Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- prośba o interwencję zbrojną.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej, Walerij Bołotow wezwał władze rosyjskie do wprowadzenia tam sił pokojowych, gdzie obecnie toczą się starcia zbrojne między wojskami ukraińskimi a zwolennikami federalizacji.

 

Ogłosił on także wprowadzenie w regionie stanu wojennego oraz mobilizację mężczyzn w wieku 18-45 lat. Rano w pobliżu miasta Lisiczańsk rozpoczęła się walka między bojownikami Gwardii Narodowej i zwolennikami federalizacji. Został wysadzony w powietrze most przez rzekę Donieck Sewerski. Są polegli i ranni.

Wczoraj do miasta zbliżyło się liczące około 2 tys. funkcjonariuszy zgrupowanie ukraińskich sił zbrojnych posiadających 200 różnych jednostek sprzętu wojskowego.

Obserwatorzy "Informacyjengo Oporu" z Kijowa donoszą, że wczoraj młodzi uzbrojeni ludzie w grupach 2-3 osobowych, którzy podawali się za przedstawicieli Armii Południowo-Wschodniej zajęli budynki, w których znajdują się Okręgowe Komisje Wyborcze: nr. 109 (Krasnij Łucz) i nr. 110 (Lisiczańsk), skonfiskowali również wszystkie urządzenia i część dokumentacji wyborczej.

Najprawdopodobniej zajęcie budynków, w których znajdują się obwodowe komisje wyborcze w Krasnij Łuczu i Lisiczańsku były bezpośrednią przyczyną skierowania ukraińskich sił militarnych w ten rejon, w wyniku czego na przedmieściach Lisiczańska nastąpiła gwałtowna wymiana ognia?

A teraz kilka zdjęć z innych obszarów walk na południowo-wschodniej Ukrainie:

Na powyższych zdjęciach widać zniszczony w dniu dzisiejszym około godziny 5:00 rano punkt kontrolny ukraińskich sił zbrojnych niedaleko miejscowości Błagodatnoje w Rejonie Wołnowachy. W walkach tych- jak podaje ukraińskie MSW- zginęło 8 żołnierzy ukraińskich formacji zbroinych.

A to pierwszy film dokumentujący miejsce dokonanego ataku na punkt kontrolny ukraińskich sił zbrojnych:

Na zdjęciach widać atakujące w dniu dzisiejszym w godzinach rannych ukraińskie siły zbrojne w okolicy miejscowości Rubieżnoje. W czasie tych walk zniszczono jeden transporter ukraiński. W walkach tych jest już wielu zabitych i rannych.

A to śmigłowce ukraińskich sił zbrojnych latajace nad Lisiczańskiem:

Pozdrawiam.

1.   inforesist.org/district-election-commissions-in-krasniy-luch-and-lisichansk-were-seized/,

2.   www.facebook.com/dmitry.tymchuk,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

  • ...
    //Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej, Walerij Bołotow wezwał władze rosyjskie do wprowadzenia tam sił pokojowych,//

    List wysłał? :))
  • @Astra 14:51:29
    Nie!- ogłosił to podczas publicznego mitingu.

    Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej