Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 14.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W komunikacie jaki przekazały PAP ukraińskie służby dez-informacyjne podano, że Kijów wzywa Radę Europejską, by zareagowała na działania Rosji.

Dodam, że ten komunikat ogłoszony m.in. na portalu Onet.pl utrzymał się na czołówce zaledwie przez kilkadziesiąt minut po czym został usunięty ze strony głównej w odchłań informacji ściekowych.

wiadomosci.onet.pl/swiat/kijow-wzywa-rade-europejska-by-zareagowala-na-dzialania-rosji/8tr5x

Otóż w komunikacie tym można się dowiedzieć, że ukraiński prezydent zaapelował do Rady Europejskiej, by potępiła działania Rosji, zaś powodem tego "potępienia" ma być domniemany i niczym nie udowodniony przemyt ciężkiego sprzętu wojskowego w rejon toczących się na Ukrainie walk oraz atakowanie pozycji zajmowanych przez ukraińskich żołnierzy.

W tej sprawie Poroszenko rozmawiał z szefem Rady Europejskiej Hermanem van Rompuyem.

Sądzę, że ta akcja ukraińskiego prezydenta ma na celu wyłącznie odwrócenie uwagi międzynarodowej opinii publicznej od bezprecedensowej w dziejach powojennej Europy sytuacji gdy z terytorium jednego państwa prowadzi się regularny ostrzał terenu innego kraju, z którym jednocześnie nie jest się w stanie wojny.

Jak wiadomo rosyjskie przejścia graniczne na południowo-wschodniej granicy państwowej ukraińsko-rosyjskiej już wielokrotnie były atakowane od strony Ukrainy.

Ale w ostatnim czasie, tj. od momentu prowadzenia przez ukraińskie siły zbrojne planu "B" tzw. operacji antyterrorystycznej w rejonie przygranicznym, systematycznie łamana jest integralność terytorialna FR. I tak po wielokrotnym nielagalnym przekraczniu granicy z FR przez ukraińskie wojska i ostrzeliwaniu przygranicznej strefy z broni artyleryjskiej od niedzieli ukraińskie siły zbrojne zaczęły ostrzeliwać po stronie rosyjskiej tereny zamieszkałe, gdzie nawet w wyniku tego poszkodowani są ludzie i ich prywatne mienie.

Otóż po wczorajszym porannym ostrzale od strony terytorium ukraińskiego pociskami kaliber 122 mm rosyjskiego miasta Donieck został zabity mieszkaniec tego miasta, 46-letni Andrew Szuliatjew gdzie pocisk armatni trafił w jego posesję na ulicy Bałtyckiej 34, zaś od tego samego ostrzału kilka domów dalej na Bałtyckiej 47 zostały ranne dwie kobiety- 82-letnia matka, która mając poważne obrażenia trafiła do szpitala- i jej 55- letnia córka Tamara Niekrasowa.

Nie dość tego w godzinach popołudniowych powtórzył się ostrzał tego samego rejonu ale na szczęście terenu nie zamieszakałego, gdzie spadło kolejnych kilka pocisków artyleryjskich, wywołując 6 eksplozji.

Dzisiaj też wtargnął na kilka kilometrów w głąb rosyjskiej przestrzeni powietrznej w rejonie Doniecka, ukraiński samolot bojowy, który po zawróceniu od strony granicy rosyjskiej ostrzelał nie ustalone cele na terytorium Ukrainy.

No i tworząc tak znaczny wzrost napięcia na wschodniej granicy ukraińskie władze mają jeszcze na tyle tupetu aby domagać się ze strony Rady Eurpejskiej potępienia niczym nie udowodnionych zarzutów jakoby Rosja mieszała się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Ciekawe czy międzynarodowa opinia publiczna da się złapać na ten podstęp?

A teraz przejdę do relacji z wczorajszego dnia działań ukraińskiej wojny domowej.

Wczoraj wieczorem pod miejscowością Karłówka koło Doniecka oddział samoobrony zniszczył ukraińską wyrzutnię rakiet "Grad".

Wczoraj też odbył swój pierwszy lot bojowy będący w rękach separatystów samolot Su-25, który zaatakował ukraińskie pozycje w pobliżu miejscowości Oleksandriwsk, gdzie zniszczył sześć czołgów i jeden BWP.

Oddział milicji ludowej zaatakował kolumnę zmechanizowaną ukraińskich sił zbrojnych w okolicy miejscowości Śnieżnoje koło Doniecka. W wyniku tego ataku pod ostrzałem artyleryjskim ukraińska kolumna jadąca z kierunku Aleksiejewki straciła 27 pojazdów, w tym opancerzonych wozów bojowych i ciężarówek z wojskiem. Z ostrzału udało się wydostać tylko trzem pojazdom, ale jeden z nich wywrócił się na przydrożnej skarpie.

W godzinach rannych wojska ukraińskie usiłowały dwiema kolumnami pancernymi wjechać do Ługańska. Kolumny w sile 40 i 70 czołgów poruszały się na kierunku dzielnicy Metalist i Aleksandrowska, gdzie zostały zatrzymane ogniem milicji ludowej. Walki tam nadal trwają.

Od wczoraj trwa ostrzał południowych i południowo-wschodnich dzielnic mieszkalnych Ługańska, gdzie jeden z pocisków uderzył w szkołę podstawową nr. 51 i zniszczono trzy budynki jednorodzinne. Jak na razie zgłoszono jedną ofiarę, pracownicę szkoły:

W centrum Ługańska od ostatniej soboty działa niezidentyfikowany ukraiński oddział dywersyjny, atakując tam różne cele i wprowadzając w mieście chaos prowadząc działania sabotażowe. Prawdopodobnie jest to grupa ukraińskiego specnazu lub zagranicznych najemnikow, która dostała zadanie wyeliminowania liderów ŁRL.

Nadal trwają intensywne walki na ługańskim lotnisku, które od dzisiejszego rana znajduje się pod ciężkim ostrzałem artyleryjskim ze strony sił samoobrony:

W Doniecku prowadzony jest systematyczny ostrzał terenów mieszkalnych rakietami "Grad". Są ofiary śmiertelne wśród cywili, w tym zgineła 6-letnia dziewczynka.

Ukraińskie siły pacyfikacyjne dokonały w dniu dzisiejszym ostrzału ciężką atrylerją miejscowości Krasnogorówki. A oto efekt tego ostrzału:

Dzisiaj siły samoobrony w pobliżu granicy państwowej zestrzeliły ukraiński samolot transportowy An-26, w którym leciało 20 osób i załoga. Trzy osoby wylądowały na spadochronach po czym zostały wzięte do niewoli i odtransportowane do Izwarino. Samolot ten wiózł pomoc wojskową dla obleganych w tym rejonie oddziałów ukraińskich sił zbrojnych:

Znaleziono w lesie pod Dniepropietrowskiem ciało redaktora naczelnego ukraińskiej gazety z Mariumpola, Siergieja Dołgowa, który w dniu 18 czerwca po wkroczeniu tam ukraińskich oddziałów zbrojnych został wywieziony w nieznanym kierunku po czym słuch o nim zaginął. Na znalezionym ciele są ślady brutalnych tortur.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu zniszczona wczoraj kolumna ukraińskich wojsk pod miejcowością Śnieżnoje.

*     *     *

Ps.

A tak wygląda wojna z bliska:

*      *      *

1.   wiadomosci.onet.pl/swiat/kijow-wzywa-rade-europejska-by-zareagowala-na-dzialania-rosji/8tr5x,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   lifenews.ru/news/136576,

6.   lifenews.ru/news/136576,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • Po prostu rewelacja.
  Tekst tutaj.

  http://rusvesna.su/news/1405320608

  Wideo tutaj.

  http://www.youtube.com/watch?v=T75mkMKp1aE

  Może ktoś przetłumaczy całość dokładnie, warto bo ten tekst ma szansę przejść do historii. Tak w skrócie. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Awakow stwierdza że:
  - obecny Majdan to projekt FSB,
  - mamy pełne dossie znajdujących się tam osób,
  - te osoby które pobłądziły mają krótki czas żeby stamtąd odejść,
  - mamy konkretny plan zaprowadzenia porządku, on bardzo humanitarny i bardzo ładny.

  Myślę że teraz niezliczone zastępy wdachnawiennych obrońców praw człowieka z zachodu ( na czele ze znanym barakiem), jak też z Polski ( na czele ze znanym z ryków chałwa Ukraini prezesem) powinni zorganizować międzynarodową kampanię nacisków w celu obrony bojców z Majdanu. A może jakieś sankcje nałożyć na Ukrainę. Ja czekam mały kaczy pomiocie.
 • @vortex 11:05:50
  A dodam. Jest dla mnie oczywiste że obecnie z majdanu już zostały wycofane bandy agentów (też z Polski, jak Wildsztejn) oraz przeszkolonych i dobrze opłacanych kryminalistów, a zostali naiwni ludzie którzy myśleli że to wszystko naprawdę. Nie przyszło im do głowy że amerykańska dzicz (bo to prawdziwe prymitywy i dzikusy) chce po prostu w Europie środkowej zorganizować zwykłą jatkę na wzór Libii czy Iraku.
 • @vortex 11:24:22
  Podobno majdan został ogłoszony "meliną pijaków i narkomanów oraz bazą agentów Putina" bo zaczął przejawiać niebezpieczne "odchylenie" od linii Kijowa. Pojawiły się głosy krytykujące sytuację społeczno-gospodarcza kraju, oderwanie majdanowych elit od rzeczywistości, no i występy weteranów "freikorpsów" którzy opowiadali o prawdziwej sytuacji na wschodzie też się nie spodobały.
  Stąd najpierw próbowano go rozgonić przy pomocy płatnych band (słynne nocne strzelaniny), czyli osławionych "tituszków", a teraz zaczęto przedsiębrać bardziej "oficjalne" kroki...
 • @mania przepraszania 11:43:20
  Myślę że powinniśmy rozpuścić po sieci petycję, żeby karzełek ruszył swoją kaczą, tłustą dupę i pojechał bronić majdanowców.
 • @vortex 11:49:57
  Patrząc obiektywnie to nawet teraz by było dobrze jakby zaczęli robić "dym" w Kijowie pod bokiem Walzmana vel Patroszenki...
 • @mania przepraszania 12:03:51
  A co z towarzystwem wzajemnej adoracji z ulicy wiejskiej?

  Chyba już przyszła pora na zrobienie tu porządku?

  Pozdrawiam.
 • Rozwiązanie energetycznych problemów Ukrainy z pomocą USA. Tak wygląda w praktyce jak na plakacie.
  Witaj Ukraino !

  Ja przyjechałem po to ,by zabrać twój energetyczny system transportu gazu, organizować wydobycie gazu łupkowego na Ukrainie oraz go sprzedawać tobie i Europie

  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10375092_1644829262409957_2650603193306500204_n.jpg

  PS. Wiceprezydent USA Joe Biden ma osobisty, rodzinny interes, by forsować na terenie wschodniej Ukrainy wyniszczającą i ludobójczą wojnę , ponieważ jego syn Hunter Biden jest członkiem Rady Nadzorczej jednego z amerykańskich konsorcjów, a mianowicie Burisma Holdings czekającego na możliwość rozpoczęcia wydobywania na terenie Ukrainy gazu łupkowego.

  http://3rm.info/48644-olga-chetverikovadonbass-grandioznaya-etnicheskaya-chistka-russkogo-i-russkoyazychnogo-naseleniya.html
 • Zestrzelono An 26 przy granicy z Rosją;
  http://www.youtube.com/watch?v=pfu4apcgLeU
  Co ciekawe samolot miał naruszyć przestrzeń powietrzną FR...
 • @mania przepraszania 14:14:58
  http://www.youtube.com/watch?v=SRIeDDiweCw
  Ja znalazlam na youtube, jedynie taki filmik o zniszczeniach w Doniecku .;
  Pozdrawiam
 • @babaraba 15:13:27
  "Nóż w kieszeni mi sie ostrzy" kiedy to wszystko widzę. Oby sie w końcu znalazła odpowiednia "pałka" na tą zgraję banderopiteków...
 • Bardzo ciekawa analiza sytuacji;
  http://konserwatyzm.pl/artykul/12324/kaminski-zbliza-sie-przelom-w-ukrainskiej-wojnie-domowej
 • @mania przepraszania 18:55:44
  Dobra analiza.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:17:22
  Banderopiteki pośrednio przyznają sie do strat poniesionych przez lotnictwo;
  http://aviation-safety.net/wikibase/dblist.php?Country=UR&page=1
  Ps. Warto zauważyć że od 2 lipca strona nie była edytowana...
 • W Charkowie dziadkowie i babcie popędzili miłośników "banderopitekizmu";
  http://www.youtube.com/watch?v=Iu6O7DEJRcM
 • @mania przepraszania 15:17:16
  http://www.youtube.com/watch?v=z0fbv0FPJeQ
  Tu mlodzi ( jeszcze nieliczni) protestuja przeciwko dzialaniom NATO na Ukrainie .. Trzeba zaczac od nawet malych akcji protestacyjnych ...
 • Panika w Kijowie?
  Applebaum z domu Sikorski rusza z "misją ratunkową";
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-apeluje-o-pomoc-sikorski-leci-do-kijowa/fdn5z
 • Samoobrona zaczęłą używać samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Strieła-10;
  https://www.facebook.com/southfronteng/photos/a.608496692575623.1073741827.608489642576328/658050487620243/?type=1&theater
 • @mania przepraszania 01:06:46
  Jest to sprzęt z zajętej kilkanaście dni temu ukraińskiej jednostki obrony przeciwlotniczej.
  Dodam, że z tej wpadły w ręce separatystów jeszcze lepsze "zabawki".

  Pozdrawiam.
 • Doskonałe!
  Bardzo fajny serwis link dał internetowy znajomy...
  Czytam uważnie i gratuluję!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej