Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 11.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak było do przewidzenia ukraińskie wojska usiłowały dużymi siłami zaatakować Donieck.

Atak ukraińskich formacji zbrojnych w sile dywizji wyposażonej w ciężki sprzęt pancerny i artylerię rozpoczął się wczoraj rano z kierunku miejscowości Karliwka. Ukraińskie wojsko miało zadanie przebicie się przez pierścień okrążenia sił milicji ludowej otaczający tamtejsze lotnisko im. Siergieja Prokofiewa aby tam połączyć się z zablokowanymi na nim już od miesiąca broniącymi się niedobitkami ukraińskiej gwardii narodowej.

Siły milicji ludowej wzmocniły swoją obronę na kierunku ataku ukraińskich wojsk dużą ilością ciężkiego sprzętu pancernego oraz przysyłając znaczne posiłki w ludziach. Jednocześnie od strony miasta zaatakowano stacjonujące na lotnisku ukraińskie wojska i kolumny pojazdów pancernych i transportowych zmierzających w ich kierunku nękającymi atakami z flanki.

Pod ciężkim ogniem milicji ludowej, która używała w czasie walk broni pancernej i lekkiej artylerii oraz wyrzutni rakiet atak kolumny pancernej ukraińskich wojsk załamał się.

Wykorzystując tą sytuację siły samoobrony przystąpiły do kontruderzenia, w wyniku którego wojska ukraińskie zostały zmuszone do wycofania się na ponad 10 km od linii rozpoczęcia ataku, czyli na poprzednie pozycje w okolicach miejscowości Karliwka gdzie przygotowują się obecnie do obrony:

Tym sposobem ukraińska artyleria nie może obecnie ostrzeliwać centrum Doniecka.

W czasie tej bitwy przebił się do Doniecka oddział 27 członków milicji ludowej ze Sławiańska. Wszyscy podczas walk zostali ranni i udzielono im pomocy medycznej w miejscowych szpitalach:

Armia ukraińska podczas tych walk poniosła znaczne straty w sprzęcie oraz ludziach. Dokładny bilans strat w chwili obecnej nie jest znany, ale np. podczas tylko jednego ataku na ukraińską kolumnę zniszczono cztery sztuki broni pancernej: czołg T-64, BRT, BRDM i BMP oraz zlikwidowano 60 ukraińskich żołnierzy:

W trakcie walk na lotnisku zniszczono też umieszczony tam ukraiński radar.

W walkach o donieckie lotnisko uczestniczyli żołnierze DRL z batalionu "Wostok".

W Ługańsku siły separatystyczne również zaatakowały ukraińskie wojska broniące się na lotnisku gdzie doszło do bardzo intensywnych walk od strony dzielnicy Metalist. Strona ukraińska w celu zahamowania ataku ostrzelała ogniem artyleryjskim z dział dalekiego zasięgu pozycje zajmowane tam przez batalion ŁRL "Zaria" nie czyniąc jednak żadnych szkód z powodu niecelności ostrzału.

Podczas walk o lotnisko w Ługańsku siły wojsk samoobrony użyły broni ciężkiej w tym czołgów i wyrzutni rakiet "Grad".

Dziś około 5 rano czasu lokalnego siły milicji ludowej z Ługańska przygotowały zasadzkę na przemieszczającą się koło Zielonopola kolumnę ukraińskiego wojska z 24 Brygady Zmechanizowanej, która dostała się pod ostrzał rakiet "Grad". W wyniku tego ataku zniszczono cały sprzęt oraz zlikwidowano około 30 żołnierzy.

A to zdjęcia dokumentujące miejsce dzisiejszej potyczki pod Zielonopolem.

Walki o lotniska w Doniecku i Ługańsku nadal trwają.

Tak więc pierwszy dzień walk można powiedzieć, że od strony ukraińskich sił zbrojnych zakończył się fiaskiem, zaś strona separatystyczna nie dość, że wytrzymała zmasowany atak broni pancernej i ostrzał ciężką artylerią oraz rakietami to w Doniecku przeszła z dużym sukcesem do kontrataku wypierając siły ukraińskie na ich pozycje wyjściowe znajdujące się w odległości około 20 km od centrum miasta.

Pozdrawiam.

Ps.

Motorola  dowódca jednego z odziałów kryptonim "Motorola" sił samoobrony ze Sławiańska zawarł dziś związek małżeński

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • "Wstrząsające" wieści z łżemendiów.
  Tytuły w niemal panicznym tonie;"Ukraińskie władze nie kontrolują granicy" (wp.pl). Coś niemrawo idzie...
  Ps. Ale gdy "zagłębimy się" w rzeczony temat to okazuje się że został podczepiony pod jakże "optymistyczny" tytuł;
  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8081,title,Dowodcy-separatystow-uciekaja-ze-Slowianska-Ich-bazy-ostrzelala-artyleria,nazywo.html
  Jak ja "kocham" nowa propagandę i cenzurę...
 • Masakra wojsk prokijowskich pod Zelenopolem?
  http://rusvesna.su/news/1405080260
  http://lifenews.ru/news/136376
 • Może co pomoże
  Wczoraj zawiesiłem wstążkę Św Jerzego w Domu Maryi Panny w Efezie na ścianie z intencjami. Wyglądała pięknie.
 • @mania przepraszania 14:24:10
  Potwierdzenia ze źródeł ukraińskich;
  http://112.ua/obshchestvo/bolee-30-voennyh-pogibli-v-zelenopole-doneckoy-obl-v-rezultate-obstrela-iz-gradov-shkiryak-86739.html
  http://forums.civfanatics.com/showthread.php?p=13323499
  Widok apokaliptyczny. Kolumna wojsko zmechanizownych z czołgami dostała się pod ostrzał wyrzutni BM-21 Grad. Kijów potwierdza 30 zabitych, ale przyznaje także że liczba zabitych wzrasta. Samoobrona pisze o 150 zabitych...
 • @AdamPL 14:32:58
  Z tego co widać, chyba pomogło...

  Pozdrawiam
 • Jeżeli zaczynają skrzeczeć o tym łżemendia to musi to być szczera PRAWDA;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nawet-30-ukrainskich-zolnierzy-moglo-zginac-w-ataku/1fm8e
 • @mania przepraszania 14:45:58
  Zginął także pułkownik Igor Momot, Z-ca Naczelnika Wschodniego Zarządu Regionalnego Straży Granicznej;
  https://news.pn/en/criminal/108596
  Jak widać "rozwałka na całego"...
 • Zdjęcie z pobojowiska w lepszej rozdzielczości;
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1148/6903/original.jpg

  Pozdrawiam
 • Czy siły ukraińskie które wysforowały się w kierunku Doniecka, znalazły sie w okrążeniu?
  http://lifenews.ru/news/136384
  Warto zauważyć że siły te zostały odcięte także przez wysadzenie mostów i wiaduktów...
 • @mania przepraszania 16:38:53
  Nie!- ale straciły mobilność i manewrowość.

  Chyba teraz będą musieli dokonywać "odwrotu na z góry upatrzone pozycje" pieszo?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:38:53
  Ps.

  Ten link dotyczy innej grupy ukraińskich wojsk, które usiłują odciąć DRL od granicy państwowej. Tam znalazły się one w kotle od wschodu pomiędzy umocnionymi punktami oporu w okolicach Izwarino, od zachodu atakującymi je od tyłu grupami dywersyjno-pościgowymi, od północy trudny teren+ trzymające teren pod obstrzałem wzgórze Saur Mogiła, no wreszcie od południa- granica państwowa.

  Jak widać aby wydostać się z tego kotła, ukraińskie formacje zbrojne mają tylko dwa wyjścia:

  1. polec z honorem,

  2. udać się na "emigrację" do FR.

  Pozdrawiam.
 • Motorola może maly ale byk
  Życzę im wszystkiego najlepszego. Mimo ciężkiej sytuacji można znaleźć szczęście.
 • @mania przepraszania 16:04:39
  Piękny widok w tą smutną dla Polski rocznicę.
  btw Wydaje mi się, że proste kobieciny w Odessie więcej wiedzą o zbrodniach UPA niż dzieciaki po szkołach. Mówiły, że banderowcy wtedy palili żywcem Polaków a teraz ich.
 • @AdamPL 19:22:01
  A nasze łżemendia i "polytycy" udają że nic się nie stało. Smutne to i straszene zarazem, jak nisko upadł nasz kraj...

  Pozdrawiam
 • Po raz kolejny sprawdza się taktyka stosowana przez powstańców. Tym razem wzięli oni w kocioł wojska kijowskiej junty ,
  które bezmyślnie weszły pomiędzy , z jednej strony granicę z Rosją, z drugiej strony teren kontrolowany przez powstańców wraz ze wzgórzem Saur Mogiłoj w regionie donieckim. W kotle znajdują czołgi ,transportery i artyleria 72 samodzielnej , zmechanizowanej brygady .

  http://lifenews.ru/news/136384
 • @detektywmjarzynski 20:21:58
  Powysadzać mosty i linie kolejowe co odetnie zaopatrzenie, zastosować taktykę "motti" z wojny fińsko-radzieckiej i brać masowo do niewoli, a nie wypuszczać na "parol"...
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Taktyka_motti
 • @AdNovum 18:03:52
  Prawy Sektor w Warszawie: na Wołyniu nie mordowano Polaków
  Niech ktoś to najpierw udowodni – oświadczył reprezentujący Prawy Sektor Artem Luchak, który przyjechał do Polski prowadzić kampanię wyborczą przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.  W ten sposób odniósł się do mordów Polaków na Wołyniu dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów.  - Dopiero, jak to zostanie udowodnione, wtedy można przepraszać – dodał, podkreślając, że tymi sprawami powinni zająć się zawodowi historycy, a nie politycy. Z jego wypowiedzi jednoznacznie wynikało, że Prawy Sektor nie zamierza ani uznawać prawdy historycznej, ani przepraszać za zbrodnie ludzi, do tradycji których się odwołuje.  Jego poglądy na kwestie związane z przeszłością znalazły swój wyraz już na samym początku konferencji zorganizowanej na stołecznym Nowym Świecie. „Sława Ukrainie!” - banderowskim pozdrowieniem przywitał zgromadzonych na spotkaniu z przedstawicielami komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta Ukrainy. „Hierojom sława!” odpowiedziała większość zebranych. Wszystko miało miejsce w Warszawie.  Zapytany przez portal Prawy.pl, czy nie uważa, że jest co najmniej niestosownym szafować banderowskimi hasłami na tle polskiej flagi, zdecydowanie nie widział w tym niczego złego. - Na Majdanie witaliśmy się tym pozdrowieniem, a tam przecież były biało-czerwone flagi – tłumaczył. Na pytanie, jak wyznawany przez niego banderyzm ma się do deklarowanego przez niego chrześcijaństwa, nie odpowiedział. Podobnie zresztą na pytanie, jak owo przywiązanie do tradycji Romana Szuchewycza ma się do deklarowanych przez jego ugrupowanie europejskich wartości
 • @Kula Lis 62 20:59:03
  Z tym w ogóle nie ma co dyskutować. Zaproszenie przedstawiciela tych banderowskich szmaciarzy to była obelga dla wszystkich którzy pamiętają o LUDOBÓJSTWIE BANDEROWSKIM! I jeszcze te 'wywiady na kolanach" z Tiahnybokiem prowadzone przez propisowskie "mendia". Wstyd i hańba!
 • Z której strony by nie patrzeć , od południowego wschodu sąsiadujemy z dzikusami
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lwowska-rada-miejska-zwroci-sie-do-poroszenki-by-ten-nadal-tytylu-bohaterow-ukrainy-odpowiedzialnym-za-ludobojstwo-polakow-na-wolyniu
 • @Ptasznik z Trotylu 21:59:37
  I tak to trzeba nazywać, a nie żadnym "buforem", czy też "mniejszym złem". Ps. Podoba mi się wpis pewnego anonimowego internauty; "Ukraiński bufor to siekiera w plecach Polaka"...
 • dwie mapki pokazujące
  teren pod kontrola powstańców na dzień dzisiejszy
  ze strony ukraińskiej
  https://twitter.com/Ukroblogger/status/487288237158055940/photo/1
  ze strony separatystów
  https://www.facebook.com/southfronteng/photos/a.608496692575623.1073741827.608489642576328/656466607778631/?type=1&relevant_count=1

  w sumie b. podobne
 • Nad Ługańskiem zestrzelono kolejny ukraiński samolot?
  http://cxid.info/v-luganskoy-oblasti-sbit-voennyy-samolet-mdash-nbsp-smi-n115524
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainski-samolot-stracony-w-okolicy-luganska
 • @xes23 22:47:33
  Jak widać bajki propagandowe się skończyły. Tak jak pisałem trzymać twardo linię Donieck - Ługańsk, podpuszczać nieruchawe kolumny pancerne, a potem odskakiwać i odcinać je od zaopatrzenia, apotem niszczyć z tych środków ogniowych jakie powstańcy posiadają, innego rozwiązania nie widzę.

  Pozdrawiam
 • Współczesny dokument/reportaż historyczny o narodzinach prawosławnej armii
  Ujmujący za serce film. Obecni na filmie minister obrony Striełkow /przybija sztandar do drzewca oraz dzielny powstaniec dowódca o pseudonimie "Motorola" trzymający rozpostarty sztandar. Ten nowożeniec. Na ślubie występował z ręką na temblaku. Jedna z nie wielu miłych historii w tych tragicznych czasach.

  https://www.youtube.com/watch?v=m9D_UIBKZxU#t=89

  Jest to najlepszy -moim zdaniem- w ostatnich latach film dokumentalny przedstawiający ważne współczesne wydarzenie historyczne.
 • Natasza, Białorusinka, kobieta snajper, powstaniec -dobrowolec w Donbasie.
  Przyjechała tutaj walczyć z kijowską juntą. W Białorusi za to jest ścigana przez KGB.

  https://www.youtube.com/watch?v=P6nuCV7mH_s

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej