Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 04.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po trzech dniach realizacji przez ukraińskie siły zbrojne planu "B" tzw. "operacji antyterrorystycznej" widać już wyraźnie, że jej celem jest maksymalne rażenie celów cywilnych.

Można więc już powiedzieć, że plan "B" polega na odwetowym nękaniu ludności cywilnej, która również została przez kijowski reżym uznana za terrorystów, w celu wywarcia tym sposobem presji na liderów sił separatystycznych aby się rozbroili i poddali.

Czy jest to słuszna taktyka? Czas da nam na to pytanie odpowiedź.

Ale mimo to już dzisiaj można powiedzieć, że te społeczeństwo, które w tak brutalny i bezwzględny sposób zostało potraktowane przez rządzą klikę z Kijowa, już nigdy nie będzie w stanie zaakceptować swej przynależności do państwa ukraińskiego.

A teraz przystąpię do relacji z wczorajszego dnia toczącej się na południowo-wschodniej Ukrainie wojny domowej.

W tej chwili w całym sławiańskim rejonie trwają zacięte walki. Zmasowany ostrzał artyleryjski prowadzono na Nikołajewkę, a następnie główne siły formacji ukraińskich weszły do wioski, gdzie trwa obecnie bitwa.

Wioska niemal doszczętnie została zniszczona, zaś liczba ofiar zalegających pod stosami gruzu jest nieznana. Poza tym z informacji przekazanych przez lekarzy ukraińscy żołnierze formacji militarnych zabili kolejne dzisięć osób- mieszkańców Nikołajewki w tym 5 dzieci. Wojsko ukraińskie otoczyło szczelnym kordonem wieś i nie pozwala się nikomu ewakuować strzelając do każdego samochodu usiłującego wyjechać z rejonu walk.

W Nikołajewce walczy oddział samoobrony o znaku wywoławczym "Motorola", który ma bronić miejscowości do ostatniego żołnierza. Doniesiono również, że kijowscy puczyści weszli do miejscowości Karłówka, gdzie również trwają walki.

Sam Sławiańsk został w ciągu ostatniej doby ciężko ostrzelany pociskami artyleryjskimi. Niemal doszczętnie zostało zniszczonych kilka budynków mieszkalnych.

Samoobrona pod miejscowością Konstantinówka zestrzeliła ukraiński samolot bojowy Su-25, który spadł koło wsi Deleewka.

Dzisiejszej nocy ukraińskie wojsko, które stacjonuje na wzgórzu Karaczun postanowiło ogniem artyleryjskim stowrzyć wokół swej bazy, z której ostrzeliwuje Sławiańsk i okoliczne miejscowości, strefę bezpieczeństwa. Podczas tego ostrzału jeden z pocisków przypadkowo trafił w mieszczący się nieopodal duży magazyn amunicji powodując jego eksplozję. Straty w ludziach tego ostrzału i wybuchu magazynu z amunicją nie są znane.

Kilka miejscowości leżących na północ od Ługańska zostało niemalże zrównane z ziemią po ostrzale salwami z ciężkiej artylerii i rakiet. Szacuje się, że zostało tam zabitych co najmniej kilkaset osób cywilnych. Wszędzie zalegają gruzy, trupy i dopalają się zbombardowane domy.

Na pograniczu ukrainsko-rosyjskim w okolicy miejscowości Izwarino, gdzie znajduje się przejście graniczne, prowadzony jest przez snajperów ukraińskich formacji zbrojnych i przez ich artylerię ostrzał drogi prowadzącej w kierunku granicy. Strzelają do wszystkich samochodów, których już kilkadziesiąt z martwymi kierowcami i pasażerami zalega koło drogi:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu Stanica Ługańska po wczorajszym zmasowanym ostrzale i bombardowaniu.

*       *       *

Ps.

Jak na razie nie ma- ze zrozumiałych opisanych wyżej względów- więcej filmów dokumentujących to co się tam obecnie dzieje. Dodam, że wczoraj trzykrotnie ostrzelano ekipy telewizyjne przygotowujące relacje filmowe.

++++

Ps. 2

Według raportu z godziny 12:00 czasu lokalnego przekazanego przez głównodowodzącego  siłami samoobrony w rejonie Sławiańska, Igora Strełkowa w miejscowościach: Saurówka, Dmitriewka, Stepaniwka, Saur-Mogiła i Marinowka zginęło w ciągu ostatniej doby ponad 1000 cywili. Dodał, że nie są to dane ostateczne i ilość zabitych cywili może być znacznie większa.

++++

Ps. 3

A tak wygląda to od strony ukraińskich artylerzystów:

Ps. 4

"Dzisiaj rozpoczęły się ćwiczenia morskie różnych sił rosyjskiej Floty Czarnomorskiej z udziałem około 20 okrętów bojowych i statków wspomagających, ponad 20 samolotów i śmigłowców, piechoty morskiej i artylerii przybrzeżnej. Rejon manewrów obejmuje cały obszar Morza Czarnego" – poinformowano w służbie prasowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch.

KOMENTARZE

 • tego już nie da się czytać, spokojnie, mordują jak SS Galizien
  a w Polsce oszołomy ciągle nawołują do ludobójstwa, bić kacapów!

  czy czasem jako naród też nie załugujemy na eksterminację ?

  No i co na to Putin, wycofał się z własnych obietnic. Zapowiedział, że w razie strzelania do cywili stanie za nimi armia czerwona.

  Niestety, jego notowania ciągle spadają.

  Jeśli z tym coś nie zrobi, będzie maił sto majdanów u siebie.
 • Oprócz regularnych walk z armią ukraińską, rozszerza sie także zakres działań partyzanckich.
  Po akcjach w obwodach charkowskim, dniepropietrowskim i chersońskim (wysadzanie wiaduktów, ataki na wojskowe kolumny zaopatrzenia) przyszedł czas na Odessę, gdzie wysadzono budynek administracji wojskowej;
  http://rusvesna.su/news/1404461945
 • Potwierdzają się informacje o tragicznym położeniu Ukraińców oblężonych na lotnisku pod Ługańskiem.
  Z głodu zaczęli polować na bezpańskie psy i koty;
  https://www.facebook.com/southfronteng/photos/a.608496692575623.1073741827.608489642576328/651482434943715/?type=1&theater
  https://www.facebook.com/hashtag/lviv?source=feed_text&story_id=780074132027362
 • @Autor
  Coś okropnego!
  Postaram się po godzinie 21:00 zamieścić Pański tekst w S24.
  Poinformuję i podam link.

  Pozdrawiam.
 • "Demokracja" ukraińska w rozkwicie.
  "Spotkanie" władzy z ludem w mieście Chmielnicki;
  http://www.theguardian.com/world/video/2014/jul/03/ukraine-governor-attacked-by-angry-crowd-in-khmelnytskyi-video
 • Na Węgrzech protestowano pod ambasadą Ukrainy przeciwko kultowi Stepana Bandery
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-wegrzech-protestowano-pod-ambasada-ukrainy-przeciwko-kultowi-stepana-bandery-video
 • spełnia się najczarniejszy scenariusz
  a to co się tam teraz dzieje to efekt działań tzw. doradców wojskowych z Waszyngtonu.
  pokuszę się o małą analize;
  przede wszystkim nie mamy do czynienia z jakąs operacją antyterrorystyczną, tylko regularną wojna z zaznaczoną linią frontu. Wszelakie sealsy, gromy, specnazy sa mocne tylko w przypadkach gdy mają przewage zaskoczenia, przewage liczebną i ognia w danym miejscu (np. budynku, wiosce) a po wszystkim szybciutko spieprzają przygotowanym wcześniej środkiem transportu. Natomiast gdyby tych żołnieży wprowadzić do okopów lub i postawić na przeciw zwykłych poborowych, w sytuacji gdy jedna strona wie o drugiej, to może udało by się im osiągnąć lekką przewage ale nic ponadto. Od kuli giną tak samo, pocisk altyleryjski rozerwie gromowca równie łatwo ja przedszkolaka, bo to nie są wbrew powszechnej opinii supermeni czy robokopy.. Tak wiec kijowska propaganda może sobie to nazywać operacją antyterrorystczną ale sytuacja wygląda inaczej. dalej

  od czasów pierwszej wojny światowej wiadomo, że zdobycie umocnionego i zażarcie bronionego obszaru szturmem przy użyciu samej piechoty i czołgów, jest praktycznie niemożliwe. Zwłaszcza że po IIws nastąpił gwałtowny rozwój łatwej w obsłudze recznej broni przeciwpancernej. Oczywiście były takie próby wystarczy sobie przypomniec pierwszy szturm Groznego i to jak to się wtedy skonczyło dla Rosjan.
  Jedynym rozwiązaniem jest użycie cieżkiej altylerii i lotnictwa, tak żeby przed atakiem odpowiednio "zmiękczyć" teren. I o tym też doskolane wiedzą ci waszyngtonscy doradcy, przerabiali to wielokrotnie w ostatnim czasie.
  ......................................................................................................
  Przykro mi to pisac ale zapowiada się druga Faludża.
  Nie mogę pojąc jak zwykli urkaińscy żołnierze mogą robić coś takiego we własnym kraju (o bandytach kołomyjskiego mi się pisać nie chce, wszystko widać na tym filmiku z granicy). Przecież dobrze wiedzą że pociski artyleryjskie nie wybierają a oni celują tam w osiedla mieszkaniowe...
  Pewnie niektórzy zdezerterują ale rozkazu odwrotu armia raczej nie dostanie z kilku prostych powodów;
  Co niektórzy koledzy wspomnianych waszyngtońskich "doradców" już widzą swoje brudne łapska na ukrainskich złozach gazu łupkowego. Im więcej ludzi przepedzą lub zabiją (dla nich bez różnicy) tym dla nich lepiej;
  Inni ich koledzy z tzw. MFW już sie cieszą z możliwości udzielenia licznych kredytów "na odbudowę" itp. Kredyty te wraz z lichwiarskimi odsetkami będą potem spłacane przez pokolenia, z budżetu państwa czyli z podatków przez zwykłych ludzi..

  Czarno to widzę bo wiem że moja analiza z punktu wojskowego jest prawdziwa. Czarno tez widzę los powstanców i ludności tych miast. Bo chociażby z punktu widzenia demografii czy dostepnych środków, w zestawieniu z tym czy dysponuje druga strona, oni po prostu nie mają szans.
  No chyba ze jednak wejdzie armia rosyjska i przepędzi tych bandytów tam gdzie ich miejsce. Czyli armie co na własny naród reke podnosi do Kijowa i okolic a najemników od kołomyjskiego wiadomo gdzie
 • koniec Putina ?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-pilne-przeklinaja-rosje-2014-07
 • co za propaganda
  Śmiech na sali, coz w kazdym razie może parę faktów o których oczywiście nie napiszecie:
  - Minister obrony tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Igor Striełkow ocenił, że bastion prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, Słowiańsk, zostanie "zniszczony" w dwa tygodnie, o ile Rosja nie podejmie interwencji militarnej lub na rzecz rozejmu.
  -Ukraińskie wojsko zdobyło Mikołajówkę pod Słowiańskiem. Wzięto do niewoli około 50 separatystów
  - Ukraińskie wojska kontrolują 23 z 36 regionów w Donbasie
  Pozdrawiam
 • @batman 20:58:19
  a konkretnie z czego się śmiejesz ?
 • @interesariusz z PL 21:02:25
  tutaj nie znajdziesz żadnej informacji o choćby jednym sukcesie Ukraińskiej armii, zero informacji o mordach dokonywanych przez separatystów. Za to pochwalane są działania takie jak wysadzanie wiaduktów itd w innych regionach Ukrainy. To jest przykre
 • @night rat 21:29:58
  Nas wyzywasz od propagandzistów, a sam co powklejałeś? Zabrakło jeszcze onet.pl i TVN24, szczególnie ta ostatnia stacja słynie z "dziennikarskiej rzetelności", bo hasło ; "cała prawda, całą dobę"(czy jakoś tak) zobowiązuje...
 • @Autor (II)
  Poprosiłem zaprzyjaźnionego blogera, by opublikował Pański tekst. Link:

  http://januszmyszynski.salon24.pl/594454,ukraina-wojna-domowa-04-07-2014r

  Pozdrawiam.
 • @batman 21:09:36
  i to jest śmieszne ?

  Perła w koronie, sól ziemi czarnej,

  czym się różniły powstania śląskie od tych we wschodniej ukrainie ?

  skrzywdzeni ludzie walczą o swoją godność z przemożnymi siłami okupanta.

  Bo ukraińcy za dnieprem są okupantami.

  a o sukcesach ukraińskiej armii trąbią wszystkie główne mendia.
 • @night rat 21:29:58
  coś zniekształcasz sytuację,

  z jednej strony jest ukrańska armia, prawy sektor, gwardia narodowa, a także miejscowi ukraińcy,

  z drugiej powstańcy

  z trzeciej cywile.

  Powstańcy nie mogą mordować cywili, bo dzięki ich poparciu jeszcze żyją.

  tak więc trzeba coś mieć między uszami, aby przekonać innych.
 • @batman 20:58:19
  Następny banderowiec na portalu?

  //tutaj nie znajdziesz żadnej informacji o choćby jednym sukcesie Ukraińskiej armii, //

  Ty "sukcesami" nazywasz wyrzynanie ludności cywilnej?
  Zmień lokal, koleś.
 • @ -----------------------------------------------------------------
  http://beforeitsnews.com/politics/2014/07/ukrainian-president-uses-rand-corporation-plan-in-eastern-ukraine-2634472.html
  ---------------------------------------------------------------------
 • @interesariusz z PL 11:13:29
  JE Putin przygotuje odpowiedź, jak trzeba.
  Proszę pamiętać.
  Rosjanie nigdy nie odpuszczają zdrajcom.
 • @night rat 23:44:09
  Tu proszę jest napisane kto kogo bombarduje, a potwierdza to ten spasiony banderowski wieprz w jakże "fikuśnie" ozdobionej koszulce;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/cywili-zbombardowano-przez-pomylke
  Ps. Kolega obeznany z "naziolami" więc nie muszę chyba objaśniać co zacz?
  Ps.1 Czyżby kresy.pl zostały przechwycone przez agenta "Striełkowa" i stały się "kremlowską agenturą"?
 • Zaangażowanie się Rosji w wojnę stanowi
  dla niej śmiertelne niebezpieczeństwo.
  Jednak posłanie tam ochotników, "ochotników" i sprzętu skutecznego razem z ochotniczymi doradcami, jak S300, ciężkiej artylerii, śmigłowców szturmowych, oraz rakiet dalekiego zasięgu, jest mniejszym obciążeniem.

  Inna opcja, to jakiś zbuntowany generał lotnictwa, który spowodowałby huraganowy atak na siły powietrzne bandytów Kijowa oraz na ich środki rażenia tak, żeby pozostała kupa gruzu.
  Ot jak gen. Żeligowski kiedyś w Polsce.
  Później ewentualnie oburzony Putin mógłby winowajcę skazać na 10 lat więzienia (w luksusie do amnestii), a zdziczały zachód nie może przecież zadąć kary śmierci.
  Zresztą generałów czy pułkowników może być więcej i można przecież zrównać z ziemią przy użyciu artylerii banderowskie baterie.
 • @night rat 21:29:58
  A tutaj jeszcze cała galeria zdjęć ilustrujących sukcesy Ukraińców;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/obrazy-tragedii-foto-18
  Ps. Ciekawe że tych zdjęć nie uświadczysz na tak "opiniotwórczych" portalach onet.pl, wp.pl, czy interia.pl...
 • @night rat 00:26:26
  To wszystko to ratowanie róż, gdy płoną lasy.
  Już lepiej postawiliby bandytom z Kijowa ultimatum.
  Tak jak to robią na całym świecie amerykanie.
  Albo przestaną bombardować ludzi w ich domach i na ich ziemi, albo regularna wojna aż do zdobycia Lwowa i powywieszania bandziorów po krótkim procesie.
  A gdyby uciekli, to spod ziemi ich dostana i powieszą.

  Być może to jest szykowane, tylko na razie zabiegają o zgodę Berlina, Paryża i innych ważniejszych graczy.
  Może nawet Londynu na zasadzie handlu.
  Wydaje się, że nawet polskie władze zmieniają nastawienie.
  Nie dziwota, bo łapy Jarka, Radka i innych cymbałów właśnie spływają lepką krwią mordowanych dzieci.
 • @night rat 00:46:53
  Nie szkoda ci czasu na obronę tej swołoczy?

  Putin byłby głupi i podły jakby swoim nie pomagał. Tak ciężko to zrozumieć?
 • @night rat
  Obie strony uprawiają propagandę. Tak jest przy każdym konflikcie. Dlatego tak ważne są bezpośrednie relacje. Żyjemy w czasach gdy prawie każdy ma kamere, choćby w telefonie czy aparat fotograficzny i całe szczęście bo tak łatwiej dotrzeć do prawdy. Pozatym dobrze jest takie bezposrednie relacje skonfrontować sobie z tym co mówi jedna i druga strona. A w przypadku tego konfliktu, przepraszam bardzo ale to ukrainska strona łże jak najęta. Przykłady
  1000 zabitych separatystów w ciągu doby. Wiadomośc bodajże z wczoraj. Proszę pokazać. Link jakiś? jakoś kiedy rozstrzelali samochód z rannymi koło lotniska bardzo chętnie pokazywali ciała. A tutaj, chociaż jeden?
  Za to zdjeć zabitych cywilów widziałem w ostatnich dniach aż nadto.

  kolejny 200, 300 ostatnio 150 zabitych separatystów i 2-3 naszych. Takie informacje z Kijowa płyną codziennie. W to to chyba tylko kompletny idiota uwierzy. Polecam poczytać sobie o wcześniejszych konfliktach np; bałkany (b.podobne). Takich gdzie nie ma już propagandy obu stron za to są rzeczowe analizy i wnioski. Prawda jest taka, że gdy nie ma znaczącej przewagi technologicznej (a tu nie mamy usa kontra husajn) straty obu stron są mniej więcej takie same, ze wskazaniem na większe dla strony w danym momencie atakującej!!! Tymczasem ten cały prezydent twierdzi ze stosunek jest 50-100 do jednego na jego korzyść, przy czym przeciwnikiem są doskonale wyposażeni i wyszkoleni agenci wojskowych służb specjalnych a po jego stronie walczą poborowi i ochotnicy z majdanu. Gdyby tak było jak mówi ten łgarz, w warunkach wojny pozycyjnej straty separatystów były by co najmniej nieco mniejsze niż jego własne. Dodając do tego że to strona rządowa jest głównie stroną atakującą.....

  Co do użycia broni cieżkiej, altylerii, czołgów. Separatyści na pewno mają kilka, zdobytych lub "pożyczonych" od Rosjan (na 100% mają moździerze - widziałem filmik) Tylko że oni walą głównie po pozycjach armii w polach czy na drogach. Natomiast armia wali głównie po centrach miast i wiosek kompletnie w d. mając ludnosć cywilną. a nawet gorzej bo jak widać na jednym z filmów w tym artykule jeszcze strzelają do cywili starających sie uciec!!

  I jeszcze jedno na koniec odnosnie wniosków z analizy tego co mówią jedni i drudzy. Jak armia ukrainska brała w d. w ubiegłych tygodniach to ich politycy bez przerwy bełkotali o nowych fazach operacji itp. obecnie zaczeli używać na masową skale altylerii. Siłą rzeczy teraz to rebelianci biorą w d. Tylko że ci drudzy wcale temu nie zaprzeczają )co widać po słowach tgo Striełkowa czy jak mu tam). Już chociażby z tego ostatniego akapitu można sobie wyrobić pogląd kto jest bliższy mówienia prawdy w tym konflikcie

  I jeszcze odnośnie Twoich zarzutów stronniczosci tej strony. To prawda, że podaje sie tu głównie informacje od strony separatystów, sam to zauważyłem. Za to są one podparte konkretnymi linkami i przedewszystkim filmami.
  Natomiast pragne zauważyć, że to co podają media tzw. głównego nurtu typu tvn, tvp, onet to jest czyste powtarzanie tego co powiedziano w Kijowie. Żadnych analiz, prób konfrontacji z tym co mówi druga strona. Rzetelności dziennikarskiej 0!! A filmiki które umieszczają np na tvn24 są albo nie na temat i sprzed tygodnia. Albo manipulacją typu pokazywanie cierpiących ludzi i zniszczonych budynków bez słowa!! komentarza kto w tej konkretnej sytuacji strzelał.

  pozdrawiam i życzę wiecej obiektywizmu
 • chora strona
  Rosja wysyła czołgi i inny sprzęt na Ukrainę, wszystko koordynują rosyjskie służby, nie wiem jak można popierać coś takiego. Nawet wielu czeczeńców walczy dla separatystów ze względu na pieniądze, które mogą zarobić. Separatyści zasłaniają sie podczas walk cywilami, więc rzeczywiście to armia ukraińska jest taka zła. Inne media podają informacje jeśli ginie wielu zolnierzy ukrainskich, ale rowniez jesli zostanie odbite jakieś strategiczne miejsce przez ukraincow. Tutaj natomiast widzimy tylko jedną stronę i to podawaną w kłamliwy sposób. Przykre jest, że autor tej strony posługuje się hasłem: Prawda zawsze zwycięża.
 • @xes23 00:56:58
  wreszcie jakiś komentarz, który jest naprawdę porządnie napisany i ma solidne argumenty. Faktycznie z tym 1000 zabitych terrorystów to jest przesada i to gruba, ale generalnie to jeśli chodzi np. o bitwę pod Jampolem gdzie separatyści odnieśli duże straty to poparte to było wypowiedzią Striejkowa. Naprawdę polecam obserwowanie: strony euromajdanu na facebooku. Tam wszystko jest przedstawione najbardziej obiektywnie i nie znajdziesz tam informacji o 1000 zabitych, ale realne liczby. Pozdrawiam
 • tak samo referendum na Krymie
  Nie róbmy sobie jaj, frekwencja jak i wynik który został podany jest niemożliwy, zostało to wszystko strasznie sfałśzowane, a obecnie wiele ludzi na Krymie poddawanych jest represjom. Naprawdę super nie ma co.
 • Panie "ADNOVUM"!
  Spodziewaj się pan w najbliższym czasie wizyty "smętnych panów" których zawiadomią zatroskane "patryjoty", batman i night rat. Ciekawe jaki powód interwbcji podadzą ? Bo że "strona jest chora" to nawet w "tuskolandii" nie przejdzie...

  Pozdrawiam
 • @night rat 01:01:04
  A kto rozpoczął tę zadymę? Putin?
  Został wywołany do tablicy.
  To, że to kawał mendy nic nie zmienia.

  No chyba, że było inaczej to mi opowiedz.
 • @night rat 00:56:05
  Dlaczego mają się poddać nielegalnym, zbrodniczym władzom z tradycjami w okrutnym mordowaniu ćwiczonym na Polakach.
  Czy nie byłoby tak, że zdychaliby z głodu, a ci, którzy by protestowali ginęliby w katowniach bojówek banderowskich???
  Poza tym tu nie chodzi o jakiś Donbas czy Sławińsk.
  Tu chodzi o wciągnięcie Rosji w wojnę.
  Ja tam nie wiem, ale mówią, że Rosja jeszcze rok temu była zagrożona rozpadem i lokalnymi wojnami domowymi.
  Rosja jest słaba, za słaba, by się przeciwstawić szatanom zjednoczonym.
  Ale Rosja relatywnie rośnie w siłę, krzepnie - Chiny znacznie szybciej.
  Natomiast szatany zjednoczone idą w dół, słabną z każdą godziną.
  Ponieważ przewaga militarna nad Chinami jest ogromna, a poza tym trzymają Chińczyków za mordę przez biliony dolarów w chińskich aktywach, to wzięli się za Rosję.
  Jeszcze silniejszą od Chin, równorzędną (a może więcej) w broni strategicznej i wyraźnie słabszą w broni konwencjonalnej (nie ze względu na technikę, tylko na ilość środków).

  I właśnie w interesie wplątanych bez sensu w 100 wojen i ruchawek Amerykanów jest wplątać w coś takiego Rosję, by przestała się umacniać, by wznowić tendencje destrukcyjne i rozpadowe, zmusić do wydatków na zbrojenia konwencjonalne.
  Przy okazji zmusić Europę, to jest takie państwa jak Polska, Rumunia, Niemcy, Szwecja, itp.
  No i może uda się do Europy opchnąć trochę produkcji zbrojeniowej, chyba jedynej, której nie przenieśli jeszcze do krajów taniej siły roboczej dla wielkich zysków.

  Nie wiem, jak z Rosją jest teraz, ale nie sądzę, by zażegnała możliwość rozpadu i destabilizacji.
  I jeszcze tylko im wojny potrzeba z Ukrainą, by przestać istnieć.
 • @batman 01:09:05
  Mam alergię na banderowców.
  Już ci to chyba mówiłem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:38:06
  Proszę się nie martwić, u mnie w rodzinie mamy ją od trzech pokoleń...

  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 22:11:17
  Dzięki serdeczne!

  Przeczytałem z uwagą tamtejsze komentarze i z przykrością muszę stwierdzić, to co już wcześniej zauważyłem, w innych mediach- agresywna aktywność agentury usraelsko-banderowskiej daje bardzo dużo do myślenia.

  Proszę zwrócić uwagę choćby i tu na pewne komentarze, które jasno widać, że są pisane na konkretne zlecenie.

  Wojna propagandowa trwa i to jest jedna z przyczyn, że ludzie są podzieleni i nie mogą dojść do wspólnego konsensusu, na czym my wszyscy po równo tracimy, a oni tylko zyskują.

  Pozdrawiam.
 • @AlexSailor 23:37:01
  Słuszna uwaga. Jednocześnie proszę zwrócić uwagę, że dzięki większości polskich sprzedajnych polityków my jako naród i kraj stoimy po niewłaściwej stronie, za co już ponosimy dość znaczne koszty, ale oby nie skończyło się to jeszcze bardziej przykrymi konsekwencjami.

  Pozdrawiam.
 • @night rat 23:44:09
  "..agenta 'Striełkowa'" - masz na to dowody, że on jest agentem?
 • @night rat 02:42:00
  //...nie potrafię znaleźć jasnego początku i jeszcze dowieść, kto zaczął,//

  To faktycznie masz problem. Zresztą cały misterny wywód dowodzi, ze powinieneś zająć sie raczej komiksami a nie polityką. Zwłaszcza światową.
  Ale czytaj uważnie teksty na neonie (bo w mediach ściekowych ich nie znajdziesz) a z pewnością czegoś się dowiesz i nauczysz.
  Trzymam za ciebie kciuki.
 • @night rat 23:54:43
  "Czy wszystkie państwa na świecie zmówiły się, by wyrżnąć powstańców..."- otóż wszystkie państwa tzw. wolnego świata dały wolną rękę banderowcom na dokonanie tam zbrodni ludobójstwa. Dowodem na to jest brak reakcji wszelkich możliwych instytucji tak bardzo zatroskanych nad przestrzeganiem prawa, standardów demokratycznych i sprawiedliwości (chociażby nasza partia od sprawiedliwości i prawa), polityków którzy usta mają pełne podobnej treści frazesów no i oczywiście prasa zachodnia, która na ten temat milczy jak grób.
  Proszę wzt. przypomnieć sobie ten jazgot, rejwach i ujadanie wszystkich możliwych sił w temacie łamania prawa przez reżym Kadafiego, Sadata, Husajna itd, itp.- które zresztą były oparte na urojonych lub sprokurowanych faktach.
  Wniosek z tego jest taki, że świat zachodu posługuje się obroną prawa i zasadami demokracji jako bronią, jednocześnie te podwójne standardy działają wybiórczo, gdzie zbrodnie zachodu nie są zbrodniami, zaś często urojone zbrodnie wrogów zachodu są uważane za arcy-zbrodnie.
 • @mania przepraszania 01:30:38
  Wielonickowiec już nie raz otwartym tekstem straszył mnie służbami i to nie raz, oskarżając mnie o działanie na szkodę interesu Polski.
  Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że na tego typu oskarżenie pozwala sobie ktoś kto po 68 roku wyemigrował z Polski i kieruje swe oskarżenia spoza jej granic.

  Pozdrawiam.
 • Nie ma żadnej dyskusji
  Banderowskie nazistowskie robactwo tworzące obecny patologiczny "rząd" w Kijowie wysuwa roszczenia terytorialne wobec Polski.
  Banderowskie robactwo nigdy nie cofało się przed dopuszczaniem się najbardziej zwyrodniałych zbrodni na bezbronnych.

  O czym tu k. w ogóle mowa ?
  O czym tu można dyskutować ?

  Im więcej banderowskich rezunów wyślą do piekła powstańcy w Donbasie, tym mniej roboty pozostanie dla nas za rok , za dwa , za trzy.
  Jest pewne jak amen w pacierzu że nazistowska dzicz rządząca dziś we Lwowie, w Równem, w Tarnopolu, zwróci się przeciw Polsce kiedy tylko uzna że nadeszła stosowna okazja.

  Ludzie którzy tam nie byli i nie oglądali nazistowsko-rezuńskiego "sieg heil" na własne oczy w biały dzień na ulicach Lwowa, w ogóle nie powinni zabierać głosu w tej sprawie.
 • @Ptasznik z Trotylu 08:49:17
  Nic dodać nic ująć, sama prawda. Pozdrawiam!
 • @night rat 23:54:43
  zaprzeczam, chociaż nie wykluczam benderowskiej agentury wśród powstańców.

  Wojsko ukraińskie nie walczy z cywilami, bo oni są bezbronni, po prostu morduje ich masowo jak insekty.

  Powstańcy dotąd nie zaatakowali Kijowa. Nie mają dostępu do "nieswojego" terenu.

  Każdy Ukrainiec, który głosował na prawy sektor, Tymoszenko, czy Poroszenko, to albo banderowiec, albo bezmózgowiec.

  Wszystkie państwa świata to za dużo powiedziane, ale taka np. Polska chętnie mordowałaby ukraińskich "indian" w celu oczyszczenia z tubylczej ludności terenów przyszłego szczelinowania.
 • @fretka 11:58:27
  najciekawsze, że te wszystkie gardłujące lemingi w ogóle nie zdają sobie sprawy, że to one idą na rzeź.

  Nasi umiłowani przywódcy sobie poradzą, chociażby w schronach w Denver, lub gdzieś bliżej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej