzyć się chaos i destrukcja. Sami wkładają Putinowi argumenty w łapy. Przecież 3 tyg temu to byli bohaterzy walczący na majdanie. A dzisiaj prawy sektor jest be? Sikorski, Tusk, Kaczyński, Duda, Komorowski.....na majdan wspierać prawy sektor heloł??!!
 • @Kula Lis 62 09:55:05
  Dodam jeszcze, że jeśli na Ukrainie będzie anarchia i rządzić będą nacjonaliści z Prawym Sektorem to ruskie wejdą jak nic,i zrobią z nimi porządek. Ukraina zginie z mapy na długie lata a raczej na zawsze, zrusyfikują ją na wieki. Będą mówić i myśleć po rosyjsku lub skończą na Syberii.
 • AdNovum
  Właśnie teraz następuję PRELUDIUM do ataku - pretekst i alibi dla Putina !!!
  Prawy Sektor wszczyna rewoltę przeciw parlamentowi - to da Putinowi wolną rękę i argument chwiejności władzy - sowieci zaatakują z 31- 1 kwietnia tak jak pisałem - a tępaki od tryzubowców z Prawego Sektora mimowolnie staj a się jego V Kolumną - a NATO i UE - co - ma weekend i poczeka do poniedziałku jak będzie po wszystkim, potem pozostaną tylko noty i ubolewanie a na koniec akceptacja.
 • @Kula Lis 62 10:07:45
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-koziej-atmosfera-jak-przed-17-wrzesnia-silniki-rozgrzane-woj,nId,1399372

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 10:02:06
  To dla nas Polaków źle, czy dobrze??
  A może po prostu, jak to wszystko tam pierdyknie, to jest władza (nawet samozwańcza obecna) użyje broni i dojdzie do masakry a uzbrojone rezuny odpowiedzą również, po prostu z Rosją, Rumunią, Węgrami, zakończyć to zjawisko pod nazwą "Ukraina"?
  Zabrać co nasze, a niewyżyte polskie SS niech się zajmą bandziorami, i będzie pozamiatane.
 • ---------- przeczytajcie Państwo --może to JUŻ CZAS ?! ten czas
  http://igorwitkowski.com/aneks.pdf
 • @AdNovum 10:28:42
  Wicekanclerz Niemiec: „Nie ma alternatywy dla dostaw gazu z Rosji, a Kreml to solidny partner biznesowy” !!!! http://wpolityce.pl/swiat/188982-wicekanclerz-niemiec-nie-ma-alternatywy-dla-dostaw-gazu-z-rosji-a-kreml-to-solidny-partner-biznesowy

  Wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec socjaldemokrata Sigmar Gabriel ostrzegł podczas spotkania w Osnabrück poświęconego polityce energetycznej przed próbami tworzenia nastroju paniki w związku z ewentualnym wstrzymaniem przez Rosję dostaw ropy i gazu - donosi dziennik „Neue Osnabrücker Zeitung”.

  Nie ma moim zdaniem żadnej rozsądnej alternatywy dla dostaw gazu ziemnego i ropy z Rosji. Ale Rosja jest solidnym partnerem gospodarczym i nawet w okresie zimnej wojny dotrzymywała umów. Nie widzę powodów, by teraz było inaczej

  —podkreślił Gabriel. Według niego należy zapobiec eskalacji konfliktu z Rosją.

  Musimy powrócić z Rosjanami do stołu negocjacji. Panikarstwo nie jest dobrą strategią

  —przekonywał minister gospodarki. Kanclerz Angela Merkel opowiedziała się wczoraj za ograniczeniem zależności krajów Unii Europejskiej od dostaw źródeł energii z Rosji.

  Konieczne jest nowe spojrzenie na całą politykę energetyczną

  —oświadczyła po spotkaniu w Berlinie z premierem Kanady Stephenem Harperem. Szefowa niemieckiego rządu zwróciła uwagę na „bardzo duże” uzależnienie UE od gazu ziemnego i ropy naftowej z Rosji. Z Rosji pochodzi obecnie 38 proc. zużywanego przez Niemcy gazu. Zastrzegła jednocześnie, że dywersyfikacja źródeł energii to projekt długofalowy.

  Nie posiadamy obecnie infrastruktury, która pozwoliłaby nam czerpać surowce z alternatywnych źródeł. I ta infrastruktura jeszcze długo nie powstanie

  —zaznaczyła.

  Ryb, Spiegel.de, Neue Osnabrücker Zeitung
 • @AlexSailor 11:55:22
  Byliśmy głupcami, jesteśmy głupcami i będziemy głupcami. Albo odsuniemy te władze PO-ZSL od koryta, albo nie będzie Polski. PiS też mi podpadł wcześniej,jak to Lech Kaczyński faworyzował banderowca Juszczenkę, a Jarosław wiwatował niedawno pod upowskimi sztandarami na Majdanie .SLD-postkomuna i Palikociarnia nie są lepsi. Czy u nas nie ma naprawdę kogoś, kto będzie dbał o NARODOWY interes Polski? Zgroza jakich mamy polityków. Śmiejemy się z Putina, ale on dba o Rosję! Po to go wybrali an prezydenta FR. Merkel też dba o Niemcy. I po to ją wybrali na kanclerza Niemiec. A my poco wybraliśmy prezydenta RP ? Żeby jako zwierzchnik polskich sił zbrojnych przypinał ordery coraz to nowym generałom? Mamy ich na litość Boską w nadmiarze. A poco nam taki premier? Żeby odpuszczał gazociąg Nord stream i blokował polskie porty? Żeby rujnował po kolei wszystkie gałęzie przemysłu , transportu itd. itp.? To nasza II Rzeczpospolita , po latach zaborów, w biedzie, wybudowała w ciągu 19 lat wspaniały port w Gdyni i COP, PKP było elitą pracowniczą i regulowało się wg ich punktualności zegarki, lotnictwo to PZL Karasie i Łosie / niemieckie messerschmity i Dorniery były gorsze / – zabrakło czasu , aby Polska była może nie potęgą światową, ale wspaniałym europejskim krajem/byliśmy 11 gospodarką świata – kto mało o tym wie/ Niemcy i Rosja wspólnie się dogadują i nic ich tzw. U-kraina nie obchodzi. Robią interesy i robić będą , a u nas chłoptasie z piaskownicy zapraszają do zabawy w politykę i gospodarkę zbankrutowaną sotnię na czele z Julią Tymoszenko, Kliczkę, Tiachnyboka, Jarosza i innych chuliganów najgorszej maści.Oczywiście wciskają nam największe kłamstwo i bzdurę , że silna U- kraina jest w naszym interesie , bo obroni nas przed Rosją ( jak obroni to widać po ich mobilizacji i stanie armii- śmiechu warte!). Otóż powiadam wam Rodacy, że to absolutna nieprawda. Naszym interesem NARODOWYM jest aby U-kraina była podzielona na 3 części, lub najlepiej by z mapy zniknęła, by nam ona nigdy nie zagroziła w przyszłości. Z 1/3 damy sobie jakoś radę, ale z całą Ukrainą tą nieprzewidywalną masą ? Trzeba umieć liczyć. Jakby nawet Rosja chciała nas zaatakować, to wtedy musiałaby pokonać najpierw część środkową z Kijowem, prawda !
  Trzeba umieć przewidywać co się wydarzy, za miesiąc, rok, czy 20 lat. Trzeba stanąć chłoptasie z Rządu przed mapą Europy i trochę pomyśleć, gdzie my jesteśmy, na co nas stać i dlaczego jest rewolucja na ukrainnych ziemiach. Jak nie macie mapy, to sobie pożyczcie ze szkoły podstawowej. Mamy przecież tyle urzędów do tego powołanych, aby robiły strategię dla Polski. My płacimy horrendalne pieniądze urzędasom, a oni pilnują żyrandoli,, z czekolady robią ptaszki na kształt orzełka, każą zapalać świeczki w oknach,krzyczą "sało Ukrainie, herojam sało" na Majdanie,przyjmują na nasz wikt i opierunek jakiś turystów z Krymu, którzy nie jadą do Kijowa (sic!) tylko na granicy w Medyce skomlą ” nam nada w Polszu ujeżdżać” / /chociaż nie grozi im żadne niebezpieczeństwo, bo tam ich nie mordują/.
  A teraz polskie finanse.
  Niemcy nie dali i nigdy bez zgody Putina nie dadzą Ukrainie ani grosza, ale nasi, a jakże teraz dają 100 milionów $ lekką rączką, bo to nie z ich kieszeni tylko Twojej i mojej -mój biedaku. Szastają naszymi pieniędzmi, na prawo i lewo. Podobno nie można dać niepełnosprawnym dzieciom parę groszy, bo Polska nie ma na nic pieniędzy. A ja się pytam:
  na Euro 2012 miliardy były? Na koncert Madonny były? Na milionowe nagrody dla "swoich" były? 3 miliardy na wagoniki nie wychylające się Pendolino stojące w krzakach pod W-wą były? na rdzewiejącą korwetę Gawron były? Na, gigantyczne emerytury dla UB-eków, co miesiąc były i są? Na ciepłe posadki dla swoich w spółeczkach, na ekspertów i podpowiadaczy jak rządzić, na partyjne gwiazdy mądrzących się w rynsztokowych mediach, – co miesiąc były i są itd, itp. …można wymieniać bez liku. U-krainnych ziem i tak nic nie uratuje i będzie ich rozbiór, bo Putin ma strategię i dawno to zaplanowano w moskiewskich instytutach. Teraz Ławrow i sztab to tylko realizuje. Ameryka, NATO i UE o tym wiedzą, ale się nie chwalą przed opinią publiczną, bo opinia tzw. demokratyczna by się lekko zniesmaczyła - no fakt, że nie na długo …ale jednak. My albo przyłączymy się do Putina i Merkel, albo nas nie będzie i zgniotą nas, jak za dużo podskakującą pluskwę. Nikt nie lubi pluskwy, a tym bardziej rudej. Ameryka nam nie pomoże, bo Obamie kończy się kadencja, a przeciętny Jankes nie wie dokładnie gdzie leży ta malutka Polska. Szukajmy partnerów bo przyjaciół to słowo na wyrost blisko.
 • @AdNovum 10:28:42
  I wszystko w temacie - układ Ribbentrop- Mołotow = bis( Merkel - Putin) , teraz nie trzeba używać czołgów samolotów, wystarczy zakręcić rurę oraz podejście do Świnoujścia.
 • @Kula Lis 62 14:45:30
  Za komentarz: *5!

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 15:02:06
  A jak obecnie rządzą Europą Niemcy?

  Za pomocą kasy.

  Tak więc to co się nie udało ich ziomkowi hitlersowi za pomocą SS i armat - czyli zjednoczenia Europy pod dyktando niemców, oni dziś osiągnęli dokładnie to samo za pomocą siły swojej gospodarki.

  Jeśli chodzi o Rosję w tym układzie jaki obecnie istnieje, to gdyby te niedouczone polityczne cwaniaki, którzy dorwali się do rządzenia i koryta znali dobrze historię, to by wiedzieli, że od Katarzyny II niemcy i rosja są mają wspólne interesy europejskie i tego się trzymają.

  Polska zaś leżąc pomiędzy nimi przeszkadza im w prowadzeniu owocnej współpracy, dlatego też zawsze będą oni się ponad Polską dogadywać albo w skrajnym przypadku dążyć będą do ustanowienia wspólnej granicy.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:15:38
  Stanisław Michalkiewicz: Wołynka nuklearna?

  Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-03-29

  Jeśli zatem na zachodniej Ukrainie rozpęta się wołynka, to może ona podziałać jak zimny prysznic na opinię publiczną na Zachodzie, a w rezultacie nasi płomienni szermierze demokracji mogą pozostać osamotnieni, ze wszystkimi konsekwencjami tego stanu.
  .
  Wołynka nuklearna?

  Trudno przewidzieć rozwój sytuacji wokół Ukrainy, ale już teraz można wskazać tych, którzy najbardziej skorzystali na politycznym przewrocie w Kijowie. Pierwszym beneficjentem jest oczywiście Rosja, która, pod pretekstem ochrony tamtejszej rosyjskiej mniejszości, przejęła kontrolę nad Krymem. Jak mówił w „Panu Tadeuszu” Klucznik Gerwazy – „wygraj w polu, a wygrasz i w sądzie”. Wprawdzie wszyscy sojusznicy Ukrainy groźnie kiwają palcem w bucie, ale „nie przewidują” interwencji wojskowej, mimo, że nadwiślańscy statyści robią miny, pokrzykują, podskakują, wygrażają, słowem – kierują polityką europejską, a nawet światową. Drugim beneficjentem są oczywiście banderowcy ze Swobody i Prawego Sektora, którym ukraińska Rada Najwyższa zafundowała partyjne wojsko w postaci Gwardii Narodowej, której trzonem maja być „aktywiści Majdanu” i bezpieczniacy. Nie ulega wątpliwości, że kiedy tylko Gwardia okrzepnie, to niczym gromnicę zdmuchnie wszystkich telewizyjnych celebrytów w rodzaju Arsenija Jaceniuka, czy Witalija Kliczki, zapewniając banderowcom polityczną hegemonię, jeśli nawet nie na całej Ukrainie, to przynajmniej w tej części, która po niej pozostanie.

  I oto obserwujemy początek drugiego etapu ukraińskiego przewrotu, zapoczątkowanego zastrzeleniem przez ukraińskich bezpieczniaków w Równem „Saszki Białego” czyli Aleksandra Muzyczki, przywódcy Prawego Sektora Na Wołyniu. Najwyraźniej rozpoczęła się już walka o władzę, a taki początek pokazuje, że będzie ona bezwzględna tym bardziej, że polityczni zwolennicy zastrzelonego Aleksandra Muzyczki grożą zemstą, a jak mogliśmy przekonać się podczas przesilenia na Majdanie, potrafią sprawnie posługiwać się zarówno przemocą, jak i prowokacją. Jeśli zatem na zachodniej Ukrainie rozpęta się wołynka, to może ona podziałać jak zimny prysznic na opinię publiczną na Zachodzie, a w rezultacie nasi płomienni szermierze demokracji mogą pozostać osamotnieni, ze wszystkimi konsekwencjami tego stanu.

  W dodatku opublikowana została rozmowa Julii Tymoszenko z deputowanym Partii Regionów Nestorem Szufryczem z 17 marca, dolała już nawet nie oliwy, ale benzyny do ognia. Julia Tymoszenko uchodziła dotychczas za niewinna ofiarę ukraińskiego tyrana i „duszeńkę” europejskiego postępactwa. Tymczasem we wspomnianej rozmowie przedstawiła program „zabijania kacapów”, być może nawet przy pomocy broni jądrowej – gdyby oczywiście Ukraina nią dysponowała. Wprawdzie Julia Tymoszenko twierdzi, że wzmianka o broni jądrowej została dodana przez ruską razwiedkę, ale bez względu na to jak tam było naprawdę, Kreml ma znakomity pretekst do destabilizowania wschodnich prowincji Ukrainy, gdzie „kacapi” na wszelki wypadek, to znaczy – gdyby jednak Julia Tymoszenko mówiła szczerze – organizują zbrojną samoobronę.

  Na domiar złego swoistym pendant do niedyskrecji naszej krasawicy, jest projekt ustawy, jaki wpłynął do ukraińskiego parlamentu, przewidujący wypowiedzenie przez ten kraj traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Zwraca uwagę okoliczność, że wspomniany projekt zyskał poparcie nie tylko rządzącej obecnie Batkiwszczyzny, ale i UDAR-u, Witalija Kliczki, któremu premier Tusk podczas ostatniego zjazdu Platformy Obywatelskiej nadskakiwał niczym ratlerek. Aż się prosi, by przypomnieć bajkę pozbawionego złudzeń księdza biskupa Ignacego Krasickiego o dzieciach i żabach: „chłopcy przestańcie, bo się źle bawicie!” Rzecz w tym, że nasi Umiłowani Przywódcy wiedzą, że w naszym nieszczęśliwym kraju międzypartyjne przekomarzania, to tylko takie makagigi dla publiczności, żeby myślała, że to wszystko naprawdę – i wydaje im się, że na Ukrainie jest tak samo. Ale tam nie jest tak samo – bo tamtejszy nacjonalizm, z odróżnieniu od naszego, poczciwego, żeby nie powiedzieć – safandulskiego – jest bezwzględny i demoniczny.

  Stanisław Michalkiewicz

  http://michalkiewicz.pl/
 • @AdNovum 16:06:41
  70. rocznica ukraińsko-niemieckiej zbrodni w Smoligowie 27 marca 1944 r. ukraińskie oddziały z SS-Galizien oraz Wehrmachtu dokonały brutalnej pacyfikacji wsi Smoligów na Lubelszczyźnie. Zginęło ponad 200 Polaków, głównie kobiet, dzieci i starców. W połowie marca 1944 r. Ukraińcy z SS-Galizien, wspólnie bojówkami OUN-UPA i przy wsparciu Wehrmachtu, rozpoczęli eksterminację polskich kolonii w regionie Smoligów-Łasków-Stara Wieś na Lubelszczyźnie. Do pacyfikacji samego Smoligowa doszło 27 marca 1944 r. Rankiem tego dnia liczące ok. 2 tys. ludzi oddziały SS-Galizien i Wehrmachtu, wyposażone w artylerię i broń pancerną, otoczyły ścisłym kordonem wieś i rozpoczęły rzeź mieszkańców. Opór przeważającym siłom próbowały stawić oddziały AK pod dowództwem Bolesława Kaniugi „Orła” i Jana Ochmana „Kozaka” oraz partyzanci Batalionów Chłopskich Stanisława Basaja „Rysia”. Podczas całodziennej walki napastnicy likwidowali kolejne punkty oporu we wsi. Mieszkańców mordowano w okrutny sposób, nie oszczędzając dzieci, kobiet i starców. Palono żywcem, gwałcono kobiety, rabowano mienie. Zginęło ponad 200 Polaków, w większości cywilów, oraz kilkudziesięciu partyzantów. Wieś została doszczętnie spalona. Pod koniec lat osiemdziesiątych społeczność gminy Mircze ufundowała pomnik poświęcony poległym partyzantom i zamordowanym mieszkańcom Smoligowa i okolic. Od 2006 r. śledztwo w sprawie okoliczności pacyfikacji wsi Prehoryłe i Smoligów dokonanych w lutym i marcu 1944 r. przez oddziały SS-Galizien i Wehrmachtu prowadzi Okręgowa Komisja Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie. Paweł Brojek © WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. http://prawy.pl/historia/5414-70-rocznica-ukrainsko-niemieckiej-zbrodni-w-smoligowie
 • @Kula Lis 62 12:33:42
  Ciekawe jest dlaczego do dnia dzisiejszego nie ukarano za zbrodnie popełnione na ludności polskiej przez ukraińskich rezunów żadnego z ich sprawców?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Poniżej dossier tego ministra MSW Ukrainy!!!!!!!!! Z sieci, komentarz w oryginale bez poprawek.
  KRYMINALISTA Arsen Awakow jest PRZYCZYNĄ strzelaniny w Kijowie! powiedział/a
  2014-04-01 @ 05:32

  Postawienie na piedestał władzy takiego dalej nie rozliczonego KRYMINALISTY jak Arsen Awakow jest powodem bardzo poważnych KONFLIKTÓW na Ukrainie, które teraz obserwujemy. To kryminalista Arsen Awakow ZAMÓWIŁ brutalne zabicie BEZ wyroku SĄDOWEGO Ołeksandra Muzyczko (Saszkę Białego) w Równem, który był współzałożycielem “Prawego Sektora” , założycielem Ukraińskiej Gwardii Narodowej w miejsce poprzedniej upadłej armii ukraińskiej, dowodzącym osłonę budynku Pralamentu Ukrainy w styczniu i lutym 2014r oraz głównym dowodzącym bojowników Majdanu w Kijowie 2014r. którzy SZCZEGÓLNIE przyczynili się zwycięstwa Majdanu.

  Dla całej zachodniej Ukrainy ZABITY BEZ wyroku SĄDOWEGO Ołeksandr Muzyczko (Saszka Biały) z Równego to BOHATER narodowy, którego kazał ZAMORDOWAĆ Arsen Awakow ze swoich prywatnych pobudek, za co “Prawy Sektor” zarządoł jego NATYCHMIASTOWEJ dymisji ze stanowiska Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy, a że ultimatum nie zostało wypełnione stad właśnie wzięła się ta PIERWSZA strzelanina i całą PEWNOSCIĄ będą następne, do puki zostanie ZABITY Arsen Awakow.

  Jest wiadome w USA oraz Europie i Rosji, że obecny „minister” spraw wewnętrznych Ukrainy – Arsen Awakow obecnego NIE legalnego, NIE-rządu groteskowej Ukrainy jest 100% KRYMINALISTĄ, który został uwolniony z węzienia w lutym 2014 roku przez grasujące „pokojowe szturmy” nacjonalistów banderowskich z partii “Swoboda” i „Batkiwszczina” uzbrojonych nie legalnie w broń palną.

  W przeszłości Arsen Awakow do marca 2012 roku jako państwowy urzędnik wysokiego szczebla w Charkowie jako gubernator FAŁSZYWIE podawał się za WŁAŚCICIELA dużych obszarów ziemi na bazie SPREPAROWANYCH fałszywych dokumentów, którą to następnie ziemie nie legalnie sprzedawał oraz pośredniczył w innych nie legalnych tranzakcjach handlowania majątkiem nie majac na to uprawnień, które faktycznie NIGDY nie były jego własnością.
  Po wykryciu tego kryminalnego procederu przez byłe organa ścigania Ukrainy o nielegalnym ZŁODZEJSKIM handlu Arsena Awakowa oraz „praniu brudnych” pieniędzy został legalnie oskarżany, ale ten ZBIEGŁ przed odpowiedzialnością do Włoch i się tam ukrył w 2011r.

  https://www.kyivpost.com/content/politics/interpol-puts-ex-governor-of-kharkiv-region-avakov-124658.html

  Uwczesne władze Ukrainy ścigały Arsena Awakowa w kooperacji z międzynarodowym Interpolem, który jego namierzył we Włoszech, ARESZTOWAŁ i przewieziony na Ukraine, a następnie sądzony i skazany w 2012 roku.

  Po przeprowadzonym ZAMACHU STANU w Kijowie w lutym 2014 roku ten GANGSTER Arsen Awakow został FAŁSZYWIE uznany ale tylko na Ukrainie za „MĘCZĘNNIKA POLITYCZNEGO” i wypuszczony na wolnośc przez klikę RZEZIMIESZKÓW tego gangstera Arseniya Yatsenyuka – obecnie premiera … SIĆ! … z wyboru bank-sterów i globalistów z USA / UE.

  Wszystko wskazuje na to, że Arsen Awakow w funkcji „ministra” spraw wewnętrznych już wykorzystuje swoje stanowisko do ZACIERANIA śladów SWOICH przestępstw kryminalnych z przeszłości, KORUPCJI gospodarczej oraz zwykłego swojego ZŁODZEJSTWA identycznie jak kiedyś TW bolek wykorzystał urząd prezydenta III RP, aby też zacierać ślady swojej kryminalnej działalności.

  Obecny tzw. „rząd ukraiński” pod przywódctwem rasisty banderowca nacjonalisty Arseniya Yatsenyuka jest zgrają zwykłych KRYMINALISTÓW i jest NIE legalny – wyłoniony w sposób absolutnie NIE zgodny z zasadami oraz normami tzw. “demokracji” i NIE dopuszczalne we wszystkich krajach Europy zachodniej.

  Uzurpatorzy Jacyniuk, Turczynow czy kryminalista Arsen Awakow posiadają bardzo NEGATYWNĄ OPINIĘ w kregach PRZECIETNYCH obywateli USA, którzy się ŚMIEJA z OSZUKAŃCZEGO centralnego ścieku medialnego CNN, NBC, FAX, CBS … itp. żydowskiej PROPAGANDY złodzejsko-ludobujczym USA usiłujący ich adorować.

  Przecietni obywatele w USA wiedzą o tym, że ten PAJAC Arseniy Yatsenyuk – obecny tzw „premier ukrainy” jako prezes „Fundacji Open Ukraine”(finasowany przez żyda Sorosa z USA) realizował on program „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, w ramach którego we wschodniej Ukrainie promował UPA oraz zabiegał o budowanie pomników ukrainskiego mordercy i ludobujcy Stafana Bandery, których na Ukrainie jest prawie 1000 sztuk.
 • @Kula Lis 62 10:28:34
  Dzięki za to cenne uzupełnienie tematu.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej