Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Nie chcą rządów banderowców?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wiem, jak to jest ale ukraińskie władze bezczelnie kłamią. Od kogo one się tego nauczyły? Czyżby zostali wyszkoleni w Polsce?

Już wczoraj wieczorem ukraińskie MON wydało komunikat, w którym zapewniono opinię publiczną, że sytuacja w Kramatorsku i okolicach została szybko i skutecznie ustabilizowana:

"Obecnie sytuacja na lotnisku w Kramatorsku i w samym mieście jest ustabilizowana. Nie zauważono żadnych zbrojnych starć. Sprawdzamy informację o rannych. Lotnisko jest pod kontrolą Sił Zbrojnych(czyli nowo powołanej Gwardii Narodowej i ukraińskich jednostek specjalnych sił milicyjnych- dopisek mój) , dowództwo operacji- tak jak poprzednio- obejmuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Sytuacja jest monitorowana"-taką informację przekazał wczoraj ukraiński MON w swoim komunikacie.

Nie wiem pod jakim wpływem- albo pod wpływem czego- był (byli) ten co to pisał, ale komunikat ten jest delikatnie mówiąc daleki od prawdy.

Tak wczoraj miało wyglądać trumfalne zdobycie lotniska pod Sławiańskiem:

A to ukraiński generał Genady Krutov, który dowodził akcją odbicia z rąk rosyjskich separatystów lotniska pod Kramotarskiem, w trakcie konferencji prasowej wśród dziennikarzy:

A to ten sam generał w chwilę po tym jak międzynarodowi dziennikarze się rozeszli:

Oto to dzielni ukraińscy pancerniacy, którzy utracili wczoraj rano bez walki swój czołg pod Sławiańskiem:

Po pierwszych "sukcesach" ukraińskiej operacji we wschodniej części kraju, odezwał się również, po. przezydenta Ukrainy Oleksandr Turczynow:

"Przed chwilą dzwoniono do mnie z obwodu donieckiego, ukraiński specnaz oswobodził od terrorystów lotnisko w Kramatorsku. Jestem przekonany, że wkrótce i w Doniecku i w innych regionach nie będzie u nas terrorystów, którzy znajdą się na ławie oskarżonych, tam gdzie ich miejsce"-powiedział na posiedzeniu parlamentu po. prezydenta Turczynow.

Do tej wypowiedzi mam jedną uwagę:

Jeśli Turczynow mówiąc te słowa miał na myśli siebie i swoją kamarylę, to zapewne miał rację.

W odpowiedzi na to donieccy separatyści zniszczyli godło Ukrainy zdjęte wcześniej z siedziby administracji obwodowej.

Jednocześnie dziś z samego rana (16.04.2014r.) pojawił się na YouTube film, na którym widać przemieszczającą się kolumnę transporterów opancerzonych ukraińskiej Gwardii Narodowej, które w dniu wczorajszym uczestniczyły w operacji odbicia lotniska w Kramatorsku. Niby nic nadzwyczajnego gdy ktoś przypadkowo filmuje biorące udział w akcji oczyszczania z separatystów wschodniej części Ukrainy, ukraińskie wozy bojowe:

Otóż jest jeden problem.....wozy bojowe widoczne na filmie miały rosyjskie flagi!

W odpowiedzi na opublikowanie tego filmu na YouTube ukraińskie ministerstwo obrony zaprzeczyło doniesieniom, że w Kramatorsku rebelianci przejęli wozy bojowe ukraińskiej armii. Zdaniem resortu obrony opublikowane nagranie jest fałszywką:

"Zdjęcia i nagrania pokazane w mediach są fałszywką. Numery wozów na zdjęciach są zatarte, a nagranie pochodzi z zupełnie innego miejsca".

A teraz przedstawię inne nagranie tych samych wozów bojowych, oczywiście z "niezatartymi numerami":

Jest to film zrobiony kilka godzin później od poprzedniego. Zdjęcia dokumentują przyjazd do centrum Kramatorska kolumny wozów bojowych, na których poza rebaliantami znajdują się żołnierze sił ukraińskich, które przeszły na drugą stronę.

A teraz kilka zdjęć z tymi samymi wozami bojowymi, na których widać wyraźnie numery taktyczne. Zdjęcia te publikuję tylko po to aby pan Turczynow i pracownicy ukraińskiego MON-u mogli dokładnie im się przyjrzeć i dokonać ich identyfikacji oraz aby mogli rozpoznać miejsce gdzie one były robione:

I jeszcze pokażę kilka obrazków, dokumentujących wczorajszą akcję "bohaterskiego" oczyszczania okolic lotniska w Kramatorsku sił z "separatystów" przez oddziały ukraińskiej Gwardii Narodowej:

Przy okazji ostatniego zdjęcia mam do Państwa prośbę, abyście dokładnie przyjrzeli się jednemu z członków ukraińskiej Gwardii Narodowej, który jest widoczny od tyłu z charakterystyczną niebieską pianką na tej części pleców, gdzie one tracą już swoją szlachetną nazwę.

A teraz proszę jeszcze raz powrócić do filmu trzeciego i zatrzymać go na 17 sekundzie a następnie dokładnie obejrzeć kadr i zastanowić się kogo widać (stoi odwrócony tyłem do obiektywu kamery) na wozie bojowym przejętym przez separatystów z rąk ukraińskiej Gwardii Narodowej?

Czyżby "Prawy Sektor" zamienił się w "lewy sektor":)))))

Na koniec kilka obrazków z dnia dzisiejszego:

Pozdrawiam.

1.  www.youtube.com/watch,

2.  www.youtube.com/watch,

3.  www.youtube.com/watch,

4.  www.thetimes.co.uk/tto/news/world/europe/article4064836.ece,

5.  www.reuters.com/article/2014/04/16/us-ukraine-crisis-slaviansk-apcs-idUSBREA3F0K420140416.

 

 

KOMENTARZE

 • Muni & Co
  Czekam na was:))))))
 • Ukraińcy to...
  naród bez historii...
 • @Kodiak 14:43:36
  To są wasale...ci Bohaterowie.
  I co wywalczył?

  Dla Ukrainy +państwowość wywalczył" Gorbaczow, wspólnie z CIA.
 • @fretka 16:05:18
  No to szykujmy się już na ograniczenia w dostawach gazu w Polsce.

  Pozdrawiam.
 • Jaja jak berety...
  Podobno Ukraińcy przebrali się za rebeliantów, opanowali transpotrery i wywiesili na nich Rosyjską flagę...
  Ręce opadają, gdy się słucha takich głupot.
  Ukraińcy rżną głupa, oni nie mają zamiaru z nikim walczyć - tak jak kiedyś pisałem, to wszystko, to jest False Flag!

  USrael i Rosja, to jedna i ta sama banda iluminatów.
 • @Kodiak 15:07:55
  O! cześć rendżer!
  Krótki urlopik? :)))
 • Prawda jest taka że na Ukrainie mieszkają dwa odrębne narody:
  Banderowski Zachód i rosyjskojęzyczny Wschód.
  Banderowski Zachód wspierany przez protektora spod znaku Lichwy, nie może zdobyć władzy legalnie, bo będąc w mniejszości regularnie przegrywa wybory.

  Wobec tego próbuje zdobyć władzę siłą.
  Raz już to zrobili w czasie Pomarańczowej Rewolucji.
  Teraz drugi raz dokonali przewrotu, w sposób krwawy i próbują narzucić swoją władzę Wschodniej Ukrainie która nie chce słyszeć o Banderze, o NATO i o Zachodzie, bo po prostu ma swoją własną tradycję (są to ziemie które do czasów Chruszczowa od zawsze były częścią Rosji).

  To jest istota konfliktu a reszta to propagandowe "ozdobniki" wrzucane to przez jedną , to przez drugą stronę.
 • ALL
  A oto jaki znalazłem wpis w necie:

  An Open Letter from Ukraine says:

  An Open Letter from Ukraine:

  We the people of South-East Ukraine want to address the people of America, Europe, Asia and Africa. Please hear us!

  The illegal government sitting in Kiev has given orders to kill us. Our strongest desire is to live in peace. We have families and want to watch our kids grow up and fall in love. We appeal to you: Don’t believe what this government is telling you!

  Here in the South-East of Ukraine, a real civil war is starting. The government has brought foreign mercenaries armed with powerful weapons to use against peaceful people. They are killing our men. They are using gas!

  We do not want to participate in the illegal elections they want to have. The people of South-East Ukraine do not accept the Government in Kiev as legitimate. How can we? They keep saying they want to kill us! Could you accept that? Our legitimate president is Yanukovych.

  There are a lot of neo-fascists (in Ukraine we call them “banderovcy”), mercenaries, and right-wing political parties such as “Svoboda” in South-East Ukraine. They are in every city! We will take the fight to them! There is nothing else we can do. We think it is better to be killed in battle then to accept fascism. Believe us. We are the people of South-East Ukraine.

  We do not want to enter NATO and the European Union. That is why all the illegitimate usurpers of the government of Ukraine want us killed: Turchynov, Yatsenyuk, Tymoshenko, Yarosh, Poroshenko, and Klitschko.

  They will kill our peaceful citizens in the regions of Donetsk, Kharkiv, Lugansk, and Odessa. These regions are already surrounded by military machines–tanks, armored troop carriers, and mercenaries. We beg the people of America, Europe, Asia and Africa: Help us stop fascism! We have no right to let them start a THIRD WORLD WAR. This will be nuclear war. Don’t forget that! The whole earth will be destroyed. Before this final fight, we the people of the South-East of Ukraine beseech you. It is our last wish. Listen to us and understand! Help us and help yourself! We will fight and die for the peace of the world!

  http://www.opednews.com/articles/3/Kiev-s-War-Against-the-Pea-by-George-Eliason-Ukraine-140414-779.html

  Pozdrawiam.
 • @Kodiak 17:09:35
  ", gdzie moge znalezc prawde?"

  W Talmudzie możesz ją znaleźć..
 • @AdNovum nie dało się nadal kłamać o czym poniżej.
  Prawda wreszcie wyszła na jaw!!! nie dało się nadal kłamać!!! Ukraińskie ministerstwo obrony: Straciliśmy sprzęt w Kramatorsku !!! Rosyjscy dywersanci przejęli sześć jednostek ukraińskiego sprzętu wojskowego w Kramatorsku na wschodzie kraju - oświadczyło w środę Ministerstwo Obrony w Kijowie. Resort zaprzeczał dotąd, jakoby stracił tam wojskowe pojazdy opancerzone. Media twierdziły wcześniej, że separatyści przejęli kontrolę nad kilkoma ukraińskimi pojazdami w Kramatorsku, a ich załogi poddały się przeciwnikom kijowskich władz. Wozy te widziano także w znajdującym się 15 kilometrów dalej Słowiańsku. Na pojazdach powiewały rosyjskie flagi. Ministerstwo wyjaśniło, że pojazdy, które uczestniczyły w policyjno-wojskowej operacji antyterrorystycznej, zostały przejęte, gdy ich kolumnę zablokowali w mieście mieszkańcy Kramatorska.

  "Byli wśród nich przedstawiciele rosyjskich grup dywersyjno-terrorystycznych. W wyniku blokady ekstremiści przejęli sprzęt i odjechali kolumną w kierunku Słowiańska" – czytamy w komunikacie.

  Resort podał, że obecnie pojazdy te znajdują się w oddalonym od Kramatorska o 15 kilometrów Słowiańsku i pilnują ich uzbrojeni ludzie. Losy załóg pozostają na razie nieznane. - "Nieprawdziwe" informacje i "sfabrykowane" nagrania

  Wcześniej Ministerstwo Obrony twierdziło, że rozpowszechniane w mediach wiadomości o stracie wojskowych pojazdów opancerzonych są nieprawdziwe, a obrazujące to zdjęcia i nagrania wideo zostały sfabrykowane. Serhij Sobolew, szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, której przedstawiciele zajmują najwyższe stanowiska w państwie, mówił nawet, że separatyści, którzy przejęli ukraińskie pojazdy, są tak naprawdę przebranymi Ukraińcami.

  - Są to nasze siły zbrojne, które wykorzystały partyzancką metodę przeniknięcia na terytorium kontrolowane dziś przez oddziały wojskowe Federacji Rosyjskiej i separatystów, którzy są przez nią finansowani – oświadczył.

  - Sądzę, że będziemy wiedzieli o tych wydarzeniach więcej w ciągu dwóch-trzech godzin. Zrozumiecie wtedy, że był to przełom, którego dokonały w ten sposób nasze oddziały – podkreślał wówczas Sobolew.
 • @Kula Lis 62 18:12:44
  Kulo Lisie

  Oni tam stracili prawie cały sprzęt a około 300 członków ukraińskiej organizacji paramilitarnej tzw. Gwardii Narodowej poddało się "separatystom".

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 18:12:44
  Ps.

  Warto przeczytać komentarze pod tym artykułem:

  http://rt.com/news/ukraine-troops-withdraw-slavyansk-940/

  Zacytuję Ci fragment jednego z nich (Lapontius 16.04.2014 16:07):

  "...ci głupi Słowianie powinni zostać wytępieni....." (tłumaczenie z j. angielskiego- moje)

  Ciekawe czy tego typu wypowiedzi nie ścigają z urzędu?
  Ale jak widać są na świecie nacje, które stoją poza wszelkimi prawami.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 19:26:47
  Jak dorosną do takich wymiarów jak w NYC, to wtedy londyńczycy mogą się już zacząć bać:))))))

  http://img820.imageshack.us/img820/6296/article13938360c6259850.jpg

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 19:11:43
  A to ciekawe, okazuje się, że mieszkańcy wschodu Ukrainy to prawie w 100% rosyjscy dywersanci, pewnie mieszkający tam od pokoleń. Informacja dla rzędu w Kijowie: proszę się nie martwić o losy załóg przejętych pojazdów - z cała pewnością przeszli na stronę "rosyjskich dywersantów". Ukraina: "Straciliśmy sprzęt w Kramatorsku" - trzeba było lepiej pilnować. Ukraińcy myślą, że to jest harcerska zabawa w podchody. A lotnisko w "Kramatorsku" też już ostatecznie oddali? Raz mówią, że na ulicach pojawiła się kolumna wozów opancerzonych z flagami rosyjskimi. Potem mówią, że to byli ukraińscy przebierańcy, którzy uprawiali partyzantkę - czyli Ukraina wozów nie straciła. Z kolei innym razem Ukraińcy przyznają, że wozy bojowe, na rzecz separatystów, jednak stracili. Jedzie sobie Ukrainiec super sprzętem amerykańskiej produkcji (z darów), zatrzymuje go szwagier Rosjanin i wszystko już zostaje w rodzinie. Dlatego Amerykanie nie chcą dać Ukraińcom uzbrojenia, bo ci nie wiedzieliby co z nią robić jak obsłużyć i Ruskom za kanister samogonu by oddali. Ukraińcy dogadajcie się wpierw między sobą - ustalcie czego w ogóle chcecie, a potem zawracajcie dupę innym. Sądzę, że czas zainteresowania wami powoli przemija. Nieudolność armii Ukraińskiej jest porażająca. Na Krymie odpuścili, porzucili sprzęt i bazy. Tłumacząc się naiwnie, że oddali Krym ze wszystkim aby nie sprowokować Rosjan. Może liczą na to, że wreszcie ktoś pojedzie na Ukrainę bronić żołnierzy ukraińskich bo wkrótce zabiorą im wszystko. Tam nikt nie chce ginąć i umierać za obcy kapitał. Mają bardzo wzór u nas. Weszli, rozebrali zakłady do fundamentów, ludzi wywalili na bruk, a w swoich sieciach sprzedają towary U SIEBIE I POD WŁASNYMI SZYLDAMI PRODUKOWANE. Proste?
 • @Kula Lis 62 19:44:17
  Ja mam lepszą propozycję:

  Niech jadą teraz bronić Ukraińców przed barbarzyńcami ze wschodu, ci którzy ich podburzyli do buntu, a więc prezes pis-u z resztą międzynarodowej i naszej krajowej "internacjonalistycznej" unijno-jewropejskiej zbieraniny.
  Powiedzieli "A", to teraz mają odwagę cywilną powiedzieć "B".
  Ale niestety, prawda jest taka, że to są śmierdzące tchórze, którzy są mocni, ale za cudzymi placami.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Większość Niemców nie chce stać po stronie Zachodu w konflikcie w Rosją. Stara miłość nie rdzewieje...? - komentarze publikacji. http://wpolityce.pl/polityka/191719-wiekszosc-niemcow-nie-chce-stanac-w-konflikcie-z-rosja-po-stronie-zachodu-stara-milosc-nie-rdzewieje

  Ps. Pakt Putin-Merkel. A Makrela zdziwiona, że ją Amerykańce podsłuchiwali jak kręci lody z Władymirem aż miło ...Oprócz starej miłości są jeszcze, co tu dużo mówić więzy krwi.To już przecież trzy pokolenia powojennych potomków sowieckich sołdatów. Nie dziwiła trzydzieści lat temu popularność Rote Army i Baader Meinchoff, z ich miłością do komunizmu, nie dziwił Schroeder i nie może dziwić taki wynik sondażu.Takie sympatie ma się we krwi. Nie wszystko da się wytłumaczyć zwyczajnym biznesem. Niemcy mają strach w oczach chyba także z innego powodu. Pewnie wolą pozostać w błogostanie i nieświadomości. Może obawiają się lektury, którą może Putin wyciągnąć z archiwów i pokazać światu. Co do Niemców to czują nienawiść do USańców z tej prostej przyczyny, że Amerykanie nie tylko przetrzepali im tyłki ale też poddali kuracji jak ciężko poszkodowanych na umyśle. Łatwo sobie wyobrazić co czuły wszechmocne do niedawna uberallesy sprowadzone do poziomu podalesów :), tej hańby Amerykańcom nie wybaczą, stąd poszukiwanie sprzymierzeńca, co tak samo ich nienawidzi. A przy tym ma tyle samo za uszami co ich mamusie i ich tatusie. Więc kocha ich bezkrytycznie.
 • @AdNovum
  Szturm na ukraińską bazę wojskową w Mariupolu. Co najmniej 12 rannych. W Mariupolu na wybrzeżu Morza Azowskiego doszło do szturmu na jednostkę ukraińskiego wojska. Niezidentyfikowani ludzie z bronią automatyczną, którzy zażądali od dowódcy wyjścia na rozmowy, prawdopodobnie rozpoczęli strzelaninę. W jej efekcie rannych zostało co najmniej 12 osób - pisze ukraińska agencja UNIAN. powołując się na telewizję Hromadske. Podpalono jeden z samochodów, potem wywiązała się strzelanina. UNIAN pisze o 12 rannych osobach.

  Agencja pisze, że pod jednostkę podjechały "mikrobusy, z których wysiedli ludzie w kominiarkach i szarych uniformach". W ten sposób ubrana była część rosyjskich żołnierzy, którzy pojawili się w marcu na Krymie oraz część separatystów na wschodniej Ukrainie wśród których - jak mówią władze w Kijowie - na pewno są Rosjanie. - "Media: Na Ukrainie zatrzymano 23 rosyjskich szpiegów" - nie wierzę. "Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma" A może to też taka partyzancka metoda informacji ? Samozwańczy premier wywrotowego rządu dziwi się innym wywrotowcom? Śmieszni są.
 • @Autor
  Przeczytałem ze szczególną uwagą. Przedrukowałem (za Pańską zgodą) na swym blogu w Salonie, link:

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/579737,nie-chca-rzadow-banderowcow

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @zygmuntbialas 23:34:28
  Dziękuję i również:

  Serdecznie Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 22:42:53
  Nie wiem czy oglądałeś już film dokumentujący przebieg wczorajszego zajścia w Mariupolu.
  Jeśli nie, to zamieszczam filmy:

  http://www.youtube.com/watch?v=EQz3RaQIWaM

  http://www.youtube.com/watch?v=AK4qPJ1QEIU

  Pozdrawiam.
 • Prokuratura z ludzką twarzą :-))
  https://www.youtube.com/watch?v=TBKN7_vx2xo#aid=P-Zx9o2GZiA
 • @Ptasznik z Trotylu 22:00:41
  A jakie twarze mają nasi pokurwatorzy?

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej