Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 17.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydarzenia nabierają takiego tępa, że trudno obecnie relacjonować to co się dzieje na frontach wojny zwanej przez kijowski rząd "operacją antyterrorystyczną" Plan "B".

Matki i bliscy ukraińskich żołnierzy wysyłanych na front w roli mięsa armatniego protestowali wczoraj przed wjazdem do jednostki wojskowej 11 brygady artylerii w Tarnogrodzie:

Bo przecież to oni mieli zabijać:

A nie być zabijanymi:

Bo wtedy gdy ich synowie i mężowie zabijali niewinnych cywili prowadząc ostrzały artyleryjskie, rakietowe i bombardując z samolotów miasta to nikt nie protestował, ale gdy zaczynają w tej wojnie ginąć ukraińscy żołnierze nagle oni już mają dość.

Tak więc zabijanie jest dobre, ale pod warunkiem że samemu będzie się bezkarnym nie ponosząc za to żadnych konsekwencji.

Przechodząc teraz do relacji z wczorajszego dnia wojny domowej na południowo-wschodnich rubieżach Ukrainy przedstawię ogólny szkic tego co się tam działo.

Wczoraj we wczesnych godzinach rannych głównodowodzący wojsk Ługańskiej Republiki Ludowej, Igor Striełkow wydał rozkaz ataku na broniące się we wsi Marinowka leżącej około 10 km na północ od ukraińsko-rosyjskiej granicy ukraińskie zgrupowanie wojskowe.

Założeniem taktycznym tego ataku miało być po pierwsze rozbicie na mniejsze części broniącego się w okrążeniu dużego zgrupowania ukraińskich oddziałów wojskowych, a po drugie w następnej kolejności rozpoczęcie likwidaci każdego z nich z osobna.

Atak przeprowadzono od strony miejscowości Stepanówka leżącej na północny-zachód od Marinowki. Jednocześnie rozpoczęto ostrzał znajdujacego się na prawym skrzydle zgrupowania ukraińskiego batalionu "Azow" ostrzeliwując jego pozycje ze wzgórza Saur-Mogiła mającego na celu jego neutralizację.

Pierwsza próba- przedpołudniowa- ataku nie powodła się. Wśród sił samoobrony były duże straty, około 19 rannych żołnierzy. Zarządzono odwrót po czym po przegrupowaniu sił ponowiono w godzinach wieczornych atak z użyciem broni pancernej. Ten atak zakończył się sukcesem.

Ukraińskcy żołnierze, którzy przeżyli ten atak, opuścili stanowiska obronne i rozpierzchli się po okolicy pozostawiając na polu bitwy ciężki sprzęt bojowy, zabitych i rannych kolegów. Znajdowano też porzuconą broń osobistą, ekwipunek i mundury.

Tym sposobem zamknięte w kotle ukraińskie oddziały zostały podzielone na trzy części: broniące się niedobitki z bitwy o Marinowkę, z prawego skrzydła ostrzeliwany ze wzgórza Saur-Mogiła batalion "Azow" i z lewego skrzydła  broniące się oddziały 72 brygady zmechanizowanej z Białej Cerkwi, batalion 79 zmechanizowanej brygady powietrzno-desantowej "Szachtersk", oddział gwardii narodowej i 24 brygady zmechanizowanej z Jaworowa, które zajmują pozycje obronne  pomiędzy miejscowością Dakow od zachodu i Birjukowem od wschodu. Dalej na północny-wschód zajmują pozycje obronne pododdziały 72 brygady zmechanizowanej przemieszczające się obecnie rozdzielone na mniejsze grupy w trójkącie wyznaczonym przez miejscowości Krasnodon-Swierdłowsk-Izwarino.

A oto mapa obrazująca mniej więcej obecną sytuację w tym rejonie, gdyż w międzyczasie nastąpiły pewne ruchy wojsk, które opisałem powyżej:

Obecnie będzie próba rozcięcia linii oporu pomiędzy 72 brygadą a 24 i 79 brygadą, tym bardziej, że sily samoobrony zajęły leżące na styku tych zgrupowań wojsk ukraińskich strategiczne wzgórza, z których można prowadzić bardzo precyzyjny ostrzał ich pozycji obronnych.

Odcięci od zaopatrzenia i pomocy medycznej ranni żołnierze 72 brygady zmechanizowanej są przekazywani stronie rosyjskiej w celu udzielenia im pomocy. W tym celu doszło wczoraj wieczorem do walki na przejściu granicznym "Marinowka" pomiędzy ukraińską strażą graniczną a usiłującymi ewakuować swoich rannych na stronę rosyjską  żołnierzy z 72 brygady zmechanizowanej. Podczas tych starć zginęło dwóch funkcjonariuszy ukraińskiej służby granicznej.

Poza tym nadal toczą się walki w okolicy Ługańska i Doniecka.

Pod miejscowością Gorłówka został trafiony rakietą przeciwlotniczą ukraiński samolot wojskowy Su-27, który dymiąc odleciał w kierunku Mirgorodu. Los samolotu jest nieznany. To był drugi tego dnia zestrzelony samolot ukraińskich sił zbrojnych.

Ukraińska gwardia narodowa rozmieściła kolejne cztery wyrzutnie rakiet "Grad" we wsi Elenowka około 10 km od centrum Doniecka.

Dowódca milicji ludowej Bezler poinformował, że obecnie prowadzone są rozmowy z kijowskimi władzmi na temat wymiany jeńców. Warunek jaki stawia strona separatystyczna w celu osiągnięcia porozumienia jest odblokowanie przez kijowskie władze możliwości dostarczania pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej całego regionu ogarniętego działaniami wojennymi.

ONZ zdecydowała o zbadaniu faktów prowadzenia ostrzału zakazaną bronią kasetową przez kijowskie siły zbrojne w trakcie działań "operacji antyterrorystycznej" na południowo-wschodniej Ukrainie.

Dziś ma przybyć w rejon rosyjskiego Doniecka zespół dochodzeniowo-śledczy misji OBWE w celu zbadania incydentów dotyczących użycia broni palnej i ostrzału artyleryjskiego na przejściach granicznych "Donieck" i "Gukowo". Oczekuje się, że zespół ten zakończy dochodzenie do końca tygodnia, a sprawozdanie ogłosi na poczatku przyszłego tygodnia. 

Pozdrawiam.

1.   www.youtube.com/watch,

2.  www.youtube.com/watch,

3.  www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.  www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10.www.youtube.com/watch,

11.www.nowastrategia.org.pl/sily-zbrojne-ukrainy/,

12. www.youtube.com/watch,

 

 

KOMENTARZE

 • Dobrze że się Pan odezwał, bo myślałem że miał Pan juz ABWherę na karku :-)))
  Pozdrawiam
 • Ładnie, zwięźle i jasno!
  Ładnie, zwięźle i jasno!
  Już linkuję tu i tam...
 • A tak "demokratyczne" władze w Kijowie prowadza między sobą dialog;
  http://www.unn.com.ua/ru/news/1365903-skoyeno-zbroyniy-napad-na-v-o-nachalnika-derzhekoinspektsiyi-v-kiyivskiy-oblasti-minekologiyi
  Polecam przeczytać końcowe podsumowanie tego wydarzenia przez Andrija Mochnika, ministra środowiska.

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 11:51:14
  Hehe, jak zwykle - w każdej rewolucji znajdzie się Dzierżyński co nie bierze łapówek a bierze wszystko na serio!
 • @brusek 11:56:01
  No cóż w Kijowie jak w starym, dobrym "saloonie' na Dzikim Zachodzie; najpierw "ciocia" Awakow "strzelał" do Muzyczki i Kernesa, potem strzelali do Awakowa, a teraz jeszcze ten sie nawinął...

  Pozdrawiam
 • @brusek 11:56:01 w każdej rewolucji znajdzie się Dzierżyński co nie bierze łapówek a bierze wszystko na serio!
  5* !
 • @mania przepraszania 12:01:18
  Mnie się BARDZO spodobało to:
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/16/22361001/
  http://novorus.info/news/events/25281-so-skladov-ukrainy-propadayut-boevye-mashiny.html

  Jak widać fizycznie biedne społeczeństwo "sprywatyzowało" sprzęt i cześci - bo po co ma stać i nie przynosić pożytku!

  Musiało to "iść" latami - najbardziej mi się spodobało "zgubienie" 4 czołgów...

  Boskie!

  Aha - przypadkiem trafiłem na "odlotową" polsko-ukraińsko-prawicowo-banderowską stronę. Od wczoraj jak na to trafiłem to dostarcza mi sporo śmiechu - choc to może nie jest śmieszne?
  http://polonews.in.ua/wywiad/prawicowa-solidarnosc.html

  PS
  Śmieszy mnie też wciąż powtarzane iż "Putin przez granicę wysyła czołgi". Granica jest lepiej strzeżona jak Izraelska. Przez Rosjan - bo się boją przechodzenia prawdziwych terrorystów, oraz Ukraińców - tam gdzie mogą. Ukraińcy też mają niezły wywiad na pograniczu, dostaja od Brata aktualne zdjęcia - więc naprawdę mysz się nie przeciśnie. Natomiast jak widać na terenie Ukrainy mają TYLE sprzętu zmagazynowanego że wystarczy jak do tych rozszabrowanych maszyn w Żytomierzu czy Charkowie dołożyć trochę części zamiennych by to pouruchamiać. Tak jak to było ze zdobyta bazą sprzętu gdzie było prawie 200 czołgów! Więc jak im Pan Putin cos wysyła to jakieś śrubki czy łozyska najwyżej...
  No i chyba dostają też informacje na bieżąco - zdjęcia satelitarne, info z nasłuchu - to ważniejsze niż czołgi!

  PS2
  Ukraińscy żołnierze w rosyjskim szpitalu:
  http://rusvesna.su/news/1405591692

  Pod Izwarino zginęło 200 żołnierzy ukraińskich z Białej Cerkwii
  http://rusvesna.su/news/1405591014

  Jeńcy
  http://rusvesna.su/news/1405588061
 • @brusek 12:25:19
  Ostatni filmik to wzięci do niewoli "separatyści'. Muszą sie w końcu czymś pochwalić, bo przecież juz nawet samolotami nie mogą bezkarnie bombardować miast i wsi. Jak napisał pewien anonimowy internauta; 'co ukraiński samolot wyleci to zaraz zleci, co wyleci to zleci i tak w kółko Macieju"...
 • @brusek 12:25:19
  Z tymi "śrubkami i łożyskami" to bym nie przesadzał. Gdzieś miałem link (ale niestety zapodziałem) że Południowa Osetia ma dostarczać Noworosji broń i zaopatrzenie, zreszta było już widać kolumny wojskowe pod ich flagą . Wystarczy że Rosja będzie za "symbolicznego rubla" sprzedawać uzbrojenie Południowej Osetii, a ci z kolei będą ją 'sprzedawać Noworosji. I co Zachód na to? Ano nakłada "sankcje", a rosyjscy marynarze szkolą sie do obsługi "Mistrali", we Francji...
  Ps. Jeszcze jedno, warto zauważyć że te całe "sankcje" nałożono po tym jak Rosja i reszta krajów BRICS ogłosiły utworzenie takiego swojego "antyBanku Światowego"...
 • @mania przepraszania 12:59:28
  A ja się upieram, że jakby coś większego niz rower pancerny przejeżdżało przez granicę to by CNN sfilmowało!

  To tak jak Rosjanie - przecież już na fotkach satelitarnych policzyli ilośc włosów na zarosniętych gębach tych co ostrzelali ich pogranicze!

  Co do "sankcji" - to jest to pic / naklikało mi się "pis" - freud jakiś?/ - błysk - fotomontaż!
  Mistrale będą patrolować Arktykę uzbrojone w nowe śmigłowce - bardzo mi się podoba idea takiego statku! Dużo tańsze i bardziej uniwersalne niż klasyczny lotniskowiec!
  I zauważ - nie kupują "pod klucz" - tylko "pływające pudło" - sami wyposażają i dozbrajają w Petersburgu!

  A po tym jak panowie z Chin i Rosji dogadali się co do gazu i jakiejś wspólnej waluty - to chyba przygotowują się na "reset światowych finansów" - o czym się mówi od jakiegoś czasu...
  Dolar oparty na ropie jako waluta rozliczeniowa idzie w odstawkę - i o to wszystko biega!

  Dokładnie tak się roz... Cesarstwo Rzymskie. Dioklecjan ze swoją reformą monetarną nie pomógł - tylko odwlókł. A problem był taki że przenieśli całą produkcję w przygraniczne i "barbarzyńskie" tereny by było taniej. Czy cos Ci to przypomina?
 • @brusek 12:25:19
  Ps. Na "ormiaszkę" Awakowa jednak nie było zamachu, ale były "przygotowania";
  http://www.unn.com.ua/ru/news/1365902-na-a-avakova-gotuvali-zamakh-u-kilka-sposobiv-mvs
  Prawdopodobnie Awakow pisze na Twitterrze że przygotowują na niego zamach, a SBU Ukrainy po kwadransie odpisuje mu że już go udaremnili...
 • @brusek 13:10:08
  Cytat; 'rower pancerny przejeżdżało przez granicę to by CNN sfilmowało" i może sfilmowali. Przypomina mi sie niesławny atak chemiczny w Syrii. USA i Zachód tez "wariował i pohukiwał", a potem Rosjanie powiedzieli że maja dowody kto to naprawdę zrobił oraz mogą je od reki przedstawić i sprawa ucichła do razu...
  Tutaj może być podobnie, Rosja ma coś na USA czego ci się obawiają i stąd ta "powściągliwość" Waszyngtonu. Klasyczna sytuacja; "MY WIEMY, ŻE WY WIECIE, ŻE MY WIEMY itd."
  Ps. Zobaczymy co Zachód zrobi z tą informacją;
  http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rnbo_rosiyska_aviatsiya_zbila_ukraiinskiy_su_25_1955645
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosjanie-zestrzelili-ukrainski-samolot
 • @mania przepraszania 13:27:49
  ZARAZ ZACZNĘ PRZEKLINAĆ!


  http://novorus.info/news/events/25331-polsha-vstupaet-v-voynu-na-ukraine.html

  Do portu w Odessie przypłynął na statku sprzęt: artyleria, wozy dowodzenia i ciężarówki dla Donbasu. W wielkiej tajemnicy statek wyładowano 12 samobieżnych 152 mm haubicoarmat „Dana” (produkcja czeska), a będących na uzbrojeniu RP. Razem z obsługą wchodzącą w skład Pierwszej Mazurskiej Brygady Artylerii przewieziono wszystko na platformy kolejowe i wyprawiono w kierunku walk na Donbasie.
  Pisze się też że jest to pewnie ta „nieprzyjemna niespodzianka” jaką Noworosji obiecywał Poroszenko. Wraz z otwartym przystąpieniem do wojny regularnej armii obcego państwa, członka NATO, cała sytuacja zmienia się diametralnie! To w całości rozwiązuje ręce FR i jej sojuszników do adekwatnej odpowiedzi…

  Ode mnie – prywatnie!
  Jeżeli jest to prawda – to Panowie xxxxxxxx
 • @brusek 13:29:51
  Debilizm "naszych" władz sięgnął zenitu, czy raczej dna. Jak ludzie to nagłośnią to powiedza pewno że to "pierwsze elementy" tej całej polsko-litewsko-ukraińskiej brygady.
  Ps. Ciekawe co przyślą Litwini , widły i siekiery?
 • @mania przepraszania 13:41:57
  Mam nadzieję że to kłamstwo i zmylenie przeciwnika...
  Ale chyba się mylę...

  http://pl.wikipedia.org/wiki/1_Mazurska_Brygada_Artylerii

  xxxx= to znaczyło że paru panów nie wymienionych z nazwiska a znanych powszechnie pójdzie pod Trybunał Stanu
 • xxxx
  Proszę zobaczyć co widać w filmie 27:15 minuta
  https://www.youtube.com/watch?v=6m2QYZQaUDU
  Zaczyna to wszystko przerażać xxxxxx
 • faszysci won
  z Boza pomoca wkrotce zobaczymy Bohaterow z Republik w Kijowie a zydowskich zboczencow Poroszenko i reszte na salonach -jako uciekinierow-u Tuska lub kwacha-to ich kumple
  Codzienie czekam na ten piekny ,jasny i na temat komentarz-polecam tez Anna news dla rozumiejacych po rosyjsku-tzn z Polski przed zydowskim przewrotem
 • @brusek 13:47:39
  Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i uważnie obserwować dalszy rozwój wypadków.
  Ps. I obyśmy nie musieli kopać schronów i gromadzić zapasów...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 13:54:49
  Kronika bieżąca
  Mamy już wojnę? Mało naszych zginęło w Iraku i Afganistanie?
  http://politikus.ru/events/24601-polsha-vstupaet-v-voynu.html

  Skrót info
  http://ria.ru/world/20140717/1016308566.html

  Kronika: „mnie odkopali”
  http://ria.ru/world/20140717/1016356020.html

  Kronika Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Kijów: śmierci naszych żołnierzy winne są telefony!
  http://politikus.ru/events/24598-minoborony-ukrainy-v-gibeli-soldat-pod-gradami-vinovny-mob-telefony.html

  Świeże wieści znad granicy
  http://politikus.ru/events/24603-vesti-s-granicy.html

  Świeże wieści z frontu
  http://politikus.ru/events/24594-smi-opolchenie-lnr-okruzhilo-podrazdeleniya-ukrainskoy-armii-v-luganskoy-oblasti.html

  Polityczne perspektywy Noworosji
  http://politikus.ru/articles/24600-o-politicheskih-perspektivah-novorossii.html

  Straty junty = 9000 !!!!!!!!!!!!!!!! / powtarza się ta informacja/
  http://politikus.ru/events/24592-poteri-hunty-na-13-iyulya-2014-9000-dvuhsotymi.html

  Ukry dalej wieją do swych kochanych „moskali”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826694.html

  Odwet Putina
  http://politikus.ru/v-rossii/24596-v-gosdume-predlagayut-priostanovit-dogovor-snv-3-i-soglashenie-ob-afganskom-tranzite.html

  Jaceniuk zaciska społeczeństwu pętlę
  http://rusvesna.su/news/1405594839

  Takie sobie – nie wiem jak zakwalifikowac
  http://politikus.ru/articles/24586-pochemu-vragi-nenavidyat-vatnik.html
 • @brusek 14:22:57
  Zmykam na jakiś czas...

  http://politikus.ru/events/24606-opolchency-soobschili-o-begstve-komandira-ukrainskoy-24-y-mehanizirovannoy-brigady.html

  Uciekł pułkownik 24 brygady zmechanizowanej a jego żołnierze dostają się do Rosji...

  To tyle jeżeli chodzi o pomyślne wieści...
  na razie....
  :)
 • @mania przepraszania 13:54:49
  to już dawno trzeba było zacząć

  "kopać schronów i gromadzić zapasów...
  "
 • @interesariusz z PL 14:33:31
  To wzmacniać, pogłębiać, a zapasów nigdy za wiele...
 • Dziwne....
  Najdziwniejsze jest to,ze gdy "separatyści"ukraińscy oddzielali się od Rosji.(1991) to rosyjscy Słowianie nie zabijali ukraińskich Słowian,tylko pozwolili im się odseparować..razem z..ruskimi ziemiami...no gdy NATO postanowiło,że na ruskich ziemiach będą bazy i rakiety NATO i gdy Rosyjscy Słowianie chcieli się oddzielić od Ukrainy..Ukraina zaczęłai wciąż kontynuuje RZEŻ SŁOWIAN ROSYJSKICH!!!!! Zapomniał wół jak cielęciem buł??? W świetle humanitaryzmu Rosji w 1991,to co teraz wyprawia Ukraina trzeba jednoznacznie nazwać FASZYZMEM.A walkę powstańców rosyjskich przeciw ukraińskim separatystom(1991) operacją antyfaszystowską i antyterrorystyczną.Trzymajcie się Rosjanie i zwyciężcie!! Od miecza zginie kto do was przyszedł z mieczem...
 • @fretka 16:06:49
  Ja toże wsiech pozdrawlaju :-))))

  Mjr Manicz Przepraszowicz z ukłonami
 • @Rusofil 16:26:46
  Podobnie było z Gruzją i jej konfliktami z Osetią oraz Abchazją. Kiedy oddzielała się od ZSRR wszyscy piali z zachwytu, ale kiedy Abchazowie i Osetyńcy zapragnęli się odłączyć od Gruzji to im tego odmówiono, dlatego chwycili za broń. Za karę Gruzini rozpoczęli akcje pacyfikacyjną, a w zajętej stolicy Abchazji urządzili ognisko z zabytków abchaskich. Niestety dla Gruzji role sie odwróciły i musieli wiać. Znowu próbowali za saakaszwilego i wszyscy wiem jak się skończyło...
 • @brusek 13:29:51
  Przecież to zdrada państwa.
  Na siłę pchają nas w wojnę z Rosją, która możemy tylko przegrać.
 • @brusek 13:47:39
  Żaden trybunał stanu.
  Sąd wojskowy i natychmiastowe wykonanie wyroku.
 • @brusek 13:29:51
  Na zdrowy rozum.
  Po co mieliby płynąć do Odessy przez kilka tygodni, skoro mogli jechać pociągiem dwa dni.
  Jakieś bzdety.
 • @brusek 14:22:57
  Na zdjęciu w artykule http://politikus.ru/events/24601-polsha-vstupaet-v-voynu.html widać pojazdy z oznaczeniami armii czeskiej.
  Proszę się uważnie przyjrzeć pierwszej haubicy.
 • @AlexSailor 16:59:57
  Może robią "akcje wyprzedzającą" żeby naszym pajacom wybić podobne pomysły w zarodku, m.in. poprzez "wnerwienie" opinii publicznej?
 • @mania przepraszania 16:47:48
  Bolesne to wtopienie Gruzji, jako że jest to nam przyjazne państwo.
  Niestety sprawiedliwość była po stronie Rosji.
  Teraz w Gruzji zmieniły się władze, jest zatem nadzieja, że znormalizują stosunki z Rosją i odbudują państwowość wyłuskując agentów, którzy doprowadzili ich do klęski.
 • @AlexSailor 16:59:57
  Powtarzam i zamieszczam wiadomości które pojawiaja sie w kilku miejscach.
  Dla mnie to tez bzdura płynać statkiem...
  Ale nie takie durnoty wojsko pod każdą szerokościa geograficzną robi....

  MOŻLIWE - i oby tak było że jest to testowanie opinii publicznej

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Skrót dnia / czwartek popołudnie -wieczór
  http://rusvesna.su/news/1405609094
  http://rusvesna.su/news/1405600698

  Striełkow
  http://rusvesna.su/news/1405601908


  Dzis rano strzelano obok przejścia Kujbyszewo /Marinowka – ewakuowano załogę
  http://ria.ru/don/20140717/1016406525.html

  Nie żyje 21 pograniczników Ukrainy
  http://ria.ru/world/20140717/1016398722.html

  Stan 4 żołnierzu ukraińskich jest ciężki – przebywają w rosyjskim szpitalu
  http://ria.ru/world/20140717/1016383183.html

  Misja OBWE spotkała się z rannymi zołnierzami Ukrainy w rosyjskim szpitalu
  http://ria.ru/world/20140717/1016387795.html

  Ranni cywile z Dmitriewki trafili do szpitala w Śnieżnym
  http://ria.ru/world/20140717/1016403698.html

  Jak to się zyczy? Tyle samo lądowań co startów?
  Komunikat UKR-ów: w ciągu doby 12 razy startowały samoloty a 17 razy helikoptery w rzeźnickich akcjach
  http://ria.ru/world/20140717/1016380172.html


  Jesień? Antki 26 lecą z nieba!
  http://ria.ru/world/20140717/1016409306.html
  http://rusvesna.su/news/1405607531

  Świadkowie o AN26
  http://lenta.ru/news/2014/07/17/torez/

  Podobno SBU zatrzymała partyzantów w mieście Nowa Kachowka koło Chersonia (info z wtorku)
  http://ria.ru/world/20140717/1016393410.html

  Około 800 rzexników w okrążeniu na południe od Donbasu (79, 24, 72 brygada plus Azow i Szachtiersk)
  http://ria.ru/world/20140717/1016411197.html

  Ukry twierdza że Rosjanie zestrzelili ich SU25
  http://ria.ru/world/20140717/1016412376.html

  A tu mówią że tylko 200 z nich zgineło pod Izwarino
  http://lenta.ru/news/2014/07/17/200dead/

  Natomiast żołnierze lwowskiej 80 brygady zamknieci na lotnisku w Ługańsku proszą o JAK NAJSZYBSZĄ pomoc
  http://rusvesna.su/news/1405607308

  A to o tych co się poddali /100 szt/
  http://politikus.ru/video/24612-bolee-100-ukrainskih-voennyh-nahodyatsya-v-razrabotke-specsluzhb-dnr.html

  Małe przypomnienie braciom Ukraińcom że robią sobie powtókę
  http://novorus.info/news/rusmir/25344-iskusstvennyy-golod-kak-instrument-genocida-k-godovschine-razgroma-tambovskogo-vosstaniya.html

  A tu o tym że nie tylko będzie głodno ale i chłodno
  http://lenta.ru/news/2014/07/17/ukrgas/

  Natomiast niebawem Słowiańsk i Kramatorsk zostaną odbite!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826591.html

  Psy się zagryzają = Kołomojski vs poroszenia
  http://novorus.info/news/analytics/25343-kolomoyskiy-vs-poroshenko-stenka-na-stenku.html

  Psy tez bywaja wściekłe
  http://novorus.info/news/obshetvo/25305-beshenye-psy.html

  A matki to „ofiary prowokacji”
  http://www.regnum.ru/news/1826768.html

  Samo życie – „wnuczka urodziła się pod bombami”
  http://rusvesna.su/news/1405602443

  Kącik ekonomiczny
  Czy sankcje przeciw Rosji zniszczą USA?
  http://politikus.ru/articles/24608-vvod-sankciy-protiv-rossii-mozhet-unichtozhit-ssha.html
 • @AlexSailor 17:08:02
  Niestety największy "agent" zwiał...
 • @brusek 17:17:58
  An 26, i znowu kolejny dzień bez "żarcia i picia". Nie tak miało być...
 • @mania przepraszania 17:27:49
  Chyba jednak nie An 26, pasażerski Boenig;
  http://ria.ru/world/20140717/1016421852.html
 • Niestety, ale doszło chyba do wielkiej tragedii...
  Kwestią pozostaje co spowodowało upadek samolotu, bo zestrzelenia na takiej wysokości musiałaby dokonać rakieta dalekiego zasięgu ziemia-powietrze, a więc bezpośrednio jakiś system obrony pplot Rosji lub Ukrainy. Głupottą samoobrony było że od razu sie przyznali do 'zestrzelenia", w obecnej sytuacji ciężko im sie będzie z tego wytłumaczyć...
 • @mania przepraszania 18:10:03
  A co ten Boeing tam robił??
  Samoloty pasażerskie nie latają nad terenami objętymi działaniami wojennymi, zwłaszcza z użyciem lotnictwa.
 • @mania przepraszania 18:10:03
  Jest potwierdzenie http://www.tvn24.pl/doradca-szefa-msw-ukrainy-malezyjski-samolot-zostal-zestrzelony,450878,s.html
  juz media pieją. Nagle też pojawiła się informacja o okrążonych żołnierzach, wcześniej była o tym cisza.
  To zrobiono specjalnie!! nie mam wątpliwości. Tylko zbrodniarz może wyznaczyć korytarz powietrzny samolotowi pasażerskiemu nad rejonem walk
 • @xes23 18:17:52
  Tylko okazuje się, że powstańcy nie mają rakiet zdolnych zestrzelić taki samolot.
  Rosjanie mają systemy radarowe zdolne do pewnej identyfikacji samolotu i żadnego interesu w jego zestrzeleniu.
  W rejonie tylko rezuny mają sprzęt i odpowiedni bałagan by zrobić to omyłkowo.
 • Dzieje się to o czym napisałem.
  "Mendia" wykorzystują ten komunikat, warto zauważyć kto wkleił notke informacyjną...Anne Applebaum. Teraz Kijów będzie "szedł na całego" bo dla nich ta tragedia to prawdziwy "dar niebios".
 • @AlexSailor 18:41:58
  Mają ponoć zestaw Buk, on ma zasięg 30 km i pułap 15-22 km, teraz to ukraińce przyznali.
 • @Kula Lis 62 19:42:33
  Mają ale jednocześnie nie są samobójcami.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:45:31
  Jedno mnie zastanawia, czy po bezpośrednim trafieniu z rakiety ziemia-powietrze, taki samolot by nie eksplodował, albo rozpadł sie na kilka dużych częśći?
 • Nie bądźmy naiwni
  "Ktoś" desperacko usiłuje wciągnąć Rosję do wojny.
  Samolot pasażerski sam się nie zestrzelił.

  "Ten uczynił komu to przyniosło korzyść" mówi prawo rzymskie.

  Czym jest życie 300 ludzi w cywilnym samolocie, w pancerniku "Maine", w liniowcu "Lusitania". w Pearl Harbor, wobec zysków, gazu i nafty ?
  Tam gdzie smrodek gotówki, działają tu zawsze ci sami "Ktosie".

  Media "głównego ścieku" już wyją .

  "Społeczność międzynarodowa" już zaciera brudne, parchate łapska.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:04:35
  Oby tylko to nie był ten wymarzony pretekst do inwazji "sił pokojowych" zza oceanu na pełną skalę i eksterminacji "terrorystów" bez różnicy płci oraz wieku...
 • @mania przepraszania 19:58:24
  Zagadek jest dużo.
  Tragedia wielka!

  Zawsze jest tak że patrzyć trzeba na to kto może miał w tym interes...

  Powstańcy chwalili sie że mają BUK-i, ale z drugiej strony zdaje się że Kijów twierdził że powstańcy nie są przeszkoleni i że te systemy co zdobyli są niekompletne...

  Interesu w tym żeby to zrobić oni nie mieli...

  Rosjanie tak samo - wiadomo...

  Natomiast Kijów...
  Dziwne jest jak szybko zaczeli wrzeszczeć że to "terroryzm"itd.
  Zestrzelenie idealnie wpisuje się w dotychczasową ich polityke informacyjną...

  Nic nie jest przesądzone - duzo dadzą informacje z czarnych skrzynek.
  Mógł byc to wypadek - w końcu taki sam typ samolotu, te same linie co ten "zaginiony" parę miesięcy temu liniowiec....

  W spiskowe teorie nie wierzę ale w logikę...
 • @Ptasznik z Trotylu 20:04:35
  Tu jest ciekawy artykuł o dyslokacji w okolice Doniecka ukraińskich "BUK-ów" w środę;
  http://en.itar-tass.com/world/741173
  Może ich oczywiście posądzić o stronniczość bo to agencja rosyjska...
 • @mania przepraszania 20:14:51
  Ps. Miało być; "Można ich oczywiście"...
 • @ pojawiła się wiadomość
  że ten korytarz powietrzny był zamknięty,

  jeśli to prawda, to wszystko zaczyna pachnieć amerycką prowokacją.
 • @mania przepraszania 20:14:51
  Ekspert: „jeżeli użyto rakiety Buk, to strzelający wiedział, do czego strzela”. A naprowadzanie rakiety musiało być gdzieś zarejestrowane.

  Zestaw przeciwlotniczy Buk wymaga wykwalifikowanej obsługi, która potrafi zidentyfikować samolot pasażerski; jeśli faktycznie boeing 777 został zestrzelony z tej broni, to z pełną świadomością - powiedział redaktor naczelny „Nowej Techniki Wojskowej” Andrzej Kiński.

  Kiński zastrzegł, że przyczyna katastrofy mogła być inna.

  Nie ma wątpliwości, że zestawy znajdują się zarówno na uzbrojeniu wojsk lądowych Rosji, jak i sił zbrojnych Ukrainy. Jeżeli natomiast zestaw tego typu znalazł się w rękach separatystów, to najprawdopodobniej jako zdobycz na jednostkach lub magazynach armii ukraińskiej. Pytanie, czy ministerstwo obrony Ukrainy potwierdza fakt utraty zestawu Buk

  — powiedział w czwartek Kiński PAP.

  Podkreślił, że nawet jeśli ktoś wejdzie w posiadanie zestawu, użycie go nie jest proste.

  Gąsienicowa wyrzutnia waży ok. 30 ton i jest jednym z elementów całej baterii.

  Dotychczas nie było wątpliwości, że separatyści mają zestawy przeciwlotnicze Strzała-10, też na podwoziu gąsienicowym, ale o zasięgu 6-7 km i pułapie do 5 kilometrów oraz zestawy artyleryjskie Szyłka ZSU-23-4. Nie ma żadnych dowodów, że mają inne środki przeciwlotnicze, o większym zasięgu, a nawet gdyby pojawiły się jakieś zdjęcia, nie świadczyłyby, że są zdolni efektywnie wykorzystać tę broń

  — zaznaczył Kiński.

  Zwrócił uwagę, że zestaw Buk działa jako bateria złożona ze stacji radiolokacyjnej, stanowiska dowodzenia, wyrzutni, która śledzi i podświetla cele wskazane przez radar, oraz pojazdów transportowych i załadowczych. Buk wykorzystuje rakiety starszej generacji, nie są to pociski w hermetycznych zasobnikach ładowanych wprost na wyrzutnie.

  By ich użyć, trzeba je wyjąć z pojemnika w magazynie, wymienić źródło zasilania, sprawdzić aparaturą kontrolno-pomiarową, przygotować do lotu i dopiero załadować na wyrzutnię. Potrzebne są informacje z zewnętrznej stacji radiolokacyjnej, żeby wyrzutnia mogła przejąć śledzenie swoim radarem. Procedura użycia zestawu Buk jest dość złożona, wymaga dobrze wyszkolonych ludzi

  — powiedział naczelny „NTW”.

  Zwrócił uwagę, że obsługujący wyrzutnię wie, jaki jest cel, ponieważ wielkość samolotu widać na radarze, zestawy Buk są wyposażone w systemy identyfikacji swój-obcy, zdolne rozpoznać samolot cywilny, poza tym obsługa zna zasady ruchu powietrznego i powinna mieć mapy z zaznaczonymi korytarzami.

  Dla wyszkolonych ludzi rozpoznanie cywilnego samolotu nie jest problemem. Jeżeli ktoś użył zestawu Buk, to dokonał tego z pełnym rozmysłem, na podstawie parametrów celu i podstawowych informacji

  — powiedział Kiński.

  Zastrzegł zarazem, że przyczyną katastrofy mogło być także zdarzenie losowe, awaria, próba porwania; niewykluczone, że malezyjska maszyna została zestrzelona przez samolot myśliwski. Dodał, że jeżeli faktycznie została użyta rakieta Buk, to prawdopodobnie któryś z krajów dysponujących odpowiednimi środkami obserwacji zarejestrował emisje stacji radiolokacyjnej i stacji naprowadzania.

  Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur rozbił się w czwartek po południu na terytorium Ukrainy niedaleko granicy z Rosją. Na pokładzie samolotu było 295 osób; nikt nie przeżył. W rejonie, gdzie spadł malezyjski samolot trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

  „Ukraińska Prawda” jako jedna z pierwszych napisała, że według jej źródeł samolot został zestrzelony. Taką samą informację powtórzył doradca szefa ukraińskiego MSW Arsena Awakowa Anton Heraszczenko. Według Heraszczenki malezyjski samolot został zestrzelony z zestawu rakietowego Buk. Wcześniej Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy podawała, że walczący z siłami ukraińskimi rebelianci prorosyjscy dysponują taką bronią.

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko także nie wykluczył, że samolot został zestrzelony. Zapewnił, że ukraińskie siły zbrojne nie mają nic wspólnego z tą tragedią i opowiedział się za powołaniem międzynarodowej komisji, która zbada okoliczności katastrofy.

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył, że konieczne jest przeprowadzenie międzynarodowego śledztwa, które ustali przyczyny katastrofy malezyjskiego samolotu.

  gim, PAP
 • @
  Na jednym blogu już to napisałem, jest jeszcze jedna opcja mogąca spowodować taka tragedie.

  "Jest jeszcze jedna możliwość. W portach gdzie zatrzymywał się ten samolot podłożono bombę i dokonano zdalnej detonacji nad terenem
  Noworosji.

  Na razie nikt się nie zgłosił jako naoczny świadek który by widział smugę
  z rakiety lecącej dystans ponad 10 km. Taką smugę nie sposób jest nie zauważyć."
 • @Kula Lis 62 21:28:11
  Dzieki za tekst. Też mnie to zastanawia, po pierwsze to nie działa tak że podjeżdża sobie wyrzutnia i ot tak "wali" w niebo, ktoś to musiał namierzać oraz dawać namiar na "cel", a po drugie przecież te tereny są pod stałą obserwacją satelitarną (wiadomo kogo) więc juz powinny się pojawić protesty i oskarżenia (wiadomo skąd)...
 • @mania przepraszania 21:42:02
  Rosjanie też obserwują i będą wiedzieć.
  Coraz ciekawiej się robi.
 • @Kula Lis 62 21:28:11
  Dzięki - ładnie wyłożone...

  Wrzucam zbiorcze informacje do chwili obecnej zebrane...

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx  Wszystko się wywróciło do góry kołami…
  Boleję nad rodzinami zabitych…
  Zginęło 280 pasażerów i 15 członków załogi

  Nie przesądzam kto zestrzelił – interesujące kto miał w tym interes. Na pewno nie ma tu żadnego przypadku. Ktos wydał rozkaz a ktos inny wykonał… To nie jest „zniknięcie” takiego samego samolotu tej samej linii gdzieś nad bezkresnym oceanem. To stało się w rejonie działań wojennych, gdzie obie strony plus „strona trzecia” zza oceanu maja doskonały przegląd sytuacji, zdjęcia satelitarne, nagrane wszystkie rozmowy itd… Prawda wyjdzie na jaw…
  W „reżimowej TV Putin” (=Rossija24) jeden z ekspertów podkreślił że Ukraina NIE ZGŁOSIŁA że nad tym terenem NIE WOLNO latac. Bo dla Ukrainy NIE SĄ to DZIAŁANIA wojenne!!!!!
  Borodaj stwierdził że oni mają sprzet pozwalający stracać samoloty do wysokości 4 km.
  Podano też informacje – że samolot zestrzelono ponad 60 km miejsca upadku, na terenie zajmowanym przez Ukrów!

  Teraz linki na informacje….

  Zbiorcze informacje o katastrofie

  http://novorus.info/news/events/25346-malaziyskiy-boing-ruhnul-v-80-km-ot-donecka.html

  http://lenta.ru/chronicles/boeing/

  http://lenta.ru/articles/2014/07/17/aircrash/

  http://ria.ru/incidents/20140717/1016429277.html

  Obrońcy Donbasu przybyli w miejsce katastrofy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3259

  Swiadek zeznaje: „Samolot został zestrzelony przez myśliwiec”
  http://www.novorosinform.org/news/id/3265

  Dyspozytor lotu: „dwa ukraińskie samoloty były zaobserwowane razem z Boeingiem”
  http://rusvesna.su/news/1405625238

  Powstańcy obawiają się rakietowego uderzenia w miejsce gdzie leżą szczątki samolotu
  http://www.novorosinform.org/news/id/3264

  Teorie:
  Celem mógł być samolot prezydenta Rosji! (ten sam kierunek, godzina prawie ta sama, trasa, podobne kształty i barwy samolotów)
  http://www.novorosinform.org/news/id/3271

  http://lenta.ru/news/2014/07/17/president/

  http://politikus.ru/events/24626-istochnik-celyu-ukrainskoy-rakety-mog-byt-samolet-vladimira-putina.html

  http://www.regnum.ru/news/polit/1826879.html

  Trasa samolotu była zmieniana umyślnie!
  http://politikus.ru/events/24632-marshrut-sbitogo-boinga-byl-izmenen-dannye-za-14-15-16-i-17-iyulya.html

  W pół godziny po katastrofie Kijów podał że zestrzelili powstańcy z systemu BUK
  http://politikus.ru/events/24622-posle-krusheniya-boeing-mvd-ukrainy-prizyvaet-nato-nachat-nazemnuyu-operaciyu-protiv-opolchencev.html

  http://rusvesna.su/news/1405618099

  Prowokacja czy pomyłka? Samolot został zestrzelony przez SU25
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826843.html
  http://lenta.ru/articles/2014/07/17/boeing/

  Przed katastrofą (we środę) Ukraina przebazowała swoje Buki w rejon Doniecka
  http://politikus.ru/events/24618-smi-ukraina-ranee-perebazirovala-v-rayon-padeniya-malayziyskogo-boeing-divizion-bukov.html

  Po katastrofie zostana zmienione trasy wszystkich linii
  http://politikus.ru/articles/24629-parubiy-okazalsya-debilom.html

  Samolot leciał na wysokości „330” = 10 000 metrów. Kijów zamknął przestrzeń do wysokości „320”
  http://ria.ru/world/20140717/1016466056.html

  Borodaj: „nie mamy takiej broni by zestrzelic samolot na takiej wysokości”
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_17/Borodaj-DRL-nie-ma-broni-zdolnej-do-zestrzelenia-samolotu-na-wysokosci-10-km-9495/

  Noworosja oskarża Ukraine o zestrzelenie samolotu
  http://rusvesna.su/news/1405616552

  Prokuratura Noworosji prowadzi już śledztwo
  http://rusvesna.su/news/1405616112

  Inni eksperci twierdzą że samolot zestrzelili Ukraińcy systemem BUK
  http://www.regnum.ru/news/1826872.html

  Angielski ekspert
  http://ria.ru/world/20140717/1016466711.html

  ZNALEZIONO czarne skrzynki! (mapka!)
  http://lenta.ru/news/2014/07/17/blackbox/

  WAŻNE!!!! Noworosja ogłasza kilkudniowy jednostronny rozejm na czas śledztwa związanego z katastrofą!
  http://ria.ru/world/20140717/1016463197.html

  ANALIZA – to prowokacja
  http://novorus.info/news/analytics/25348-krushenie-boinga-voennaya-provokaciya-nacistov-ukrainskie-dispetchery-celenapravleno-ukazali-malayziycam-posledniy-marshrut.html

  KRONIKI WOJENNE
  http://ria.ru/trend/Ukraine_special_operation_01072014/

  Batalion Szachtiorsk próbuje na koniec zetrzeć Snieżne z powierzchni ziemi
  http://ria.ru/trend/Ukraine_special_operation_01072014/

  Po katastrofie Ukraina żada od NATO rozpoczęcia naziemnej operacji
  http://politikus.ru/events/24622-posle-krusheniya-boeing-mvd-ukrainy-prizyvaet-nato-nachat-nazemnuyu-operaciyu-protiv-opolchencev.html

  http://novorus.info/news/events/25347-ukraina-srochn-trebuet-voyska-nato-a-britaniya-voennye-sankcii-oon-sbityy-ukraincami-layner-povod-dlya-bolshoy-voyny.html

  ROZPAD KOTŁA POŁUDNIOWEGO
  http://novorus.info/news/policy/25326-raspad-yuzhnogo-kotla.html

  MAPKA
  http://novorus.info/uploads/posts/2014-07/1405581827_ceae427e6678f885093c04cc54393fa9.jpg

  Parubij DEBILEM?
  http://politikus.ru/articles/24629-parubiy-okazalsya-debilom.html

  Ukraina – republika bananowa
  http://politikus.ru/articles/24625-bananovaya-respublika-ukraina.html

  Powtarzane są informacje o wejściu do walki polskich oddziałow – cały czas mam nadzieję że to plotka i balon próbny do sprawdzenia reakcji
  http://www.novorosinform.org/news/id/3267

  Ukraina i Mołdawia „sojusznikami” USA w walce z Rosją
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826839.html

  Łyk prawdy lub inaczej rzeczywistości. Kijów planuje zamknąc 46 kopalni do roku 2017
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826830.html
 • Czy o to chodziło?
  "Umiędzynarodowienie konfliktu" który dla Kijowa zaczynał przybierać niekorzystny obrót, łżemendia juz wiedzą;
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ekspert-o-katastrofie-umiedzynarodowienie-konfliktu-moment-przelomowy,wid,16762405,wiadomosc.html
 • @ czy to amerycka prowokacja ???????????
  the announcement of the Ukrainian air traffic authority Ukraerorukh released in early July that the air space over the areas where the government’s “anti-terror” operation is underway was closed over security concerns.

  “To guarantee a proper level of air traffic security, the air space over the territory where the ATO [anti-terror operation] is underway has been closed for flights of civil aircraft in the interest of the state aviation,” the message of the Ukraerorukh said.

  http://en.ria.ru/world/20140717/190990705/Russia-Says-Ukraine-Responsible-for-Flight-Safety-in-Boeing.html
 • @interesariusz z PL 22:44:24
  tak prowokacja amerykańsko polsko zydowska baranie,teraz rebelia zostanie zdlawiona w ciągu miesiąca i skoncza się ruskie gierki w granicach państwa ukraińskiego,skonczy się marzenie kryminalisty putina o zsrr bis .tyle w temacie dziekuje.
 • @interesariusz z PL 22:44:24
  i nie potszywaj się pod polaka bo jak bys był z pl jak się podpisujesz to bys napisał prowokacja amerykanska a nie amerycka ruski trolu
 • @interesariusz z PL 22:44:24 a swoją drogą ukraińcy mają już praktykę
  to dla tych, co wskazują na ruską z koreańczykiem

  http://www.nytimes.com/2001/10/14/world/after-9-days-ukraine-says-its-missile-hit-a-russian-jet.html
 • @kapi 23:01:35
  Już ci pisałem, my sie nie "potszywamy", a nie "podszywamy". To wstyd, aby taki POPiSowy "patryjota" kaleczył mowę polską, nie mówiąc o tym żeby pisać "Polak" z małej litery. Są wakacje można podszkolić język polski zarówno w w mowie jak i w piśmie. To tyle...
 • @
  Mocne oświadczenie Obamy: USA zaoferują wszelką pomoc w ustaleniu, co dokładnie tam zaszło i dlaczego


  jakoś katastrofa w Smoleńsku nie była w sferze jego zainteresowań.
 • @kapi 23:01:35
  Czy ty jesteśą tak głupi i ślepy, czy jesteś tu zadaniowany? Nie wyzywaj tu ludzi od sowieckich troli, bo ja ciebie mogę wyzwać od żydowskich.
 • @interesariusz z PL 23:26:16
  literowka się zdarza ale pomylić amerycki z amerykańskim to już wyzsza szkola jazdy przyjacielu
 • @kapi 23:29:40
  a TY chyba piszesz z szatanów zjednoczonych.
 • @interesariusz z PL 23:33:48
  z gdanska dziadek był w niewoli u ruskich mowil pamiętaj ze wschodu jeszcze nic dobrego nie przyszlo
 • @kapi 23:43:44
  //ze wschodu jeszcze nic dobrego nie przyszlo//

  Jeśli nie liczyć gazu i ropy naftowej.
 • @ powoli sprawa staje się jasna
  Malaysia Airlines lot MH17 leciał zaledwie 1000 stóp (300 metrów) nad zamkniętą przestrzenią powietrzną, kiedy został zestrzelony, według europejskiego organu kontroli ruchu lotniczego.

  Eurocontrol oznajmił, że władze ukraińskie zakazały lotów od poziomu gruntu do 32000 stóp, ale poszkodowany samolot leciał na 33000 stóp, co prawda w zakresie rakiet ziemia-powietrze, gdy został trafiony. Wszystkie trasy we wschodniej Ukrainnie zostały już wyłączone z obszaru, Eurocontrol dodaje.  dodam, rychło w czas.


  http://www.theguardian.com/world/2014/jul/17/malaysia-airlines-mh17-flying-just-above-restricted-airspace
 • @kapi 23:43:44
  Na ochłodę proponuję kilka linków z zachodnich agencji informacyjnych;
  http://www.bbc.com/news/world-europe-28354856
  http://www.afp.com/en/news/shocking-carnage-east-ukraine-airliner-crash-site
  Wszędzie pisze "crash"(chyba tłumaczyć nie muszę?), ewentualnie w tekście napisano że obie, powtarzam OBIE STRONY oskarżają się o zestrzelenie samolotu. No chyba że AFP i BBC zostały opanowane przez "agenturę kremlowską"...
  Ps. Nawet CNN która pisze o zestrzeleniu nie wskazuje na jedną ze stron;
  "The United States also has concluded that the plane was shot down, but hasn't pinpointed who was responsible, a senior U.S. official told CNN's Barbara Star"
  http://edition.cnn.com/2014/07/17/world/europe/ukraine-malaysia-airlines-crash/index.html?hpt=hp_t1
 • Prezydent Rosji Władmir Putin zajął stanowisko wobec katastrofy malezyjskiego samolotu strąconego nad Ukrainą.
  Prezydent Rosji Władmir Putin zajął stanowisko wobec katastrofy malezyjskiego samolotu strąconego nad Ukrainą. Według prezydenta Władymira Putina katastrofa ta jest następstwem prowadzenia przez Kijów działań wojennych wobec własnego narodu na wschodzie Ukrainy oraz brak pokoju na tamtym terenie. Tragedia ta wymaga obiektywnego wyjaśnienia. Ze swej strony Rosja zrobi wszystko, ażeby drobiazgowo i rzetelnie zbadać przyczyny tej katastrofy.

  Prezydent Rosji Władymir Putin chwilą ciszy oddał hołd zabitym w tej katastrofie oraz złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar.

  https://www.youtube.com/watch?v=xAHhnLhqZUo

  PS. W rejonie , gdzie doszło do katastrofy znajduje się 27 stanowisk rakiet przeciwlotniczych „Buk –M1”, posiadających zasięg do 30 km.

  http://russian.rt.com/article/41369

  Powstańcy Noworosji nie dysponują sprzętem umożliwiającym zniszczenie samolotu lecącego na wysokości 10. 000 m, tj . na pułapie na którym leciał malezyjski samolot.

  W mojej ocenie katastrofa tego samolotu jest kolejną szytą grubymi nićmi prowokacją /operacja fałszywej flagi/ kijowskiej junty oraz jej syjonistycznych mocodawców wobec Rosji, mającą na celu przerzucenia na nią winy za własne perfidne i nikczemne akty zaplanowanego z premedytacją wcześniej ludobójstwa.
 • @detektywmjarzynski 05:44:34
  W przeszłości 13 lat temu Ukraina też zestrzeliła pasażerski samolot :

  http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=610046
 • @mania przepraszania 00:14:34
  zawsze na początku jeśli nie ma się 100% dowodow pisze się crash poczekaj za kilka dni niech się znajda swiatkowie podsłuchy na meldunkach i rozmowach ruskich z terrorystami już sa.teraz zostanie przeprowadzone sledztwo w ktrakcie którego wyjdzie na jaw kto tak naprawdę kieruje rebelia
 • @mania przepraszania 19:58:24
  Jak na razie nie ma żadnego filmu dokumentującego moment trafienia rakietą i jak samolot po tym się zachowywał.

  Wg. mnie jest to grubymi nićmi szyta prowokacja.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 06:52:13
  pytanie - czy bomba na pokładzie mogłaby udawać efekty trafienia rakietą ?
 • 18.07.2014 Piątek, prasówka poranna
  Zestrzelenie Boeinga 777

  Kronika LENTY

  http://lenta.ru/chronicles/boeing/  Oświadczenie MO FR

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/Oswiadczenie-Ministerstwa-Obrony-Federacji-Rosyjskiej-0930/  Analiza

  http://www.novorosinform.org/articles/id/152  Inna ekspertyza

  http://www.regnum.ru/news/polit/1826872.html  Władze Kijowa oraz Noworosji prowadziły w nocy rozmowy na temat korytarza do wraku statku oraz współpracy mającej na celu wyjaśnienie tragedii

  http://en.itar-tass.com/world/741231  Noworosja zapewni dostęp do miejsca katastrofy

  http://en.itar-tass.com/world/741251

  Striełkow z kolei twierdzi że dla celów śledztwa nie jest konieczne żadne wstrzymanie walk

  http://www.novorosinform.org/news/id/3299  Władze Rosji

  http://www.novorosinform.org/news/id/3291  Podobnie jak Prezydent Putin, władze Noworosji:

  http://www.novorosinform.org/news/id/3300  Dziś zbiera się w tej sprawie i ogólnie „Ukrainy” ONZ

  http://en.itar-tass.com/world/741261  Borodaj: Boeinga zestrzeliło lotnictwo Ukrainy

  http://www.novorosinform.org/news/id/3292  Dowodem jest przechwycone i opublikowane nagranie pilota samolotu Ukrów

  http://www.novorosinform.org/news/id/3297  Co mówią świadkowie?

  http://novorus.info/news/events/25365-kto-sbil-grazhdanskiy-boinga-podrobnosti-pokazanie-ochevidcev.html  Według wojskowych Ukrainy Noworosja nie posiada BUKów oraz S300

  http://www.novorosinform.org/news/id/3295

  http://lenta.ru/news/2014/07/18/yarema/  Ukraina publikuje nagrania „powstańców”

  http://politikus.ru/articles/24668-polzovateli-zhzh-dokazyvayut-prichastnost-ukrainy-k.html  Noworosja zaprzecza prawdziwości tych nagrań

  http://politikus.ru/events/24667-dnr-oprovergla-podlinnost-zapisi-peregovorov-opolchencev-o-sbitom-samolete.html  Delegacja OBWE która akurat jest w Noworosji – będzie kontrolować /słyszałem w innym źródle że też początkowo kierować/ akcję na miejscu katastrofy

  http://ria.ru/world/20140718/1016494859.html

  http://politikus.ru/events/24660-obse-opolchency-garantiruyut-bezopasnost-na-meste-krusheniya-boeing.html  Noworosja chce przekazać czarne skrzynki do Moskwy

  http://politikus.ru/articles/24658-dnr-peredast-chernye-yaschiki-sbitogo-boinga-na-ekspertizu-v-moskvu.html  Międzynarodowy Komitet Awiacji: czarne skrzynki należy oddać specjalnej miedzynarodowej komisji

  http://ria.ru/world/20140718/1016498915.html

  Znaleziono już ciała 121 osób /słyszałem w innym źródle że dziś ma przyjechać z Donbasu i Ługańska grupa osób do zabezpieczenia terenu i identyfikacji zwłok/

  http://ria.ru/world/20140718/1016496196.html  W samolocie byli obywatele co najmniej 9-ciu państw

  http://ria.ru/world/20140718/1016497482.html  SPISKOWE TEORIE ????

  Czy Polaska była zamieszana w katastrofę? /MAPKA/

  http://politikus.ru/events/24650-mnenie-polsha-zameshana-v-katastrofe-malaziyskogo-boinga.html

  Ministerstwo Obrony FR

  http://politikus.ru/v-rossii/24645-zayavlenie-minoborony-rossii-v-svyazi-s-katastrofoy-boeing-777.html

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/Oswiadczenie-Ministerstwa-Obrony-Federacji-Rosyjskiej-0930/

  Kijów zestrzelił omyłkowo?

  http://www.regnum.ru/news/polit/1826872.html

  Chcieli zestrzelić Putina? nowa wersja

  http://www.regnum.ru/news/polit/1826879.html

  Prowokacja i brak profesjonalizmy Ukrainy

  http://www.regnum.ru/news/polit/1826880.html

  Info Itar Tass

  http://en.itar-tass.com/world/741208

  http://en.ria.ru/world/20140717/190990705/Russia-Says-Ukraine-Responsible-for-Flight-Safety-in-Boeing.html

  Jednak zestrzelony przez SU? Co mówi kontroler lotu?

  http://novorus.info/news/events/25357-dokazatelstva-protiv-ukrov-ispanskiy-dispetcher-videl-ryadom-s-boeing-dva-ukrainskih-istrebitelya.html

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1807749&tid=107114
  http://politikus.ru/events/24644-dispetcher-dva-ukrainskih-istrebitelya-byli-zamecheny-ryadom-s-samoletom-pered-tem-kak-kak-on-ischez.html  Walki o Noworosję

  Kronika Lenty

  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/  Mapka i opis aktualnej sytuacji

  http://politikus.ru/articles/24657-perspektivy-razvitiya-boev-vokrug-kotlov.html  Władze wprowadzają SYSTEM przepustek

  http://www.novorosinform.org/news/id/3305  W Doniecku pojawi się woda!

  http://www.novorosinform.org/news/id/3301  Dzisiejsza noc – w Lisiczańsku płonie rafineria

  http://www.novorosinform.org/news/id/3302  Striełkow: walki toczą się wszędzie – za wyjątkiem rejonu gdzie spadł Boeing

  http://ria.ru/world/20140718/1016498250.html  Siemienowka: 36 spartan przeciw 460 nacgwardzistom

  http://rusvesna.su/news/1405640029  Żadnego przerwania ognia ani „korytarzy” związanych ze śledztwem w sprawie katastrofy nam nie trzeba

  http://politikus.ru/events/24654-igor-strelkov-o-sbitom-boinge-nikakih-gumanitarnyh-peremiriy-ili-korridorov-ne-potrebuetsya.html

  http://rusvesna.su/news/1405663151  Wojska Noworosji zdobyły dostęp do baz danych okrążonych wojsk i nie tylko

  http://novorus.info/news/events/25367-opolchency-poluchili-dostup-k-baze-pozyvnyh-ukrosilovikov.html  Po co delgacja OBWE koniecznie chce sprawdzić co się dzieje u ukrów otoczonych na lotnisku w Ługańsku?

  http://novorus.info/news/policy/25371-chto-nuzhno-missii-obse-v-aeroportu-luganska.html  Straty wojsk ukraińskich według Noworosji to ponad 1000 osób w ostatnim tygodniu

  http://en.itar-tass.com/world/741167  Gubernator Odessy nie ma pieniędzy na uciekinierów z walk i odsyła ich do Doniecka!

  http://www.regnum.ru/news/polit/1826423.html  Generał amerykański

  http://politikus.ru/events/24662-general-ssha-zapret-na-oboronnye-sdelki-s-rossiey-stanet-katastrofoy.html  Analiza – „po kiego…. Ukrom potrzebne są w rejonie walk BUK-i”?

  http://politikus.ru/video/24653-dlya-chego-ukrainskim-karatelyam-na-donbasse-zenitnyy-raketnyy-kompleks-buk.html  O Striełkowie słów parę /wideo/

  http://rusvesna.su/news/1405640163  „Będzie ich sądził Bóg i Naród” – czyli słów parę o juncie

  http://novorus.info/news/analytics/25359-huntu-zhdet-sud-naroda-i-boga.html  Dlaczego leczymy w Rosji ukraińskich faszystów?

  http://novorus.info/news/analytics/25360-inyh-uzh-net-a-teh-dolechim.html  Prognoza „Juntę rozniesie gniew zachodniej Ukrainy”

  http://novorus.info/news/interesno/25374-prognoz-professora-zaznobina-kievskuyu-huntu-sneset-zapadnaya-ukraina.html

  Banderowcy proszą o pomoc "ruskich"

  http://novorus.info/news/events/25350-banderovcy-prosyat-pomoschi-u-russkih.html

  Uciekajcie faszyści!

  http://novorus.info/news/events/25351-opolchenie-obratilo-fashistov-v-begstvo.html

  Co nowego? Analiza

  http://novorus.info/news/analytics/25352-chto-seychas-proishodit-v-novorossii-i-na-donbasse.html

  Bunt w wojsku Ukrrainy?
  http://novorus.info/news/events/25356-vskryta-perepiska-prokurora-i-ministra-oborony-ukrainy-o-bunte-v-voyskah.html  Kąt kulturalny: dziś „Modlitwa Ateistki”

  http://novorus.info/news/obshetvo/25361-molitva-ateista.html
 • @kapi 23:43:44
  A mój dziadek mawiał że najgorsi są Japończycy - ich zbrodnie wojenne w 1905 były straszne!
  I co z tego wynika?
  Nic!
  Nasi przodkowie mogli by mówić że najgorsi byli tatarzy...
  Nic z tego też nie wynika...
  Jak masz rusofobię to niestety na forum Ci nie jestesmy w stanie pomóc - tylko jakiś dobry lekarz...
  Rosjanie zachowują się trzeźwo, przewidywalnie i daj dobrzy bogowie by nasze władze kiedykolwiek tak dbały o Polaków i nasz kraj jak obecne władze rosyjskie o swój kraj i naród......
 • @interesariusz z PL 00:02:26
  Nie "leciał zaledwie 1000 stóp (300 metrów)" - ale 33000 stóp = poziom 330 = 10100 metrów

  Poza tym uprzejmie donoszę Szanownemu PT Zbiegowisku iż nie mylmy dwóch różnych spraw - miejsca katastrofy = miejsca gdzie spadły szczątki, z miejscem gdzie nastąpił wybuch - co powoli wychodzi że było na terenie nie objętym walkami!

  Wcale nie przesądzam kto wydał rozkaz i nacisnął przycisk...

  Ale zachowując obiektywizm - widać coraz bardziej kto miałby w tym interes oraz widać coraz więcej faktów wskazujących na jedną ze stron...
 • @interesariusz z PL 07:57:23
  NIE!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:32:20
  Wszystkim tym co pieją że tylko Rosja strzela do celów cywilnych chciałbym przypomnieć o tragedii lotu Siberia Airlines 1812 i o tym kto ja spowodował;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Siberia_Airlines_1812
 • @AdNovum
  Oto p.rezydent Poroszenko poprosiył Usrael by Usrael przyjechał jak najszybciej na Ukrainę i koniecznie wyjaśnił co tak naprawdę się stało z tym malezyjskim samolotem?
  To ja od od razu powiem, co w cywilizowanych krajach robi się w takich przypadkach.
  Przysyła się na miejsce swoich specjalistów.
  Potem ci specjaliści potrzebują pomocy następnych specjalistów.
  Specjaliści pracują za darmo i poklepują tubylców po plecach.
  Potem przyjeżdża jeszcze więcej specjalistów.
  Potem przyjeżdżają ochroniarze specjalistów.
  Potem więcej ochroniarzy i zaopatrzenie dla ochroniarzy.
  Potem przysyłają czołgi ochroniarzy.
  Potem coraz więcej samolotów ochroniarzy.

  Potem … to już wszyscy boją się obrazić czcigodnych i dobrze uzbrojonych gości.
  W końcu tubylcy podpisują … "korzystny" dla siebie układ na mocy, którego ogłaszają wieczystą przyjaźń z nowymi gospodarzami.
  Następnie prezydent tubylców z radością oddaje swoją władzę wysłannikom nowego i cywilizowanego świata.
  Następnie okazuje się, że nie ma już pracy w starym kraju dla starych prymitywnych tubylców.
  Tam już rządzą cywilizowani goście.
  Dawni tubylcy powoli opuszczają stary kraj.
  Po pewnym czasie na emigracji ostatni potomkowie dawnych tubylców wspominają jak to było w starym prymitywnym kraju i dziękują cywilizowanym przybyszom za dar cywilizacji jaki otrzymali.

  Kolejny sukces cywilizacji nad dzikusami!
 • @Kula Lis 62 10:44:51
  Hehehe - dobry scenariusz!

  Dorzucam trochę wiadomości

  Przedpołudnie

  Zbiorcze informacje na temat katastrofy
  http://www.regnum.ru/dossier/2059.html

  Noworosja tworzy specjalną komisję śledczą ds. zbadania katastrofy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3318

  Informacja vs dezinformacja
  http://www.novorosinform.org/news/id/3314

  Samolotem „kierowała” dyspozycja lotu z Dniepropietrowska
  http://www.regnum.ru/news/1827041.html

  Ostatni film z pokładu samolotu
  http://www.novorosinform.org/news/id/3312

  Grupa OBWE, RF oraz władz Ukrainy zgodziła się na plan działań Noworosji w sprawie katastrofy
  http://www.regnum.ru/news/1826998.html

  W katastrofie zginęło 100 ekspertów ds. walki z AIDS
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/W-katastrofie-Boeinga-zginelo-100-ekspertow-w-sferze-walki-z-AIDS-6598/
  Dziwne! Amerykanie /Biden/ już nie obwiniają Rosji o zestrzelenie samolotu! Dzlaczego? Możliwe są trzy powody.

  A. Zestrzelenie to awantura Ukrainy która myślała że tym sposobem Zachód ich poprze w tym pasztecie jaki zrobili….

  B. Jest to sprawa Kołomojskiego – bo jego kudzie kontrolują Dniepropietrowskie Centrum Kontroli Lotów, skierowana przeciw Poroszence.

  C. Trzecia możliwość – planowana wspólna akcja Ukrów i Zachodu, ale zaraz po telefonie Putina do Obamy za zaraz potem do Merkelowej coś się zmieniło. Prawdopodobnie Putin wykazał że mają dowody na to co się stało…

  http://politikus.ru/articles/24677-ssha-slivayut-ukrainu-po-situacii-s-boingom.html

  Skrót informacji frontowych z dzisiejszego ranka. Generalnie walki trwają. Najpoważniejsza sprawa to pożar rafineri w Lisiczańsku spowodowany ostrzałem rakietami taktycznymi /chyba po raz pierwszy użytymi/ „TOCZKA-U” z lotniska w Kramatorsku

  http://www.novorosinform.org/news/id/3317
  http://rusvesna.su/news/1405667357

  Trwa ostrzał Ługańska
  http://www.regnum.ru/news/1827028.html

  W Ługańsku ostrzelano dworzec autobusowy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3313

  Brak wody i elektryczności w Ługańsku
  http://www.regnum.ru/news/polit/1827020.html

  W Doniecku walki wokół wojskowych budynków ul. Szczorsa 116
  http://www.regnum.ru/news/1827001.html

  W związku z trwającym ostrzałem z terenów Ukrainy, ewakuowano mieszkańców wsi j oraz Zariecznyj
  http://www.regnum.ru/news/1826945.html

  O walkach pod Marinowką
  http://rusvesna.su/news/1405669884

  A na Majdanie znów ofiary
  http://www.novorosinform.org/news/id/3316

  Na Zakarpaciu rośnie niezadowolenie z działań junty
  http://www.novorosinform.org/news/id/3310

  Analiza – Ukraina dziwne przeczucia
  http://novorus.info/news/analytics/25386-ukraina-strannoe-predchuvstvie.html

  Ukraina – dlaczego jest tak źle?
  http://novorus.info/news/analytics/25385-pochemu-vse-tak-ploho.html

  Ukraińskie „patriotki” żadają wojny i zdecydowanych działań!
  http://novorus.info/news/obshetvo/25383-voinstvuyuschie-patriotki.html

  Menty pozostają mentami czyli dlaczego prawie wszyscy milicjanci którzy nie przeszli „lustracji” zgodzili się by jechać na front

  http://novorus.info/news/analytics/25363-mentyaku-na-atoaku-2-ili-mentami-ne-stanovyatsya.html

  Kącik gospodarczy – Amerykanie kupują węgiel w Rosji
  http://politikus.ru/articles/24676-ssha-vynuzhdeny-pokupat-rossiyskiy-ugol.html
 • @brusek 10:49:15
  Opcja "C" jest najbardziej prawdopodobna.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 10:49:15
  Przed chwilą podano w TVP, że wszyscy prócz pilotów byli MARTWI!!!! PRZED WYPADKIEM!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej