Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 18.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wczorajszym zestrzeleniu malezyjskiego samolotu pasażerskiego lot MH-17 nad terytorium Ukrainy relacje z toczącej się tam wojny domowej zeszły na dalszy plan, a w zasadzie przestały się pojawiać w ogóle.

Oto zdjęcia z miejsca katastrofy:

To zdjęcie jest bardzo drastyczne więc dla zainteresowanych podaję tylko jego link:

scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/10504927_659590354132923_7560100704929995732_o.jpg

A teraz kilka zdań na temat tego co się tam stało.

Otóż wczesniejsze loty rejsowe MH-17 jakie odbywały się w tym rejonie kierowane były torem, który omijał w bezpiecznej odległości obszar toczących się walk:

Tym jednym jedynym samolotem, który znalazł się w zamkniętej strefie powietrznej był samolot malezyjskich linii lotniczych lot MH-17 lecący z Holandii do Kuala Lumpur.

Dodatkowo przedstawię mapę lotów z dnia wczorajszego, na której umieszczone są wszystkie samoloty poruszające się w rejonie Europy środkowo-wschodniej gdzie wyraźnie widać brak ruchu we wschodniej części Ukrainy:

A teraz zastanówmy się dlaczego wszystkie samoloty leciały innym kursem niż malezyjski Boeing-777?

Odpowiedź na to jest bardzo prosta, bo:

1.   Obszar nad którym leciał malezyjski samolot jest strefą zamknietą dla przelotu samolotów cywilnych z powodu prowadzonych tam działań militarnych,

2.   Sam ukraiński rząd oficjalnie zamknął przestrzeń powietrzną nad Doniecką i Ługańską Republiką Ludową od dniu 8 lipca br. co zostało mocno zasygnalizowane po tym gdy ukraiński samolot wojskowy Su-25 zbombardował miejscowość Śnieżnoje gdzie zginęło 11 cywili. Wtedy to powołując się na fakt zamknięcia przestrzeni powietrznej w tym obszarze ukraińskie władze oskarżyły Rosjan o prowokację polegającą na zbombardowaniu przez ich lotnictwo miejscowości Śnieżnoje. Kłamstwo wyszło na jaw po tym gdy zestrzelono jeden z samolotów jakie w tym czasie w okolicach Śnieżnoje wykonywały misje bojowe. Tym samolotem był Su-25 należący do ukraińskich sił zbrojnych.

3.   W dniu 15 lipca po tym gdy separatyści otaczający lotniska w Ługańsku i w Doniecku zniszczyli systemy kontroli lotów, przestrzeń wschodniej części Ukrainy uniemożliwia poruszanie się tam samolotów, szczególnie cywilnych.

Teraz należałoby sobie zadać pytanie:

Dlaczego tam się znalazł malezyjski samolot rejsowy i kto go tam skierował?

Sądzę, że na to pytanie uzyskamy niebawem odpowiedź, bo tym razem sprawa jest bardzo poważna, gdyż ma zasięg międzynarodowy

Tym bardziej, że pojawiła się informacja, iż "kilka minut przed katastrofą malezyjskiego Boeinga na Ukrainie w jego pobliżu został zauważony ukraiński samolot wojskowy"– tak napisał na swoim blogu na Twitterze hiszpański kontroler lotów, który kontrolował trasę przelotu samolotu Malaysia Airlines MH-17.

„Kiedy Boeing po prostu zniknął z radarów, kijowskie władze poinformowały nas, że samolot się rozbił. Jak mogły dowiedzieć się o tym tak szybko?” - uzupełnił swoje spostrzeżenia wspomniany wyżej kontroler.

Tą wersję potwierdzają informacje przekazane przez przedstawicieli separatystycznych władz, że malezyjski samolot zestrzelił samolot ukraińskich sił zbrojnych Su-25, który to następnie sam został zestrzelony, zaś pilot zdążył się katapultować.

W związku z tym tragicznym incydentem OBWE po odbyciu wideokonferencji z liderami sił samoobrony wezwała je do zabezpiecznia miejsca katastrofy samolotu poprzez ogrodzenie go. Poinformowano, że obecnie grupa specjalistów z misji OBWE zmierza na miejsce katastrofy w celu przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz.

A teraz przechodzę do relacji z toczącej się wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj ukraińska artyleria ostrzeliwała miescowości leżące na północ od Ługańska: Werchnyje Kambrody, Aleksandrówkę, Jekaterinówkę i Teplicznoje.

Około godziny 4 rano czasu lokalnego 2 Batalion Sławiański zaatakował wrogi przyczółek w okolicy dzielnicy Metalist. Po zmasowanym ostrzale z granatników i ręcznych karabinów maszynowych ukraińskie wojska mają bardzo duże straty. Zdobyto sprzęt wojskowy.

Nadal trwają walki z okrążonymi przy granicy rosyjskiej zgrupowaniami ukraińskich wojsk i tak w wyniku walk jakie wywiązały się z grupą zwiadu sił samoobrony z ukraińskim wojskami w okolicy miejscowości Kożewnaja spłonął jeden czołg i wóz pancerny a sama kolumna pojadów opancerzonych została unieruchomiona z powodu licznych uszkodzeń sprzętu ostrzelanych ręcznymi rakietami przeciwpancernymi.

Siły samoobrony ostrzelały z broni atryleryjskiej most pontonowy na rzece Mius, uniemożliwjając wyjście części oddziałów ukraińskiej wojsk z okrążenia. Straty po stronie ukraińskiej w wyniku tego ostrzału są znaczne.

W miejscowości Prowal między Swierdłowskiem a Krasnyj Partizan żołnierze ukrainscy porzucili ciężki sprzęt opancerzony ratując się ucieczką przed atakiem sił samoobrony:

Praktycznie rozdzielono już  główne siły ukraińskich wojsk walczących w okrążeniu w rejonie pasa granicy państwowej w południowym i południowo-wschodnim rejonie Donieckiej Republiki Ludowej na dwie cześci oddzielając z nich 72 brygadę zmotoryzowaną wojsk desantowych od 24 i 79 brygady oraz batalionu gwardii narodowej. 72 brygada została podzielona ma mniejsze grupy walczące w odosobnieniu bez możliwości wsparcia i bez uzupełnianych zapasów broni, amunicji i żywności. Coraz więcej żołnierzy przechodzi przez granicę ratując życie po stronie rosyjskiej.

Ciężkie walki jeszcze trwają w celu dokończenia rozerwania łączności na prawym skrzydle frontu w okolicach Marinowki pomiędzy siłami głównej grupy ukraińskich wojsk: 79 i 24 brygady oraz batalionu gwardii narodowej a batalionem gwardii narodowej "Azow" rozlokowanym pod wzgórzem Saur Mogiła. Odcięcia tych sił od siebie można spodziewać się w ciągu najbliżej doby.

Po wczorajszym incydencie z zestrzelaniem malezyjskiego samolotu rejsowego, premier Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksander Borodaj zaproponował kijowskim władzom rozejm 2/3 -dniowy na czas badania szczątków samolotu.

W nocy doszło do kolejnego incydentu granicznego podczas którego zostały ostrzelane dwie rosyjskie miejscowości: Primijska i Zareczna w obwodzie rostowskim. Ewakuowano mieszkańców, którzy już wrócili do swych domów.

Pozdrawiam.

Ps.

"The Malaysian airplane Boeing-777, what crashed in the Eastern Ukraine, flew on behalf of a demand of the Ukrainian dispatcher on a lower height as it was forseen after the flight plan.

This declared a representative of the airline company.
"

Ps.

Proszę zobaczyć  do czego zdolne są te zwierzęta:

Owoce demokracji?

Ps.

Satany zjednoczone podsycają międzynarodową histerię:

fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-obama-to-byla-tragedia-o-skali-globalnej-potrzebne-miedzynar,nId,1471534#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=22306&iwa_block=newsOfTheDay

*     *     *
 

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.  fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-obama-to-byla-tragedia-o-skali-globalnej-potrzebne-miedzynar,nId,1471534#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=22306&iwa_block=newsOfTheDay,

4.  www.youtube.com/watch,

 

 


KOMENTARZE

 • czyli to nieprawda
  http://adnovum.neon24.pl/post/111090,ukraina-wojna-domowa-17-07-2014r#comment_989599
 • All
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2961-sbityy-malayziyskiy-boing-777-post-obnovlyaetsya.html
 • Mam nieodparte wrażenie że ten hiszpański kontroler "zniknie", albo ulegnie śmiertelnemu wypadkowi...
  Pozdrwaiam
 • @interesariusz z PL 10:19:03
  Proszę wyrazić się precyzyjniej: co jest nieprawdą?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:23:19
  zamknięcie przestrzeni tylko do 32ooo stóp
 • przypominam czyjś odsyłacz z wczoraj
  http://politikus.ru/events/24650-mnenie-polsha-zameshana-v-katastrofe-malaziyskogo-boinga.html
 • @wronski111 10:19:12
  Bardzo dobry materiał.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:19:16
  Bardzo prawdopodobne.
  Albo może zmieni zdanie?

  Pozdrawiam.
 • Gwoli przypomnienia...
  Wszystkim tym co pieją że tylko Rosja strzela do celów cywilnych chciałbym przypomnieć o tragedii lotu Siberia Airlines 1812 i o tym kto oraz w jaki sposób ją spowodował;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Siberia_Airlines_1812
 • @interesariusz z PL 10:24:40
  To dlaczego w tej strefie nie latały inne samoloty cywilne?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:33:37
  Ps. I jeszcze jednego nie rozumiem; jeżeli zrobili to "separatyści" to od wczoraj wszystkie "karty" są w reku Kijowa. Dlaczego więc to nie Walzman vel Patroszenka nie ogłasza od razu zawieszenie broni i nie domaga się od razu powołania międzynarodowej komisji, a robi to strona przeciwna?
  Co do nieszczęsnego zestawu BUK u "separatystów", to ja pamiętam (i na stronie są pewno linki) jak właśnie Tymczuk szydził że ten zestaw jest niesprawny i nie będzie go już można użyć (czytaj jest złomem)...
  No i w końcu dziwaczne zachowanie USA; MY WIEMY, ALE NIE POWIEMY!?
  Zbierają po cichu sojuszników do większej rozróby(czyt. wprowadzenia sił "pokojowych"), czy prowadza jakieś rozmowy z Rosja?
 • @AdNovum 10:31:09
  http://zezorro.blogspot.com/2014/07/co-tam-panie-na-majdanie-63-kto.html
 • Suuuper
  Już linkuję tu i tam!
  Dzięki i pozdrawiam serdecznie!
 • Wiem że może się to wydać nieprawdopodobne, ale...
  Ponad połowę pasażerów stanowili obywatele Holandii, a Holandia była i jest obciążana odpowiedzialnością za masakrę muzułmanów w Srebrenicy...
 • @mania przepraszania 10:48:24
  Powoli się wszystko "klaruje" - myślę że szybciej niz się spodziewamy szydło wyjdzie z worka...
  Pozwalam sobie przekleić wrzucone przed chwilą dzisiejsze informacje z wczorajszego tematu

  Dorzucam trochę wiadomości

  Zestrzelenie Boeinga 777

  Kronika LENTY
  http://lenta.ru/chronicles/boeing/

  Oświadczenie MO FR
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/Oswiadczenie-Ministerstwa-Obrony-Federacji-Rosyjskiej-0930/

  Analiza
  http://www.novorosinform.org/articles/id/152

  Inna ekspertyza
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826872.html

  Władze Kijowa oraz Noworosji prowadziły w nocy rozmowy na temat korytarza do wraku statku oraz współpracy mającej na celu wyjaśnienie tragedii
  http://en.itar-tass.com/world/741231

  Noworosja zapewni dostęp do miejsca katastrofy
  http://en.itar-tass.com/world/741251

  Striełkow z kolei twierdzi że dla celów śledztwa nie jest konieczne żadne wstrzymanie walk
  http://www.novorosinform.org/news/id/3299

  Władze Rosji
  http://www.novorosinform.org/news/id/3291

  Podobnie jak Prezydent Putin, władze Noworosji:
  http://www.novorosinform.org/news/id/3300

  Dziś zbiera się w tej sprawie i ogólnie „Ukrainy” ONZ
  http://en.itar-tass.com/world/741261

  Borodaj: Boeinga zestrzeliło lotnictwo Ukrainy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3292

  Dowodem jest przechwycone i opublikowane nagranie pilota samolotu Ukrów
  http://www.novorosinform.org/news/id/3297

  Co mówią świadkowie?
  http://novorus.info/news/events/25365-kto-sbil-grazhdanskiy-boinga-podrobnosti-pokazanie-ochevidcev.html

  Według wojskowych Ukrainy Noworosja nie posiada BUKów oraz S300
  http://www.novorosinform.org/news/id/3295
  http://lenta.ru/news/2014/07/18/yarema/

  Ukraina publikuje nagrania „powstańców”
  http://politikus.ru/articles/24668-polzovateli-zhzh-dokazyvayut-prichastnost-ukrainy-k.html

  Noworosja zaprzecza prawdziwości tych nagrań
  http://politikus.ru/events/24667-dnr-oprovergla-podlinnost-zapisi-peregovorov-opolchencev-o-sbitom-samolete.html

  Delegacja OBWE która akurat jest w Noworosji – będzie kontrolować /słyszałem w innym źródle że też początkowo kierować/ akcję na miejscu katastrofy
  http://ria.ru/world/20140718/1016494859.html
  http://politikus.ru/events/24660-obse-opolchency-garantiruyut-bezopasnost-na-meste-krusheniya-boeing.html

  Noworosja chce przekazać czarne skrzynki do Moskwy
  http://politikus.ru/articles/24658-dnr-peredast-chernye-yaschiki-sbitogo-boinga-na-ekspertizu-v-moskvu.html

  Międzynarodowy Komitet Awiacji: czarne skrzynki należy oddać specjalnej miedzynarodowej komisji
  http://ria.ru/world/20140718/1016498915.html

  Znaleziono już ciała 121 osób /słyszałem w innym źródle że dziś ma przyjechać z Donbasu i Ługańska grupa osób do zabezpieczenia terenu i identyfikacji zwłok/
  http://ria.ru/world/20140718/1016496196.html

  W samolocie byli obywatele co najmniej 9-ciu państw
  http://ria.ru/world/20140718/1016497482.html

  SPISKOWE TEORIE ????

  Czy Polaska była zamieszana w katastrofę? /MAPKA/
  http://politikus.ru/events/24650-mnenie-polsha-zameshana-v-katastrofe-malaziyskogo-boinga.html

  Ministerstwo Obrony FR
  http://politikus.ru/v-rossii/24645-zayavlenie-minoborony-rossii-v-svyazi-s-katastrofoy-boeing-777.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/Oswiadczenie-Ministerstwa-Obrony-Federacji-Rosyjskiej-0930/

  Kijów zestrzelił omyłkowo?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826872.html

  Chcieli zestrzelić Putina? nowa wersja
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826879.html

  Prowokacja i brak profesjonalizmy Ukrainy
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826880.html

  Info Itar Tass
  http://en.itar-tass.com/world/741208
  http://en.ria.ru/world/20140717/190990705/Russia-Says-Ukraine-Responsible-for-Flight-Safety-in-Boeing.html

  Jednak zestrzelony przez SU? Co mówi kontroler lotu?
  http://novorus.info/news/events/25357-dokazatelstva-protiv-ukrov-ispanskiy-dispetcher-videl-ryadom-s-boeing-dva-ukrainskih-istrebitelya.html
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1807749&tid=107114
  http://politikus.ru/events/24644-dispetcher-dva-ukrainskih-istrebitelya-byli-zamecheny-ryadom-s-samoletom-pered-tem-kak-kak-on-ischez.html


  Walki o Noworosję

  Kronika Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Mapka i opis aktualnej sytuacji
  http://politikus.ru/articles/24657-perspektivy-razvitiya-boev-vokrug-kotlov.html

  Władze wprowadzają SYSTEM przepustek
  http://www.novorosinform.org/news/id/3305

  W Doniecku pojawi się woda!
  http://www.novorosinform.org/news/id/3301

  Dzisiejsza noc – w Lisiczańsku płonie rafineria
  http://www.novorosinform.org/news/id/3302

  Striełkow: walki toczą się wszędzie – za wyjątkiem rejonu gdzie spadł Boeing
  http://ria.ru/world/20140718/1016498250.html

  Siemienowka: 36 spartan przeciw 460 nacgwardzistom
  http://rusvesna.su/news/1405640029

  Żadnego przerwania ognia ani „korytarzy” związanych ze śledztwem w sprawie katastrofy nam nie trzeba
  http://politikus.ru/events/24654-igor-strelkov-o-sbitom-boinge-nikakih-gumanitarnyh-peremiriy-ili-korridorov-ne-potrebuetsya.html
  http://rusvesna.su/news/1405663151

  Wojska Noworosji zdobyły dostęp do baz danych okrążonych wojsk i nie tylko
  http://novorus.info/news/events/25367-opolchency-poluchili-dostup-k-baze-pozyvnyh-ukrosilovikov.html

  Po co delgacja OBWE koniecznie chce sprawdzić co się dzieje u ukrów otoczonych na lotnisku w Ługańsku?
  http://novorus.info/news/policy/25371-chto-nuzhno-missii-obse-v-aeroportu-luganska.html

  Straty wojsk ukraińskich według Noworosji to ponad 1000 osób w ostatnim tygodniu
  http://en.itar-tass.com/world/741167

  Gubernator Odessy nie ma pieniędzy na uciekinierów z walk i odsyła ich do Doniecka!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1826423.html

  Generał amerykański
  http://politikus.ru/events/24662-general-ssha-zapret-na-oboronnye-sdelki-s-rossiey-stanet-katastrofoy.html

  Analiza – „po kiego…. Ukrom potrzebne są w rejonie walk BUK-i”?
  http://politikus.ru/video/24653-dlya-chego-ukrainskim-karatelyam-na-donbasse-zenitnyy-raketnyy-kompleks-buk.html

  O Striełkowie słów parę /wideo/
  http://rusvesna.su/news/1405640163

  „Będzie ich sądził Bóg i Naród” – czyli słów parę o juncie
  http://novorus.info/news/analytics/25359-huntu-zhdet-sud-naroda-i-boga.html

  Dlaczego leczymy w Rosji ukraińskich faszystów?
  http://novorus.info/news/analytics/25360-inyh-uzh-net-a-teh-dolechim.html

  Prognoza „Juntę rozniesie gniew zachodniej Ukrainy”
  http://novorus.info/news/interesno/25374-prognoz-professora-zaznobina-kievskuyu-huntu-sneset-zapadnaya-ukraina.html

  Banderowcy proszą o pomoc "ruskich"
  http://novorus.info/news/events/25350-banderovcy-prosyat-pomoschi-u-russkih.html

  Uciekajcie faszyści!
  http://novorus.info/news/events/25351-opolchenie-obratilo-fashistov-v-begstvo.html

  Co nowego? Analiza
  http://novorus.info/news/analytics/25352-chto-seychas-proishodit-v-novorossii-i-na-donbasse.html

  Bunt w wojsku Ukrrainy?
  http://novorus.info/news/events/25356-vskryta-perepiska-prokurora-i-ministra-oborony-ukrainy-o-bunte-v-voyskah.html

  Kąt kulturalny: dziś „Modlitwa Ateistki”
  http://novorus.info/news/obshetvo/25361-molitva-ateista.html


  Przedpołudnie

  Zbiorcze informacje na temat katastrofy
  http://www.regnum.ru/dossier/2059.html

  Noworosja tworzy specjalną komisję śledczą ds. zbadania katastrofy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3318

  Informacja vs dezinformacja
  http://www.novorosinform.org/news/id/3314

  Samolotem „kierowała” dyspozycja lotu z Dniepropietrowska
  http://www.regnum.ru/news/1827041.html

  Ostatni film z pokładu samolotu
  http://www.novorosinform.org/news/id/3312

  Grupa OBWE, RF oraz władz Ukrainy zgodziła się na plan działań Noworosji w sprawie katastrofy
  http://www.regnum.ru/news/1826998.html

  W katastrofie zginęło 100 ekspertów ds. walki z AIDS
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/W-katastrofie-Boeinga-zginelo-100-ekspertow-w-sferze-walki-z-AIDS-6598/
  Dziwne! Amerykanie /Biden/ już nie obwiniają Rosji o zestrzelenie samolotu! Dzlaczego? Możliwe są trzy powody.

  A. Zestrzelenie to awantura Ukrainy która myślała że tym sposobem Zachód ich poprze w tym pasztecie jaki zrobili….

  B. Jest to sprawa Kołomojskiego – bo jego kudzie kontrolują Dniepropietrowskie Centrum Kontroli Lotów, skierowana przeciw Poroszence.

  C. Trzecia możliwość – planowana wspólna akcja Ukrów i Zachodu, ale zaraz po telefonie Putina do Obamy za zaraz potem do Merkelowej coś się zmieniło. Prawdopodobnie Putin wykazał że mają dowody na to co się stało…

  http://politikus.ru/articles/24677-ssha-slivayut-ukrainu-po-situacii-s-boingom.html

  Skrót informacji frontowych z dzisiejszego ranka. Generalnie walki trwają. Najpoważniejsza sprawa to pożar rafineri w Lisiczańsku spowodowany ostrzałem rakietami taktycznymi /chyba po raz pierwszy użytymi/ „TOCZKA-U” z lotniska w Kramatorsku

  http://www.novorosinform.org/news/id/3317
  http://rusvesna.su/news/1405667357

  Trwa ostrzał Ługańska
  http://www.regnum.ru/news/1827028.html

  W Ługańsku ostrzelano dworzec autobusowy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3313

  Brak wody i elektryczności w Ługańsku
  http://www.regnum.ru/news/polit/1827020.html

  W Doniecku walki wokół wojskowych budynków ul. Szczorsa 116
  http://www.regnum.ru/news/1827001.html

  W związku z trwającym ostrzałem z terenów Ukrainy, ewakuowano mieszkańców wsi j oraz Zariecznyj
  http://www.regnum.ru/news/1826945.html

  O walkach pod Marinowką
  http://rusvesna.su/news/1405669884

  A na Majdanie znów ofiary
  http://www.novorosinform.org/news/id/3316

  Na Zakarpaciu rośnie niezadowolenie z działań junty
  http://www.novorosinform.org/news/id/3310

  Analiza – Ukraina dziwne przeczucia
  http://novorus.info/news/analytics/25386-ukraina-strannoe-predchuvstvie.html

  Ukraina – dlaczego jest tak źle?
  http://novorus.info/news/analytics/25385-pochemu-vse-tak-ploho.html

  Ukraińskie „patriotki” żadają wojny i zdecydowanych działań!
  http://novorus.info/news/obshetvo/25383-voinstvuyuschie-patriotki.html

  Menty pozostają mentami czyli dlaczego prawie wszyscy milicjanci którzy nie przeszli „lustracji” zgodzili się by jechać na front

  http://novorus.info/news/analytics/25363-mentyaku-na-atoaku-2-ili-mentami-ne-stanovyatsya.html

  Kącik gospodarczy – Amerykanie kupują węgiel w Rosji
  http://politikus.ru/articles/24676-ssha-vynuzhdeny-pokupat-rossiyskiy-ugol.html
 • @AdNovum 10:42:36
  jak mniemam, potwierdzasz owe 32000 stóp,
  formalnie była dozwolona,
  jedni ryzykowali, inni nie, np. LOT

  zastanawiająca jest tylko niepodziewana zmiana korytarza,
  całe zdarzenie zaczyna wyglądać na z góry ukartowane.
 • to zrobiono specjalnie
  Już wczoraj o tym pisałem i dalej jestem tego zdania. Ten samolot został celowo puszczony tym korytarzem z nadzieją że powstańcy "dadzą się złapać" i to sie udało.Wygląda na to że dodatkowo jako "wabik" puszczono tuz obok wojskowy samolot transportowy
  Cel; umiędzynarodowienie konfliktu, danie zielonego światła dla bardziej brutalnej rozprawy z "terrorystami", uzyskanie pomocy w postaci zachodniego sprzętu a w wersji optymistycznej bezpośredniej pomocy wojskowej. W perspektywie krótkoterminowej pewnie liczono tez na przerwanie walk co dało by możliwość wyjścia z kotła okrążonym lub ewentualnie dosłania tam posiłków
  pzdr
 • @xes23 11:32:01
  Wg hiszpańskiego kontrolera lotów były to dwa myśliwce, więc całość mogła wyglądać jak coś w rodzaju "konwoju"...
 • @xes23 11:32:01
  Wyglada na to że Kijów, sam sobie wytraca broń z reki;
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/Prokurator-generalny-Ukrainy-sily-samoobrony-nie-przechwycily-systemu-Buk-6796/
 • @mania przepraszania 12:01:30
  przepraszam kolego ale powstancy sami kilka dni temu się chwalili, że mają ten system oraz niebo na Noworosja "pod kontrolą" Informacja, że zestrzelił go myśliwiec jest moim zdaniem dez-informacją ze strony Kijowa albo paniczną reakcją drugiej strony. To byłby czysty idiotyzm, bo gdyby użyto rakiety powietrze-powietrze to by szybko wyszło podczas badan szczątków. A z tym że będą one badane raczej się liczono??
  Moim zdaniem najbardziej prawdopodobna i najlogiczniejsza wersja to ta którą opisałem powyżej lub po prostu pomyłka bez prowokacji (ale w to mało wierzę bo przecież samolot ZOSTAŁ skierowany w ten korytarz)

  Jaka jest prawda dowiemy się ze śledztwa, albo .... nigdy
 • @mania przepraszania 12:01:30
  Jak pisałem wcześniej - wszystko wyjdzie na jaw - bo wszyscy wszystko rejestrują, nagrywają, nasłuchują, fotografują!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_18/Ministerstwo-Obrony-Rosji-podalo-skad-mogl-zostac-zestrzelony-Boeing-3536/

  Problem jest tylko jeden - propaganda i tak będzie wmawiać że zrobili to jacyś "moskale"...
  To działa takie samo ogłupienie jak w przypadku słynnej "brzozy smoleńskiej". Nikt nie pytał po co wystartowali jak nie było warunków, po co lądowali / a mieli tylko przelecieć - a jednak wysuneli podwozie i ladowali/, nikt nie pytał czemu nie słuchali poleceń wieży - wszystko wokół brzozy się skoncentrowało. Zadziwiające że brednie wypowiadali i wypowiadają nadal ludzie którzy mają matury, a nawet pracują na uczelniach, gdzie jednak wymagane jest minimum wiedzy i logicznego myślenia....
  Ja bym każdemu takiemu "mędrcowi" kazał rozpędzić się do tych ponad 200 km/h zwykłym autem i "pacnać" w drzewko o fi=40 cm...

  Ten przypadek będzie niestety podobny - "terroryści" strzelają do siebie z katiusz, podpalają się butelkami z benzyną, i nie dają żyć spokojnym i cichym mieszkańcom pozostałej części pokojowo nastawionej Ukrainy i w ogóle to już nie wiadomo czego chcą.

  Teraz jeszcze dojdzie cyniczne, specjalne zestrzelenie cywilnego samolotu - oczywiście "rosyjską rakietą".
  (Bo "hamerykany" nie chciały im dac swych Stingerów)....
 • @xes23 12:13:45
  Kwestia "informacji" i "dezinformacji" - to też kwestia różnych "fałszywek" podsuwanych tu i tam.
  Jak wspomniano wczoraj - (redaktor naczelny „Nowej Techniki Wojskowej” Andrzej Kiński) - używanie BUKów jest trudne, skomplikowane - i jak widać z dzisiejszych OFICJALNYCH informacji KIjowa - niemozliwe bo tego powstańcy nie posiadają!

  Pozostają BUKI - ukraińskie i ich lotnictwo.

  Wczoraj Rosjanie w Rossija24 powiedzieli że dają pełen wgląd w ich dokumentacje i zapisy - jakie samoloty wojskowe gdzie i kiedy latały, w informacje ze stacji radarowych itd....

  To NAPRAWDĘ jest proste ustalić że leciał jakiś samolot, gdzie, kiedy, i czyj - czy kto namierzał kogo stacją radarową lub odpalał rakietę!
 • @brusek 12:25:54
  Posiadają, zdobyli w ukraińskiej bazie wojskowej. Zdjęcia były i info tutaj na tym blogu!! nie mam w tej chwili czasu szukać ale autor na pewno wie o czy mówię i może podać linki z których wziął to info.
  W pozostałych kwestiach się zgadzam
  pozdrawiam
 • @xes23 12:51:45
  Ja wiem że posiadają - też te zdjęcia widziałem. Ale kto wie co jest prawdą i czy umieli to uruchomić w świetle tego co wczoraj tu pisano /ekspert/

  Nowa dawka/ pytanie - czy interesuje Was to moje linkowanie?????/

  Striełkow o Katastrofie NIE SAMOWITE!!!!!:
  Część ludzi na pokładzie była martwa już kilka dni wcześniej ??????????????

  http://rusvesna.su/news/1405676334
  http://politikus.ru/events/24693-igor-strelkov-chast-lyudey-iz-boinga-umerli-za-neskolko-sutok-do-katastrofy.html

  Samolot zestrzelono 200-300 km od miejsca upadku!
  http://ria.ru/world/20140718/1016555546.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/3330


  Min Obrony RF wykryło pracę BUKów Ukrainy w dniu strącenia Boeinga
  http://lenta.ru/news/2014/07/18/buk/

  Ukry już nie wiedzą co mówić – nie mniej ni więcej : „stację BUK z której zestrzelono samolot wywieziono na terytorium Rosji”

  Советник главы МВД Украины Антон Геращенко утверждает, что установку «Бук», из которой якобы сбили малайзийский лайнер, вывезли на территорию России.

  http://lenta.ru/chronicles/boeing/
  http://ria.ru/world/20140718/1016541309.html

  Pojawiła się informacja że armia ukrainska szkoli żołnierzy na BUKach (więc mógł być to "szkoleniowy błąd"
  http://ria.ru/politics/20140718/1016553321.html

  Info czy dez-informacja (Ługańsk otoczony????)
  http://ria.ru/world/20140718/1016548472.html

  TRWA OSTRZAŁ ŁUGASKA!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/3332
  http://www.novorosinform.org/news/id/3331
  http://www.novorosinform.org/news/id/3328

  A na Majdanie „spokojnie” czyli bez zmian
  http://rusvesna.su/news/1405677239

  Straty Kijowa – według ukrów
  http://novorus.info/news/events/25399-bez-slov-no-nuzhno-umnozhit-na-dva-poteri-kieva-s-09-po-15-iyulya-2014-g.html

  http://newslava.info/uploads/posts/2014-07/1405678248_3newslava.jpg

  http://politikus.ru/events/24682-vedomost-poter-voysk-hunty-za-9-15-iyulya.html

  Kącik ekonomiczny – w końcu wojna nie jest dla wojny ale po czemuś to jest?
  http://rusvesna.su/news/1405674481
  http://en.itar-tass.com/world/741309
 • @interesariusz z PL 11:24:06
  Popatrz, pomyśl, wyciągnij wnioski:

  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1164/4689/original.jpg?w=800&h

  Pozdrawiam:)
 • @xes23 11:32:01
  "to zrobiono specjalnie"- i nie ma innej alternatywy.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 12:17:32
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @xes23 12:51:45
  Potwierdzam, że posiadają, tylko nie wiadomo czy sprawne i czy są odpowiedni specjaliści do obsługi tego sprzętu.

  Natomiast jeśli by nawet wszystkie w/w wątpliwości jednak dały odpowiedź pozytywną, to jest pytanie:

  JAKI SENS MA UŻYWANIE TEGO TYPU RAKIET, ŻEBY DOKONAĆ ZESTRZELENIA SAMOLOTU Su-25 LUB An-26?

  Powstańcy mają na tyle sprawdzone już w walkach rodzaje broni, którymi można zestrzelić te samoloty, że nie musieli posługiwać się rakietami BUK.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 13:09:36
  Dzięki za te linki i
  linkuj nadal, bo każda informacja obecnie jest ważna.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:40:11
  OK
  :)
  RE:
  @interesariusz z PL 11:24:06
  Popatrz, pomyśl, wyciągnij wnioski:


  Dziwna trasa lotu -
  http://cassad.net/category/politic/213-mehanizm-provokacii.html
  http://lenta.ru/news/2014/07/18/malaysiaair/


  Świeżynki - niestety niemiłe...

  Ługańsk - dziś zginęło 20 osób
  http://lenta.ru/news/2014/07/18/dead/

  Ukry rozpoczeli równanie Siewierodoniecka Gradami
  http://rusvesna.su/news/1405681499
 • @brusek 13:09:36
  Jeśli przemnożyć te straty podane przez stronę ukraińską przez 5, to wtedy dane będą zdecydowanie bardziej wiarygodne.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 13:45:41
  Przed chwilą podano w TVP, że wszyscy prócz pilotów byli MARTWI!!!! PRZED WYPADKIEM!!!! Leżały na ziemi śmierdzące i bezkrwawe prócz pilotów trupy. Striełkow miał jednak rację i dobry nos!!!Co i w co jest grane? przez kogo? Ten samolot to pewnie ten zakupiony przez Izrael!!!
 • @Kula Lis 62 14:11:44
  To może być zaginiony samolot MH-370.
  Mógłbyś podać jakiś namiar na to info?

  Pozdrawiam.
 • @brusek 13:45:41
  Na razie tyle - wieczorem wyklikam resztę nowości....

  Ukraina stwierdziła że nie wyda czarnych skrzynek za granicę!
  http://lenta.ru/news/2014/07/18/mid1/

  Cokolwiek to znaczy i jakiekolwiek wnioski i następstwa pociąga ta informacja, że kanał radiowy z dyspozytorem lotu był włączony jeszcze po upadku samolotu? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten absurd?
  http://ria.ru/world/20140718/1016574132.html

  Eurokomisja nie wie skąd USA mają informacje że samolot był zestrzelony
  http://ria.ru/world/20140718/1016567929.html

  Zaprzeczenie jakoby - tak jak informuje KIjów - że powstańcy z posterunku w Dewalino zestrzelili samolot. Po porstu oni nie mają żadnej broni przeciwlotniczej
  http://ria.ru/world/20140718/1016570399.html

  Opublikowane przez Kijów wideo zostało spreparowane dzień przed katastrofą?
  http://www.novorosinform.org/news/id/3344


  Teorie konspiracyjne

  http://politikus.ru/articles/24697-nemnogo-konspirologii-strannye-trupy-pasporta-s-dyrkami-i-bortovye-nomera-boingov.html  Zamieszanie i szok związany z katastrofą lotniczą / piszę KATASTROFĄ - bo nie wiemy co było przyczyną/ - było chyba na rękę Ukrom:
  W Lisicziańsku dalej płonie rafineria po rannym bombardowaniu
  http://lenta.ru/news/2014/07/18/rosneft/

  Trwają ciężkie walki na przedmieściach Ługańska. Zabici leżą na ulicach. Trwa ofensywa ukrów z kierunku Artiomowka (3 salwy Gradami w dzielnicę Popasnoj. Idzie ostrzał Periewalska - grupę Mozgowego chcią wziąć w kleszcze. Idzie uderzenie w kierunku pozycji zajętych w Michajłowce
  Bombardowane jest Sirotowo koło Siewierodoniecka / znowu GRADy/

  W "kiszce" boje w rejonie Krasnopartizańska. Gradami walą w Saur-Mogiłę.
  Wybuchy w rejonie Krasnego Łucza, w kierunku Swierdłowska idzie kolumna ukrów i sprzętu. W Ługańsku bombardowana jest wschodnia i południowa część miasta...

  http://rusvesna.su/news/1405683012
  http://www.novorosinform.org/news/id/3335

  Skróty informacji aktualnych
  http://www.novorosinform.org/rubric/16
  http://www.novorosinform.org/news/id/3338

  Ługańsk
  http://www.novorosinform.org/news/id/3337

  Ekonomia Noworosji
  http://novorus.info/news/economy/25403-sekretnyy-resurs-novorossii.html

  Zachód włączył oststnie rezerwy w tej wojnie informacyjnej
  http://novorus.info/uploads/posts/2014-07/1405684647_992676_informatsiya-tvoe-oruzhie-v-etoj-vojne_demotivators_to.jpg
  http://novorus.info/news/analytics/25408-zapad-vklyuchil-svoy-posledniy-rezerv-v-informacionnoy-voyne-protiv-rossii-agenturu.html
 • @AdNovum 14:29:01
  Żona usłyszała to na TVP Info!!! godzinę temu. Także podali, że był tam ponoć jakiś Jordańczyk(jego papiery) a on żyje spokojnie w Jordanii. Pytała mnie co to znaczy? kto to zrobił?etc...Putin tego nie daruje, także Warszawie, teraz ma podstawy pytać kto i po co w Warszawie przekierowali samolot z trupami jak wynika i niczemu winną i niespodziewającej się najgorszego załogą. Oj będzie się teraz działo, Warszawa sra już ogniem. szkoda załogi, personelu bo to oni byli tylko pokrwawieni.
 • @AdNovum 14:29:01
  Albo ten zakupiony.
 • @brusek 14:34:33
  Czyli, że po tej "katastrofie" malezyjskiego samolotu puczyści ostro się wzięli do roboty.
  Czyżby dostali wiatr w żagle?
  Zresztą obecnie już nie mają innego wyjścia, bo to jest ich ostatnia nadzieja, inaczej pójdą pod mur.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:39:22
  Przez nieuwagę zerknąłem na stację dezinformacyjna pt. "cała prawda, całą dobę" i dowiedziałem się że Ryży Pinokio, "chrabija" Bredzisław herbu Bul już wszystko "przeanalizowali i wszystko jest dla nich jasne".
  Jak zwykle nasze marionetki wysforowały się naprzód, oby im się tylko sznurki nie poplątały...
 • @Kula Lis 62 14:36:45
  Poczekajcie, skoro ten samolot leciał już wypełniony trupami jak to się ma do publikacji "wróżby" faceta, który wrzucił to zdjęcie przed odlotem:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tragiczna-wrozba-pasazera-lotu-malaysia-airlines/4s7fk

  Strasznie to pogmatwane..
 • @Krono89 15:07:16
  Uwiarygadnianie.
  Jak widać akcja dezinformacyjna była przygotowana wcześniej.

  Pozdrawiam i dzięki za link.
 • @AdNovum 14:39:22
  Niestety , ale z punktu widzenia wojskowego to w tej chwili jedyna "opcja" Kijowa, wykorzystać zamieszanie i "przycisnąć na maxa" wszystkim co ma...
 • @mania przepraszania 15:15:34
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:29:01
  http://rusvesna.su/news/1405676334
 • @wronski111 16:21:26
  Zobaczymy jaki będzie wynik sekcji zwłok.
  Powinni koniecznie te badania prowadzić w obecności niezależnych ekspertów i wszystko filmować i dokumentować.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:16:45
  Linki, do których wszyscy mamy dostęp ale zobaczcie jak syjonistyczna agentura nakręca spiralę: wsieci/wpolityce czy polskieradio

  Rzekomy dowód na "współudział" Rosji w zbrodni, który za chwilę będzie kolportowany przez inne portale:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1180982,Separatysci-zestrzelili-malezyjskiego-boeinga-Wladze-Ukrainy-oto-dowody

  Nasze marionetki buńczuczne, już poniekąd wskazują winowajcę:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1181020,Katastrofa-Boeinga-777-Donald-Tusk-to-akt-terroru-Polska-jest-bezpieczna

  i to również może mieć silny rezonans:
  http://wpolityce.pl/swiat/205599-premier-australii-zestrzelenie-malezyjskiego-samolotu-to-zbrodnia-i-odpowiadaja-za-nia-rosjanie-koniec-wymowek-prowokacji-i-zrzucania-winy-na-kogos-innego
 • @Krono89 16:39:12
  Oni po prostu dążą do wojny.
  Jeśli ludzie nie zaczną reagować na to co się obecnie dzieje to ich dopiero przebudzi wybuch bomb termojądrowych.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:10:28
  "Akcja się rozkręca";
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,SBU-zatrzymala-podejrzanych-o-zestrzelenie-boeinga,wid,16764692,wiadomosc.html
  Ciekawe czy nie jechali zestawem BUK...
 • @mania przepraszania 17:24:41
  SBU- cała prawda, całą dobę:

  "Obaj mężczyźni są wojskowymi, jeden z nich specjalizuje się w kierowaniu ogniem artyleryjskim"- ciekawe po czym to poznali?

  A jeszcze ciekawsze jest odpowiedź na pytanie:

  Po co był ten drugi mężczyzna?

  Pozdrawiam.
 • @Krono89 16:39:12
  Dawniej oskarżający bezpodstawnie był karany taką kara jaką miał ponieść oskarżony.
  Nikt nie wie jeszcze co się stało oprócz amerykanów i Rosjan, a polityk ważnego państwa oskarża Rosję i jeszcze grozi.
  Żaby się nie zdziwił, jak w Brisbane ogóle nie pojawi się więcej państw.
  Na dodatek jest to przywódca państwa zagrożonego w dalekiej przyszłości przez dominację chińską.
  Jak widać nie tylko my mamy przywódców wysokiej jakości.
 • @AdNovum 17:30:25
  Jak to po co? Jeden strzelał, drugi namierzał, "prosta jak drut" logika banderopiteka...
  Ps. Tylko kto obsługiwał trzeci pojazd? Ciągnęli go na holu?
  Ps.1 "Cała prawda, całą dobę" pewno zastrzeżone, ale "Prawda24H" jak najbardziej na miejscu...

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 17:30:25
  Historia tworzy się , czy raczej jest tworzona na naszych oczach. Zniknął wpis hiszpańskiego kontrolera lotów który nieopatrznie podzielił się swoimi wątpliwościami;
  https://twitter.com/spainbuca
  Ciekawe czy sam kontroler też "nie zniknął"...
 • @mania przepraszania 17:45:34
  No cóż; żył w demokratycznym państwie prawa, więc powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji głoszenia publicznie swych uwag.
  A inkwizytorzy nieomylnej i sprawiedliwej demokracji bardzo czujnie strzygą gumowymi uszami. Zresztą na tym forum też zachowują bolszewicką czujność:)))


  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:04:04
  Jak na razie "korpus pokojowy' pod auspicjami USA nie wkroczy (oficjalnie) na Ukrainę;
  http://russian.rt.com/article/41521#ixzz37q8lvRsp
  A o to chyba chodziło Kijowowi. OBWE też chyba nie uległa;
  http://russian.rt.com/article/41524%20# ixzz37q8RdUuR

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 18:59:30
  Znaczy się puczyści po raz kolejny schrzanili sprawę.

  Ciekawe jak długo jeszcze to wszystko będzie miało parasol ochronny?

  Może już szykują kolejną prowokację o znacznie większej sile rażenia?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:13:34
  Cytat;"prowokację o znacznie większej sile rażenia", oby nie bo chyba zostaje tylko Czarnobyl-bis!
 • @mania przepraszania 19:38:06
  To oni zostawiają sobie na deser.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:41:18
  Ja dziękuję za taki "deser"! Smak płynu "Lugola" to ja pamiętam do dzisiaj
  :-((((

  Pozdrawiam
 • Do Admina
  To jaki to był samolot malezyjski czy koreański?

  "Po wczorajszym zestrzeleniu koreańskiego samolotu pasażerskiego lot MH-17 nad terytorium Ukrainy relacje z toczącej się tam wojny domowej zeszły na dalszy plan, a w zasadzie przestały się pojawiać w ogóle."
 • @Jahqlaszlo 19:58:39
  Co prawda to prawda. Panie AdNovum zmień Pan szybko na "malezyjskiego" bo jeszcze obie Koree sie pokłócą czyj to samolot i nowa wojna gotowa...
 • @gsaw 20:57:45
  Podobno zatrzymano natarcie na Ługańsk;
  https://www.facebook.com/southfronteng/photos/a.608496692575623.1073741827.608489642576328/660095847415707/?type=1&theater
  Dlatego banderopiteki urzadziły takie "okładanie pałami na oślep" wszystkiego co sie rusza...
 • @mania przepraszania 22:19:51
  Juz nadrabiam zaległości "sprawozdawcze"

  Piątek, 18.07.2017 Wieczór…

  Katastrofa Boeinga 777

  Świadkowie opowiadają
  http://ria.ru/world/20140718/1016616648.html

  Cariow Komentuje
  http://rusvesna.su/news/1405632370

  Misja OBWE była na miejscu upadku samolotu
  http://ria.ru/world/20140718/1016620215.html
  http://politikus.ru/articles/24710-kto-i-zachem-podstavil-poroshenko.html

  Noworosjanie: „zdobyty przez nas system BUK był złomem.
  W telewizji widziałem opowiadanie – opis tego „sprzętu”. Faktycznie z opisu wynikało że bez elektroniki i wielu istotnych cześci – to chyba dotyczy wszystkiego co jest tam. Z tym że „skanibalizowany” czołg udaje się naprawić za pomoca kilku podzespołów a takiego elektronicznego „zegarka” jak BUK – już nie...

  Tutaj: http://obserwatorpolityczny.pl/?p=23878 znajdziecie w dyskusji fachowy i madry tekst fachowca "tadeusza"

  http://ria.ru/world/20140718/1016618342.html
  http://rusvesna.su/news/1405704775

  Pierwsze zdjęcia jakie widziałem sugerowały że to nie BUK a raczej zestrzelenie rakieta innego samolotu, ale znawca nie jestem i wolę się nie wychylać. No i popatrz!
  http://politikus.ru/events/24720-strasti-po-boingu-pervye-priznaki-rakety-vozduh-vozduh-sbival-ne-buk-m1.html

  Troche teorii o takich rakietach
  http://politikus.ru/video/24721-udarnaya-sila-rakety-vozduh-vozduh.html


  Seria: Teorie spiskowe czyli czy faktycznie Kijów dobę wczesniej podawa informacje o rozbiciu samolotu?
  http://rusvesna.su/news/1405689523

  „To celowa prowokacja” mówi ekspert
  http://rusvesna.su/news/1405691046

  „Mordowani obywateli Ukrainy zeszło na dalszy plan”
  http://rusvesna.su/news/1405693459

  OBWE głosuje
  http://politikus.ru/events/24715-obse-soglasovala-zayavlenie-po-aviakatastrofe-na-ukraine-otkloniv-trebovanie-kieva.html

  A Ukraina zrywa obrady
  http://www.novorosinform.org/news/id/3386

  Rada Bezpieczeństwa ONZ obraduje!
  http://politikus.ru/events/24712-zasedanie-sb-oon-pryamoy-efir.html

  Co powiedział przedstawiciel Ukrainy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3381

  Pan Laureat Pokojowej Nagrody barak Husajn O. wzywa obie strony do rozejmu!
  http://ria.ru/world/20140718/1016619775.html

  A Pan Największy Rzeźnik Ukrainy ogłasza jednodniowy rozejm!
  Skończyło się na obietnicy
  http://www.novorosinform.org/news/id/3385


  Wojna

  Noworosja wysyła ultimatum do rzeźników
  http://rusvesna.su/news/1405496526

  Striełkow opowiada
  Grady walą w osiedla Pieski, Tonieńkie. Trwa koncentracja wojsk i sprzętu w rejonie na południe od Doniecka (Grigorowka, kierunek Marinowka). Celem jest rozszerzenie korytarza w kierunku swojego zgrupowania w rejonie Dźjakowo – Zielonopole.
  Ługańsk oczekuje kolejnej próby szturmu.
  http://rusvesna.su/news/1405703203

  Kronika LENTY
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Kronika RUSSKA WIESNA
  http://rusvesna.su/news/1405709832

  Skrót
  http://www.novorosinform.org/news/id/3392

  Skrót
  http://www.novorosinform.org/news/id/3383

  Statystyka zamordowanych w Ługańsku
  http://ria.ru/world/20140718/1016583365.html

  Lisicziańska rafineria wciąż jest bombardowana!
  http://ria.ru/world/20140718/1016556444.html

  Ługańsk obroniony!
  http://politikus.ru/events/24714-opolchency-ne-dali-ukrainskim-voyskam-prorvatsya-v-lugansk.html

  Niestety, straty są ogromne, ulice zlane krwią… +18
  http://rusvesna.su/news/1405708425
  http://www.novorosinform.org/news/id/3390

  Teraz – późna noc w tamtym miejscu – w Ługańsku wyją syreny a samoloty bombarduja miasto!
  http://rusvesna.su/news/1405711700
  http://www.novorosinform.org/news/id/3394

  Zerwany most w Rodakowie
  http://rusvesna.su/news/1405701957

  W Doniecku wybuchy wokół portu lotniczego
  http://ria.ru/world/20140718/1016610180.html

  Donieck tworzy własną policję
  http://rusvesna.su/news/1405706874

  Większa cześć donieckiej milicji chce służyc tu dalej
  http://www.novorosinform.org/news/id/3359

  Okrążeni – na południu.
  Czyli gotowanie ukrów w kotle…
  Batalion Donbas vs Prizrak = 2 szt zabite, 6 szt rannych
  http://rusvesna.su/news/1405697912

  Polacy na wojnie? Kolejne informacje tym razem mówią że w czasie walk w kotle w eterze stale są rozmowy w róznych językach – w tym po polsku
  http://rusvesna.su/news/1405694548


  Kijów „znajduje” szpiegów – ciekawe co jeszcze wymyślą?
  http://ria.ru/world/20140718/1016615151.html

  Przednie!!!! Zgodnie z tym co już linkowałem umowa z UE zobowiązuje Ukrainę do respektowania praw wszystkich właścicieli. No i zanim zwróca nam Lwów – Pan Zyrinowski wystapił do Ukrainy by oddali mu fabryke mebli co należała do jego rodziny!
  http://politikus.ru/v-rossii/24713-zhirinovskiy-nameren-vernut-sebe-dedushkin-zavodik-na-ukraine.html

  Łyk ekonomii
  http://www.novorosinform.org/news/id/3390

  Sankcje
  Amerykański generał „całkowicie zależymy od rosyjskich silników rakietowych”
  http://ria.ru/world/20140718/1016608358.html

  Tusk i Biden o katastrofie
  http://www.novorosinform.org/news/id/3387

  Granica
  Mamy świadectwa ostrzeliwania uciekających do Rosji
  http://ria.ru/world/20140718/1016616095.html


  Analiza /katastrofa/ „kto i po co wkręcił w to Poroszenkę”
  http://politikus.ru/articles/24710-kto-i-zachem-podstavil-poroshenko.html

  Cudne: „lekarz ostrzega: pan Parubij jest niesprawny na umysle”
  http://rusvesna.su/news/1405713188

  PS Strona http://novorus.info/ wciąż nie odpowiada – uległa hakerom z Kijowa
 • @buk 22:21:41
  Napisałem że wydaje się to nieprawdopodobne , ale i takie opinie można znaleźć w internecie. Co do pozostałej części wypowiedzi pominę milczeniem bo nie lubię obniżać poziomu dyskusji...

  Dobranoc
 • @brusek 22:26:27
  Sorry, źle wyszło...
  w tym miejscu ma byc tak

  Striełkow opowiada
  Grady walą w osiedla Pieski, Tonieńkie. Trwa koncentracja wojsk i sprzętu UKRÓW w rejonie na południe od Doniecka (Grigorowka, kierunek Marinowka). Celem jest rozszerzenie korytarza PRZEZ UKRÓW w kierunku ICH zgrupowania w rejonie Dźjakowo – Zielonopole.
  Ługańsk oczekuje kolejnej próby szturmu.
  http://rusvesna.su/news/1405703203
 • @Jahqlaszlo 19:58:39
  Dzięki za wychwycenie tego błędu.

  Oczywiście, że chodziło o saudyjski:))))))

  Pozdrawiam.

  Ps.

  Każdemu może się taki drobny błąd zrobiony podświadomie przytrafić.
 • @mania przepraszania 22:28:01
  Wielonickowy troll objawił się nam teraz jako buk:)))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Szef separatystów: samolotem przewożono zwłoki, to był transport medyczny - Szef prorosyjskich separatystów Igor Striełkow oświadczył, że na pokładzie zestrzelonego w czwartek samolotu nie było żywych ludzi, a zwłoki martwych od kilku dni osób. "Rozmawiałem z ludźmi, którzy zbierali ciała, obaj są z Szachtarska, więc byli na miejscu 30 minut po tragedii. (...) Powiedzieli, że wiele ciał pozbawionych było krwi i wyglądali, jakby upuszczono im krew na długo przed katastrofą" - napisał w oświadczeniu. http://www.tvn24.pl/szef-separatystow-samolotem-przewozono-zwloki-to-byl-transport-medyczny,451288,s.html
 • @Kula Lis 62 08:15:02
  Zobaczymy co z tego wyniknie, ale na razie ukraińska artyleria zaczęła bardzo intensywnie ostrzeliwać okolice miejsca gdzie spadł samolot, aby uniemożliwić tym sposobem przeprowadzenie badań grupie śledczej OBWE.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 08:27:27
  Zanim "Szef" stworzy nowy wpis (19.07.2014) - linkuje skrót spisany tuz przed północą i teraz - czyli "świeżynki"

  Całość wklejam też jak to czynię od kilku tygodni do jednego z tematów w Obserwatorze - gdzie Was zapraszam

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=22999#comment-18814

  Pozdrawiam serdecznie!
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Piątek, 18.07.2017 Wieczór
  plus 19.07.2014 ranek…

  Katastrofa Boeinga 777

  Miejsce upadku samolotu – zdjęcia +18
  http://rusvesna.su/news/1405733393

  Ciała zabitych do tego momentu są jaeszcze na miejscu katastrofy!
  http://lifenews.ru/news/136878

  Opis
  http://www.novorosinform.org/news/id/3411

  Czesi twierdzą że samolot zestrzelił Kijów!
  http://politikus.ru/events/24756-opros-v-chehii-boeing-sbila-ukrainskaya-armiya-82.html

  WYCIEKŁO z min. Obrony Ukrainy: BUK strzelił a dobili Boeinga rakietami powietrze-powietrze!
  http://politikus.ru/events/24747-samolet-dobivali-legkimi-raketami-vozduh-vozduh.html

  Wiceprezydent Malezji „samolot zmienił kurs i obniżył lot zgodnie z dyspozycja ukraińskich władz lotniczych”
  http://politikus.ru/events/24746-vice-prezident-malaysia-airlines-po-trebovaniyu-ukrainskih-dispetcherov-boeing-snizilsya-do-otmetki-10-km.html

  Ukraińscy dyspozytorzy lotu kazali obniżyć lot o 2 km!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/18/22361410/
  http://lifenews.ru/news/136892
  http://lifenews.ru/news/136883

  Pilot praktyk o trasie i wysokości lotu
  http://www.nakanune.ru/articles/19233/

  Czy slady wioda do Kołomyjskiego?
  http://www.nakanune.ru/articles/19231/

  Rosja żąda wyjaśnień Kijowa co do dwóch samolotów bojowych towarzyszących przelotowi Boeinga
  http://ria.ru/world/20140719/1016660745.html
  http://ria.ru/world/20140719/1016658654.html
  http://ria.ru/world/20140719/1016657133.html
  http://lenta.ru/news/2014/07/19/wehavequestions/

  Spiskowe teorie
  Paszporty znalezione na miejscu upadku szczątków samolotu należą do ludzi którzy zostali zarejestrowani na Fejsbuku 21.04.2013 roku. Każda strona (profil) takiego człowieka zawiera tylko zdjęcie i nic więcej. Od daty rejestracji żadnych wpisów.
  http://politikus.ru/events/24730-vse-lyudi-pasporta-kotoryh-byli-naydeny-v-boinge-byli-zaregistrirovany-na-feysbuke-21-aprelya-2013-go-goda.html

  Co było na pokładzie?
  http://lifenews.ru/news/136895

  Trzy wersje
  http://rusvesna.su/news/1405689817

  WOJNA

  Skrót Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Meatallist po ostrzale
  http://lifenews.ru/news/136872

  Ostrzeliwany Lisiczańsk i Swierdłowsk przez Grady
  http://politikus.ru/video/24729-ukroarmiya-obstrelivaet-lisichansk-i-severodoneck-gradami-18072014.html

  Polska nie przyznała statusu uchodźcy nikomu z Ukraińców którzy o to prosili.
  http://politikus.ru/events/24732-polsha-ne-dala-status-bezhenca-nikomu-iz-obrativshihsya-za-nim-ukraincev.html

  DEZ /informacja?
  Kijów twierdzi że weszli do Ługańska
  http://politikus.ru/events/24727-smi-ukrainskie-siloviki-voshli-v-lugansk.html

  Podobno ukry zdobyły południowo wschodnią część Ługańska
  http://lenta.ru/news/2014/07/19/danger/

  Obrońcy komunikuja że cały Ługańsk jest pod ich kontrolą
  http://rusvesna.su/news/1405714874

  Ługańsk obroniony!
  http://politikus.ru/events/24714-opolchency-ne-dali-ukrainskim-voyskam-prorvatsya-v-lugansk.html

  Niestety, straty są ogromne, ulice zlane krwią… +18
  http://rusvesna.su/news/1405708425
  http://www.novorosinform.org/news/id/3390

  Teraz – późna noc w tamtym miejscu – w Ługańsku wyją syreny a samoloty bombarduja miasto!
  http://rusvesna.su/news/1405711700
  http://www.novorosinform.org/news/id/3394

  Zerwany most w Rodakowie
  http://rusvesna.su/news/1405701957

  Ługańsk dzisiejszym rankiem
  http://rusvesna.su/news/1405728146
  http://lifenews.ru/news/136899

  Szturm miasta
  http://www.novorosinform.org/news/id/3407
  http://www.novorosinform.org/news/id/3394

  Własnie - -sobota przed południem – rozwalono szkołę w Ługańsku
  http://www.novorosinform.org/news/id/3422

  W Doniecku wybuchy wokół portu lotniczego
  http://ria.ru/world/20140718/1016610180.html
  http://ria.ru/world/20140719/1016665501.html

  Striełkow o tym samym
  http://rusvesna.su/news/1405722885

  Striełkow – na lotnisku w Doniecku okrażone ukry wysadziły swój skład amunicji
  http://lifenews.ru/news/136911

  Obrońcy Doniecka przygotowują się na szturm rzeźników po całonocnym ostrzale
  http://ria.ru/world/20140719/1016652841.htm

  Striełkow nocą:
  http://www.novorosinform.org/news/id/3415

  Straty Ukrainy za ostatni tydzień: 1600 osób, 7 samolotów, 35 czołgów
  http://politikus.ru/events/24725-za-nedelyu-ukraina-poteryala-16-tys-soldat-sem-samoletov-i-35-tankov.html

  Co z kotłami i podgrzewanymi tam ukrami?
  http://www.novorosinform.org/articles/id/155

  Info z kotła południowego
  http://www.novorosinform.org/news/id/3408

  Sukcesy
  Pod Krasnodonem rozbito baterię wroga
  http://www.novorosinform.org/news/id/3410

  Krasnodon zdjęcia rozbitej baterii ukrów
  http://rusvesna.su/news/1405720719
  http://politikus.ru/video/24738-razbitaya-batareya-pod-krasnodonom-lnr-18072014.html

  Okrążeni – na południu. Czyli gotowanie ukrów w kotle…
  Batalion Donbas vs Prizrak = 2 szt zabite, 6 szt rannych
  http://rusvesna.su/news/1405697912

  Sensacja – opublikowano informacje o „kotle”
  http://politikus.ru/events/24744-skandal-v-hunte-iz-za-okruzheniya-voysk-na-donbasse.html

  A w Kijowie Kreszczatik śpiewa dla Kliczki i Poroszenki „Alleluja”
  http://politikus.ru/events/24725-za-nedelyu-ukraina-poteryala-16-tys-soldat-sem-samoletov-i-35-tankov.html

  Odliczanie do nowego Majdanu
  http://politikus.ru/articles/24723-schitannye-nedeli-do-novogo-maydana.html

  Po Boeingu kolejna prowokacja? Czy będzie więcej krwi?
  http://politikus.ru/articles/24718-za-boingom-sleduyuschaya-provokaciya-po-zakonam-media-krovi-budet-bolshe.html
 • @AdNovum 07:40:16
  Czy to buk wszechmogący?
  czy może "buk wielonikowy"?
 • Taka jest reakcja onetu zawsze przekupnego i zawsze zależnego menela medialnego
  Witaj zydowski oned,

  Twój komentarz:
  "Może jeszcze piwo i jakąś Ukrainkę ci podać? Masz kompa to wejdź na strony ONZ i zapisy dotyczące ruchu lotniczego pasażerskiego. Dam ci jeden namiar ale resztę szukaj sam. I jeszcze przypomnę że Ukraina w dniu 8 lipca 2014r zamknęła całkowicie ruch statków powietrznych na terenami objętymi działaniami. http://adnovum.neon24.pl/post/111129,ukraina-wojna-domowa-18-07-2014r"

  dotyczący artykułu Cameron: jeśli separatyści stoją za katastrofą, winna będzie Rosja
  został usunięty ponieważ zawiera linki do stron WWW naruszających prawo lub dobre obyczaje
  Administracja Forum
 • @Kula Lis 62 14:11:44
  Moze to ten sam ktory zaginal na poczatku roku ? !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej