Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- co dalej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"W warunkach inspirowanych z zewnątrz ataków terrorystycznych, stworzenia bandyckich formacji finansowanych zza granicy, zagrożenia porządku wewnętrznego i praworządności......"

"W warunkach inspirowanych z zewnątrz ataków terrorystycznych, stworzenia bandyckich formacji finansowanych zza granicy, zagrożenia porządku wewnętrznego i praworządności, szef MSW podjął decyję o stworzeniu korpusu specjalnych oddziałów MSW na bazie obywatelskich formacji na całym terytorium kraju” - poinformowała służba prasowa ukraińskiego MSW.

"Donieck otrzyma swój oddział specjalny składający się z patriotów kraju i Donbasu. Ługańsk swój składający się Ługańczan. W Dniepropietrowsku zostanie stworzony oddział specjalny „Dniepr”. Mikołajów, Odessa, Chersoń, Charków… - praktycznie każdy region otrzyma możliwość posiadania takiego oddziału stabilizacyjnego. Najpierw wschód i południe, potem centrum i zachód kraju” - informuje ukraińskie MSW.

MSW jest gotowa wcielić 12 tys. osób w całym kraju w skład nowych oddziałów. A także zaopatrzyć je w broń, ekwipunek oraz dowództwo przez kadrowych oficerów.

„Pierwszy rozkaz o stworzeniu oddziału specjalnego „Wostok” w obwodzie ługańskim został już przeze mnie podpisany. Formowanie oddziału będzie się odbywać w możliwie najszybszym terminie, bez opóźnień i formalności - zgodnie z wymogami chwili” - podkreślił Awakow.

W ciągu najbliższej doby na stronie MSW zostaną opublikowane telefony kontaktowe i adresy regionalnych punktów werbunkowych nowopowstających oddziałów.

„Nowa struktura oddziałów specjalnych MSW jest odpowiedzią na „zielonych ludzi” i formacji bandyckich, których zadaniem jest atakowanie państwowości i integralności Ukrainy”  - powiedział Awakow.

P.o. prezydenta Ukrainy - Ołeksandr Turczynow podpisał ukaz o gwarancji niekaralności dla każdego, kto złoży broń i opuści budynki administracji na wschodzie Ukrainy do poniedziałku rano (14 kwietnia).

Wg. danych źródeł portalu Censor.net w starciach w Sławiańsku zginął jeden żołnierz oddziału specjalnego SBU „Alfa”. Kolejny żołnierz został ciężko ranny a dwóch kolejnych odniosło lekkie rany. Zabity żołnierz pochodził z Kijowa.

Nieopodal sklepu sieci „20” w Sławiańsku ostrzelano samochód marki Renault. Na razie nie wiadomo, kto znajdował się w samochodzie w czasie strzelaniny. Świadkowie mówią o 10 wystrzałach.

Na siedzeniu znaleziono niebieski beret, a na zagłówku przedniego siedzenia wisi identyfikator obrócony tyłem z napisem „przepustka Nr 3. Doniecka Obwodowa Administracja. Ciał zabitych w samochodzie nie było.

Rezerwiści batalionu Narodowej Gwardii Ukrainy obejmą we wtorek 15 kwietnia służbę na odcinku Izjum-Sławiańsk - poinformował dziś o tym zastępca szefa ukraińskiego MSW - Mikołaj Wieliczkowicz.

 

W składzie batalionu znajduje się 350 członków Samoobrony Majdanu.

„Dziś o 9 rano ogłoszono mobilizację batalionu. Obecnie gwardziści przybywają do punktów zbornych, przechodzą instruktarz i otrzymują umundurowanie i broń” - powiedział Wieliczkowicz.

"Podstawowym zadaniem batalionu jest powstrzymanie aktów terroryzmu, lokalizowanie ognisk separatyzmu i kontrolowanie sytuacji w regionie” - podkreślił zastępca ministra.

W rejonie wsi Siemienowka doszło do strzelaniny, którą według świadków rozpoczęło czterech prowokatorów:

 

Świadkowie wydarzeń w Siemienowce twierdzą, że strzelaninę rozpoczęło czterech prowokatorów. Wg. ich słów byli to bojówkarze Prawego Sektora, którzy zaatakowali aktywistów oddziału separatystycznej samoobrony, których posterunek znajdował się niedaleko wjazdu do miasta Sławiańsk.

- Słyszałem, że do Sławiańska ściągana jest wojskowa technika i pojechałem to sprawdzić. Zobaczyłem tam siedem BTR-ów. Z dowódcą wojskowych rozmawiał mer Sławiańska. W pewnym momencie, gdy zacząłem rozmawiać z jednym z wojskowych, nagle podjechał samochód z którego wyskoczyło czterech ludzi z automatami Kałasznikowa i otworzyli ogień - opowiedział miejscowy - Władimir Kołodczenko.

Ludzie z pałkami i gieorgijewskimi wstążkami napadli na na aktywistów Euromajdanu manifestujących pod pomnikiem Szewczenki w Charkowie

Wg. portalu Obozrevatel.com separatyści mieli napaść na aktywistów Euromajdanu, gdy ci już się rozchodzili. Kordon milicji nie dopuścił do ataku od strony placu Swobody, ale udał się atak od strony parku Szewczenki.

Minimum trzy osoby ucierpiały. Jedna z nich miała zostać odwieziona karetką do szpitala.

A to film dokumentujący wczorajsze przygotowania od odparcia ataku sił ukraińskiego SBU na zajęty przez separatystów Sławiańsk:

Jak widać na wschodzie Ukrainy rozpoczyna się regularna wojna domowa, której celem jest zdystansowanie się  regionów wschodnich od obecnej władzy w Kijowie, która objęła rządy w wyniku niedemokratycznego zamachu stanu.

Głos w sprawie ostatnich wydarzeń na Ukrainie zabrał również były prezydent Wiktor Juszczenko, który powiedział, że:

 

„USA ponoszą odpowiedzialność za wywołanie na Ukrainie wojny domowej. Oni bardzo mieszają się w bieżące wydarzenia i pokazują co robić” - powiedział Janukowycz w swoim wideo-orędziu, które transmitowały rosyjskie media.

Janukowycz twierdzi, że „ukraińskie struktury siłowe podjęły decyzję o operacji specjalnej na wschodzie Ukrainy po spotkaniu z dyrektorem CIA”.

„Dyrektor CIA - Brennan - faktycznie sankcjonował użycie broni i sprowokował rozlew krwi na Ukrainie” - powiedział Janukowycz.

Co na to nasze media, które jak widać nie bardzo chcą realacjonować to co się obecnie dzieje na Ukrainie. Zresztą nasi politycy, którzy m.in. czynnie przyczynili się do takiego właśnie rozwoju sytuacji agitując i podburzając Ukraińców przeciwko legalnym władzom na kijowskim Majdnie Niepodległości, też coś ostatnimi czasy nabrali wody w usta w tej sprawie.

Czyżby uznali oni, że zrobili co do nich należało, a teraz niech się dzieje wola nieba?

Niestety, ale  tą otwartą Puszkę Pandory nie tak łatwo będzie obecnie zamknąć, a może nawet bez podziału kraju w wyniku długotrwałej wojny domowej nie uda się tego dokonać w ciągu najbliższego czsu?

No cóż, na tym przykładzie widać ostro jak bardzo nieodpowiedzialni ludzie nami rządzą i jak łatwo szafują tym co do nich nie należy.

Pozdrawiam.

Ps.

 Prorosyjscy separatyści we wschodnich obwodach Ukrainy, donieckim i ługańskim, odrzucili postawione przez władze ultimatum ws. złożenia broni i opuszczenia okupowanych budynków państwowych. Termin upłynął o godz. 8 czasu polskiego. - Nikt nie ma zamiaru się poddawać. Wyspowiadaliśmy się. Nie ma dla nas odwrotu - oświadczył jeden z nich.

Ps.2

 

Według ostatnich doniesień, siły separatystów profederacyjnych przystąpiły do negocjacji z oddziałami ukraińskiej armii stacjonującymi w Donbasie.

"Wojskowi już przeszli na naszą stronę. Prowadzimy negocjacje z ostatnimi" - twierdzi koordynator separatystów, którego cytuje telewizja TSN.

Ps.3

Dziś w Gorłówce separatyści zajęli budynek miejscowego urzędu MSW. Część funkcjonariuszy przeszła na stronę prorosyjskich rebeliantów:

Jak twierdzi deputowany rady obwodu donieckiego Aleksiej Gonczarenko, Gorłówka była jednym z nielicznych miast, w których milicja nie przeszła na stronę separatystów.

Ps. 4

"Rada Narodowego Bezpieczeństwa i Obrony podjęła decyzję o rozpoczęciu operacji antyterrorystycznej o szerokim zasięgu z użyciem Sił Zbrojnych Ukrainy"

***

1.  www.youtube.com/watch,

2.  www.youtube.com/watch,

3.  www.youtube.com/watch,

4.  www.youtube.com/watch.

5.  www.kresy.pl/#,

6.  www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

 • @fretka 10:55:29
  No cóż, oni najprawdopodobniej potrafią tylko reziat bezbronne kobiety i dzieci?

  Pozdrawiam.
 • @fretka 12:41:53
  Ciekawe co ich doprowadziło do takiego zidiocenia:))))

  Pozdrawiam.
 • Co dalej na Ukrainie
  Opis z pierwszej reki tych pro-rosyjskich sil, ktore opanowaly budynki rzadowe na wschodzie Ukrainy jest rozny, ale mozna sugerowac wsparcie rosyjskie, bo niektorych widziano w regularnych mundurach i uzbrojonych w AK-47 wydanych w Rosji, tak wiec nadejscie tych tajemniczych wojakow wmieszanych w sily dobrze uzbrojonych miejscowych ludzi wskazuje, ze lancuch zdarzen jest zblizony do tego co bylo w czasie aneksji Krymu.

  Opisy rosyjskiego udzialu w zdarzeniach moga sie roznic, ale manewry dyplomatyczne Kremla sa duzo bardziej przejrzyste. Po pierwsze wydaje sie, ze Moskwa dopinguje wieksze zamieszanie w juz wybuchowej sytuacji, a Putin bez watpienia wie, ze wladze w Kijowie juz probowaly wszystkiego od obietnic wiekszej autonomii politycznej do zapewnienia, ze uzbrojeni strzelcy nie zostana aresztowani jesli wycofaja sie w spokoju. A to wszystko ma miejsce jeszcze przed rozmowami w Genewie w tym tygodniu. Wladze w Kijowie maja tylko jedna mozliwosc - uzycie sily.

  Zachowanie Rosji jest motywowane przez jedna z dwoch rzeczy - albo Putin chce zrobic aneksje wschodniej Ukrainy i szykuje niezbedne preteksty, albo angazuje sie w ryzykanctwo aby zapewnic sobie lepszy uklad polityczny w regionach wschodniej Ukrainy - najpewniej poprzez wieksze degenerowanie wladzy, a wiec jeszcze raz udowodni, ze Rosja jest zbyt wazna na scenie miedzynarodowej aby ja izolowac.

  Nawet jak ta cala kalkulacja wyjdzie Putinowi, to najpewniej zdarzenia szybko wyrwa sie spod kontroli i doprowadza do pierwszej mozliwosci - aneksja wschodniej Ukrainy. Albo moze byc gorzej - wojna domowa. Wladze w Kijowie sa slabe ekonomicznie i politycznie i nie maja legalnych podstaw potrzebnych do uzycia przemocy wobec swoich obywateli na wschodzie. Bez zdecydowanej akcji Kijowa, protesty na wschodzie beda sie rozszerzaly.

  Poparcie dla Moskwy jest silne na wschodzie Ukrainy, wiec Rosja musialaby sie publicznie wycofac z popierania ukrainskich Rosjan. Do tego nie dojdzie, pozostaje pytanie kto z zewnatrz jest przygotowany do kontroli sytuacji.

  Jednak jest to Rosja i to jest fakt.

  Moze dojsc do ankesji pod pretekstem ochrony mniejszosci rosyjskiej i doprowadzenia do stabilizacji. Czesc miejscowych ze wschodniej Ukrainie bedzie to popierac, wtedy bedzie nowy zestaw polityczny, ekonomiczny i militarny, duzo wiekszy niz przy wejsciu na Krym.
 • ---------- i bądz tu mądrym
  https://www.google.pl/search?q=sze%C5%82omow&client=firefox-a&hs=6Vo&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zjpMU8G_BoeMswa6o4CgDA&ved=0CE4QsAQ&biw=1366&bih=593
 • @fretka 21:13:35
  Kogo zatrzymali na tym filmie?
  Eskimosów?

  Pozdrawiam.
 • @Jack 21:31:51
  Podobne do tego co było w czasie aneksji Krymu, ale również i w czasie zadym w Kijowie oraz Lwowie, tylko, że tam inne siły to organizowały.

  Pozdrawiam.
 • @Jack 21:31:51
  Podsumować to można jednym zdaniem:

  Chodzi o zdestabilizowanie sytuacji bezpośrednio na granicy Rosji, i jest to w dużo większej skali powtórzony manewr gruziński.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 21:50:40
  A co z Jarkiem?
  Czy są jakieś zdjęcia z jego mocodawcami?

  Pozdrawiam.
 • @fretka 08:35:39
  No cóż, otworzyli Puszkę Pandory i już jej nie zamkną.
  Proszę popatrzeć jak się rozwija sytuacja w krajach, w których dokonano takiej samej operacji zamachu stanu przy pomocy zbuntowanego tłumu (mam na myśli kraje arabskie gdzie przeprowadzono tzw. arabską wiosnę) i sił skrajnie radykalnych. Czy w tych krajach zaprowadzono ład i porządek, czy wzrósł tam dobrobyt i wprowadzono zasady demokratycznego państwa prawa?
  Nie!
  Tak więc oni, tzn. ci którzy posługują się takimi metodami, uważają, że nadrzędny cel uświęca środki.
  Tylko jaki to jest cel?

  Pozdrawiam.
 • @fretka 10:37:03
  Faszyzm nigdy nie był demokratyczny, a tam obecnie rządzą faszyści.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:30:57 , Rosja naprawde zlapie Ukraine za jaja
  Bron niektorych separatystow rosyjskich to calkiem nowy RU (karabin snajperski), ktory jest w ograniczonej produkcji od 2006 roku. Te sily pro-rosyjskie to prawdopodobnie komandosi z rosyjskich oddzialow specjalnych, bojowki chyba tez, jest tam wielu weteranow wojny w Afganistanie.

  Niektorzy dowodcy ludzi w Doniecku zostali rozpoznani jako jako Rosjanie z glebi Rosji, mowia ze sa na Ukrainie tylko aby pomoc bratnim ludziom obronic ich prawa. Najbardziej widoczne jest ich bardzo dobre uzbrojenie, organizacja i koordynacja z grupami w wielu innych miastach. Tak wiec te dzialania to nie jest spotaniczne przejecie kontroli przez tlum, ci ludzie z pewnoscia nie zorganizowali sie tak od razu.

  Z pewnoscia wladze z Kijowa boja sie wystapic silowo przeciw separatystom z Doniecka, wiedza ze tysiace zolnierzy rosyjskich jest na granicy, a Putin jasno ostrzegl ze wojsko wejdzie do akcji gdy zycie pobratymcow bedzie zagrozone w jakikolwiek sposob. Utrata Doniecka bedzie duzo wieksza kleska niz strata Krymu, bo Kijow utraci prawie wszystkie kopalnie wegla. Donieck by moze znajdzie sie pod rosyjska kontrola wskutek bezposredniej aneksji lub bedzie jak Krym okupowanym protektoratem, tak jak Naddniestrze, Abchazja i Poludniowa Osetia. Wtedy Ukraina bedzie zalezna od Rosji w dostawach wegla, tak jak i gazu i ropy.

  W takiej sytuacji Rosja naprawde zlapie Ukraine za jaja.
 • @AdNovum 13:06:45 -- patriotyczni hipokryci istnieja
  W sumie widac wojenke miedzy sasiednimi narodami, ktorzy wcale nie maja rzeczywistych roznic kulturowych. Mozna wypunktowac szczegoly po kazdej stronie, ale kiedy panstwo wlazi do akcji w celu aneksji czesci innego kraju, to jest to wyraznie cos nie do przelkniecia i nie da sie tego negocjowac.

  Zapewne znajda sie patriotyczni hipokryci, ktorzy popra wlasny narod bez wzgledu na to co narod robi, ale niektorzy tacy patriotyczni hipokryci sami przyznaja, ze sa patriotycznymi hipokrytami, a wiec nie ma co tracic czasu aby doszukiwac sie czy oni rzeczywiscie wierza w to co mowia, czy sa tylko patriotycznymi hipokrytami.

  Wydaje sie ze to robota Putina, jego blad. Wypada jednak pogratulowac Turczynowowi - pelniacemu obowiazki prezydenta Ukrainy - tego ze dziala dosc spokojnie i potrafi sie pohamowac.
 • Kijowska junta , która nie tak dawno sama dokonała nielegalnego objęcia władzy /puczu/ na Ukrainie,
  teraz sama jest obiektem ataku ze strony powstańców z obszarów południowo-wschodnie Ukrainy z czym jak widać nie może się pogodzić i sobie sprawnie poradzić, co też może świadczyć o jej militarnej / przypadek przejścia na stronę powstańców 25 dniepropietrowskiej brygady powietrzno-desantowej/ i politycznej słabości . Żadnego skutku nie miało też skierowane przez Turczynowa do powstańców ultimatum, którego termin upłynął wczoraj rano, do opuszczania okupowanych budynków administracji rządowej i oddania broni. Brak jest na chwilę obecną informacji o podjęciu przez kijowska juntę wobec powstańców bardziej zdecydowanych działań bojowych / poza Krematorskiem, gdzie w zasadzie nie doszło pomiędzy stronami do bezpośredniej walki, lecz miała miejsce interwencja paramilitarna mająca za zadanie rozproszyć przebywających mitygujących tam demonstrantów/ :

  http://news.mail.ru/politics/17854374/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

  W przypadku Krematorska powstańcy od samego początku nie zamierzali podejmować tam walki , jedynie ich celem był opóźnienie i związanie sił militarnych kijowskiej junty, po to między innymi,. by dać jeszcze czas Donieckowi do osiągnięcia pełnej gotowości bojowej. Cel ten został osiągnięty.

  http://www.nakanune.ru/news/2014/4/15/22349022/


  Jednocześnie obserwując ukraińską i rosyjską blogosferę /przestrzeń internetową/ daje się zauważyć niesamowitą obustronną aktywność prowadzoną w ramach wojny informacyjnej . Znamienne są też wezwania administratorów stron internetowych do internatów mające ich zdyscyplinować jak chociażby to znajdujące się na stronie Berkutu :

  „ВНИМАНИЕ!!! Если вы отсылаете нам сообщения с не проверенной информацией, с дезинформацией или старой информацией не имеющей отношения к текущим событиям, иначе будем банить нещадно!!! Спасибо за понимание!

  UWAGA! Jeśli wysyłacie do nas wiadomości z niesprawdzoną informacją, z dezinformacją lub stare informacje niezwiązane z bieżącymi wydarzeniami bądźcie pewni , iż zostaniecie bezlitośnie zbanowani! Dziękujemy za zrozumienie ! ”

  Zamiast prawdziwej wojny i działań bojowych- jak na razie i niech tak dalej będzie- w tej dziwnej jak dla mnie wojnie mamy do czynienia z apelami jak chociażby ten w Donbasie :

  https://www.youtube.com/watch?v=WBnOSBdrUFA#t=324

  W scenariusz ten wpisuje się również prezydent Rosji Putin :

  http://russian.rt.com/article/27939

  I na razie na tyle z bieżących wydarzeń na Ukrainie
 • @detektywmjarzynski 00:15:30
  Dzięki za te wyczerpujące informacje na temat aktualnych wydarzeń na wschodniej ukrainie.
  A od siebie dodam jeszcze tą informację:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/separatysci-podczas-szturmu-zginelo-58-zolnierzy-armii-ukrainskiej

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:45:40
  Pojazdy opancerzone z rosyjskimi flagami wjechały w środę do Kramatorska i Słowiańska na wschodzie Ukrainy. W Kramatorsku rano pojawiły się także pojazdy Ukraińców, ale zostały zablokowane przez separatystów, a ich załogi rozbrojone. !! Pięć lub sześć pojazdów opancerzonych wjechało do Słowiańska. Na pojeździe znajdującym się na czele kolumny powiewała rosyjska flaga.

  Także na pojazdach opancerzonych w Kramatorsku zawieszono rosyjską flagę.

  W kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów Kramatorsku, na wschodzie Ukrainy, pojawiły się też pojazdy opancerzone ukraińskich sił zbrojnych – poinformowały lokalne media. Sześć takich pojazdów zostało zablokowanych, a ich załogi - rozbrojone.!!!!

  Władze Ukrainy dotąd nie skomentowały tych doniesień.
 • @AdNovum to raczej już koniec smostijnej Ukrainy, to kwestia dni.
  Generał SBU: pokonanie granicy dla Rosjan tak łatwe, jak pójście do kina! Liczba rosyjskich żołnierzy we wschodnich obwodach Ukrainy rośnie. Jest to groźny i dobrze wyszkolony przeciwnik – oświadczył szef ukraińskiego Centrum Antyterrorystycznego i dowódca operacji przeciwko prorosyjskim separatystom generał Wasyl Krutow. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/general-sbu-pokonanie-granicy-dla-rosjan-tak-latwe-jak-pojscie-do-kina,419029.html
 • @AdNovum 07:45:40
  Odnoszę wrażenie, że samozwańcze żydobanderowskie władze Ukrainy nie mają już wojska policji i sił specjalnych,które stanęły by w obronie granic swojego państwa. Z moich obserwacji wnoszę iż wszelkie akcje są albo markowaniem działań albo zwykłym tchórzostwem. Jeżeli chodzi o tchórzostwo to ma ono historyczne uzasadnienie, wszelkie zbrodnie na ludności polskiej w latach 40-tych, dokonywano w nocy. Najczęściej podpalano domostwa i strzelano do uciekających nieszczęśników niezależnie od ich wieku i płci.
 • @AdNovum
  >>Sotnicy Majdanu twierdzą, że samozwańczy jewreje Turczynowy i Jaceniuki to zdrajcy realizujący wytyczne Kremla ( i zapewne tajne ustalenia Resetu Obamy ) i trudno się nie zgodzić z taką diagnozą. Kiedy Janukowicz zastanawiał się, czy użyć wojska do rozpędzenia majdanu, zachód ostrzegał go, żeby nie walczył z własnym narodem i konflikt rozwiązał pokojowo. Kiedy uzurpatorzy kierują wojsko przeciwko wschodnim majdanom, to zachód nabrał wody w usta. Poza tym coś słabo ta "operacja antyterrorystyczna" im idzie, od wczoraj trąbią tylko o zajęciu jednego lotniska, bo nic więcej nie zdziałali i raczej już nic nie zdziałają.
 • @Kula Lis 62 11:35:53
  http://adnovum.neon24.pl/post/108241,nie-chca-rzadow-banderowcow

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 13:47:03
  Większość Niemców nie chce stać po stronie Zachodu w konflikcie w Rosją. Stara miłość nie rdzewieje...? - komentarze publikacji. http://wpolityce.pl/polityka/191719-wiekszosc-niemcow-nie-chce-stanac-w-konflikcie-z-rosja-po-stronie-zachodu-stara-milosc-nie-rdzewieje

  Ps. Pakt Putin-Merkel. A Makrela zdziwiona, że ją Amerykańce podsłuchiwali jak kręci lody z Władymirem aż miło ...Oprócz starej miłości są jeszcze, co tu dużo mówić więzy krwi.To już przecież trzy pokolenia powojennych potomków sowieckich sołdatów. Nie dziwiła trzydzieści lat temu popularność Rote Army i Baader Meinchoff, z ich miłością do komunizmu, nie dziwił Schroeder i nie może dziwić taki wynik sondażu.Takie sympatie ma się we krwi. Nie wszystko da się wytłumaczyć zwyczajnym biznesem. Niemcy mają strach w oczach chyba także z innego powodu. Pewnie wolą pozostać w błogostanie i nieświadomości. Może obawiają się lektury, którą może Putin wyciągnąć z archiwów i pokazać światu. Co do Niemców to czują nienawiść do USańców z tej prostej przyczyny, że Amerykanie nie tylko przetrzepali im tyłki ale też poddali kuracji jak ciężko poszkodowanych na umyśle. Łatwo sobie wyobrazić co czuły wszechmocne do niedawna uberallesy sprowadzone do poziomu podalesów :), tej hańby Amerykańcom nie wybaczą, stąd poszukiwanie sprzymierzeńca, co tak samo ich nienawidzi. A przy tym ma tyle samo za uszami co ich mamusie i ich tatusie. Więc kocha ich bezkrytycznie.
 • Jest interes do zrobienia
  Żydowsko-ukraiński bankier Igor Kołomojski , pełniący funkcję gubernatora Dniepropietrowska oferuje pieniądze za dostawienie żywych "separatystów".
  USD 10.000 od głowy.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-ukrainskim-internecie-pojawil-sie-filmik-pieniadze-za-separatyste-video

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej