Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 06.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przewodniczący ukraińskiej Wierchownej Rady, Aleksander Turczynow nazwał wczorajszą operację odzyskania kontroli nad Sławiańskiem przełomowym momentem.

„Dzisiaj nastąpił przełomowy moment w walce z terroryzmem na wschodzie naszego kraju. Separatyści próbowali zamienić Słowiańsk w symbol walki przeciwko naszej Ojczyźnie, lecz to właśnie miasto stanie się symbolem zwycięstwa niepodległej Ukrainy nad rosyjskimi najemnikami i terrorystami” - powiedział Turczynow.

Te słowa Aleksander Turczynow wypowiedział po tym jak główne siły samoobrony wycofały się ze Sławiańska, Nikołajewki a następnie z Kramatorska zajmując nowe pozycje obronne w Gorłówce i Doniecku:

„W Słowiańsku i Kramatorsku ukraińskich wojskowych nie ma. W związku z tym siły zostały przegrupowane - część sił wyruszyła do Gorłowki, a część - do Doniecka” - poinformowali wczoraj późnym popołudniem członkowie ruchu oporu.

Kramatorsk został opuszczony przez samoobronę ze względu na zagrożenie zbombardowania miasta przez kijowskie lotnictwo, aby nie narażać życia cywilów.
Członkowie sił samoobrony wycofali się ze wszystkich punktów kontroli, a główne siły wyruszyły kolumną do Doniecka. Przez cały dzień nad miastem latały samoloty wojskowe, bojownicy DRL spodziewali się nalotów i w rezultacie postanowili oddać miasto.

Do opuszczonych przez siły samoobrony miast zaczęły wkraczać wojska ukraińskie:


"W tym samym czasie siły samoobrony w Doniecku zaczęły wzmacniać obronę miasta" – o czym poinformował rzecznik prasowy Donieckiej Republiki Ludowej.

Zgodnie z jego słowami, „nie ma doniesień o wtargnięciu ukraińskich wojsk rządowych do miasta”.

Jednocześnie biuro prasowe DRL potwierdziło, że ukraińskim żołnierzom udało się zająć Kramatorsk, Nikołajewkę i Słowiańsk, skąd do Doniecka kilka godzin wcześniej przybyła kolumna sprzętu wojskowego i pojazdów z członkami milicji ludowej.

Oczywiście te przegrupowania wojsk nie wstrzymały działań bojowych toczących się nadal na południowo-wschodnich rubieżach Ukrainy.

I tak w ciągu ostatniej doby trafiło do ługańskich szpitali około 80 rannych w wyniku ostrzału atryleryjskiego cywili. Ogień ukraińskiej artylerii koncentrował się na osiedlu Bolszej Wergunki.

Wczoraj wieczorem ukraińskie siły zbrojne usiłowały przy pomocy czołgów zdobyć Krasnyj Jar, ale atak został odparty.

W odpowiedzi na to ukraińskie wojska ostrzelały rakietami "Grad" pozycje zajmowane przez siły samoobrony. Po tym zmasowanym ostrzale rakietowym wróg ponownie próbował wyprzeć siły samoobrony z rejonów Krasnego Jaru, Metalist i Aleksandrówki ale wszystkie ataki zostały skutecznie odparte. Ukraińcy stracili w wyniku tych walk dwie haubice i około 30 żołnierzy.

Ze swej strony siły samoobrony przeprowadziły udaną operację ataku na zajmowany przez ukraińskie wojsko terenu ługańskiego lotniska cywilnego. Atak przeprowadzono za pomocą ostrzału moździerzowego oraz rakietami "Grad". W wyniku tego zniszczono znajdujące się tam: samolot IŁ-76, opancerzony wóz bojowy BRT-7, jedno działko przeciwlotnicze Zu 23-2, pięć samochodów ciężarowych i zlikwidowano około 100 żołnierzy.

Toczyły się również walki o wzgórze Saur-Mogiła, które znajduje się obecnie w rękach separatystów. Zniszczono tam ogniem z haubicy: jeden czołg, zlikwidowano ukraińskiego snajpera oraz ponad 70 % stanu osobowego batalionu "Azow", a więc 288 ludzi z liczącego 320 członków batalionu.

Przypomnę, że batalion "Azow" jest finasowany przez Igora Kołomojskiego- właściciela Privat Banku, a więc batalion ten tak naprawdę finasują klienci banku Kołomojskiego.

Przypomnę, że członkowie tego batalionu jako przysięgi używają skróconej wersji "Modlitwy ukraińskiego nacjonalisty", będącego przysięgą członków banderowskich organizacji militarnych OUN i UPA.Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu moment podnoszenia w dniu wczorajszym ukraińskiej flagi nad budynkiem Obwodowej Rady w Kramatorsku.

*     *     *

Ps.

Na niektórych obszarach w pobliżu Słowiańska i Kramatorska trwają walki. Ukraińska artyleria wznowiła ostrzał.

Pozostawione w Sławiańsku i Kramatorsku małe oddziały samoobrony zaatakowały w nocy i dziś rano siły ukrainskie. Ukraińskie wojsko zaskoczone atakami ze wszystkich kierunków zaczęło ponownie prowadzić chaotyczny ostrzał przedmieść Sławiańska i Kramatorska. Wśród członków ukraińskich formacji zbrojnych jest już kilku zabitych i rannych.

Ps. 2

Ukraińska atryleria ostrzelała dziś w południe dworzec autobusowy w centrum Ługańska:

*     *      *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc,

6.   www.youtube.com/watch.

6.   www.youtube.com/watch.
 KOMENTARZE

 • *1
  Rezun czy też ich zwolennik z V Kolumny?

  :))))))))
 • @AdNovum 11:55:13
  Moze "Zmech", czyli "Renger" , bowiem trzeba byc" zalogowanym" , oraz zaprogramowanym POPiS Usrael , zeby obdarowywac taj hojnie ..
  Pozdrawiam ...
 • @AdNovum 11:55:13
  Dałem "5", by podwyższyła się średnia (i nie tylko z tego powodu).

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:55:13
  Także ode mnie 5! Pzdr!
 • "moskiewska" agentura w stanach coraz śmielej sobie poczyna
  http://interesariusz.neon24.pl/post/110769,ukrainskie-wladze-przeprowadzaja-czystki-etniczne
 • @interesariusz z PL 13:55:20
  Czytałem.
  Cóż dodać można do tego?
  Demokracja zaczyna przeradzać się demokratyczny-socjalizm.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:11:59
  Dzięki!

  i

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 12:45:45
  Dzięki!

  Mnie w tym stawianiu najniższej oceny zastanawia po co oni to robią?

  Czyżby to było takie bezsilne i jednocześnie złośliwe odreagowanie na prawdę, która im nie pasuje?

  Na niewiele się to jednak zda, bo rzeczywistość jest taka jaka jest i od tej prawdy nikt nie ucieknie, ale nie potrafią zrozumieć tego, ci którzy żyją w świecie kłamstwa i tylko taki pokręcony świat wartości akceptują, bo inny im po prostu burzy spokój sumienia (oczywiście mam tu na myśli wypaczone sumienie, które w swej istocie nim nie jest).

  Pozdrawiam.
 • @babaraba 12:43:48
  Kto by to nie był ale przez swoją bezsilną złość, gdy tak alergicznie reaguje na prawdę, po prostu mnie rozbawia.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:14:22
  Pisze Pan: "Mnie w tym stawianiu najniższej oceny zastanawia po co oni to robią?" - Ale i tam ma Pan (ja też) wysoką średnią, co świadczy o tym, że przeważają Czytelnicy, doceniający Pański wysiłek.
  Przed chwilą powieliłem Pański tekst wraz z linkiem do oryginału:

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/594711,ukraina-wojna-domowa-06-07-2014r

  Myślę, że w S24 jest pewien odsetek Czytelników, którym należy się porządna informacja.

  Pozdrawiam.
 • Gwiazdki
  A ja nie mogę oceniać postów.
  Czy mi się coś poprzestawiało w ustawieniach?
  Może jakiegoś bana dostałem od Admina, czy Gwiazdki jeszcze są?
 • @AdNovum 14:15:33
  Te "osobniki" daja 1* wszystkim, ktorzy pisza pozytywnie o powstancach z Noworosji. Nie wiem jednak, czy to z przekonania ( tacy POPiSowo myslacy istnieja), czy to zadaniowcy, ktorzy "ciezko" zarabiaja na zycie pilnie obserwujac wszystkich, ktorzy pisza inaczej niz urzedowe lzemedia ...
  Pozdrawiam .
 • Niestety, ale kiepsko to wszystko widzę.
  Mam wrażenie że im sie wszystko rozsypuje, a Striełkow przebija sie do granicy. Trzeba poobserwować co sie będzie działo przez kilka dni...

  Pozdrawiam
 • O co chodzi kijowskiej juncie dokonującej z premedytacja ludobójstwa na własnym narodzie na wschodzie Ukrainy ?
  Im tj. syjonistycznym marionetkom z Kijowa chodzi o wywiązanie się z umowy zawartej 24 stycznia 2014 r. z żydoamerykańskimi koncernami Chevron i Shell na wydobycie gazu łupkowego na olbrzymiej powierzchni 788600 ha wschodniej Ukrainy oddanej im do dyspozycji, gdzie ma być wywierconych do 140 tysięcy studni do szczelinowania. Zważywszy na to , iż Ukraina posiada 27 % czarnoziemów całej planety Ziemia należy stwierdzić, iż jest to największa zaplanowana katastrofa ekologiczna.

  Przy tym koncerny nie interesują ludzie, którzy tam dotąd zamieszkiwali, ani też infrastruktura społeczno-gospodarcza tj. fabryki, szkoły , szpitale itd. , czy też istniejące na tym terenie dziedzictwo kulturowe. Dla nich liczy się tyko ziemia , by mogli tam wejść ze swoim sprzętem.

  Głupi ukraiński naród uczestnicząc w tej grze po stronie kijowskiej junty sam sobie kopie grób.

  Na oczach całego świata pod legendą obrony "wolności i demokracji" rękami samych Goim sterowanymi przez syjonistów i ich marionetki niszczone są na wschodzie Ukrainy kolejne miasta, metodycznie kwartał po kwartale , dokonywane są na bezbronnej ludności akty terroryzmu i ludobójstwa. Przygotowywana jest ludzkości na Planecie Ziemia wielka katastrofa ekologiczna.


  Historia lubi się powtarzać. Przed II wojną światową dokładnie te same siły doprowadziły do jej wybuchu. Ludzkość świata milcząc teraz wobec tej kolejnej zbrodni daje dowód temu, iż niczego się dotąd nie nauczyła.


  http://3rm.info/48644-olga-chetverikovadonbass-grandioznaya-etnicheskaya-chistka-russkogo-i-russkoyazychnogo-naseleniya.html


  https://www.youtube.com/watch?v=avDVZDgN8IA
 • @AdNovum 11:55:13
  Co tam gwiazdki. Jak można wspomagać powstańców? Są jakieś namiary pod nie którymi relacjami newsanna na YT ale chyba nie o to mi chodzi. Konsul FR z Krakowa byl bardzo ostrożny :) Nawet jeżeli przegrają tą bitwę to przecież będą chyba nadal nie mam walczyć nadal z faszystami. Walczyć też dla nas. Pzdr
 • @babaraba 18:24:56
  http://www.youtube.com/watch?v=AZVZTsDxFcA
  Filmik jak we Francji przedstawia sie przejecie slowianska przez kijowska junte ..
  Pozdrawiam
 • @babaraba 21:12:42
  http://www.youtube.com/watch?v=jFCwsuCZpFI
  To zas wersja "angielska" wydarzen .
 • @AdamPL 19:43:31
  Oni tą bitwę już wygrali bo pokazali światu czym jest tak naprawdę ta "demokracja" w wydaniu usraelaskim.

  Pozdrawiam.
 • @babaraba 21:17:21
  Dzięki za oba filmy. Warto zobaczyć jak te sprawy przedstawiają w innych krajach mianujących się demokratycznymi.

  Pozdrawiam.
 • @detektywmjarzynski 19:03:18
  Im nie chodzi tylko o gaz głupkowy, bo oni grają o całą stawkę- im chodzi o świat.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 18:30:31
  Na oceny jeszcze jest za wcześnie. Sądzę, że najbliższych kilka tygodni pokaże kto wygrał a kto przegrał tą wojnę.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej