Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 02.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W poniedziałek w późnych godzinach nocnych po wygaśnięciu jednostronnego zawieszenia broni ogłoszonego przez ukraińskiego prezydenta Poroszenko, kijowskie siły zbrojne przystąpiły do realizacji planu "B" tzw. "operacji antyterrorystycznej".

Na czym ten tajemniczy plan "B" ma polegać można zorientować się po przebiegu wczorajszych działań jakie podjęły ukraińskie siły zbrojne wobec zbuntowanego rejonu.

A więc po ściągnięciu dodatkowego sprzętu, siły ludzkiej, uzupełnieniu zapasów amunicji i dyslokacji na kierunkach strategicznych w czasie trwania tzw. zawieszenia broni- czyli w okresie od 20 do 30 czerwca- rozpoczęto zmasowany atak z użyciem ciężkiej artylerii, lotnictwa oraz opancerzonego sprzętu bojowego. Kierunki ataku obrazuje mapa poniżej:

Jednocześnie zaczęto ostrzeliwać z dużym natężeniem cele cywilne, co po pierwsze jest odwetem za poparcie i uczestniczenie przez ludność tych terenów w ruchu separatystycznym. Po drugie zaś ma na celu sterroryzowanie ludności i tym samym załamanie jej morale. Atak ten prowadzony jest z dalekiego dystansu tak aby nie narazić własnych sił na skutki bezpośrednich walk z oddziałami samoobrony  licząc na to, że wcześniej czy później pod naciskiem ludności cywilnej będą one zmuszone złożyć broń.

I tak, po jednym dniu takiej taktyki ataku totalnego, premier Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksander Borodaj wyraził gotowość do zawieszenia broni w celu podjęcia wspólnych rozmów, jeśli oczywiście druga strona jest na takie rozwiązanie gotowa:

"Bierzemy pod uwagę opinię rosyjskiego MSZ i OBWE wyrażoną w tej sprawie, dlatego też deklarujemy gotowość do kontynuowania rozmów mających na celu doprowadzenie do zawieszenia broni, jeśli druga strona jest na to gotowa"

A teraz krótka realcja z przebiegu wojny domowej z wtorku 1 lipca.

W wyniku ostrzału artyleryjskiego Sławiańska została uszkodzona główna rozdzielnia zasilająca w prąd miasto. Doprowadziło to do odcięcią całego miasta od zasilania w energię elektryczną, w tym również zakłóciło dopływ prądu do Kramatorska, m.in. dla centralnego szpitala miejskiego, szpitala położniczego i oddziałów chirurgicznych.

Ostrzeliwano cały dzień rakietami "Grad" z rejonu Jasnogórki w kierunku miejscowości Krasnotorka koło Sławiańska, która obecnie płonie.

Niektóre z rakiet systemu "Grad" jakie ukraińskie wojska używają do ostrzału celów cywilnych posiadają zabronione prawem międzynarodowym zasobniki kasetowe.

Ostrzeliwano również ogniem z ciężkiej artylerii dzielnice mieszkalne Ługańska. Według naocznych świadków w dzielnicy Kamennobrodskij kilka domów zapaliło się.

Wczoraj około godziny 18:50 czasu lokalnego w okolicach wsi Górnoje z niewiadomych powodów rozbił się jeden z dwóch ukraińskich samolotów bojowych.

Do późnych godzin nocnych toczyły się w centrum Doniecka walki pomiędzy milicją Donieckiej Republiki Ludowej, a żołnierzami ukraińskich formacji zbrojnych. Po ciężkich walkach ukraińscy żołnierze zmuszeni zostali do zabarykadowania się w jednym z budynków, gdzie jeszcze się bronią.

A teraz zapraszm do realcji filmowych:

Sławiańsk- dzielnica mieszkaniowa Artjom.

Jeszcze Sławiańsk.

A to Kramatorsk.

Cztery filmy powyżej z Sewerodoniecka, dzielnicy Ługańska

Pozdrawiam.

Na tytułowym zdjęciu płonący po ostrzale artyleryjskim jeden z budynków wielorodzinnych w Ługańsku.

*       *       *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

 • kto będzie miał handrę po upadku powstania ludzi
  buntujących się przeciw etnicznym czystkom i przeciw zbrukaniu ziemi, na której żyją,
  przez amerykańców dobywających gaz łupków dla głupków ?
 • z interii
  "W tej wojnie chodzi o to, żeby zwykłych ludzi wybić w pień, aby zrobić czystkę pod wydobycie gazu łupkowego, nie trzeba będzie wtedy płacić odszkodowań za ziemię, przesiedlać, bo łatwiej i szybciej jest zabijać. Banderowcy są dobrą, tępą bronią kulturową, która daje korzyści obecnej władzy, są pachołkami podobnie jak biedacy z majdanu. Konflikt kulturowy jest najgorszym syfem jaki może być. Jak Ukraińcy chcieliby rządzić terenami zbuntowanymi, nawet jeśli byłby rozejm??? Wybić muszą wszystkich, bo na inne rozwiązania jest już za późno."

  autor komentarza nie podał, że koszty operacji oczyszczania terenów wydobywczych ma ponosić Ukraina, a zyski czerpać paru bzzzzmenów z USA, których to interesów ma pilnować ukraińska policja i armia.
 • Troche skąpa ilość informacji
  podawana w ostatnim czasie przez powstańców, choć jak widać walki toczą się praktycznie na całym obszarze Noworosji.
  Tymczasem druga strona twierdzi że ostatniej doby zabiła 1000 powstańców (szkoda ze nie podali 10tys) pojawiła się też informacja o zbobyciu miejscowości Metalist koło Ługańska.
  jeszcze parę informacji;
  nowy kanał youtube agencji anna news https://www.youtube.com/user/newsanna1945/videos?sort=dd&shelf_id=1&view=0

  mapka rejonu walk https://twitter.com/Dbnmjr/status/484006514605445120/photo/1

  video ukazujące domniemany postęp ukraińskiej armii w ciągu ostatnich dni https://www.youtube.com/watch?v=FbpDvzJ32JI

  mapka pokazująca rozmieszczenie i liczebność sił powstańczych https://twitter.com/stabilizec/status/483963399576223745/photo/1

  pozdrawiam
 • @xes23 17:30:38
  jak cały świat może znosić te informacje o ilość ubitych ?

  przecież im więcej podadzą, tym bardziej reklamują swój reżim jako zbrodniczy,

  czemu Rosja w ONZ, czy też OBWE, nie poda po prostu sumy przechwałek reżimu jako potwierdzone fakty o wielkości ludobójstwa ?
 • Geopolityczny poker.
  Dlaczego Rosja nie pomoga powstańcom w Donbasie? Ano dlatego że stawką jest wybór, albo Syria, albo Donbas. Po wkroczeniu sił rosyjskich do Doniecka i Ługańska nastąpi podobna interwencja w Syrii i co prawdopodobne w Iraku.

  Pozdrawiam
 • @xes23 17:30:38
  Dzięki za zamieszczenie w komentarzu linków, które są bardzo ważne dla zrozumienia tego co tam się naprawdę dzieje.

  Pozdrawiam Serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej