Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Separatyści nadal będą okupować budynki rządowe.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo podjętych wczoraj w Genewie zobowiązań do deeskalacji sytuacji na Ukrainie, których jednym z warunków jest zaprzestanie okupacji budynków rządowych, rebelianci ze wschodniej Ukrainy odmówili ich respektowania.

Na zdjęciu dzisiejsza konfencja prasowa liderów "Donieckiej Republiki Ludowej".

Na wczorajszej konferencji prasowej w Genewie (17.04.2014r.) minister rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow przedstawił najważniejsze warunki zawartego tam porozumienia dotyczącego deeskalacji konfliktu na Ukrainie:

"Porozumieliśmy się, że wszystkie strony powstrzymają się od jakiegokolwiek użycia przemocy. Pośród kroków, które koniecznie należy podjąć są: rozwiązanie wszystkich nielegalnych grup zbrojnych i ich rozbrojenie, a także zwrócenie legalnej władzy okupowanych budynków administracji".

Jak widać sprawa jest prosta, ale czy dla wszystkich?

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie strony biorące udział w konferencji zobowiązały się do powstrzymania się od stosowania przemocy. Tak więc obecnie sprawujący władzę na Ukrainie muszą zaprzestać prowadzenia przez siebie tzw. operacji antyterorystycznej we wschodniej części kraju.

Jednocześnie warunek o "zwróceniu legalnej władzy okupowanych budynków administracji"również może być dowolnie interpretowany.

Tak też i zrobili liderzy "Donieckiej Republiki Ludowej", którzy na dzisiejszej konferencji w Doniecku poinformowali, że nie zaprzestaną okupacji budynków rządowych dokąd nie wypełni warunków porozumienia zawartego w Genewie obecnie rządząca ekipa z Kijowie, a więc będąc nielegalną, nie opuści budynków ukraińskiego parlamentu i biur kancelarii prezydenta:

"Nie możemy zaakceptować legalności junty w Kijowie, jesteśmy rosyjskim niedźwiedziem, który budzi się, przypominajac sobie o naszej bohaterskiej postawie w czasie II Wojny Światowej. Nie należy martwić się, bo my zapewniamy spokój i porządek. Jednym problemem jest tylko, czy junta w Kijowie chce wojny"-takie oświadczenie wydali separatyści z Doniecka.

Odnieśli się również do problemu zobowiązania się przez władze w Moskie do nie pomagania siłom separatystycznym ze wschodniej Ukrainy. Otóż uważają oni, że po referendum jakie odbędzie się w Donbasie 11 maja będą mogli zgodnie z prawem o taką pomoc oficjalnie wystąpić.

Na poparcie tych słów separatyści ze wschodniej Ukrainy nadal umacniają swoje pozycje oraz rozbudowują system zapór i barykad wokół zajmowanych przez siebie budynków rządowych:

A tak wygląda zasięg terytorialny "Donieckiej Republiki Ludowej":

Natomiast ze strony obecnych władz w Kijowie zabrał głos premier rządu Jaceniuk, który liczy na to, że w związku z genewskimi ustaleniami Rosja natychmiast odwoła swoje grupy wywiadowczo-dywersyjne oraz, że:

"przestanie sponsorować tak zwanych protestujących, którzy trzymają w rękach karabiny, przestanie wspierać terrorystów i separatystów"

Problem jest tylko w tym, że rosyjskie władze zaprzeczają jakoby miałby inspirować i sponsorować oraz popierać działalność separatystów na wschodzie Ukrainy.

Jednocześnie w tej samej sprawie odezwał się w dniu dzisiejszym szef MSZ Ukrainy Andrij Deszczyca, który ogłosił, że ustalenia zawarte wczoraj w Genewie nakazujące opuszczenie nielegalnie okupowanych ulic i miejsc publicznych nie obowiązują kijowskiego Majdanu. Uzasadnił to tym, że na Majdanie demonstranci znajdują się legalnie. I kolejny raz tym sposobem, samozwańcy sprawujący obecnie władzę w Kijowie, trzymają się zasady, że: "każdy jest równy, ale świnie przy korycie są równiejsze".

W dniu dzisiejszym rosyjski minister MSZ w ostrych słowach odniósł się do mylnej interpretacji dokonanej przez ukraińskich i zachodnich polityków wczoraj przyjętego porozumienia w Genewie.  Oto w jaki sposób rozumie, uzgodniony w Genewie problem rozbojenia nielegalnych grup oraz opuszczenia zajmowanych przez nie obiektów instytucji państwowych, rosyjski minister MSZ Siergiej Ławrow:

"..jest oczywiste (...), że chodzi przede wszystkim o odebranie broni bojownikom Prawego Sektora i innych ugrupowań profaszystowskich biorących udział w lutowym przewrocie w Kijowie (...) to zwolennicy Majdanu powinni przede wszystkim opuścić przejęte przez nie instytucje państwowe i inne obiekty w stolicy Ukrainy i regionach zachodnich. Liczymy na to, że realne działania naszych partnerów ukraińskich i zachodnich w kontekście decyzji podjętych w Genewie będą w większym stopniu odpowiadać treści osiągniętego porozumienia"

Reasumując kontekst sytuacji jaka ma obecnie miejsce po zawartym w Genewie porozumieniu: można przyjąć, że z wielką pompą ogłoszone wczoraj porozumienie jest wyłącznie  wielkim medialnym spektaklem, który zapewne ma służyć uspokojeniu sytuacji międzynarodowej w okresie świątecznym i jednocześnie zmusić władze w Kijowie do deeskalacji konfliktu wewnętrznego, która to deeskalacja polegać będzie na większej skuteczności likwidowania ognisk oporu na wschodzie kraju.

Czyli, że mniej więcej za dwa tygodnie spodziewać się należy  kolejnej odsłony kryzysu ukraińskiego, który przy takiej postawie stron konflikt może na początku maja doprowadzić do gwałtownej jego eskalacji.

Pozdrawiam.

Ps.

www.youtube.com/watch

KOMENTARZE

 • ALL
  http://gifyagusi.pl/wp-content/uploads/2013/09/kartka-na-wielkanoc.jpg

  Pozdrawiam:)
 • Wszyscy
  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy z Żoną najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,
  mokrego Dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów. I wolnej od sowieckich żydobolszewickich matrioszek, chazarstwa, szbesgoji, rodzimych renegatów, sprzedawczyków ze swym pomiotem, pomiotu werwolfu, Polski!
 • @AdNovum
  Na drugim zdjęciu od góry ten facet mówiący "rękami" do mikrofonu....... No uś, uś...
 • Ukraińska armia - wstyd i dziadostwo
  Kijowski "rząd" ogłosił że "operacja antyterrorystyczna" przechodzi w fazę "nieaktywną".

  W samą porę ;-)) , bo na przedmieściach Sławiańska w ręce "separatystów" wpadł kamaz którego naczepa wyładowana była po brzegi zasobnikami zawierającymi ręczne zestawy rakietowe ziemia-powietrze "igła".

  Taką ilością "igieł" można zestrzelić wszystkie samoloty bojowe będące na wyposażeniu Ukraińskich Sił Powietrznych.

  http://novoross.info/happens/25016-zahvatilis-zrk-igla-te-samye-s-zapadenschiny.html
 • @KOSSOBOR 20:44:45
  Nawet bardzo "uś" ;-)) (pewnie z Odessy)
 • @Ptasznik z Trotylu 21:51:51
  Jeszcze dwa tygodnie trwania tej "operacji antyterrorystycznej" i nie dość, że cała armia przeszłaby na drugą stronę, ale i cały sprzęt wojskowy wpadłby w ręce separatystów.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 20:44:45
  Zgadza się, ale on jest tylko rzecznikiem "Donieckiej Republiki Ludowej".
  Poza tym należy pamiętać, że oni aby uniknąć prowokacji polegającej na zarzuceniu im szowinizmu muszą mieć u siebie w dowództwie nie tylko unych, ale również i Ukraińców, Tatarów, Kozaków, Ormian i tym podobnych przedstawicieli lokalnych mniejszości narodowych.

  Pozdrawiam:)
 • @Ptasznik z Trotylu 22:13:26
  O, Odessa ma duuuże zasługi w obdarowywaniu świata usiami. Polski niestety też.
 • @AdNovum 07:19:03
  Tiaaaa, od rzeczników się zaczyna. Bo skarbników nie pokazują. Dopiero potem okazuje się, że zakłady pracy "należy" zlikwidować, emerytury obciąć o połowę, a ceny leków podnieść kilkakrotnie.

  Pozdrawiam również :)
 • @KOSSOBOR 10:45:37
  :)))))

  No tak, ale przecież my to tylko goje i nic ponad to:))))

  Przeleje im się w końcu i to szybciej niż myślą:))))

  Pozdrawiam Serdecznie:)
 • Złapał rabin Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma
  W odpowiedzi na biznesową ofertę żydowsko- ukraińskiego oligarchy Igora
  Kołomojskiego ($ 10.000 za Moskala), kazachski biznesmen Jermek Tajczybekow publicznie zaoferował 1.000.000,- rubli temu kto zdmuchnie rzeczonego Kołomojskiego z powierzchni Ziemi.

  http://nk.org.ua/politika/80830-million-rubley-za-likvidaciyu-kolomoyskogo
 • Dobry wujek z Pentagonu
  Dowództwo Inżynieryjne US NAVY ogłosiło w marcu b.r. na swojej stronie internetowej przetarg na remont ... Szkoły Nr 5 w Sewastopolu (Krym) oraz innych obiektów w pobliżu portu wojennego Sewastopol.
  Ostatnia zmiana ogłoszenia o tym przetargu miała miejsce 15. kwietnia b.r.

  http://novoross.info/politiks/25360-amerikancy-gotovili-sevastopol-pod-svoyu-bazu-ne-uspeli-foto.html
 • @Ptasznik z Trotylu 22:16:33
  Wuj Sam:)))))))

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej