Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 21.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Steven Seagal nie wystąpi na estońskim festiwalu muzyki bluesowej "Augusttibluus" w Haapsalu. Powodem odmówienia mu udziału w tym koncercie są jego sympatie prorosyjskie. Organizatorzy festiwalu obawiali się prorosyjskiej przemowy aktora.

Jak widać: demokracja, wolność słowa, prawo międzynarodowe i prawa człowieka, stają się obecnie pustymi frazesami.

Na dowód tego może być niecodzienna sytuacja jaka miała miejsce wczoraj na Ukrainie.

Otóż rzecznik ukraińskiej armii, Wladislaw Sieliezniow oświadczył, że ukraińskie siły zbrojne w konflikcie militarnym jaki ma obecnie miejsce w południowo-wschodniej części Ukrainy, nie używają artylerii (!!!!).

Według niego m.in. wybuchy w centrum Ługańska są spowodowane przez ostrzał samych separatystów, którzy mieli wykorzystać w tym celu wyrzutnię "Grad" i granatniki. Mieli to zrobić aby "skompromitować" siły ukraińskie. Sieliezniow podkreślał, że ostrzeliwują one jedynie pozycje sił separatystycznych, o których wiedzę uzyskują w sposób "operacyjny". Dodam, że Ługańsk od tygodnia jest głównym celem wojskowej operacji kijowskich władz.

Teraz widać, że nie ma takiej granicy poza, którą kłamstwo się nie może posunąć, chyba że jest to granica absurdu, do której ukraińskie władze obecnie dotarły, bo czyż setki filmów, relacji i zeznań osób poszkodowanych ukraińskim ostrzałem pociskami z broni ciężkiej i z samolotów są tylko fikcją?

Dlatego też, czy można brać na poważnie rewelacje ukraińskiej SB, która zaprezentowała kolejne nagrania rozmów separatystów, tym razem związane z przemieszczaniem się wyrzutni Buk, a dokładniej Buk-M w okolicach miejsca, gdzie w czwartek zestrzelono malezyjski samolot. Najpierw na trzy dni przed katastrofą jeden z dowódców bojowników rozmawia z wysokim oficerem GRU. Oceniają, że lotnictwo ukraińskie jest aktywne, ponieważ mści się za zestrzelony wcześniej samolot, ale nowych maszyn nie udaje się trafić. Rosjanin znajduje na to radę:„mamy Buk”. SBU odtwarza drogę wyrzutni. Miała ona trafić z Doniecka w Rosji (małego miasta przy granicy z Ukrainą) do ukraińskiego Doniecka (stolicy Donbasu opanowanej wciąż przez separatystów), czyli przejechać w sposób przez nikogo nie zauważony około 160 kilometrów.

 

Już w dniu katastrofy oficer GRU o pseudonimie „Chmurny” (według SBU nazywa się Siergiej Piotrowski) organizuje dalszy transport wyrzutni. Okazuje się, że przekroczyła ona granicę gdzieś po bezdrożach i jest na gąsienicach. Do dłuższego transportu udało się separatystom znaleźć jakiś ciągnik z platformą (na zdjęciach widać, żeto ciężarówka do przewozu kontenerów). Wyrzutnia jest według rozmów „z załogą”. „Chmurny” dowiaduje się od jednego ze swoich kolegów, gdzie w Doniecku formuje się kolumna czołgów Wostok, i umawia się, że dołączy do niej swojegoBuka. Cenny pojazd ma jednak nie zwracać na siebie uwagi, wystarczy załoga i konieczna eskorta. „Chmurny”  każe zainstalować wyrzutnie w okolicy miejscowości Pierwomajskoje. SBU sugeruje, że to gdzieś stamtąd została wystrzelona rakieta w kierunku Boeinga. Dodam, że Pierwomajskoje leży ponad 20 km na południowy wschód od miejsca zestrzelenia samolotu.

We wcześniejszych upublicznionych przez SBU nagraniach jeden z dowódców rebeliantów miał niby powiedzieć, że samolot zestrzelili kozacy z posterunku Czernuchino – to także około 20 km od „celu”, ale na północ.

Jak widać informacje na temat miejsca zainstalowania wyrzutni są zatem sprzeczne, a więc z tego punktu widzenia niewiarygodne, bo polega to na tym, że ukraińskie służby specjalne po prostu dopasowują najbardziej im odpowiadającą wersję wydarzeń tak aby w ten sposób odciągnąć uwagę od prawdy, a jednocześnie przerzucić odpowiedzialność na drugą stronę.

Czy sytuacja ta zostanie w sposób obiektywny wyjaśniona?

Sądzę, że przy przyjęciu już publicznie przez polityków tzw. państw demokratycznych i wiodące media tych krajów, jednoznacznej wersji, iż winna jest moskiewska władza i separatyści wykonujący jej polecenia, wyrok wobec międzynarodowej opinii publicznej został wydany zaocznie i bez dowodów winy oraz bez możliwości obrony skazanego.

Zaczyna to powoli przypominać polskie sądy doraźne w ich wersji mobilnej, gdzie wyrok wykonywano natychmiast za węgłem lub dla postrachu okolicznej ludności, publicznie. Ale wtedy mieliśmy doczynienia ze stalinowskim reżymem, a obecnie podobno obowiązują jeszcze zasady demokratycznej praworządności.

A teraz tradycyjnie przechodzę do relacji z frontu walk ukraińskiej wojny domowej.

Po 12 tygodniach trwania tzw. operacji terrorystycznej siły rządowe poniosły następujące straty:

1.   zabito 5780 ukraińskich żołnierzy i członków formacji militarnych, w tym jednego generała i kilku wyższych oficerów,

2.   zestrzelono lub trwale uszkodzono 18 śmigłowców wojskowych,

3.   zniszczono 69 wozów opancerzonych BMP,

4.   zniszczono 2 samobieżne moździerze typ 2S9 Nona,

5.   zniszczono 100 opancerzonych wozów bojowych wypu BRT,

6.   zniszczono 35 czołgów,

7.   zniszczono 1 samolot An-30 Clank,

8.   zniszczono 10 samolotów Su-25,

9.   zniszczono 10 ciężarówek,

10. zniszczono 5 wyrzutni rakiet "Huragan",

11. zniszczono 5 wyrzutni rakiet BM-21 "Grad",

12. zestrzelono 1 samolot IŁ-76,

13. zniszczono 12 ciężarowek Ural-4320.

W tym samym czasie zdobyto:

1.   17 sztuk opancerzonych wozów bojowych typu BRT,

2.    2 czołgi T-34,

3.    7 czołgów T-64,

4.    2 samobieżne moździerze 2S9 Nona,

5.    7 opancerzonych wozów bojowych BMP,

6.    5 autobusów,

7.    1 Kamaz,

8.    1 moździerz 82 mm 2B9 Wasilok,

9.    1 wyrzutnie rakiet 9K111 Fagot,

10.  3 granatniki AGS-17 z amunicją,

11.  1 samolot Su-25,

12.  1 wyrzutnię rakiet sytemu Strzała-10.

Cały poprzedni dzień trwał ostrzał artyleryjski Ługańska, w tym prowadzony z lekkich moździerzy przez kilka grup dywersyjnych ukraińskich sił zbrojnych, które przerzucono na teren miasta. Jedną z takich grup już ujęto.

Ukraińska atryleria ostrzelała również rakietami "Grad" dworzec autobusowy, koszary byłej SBU i budynek rady miejskiej oraz dzisiejszej nocy szpital dziecięcy.

Na terenie miasta ostrzał spowodował liczne pożary i uszkodził kilkadziesiąt budynków mieszkalnych. Odcięte są w niektórych rejonach dopływ wody i brak jest energii elektrycznej oraz zakłucona jest  łączność telefonii komórkowej. Rośnie liczba ofiar wśród ludności cywilnej w tym i dzieci.

Nadal trwają tam ciężkie walki z broniącymi się na lotnisku ługańskim wojskami ukraińskimi.

Bardzo ciężkie walki są w trójkącie miast: Rubieżnoje-Lisiczańsk-Siewierodonick, gdzie siły samoobrony przeszły do kontrofensywy atakując stanowiska ukraińskiego wojska w Gieorijewce i w Ljubilejnym. Natomiast pod wsią Borowskoje ukraińskie wojska dokonały ataku kolumną czołgów, który zakończył się fiaskiem. Ostrzelano ze stanowisk samoobrony z moździeży stacjonujące zgrupowania wojsk ukrainskich pod  Roskosznym.

Duża kolumna wojsk z rakietami "Huragan" kieruje się w stronę Lisiczańska, który wcześniej był bombardowany przez ukraińskie lotnictwo oraz ostrzeliwany intensywnie rakietami "Grad", w tym ponownie ostrzelana i bombardowana była tamtejsza rafineria.

W Doniecku trwał ostrzał aryleryjski i rakietowy oraz przy użyciu lotnictwa, gdzie m.in. zrzucono bomby na tamtejszy dworzec kolejowy. Siły samoobrony cały czas intensywnie ostrzeliwują rejon lotniska, z kórego broniące się tam ukraińskie wojska bezskutecznie usiłują się obecnie ewakuować.

Trwają też walki z otoczonymi wojskami ukraińskimi w rejonie pasa przygranicznego granicy państwowej w południowej części obwodu donieckiego, gdzie ponownie musiano ewakuować personel przejścia granicznego "Gukowo" z powodu pożarów wywołanych ostrzałem od strony ukraińskich wojsk.

Jak widać walki w ciągu ostatniego dnia i nocy wzmogły się i to po obu stronach. Jak na razie nie spowodowało to wyraźnego przełomu, zaś wszelkie plany przejęcia inicjatywy przez stronę ukaińskich sił zbrojnych zakończyły się fiaskiem. Widać też próby, kończące się sukcesem, od strony sił samoobrony ataku na rozlokowane tam pododdziały ukraińskich wojsk, które po pierwsze wytracają impet ukraińskiej ofensywy jak i mogą w najbliższym czasie doprowadzić do przesilenia.

Pozdrawiam.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.  www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.  www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

 

 

 

KOMENTARZE

 • Krasnoarmiejsk
  Nie zapominać o pierwszej wersji video SBU przewożenia wyrzutni na lawecie białej ciężarówki, prawdopodobnie BUK-M1-2 około 50 km na północny zachód do Doniecka.
  Pozdrawiam
 • Ludzie w Europie o tym nie wiedzą i nie mówią, a media będące na syjonistycznym łańcuchu ten fakt przemilczają. Niemniej
  Niemniej dzisiejsza Europa występująca pod nazwą Unii Europejskiej jest w swej istocie faszystowska, tylko stwarza pozory demokratycznego centrum władzy. Mówi o tym dr.Rath :

  https://www.youtube.com/watch?v=YgoCOxgI85M

  Unia Europejska jest wcieleniem tych syjonistyczno -faszystowskich koncepcji społeczeństwa , które nie udało się zrealizować poprzez działania wojenne syjonistycznej marionetce Hitlerowi w trakcie II wojny światowej. Obecnie realizacja tych chorych syjonistyczno -faszystowskich teorii społecznych przeprowadzana jest podstępnie, w skrytości, co istotne – o zgrozo- przeprowadzana jest na oczach i przy osobistym udziale ogłupiałych Europejczyków , zwiedzionych, nie mającymi żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości , pięknymi hasłami : „równości, tolerancji, otwarcia granic”. Obozy koncentracyjne budowane we wschodniej Ukrainie przez Unię Europejską dla Słowian są najlepszym dowodem „prawdziwego oblicza” Unii Europejskiej, są odpowiednikiem obozów koncentracyjnych tworzonych przez II Rzeszę Niemiecką w trakcie II wojny światowej .

  https://www.youtube.com/watch?v=FAjPfq7SBpw

  https://www.youtube.com/watch?v=hRz8S877XS0

  Historia się powtarza, chociaż teraz w nieco innej bardziej zakamuflowanej i mocno zawoalowanej formie. Ludzie obudźcie się !
 • Super!
  Już "podaję dalej"
  Pozdrawiam
 • @brusek
  Co wy na to że nasze wojska i sprzęt ..."Wczoraj w porcie Odessy w atmosferze wielkiej poufności dokonano rozładowania dwunastu samobieżnych kołowych dział artyleryjskich – 152 mm haubic vz. 77 "Dana" produkcji czeskiej, będących na uzbrojeniu Polskich Sił Zbrojnych, a także autobusy sztabowe i ciężarówki. Po rozładunku dywizjon artyleryjski (prawdopodobnie ze składu Pierwszej Mazurskiej Brygady Artylerii), w pełni skompletowany polskimi żołnierzami, przejechał do stacji kolejowej Razdielnaja do załadunku na platformy.
  Eksperci wojskowi zaznajomieni z sytuacją przypuszczają, że jest to ta sama "przykra niespodzianka dla pospolitego ruszenia", o której mówił Piotr Poroszenko. Wraz z otwartym wejściem do wojny domowej na Ukrainie regularnej armii obcego państwa – członka NATO, sytuacja polityczno-militarna zmienia się w sposób radykalny. Całkowicie rozwiązując ręce Federacji Rosyjskiej i jej sojusznikom dla adekwatnej odpowiedzi.
 • @detektywmjarzynski 11:28:58
  Tych wiadomosci nie podawano na pewno w Polsce i innych podleglych krajach, lecz wczoraj wieczorem nielegalne protesty ( francuski rzad zakazal oficjalnych manifestacji) w podparyskiej miejscowosci przeciwko izraelskiej wojnie i atakow rzytow na palestynska Gaze , zamienily sie w zamieszki, podczas ktorych ruszono na dwie synagogi chronione przez sily rzadow .Potem mlodzi ludzie raczej sniadzi zaczeli demolowac rzytowskie sklepy oraz podpalac samochody. Jak zwykle i zawsze silom rzadowym ( policji oraz CRS)udalo sie usmierzyc krewkich mlodych ludzi, zatrzymali dla przykladu kilkunastu, ktorych najprawdopodobniej osadza i skaza w trybie doraznym ... W Jewropie nie jest tak spokojnie jak podaja lzemedia, bowiem liczni arabowie zaczynaja coraz silniej protestowac - glownie solidaryzujac sie z taka na przyklad Palestyna, lecz w zasadzie to protestujac przeciwko syjonistom i rzytom oraz obecnym rzadom, ktore sa im podporzadkowane .
  Pozdrawiam
 • @detektywmjarzynski 11:28:58
  Onet sprzed chwili - dawno tak mnie nic nie rozśmieszyłoby gdyby nie byłoby to smutne i tragiczne...
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne-walki-z-separatystami-w-doniecku-panika-wsrod-terrorystow/spvzt
 • @brusek 11:43:43
  Na Ukrainie w różnych okresach żyło albo żyje nadal od 10 do 15 % żydków. Kiedyś to Niemcy chcieli sobie poszerzyć przestrzeń życiową, prąc na wschód, teraz to samo robią żydzi, bo widzą, że z Hamasem i Arabami w ziemi obiecanej, nigdy nie będą mieli spokoju ani pokoju. // W latach 90. mocarstwa zachodnie, głównie USA, podjęły polską ideę „prometeizmu” z okresu międzywojnia – rozcinania Rosji po szwach narodowościowych. Podczas II wojny światowej politykę tę kontynuowały Niemcy, była też ona elementem strategii Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów nastawionej na propagowanie oderwania od Rosji jej północnych i południowych terytoriów, w tym Kubania i Donu. W polityce USA wobec Rosji w latach prezydentury Jelcyna prometeizm wyrażał się w popieraniu nacjonalistów ugrofińskich, kaukaskich i tatarskich.
  Jelcyn, sam zmożony „filipińską chorobą”, prometejską grzybicę toczącą Rosję leczył objawowo, chaotycznie, czasem histerycznie – przyczyniając się tym m.in. do rzezi w Czeczenii. Stąd w marcu 1997 r. w Helsinkach, aby ratować resztki prestiżu kraju przez włączenie go do czołowych organizacji zachodnich – Grupy G-7, Klubu Paryskiego i Światowej Organizacji Handlu – wyraził zgodę na rozszerzenie NATO w kierunku Rosji. Cztery miesiące później NATO formalnie zaprosiło Polskę, Czechy i Węgry do rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych a w marcu 1999 roku państwa te do NATO zostały przyjęte.
  Między innymi dlatego, z poparcia miecza i mamony – struktur FSB i oligarchów Anatolija Czubajsa i Borisa Bieriezowskiego – w 1999 roku premierem Rosji, a kilka miesięcy później jej prezydentem został Władimir Putin.

  Polityka Putina dość długo miała charakter tylko korekty polityki poprzednika. Mimo że potrzeba jej modyfikacji znalazła wyraz już wcześniej: 17 grudnia 1998 roku Rosja wycofała swojego ambasadora z Waszyngtonu w proteście przeciw podjętych dzień wcześniej przez siły powietrzne USA i Wielkiej Brytanii nalotów bombowych na Irak; rok później Jelcyn zmuszony był potępić interwencję NATO w Jugosławii. Potem były jednak tylko bezradne pląsy dyplomacji rosyjskiej wokół Kosowa, które w 2008 r. ogłosiło niepodległość, a której Rosja mogła jedynie nie uznać, podobnie jak kilka państw członkowskich UE . Te niedźwiedzie tańce trwały w zasadzie aż do roku 2013, kiedy to dyplomacji rosyjskiej udało się zastopować najazd europejsko-amerykańskiej sfory na Syrię.

  Tymczasem już w czerwcu 1999 r., po zakończeniu nalotów na Jugosławię, w Kosowie powstała główna amerykańska baza wojskowa w pobliżu miasta Uroševac w Kosowie – natowska kwatera główna misji Multinational Task Force East (MNTF-E). Nazwa bazy, Camp Bondsteel – znamienne – została nadana na cześć ochotnika wojny wietnamskiej Jamesa Leroy Bondsteela.

  Ale Kosowo to Bałkany. A więc jeszcze Adriatyk a nie Morze Czarne…
 • SBU to jest to!
  "Sukcesy" SBU po prostu powalają; mają "tych co strzelali", mają "rozmowy tych co strzelali z tymi co im kazali strzelać", wygląda na to że "superwyszkoleni przez GRU/KGB separatyści" dzwonią przez "centralkę" w Kijowie. Brakuje jeszcze tylko by wyświetlił się prywatny numer Putina i próbek dymu który pozostał po wystrzelonej rakiecie...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 12:23:03
  Nie wiem czemu wywala mój post poranny?

  21.07.2014 PONIEDZIAŁEK


  KATASTROFA

  Generalnie, jak należało się spodziewać - POLITYKA - czyli "targi" o ciała, czarne skrzynki itd...
  Nie należy się dziwić Noworosji że podchodzi do tego podejrzliwie i nic nie chce wydać władzom Kijowa. wszak do dziś nic nie wyjaśniono w sprawie Odessy...

  Rosja przedstawiła projekt rezolucji w ONZ
  http://ria.ru/world/20140721/1016827776.html

  Dziś będzie głosowanie projektu
  http://ria.ru/world/20140721/1016836964.html

  Przeczesano 120 km kw. terenu, znaleziono juz 251 ciał i 66 części - wszystko jest przechowywane w wagonach chłodniach na stacji Torez
  http://ria.ru/world/20140721/1016837239.html

  Eksperci są gotowi przejąć czarne skrzynki - ale chyba na "prawach Kijowa"
  http://ria.ru/world/20140721/1016834242.html

  Holenderscy eksperci dotarli do Doniecka!
  http://ria.ru/world/20140721/1016855896.html


  Szef wywiadu LNR: celem ukrów było takie zestzrelenie samolotu by spadł na teren Rosji
  http://www.novorosinform.org/news/id/3588

  Trwają polityczne przepychanki
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/Putin-i-Abbott-porozumieli-sie-ws-stworzenia-warunkow-do-pracy-ICAO-2132/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/Putin-i-Rutte-eksperci-powinni-miec-dostep-do-miejsca-katastrofy-Boeinga-6478/

  Eksperci od czarnych skrzynek sa już w Kijowie
  http://politikus.ru/events/24888-eksperty-icao-gotovy-izuchit-chernye-yaschiki-razbivshegosya-boeing.html

  IATA: odpowiedzialnośc za bezpieczeństwo lotów ponosi tylko Ukraina!
  http://politikus.ru/events/24889-iata-otvetstvennost-za-bezopasnost-svoego-vozdushnogo-prostranstva-neset-tolko-ukraina.html

  WOJNA

  Najnowsze!!!
  Ukry przebijają sie z lotniska w Doniecku!
  http://www.novorosinform.org/news/id/3594

  Swiadkowie donoszą o wybuchach w rejonie lotniska
  http://ria.ru/world/20140721/1016852276.html

  Walki w Doniecku - miasto jest bombardowane!
  http://rusvesna.su/news/1405925939
  Samoloty faszystów bombardują stację i dworzec kolejowy w Doniecku!
  http://www.novorosinform.org/news/id/3601

  Skrót z nocy
  http://rusvesna.su/news/1405900091
  Skrót oststnich godzin
  Krwawe bitwy w trójkącie Siewierodonieck-Lisiczańsk-Rubieżnoje.
  "Pracowały" GRAD-y, artyleria, lotnictwo /ponad 10 lotów bojowych/
  Nad Rafinerią bombardowaną z uporem żółte dymy - katastrofa ekologiczna straszna...

  Dalej trwa bitwa koło Popasnej.

  Jeszcze co najmniej dobę będzie zamknięty wjazd i wyjazd z Ługańska - trwa tropienie dywersantów krążących po mieście i strzelających z moździerzy na samochodach.

  Zlikwidowano stanowiska /blok-posty/ ukrów koło Starej Krasnianki oraz w rejonie Jampola...

  Zestrzelono kolejną "Szuszkę" = SU25 lub SU24 (w sumie zestzzelono 2z SU + 1 samolot transportowy)

  Ługańsk - wieczorem i nocą artyleria wstrzeliwała się w szpital dla dzieci
  http://www.novorosinform.org/news/id/3586

  Złapano jedną z grup dywersantów
  http://www.novorosinform.org/news/id/3596
  Nocny szturm Ługańska został odparty!
  http://politikus.ru/events/24891-nochnoe-nastuplenie-ukrainskih-silovikov-v-rayone-luganska-provalilos-soobschayut-v-lnr.html
  Trwa ostrzał Krasnogorówki z GRADa
  http://www.novorosinform.org/news/id/3584

  Wznowiono ostrzał GRADami Lisiczańska miasta oraz rafinerii
  http://www.novorosinform.org/news/id/3585

  Uwaga - brzydkie słownictwo! Miasto Popasnia (wideo)
  http://www.novorosinform.org/news/id/3595
  Z życia batalionu "Zaria"
  http://www.novorosinform.org/news/id/3593

  Z walk w kotle koło Saur-Mogiła /batalion Motoroli/
  http://rusvesna.su/news/1405899055
  Skrót info z frontów z 19-go
  http://novorus.info/news/events/25436-svezhaya-svodka-sobytiy.html

  Z życia mieszkańców: znów uszkodzony rurociąg z wodą - miszkańcy muszą oszczędzać wodę!
  http://ria.ru/world/20140721/1016853233.html

  Wojna na wyniszczenie - analiza (nie wiem czy się Wam otworzy)
  novorus.info/news/obshetvo/25458-donbass-voyna-na-unichtozhenie.html

  KIJÓW i OKOLICE

  "Z życia szpiega USA"
 • Oświadczenie rzecznika
  O 12:30 we wiadomościach RDN Małopolska powtórzono te słowa, tyle, że o Doniecku:

  "Ukraińskie siły zbrojne w konflikcie militarnym jaki ma obecnie miejsce w południowo-wschodniej części Ukrainy, nie używają artylerii.
  Według niego m.in. wybuchy w centrum Ługańska są spowodowane przez ostrzał samych separatystów, którzy mieli wykorzystać w tym celu wyrzutnię "Grad" i granatniki. Mieli to zrobić aby "skompromitować" siły ukraińskie."

  Tak więc nie takiego kłamstwa jakie nasze łże-media ,katolickie z nazwy, nie powtórzyłyby na rozkaz mocodawców.
 • @Kula Lis 62 11:54:10
  W ostatnim zdaniu komentarza jest zawarta odpowiedź.

  Pozdrawiam.
 • Polecam zanim zniknie
  http://www.youtube.com/watch?v=USjmcEEzgIk#t=136
 • ~UPA-USA Band do ~a: =*=
  W banderowskiej piwnicy
  Tańcowali wspólnicy
  Z USA pan rozkazał grać
  I na kasę spozirać…

  Głupki z Unii głupstwa pletli,
  US-man rzęził na basetli:
  - Znów będziemy Ruskich prać! -
  Banderowców na to stać…

  Budem rezat’ lachiv, żidiv,
  Bo ich każdy nienawidzi.
  Niech no Moskal pójdzie spać,
  Będziem im do Wisły ssat’

  Unia kasę na to daje,
  US zachęcać nie przestaje.
  Hulaj dusza, piekła nie ma -
  Po San rzeźnię zrobić trzeba!

  Wnet podjęły dzikie skoki
  Jarosze i Tiahnyboki.
  W ridnoj mowie budem kląć!
  Kto nie zechce - będziem rżnąć...


  znalezione wśród komentarzy na onecie
  pzdr
 • @fretka 17:00:09
  Dzięki za link.

  Pozdrawiam.
 • @xes23 14:43:32
  Ciekawe kto ten wiersz napisał?

  Może by go tak wysłać mail'em do biur sejmowych partii zasiadających w parlamencie?

  Pozdrawiam.
 • @
  Troszkę tych strat ukraińskiego wojska nie kumam. Czy to są oficjalne dane? Skąd one są?
 • @fretka 17:00:09
  21.07.2014 Poniedziałek wieczór

  Katastrofa – czyli głównie o tym jak Pan Prezydent Putin uchylił kilka kart – ale asy ma jeszcze pochowane, zaś Pan Rzeźnik Poroszenka dostał drżączki i rozwolnienia…

  Min. Obrony RF przedstawiło dowody i zapytanie wskazujące na Ukrainę w przypadku gdyby się okazało że był to zamach

  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361626/
  Fotka

  http://www.nakanune.ru/service/photo.php?path=image_big_67451.jpg&title=

  Konferencja
  http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=610598

  http://politikus.ru/v-rossii/24912-minoborony-rf-v-odnom-koridore-s-malayziyskim-boeing-777-nahodilsya-samolet-vvs-ukrainy.html

  ZDJĘCIA
  http://ria.ru/defense_safety/20140721/1016923415.html

  Coraz więcej pytań
  http://ria.ru/world/20140721/1016946504.html

  3-5 km od Boeinga leciał ukraiński myśliwiec!
  http://ria.ru/world/20140721/1016924336.html

  Zakończono przeszukiwanie terenu? Specjalny pociąg z ciałami ma jechać, ale gdzie? Ostatnia propozycja jaka słyszałem to bezpośrednio do Holandi?
  http://ria.ru/world/20140721/1016942086.html

  Karty na stół!!!!
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1820499

  http://polish.ruvr.ru/2014_07_21/Trasa-Boeinga-znajdowala-sie-w-zasiegu-dzialan-sil-zbrojnych-Ukrainy-1029/

  http://polish.ruvr.ru/2014_07_21/Katastrofa-Boeinga-zbiegla-sie-w-czasie-z-przelotem-satelity-USA-nad-Ukraina-0994/

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/Ministerstwo-Obrony-Rosji-opublikowalo-materialy-o-Boeingu-5411/

  Zdjęcia

  http://cdn.static3.rtr-vesti.ru/p/o_984910.jpg
  http://cdn.static3.rtr-vesti.ru/p/o_984914.jpg
  http://cdn.static3.rtr-vesti.ru/p/o_984912.jpg
  http://cdn.static3.rtr-vesti.ru/p/o_984906.jpg

  Analiza – pilot o katastrofie
  http://www.nakanune.ru/articles/19233/

  Misja OBWE: nam nie przeszkadzają powstańcy ale dziennikarze!
  http://ria.ru/world/20140721/1016936223.html

  Eksperci z Malezji są już w bombardowanym Doniecku
  http://ria.ru/world/20140721/1016945400.html

  Kongresman USA: „Katastrofa to wynik podtrzymywania majdanu przez USA”
  http://ria.ru/world/20140721/1016932544.html

  DEZINFORMACJA - cudne!!
  http://politikus.ru/events/24913-svidanutye-pravyat-vikipediyu.html

  INFORMACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/Ministerstwo-Obrony-Rosji-opublikowalo-materialy-o-Boeingu-5411/

  Dlaczego Kijów nie odpowiada na „10 pytań”?
  http://politikus.ru/articles/24875-v-oblakah-nezalezhnoy-vse-ne-skryt.html

  Wojna

  Striełkow 14.00
  http://rusvesna.su/news/1405938336

  Reportaż Agencji Noworosji
  http://www.novorosinform.org/news/id/3641

  Skrót Russkiej Wiosny
  http://rusvesna.su/news/1405944565

  Striełkow 15.24
  http://rusvesna.su/news/1405947409

  Reportaż RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140721/1016833405.html

  Skrót z 16-stej. Batalion faszystów „Donbas” znów poniósł straty
  http://rusvesna.su/news/1405945770

  Czołgi próbuję wedrzeć się do Doniecka – trwa krwawa bitwa
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361602/
  http://rusvesna.su/news/1405948679

  Striełkow: Centrum Dzierżyński został rozniesiony salwami Gradów, nas wpychają do Doniecka
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361614/
  Striełkow: Bitwa na przedmieściach Gorłówki i pod lisiczańskiem. W Kutejnikowie POLSCY NAJEMNICY /oby ich tam wszystkich trafiło!!!!!!!!!!!!!!/
  http://www.novorosinform.org/news/id/3669

  Bezlerowcy zostawili Dzierżyńsk, w mieście podobno są żołnierze NATO
  http://www.novorosinform.org/news/id/3665

  Do niewoli trafił Szwed Nielsen?????
  http://rusvesna.su/news/1405951281

  Kolumna 5 szt faszystowskich czołgów wyjechała z Dzierżyński do wioski Nowogorodskij
  http://www.novorosinform.org/news/id/3670

  Donieck: bitwa trwa we wszystkich kierunkach wokół miasta. Dziesiątki zabitych mieszkańców
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361617/

  Dzierżyński padł. Dewaliewo zdobyte przez faszystów…
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361627/

  Ukry twierdza że dochodzą do Lisiczańska
  http://ria.ru/world/20140721/1016917343.html

  Ługańsk, dziś. Wynik: trzy czołgi i jeden samolot!
  http://politikus.ru/events/24904-komendant-luganska-opolchency-podbili-tri-tanka-i-shturmovik-silovikov.html
  http://rusvesna.su/news/1405937459

  Striełkow g. 17.40 tam
  http://rusvesna.su/news/1405957976

  DONIECK OBRONIONY! (godzina 19-sta tam)
  Straty obrońców 14 obróńców
  http://www.novorosinform.org/news/id/3662

  Wody w Doniecku starczy na 5 dni
  http://www.novorosinform.org/news/id/3659


  Kijów i okolice

  W dniu jutrzejszym, Wierchowa Rada ma wprowadzić powszechną mobilizację!
  Ukry dostali już palpitacji serca!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361605/

  Totalna lustracja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361607/

  Analiza: czyli ukraińska bajka jak jeden bogacz załatwił drugiego a reszta walczy o resztki
  http://www.nakanune.ru/articles/19237/

  Analiza: agonia operacji karnej
  http://politikus.ru/articles/24916-karatelnaya-operaciya-agoniya.html

  Łyk ukraińskiej ekonomii: kasy na operację starczy tylko na 10 dni
  http://politikus.ru/events/24911-ministr-finansov-malorossiyskih-territoriy-zayavil-deneg-chtoby-finansirovat-ato-ostalos-na-desyat-dney.html

  Drugi łyk ekonomii czyli agonia trupa gospodarczego
  http://politikus.ru/events/24904-komendant-luganska-opolchency-podbili-tri-tanka-i-shturmovik-silovikov.html

  Jeszcze jeden łyk!
  http://rusvesna.su/economy/1405949905

  Co dalej Towarzyszu Poroszenka?
  http://politikus.ru/articles/24905-a-chto-dalshe.html

  Już się rżniecie pomiędzy sobą?
  http://rusvesna.su/news/1405949071

  Ameryka uznała Doniecką Republikę Ludową?
  http://politikus.ru/events/24892-ssha-priznali-novorossiyu.html

  Poroszenko pluje na rannych
  http://novorus.info/news/vlast/25464-polnyy-maydan-glavkomu-poroshenko-plevat-na-ranennyh.html

  Kiedyś Niemcy palili ich ciałami w krematoriach, a teraz tak się zaczyna
  http://polish.ruvr.ru/2014_07_21/Biznesmen-zaapelowal-by-nie-wpuszczac-uchodzcow-z-Donbasu-do-Odessy-6178/

  DESER DNIA
  Profesor Fursow
  http://www.nakanune.ru/articles/19226/
 • @brusek 18:54:55
  Zobacz jak w panice puczyści wywożą buki spod Doniecka 19.07.2014r:

  https://www.youtube.com/watch?v=kdDF8hIf2M4

  Pozdrawiam.
 • @Stara Baba 17:45:24
  To są dane publikowane co jakiś czas przez powstańców - raczej mi wygląda na rzetelne... Bo co jakiś czas jak jakis samolot spadnie i jest film z tego to zwiększa się ilośc strąceń...
  Co do strat "ludzkich" - trudno ocenić - ale są duże. Generalnie - zawsze atakujący ma większe straty jak obrońca - a szczególnie jak atakujący nie ma checi i przekonania a obrońca walczy o dom, rodzinę o zycie
 • @AdNovum 19:13:02
  Wiesz - te dzisiejsze wściekłe ataki świadczą że sa pod ściana i zrozumieli porażkę a w zasadzie jej ogrom!
  najbardziej się boje ich desperacji i reaktorów atomowych!
 • @brusek 19:31:20
  Oni już udowodnili, że są zdolni do wszystkiego, tak więc i najgorszego można się po nich spodziewać.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:42:22
  W temacie "sankcji";
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/USA-nadal-beda-kupowac-od-Rosji-silniki-rakietowe-1382/
  Co właściwie zostało obłożone tymi "sankcjami", balonówki i Coca-Cola?

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:42:22
  Czyżby "konstrukcja" zaczęła sie sypać?
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Petro-Poroszenko-nieprawda-ze-ukrainski-samolot-lecial-przy-malezyjskim,wid,16770062,wiadomosc.html
 • @AdNovum 19:42:22
  Warto przeczytać;
  http://zezorro.blogspot.com/2014/07/kto-zestrzeli-boeinga-5-gaz-sie-ulatnia.html

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:42:22
  Pytania, pytania...
  http://consortiumnews.com/2014/07/20/what-did-us-spy-satellites-see-in-ukraine/
 • @mania przepraszania 20:27:29
  Tak - najwyraźniej!
  A tego dnia jak każdego przed i po wypadku Boeinga chyba UFOki latały nad Donbasem i strzelały petardami!
  A powstańcy strącali te UFOki - więc się nie licza do statystyk!
  Tak, maja pietra i grunt pali sie pod nogami - czym jutro zaskoczą?
  Zestrzelą samolot Putina w drodze no N.Jorku?
  WSZYSTKO jest mozliwe i daję sobie obciąc cokolwiek że niestety ale jeszcze nas zaskoczą nieprzyjemnie!
 • @mania przepraszania 20:56:05
  Dzięki za link, tekst doskonały...
  W wolnej chwili jeszcze poszperam a na szybko tego samego autora tez niezłe:
  http://consortiumnews.com/2014/04/16/ukraine-through-the-us-looking-glass/
  http://consortiumnews.com/2014/05/10/burning-ukraines-protesters-alive/

  A to tekst "drugiej strony" - zresztą nazwisko mówi samo za siebie..
  http://www.nytimes.com/2014/04/16/world/europe/russia-is-quick-to-bend-truth-about-ukraine.html?hp&_r=1

  Lubię czasem poczytac drugą stronę dla zdrowia psychicznego dobrego!
  :)
 • @brusek 21:33:58
  PONIEDZIAŁEK wieczór / tam już po północy/

  KATASTROFA

  Malezja otrzyma rejestratory lotu i ma pełny dostęp do wszystkiego – takie porozumienie z władzami Republiki Noworosji zapadło
  http://polish.ruvr.ru/2014_07_21/Malezja-osiagnela-porozumienie-w-sprawie-dostepu-do-miejsca-katastrofy-8099/

  OBWE ma pełen dostęp do wszystkiego
  http://politikus.ru/events/24923-nablyudateli-obse-poluchili-polnyy-dostup-k-mestu-krusheniya-malayziyskogo-laynera.html

  Co tam jeszcze znajdują dziennikarze w oświadczeniu i dowodach pokazanych przez Rosjan
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361626/

  Tak to bym przetłumaczył: „strzelili sobie w stopę” – o dezinformacjach Kijowa
  http://rusvesna.su/news/1405974084

  Amerykanie: tak są dowody że Ukraina rozwaliła ten samolot
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/22/22361638/

  Komentarze zachodnich mediów
  http://ria.ru/world/20140721/1016978031.html

  Analityk: co przemilcza USA o katastrofie nie chcąc publikować zdjęć?
  http://ria.ru/world/20140722/1016980153.html

  „Buki i samoloty”
  http://lenta.ru/articles/2014/07/21/milversion/

  Koordynacja z ramienia OBWE będzie zajmował się syn banderowca z Kanady!!!!!!!!
  http://www.regnum.ru/news/1827880.html

  Historia zbiorcza informacji REGNUM
  http://www.regnum.ru/dossier/2059.html

  To samo LENTA
  http://lenta.ru/chronicles/boeing/

  WOJNA
  Kronika Ługańska i okolic
  http://www.regnum.ru/news/polit/1827898.html

  Junta strzela z gradów do rejonu katastrofy!!!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/3700

  Potem kolumnę z malezyjskimi ekspertami ostrzelano z samolotu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/3702

  Skrót wydarzeń NAKANUNIE
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/22/22361638/

  Sukces jak co dzień – zestrzelono kolejnego Ukra
  http://www.novorosinform.org/news/id/3697

  Bezler informuje że jego oddziały natknęły się i walczą z oddziałem 20 szt czołgów NATO z flagami USA
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/22/22361635/

  Bezler: rozbito kolumne Ukrów w rejonie Popasanej!
  http://politikus.ru/events/24922-igor-bezler-razbita-kolonna-vrazheskoy-bronetehniki-v-rayone-popasnoy.html

  Striełkow g. 17.40 Walki pod Gorłówka
  http://rusvesna.su/news/1405957976

  Dzierżyński otzreliwały Grady
  http://lenta.ru/news/2014/07/21/dzerghinsk/

  Potem zdobyli go ukry
  http://lifenews.ru/news/137038

  Ukraińscy piloci odmawiają strzelania do miast????
  http://politikus.ru/articles/24930-ukrainskie-letchiki-otkazyvayutsya-atakovat-zhilye-kvartaly.html

  Szweda złapali – tłumaczył się że do „zony jedzie”
  http://politikus.ru/events/24921-poddannyy-shvecii-popal-v-plen-k-opolchencam-pod-luganskom.html

  Rubieżne okupują faszyści
  http://rusvesna.su/news/1405962696

  Po walce ukry z lotniska w Doniecku wrócili tam i niech tam może zostaną?
  http://rusvesna.su/news/1405960373

  Informacje z Dzierżyński
  http://www.novorosinform.org/news/id/3694

  Lisiczańsk przygotowuje się do kolejnej „rundy”
  http://www.novorosinform.org/news/id/3695

  KIJÓW i okolice


  Kłam, Walcman kłam….
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/22/22361632/

  Ludzie zaczynają się buntowac na wieść o powszechnej mobilizacji / maja jutro zagłosować/
  http://rusvesna.su/news/1405964693

  DEZINFORMACJA
  http://rusvesna.su/news/1405964573

  EKONOMIA wojny i świata

  KOSZTY WOJNY
  http://rusvesna.su/news/1405964037

  POLITYKA

  ONZ przyjęła rezolucję!
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1821304

  ONZ wzywa do zaprzestania walk w strefie katastrofy
  http://lenta.ru/news/2014/07/21/security_council/

  Panu Nobliście mięknie rurka? W języku dyplomatycznym jest to rzucenie ręcznika na ring!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/Obama-preferuje-dyplomatyczne-rozwiazanie-ukrainskiego-kryzysu-3406/

  Finlandia nawołuje do opamiętania!
  http://politikus.ru/events/24924-finlyandiya-prizyvaet-es-s-ostorozhnostyu-vvodit-novye-sankcii-protiv-rf.html

  Jakiego asa wyciągnie z rękawa Putin w ONZ?
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/21/22361630/

  Poroszenia łasi się do NATO – kto komu zrobi „ł”-askę?
  http://ria.ru/world/20140722/1016981147.html

  Putin i premier Holandii wysoko ocenili rezolucję ONZ
  http://ria.ru/world/20140722/1016981765.html

  Rogozin / chyba jest DOBRZE poinformowany?/ „nastepuje koniec systemu obronnego Ukrainy”
  http://politikus.ru/events/24925-rogozin-schitaet-chto-opk-ukrainy-prihodit-konec.html

  Tego się cały czas obawiam – małpa ma dalej brzytwę w rękach!
  http://politikus.ru/articles/24914-posle-boinga-teper-protiv-evrazii-razresheno-vse.html
 • @brusek 23:24:04
  idę spać - z oststniej chwili
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  12:20
  По информации LifeNews, к вокзалу Донецка идут украинские танки.
 • Prawosławie w opozycji do kijowskiej junty i wobec cynicznej ,zakłamanej amerykańsko-ukraińskiej propagandzie !
  Chrześcijaństwo w tym samym czasie, poprzez zaniechanie, milczy na temat zbrodni ludobójstwa popełnionych przez międzynarodowy syjonizm na narodach ukraińskim i palestyńskim !

  http://www.novorosinform.org/news/id/3587
 • @detektywmjarzynski 06:51:44
  Tak, jakoś dziwnie papież cicho siedzi i pasterze nie mówią owcom że wilk już jest w owczarniiii...
  Wstyd!'

  Skrót wydarzeń...

  22.07.2014 WTOREK rano

  KATASTROFA

  Czarne skrzynki przekazano po podpisaniu stosownej umowy i protokołu stronie malezyjskiej (w TV mówiło że już zaczeto odczytywanie skrzynek w Doniecku)
  http://www.regnum.ru/news/1828041.html
  http://rusvesna.su/news/1406007840

  Ciała zabitych w zaplombowanych przez OBWE i pod kontrolą Malezyjczyków i Holendrów wagonach chłodniach wyjechały z Toreza. (sprzeczne dane czy jadą do Doniecka czy dalej – ostatnią wersję słyszałem że do Holandii)
  http://lifenews.ru/news/137046

  Wideo z radaru
  http://www.novorosinform.org/news/id/3713

  Prasa „hamerycka”: samolot zestrzelili pijani żołnierze ukraińscy
  http://novorus.info/news/events/25480-tragediya-boinga-samolet-sbili-pyanye-ukrainskie-voyaki-amerikanskiy-zhurnalist.html

  Opinia strony NOVORUS.org
  http://novorus.info/news/events/25470-v-genshtabe-vs-rf-zayavili-o-dokazatelstvah-raboty-ukropvo-v-zone-ataki-na-boing-i-o-samolete-ukrovvs-podnyatom-v-nebo-v-den-tragedii.html

  Info – jak to widzą w Polsce
  http://novorus.info/news/policy/25468-katastrofa-boinga-vzglyad-iz-polshi.html

  Wywiad ekspertów z Malezji
  http://www.novorosinform.org/news/id/3717

  Ukry ostrzelali Malezyjczyków
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1822785
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_22/Malezyjscy-eksperci-trafili-pod-ostrzal-ukrainskiego-lotnictwa-3672/

  Holenderscy eksperci bardzo wysoko ocenili organizację prac na miejscu Katastrofy
  http://politikus.ru/events/24956-gollandskie-medeksperty-vysoko-ocenili-raboty-na-meste-chp-s-mh17.html


  USA: "samolot zestrzelili pijani żołnierze armii ukraińskiej"
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/22/22361709/

  WOJNA

  Bombardowany jest Ługańsk
  http://www.novorosinform.org/news/id/3726

  Kronika Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  INFO RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/trend/Ukraine_special_operation_01072014/
  Znów rozgorzała walka wokół lotniska w Doniecku
  http://ria.ru/world/20140722/1017014117.html

  W Gorłówce ucichł ostrzał
  http://ria.ru/world/20140722/1017015569.html
  Skrót info z wczoraj
  http://www.novorosinform.org/news/id/3701

  Nocą ostrzał Lisiczańska
  http://lifenews.ru/news/137070
  http://rusvesna.su/news/1405980961

  Ostrzelano z powietrza delegację Malezji
  http://www.novorosinform.org/news/id/3702

  Skrót info NOVORUS
  http://novorus.info/news/events/25475-svodka-sobytiy-s-poley-srazheniy.html

  O dywersantach w Ługańsku
  http://novorus.info/news/events/25471-diversanty-stavyat-lugansk-na-ushi.html

  Taktyka ukrów. Od czego giną cywile?
  http://novorus.info/news/events/25474-podlaya-taktika-armii-ukrainy-ot-chego-gibnut-mirnye-zhiteli.html

  Info z wczoraj: Kijów wysyła na front systemy SMIERCZ oraz URAGAN
  http://www.regnum.ru/news/polit/1827529.html

  Życie pod ostrzałem – zdjęcia
  http://lenta.ru/photo/2014/07/21/lugansk/#0

  KIJÓW i okolice

  Jednak powszechna mobilizacja?
  http://www.regnum.ru/news/1827983.html

  Wzajemna zależność w zakresie wojskowości Rosji i Ukrainy
  http://novorus.info/news/economy/25473-voenno-tehnicheskaya-vzaimozavisimst-ukrainy-i-rossii-realno-zhutkoe-dose.html

  Chcieli jak najlepiej a wyszło jak Saakaszwiliemu
  http://novorus.info/news/analytics/25469-kiev-hoteli-kak-luchshe-poluchaetsya-kak-u-saakashvili.html

  Nie wszyscy są faszystami
  http://novorus.info/news/policy/25456-deputat-rady-hunte-ne-mogu-molchat-net-bolshe-sil-vy-tvari.html

  Tak, są porządni ludzie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/3714

  hehehe
  http://www.novorosinform.org/news/id/3715

  O co walczą oligarchowie?
  http://lenta.ru/articles/2014/07/22/tycoons1/
  ŚWIAT

  ONZ przyjął rezolucję a w naszych mediach CIIIISZA!!!!!!!!!!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1827981.html

  Mołdawia – czy tam szykuje się wojna domowa?
  http://novorus.info/news/cccr/25477-perehod-moldovy-k-grazhdanskoy-voyne.html

  Pogadajmy o kasie

  Na dokończenie „operacji” Kijów potrzebuje skromne 780 mln USD
  http://ria.ru/world/20140721/1016969216.html

  Trzy łyki ekonomiki
  http://novorus.info/news/economy/25454-kirdyk-ekonomiki-ukrainy.html

  Ukraiński węgiel i polityka
  http://rusvesna.su/economy/1405985670

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej