Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 15.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po ujawnieniu faktu, że po stronie ukraińskich sił zbrojnych walczy cały polski najemniczy batalion "Kaukaz", postanowiono tą sprawę formalnie usankcjonować.

W tym celu wczoraj w trybie pilnym Poroszenko i Tusk przeprowadzili rozmowę telefoniczną podczas której omawiali jak rozwiązać ten problem.

Rozwiązaniem problemu ma być usankcjonowanie formalne udziału polskich najemników w walkach na Ukrainie, w ten sposób, że utworzy się wspólną polsko-litewsko-ukraińską brygadę bojową.

Co ciekawe Poroszenko zaproponował Polsce konfitury, w postaci udziału w podziale łupów na "wyzwalanych" spod kontroli prorosyjskich rebelinatów terenach. Tym chytrym sposobem chce wciągnąć obywateli polskich i polskie firmy jako stronę konfliktu, w którym oni staną się zakładnikami.

Nieźle pomyślane, ciekawe tylko czy pomysł chwyci?

Swoją aktywność po ponad miesięcznym nicnierobieniu wykazał również bohater afery taśmowej (to ten gość od robienia "ł"-aski amerykanom); polski minister MSZ Radosław Sikorski, który postawnowił udać się osobiście do Kijowa.

Przyczyną tego niespodziewanego i niezapowiadanego wcześniej wyjazdu, są wielkie sukcesy ukraińskich sił zbrojnych jakie odnoszą one w walce z prorosyjskimi terrorystami. Te sukcesy są już tak znaczne, że ukraiński prezydent postanowił w panicznym strachu poprosić o pomoc swoich pryncypałów z UE.

Natomiast większość państw członkowskich UE chce się trzymać od amerykańskiego geszeftu na Ukrainie jak najdalej, tak więc tylko najbardziej zajadli sojusznicy probanderowskiego zamachu stanu, pozostali wierni kijowskim władzom- oczywiście w tym i polska klika polityczna.

Dodam, że rosyjskie organa ścigania za pomocą zdjęć satelitarnych i ustalonego już kierunku trajektorii lotu pocisków, którymi w dniu wczorajszym ostrzelano domy w rosyjskim Doniecku, chcą dokonać identyfikacji sprawców tego tragicznego incydentu.

A teraz przejdę do realcji z dnia wczorajszego realizowanego przez Kijów planu "B" tzw. operacji antyterrorystycznej na zbuntowanych terenach południowo-wschodniej Ukrainy.

Ukraińskie siły zbrojne odnosząc niewątpliwe sukcesy w walce z separatystami, którzy mieli czelność przejąć na znacznym odcinku kontrolę granicy państwowej, pozbawieni zostali kolejnego swego samolotu. Tym razem zestrzelony został samolot transportowy An-26, którym wieziono pomoc dla okrążonych w okolicach miejscowości Izwarino ukraińskim jednostkom bojowym:

Właśnie m.in. zestrzelenie tego samolotu spowodowało tak wielką wyżej omówioną panikę i aktywność puczystów, którzy zrozumieli, że walczące tam doborowe jednostki skazane są na całkowitą porażkę.

W odpowiedzi na taki rozwój sytacji- poza opisanymi wyżej działaniami dyplomatyczno/propagandowymi- kijowskie siły zbrojne już tradycyjnie wzięły się ostro za niszczenie infrastruktury miejskiej i mordowanie cywili.

Na pierwszy ogień poszedł Ługańsk, którego południowe dzielnice mieszkaniowe "Stiepnoj" i "Mirnyj" znajdujące się w zasięgu ukraińskiej artylerii i rakiet "Grad", poddane zostały zmasowanemu ostrzałowi:

Ostrzeliwano też sporadycznie Donieck oraz bardzo intensywnie Krasnogorowkę:

Nadal toczą się intensywne walki o ługańskie lotnisko, gdzie m.in. została zniszczona w wyniku ostrzału artyleryjskiego kolumna dziewięciu opancerzonych wozów bojowych kijowskich sił zbrojnych zmierzających z odsieczą na ługańskie lotnisko:

Wszystko wskazuje na to, że bój o lotnisko zostanie rozstrzygnięty w ciągu najbliższych kilku dni. Tym bardziej, że siły milicji ludowej zaangażowane w toczące się tam walki nie mogą obecnie skutecznie skoncentrować się na odepchnięciu od miasta ukraińskiej artylerii, która ostrzeliwuje cele cywilne.

Toczą się również walki o opanowanie lotniska w Doniecku, na którym ukraińskie siły zostały całkowicie odcięte od pomocy z zewnątrz, tak więc i tam niebawem dojdzie do przesilenia.

W nocy w centrum Doniecka nieznani sprawcy ostrzelali osobowego busa, gdzie jedna osoba została ranna:

Podczas nalotu bombowego na miejscowość Śnieżnoje zginęło 10 cywili:

A co na temat tego zbrodniczego nalotu bombowego piszą polskie łżemedia?

Oto pierwszy z brzegu przykład:

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-atak-powietrzny-nalotu-mogly-dokonac-rosyjskie-samol,nId,1468801#commentsZoneList

Ukraiński korpus spedycyjny, który został wysłany w celu odblokowania strefy przygranicznej i przejęcia kontroli nad granicą państwową ukraińsko-rosyjską, walczy w okrążeniu, zaś wczorajsze zestrzelenie samolotu dostawczego An-26 pozbawił te siły wsparcia z zewnątrz. Los tych jednostek również rozstrzygnie się w ciągu najbliższych kilku dni.

Trwają również intensywne walki o przejęcie kontroli nad miejscowością Krasnogorowka, które polegają głównie na bardzo intensywnym ostrzale artyleryjskim celów cywilnych prowadzonym przez siły kijowskie.

Ukraińskie władze zainstalowane w opuszczonych przez milicję ludową miastach Sławiańsk i Kramatorsk prowadzą tam obecnie masowe aresztowania. Wszyscy mężczyźni z tych miast mają zostać poddani całkowitej kontroli. Na ulicach ustawiono specjalne skrzynki, do których można anonimowo składać donosy na tych wszystkich, których członkowie rodzin należeli do oddziałów milicji ludowej i brali udział w niepodległościowym referendum 11 maja br.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ukraińskie wyrzutnie rakiet "Grad" ostrzeliwujące Ługańsk.

*      *      *

Ps.

Ps. 2

No i teraz wyjdzie prawda o banderowskich kłamstwach:

"There is information that the Ukrainian Su-25 was shot down by militias in the exercise of air strikes on Snezhnoe city. Damaged plane collapsed near the city. The fate of the pilot is not yet known"- said the head of the information center" Southeastern Front "Konstantin Knyrik."

Oczywiście polskojęzyczne łżyde media nawet się w tym temacie nie zająkną.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.  www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.  www.youtube.com/watch,

5.  www.youtube.com/watch,

6.  www.youtube.com/watch,

7.  newsfront-tv.livejournal.com/115682.html,

8.  fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-atak-powietrzny-nalotu-mogly-dokonac-rosyjskie-samol,nId,1468801#commentsZoneList,

9.  www.youtube.com/watch,

10.www.youtube.com/watch.

 

KOMENTARZE

 • Niech nigdy do Polski nie wracają
  Mam nadzieję, że ich trupy zgniją tam w przydrożnych rowach.
 • Bestialski nalot na Śnieżne;
  http://lifenews.ru/news/136617
  Za każdym razem gdy banderopiteki nie dają sobie rady w walkach z samoobroną następuje "odwet" na ludności cywilnej...
 • Banderowscy na Ukrainie się doigrali !
  We wschodniej Ukrainie 4 tysiące żołnierzy kijowskiej junty znajduje się w okrążeniu, bez zapasów produktów . Jeśli to zgrupowanie zostanie zlikwidowane , będzie to historyczny przełom w przebiegu tej wojny /przyp . własna w tej sytuacji należy się liczyć z kontrofensywą powstańców/.

  http://www.ntv.ru/novosti/1134776/#ixzz37WNscEp5
 • @mania przepraszania 09:57:03
  Kłamstwa banderopiteków sięgnęły już zenitu (czy raczej dna), a wtórują im "polskie" łżemendia;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-atak-powietrzny-na-snizne-zrodla-mowia-o-rosyjskich-samolotach/f2rk5
  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8081,title,Ukrainskie-pociski-spadly-na-rosyjskie-miasto,nazywo.html?ticaid=113164
  Ps. Przypominam że podobnie było z nalotem na Ługańsk w czerwcu kiedy to banderopiteki bredziły że to "separatyści" sami się ostrzelali...
 • @mania przepraszania 12:22:49
  Kłamią w żywe oczy, a tak kłamać potrafi tylko chazar.

  Proszę zwrócić uwagę, że oni podali w tym spreparowanym przez służby kijowskie komunikacie, że od poniedziałku ich samoloty nie latają.

  Interesujące jest wzt. do jakiego kraju należał samolot zestrzelony wczoraj koło Izwartino?

  Może to był chiński albo usraelski samolot wojskowy?

  https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10551115_658309134261045_5331855089204972936_n.jpg

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:33:36
  Kłamstwa stają się coraz bardziej ordynarne i chamskie, ale widac też nerwowość ocierającą sie o panikę która ogarnęłą banderopiteki z najwyższych gałęzi w gnieździe w Kijowie...

  Pozdrawiam
 • Odnalazł się pilot zestrzelonego An 26;
  http://lifenews.ru/news/136645
  Jak się okazuje samoobronie przekazali go "wdzięczni za humanitarną działalnośc" jego kolegów, mieszkańcy wsi...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 16:03:25
  Dobrzy ludzie mu trochę facjatę obili.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:39:27
  No cóż "oberwało się " za kolegów z lotnictwa szturmowego...
  Ciekawe jest to że banderopiteki muszą wszystko swoim (nawet wodę!?) dostarczać samolotami...
 • @mania przepraszania 16:47:49
  A no dlatego, bo oni niczego nie dostaną od tambylców, a więc albo muszą wziąć siłą, co często może dla nich się źle kończyć albo są zmuszeni wodę transportować z Kijowa, którą oczywiście finansują ich sojusznicy.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:52:53
  Czyżby jakaś mała kontrofensywa?
  http://rusvesna.su/news/1405435559
  http://www.youtube.com/watch?v=yNBs_qjKdHs
  http://www.youtube.com/watch?v=ZMPP2KxzCkE
  Na filmikach widać samobieżne haubice "Gożdzik"...
 • @mania przepraszania 17:23:53
  Będzie- dlatego na puczystów padł blady strach.
  Usraelici tym razem bardzo mocno pomylili się, a jak to się wszystko skończy czas pokaże. Z tym, że nie wróżę niczego dobrego dla wyżej wspomnianych.

  Pozdrawiam.
 • Kultowy amerykański portal Axis of Logic przeprowadził badania i okazało się , iż przemoc w Noworosji,
  odwetowa operacja oraz czystki etniczne w Noworosji są konsekwencją amerykańskich interesów gospodarczych w tamtym regionie.

  W USA blitzkrieg Putina na Krymie był szczególnie bolesny z powodu związanych z tym rejonem gospodarczych planów amerykańskich koncernów, bowiem w poszukiwanie gazu łupkowego na Krymie już zainwestowano pieniądze. Rząd Janukowicza sprzedał 5 regionów Ukrainy anglo –holenderskiej kompanii Shell i amerykańskiej Chevron na okres 50 lat z prawem przedłużenia kontraktu w zakresie badan i produkcji gazu łupkowego na tym terenie według własnego tj. kompanii uznania. Niemniej najważniejsze polega na czym innym

  W uzgodnieniach z kompanią Shell były przedstawione konkretne koordynaty wydobycia gazu łupkowego w szczególności w donieckim i charkowskim regionie, tam gdzie obecnie znajdują się takie miejscowości jak Sławiańsk, Izium, Barwinkowo, Kramatorsk , Drużkowka , także dziesiątki i setki innych mniejszych miejscowości. Po dokonaniu przewrotu w Kijowie doszło do przekształceń kontraktów pomiędzy kompaniami. Nowym właścicielem kontraktów został Burisma Holdings. Wśród dyrektorów tego holdingu jest Hunter Biden , syn wiceprezydenta USA Joe Bidena , bliski przyjaciel sekretarza stanu USA Kerry Devo Archera i ex prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Dla nikogo nie jest tajemnicą, iż rzad USA wspiera i sponsoruje bombardowania Donbasu, nie bacząc na ludobójstwo tamtejszej ludności oraz na tysiące uchodźców z tamtych terenów do Rosji.

  Ameryka wspomaga ukraińską armię i ją zaopatruje, pozwalając , by zniszczyć te ziemie ,kiedyś za ZSRR będące jednymi z najbogatszych republik. Wydaje się , iż to właśnie wyjaśnia przyczyny bombardowania infrastruktury tamtego regionu oraz działania zmierzające do wyeliminowania poprzez fizyczną likwidacje stamtąd możliwie jak najwięcej osób , a pozostałych przeniesienie do obozów koncentracyjnych koncentracyjnych oraz wymuszenia ich ucieczki z tamtego rejonu.

  I oto w tym wszystkim chodzi.

  http://3rm.info/48957-kiev-kaznit-novorossiyu-iz-za-obeschannyh-ssha-zapasov-slanca.html


  PS. Potwierdziło się więc to o czym wiedzieliśmy wcześnie z innych źródeł.
  Wynika z tego też, iż były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski stoi za tą kaźnią ludności we wschodniej Ukrainie. W tej sytuacji logicznym jest tworzenie przez "polski" rząd brygady wspierającej kijowską juntę na Ukrainie. Jestem bardzo ciekaw jak to ma się do konstytucji RP. Polska przez tych "głupków" znów znajdzie się na językach świata. Temu trzeba stanowczo przeciwdziałać min. możliwie jak najszerzej rozpowszechniając te informację. Kwaśniewski oraz "nasz "rząd w kontekście tej informacji to wspólnicy i poplecznicy zbrodni ludobójstwa dokonywanego aktualnie na Ukrainie.
 • @AdNovum 17:55:01
  Nowa "porcja" zdjęć z pobojowiska pod Zelenopolem;
  http://rusvesna.su/news/1405439429
  Nie trzeba być znawcą wojskowości żeby stwierdzić że to co piszą banderopiteki o 20-30 zabitych to są "bujdy na resorach".
  Ps. Czyżby siły prokijowskie wycofywały się ze swoich pozycji:
  http://rusvesna.su/news/1405438780
 • @mania przepraszania 18:38:50
  Tam zlikwidowano praktycznie całą brygadę zmechanizowaną.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:46:58
  Nie całkiem zlikwidowano "coś" po nie zostało;
  http://s29.postimg.org/5j1b5y0ev/ukrop.jpg

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 19:31:31
  USraelskie GMO.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:52:44
  Prawdopodobny ostrzał bannderopiteków na lotnisku w Ługańsku;
  https://www.youtube.com/watch?v=gU2gFRqF968
 • Ukraiński program podczas którego żołnierze prokijowscy przez telefon opowiadają o tragicznej o swojej sytuacji;
  http://112.ua/mnenie/zvonok-iz-zony-ato-my-otstupaem-chetvertyy-den-88402.html
 • Kilka linków na dobranoc
  Witam!
  Dziękuję AUTOROWI i Wam Komentatorzy za doskonałą robotę!
  Sam komentuję od pewnego czasu te wydarzenia na Obserwatorze Politycznym...
  Podsyłam garśc dzisiejszych / wieczornych/ linków - może się przydadzą?

  Wtorek wieczór


  Analiza sytuacji bitewnej z dwóch ostatnich dni - MAPKI!!!!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1405431333

  Informacje od Striełkowa
  http://www.regnum.ru/news/1825852.html

  Informacje zbiorcze RIANOWOSTI
  http://ria.ru/world/20140715/1015967234.html

  Info Noworosji
  http://novorus.info/news/events/25231-voenno-politicheskaya-situaciya-na-ukraine-i-okolo-hronika-sobytiy-15-iyulya.html

  Skrót działań batalionu "Prizrak"
  http://politikus.ru/events/24452-svodka-ot-batalona-prizrak.html

  Koniec dnia: Pod Saur-Mogiła likwidowana jest grupa pojsk ukraińskich / ok 4 tysiące ludzi/ a ukry zablokowane na lotnisku w Ługańsku wzywaja pomocy!
  http://rusvesna.su/news/1405449121

  Pierwsze duże zwycięstwo:
  http://politikus.ru/events/24465-pervoe-krupnoe-porazhenie-kievskih-silovikov.html

  Ługańsk po dzisiejszym bombardowaniu
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_15/Zbombardowany-Lugansk-9660/

  Poroszenko zaprasza inne kraje - w tym Polskę / HAŃBA!!!!!/ do mordowania swoich obywateli!
  http://www.nakanune.ru/articles/19219/

  Aleksandowsk wyzwolony przez powstańców!!!
  http://rusvesna.su/news/1405435559

  Obrońcy Słowiańska są w okolicach Śnieżnego przy granicy z Rosją - film
  http://rusvesna.su/news/1405427799

  Oraz zajeto i umocniono pozycje we wsi Stiepanowka
  http://lifenews.ru/news/136608

  Informacje ze Słowiańska
  http://rusvesna.su/news/1405430538

  W nocy koło Krasnodonu a potem pod pod Donieckiem pojawiła się kolumna samobieżnych haubic 122mm
  http://rusvesna.su/news/1405434485
  http://politikus.ru/events/24448-gvozdiki-opolcheniya-proshli-cherez-enakievo-k-donecku.html

  Zeznania a raczej opowieśc lotnika z AN26. Lotnik po kijowskim praniu mózgu. Był pewien że go rozstrzelaja. Został odziany, nakarmiony, mógł zadzwonić do rodziny...
  http://rusvesna.su/news/1405435301
  http://lifenews.ru/news/136645
  http://politikus.ru/events/24464-stali-izvestny-podrobnosti-zaderzhaniya-pilota-an-26-sbitogo-v-lnr.html

  4 Członków załogi puszczono wolno, na razie zatrzymano dwóch
  http://ria.ru/world/20140715/1016096600.html

  Oficjalnie zaprzeczono jakoby ukraińcy zabili dwóch żołnierzy rosyjskich pilnujacych granicy
  http://rusvesna.su/news/1405429156

  Tu ta informacja której się zaprzecza
  http://svpressa.ru/accidents/news/92627/

  Zapalił się gazociąg po bombardowaniu koło lotniska w Doniecku
  http://polish.ruvr.ru/2014_07_15/Po-bombardowaniu-zapalil-sie-gazociag-w-poblizu-donieckiego-lotniska-9237/

  W sieci pojawiło się wideo z Dniepropietrowska. Na nim amerykańskie helikoptery!
  Wicepremier Rosji Rogozin skomentował tak "Na niebie Dniepropietrowska amerykańskie helikoptery, swoje juz się skończyły"
  http://rusvesna.su/news/1405443210
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/15/22360848/

  Pojawiła się informacja o zniszczeniu GRADAMi w dniu 11.07 obozu bazowego grupy "Kordon" armii Ukrainy pod Zielonopolem. W skład grupy wchodziła brygada zmechanizowana z Jaworowa koło Lwowa, .
  http://rusvesna.su/news/1405439429


  Rosja zaprzecza jakoby pod Zielonopolem strzelały "Tornada". Tych urzadzeń nie ma ani Ukraina ani powstańcy, którzy posiadają zdobyczne GRAD-y
  http://ria.ru/world/20140715/1016073580.html

  Ukraińskie wojsko schodzi z uprzednio zajętych pozycji i wycofuje się (Krasnodon, Aleksandówka, Szczastie) czyli i z zachodu i z północy od Ługańska
  http://rusvesna.su/news/1405438780
  http://politikus.ru/events/24447-ukrainskie-voennye-nachali-ostavlyat-pozicii-okolo-luganska.html

  Wojskowi krajów OBWE zapoznali się z okolicznościami ostrzelania terytoriom Rosji
  http://ria.ru/world/20140715/1016063542.html
  http://politikus.ru/v-rossii/24451-zarubezhnye-voennye-attashe-osmotreli-rossiyskiy-doneck-obstrelyannyy-s-territorii-ukrainy.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_15/Attach-wojskowi-OBWE-obejrzeli-rostowski-Donieck-9813/

  Poranny atak lotniczy na Śnieżne i wieś Dmitrowkę - zginęło 10 osób
  http://ria.ru/world/20140715/1016098901.html

  Poprawka - 11 osób zgineło po nalocie
  http://www.regnum.ru/news/1825835.html

  Dziś nad Śnieżnym zestrzelono kolejnego SU25
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/15/22360842/
  http://politikus.ru/events/24461-doneckie-opolchency-zayavili-ob-unichtozhenii-esche-odnogo-shturmovika.html

  A w Kramatorsku jeden mieszkaniec wydał /zadenuncjował/ nacgwardii swoją siostrę. Wszyscy pisza że w "wyzwolonych" miastach Słowiańsk i Kramatorsk wystawione są urny by wrzucac kartki z donosami
  http://www.regnum.ru/news/polit/1823871.html

  Straty według Kijowa
  http://www.regnum.ru/news/1825826.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_15/Podano-liczbe-ukrainskich-zolnierzy-ktorzy-zgineli-w-Donbasie-7670/

  Rzeźnik Poroszenko wczoraj prosił Tuska o przyspieszenie dostaw przez Polske kamizelek kuloodpornych
  http://www.regnum.ru/news/1825574.html


  Kącik ekonomiczny
  Unia wypina zadek - delikatnie mówiąc - na długi Ukrainy za gaz!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/15/22360845/
  http://politikus.ru/events/24463-es-otkazalsya-platit-po-dolgam-ukrainy-za-gaz.html

  To pokazała na zywo TV Ukraina!!!!
  Dzwonił na żywo człowiek z frontu - opowiadał że została ich połowa, że stzrealają GRADami a mu nie mamy czym odpowiedzieć... Brak jedzenia, wody mamy 400 litrów na 400 ludzi. Media pisza że atakujemy - a my się cofamy 4-ty dzień. Jesteśmy jak mięso armatnie! itd.... Pyszne, choc tragiczne!
  http://politikus.ru/events/24471-slavoukrainskie-karateli-dokladyvayut-bolshie-poteri-otstupaem-podkrepleniya-net.html
  http://rusvesna.su/news/1405447999

  Mer Słowiańska wyszedł od Awakowa w kajdankach
  http://politikus.ru/events/24460-mer-slavyanska-vyshel-ot-avakova-v-naruchnikah.html

  A 1/3 milicjanów ze Słowiańska zwiała do partyzantów w Doniecku!
  http://rusvesna.su/news/1405446547


  Analiza: "armia ukrów po bojach pod Snieżnym została bez ludzi i sprzetu!"
  http://novorus.info/news/events/25201-kleschi-poroshenko-popali-v-tiski-strelkova.html

  "Baktiwszczyna" - grab nagrabione - krótkie ale dosadne
  http://novorus.info/news/policy/25200-partiya-batkivschina-grab-nagrablennoe-i-unichtozhay-nedovolnyh.html

  Przeloty samolotów Ukrów po zestrzeleniu AN26
  http://novorus.info/news/events/25218-polety-aviacii-vvs-na-ukraine-priostanovleny-iz-za-krusheniya-an-26.html


  Europa cofnieta do XIII wieku
  http://ukraina.ru/opinions/20140715/1009834437.html

  List ze Słowiańska
  http://ukraina.ru/opinions/20140714/1009816536.html
 • @brusek 22:17:22
  A na "polskich" łżemendiach panika i strach;
  http://swiat.newsweek.pl/rosyjscy-separatysci-kiedys-pojawia-sie-pod-suwalkami-witalij-portnikow-ukraina-rosja-newsweek-pl,artykuly,343021,1.html

  Pozdrawiam
 • Dowódca separatystów Striełkow dziś o 23.20 (czasu kijowskiego)
  "Na południowym froncie gromne kolumny ukraińskich wojsk usiłują się wycofywać z "kotła" przez wąską groblę. Czołgi, działa samobieżne, cysterny, ciężarówki, wszystko przemieszane w nieładzie.

  Nie chciałbym podpowiadać ale aż się prosi o zastosowanie manewru Otto Wittmana z Villiers Bocage w 1944r.
  Klasyka taktyki.
 • @Ptasznik z Trotylu 00:09:03
  link do powyższego :
  http://rusvesna.su/news/1405456812
 • Telefon na żywo od ukraińskiego żołnierza z tego "kotła"
  https://www.youtube.com/watch?v=D1xdTMADOjA#t=21
 • @Ptasznik z Trotylu 00:09:03
  Jakby mieli czym to by pewno zatkali, a tak muszą jeszcze banderopiteków blokować od północy i zachodu. Oj przydałaby się teraz chociaż eskadra "szturmowików", a zrobiliby pewno "highway of death" jak swego czasu Usamani Irakijczykom...

  Pozdrawiam
 • @Ptasznik z Trotylu 00:18:03
  Następny telefon, tym razem z kotła pod Izwarino;
  http://www.youtube.com/watch?v=sHfiUrcY44Y#t=47
 • "Dzisiejszej nocy nie przeżyjemy. Z całego batalionu zostało nas kilku ludzi"
  Dzwoni żołnierz 2-go batalionu 72-giej samodzielnej brygady zmechanizowanej (z kotła pod Izwarino):

  https://www.youtube.com/watch?v=sHfiUrcY44Y
 • @mania przepraszania 00:32:10
  Podobno banderopiteki z Kijowa obstawiają granice obwodów charkowskiego i dniepropietrowskiego;
  http://yurasumy.livejournal.com/115110.html
  Są dwa wytłumaczenia; po pierwsze boją się kontrofensywy "separatystów" lub po drugie bedą wyłapywać zdemoralizowanych żołnierzy uciekających z Donbassu...
 • @mania przepraszania 00:48:12
  Jeśli separatystom uda się całkowicie zniszczyć południowe zgrupowanie w tym kotle a jest to kilka tysięcy ludzi (całe siły "ATO" to 35.000 ludzi), to niechybnie dojdzie do załamania i tak niskiego morale armii ukraińskiej i do przypływu ochotników do sił separatystów a wtedy możliwa będzie ofensywa na Charków i Zaporoże.
  Borodaj (premier separatystów) oświadczył że broni mają pod dostatkiem (przyszła masa sprzętu z Rosji).

  Kijów mobilizuje 500- tysięczną armię. Mój kolega Miszka (ze Lwowa) też dostał wczoraj kartę powołania.
  Ten wariat Poroszenko chce chyba zniszczyć cały kraj, który przecież już jest zbankrutowany.
  Powinien natychmiast podjąć rozmowy z separatystami i zgodzić się na federację i niech sobie tam na wschodzie żyją po swojemu tak jak chcą.
 • @Ptasznik z Trotylu 01:14:14
  Można tylko współczuć. Ci z Kijowa zachowują się jakby byli opętani i bezrozumni, a kolega niech wieje do Polski, jako "uchodźca", podobno wielu z zachodniej Ukrainy tak robi, bo inaczej może skończyć jak ci na tych zdjeciach, czego mu nie życzę(ostrzegam drastyczne);
  https://twitter.com/southfronteng?original_referer=http%3A%2F%2Fsouthfront.info%2F&tw_i=489175183841058817&tw_p=embeddedtimeline&tw_w=439861955235303424
  To już jest jak widać 'wojna na całego" i nawet jeżeli uda się banderopitekom "opanować" w jakiś sposób Donbass, to będzie pewno wojna partyzancka, zamachy itp...
 • 15 lipca 2014 r. Snieżnoje .Chłopiec pod gruzami zbombardowanego domu . Cudowne ocalenie. Akcja ratunkowa.
  https://www.youtube.com/watch?v=pIoXS9lgJBY#t=755
 • Strony -członkowie BRICS tworzą nowe centrum władzy finansowej na świecie.
  To przełomowy moment w historii świata i ludzkości. Oby się udało. Ludzie na świecie mają już dość syjonistycznych rządów na świecie prowadzonych po drodze od rewolucji do wojny, od wojny do rewolucji, od rewolucji do rewolucji i od wojny do wojny w myśl obowiązującej , ze swej istoty ,destrukcyjnej zasady : "skłócaj , dziel i rządź"

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1801653#.U8YW7Wy9v58.facebook
 • @Ptasznik z Trotylu 01:14:14
  Też uważam że Poroszenko - dla mnie Pierwszy Rzeźnik XXI wieku - to szaleniec. Te wszystkie działania nie mają sensu! Nie ma w tym ani taktyki ani strategi - nie mówiąc o tym że to jest "apolityka"....
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 22:52:53
  Hehehe - BARDZO mnie ten "newsłykowy" materiał rozśmieszył...
  A paniki i strachu nie odczuwają jakoś, gdy powiedzmy za pół roku te kilkanaście tysięcy "zdobywców" którzy posmakowali krwi staną się bezrobotnymi i będą chcieli się zaczepić w jakiejś pracy w Polsce...
  Mnie to przeraża!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej