Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 07.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po "wyzwoleniu" przez siły rządowe Sławianska natychmiast przystąpiono do aresztowania mężczyzn w wieku 25-35 lat. Jeszcze w sobotę wieczorem zebrano wszystkich funkcjonariuszy milicji porządkowej i wywieziono w nieznanym kierunku.

 

 

 

 

 

 

 W Sławiańsku liczącym w sumie 117 tys mieszkańców znaleziono tylko 12, którzy zechcieli wystąpić w roli witających ukraińskie wojska:

Jak widać nie było hucznego powitania sterroryzowanych wcześniej przez "moskiewskich najemników" mieszkańców Sławiańska, a nawet ta garstka, którą widzimy na filmie, nie witała wyzwolicieli naręczami kwiatów i bramami powitalnymi.

Ukraińska organizacja paramilitarna tzw. gwardia narodowa, chodzi tu o jeden z jej batalionów "Kijów-1", który ogłosił na Facebooku, że rozpoczął polowanie na ministra obrony Donieckiej Republiki Ludowej, Igora Girkina znanego jako Igor Striełkow:

„Od dzisiaj batalion >>Kijów-1<< rozpoczyna na ciebie polowanie. Znajdziemy cię. I kiedy to zrobimy, poniesiesz pełną odpowiedzialność”
 

No cóż: każdy przecież ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, ale czy polowanie na Striełkowa prowadzone przez dowódcę batalionu "Kijów-1", Jewgienija Diedieja za pomocą Facebooka wystraszy Striełkowa to jest bardzo wątpliwe.

Przy okazji interesujące jest czy ci, którzy wydali rozkazy oraz ci, którzy je wykonali z pełną premadytacją popełniając liczne zbrodnie wojenne wobec ludności cywilnej w czasie prowadzonych działań militarnych tzw. "operacji antyterrorystycznej" na południowo-wschodniej Ukrainie również zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej przed międzynarodowym trybunałem sprawiedliwości?

Ale powracając do ralacji z frontu ukraińskiej wojny domowej, otóż w dniu wczorajszym biuro prasowe ukraińskiego MSW powołując się na pełniącego szefa resortu Arsena Awakowa wydało komunikat według, którego ukraińskie siły zbrojne nadal będą realizować opracowany wcześniej plan "operacji antyterrorystycznej":

„Otrzymaliśmy i realizujemy plan operacji, który opracował Sztab Generalny. Będziemy poruszać się naprzód każdego dnia”

Mimo tego komuniaktu wczoraj wojska ukraińskie nie posunęły się do przodu nawet o krok. Tak więc; czyżby znów ogłoszono czcze przechwałki, które z realnie istniejącą sytuacją nie mają nic wspólnego, tym bardziej, że zgodnie z tym planem postanowiono wprowadzić pełną blokadę miast: Ługańska i Doniecka?

Czas da na to pytanie odpowiedź.

Natomiast co realnie zrealizowała- z zapowiadanych buńczucznie planów- wczoraj ukraińska armia?

Otóż dokonano kolejnego nalotu bombowego samolotami Su-25 na przedmieścia Ługańska w dzielnicy Metalist. Celem ukraińskiego lotnictwa wojskowego była likwidacja stanowisk ogniowych sił samoobrony, w których rozmieściły one moździerze. Operacja ta nie przyniosła spodziewanego efektu, gdyż moździerze jak i siły samoobrony zostały wcześniej wycofane w inne miejsce. Ostrzelano też ogniem artyleryjskim miejscowość Krasnodon, gdzie zniszczono kilka prywatnych domów oraz poważnie uszkodzono cerkiew.

W dniu wczorajszym siły ukraińskie dokonały także ostrzału artyleryjskiego dworca autobusowego w Ługańsku, wywołując tam pożar. Nie odnotowano strat w ludziach.

Ponad to na ulicach Ługańska w obszarze centrum miasta toczyly się walki ze specjalną grupą ukraińskich wojsk, których celem najprawdopodobniej było zajęcie biura rekrutacyjnego, gdzie stacjonuje doborowy batalion "Zarja" sił separatystycznej samoobrony. Atak ten się nie powiódł.

W Kramatorsku żołnierze ukraińskich formacji militarnych dopuściły się licznych kradzieży, poinformował o tym fakcie burmistrz Kramatorska Andrei Pankow:

"Po zakończeniu przez ukraińskie wojska aktywnej fazy zajmowania miasta odnotowano liczne przypadki grabieży"

Nadal- pomimo wycofania się sił głównych milicji ludowej z Kramatorska i Sławiańska- trwał ostrzał artyleryjski przedmieść tych miast.

Dla potralu Lifenews udzielił wywiadu przewodniczący Rady Najwyższej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin.

Wyjaśnił cel wycofania sił samoobrony ze Sławiańska i Kramatorska tym, że dalsze utrzymywanie tam obrony narażało coraz bardziej ich mieszkańców na kosekwencje ostrzału artyleryjskiego oraz na bardzo trudne warunki bytowe spowodowane celowym uszkadzaniem linii energetycznych i głównego wodociągu przez wojska reżymowe.

Uważa ponad to, że obecna sytuacja humanitarna w mieście jest bliska katastrofy, tym bardziej, że ostatni wodociąg doprowadzający wodę pitną do Sławiańska- już po opuszczeniu miasta przez siły samoobrony- został uszkodzony. Tak więc mieszkańcy całkowicie zostali pozbawieni dostępu do wody bieżącej

Na koniec poinformował, że:

"Według moich informacji, po wkroczeniu do miasta (Sławiańska- dopisek mój), ukraińscy żołnierze dopuszczają się masowych grabieży. Teraz następuje niszczenie ludności cywilnej w wyniku naruszania wszelkich norm moralnych i zasad postępowania. To co tam się obecnie dzieje można nazwać zwyrodnieniem. Wojska ukraińskie postępują gorzej niż Niemcy"

Uzupełnił, że informacja o tym, iż miejscowi urzędnicy witali w Karamatorsku żołnierzy ukraińskich kwiatami jest zwyłą fikcją stworzoną na potrzeby kijowskiej propagandy, gdyż wojska te nawet w czasie zawieszenia broni kontynuowały przeciwko ludności cywilnej operacje militarne.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu siły samoobrony w dniu wczorajszym na ulicach Doniecka.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   lifenews.ru/news/136092,

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Tylko "5", bo nie ma "6".
  Pańskie relacje są bardzo porządne i uczciwe, i nieporównywalne z innymi sprawozdaniami. Zwrócę na to uwagę w S24.

  Pozdrawiam.
 • nie ma sobie co kpić z banderowców
  "Tak więc; czyżby znów ogłoszono czcze przechwałki, które z realnie istniejącą sytuacją nie mają nic wspólnego,"

  przy biernym gapiostwie całego świata czystka etniczna, a tak po prawdzie nie tylko etniczna, trwa.

  Świat cofnął się do drugiej wojny światowej. Pożoga będzie się tylk rozszerzać.

  Wszystkim się zdaje, że nam ludobójstwo nie grozi. Lepiej się módlmy, skoro nic nie robimy.


  http://interesariusz.neon24.pl/post/110769,ukrainskie-wladze-przeprowadzaja-czystki-etniczne

  http://interesariusz.neon24.pl/post/110804,politycy-czasem-przepraszaja
 • Czyzby samoobrona Ługańska zdobyła sprawnego Su 25?
  http://lifenews.ru/news/136128
  http://rusvesna.su/news/1404730831
  Dalsze pogłębianie "procesów demokratycznych" w Kijowie. Porachunki "sotni" na Majdanie;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/strzaly-na-majdanie-nocna-akcja-niezidentyfikowanych-sil
 • @mania przepraszania 15:47:39
  Ta wiadomość już jest potwierdzona.

  Od jutra samolot Su-25 będzie służył obronie miasta Ługańska, będąc jednocześnie pierwszym nabytkiem powołanych w dniu dzisiejszym wojsk lotniczych ŁRL.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:51:34
  W związku z opisanymi powyżej wydarzeniami w Kijowie, ciekawi mnie jeszcze jedno. Czy Poroszence na rekę jest szybkie wygaszenie konfliktu na wschodzie kraju? Coraz wyraźniej słychać głosy z mediów zachodnich i ukraińskich że pod bokiem Poroszenki pojawiła sie "radykalna opozycja", czyli ta tzw.partia wojenna. Widząc bezradność w stosunku do "siczy majdanowej" koczującej w centrum Kijowa, ciekawi mnie co sie stanie jak "spłyną" tam ze wschodu te wszystkie "freikorpsy" tzw.gwardii narodowej...

  Pozdrawiam
 • @fretka 16:22:21
  Szkoda, że wcześniej dokumentacji tej zbrodni nie zrobiły siły rebelianckie.
  A może jednak są jakieś dokumenty potwierdzające fakt dokonania zbrodni na swoich ludziach przez ukraińskie formacje zbrojne?

  Pozdrawiam.
 • @fretka 16:22:21
  Ps.

  Inną przyczyną rozkopania tych zbiorowych mogił może być to, że dołożą oni tam ciał zabitych cywili, którzy zostali zlikwidowani po wejściu ukraińskich sił zbrojnych do Sławiańska.
  Proszę zwrócić uwagę, że nie wiadomo dokąd wywieziono kilkudziesięciu milicjantów ze służb porządkowych oraz jak wiadomo zlikwidowano ponad 20 ludzi podejrzanych o pomaganie i współpracę z siłami samoobrony.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:40:06
  Nie jest mu to na rękę, podobnie jak tym, którzy nim sterują.
  Ukraina ma płonąć destabilizując Europę.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:55:52
  "Freikorpsy" w Kijowie chyba "rozkręciły sie " na dobre. Ciekawe czy za niedługo nie zaczną oblegać Poroszenki w jego pałacu, a "działania antyterrorystyczne" nie przeniosa się ze wschodu do Kijowa;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/znow-strzelaja-na-majdanie-video
  Ps. Tak to jest jak bezmyślnie uzbraja sie lumpenproletriat i daje takiej rozbestwionej tłuszczy poczucie władzy...
 • ...........
  wreszcie jakiś w miarę normalny artykuł z mediów "głównego nurtu". Nawet rzetelny pod kontem analizy wydarzeń (choć oczywiście stronniczo ale nie czepiajmy się wszystkiego) i podparty zdjeciami i filmikami. Z wrazenia aż podam linka
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/odwrot-na-z-gory-upatrzone-pozycje-czy-ucieczka-co-zostalo-separatystom,447229.html

  Z drugiej strony to po ostatnich sukcesach Kijowa łatwiej im jest po prostu pisać. Wcześniej biedactwa skazane były na powtarzanie kijowskiej propagandy, gdyż wiele informacji po prostu by nie przeszło przez redakcję.
  Aha oczywiście dalej ani słowa o tym co ukrainska armia "zafundowała" cywilom. Jest tylko taka figura;
  "Stosowanie ciężkiego sprzętu ma jednak poważne wady. W sposób nieunikniony wzrośnie skala zniszczeń wywoływanych przez starcia. Co ważne, nawet czołgi nie są niezniszczalne." hmmmm

  pozdrawiam
 • @xes23 22:25:58
  Tak jak napisałem powyżej. Dziać się może zacząć jak "freikorpsy" tzw. gwardii narodowej upojone władzą zaczną wymuszać przywileje i gratyfikacje od Kijowa. Trzeba sobie przypomnieć początki Republiki Weimarskiej, ją "freikorpsy" tez uratowały, a później próbowały obalić (Pucz Monachijski i Pucz Kappa-Lüttwitza).
  Ps. Słuszna uwaga też zauważyłem pewną zmianę relacji w "mediach głównego nurtu"...

  Pozdrawiam
 • Śni się banderowcom Homelszczyzna, a Donbas ciągle płonie...
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/na-ukrainie-powstaje-ochotniczy-oddzial-bialorusinow/vlcxk
  Ps. Jeden z organizatorów i wiceszef wołyńskiej rady obwodowej Ihor Huz to znany "przyjaciel" Polski i Polaków, w szczególności Lublina;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/ihora-huzia-marzenia-o-ukrainskim-lublinie#
 • Zadziwaiające...
  Armia ukraińska świętuje "sukcesy", a tu Walzman vel Poroszenko dymisjonuje szefa operacji na wschodzie kraju:
  http://lifenews.ru/news/136158
  O co chodzi?
 • @mania przepraszania 02:04:40
  Bo jedyne sukcesy jakie oni odnoszą są sukcesami propagandowymi.
  Ukraina w obecnym jej kształcie już praktycznie nie istnieje.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej