Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Prawdziwy cel destabilizacji Ukrainy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdy nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. No tak, ale jak się mają pieniądze do problemu obecnej destabilizacji Ukrainy? Ktoś może zaraz na to pytanie odpowiedzieć innym: "Gdzie Rzym, a gdzie Krym?"

 

Oczywiście problem pieniędzy odgrywa zasadniczą rolę w obecnie obserwowanym konflikcie na Ukrainie, bo jak wiemy Ukraina jest po prostu już bankrutem.
Widoczną dla przeciętnego obserwatora przyczyną obalenia legalnej władzy na Ukrainie było zapobieżenie niekontrolowanemu bankructwu tego kraju, które to bankructwo mogło doprowadzić w sposób oczywisty do równie niekontrolowanej i niesterowalnej reakcji ukraińskiego społeczeństwa. Tak więc przeprowadzona tam rewolta byłaby wyłącznie uprzedzeniem faktów w taki sposób aby nie utracić kontroli nad spodziewanym rozwojem sytuacji.
No tak, ale problem ukraińskich pieniędzy z tej optyki, jest wyłącznie problemem  postrzegania jej wyłącznie w mikro skali, który to na pewno nie uruchomiłby światowych sił dla jego rozwiązania, nawet jeśliby chodziło o hipotetyczne zabezpieczenie przesyłu gazu przez Ukrainę do państw UE. Tym bardziej gdy jest wiadome, że bankructwa krajów następowały już w historii wielokrotnie, ale prawie nigdy nie prowadziły one do rozpoczęcia konfliktu na miarę międzynarodową, a tym bardziej na skalę  światową.
 
A więc, gdzie leży prawdziwe sedno tego problemu, dla którego mocarstwa są wstanie nawet zaryzykować rozpętanie atomowego Armagedonu i to nie tylko w skali lokalnej, ale nawet o zasięgu światowym?
Otóż, problemem są również pieniądze, ale w skali globalnej, czego właśnie dowodzi globalny zasięg tego z pozoru lokalnego konfliktu. A więc tym problemem nie jest bankructwo Ukrainy i jej pieniądze (czy też ich brak), bo one na gospodarkę światową miałoby wpływ żaden, albo co najwyżej byłby to wpływ minimalny.
Więc o jakie pieniądze tak naprawdę może chodzić i o jakie ewentulane bankructwo, jeśli świat zachodni broniąc się przed nim jest na tyle zdeterminowany, że może się nawet zdecydować na rozpętanie jatki o niewyobrażalnej skali pod pretekstem wprowadzania demokracji na Ukrainie?
 
Aby zrozumieć w czym rzecz musimy wrócić do nieodległej historii.
 
Najprawdopodobniej na przełomie milenium, rządzące dotychczas elity finansowe świata zachodniego doszły do wniosku, że w takim układzie geopolitycznym jaki się wówczas ukształtował, elity te utracą w sposób ewolucyjny globalną władzę. Wynikało to z analiz stanu gospodarki zachodniej, która wyczerpywała już w tym czasie swój potencjał wzrostowy w stosunku do rosnącego jej kosztem potencjału gospodarek krajów, które były poza kontrolą tychże  elit i dzięki temu mogły bez przeszkód dynamicznie się rozwijać.
Tak więc jedynym wyjściem z tej sytuacji było- korzystając z przewagi militarnej i gospodarczej jaką siły zachodnie jeszcze posiadały nad krajami stanowiącymi potencjalne niebezpieczeństwo w przyszłości- przejęcie w skali globalnej kontroli nad zasobami surowców strategicznych, a więc i ich cen oraz poziomu wydobycia i dystrybucji. Taka kontrola dawała możliwość skutecznego trzymania w szachu wszystkich tych sił, które potencjalnie mogły stanowić zagrożenie, jak i jednocześnie pozwalałaby nadal na zachowanie dopływu nieograniczonej ilości środków finanasowych z wydobycia, przerobu, transportu i pośrednictwa handlu surowcami, z których dochody umożlwiają nadal utrzymanie przewagi militarnej.
Aby zrealizować taki plan potrzebny był tylko jakiś spektakularny pretekst, który by stanowił zasłonę dymną, w czasie jego realizacji.
Takim pretekstem był pamiętny zamach z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, po którym to zamachu rozpoczęła się światowa wojna ze zorganizowanym terroryzmem.
Pod tym właśnie pretekstem atakowano poszczególne kraje, aby w efekcie przejąć ich bogactwa naturalne, rezerwy walutowe oraz zgromadzone zasoby złota i jednocześnie odciąć drogę ekspansji na ich teren krajów uznanych za wrogie.
Ostatnim elementem takiej strategi miało być, po opanowaniu poszczególnych krajów Bliskiego Wschodu, podbicie Iranu.
Ale na tym ostatnim etapie plan się posypał, bo element poprzedzający finał tej subtelnej układanki- czyli zajęcie Syrii- nie udał się. A nie udało się to z prozaicznego powodu, bo Syria była i jest nadal ważnym partnerem politycznym i gospodarczym Rosji, a więc znajduje się pod jej kuratelą. Tak więc mimo potężnych środków, jakie koalicja zachodnia przenaczyła na zniszczenie od wewnątrz reżymu w Syrii oraz mimo usilnych prób bezpośredniej interwencji państw mianujących się "Przyjaciółmi Syrii", sytuacja w tym kraju nadal jest patowa. A co gorsza dla realizacji tego planu, szala zwycięstwa w ostatnim czasie zaczęła w sposób nieubłagalny przechylać się na korzyść rządzącego reżymu przy aktywnym wsparciu rządu rosyjskiego. Kluczem do takiego rozwoju przebiegu zdarzeń była oczywiście baza rosyjskiej marynarki wojennej w syryjskim porcie Tartus, która nie dość, że służy do kontroli przez Rosję wschodniej części Morza Śródziemego i Bliskiego Wschodu pozwalając jej na zachowanie w tym regionie pozycji strategicznej, to dodatkowo jest portem przez który dociera do Syrii pomoc militarna, a tylko dzięki tej pomocy może ona tak długo stawiać skuteczny opór siłom rebelianckim i międzynarodwej zgrai najemników.
No i oczywiście ten rosyjski klincz w Syrii, uniemożliwia dokończenie zachodniego planu podbicia Iranu, a więc przejęcia dominującej kontroli nad zasobami surowców strategicznych i dróg ich transportu na linii wschód-zachód, czyli Azja-Europa, zaś docelowo również na kierunku północ-południe, czyli Ocean Indyjski-Syberia. A co za tym idzie: do zagwarantowania amerykańskiemu dolarowi w przyszłości pozycji rozliczeniowej waluty światowej, czyli do kontunuowania niekontrolowanego niczym jego druku i w ten sposób umożliwienie finansowania  dalszych ekspansji militarnych w przyszłości oraz uchronienia obecnie Stanów Zjednoczonych od bankructwa.
Ta właśnie sytuacja, pokrzyżowania ich geostrategicznych planów, na tyle rozwścieczyła bezpaństowych lichwiarzy, że postanowili wykonać plan awaryjny jakim jest uderzenie w sedno problemu.
A tym sednem problemu oczywiście jest Rosja.
Tym bardziej ruch ten jest z ich strony zasadny, bo: po pierwsze tym sposobem osłabiają ekonomicznie swego głównego wroga, po drugie destabilizując jego bezpośrednie granice na zachodzie i południu angażują go w konflikt zastępczy, po trzecie mogą przedłużyć na jakiś jeszcze czas agonię dolara jako waluty światowej, zaś po czwarte angażując Rosję w konflikt na jej granicach mogą się poważyć na skuteczne zaangażowanie się w rejonie Bliskiego Wschodu.
 
Reasumując:
 
1. Obecna sytuacja na Ukrainie może być początkiem konfliktu angażującego Rosję (podobnie jak to miało miejsce podczas konfliktu w Afganistanie pod koniec lat siedemdziesiątych) w obronie bezpośredniej strefy wpływów przy jej granicach.
 
2. Próbą odcięcia rosyjskiej floty czarnomorskiej od basenu Morza Śródziemnego co umożliwi dokończnie planu uzależnienia od polityki amerykańskiej wszystkich państw Bliskiego Wschodu.
 
3. Skuteczną próbą wywarcia presji ekonomicznej, która zmiękczy Rosję na tyle, że będzie ona chętna do rozwiązania konfliktu na drodze negocjacji- oczywiście ze swoją stratą.
 
4. Może również prowadzić do otwartego konfliktu militarnego w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, który to konflikt, w przypadu rezygnacji przez  Rosję z użycia broni atomowej, zablokuje jej możliwość reakcji na innych frontach, np. w rejonie Kaukazu i Bliskiego Wschodu.
 
Obserwując działania rosyjskich władz i ich determinację w utrzymaniu status quo rozwiązanie przedstawione w punkcie czwartym jest najbardziej prawdopodobne. Świadczy o tym ruch jaki wykonała Rosja zajmując Krym, a więc w ten sposób udowodniła zachodnim planistom podobnie jak to zrobiła w Syrii, że bardzo dobrze zrozumiała ich intencje, polegające na próbie odcięcia jej od regionu Bliskiego Wschodu. Analogicznie może więc być w przypadku próby zaangażowania Rosji w wielopłaszczyznowy konflikt na kilku na raz teatrach wojny, którego ona prowadząc go metodą konwencjonalną wygrać nie może.
 
Tak więc jak widać, w imię utrzymania amerykańskiej hegemonii, która jest warunkiem przetrwania stworzonego na Zachodzie układu finansowej eksploatacji świata dzięki monopolowi na kreację bezwartościowej waluty rezerwowej, możliwe jest (i poważnie obecnie brane pod uwagę) doprowadzenie do konfliktu militarnego w Europie Środkowo-Wschodniej, której zakładnikami i ofiarami będziemy m.in. i my.
Dlatego też ważne jest aby społeczeństwo polskie zrozumiało powagę sytuacji oraz to do czego prowadzą go skorumpowane elity polityczne i dało temu skuteczny odpór, bo za kilka miesięcy może być już na cokolwiek za późno.
Na taki rozwój sytuacji my, którzy jesteśmy doświadczeni tragicznymi skutkami II Wojny Światowej, nie możemy pozwolić, i to obecnie musi stać się żywotnym celem, który stanowić będzie o naszym być czy nie być, w dalszej przyszłości.
Jeśli więc panowie Banksterzy chcą prowadzić między sobą wojny, niech robią to własnymi rękami, na własny rachunek i na swoich terytoriach.
 
Pozdrawiam.
 
  Ps. 
            Prawdopodobnie rosyjskie wojska wkroczyły na teren Ukrainy i kierują się w stronę Doniecka:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • CENTRALNA AGENCJA WYWIADOWCZA
  Faktycznie, szef CIA odwiedzil niedawno Ukraine, potem wiceprezydent, a takie inne rzeczy to tylko dekoracja okna.
 • Zamieszanie na wschodzie Ukrainy
  Wydaje sie, ze sytuacja na Ukrainie jest jak po wrzuceniu wyzszego biegu, to co sie dzieje nie wyglada ani na spontaniczne zdarzenia ani na akcje bez planu. To tak jak z Krymem, wladze Rosji zamierzaja wykorzystac brak jasnosci co tego kto jest zamieszany aby zyskac na czasie i stworzyc fakty na miejscu. W tym samym czasie uzycie sily przez Ukraine czyni sytuacje jeszcze gorsza.
 • Stabilizacja, rozruchy, separacja, Rosjanie
  +
  Zielone UFO w gorniczych miastach na Ukrainie to z pewnoscia obcy w Donbasie, nawet mowia zlym akcentem bo uzywaja slow, ktore sa normalne na przyklad w Petersburgu, ale nie na Ukrainie, do tego maja ultra-nowoczesna bron, ktora nie jest jeszcze dostepna na Ukrainie. A wiec komandosi z Rosji wymieszani z lokalnymi policjantami, ktorzy przeszli na druga strone, byc moze sa tez lokalni Kozacy, ktorzy od wielu lat szkola sie na letnich obozach prowadzonych przez zaprzyjaznione organizacje z Moskwy.

  Kiedy ci zieloni z bronia (dopiero od niedawna produkowana w Rosji) przejmuja budynki to setki nieuzbrojonych zwolennikow robi barykade i wlasciwie sluzy jako ludzka tarcza na wypadek gdyby sily bezpieczenstwa chcialy atakowac. Tutaj widac tez zolto-czarne baretki Swietego Jerzego. ktore sa symbolem militarnej chwaly Rosjan. Ci z baretkami Sw. Jerzego to raczej nostalgiczni Rosjanie teskniacy za ZSRR, a takze nacjonalisci i nawet neo-poganie. Niektorzy wola sfederalizowana Ukraine, gdzie Donbas bedzie mial wlasny rzad, inni chca przylaczenia do Rosji.

  Prawdopodobnie neutralnosc czesci lokalnych mieszkancow jest najwiekszym problemem dla obu stron, wyglada to na "przemyslowa" mentalnosc w Donbasie i gdzie indziej. Oni po prostu lubia taka dyscypline jak w fabryce, a wiec przerabianie ich to nic dobrego, bo wola raczej ludzi bez ideologii, dobrych kierownikow. Dlatego popierali Janukowycza. Nalezy watpic, zeby wiekszosc ludzi z rosyjskich regionow popierala separacje.

  Reakcja wladz z Kijowa jak na razie wyglada na patetyczna z punktu widzenia bezpieczenstwa jak i stwarzania pozytywnej atmosfery dla rosyjskojezycznych. Tak samo jest z zachodnimi sankcjami. Kazda nowa ofiara smiertelna i kazdy nowy z zolto-czarna wstazeczka raczej wystraszy lokalnych, ktorzy preferuja stabilizacje, to na pewno powoli jest na niekorzysc Putina.

  ..........................................
 • Ciekawa sugestia
  na temat sprytnego zajęcia Krymu jest na linku
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-pomogli-rosjanom-zrewolucjonizowac-armie-oburzenie-w-usa/5hcsy

  Wynika z tego, że podobną metodę stosuje się na terenie Donbasu. Ale Rosja nie da się wypchnąć z basenu Morza Czarnego, które w przeciwieństwie do północnych wybrzeży, nie zamarza i to jest w zasadzie jedyne okno na świat we wschodniej części Rosji. Oczywiście nie licząc szybko zamulającego się Bałtyku.

  Z sekwencji ekonomicznej nie należy lekceważyć krajów grupy BRICS, które już niedługo mogą w ogóle zrezygnować z rozliczeń międzynarodowych amerykańskim dolarem przechodząc na chińskiego juana. To dla USA byłby potężny kopniak ekonomiczny gdyż nie byłoby chętnych na kupowanie amerykańskich obligacji. Zresztą Chiny już zaczynają się tych obligacji wyzbywać. A Rosja będąc w grupie BRICS zrobi wszystko aby upadek dolara nastąpił. Nawet zgodzi się na sprzedaż Chinom gazu po cenie niższej niż sprzedaje go Europie.
  Nie sądzę aby USA udało się doprowadzić do konfliktu w Europie Środkowo-Wschodniej po to aby Rosja nie interweniowała na Kaukazie czy Bliskim Wschodzie. Trzeba brać pod uwagę interesy Chin w tym rejonie, którego spokój ma dla Chin duże znaczenie ze względu na strategiczne znaczenie gospodarcze związane z sieciami przesyłowymi surowców energetycznych. I nie sądzę aby USA przeszły obojętnie wobec zdecydowanego chińskiego NIE w tym obszarze.
  Tak mi się przynajmniej wydaje ale być może się mylę.
  Pozdrawiam:)
 • @traszka 17:00:23
  Mógłbym się zgodzić z taką interpretacją sytuacji, ale nie daje mi spokoju jeden fakt:

  Po co w grudniu ubiegłego roku Rosja umieściła w obwodzie kaliningradzkim głowice jądrowe i w jakim celu wojska NATO kierują swoje okręty wojenne na Bałtyk?

  Czyżby to była tylko gra? A jeśli to jest tylko gra, to w jakim celu ją się prowadzi?

  Pozdrawiam:)
 • @night rat 18:12:14
  "A na tej Ukrainie to taka 'destabilizacja'?"- czyli Szanowny Pan jest zdania, że to co w tym kraju się dzieje nie jest żadną destabilizacją?
  Więc ja Panu odpowiem w ten sposób:

  Chroń nas Panie Boże przed taką "stabilizacją" jaka ma obecnie miejsce na Ukrainie i od takich polityków, którzy mogą nas do takiego właśnie stanu jak tam obecnie widzimy doprowadzić.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  5* za analizę.
 • Jak wysokie "straty bezpowrotne" są gotowi zaakceptować Amerykanie ?
  W 2016 roku Amerykanie mają zamiar zakończyć okupację Afganistanu.
  Jedyną bezpieczną drogą zaopatrywania międzynarodowej armii okupacyjnej w Afganistanie (i przyszłej ewakuacji tej armii) jest rosyjska baza przeładunkowa w Uljanowsku udostępniana , jak na razie, przez Rosję.

  Jeśli Amerykanie "obrażą" Rosjan zbyt dotkliwie, to Putin może po prostu jednym podpisem przeciąć tranzyt przez Uljanowsk.

  Oznaczałoby to na dziś "zagłodzenie" armii okupującej Afganistan (w tym również niezwyciężonego kontyngentu polskich "mirotworców") - brak żywności, amunicji i materiałów pędnych, co dałoby szansę Talibom na rozpędzenie kijami gołych, bosych , głodnych i pozbawionych amunicji "misjonarzy".

  Na jutro oznaczałoby to konieczność ewakuacji armii okupacyjnej górskimi drogami i bezdrożami Pakistanu, które znajdują się pod kontrolą pakistańskich Talibów, którzy jak amen w pacierzu uczyniliby taki odwrót krwawym piekłem , ze "stratami bezpowrotnymi" idącymi w tysiące, nie licząc strat w sprzęcie (czym jest płonący czołg w poprzek górskiej drogi - nie trzeba tłumaczyć).

  Dlatego O' Banana nie może być wobec Ruskich zbyt "szorstki", bo wezmą i się obrażą. ;-))

  http://www.svpressa.ru/war21/article/86113/
 • @LordConqueror 20:55:04
  To że Rosja jest agresorem to wszyscy wiemy już od przedszkola ("Armia Radziecka z nami od dziecka").
  Jest agresorem i już.

  Tylko dlaczego i z jakiej racji Dowództwo Inżynieryjne US NAVY ogłosiło w marcu na swojej stronie internetowej przetarg na remont budynków w Sewastopolu , w pobliżu tamtejszego portu wojennego ?

  //Dobry wujek z Pentagonu
  Dowództwo Inżynieryjne US NAVY ogłosiło w marcu b.r. na swojej stronie internetowej przetarg na remont ... Szkoły Nr 5 w Sewastopolu (Krym) oraz innych obiektów w pobliżu portu wojennego Sewastopol.
  Ostatnia zmiana ogłoszenia o tym przetargu miała miejsce 15. kwietnia b.r.

  http://novoross.info/politiks/25360-amerikancy-gotovili-sevastopol-pod-svoyu-bazu-ne-uspeli-foto.html //
 • @LordConqueror 21:39:29
  Przy minimum dobrej woli można znaleźć w tym ruskim tekście link do oficjalnej strony US NAVY Engineering Command, gdzie znajduje się "specyfikacja istotnych warunków zamówienia" oraz szczegółowy zakres robót budowlanych do wykonania w ramach zlecenia publicznego.

  Ach , te zamówienia pub liczne ;-)) Nic nie da się zrobić po cichu i dyskretnie.

  I wot skandał .
 • @LordConqueror 20:55:04
  "Nikt Rosji nic nie zabiera, tylko jeszcze patrzy przez palce.
  Zachód nie chce żadnej wojny.
  Jest w Europie nieprzygotowany, wydatki na uzbrojenie są obcinane, a Rosja się zbroi."

  >>> Lord jak zawsze na miejscu ze swoja "syjonistyczną prawdą" o zbrojeniach i miłującym pokój "zachodzie"

  A jak jest w rzeczywistości ?
  DANE Stockholm International Peace Research Institute z 2009r - 5 największych budżetów wojskowych:
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/timeline/e8abb72ea8525a3bd18e3e3787075c1a.png
 • @LordConqueror 21:58:32
  Tak . I do każdego zestawu tego sowieckiego ppanca jest przywieszona wizytówka Władymira Putina z najlepszymi życzeniami.

  Równie dobrze może to być "dar" od Niezwyciężonej Armii Ukraińskiej, podobnie jak te 8 wozów bojowych podarowanych separatystom w ubiegłym tygodniu przez 82 Brygadę Spadochronową z Dniepropietrowska, czy "gruzowik" KrAZ wypełniony przeciwlotniczymi "Igłami", zsocjalizowanymi w marcu przez bohaterskich "prawosektorowcw" w rozszabrowanych magazynach wojskowych we Lwowie.

  ;-))

  A że "separatyści" potrafią obsługiwać te gadżety to nic dziwnego.
  Ja nie "separatysta" a też potrafię niejedno.
 • @Autor
  Kurcze no były lepsze analizy tematu. Cały post można streścić w jednym zdaniu: ci okropni banksterzy tak zdenerwowali biedną Rosję, że ta nie będzie miała wyboru jak tylko zrzuci jedną ze swoich bombek atomowych na Polskę.

  Moim zdaniem pełna i OBIEKTYWNA analiza sytuacji na Ukrainie jest nie możliwa, stąd mnóstwo w sieci powierzchownych i nasączonych poglądami (geo)politycznymi autorów.

  Plus za próbę, ale więcej tu prozy niż obiektywnej oceny.
 • @LordConqueror 22:20:55
  Francuzi raczej nie przejawiają większego zainteresowania uzbrojeniem własnej armii. Jeszcze w latach 70-tych goszcząc pewnego Polaka urodzonego i mieszkającego we Francji usłyszałam od niego taką opinię o II w.św. że Francuzi nie mieli w zasadzie czym walczyć z Niemcami bo mieli na wyposażeniu jednostrzałowe mauzery. Nie znam się kompletnie na broni, ale tak właśnie zapamiętałam jego wypowiedź.
  A może liczą na to, że jak odpalą wszystkie swoje szampany to będzie taki huk, że nieprzyjaciel zrobi odwrót? Ale Rosjan to z pewnością by nie dotyczyło.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 17:10:48
  Jest okazja aby prężyć muskuły, więc jedni wpływają na Bałtyk że swoimi okrętami wojennymi a drudzy pokazują, że się nie boją bo mają Iskandery. A później pozabierają swoje zabawki, bo być może nadarzy się okazja do większej prezentacji i na większych akwenach niż Bałtyk.
  Pozdrawiam:)
 • EWOLUCJA, ewolucja ministra i dyplomaty Lawrowa
  -

  Pan Lawrow z MSZ zmienil ton w sprawie Ukrainy, teraz jest to taki skret jak U ...........

  ...............
  14 marca

  Rosja nie ma i nie moze miec zadnych planow inwazji na wschodzie Ukrainy, posluchajcie

  Лавров: У России нет планов вторжения в юго-восточные регионы Украины

  http://www.youtube.com/watch?v=9okOa07y5JA

  ...............
  29 marca

  W telewizji rosyjskiej - wcale nie mamy zamiaru i zadnego interesu w przekraczaniu ukrainskiej granicy - absolutnie (zadnego)

  Лавров Украине: "У нас нет интереса пересекать границу Украины..."

  http://www.youtube.com/watch?v=IZSwJgulrPI

  ...................
  11 kwietnia

  W telewizji rosyjskiej w sprawie przejecia czesci Ukrainy - nie mozemy miec takiego zyczenia - to wbrew fundamentalnym interesom Rosji

  С.Лавров в "Воскресном вечере с В.Соловьевым"

  http://www.youtube.com/watch?v=CrB7-jqh5nE

  ...................
  23 kwietnia - dzisiaj

  W angielskim Russia Today - jesli zaatakuja nas na pewno odpowiemy, jesli nasze interesy ( itd.......) zostana bezposrednio zaatakowane to nie widze zadnego innego sposoby tylko odpowiedziec zgodnie z prawem miedzynarodowym ( to jest dobre, hahahaha )

  Lavrov: If we're attacked, we'll certainly respond (INTERVIEW PREVIEW)

  http://www.youtube.com/watch?v=LwsSVU9bwmY


  ..........................
 • @LordConqueror 00:40:43 , ''directly'' mówi się dajrektly, a nie direktly :) :)
  Pan minister Siergiej Ławrow tak specjalnie z tym angielskim, bo jego dyplomatyczny język jest urządzeniem wynalezionym po to, aby ukryć myśli pana prezydenta Putina.
 • @KOSSOBOR 20:05:11
  Serdeczne Dzięki:)

  Pozdrawiam O Poranku:)
 • @HoKu 23:03:57
  Ona nie tyle, że nie będzie miała wyboru, ale zrobi to z bardzo miłą ochotą i satysfakcją z dobrze wykonanej roboty.

  Dlatego też postawa jaką ty i podobnie myślący macherzy polityczni od finansowych przewalanek prezentują jest bardzo niebezpieczna, czego zresztą dowodzi tak historia Polski jak i Rosji.

  I w związku z tym Polacy mają na ten temat już wyrobione zdanie (oczywiście mam tu na myśli Polaków, a nie polaczków ogłupionych przez hasbarę ulokowaną w polskich mediach):

  http://www.youtube.com/watch?v=i-2HpzFTWT8

  Na zakończenie dodam, że pełna i OBIEKTYWNA analiza sytuacji na Ukrainie jest możliwa i wykonalna:

  1. http://oapuw.pl/sytuacja-na-ukrainie-analiza-autorska-14-03-2014/,

  2. http://www.wykop.pl/ramka/1896888/analiza-sytuacji-na-ukrainie-od-lata-2013-szokujaca-teza-czyli-powrot-niemiec/,

  3. http://krytyka.com/ua/community/blogs/ukrayina-neoliberalnyy-kapitalistychnyy-iec-ta-neoliberalnyy-kapitalistychnyy,

  4. http://www.obronanarodowa.pl/artykuly/display/wplyw-kryzysu-na-ukrainie-na-bezpieczenstwo-rp/,

  5. http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html,

  6. http://www.polishclub.org/2014/03/24/grzegorz-musial-ukraina-miedzy-czerwonym-smokiem-a-czarna-pantera/.

  Itd, itd.....

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 23:20:12
  Putin nic nie myślał, bo miał Ukrainę całą. To zachód myślał, że łyknie Ukrainę jak kaczka kluskę:))))

  I się zadławił:))))

  To wszystko!

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 00:37:14
  Czas najbliższy pokaże co w tej ukraińskiej trawie piszczy.
 • @Autor
  Witam w nowym dniu!

  W swojej notce sprzed pół godziny, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/108445,ukraina-rosja-tyle-wiemy-ile-nam-przekaza-media

  podlinkowałem powyższy Pański tekst, bo jest tego wart. I przytoczyłem fragment.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 21:50:27
  masz link
  https://www.fbo.gov/index?s=opportunity&mode=form&id=2bb691b61c59be3a68180bd8c614a0cb&tab=core&_cview=1
 • @zygmuntbialas 10:40:49
  Również Witam i

  Pozdrawiam Serdecznie.
 • @LordConqueror 11:33:17
  Widzę, że kompletnie nie masz pojęcia jak działają usarelskie służby.

  A wystarczy prześledzić kilka ostatnich spraw (bez dłubania się oczywiście w historii:), aby sytuacja była jaśniejsza od słońca.
 • @LordConqueror 11:53:12
  A Ukraińcy byli tak nieroztropni, że dali się podejść jak dzieci:))))

  Bardzo źle to o nich świadczy, więc jakie są gwarancje, że obecnie druga strona nie zrobi im jeszcze większego kuku????

  Oczywiście puki my nie jesteśmy stroną w konflikcie to sprawa ta nas nie powinna obchodzić, ale prawda jest taka, że niestety nasi polityczni pacholęta od brudnej roboty wdepnęli tam z buciorami, a więc konsekwencje tego stanu rzeczy są oczywiste.

  Pytaniem teraz tylko jest:

  Kto zechce umierać za Warszawę?

  Czy podobnie jak w '39 zostaniemy na scenie sami?
 • @LordConqueror 12:32:22
  "....ruskie na ukrainie na pewno dominują"- proszę podać jakieś źródła tej wiedzy, bo inaczej traktuję to jako czarną propagandę.
 • @LordConqueror 12:38:38
  O!- to jakaś nowość:)))))
 • @LordConqueror 12:16:29
  "To część naszego państwa przez długi czas"- no i jaki to ma wpływ na dzisiejszą rzeczywistość? Może właśnie stosunek banderowców do tego problemu jest odpowiedzią na to jak się oni do historii odnoszą?

  "Sowieccy towarzysze zakazali"- widzisz koleżko już ci nerwy puszczają i zaczynasz mieszać w szambie patykiem, ale taki już jest ten charakter za co macie szacun na całym świecie.

  "Trzeba ukrainę oceniać z polskiego punktu widzenia, a nie ruskiego"- to dlaczego ty dokonujesz oceny z izraelskiego punktu widzenia. Patrz na te sprawy wprost, a wtedy dojdziesz do wniosku, że Polska nie ma żadnego interesu w mieszaniu się w nieswoich sprawach. Jeśli banksterzy chcą coś ugrać wykorzystując Ukraińców, to ten problem nie jest naszym interesem.
 • @LordConqueror 13:11:19
  http://www.youtube.com/watch?v=i-2HpzFTWT8
 • @LordConqueror 13:35:25
  A kto to byli ci "politrucy" w sowieckiej armii???

  Tacy sami są obecnie tylko po drugiej stronie barykady:)))))
 • @LordConqueror 13:54:32
  A kto rządził w Sowieckiej Rosji, w PRL-u i obecnie????

  To też moskiewska ręka?

  A która to ręka jest moskiewska?
 • @Jack 15:24:00 --- pozajaczkowalo :)
  Czemu premier Donald Tusk

  ... spiewa "Hey Jude" - The Beatles 1968 ?


  http://www.youtube.com/watch?v=5ewM9xxspF0

  ...................

  Donald Tusk
  Verified account ?@premiertusk

  https://twitter.com/premiertusk/status/458139108570071040


  ...............


  Premier o 10 latach Polski w UE: przez ten czas odrobilismy kawal nielatwej historii

  Przy okazji prezentacji spotu promujacego 10 lat Polski w Unii Europejskiej (UE), premier podkreslil, ze nasz kraj po dziesiecioleciach znajduje swoja wlasciwa droge. - Przystapienie do UE bylo absolutnym przelomem w historii Polski - mówil szef rzadu.

  https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-o-10-latach-polski-w-ue-przez-ten-czas-odrobilismy-kawal-nielatwej.html

  Nastepna sekcja

  Premier zwrócil uwage, ze porównujac Polske z krajami poza UE, na przyklad z Ukraina, jasno widac, ze Polska dokonala dobrego wyboru. - Dzisiaj blisko 80 proc. Polaków jest zadowolonych, ze jestesmy w Europie - dodal Donald Tusk.


  ============

  https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier
  Przepraszamy, ale strona, której szukasz jest niedostępna.
  W związku z przebudową naszego serwisu, strona mogła zostać przeniesiona lub zmienił się jej adres.
  Aby znaleźć informację, której szukasz, przejdź na stronę główną lub skorzystaj z wyszukiwarki.
  Jeśli uważasz, że coś działa nieprawidłowo, zgłoś błąd znaleziony w serwisie automatyczne przekierowanie do Twojej poczty e-mailowej. Dziękujemy za pomoc.
 • @LordConqueror 14:14:22
  Czyli mam rozumieć, że nie ma Drang nach Osten tylko zamiast tego jest Drang nach Western?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Drang_nach_Osten

  1. http://www.wprost.pl/ar/31332/Drang-nach-Osten/?pg=1,

  2. http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=480,

  3. http://halat.pl/drang_nach_osten.html,

  4. http://www.filipadwent.pl/media/co_sie_z_nami_stalo.htm
 • @AdNovum 16:31:23 - JEST SYTUACJA
  24 April 2014 Last updated at 09:47 ET
  Russia orders exercises after Ukraine moves on separatists


  http://news.bbcimg.co.uk/media/images/74418000/gif/_74418189_ukraine_donetsk_luhansk_624_no_title.gif

  http://www.bbc.com/news/world-europe-27138300

  Mr Shoigu was quoted by the Interfax news agency as saying: "If this military machine is not stopped, it will lead to greater numbers of dead and wounded.

  "We are forced to react to such a development of the situation."

  ............

  Expand economic measures

  There is likely to be a split between the EU and US on the possibility of widening economic sanctions. European firms have much closer ties with Russia, and the eurozone's economic recovery remains fragile.

  http://news.bbcimg.co.uk/media/images/73381000/gif/_73381797_russia_trade_partners_464gr.gif

  However, some Kremlinologists suggest President Vladimir Putin is trying to forge a greater Russia based on an anti-Western, semi-mystical philosophy. Others that his aim is to bring order to a chaotic part of the world.

  ..........................  Putin's Brain

  Alexander Dugin and the Philosophy Behind Putin's Invasion of Crimea


  True to Putin’s insistence that Russia cannot be judged in Western terms, Putin’s new conservatism does not fit U.S. and European definitions. In fact, the main trait they share is opposition to liberalism. Whereas conservatives in those parts of the world are fearful of big government and put the individual first, Russian conservatives advocate for state power and see individuals as serving that state. They draw on a long tradition of Russian imperial conservatism and, in particular, Eurasianism. That strain is authoritarian in essence, traditional, anti-American, and anti-European; it values religion and public submission. And more significant to today’s headlines, it is expansionist.

  http://www.foreignaffairs.com/articles/141080/anton-barbashin-and-hannah-thoburn/putins-brain
  .................
 • @Jack 16:53:43
  Jak widać UE ma najwięcej do stracenia w przypadku zerwania współpracy gospodarczej z FR. Tak więc nie było w interesie UE przeprowadzenie na Majdanie rewolty. Pytaniem więc jest: kto na tym zyskuje? A odpowiedź na to pytanie zawarta jest w powyższym post'cie.

  Jeśli zaś chodzi o diagnozę postawioną przez A.Dugina to można powiedzieć, że jest właściwa.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 17:06:43
  Jeśli tak, to dlaczego ruskie wojska wyszły z Polski 21 lat temu?

  Czy ktoś je do tego zmusił?

  (http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/934270,20-lat-temu-Polske-opuscily-wojska-radzieckie)

  Już sam ten fakt zaprzecza całej twojej koncepcji.

  Natomiast jeśli chodzi o historię współistnienia obu narodów, czyli Rosji i Polski. Otóż niczym ona się nie różni od współistnienia innych narodów europejskich w relacjach sąsiedzkich, a nawet można powiedzieć, że w pewnym stopniu pozytywnie się wyróżniają. Bo przecież tak tragicznych wojen- wewnętrznych jak i zewnętrznych- jakie miały miejsce pomiędzy państwami Europy Zachodniej, w stosunkach ze wschodnimi sąsiadami (poza buntami ukraińskimi, które są ewenementem w naszej historii) Polska nie miała równie tragicznych relacji.
  Tak więc można powiedzieć, że w tym przypadku historia jest przekłamana i robi się tą propagandę w określonym celu.

  Dzisiejszy świat nie powinien być budowany na nienawiści między narodami, ale na ich współpracy, przyjaźni, zrozumieniu i wzajemnej tolerancji.
  Natomiast brak tolerancji powinien się objawiać w przypadku rozpowszechniania propagandy gloryfikującej patologie i rozpowszechniającej historyczne kłamstwa, prowadzącej do rozkładu moralnego i głoszącej pogardę dla tradycji oraz burzącej odwieczny porządek rzeczy.
 • @LordConqueror 17:44:14
  I to jest dowodem na to jak obecnie zdeterminowana jest diaspora, której śmierć zajrzała w oczy.
  Oni problem bardzo dobrze dostrzegają, bo mają pełniejszy obraz sytuacji, tak wiec zdają sobie z tragicznych skutków swoich czynów, tym bardziej, że dotychczas problem był ograniczony do pewnego terytorium, zaś dziś jest to problem globalny, tak więc i globalnie zostanie rozwiązany.

  Można więc powiedzieć, że sprawdza się polskie powiedzenie:
  "Kto mieczem wojuje, ten od miecza zginie".

  Czy są oni wstanie uniknąć odpowiedzialności?

  Nie! I nie uda się to im nawet wtedy, gdy doprowadzą do globalnego konfliktu, bo tym razem problem zostanie rozwiązany kompleksowo.
  Tylko głupiec (widocznie Bóg chcąc ich ukarać odebrał im rozum?) mógł sądzić, że wygra z całym światem.
  To się nigdy nikomu nie udało i tym razem też się nie uda:)
 • @LordConqueror 18:15:37
  Tak!- wszystko to jest wierutne kłamstwo, zaś zachód był i jest najwspanialszym miejscem pod słońcem:))))))

  I tą optymistyczną konstatacją możemy zakończyć tą dłużącą się wymianę poglądów:)
 • @LordConqueror 18:27:39
  "Ale to nie znaczy, że....."- ale to również oznacza, że te zagrożenia są przez nich celowo spowodowane i dlatego nie będzie tym razem wybacz.
 • @LordConqueror 18:36:05
  I właśnie ten krąg fatalizmu (geo)politycznego w jaki Polska dała się wmanewrować należy wreszcie przerwać.

  Smacznego:))))
 • @LordConqueror 19:59:48
  Przeceniasz Papierowego Smoka:)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej