Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 3.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"My nie wiemy, z kim walczymy. Z Rosją? Z separatystami czy z naszym dowództwem, które nas sprzedaje?"- takie słowa wypowiedział jeden z żołnierzy ukraińskiej 72 brygady zmechanizowanej na antenie ukraińskiej telewizji.

W ostrych słowach krytyki wobec dowództwa ukraińskiej armii ujawnił również, że w strefie prowadzonej tzw. "operacji antyterrorystycznej" brakuje broni zaś sami żołnierze są zdezorientowani nie wiedząc co robić z braku elementarnej wiedzy w zakresie działań wojskowych w warunkach toczącej się wojny.

Tak więc po trzech miesiącach akcji pacyfikacyjnej na wschodniej Ukrainie okazuje się, że ukraińscy żołnierze nie byli przygotowani do regularnej walki ze zorganizowanymi siłami oporu. Jak więc widać wyobrażali oni sobie, że ta operacja będzie polegała wyłącznie na demontracji siły, którą przytłoczona i sterroryzowana zostanie ludność zbuntowanych prowincji.

Ta postawa, jakże charakterystyczna dla ukraińsko-języcznej części ludności Ukrainy, dowodzi jej oderwania się od rzeczywistości i braku możliwości realnego osądu wytworzonej po majdańskiej rewolucji sytuacji wewnątrz kraju.

Dopiero to co zobaczyli i przeżyli w zbuntowanym Donbasie spowodowało szerokie otwarcie się ich oczu na rzeczywistość. Ale obecnie gdy wykopano, pomiędzy narodami żyjącymi dotychczas razem i w miarę bezkonfliktowo na Ukrainie, głębokie rowy oddzielajace je trwale od siebie, na refleksję już jest za późno, bo tego co się tam stało: tych krzywd, niewinnych ofiar, zniszczonych miast i setek tysięcy ludzi zmuszonych do opuszczenia swych domów już się nie odwróci.

Bez względu na to jak dalej potoczą się losy tego brutalnego konfliktu wewnętrznego już dziś można powiedzieć, że Ukraina przegrała. Przegrała swoje pięć minut jakie dostała w darze od historii i to już się tam nigdy nie wróci. Można powiedzieć więc, że dziejowa sprawiedliwość już dziś zatriumfowała, bo ona nigdy się nie myli i nigdy nie popełnia błędów.

Co dalej będzie z Ukrainą?

Czas pokaże, ale nie będzie tak jak sobie to zaplanowali wcześniej amerykańscy globaliści. I oby tylko ten wewnętrzny konflikt polegający na kształtowaniu się w boju nowego bytu państwowego nie rozlał się poza jego granice, bo wtedy przerodzi się on w konflikt międzynarodowy a nawet i światowy.

Przechodząc do realcji z dnia wczorajszego ukraińskiej wojny domowej chciałbym zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczną i pojawiającą się już wcześniej sytuację polegającą na tym, że zniknęły z naszych łżedo mediów informacje o przebiegu działań wojennych na Ukrainie. Zawsze taka cisza informacyjna zapadała w sytuacji gdy ukraińskie oddziały pacyfikacyjne ostro dostają łupnia. I dokładnie tak samo jest tym razem.

W Ługańsku będącego pod ciągłym ostrzałem atryleryjskim i rakietowym żołnierze sił powietrzno-desanatowych obchodzili swoje święto "Wojsk Desantowych":

A jak wyglądał wczorajszy dzień w Ługańsku realcjonuje ten materiał filmowy:

W Doniecku było podobnie z tym, że ostrzał artyleryjski był bardziej intensywny, gdzie ogień koncentrował się na południowo-zachodnich dzielnicach szczególnie zaś na dzielnicy Pietrowskiej, gdzie zginęło 6 osób, w tym jedno dziecko:

(ten film nie chce się wkleić, więc podaję do niego link)

rutube.ru/video/2dc82ee2ac3df263e0107ad6670d7b71/

Oczywiście ostrzał artyleryjski i rakietowy trwał we wszystkich miastach będących w zasięgu ognia ukraińskie artylerii i rakiet, przynosząc podobne straty.

Na południowy-zachód na przedmieściach Doniecka trwały intensywne walki z nacierającymi tam dużymi siłami wojskami ukraińskimi, które koncentrowały się w okolicach dzielnic Krasnogorowki i Marinki, z których- po początkowym ich zajęciu przez ukraińskie wojska- zostały one wypchnięte przechodząc pod kontrolę sił samoobrony. Straty ukraińskie to: 2 czołgi i 2 opancerzone wozy bojowe. Po stronie powstańców: 2 osoby zabite i 15 rannych.

W południe na drodze łączącej miejscowość Orłow z Iwanówką siły samoobrony zorganizowały zasadzkę na konwój 25 czołgów i opancerzonych wozów bojowych ukraińskich wojsk. W wyniku walki zdobyto ciężarówkę Ził z przwożonymi przez nią granatnikami RPG-18 i amunicją. W odwecie ukraińska artyleria rozlokowana na wzgórzu Ostraja Mogiła rozpoczęły ostrzał miejsca zasadzki. W wyniku walki zniszczono 3 czołgi i 3 opancerzone wozy bojowe oraz 11 Kamazów. Po stronie powstańców zginęła jedna osoba i pięć zostało rannych.

Trwają walki w rejonie masta Pierwomajsk, który jak na razie skutecznie stawia opór mimo zaciętych ataków wojsk ukraińskich i ostrzału artyleryjskiego. Na filmie atakujący miasto ukraiński batalion gwardii narodowej "Donbas":

Nadal toczą się ciężkie walki w rejonie miast Szachtarsk-Torez, w trakcie których zniszczono jeden lekki czołg, dwie mobilne wyrzutnie rakiet "Nona" oraz kilka sztuk innego sprzętu wojskowego. W tej bitwie zostało rannych kilku powstańców. Okrążone tam ukraińskie wojska są sukcesywnie spychane na północ od Szachterska.

W Charczijsku ukraińska artyleria ostrzelała żołnierzy samoobrony na tamtejszym punkcie kontrolnym.

Toczą się ostre walki na południe od wzgórza Saur-Mogiła, Śnieżnego i w okolicach Maryniwki gdzie siły samoobrony prowadzą bardzo intensywny ostrzał artyleryjski powodując duże straty po stronie ukraińskich wojsk.

Korzystają z okazji obchodów święta "Dnia Desantowca" w Doniecku trzech członków milicji ludowej zawarło związki małżeńskie:

Jak widać mimo toczącej się wojny życie nie znosi pustki i toczy się dalej.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu zniszczony ukraiński sprzęt wojskowy w okolicach wzgórza Saur-Mogiła.

*     *     *
Ps.

A oto kolejny produkt propagandowy naszych gadzinówek:

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-sukcesy-sil-rzadowych-separatysci-prosza-rosje-o-pom,nId,1479329#commentReplyForm-main

Nie wiem czy z tego śmiać się czy płakać?

Może w takim razie załączę film z Szachtarska:

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   rutube.ru/video/2dc82ee2ac3df263e0107ad6670d7b71/,

5.  www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

11.www.youtube.com/watch,

12. www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Ukraincy odstępują od Szachtarska i Toreza
  Praktycznie zniszczona została 25 Brygada Aeromobilna . Zaobserwowano obecność na polu bitwy starych czołgów z polskich magazynów. Sądzę że są to wycofane u nas T64
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=2&id=4830
 • Dezercje
  Kolejna grupa żołnierzy ukraińskich przeszła na rosyjską stronę granicy
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=2&id=4831
 • Walki na przedmieściach Doniecka
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=2&id=4834
 • Szykuje się większa kapitulacja "sił kijowskich" pod Ługańskiem?
  http://lifenews.ru/news/137780
  Podobno trwają negocjacje na jakich warunkach ma do niej dojść. Powód jak zwykle ten sam nie ma żywności, lekarstw i paliwa...
 • @TomS 11:27:39
  Możliwe że jest to grupka z tego zgrupowania które chce kapitulować pod Ługańskiem. Dowódcy chcą się poddać dopóki czymś jeszcze dowodzą...
 • @mania przepraszania 11:37:22
  Misie z 72 brygady zdali sobie sprawę , że za chwilę będą jedli korzonki wygrzebane przy ryciu okopów. Jak powstańcy jeszcze chwilę poczekają to zmiękną i nie będą się targować przy poddaniu.
 • No to stuacja Ukraincow jes nie do pozazdroszczenia. Ciekawe, czy Patroszenko zdazyl opracowac "plan C"
  czyli zgromadzenie resztki ukrainskkiego budzetu na zagranicznym koncie i opracownie sposobu ewakuacji siebie i rodziny z Ukrainy, kiedy zrobi sie goraco. Jesli tak, to w trakcie ucieczki zycze Panu Prezydentowi spod znaku trizuba polamania nog.
 • @mania przepraszania 11:45:49
  Tak . To całkiem prawdopodobne.
 • @TomS 11:23:43
  Sądzę że są to wycofane u nas T64. No raczej nie. http://www.defence24.pl/news_ukraina-zmodernizowane-t-64-i-t-72-nowy-sprzet-gwardii-narodowej# Raczej do modernizacji z takich miejsc zabierane. Pozdr. http://technowinki.onet.pl/fotografia-i-wideo/cmentarzysko-sowieckich-czolgow-w-charkowie/jcsx0
 • kolejne bzdury w mediach
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraincy-coraz-blizej-doniecka/pflw4 i dlaczego piszą takie bzdety??Z tego co tu czytam rzeczywistość dla Ukraińców jest zupełnie inna...
 • @TomS 11:54:05
  Kijów w trybie pilnym ściąga pilotów z Afganistanu, WSZYSTKICH TRZECH;
  http://rusvesna.su/news/1407057579
 • @koza76 11:58:43
  Jakie te lze media sa sprytne. Wczoraj przypadkiem slyszalem wiadomosci RMF FM. Bylo o ostrzelaniu ekspertow na miejscu katastrofy i padlo takie zdanie: Prawdopodobnie zostali ostrzelani przez separatystow. Zaauwazcie, ze slowo prawdopodobnie zostalo powiazane z separatystami, a nie z Ukrami. Chodzi o to, zeby zasugerowac odbiorcom, kto strzelal, nawet jesli nie ma dowodow (a raczej sa tylko przemilczane).
 • Pogromcy mitów
  Analiza zdjęć satelitarnych przedstawionych przez SBU Ukrainy ws katastrofy Boeinga. Oscar za efekty specjalne :)))
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_03/Rezultaty-analizy-zdjec-satelitarnych-opublikowanych-przez-RBU-3594/
  Wniosek z tego obszernego opracowania:
  Właścicielem podanych do wiadomości publicznej fotomateriałów jednoznacznie nie jest Ukraina.
 • Liaszko! Liaszko!
  "Bojewoj pidaras" Oleg Liaszko wezwał do wprowadzenia na terenie operacji (anty)terrorystycznej kary śmierci przez powieszenie. Ponadto po zakończeniu czystek, należy kontynuować wojnę z sąsiednimi państwami, by rozszerzyć granice «Великой Киевской Империи».
  Wiec miał miejsce wczoraj w mieście Chyrowe w obwodzie lwowskim.
  "Będziemy kontynuować wojnę za świętą sprawę, za stworzenie Wielkiego Kijowskiego Imperium, walczyć z okupantami naszych historycznych ziem na zachodzie (wiadomo kto). Wyzwolimy Polesie, Kubań i Krym".
  Oberwie się też pewnie Mołdawii i Rumunii.
  W wyborach do parlamentu Liaszko liczy na poparcie rzędu 20%, chyba, że elektorat gryzie już piach w Noworosji.
  http://rusvesna.su/news/1407058971
 • Rekord
  Coraz wiecej nas tu na foru, ktore sie ozywia z dnia na dzien. Od paru dob liczba postow przekracza sto. :) Pozdrawiam wszystkich nie dajacych sie otumanic polskim "obiektywnym" mediom.
 • Kamyczek do ogródka probanderowskiej Interii
  Mimo, iż łżemedia mocno cenzurują treści wpisów, to widać, że nie panują nad tym. Duża grupa dyskutantów wykazuje świadomość, co prawda jeszcze większa jawnie popisuje sie banderowskimi poglądami, rusofobią lub po prostu głupotą. Przyznaję, lubię drażnić te wściekłe psy.
  Wczoraj udało się wkleić i ufiksować wysoko link do filmu ze zbrodnią czerwo-czarnych faszystów. Myślę, że paru przynajmniej zombiaków otrzeźwiało po obejrzeniu.

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-sytuacja-w-lugansku-jest-krytyczna,nId,1479139#pst78044450

  Zachęcam do wypadów na teren wroga.
 • Kolejny kurs ekonomii po ukraińsku
  Przedstawiciel komitetu gospodarczego Ukrainy, Andriej Nowak (Andrzej Nowak, swojsko brzmi) polecił premierowi Jaceniukowi finansowanie armii poprzez ukrytą (tajną kurna) emisję pieniądza. Z budżetu możemy przeznaczyć 2 mld hrywien na wojsko, ale poprzez dodatkowy dodruk nawet i 20 mld hrywien.
  Według Nowaka, Rosja sponsoruje tak swoje działania wywiadowcze i specsłużby. Tam co 5 rubel nielegalny, dlatego tak uzbrojona u nich armia.
  Odnosząc się do wcześniejszej rezygnacji Jaceniuka, Nowak stwierdził, że była to dezercja.
  http://politikus.ru/events/25940-yacenyuku-posovetovali-finansirovat-armiyu-za-schet-sekretnoy-emissii.html
 • moim zdaniem
  Czytam te wasze komentarze i sprawozdania które, odnoszę wrażenie, oderwane są od rzeczywistości. Nie ważne są małe lokalne zwycięskie epizody. Prawda jest taka że separatyści przegrywają i to z kretesem.
  Co więcej, kiedyś napisałem iż Rosja z powodu ekspansji zachodu w głąb jej oryginalnych wpływów nie ma wyjścia jak tylko błyskawicznie, bez względu na liczne ofiary, przy użyciu siły zając cala Ukrainę. Nikt silniejszych nie rozlicza. Nie zrobili tego wiec postawili swój kraj w sytuacji prawie że beznadziejnej. Nikt jeszcze propagandowo na dłuższą metę z zachodem nie wygrał a Rosja teraz sromotnie przegrywa. Za kilka lat będziemy światkami rozkładania Rosji od środka aż do jej upadku. Nie wiem czy na dzień dzisiejszy na użycie siły nie jest za późno gdyż stracili element zaskoczenia. Banksterzy i "biznesmeni" zacierają już ręce na myśl zdobycia syberyjskich surowców. Chcąc utrzymać się na wodzie czasami trzeba uderzyć w stół tak silnie aby go przełamać a nie wywoływać tylko brzęczenie nożyc. Marnie to dla Rosji wygląda a my Polacy od właśnie tej sytuacji całkowicie jesteśmy uzależnieni. Bez "zagrożenia" ze strony Rosji dla zachodu Polska jest zbędną przeszkodą.
  Światełkiem w tunelu dla Rosjan jest fakt iż przy próbie odizolowania ich od świata mogą całkowicie zmienić się na kraj samowystarczalny co było by ciosem we wszystkie zamiary zachodu. Sami bez żadnych przeszkód mogą sadzić te "nieszczęsne" jabłonie i być samowystarczalnymi w każdej dziedzinie życia. Uzależnione będzie to od postawy centralnego rządu względem rodzimych oligarchów. Czy będą umieli się im przeciwstawić.... czas pokaże.?
 • Siły Samoobrony Doniecka przeszły do kontrnatarcia.
  Wróg wyrzucony z Krasnogorowki i Marinki.
  Trwa likwidacja okrążonych ukraińskich sił pod Szachtiorskiem.
  Resztki sił próbują wydostać się z południowego kotła. Wcześniej rozbito tam wroga w pobliżu Marinowki.
  Pod kontrolą sił ATO pozostaje ważny węzeł komunikacyjny Debalcewo, co stanowi zagrożenie dla Doniecka.
  Na północnym froncie, Pierwomajsk broni się nadal.
  http://rusvesna.su/news/1407061648

  Nowa mapa od Kota Ivanova
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/8890/8890_original.jpg
 • @hetman koronny 12:53:48
  Najważniejsze, że wyczerpują się ukraińskie siły, a oni obecnie w akcie desperacji rzucili wszystkie swoje rezerwy.

  Jak tak dalej pójdzie to niedługo nie będą mieli czym bronić swoich granic.

  Dzięki za mapę.

  Pozdrawiam.
 • @Stara Baba 12:51:51
  "Pażywiom uwidzim" jak mawiają najstarsi pasażerowie na linii "Moskwa -Pietuszki"...

  Pozdrawiam
 • @hetman koronny 12:40:19
  Cokolwiek by nie powiedzieć o Rosji to jednak nawet Zachód przyznaje że rezerw wystarcza im jeszcze na co najmniej 2 lata i to przy ciągłym zaostrzaniu sankcji, a co ma w zanadrzu UPAina? Chyba nawet papier do drukowania bedą musieli sprowadzać...
  Ps. Niech drukują ile wlezie, im szybciej ich pożre hiperinflacja tym lepiej. Ot banderopitekowska "ekonomika"...
 • Kolejne kroki Moskwy
  Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow poinformował, że Traktat o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie, w zaistniałej obecnie sytuacji jest NIEAKTUALNY. Według ministra, jest on obecnie źródłem nacisku na Rosję i narzędziem geopolitycznej gry USA.
  http://politikus.ru/events/25992-rossiya-zayavila-o-neaktualnosti-dogovora-ob-obychnyh-vooruzhennyh-silah-v-evrope.html
  Więcej o traktacie:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_o_konwencjonalnych_si%C5%82ach_zbrojnych_w_Europie
 • @koza76 11:58:43
  To się nazywa propagandowe robienie ludziom wody z mózgu
 • @hetman koronny 12:30:23
  To co już nie chce im się podrzynać gardeł?
 • @TomS 13:16:55
  Wieszanie jest bardziej "humanitarne". Przecież tak dokonywano egzekucji na faszystach po zakończeniu II wojny światowej.
 • @hetman koronny 12:30:23
  Ten teczowy gnojek jest tylko użyteczną marionetką. Gardzą nim wszyscy, a najbardziej ci którym sie wysługuje.
  Już kiedyś pisałem że jak nadejdzie odpowiedni moment ktoś z polecenia Poroszenki, Kołomojskiego, czy też Tiahnyboka podziurawi tego pajaca jak rzeszoto...
 • @hetman koronny 12:53:48
  Ps.

  W onecie znalazła się taka oto informacja:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraincy-coraz-blizej-doniecka/pflw4

  Według niej- bez podania oczywiście żadnych szczegółów poza ogólnie już znanymi faktami, że Donieck jest otoczony ze wszystkich stron.

  Proszę popatrzeć na mapę dokumentującą ostatni okres walk i dokonać analizy problemu pod kątem tego zalinowanego tekstu z onetu.

  Czyż nie są to wierutne kłamstwa?

  Jak media mogą w ten sposób kłamać wypaczając prawdę o rzeczywistości?

  I po co one to robią i co chcą udowodnić?

  A przecież wiadome jest, że wojen nie wygrywa się na papierze i na kłamstwie.

  Pozdrawiam.
 • Razwiedzcziki z Kirowogradzkiej Brygady, złapani.
  http://youtu.be/X_TggGvK8Cg
 • @hetman koronny 13:19:37
  Fakt, to niewątpliwy 'postęp' w porównaniu z tym co wyczyniali ich dziadkowie...
 • @Stara Baba 12:51:51
  Na jakiej podstawie twierdzisz, że powstańcy "przegrywają z kretesem"?
  Śledzę ten konflikt bardzo uważnie od samego początku i jestem dokładnie przeciwnego zdania. Parę razy to zresztą tutaj wyjaśniałem dlaczego tak uważam . Nie zgodzę się również , że strategia przyjęta przez Rosję (wspierania powstańców , a nie angażowania się samemu) jest błędna. Dzięki takiemu rozwiązaniu wytrącają z ręki broń "jastrzębiom" amerykańskim, którzy aż się palą do ogłoszenia antyrosyjskiej krucjaty , z drugiej zaś strony doprowadzają do wybuchu rewolucji w samej Ukrainie , która zmiecie obecny układ sił i w efekcie doprowadzi "skruszonych" Ukraińców z powrotem w ich objęcia.
  Radzę przeanalizować historię walk w Donbasie . Zwłaszcza ostatniej ofensywy ukrowskiej na Szachtarsk , Torez i Debalcewo , mającej w zamyśle okrążyć Donieck, otworzyć południowy kocioł a następnie okrążyć Ługańsk. Skończyło się gigantycznymi stratami i wycofaniem tych resztek , którym się udało na pozycje wyjściowe. Kluczem do zrozumienia tego co się dzieje są straty po stronie Ukraińskiej.
  Pozdrawiam
 • @TomS 13:37:07
  Za dużo przywiązujecie uwagi do strat wojsk rządowych. Cala Ukraina
  i jej ludność w tym bałaganie najmniej znaczy i nic nie ma do powiedzenia. Narzędzie do zdobycia celu i nic więcej. Stępi się to się to wyrzuci. Tam nie idzie o Ukrainę samą w sobie lecz o przyczółek do ekspansji na Rosję. Tuż po Majdanie Rosja powinna podjąć radykalne działania. Silni dyktują warunki. To nie bierki w przedszkolu. Nie podjęła rękawicy wiec jest 1:0
  dla "lichwy".
  "Jastrzębie" mają się dobrze i dostały potrzebny czas aby obrosnąć w piórka.
 • @AdNovum 13:24:16
  Większość serwisów "informacyjnych" po prostu przepisuje gotową PAP-kę, którą serwuje kucharz z centrum "informacyjnego" operacji "antyterrorystycznej".
  To tak, jakby kroniki wehrmachtu z 1944 i 1945 roku były źródłem informacji o sytuacji na froncie wschodnim.
 • @Stara Baba 13:50:49
  Ale to bardzo dobrze że ludzie moga tu przeczytać i obejrzeć o wojnie z perspektywy drugiej strony. Niech wiedza że tam trwa prawdziwa wojna, czy raczej pacyfikacja, a nie żadna "operacja antyterrorystczna". Że to nie tylko "banda ruskich żuli" pod wodzą Girkina vel Striełkowa walczy, ale także miejscowi, co przyznał nawet Kacewicz z 'Newsweeka" pisząc że pomimo opanowania szeregu miast walczą tam oddziały partyzanckie złożone z miejscowych. Niech ludzie widzą że te "wyzwoleńcze freikorpsy" mordują i rabują bez opamiętania, a ta cała "armia ukraińska" to zbieranina na usługach miejscowych oligarchów. Czy o tym można dowiedzieć się z łżemendiów "głównego ścieku"?
  Ps. Brakuje czegoś, proszę to dodać....
 • @hetman koronny 14:07:18
  Albo polskie z września 1939 roku.
 • na fejsbuku
  https://www.facebook.com/pages/Protest-przeciw-wspieraniu-przez-w%C5%82adze-Polski-ukrai%C5%84skiego-nacjonalizmu/1451403548422064?sk=timeline
 • @mania przepraszania 14:14:20
  Oczywiście że ludzie powinni wiedzieć co jest tam grane, a prawda jest taka że "biznesmeni" po trupach zwykłych i dobrych ludzi osiągają swój cel
  i profit. Co do perspektywy drugiej strony..., nie sądzę aby ludzie tu piszący byli drugą stroną. Są zwykłymi "kibicami" wydarzeń. To obliguje patrzeć na świat i wydarzenia realnie i bez emocji. Jak na razie z zapisów można tu wywnioskować że separatyści są na pozycji wygranej co jest nieprawdą. Przegrywają wojskowo, medialnie i politycznie a to jest wina reakcji Rosji.
 • jankesi na rosyjskim niebie
  bez komentarza...
  http://wyborcza.pl/1,75477,16421447,Amerykanski_samolot_uciekal_przed_rosyjskim_mysliwcami_.html?v=1&pId=29075852&send-a=1#opinion29075852
 • @Stara Baba 13:50:49
  Dalej nie rozumiem twojego toku rozumowania. Co to znaczy , że Rosja "nie podjęła rękawicy"? Rosja po prostu "zmieniła karty " i nie gra tymi znaczonymi, które podsuwali Amerykanie. Posunięcia Putina z Krymem a potem referendum i ogłoszenie secesji Donbasu spowodowało, że Amerykanie zaczęli się gubić w swoich działaniach . Nic nie poszło zgodnie z ich planami i to Rosja jest teraz na lepszej pozycji. Żeby uratować sytuację na Ukrainie Amerykanie musieliby wpompować tam dziesiątki miliardów dolarów i to zaczynając od zaraz. Na takie działanie nie mają jednak ochoty. To miała być "dojna krowa" a nie skarbonka bez dna. Oczywiście gra idzie dalej , ale to Rosjanie trzymają atuty. Jednym ruchem - wprowadzając ograniczenia lub zakaz importu z Ukrainy przewracają praktycznie cały jej przemysł produkujący do tej pory niemal wyłącznie na ich rynek. Dziesiątkom zakładów na Ukrainie grozi zamknięcie z braku zamówień . Przedłużająca się , bezowocna wojna w Donbasie to kolejny kamień u szyi z uwagi na ogromne koszty i straty w ludziach powodujące niezadowolenie społeczne a wreszcie zima i brak surowców energetycznych (ani węgla ani gazu). Głód, zimno i zmęczenie wojną czy Rosja nie była już w takiej samej sytuacji? Oni dobrze wiedzą czym się takie rzeczy kończą i wykorzystają je do własnych celów. Ukraińcy sami przyjdą na Kreml z koszami pełnymi łbów różnych Jaceniuków, Turczynowów czy Pornoszenków błagać o przebaczenie.
  Oj chyba mnie poniosło w tych porównaniach :).
  "
 • @Gregoson 14:43:09
  Po tygodniu dopiero zidentyfikowali przed czym uciekał? Wieści o amerykańskiej technologii są chyba grubo przesadzone lub "GównoWarta" stoczyła się już do poziomu "Fucktu"...
 • Co przeszło przez wupe.peel
  Grupa ukraińskich żołnierzy poprosiła Rosję o tymczasowe schronienie. Informację taką przekazała telewizja Rossija24, powołując się na źródła w służba granicznych obwodu rostowskiego. Według stacji - to kolejny przypadek, w ciągu ostatnich dni, gdy ukraińscy żołnierze uciekają przed bojówkami separatystów na stronę rosyjską.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosjanie-otworzyli-granice-dla-ukrainskich-zolnierzy,wid,16795136,wiadomosc.html?ticaid=11332f
 • BYDŁO Z BATALIONU donbaSS.
  http://youtu.be/UZeVT0VgMWE
 • @hetman koronny 15:02:56
  Toż to "nius" który był tutaj 3,5 godz. temu! Znaczy się jesteśmy obserwowani nie tylko przez ABWherę i pokrewne służby...
 • @hetman koronny 15:07:02
  Kolejny rodowity "Ukrainiec", tym razem z Gruzji (plakietka na mundurze). Niech zmienią nazwę z "Donbas", na "Imertia", albo "Kartlia"...
 • @TomS 11:23:43
  Chciałbym zauważyć, że Ludowe Wojsko Polskie, nie było w posiadaniu czołgów z rodziny T-64 (65). Na stanie posiadało czołgi typu T-34-85, T-55 (56), T-72 E. Czołgi z rodziny T-64 (65) nie były eksportowane po za ZSRR, gdyż był to podstawowy czołg bojowy Armii Czerwonej.
  Armia Rosyjska nie ma na stanie czołgów T-80, gdyż po upadku ZSRR przejęła ich małą ilość ilość, którą potajemnie przekazała Ukrainie, by ta mogła zrealizować kontrakt na czołgi do Pakistanu. Fabryka czołgów T-80 znajduje się na Ukrainie.
  Armia Ukraińska, przejęła po pierwszo- i drugorzutowych jednostek Armii Czerwonej mnóstwu sprzętu bojowego. Tego co nie sprzedano i rozkradziono, teraz rzuca do walk na wschodzie.
 • Ciekawy artykuł;
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3177
 • @mania przepraszania 14:59:06
  Niby dopiero teraz ujawnili. Dobrze, że ich Szwedzi nie zestrzelili bo nie wydali zgody na to by weszli w ich przestrzeń powietrzną. A swoją drogą yankee mieli pełne gacie jak do nich rosyjskie samoloty wystartowały. :D
 • @mania przepraszania 15:12:44
  Pytałeś się wczoraj o helikoptery. Znalazłem video z wczoraj. Zostały im transportowe.
  http://youtu.be/625DT7olaEI?list=UUlpWoETTTUTTHMV4DrfElRA
 • zaczyna się bunt na Zakarpaciu
  http://3rm.info/49644-v-zakarpate-nachalos-narodnoe-vosstanie-protiv-rezhima-poroshenko.html
  Faszyści w Kijowie trzęsą gaciami bo na dwa fronty nie powalczą
 • @mania przepraszania 15:12:44
  W okolice każdego konfliktu zbrojnego zjeżdżają się psy wojny. Psychopatów znajdziesz w każdej nacji.
 • Zestrzelona "suszka".
  Nad Stachanowem operowała para Su-25. Jeden dostał.
  Szkoda uprawy pomidorów.
  http://youtu.be/6-Z4qZz7L0E
 • @hetman koronny 15:22:09
  Suszka w tomatnom sosie.
  Pyszne. Poproszę o więcej.
 • @hetman koronny 15:22:09
  A gruszek to pewnie nie szkoda?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:30:05
  Gruszki już upieczone :)))
 • @hetman koronny 15:18:14
  Dzięki. Jak widać niewiele im tego zostało, a i chetnych do obsługi brak skoro ściągają w trybie pilnym trzech 'specjalistów" z Afganistanu...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 15:15:37
  Tekst ciekawy, zgoda. Ale osoba pana Michalkiewicza związanego z Radiem Maryja już nie. Nie mam po drodze z osobami, które polskiego Orła widzą jedynie w połączeniu z katolickim krzyżem. Nie zgadzam się na to.
 • @Gregoson 15:46:14
  Ale z opinia zapoznać sie zawsze warto. Widać że krąg "ruskiej agentury" poszerza sie w najróżniejszych kierunkach :-))))
 • @hetman koronny 15:22:09
  "I jeszcze jeden, i jeszcze raz!"...
  A "obsługi" nie złapali?
  Ps. Czyżby juz go miejscowi zabrali na "poczęstunek'...
 • @mania przepraszania 14:59:06
  Portal gazeta.pl od dawna leży koło SuperExpresu i Faktu. Przestałem się już denerwować dyrdymałami wypisywanymi przez ,,redaktorów" tego portalu. I to nie tylko w sferze polityki ale także jeżeli chodzi o biznes i nowe technologie. A jakie posty na forum trolle sadzą... Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Publikuję tam czasem pod tym samym nickiem (na onecie też) jak tutaj. Uważam żeby bana nie dostać bo jedną sprawę w sądzie już miałem za uwagi dotyczące narodu niemieckiego. Pochwalę się, że wygrałem. ;)
 • @mania przepraszania 15:57:28
  Któregoś z ostatnich pilotów rolnicy roznieśli przy pomocy prostych narzędzi. Mówili, ze jak go powstańcy wypuszczą z niewoli to będzie znowu latał i bombardował.
  Swoją drogą można by jakoś znakować uwalnianych jeńców, żeby czasem nie chcieli powrócić do walki. Łaska jest jednorazowa.
 • @Gregoson 16:23:23
  Gratuluję. Mnie to szczęście/nieszczęście jakoś ominęło...
  Ps. A tak z ciekawości, jakiś troll się nabuzował?
 • @Daro 15:15:26
  Nie będę się upierał co do modelu. Takiej informacji powstańcy nie podali. Było to moje przypuszczenie, więc jeśli jest tak jak mówisz był to inny model. Faktem natomiast pozostaje, że zniszczone zostały czołgi posiadające cechy pozwalające je zidentyfikować jako wycofane czołgi polskie (tabliczki znamionowe, opisy , malowanie).
 • Ponomariow ze Słowiańska sie "odnalazł";
  http://lifenews.ru/news/137785
  Jeden troll z kresy.pl wypisywał bzdury jak to pod Słowiańskiem topią zwłoki swoich "separatyści", a Ponomariowa oslepili i też "zatopili". Serio takie głupoty że mi się włosy jeżyły...ale ze śmiechu...
 • @mania przepraszania 16:35:08
  Dokładnie. Ścigał mnie przez prokuraturę w Warszawie ale umorzyli sprawę więc wysłał donos do mojego miasta. Przyszedł do mnie pan policjant i zaprosił na rozmowę w komisariacie. Oczywiście nie ukrywałem, że to z mojej klawiatury padły słowe mówiące o mojej opinii co do narodu niemieckiego. Potem dostałem wyrok sadu kapturowego, który skazał mnie na jakies 800 zł i pół roku w zawiasach na trzy lata za lżenie narodu niemieckiego. Wziąłem wtedy papugę, który za trzy stówki stawił się w sądzie i ugotował foksdojcza. Od tamtej pory uważam żeby w mojej pisanienie na forach stawiac znaki zapytania w odpowiednich miejscach i nie głosić prawd objawionych ale tylko przypuszczać. Sprawdza się, póki co.
 • @hetman koronny 15:22:09
  A gdzie operują SU-27 Flanker obydwie pary?
  Boczny numer 45BLUE i 46BLUE oraz 74BLUE i 75BLUE pułap operacyjny do 17800 m wysokości.
  Polecam swój wstęp do końcowej analizy zestrzelenia lotu MH17.
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/03/mh17-od-chwili-wylotu-z-lotniska-przeznaczenie-smierci-dla-wszystkich-pasazerow-i-zalogi-premedytacja-i-zimny-wyrachowany-plan/
  Pozdrawiam
 • @Gregoson 16:45:51
  Jak widac mętów nie brakuje...
 • @Gregoson 16:45:51
  Przypomniało mi sie coś związanego z Gruzinem z"Donbasu". Po drugiej stronie walczy przecież baon osetyjski, widać że chłopaki robią "porachunki" za wojnę z 2008 r....
 • @re1 16:46:43
  Gdzieś je zadekowali. Latają pewnie ponad pułapem obrony plot.

  Pozdrawiam.

  Dzisiejszy marsz "Za jedną i wolną Ukrainę w Słowiańsku"
  http://donbass24.org/wp-content/uploads/2014/08/a3eedf3304972e8806c8763f5b2892e9.jpg
 • @mania przepraszania 16:53:04
  daj spokój ;) Tylko mi ten folksdojcz szacunek podniósł wśród kolegów. Nawet papuga jak się dowiedział z czym do niego przylazłem to po zreferowaniu tematu uścisnął mi łapę i powiedział: szacun panie Grześku.
  @
  nie do końca zrozumiałem. Po stronie Noworosji walczą osetyjczycy?
 • Kresy w rozkroku
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/separatysci-przeszlismy-do-kontrataku-infografika

  Czytelnik ma teraz wybór, którą stronę brać na poważnie.
 • Sriełkow
  Niepozorna z niego chłopinka ale łeb to ma...
  Na dodatek wygląda jak starszy brat naszego Adasia Małysza.
 • @Gregoson 17:05:59
  Dokładnie, kilkuset. Osetia Południowa i Abchazja oficjalnie uznały republiki noworosyjskie. Zamieszczaliśmy tu linki informujące o napływie ochotników. Stąd też zapewne pojawili się Gruzini. Na Kaukazie tak mają, co zaczęli w 2008 r. kontynują teraz.
  Ps. Walczy też oddział serbski...
 • Tymczasem w "wielkiej demokracji" braterstwo broni kwitnie;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prawy-sektor-wsparl-izrael-w-walce-z-terroryzmem-w-palestynie
  A w piekle Bandera sie poniewiera...
 • @Gregoson 14:43:09
  Tak był taki incydent , że amerykanie naruszyli przestrzeń powietrzną Szwecji uciekając przed poderwanym z Królewca myśliwcem rosyjskim. Jakoś nikt jednak nie zadaje pytania DLACZEGO? A jest to dobre pytanie gdyż lecieli nad Bałtykiem w przestrzeni międzynarodowej. Bajeczki, że "zlękli się "dzikich" Rosjan jako ,że było to świeżo po strąceniu Boeinga " nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi. No więc dlaczego? Myślę , że obawy były całkiem uzasadnione. Pamiętacie może kwietniowy bodaj incydent na Morzu Czarnym w pobliżu Krymu gdzie rosyjski myśliwiec polatał sobie "niebezpiecznie blisko" amerykańskiego niszczyciela? Nie strzelał, tylko przeleciał raz czy dwa nad okrętem. Jednostka amerykańska musiała potem odejść do portu w Constancy celem dokonania napraw. Już wtedy zastanowiło mnie dlaczego z takiego polatania sobie zrobiono taki news. Widocznie jednak nie był to tak niewinny przelot jeśli (strzelam teraz) musieli amerykanie wymienić uszkodzone systemy radarowe lub inną elektronikę.
  Samolot zwiadu elektronicznego wiejący w panice z przestrzeni międzynarodowej nad Szwecję (samolot wyładowany po brzegi elektroniką) ze strachu, że dowiezie do bazy dymiące ogarki zamiast swych urządzeń szpiegowskich? To Jest jedyne sensowne wytłumaczenie takiego zachowania. Niestety oparte tylko i wyłącznie na gdybaniu. Przyznam się bez bicia, że nie słyszałem o systemie uzbrojenia niszczącym urządzenia elektroniczne, ale to nie oznacza , że takowe nie istnieją. Nie wiem , może ktoś z was pokusi się o próbę odpowiedzi na postawione przeze mnie pytanie DLACZEGO?
 • @mania przepraszania 17:20:46
  Dzięki za info. Nie jestem w stanie zajrzeć do każdego z umieszczanych tu linków. Dlatego pytam.
  Czy możesz mi przypominieć link do analizy postrzelanego przez SU25 kokpitu malezyjskiego boeinga? Tej analizy jaką przeprowadził niemiecki były pilot? Były tam zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. gdzieś mi to umknęło wśród innych odnośników do stron o zestrzeleniu malezyjskiego pasażera.
 • @TomS 17:28:27
  Prawdopodobnie było to wynikiem zastosowania "bojowego" systemu chibiny;
  http://www.magnum-x.pl/czasopismasec/lw/2719
  https://groups.google.com/forum/#!topic/pl.misc.militaria/E7qy8HvRvQc
  Ile w tym prawdy jak zwykle ciężko zweryfikować, ale wiali jak oszalali...
 • @Gregoson 17:34:37
  https://www.flickr.com/photos/jeroenakkermans/with/14705655116/
 • @Gregoson 17:34:37
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rewelacje-niemieckiego-pilota-szokujaca-analiza-zestrzelenia-mh17-byla-rakieta-2014-07
 • @kfakfa 17:42:27
  No i proszę, pomocna dłoń się znalazła...

  Pozdrawiam
 • @TomS 17:43:38
  A nawet dwie...
 • Komunikat sił ukraińskich
  Po polsku, nie trzeba tłumaczenia:
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-sukcesy-sil-rzadowych-separatysci-prosza-rosje-o-pom,nId,1479329#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=35324&iwa_block=facts
 • @hetman koronny 17:46:22
  A gdzie o samolocie? Ani widu, ani słychu...
 • @mania przepraszania 17:40:59
  Dzięki , ale z tego co piszą o systemie chibiny nie wynika jego zdolność uszkadzania sprzętu tylko zakłócania jego działania. Możliwe ,że wszystkiego nie piszą, lub mają coś jeszcze w zanadrzu. Jeśli przyznali się do systemu chibiny to możliwe , że jest to zasłona dymna dla innego systemu. W każdym razie mój tok rozumowania wydaje się póki co prawidłowy.
 • @kfakfa @TomS
  Dzięki ojcowie. Serdeczne dzięki.
  Przyda się.
  Wrzucam do ulubionych coby się nie zapodziało.
 • Miotacz ognia w Charkowie
  Nieznani sprawcy ostrzelali miotaczem ognia Charkowską Fabrykę Broni Pancernej. Ofiar nie było ale na zapleczu sytuacja się zagęszcza
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=2&id=4838
 • @re1 16:46:43
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/01/nowe-zdjecia-nowe-fakty-hipotezy-lotu-mh17_boeing_777_july_17_2014/
 • @TomS 17:28:27
  Osobiście uwierzyłbym w taką wersję. Wyścig zbrojeń "broń-zbroja" trwa od zawsze. Aktualnie całe uzbrojenie NATO bazuje na elektronice, tak więc naturalną konsekwencją drugiej strony jest poszukiwanie broni anty-elektronicznej. Usmażenie elektroniki jest banalnie proste (czysta fizyka na poziomie DAWNEGO liceum), ale zrobienie tego na dużą odległość (np kilkaset metrów) za pomocą urządzenia załadowanego na mały samolot - to niewątpliwie przełom.

  Co co incydentu - statek nie utonie, popłynie bez prądu - może nie dokładnie tam gdzie chciał, ale gdzie powinien. Samolot - w szczególności wojskowy z USA - już niekoniecznie. OD czasu F16 samoloty USA (choć pewnie nie wszystkie) są sterowane elektronicznie- nie ma żadnych mechanicznych przełożeń drążek-sterowanie. A nawet gdyby były - samolot bez komputera (w F-16 procesor Motorola - taki jak pierwszych Amigach!) latałby gorzej niż drzwi od stodoły.
  Rosyjskie są zasadniczo sterowane mechanicznie + ew. wspomaganie elektroniczne w najnowszych (po Mig-u 29 - ten jeszcze jest ręczny). Dlatego zapewne nad amerykańskim statkiem przelatywały jakieś 100% mechaniczne starocie.

  Wyeliminowanie czynnika elektronicznego w sprzęcie NATO - gdyby można to było zastosować masowo na dużym obszarze pola bitwy - oznacza redukcję potencjału wojskowego o 80-90% (a rosyjskiego o max 25%, co i tak nie przebije armii Sudanu, której nic nie zaszkodzi).

  Jednym słowem byłaby to rewolucja w wojskowości i powrót do klasycznych rozwiązań mechanicznych, gdzie (chwilowo) NATO leży.
 • @mania przepraszania 17:55:10
  Cichutko o suszce w pomidorach.
  Za to na lotnisku w Dniepropietrowsku dostarczyli rannych "wyzwolicieli".
  http://youtu.be/TyBYC1m5pZE
 • @pawelek 18:03:18
  Jest taki serial sf ,,battlestar galaktica". Stary to serial ale w nim właśnie widać do czego prowadzi naszpikowanie elektroniką sprzętu wojskowego. W przypadku ,,naszych" F 16 Polska armia nie posiada kodów źródłowych do tych maszyn co może spowodować, że w przypadku konfliktu z armią USA te samoloty nie będą w stanie nawet wystartować. Taki to sprzęt kupiliśmy od ,,sojuszników", którzy zabezpieczyli się przed nami.

  ,,Usmażenie elektroniki jest banalnie proste (czysta fizyka na poziomie DAWNEGO liceum)''
  Raczej dawnego technikum. Wybacz, ale z racji swojego zawodu miałem i mam do czynienia z licealistami. Realizacja wszelkich rozwiązń, czy to eletronicznych czy też technicznych to domena techników. Nie licealistów. bez urazy.
 • Pilot suszki złapany
  Emeryt z miejscowości Jenakijewo wziął do niewoli pilota, który katapultował się z trafionego rakietą typu MANPADS Su-25. Gdy, zobaczył lądującego ze spadochronem pilota, wziął strzelbę na śrut i ruszył w udaną pogoń.
  Informację potwierdził sztab DRL.
  http://donbass.center/news/464-pensioner-iz-enakievo-vzyal-v-plen-ukrainskogo-letchika.html
 • @hetman koronny 18:14:40
  To są właśnie "obrazki z wojny", a nie te bzdety produkowane przez tych pajaców z łżemendiów...
  Ps. Kerry nagrany przez koszernych "kelnerów";
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/der-spiegel-john-kerry-na-podsluchu/jzz9x
 • @Gregoson 18:20:03
  Między innymi dlatego wojska Układu Warszawskiego tak długo trzymały się rozwiązań lampowych jako odporniejszych na działanie impulsu EM. Z miniaturyzacją tylko był pewien problem ;). Dlatego też szczególnie ważne systemy dokładnie się ekranuje. Narażone są za to wszelkie systemy korzystające z anten choć i tu są zabezpieczenia. Twoje stwierdzenie , że jest to takie proste nie przekonuje mnie do końca
 • @TomS 18:33:32
  Tekst o prostym usmażeniu elektroniki to cytat z postu @pawelek
  Rozwinąłem go twierdząc, że to raczej technicy niż licealiści dadzą sobie z tym radę.
  Mój (ś.p.) ojczulek całe wojo przesiedział na lampowych mobilnych stacjach radiolokacyjnych. Jego opowieści to temat na osobnego bloga.
 • Nawet Onet podaje
  Czy Ukraina odbije Krym? Na razie ściąga do pobliskiego obwodu Chersońskiego sprzęt wojskowy, m.in. kompleksy rakietowe Osa i systemy Grad. Źródła rosyjskie twierdzą, że wojna z Rosją będzie władzom w Kijowie na rękę.
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/minowanie-polwyspu/c18k8
 • @Christian Shane 12:33:01
  "posty" to są na agolskich forach.
 • @Stara Baba 12:51:51
  Podzielam zdanie, iż pod tą notką udzielają się sami niepoprawni optymiści,

  podobni do tych, co to po rewolucji solidarnościowej mieli nadzieję, że Polska wypłynie.

  Też się boję, że powstańcy dostają w dupę, i że w końcu dostaną.

  Proszę też spojrzeć na moje uwagi pod dniem wczorajszym
  http://adnovum.neon24.pl/post/111637,ukraina-wojna-domowa-2-08-2014r

  Ja się obawiam takiej sytacji, jak w Kosowie.

  Jeśli super wulkan nie zrobi porządku w szatanach zjednoczonych, to marny nasz los.
 • @AdNovum 13:00:51
  Pomoc nasza, amerycja i europejska lada dzień nadejdzie.
 • @TomS 18:33:32
  no bo i usmażyć jest prosto, wystarczy że wpakuje sie coś metalowego w obszar działania pola elektromagnetycznego, na tyle silnego, że http://pl.wikipedia.org/wiki/Indukcja_elektromagnetyczna spowoduje "kopnięcie" układu kilkoma tysiącami V.
  Klasyczne generatory tego typu (ładowarki bezprzewodowe np) działają na b. małe odległości i są raczej duże, no i ciągną sporo prądu..
  A że układy elektroniczne są od tego zabezpieczone w jakimś stopniu to nie wątpię (wyścig zbrojeń "broń-zbroja") - przecież nawet trafienie samolotu przez piorun nie jest zwykle groźne. Ale komórka na pokładzie - -nie bez powodu są zakazane.

  Dalego nie jest w tym przypadku problemem "co" zrobić, tylko "jak".
 • @hetman koronny 18:52:55
  Nie wiedzą rezuny co czynią. Czytałem ten artykuł zanim umieściłeś tutaj link do niego. Jeden pocisk na Krym może się źle skończyć dla kijowskich baderowców.
 • @TomS 13:37:07
  gigantyczne straty ? w czołgach to ile sztuk ?

  To, że dostają w dupę widać po tym, że nie ma partyzantki na "wyzwolonych" terenach,

  bowiem nie jest ważne, czy zabiją tych wszystkich powstańców, czy też nie, ważne jest co myślą ludzie w Słowiańsku i Charkowie.
 • @Stara Baba 13:50:49
  Też jestem zdania, że Rosja powinna zaraz na początku nie tyle wkroczyć, co wysłać desant spadochroniarzy i porwać rząd i całą wierchowną radę.

  Potem zrobliliby sesję rady w Rosji, albo ogłosili, że porwali tylko agentów CIA.
 • @TomS 14:47:21
  Części do wojennych maszyn sprzedawanych przez Rosję innym krajom były produkowane na Ukrainie.

  To ruski eksport się załamie, jeśli Ukraina nie będzie produkować.
 • @Gregoson 15:46:14
  no to nas też czeka wojna domowa.
 • @Gregoson 16:23:23
  no to opisz, może być pouczające.
 • @interesariusz z PL 19:17:46
  Co mam opisać?
 • @TomS 17:28:27
  chyba gdybanie,

  nad tym okrętem przeleciał wiele razy, i mimo że w pewnym oddaleniu, to i tak można było mieć wątpliwości, czy to nie atak.

  Przy rozsądnej rakiecie, jak w westernie, pierwszy strzał się liczy.

  Można się pochorować, z nerwów.
 • @mania przepraszania 17:40:59
  a dlaczego nikt nie uważa, że robili coś niedozwolonego ?
 • @interesariusz z PL 19:12:31
  Tu pojawia się pytanie, to komu będą to sprzedawać? Przecież chyba zdają sobie sprawę że Zachód "zarżnie" ich przemysł zbrojeniowy? Wystarczy spojrzeć na "zieloną wyspę".
  Czy to oznacza że; albo chcą w ten sposób szantażowac Rosję, albo są nienormali i 'podcinaja gałąź na której siedzą", albo są do tego zmuszani przez kogoś "z tyłu"?
 • @Gregoson 19:21:36
  najlepiej opublikuj pisma procesowe.
 • @interesariusz z PL 19:24:11
  Napisałem wyraźnie że ile w tym prawdy ciężko zweryfikować....
 • @mania przepraszania 19:28:46
  oczywiście, że są zmuszani, i "politycznie",
  i przez działania wojenne, które położą zakłady,
  i rozproszą specjalistów,

  ja tylko zauważam, że Rosja też bardzo dużo straci,
  nie będzie mogła eksportować maszyn, bo nie ma jednej częci.

  Typowa dźwignia finansowa.
 • @interesariusz z PL 19:30:21
  Nie chce wpadać w mentorstwo, ale to chyba było niegrzeczne...
 • @pawelek 19:01:17
  Dokładnie! I twierdzę , że nie jest to problem trywialny. Tak przy okazji to pytanie JAK? zadaję zawsze wszelkim pyskaczom - politykierom, którzy świetnie wiedzą co należy zrobić, ale po zadaniu tego prostego pytania zwykle z ich sloganów nic nie zostaje a oni stają się jakby mniejsi. Taka mała , trzyliterowa szpilka na nadętych bufonów :)
 • @interesariusz z PL 19:33:04
  To rodzi następne pytanie; kto ma szansę szybciej sie z tego otrząsnąć i kto na tym bardziej straci? Co do "sankcji" to powołąm się na Talbota (a ciężko go posądzić o proputinowość);"te sankcje to jakiś cyrk".
  ps. "Zejdź" z Gregosona...
 • @mania przepraszania 19:34:58
  co jest niegrzecznego w prośbie o opublikowanie pism procesowych, które mogą się nam wszystkim przydać, zwłaszcza tym, co nie mają kasy na papugę?
 • @interesariusz z PL 19:41:16
  A to rozumiem, bo w pierwszej chwili zabrzmiało dość obscesowo. Zwracam honor!
 • @interesariusz z PL 19:12:31
  Już widziałem informację , że Rosja przedstawiła Białorusi listę wyrobów produkowanych do tej pory na Ukrainie, które mogą produkować zakłady Białoruskie. Sami są w stanie je również wytwarzać , ale z wielu powodów (również politycznych) bardziej opłacała im się kooperacja. Mogą początkowo wystąpić trudności , ale na pewno nie będzie to problem na dłuższą metę.
 • @TomS 19:44:23
  Na tyle na ile znam się na ekonomii na tzw. sankcjach zarobią tylko pośrednicy z których będzie korzystać Rosja...
 • @interesariusz z PL 19:41:16
  Po co tobie papuga , myśl to nie boli . Pzdr. http://wirtualnapolonia.com/2014/01/27/ukraina-upodlili-polakow-ukraincy-napadli-na-autokar-z-polakami/
 • @TomS 19:44:23
  no nie za bardzo, wszystko zależy od technologii, gdy jest przestarzała, to musi się opierać na "artyzmie" robotników.

  W ukraińskich zakładach zbrojeniowych pracowało dość dużo starców, bo młodzi nie byli w stanie opanować "ręcznej" produkcji części z wystarczającą dokładnością.

  Na Ukrainie przede wszystkim była znaczna część przemysłu lotniczego. Ruskie helikoptery bez ukraińskich silników nie polecą.
 • @interesariusz z PL 19:41:16
  Imię i nazwisko , jak np. Zygmunt Białas to możesz pytać . Jak nie to wybacz interesariusz z PL. :)))
 • @interesariusz z PL 19:24:11
  Bo nie robili. Rzecz miała miejsce na wodach międzynarodowych. Kraje nie są w stanie wojny, więc Rosjanie mogą latać w pobliżu do woli pod warunkiem , że nie powodują takim manewrem zagrożenia kolizją. A to , że drugiej stronie się takie zbliżanie nie podoba to problem tej drugiej strony.
 • @interesariusz z PL 19:50:41
  Sorry że się wtrącę, ale ja nie uwierzę że Moskwa nie ma jakieś "opcji rezerwowej". "Pożywiom uwidim" i wtedy dopiero będziemy się zastanawiać, czy dali d..., czy ograli ich na całego...
 • @fretka 19:34:32
  Wywiad z jednym z żołnierzy 72 Brygady. Najciekawsze jego przemyślenia: "albo kadra oficerska nie potrafiła dowodzić, albo co gorsze, specjalnie nas tam zostawiono" (od 03:03).
  Czyli, co? Wygubić armię i pozostawić wierne oddziały gwardii narodowej?
  http://youtu.be/VclP0o-kvEo
 • @hetman koronny 19:59:41
  A na co mieli czekać? Jak bym sam był dowódcą w takiej sytuacji to nie wiem jakbym sie zachował? Zginąć? Za co? Strzelić sobie w łeb? Po co? Doprowadzili się do jako takiego wyglądu i dali się internować. Tak "procentuje" wcześniejsza akcja z żołnierzami którzy przeszli na teren Rosji, a potem przepuszczono ich by dotarli do Zaporoża...
 • @interesariusz z PL 19:50:41
  Wiesz jestem technologiem i nie bardzo wiem co się jeszcze ręcznie robi . No może jakieś małoseryjne lub jednostkowe konstrukcje spawane. Mam wrażenie , że ciągle pokutują u nas schematy myślowe o zacofanej Rosji i prymitywizmie ich rozwiązań technicznych. Te teksty o starych fachowcach potrafiących coś zrobić lepiej niż obrabiarka sterowana numerycznie to takie robotnicze legendy.
 • Jak to się dzieje ?
  Jak to jest TV trwam podaje że o 75% procent skurczył się obszar kontrolowany przez separatystów?

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114871,16419951.html?i=0
 • @interesariusz z PL 19:50:41
  Z tego co się orientuję "starik" nie koniecznie powinien byc utożsamiany ze "starcem"...
 • @mania przepraszania 20:12:11
  Jak "normalni" żołnierze wyginą, bądź przejdą przez granicę, to zostaną sami fanatycy i najemnicy. Przy prowokacjach, typu tortury i mordowanie jeńców, będziemy, oby tylko świadkami krwawej jatki za przeproszeniem.

  P.S.
  W obwodzie rowieńskim, połowa poborowych, którzy otrzymali powołania, nie stawiła się w komisjach (miasto Równe), a po wsiach obwodu stawiło się tylko 20%. Z resztą, część stawiających się wykupiła się z pomocą słynnych tam взяток.
  http://rusvesna.su/news/1407086715
 • @samsung23 20:17:44
  Wiesz takiej ordynarnej hucpy propagandowej to się nawet nie chce komentować. Gdzieś wyżej w komentarzach jest w miarę aktualna mapka. Obejrzyj ją sobie i zorientujesz się przynajmniej jeśli idzie o kontrolowane terytorium.
 • @mania przepraszania 19:58:12
  ograli, pytanie tylko, na ile ?

  Zły pieniądz wypiera dobry, dekadencja wyprze tradycyjną moralność. Powrót do moralności dopiero po argamedonie.
 • @samsung23 20:17:44
  Po co jadą te karetki;
  http://www.youtube.com/watch?v=TyBYC1m5pZE
  Kim sa i gdzie ida ci żołnierze;
  http://www.youtube.com/watch?v=VerPn9OMa2k
  MYŚL! JA ZA CIEBIE TEGO NIE ZROBIĘ!
 • @TomS 20:13:22
  poszukaj w sieci. To są słowa tych, co zwiedzali przed wojną zakłady.

  Widzisz, obrabiarka sterowana numerycznie da inne efekty w zależności od materiału i noża, luzów w obrabiarce, itd.

  W Polsce nie potrafią nawet wystrugać na takiej obrabiarce tarczy hamulcowej do auta (serio, musiałem przeszlifować piastę, aby tarcza weszła, markowa tarcza),

  a co tu mówić o turbnie silnika odrzutowego.
 • @interesariusz z PL 20:47:52
  Po "Armageddonie" nie będzie "normalności" będzie skażenie i opad. To będzie zło. Zło dla wszystkich...
 • Przegrupowanie wojsk
  Pojawił się komentarz wojsk DNR o działaniach (czy raczej ich braku) w dniu dzisiejszym. Ukry zdaje się wystrzelali się w poprzednich dniach i odpoczywają oraz przerzucają siły ze wschodu na południowy zachód od Doniecka.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=2&id=4849

  Szczególnie ciekawy jest ten fragment o dyslokacji wojsk. Według mnie takie skracanie frontu świadczy o braku możliwości kontynuowania planu odcięcia Doniecka. Położyli więc laskę na resztkach okrążonej 25 brygady i oczywiście na siedzących w południowym kotle niedobitkach 72 . Ponieważ coś bredzą o odbijaniu Krymu, możliwe że starają się stworzyć coś na kształt pozycji defensywnej. Jutro powinno się wyjaśnić
 • OBWE czuwa
  Obserwatorzy OBWE na punkcie granicznym Gukowo w obwodzie rostowskim potwierdzili dzisiaj fakt ostrzału ze strony Ukrainy. Słyszeli wystrzały artyleryjskie i potwierdzili upadek 2 pocisków w punkcie granicznym.
  http://politikus.ru/v-rossii/26013-obse-podtverdila-fakt-obstrela-territorii-rossii-so-storony-ukrainy.html

  http://politikus.ru/events/26009-opolchenie-predlozhilo-batalonu-aydar-sovmestnyy-pohod-na-kiev.html
  http://www.politnavigator.net/opolchenie-predlozhilo-batalonu-ajjdar-sovmestnyjj-pokhod-na-kiev
  Trwają ponoć rozmowy między siłami samoobrony, a niektórymi oddziałami armii i batalionem Ajdar o wspólnym pochodzie na Kijów i obalenie władzy, której zależy jedynie na wojnie i prowokowaniu Rosji do aktywnego włączenia się w konflikt.
  W tekście pada informacja, że według zaufanego źródła, tylko w mijającym tygodniu poległo 1500 wojskowych.
 • Halo! Tu Ziemia!
  http://112.ua/politika/ukrainskaya-armiya-blizka-k-pobede-na-vostoke-geletey-96406.html
  http://rusvesna.su/news/1407091624
  Minister Obrony Ukrainy Walerij Hełetej powiedział w wywiadzie, że ukraińska armia jest bliska zwycięstwa w walkach na wschodzie Ukrainy.
  Wkrótce zdobędziemy miejsce upadku boeinga (resztkami 25 brygady?), a toczące się walki nie przeszkadzają w pracy obserwatorom z OBWE i komisjom specjalistów. Pomimo zadawanych wielkich strat, siły samoobrony liczą 15 tys. członków, a przez granicę przybywają ciągłe uzupełnienia.
  On też na tramadolu jedzie?
 • @fretka 21:14:57
  Służba zaopatrzenia nie widzi różnicy między samobieżną Akacją, a haubicoarmatą D-20. To "puszka" i to "puszka".
  Lepiej by im szło na widły :))
 • części zamienne
  niektórzy martwią się ,że Rosji zabraknie części zamiennych do produkowanego uzbrojenia- ja myślę ,że mają tego spore zapasy wcześniej zgromadzone. to nie chazarscy idioci z Polski ,co najpierw bełboczą o drzwiach od stodoły , na potem się "martwią",że woda po powodzi spływa do Bałtyku... Rosja zaatakuje szybciej niż wam się wydaje.
 • @interesariusz z PL 20:54:02
  Nie będę cię przekonywał jeśli ty wiesz lepiej. Powiem ci tylko , że do silników odrzutowych nic się ręcznie nie robi poza montażem.
 • Kolejny kurs ekonomii po ukraińsku
  Po raz pierwszy w historii władze Ukrainy, na otwartej aukcji mają zamiar wyprzedać swoje "srebra rodowe". Pod młotek pójdą złoża tytanu (w sam dla USA, Rosja w ramach odpowiedzi na sankcje może zaprzestać sprzedaży tytanu Boeingowi), a także pola gazowe i naftowe.
  Chodzi o 4 złoża ilmenitu (ruda tytanu) i 6 pól gazowych i naftowych.
  Zachowanie, jak u alkoholika, co wynosi rzeczy z domu, by kupić flaszkę.
  http://www.novorosinform.org/news/id/5073
 • @hetman koronny 21:07:46
  Czyżby Ajdar reaktywacja po ich czerwcowym rozwiązaniu? Coś ta informacja nie wygląda mi na wiarygodną. Rozmowy z wojskiem są pewnie jakoś prowadzone ale z Gwardią Narodową , jeszcze z oddziałem "wsławionym" pacyfikacją Sniżnego to wątpię.
 • @TomS 22:36:27
  Oczywiście Sczastia nie Sniżnego . Polasowało mi się
 • Powstańcom potrzeba 10-15 tys. przeszkolonych wojskowo osób
  Powstańcom potrzeba dodatkowo 10-15 tys. wojskowo przeszkolonych osób wraz z ciężkim sprzętem. Inaczej przegrają.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej