Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 01.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W poniedziałek o godzinie 22:00 czasu miejscowego wygasło fikcyjne zawieszenie broni ogłoszone dziesięć dni wcześniej przez ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenkę.

"Po przeanalizowaniu sytuacji ja, jako zwierzchnik sił zbrojnych, podjąłem decyzję, że nie przedłużę jednostronnego zawieszenia broni"- napisał w swoim oświadczeniu ogłoszonym w późnych godzinach nocnych w internecie Poroszenko.

Jednocześnie wojsko, tzw. gwardia narodowa, straż graniczna, służba bezpieczeństwa i siły porządkowe otrzymały już rozkazy do kontynuowania "operacji antyterrorystycznej" w południowo-wschodniej części kraju. W ten sposób podtrzymywana przez dziesięć dni fikcja rozejmu rozsypała się jak domek z kart i wszystko zaczyna wracać do realnej rzeczywistości wojennej.

Jak donosi strona ukraińska, separatyści są w tej chwili ostrzeliwani przez artylerię i lotnictwo, zaś aktywność rebeliantów jest bardzo mała.

Zobaczymy ile celów cywilnych padnie ofiarą tego zmasowanego ataku sił lotniczych i ciężkiej artylerii, bo jak widać aktywność oddziałów samoobrony jest prawie żadna, gdyż nie są atakowane w tej chwli bezpośrednio jej punkty oporu.

Jednocześnie siły zbrojne Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) z miejscowości Konstantinowka przeprowadziły jeden kontratak na ukraiński punkt kontrolny w miejscowości Uljanowsk przy pomocy zabytkowego ciężkiego czołgu z II WŚ, IS-3, który wcześniej był elementem pomnika upamiętaniającym walki z niemieckim agresorem:

W efekcie tej operacji poległo trzech ukraińskich żołnierzy i trzech kolejnych zostało rannych. Po stronie separatystów nie odnotowano strat.

Siły zbrojne DRL zaatakowały również koszary jednostki wojskowej nr. 3037 ukraińskich sił zbrojnych w Doniecku mieszczących się przy ulicy Kurpina.

W wyniku walk jeden z pocisków trafił w magazyn amunicji powodując tam duże straty w wyniku czego powstał pożar:

Walki toczyły się w nocy na przedmieściach Ługańska, gdzie słychać było strzały z broni ręcznej ale również  artyleryjskiej. Rejon walk obejmuje miejscowość Aleksandrowsk i dzielnicę Metalist:

Wcześniej zauważono przemieszczanie się w tym kierunku kolumny ukraińskich wozów z wyrzutniami rakiet "Huragan":

Oraz dużą kolumnę ukraińskiego sprzętu wojennego również z wyrzutniami rakiet "Huragan" pod Charkowem:

W związku z licznymi poważnymi zatruciami wśród żołnierzy sił samoobrony jak i ludności cywilnej po ostrzale pociskami atryleryjskimi prowadzonym przez kijowskie siły zbrojne w dniu 29 i 30 czerwca na przedmieścia Sławiańska w Semenowce istnieje podejrzenie, że zastosowano tam pociski zawierające jakąś trującą substancję. Objawy u osób poszkodowanych wskazują na użycie chloru lub jego toksycznych związków. Członkom milicji ludowej wydano polecenie używania masek gazowych.

Siły sławiańskich sił zbrojnych zniszczyły maszt anteny telewizyjnej na wzgórzu Karaczun, który slużył siłom reżymowym jako punkt obserwacyjny do prowadzenia ostrzału atryleryjskiego i rakietowego okolicznych miejscowości:

Ukraińskie formacje militarne nadal zwiększają ilość rozlokowanej pod Sławiańskiem ciężkiej artylerii:

Wojsko ukraińskie prowadziło od wczorajszego wieczora do dzisiejszego rana ostrzał artyleryjski i rakietowy miejscowości Kramatorsk, gdzie pociski trafiły m.in. w wielorodzinny budynek mieszkalny raniąc tam siedem osób, zaś odłamki zabiły kolejne cztery osoby jadące miejskim autobusem. Dzień wcześniej w wyniku podobnego ostrzału zginęły tam trzy osoby cywilne.

Wiceminister obrony narodowej DRL, Fiodor Bierezin przekazał informację, że we wsi Saurowka członkowie ukraińskiej gwardii narodowej dokonali zbrodni ludobójstwa, zabijając wszystkich znajdujących się tam mężczyzn, którzy mieli być "pokrojeni na kawałki", zaś na kobietach dopuszczono się licznych gwałtów.

Jak na razie nie jest to informacja potwierdzona, ale po nerwowości i nieskrywanej agresji wykazywanej przez liderów neobanderowskich organizacji partyjnych i bojówek zbrojnych jaką obserwujemy ostatnio wobec osób dokumentujących przebieg wojny domowej- w tym i chronionych prawem międzynarodowym dziennikarzach- sądzić można, że coś jest na rzeczy, na co niebawem, mam nadzieję, przedstawione zostaną obiektywne dowody.

Przewodnicząca ruchu społecznego "Matek Ukrainy", Galina Zaporoszczewa potwierdziła fakt, że operator kamery rosyjskiej sieci telewizyjnej, Anatolij Kljan został zabity przez ukraińskiego żołnierza. Dodała ona również, że ukraińskie władze ukrywają fakt śmierci żołnierzy, aby tym sposobem uniknąć wypłacania ich rodzinom ubezpieczenia.

A to nowy nabytek sił zbrojnych DRL:

Pozdrawiam.

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

 • a w Polsce dominują entuzjaści POpIs´u, wspierając czystki etniczne
  pozostali kryją się, przeciwników 3WŚ w ogóle nie widać.
 • W nocy w ługańsku koncentrowały sie też siły powstańcze;
  http://rusvesna.su/news/1404207708
 • A tymczasem w Kijowie.
  Riezuny zaczęły się "rezać" między sobą;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bojka-pod-parlamentem-ukrainy-z-udzialem-samoobrony-majdanu-video
 • @mania przepraszania 18:40:29
  Będą mieli bardzo gorące lato!!!!

  Pozdrawiam.
 • witam
  właśnie się tu zarejestrowałem. Chcę podziękować autorowi za codzienną porcje informacji o Ukrainie, z których wiele jest pomijanych lub przeinaczanych przez "oficjalne" media w naszym kraju

  przed godziną zbanowano kanał youtube abchazkiej agencji anna news. Widać to i na tej stronie. Setki filmów i relacji poszły w ... w tym np te z Odessy. Widać komuś wybitnie nie na rekę takie archiwum. Z tydzien temu to samo spotkało Свобода слова . Powód "wiele powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie wnoszące roszczenia" Mam nadzieję że szybko założą nowe, bo być skazanym na tvn czy wp to jest jak czytanie kijowskiej propagandy. Relacji filmowych odnoszących sie do danego tematu prawie tam nie uświadczysz, a jak są to nie w opisywanym akurat temacie i sprzed tygodnia.

  pozdrawiam, życzę wytrwałości i czekam na kolejne wpisy. zaglądam tu codziennie
 • @xes23 02:05:29
  Dziękuję Serdecznie!

  Dodam jeszcze, że od prawdy nie uda się im uciec, ani jej zabetonować, bo jeszcze nikomu to się nie udało.

  Natomiast dlaczego oni tak ostatnio tak energicznie wzięli się za dziennikarzy i tych, którzy przekazują niezależne relacje z frontu walk ukraińskiej wojny domowej? Odpowiedź na to jest bardzo prosta:
  Aby nie było dokumentacji stanowiącej w przyszłości dowód zbrodni jakie tam są popełniane dzięki przyzwoleniu zachodnich mocodawców kijowskiej junty. Po to również aby międzynarodowa opinia publiczna nie mogła dowiedzieć się prawdy o tym co tam się dzieje i wzt. nie miała wyrobionej opinii na ten temat.

  Jednocześnie sytuacja ta jest wyraźnym dowodem na to jak bardzo już zdemoralizował się system tzw. demokracji i odszedł od swoich fundamentalnych idei.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej