Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 27.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po ciężkich stratach jakie poniosły w ciągu ostatniego tygodnia ukraińskie siły zbrojne nastąpił kolejny impas.

Praktycznie rzecz biorąc ukraińska armia nie zrealizowała ani jednego celu taktycznego co przy potężnych stratach w ludziach i sprzęcie jest już porażką.

Tak więc wojsku będącemu obecnie na pierwszej linii frontu tzw. operacji antyterorystycznej w południowo-wschodniej Ukrainie nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na kolejną dostawę świeżego mięsa armatniego, sprzętu wojskowego i na zapowiadaną przez prezydenta Poroszenkę "cudowną broń", która ma ograniczyć ilość zabitych po stronie cywilów zaś drastycznie zwiększyć skuteczność eliminowania "terrorystów" czyli żołnierzy noworosyjskich sił zbrojnych.

Ta "cudowna broń" jest zestawem czujnikow połączonych pomiędzy sobą co 50 metrów bardzo cienkim drutem miedzinym, który potrącony lub zerwany powoduje ostrzał z granatników miejsca domniemanego przebywania wroga czyli miejsca zerwania drutu.

Jak widać broń jest naprawdę "cudowna" a sam pomysł przedni, ale już w historii były pomysły na "cudowne bronie", które wiadomo jak się skończyło, co i tym razem może się tak samo powtórzyć.

Ukraińska armia na wszystkich kierunkach swoich działań została skutecznie zatrzymana a w okolicach donieckiego lotniska właśnie trwa ostateczne wyeliminowanie z walk więtego w okrążenie batalionu "Dombas" sformowanego z członków neonazistowskiego "Prawego Sektora", gdzie jak donoszą okoliczni mieszkańcy ciała bojowców ukraińskiej gwardii narodowej wywożone są już ciężarowkami. Trwają też walki w rejonie Karliwki na północny-zachód od Doniecka przy drodze E-50, gdzie zniszczono 4 ukraińskie czołgi a 2 uszkodzono. Odblokowano rejon miejscowości Ostrowo, gdzie zniszczono punkt oporu ukraińskich wojsk.

Nadal trwają ciężkie walki koło miejscowości Dzierżyńsk na północny-wschód od Doniecka, gdzie ukraińskie wojska usiłują wbić się klinem od północnego-wschodu w celu orążenia miasta. Szala zwycięstwa zaczyna się przechylać tu na korzyść samoobrony w wyniku wyczerpywania się siły uderzenia ukraińskich wojsk.

Na północny-zachód od Ługańska ukraińskie wojska zostały sparaliżowanie ciągłymi atakami będących w rozproszeniu sił milicji ludowej z Sewerodoniecka i Rubieżnoje, które atakują ze wszystkich kierunków. Ataki te powodują bardzo duże straty po stronie ukraińskiej. Tym sposobem uniemożliwiono ukraińskim formacjom zbrojnym dokonanie ataku z kierunku północno-zachodniego na Ługańsk.

Tak samo ciężkie walki toczą się nadal w rejonie kotła południowego przy granicy ukraińsko-rosyjskiego w rejonie swierdłowskim gdzie eliminowane są ostatnie niedobitki ukraińskiej 72 i 79 brygady  zmechanizowanej. Tam po ostatnim ostrzale zniszczono 4 samochody Kamaz oraz raniono 60 żołnierzy,  a kolejnych 40 przekazano stronie rosyjskiej do leczenia lub sami zdezerterowali uciekając za granicę.

Fiaskiem zakończył się kontratak ukraińskich wojsk na wieś Stiepano-Krynkę, gdzie straciły one 3 czołgi i 2 opancerzone wozy bojowe, zaś kolejne 4 zostały unieruchomione.

Ukraińskie oddziały broniące się pod miejscowością Marinowka zostaną pokonane w ciągu najbliższych kilku godzin.

Dowództwo samoobrony oświadczyło, że w ciągu 2/3 tygodni noworosyjskie siły zbrojne będą gotowe do przeprowadzenia wielkiej ofensywy, której celem jest usunięcie wszystkich wojsk ukraińskich z terytorium Noworosji.

Mimo ciągłych porażek wojsk ukraińskich nie zaprzestają one ostrzału bronią ciężką wszystkich bedących pod kontrolą separatystów miast.

Bardzo ciężki ostrzał prowadzono rakietami "Grad" i "Huragan" oraz pociskami zawierającymi fosfor na Donieck, gdzie m.in. zniszczono wiele budynków mieszkalnych na ulicy Odeskiej oraz zapalił się zakład chemiczny produkujący materiały wybuchowe dla górnictwa oraz gdzie utylizowane są wycofane z magazynów wojskowych przterminowane bądź uszkodzone pociski artyleryjskie i rakietowe:

I Ługańska:

Wcześniej ostrzeliwano bardzo intensywnym ogniem z broni ciężkiej podmiejską dzielnicę Rozkosznyje na południu od centum Ługańska w rejonie Artemiwskiego rejonu, które zostało praktycznie zrównane z ziemią.

Zmasowany atak na cele cywilne ma na celu wyłącznie sterroryzownie ludności cywilnej i zniczenie infrastuktury miejskiej co uniemożliwi normalne życie w ostrzeliwanych miastach.

W związku z taką sytuacją na froncie bardzo duża liczba żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych dezerteruje. I tak np. zgodnie z raportem sporządzonym przez dowódcę J.W. nr. 0849, pułkownika W.M. Pusznko tylko w dniu 16 lipca zdezerterowało w rejonie miejscowości Amwrosiejewka koło Doniecka 149 żołnierzy i oficerów z brygady zmechanizowanej i z batalionu czołgów:

Na koniec krótki film:

Pozdrawiam.

Na zdjęciu przewodnim Ługańsk po wczorajszym ostrzale atryleryjskim.

*      *      *

Ps.

Kłamstwa do jakich oni mogą się posunąć przechodzą ludzkie pojęcie:

1.    wiadomosci.onet.pl/swiat/separatysci-ostrzeliwuja-donieck-z-czolgow-pod-ukrainskimi-flagami/mcyfw,

2.   fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ostrzeliwuja-donieck-z-czolgow-pod-ukrainskimi-flagami,nId,1475452.]

Ps. 2

A to dzisiejsza robota banderowców, którzy ostrzeliwali ciężką artylerią i rakietami "Grad" miasto Gorłówkę:

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,  

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

11. www.youtube.com/watch,

12. www.youtube.com/watch,

13. lifenews.ru/news/137374,

 

KOMENTARZE

 • Witam.
  Pozwolę sobie wkleić jeszcze raz fragment książki R. Dmowskiego ""Świat powojenny i Polska"(1931!). Można Dmowskiego potępiać i nie zgadzać się z jego pogladami, ale trafność poniższej analizy dotyczącej Ukrainy poraża...
  Pozdrawiam

  „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, spekulantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i najważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów…

  Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.

  Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; ludzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.

  Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach duchowych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej – nie ma za grosz wyobraźni.

  Kwestia ukraińska ma rozmaitych orędowników, zarówno na samej Ukrainie, jak poza jej granicami. Między ostatnimi zwłaszcza jest wielu takich, którzy dobrze wiedzą, do czego idą. Są wszakże i tacy, którzy rozwiązanie tej kwestii przez oderwanie Ukrainy od Rosji przedstawiają sobie bardzo sielankowo. Ci naiwni najlepiej by zrobili, trzymając ręce od niej z daleka”.
 • 27.07.2014 NIEDZIELA przed południem / Moja praca domowa:
  27.07.2014 NIEDZIELA przed południem


  KATASTROFA  Pierwsze odczytane dane czarnych skrzynek mówią o „nagłej dekompresji kadłuba w wyniku wybuchu”
  http://ria.ru/world/20140727/1017713425.html

  Rosja wydzieliła grupę ekspertów do uczestnictwa w śledztwie międzynarodowej komisji. Przypominam, że już eksperci MAK uczestnicza w odczytywaniu czarnych skrzynek
  http://politikus.ru/v-rossii/25405-rossiya-sformirovala-gruppu-ekspertov-dlya-uchastiya-v-rassledovanii-krusheniya-boeing.html

  Grupa ekspertów sądowych z Holandii przyjechała na miejsce katastrofy!
  http://ria.ru/world/20140727/1017712587.html

  Analiza dziennikarza: „Junta odwraca uwagę od katastrofy”
  http://rusvesna.su/news/1406408114  WOJNA

  Reportaż „z dzisiaj”
  http://ria.ru/world/20140727/1017687828.html

  Wczoraj dawałem link na straty powstańców… teraz wyjaśnienie od Adnovum:
  Grupa zwiadowcza Donieckiej Samoobrony wpadła w zasadzkę w rejonie Śnieżnego. 10 zabitych, 20 rannych. Ponoć był to jeden z lepszych oddziałów tego typu, informuje jeden z powstańców.
  Zasadzka polegała na oszustwie.Ukraińcy wystawili biała flagę a kiedy już powstańcy odprężeni przygotowywali się na przyjęcie jeńców zostali ostrzelani huraganowym ogniem.

  Wniosek: obrońcy powinni rozpropagować ten fakt i ogłosic że TERA już nie będą brać jeńców!!!!!!!!!!!!

  Od rana alarm p-lot w Ługańsku!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4287

  Kronika LENTY
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Skrót wideo-info: ustepując pola wrogowi obrońcy wykańczają duże ilości przeciwnika
  http://rusvesna.su/news/1406407027

  Skrót z Ługańszczyzny
  http://novorus.info/news/events/25765-svodka-armii-lnr-za-26072014.html

  Kronika obrony Doniecka 25-26.07.
  http://rusvesna.su/news/1406417052

  Trwaja walki wokół Donieckiego lotniska
  http://rusvesna.su/news/1406445212

  Okrążona Gorłówka z garnizonem Bezlera broni się!
  http://rusvesna.su/news/1406444479

  O Gorłówce
  http://www.novorosinform.org/news/id/4284

  W południe: Walki trwają koło przejścia granicznego „Nowoszachtyńsk”
  http://www.novorosinform.org/news/id/4286

  Rozpoczęły się też koło przejścia „Dołżanskij”
  http://ria.ru/world/20140727/1017709093.html

  „W z wiązku z trwającą wojną domową, sprzedaż i przekazywanie sprzętu wojennego Ukrainie z Krymu na razie nie jest możliwe”
  http://ria.ru/defense_safety/20140727/1017711130.html

  Kronika NOVORUSINFORM
  http://www.novorosinform.org/news/id/4274


  SOS! „Ktokolwiek widział”….
  http://www.novorosinform.org/news/id/4277

  Wideo-kronika batalionu Artiomowsk (warto!)
  Film krotki to krótko streszczę! Waleczne ukry wpadły blisko pozycji powstańców, zamienili flagi i czym prędzej uciekli! )))))
  http://www.novorosinform.org/news/id/4281

  Ulica Odeska w Doniecku po Gradach
  http://icorpus.ru/xunta-gradami-razrushila-mirnyj-kvartal-g-doneck-ul-odesskaya-26-07-14/

  Film – czołgi powstańców ostrzeliwują ukrów
  http://icorpus.ru/tanki-opolcheniya-t64-obstrelivayut-pozicii-ukrainskix-vojsk/

  Pan Rzexnik Jaceniuk zrobił sobie krajoznawczą wycieczkę na front!
  http://ria.ru/world/20140727/1017710902.html  NOWOROSJA


  DNR planuje wypłaty w Śnieżnym
  http://www.novorosinform.org/news/id/4288

  Premier LNR opowiada:
  http://rusvesna.su/news/1406415444
  http://www.novorosinform.org/news/id/4285

  Ługańsk bez jedzenia?
  http://lenta.ru/news/2014/07/27/lugansk/

  Czyżby tworzyła się kolejna Republika?
  http://politikus.ru/events/25400-sumskaya-narodnaya-respublika.html


  19-letnia wdowa…
  http://rusvesna.su/news/1406443265

  Na pełnej krwi ziemi Słowiańska ukry niebawem zaczną wydobywać gaz łupkowy
  http://novorus.info/news/economy/25761-na-vyzhzhennoy-i-okrovavlennoy-zemle-slavyanska-karatelyami-uzhe-buryat-slancevyy-gaz.html

  Analiza i statystyka (CIEKAWE!!!!)
  http://novorus.info/news/analytics/25757-doneck-esche-zhdut-strashnye-vremena-kto-za-kogo-na-donbasse-statistika.html  KIJÓW i okolice

  W Googlu nie ma już „Ukrainy”?????
  http://www.novorosinform.org/news/id/4282

  Trzecia Wojna Propagandowa
  http://novorus.info/news/video/25759-velikaya-informacionnaya-voyna-video.html

  Hakerzy ujawniają dokumenty wskazujące na masową dezercję z wojska ukrów!
  http://ria.ru/world/20140727/1017699231.html

  Kolejna przepowiednia że Awakow i Naliwajczenko przygotowują serię zamachów!!!
  http://novorus.info/news/video/25758-obraschenie-soprotivleniya-avakov-i-nalivaychenko-gotovyat-terakty-video.html

  Furer Poroszenko w euforii! (A zołnierze masowo dezerterują!)
  http://novorus.info/news/vlast/25775-fyurer-poroshenko-v-eyforii-a-karateli-massovo-dezertiruyut.html

  Dwóch ukraińskich pograniczników prosi o obywatelstwo w Rosji
  http://politikus.ru/events/25396-dvoe-ukrainskih-pogranichnikov-namereny-prosit-grazhdanstvo-rf.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/4280


  Do czego dąży „Prawy Sektor”?
  http://rusvesna.su/news/1406412570

  O nieudanym „blitzkriegu” słów kilka
  http://novorus.info/news/policy/25762-kto-k-nam-s-oruzhiem-pridet-v-donbass-gorit-zemlya-tehnika-golodnye-karateli.html

  Antywojenna i antymobilizacyjna ruchawka w Mikołajewie:
  http://rusvesna.su/news/1406406984

  Antywojenna Bukowina
  http://rusvesna.su/news/1406418634

  Antywojenny bunt ukraińskich kobiet
  http://novorus.info/news/obshetvo/25763-antivoennyy-zhenskiy-bunt-v-ukraine.html

  Pogrobowiec Hitlera – gubernator obwodu Chersońskiego poszedł w odstawkę
  http://rusvesna.su/news/1406442432

  Spowiedź żołnierza junty: „jeżeli nic się nie zmini nasza armia ruszy na Kujów!”
  http://novorus.info/news/interesno/25766-ispoved-soldata-hunty-esli-nichego-ne-izmenitsya-nasha-armiya-poydet-na-kiev.html

  Obwód Charkowa także odgradza się od Rosji „murem ukraińskim”
  http://www.novorosinform.org/news/id/4273

  Amaliza: Ukraina – zakładnicy oligarchów
  http://novorus.info/news/analytics/25771-ukraina-zalozhniki-oligarhata.html

  Analiza Amerykanina warta poznania
  http://novorus.info/news/cccr/25767-raymond-pauls-samaya-bolshaya-tragediya-nechego-protivopostavit-nyneshnim.html

  Analiza polityka ukraińskiego
  http://novorus.info/news/vlast/25764-mnenie-politika-hunta-poteryala-kontrol-nad-situaciey-v-strane.html

  Polska widziana „stamtąd” – czyli o tym jak Polska przygotowuje kadry dla pomarańczowych rewolucji w Azerbejdżanie i Białorusi!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1829842.html

  Jeszcze i Polsce cos innego!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1829841.html

  HRW o przestępcach wojennych z Kijowa
  http://novorus.info/news/vmire/25744-svidetelstva-mezhdunarodnoy-organizacii-o-prestupleniyah-kievskoy-hunty.html

  A ONZ chce powstańców za to samo karac w Hadze - no paranoja pełna!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4278
 • @mania przepraszania 11:13:22
  Tu Dmowski wykazał się tak wielką przenikliwością, że to co on umiał przewidzieć prawie wiek temu, dopiero my dziś na własne oczy możemy oglądać.
  Dlatego też należy barć bardzo na poważnie tą radę:

  "Są wszakże i tacy, którzy rozwiązanie tej kwestii przez oderwanie Ukrainy od Rosji przedstawiają sobie bardzo sielankowo. Ci naiwni najlepiej by zrobili, trzymając ręce od niej z daleka"

  Pozdrawiam.
 • @brusek 11:14:35
  Cytuję"

  "Pierwsze odczytane dane czarnych skrzynek mówią o „nagłej dekompresji kadłuba w wyniku wybuchu”,,

  Dodam, że ślady pozostawione na szczątkach kadłuba samolotu wskazują na zestrzelenie go rakietą "Buk".

  Pozdrawiam.
 • Prezent z Ługańska
  Przedstawicielom OBWE wręczono zakrwawioną dziecięcą zabawkę, do przekazania wnukowi Patroszenki. Niech się pobawi i pomyśli jakiego ma wspaniałego dziadzia zbrodniarza.
 • @AdamPL 11:44:13
  link do powyższego

  https://www.youtube.com/watch?v=jhi0Vl_On2s#t=96
 • @AdNovum 11:26:08
  To nie jest takie pewne...

  Po pierwsze - oglądałem wypowiedzi w tendencyjnej i i kłamliwej TV P (TV PUTIN = Rossija24)...

  Parę razy mówili różni eksperci - i twierdzili że wybuch od BUK-a /a tam jest kilkanaście razy większy ładunek jak w ręcznej rakiecie ziemia-powietrze czy rakiecie powietrze-powietrze/ powoduje ZUPEŁNE ZNISZCZENIE na małe fragmenty "obiektu ataku". Samolot według świadków wpierw leciał i dymił, potem była KOLEJNA EKSPLOZJA i zaczęły lecieć DUŻE FRAGMENTY samolotu...
  Według tych wyżej wspomnianych specjalistów - BUK - spowodowałby grad malutkich odłamków bez dużych "kawałków".

  Mało tego - detonacja BUKa spowodowałaby detonację paliwa w górze! A paliwo wybuchło razem z samolotem po zderzeniu z ziemią!!!!!

  Z kolei ślady widoczne na zdjęciach z katastrofy or razu skojarzyły mi się z atakiem działek dużego kalibru oraz / lub atakiem rakietami powietrze-powietrze - co tez potwierdzają eksperci...

  Ukraińskie władze idą w zaparte - twierdza dalej że w tych dniach nie latali. Nie wiadomo w takim razie czyje samoloty strącali partyzanci?

  Dalej nie przekazali rejestratora z dyspozycji lotów ani dokumentów odnośnie użycia lotnictwa i swoich BUKów. Normalnie są do każdego wylotu dokumenty tak jak i do "ćwiczeń" zabawkami typu BUK
 • @brusek 12:18:18
  Buki wybuchają w pewnej odległości od celu rozrywając się na wiele małych odłamków. Dlatego też przy takiej dużej powierzchni samolotu jaką ma Boeing 777 i jego solidnej konstrukcji nośnej możliwe jest, że odłamki nie rozerwały jego poszycia na tyle, że on uległa rozpadowi w powietrzu, tylko samolot stracił sterowność po uszkodzeniu jego urządzeń, dlatego też nie wybuchł w powietrzu a uległ katastrofie.

  Natomiast rakieta powietrze-powietrze kieruje się na gorąco wydobywające się z pracujących silników, które po trafieniu mogą powodować eksplozję paliwa i rozerwanie się samolotu w powietrzu na części.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:29:33
  Możesz mieć rację...
  Ale słyszałem teorię że walnęli BUKiem a poprawiała Suszka rakietami....

  Sądzę że wszystko "wyjdzie w praniu" - bo "ruskie" są w komisjach i patrzą na ręce...

  Wygląda na to że władze Malezji i ich przedstawiciele w komisjach też chcą to dokładnie wyjaśnić i poznać winnego!

  Tu chodzi też o NIEMAŁĄ kasę!!!!!!

  Za odszkodowania....

  Vide Kaddafi i "Lockerby" - zapłacił miliardy choć do końca nigdy nie udowodniono że on za tym stał...
 • @AdNovum
  Weź mi to streść. Tzn, że oni dostają łomot przy własnej inicjatywie i mają kilkudziesięcio procentowe dezercje i do tego tłuką na rympał we własne miasta, jakby mieli za dużo amunicji?
  Co tam się dzieje?
  To mi przypomina wojny gangów, bo prawdziwa wojna to to nie jest, a już napewno rozminęli się z rozumem.
 • @Torin 14:28:40
  A mnie to przypomina sytuację gdy określona grupa społeczna nie utożsamiająca się z narodem, nad którym zdobyła władzę, chce go bezwzględnym terrorem podporządkować a następnie całkowicie zniewolić.
  O to w tym wszystkim chodzi, zaś tych, którzy się temu czynnie przeciwstawią, oni muszą po prostu unicestwić.

  Pozdrawiam.
 • @Torin 14:28:40
  "Wojna gangów" z uzyciem czołgów, artylerii rakietowej i samolotów? Strach pomyśleć co by sie działo gdyby do akcji weszła mafia...
  Ps. Niektóre "gangi" mają ciekawe nazwy np; 29 brygada powietrzno-desantowa, całkiem jak regularna armia...
 • @Torin 14:28:40
  Od dawna powtarzam że oni stracili rozum!

  To jest małpa z atomową brzytwą w ręku na środku deptaka wśród tłumu spacerowiczów...

  To że niszczą miasta, polewają je fosforem - powiedzmy można to jakoś na siłę "uzasadniać". Natomiast niszczenie infrastruktury przemysłowej od której zależy gospodarka - tego w żaden sposób pojąć nie mogę...

  Mam za małą wyobraźnię!

  Jak uzasadnić wczorajsze - ponawiane ataki - katiuszami na zakład przemysłowy na którego terenie jest tyle amoniaku że w razie rozszczelnienia instalacji nie przeżyje nikt od Europy środkowej po Kazachstan!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jak dla mnie to jest małpa z brzytwą którą trzeba NATYCHMIAST zastrzelić!!!!!
 • Propaganda paranoji w pseudopolskich łżemendiach.
  Przegladając telewizję przypadkiem natknąłem się na reportaż o sytuacji na Ukrainie (nazwy stacji niestety nie pomnę) z której dowiedziałem się że ostrzałów cywilnych dzielnic miast dokonują "terroryści" po przemalowaniu swoich pojazdów i dział w barwy ukraińskie(sic!)
  Czekam teraz na "news" że Słąwiański i inne miasta Donbasu wcale nie zostały jeszcze "wyzwolone", a tak naprawde są w dalszym ciągu okupowane przez "terrorystów" (czyli ich mieszkańców) których trzeba zlikwidować, a otoczone na południu jednostki wojskowe to tak naprawdę "terroryści" którzy dla "zmyły" sami sie otoczyli...
  Ps. Na końcu może okazać sie że tak naprawdę Awakow to podwładny Striełkowa-Girkina i tajną linią otrzymuje "prikazy" od samego Putina. Paranoja to mało powiedziane...
 • @mania przepraszania 17:00:37
  Jest na wszystkich żydowskich portalach: onecie, wp, niezaleznej.pl od rozumu lecz zależnej od żydów, wpolityce.pl, tvn24, wszędzie same brednie, także o Striełkowie, że to morderca z Serbii i zbrodniarz wojenny mordował muzułmanów, piszą jednak ze znakiem zapytania, , aż rzygać się chce czytają te łgarstwa. Ja im dowalam mailami do ich redakcji, bo mnie banują, lecz boją się odpowiedzieć. To z tvn24: Polska dziennikarka ciężko ranna na Ukrainie. Samochód ostrzelany w strefie walk http://www.tvn24.pl/polska-dziennikarka-ciezko-ranna-na-ukrainie-samochod-ostrzelany-w-strefie-walk,453790,s.html , Walki w Gorłówce i Szachtarsku. W Doniecku ostrzały "z przemalowanych czołgów" i chaos http://www.tvn24.pl/walki-w-gorlowce-i-szachtarsku-w-doniecku-ostrzaly-z-przemalowanych-czolgow-i-chaos,453713,s.html Pozdrawiam.
 • Kolejne video do katastrofy
  Dziennikarz z Ruskiej Wiosny znalazł nagranie z ukraińskiego kanału wojskowego na youtube. Data 16.07, obszar ATO. Kompletny zestaw Buk (wyrzutnia, radar Kupol, samochód sztabowy).
  http://rusvesna.su/news/1406478360
 • Przybywają posiłki
  https://www.youtube.com/watch?v=VeWjViTVsTo

  Ponoć to kolumna z Donieckiej Republiki Ludowej, która przejechała przez terytorium Rosji, by wesprzeć walczących na kierunku Śnieżny-Torez.
 • polskie klamliwe media
  Wlasnie na onecie i wp.pl podali, ze Garlowka zostala zbombardowana gradami i zginelo 13 osob , w tym jest dwoje malych dzieci i wielu jest rannych.Zgadnijcie kto zdaniem naszych mediow i falszywych ukrow mogl to zrobic. Kuzwa rzygac mi sie chce jak czytam takie klamliwe rzeczy. Komunistyczne media nie dorastaja do piet obecnie naszym "obiektywnym " dzienikarzom..Kuzwa kiedy Putin wejdzie aby zrobic z tymi bandytami porzadek. Zachod i tak sie nie ruszy.
 • @AdNovum 15:24:31
  W tym jest właśnie rzecz, że słabo im idzie unicestwianie realnego oporu, za to tłuką do cywili i jeszcze dostają łomot, od tych których mają unicestwić. Absurd.

  mania przepraszania, wiesz, nazwa jak nazwa. Mogę się nazywać Sienkiewicz, a być kmiotkiem robiącym dla tuska. Nie nazwa czyni brygadę regularną armią.;)
  Pozatym mafia już dawno weszła, ale mafia nie popindala z jakimś złomem po krzakach, no co Ty. Od tego są te gangi.:))

  To i tak do Jugosławii jeszcze kilka litrów wody w Dnieprze musi upłynąć..
 • Szachtiorsk, dzisiaj, reportaże z ICORPUS.
  https://www.youtube.com/watch?v=_t41Lk3ppUo

  Wjazd sił Samoobrony i patrole:
  https://www.youtube.com/watch?v=KydaMRr7ijs

  Krótki wywiad z ochotnikiem z Abchazji:
  https://www.youtube.com/watch?v=_JXm2hmFQU4

  24 lipca na icorpus była ostatnia "Сводка" od Striełkowa. Ciekawe co teraz porabia, może szykują już plany zapowiadanej kontrofensywy?
 • ukrainski goebbels
  Ja juz od ponad 2 tygodni nie ogladam naszych zaklamanych wiadomosci i programow informacyjnych. Obecnie przebywam w Niemczech i uwierzcie mi tutaj wszyscy niemcy jak tez inne nacje wykluczajac ruskojezyczne wiedza ze zachodnia bandycka ukraina walczy z terrorytami i rosja. Wszystkiemu winny jest putin i tzw.terrorysci. Bombarduja miasta i cywili to terrorysci, zestrzelili samolot terrorysci z rosjanami, zabijaja cywilow terrorysci. A w ogole to ci terrorysci sa przyslani przez Putina. Doslownie katasrofa- wiec nie dziwcie sie ze swiat to toleruje. Podejrzewam, ze w Polsce jest to samo mam przyklad z moja rodzina. Wszyscy sa przekonani, ze glownym winnym jest Putin. Teraz wiem co znaczy goebbelsowska propaganda. To jest jedna z najlepszych broni na swiecie.
 • Kolejne dezercje
  "Ochotniczy" batalion "Lwów" przybył w strefę ATO. Po drodze niestety się rozpłynął. Z pierwotnego stanu 450, na miejsce stawiło się 150.
  http://politikus.ru/events/25458-2-3-batalona-karateley-lvov-sbezhali-po-doroge-na-donbass.html
 • @hetman koronny 20:02:48
  I bardzo dobrze że przybywają. To republiki Osetii Południowej i Abchazji dosyłają pomoc, dodatkowo na miejscu Putina powołałbym firmę pod nazwą "Wojsko Dońskie inc." i udzielił im im bezterminowych kredytów na zakup sprzętu wojskowego oraz dzierżawę baz wzdłuż granicy z Ukrainą. Jak kapitalizm to kapitalizm, w stylu "Academi vel Black Water"czy "Otago" naszego ministerka znanego z nieśmiertelnej frazy "Ch.j, d.pa i kamieni kupa".
  Niech żyje prywatna incjatywa...
 • @hetman koronny 21:34:36
  I tak trzymać , każdy obywatel/obywatelka Polski powinien pomóc w granicach swoich możliwości obywatelowi Ukrainy który nie chce uczestniczyć w ludobójstwie na wschodzie swojego kraju!
 • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/walki-na-ukrainie-zginelo-kilkanascie-osob-w-tym-dwoje-dzieci/dfllp
  "Ostrzelano"? Kto ostrzelał? Sami się ostrzelali? Proszę zwrócic uwagę że te wszystkie "hit-news" o "tajemniczych' ostrzelaniach cywilów przez "przemalowanych" w barwy "samostijnej" "terrorystów" pojawiły sie po raportach Human Right Watch informujących o zbrodniach Kijowa...
  Ps. Wszystkim "dziennikarzynom" z łżemendiów dedykuję "świńską przyśpiewkę";
  http://www.youtube.com/watch?v=JfCvcFLdq4Y
 • @Torin 20:55:44
  NIEDZIELA wieczór

  KATASTROFA

  Tuż przed północa oddziały ukrów zaczely ofensywę w kierunku wraku samolotu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4342

  Znany dziennikarz Anatol Sarin znalazł film min. Obr. Ukrainy wskazujący że dobę przed zestrzeleniem samolotu system BUK i KUPOŁ
  http://rusvesna.su/news/1406478360

  „w najbliższych dniach można oczekiwać zgonów wielu ukraińskich lotników i zołnierzy wojsk rakietowych”
  http://rusvesna.su/news/1406478219

  W związku z walkami w rejonie Szachtiorska ekipy dochodzeniowe nie mogły dotrzec do miejsca katastrofy
  http://rusvesna.su/news/1406474526

  Kadyrow został pośrednikiem pomiędzy powstańcami a Malezją
  http://politikus.ru/articles/25465-dnr-kadyrov-vystupil-posrednikom-mezhdu-opolchencami-i-malayziycami.html

  DEZinformacja kiepskiej jakości
  http://politikus.ru/v-rossii/25462-eksperty-snimki-obstrelov-ukrainskoy-territorii-rossiey-propaganda-nizkogo-kachestva.html  WOJNA

  Batalion Prizrak JEST i walczy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4342

  Duża kolumna ukrów wpadła do Szachtiorska
  http://rusvesna.su/news/1406464158
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/shahtersk.jpg?itok=1p3-cDBQ

  Dalej ciężkie walki w Sachtiorsku! Tam po północy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4334
  http://ria.ru/world/20140727/1017748873.html

  Szachtiorsk nasz!!!!
  http://politikus.ru/events/25464-dnr-shahtersk-nash.html

  Skrót wydarzen DNR: odparte ataki ukrów na Pieski i Siepano-Krynki
  http://rusvesna.su/news/1406485467
  http://rusvesna.su/news/1406459896

  Grupa „Opłota” za 4 dni walk zniszczono 131 jednostek wroga
  http://rusvesna.su/news/1406467000

  Skrót LNR: w Popasanej zniszczono sztab
  http://rusvesna.su/news/1406468993

  Przed północą oswobodzono Popasnią
  http://www.novorosinform.org/news/id/4339

  Awdiejewka w ogniu ostrzału
  http://rusvesna.su/news/1406471746

  Debalcewo w ogniu
  http://rusvesna.su/news/1406466784

  Rozniesiona Gorłówka +18
  http://rusvesna.su/news/1406465244

  Noca znów walą z Gradów!
  http://lenta.ru/news/2014/07/27/gorlovka1/

  Ukry rozwaliły największa w okolicy stację / skrzyżowanie wielu linii jak na naszym Ślasku/ 10 km na północ od Doniecka
  http://www.novorosinform.org/news/id/4347


  BEZNADZIEJA – opowiada „bojec” ukraińskiej ALFY (opisał dziennikarz ukraińskiego kanału „112”)
  http://rusvesna.su/news/1406452532

  Ostatnie chwile życia pułkownika Radzewskiego („ jedną trzecią z 200 moich bojców zabili swoi”)
  http://rusvesna.su/news/1406474241


  Okupowany Sławiańsk – jakis wybuch?
  http://rusvesna.su/news/1406479572

  Kolejny „Polski ślad’. W rejonie Torez!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4338


  NOWOROSJA


  Amerykańscy Obrońcy Praw Człowieka obwiniają Kijów o wiadomo nam wszystkim co…
  W KOŃCU!!!!
  http://rusvesna.su/news/1406486950

  Amerykanie i europejczycy za Noworosją!
  http://rusvesna.su/news/1406490795

  W rejonie podługańskiego Starobielska ranna zod\stała polska dziennikarka Blanka Zalewska pracująca dla ukraińskiego Espresso TW
  http://rusvesna.su/news/1406487435

  DNR wprowadza ograniczenia poruszania się dziennikarzy w rejonach walk!
  http://rusvesna.su/news/1406484217


  KIJÓW i okolice

  Armia Ukrainy zamierza iśc na Kijów!
  http://novorus.info/news/events/25795-regulyarnaya-armiya-sobiraetsya-idti-na-kiev.html


  A ci co mieli iśc na Donbas wieją!!!!
  http://politikus.ru/articles/25465-dnr-kadyrov-vystupil-posrednikom-mezhdu-opolchencami-i-malayziycami.html

  Charkowska Republika?
  http://novorus.info/news/policy/25792-vnimanie-soobschenie-harkovskoy-narodnoy-respubliki-o-vozmozhnoy-provokacii.html

  Pokazówka czyli Poroszenia na koniu a armia w gównie
  http://rusvesna.su/news/1406455401

  Poroszenko, szkoda słów pisac….
  http://www.novorosinform.org/news/id/4345

  Ukraina powstaje z kolan? Antywojenne demonstracje w dziesiątkach miejscowości Zakarpacia
  http://rusvesna.su/news/1406418634

  O tym jak matki dowiadują się o śmierci synów na wojnie – film
  http://rusvesna.su/news/1406491099

  Matki z Mikołajewa będą popierać synów jeżeli ci uciekna do Rosji!
  http://rusvesna.su/news/1406456957

  O tym jak milicja siłą rozgania protestujące matki w Mikołajewie
  http://rusvesna.su/news/1406476483

  Analiza Edwarda Chodosa
  http://www.novorosinform.org/news/id/4349

  Analiza Michała Deliagina
  http://novorus.info/news/analytics/25785-mihail-delyagin-chto-budet-s-ukrainoy-v-blizhayshie-paru-let.html

  Analiza: Anna Michajlenko
  http://www.regnum.ru/news/polit/1829899.html

  RIP Ukraińska Armia
  Analiza
  http://politikus.ru/articles/25461-konec-ukrainskoy-armii-reanimirovat-nevozmozhno.html

  Coś do snu!!!!!!!!!!!!1

  Banderówki ze Stanisławowa
  http://novorus.info/news/interesno/25791-chtoby-pobedit-moskaley-zhenschiny-ivano-frankovska-snimayut-trusy.html
 • @brusek 23:04:31
  To ostatnie info skierować do tirowców! Nie korzystać! Niech szczezną ku chwale Bandery!

  Dobranoc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej