Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 28.07.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak wynika z oświadczenia ukraińskiej rady bezpieczeństwa narodowego i obrony wydanego wczoraj w godzinach wieczornych; samoobrona w Gorłówce ostrzelała się sama.

I jest to jednocześnie kolejne kłamstwo rządzącej w Kijowie junty, która jak widać za nic ma sobie zdrowy rozsądek i podążając za nauką swego ideowego poprzednika Goebbelsa, który nie ukrywał, że:

"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą"

podąża za nim w odchłań samounicestwienia pozostawiając po sobie śmierć, ból, ludzkie tragedie i zgliszcza zrujnowanych miast.

Czy wyobrażał sobie ktoś 25 lat temu w Polsce, że tzw. demokracja w jej zachodnim wydaniu jest zdolna do takich zbrodni?

Jednocześnie trzeba sobie uświadomić, że jeśli jest ona zdolna do tego co widzimy obecnie na Ukrainie, to jest ona zdolna również do wszystkiego najgorszego i najpodlejszego co jeszcze dziś trudno sobie wyobrazić ale do czego ona może doprowadzić w przyszłości.

Z czego to wynika?

Otóż wynika to z tego, że władze wybierane w wolnych wyborach przez obywateli faktycznie nie rządzą a jedynie są przekaźnikiem decyzji podejmowanych przez pozaformalne centrum władzy, którym są ludzie stojący na szczycie piramidy gospodarczo-finasowej i to oni w rzeczywistości rządzą, zaś wybory obecnie są tylko fasadą, która ten fakt szczelnie ukrywa.

Co gorsza ludzie ci stoją poza prawem i dlatego też są zdolni do popełniania największych zbrodni w imię prowadzonych przez siebie globalnych geszeftów, co właśnie bardzo wyraźnie możemy obserwować na Ukrainie.

A teraz przechodzę do relacji z wczorajszego dnia wojny domowej na Ukrainie.

Ukraińska artyleria prowadzi coraz bardziej niszczący cele cywilne ostrzał obleganych przez siebie miast. Najbardziej zbrodniczy ostrzał przeprowadzono w mieście Garłówka, który był odwetem za opór jaki stawiły tam siły samoobrony usiłującym wziąć szturmem miasto wojskom ukraińskim:

W mieście tym, które było szturmowane od zachodu przez kilkadziesiąt ciężarowek z gwardią narodową, czołgami i i przez około 40 opancerzonych wozów bojowych, doszło do ostrych walk z siłami samoobrony. W wyniku oporu milicji ludowej atak ukraińskich formacji zbrojnych został odparty ale walki trwają tam nadal. Przed atakiem na miasto ukraińska atryleria dokonała zmasowanego ostrzału centrum Gorłówki w wyniku którego zostało zabitych około 30 osób w tym pięcioro dzieci. Obecnie również trwa ostrzał artyleryjski miasta.

Równocześnie z walkami toczącymi się w Gorówce przeprowadzono również atak na Szachtarsk i Torez co ma na celu zamknięcie pierścienia okrążenia wokół Doniecka, przerwania komunikacji pomiedzy Donieckiem i Ługańskiem oraz przyjście z pomocą wojskom jakie znalazły się w okrązeniu w południowym kotle koło granicy ukraińsko-rosyjskiej.

Jak widać atak na tym kierunku ma bardzo ważne znaczenie strategiczne dla dalszego powodzenia tzw. operacji antyterrorystycznej plan "B", co oczywiście jednoczesnie bardzo dobrze rozumie dowództwo sił separatystycznych i wzt. jest tam tak mocny opór.

Jednocześnie desperacja ukraińskich wojsk może doprowadzić do- podobnie jak to miało miejsce gdy próbowały one odzyskać kontolę nad granicą państwową- kolejnego ich okrążenia, w które tym razem wpadną one w rejonie ograniczonym miastami: Donieck- Gorłówka- Szachtarsk- Torez.

Prawdopodobieństwo takiego rozwoju wydażeń jest bardzo duże i najbliższe dni pokażą czy tak się stanie.

A oto film z wczorajszych walk w Szachtarsku:

W Torezie bierze udział w walkach po stronie ukraińskiej batalion polskich najemników, który wykorzystuje ludność cywilną jako tarcze osłaniające własne pozycje ogniowe.

Nadal trwa ostrzał artyleryjski zachodnich i północnych przedmieść i dzielnic Doniecka, ze względu na toczące się tam walki o lotnisko i z wzietym w okrążenie batalionem ukraińskiej gwardii narodowej "Donbas":

oraz zachodnich i południowych przedmieść Ługańska:

Trwają również walki w kotle południowym przy granicy ukraińsko-rosyjskiej z zamkniętymi w nim ukraińskimi wojskami. Te walki powoli zaczynają się już kończyć ze względu na wyczerpywanie się sił znajdujących się w nim ukraińskich oddziałów.

Ukraińskie wojska przeprowadziły zmasowany atak z równoczesnym ostrzałem bronią ciężką  okolic miejsca gdzie leżą szczątki malezyjskiego samolotu co spowodowało czasowe przerwanie prac komisji śledczej badającej przyczyny jego katastrofy. Ostrzał ten skierowany w miejsce zalegania szczątków samolotu powoduje niszczenie znajdujących się tam dowodów rzeczowych.

Dodam, że 40-osobowy oddział, który w sobotę przekroczył granicę Rosyjską, okazał się grupą uraińskich rezerwistów zmolilizowanych niby do nauki, a następnie wbrew ich woli wysłanych w strefę działań wojennych. Z tego powodu grupa da zdezerterowała przechodząc przez granicę na stronę rosyjską niechcąc uczestniczyć w wojnie w roli mięsa armatniego:

lifenews.ru/news/137395

Wczoraj milicja ludowa przekazała rodzinom dwóch wziętych wcześniej do niewoli żołnierzy ukraińskich formacji zbrojnych:

Reasumując:

Wojna domowa na południowo-wschodnich rubieżach Ukrainy wchodzi w ostateczną fazę i od tego co tam się stanie w tym tygodniu zależeć będzie jej dalszy przebieg.

Pozornie jeszcze na niektórych kierunkach działań formacje ukraińskie mają przewagę, ale po niezrealizowaniu głównych założeń planu "B" tzw. operacji antyterrorystycznej szanse na zakończnie jej z sukcesem obecnie maleją. Wzrasta za to po stronie ukraińskich wojsk bezsilna agresja, którą kieruje one obecnie wobec ludności cywilnej i mienia prywatnego. Ale jak wiadomo akcja wywołuje reakcję, której wynikiem jest coraz większy opór jaki napotyka ukraińskie wojsko. Jednocześnie wśród ludności ukrainskiej również daje się już zauważyć objawy buntu przeciwko tak prowadzonej polityce obecnych władz w Kijowie, gdzie nie rozwiązano żadnych problemów społecznych natomiast coraz bardziej dają się we znaki objawy kryzysu gospodarczego i rośnie liczba zabitych i rannych powołanych na front mężczyzn.

Tak więc w ostatecznym rachunku finał tego będzie- tak czy inaczej- tylko jeden: kompletna klęska.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu Gorłówka po wczorajszym ukraińskim ostrzale artyleryjskim.

*     *     *

Ps.

 

"Zestrzelenie 17 lipca samolotu malezyjskich linii lotniczych nad wschodnią Ukrainą może stanowić zbrodnię wojenną" - oświadczyła Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.
 
 
Ps.2
 
Ługańsk dziś:
 
 
Ps.3
 

Ukraina ponownie zakazała importu polskiej wieprzowiny.

 

Ps.4

Z YouTube ponownie usunięto konto AnnaNews!!!!!!!!!

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   lifenews.ru/news/137395,

10. www.youtube.com/watch,

11. www.youtube.com/watch,

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Linki dzisiejsze
  28.07.2014 PONIEDZIAŁEK rano


  KATASTROFA MH17

  O tym jak junta chce zniszczyć dowody na miejscu katastrofy
  http://novorus.info/news/vlast/25801-kievskaya-hunta-tankami-po-mestu-krusheniya-boinga-i-koncy-v-vodu.html

  Nie będziemy milczeć!!!
  http://novorus.info/news/obshetvo/25802-arodzhers-ne-dadim-zamolchat-samolet.html

  Coraz więcej informacji o tym że czarne skrzynki potwierdzają zestrzelenie – ale nie ma oficjalnych komunikatów
  http://lenta.ru/news/2014/07/27/missile/


  WOJNA

  Skrót wydarzeń z wczoraj
  http://www.novorosinform.org/news/id/4358

  Skrót wydarzeń LENTY
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Skrót RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140728/1017779134.html

  Striełkow z rana – trwa bitwa o Szachtiorsk
  http://rusvesna.su/news/1406511933

  Rosja uważa za absurdalne informacje o ostrzeliwaniu terytorium Ukriany!
  http://ria.ru/politics/20140728/1017790901.html

  „Prizraki” znów w pracy! Duże straty ukrów!
  http://rusvesna.su/news/1406504652

  Opis likwidacji posterunku ukrów pod Debalcewem – zginęło ich 60-ciu!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1829761.html

  Dziś ukraińskiej stronie przekazano z terenów Rosji dziewięciu rannych oraz ciała czterech zabitych ukraińskich żołnierzy /korytarz humanitarny/
  http://www.regnum.ru/news/polit/1829924.html

  Jeszcze raz o rosyjskim korytarzu humanitarnym
  http://lenta.ru/news/2014/07/28/corridor/

  W kotle południowym trwa „debanderyzacja” czyli likwidacja znajdującej się tam jeszcze resztek 24 brygady z Jaworowa. Ostatniej nocy wyeliminowano 100 „mołojców”
  http://politikus.ru/events/25479-v-yuzhnom-kotle-idet-unichtozhenie-24-y-mehanizirovannoy-brigady-iz-yavorova.html

  Bohaterowie Noworosji: 30 obrońców walczyło przeciw 1000 szt ukrów w Lisiczańsku
  http://www.novorosinform.org/news/id/4355

  Ługańsk wczoraj wieczór – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/4356

  Mariupol dzisiejszej nocy:
  http://www.novorosinform.org/news/id/4359

  Jeszcze raz wklejam info o „dziennikarce”. Nasze /łże-media informuja że OCZYWIŚCIE ranili ją terroryści. Na jednej stronie „terrorystycznej” znalazłem dyskusję, gdzie ktos pisze że ona była uznana za snajperkę, poruszała się nieoznaczonym autem, nie miała żadnych oznak że to „PRASA”. Więc albo faktycznie szpieg albo tak głupia… Ktoś coś wie więcej?
  http://politikus.ru/events/25471-polskaya-zhurnalistka-poluchila-raneniya-na-vostoke-ukrainy.html

  Strącenie samolotu – film
  http://politikus.ru/video/25476-unichtozhenie-samoleta-karateley.html

  Opis nieudanej próby przerwania frontu w kierunku Doniecka przez ukrów +18
  http://rusvesna.su/news/1406499163

  Jeszcze raz o żołnierzach którzy z pomocą powstańców trafili do Rosji bo nie chcą zabijać rodaków
  http://rusvesna.su/news/1406500986
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/s1-1_0.png?itok=7tOhUkXU


  NOWOROSJA

  Od dziś woda w Ługańsku nie jest dezynfekowana!
  http://ria.ru/world/20140728/1017794177.html

  „Czy Ameryka staje do wojny z Noworosją?”
  http://novorus.info/news/policy/25797-amerika-vstupaet-v-voynu-s-novorossiey.html

  O tym jak junta wyposaża Noworosję w sprzęt. Czyli statystki z „drugiej strony”
  http://novorus.info/news/events/25800-kak-hunta-snabzhaet-opolchencev-donbassa-boevoy-tehnikoy.html
  http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-07/1406515312_769cf2fe31d4f8a625d3a8f34a6c5901.jpg
  http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-07/1406515306_41179eb759d72d3d4ca809312fca9bf6.jpg

  Dziennikarze coraz częściej publikują prawdę – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/4357


  KIJÓW i okolice

  Od piątku kijowskie armie wojują za darmochę!!!!!!!!!!!
  http://politikus.ru/events/25475-u-kieva-konchilis-dengi-na-zarplatu-voennym.html

  „Władze pod obstrzałem” czyli politycy zaczynają się fizycznie wykańczać
  http://novorus.info/news/analytics/25798-ukrainskaya-vlast-popala-pod-obstrel.html

  „Wszystko już było rzekł Ben-Akiba…” Czyli o tym że w Dniepropietrowsku szykuje się „noc długich noży”
  http://politikus.ru/events/25482-opolchenie-dnr-v-dnepropetrovskoy-oblasti-gotovitsya-noch-dlinnyh-nozhey-ot-provokatorov.html

  A oligarchowie zagryzają się!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4363

  Wołyń – matki dowiadują się o śmierci dzieci
  http://www.novorosinform.org/news/id/4362

  Partyzanci działają w Berdiańsku
  http://www.novorosinform.org/news/id/4360
  http://rusvesna.su/news/1406502809

  O Zachodzie i stosunku do tego co się dzieje na Ukrainie
  http://politikus.ru/articles/25480-shahmatnaya-doska-zalitaya-krovyu.html

  Przybycie na Ukrainę 180 „doradców” USA (minus 2 szt już zabite na śmierć) mają za zadanie stworzyć półmilionową armie przeciw Rosji. Stąd chyba ta cała branka w kamasze!
  http://politikus.ru/events/25478-ssha-pristupili-k-skolachivaniyu-na-ukraine-udarnoy-armii-vtorzheniya-v-rossiyu.html

  Dwa słowa o ekonomii, czyli długu USA mogą pogrzebać gospodarke świata
  http://novorus.info/news/vmire/25799-dolgi-ssha-mogut-pohoronit-vsyu-mirovuyu-ekonomiku.html

  Phillips: Ukraińskie władze to zwykli faszyści
  http://rusvesna.su/news/1406497216

  Rosja zabroniła wwozu ukraińskiego mleka i przetworów
  http://rusvesna.su/news/1406501501
 • wojna się rozszerza
  http://hosted.ap.org/dynamic/stories/E/EU_RUSSIA_YUKOS?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2014-07-28-04-42-09
 • a tu ameryckie dowody na udział Rosji w wojnie
  http://www.theguardian.com/world/2014/jul/27/satellite-images-us-show-russian-rocket-fire-into-ukraine
 • @interesariusz z PL 11:12:55
  Następuje planowe podsycanie i eskalacja konfliktu. Jak widać świat zachodniej demokracji nie jest zainteresowany w rozwiązaniu problemu tylko w jego pogłębieniu, bo ich celem tak naprawdę jest wojna, czyli reset długów.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 11:15:49
  To amerykanie publikują już dowody na Twitterze?

  Do czego to doszło:))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:23:51
  To jest taka jakość fotek że mogą to być także kombajny na polu pszenicy!
  :)
  A Ławrow już z rana to wyśmiał!
  Masz rację co do "resetu". Cały świat spodziewał się "resetu bankowego" jako jakiejś zawieruchy na rynkach finansowych a tu chodzi o fizyczny reset podziału świata!
 • @brusek
  MH17 – werdykt: prawdziwe dowody na przykrywkę USA – Kijów nieudanej fałszywej flagi. Rosyjskie materiały satelitarne i publiczna prezentacja. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/07/a243.jpg W poniedziałek rząd rosyjski, w obecności niemal wszystkich mediów, ujawnił wszystkie swoje materiały odnośnie ruchu samolotów i obrazy satelitarne (faktycznie tylko ich część) – wszystkie do sprawdzenia, łącznie ze znakami czasu i potwierdzającymi danymi. Całą zawartość prezentacji wręczono także władzom europejskim. Wnioski, które można wyciągnąć z tego są co najmniej zdumiewające. Pomimo publicznego ujawnienia informacji, amerykańskie i brytyjskie media nie przekazały swoim czytelnikom tych ustaleń. Są one następujące:

  Minuty przed zestrzeleniem MH17, samolot zrobił tajemniczy ‚skręt w lewo’ kiedy leciał nad regionem Doniecka o ok. 17:20 czasu moskiewskiego, robiąc ostre 14 km odejście, zanim podjął próbę ponownego wejścia na wcześniejsza trasę, zanim zszedł niżej znikając z radaru o 17:23. Jak powiedzieliśmy wcześniej, kontrolerzy ruchu lotniczego w Kijowie już odesłali MH17 200 mil [300 km] dalej na północ do strefy walki, dlatego pozostaje pytanie: czy kijowscy kontrolerzy są również odpowiedzialni za tę ostatnią, fatalną zmianę kierunku, czy jest jakiś inny powód tego niezwykłego skrętu? (zob. ‚Tajemniczy skręt w lewo’, poniżej)

  Zgodnie z pokazanymi wyraźnymi obrazami satelitarnymi, 16 lipca, Armia Ukraińska ulokowała w pobliżu Doniecka 3-4 baterie rakiet przeciwlotniczych BUK M1 SAM. W tych systemach były pełne wyrzutnie, jednostki ładownicze i radiolokacyjne, umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca katastrofy MH17. Jeden system umieszczono ok. 8 km na płn-zachód od Ługańska. Ponadto system radiolokacyjny dla tych baterii rakietowych Armii Ukraińskiej znajduje się 5 km na północ od Doniecka. 17 lipca, w dniu wypadku, te baterie przeniesiono w miejsce 8 km na południe od Szaktorska [Shahktyorsk]. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie są zidentyfikowane dwa inne zespoły radiolokacyjne. Te systemy SAM miały zasięg 35 km odległości i 25 km wysokości.

  Od 18 lipca, po zestrzeleniu MH17, kijowskie wyrzutnie BUK zostały przeniesione dalej od strefy wyrzutu.

  Odwrotnie do rebelianckich bojowników, ukraińskie wojsko posiada 27 systemów rakietowych BUK, mogących zestrzelić wysoko latające odrzutowce, i obrazy satelitarne pokazują co najmniej 3 z ich wyrzutni w regionie Doniecka w dniu tej tragedii. Ale Waszyngton i NATO nie będą badać możliwości czy któryś z tych systemów celował w MH17.

  Zobacz oficjalne video tutaj:

  http://player.rutv.ru/iframe/video/id/822433/acc_video_id/610598?time_play=2.175&isPlay=true&showPopUpBtn=false&showZoomBtn=true
  Wszystkie samoloty na tym terenie (w sąsiedztwie)

  W czasie od 17:00 do 18:00 czasu moskiewskiego, zidentyfikowano następujące samoloty w najbliższym sąsiedztwie MH17 na trasie prowadzącej do jego fatalnego celu w Grabowie:

  1. Boeing 772 – lecący na płd-wschód z Kopenhagi do Singapuru o 17:17

  2. Boeing 778 – lecący na płd-wschód z Pariyża do Taipei o 17:24
  3. Boeing 778 – lecący na płn-zachód z Delhi do Birmingham ok. 17:20
  4. Boeing 777 – Malaysia Airlines lot MH17 o 17:17
  5. Ukraiński myśliwiec (potwierdzenie modelu TBC) pojawia się na radarze, lecąc na tej samej wysokości jak MH17, ok. 4 km za nim o 17:21.

  Uwaga: piloci i pasażerowie Singapore Airlines Lot SIA351 byli na tyle blisko by obserwować, z dużej wysokości, nieszczęście MH17.

  O 17:20 MH17 zaczął szybko tracić prędkość, w końcu zwalniając do 124 mph (200 km/godz). To wtedy, być może ukraiński myśliwiec Su-25 pojawia się na radarze wieży kontrolnej wspinając się w kierunku MH17, zanim leciał za MH17 na tej samej ścieżce lotu ok. 3 – 5 km za MH17, szybko dochodząc do tego samego poziomu lotu – tylko minuty zanim MH17 zniknął z radaru. Zauważmy, ze ukraiński myśliwiec byłby niewidoczny na radarze wieży zanim nie zszedł z sufitu radaru [long-range standby radar tracking ceiling] 5 km wysokości. Cywilny radar wieży nie mógłby zidentyfikować tego Su-25 jako wojskowy, bo nie był zainstalowany drugi system wykrywania – typowy dla samolotu wojskowego. Przez następne 4 minuty ukraiński myśliwiec przebywał na tym terenie.

  Zauważmy również, że Su-25 może być uzbrojony w powietrze-powietrze rakiety R-60 o zasięgu do 5 – 12 km, ale 21WIRE odkrył, że Su-25 nie jest jedynym samolotem bojowym jaki posiada ukraińskie lotnictwo. 4 czerwca 2014 Janes Defense doniósł, że Kijów ostatnio zwrócił do przeglądu dwa lepsze myśliwce, w tym Su-27 ‘Flanker’ i MiG-29 ‘Fulcrum’. Wysokość sufitu wszystkich ukraińskich myśliwców jest następująca:

  myśliwiec Su-25 ‘Frogfoot’ – sufit: 23.000 ft/ 7.000 m, albo do 32.800 ft/ 10.000 m (zależnie od modyfikacji samolotu)
  myśliwiec Su-27 ‘Flanker’ – sufit: 64.000 ft/ 19.000 m
  odrzutowiec MiG-29 ‘Fulcrum’ – sufit: 59.000 ft/ 18.000 m
  myśliwiec Su-24 ‘Fencer’ – sufit: 36.000 ft/ 11.000 m, albo do 57.400 ft/ 17.500 m (zależnie od zmian wlotu turbo)

  [ft = ang. stopa = ok. 30 cm]

  Mimo że jeszcze nie znamy dokładnej wysokości MH17 w każdej sekundzie jej ostatnich minut, jasne jest to, że w kego cieniu był ukraiński odrzutowiec bojowy. Wystarczy powiedzieć, że Kijów miał więcej samolotów bojowych mogących zaatakować MH17 na rożnych wysokościach, jak również wystrzelić rakietę powietrze-powietrze na małą odległość (3 –5 km) albo w górę, albo w dół przy użyciu celownika laserowego, który jest standardem w wielu tych modelach.

  Kolejny dowód: 17 lipca funkcjonariusze ukraińskiego rządu upierali się, że „w regionie nie było żadnego wojskowego samolotu”. Według dostępnych wymienionych powyżej danych, to okazuje się być kłamstwem, co wskazuje na to iż mamy do czynienia z ukrywaniem.

  I znowu należy tu zauważyć, że w chwili kiedy MH17 zaatakowano pierwszy raz, o ok. 17:23 czasu moskiewskiego, odrzutowiec pasażerski był w zasięgu ukraińskich wyrzutni BUK ulokowanych koło Doniecka, jak również systemu BUK ukraińskiej armii umieszczonych w tym dniu tylko 8 km na południe od Szakterskoje, tylko kilka kilometrów od ewentualnego miejsca katastrofy w Grabowie. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/07/a242-533x400.jpg Zdjęcie: Ukraiński samolot bojowy Su-25 jest wyposażony w rakiety powietrze-powietrze, tak jak Su-27 ‘Flanker’ i MIG-29 Folcrum Fighter.
  Tajemniczy skręt w lewo MH17

  Na pierwszy rzut oka, to pozornie drobne, ale niewyjaśnione zdarzenie nie wydaje się być istotne, ale, jak to często bywa, diabeł tkwi w szczegółach.

  Jeszcze raz, czy kijowscy kontrolerzy lotów byli odpowiedzialni także za ostatnie i fatalne zejście z kursu HM17, czy jest inny powód tego co wydaje się być manewrem ewazyjnym?

  Jedną bardzo realną możliwością zmiany kierunku lotu MH17 14 km w lewo jest to, że unieruchomiono jego GPS albo system nawigacji. Wojska US-NATO 17 lipca przeprowadzały ćwiczenia z bronią elektroniczną na M Czarnym (zob. ‘SEA BREEZE 2014′ poniżej). Oprócz tej możliwości, wszystkie odrzutowce Boeinga (oprócz floty niemieckiej Lufthansy) wyposażone są w zdalnego pilota awaryjnego, do którego mają dostęp władze pewnych obcych krajów, jeden z nich to USA. Mimo że potwierdzono to dopiero niedawno, od późnych lat 1990 systemy Bezprzerwowego Autopilota Boeinga (Boeing Uninterruptible Autopilot – BUAP) były standardem, opracowanym najwyraźniej w celu przejęcia kontroli samolotu komercyjnego od pilota lub załogi samolotu, głównie w przypadku incydentu terrorystycznego.

  Innym możliwym wyjaśnieniem tego istotnego wydarzenia jest to, że MH17 został trafiony, albo uszkodzony, wykonując awaryjny zwrot w lewo o 180º przez 14 km, zanim całkowicie zniknął z radaru. Tak wydaje się być w tym przypadku. 23 lipca, Anna-News opublikował wywiad z emerytowanym pułkownikiem rosyjskiego lotnictwa Aleksandrem Zhilinem (Александр Жилин), częstym wojskowym komentatorem wojny domowej na Ukrainie.

  „Zdaniem pułkownika, o 16:19:45 (czasu lokalnego, i 17:59 moskiewskiego), ukraiński myśliwiec uderzył w Boeinga rakietą R-60 powietrze-powietrze. Rakieta uszkodziła prawy silnik Boeinga. Został trafiony, ale jeszcze udawało mu się utrzymać w powietrzu. Ale na skutek tego Boeing skręcił o 180o w lewo. To w tym momencie atak fałszywej flagi zaczął się rozpadać. Według Zhilina, częścią planu kontrolowanego przez USA wykonywanego ukraińskimi rękami było to, że katastrofa Boeinga miała wydarzyć się poza południową linią frontu przy granicy ukraińsko-rosyjskiej. Gdyby Boeing spadł tam, zabezpieczenie miejsca katastrofy wojskiem w reakcji na presję międzynarodową było, poza wszystkim innym, skutecznie pozwolić Kijowowi przenieść jego brygady (teraz przyparte do muru przez rebeliantów) w południowej kieszeni przy granicy z Rosją”.

  „Ale kiedy Boeing zaczął lecieć w odwrotnym kierunku i widocznie dawał sobą sterować, amerykańsko-ukraińska siedziba operacji specjalnej spanikowała, i nakazała wyrzutni Buk zniszczyć samolot w powietrzu, by wyprzedzić możliwość lądowania awaryjnego Boeinga. Wystrzelono rakietę Buk i samolot w końcu zniszczono”.

  21WIRE rozmawiał z byłym czeskim dyplomatą i analitykiem politycznym, Wladimirem Suchanem, który umieszcza komentarze Zhilina w kontekście tego co działo się wojskowo w czasie katastrofy. Suchan wyjaśnia: „Gdyby MH17 został trafiony dokładnie nad linią frontową Snieżnoje, to umieściłoby czas i miejsce planowanego zestrzelenia i katastrofy albo na terytorium kontrolowanym przez armię ukraińską, albo dużo bliżej granicy między Rosją i Ukrainą, gdzie „zabezpieczenie miejsca” pozwoliłoby przenieść strategiczne okrążenie wojsk ukraińskich na południu, i w ten sposób, poza innymi celami, oszczędzić kijowskim siłom zbrojnym pierwszej istotnej klęski militarnej”. (zob. ‚Atak wojskowy na pełną skalę’ poniżej)

  Źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/mh17-werdykt-prawdziwe-dowody-przykrywke-usa-kijow-nieudanej-falszywej-flagi-2014-07 OSZUSTWO MH17: na miejscu katastrofy nie było silnika Boeinga 777
  Teraz ustalono, że Ameryka i międzynarodowe wojska przebywały na Ukrainie w ramach Exercise Rapid Trident – wspólne manewry wojskowe 12 krajów na Ukrainie zbiegające się z rzekomą katastrofą MH17. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oszustwo-mh17-miejscu-katastrofy-bylo-silnika-boeinga-777-2014-07 Na Ukrainie rozbił się Boeing lot MH-370, który zaginął w marcu
  Dziwne niezgodności na zdjęciach rozbitego na Ukrainie Boeinga lot MH-17. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/07/a244.jpg Popatrzcie uważnie na pozycję flagi na odłamku wraka, zestrzelonego na Ukrainie. Widać wyraźnie, że tylna krawędź flagi (bok z czerwonymi i białymi paskami) znajduje się bezpośrednio nad otworem okiennym, przykrytym metalową płytą (na zdjęciu przedstawiono 2 ujęcia tego samego fragmentu kadłuba – w położeniu pionowym i poziomym – od tłum.). Tam nie ma okna. Teraz przyjrzyjmy się uważnie drugiej fotografii, na której przedstawiono samoloty MH-17 i MH-370. Na fotografiach MH-17 można wyraźnie zobaczyć, że tylna krawędź flagi znajduje się nad oknem! Ale na fotografiach MH-370 wyraźnie widać, że tylna krawędź flagi znajduje się bezpośrednio nad płytą metalową, która zakrywa otwór okienny! Zdjęcia nie kłamią! Tak więc, jest to fragment kadłuba z samolotu MH-370! http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/07/a245.jpg Istnieją inne dowody, że odrzutowcem, który rozbił się na Ukrainie, był MH-370. Stew Webb (www.stewwebb.com) jest federalnym informatorem, który ma setki kontaktów na najwyższym szczeblu w amerykańskich kręgach wywiadowczych. Jeden z jego kontaktów powiedział mu około 3 miesiące temu, że MH-370 wylądował na Diego Garcia, ale później został przeniesiony na Ukrainę, gdzie będzie wykorzystany w operacji pod „fałszywą flagą” (ze sfabrykowanym wydarzeniem), aby stać się pretekstem do rozpoczęcia wojny! Stew podał tę informację w czasie audycji radiowej holdingu medialnego VT – «Veterans Today” (wydanie byłych pracowników Departamentu Stanu i amerykańskiego wywiadu) w poniedziałek, 21 lipca, oraz w audycji radiowej www.freedomslips.com.

  Informacje Stewa wraz z solidnymi dowodami fotograficznymi sprawiają, że ten fragment informacji staje się bardzo ważny i ma sens w związku z doniesieniami o zamrożonych ciałach i ciałach, które już miały oznaki rozkładu. Samolot należało wypełnić ciałami, aby wszystko wydawało się przekonujące i prawdziwe.

  Jest oczywiste, że rząd Malezji powinien być związany z tym złem na najwyższym poziomie. Możecie jednak być pewni, że nigdy nie będą ujawnione prawdziwe wyniki analizy DNA i czy odpowiadają one DNA rzekomych pasażerów MH-17. Należy to również powiązać z wiadomością, otrzymaną z wydania „Veterans Today”, że zdjęcia MH-17, rozpowszechnione przez media główne tuż przed odlotem, jak to zostało udowodnione, są fałszywe – na samolocie zostały naniesione nieprawdziwe cyfry, to znaczy, że nie mógł on być Boeingiem lotu MH-17!

  Więcej szczegółów można znaleźć tutaj (ang.)

  (http://www.veteranstoday.com/2014/07/20/wrong-aircraft-identified-as-malaysia-flt-mh-17-fuels-doubts/)

  Tłumaczył Janusz Sielicki

  27.7.2014 r.

  Z portalu Moskwa III Rzym:

  Мнение. Фотографии не врут: на Украине разбился самолет рейса MH-370, исчезнувший в марте?

  Opinia. Fotografie nie kłamią: na Ukrainie rozbił się samolot Boeing lot MH-370, który zaginął w marcu?

  http://3rm.info/49369-mnenie-fotografii-ne-vrut-na-ukraine-razbilsya-samolet-reysa-mh-370-ischeznuvshiy-v-marte.html
 • @Kula Lis 62 12:34:21
  Zobacz co wysłali do obserwacji Ukrainy, a efekty zerowe . Pzdr. http://www.universetoday.com/111107/super-secret-spy-satellite-soars-spectacularly-to-space-aboard-atlas-v-booster-from-cape-canaveral/
 • @Repsol 12:41:29
  Ujawniamy: Rosyjskie i amerykańskie satelity zarejestrowały prawdę, cz. II http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ujawniamy-rosyjskie-amerykanskie-satelity-zarejestrowaly-prawde-cz-ii-2014-07 http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/07/a211.jpg Ameryka musi wycofać się z oskarżeń iż to Rosja zestrzeliła MH17, kiedy Rosja pokazała dowód (jak powiedzieliśmy na tym portalu pierwszego dnia), że ukraińskie myśliwce towarzyszyły MH17. Teraz dziennikarz AP również przyznał się, że cały czas, od pierwszego dnia, pokazano mu dowód iż amerykańskie satelity również uchwyciły zestrzelenie, i że Ameryka również wiedziała o tym że zestrzeliła go Ukraina.

  a

  Od pierwszego dnia ten portal wyraźnie stwierdził, że to zestrzelenie zostało dokonane na Ukrainie PRZEZ UKRAINĘ, kiedy prawdziwy MH17 nigdy nie miał znaleźć się w promieniu 200 KM od miejsca gdzie go zestrzelono. Dokonano go 200 KM na wschód od wytyczonej trasy lotu MH17, bo rezultat śledztwa mógł być kontrolowany w tym regionie i sfałszowany by na zawsze ukryć to poza wszelkie wątpliwości, że samolot był faktycznie 370. Prawdziwe dochodzenie przyjrzałoby się numerom seryjnym na częściach, które zidentyfikowałyby samolot z którego pochodziły, i nie ograniczyłoby się do zdjęć malowania, i nawet te zdjęcia są totalnie pogmatwane, kiedy wszystkie ich źródła wrzuci się razem do tego samego kosza.

  Poniżej podsumowanie dowodów pokazujących, że był to lot 370, łącznie z tym co przydarzyło się „pasażerom” MH17:

  Najczęściej zadawane pytanie: „co stało się z pasażerami którzy weszli na pokład MH17′? Oczywiście, kiedy lekarze twierdzili iż zidentyfikowali DNA pasażerów w drugim dniu, co jest zbyt wcześnie, bo potrzebne są dwie próbki by kogoś zidentyfikować – jedna zanim pasażer wszedł na pokład, co można dostać z domu i od pasażera, żeby dopasować do pasażera, to twierdzenie to jest oczywiście fałszywe, bo tego nie da się wykonać tak szybko, a jeśli musieli to powiedzieć i chcieli tego tak wcześnie, to kłamią o wszystkim, i wtedy staje się oczywiste, że być może ŻADEN z tych pasażerów nie był na pokładzie.

  [. . .]

  Oczywiście zupełnie nowe paszporty także pokazują, że nikt z listy faktycznie nie wszedł na żaden lot MH17.

  Każdy zebrany na wraku paszport był absolutnie całkowicie nowiutki, jakby nigdy nawet nie dotknięto go wcześniej. To pokazywały liczne filmy na YouTube i zdjęcia lepszej jakości. W każdej stercie paszportów zebranych od ludzi na chybił trafił dostałoby się prawdopodobnie jeden lub dwa właśnie takie, ale to że ani jeden z nich nie pokazywał żadnego użycia dowodzi, ze wszystkie wydrukowano kilka dni wcześniej żeby sfałszować kto był na pokładzie. To powinna być mieszanka nowych, lekko używanych i niemal zniszczonych paszportów, gdyby pochodziły stamtąd, jak twierdzono. Jeszcze raz, razem z fałszywymi twierdzeniami o identyfikacji DNA, 100% absolutnie nowych paszportów mówi o tym, że to kłamstwo. Oczywiście w tym samolocie było ZERO paszportów, i zespół psy-op sprawdził wrak i je tam podrzucił. Zestrzelenie było dobrze zaplanowane i zespoły były przygotowane.

  Rozkładające się ciała pokazują, że nikt żywy nie wszedł na pokład tego samolotu

  Dowódcy wojskowi potwierdzili, że duża część ciał we wraku była zgniła, pozbawiona krwi i martwa od wielu dni zanim jeszcze samolot wystartował. JAK WYJAŚNIĆ TĘ ANOMALIĘ RACJONALNYM UMYSŁEM? Cóż, Rense powiedział, że one były w ładowni, a prawdziwi pasażerowie w kabinie, ale to jest wątpliwe, bo powietrze w ładowni 777 (pod ciśnieniem) obiega także kabinę, bo normalną sprawą jest to, że MIKT nie wszedłby na pokład, tam były TONY nowiuteńkich paszportów, i ani jeden używany, „każdego DNA już zostało zidentyfikowane w DRUGIM DNIU, co byłoby całkowicie niemożliwe.

  Fakt że lot MH17 trwał dalej zgodnie z rozkładem, bez problemów później, również dowodzi, że nikt żywy nie wszedł na pokład MH17, BO TA TRASA NIE STRACIŁA ŻADNYCH SAMOLOTÓW.

  To że jest to biznes jak zwykle również świadczy o tym, że trasa HM17 nigdy nie straciła żadnego samolotu. Czy widzisz do czego dochodzę? Jeśli czekasz na kłamców w mediach by powiedzieli OCH, MY TO ZROBILIŚMY, TO BYŁ LOT 370, TO MY SFAŁSZOWALIŚMY PASZPORTY, SFAŁSZOWALIŚMY KARTY POKŁADOWE NA MH17 ŻEBY BAJAĆ O BIZNESIE JAK ZWYKLE, I ZESTRZELILIŚMY LOT 370 ZE ZGNIŁYMI CIAŁAMI NA POKŁADZIE, to czekasz na to by patologiczni kłamcy wyzdrowieli.

  [. . .]

  Źródło: http://jimstonefreelance.com/

  Tłum. Ola Gordon.
 • Rozkaz pułkownika Igora Striełkowa
  Minister obrony DNR Igor Striełkow wydał rozkaz w sprawie środków wobec ukraińskich żołnierzy masowo odmawiających brania udziału w bratobójczej wojnie i poddających się do niewoli.

  Mając świadomość tego co się dzieje w ukraińskiej armii wobec rosnącej niechęci do kijowskiej junty i jej działań zmierzających do powszechnej mobilizacji, wobec istniejącego chaosu i nieudolności ukraińskiego przywództwa , wysyłającego ludzi do walk jak bydło do uboju , kierując się względami humanitarnymi wydaje rozkaz o wprowadzeniu środków wobec żołnierzy odmawiających brania udziału w bratobójczej wojnie i poddających się do niewoli.

  Rozkaz !

  Głównodowodzącego Powstańców DNR

  27.07.2014 r.

  Rozkazuję :

  1/ Wszystkim dowódcom i bojownikom milicji nie otwierania ognia wobec grup ukraińskich żołnierzy , którzy będąc z zamiarem poddania się wywiesili białą flagę. Po rozbrojeniu i wylegitymowaniu, grypy takie przepuszczać przez własne ugrupowanie oraz pod ochroną przekazywać do zbiorczych punktów znajdujących się na tyłach. Takim osobom przyznawać status „wziętego do niewoli”

  2/ Zgodnie z Genewską Konwencją „ O prowadzeniu bojowych działań” oraz protokołami uzupełniającymi osobom tym należy zabezpieczyć pomoc medyczna oraz żywność. Nie wolno ich zabijać, ani też stosować wobec nich tortur, czy też ich upokarzać. Naruszenie niniejszego ustępu uważane będzie za przestępstwo wojenne i będzie karane zgodnie z przepisami wojennego prawa.

  3/ Dokumentować poszczególne przypadki poprzez nagrania i informować o nich dowództwu DNR dla określenia ich miejsc do których będą kierowani według jednego z trzech przyjętych systemów., opartych na osobistym wyborze. Osoby , które dobrowolnie zdały broń i które nie popełniły przestępstwa podczas walk na Noworosji mogą :

  -powrócić do swoich rodzin na Ukrainie ;

  -wstąpić w szeregi powstańców;

  - ubiegać się o internowanie w Rosji ;

  Minister Obrony
  Głównodowodzący powstańcami
  Donieckiej Narodowej Republiki
  Pułkownik Igor Striełkow

  źródło : http://3rm.info/49447-sdavshiesya-v-plen-soldaty-vsu-mogut-vstupit-v-opolchenie-ili-stat-bezhencami-v-rossii-prikaz-strelkova.html
 • @Kula Lis 62 12:34:21
  "...na Ukrainie rozbił się samolot Boeing lot MH-370, który zaginął w marcu?"-
  z tym bym się za bardzo nie zgadzał przedstawię swoje fotografie i analizę.
  Ale teraz zgadzam się z tą hiptezą
  11 lipca 2014 9M-MRC nad Prymors’k, Obwód zaporoski, ok 210 km na zachód od Grabove.
  12 lipca 2014 – 9M-MRE nad Bilolissya, Obwód odeski, ok 700 km od Grabove.
  13 lipca 2014 – 9M-MRA nad Heniches’k, Obwód chersoński, ok 340 km od Grabove.
  14 lipca 2014 -9M-MRH nad Heniches’k, Obwód chersoński, ok 340 km od Grabove.
  15 lipca 2014 – 9M-MRQ nad Heniches’k, Obwód chersoński, ok 340 km od Grabove.
  16 lipca 2014 – 9M-MRA nad Berdyans’k, Obwód zaporoski, ok 200 km od Grabove.
  17 lipca 2014 – 9M-MRD – tragedia lotnicza pole Hrabove. Dlaczego Boeing 777 koło Nerek (51.857835, 18.735695) zmienił kurs na północny wschód, przemieścił się równolegle ponad 50 km, a następnie w okolicach Długołęki (51.981497, 20.263367) koło Puszczy Mariańskiej znowu zmienił kurs na południowy wschód. Co za polecenie i skąd otrzymali piloci przed Nerkami? Podobnie zachował się samolot w końcowej fazie lotu przed upadkiem, na północ od Doniecka zmienił trasę lotu o 14 km? Kto/Who i dlaczego/why wydał polecenie zmiany kursu?
  i polecam przeczytanie krótkiego opisu z mojego postu
  oraz innych podanych w poście linków
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/07/28/covering-the-truth-about-the-flight-mh17-9m-mrd-july-17-2014-die-de-waarheid-over-de-vlucht-mh17/
  Pozdrawiam
 • twierdzą że zdobyli Saur-Mogiła
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukraincy-opanowali-miasta-w-poblizu-miejsca-katastrofy-boeinga,453892.html

  i odblokowali okrążone oddziały na południu
 • @xes23 13:22:19
  inne portale g(ó)łwnego nurtu piszą to samo. Jakieś informację z drugiej strony? to ważne miejsce, jesli to prawda to cała obrona na południu może się posypać
 • @xes23 13:40:24
  juz coś mam. http://lifenews.ru/news/137434 Z tego co zrozumiałem po przepuszczeniu przez translator, powstańcy zaprzeczają i piszą ze trwają walki
 • @xes23 13:22:19
  Walki trwają. Według pap-ki serwowanej przez sbu, zdobyli już kilka razy Ługańsk i wystrzelali z 50 000 "terrorystów".
  http://www.novorosinform.org/news/id/4397

  A tutaj, nie strasz, nie strasz, bo się z..
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prof-pipes-atak-rosji-na-polske-oznaczalby-rozpoczecie-iii-wojny-swiatowej/fvnyb
 • @xes23 13:40:24
  Znalezione na twitterze:
  https://twitter.com/NovorossiaNews
  Przyszły posiłki w rejon miasta Torez.
 • @hetman koronny 14:11:05
  Nie straszyć mnie - pliz!
  Nie jest źle! Na północ od Ługańska tez jest nieźle!
 • walki trwaja
  Ogladalem ruskojezyczne programy informacyjne i nie jest dobrze z powstancami. Walcza bardzo ciezko ale wydaje mi sie ze jak rosjanie niepomoga to moze to skonczyc sie kleska i wielka czystka banderowcow. Pamietajmy, ze plan zydoamerykanow jest taki aby rekoma banderowcow zdobyc donbas a pozniej uderzyc na Krym. W tym przypadku Rosjanie beda musieli odpowiedziecv a na to czekaja murzynskie malpy zza oceanu. Z tego co zrozumielem w ruskojezycznych mediach to sytuacja dla powstancow w schatiorsku iokolicach jest bardzo zla co by niepowiedziec tragiczna. Modle sie z nich aby dali rade ale powtarzam jeszcze raz jak Rosja nie pomoze to bedzie rzez.
 • @brusek 14:18:32
  http://vk.com/public67833734?w=wall-67833734_70810
  Na profilu Płd.-Wsch. Frontu podali kilka minut temu, że przybyły posiłki. Ataki na Saur-Mogiłę zostały ładnie mówiąc "zneutralizowane".
  Walki z nazigwardią w Pierwomajsku.
 • Powoli konczy sie ukrainska awantura kompletna porazka faszystowskiej roSSji
  Na ukrainie były 3 scenariusze rozwoju sytuacji przez faszystowska roSSje
  I.Obsadzenie władz w kijowie satrapa(janukowycz) którego zadaniem było doprowadzenie ukrainy do upadku i calkowietej zaleznosci gospodarczej od Moskwy na wzor bialorusi kolchoznik lukaszenko czy czeczenia,drobny złodziejaszek,przestepca i dresiaz kadyrow(wykupywanie ziemi biznesu,przez moskali,calkoiwte poddaństwo)
  Plan nie wypalil na skutek przebudzenia się społeczeństwa ukraińskie,powstanie i ucieczka janukowycza.
  II.drugi plan zakladal sztuczne wywolanie panicznych nastrojow we wschodniej ukrainie w stosunku do kijowa,i oderwanie całej wchodniej jej części i przyłączenie do roSSji.Plan nie wypalil na wskutek ogromnej mobilizacji ukraincow ,determinacji zachodu i slabe oddzialwanie ruskiej propagandy.
  III. Plan minimum zakladal ochlapy czyli zajecie krymu a to wcale nie jest przesadzone.po odparciu faszystow z rossji w dombasie ukraina i zachod skupi się na odzyskanie krymu.
  Awantura ruSSkow skończy się totalna katastrofa a przestepca putin zostanie osadzony przez wlasny narod i powieszony,na kremlu nie ma miejsca dla przegranych.pozdrawiam
 • @kapi 18:30:24
  To euromajdaniarze jeszcze nadają?
  A ja myślałem, że patroszenko z wami już zrobił porządek wysyłając jako mięso armatnie do odstrzału w Noworosji.

  pozdrawiam.
 • @kapi 18:30:24
  Podrzucam wam pomoc, jak SBU nie przysłało : ą,ę,Ł,ł,Ó,ó,Ś,ś,Ż,ż,Ź,ź.
  "ń" nie wklejam, bo macie.

  I rymowanka:
  "Widły, piły i siekiery,
  Pozdrowienia od Bandery."

  A na koniec "szutka":
  http://politikus.ru/video/25344-igor-ivanovich-rabotaet.html
 • Zachodnie media o katastrofie
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/07/25/amerikaner-werden-nervoes-hat-die-ukraine-den-abschuss-von-mh17-ausgeloest/comment-page-23/#comments

  Amerykanie szykują się do kaskaderki w interpretacji faktów:
  http://www.infowars.com/u-s-prepares-to-blame-mh17-shoot-down-on-ukrainian-army-defector/

  http://ireport.cnn.com/docs/DOC-1156346
  Odsyłacze z CNN:
  Odpalenie Buka przez chłopców Igora Kołomojskiego
  (ochotnicy z isra-HELL'a):
  https://www.youtube.com/watch?v=iPNfpWScXGM
 • @hetman koronny 18:48:40
  :))))

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  28.07.2014 PONIEDZIAŁEK po południu


  KATASTROFA

  Niemiecka prasa publikuje podobno przyznanie się pilota SU25 do zestrzelenia BOEINGA????
  http://www.novorosinform.org/news/id/4421

  Ekspert: „Władze Ukrainy wiedzą”
  http://politikus.ru/events/25521-ekspert-kievskie-vlasti-umyshlenno-zatyagivayut-rassledovanie-poskolku-znayut-kto-sbil-samolet.html

  Malezja prosi Noworosję by nie przekazywała czarnych skrzynek – w domyśle jeszcze jakieś są nie znalezione?
  http://www.novorosinform.org/news/id/4416

  „Czy można będzie wierzyć komisji śledczej”?
  http://politikus.ru/events/25508-pochemu-nelzya-verit-rassledovaniyu.html

  Holendrzy o informacjach Ukrainy na temat zawartości czarnych skrzynek
  http://politikus.ru/events/25512-niderlandy-ukraina-povredila-rassledovaniyu-razglasiv-dannye-chernyh-yaschikov.html
  http://novorus.info/news/events/25844-niderlandy-ukraina-povredila-rassledovaniyu-razglasiv-dannye-chernyh-yaschikov.html

  Z uwagi na zbliżające się ukry które próbują za wszelką cenę zatrzećślady swej zbrodni – przerwa w pracach ekspertów
  http://polish.ruvr.ru/2014_07_28/Miedzynarodowi-eksperci-opuszczaja-miejsce-katastrofy-Boeinga-na-Ukrainie-3469/

  O tym samym CNN wspomniało!
  http://politikus.ru/events/25509-cnn-mezhdunarodnye-eksperty-ne-mogut-popast-na-mesto-krusheniya-boeing-iz-za-ukrainskoy-armii.html

  Informacja: ciała 16-tu pasażerów jeszcze nie odnalezione
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_28/Ciala-16-pasazerow-malezyjskiego-samolotu-nie-zostaly-znalezione-5193/

  Wszyscy to wiedzą!
  http://polish.ruvr.ru/2014_07_28/Tragedia-na-Ukrainie-jako-operacja-oslonowa-7084/


  Informacyjne seppuku Ukrainy – w TV pokazali BUKI w rejonie działań – tam gdzie zaprzeczali!
  http://politikus.ru/video/25496-nakanune-krusheniya-boeing-777-telekanal-minoborony-ukrainy-pokazal-zrk-buk-v-zone-silovoy-operacii.html  WOJNA

  Skrót RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140728/1017779134.html

  Dziś trochę nerwowo było – komunikaty radio i nasz Onet dawał takie jaby ukry miały odnosić same sukcesy. Ale to jest już tak na tej wojnie że jak ukry milczą lub się chwalą to znaczy że dostaję srogo w de.!
  Najnowsze wydarzenia. Batalion Prochorow a walczy od rana. Rano „strzelanka” koło Razsypnej koło Torza. W Szahctarsku także „pieriestriełki”, potem walka w dwóch dzielnicach. Walki również na przedmieściu Śnieżnego. Najcięższe walki w rejonie Saur-Mogiły. W końcu do Torza przybyły posiłki, w Śnieżnym tez w domyśle skończyło się z sukcesem bo w tej chwili jest wszystko bezpiecznie /info z godziny 16.36 „tam”/. W Pierwomajsku Ukry weszli na terytorium miasta – w rejonie szkoły przy Nowej drodze / jak ktoś był to wie!/.
  Na terytoriach okupowanych wieczorem ktoś ostrzelał stanowisko nacgwardii koło Niebieskich jezior /gdzie faszyści topili zwłoki/ - koło Słowiańska. W odpowiedzi Ukry waliły Gradami po lasach. Jeżeli chodzi o Donieck – nie ma okrążenia. To jest śmieszne ale dowództwo Ukrów nie zna pozycji obrońców. Wieczorem przyjechały sobie dwa czołgi i stanęły koło wiaduktu Jasinowackiego na terenie Doniecka. Stali kilka godzin aż ludność wylazła z dziur wszelakich i pyta dzielnych wojaków. Co wy robicie? Tyły Obrońców zabezpieczacie? Przy okazji społeczeństwo odkręciło od czołgów wszystko co się dało zdjąć…Więc w Doniecku jak widać porządek. Jeżeli chodzi o „ślepą kiszkę” – jak to prywatnie nazywam, to dowództwo Kijowskie dowiaduje się wszystkiego od krewnych do których dzwonią żołnierze z okrążenia. Także ucieczka 75 szt żołnierzy okazało się dla dowództwa niespodzianką!
  Na dany moment nie ma jednolitej linii frontu. Wiele punktów przechodzi z rąk do rąk. Głównym zadaniem ukrów to odblokowanie „kiszki”. Widać że rzucone SA ostatnie rezerwy ukrów.
  http://rusvesna.su/news/1406550990

  Kolejny skrót informacji z 15-stej tamtego czasu. Najcięższe boje do tej pory szły w ługańsku koło przysiółka Georgijewka. Wczoraj obrońcy zajęli wzgórzea ukry siedzieli w dole. Więc udało się celnie do nich walić. Wieczorem latały nad miastem drony. A dziś do południa z dużej wysokości bombardowano przysiółek Czeluskiniec.
  Ługańsk był bombardowany także z haubic. W kierunku Krasnoje-Pierwozwanowka zauważono kolumnę wroga, więc obrońcy są w gotowości. Koło Djeprieradowki obrońcy po ciężkiej walce załatwili 1 czołg, 2 BTR i 15 „mołojców”
  http://rusvesna.su/news/1406555150

  DEZ-informują też Pana Rzeźnika Poroszenkę!!!! (o wielkich zdobyczach i sukcesach pod Saur-Mogiłą)
  http://rusvesna.su/news/1406545782

  A co u 79-tej brygady? Bez zmian! Generały maja wywczas a żołnierze bez jedzenia i odzieży!
  http://rusvesna.su/news/1406552548

  Nierówny bój w okolicach Dmitrówki i Malinówki. Obrońcy wycofują się do Pawłówki. W Dmitrówce została 20-ka obrońców ale nie ma łączności. Trwa ostrzał moździerzowy. Według informacji batalion wraz z Jaroszem umacnia pozycję koło wyżej wspomnianych miejscowości. Przygotowuje się zmasowany atak na te grupę ukrów.
  http://rusvesna.su/news/1406538218

  W dzień chrztu Rusi ukry ostrzelały w Gorłowce święte miejsce
  http://rusvesna.su/news/1406556540

  Rozwalono dom starców, walczy Debalcewo
  http://www.novorosinform.org/news/id/4424

  W Kirowogradzie dzisiaj pochowano dwóch żołnierzy – jeden to pułkownik!
  http://rusvesna.su/news/1406557938

  DEZ-informacja:
  http://polish.ruvr.ru/2014_07_28/Rosja-watpi-w-oryginalnosc-zdjec-przedstawiajacych-ostrzal-Ukrainy-5558/

  A propos DEZ-informacji. Min obrony FR donosi / bo im pewnie wcześniej wiewiórki doniosły/ że te wszystkie dziwne pliki i kłamstwa tworzy specjalny amerycki zespół który siedzi w kijowskiej siedzibie SBU
  http://rusvesna.su/news/1406556385

  A ukry tropią szpiegów u siebie!!!!
  http://rusvesna.su/news/1406550744

  Wywiad z komandirem „Prizraka”
  http://rusvesna.su/news/1406549992
  http://novorus.info/news/events/25805-svodka-ot-shtaba-alekseya-mozgovogo.html

  Pechowy „Ajdar” – znów straty pod Ługańskiem!
  http://rusvesna.su/news/1406549643
  http://www.novorosinform.org/news/id/4417
  http://ria.ru/world/20140728/1017896340.html

  Pechowcy koło lotniska w Ługańsku znów stracili sprzet!
  http://rusvesna.su/news/1406548773

  Rozbito też koło Ługańska brygadę czołgow!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4426

  W Gorłówce zginęło 14 osób, w tym 5 dzieci
  http://ria.ru/world/20140728/1017906950.html

  Bitwa o Szachtiorsk
  http://novorus.info/news/policy/25807-bitva-za-shahtersk.html

  ONZ liczy: od czasu rozpoczęcia operacji karnej zginęło 1129 ludzi, rannych 3442
  http://rusvesna.su/news/1406546260

  Nacgwardia robi łapanki i wyprowadza w nieznanym kierunku mężczyzn!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4414

  Zwyczajna śmierć - +18
  http://rusvesna.su/news/1406542725

  Poroszenka odwiedza kolejną powstającą brygadę Nacgwardii i załatwia im nowe, zagraniczne zabawki
  http://politikus.ru/events/25504-blogery-nacgvardiya-ukrainy-obiraet-inostrannyh-zakazchikov.html

  Sensacja czy dezinformacja?
  http://novorus.info/news/analytics/25827-sensaciya-ili-operaciya-specsluzhb-2-game-over.html  NOWOROSJA

  DEZ-informacja???????????
  Aresztowano Striełkowa?
  http://novorus.info/news/policy/25849-ministr-oborony-dnr-igor-strelkov-zahvachen-karatelyami-v-plen-v-shahterske.html


  Raczej INFORMACJA: wypłaty zasiłków w DNR
  http://www.novorosinform.org/news/id/4428
  KIJÓW i okolice

  Prawy Sektor chce uwolnienia jednego z rzeźników Odesytów!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4419

  Po mleku i przetworach mlecznych zakaz dotknał kolejne:
  http://rusvesna.su/news/1406559938
  http://politikus.ru/v-rossii/25513-rospotrebnadzor-zapretil-postavki-ovoschnyh-i-rybnyh-konservov-s-ukrainy.html

  W Zaporożu tropi sie tych co oglądają „ruską TV”
  http://rusvesna.su/news/1406554578

  Koszty wojny. Ukraińcy zapłaca 1,5% od dochodów.
  http://rusvesna.su/economy/1406558401


  Niby lato – ale nie zapomnijmy że zima przyjdzie! Na 100%!
  http://politikus.ru/articles/25505-skoro-zima.html

  Analiza „Rosja za 10 lat”
  http://politikus.ru/v-rossii/25507-plan-dlya-rossii-na-blizhayshie-10-let.html

  Takie podobne sajens fykszyn?
  http://politikus.ru/articles/25510-otdelenie-galichiny-ot-belarusi-hronologiya-faktov-kotorye-vpolne-mogli-by-imet-mesto.html

  O tym jak akcjonariusze mimo wygranej w sądzie kasy nie dostaną
  http://politikus.ru/events/25515-akcionery-yukosa-vyigrali-sud-no-deneg-im-ne-vidat.html

  Każdy już to wie że Kołomojski ma problemy z głową!
  http://ria.ru/world/20140728/1017896340.html

  W Charkowie bank Kołomojskiego chcieli rozwalić?
  http://www.novorosinform.org/news/id/4427
 • @AdNovum 18:34:45
  To nie "eurołachmaniarz" ale porządny pułkownik SBU wydelegowany do Polski!

  Ma taką prace, musi wykonać dzienny plan portalowych wpisów- czyta co piszemy i w oczach ma łzy bo praca mu się kończy, biedakowi!
 • @kapi 18:30:24
  A gdzie polskie litery Jura, Taras, Oleh czy jak ci tam? A i nick lepiej zmienić , może na KAPO, albo coś w tym stylu? A SS to mi sie raczej kojarzy z SS "Galizien" vel "Hałyczyna" i z batalionami "Schutzmannschaft" wielce "zasłużonymi" w "tępieniu" Polaków oraz Żydów. Ach zapomniałbym o wachamach z kacetów którzy w pocie czoła "upychali" ludzi do komór gazowych...

  NIE POZDRAWIAM
 • @hetman koronny 18:56:44
  No to złapali kieszonkowców na gorącym uczynku. Zapewne teraz będą się bronić, że to nie ich ręce gmerały przy przyciskach buka.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 19:20:32
  Miało być oczywiście "wachmanach", tfu...
 • @brusek 18:57:00
  Cytuję:

  "Informacyjne seppuku Ukrainy – w TV pokazali BUKI w rejonie działań – tam gdzie zaprzeczali!"

  Wiesz ja się już od jakiegoś czasu zaczynam na poważnie zastanawiać czy nie dorwali się tam do władzy jacyś psychopaci.

  Pozdrawiam.
 • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Le-Figaro-Rosja-prowadzi-wojne-propagandowa-w-internecie,wid,16784028,wiadomosc.html
  To ja jako "zasłuzony troll" się pytam; panie Putin gdzie te ruble na moim koncie?
  Ps. Moglibyście mi chociaż internet zasponsorować...
 • @AdNovum 19:28:14
  Coś na froncie chyba nie poszło bo w łżemendiach internetowych z głównych stron poznikały poranne komunikaty o zdobyczach i zwycięstwach...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 19:34:28
  Żabojady stracili ostatnią okazję żeby siedzieć cicho.

  Drzewniej za Gdańsk nie chcieli umierać, a teraz za pleców jankesów odważniaków strugają:))))))


  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 19:37:48
  :)))))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:28:14
  ja to od kilku miesięcy powtarzam!!!


  "one" som NIENORMYLNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  To co robią nie ma nic z logiką i czymkolwiek wspólnego!!!!

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24164
 • @mania przepraszania 19:34:28
  Może jakąś wspólną listę płac przedstawimy w Ambasadzie FR?

  :)
 • @brusek 19:49:34
  *5

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:51:51
  Czasem wierzę w nasze państwo!
  Brawo!

  http://polska.newsweek.pl/ukraina-kamizelki-kuloodporne-newsweek-pl,artykuly,344612,1.html
 • YOTUBE
  widzę, że jakimś kretyńskim niewytłumaczalnym sposobem youtube usunał konto anna-news z powodu roszczeń praw autorskich?! banda kretynów pod kolejną banom kretynów zniszczyła poważne archiwum, nie daruję im.
 • Buahahahahahahaha
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Separatysci-ktorzy-zestrzelili-samolot-pochodza-z-Sachalinu-To-ponad-67-tys-km-od-Ukrainy,wid,16783780,wiadomosc.html
 • @hetman koronny 20:36:55
  A na imiona mieli Czuk i Hek;
  http://mojeksiazeczki.blox.pl/resource/CzukIHek001.jpg
 • @mania przepraszania 20:39:46
  To na pweno Ci sami.
  Pozdrawiam.
 • Będą dowody na obecność zagranicznych najemników.
  Podczas walk o wzgórze 198.3 zginęło, jak to teraz ładnie określa się w nowomowie poprawności politycznej, 4 afroamerykańskich najemników. Jak stwierdził Striełkow, ich ciała dalej spoczywają na polu walk, mogą je w każdej chwili sfilmować i sfotografować media.
  http://rusvesna.su/news/1406566641
 • Przygody "tęczowego" Liaszki , tym razem w parlamencie;
  http://www.youtube.com/watch?v=jZdfkDBHksc
  Jak widać nawet najbardziej cierpliwi reaguja na Liaszkę w sposób niekontrolowany...
 • @mania przepraszania 20:39:46
  Tak poznaję ich, to właśnie ci. Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 20:56:06
  гетман с вами в автомобиле бомбы, ущерб от не насрать, запустите товарищ ха ха ха
 • Ukraińcy sami się przyznają.
  Aktywiści z grupy Skrzydła Feniksa:
  Nie ma już wojsk powietrznodesantowych.
  https://twitter.com/wings_phoenix/status/493769680814104576
 • @Leniuch 21:24:12
  Następny żydotryzub się pojawił. Co prawda o was i dostawaniu przez was w dupę zabolała? Takich jak ty żydobanderowcu mój śp. Ojciec oficer 27 WDP AK miał ponad setkę na swym osobistym koncie, a ile utylizowano na Jego rozkaz to nie wiem. Poszedł w chuj na wasze żydobanderowskie kłamliwe portale. Zapamiętaj żydobanderowski wszarzu, lub pomiocie rezuna, że U Krainy nigdy nie było i już nigdy nie będzie. A Lwów, Wołyń będzie niebawem należał znowu do Polski. To wasz koniec!!!
 • Pojawił sie kolejny "patryjota" odważny w gębie po spożyciu.
  Bluzgnął jak pewna śmierdzaca rzecz która wpada do klozetu po zbyt obfitym posiłku.
  ps. Niektórym mało do szczęscia potrzeba, ot kubeł pomyj i zużyty papier toaletowy...
 • @Leniuch 21:37:33
  Jak Hetman, odpowiem ci po staropolsku, języku, który wy banderopiteki z drzewa nie zrozumiecie i nie pojmiecie:
  Psi synu końskim Kusiem między oczy chędożony! Bękarcie francowatej przechodki! Synu kobylej mineciary, gamratki, pohańskim godmiszem na drugi bok wyjebanej! Wychodź na szable! Jeden na jednego!
 • @Leniuch 21:56:24
  Pienisz się ukrainny zbiegu na Dzikie Pola. To dobrze. Produkuj się dalej. Palik ci wystrugamy i osadzimy, by cały majdan miał nowego "heroja".
  I pamiętaj, zużyty papier toaletowy wrzuca się do toalety, a nie do śmieci.
  Ale, co taki leniuch może wiedzieć. Czekamy na kolejne wpisy. "Szo" dalej?
 • @Kula Lis 62 21:36:37
  Szkoda klawiatury na tego leniucha banderowskiego. Czyta Twoje i innych odpowiedzi na swoje pierdy i brandzluje się z uciechy. banerowski pomiot, do takiego najlepiej przemawia 7,62mm.
 • @101hz 20:20:00
  To już drugi raz. Dziady chwytają się każdego sposobu byle ocenzurować prawdę.!
  Teraz trzeba patrzeć na stronie głównej http://anna-news.info/
  Myślę ze najpóźniej do jutra założą nowy kanał
  pozdrawiam
 • @Leniuch 21:53:46
  "Znaffco" historii od siedmiu boleści, zniżę się tylko na chwilę do twojego rynsztoka, a czasami to oni nas pierwsi nie zdradzili podpisując tzw.ugodę perejesławska w 1654 r. zdradzając rzeczypospolitą i oddając sie pod opieke cara moskiewskiego? I co ' "patryjoto" historii własnej ojczyzny nie znasz?
  Co do wydawania pienędzy to się nie ma czym chwalić bo to tylko idiota sie chwali że wydaje pieniądze na dozbrojenie potencjalnego przeciwnika i konkurenta gospodarczego.
  A teraz kończ niedopitą flaszkę i marsz do barłogu...
 • Trybunał czeka.
  Jakby to rzekły banderopiteki: (Ch)wała ukraińskiej artylerii:
  http://www.novorosinform.org/news/id/4448
 • @Leniuch 21:53:46
  Ty żydobanderowski skurwysynu, po takich jak ty moi przodkowie na konia wsiadali, mieliśmy majątek na Wołyniu, wy mogliście u nas tylko świnie pasać, to był szczyt waszej kariery, no i batogiem od czasu do czasu w łeb dostawaliście, jak zaczynaliście się stawiać. Widzę, że za mało waszej żydobanderowskiej swołoczy 27 WDP AK razem z mym Ojcem wybiła, a wybijano was od 15 roku życia wzwyż złapanych z bronią, siekierą, piłą, czy widłami, bo plugastwo się rozpleniło. Będzie okazja was banderowcy utylizować gdy ten czas rozprawy z wami nadejdzie, a nadejdzie. Gdybym cię skurwysyn ie banderowski spotkał w realu to już byś nie żył.
 • @Leniuch 22:11:50
  Ps. I przystopuj z tymi "pedałami i parówami' bo może wpłacasz swoje pieniadze na oddziały niejakiego Ljaszki, co to zaczynał jak niejaki Biedroń...
 • @Leniuch 22:11:50
  Doszedłeś już, czy pies nie zdążył?
 • Amerykańscy specjaliści, jak w Wietnamie.
  Amerykanie szykują wygłodniałą armię 500 tys. banderopiteków do ataku na Rosję.Stary sposób na anulowanie długów- wojna, najlepiej światowa.
  http://www.novorosinform.org/comments/id/77
 • @hetman koronny 22:18:57
  Jednak miałem rację, choć nie do końca, myślałem, że wali banderowca po hełmie a tu okazuje się, że ten leniuch jest zoofil :-D jedyne lekarstwo - 7,62.
 • @hetman koronny 22:23:14
  Wieczór

  KATASTROFA MH17

  Holendrzy o Ukrach – „kłamią!”
  http://politikus.ru/articles/25534-niderlandy-zayavlenie-kieva-chto-boeing-sbit-raketoy-yavlyaetsya-lozhyu.html


  WOJNA

  Tam po północy – przed chwilą ukry zaczęli ciężki ostrzał dzielnicy Jasnowata w Doniecku!!! Są zabici! Komunikat obrony by natychmiast wejść do piwnic!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4456

  Ługańst także znalazł się na celu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4454

  W Ługańsku ukry ostrzelały dom starców – 5 osób nie żyje!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4450

  Striełkow jednak zyje i ma się dobrze! Na wieczornym „bilingu” opisał że…
  Prawie same sukcesy. Pod Marinowką do niewoli wpadło 3 oficerów armii ukrów. Zniszczono 1 czołg, 2 BTRy. Od Stiepanowki odepchnięto przeciwnika.
  Walki toczą się koło Saur-Mogiła. Saur-Mogiła w rękach obrońców. Przeciwnik zajął wzgórze poniżej Dubrowki o wysokości 198,3 m. Dubrowka tez w rękach obrońców. Dubrowka znajduje się ok. 200 m od granicy z Rosją.
  Według Striełkowa sprzętem pancernym kierują „zagraniczniaki”. W czasie tych walk o Saur-Mogiłę zniszczono 4 czołgi i 4 BTRy, wszystkie spłoneły. Wśród zabitych znajdują się ludzie „rasy negroidalnej”.
  „Jeżeli chcieli byście podjechać tam od strony Kujbyszewa, tamtejszy komendant pozwoli wam zrobić zdjęcia zabitych”. Dodał że do tej pory pojawiały się plotki o najemnikach – teraz jest to udowodnione!
  W rejonie Szachtiorska i Toreza w wyniku ciężkich walk zgineło i zostało rannych 30 obrońców, ale wyeliminowaną dużą ilośc żołnierzy przeciwnika oraz 7 jednostek pancernych.
  Walki nadal trwaja o Gorłówkę. Przeciwnik wprowadził do walk „Jednostki 200 i 250” – cokolwiek to jest – i mimo że ukry nie bardzo się tym dobrze posługiwały, uzyskały przewagę. Większa część ataków została odbita…

  http://www.novorosinform.org/news/id/4438
  http://www.novorosinform.org/news/id/4436
  http://rusvesna.su/news/1406573667

  Film ze Striełkowem
  http://www.novorosinform.org/news/id/4430

  Nacjonalistyczni wolontariusze ukraińscy zajmujący się ewakuacją rannych – piszą że brygady 24, 72 i 79 odeszły do nieba…
  http://www.novorosinform.org/news/id/4442

  I coś jest na rzeczy bo ewakuuja rannych do Rosji /120 szt/
  http://www.novorosinform.org/news/id/4441

  Tu są niezłej jakości fotki rzekomych Gradów po „ruskiej stronie”. Jak powiększycie obraz banalnym Carl+kółko myszy to jak przypuszczałem wcześniej widac że to SIANOKOSY czy inne ŻNIWA!!!!
  Czy ci Amerykanie są AŻ TAK GŁUPI????????
  http://www.novorosinform.org/news/id/4431
  http://www.novorosinform.org/news/id/4440

  Batalion Prizrak – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/4451

  Aleksander Żukowski opowiada
  http://www.novorosinform.org/news/id/4455

  Tak wygląda Lisiczańsk po “wyzwoleniu”
  http://www.novorosinform.org/news/id/4448

  O tych co już nie chcą zabijać innych
  http://www.novorosinform.org/news/id/4447

  A tak kończą ci co zabijali – „Dziki Hucuł” – wielki aktywista Majdanu zakończył swój niesławny żywot! Pamięć i Twych wyczynach w czasie rzezi w Odessie pozostanie z nami i rodzinami twoich ofiar morderco!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4446  NOWOROSJA

  O tym jak próbuje się pomagać w wyjeździe z miasta
  http://www.novorosinform.org/news/id/4444

  Ługańsk jest stale ostrzeliwany!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4434

  W DNR bez wody pięć miast
  http://www.novorosinform.org/news/id/4433

  Oddziały Noworosji zasilili ochotnicy z Łotwy! Brawo!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4443

  Oświadczenie Bołotowa
  http://www.novorosinform.org/news/id/4435

  Ługańsk bez kolei!
  http://www.novorosinform.org/news/id/4457

  Gorłówka wczoraj
  http://novorus.info/news/video/25787-gorlovka-27-iyulya-1245-8-ubityh-v-rezultate-obstrela-gradom-mezhdu-atb-i-ostanovkoy-melodiya.htm
  KIJÓW i okolice

  Antywojenne kobiety Ukrainy
  http://politikus.ru/events/25529-ih-tam-prosto-ubyut-zhenschiny-v-kieve-ne-dali-avtobusu-s-soldatami-uehat-v-zonu-voennoy-operacii.html

  Czurkin: „Wejście armii urkrów w miejsce katastrofy będzie naruszeniem rezolucji nr 2166 ONZ”
  http://www.novorosinform.org/news/id/4445

  Dalsze akcje partyzantów
  http://www.novorosinform.org/news/id/4439

  A prokuratura Ukrainy nic nam nowego nie powidziała / że zabójstwo mera było zlecone/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_28/Prokuratura-Ukrainy-zabojstwo-mera-Krzemienczuka-bylo-zlecone-9136/

  Ukraińska bezmyślność – film na dobranoc…
  http://politikus.ru/video/25535-ukrainskaya-mest-bessmyslennaya-i-besposchadnaya.html
 • @wiesiek44 22:07:13
  raczej tak po staropolsku ostry pal z sękami, by miał orgazm podczas naciągania.
 • @Kula Lis 62 22:28:19
  Ależ wy jesteście niehumanitarni!

  Dać się napić dobrze benzyny i na koniec ostatniego papierosa w zęby!
 • @Leniuch 21:37:33
  Tylko tyle masz do powiedzenia pijacki syfilityku
 • @brusek 22:32:21
  Szamba narobił takiego że jutro cały konwój wozów asenizacyjnych bedzie potrzebny...
 • @Leniuch 22:34:14
  Może Ci kolego zaproszenie do Polski wyslać?
  Chyba juz Ci się ziemia troche pod nogami pali tam na tej twojej tzw "ukrainie"...

  Chyba zdajesz sobie powoli sprawę że eksperyment pn. "ukraina" własnie się kończy...

  A za Wasze zbrodnie nie znajdziecie miejsca na tej planecie....
 • @Leniuch 21:56:24
  Po co się wdajecie z gnidą w dyskusję? W szczególności wulgaryzmy są niepotrzebne, po co sie zniżać do tego poziomu? On to robi specjalnie żeby zdyskredytować bloga. Pana Autora proszę zbanować toto i będzie po sprawie.
  No ale przedtem, że tak powiem przy okazji... koleżka z nickiem leniuch skoro po kielichu jak widzę to może w koncu odpowie na pewne nurtujące mnie pytanie. Juz wielokrotnie czosnkowym szczurkom zadawałem to pytanie ale zawsze dziwnie cichną. więc;
  Bierzecie za te komenty bezpośrednio w szeklach czy też w tych coraz mniej wartych zielonych papierkach?
  odpowiesz?
 • @mania przepraszania 22:37:00
  Kurcze, cisza była i spokój a tu jakieś SBU się plącze!

  Hej, Admin - weź się za sprzatanie tego świństwa!!!!

  Pomożemy!
 • @Leniuch 22:11:50
  Twój profil psychologiczny:
  1. dwie klasy szkoły podstawowej zaliczone w ciągu 11 lat
  2. Bezrobotny
  3. Łysy, stary z impotencją
  4.Czasem zaburzenia pedofilskie częsta zoofilia
  5.Brak procesu poznawczego i logicznego myslenia
  6.Wychowany wśród marginesu społecznego
  Brak składni w mowie i piśmie, onanizowanie się wulgaryzmami
 • @xes23 22:39:48
  Doskonałe pytanie, brawo!

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=22999#comment-19452
 • @brusek 22:40:36
  A na dobranoc "Bajka o Wieśku Szambonurku, co to się na Neon24 Leniuch podpisywał" :-))))
  http://www.youtube.com/watch?v=OoFQNUB7cak
 • @mania przepraszania 22:37:00
  Zadaniowany cymbał i tyle, wpaść narobić smrodu i iść gdzie indziej pokazywać usraelsko-ukrainną kulturę. Powinien leniuszek więcej dawać na nazi-gwardię bo ponoć od pierwszego im braknie kasy, nawet na widły.
 • @Leniuch 22:34:14
  Przecież skurwysynie banderowski, ja bym cię osobiście nie bił, gównem rąk się nie brudzi, kazał bym cię obić tak, że już nigdy byś nie był w stanie pisać. Ja mieszkam w Polsce ty skurwysynu synu capa i kozy. Dobrze radzi brusek: wlać benzyny w gardło i dać ci papierosa.
 • -------------- a Bóg patrzy --każdemu wdg. zasług
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=15390
 • @Leniuch 22:46:59
  Spadaj cieciu z tego portalu
 • @ninanonimowa 22:59:06
  Polecam też stary ale też jary tekst...
  Zamienić słowo "Irak" na "Rosja" i czyta się idealnie
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2826/q,O.klamstwach.USA.i.o.TVN
 • @Leniuch 22:46:59
  ano spróbuję.. bo jak mogłem się aż tak pomylić, aż mi głupio normalnie. Przepisz te 3 zdania żeby mnie utwierdzić w tym że się myliłem a obiecuję, stanę się twoim zagorzałym fanem;
  1pocałuj jahwe w pochwe
  2talmud to sraj taśma a wszystko co jest napisane w tej "księdze" to odcisk kału wynikający z podcierania d.py
  3.ben gurion robił laskę wszystkim kolegom przed akcja dlatego im tak dobrze szło

  a już na serio to czekam na bana dla gnidy, mam nadzieję że jutro już nie będziemy musieli oglądać wpisów tego czegoś
 • @xes23 23:34:09
  Cytat wieczoru;"Lechita ?!?
  czyli wroniecka dziwka ?!
  jeszcze tego gówna tu brakowało..."
  Tak to jest jak sie ćpa oraz chleje na raz i w pustym czerepie się blog internetowy pomyli ze stadionem...
 • @mania przepraszania 23:42:45
  Dobra, skończmy z tymi krotochwilami!
  Idę spać i żegnam do jutra Szanowne Towarzystwo, na koniec serwując świeżego linka o tym jak w związku z deficytem gazu władze Ukrainy proponują obywatelom palić i ogrzewać się za przeproszeniem.... gównem...

  http://www.novorosinform.org/news/id/4452
 • Wystarczy
  Admin zrob wreszcie z tym porzadek, chyba ,ze sie dobrze bawisz. Tak nie moze byc aby jeden ociemniely LENIUCH prowokowal i zmuszal innych mniej rozgarnietych do tego typu dyskusji i wyzwisk. Poprzez to dla mnie ten serwis powoli staje sie niewiarygodny. Wxyzwiska, obrazy i inne wulgarne slowa od razu powinny miec bana. Admin albo to cie nie interesuje albo to ci sie podoba, ale nie w obecnej sytuacji oraz tragicznej dla powstancow chwili. Na polskich portalach typu onet lub wp takie zachowanie by nie przeszlo. Pozwalaj wiecej a nikt tego portalu nie bedzie bral powarznie. Nie mozemy dopuscic banderowcow do tego portalu. To wszystko. Jestem Polakiem z Gdanska i pozdrawiam Noworosje i dzielnych powstancow.
 • @Leniuch 23:55:55
  No i widzisz? ani nie przepisałeś ani nie odpowiedziałeś na moje pytanie. No i jak tu z tobą jakiśkolwiek geszeft robić? ojoi ajwaj!! Zawiodłeś mnie bo miałem wielką nadzieje przeczytać że tworzenie takowych wpisów jednak się OPLACA
 • @Leniuch 23:59:37
  Rosja wynajęła "armie trolli", a rząd Polski pijanego i naćpanego kibola :-((((
 • @Leniuch 21:24:12
  Leniuszku- mam do ciebie wielką prośbę, abyś nie używał wobec tu piszących słów potocznie uznanych za obraźliwe.
  Ja rozumiem, że u ciebie w chutorze tak się zwracacie nawzajem do siebie i jest to oczywiste i normalne, ale tu w kraju cywilizowanym jest takie zachowanie nie do przyjęcia.
 • @Leniuch 21:31:39
  Jak widzę łatwiej ci w swoim języku pisać.

  A opowiadał ci dziadek z babką jak to lachów riezali?
 • @AdNovum 06:49:12
  Witam,
  Zanim ADNOVUM wklei sprawozdanie z nowego dnia i podsumuje wczorajsze wydarzenia, dla zaglądających tutaj podsyłam aktualną prasówkę poranną...

  29.07.2014 WTOREK rano

  WOJNA


  Krótko o wczorajszym – info Regnum
  http://www.regnum.ru/news/polit/1830149.html

  Skrót RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140729/1017941482.html

  Skrót Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ukraine/

  Striełkow jeszcze raz zaprzeczył plotkom jakoby wydał rozkaz strzelania do poddających się ukraińskich żołnierzy. Plotki chyba krążą mimo jego wyraźnego rozkazu po „rozwaleniu” wspaniałego oddziału powstańców podstępem – ukry wywiesiły białą flagę a jak nasi podeszli to wpadli w zasadzkę
  http://ria.ru/world/20140729/1017948161.html

  Reportaż z Szachtiorska
  http://rusvesna.su/news/1406591557

  „Nasz”, powstańczy snajper w Szachtiorsku
  http://rusvesna.su/news/1406584759

  Znów walki w Lisiczańsku?
  http://www.novorosinform.org/news/id/4463

  Donieck po ostrzale wczorajszym
  http://www.regnum.ru/news/polit/1830218.html

  Bez słów – ofiary ukrów w Ługańsku +18
  http://www.novorosinform.org/news/id/4460

  Ługańska lista strat
  http://www.novorosinform.org/news/id/4459

  Jeszcze raz zŁugańsk wczoraj
  http://rusvesna.su/news/1406590014

  Z cyklu przestępstwa wojenne. Strzelanie do domów.
  http://politikus.ru/video/25553-snaryad-popal-v-mnogoetazhku-lugansk.html

  Info na temat przestępstw wojennych…
  http://politikus.ru/events/25549-vseh-ukrainskih-koldunov-vudu-zhdut-tyuremnye-nary.html

  Najlepiej gdyby wysłać przestępców do takich wspaniałych amerykańskich więzień!
  http://politikus.ru/events/25547-fotografii-chastnoy-tyurmy-v-ssha.html

  Cmentarzysko czołgów
  http://rusvesna.su/news/1406588465

  Dziś rano znów lecą ukraińskie podarki do Rosji
  http://ria.ru/incidents/20140729/1017950525.html  KIJÓW i okolice

  Charków za Rosję i Putina!!!!!!!!!
  http://politikus.ru/video/25550-harkov-za-rossiyu-i-putina.html

  Czy w ONZ przygotowuje się „papiery” by wprowadzić zagraniczne wojska na Ukrainę?
  http://politikus.ru/events/25554-oon-na-vostoke-ukrainy-carit-totalnyy-bespredel.html

  USA chce pomóc Ukrainie w odbudowie zniszczonego „Jugo-wastoka” oszałamiającą sumą 7 mln USD
  http://politikus.ru/events/25563-ssha-predostavyat-ukraine-7-mln-na-vosstanovlenie-vostoka-strany.html

  Podobno jeszcze brakuje doradców z USA?
  http://novorus.info/news/analytics/25875-kievu-ne-hvataet-amerikanskih-sovetnikov.html

  U nas wszystko „wina Tuska” a dalej na wschód to „wina Putina”
  http://politikus.ru/articles/25552-vo-vsem-vinovat-putin.html

  Na Zachodzie zmiany! Merkel zmiania front i staje po stronie frakcji „sankcjonistów”. To zmiania całkowicie rozkład na szachownicy!
  http://politikus.ru/articles/25539-peremeny-na-zapadnom-fronte.html

  Samolot zestrzelony! Co następne? Elektrownia atomowa czy rurociąg z amoniakiem? Ukry przez dwa dni walili w Zakład z amoniakiem a teraz ich minister obrony apeluje do powstańców by nie dopuścili do rozszczelnienia instalacji i zapobiegli KONTYNENTALNEJ KATASTROFIE!!! Niech mi ktos powie że oni są NORMALNI?
  http://politikus.ru/articles/25551-boing-sbit-chto-dalshe-atomnaya-stanciya-ili-ammiako-provod.html

  Dla czytających „bukwy” ciekawe, pod rozwagę, czyli „Życie to dziwna sztuka”
  http://politikus.ru/articles/25567-zhizn-strannaya-shtuka.html

  Ukrainie mieknie rura? GAZOWA!
  http://politikus.ru/events/25565-naftogaz-poprosil-gazprom-izmenit-usloviya-tranzitnogo-dogovora.html

  Jeszcze jedno o ukraińskich rurach do gazu. Chcieli je sprzedać ale nikt nie chce kupic za tyle co chcą?
  http://politikus.ru/events/25560-gazotransportnaya-sistema-ukrainy-desheveet-iz-za-yuzhnogo-potoka.html

  „Ukraińskie mięso” dla euro oligarchów
  http://politikus.ru/articles/25546-ukrainskoe-myaso-dlya-evrooligarhov.html

  A ci jednak nie pojada wojować do Donbasu! Najwyżej pojadą na Lazurowe Wybrzeże!
  http://politikus.ru/articles/25548-cel-voyny-na-donbasse-osvobodit-ukrainu-ot-ee-naseleniya-no-batalon-mazhor-voevat-ne-budet.html

  Skandal w batalionie „Połtawa”!!! KORUPCJA!!!!
  http://rusvesna.su/news/1406583526

  Rumuńska Transylwania: Węgrzy chcą niepodległości?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1830318.html

  USA chcą Ukrainy bez Donbasu?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1830270.html
 • @brusek poniżej brednie ze znakiem zapytania, niezaleznej od prawdy i rozumu
  Igor Striełkow mordował także Rosjan i Bośniaków? Nowe informacje o dowódcy terrorystów!!! http://niezalezna.pl/57773-igor-strielkow-mordowal-takze-rosjan-i-bosniakow-nowe-informacje-o-dowodcy-terrorystow no i prymitywne komentarze, każdy kto ma inne zdanie wyzywany od ruskich agentów. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 09:46:18
  No i bardzo dobrze, że się obnażają. Wreszcie będzie sytuacja kto jest kim w Polsce i komu służy.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej