Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- prośba o interwencję zbrojną.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej, Walerij Bołotow wezwał władze rosyjskie do wprowadzenia tam sił pokojowych, gdzie obecnie toczą się starcia zbrojne między wojskami ukraińskimi a zwolennikami federalizacji.

 

Ogłosił on także wprowadzenie w regionie stanu wojennego oraz mobilizację mężczyzn w wieku 18-45 lat. Rano w pobliżu miasta Lisiczańsk rozpoczęła się walka między bojownikami Gwardii Narodowej i zwolennikami federalizacji. Został wysadzony w powietrze most przez rzekę Donieck Sewerski. Są polegli i ranni.

Wczoraj do miasta zbliżyło się liczące około 2 tys. funkcjonariuszy zgrupowanie ukraińskich sił zbrojnych posiadających 200 różnych jednostek sprzętu wojskowego.

Obserwatorzy "Informacyjengo Oporu" z Kijowa donoszą, że wczoraj młodzi uzbrojeni ludzie w grupach 2-3 osobowych, którzy podawali się za przedstawicieli Armii Południowo-Wschodniej zajęli budynki, w których znajdują się Okręgowe Komisje Wyborcze: nr. 109 (Krasnij Łucz) i nr. 110 (Lisiczańsk), skonfiskowali również wszystkie urządzenia i część dokumentacji wyborczej.

Najprawdopodobniej zajęcie budynków, w których znajdują się obwodowe komisje wyborcze w Krasnij Łuczu i Lisiczańsku były bezpośrednią przyczyną skierowania ukraińskich sił militarnych w ten rejon, w wyniku czego na przedmieściach Lisiczańska nastąpiła gwałtowna wymiana ognia?

A teraz kilka zdjęć z innych obszarów walk na południowo-wschodniej Ukrainie:

Na powyższych zdjęciach widać zniszczony w dniu dzisiejszym około godziny 5:00 rano punkt kontrolny ukraińskich sił zbrojnych niedaleko miejscowości Błagodatnoje w Rejonie Wołnowachy. W walkach tych- jak podaje ukraińskie MSW- zginęło 8 żołnierzy ukraińskich formacji zbroinych.

A to pierwszy film dokumentujący miejsce dokonanego ataku na punkt kontrolny ukraińskich sił zbrojnych:

Na zdjęciach widać atakujące w dniu dzisiejszym w godzinach rannych ukraińskie siły zbrojne w okolicy miejscowości Rubieżnoje. W czasie tych walk zniszczono jeden transporter ukraiński. W walkach tych jest już wielu zabitych i rannych.

A to śmigłowce ukraińskich sił zbrojnych latajace nad Lisiczańskiem:

Pozdrawiam.

1.   inforesist.org/district-election-commissions-in-krasniy-luch-and-lisichansk-were-seized/,

2.   www.facebook.com/dmitry.tymchuk,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

  • ...
    //Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej, Walerij Bołotow wezwał władze rosyjskie do wprowadzenia tam sił pokojowych,//

    List wysłał? :))
  • @Astra 14:51:29
    Nie!- ogłosił to podczas publicznego mitingu.

    Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej