Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraińska wojna secesyjna.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bieg wydarzeń na wschodniej Ukrainie tak bardzo przyśpieszył, że nawet kijowskie władze nie nadążają w tworzeniu coraz to nowych kłamstw mających na celu ukrycie prawdy na ich temat.

Na początku uzupełnię poprzedni tekst o informacje jak faktycznie wyglądało wczorajsze przejęcie przez separatystów sprzętu wojskowego ukraińskiej Gwardii Narodowej na przedmieściach Kramatorska:

Jak widać przejęcie sprzętu od żołnierzy ukraińskiej Gwardii Narodowej odbyło się na drodze pokojowej bez walki.

Następnie sprzęt ten zasilił oddziały separatystów działających w Kramatorsku i jego okolicach:

Łącznie tego dnia w okolicach Kramatorska poddało się lub przeszło na stronę separatystów około 300 żołnierzy ukraińskiej Gwardii Narodowej, a w ich ręce wpadła większość ukraińskiego sprzętu wojskowego.

A tak przedstawia się aktualna mapa dokumentująca zasięg działania grup separatystycznych na Wschodniej i Południowej Ukrainie:

Dodam, że w dniu wczorajszym w Odessie separatyści podjęli decyzję o codziennym zwoływaniu mitingów, które mają się zaczynać o godzinie 16:00. Uczestnicy mitingów mają być gotowi do "zdecydowanych działań"- taką informację rozpowszechnili lokalni liderzy organizacji separatystycznych.

Wczoraj około godziny 21:00 w Mariupolu separatyści wezwali ukraińskich żołnierzy z jednostki oddziału wojsk wewnętrznych numer 3057, do aresztowania dowódców i przejścia na ich stronę:

Po odmowie próbowali wyłamać drzwi. Wywiązała się strzelanina, która trwała około 20 minut. W wyniku strzelaniny zostało rannych 11 osób, w tym dwóch bardzo ciężko. Uszkodzono kilka okolicznych domów, mieszkańcy jednego z nich musieli uciekac z powodu przestrzelania rury z gazem.

Wg. relacji strony ukraińskiej, po tej pierwszej nieudanej próbie zajęcia koszar ukraińskich wojsk wewnętrznych, w której uczestniczyło około 100 uzbrojonych w broń palną i butelki z benzyną separatystów, dołączyła do nich kolejna jeszcze liczniejsza grupa, w wyniku czego wywiązała się regularna bitwa trwajaca całą noc.

Tak wyglądąła ta niby uzbrojona w broń palną i buteli z benzyną grupa separatystów, która domagała się podania koszar ukraińskiej jednostki wojsk MSW:

Jak podał na swojej stronie w serwisie na Facebook'u minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Arsen Awakow w akcji tej miało zginąć 3 separatystów, 13 zostało rannych, zaś zatrzymano kolejnych 63:

"Mariupol. Nocą w odpowiedzi na atak na jednostkę Gwardii Narodowej w Mariupolu pododdziały MSW przeprowadziły operację w celu lokalizacji bandy napastników, liczącej około 300 ludzi. Wśród funkcjonariuszy MSW nie ma strat. Według wstępnych danych wśród napadajacych bojowników jest 3 zabitych, 13 rannych, 63 zatrzymanych. Odebrano broń, środki łaczności i telefony rosyjskich operatorów. Sprawdzana jest tożsamość zatrzymanych napastników".

Jaka zaś jest prawda i jak wyglądał przebieg tej "operacji" zapewne niedługo się dowiemy. Na dzisiejszą chwilę wiadome jest, że w czasie pertraktacji z żołnierzami ukraińskiego MSW z jednostki w Mariupolu prowadzonymi przez grupę separatystów w pewnym momencie zostali oni ostrzelani z terenu koszar z broni palnej. Po tym wywiązała się z obu stron bezwładna strzelanina, która trwała całą noc.

We wschodnich częściach Ukrainy w żydowską wigilię święta Paschy niezidentyfikowane osoby zaczęły rozpowszechniać fałszywkę podszywając się pod władze Donieckiej Republiki Narodowej:

W ulotce tej organizatorzy prowokacji domagają się rejestracji Żydów co może być wstępem do konfiskaty ich majątków. Uzasadnieniem dla przeprowadzenia tej akcji ma być poparcie jakiego udzieliła mniejszość żydowska ze Wschodniej Ukrainy w nielegalnym usunięciu od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Jak poinformował dziś po. prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow, 25 Samodzielna Brygada Powietrzno-desantowa Ukrainy zostanie rozformowana:

"Chcę poinformować, że 25 Samodzielna Brygada Powietrzno-Desantowa, której żołnierze przejawili tchórzostwo i oddali broń, zostanie rozformowana, a wojskowi, którzy są temu winni, będą odpowiadać przed sądem"

Tak więc żołnierze elitarnej ukraińskiej 25 Samodzielnej Brygady Powietrzno-Desantowej od tej chwili nie mają innego wyjścia jak przejść do podziemia i rozpocząć walkę partyzancką.

Pozdrawiam.

1. www.youtube.com/watch,

2. twitter.com/novostidnua/status/456134961095913472/photo/1,

3. www.youtube.com/watch,

4. www.freerepublic.com/focus/f-news/3145380/posts,

5. ace.mu.nu/archives/348617.php,

6. news.yahoo.com/heros-welcome-pro-russian-forces-ukrainians-decamp-195254463.html,

7. rt.com/news/kiev-troops-southeast-ukraine-244/,

8. www.infowars.com/false-flag-registry-fake-says-ukraine-jewish-advocacy-group/.

 

KOMENTARZE

 • --------- najważniejszym jest !!
  ----- aby nie doszło do wojny
 • Wszyscy
  Ukraińcy przede wszystkim muszą pomóc samym sobie. Nikt za nich nie będzie bronił ich granic czy za nich umierał. Jeśli wiejskie baby rozbrajają ich żołnierzy to o czym my tu mówimy. Ta cała "operacja antyterrorystyczna to jakaś farsa". Obawiam się, że resorty siłowe na Ukrainie są tak zinfiltrowane a armia pozbawiona ducha bojowego, że to państwo już jest na łasce mocarstw w tym Rosji. To już koniec samostijnej Ukrainy, tego sztucznego tworu.
 • @ Autor
  Dzięki za każdy kolejny serwis informacyjny z Ukrainy.
 • @fretka 16:37:12
  Nie wiem czy oni bardziej nie pasują do buszu niż do Europy?

  Pozdrawiam.
 • @fretka 16:19:35
  1. Podwójne standardy jakie toleruje tzw. wolny świat. A więc gdyby to nie ukraiński oligarcha Igor Kołomojski tylko np. Żyrinowski ogłosił, że za każdego człowieka z Prawego Sektora zapłaci 10 tys $ to chyba wiemy w jaki amok wpadłyby światowe łże media? Oczywiście ten sam problem tyczy się jawnie głoszonej i rozpowszechnianej przez obecnych liderów ukraińskiej sceny politycznej idei nazistowskich. Wyobraźmy sobie co by się działo gdyby dokładnie to samo robiła jakakolwiek europejska partia narodowa. Co na to by odpowiedziały media, politycy, autorytety i inne tego typu środowiska?
  2. Podzielam zdanie, że w Mariupolu mogło dojść do prowokacji. Proszę zwrócić uwagę na prosty fakt. Otóż ci demonstranci po raz pierwszy od czasu przejmowania obiektów administracji publicznej i posterunków milicji zastosowali dokładnie takie same metody jakimi posługuje się ukraiński prawy sektor.
  3. Andriej Wajrak powiedział:
  "Kiedy mnie ludzie pytają co się dzieje na Ukrainie, odpowiadam krótko:
  Odbywa się tu fałszywa rewolucja, robiona przez fałszywych rewolucjonistów, przeciw fałszywej władzy, która powstała w wyniku obalenia fałszywej junty, i która przeprowadziła fałszywą wojnę domową. To nie jest tak, że król jest nagi, bo całe królestwo jest pornograficznie nagie"
  Tak właśnie tam to wygląda i to również wynika z analizy rozwoju sytuacji na Ukrainie od samego początku tzw. rewolucji. Co zresztą etap po etapie opisuję w swoich post'ach.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 11:22:44
  Również dziękuję i jestem bardzo rad, że moje teksty cieszą się dużym zainteresowaniem.
  Ale tak bywa gdy oficjalne środki masowego przekazu fałszują rzeczywistość, więc ktoś musi tą oczywistą prawdę przekazać.

  Pozdrawiam:)
 • @Kula Lis 62 11:17:20
  My jako państwo nie mamy nic do powiedzenia. To za nas decydują inni, zaś polscy politycy i polskie instytucje są tylko pasem transmisyjnym decyzji jakie zapadają poza naszymi granicami.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 11:11:04
  Nie mamy na to żadnego wpływu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:50:06
  Na czas największego zagrożenia w Europie od 1945 roku, UE wystawiła tylko jedną Grupę Bojową – niebojową!!!!!!!!

  Unia Europejska ma ponad pół miliarda obywateli i największą gospodarkę świata. Ale na czas największego zagrożenia wojną w Europie od II wojny światowej – więcej niż zagrożenia, bo rzeczywiste działania zbrojne już wybuchły w różnych regionach Ukrainy – wystawiła jedną Grupę Bojową o potencjale pułku. Państwa członkowskie mają razem siły zbrojne większe o trzy rzędy wielkości, jednak zgodnie z ich wolą Unia jako całość tworzy tylko pozory wkładu w bezpieczeństwo militarne Europy.

  Unijni obywatele, wyborcy i podatnicy dowiedzieli się w 2007 roku, że zaczęły pełnić strategiczne dyżury Grupy Bojowe UE – narodowe i międzynarodowe – o licznych zadaniach. Musieli uznać, że Europa stała się bezpieczniejsza, i poczuć uznanie dla sukcesu unijnych polityków. Polska włączyła się – zawsze jako państwo „ramowe” czyli kierujące – do dwóch grup utworzonych w przeszłości (w tym do Weimarskiej Grupy Bojowej) i jednej tworzonej na przyszłość (Wyszehradzkiej).

  Jaka jest rzeczywistość dziś? Półroczny dyżur od stycznia do czerwca 2014 roku pełni Bałkańska Grupa Bojowa (HELBROC). Zwykle jedna lub dwie Grupy Bojowe są w gotowości – teraz tylko jedna. W każdej Grupy Bojowej służy zwykle od 1500 do 3000 ludzi – w obecnie dyżurującej tylko 1500. Uczestniczą Bułgaria, Cypr, Grecja – jako państwo „ramowe” – oraz Rumunia. Nie uczestniczy żaden kraj UE o dużym potencjale wojskowym i ekonomicznym. Bałkańska Grupa Bojowa składa się wyłącznie z jednostek wojsk lądowych i jest niesamodzielna między innymi w zakresie mobilności strategicznej. To standard we wszystkich Grupach Bojowych UE, jednak Bałkańska ma dodatkową słabość – brak ciężkiego uzbrojenia. Tej i innych słabości nie wyrównuje posiadanie małych oddziałów obrony powietrznej, obrony przed skutkami broni jądrowej, chemicznej i biologicznej, oraz saperskiego i operacji psychologicznych. Według rządów państw uczestniczących, od Bałkańskiej Grupy Bojowej można oczekiwać tylko dostarczania pomocy humanitarnej i ewakuacji ludności z terenów ogarniętych wojną lub katastrofą. Nie można oczekiwać prowadzenia właściwych działań wojennych – bojowych. Grupa Bojowa nie jest bojowa.

  Ogólnie Grupy Bojowe UE nie są przeznaczone i przygotowane do roli trzonu sił zbrojnych Zachodu przeciw Rosji ani innemu mocnemu przeciwnikowi, ale w razie potrzeby powinny istotnie wspomagać NATO. Nie tylko przez odciążanie sojuszu północnoatlantyckiego od zadań niebojowych. Unia Europejska wpisała do traktatowych zadań Grup Bojowych między innymi „przywracanie pokoju”. Rozbudziła ambicje i nadzieje swoich obywateli i swoich sojuszników i przyjaciół w świecie. Potem ukryła się za mocnymi słowami bez treści. Nigdy nie użyła żadnej Grupy Bojowej nawet w misji wolnej od ryzyka walki.

  Warto za to strategiczne zaniechanie i wprowadzenie w błąd rozliczyć władze UE, włącznie z posłami do Parlamentu Europejskiego kończącej się kadencji. Spisane są czyny i rozmowy, wnioski i głosowania. Warto naprawić Unię, bo albo będzie mocna, albo upadnie, pozostawiając po sobie anarchię i chaos.

  Grzegorz Kostrzewa-Zorbas
 • Starzy ludzie będą umierać z biedy.
  Minister zdrowia w kijowskim "rządzie" ogłosił że przewiduje podniesienie cen lekarstw o 50 - 60 %.
  Przy tamtejszych głodowych emeryturach będzie to powodowało masowe wymieranie starych, schorowanych ludzi.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:50:08
  link : http://life.pravda.com.ua/health/2014/04/17/164093/
 • nie wiem, czy to prawda,
  jakby to byli prawdziwi separatyści,
  to akcja byłaby za dnia,

  po nocy to wojuje prawy sektor.
 • @Kula Lis 62 11:17:20
  co Ty znowu pierniczysz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  dlaczego ukraińscy żołnierze mają strzelać do swoich krewnych ?????
 • @AdNovum 17:47:19
  tak właśnie napisałem, prowokacja,

  dyr CIA zostawił instrukcje.
 • @Kula Lis 62 20:28:04
  od kiedy zostałeś podżegaczem wojennym?
 • @Ptasznik z Trotylu 20:50:08
  zdychającymi Polakami nikt się jakoś nie przejmuje, a już najmniej ich rodacy.
 • @interesariusz z PL 23:51:08
  Bo oni obecnie mają bardziej ważki problem, jakim jest oddanie pod okupację banksterską Ukrainy.
  Polskę już sprzedali, to szukają innych możliwości na geszeft.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 16:19:35
  Ps.

  http://www.youtube.com/watch?v=qqhxZ4HCK2w

  Pozdrawiam.
 • @fretka 10:53:17
  O!!!!!!!!

  Jak widać mają bardzo mocne kuloodporne głowy. Poco im hełmy i kaski?

  Pozdrawiam:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej