Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 26.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Rozpoczyna się polityczna wojna wszystkich przeciwko wszystkim. Kraj stoi na skraju upadku. Sprowokowany został chaos, który spowoduje bałagan w systemie kierowania państwem".

Tak sytuację polityczną po przymusowej dymisji z funkcji premiera Arsenija Jaceniuka ocenił szef frakcji "Batkiwszczyzna" w ukraińskiej Wierchownej Radzie Siergiej Soboliew.

 

"To cios w plecy dla wszystkich patriotów, którzy bronią ukraińskiej państwowości i niepodległości. Taki rozwój wydarzeń  z zachwytem przyjmują na Kremlu" - powiedział Soboliew.

Zdaniem polityka konsekwencje ostatnich wydarzeń są ogromne: odsunięto głosowania nad ustawami przyznającymi dodatkowe 9 mld hrywien na siły zbrojne, zatrzymano proces ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej z UE, uniemożliwiono wprowadzenie stanu wojennego we wschodnich obwodach. Dodatkowo, zdaniem Soboliewa, przeprowadzenie wyborów wg. mieszanej ordynacji wywoła polityczną korupcję i wybór do Wierchownej Rady przedstawicieli oligarchów i proklemlowskich agentów.

A teraz pytanie za karton dobrej scott whisky:

Czy ta sytuacja z historycznego punktu widzenia coś Państwu przypomina?

Jednocześnie z paraliżem centralnych instytucji państwowych prowadzona jest na Ukrainie, bezprecedensowa w swej skali jaki i w szybkości jej wprowadzania, masowa mobilizacja młodych mężczyzn.

Czy uzupełnienie stanu armii o kolejne  800 tys młodych ludzi ma na celu wyłącznie wzmocnienie sił biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju? Przecież nawet po powszechnej mobilizacj,i jaka miała miejsce przez 1 września 1939 roku, polska armia powołała pod broń tylko 900 tys mężczyzn, ale wtedy było to spowodowane obroną przed spodziewanym napadem liczącej prawie 2 mln żołnierzy armii niemieckiej. Tak więc pojawia się tu kolejne pytanie:

Do czego tak naprawdę przygotowuje się kijowski rząd?

Czy systematycznie już przeprowadzane prowokacje graniczne są tylko przypadkowym ostrzałem, czy też mają na celu wymuszenie reakcji rosyjskich władz?

Sądzę, że przy tym stanie napięcia jaki obserwujemy obecnie w polityce międzynarodowej, jak i również w rejonie obiętym separatystycznym powstaniem w południowo-wschodniej Ukrainie, w każdej chwili jest możliwe doprowadzenie do rozpętania niekontrolowanego konfliktu militarnego na wielką skalę. Proszę sobie przypomnieć jak przebiegała bardzo podobna sytuacja, która ukształtowała się w Europie po zabójstwie w dniu 28 czerwca 1914 roku następcy tronu austriackiego, arcyksięcia Franciszka Fryderyka, gdzie już miesiąc później rozpoczęto pierwsze potyczki wojskowe rozpoczynając pierwszą wojnę światową.

Tak więc, czy to Ukraina została wybrana jako to państwo, które tym razem rozpocznie III WŚ. w jej pełnym militarnym wymiarze?

Jeśli zaś taki jest plan globalistów, to nie pozostaje nic innego jak mocno przeciwko niemu się zmoblizować, bo ta wojna pochłonie więcej istnień ludzkich niż wszystkie dotychczasowe konflikty militarne nowożytnej historii razem wzięte. Tym bardziej, że generalnie ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi obecnej sytuacji, zaś prawdziwą polską racją stanu będzie tu wyjście z niej bez szwanku lub z jak najmniejszymi stratami. I oto powinni przede wszystkim troszczyć się polscy politycy reprezentujący naród w parlamencie, innej opcji obecnie nie ma.

A teraz przechodzę do relacji z wczorajszego dnia wojny domowej na Ukrainie.

Nadal trwa ostrzał pociskami ciężkiej arylerii i rakietami "Grad" celów cywilnych w wielu miastach kontrolowanych przez separatystów.

M.in. mocno ucierpiała ludność cywilna Ługańska:

Doniecka:

I Debalczewa:

Bardzo ciężkie walki toczyły się na linii miast: Gorłowka-Enakiewo-Debalczewo, gdzie ukraińskie wojska usiłowały wbić się klinem pomiędzy nie a obchodzony od północnego-zachodu Donieck. Atak ten został powstrzymany, ale w odwecie ukraińska artyleria rozpoczęła ostrzał artyleryjski i rakietowy tych miast, z czego najcięższy z nich skierowano na Debalczewo.

Siły samoobrony, po zatrzymaniu impetu uraińskich wojsk na tym kierunku ataku, same przystąpiły do kontruderzenia kierując go na stanowiska strzeleckie ukraińskiej artylerii rozlokowane na północny-zachód od Garłówki.

Ługańsk jest atakowany z kierunku północnego-zachodu, jednocześnie prowadzony jest na miasto ostrzał ciężką artylerią i rakietami. Brak sukcesów na tym kierunku:

Lisiczańsk atakowany jest również z kierunku północnego-zachodu bardzo dużymi siłami ukraińskich wojsk. Siły samoobrony prowadzą tam podjazdową walkę partyzancką opóźniającą z sukcesem ruch wojsk ukraińskich na planowanym przez nie kierunku ataku. Tu również jest brak wyraźnych sukcesów po stronie ukraińskiej armii, ale za to bardzo duże straty własne.

W "kotle południowym" bardzo ciężkie walki w okolicach miejscowości Kożewnej, gdzie ukraińskie wojska usiłują przerwać linie okrążających je sił samoobrony:

W walkach tych biorą udział, po stronie sił samoobrony; czołgi, opancerzone wozy bojowe i wyrzutnie rakiet.

W tym samym rejonie walk od strony północnej trwają potyczki na linii miast: Krasnyj Łucz- Antracyt- Rowienki- Swierdłowsk, gdzie broniące się w okrążeniu wojska ukraińskie usiłują przebić się w kierunku północnym. Po stronie ukraińskiej coraz większe straty, amunicja na wyczerpaniu, zaś sprzęt ciężki w większości zniszczony. Bardzo duże straty w ludziach.

W okolicy toczonych walk pod Kożewną ponownie ukraińska artyleria ostrzelała terytorium rosyjskie, gdzie spadło około 50 pocisków niszcząc 6 domów i raniąc bawiącą się na posesji koło jednego z ostrzelanych domów dziewczynkę. Ostrzelano też ekipy rosyjskich śledczych oraz filmowców z rosyjskiej telewizji.

Ukraińskie władze deportowały zatrzymanego w dniu 23 lipca dziennikarza rosyjskiej stacji telewizyjnej, obywatela brytyjskiego Grahama Phillipsa:

Graham Phillips był podczas uwięzienia traktowany bardzo źle przez porywaczy; ciągle miał zawiązane oczy, grożono mu, niedawano wody, ani nie pozwalano korzystać z toalety. Następnie został pod eskortą przywieziony do granicy z Polską i tam pozostawiny bez rzeczy osobistych na przejściu granicznym. Porywacze cały czas wmawiali mu, że jest wrogiem Ukrainy mimo to, że on tylko przekazywał prawdziwe relacje dla stacji telwizyjnej o tym co się dzieje na Ukrainie. Ukradli jego rzeczy, w tym i samochód. Zakazano mu przyjeżdżać na Ukrainę.

Co na to powiedzą władze Wielkiej Brytanii, której jest on obywatelem?

Pozdrawiam.

*     *     *

Ps.

W dniu 9 sierpnia w godzinach 17:30-19:30 w Warszawie przed ukraińską ambasadą mieszczącą się przy Al. Szucha 7 odbędzie się antywojenna demonstracja przeciwko działaniom wojskowym w Donbasie i agresji ukraińskich wojsk.

*     *     *

1.   pl.wikipedia.org/wiki/Mobilizacja_%281939%29,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.  www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   icorpus.ru/za-chto-srazhaetsya-opolchenie/,

10. www.youtube.com/watch,

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • 800 tys Do czego tak naprawdę przygotowuje się kijowski rząd?
  "ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi obecnej sytuacji, zaś polską racją będzie tu wyjście z niej bez szwanku."

  nasi szanowni obywatele między wódką i zakąską wołąją bić kacapów, zabić Putina, i będzie spokój.

  Im się wydaje, że polska wieś pozostanie spokojna.

  Tymczasem oznaki zbiorowego szaleństwa czasów ostatecznych pojawiają się nie tylko na Ukrainie. We wrocku porwali człowieka i obcinali mu sekatorem palce, wyrywali zęby obcęgami do gwoździ, policja wpadła do szpitala i zastrzeliła pacjenta, który uciekł do piwnicy, inni okarżają policję o zabicie kolegi, samochody coraz częściej jeżdżą po ludziach.

  A w polityce ? "przywódcy" już całkiem odlecieli. PiS chce uchwały sejmu o ruskiej winie w zestrzeleniu samolotu, prokuratura przeszukuje biura poselskie, media ujadają chórem, Sikorski robi już laskę codziennie.

  Czy w ogóle jeszcze na polskiej ziemi mieszka wystarczająca liczba ludzi, którzy chcą utrzymania polskiego państwa ?

  Czy nie nadejdzie taki moment, w którym wszyscy skoczymy sobie do gardeł?

  A może wśród nas jest owych 10 sprawiedliwych i BÓG nas ocali ?
 • Mobilizacja to sposób na spacyfikowanie społeczeństwa.
  Jak na dłoni widać że "bajzel" na "samostijnej" sie pogłębia i niezadowolenie społeczne rośnie. Wyłapanie zdolnych do walki ludzi i skoszarowanie ich w ośrodkach wojskowych to sposób na potencjalny wybuch niezadowolenia społecznego. Jest tylko jedno "ale'.
  Sterujący marionetkami z Kijowa nie chcą chyba przyjąć do świadomości faktycznego stanu tzw. armii. Do tej pory już ok 3,5 tys. żołnierzy zdezerterowało lub "zaginęło" (czyli prawdopodobnie uciekło do Rosji lub przeszło na stronę przeciwną). Co będzie jak znajdzie sie tam kilkaset tysięcy wściekłych i rozgoryczonych ludzi, którzy za murów jednostek będą słyszeć głosy protestujących matek oraz żon?

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:08:57
  Wiesz, coraz czarniej to widzę...
  Codziennie powtarzam znajomym informacje z frontu i wieszcze wojnę - ludzie zaczynają mnie unikać....
  To jest jakaś zbiorowa paranoja - ja chyba śnię...

  Jest mała nadzieja że społeczeństwo Ukrainy się przebudzi...

  Ich "nie ruszało" mordowani "moskali" bo nie dotyczyło ich bezpośrednio. Natomiast juz widoczny brak powracających z frontu synów, ojców i mężów a pojawiające się wszędzie groby plus ta szalona mobilizacja /KOLEJNA!!!!/ - zaczyna przynosić niezamierzone dla Kijowa skutki...

  Najbardziej mnie ciekawi skąd oni wezmą na to wszystko kasę? Już wydali MILIARDY dolarów - dlatego nie mają na gaz. Nie rozliczyli się z MFW oraz Unią, dlatego przykręcono im kurek. Wczoraj Kanada wykręciła się "datku" w kwocie 200 mln dolarów - więc oni naprawdę sa zdesperowani a najbardziej niebezpieczny jest ktos pod murem postawiony i bez wyjścia!

  Szczególnie że ich działania wskazują na to że są NIENORMALNI - to znaczy że są NIEPRZEWIDYWALNI!!!!!

  PS co do łyskacza - mozemy wypić po lampce! A resztę skrzynki daj temu co dokładnie opisze...

  Ja wiem!
  :)
  Juz to przerabialiśmy!
 • @brusek 11:54:34
  PS
  Jak zawsze polecam aktualne i mądre artykuły Krakauera
  http://obserwatorpolityczny.pl/
 • @brusek 12:13:25
  Sobotnie popołudnie….

  KATASTROFA

  Trzy wersje Russkiej Wiesny
  http://rusvesna.su/news/1405689817


  A tu typowa banderowska dezinformacja
  http://politikus.ru/video/25351-goblin-news-pro-sbityy-samolet.html


  WOJNA

  Skrót wydarzeń LENTY
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Ługańsk wczoraj i dziś –przeżywa chyba najgorszy w tej wojnie ostrzał Gradem i artylerią faszystów. Duże straty materialne i wiele ofiar.
  http://rusvesna.su/news/1406369104
  http://www.novorosinform.org/news/id/4202

  Czarny dzień Ługańska – zgineło co najmniej 24 mieszkańców, rannych co najmniej 60 osób
  Rozwalano Gradami także przedmieście – Rozkosznoje („w Rozkosznym niż nie zostało..”)
  http://www.novorosinform.org/news/id/4205
  http://lifenews.ru/news/137337
  http://www.novorosinform.org/news/id/4208
  http://www.regnum.ru/news/1829791.html

  Skrót wydarzeń z rana – atak ukrów na Siepano-Krynkę nie powiódł się – straty wroga 1 czołg i 2 BTR. Południowa grupa wroga w rejonie Zielonopola i Djakowa i aż do granicy – w pełnym okrążeniu – bez zaopatrzenia. Podobno dowództwo uciekło a żołnierze są przestraszeni „straszliwymi opowieściami o krwiożerczych Czeczenach”. Może pójda do niewoli? Donieck atakowany od zachodu w kierunku lotniska i Piesków ale do miasta nie dadzą rady się przedrzeć. Na razie trwa mobilizacja w mieście i szkolenie nowych oddziałów.
  http://rusvesna.su/news/1406366367
  http://www.novorosinform.org/news/id/4203


  Donieck po ostrzale (Grady i Uragany)
  http://www.novorosinform.org/news/id/4200
  http://www.novorosinform.org/news/id/4207
  http://www.regnum.ru/news/1829788.html

  W Doniecku salwa trafiła w gazociąg
  http://www.novorosinform.org/news/id/4211

  teraz tam zaczał płonać zakład chemiczny produkujący materiały wybuchowe!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/26/22362262/

  Informacje dodatkowe o ostrzale Doniecka fosforem
  http://www.novorosinform.org/news/id/4212

  W Doniecku praktycznie skończyła się woda!!!!!
  http://www.regnum.ru/news/1829788.html

  Po ciężkich walkach w „kotle”, 10-ciu rannych zołnierzy ukraińskich (24 brygada) trafiło do szpitala w Rosji. Kocioł został ostrzelany Gradem. Rozwalono dużą ilość sprzętu wroga
  http://politikus.ru/events/25348-opolchency-dnr-okruzhili-silovikov-v-rayone-zelenopolya.html
  http://rusvesna.su/news/1406374920

  Konny Odział LNR z uwagi na wielkie zagrożenie działaniami wojennymi „ewakuował” stado owiec na rosyjską stronę
  http://rusvesna.su/news/1406373752

  Partyzanci Lisiczańska gromią ukrów
  http://politikus.ru/events/25343-v-lisichanske-partizany-perebili-vzvod-karateley.html

  te same okolice – Popasnej – sukces!
  http://politikus.ru/events/25330-opolchency-soobschayut-ob-unichtozhenii-voennoy-tehniki-silovikov-v-gorode-popasnaya.html

  Philips o zatrzymaniu przez ukrów
  http://rusvesna.su/news/1406364058

  Rosjanie podejrzewają że Ukry lataja na jakichś ściągniętych z innych krajów i będących po resursie samolotach / bo chyba już wszystkie własne mają zestrzelone!)
  http://www.novorosinform.org/news/id/4209

  Wojna inaczej – od strasznej strony
  http://www.novorossia.org/obshestvo/6985-esli-uzhas-i-bessmyslennost-proishodyaschego-donesti-do-ukraincev-i-oni-uznayut-pravdu-to-do-nih-vse-taki-udastsya-dostuchatsya.html

  O przestępstwach wojennych junty
  http://novorus.info/news/vmire/25744-svidetelstva-mezhdunarodnoy-organizacii-o-prestupleniyah-kievskoy-hunty.html

  Armia ukrów znika w oczach bo żołnierze nie chca zabijać współobywateli
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1838711

  Zachód sonduje wejście swych wojsk – czyli „terrorysta z zabawkami” – o tym jak holenderski Specnaz jedzie na Ukrainę
  http://www.regnum.ru/news/polit/1829731.html  NOWOROSJA

  Nieoficjalny (????) hymn Noworosji
  „Serce słowianki”
  Czyli „nasze” „Rozszumiały się wierzby płaczące”, która to pieśń jest modyfikacją „Słowianek”
  Przypisy dla ciekawych:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozszumia%C5%82y_si%C4%99_wierzby_p%C5%82acz%C4%85ce
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCegnanie_S%C5%82owianki
  http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B8
  http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Farewell_of_Slavianka.ogg

  http://www.youtube.com/watch?v=14s2-QExG1g  KIJÓW i okolice

  Wierchowa Rada pojechała na wakacje i nie dała kasy na wojnę – co teraz????
  http://politikus.ru/events/25352-verhovnaya-rada-ushla-na-kanikuly-ne-vydeliv-deneg-na-prodolzhenie-ato-na-donbasse.html

  Czyżby partyjni działacze zaczęli być rozstrzeliwani?
  http://rusvesna.su/news/1406362904

  Linkują Tuska a mnie się nóż otwiera w kieszeni
  http://www.novorosinform.org/news/id/4214

  I piszą że „to koniec normalizacji stosunków z Polską”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1829783.html

  Szczury niby uciekają z okrętu i gryzą się wzajemnie – ale jeszcze kąsają! (czyli otwarcie sezonu polowań na merów miast)
  http://novorus.info/news/events/25742-otkrylsya-sezon-otstrela-merov-ukrainy.html
  http://www.novorossia.org/politika/6984-verhovnaya-rada-sobiraetsya-legalizovat-repressii-protiv-storonnikov-lnr-i-dnr.html

  Minister Zdrowia Ukrainy radzi: „żołnierzu! Lecz się sam!”
  http://politikus.ru/events/25333-ministr-zdravoohraneniya-ukrainy-predlozhil-soldatam-za-svoy-schet-prohodit-lechenie.html

  Ukraiński faszyzm nie jest uleczalny!!!!
  http://novorus.info/news/analytics/25733-fashizm-golovnogo-mozga-neizlechim-intervyu-s-futbolnymi-fanatami-galichiny.html

  Kobiety proszą Poroszenkę na kolanach
  http://rusvesna.su/news/1406377061
  http://politikus.ru/events/25337-materi-ukrainskih-soldat-vstali-na-koleni-pered-poroshenko.html

  „Wszystko jeszcze przed nami” czyli o protestach ukrów w sprawie uwolnienia Sawczenko
  http://lenta.ru/articles/2014/07/24/savchenko/
 • Garść z icorpus.ru
  Za 2-3 tygodnie siły samoobrony planują potężną kontrofensywę celem wyrzucenia ukrów z Noworosji. Apel o wstępowanie do "opolczeńców".
  http://icorpus.ru/svodka-ot-nachalnika-politotdela-igorya-skobarya-26-07-2014/

  Video:
  Walki w rejonie wsi Kożewnaja, pomoc rannemu:
  https://www.youtube.com/watch?v=4SSmsv4yd2Q

  Matki i żony okrążonych w przygranicznym kotle żołnierzy przed budynkiem administracji prezydenta Ukrainy, niektóre proszą o ratunek dla swoich na kolanach.
  http://rusvesna.su/news/1406377061

  Były minister obrony Ukrainy Anatolij Grycenko na antenie Kanału 5 wyraził opinię, że należy prowadzić rajdy i działania dywersyjne na terytorium Rosji, by wstrzymać przepływ sprzętu, ochotników i ostrzału z jej terenów. Jednym słowem, udar słoneczny go spotkał.
  http://www.novorosinform.org/news/id/4220

  Grupa zwiadowcza Donieckiej Samoobrony wpadła w zasadzkę w rejonie Śnieżnego. 10 zabitych, 20 rannych. Ponoć był to jeden z lepszych oddziałów tego typu, informuje jeden z powstańców.
  http://www.novorosinform.org/news/id/4217
 • PILNE! Szykowane prowokacje i zamachy.
  "Rząd" w Kijowie zamierza przeprowadzić w najbliższych dniach serię prowokacji i zamachów terrorystycznych, które mają na celu konsolidację władzy, oskarżenie Noworosji i Moskwy o terroryzm i w maksymalnym scenariuszu wprowadzenie kontyngentu sił NATO (ponoć rządy w Polsce i Litwie przebierają już nogami, pamiętacie o wspólnej brygadzie).
  Informator apeluje do mieszkańców w całej Ukrainie o unikanie miejsc użyteczności publicznej, metro w Kijowie, dworce, zwracanie uwagi na porzucone bagaże, podstawione ciężarówki.
  Ukrom pali się grunt pod nogami, więc podpalą cały kraj.
  http://www.novorosinform.org/news/id/4224
 • @AdNovum
  Tu niespodzianka. PZDR. http://youtu.be/0l9OgcJPwH4
 • @Repsol 18:08:40
  DOS-KO-NA-ŁE!
  :)
 • Gorąco na Bukowinie
  Mieszkańcy dziesiątków wsi na Bukowinie protestują przeciwko mobilizacji i wysyłaniu swoich dzieci na front. W nagraniu słychać gorzkie słowa wobec rządu centralnego, "wy banderowcy", "dlaczego mamy za was walczyć", "jesteśmy Rumunami", "chcemy do Rosji".
  http://bukpravda.cv.ua/news/oblast/item/17945-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%96-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%96%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%83%D1%8E%D1%82%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE.html

  Czyżby mieszkańcy Bukowiny chcieli powrócić do macierzy?
 • @brusek 18:58:07
  Odessę tez skomentował bez ogródek
 • Wojna Totalna
  Źródło z wojskowej komendy uzupełnień w Lwowie i jeszczo jeden w Zakarpackiej obwodowej administracji zawiadomili, że w poniedziałek rozpocznie się powszechna mobilizacja wycelowana na wojnę w pełnej skali . Mądrzy już gorączkowo rozbiegają się - kto może wali w inne kraje (na przykład, w Rosję, aha).
  W pewnych regionach wezwanie już się zaczęło , krewni "ukropow" opowiadają o powszechnej mobilizacji. Wezwali nawet leczących lekarzy w szpitalu. Z uczelni wyższych oddano listy wszystkich studentów wieku poborowego do powszechnej mobilizacji. To i zrozumiałe - po co okupowanym terytoriom swoi specjaliści? Żeby tyłeczki pindosam(inwektywa-amerykanie) i biurgieram (Niemcom) czyścić, wyższe wykształcenie nie potrzebne.Reszta - klasyczna faszystowska dyktatura, ludzie po prostu nie zorientowani, gdzie się dostali . Pinocheta na żyjącej i umierającej w hańbie Ukrainie nie przechodzili a o WMW Вежливо-Молчаливые Войска.(nowy typ wojsk w Rosji sieciowy żart powstały w okresie zajmowania Krymu-myślę że to miał autor na uwadze)wiedzą większość bajek. Widocznie, u ukropoobywatieli do ostatniego była żałosna nadziejka, że to mimo wszystko nie faszyzm. A potem, że faszyzm - ale nie prawdziwy, pluszowy. No co - dzień dobry, ukropy. Dopłyneliście?.
  W ogóle, za obojętność, pobłażliwość, współudział- faszyzm - Ukraińcy, nawet absolutnie nieskomplikowani, przypłacą życiem swoich dzieci. A także i swoimi - dlatego że wojna domowa dotknie wszystkich.

  PS. Po sieci chodzą rozmowy, że następna prowokacja na Ukrainie będzie aktem terrorystycznym na jądrowym obiekcie (to jest w elektrowni atomowej). Zwalą na zielonych człowieczków z Rosji i DNR.

  W sprawie ewentualnej awarii jądrowej trzeba postawić 2 tezy:

  1. Ukrów tradycyjnie nie obchodzi, z wyjątkiem tych, którzy pozostają w jego obrębie, około 30 km i do stu kilometrów języka na wietrze(plama skażenia). To jest realne.
  . 2 Europę - szczególnie nie obchodzi, wręcz przeciwnie, nawet użyteczne: zielone lobby od dawna chciał zamknąć wszystkie elektrownie atomowe.
  Zatem nikt się nie sprzeciwia nie przeszkadza w ogóle. Mieszkańcy, oczywiście, nie są brani pod uwagę. Do jasności Ukraina nie ma możliwości, aby zbudować sarkofag, jeśli coś się zdarzy,podobnego poziomu co Czarnobyl. Chociaż, oczywiście, do zbierania Untermensch wschód ramach tego celu, będą w stanie natychmiast i nie zapyta. Ale nie ma pieniędzy na materiały budowlane.


  Mieszkańców, zrozumiale, nie uwzględniają. Dla początku przy Ukrainie nie ma możliwości wyprodukowania sarkofagu, jeżeli znajdzie się coś poziomu Czarnobyla. Chociaż, oczywiście, zebrać untiermienszy (Untermensch z niem. podczłowiek) z wschodu pod takie cele oni natychmiast mogą, i nie będą pytać. Ale przecież i pieniędzy nie ma na materiały budowlane.

  Od innej strony, zapytają o babło(pieniądze-szmal) na "likwidację awarii" przy nastraszonej Europie. I będą rąbać tę forse w Kijowie - w sytuacji, kiedy w kraju dupa, przypaść do takiego ożywczego źródła pieniędzy warto, za takie Kałomojszy całą Ruinę wysadzą, bo inaczej co tam jakaś elektrownia atomowa.
  http://takie.org 21 lipiec 2014 http://www.novorossia.org Totalna wojna na Ukrainie
  Cyanide and Happiness
 • @Cyanide and Happiness 21:37:04
  Zgadzam się - od iluś dni "trąbię" o takiej możliwości...

  Ale jest prostsze "rozwiązanie"! AMONIAK - w linku niżej podaję informację!

  SOBOTA WIECZÓR

  KATASTROFA

  Jeszcze chyba nigdy w historii od tego co powiedzą technicy i inżynierowie badający czarne skrzynki nie zależało tak wiele w historii ludzkości…

  Fursow o katastrofie
  http://www.novorosinform.org/news/id/4237

  Przekazano Holendrom wagon z rzeczami pasażerów
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_26/Powstancy-przekazali-Holandii-rzeczy-ofiar-katastrofy-4248/

  Wyleciał ostatni samolot z ciałami
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_26/Do-Holandii-wylecial-ostatni-samolot-z-cialami-pasazerow-Boeinga-0047/


  WOJNA

  Kronika LENTy
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Oficjalny skrót wydarzeń Ługańska. Duże straty, miasto „zyje”. Pod Siewierodonieckiem 41 żołnierzy ukraińskich dobrowolnie oddało się do niewoli
  http://www.novorosinform.org/news/id/4223


  Krwawe potyczki w Doniecku i Gorłówce. Także koło lotniska w Doniecku. Krążą samoloty wroga. Dzisiejszy wybuch gazociągu nie spowodowal przerw.
  http://www.novorosinform.org/news/id/4219

  Szufrin: „Straty wojsk ukraińskichpodczas operacji karnej są 4 x wyższe niż ZSRR w Afganistanie”
  http://www.novorosinform.org/news/id/4215

  Straty są oczywiście po obu stronach (grupa obrońców wpadła w zasadzkę koło Śnieżnego. 10 osób zgineło, 20 rannych
  http://www.novorosinform.org/news/id/4217

  Dmitrij Gaj opowiada o stratach nacgwardii. Batalion Donbas praktycznie nie istnieje. Ciekawe co z naszym „znajomym”?
  http://www.novorosinform.org/news/id/4228

  Straty ukrow to przychody obrońców. W ciągu miesiąca zdobyto 106 szt ciężkiego sprzętu! T64 – 26 szt, BMP – 19 szt, Goździki (artyleria samochodowa SAU 2C1) – 11 szt, GRAD – 12 szt, haubice D30-5 szt, moździerze róznych kalibrów w tym 82 mm – 16 szt, stanowiska plot ZU-23-2 – 2 szt, ciężarówki – 5 szt
  http://www.novorosinform.org/news/id/4233
  http://www.novorosinform.org/news/id/4240

  Wojna i ekologia nie idą w parze. Szturm Gorłówki to katastrofa ekologiczna! Grady junty mogą zniszczyć w każdej chwili zbiorniki z dużą ilością amoniaku w zakładach chemicznych STIROŁ. Przy uwolnieniu tego co tam mają - chmura rozprzestrzeni się od Kazachstanu do Europy centralnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4231

  Wladze Doniecka proszą mieszkańców by nie wychodzili z domów – kolejna ciężka noc!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4234

  Wieczorem znów Donieck ostrzeliwany był z Gradów i Uraganów
  http://lenta.ru/news/2014/07/26/gradandhurricane/

  Teraz jest polewany fosforem!
  http://rusvesna.su/news/1406397866

  Kilkudziesięciu żołnierzy Ukrainy z pomoca powstańców przeszło na stronę Rosji. Nie chcą walczyć
  http://lenta.ru/news/2014/07/26/soldiers/
  http://rusvesna.su/news/1406400132

  72 brygady już nie ma! Film
  http://rusvesna.su/news/1406398421

  Ukry szturmują Debalcewo
  http://rusvesna.su/news/1406396515
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/ataka_na_debalcevo.jpg?itok=WHDJDqPn

  Pieski w ruinach….
  http://rusvesna.su/news/1406394831
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/peski_0.jpg?itok=InAxH30w

  Donieck – płonie zakład chemiczny produkujący materiały wybuchowe
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/26/22362262/  NOWOROSJA

  Ługańsk po ciężkim i tragicznym ostrzale ma problemy z elektrycznością. Rozpadł się system energetyczny, zasilanie jest ale tylko z Elektrowni w Szczastie. Próbują zsynchronizować z systemem Ukrainy. Dworzec kolejowy nie pracuje!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4218
  http://www.novorosinform.org/news/id/4220

  Ługańsk – praktycznie bez wody i jedzenia
  http://www.novorosinform.org/news/id/4227

  Ługańsk pod ostrzałem!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4242
  http://www.novorosinform.org/news/id/4239

  DNR – nowy rzecznik Parlamentu Republiki opowiada p najważniejszych zadaniach
  http://www.novorosinform.org/news/id/4226

  Wywiad: to jest przygotowanie do krwawych nalotów i bombardowania Łużańska
  http://politikus.ru/video/25356-marat-musin-segodnyashnyaya-podgotovka-k-kovrovym-bombardirovkam-luganska.html

  Brak kasy i chęci walki – po co to dalej kontynuowac?
  http://www.nakanune.ru/news/2014/7/27/22362280/


  KIJÓW i okolice

  „Telefoniczni partyzanci” tym razem sparaliżowali Lwów!
  http://rusvesna.su/news/1406396135

  Najnowsze: Czerniowce. Rejony Wyżnicki, Storożeniecki, Głębocki są odcięte od śwaita i okrążone przez oddziały karne!!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4238

  Kijów traci kontrolę nad krajem?
  http://www.novorosinform.org/news/id/4236

  Całe sotnie dezerterują!
  http://rusvesna.su/news/1406394064
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/by_text/public/s1-1.png?itok=LCZb7xHL

  Jak co jakiś czas „kraczę – wariaci z Kijowa gotowi są wszystko:
  http://www.novorosinform.org/news/id/4224

  Uważam ze ukry są jednak szalone. Kasy brak na wszystko a serwują sobie „wielki mur ukraiński” na granicy z Naddniestrzem”. Długośc 450 km, przybywa tych wykopów 2,5 km/dzień
  http://www.novorosinform.org/news/id/4215
  http://storage.novorosinform.org/cache/5/b/(1302)_jpg.jpeg/w590.jpg

  uważam tez że są do odstrzału natychmiastowego bez wyroku sądu: SBU przesłuchuje lekarzy z karetki która wyjechala ratowac rannych
  http://politikus.ru/video/25373-sbu-voruet-medikov-vyehavshih-na-pomosch-ranenomu-pod-marinovkoy.html

  A w ichniej tivi były minister obrony wezwał do przeniesienia walk na tereny Rosji
  http://www.novorosinform.org/news/id/4220

  Inni (SBU) – żądają by obywatele Ukrainy wyynieśli się z portali i soc-sieci rosyjskich
  http://www.novorosinform.org/news/id/4229

  Tylko jest problem kasy! Dlatego zakarpaccy milicjanci kierowani na front maja kupać sobie sami umundurowanie…
  http://www.novorosinform.org/news/id/4241

  Jeżeli chodzi o kasę… „Zwyczajny biznes” – o oligarchach
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1839767

  Dzielenie skóry na niedźwiedziu czyli jeszcze nie zdobyli a już dziela się mieszkaniami!
  http://novorus.info/news/obshetvo/25756-karateli-delyat-kvartiry-v-luganske-i-donecke.html
  http://newslava.info/uploads/posts/2014-07/1406398313_b6dc30f82ebb23468a9b21b8e8ec9d09.jpg


  „Wszystkiemu winna Moskwa”
  http://www.regnum.ru/news/1829812.html

  Mołdawia: rolnicy protestują przeciwko stowarzyszeniu z Unią
  http://lenta.ru/news/2014/07/26/noeuassociation/

  Estonia: zlot SS-manów!
  http://rusvesna.su/news/1406389632

  Liaszko to podczlowiek?
  http://politikus.ru/articles/25386-lyashko-kak-nelyud.html


  Analiza: Ukraina i energia
  http://politikus.ru/articles/25385-tma-sguschaetsya.html

  Analiza „pat wojenny nr 2”
  http://politikus.ru/articles/25384-pat-nomer-dva.html

  O bazie NATO w Szczecinie
  http://politikus.ru/articles/25383-iskander-m-i-baza-nato-v-schecine.html


  Political-fykszyn: co by byłao gdyby Rosja była typowaym zachodnim krajem?
  http://politikus.ru/articles/25369-normalnaya-zapadnaya-strana.html
 • @hetman koronny 16:14:42
  Grupa zwiadowcza Donieckiej Samoobrony wpadła w zasadzkę w rejonie Śnieżnego. 10 zabitych, 20 rannych. Ponoć był to jeden z lepszych oddziałów tego typu, informuje jeden z powstańców.
  Zasadzka polegała na oszustwie.Ukraińcy wystawili biała flagę a kiedy już powstańcy odprężeni przygotowywali się na przyjęcie jeńców zostali ostrzelani huraganowym ogniem.
  za Всеслав Игорь71 • 4 часа назад
  Там вроде обман был, подняли белый флаг, когда ополчение расслабилось, и пошло принимать сдающихся те открыли ураганный огонь. достойные ученики пиндосов и гитлера.
  Pzdr.
 • @brusek 22:08:05
  Klasyka na dobranoc. Fragment pochodzi z ksiązki Romana Dmowskiego "Świat powojenny i Polska";
  „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, spekulantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i najważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów…

  Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.

  Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; ludzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.

  Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach duchowych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej – nie ma za grosz wyobraźni.

  Kwestia ukraińska ma rozmaitych orędowników, zarówno na samej Ukrainie, jak poza jej granicami. Między ostatnimi zwłaszcza jest wielu takich, którzy dobrze wiedzą, do czego idą. Są wszakże i tacy, którzy rozwiązanie tej kwestii przez oderwanie Ukrainy od Rosji przedstawiają sobie bardzo sielankowo. Ci naiwni najlepiej by zrobili, trzymając ręce od niej z daleka”.
 • @Cyanide and Happiness 22:23:54
  Po czymś takim jedno wyjście: NIE BRAĆ JEŃCÓW. I ogłosić to rodzinom gierojów Ukrainy.
 • "Mobilizatory"czyli władza i panika,wycieczki krajoznawcze i powrót w jesionce
  Zachodnia Ukraina w panice. Tak zaś, jak i pozostałe regiony. Ale, w odróżnieniu od nich, Galiczina po stosunku do wschódu Ukrainy staje się tym terytorium, które wykonuje "nakazy Bandiery". Dmitrij Jarosz, kierownik "Prawego Sektora", aż mówi: (Prawy Sektor) urzeczywistniliśmy marzenie przewodnika Stiepana Bandiery - przeszliśmy po drugiej stronie Dniepru. I nawet jeśli neobandierowcy - to nie obowiązkowo galiczanie, a sam Jarosz reprezentuje Dniepropetrowski rejon, odpowiedzialna za Bandere wszystko jedno ale Galiczina, o tyle, o ile właśnie tu żyje jądrowy elektorat ukraińskich nacjonalistów, zwyrodniały w istocie w neonazistów. Galiczina stawiała na "Majdan" najbardziej wiele motywowanych zwolenników narodowej rewolucji jak w 2004, tak i w 2013-14, wychodźcy z Galicziny grali i grają pierwsze partie w politycznym (Tiagnibok) i siłowym (Parubij) skrzydle nowej władzy ukraińskiej.W ostatnich miesiącach Galicję odwiedzali i ministrowie obrony i liczni członkowie rządu. Jak mówi się, sam los (albo, szybciej, rok) każe galiczanam bezustannie kształtować nowe i nowe brygady i "ogniem i mieczem" nieść na wschód swoje widzenie ukrainskości. I co do przewidzenia, chować tysiące wojaków. O tyle, o ile po stosunku do wschodnich rejonów misja Galicji - zaborcza, i w żaden sposób inaczej. Jeżeli obce ludności idee krzewi się siłą, to - wojna i okupacja.Nawet jeżeli sama Galicja, w części jej ludności, nie przewidywała żadnej rzeczywistej wojny z wschodem, wszystko jedno galiczanam wypadnie na tę wojnę wysyłać swoich synów, mężów i ojców przede wszystkim. Za współczującymi nacjonalistom terytoriami - kolejność druga, za mentalnie bliskimi wschodowi - trzecia, o tyle, o ile i poborowi i rezerwiści z Charkowszczyzny albo Dniepropietrowszczyzny w ogóle nie nastawieni są w swojej masie zabijać swoich rodaków na Donbasie,(rymło sie w tłumaczeniu) z wyjątkiem uczestników karnych batalionów, których wszędzie starcza.Galiczanie zaś początkowo nie wierzyli ale i nie uważają Rosjan obywateli Ukrainy za rodaków. Będą opierać się mobilizacja.Z tego samego powodu Kijów masowo pobiera do wojska i nacgwardii Wołynian (mimo swoich porachunków z galiczanami, mieszkańcy Wołynia są również uważani za najbardziej "swidomoj"-świadomą warstwą Ukraińców).

  Zauważymy, historie, już zdarzyło się na tej wojnie, przychodziły nowości o tym, że wojskowe oddziały albo ukształtowane z nacgwardii praktycznie zawsze walczyli, popadali w okrążenie, ginęli w tandemie "nikołajewskie + galickie", "dniepropetrowskie + galickie", "kirowogradzkie + galickie" (czasem - wołyńskie albo rówieńskie). I oczywiście paramilitarne ugrupowania, zebrane jak gdyby "z miejscowych", według liczb okazują się nimi niezmiennie imigranci z zachodniej Ukrainy.Dlatego, z punktu widzenia kierowania tak nazywanym ATO, która już uznana przez wojnę za Międzynarodowy czerwony krzyż, każda nowa fala mobilizacji będzie zbierać obfity urodzaj w Galicji i na Wołyniu. Tym bardziej, że jest napędzana przez media brawurowymi wiadomościami miejscowych i wszechukraińskich środków masowego przekazu o tym, że następni patrioci Iwano-Frankowska i Łucka ustawiają się w kolejności w wojskowych komendach uzupełnień. Chociaż w rzeczywistości żadnych kolejności dawno nie ma, jedyni pod wojskowymi komendami uzupełnień - tłumy krewnych przyszłych wojaków, z których wielu na pewno musi zginąć albo zostać inwalidą na obcej ziemi.Najwyższa Rad już podjęła decyzję o częściowej mobilizacji. Pastor Turczynow wytłumaczył że to potrzebne dlatego, żeby wprowadzić rotację. To jest, zwrócić do domu resztę tych, kto został wezwany na 10-dniowe obozy wojskowe lecz potem przez oszustwo wysłany na Donbas na trzy-cztery miesiące. Wojnie niezbędne świeże mięso armatnie. Wielkie straty.W Galicji i na Wołyniu wezwania rozdają masowo. Tylko w Iwanofrankowskim obwodzie, zawiadamia "Wyspa Galiczina" - 17 tysięcy. Jednak, kiedy wyjaśniło się, że front wschodni - to nie bazar, tam nie skaczą a strzelają, pragnących pojechać poskramiać « waciaków » i « kołoradow »("Colorado" )gwałtownie zmalała. Szczególnie przyczyniły się do odzyskania wzroku trumny,powracające do domu i wiadomości o tym, że liczni zginęli lub zaginęli bez wieści. Państwo zaś cynicznie oszczędza na wypłacie zasiłków rannym. W informacji medycznej o zranieniu piszą że odnieśli poważne obrażenia, chodząc po nierównym terenie lub biorąc udział w wypadku samochodowym.Potencjalni wojacy chowają się, kto jak może. Wyjeżdżają na zarobki za granicę, przede wszystkim do Federacji Rosyjskiej, która jest, jak wielokrotnie ogłoszone w ukroSMI, agresorem i prowadzi wojnę z Ukrainą. Ci, u których są wizy, jadą do Polski i Włoch, ale takich mniejszość. Tak i ta zaś "przyjacielska" Polska za każdym razem obostrza przekroczenie granicy.

  Wysłannicy komend uzupełnień chodzą do domów. Jeżeli im odpowiadają, że "taki-to tu nie żyje", węszą u sąsiadów, śledzą przed domu, wracają z wezwaniem późnym wieczorem.
  Największy mobilizacja dotknie wiejskich chłopców.Jako pierwsi walczyć pójdą właśnie oni. Schować się w wsi nie ma gdzie, wszyscy siebie nawzajem znają. Pieniędzy, żeby wykupić się od wezwania, przy rodzinach nie ma. Gra rolę i ludzki czynnik. Jeżeli u kogoś z miejscowych zabrali na rzeźnię syna, brata albo męża, to zrobią wszystko, żeby taka sama dola spotkała innego mieszkanica tej samej wsi, - w nadziei, co to pomoże szybciej zawrócić ich krewnego do domu.
  Jeżeli wcześniej z całego rejonu do wojska wzywali po 50 osób, to dzisiaj tylko w jednej dużej wsi rozdają do stu wezwań.

  Nie mniej żałosny los czeka i ludność Południowego Wschodu Ukrainy. Tu także roztoczona na szeroką skalę mobilizacja. Do wojskowych komend uzupełnień «освобожденных wyzwolone » osady przekazują plany. Mężczyzn poborowego wieku usuwają z pociągów i autobusów. Alternatywa dla wezwanych - z pominięciem ukraiński blok-stanowisk, uciec do Rosji albo wchodzić do oddziału ochotniczego(в ополчение).Uciec od wojny mężczyznom także się nie uda. Już słyszy się wezwania aby tworzyć z uchodźców(uciekinierów) bataliony i wysyłać na front Pod nadzorem oddziałów, oczywiście,rozumie się o tyle, o ile władze planują że uchodźca-rezerwista będzie nie strzelać , do w rodaków - w ziomków. Jezuityzm, nie inaczej.Od innej strony, praktyka wciągnięcia uciekinierów w wojnę sprowadzi do gwałtownego uzupełniania Wojska Południowego Wschodu żywą siłą: w istocie, człowiek znajdzie się zapędzonym w kąt przez alternatywę - walczyć z swoimi albo przeciwko swoim. Przy czym, jeżeli przeciwko, to w składzie analogów "sztrafbatalonów" - z powodu niezmiernie niskiej motywacji. Poroszenko, sądząc po wszystkim postanowił nie ograniczyć się do natarcia na Donbas. Przychodzą wiadomości o tym, co w planach Kijowa - kształtowanie części dla natarcia na Krym. Chociaż to i wygląda na idiotyzm, ale uwzględniając to, że wśród doradców u Piotra Aleksieicza przebywa Micho Saakaszwili, wszystko może stać się. Mogą i na dwa fronty wojnę wszcząć. Z ofiarami w niej władza ukraińska liczyć się nie ma zamiaru . Poborowym w szeregu przypadków otwarcie mówią o tym, że ich przygotowują dla natarcia na Krym. Rozumie się, przyszli wojacy w szoku. Prawie wszyscy, z wyjątkiem fanatyków, rozumieją, że władza po prostu pędzi ich na ubój. I wybierają się w biegu. Albo w całości ignorują wezwania. Straszydła o odpowiedzialności karnej już nie działają. Prości faceci otwarcie mówią, że lepiej pięć lat odsiedzieć, , niż karmić robaki w ziemi. Tak i na mocy amnestii wcześniej wyjdziesz..
  Albo władza zmieni się. A spryciarze mocni w gębie siedzieć nie mają zamiaru, zaczynają obrazoburcze mowy konstruować o « karygodnych rozkazach » i naruszeniu Konstytucji. Kombinować', jaka to mobilizacja, jeżeli nie ma wojny? A jeżeli walczymy, to gdzie druga walcząca strona? A jeżeli ATO, to są to jednostki specjalne lecz stosowanie wojska zabronione. I w tom zaś duchu. I w tym samym duchu. Te słowa w Internecie a niedawno energicznie walczyli z wrogiem Putinem, teraz wzięli się za czytanie przepisów ustawowych, a niektórzy nawet twierdzą, że nadszedł czas, aby przestać walczyć!
  Prawda, na razie jeszcze w Galicji liczą, że walczyć trzeba, ale jakimiś cudzymi rękami, nie rękami ich synów i mężów. Nie dotarło do nich jeszcze, że żadne rotacje i kamizelki kuloodporne nie uratują. I sprawa nie w zaopatrzeniu w dobre odżywianie jako warunek wstępny, a w tym, że sama wojna w Donbasie karygodna. A dobre odżywianie w wojsku lepiej zapewniać w bardziej pokojowych warunkach, nie zabijając współobywateli, nie rozstrzeliwując miast i osiedli.

  Karna operacja terytorium Donbasu rozciągnęła się i obiecuje potrwać do zimy.Blitzkrieg nie udał się. Liczba ofiar wśród ukraiński żołnierzy, rezerwistów nacgwardii i batalionów rośnie z każdym dniem. Tylko przez lipcu ukraińskie wojsko i paramilitarne oddziały w połączeniu straciły 1600 zabitych i więcej niż 4500 rannych.Duży problem nie tylko z kamizelkami kuloodpornymi u rekrutów, którzy, à propos, nie bronią od miotaczy min i ognia artyleryjskiego, ale też z medykamentami dla świadczenia pierwszej pomocy medycznej, nie mówiąc już o kwalifikowanej. Pomoc medyczną walczącym okazują, w zasadzie, ochotnicy, u których nie ma najniezbędniejszych medykamentów, sal opatrunkowych środków i antyseptyków. Na dniach doszła do skutku konferencja prasowa lekarz-wolontariusz.Otwarcie oskarżyli kierownictwo Ministerstwa Zdrowia o zerwaniu umów na dostawę medykamentów. Przeciwko ministrowi ochrony zdrowia, wybranemu przez tłum na bazarze, już rozpoczęto sprawę karną za zerwanie zakupów lekarstw. W strefie działań bojowych faktycznie są nieobecne bataliony medyczno-sanitarne i kwalifikowani lekarze, brakuje sanitarek « pogotowia ratunkowego ». Wszystko rzucone na żywiołowość i liczny giną po prostu przez to, że nie znajduje się choćby sznura, żeby zatrzymać krwawienie, albo transportu, żeby wywieźć rannego w leczniczą instytucję. Ponadto, pojawiły się wiadomości o sprzedaży organów ciężko rannych wojaków za granicę. Żadnego dochodzenia po tej informacji, o ile wiadomo, nie przeprowadzono.Matki i żony poborowych w Galicji blokują wojskowe obiekty, kładą się pod autobusy, żeby ich mężczyzn nie wysyłali w strefę działań bojowych. Ale to nie zatrzymuje "mobilizatorow".

  Środki masowego przekazu postawiły na potok wiadomości o tym, że w rejonach zaczęto niszczyć mobilizacyjne dokumenty, rozpędzać komisje, zastraszać urzędników, którzy sprzyjają organizacji mobilizacji.
  Władza postanowiła przechytrzyć obywateli. Do miejscowych organów administracji docierają nie tylko ilościowe wskaźniki - ile ludzi trzeba wezwać, ale też plany do stworzenia zapasów strategicznych GSM, medykamentów, żywności. Oprócz tego, z góry na dół spuszczają dyrektywy o stworzeniu szkoleniowych przygotowawczych centrów na miejscach. Żeby przygotowywali poborowych jakby w domu jakby do terytorialnej ochrony przed możliwym napadem (nagle Putin czołgi na Tarnopol wyśle?), a tam już przygotowanych do wojny z Putinem będą "cichoj sapoj"(podstępnie,pod pozorem) wywozić w « step doniecki ». No, albo na Krym, jeżeli całkiem zwariują.Chociaż lider z « Prawego Sektora » pewien, że wojna o Krym zdarzy się,w nieodległym czasie. Tak jak mówią "nie mam pytań.." Człowiek, który kierował siłowym skrzydłem Majdanu, po prostu tak o czekającej wojnie myśli a to nie wystarczy. Znaczy, w całości przekonany, o wojnie o Krym - pytanie rozwiązane. Potem tylko w czasie ukształtować się. Ale już mapy przyszłej wojny rysują kilkakrotnie nazywając krymską kampanię « Aksamitny sezon - 2014 », to przygotowują się na wrzesień-październik. A potem w planach « Riekonkista- 2015 » - napad na przygraniczne z Ukrainą regiony Federacji Rosyjskiej.
  Zatem, walczyć i walczyć. I inaczej nie będzie. Nie za to skakali na bazarze. Wojna - bezpośrednie następstwo krzykaczy « Moskali - na noże! » i « Moskalaku - na giłlaku! »Już teraz i wnukowie dorastają, w tym oto duchu wychowania. Jest możliwe, że co jakaś ósma dziewiąta fala mobilizacji dotyka 14-latków. Co temu może przeszkodzić? Nie wierzycie? A czy lekarz, o którym napisał prezydentowi prezenter telewizyjny Konstantyn Stognij, wierzył, że mu wypadnie szukać syna wśród 19 czyichś martwych synów i znaleźć bez głowy?Tak, że chować i chować. Na razie do krytycznej ilości ludzi, czyiś krewnych przygotowujących się walczyć w Donbasie (w Krymie, w Rosji) nie dojdzie, wreszcie, rzecz nie w ilości i jakości kamizelek kuloodpornych, a w samej wojnie, rozpętanej w cudzych interesach przez ręce kukiełkowej władzy.Oto kiedy hasła "wprowadźcie rotację!" (i kontynuujcie zabijać), "zaopatrzcie w kamizelki kuloodporne!" (i kontynuujcie zabijać), "zawróćcie naszych synów" (niech czyjeś inni synowie kontynuują walczyć) zmienią się na jedyne poprawne hasło "przerwijcie wojnę!", wtedy u wszystkich pojawi się nadzieja na to, że ich dzieci i mężowie przestaną wracać do domu w trumnach.

  za http://pravdatoday.info/content/mobilizacionnaya-panika Cyanide and Happiness
 • @AdamPL 00:28:09
  Rycerzami to oni raczej nigdy nie byli.Taka ich dusza.
 • @Cyanide and Happiness 02:31:49
  http://youtu.be/_AofqfVWDEE?list=UUuRgUSdmne5RXVGjKuHLBCQ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej