Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Amerykańskie wojska będą rozmieszczone w Polsce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głównym tematem rozmów Tomasza Siemoniaka z Chuckiem Hagelem, podczas spotkania w Waszyngtonie, było zacieśnienie współpracy wojskowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

 

Zacieśnienie polsko-amerykańskiej  współpracy wojskowej było głównym tematem rozmów Tomasza Siemoniaka z Chuckiem Hagelem. Amerykański minister powiedział, że mapa drogowa solidarności i partnerstwa, o której rozmawiano, przewiduje współpracę w nowych obszarach: sił specjalnych, obrony powietrznej i szkoleń.

Przed rozmowami minister Siemoniak  mówił, że chce, aby amerykańskie F-16  pozostały w Łasku na stałe.

Na razie uzyskał deklarację, że pozostaną do końca roku.  - To jasny dowód naszych dwustronnych zobowiązań wobec Polski i innych sojuszników w regionie- powiedział Hagel.

Minister Tomasz Siemoniak oświadczył, że Polska będzie zabiegać o dalsze zwiększanie obecności sił NATO i USA. -

Staramy się, by Polska była jak najbliżej Zachodu, współpracując z NATO i Stanami Zjednoczonymi. Nie ma innej recepty na nasze bezpieczeństwo - zaznaczył polski minister obrony.

Tomasz Siemoniak wyraził też przekonanie, że budowa tarczy antyrakietowej w Polsce będzie przebiegać zgodnie z planem. Chuck Hagel zwrócił jednak uwagę, że program budowy tarczy może być modyfikowany w zależności od zagrożeń.

Podsumowując wizytę w Waszyngtonie szef MON Tomasz Siemoniak powiedział, że liczy, że USA zwiększą obecność wojskową w Polsce nie tylko doraźnie, ale i długoterminowo. W przyszłym tygodniu może zostać ogłoszona decyzja o wysłaniu do Polski sił lądowych USA.

- Wczoraj podjęliśmy pewne ustalenia, które zeszły teraz na poziom planistów wojskowych (...). Konkretne rezultaty rozmów poznają państwo w przyszłym tygodniu - powiedział w wywiadzie z PAP i IAR w piątek minister Siemoniak w odpowiedzi na pytanie o perspektywę wzmocnienia obecności wojskowej USA, w tym lądowej, w Polsce.

Dziennik "Washington Post", któremu minister Siemoniak także udzielił w piątek wywiadu, napisał w wydaniu internetowym, że "Polska i USA ogłoszą w przyszłym tygodniu wysłanie do Polski lądowych sił jako elementu wzmocnienia obecności NATO w Europie Środkowej i Wschodniej w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie". Dziennik zaznaczył, że powiedział o tym Siemoniak, ale nie zacytował wprost słów ministra.

W związku z przyjętymi w Waszyngtonie ustaleniami, można zadać pytania:

Czy zawarte w czwartek przez szefów dyplomacji USA, UE, Rosji i Ukrainy w Genewie porozumienie dotyczące deeskalacji konfliktu faktycznie służy jego osłabieniu czy też faktycznemu nasileniu rozszerzając strefę konfliktu na inne kraje regionu, w tym na Polskę?

Jak można określić przesuwanie amerykańskich wojsk w kierunku granic innego kraju: czy nadal jest to deeskalacja konfliktu, czy też jego dalsze nasilenie?

Jak widać konflikt wewnętrzny na Ukrainie staje się powoli konfliktem międzynarodowym, gdzie Polska zaczyna zajmować w nim istotne miejsce.

Na ile taki rozwój sytuacji, wikłania naszego kraju w konflikt będący globalną rozgrywką mocarstw jest dla nas śmiertelnie niebezpieczny, dowodzą ruchy jakie te mocarstwa podejmują wobec Polski.

Otóż już w grudniu ubiegłego roku, a więc na początku ukraińskiej rewolty, Rosja rozmieściła na terenie obwodu kaliningradzkiego taktyczną broń jądrową oraz zagroziła we wtorek, że skieruje tam baterie rakiet balistycznych Iskander.

Pytaniem jest, czy w takich okolicznościach, amerykańska armia jest wstanie zapewnić nam pełne gwarancje bezpieczeństwa? Czy zagwarantuje nam, że na terytorium naszej Ojczyzny nie spadnie ani jedna bomba jądrowa?

Pytania te są oczywiście wyłącznie retoryczne, bo nikt obecnie takich gwarancji nam udzielić nie może, czego dowodzi ten schemat:

Jak widać, tylko Polska objęta jest zasięgiem rażenia rakiet Iskander.

Czy w związku z tym chcemy poraz kolejny stać się zakładnikami w rękach globalnych szaleńców, którzy będą frymaczyć naszym życiem, majątkiem i suwerennością?

Jednocześnie sytuacja powyższa daje nam odpowiedź na stawiane wcześniej pytanie:

Jakie to siły stały za J.Kaczyńskim, który aktywnie zaangażował się w roznieceniu rewolty na Ukrainie.

Nie są to miłe informacje w tym okresie świątecznym, ale jednocześnie musimy sobie zdawać sprawę, bez względu na to, że jest właśnie okres świąteczny, w jak niebezpieczną sytuację wikłają nas nasi politycy realizujący poddańczo i bezmyślnie plany globalnych strategów.

Tak więc to co się nie udało w 2010 roku na Kaukazie, obecnie grozi nam już nie tylko przy naszych wschodnich granicach, ale zagraża bezpośrednio terytorium Polski. W tym sensie obecnie Rosja zagraża Polsce, ale jest to proces wtórny, wywołany decyzjami, które podejmowane są daleko od naszych granic.

I z tą smutną konluzją zostawiam Państwa, aby w ciszy i spokoju świątecznej atmosfery, dokonać analizy problemu: do jakich konsekwencji prowadzi wybór niewłaściwych ludzi na niewłaściwe dla nich stanowiska przywódców kraju i przedstawicieli narodu?

Pozdrawiam.

Ps.

Nie na temat, ale warto przeczytać:

www.8newsnow.com/story/25286956/the-bundy-militia-who-are-they

*  *  *

1.  www.washingtonpost.com/blogs/post-partisan/wp/2014/04/18/u-s-ground-troops-going-to-poland-defense-minister-says/,

2.  pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Siemoniak,

3.  www.zerohedge.com/news/2014-04-18/de-escalation-us-deploys-troops-poland.

KOMENTARZE

 • Być może właśnie to było rzeczywistym celem
  finansowania Majdanu przez handełesów.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:01:28
  Jest to bardzo prawdopodobne, ale sądzę, że to dopiero pierwszy etap realizacji planu.
  Ciekawe jakie będą kolejne, ale już dziś widać, że Polsce zaplanowano do odegrania rolę kozła ofiarnego- powtarza się schemat z 39 roku.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:07:05
  Fakty wskazują na to że oskarżenia szerzone przez PiS , jakoby ekipa Tusk-Komorowski była ruską agenturą, można o kant d.py potłuc.

  Wszystkie partie parlamentarne w Polsce są agenturą ale bynajmniej nie rosyjską i walczą między sobą tylko o to która zostanie namaszczona przez Lichwę do szabrowania Polski w jej imieniu.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:23:48
  No to jak to?...
  Żeby sie tylko nie okazało na koniec, że jedyną "ruską agenturą" jest neon24...
  Smutno jakoś będzie :))
 • @Ptasznik z Trotylu 10:23:48
  "Wszystkie partie parlamentarne w Polsce są agenturą"

  Dokładnie.
  Wyrwać na z tego może tylko referendalna demokracja bezpośrednia.
  Obecnie kilka tysięcy agentów może robić co chce.
  Przy demokracji bezpośredniej nie będą mieli znaczenia.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:23:48
  BING!!!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:34:43
  Dlaczego tak kraczesz i to w Wielką Sobotę:))))))

  Pozdrawiam.

  ps.

  Ciekawe jakie święta obchodzi teraz ranger?
 • @LordConqueror 12:17:11
  Jak zwykle ideologizujesz i uprawiasz polityczną propagandę i dlatego też każdy lord powinien zostać wysłany na wschodni front walki, aby tam mógł się zrealizować na własny koszt ryzykując wyłącznie własnym życiem.
 • @LordConqueror 12:17:11
  Natomiast co do załączonego linku:

  Proszę przeczytać uważnie czwarte zdanie licząc od końca mojego post'a.

  I dopowiedzieć mi na pytanie:

  Czy uważa pan, że Polska w sprawie Ukrainy realizuje swoją politykę i czy ta polityka jest dla Polski korzystna?

  W związku z tym, że jutro mamy Święta Wielkanocne:

  Życzę Dobrego Samopoczucia i Dużo Zdrowia.
 • @LordConqueror 12:39:34
  Bardzo chętnie się na taki układ godzę:))))
 • @fretka 12:39:21
  Dzięki za link, z którym powinien się przede wszystkim zapoznać LordConqueror:))))

  Dziękuję również bardzo serdecznie za życzenia:

  http://img843.imageshack.us/img843/6886/kartkawielkanocna2.gif

  Pozdrawiam:)
 • @LordConqueror 12:43:26
  To nie jest żadna analiza geopolityczna tylko koncert życzeń:)))))
 • @LordConqueror 12:55:54
  "Przecież oczywiste jest, że obecna sytuacja doprowadzić może do rozbioru"- mocno powiedziane, ale tym razem się zgadzam, tylko, że nie do rozbioru Polski, a Ukrainy.

  I jeśli właśnie my dobrze i samodzielnie pomyślimy to są duże szanse na odwrócenia koła historii.

  Ale podkreślam jeszcze raz, że to nasze myślenia MUSI BYĆ DOBRE I SAMODZIELNE!!!!!!!
 • @LordConqueror 13:04:17
  Ależ ja się nie lękam:

  http://www.alfsoft.net/ofm/foto/wielkanoc.jpg
 • @LordConqueror 13:08:28
  No widzi Pan, mości Lordzie, ale na to pytanie nie mogę odpowiedzieć.

  Natomiast ci, którzy wiedzą o co chodzi ( a nie piszą koncerty życzeń w postaci geostrategicznych analiz) bardzo dobrze rozumieją powagę sprawy.
 • @LordConqueror 13:36:30
  Proszę Szanownego Pana, albo Polskie władze realizują interes Polski i Polaków, albo społeczeństwo mówi im:

  DOŚĆ JUŻ TEGO ZŁODZIEJSTWA!!!!!
 • @LordConqueror 13:38:41
  Oj!- cosik pan się zagalopował.

  A może tylko panu o to chodzi, aby tu namieszać?
 • Rosjanie w przeciwieństwie do innych nacji , objętych planami nowego światowego porządku nie czekają jak im śmierć
  zapuka do okien, lecz po pamiętnych wydarzeniach utraty gruntu pod nogami pod rządami Gorbaczowa i wiecznie pijanego Jelcyna wyciągnęli wnioski z własnych współczesnych negatywnych doświadczeń i nawiązując do wcześniejszych pozytywnych zwycięskich wojennych doświadczeń w krótkim czasie pod wodzą prezydenta Putina osiągnęli rozwój i postęp. Ubogacili się też w wymyśloną na Zachodzie wiedzę w postaci prowadzenia metodami niezbrojnymi współczesnej wojny- wojny informacyjnej, którą przejęli dla siebie i przystosowali wykorzystując tę broń, odwracając ją w kierunku przeciwnika, osiągając na tym polu niewyobrażalne powodzenie. Duża w tym zasługa ludzi -byłych wojskowych, którzy zgromadzeni wokół inicjatywy tzw. Koncepcji Społecznego Bezpieczeństwa tę tajną wiedzę zgłębili i rozpropagowali, uświadamiając ludziom ewentualne skutki ich bezmyślności prowadzącej do ich na niespotykaną dotąd skalę zaplanowanej przez Zachód dla Rosji klęski w ramach wcześniej już przeze mnie w postach na tym portalu omawianych planach / Dullesa/ projektach /harwardzkim i houstońskim/ zmierzających do fizycznej likwidacji Rosji i Rosjan, a w zasadzie wszystkich Słowian.

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77766

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77791

  No cóż my Polacy pierwszą bitwę z syjonistyczną bestią już przegraliśmy -Rok 1989 przejęcie władzy w Polsce przez "steropianowców". Teraz jako naród zamiast odrobić straty i się przegrupować i przeorganizować, tkwimy w chocholim tańcu pod muzykę serwowaną nam przez naszych oprawców będących marionetkami międzynarodowej mafii i ich usłużnymi agenturalnymi rezydentami na nasz kraj /unijny barak. Jeśli się nie obudzimy to będzie po nas. Niektórzy mówią, iż my przecież nic nie możemy. Nieprawda tak mówią nasi wrogowie, by nas zniechęcić i zdemoralizować oraz osłabić nasze morale.

  Nie mamy co liczyć na naszą generalicję /może poza nielicznymi wyjątkami : śp. generał Sławomir Petelicki , generał Piotr Makarewicz/ w swej megalomanii żyjącą w matrixie skupioną w klubie generała w pełni samo zadowoloną ze swojej sytuacji, bez troski o Polskę i Polaków. Wojsko nasze po 1989 r. wykorzystywane za granicą do realizacji bandyckich , imperialistycznych celów też w perspektywie rozwoju wydarzeń w kraju nawet gdyby się psychicznie przemogło i zaczęło służyć Polsce i Polakom też nie zdąży na czas, by w razie czego się dyslokować i przyjść nam z pomocą. Powtórzy się wariant znany nam z historii w postaci armii Andersa, która wszystkich wyzwalała poza Polską i Polakami.

  Polscy kibice muszą też się otrząsnąć z letargu i uświadomić sobie, iż są wykorzystywani przez tzw. Ruch Narodowy, który tak naprawdę patrząc od strony jego kierownictwa nie jest polski. Przypomnę słowa , które na temat kibiców powiedział śp. generał Sławomir Petelicki, pod którymi ja również się podpisuje :

  https://www.youtube.com/watch?v=mL9R8HwTROY

  Chwała generałowi Petelickiemu. Generał powiedział piękne zdanie o kibicach ; Kibice to ludzie honoru. W pełni się z tą wypowiedzią zgadzam i ją popieram. Sława Kibice.

  Polscy kibice!!! nie dajcie się sprostytuować i wykorzystać cwaniaczkom spod sztandaru Ruchu Narodowego, którzy z Polską i Polakami nie wiele mają wspólnego.

  Rodacy !!! niektórzy mówią : nie nasz cyrk i nie nasze małpy. Tak mówią nasi wrogowie i kłamią, by nas psychologicznie rozbroić i zrobić z nas swoich niewolników. Nie pozwólmy im na to . Polska to nasza ojczyzna , a małpami w Polsce są oni.
 • @detektywmjarzynski 15:19:03
  Polemiczne względem mojego stanowisko Andrzeja Szuberta / Opolczyk.pl wobec śp. generała Sławomira Petelickiego i polskich kibiców :

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/15/bandyci-jewrosrajdaniarze-uzurpatorzy-lapska-precz-od-slowianska-i-republiki-donieckiej/#comment-78439
 • @LordConqueror 13:59:08
  To nie są bajki dla dzieci gdy społeczeństwo polskie zechce odzyskać swoją suwerenność i podmiotowość oraz rozliczyć cwaniaków, którzy dorwali się do koryta władzy, to tego dokona.

  A czyją dywersją w takim razie był kijowski Majdan i o jakie służby się on opierał?
 • @detektywmjarzynski 15:19:03
  Mocno postawiona i zarazem słuszna diagnoza.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 15:24:30
  System na to wszystko nie pozwoli, taka jest jego konstrukcja i do tego właśnie służy.
 • @LordConqueror 15:43:46
  A fachowcy z moSSadu?
 • @LordConqueror 15:24:30
  Zgadzam się, że niedopuszczalne są wszelkie gwałtowne zmiany. Za plecami wszelkich majdanów zawsze stoi ktoś, kto ma interes w tym by wykorzystać niezadowolenie społeczeństwa. Na Ukrainie ktoś musiał też "dopomagać" w zorganizowaniu buntu, z którego ma zamiar skorzystać. Z takich spontanicznych akcji najmniej korzysta zawsze społeczeństwo. Kto skorzystał chociażby na naszym niekanciastym stole?
  To jest zawsze gra skierowana na osiągnięcie założonych o wiele wcześniej celów. I cele te nie muszą być osiągane od razu, po zakończeniu buntu. Może to być założona np. destabilizacja w regionie, jak chociażby w tych wszystkich państwach arabskich objętych szałem rewolucji. Ma to jeden wymierny skutek: we wszystkich tych państwach panuje nienawiść do USA o czym świadczą przeprowadzane badania. Ale tym, którzy te kwiatowe rewolucje przeprowadzali z pewnością chodziło o zupełnie co innego a antypatiami tego typu się nie przejmują. I to samo dzieje się z Ukrainą a nasi politycy nie mają własnego zdania i są jedynie wykonawcami poleceń.
  Źle by się stało gdybyśmy zafundowali sobie nasz polski majdan. Tu trzeba zacząć od zmiany polityków ale na horyzoncie jakoś osobiście nie widzę żadnego chociażby polskiego pokroju Orbana. W tej chwili sytuację oceniam jako patową.
  Pozdrawiam
 • @LordConqueror 23:12:09
  Budowanie wszelkiej infrastruktury to są zadania na lata ale nie pozostaje nic innego nad to, by przynajmniej zachować resztki tego, co jeszcze nie zostało zaprzepaszczone i tę bazę rozbudowywać. Infrastruktura kulturalna jest mozolnie, z wielkim trudem, odbudowywana gdyż nie korzysta z jakichkolwiek oficjalnych grantów. Może się uda. I tak powinno dziać się w każdej innej branży. Innej drogi nie ma.
  Najłatwiej jest zrobić "zadymę" ale zwykle bohaterami zostają ci żywi i to też trzeba mieć na uwadze.
 • Pokolenia powojenne, dały nam Polskę odbudowaną...
  My zostawiamy następnym Pokoleniom Polaków, Polskę rozprzedaną, rozkradzioną, zbankrutowaną a teraz jeszcze militarnie okupowaną.
  Tak nam rozum odebrało...
  Zaś nasza Historia, będzie kiedyś na równi opisywac Ofiary Solidarności z Ofiarami Zbrodni w Katyniu i na Wołyniu.
 • @night rat 02:11:50
  //dla Rosji wizerunek, podboje a zwlaszcza wejście do Europy to kwestia przetrwania, wkrótce im grozi upadek//


  143 - milionowa Rosja "podbija" 505 - milionową Unię Europejską.

  Nie widzi Pan niczego groteskowego w tym co Pan pisze, biorąc pod uwagę chociażby możliwości mobilizacyjne obu stron ?
 • @LordConqueror 12:22:36
  Unia Europejska nie ma wojska (na szczęście) ale każdy kraj członkowski UE ma własne siły zbrojne i jeżeli je zsumować to Armia Rosyjska wygląda przy tym nie najlepiej.
  Jeśli Pan tak boi się Rosji to może Pan zadać sobie trud i pozliczać europejskich wojaków. Będzie Pan lepiej spał.

  Ja uważam że Rosja nie ma żadnego interesu w atakowaniu UE, natomiast NATO (a właściwie USA) robi wszystko żeby otoczyć Rosję systemem swoich baz wojskowych.
  Nie dziwię się Rosjanom że czują się zaniepokojeni kiedy Lichwa chce się dobrać do ich bogactw naturalnych, których nie udało się rozdrapać za rządów pijaka Jelcyna.

  Polska nie ma żadnego interesu w antagonizowaniu Rosji bo cały polski przemysł powstał w XIX w. dzięki handlowi z Rosją.
  Dobre kontaty z Rosją to miliony miejsc pracy dla młodych Polaków w Polsce.
  Niedługo POPIS znajdzie się na śmietniku historii i Polacy zaczną prowadzić racjonalną politykę wschodnią, integrującą a nie dzielącą kraje słowiańskie.
  Zdaję sobie sprawę będzie to koszmar dla syjonistów ale to nie moje zmartwienie.
 • ----------- przyjaciele
  ~szczery: Czy zdajecie sobie sprawę, że współczesna wojna jest wojną psychologiczną, wojną informacyjną?

  Pozwalamy obrzydzać sobie życie. Jesteśmy wypędzani z domów. Jesteśmy oddzielani od bliskich. Realizowany jest plan masowego przesiedlania ludności do obozów pracy w Europie Zachodniej. Już ponad 2 mln polskich uchodźców szuka swojego miejsca na ziemi poza własnym krajem. Burdele zachodniej Europy pełne są dziewczyn z krajów Europy Wschodniej. Kraje zachodnie zmniejszają wiek przejścia na emerytury i zmniejszają czas pracy, bo na ich wygody pracuje tania siła robocza ze wschodu. Rządzący Polską nic nie robią aby to zjawisko powstrzymać. Wprost przeciwnie. Wprowadzają regulacje, które mają życie jeszcze bardziej utrudnić, mają jeszcze bardziej zasiać niepewność w lepsze jutro. Banki są w obcych rękach i po prostu zarabiają na Polakach żądając najwyższych opłat za usługi i dając najmniej za gromadzenie środków spośród wszystkich krajów europejskich. Już nawet ludzie pracujący w podkomisjach sejmowych nie mogą udawać, że nic się nie dzieje. Zostały sporządzony raport piętnujący dochody zagranicznych banków w Polsce i żądający podjęcia działań ze strony rządu aby ukrócić te praktyki. Media są całkowicie w obcych rękach i robią wodę z mózgu Polakom. W niby polskich gazetach i na polskich portalach codziennie czytamy zachęty do opuszczania Polski. Polska ma jeden z najniższych odsetek urodzeń na świecie. We wszystkich zestawieniach dotyczących poziomu opieki zdrowotnej jesteśmy na szarym końcu. We współpracy z władzami lokalnymi organizowane są targi niewolników, na których policjanci z krajów zachodnich przyuczają młodych Polaków do wypełniania roli robotnika. Czas się obudzić! zwiń
 • @LordConqueror 18:46:42
  Przynajmniej wzrośnie u nas przyrost naturalny, będzie trochę mulatów, to będzie jedynym efektem tego stacjonowania tego "kontygnentu" US Army.
 • @LordConqueror 18:46:42
  Autor polecanego przez Pana artykułu to jeszcze jeden "niepodległościowiec" na amerykańskiej smyczy, dla którego niepodległość Polski jest jedynie funkcją aktualnego stanu trawienia Wall Street (odbije im się to poluzują, dostaną gazów to przykręcą śrubę). To żałosne.

  Niepodległości nie wyprasza się na kolanach w przedpokojach Departamentu Stanu.
  Niepodległość uzyskuje się drogą powszechnego uzbrojenia narodu (oczywiście służalcy obcych nigdy tego nie zrobią).

  Amerykanie pokazali już , w jakiej części ciała mają Polskę (17 września 2009r.) i swoich "polskich" naganiaczy.
  Tak potraktowali "najwierniejszego z wiernych" - L. Kaczyńskiego

  Pies ich je.ał (byle nie mój , bo mój za porządny).
  Czas na odwrócenie sojuszy.
 • @ninanonimowa 18:40:35
  Te 150 US Army przyrost poprawi.
 • @LordConqueror 19:53:25
  Tekst oceniam właściwie.

  Takiż to geopolityk jak z koziej d.py klarnet, kiedy zaleca Polakom fraternizację i wspieranie ekonomiczne Ukraińców, podczas gdy zachodni Ukraińcy nienawidzili , nienawidzą i będą nienawidzić Polaków, choćbyśmy ich miodem smarowali. Przyjmą od nas wszystko ale niczego nie pokwitują ("bo im się należy").
  Takie irracjonalne, lecz rzeczywiście istniejące czynniki należy brać pod uwagę, kiedy się pretenduje do miana geopolityka.
  Czy ten Pański geopolityk spędził choć ze dwa lata na Ukrainie ?

  Czy ten Pański geopolityk patrzy choć ze 20 lat do przodu ?
  Co sądzi o nieuchronnej Islamskiej Republice Federalnej Niemiec, która stanie się rzeczywistością najdalej za 25 lat ?

  Czy ten Pański geopolityk zdaje sobie sprawę z tego że zagrożenia za 20lat będą dokładnie te same dla Polski i dla Rosji ?

  Daj Pan spokój Panie Kąkeror , bo to propagandysta i to cienki a nie żaden geopolityk.
 • @LordConqueror 21:20:13
  Proszę sobie ubolewać ile wlezie.
  Ja mówię o realiach, Pan o propagandzie.
  Nie dogadamy się. Zresztą chyba mi na tym nie zależy.
  Dziękuję za życzenia i życzę jutro co najmniej 1/2 litra wody za kołnierz (byleby była czysta i niezbyt zimna).
 • @Ptasznik z Trotylu 10:23:48 Receptą Ustawa o Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP,
  która zobowiąże wszystkie osoby piastujące lub obejmujące urzędy w strukturach władzy państwowej, począwszy od Prezydenta RP, ministrów, parlamentarzystów, euro-parlamentarzystów, sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Stanu i sądownictwa, prokuratury, NIK, IPN, policji, funkcjonariuszy samorządowych, do złożenia oświadczenia, na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem skutków karnych oraz groźby utraty praw publicznych, obywatelskich i utraty praw honorowych, że:

  1. są wolni od wszelkich uwikłań i zobowiązań względem ośrodków i obcych służb, w tym wywiadu gospodarczego, włączając wywiad typu korporacyjnego.

  2. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach z dawnymi służbami specjalnymi PRL, w tym WSI.

  3. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach, które mogłyby wynikać z ewentualnych zobowiązań pochodzących z okresu działalności opozycyjnej w PRL, w tym mogących wynikać z nieformalnego finansowania działalności opozycyjnej przez nieokreślone źródła finansowania, tak krajowe jak i zagraniczne.

  4. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach z jakimikolwiek ośrodkami i grupami lobbystycznymi, których działanie byłoby szkodliwe dla Państwa Polskiego Narodu i jego obywateli.

  5. Są wolni od wszelkich uwikłań lub/oraz zobowiązań, które mogłyby wynikać z faktu pobierania stypendium od różnorakich sponsorów, fundacji, tak krajowych jak i zagranicznych, lub/oraz innych podmiotów tak politycznych jak i gospodarczych.

  6. W związku z powyższym zobowiązują się do szerokiego propagowania, również w mediach treści proponowanej Ustawy o Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP, w celu jej uchwalenia przez Parlament RP.

  Komentarz
  Urzędujący wówczas prezydent RP nie będzie miał innego wyboru, tylko ze zrozumieniem złożyć swój podpis.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • @skała 02:18:39 1. Ustawa o Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP nie stanowi żadnego problemu dla osób wolnych od.....
  jakichkolwiek uwikłań.

  2. Ustawa nie wymaga przyznania się do uwikłania.

  3. Ustawa stwarza cywilizowane warunki do uwolnienia się od uwikłań poprzez złożenie oświadczenia zawartego w proponowanej ustawie.

  Pozostaje kwestia kogo z uwikłanych byłoby stać na uwolnienie się od uwikłań. Jednakże fakt obowiązywania takiej ustawy utrzymywałby uwikłanych w stanie groźby ujawnienia i wynikających z tego konsekwencji

  Część z uwikłanych rezygnowałaby z ubiegania się o funkcje publiczne.

  Fakt unikania zajęcia stanowiska względem w/w Ustawy (uprzednio proponowanej w formie II Poprawki do Konstytucji RP) przez większość polityków i publicystów mówi sam za siebie.

  Treść w/w Ustawy (proponowana w formie II Poprawki do Konstytucji RP) spotkała się już w 2000 roku, z uznaniem ze strony niektórych polityków i konstytucjonalistów ( pragnących zachować anonimowość) i uznanych autorytetów moralnych.

  Jedynie Ojciec prof. dr hab. Mieczysław Albert Krąpiec, Dominikanin,były Rektor KUL, oficjalnie popierał, od 2000 roku, proponowane przez NOPWIO Poprawki do Konstytucji RP.

  Opinia nt. poprawek do Konstytucji RP Wielkiego Moralnego Autorytetu Śp. Ojca profesora Mieczysława Alberta Krąpca, dominikanina - byłego wieloletniego Rektora KUL w Lublinie; fragment listu z dnia 23 września 2005 roku,:

  "Program wyborczy Narodowo-Obywatelskiej Płaszczyzny Wyborczej w Lublinie zawiera istotny i konieczny element prowadzący do naprawy chorego organizmu państwowego polegającego na ułomnym jednostronnie partyjnym systemie politycznym.
  Treści proponowanych poprawek do konstytucji są nieodzownym warunkiem wyeliminowania chorych układów gospodarczo-politycznych. Pozostałe elementy w.w. programu zasługują na baczną uwagę. Chodzi bowiem o polski Naród." Lublin 23 września 2005, podpis M.A. Krąpiec, Dr H.c. mult., Czł. rzecz. PAN, P.A.U. i Europ. Akad.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • I poznasz "przyjaciół"
  Jak zaczniesz "śmierdzieć" dolarami
 • AdNovum NIE TYM TEMACIE LECZ INNYM.
  Malezyjski boeing nie rozbił się w oceanie? Ratownicy mają wątpliwości.

  Ratownicy poszukujący na Oceanie Indyjskim wraku malezyjskiego boeinga 777 rozpatrują nową-starą hipotezę. Zaczynają ponownie zastanawiać się nad scenariuszem, który zakładał, że maszyna gdzieś bezpiecznie wylądowała. Amerykańskie bazy wojskowe jednak nie chcą przekazać ważnych materiałów, które mogłyby ułatwić śledztwo.

  Ratownicy z międzynarodowej grupy badawczej w rozmowie z brytyjskim „Daily Mail” potwierdzili, że wcześniej odrzucona hipoteza o bezpiecznym lądowaniu znów jest brana pod uwagę. Wciąż jednak prowadzą poszukiwania, opierając się na naukowych obliczeniach, choć jak sami przyznają, są one na razie bezskuteczne. Gazeta przypomina również o relacjach mieszkańców północno-wschodniej Malezji, którzy przyznali, że widzieli szykujący się do lądowania samolot z wysuniętym podwoziem, w momencie gdy na radarach kontrolerzy stracili sygnał.

  Okazuje się, że śledztwo utrudnia brak wszystkich materiałów. Władze USA odmówiły udostępnienia Malezji danych zarejestrowanych przez aparaturę na wyspie Diego Garcia i z bazy wywiadu w australijskim Pine Gap, twierdząc, że „nic nie zostało zarejestrowane”.

  lap/Daily Mail/Dziennik
 • @Kula Lis 62 19:07:57
  Tam ten samolot wylądował:
  http://adnovum.neon24.pl/post/107839,lot-malaysia-airlines-nr-370-co-sie-stalo
  A gdzie jest obecnie?
  Tego nikt nie wie, ale za to niezadługo najprawdopodobniej się dowiemy w jakim celu został porwany.

  Pozdrawiam.
 • Quo vadis /dokąd idziesz/ Ameryko !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=_XskuJvZEdw
 • @detektywmjarzynski 05:19:23
  Ameryka pada.

  Pozdrawiam.
 • Pomimo siłowych krwawych działań Usraela /Irak, Libia, Syria /, by zachować dolara jako główną walutę
  w kontaktach gospodarczych międzynarodowych, na świecie mamy w tej chwili do czynienia z procesem odwrotnym , a mianowicie z odchodzeniem od dolara / Rosja, Chiny, Iran, Białorus, Kazachstan, Brazylia, Wenezuela/. Ten film o tym mówi :

  https://www.youtube.com/watch?v=4v_tslVnnUA


  We wściekłości Usrael i jego serwilistyczne zachodnie marionetki straszą Rosję różnego rodzaju sankcjami. W odpowiedzi społeczność międzynarodowa z całego świata poprzez różne petycje kwestionuje wiarygodność Usraela do przewodnictwa światem i jego legitymizm w tym zakresie.

  Jedna z tych petycji :

  http://www.onlinepetition.ru/%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B2-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BC%D1%8B-%D0%B8-%D1%81%D1%88%D0%B0/petition.html


  kolejna petycja :

  https://secure.avaaz.org/ru/petition/Mezhdunarodnyy_sud_v_Gaage_Mezhdunarodnyy_tribunal_My_prizyvaem_vas_priznat_prestupleniya_SShA_protiv_chelovechestva/?tLcGnhb


  Oświadczam , iż obie te petycje podpisałem.
 • @detektywmjarzynski 11:02:50
  Usraelowi chodzi głównie o Krym, bo gdyby nie flota Czarnomorska, która tam stacjonuje, to już dawno banksterzy przejęliby Syrię i finalizowaliby operację ataku na Iran. Teraz ich głównym zadaniem jest blokowanie Rosji za pomocą destabilizacji jej flanki zachodniej oraz północno (Bałtyk) i południowo-zachodniej na M. Czarnym. Lecz ten plan wymyka im się z rąk dlatego że, Putin był na takie rozwiązanie już od jakiegoś czasu przygotowany.
  Ten układ, który im psuje szyki ratujące $, tak właśnie ich rozwścieczył, że mogą obecnie planować regionalną wojnę zastępczą w Europie Środkowo-Wschodniej.
  Oczywiście my będziemy stroną w konflikcie.

  Pozdrawiam.
 • Wszyscy
  Amerykański wywiad potwierdza: rosyjską armię, w tym Specnaz, do agresji na Krym przygotował niemiecki koncern zbrojeniowy.

  Informację, którą podał portal thedailybeast.com, będący w spółce z amerykańskim „Newsweekiem“ nie jest nowa. O tym, że Rheinmetall wszedł w układ z Kremlem i szkoli mu w nowoczesnej formie żołnierzy rosyjskich na podmoskiewskim poligonie Mulino pisaliśmy już dawno.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Polska granica wschodnia strzeżona przez Bundeswehrę przed Rosjanami byłaby najsłabszym ogniwem naszej obrony. Przecież nie po to nasi dwaj najwięksi sąsiedzi przez lata budowali „specjalne relacje”, aby walczyć przeciwko sobie

  Jednak amerykański wywiad chyba dopiero po agresji Rosji na Krym zorientował się do jakich skutków doprowadziła współpraca militarna między Moskwą a Berlinem na tle tego, co pokazały rosyjskie siły inwazyjne w Gruzji w 2008 r.

  Ludzie są wkur… (w oryginale: People are pissed)

  -– powiedział portalowi jeden z oficerów wywiadu, którzy przyznał, że na szkoleniach Made in Germany skorzystał m.in. Specnaz.

  CZYTAJ W ORYGINALE ARTYKUŁ W thedailybeast.com.

  Amerykanie są wściekli, gdyż dzięki niemieckiej technologii potencjalny przeciwnik NATO dokonał bardzo poważnego skoku jakościowego w swoich siłach zbrojnych. To może kosztować krew ich żołnierzy.

  Rheinmetall zarobił na tym 140 milionów dolarów. Za te pieniądze zbudował Rosjanom prawdziwe cudo – kompleks poligonowy z symulatorami, które pozwalają gruntownie przeszkolić rocznie 30 tysięcy żołnierzy. Polscy sztabowcy powinni przyjąć, że od 2011 roku, czyli od początku współpracy niemiecko-rosyjskiej w budowie zaplecza treningowego w Mulino do dyspozycji byłego pułkownika KGB oddanych zostało tyle świetnie wyszkolonych żołnierzy, ile liczy cała polska armia.

  Cała ta sprawa pokazuje po raz kolejnym jakim „sojusznikiem” i „partnerem” są Niemcy. Przez te wszystkie lata „ochów” i „achów” Donalda Tuska, jego miziu-miziu z Angelą Merkel, nasz zachodni sąsiad wykuł swoim odwiecznym moskiewskim przyjaciołom dobrze naostrzony nóż. Putin zatopił go w piersiach Gruzinów i Ukraińców. Na kogo przyjdzie pora potem?

  Każdemu, może za wyjątkiem twardego elektoratu Platformy Obywatelskiej, ta współczesna współpraca niemiecko-rosyjska, musi kojarzyć się współpracą republiki weimarskiej w latach 20. z Rosją sowiecką. Wówczas na poligonach podmoskiewskich Heinz Guderian opracowywał pancerny Blitzkrieg , a w zamian za to rosyjski przemysł miał dostęp do ówczesnego niemieckiego militarnego know-how.

  Dobrze byłoby, aby amerykańska administracja wyciągnęła wnioski z tego, do czego doprowadziła ta współpraca wówczas i dzisiaj. Może ustawi do pionu swego natowskiego (sic!) sojusznika.

  Na polską administrację, a zwłaszcza establishment nie ma co liczyć. Niemcy od początku lat 90. stworzyli w Polsce system stypendialno-grantowy, który jest niczym więcej jak nowoczesną formą łapówkarstwa, co umożliwiło zbudowanie silnego proniemieckiego lobby w mediach i w polityce nad Wisłą.

  O artykule thedailybeast.com napisała na Twitterze Anna Applebaum, małżonka Radosława Sikorskiego. http://wpolityce.pl/p/187833

  Czy minister spraw zagranicznych choć dzięki żonie doceni wagę groźnej konstelacji niemiecko-rosyjskiej? Na pewno zobaczy, komu złożył hołd w Berlinie, właśnie w roku, gdy Rheinmetall rozpoczął budowę Kremlowi nowoczesnej armii.

  Sławomir Sieradzki
 • @Kula Lis 62 13:06:49
  A co w takim razie z Francją, która sprzedaje Rosji swoje najnowsze uzbrojenie?
  Czyżby w Europie powstało pod egidą UE jakieś nowe porozumienie Trzech Mocarstw?

  A co w takim razie finansowaniem m.in. przez Niemcy i Francję oraz UE ruchów destabilizujących od środka Ukrainę?

  Sądzę, że te wynurzenia amer-wywiadu można psu o d**ę potłuc:)

  Pozdrawiam.
 • To nie Rosja , lecz Ameryka jest zagrożeniem dla pokoju :
  http://www.mysl-polska.pl/node/47
 • @detektywmjarzynski 16:27:53
  I to od dość dawna.

  Pozdrawiam.
 • Komentarze polskich żołnierzy, a następnie moje komentarze do zdjęcia i informacji o przylocie do Polski
  amerykańskich komandosów :


  https://www.facebook.com/JWK.LUBLINIEC/photos/a.264952966901711.65909.227058857357789/705986122798391/?type=1


  https://www.facebook.com/profile.php?id=100006486979257
 • @detektywmjarzynski 05:42:34
  Przylecieli się pokazać:))))

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej