Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 10.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Siły rządowe szykują się do generalnej rozprawy ze zbuntowanymi prowincjami.

Obecne działania w ramach planu "B" tzw. "operacji antyterrorystycznej" prowadzonej przez kijowskie siły zbrojne na południowo-wschodnich rubieżach Ukrainy, mają na celu skuteczne odizolowanie Doniecka i Ługańska od pozostałej części zbuntowanych prowincji, wbicie klina pomiędzy nimi oraz przejęcie kontroli nad pasem granicznym granicy państwowej ukraińsko-rosyjskiej.

Dlatego też tak ważne było oczyszcznie przedpola od strony północnej uniemożliwającego skuteczną operację izolacji centralnych ognisk buntu, którymi są stolice zbuntowanych obwodów i w dalszej kolejności odzyskania kontroli nad pasem granicy państwowej rozciągajacej się między tymi miastami.

W tym celu wojska ukraińskie likwidują ostatnie punkty lokalnego oporu, które mogą zagrażać ich tyłom oraz jednocześnie ściągają dodatkowe siły w celu wzmocnienia swych aktualnych pozycji i umożliwią im przeprowadznie skutecznie ostatecznego ataku w niedalekiej przyszłości.

Z drugiej strony siły samoobrony rozumiejąc powagę sytuacji obrały taktykę przeciwdziałania tym planom, co polega na punktowych atakach dużymi zgrupowaniami wojsk na wybrane cele, zaciętą obroną mającą na celu utrzymanie kontroli przygranicznej strefy granicy państwowej na odcinku pomiędzy Donieckiem i Łuckiem oraz usiłują odepchnąć jak najdalej od tych miast zamykające się pierścienie okrążenia. Z tym, że jak na razie udaje się to w rejonie Ługańska, zaś Donieck jest sparaliżowany bardzo dużą ilością zgromadzonego tam na jego obrzeżach ukraińskiego ciężkiego sprzętu wojennego co uniemożliwia przeprowadzanie skutecznych ataków dywersyjnych:

Ściągnięto tam nawet zmilitaryzowane bojówki "Prawego Sektora", które będą wspomagać atak sił głównych ukraińskich wojsk:

Tak więc wydaje się, że pierwsze zmasowane uderzenie mające na celu zdobycie jednego z tych miast pójdzie w kierunku opanowania Doniecka, ze względu na bardzo duże siły wojsk ukraińskich zgromadzonych na jego przedmieściach. Obecnie zaś obie strony dążą do wyrobienia sobie jak najlepszej pozycji strategicznej umożliwijącej z jednej strony przeprowadzenie skuteczego ataku, zaś z drugiej strony ablokwanie go przez odpowiednio ustawioną obronę z ewentualną możliwością przeciwuderzenia na niektórych kierunkach działań wrogich sił.

A jak w rzeczywistości będzie to wygladało, czas pokaże, tym bardziej, że strona separatystyczna zdając sobie sprawę z konsekwencji tego stanu rzeczy będzie starała się pokrzyżować szyki ukraińskim strategom wojskowym.

Przechodząc zaś do relacji z wczorajszego dnia walk ukraińskiej wojny domowej to wyraźnie dostrzegalne jest  tymczasowe zahamowanie jej impetu wskazując tym samym na szykowanie się do rozpoczęcia niebawem decydującej fazy operacji przez siły wojsk rządowych.

I tak w dniu wczorajszym o godzinie 15:00 czasu lokalnego uraińska artyleria rozpoczęła ostrzał miejscowości Siewersk wraz z jej okolicznymi dzielnicami: Puszkino, Czernogorówka i Kirowsk oraz Karłówki leżącej na zachód od Doniecka. Ostrzał celów cywilnych spowodował tam liczne pożary.

Ostrzelano też ogniem artyleryjskim cele cywilne w Siewierodoniecku:

Nadal trwają walki w okolicach Sławiańska i Kramatorska, gdzie pozostały grupy odziałów milicji ludowej, które aktywnie prowadzą obecnie operacje dywersyjne na tyłach wroga.

Natomiast ze względu na ostrzał w Ługańsku celów cywilnych przez zlokalizowaną na jego obrzeżach ukraińską ciężką artylerię, w wyniku czego giną przypadkowi ludzie, niszczone jest mienie prywatne i komunalne w przeciwdziałaniu temu siły samoobrony przystąpiły do operacji odepchnięcia jej na taką odległość aby nie mogła ona nadal prowadzić skutecznego i bezkarnego ostrzału miasta.

Poza ostrzałem artyleryjskim do akcji włączone zostało ukraińskie lotnictwo, które zaatakowało pozycje samoobrony zlokalizowane wokół ługańskiego lotniska cywilnego. Atak ten nie spowodował żadnych strat po stronie sił separatystycznych poza ofiarami wśród cywili. Natomiast separatyści ściągnęli tam ciężki sprzęt i dodatkowe odziały milicji ludowej w celu zlikwidowania broniących się tam w okrążeniu sił ukraińskich. Podczas tych walk zlikwidowano do chwili obecnej około 50 broniących się tam ukraińskich żołnierzy:

Ciągle też trwają walki w pasie przygranicznym gdzie ukraińskie siły zbrojne usiłują odzyskać kontrolę nad tym terenem:

"Kierownictwo posterunku celnego Doniecka w rosyjskim obwodzie rostowskim zostało dzisiaj rano zmuszone do ewakuacji swoich pracowników w głąb Rosji z powodu strzelaniny w pobliżu ukraińskiego przejścia granicznego Izwarino (....) W ogólnym zarysie na granicy panuje nadal trudna sytuacja. Wieczorem i w nocy słychać strzelaninę na terytorium Ukrainy w pobliżu rosyjskich posterunków celnych"- taki komunikat ogłosiła rosyjska Federalna Służba Celna.

3.bp.blogspot.com/-6GOlhemIlBY/U2w_3YbeT9I/AAAAAAAABoA/EEAMOqntZJI/s1600/IZVARINO004.jpg

Pozdrawiam.

Ps.

W tej chwili w centrum Ługańska na ulicy Frunzego toczą się pomiędzy oddziałami samoobrony a wojskami ukraińskimi walki:

*     *      *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • ??????????????
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110890,punkt-werbunkowy-moskwa
 • @interesariusz z PL 11:58:28
  Wojna psychologiczna robi się coraz bardziej gorąca.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:04:10
  Mam nieodparte wrażenie że ta nowa inwazja 'wielkiej demokracji" na Gazę to taka "wojna zastępcza" mająca odwrócić zainteresowanie opinią publiczną, tym co sie dzieje na Ukrainie. Wbrew pozorom bowiem część Zydów w Izraelu (szczególnie ci z byłego ZSRR) zaczęła objawiać tendencje prorosyjskie, pojawiła się incjatywa odebrania obywatelstwa Kołomajskiemu oraz zaczęły sie pojawiać informacje o ochotnikach izraelskich nie tylko po stronie Kijowa...
 • @mania przepraszania 14:33:43
  Trafione w "10".

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:48:30
  "U mnie" mowia ze zgroza o 50 ( bodajze) zabitych palestynskich cywilach, lecz nikt nie porusza problemu bombardowania Dombasu! Jewropejskie lzemedia milcza i nie mowia prawdy o mordowaniu cywilow w jakiejs tam "dzikiej, biednej, dalekiej" Ukrainie... POwolano juz rade bezpieczenstwa ONZ w sprawie bombardowania Jerozolimy i innego Usraela, lecz milcza o bombardowaniu Dombasu !Czy ten swiat stanal na glowie ? Dlaczego lzemedia oszukuja spoleczenstwa nie podajac faktow i zatajajac zbrodnie - chociazby Usraela wspomagajacego kijowska junte !?
 • @AdNovum
  Dalej popierajmy wszystkich banderowców – tych w Polsce i na Ukrainie. Do UE, do NATO , dajmy im mieszkania, pracę i wszystko co najlepsze. Targowica się odradza. A kościół „niby polski” też wspiera banderowców. . Np. w Rzeszowie takie zdarzenia:

  – nowa cerkiew prawosławna na ul.Cienistej – za nasze pieniądze
  -na ul.Targowej przekazano banderowcom nasz polski kościółek bez zgody parafian- /darował abp.niejaki Górnyj i abp. Michalik/ .
  - ul.Mochnackiego cały czas 24h na dobę powiewa ukraińska flaga.
  Wystarczy?
  Oczywiście natychmiast drogowskazy na E-4 dla przyjezdnych o banderowskich cerkwiach są. Na rynku imprezy co jakiś czas po ukraińsku / festiwal kultur za polskie pieniądze/ W TV lokalnej programy w środę po ukraińsku.
  Np. w Przemyślu: wiele odremontowanych cerkwi , pałaców biskupich na koszt RP, a dlaczego nie?

  A polski kościół Marii Magdaleny i św. Elżbiety we Lwowie? Ha, ha Lachy , na pohybel !
  V kolumna banderowska działa dzięki „polskim” targowiczanom . Akcji Wisła zamiast za Zbrucz – wysłała te bandy na ziemie zachodnie i północne.Straszny błąd. Będzie się mścił, bo banderowcy rosną w siłę i masowo wjeżdżają do Polski.

  Jutro jest rocznica niewyobrażalnej jatki upa na naszych Rodakach – rzezi wołyńskiej.
  Zapal świeczkę Obywatelu RP.
  Ukraińcy RZĄDZĄ Rzeszowszczyzną.

  Instytucja Państwa Polskiego NIE istnieje, czyli jest tak jak powiedział „minister” Bartłomiej Sienkiewicz(czy on jest żydem czy Niemcem?)

  Co można w ogóle „dochodzić” na tym skorumpowanym Podkarpaciu, gdy Wojewodą województwa Podkarpackiego została wyznaczona w 2010r przez żydo-niemca Tuska, polska obywatelka UKRAIŃSKIEJ narodowości banderówka Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która UKRAINIZUJE oraz ZWALCZA polskość na Rzeszowszczyźnie do dzisiaj.

  To ona inspiruje i zatwierdza do stawianie pomników UPA-com i banderowcom, którzy bezlitośnie mordowali Polaków siekając ich siekierami !

  Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie i na całe województwo Podkarpackie jest nadinspektor też UKRAINIEC – Zdzisław Stopczyk.

  Prezydentem Miasta Przemyśla jest też UKRAINIEC z polskim obywatelstwem Robert Choma – synalek banderowca.

  14 stycznia 2014 komendant wojewódzkiej policji ODWOŁAŁ ze stanowiska komendanta policji w Sanoku, Mirosław Pawełko, który jest POLSKIEJ narodowości, a na jego miejsce powołał UKRAIŃCA – Grzegorza Matyniaka – synalka post-banderowca.

  W Sanoku STAROSTĄ okręgu sanockiego jest post-banderowiec UKRAINIEC Sebastian Niżnik.

  Obecnie, na całym Podkarpaciu nieomal wszystkie tam centralne urzędy administracji państwowej są OBSKOCZONE przez post-banderowskie karaluchy z polskim obywatelstwem ale NACJONALISTÓW UKRAIŃSKIEJ narodowości.

  Ci UKRAIŃCY nacjonaliści w tych POLSKICH urzędach usuwają POLAKÓW z urzędów polskiej państwowej administracji, a na ich miejsce zatrudniają UKRAIŃCÓW i to tych, którzy niedawno przyjechali z Ukrainy i osiedlili się na Podkarpaciu za pomocą nielegalnie im przyznanie polskiego obywatelstwa.

  To oni zorganizowali taki kryminalny proceder, że od lutego 2014r do dzisiaj leczyło się na koszt POLSKIEGO PODATNIKA ponad 950 bandytów Ukraińców NAZISTÓW rebeliantów z “Prawego Sektora” , pogrobowców UPA-ców, którzy ponieśli obrażenia wskutek przez nich wznieconego BANDYTYZMU na Majdanie w Kijowie w lutym 2014r i teraz na Donbasie.

  Ci bojówkarze nacjonalistyczni Ukraińcy wcześniej byli szkoleni na Litwie, Estonii i III RP/PRL-bis, aby organizować KRWAWĄ REBELIĘ w Kijowie oraz bestialsko mordować ruskich w Odesie, a teraz Donbasie.

  Jeśli Polacy będą dalej tacy USTĘPLIWI na Podkarpaciu wobec tych nacjonalistów ukraińskich to już wkrótce będą bestialsko WYMORDOWANI przez bandytów ukraińskich, którzy ZAPLANOWALI już przywłaszczenie sobie ziemi oraz majątku po wymordowaniu tych Polaków !

  Ten proceder NIE legalnego przesiedlania nacjonalistów ukraińskich do Polski dzieje się pod NACISKIEM administracji żydo-masoństwa z Brukseli z tzw. UE.
  Aleksander Baczyk, konsul honorowy Ukrainy w Polsce urzędujący na Podkarpaciu apelował do władz III RP, aby uprościć procedury osiedlania się Ukraińców na Podkarpaciu, więc je „uproszczono”, aby w przyszłości krwawo ODERWAĆ Podkarpacie od Polski i przyłączyć do tej wirtualnej „Ukrainy”.

  Ekipa rządząca mafiozy kryminalisty Tuska i przestępcza PO usiłuje instytucję Państwa Polskiego autentycznie WYKOŃCZYĆ, a polscy obywatele zostaną całkowicie obrabowani!
 • @Kula Lis 62 07:59:20
  A co na to żyjący tam Polacy?

  A może już nie ma tam Polaków, bo wszyscy wyjechali na zmywak do Londynu?

  Jeśli oni jednak tam są i pozwalają sobie mieszać w kaszy to któregoś razu obudzą się z widłami w plecach.
  Laszko już o to zadba.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:44:17
  Prawy Sektor w Warszawie: na Wołyniu nie mordowano Polaków
  Niech ktoś to najpierw udowodni – oświadczył reprezentujący Prawy Sektor Artem Luchak, który przyjechał do Polski prowadzić kampanię wyborczą przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.  W ten sposób odniósł się do mordów Polaków na Wołyniu dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów.  - Dopiero, jak to zostanie udowodnione, wtedy można przepraszać – dodał, podkreślając, że tymi sprawami powinni zająć się zawodowi historycy, a nie politycy. Z jego wypowiedzi jednoznacznie wynikało, że Prawy Sektor nie zamierza ani uznawać prawdy historycznej, ani przepraszać za zbrodnie ludzi, do tradycji których się odwołuje.  Jego poglądy na kwestie związane z przeszłością znalazły swój wyraz już na samym początku konferencji zorganizowanej na stołecznym Nowym Świecie. „Sława Ukrainie!” - banderowskim pozdrowieniem przywitał zgromadzonych na spotkaniu z przedstawicielami komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta Ukrainy. „Hierojom sława!” odpowiedziała większość zebranych. Wszystko miało miejsce w Warszawie.  Zapytany przez portal Prawy.pl, czy nie uważa, że jest co najmniej niestosownym szafować banderowskimi hasłami na tle polskiej flagi, zdecydowanie nie widział w tym niczego złego. - Na Majdanie witaliśmy się tym pozdrowieniem, a tam przecież były biało-czerwone flagi – tłumaczył. Na pytanie, jak wyznawany przez niego banderyzm ma się do deklarowanego przez niego chrześcijaństwa, nie odpowiedział. Podobnie zresztą na pytanie, jak owo przywiązanie do tradycji Romana Szuchewycza ma się do deklarowanych przez jego ugrupowanie europejskich wartości

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej