Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 03.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wczorajszym identycznie brzmiącym tekście rozpowszechnionym przez PAP i opublikowanym przez wiodące media, o tym jakoby w pierwszym dniu planu "B" tzw. "operacji antyterrorystycznej" siły zbrojne strony rządowej odniosły znaczne sukcesy,

dzisiaj zapadła informacyjna cisza.

Ten brak informacji na temat tego co się dzieje, podczas prowadzonej przez kijowskie siły zbrojne w rejonie południowo-wschodniej Ukrainy operacji militarnej, jest bardzo charakterystyczny i powtarza się niemalże z bliźniaczym podobieństwem w odniesieniu do tego co się działo miesiąc temu- czyli w momencie rozpoczęcia po raz pierwszy aktywnej fazy "operacji antyterrorystycznej". Gdzie po pierwszych informacjach o niebywałych i niewiarygodnych, bo aż do przesady podkreślających sukcesy ukraińskich formacji zbrojnych, nagle w mediach nastąpiła martwa cisza. Z perspektywy tego czasu już dziś wiadomo, że wtedy (podobnie jest i dziś) informacje na temat rzekomych sukcesów okazywały się zwykłymi propagandowymi kłamstwami, które miały ukryć prawdę o zbrodniach popełnianych na ludności cywilnej oraz rzeczywistych porażkach jakie ponosiły wtedy siły rządowe w walkach z rebeliantami.

Dzisiaj jak widać propagandziści wojenni powtarzają dokłanie w ten sam sposób opracowany, przez jakieś bliżej nie zidentyfikowane centrum, wcześniej opracowany scenariusz dezinformujący międzynarodową opinię publiczną.

A jaka w takim razie jest prawda?

Aby się o tym przekonać wystarczy prześledzić przebieg wczorajszych wydarzeń jakie miały miejsce w rejonie prowadzonej przez siły reżymowe "operacji antyterrorystycznej".

Tak więc tylko według niepełnych jeszcze danych w jednej miejscowości Stanicy Ługańskiej leżącej koło Ługańska zginęło wczoraj w wyniku przeprowadzonego tam nalotu bombowego i ostrzału artyleryjskiego oraz z użyciem rakiet- 10 osób, w tym dziewczynka w wieku pięciu/siedmiu lat. Dodam, że nie była to jedna miejscowość, na którą w tym rejonie przeprowadzono podobny zmasowany atak:

W podobny sposób prowadzono "operację antyterrorystyczną" w rejonie Sławiańska.

I tak od godziny 17:55 trwał intensywny ostrzał artyleryjski okolic Karamatorska w obszarze wsi Stankostroj. Następnie ukraińska artyleria przeniosła ogień na centrum Kramatorska.

O godzinie 20:45 rozpoczęto ostrzał miejsowości Karłówka i od 21:15 ostrzeliwano skrzyżowanie głównych dróg w okolicy Jampola odcinając komunikację pomiędzy Sławiańskiem, Semenowką i Nikołajewką.

Około 20:40 w okolicach Sewerodoniecka zestrzelono kolejny ukraiński samolot wojskowy Su-25. Pilot przeżył i znajduje się obecnie w niewoli.

Przez cały wczorajszy dzień w rejonie Krasnogórki ukraińska artyleria ostrzeliwała cele cywilne pociskami typu "Smercz" o kalibrze 290 mm, które są pociskami kasetowymi zakazanymi do stosowania przez prawo międzynarodowe:

Na zdjęciu powyżej jeden z takich pocisków znaleziony jako niewybuch koło garaży w pobliżu zakładu przetwarzania odpadów w Krasongórce.

A to filmy ze Sławiańska dokumentujące efekty prowadzonej obecnie "operacji antyterrorystycznej" wg. jej planu "B":

Nadal trwa intensywny ostrzał z broni ciężkiej przy użyciu: czołgów, haubic, wyrzutni rakiet "Grad" i "Smercz" Sławiańska i okolicznych miejscowości. Między innymi zniszczony został budynek, w którym mieściło się przedszkole miejskie nr.2. Są bardzo duże ofiary wśród ludności cywilenej.

Podczas kontrataków prowadzonych przez siły milicji ludowej na posterunki ukraińskie w okolicach Sewerska i Lisiczańska wyeliminowano od 70 do 100 wrogich żołnierzy (w tym zabitych i ciężko rannych). Dodatkowo zestrzelono jeszcze jeden ukraiński samolot wojskowy. Został zniszczony również jeden wrogi czołg.

Straty sił samoobrony wynoszą na chwilę obecną 10 rannych.

Obecnie trwa obrona wiosek Nikołajewka i Semenowka, ataki wrogich sił są odpierane. Dziś rano siły milicji ludowej straciły jednego żołnierza i jeden został ranny.

Opuszczono miasto Enakiewo koncentrując siły na obronie Nikołajewki, które ma być bronione do ostatniego żywego milicjanta. Od godzin popołudniowych w dniu dzisiejszym trwają walki na ulicach Nikołajewki.

W nocy z 2 na 3 lipca wysadzono w powietrze most na rzece Kazionny Torec na drodze Charków-Rostow odcinając w ten sposób ostatnią drogę zaopatrzenia dla Sławiańska.

Ponownie ukrainski oddział pacyfikacyjny uszkodził niedawno naprawiony wodociąg doprowadzający wodę do Sławiańska i Kramatorska. Ostrzelano również pociskami atryleryjskimi elektrociepłownię miejską w Nikołajewce.

Dzisiaj rozpoczęto ostrzał artyleryjski centrum Ługańska, gdzie główne siły obrony znajdują się około 5 kilkometrów od miejsca ostrzału.

Rosyjski minister MSZ Siergiej Ławrow wypowiedział się przeciwko rozbrojeniu donbaskiej milicji ludowej:

"Jeśli porozumienie o rozejmie zostanie wykorzystane do przegrupowania sił tej czy innej strony oraz do wykonania planu pokojowego prezydenta Ukrainy w części rozbrojenia lub zniszczenia milicji, to my taki plan kategorycznie odrzucamy".

Sekretarz amerykańskiego Departamentu Stanu, Jen Psaki odpowiadając na pytania podczas ostatniej konferencji prasowej na temat sytuacji na Ukrainie i czy rząd Stanów Zjednoczonych jest zaniepokojony kwestią działań odwetowych podejmowanych ostatnio przez kijowskie siły zbrojne, odpowiedziała, że wini za ten stan rzeczy pomoc jaką udziela Rosja w ludziach i uzbrojeniu dla separatystów. Jednak po dokładnym dopytaniu jej na czym konkretnie ta pomoc ma polegać i czy jest to wzt. ingerencja militarna rosyjskich władz, musiała przyznać, że nic jej w tym temacie nie jest wiadome.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu miejscowość Stanica Ługańska podczas bombardowania.

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   lifenews.ru/news/135984.

 

KOMENTARZE

 • wystarczy poczytać komentarze w GWnie, aby przerazić się
  ilością polskojęzycznych banderowców.

  Nie ma co ukrywać, również w Polsce całe chmary popierają ludobójstwo.
 • @interesariusz z PL 13:53:36
  Ciekawe ilu tu ich tak naprawdę żyje, ale jak sądzę, po tej właśnie agresywnej aktywności na forach internetowych, musi być ich bardzo duża ilość?
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w znacznej części ukrywają oni swoją prawdziwą tożsamość, stosunek do Polski i Polaków oraz poglądy.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:57:54
  najgorsza jest ich dzika zajadłość.
 • @AdNovum 13:57:54
  W zasadzie to tych polskojęzycznych banderowców należałoby natychmiast deportować na Ukrainę.
 • Banderowski rząd Ukrainy to zbrodniarze wojenni
  Ci którzy ich popierają też są zbrodniarzami wojennymi.

  Naziści banderowscy stosując zakazane środki walki przeciw ludności cywilnej i niszcząc infrastrukturę bez potrzeby militarnej dają dowód ze to NIE JEST ICH ZIEMIA.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:44:09
  Zgadza się, ale jak widać mają mocne poparcie ze strony usraelitów i obecnie nikt ich nie odważy się ruszyć.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 15:40:39
  i tępa głupota...
 • @Ptasznik z Trotylu 15:55:01
  ziemia jest od dawna amerykańska, tzn. zasoby naturalne pod ziemią. Dlatego właśnie zamiast jakoś załagodzić sprawę eksterminuje się ludność (zabija i zmusza do ucieczki). Chodzi o to, aby bez przeszkód można było wiercić i szczelinować.
 • @Ptasznik z Trotylu 15:55:01
  Po prostu zachowują się jak okupanci tych ziem a nie jak ich gospodarze.
  Niestety ale los u-krainy jest już przesądzony i paradoksalnie zrobiono to rękoma tych, którzy mianowali się największymi jej patriotami.

  Pozdrawiam.
 • @night rat 18:15:00
  "Polska, Rosja, Białoruś, Ukraina nie uznają tego zakazu"- jak widać znajdujemy się w bardzo doborowym towarzystwie.

  Natomiast to, że kraje te nie uznają tego zakazu nie zdejmuje z nich odpowiedzialności w przypadku ich użycia, szczególnie użycia wobec ludności cywilnej. Na tym polega ten problem.

  "Jeśli zaś jest niewybuchem- gdzie jest jego reszta, rozbrojona?"- nie była rozbrojona tylko rozpadła się w powietrzu, zaś rdzeń wbił się w ziemię.

  Benedykt XVI powiedział 4 kwietnia 2009 roku: "W dziesięć lat od wejścia w życie konwencji o zakazie używania tej broni i po niedawnym rozpoczęciu składania podpisów pod konwencją zakazującą używania amunicji kasetowej, pragnę zachęcić kraje, które jeszcze tego nie uczyniły, by bez wahania podpisały tego typu ważne instrumenty humanitarnego prawa międzynarodowego, które od początku popiera Stolica Apostolska. Wyrażam również moje poparcie dla każdej inicjatywy, mającej na celu niezbędną pomoc ofiarom tej niszczycielskiej broni".

  Pozdrawiam.
 • @night rat 20:09:00
  Kolega się w złej sprawie udziela. Ja też podchodzę do "Donieckiej, czy Ługańskiej Republiki Ludowej" z rezonem, ale rodzinne doświadczenia powodują że muszę patrzeć na nie przychylnym okiem. Pradziadek szedł na Lwów żeby wybić go "hałyczyńcom" z głów (artylerią), a dwóch moich dziadków miało "nieprzyjemność" potykać się z UPA i ich działalnością "wyzwoleńczą". Marzy mi się żeby Polacy, Rosjanie, Węgrzy i Rumuni dogadali się nad zdechłym padłem banderowskiej patologii...
 • @interesariusz z PL 15:40:39
  Gdy w Przemyślu jest do sprzedania dom Ukraińca pośród innych podobnych to nie wolno by kupił go Polak. Szukają kupca Ukraińca.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej