Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 5.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa domaga się zamknięcia 24 "anty-ukraińskich stron" w internecie.

 

Departament kontrwwywiadu w sferze bezpieczeństwa informacyjnego wyszukał w sieci strony separatystów i stworzył listę 24 stron, które zajmują się zakazaną działalnością. Odpowiedni wniosek skierowano do Internetowego Związku Ukrainy.

Zamknięte mają być strony propagujące wojnę, wrogość między narodami, zmianę drogą przemocy ładu konstytucyjnego lub integralności terytorialnej Ukrainy.

Tak więc najwięcej stron, które "propagują wojnę, wrogość między narodami i zmianę na drodze przemocy ładu konstytucyjnego" są stronami rządowymi oraz organizacji i partii politycznych, których członkowie zasiadają w ukraińskim parlamencie włączając w to strony internetowe samego biura prezydenckiego. Ale zapewne nie te strony ma na myśli ukraińska SB, tylko strony, które przekazują prawdziwe informacje dotyczące toczącej się obecnie wojny domowej i ujawniające fakty licznie popełnianych tam zbrodni wojennych kijowskich władz.

Jak na razie widocznym efektem działań podejmowanych w tym temacie jest zablokowanie strony South Frontu na Facebooku, na którym od wczoraj nie pokazują się nowe informacje.

A teraz relacja z wczorajszych walk ukraińskiej wojny domowej.

Bardzo intensywny ostrzał artyleryjski i rakietowy ukraińskie wojsko koncentrowało na miasta leżące na północ od Doniecka: Gorłowkę i Uglegorsk oraz na Kożewnają- miejscowść znajdującą się na granicy kotła południowego. Tradycyjnie również pod obstrzałem były Donieck, Ługańsk i Pierwomajsk.

W samym Ługańsku było wczoraj bardzo słonecznie z miejscowo występujacym tam gradobiciem:

Ostrzelano również samochód ekipy telewizyjnej portalu informacyjnego Anna-News:

A to realcja z wczorajszego bombardowania lotniczego Ługańska rakietami 9N515:

Głównodowodzący połączonymi siłami wojsk powstańczych Republik Ludowych Ługańskiej i Donieckiej, Igor Striełkow przekazał informację, że nieprawdą jest jakoby ponad siedmiuset żołnierzy ukraińskiej 72 brygady zmechanizowanej, którzy przeszli przez granicę rosyjską prosząc  o udzilenie im schronienia, znalazło się tam w wyniku jakiegoś porozumienia zawartego z dowództwem powstańczym a dowództwem wspomnianej brygady. Przejście tych żołnierzy przez granicę było ich osobistą decyzją podjętą na własną odpowiedzialność.

Sprzęt wojenny po tej jednostce wojskowej trafił w ręce sił powstańczych.

Według nie potwierdzonych jeszcze informacji ukraińskie wojska zajęły miejscowość Jasynuwata położoną 18 km na północ od centrum Doniecka.

Trwa koncentracja sił ukraińskich przed frontalnym atakiem na Donieck, z głównym kierunkiem na zachód od Doniecka, od miejscowości Marinka gdzie toczyły się tam od samego rana bardzo intensywne walki. Atak ten został skutecznie odparty, gdzie ukraińska gwardia narodowa straciła około plutonu siły żywej, 3 czołgi i 1 opancerzony wóz bojowy oraz ciężarówkę Ural przewożącą amunicję.

Drugim kierunkiem przewidywanego ataku jest obszar na południe od Doniecka, gdzie ukraińskie grupy dywersyjno-sabotażowe przedarły się na teren miasta atakując m.in. koszary ukraińskiej SB, zajęte w chwili obecnej przez siły milicji ludowej. Podczas tego ataku zostało rannych trzech członków milicji.

Trwa też wymiana ognia pomiędzy siłami ukraińskimi a broniącymi dostępu do Ługańska od strony dzielnicy Metalist siłami samoobrony. Tam samoobrona ostrzelała ogniem artyleryjskim pozycje ukraińskich wojsk niszcząc m.in. magazyn z amunicją gdzie również składowano pociski zawierające ładunki fosforu oraz 1 czołg i 1 bojowy wóz pancerny. W wyniku wybuchu magazynu z amunicją zginęło tam około 25 ukraińskich żołnierzy. Po stronie sił samoobrony nie odnotowano strat własnych.

Bardzo ciężkie walki toczyły się w rejonie miasta Szachtersk, gdzie jednostkom 1 i 2 Batalionów Sławiańskich we współdziałaniu z Specbatalionem "Kalmius" przy wsparciu ognia artyleryjskiego udało się zniszczyć co najmniej 3 pojazdy opancerzone. W dopowiedzi na to artyleria ukraińska rozpoczęła bardzo intensywny ostrzał dzielnic mieszkalnych w Szachtersku powodując liczne zniszczenia domów. Nie odnotowano tym razem ofiar wśród ludności cywilnej kryjącej się w schronach przeciwlotniczych wybudowanych tam w czasie Zimnej Wojny.

Od samego rana ukraińskie wojska dużą kolumną czołgów usiłowały przebić się w boju z kotła południowego w okolicy miejscowości Dmitrówka na południe od Śnieżnego. Atak ten został zatrzymany intensywnym ostrzałem artylerii ciężkiej i moździerzami. Zniszczono tam 3 ukraińskie czołgi i 1 opancerzony wóz bojowy. Następnie ukraińskie wojska ponowiły próbę wyrwania się z okrążenia atakując koło miejscowości Kożennaja, ale i tam został on powstrzymany skutecznie ogniem ciężkiej artylerii. Do wieczora zniszczono większość ukraińskiego sprzętu wojskowego.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ozdobione przez nieznanych sprawców flagi ukraińskie w  Charkowie.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Bzdury wymyślane przez Kijów i kolportowane przez pseudopolskie łżemendia siegają zen
  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8201,title,Rosja-mowi-o-masowych-ucieczkach-ukrainskich-zolnierzy,nazywo.html?ticaid=113359
  'Kijów twierdzi, że terroryści przeprowadzili zasadzkę na nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzy, którzy wracali po przymusowym przejściu na rosyjską stronę granicy. Według Andrija Łysenki z Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, terroryści napadli na kolumnę blisko 200 nieuzbrojonych żołnierzy, którym towarzyszyła Żandarmeria Wojskowa"
  BEZ KOMENTARZA...
 • W Donieck dokonano aktu terrorystycznego obok budynku SBU
  W Doniecku dokonany został atak terrorystyczny niedaleko od budynku SBU, gdzie rozmieszczony jest garnizon oddziału powstańczego.
  Trzech żołnierzy odniosło średnie obrażenia w wyniku wybuchu zdalnie sterowanego ładunku wybuchowego. Zawiadomił sztab oddziału powstańczego ministerstwa obrony Donieckiej Republiki Ludowej.

  Wybuch nastąpił w Donieck późnym wieczorem w poniedziałek 4 sierpnia w okolicy punktu kontrolnego byłego zarządu obwodowego SBU (улица Щорса, 62), teraz zamienionego przez ochotników na jeden z swoich sztabów. Sądząc po wszystkim zadziałał zdalnie sterowany ładunek, podłożony przez jedną z dywersyjnych grup przeciwnika.
  za http://rusvesna.su/news/1407222339
  Cyanide and Happiness
 • Bogusław Jeznach podał dzisiaj taką informacje.
  Powstańcy zlikwidowali w niedzielę słynny batalion „Azow” specnazu ukraińskiego MSW, sformowany z rezunów Prawego Sektora i posługujący się faszystowskim niemieckim znakiem „Das Reich” Po walkach pod wsią Saurowka z której wyparto powstańców, batalion Azow uczcił zwycięstwo zemstą na cywilach wyrzynając wszystkich mężczyzn wsi i gwałcąc wszystkie kobiety i dziewczęta, a następnie urządzając sobie pijacką ucztę z przejętych we wsi zapasów. W tym czasie powrócił z pomocą duży oddział powstańczy i szybko zapanował nad pijanymi rezunami. Wszystkich wystrzelano bez litości, a wskazanych przez kobiety, jako ich gwałcicieli wykastrowano i pozostawiono na wykrwawienie. Części z nich, od których pozyskano dane osobowe z adresami, zrobiono w tym stanie zdjęcia, aby wysłać je potem rodzinom. Według świadków zginęło w ten sposób 238 członków tej formacji i batalion przestał fizycznie istnieć.
 • @Cyanide and Happiness 09:39:27
  Pisaliśmy już o tym we wczorajszej kronice. Tu jest link wg którego całe to wydarzenie potwierdza Boris Filatov zastępca niesławnego Kołomojskiego, a przy okazji oskarża on o jej spowodowanie Ljaszkę;
  http://rusvesna.su/news/1407183584

  Pozdrawiam
 • @Cyanide and Happiness 09:39:27
  Jeśli jest to prawda to szkoda, że nie ma filmu dokumentującego tą ukraińską kolejną zbrodnię wojenną.

  Pozdrawiam.
 • Jadą ukry jadą.
  http://youtu.be/_XU7k-D6aHk
 • Na Ukrainie jeszcze mają schrony
  a gdzie będziemy się chronić my ?
 • @
  http://adnovum.neon24.pl/post/111686,ukraina-wojna-domowa-4-08-2014r#comment_996136
 • @Cyanide and Happiness 10:32:19
  Wyboista ta droga przez pola.

  Już demonstracyjnie gładkimi asfaltowymi głównymi drogami nie mają odwagi jeździć, tylko pokątnie przemykać się wśród pól po "wyboistych" drożynach marnej jakości:)))))

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 10:34:58
  Proszę interpelację skierować w tym temacie do Donka i Bronka oraz do pana prezesa znanej opozycyjnej partii.

  Pozdrawiam.
 • Nowe mapy i ciężkie wyrzutnie rakietowe (Uragan, Smiercz).
  https://kot-ivanov.livejournal.com/1105.html
  Jest nowa mapa od 30 lipca do 4 sierpnia.
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/9986/9986_original.jpg

  Jest też uchwycona kolumna sprzętu pod Donieckiem z 2 sierpnia.
  http://youtu.be/veqX_Lf7N8Q

  A tutaj, straty osobowe i zaginieni w walce ukraińskich sił zbrojnych. To nie jest tylko ciąg numerów i suche dane.
  Ci, co krzyczą "chwała bohaterom", niech lepiej umilkną.
  http://www.veteranovd.zp.ua/2014/05/28-1978
 • Scieżką,pieszką poprzez las...
  Rosja może zabronić towarzystwom lotniczym UE przelotów przez swój powietrzny obszar nad Azję
  za http://rusvesna.su/news/1407225154
 • @interesariusz z PL 10:34:58
  Łopatę,taczkę i kilof da sie kupić, lasów też ci u nas dostatek...
  Ps. Ewenentualnie zawsze można wzmocnić i pogłębić piwnicę...

  Pozdrawiam
 • @hetman koronny 10:45:32
  К сожалению, страница, которую вы искали в этом блоге, не существует.
 • Już wiadomo, po co Ukraińcom Buki pod Donieckiem :))
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/496410500205264896
 • @Cyanide and Happiness 10:47:22
  A która? U mnie linki wchodzą.
 • @AdNovum 10:39:34
  To nie jest temat do żartów.

  Akurat na neonie usadowiła się grupka sympatyków "jeszcze normalnych Ukraińców ze Wschodniej Ukrainy, którzy wzniecili powstanie przeciwko słabo-legalnym władzom w Kijowie".

  Ale wyłączne "kibicowanie" walczącym w słusznej, moim zdaniem, sprawie straceńcom jest chowaniem głowy w piasek.

  Po pierwsze, nie wiadomo, czy konflikt się nie rozleje, a wtedy całemu nadwiślańskiemu ludowi nie będzie do śmiechu.

  Po drugie, jeśli konflikt wygaśnie, to bez względu na to, kto odniesie zwycięstwo, "kultura wojennych mordów" i tak się rozleje na Europę. Faszyści wymarli, albo są starcami, i obecnie nie przeszkadzają w życiu. Po wojnie na ukrainie nikt nie będzie miał pewności, kogo mija na ulicy. Ludzie straszą się Trynkiewiczem, a tymczasem po ulicach mogą się pętać całe watachy "weteranów" wojennych. No i wynikająca z przymykania oczu demoralizacja wszystkich europejskich władz!!!!!! też da znać o sobie.
 • @interesariusz z PL 10:56:23
  To zrób z tym coś!
 • @Cyanide and Happiness 10:46:19
  pomysł idiotyczny, mam nadzieję, nie przejdzie,

  ruskie niemądrzejsze od amerykańców,

  nie odpowiedzieli pozwem na prawnie najważniejszą rzecz - odcięcie wody dla Krymu,

  nie odpowiedzieli na uropejskie embargo dla towarów z Krymu,
  (a mogli np. całkowitą blokadą towarów z Polski),

  po prostu sami przyznają, że Krym nie ich.

  Przecież mogą zablokować albo LOT, albo British Airwais,
  dziel i rządź
 • @mania przepraszania 10:47:04
  chyba nie znasz się na budowlance
 • @fretka 10:54:54
  Niewybuch z "Uragana"
  http://cs620325.vk.me/v620325565/ecb5/n9-EhRs5Mz0.jpg
  http://cs620325.vk.me/v620325565/ecbf/rcu1JzC5iuI.jpg
 • @interesariusz z PL 11:04:59
  Ja podałe wersję "prowizoryczną", jak kogoś stać może zainwestować w prawdziwy schron, tylko po co? Na ile to wystarczy? Jak konflikt eskaluje to i tak nam wiele życia nie zostanie, bo może eskalowac tylko w jednym kierunku...
 • Ruski rock długi rok:)
  http://sdelanounas.ru/i/a/t/y/f_aTY1LmZhc3RwaWMucnUvYmlnLzIwMTQvMDgwMS9lYS8zNDU1ZTcyNDg5ZDlmODFmMTYxNThiYTI1OTUwMmVlYS5qcGc=.jpeg
 • @fretka 10:54:54
  Pełne nagranie z Szachtiorska:
  http://youtu.be/ZMMoQC00nGA
 • Więcej stali!Nowy komunikat sztabu oddziałów powstańczych.
  Komunikat od sztabu oddziałów powstańczych: dużą grupą czołgów przeciwnik próbował przerwać się na obszarze Śnieżnego, duża część techniki przeciwnika została zniszczona.

  http://rusvesna.su/news/1407220008
 • Bez komentarza;
  http://podroze.onet.pl/aktualnosci/wycieczki-na-tereny-walk-na-wschodzie-ukrainy-juz-od-200-zl-wojna-na-ukrainie/n7gd3
  Z działu "onet podróże'...
 • Если завтра война...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/doradca-ministra-obrony-nie-wykluczamy-ze-blisko-polski-bedzie-konflikt-na-szersza-skale

  "Nie wykluczamy, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę" - powiedział doradca ministra obrony gen. Bogusław Pacek "Dziennikowi Gazeta Prawna".
  "Co więcej, nie możemy zaprzeczyć, że obejmie nasz kraj" - dodał generał.

  https://www.youtube.com/watch?v=x_AvOX0pNG8
 • @interesariusz z PL 10:56:23
  Cytuję:

  "To nie jest temat do żartów>"

  A gdzie ja żartuję?

  Ja mówię najzupełniej poważnie, że wszelkie żale za sytuację jaka się wytworzyła na naszej południowo-wschodniej granicy, jak i za konsekwencje już występujące oraz dalsze w przyszłości, które będą mieć miejsce musimy podziękować obecnie sprawującej władzę i reprezentującej Naród Polski w parlamencie klice politycznej, która powołana została do tego aby działać w imię interesu społecznego polaków i w imię Polski, a nie prowadzić działalność szkodliwą i dywersyjną wobec niego.
  Oczywiście taka postawa wspomnianej kliki nie jest przypadkowa tylko jest wynikiem wypadkowej: chorych ambicji, genetycznie uwarunkowanej nienawiści do wszystkiego co polskie i chrześcijańskie oraz jest wynikiem zwykłej małostkowej chęci życia na koszt tegoż społeczeństwa.

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 11:18:51
  To jest lej najprawdopodobniej po "Toczce"

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:00:41
  Zaczekałem na południowe "wiadomości" w TVp.
  Twierdzą, że Ukraińcy zajęli Jasunowatą, separatyści słabną, a wojsko rwie się do szturmu na Donieck. Oczywiście, puścili Łysenkę- chcemy uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej.
 • Brigadas Internacionales en Donbass.
  http://youtu.be/JV_z3Pz21PI
 • @hetman koronny 12:15:54
  Cytuję:

  "....a wojsko rwie się do szturmu na Donieck."

  Pewnie tak jak ci tu:

  https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/p526x296/10593141_668590863232872_8809706795652918564_n.jpg

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 09:33:27
  Skoro oddział wracających bez broni został otoczony przez uzbrojoną żandarmerię to znaczy że przygotowują dla nich rozstrzelanie i atak Noworosji była to próba ocalenia im życia.
 • @interesariusz z PL 10:56:23
  W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy zniszczyli nielegalny pomnik upamiętniający Ukraińską Powstańczą Armię znajdujący się na cmentarzu w polskiej miejscowości Hruszowice, w gminie Radymno, około ośmiu kilometrów od granicy z Ukrainą.

  Według relacji świadków, na postumencie znalazły się napisy „Śmierć katom Wołynia i Donbasu” oraz „Falanga” a także symbole ręki z mieczem i odwróconego tryzuba. Zniszczono również kwiatową dekorację, którą przystrojony był pomnik, a tablice z napisem „Chwała bohaterom UPA, bojownikom o wolną Ukrainę” oraz nazwami sotni UPA zamalowano i rozbito. Parę lat do tyłu interweniowałem u Wujta by pomnik ten rozebrał. On odzwonił, że chce jeszcze pożyć i niech rozbiera Wojewoda Podkarpacki. Wtedy wice Kuchciński z PiS się wystraszył i pomnik został do dzisiaj. Prasa nie tylko podkarpacia milczy o tym fakcie.

  Pomnik ów został nielegalnie wzniesiony na hruszowickim cmentarzu w 1994 roku (!) i pomimo nakazów rozbiórki wszystkie oficjalne próby zlikwidowania go spełzły na niczym.
 • @wujal 12:50:08
  Oczywiście.

  Pozdrawiam.
 • @wujal 12:50:08
  Ciekawe po co wracającym uzbrojona "eskorta"? Może to tak naprawdę powracający żołnierze chcieli sie wyrwać z łap swoich "wybawców" bo wyczuli co się święci?

  Pozdrawiam
 • @wujal 12:57:26
  czyli ten konflikt zaczyna przenikac do Polskki Nie zaskoczy mnie, jesli nagle zaczna sie w Podkarpackiem i Lubelskiem dojdzie do zamachow terrorystycznych. Uwazzajcie na dziwnych osobnikow i porzucon3 paczki
 • @wujal 12:57:26
  Ten pomnik to był wstyd dla Polski oraz Polaków i policzek wymierzony w pamięć o pomordowanych Kresowiakach. Widać po tym całym "chowaniu głowy w piasek" cały pożal się boże "patriotyzm" PiS...
  Ps. Pamiętam jak Prezio skakał w Knesecie Polin i wrzeszczał ;" NA WOŁYNIU I PODOLU LUDOBÓJSTWO!", a potem na majdanie im. Bandery wywrzaskiwał upowskie pozdrowienia...
 • Zakarpacie
  Zakarpacie zaczyna sie buntowac, domaga sie uznania referendum
  z 1991 roku. Bedzie drugi front?
  http://rusnod.ru/news/theme4602.html
  http://novorus.info/news/events/26178-v-zakarpate-nachalos-narodnoe-vosstanie-protiv-rezhima-poroshenko.html

  Pozdrawiam.
 • Mr. Ernest ad Novum 10:30:40
  .
  Witam korespondenta wojennego .
  Ktos z zewnatrz wirusuje Twoje notki , nie wiem jak to technicznie mozliwe ale tak jest .
  System niemiecki wykryl i zneutralizowal , miejscowi rozwalili intruza .
  To juz ktörys raz z kolei .
  Gratulacje i dobrze, ze zostales.
 • @Max von Stirlitz 13:27:44
  Jak to kto?

  ukraińscy hakerzy.

  Pozdrawiam.
 • Mr. Ernest ad Novum 13:29:24.CET
  .
  Wywala kasyno_Leon23 w powietrze ?
  Jak wojna to wojna tylko gdzie wtedy bedzie mozna komentowac.
  Administracja wie co jest grane, martwie sie Ernest .
 • @AdNovum 13:29:24
  Niech zgadnę "trojany" z osełedcami i tryzubami?
 • @eMJot 13:17:02
  Moja rodzina mieszka w Tarnowie. Bede musial ich owtrzec, jak Ukry zaczna wojow(c pod granica.
 • @fretka 13:45:59
  Raczej CHOCHOŁKI...
 • @hetman koronny 12:15:54
  z TV"P" dalej wieje huraoptymizmem ale np tutaj http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dramat-72-brygady-ofensywa-utknela-co-szykuja-rebelianci,456371.html płaczą, że ofensywa utknęła.
  Jest też parę informacji nieco dziwnych jak na to medium. Przyznają, że sytuacja wcale nie jest tak różowa jak mówi Kijów,

  "Faktem jest natomiast, że położenie sił ATO uległo pogorszeniu. Porażka w rejonie Krasnopartizanska i przejście kilkuset żołnierzy na terytorium Rosji to najgorsze, co spotkało stronę ukraińską od przeszło miesiąca."
  to żołnierzach z 72-giej . Zrobiono z nich oczywiście lekkich bohaterów, częsć miała się poświęcić i osłaniać odwrót. Jest to trzymanie się wersji wczorajszych dzienników, z tym że wczoraj wyraźnie wszędzie bagatelizowano tą informację podając w sposób jakby była mało istotna w obrazie całego konfliktu. A dzisiaj proszę " położenie sił ATO uległo pogorszeniu"...

  Piszą też trochę o fantazjach Ljiaszki
  "W poniedziałek do starć dochodziło w Marince, na zachodnim podejściu do Doniecka. Po południu pojawiły się nawet doniesienia o początku szturmu na Donieck (ogłosili to lider Partii Radykalnej Ołeh Ljaszko i zastępca dowódcy batalionu Azow, Ihor Mosijczuk), co szybko zdementowała RBNO"

  a teraz najciekawsze. Podano w wątpliwość tego co oficjalnie mówi Kijów (omal z krzesła nie spadłem) w tym akapicie;

  "Nadchodzą sprzeczne informacje ws. strategicznego punktu Saur-Mogiła. Kilka dni temu, kosztem wielu ofiar, Ukraińcy zdobyli te pozycje, ale teraz wiele wskazuje na to, że znów je utracili. Oficjalne zapewnienia Kijowa, że w poniedziałek zajęto miasto Jasinowataja, też budzą wątpliwości. Niezależni analitycy ukraińscy piszą, że w rzeczywistości siły ATO stoją tylko na rogatkach miasta. Podobnie rzecz wygląda z Szachtarskiem, z którego Ukraińcy musieli ustąpić. Miasto jest już niemal w całości zrujnowane ogniem z Gradów i artylerii"

  pozdrawiam
 • @xes23 13:57:00
  Jak można było takie coś "przepuścić"; "Kilkuset żołnierzy, wbrew rozkazom, uniknęło walki, przechodząc granicę z Rosją"? Przecież wczoraj piali że to był "manewr dzielnej armii ukraińskiej", że to tak miało być! A dzisiaj że jest dramat i porażki? Potwierdza to tylko o czym informowała druga strona, ci żołnierze skapitulowali w zamian za gwarancję przejścia przez granicę i dlatego szli z nimi milicjanci jako eskorta...
  ps. Po "sukcesach" w Doniecku odnalazł sie Ljaszko...w Mariupolu...
  http://lifenews.ru/news/137894
 • @xes23 13:57:00
  Ci "bohaterowie" co zostali to nie z "bohaterstwa", a ze strachu. To jest zbieranina z "freikorpsów" tzw. gwardii narodowej i najemników bez ukraińskich dokumentów...
 • @Christian Shane 13:48:29
  Gdyby zaczeli wojowac, to bylby to gwozdz do ich trumny.
  Chyba zdaja sobie z tego sprawe. Z drugiej strony, od szalenca
  nie mozna wymagac racjonalnego postepowania.
 • Filmik o "dokonaniach" Ljaszki wściekłości jaką wywołały one u jego mocodawców;
  http://www.youtube.com/watch?v=UfAmmDyA7nE
  Ps. Coś mi sie zdaje że ta ukraińska nacjonalistyczna wersja Biedronia zostanie "sprzątnięta" szybciej niż mi się wydawało...
 • Wojenna kontrabanda, czyli biznes na broni
  http://rusvesna.su/news/1407244975
  Ukraińskie siły bezpieczeństwa odnotowały znaczną ilość przypadków wywozu ze strefy ATO broni, amunicji i wojennych zapasów.
  Kilka przypadków z ostatniej niedzieli w Charkowie na dworcach kolejowych:
  -20 letni mieszkaniec Łucka na przepustkę zabrał 222 naboje 5,45 mm
  - następny zabrał granat i 16 cm nóż
  - trafiały się też naboje 7,62 mm, pociski od granatnika.
  Większość przypadków dotyczy członków gwardii narodowej.
  Na kogo się tak dozbrajają po kryjomu?
 • @hetman koronny 16:10:00
  Historia kołem się toczy. Będzie jak w Republice Weimarskiej, najpierw "freikorpsy' ją broniły, a później chciały ją obalić. Skończą się walki na wschodzie zacznie się wewnętrzna "wyrzynanka" między sojusznikami. No chyba że wkroczy Rosja wtedy znów będzie sie wokół czego "zebrać", a i Waszyngton sypnie papierkami...
 • A tymczasem czerń banderowska żąda 'głowy" ormiaszki Awakowa;
  http://ria.ru/world/20140805/1018911440.html
  Mityng miał miejsce w zwiąku z wydarzeniami z Odessy, gdzie miejscowe siły bezpieczeństwa rozgoniły hordę banderopiteków która napadła na koncert rosyjskiej piosenkarki...
 • @fretka 16:36:00
  Herrin Makrela i jej fani byli najlepsi :))))

  Pozdrawiam
 • Kresy rozumu.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/obywatel-rosji-poprosil-ukraine-o-status-uchodzca

  Według ukraińskiej agencji informacyjnej, rosyjski obywatel w czasie odprawy paszportowej na lotnisku w podkijowskim Boryspolu zwrócił się do pograniczników z prośbą o potraktowanie go w charakterze uchodźcy.

  Radio Erewań nadaje?
 • @hetman koronny 16:54:27
  Wariatów nie brakuje, albo ciekawe co "przypadkiem" w Rosji przeskrobał że popadł w taką desperację...
  Trochę ekonomii z naszego "podwórka";
  http://www.biztok.pl/gospodarka/gospodarka-polski-moze-sie-trzykrotnie-mocniej-skurczyc-niz-twierdzi-min-piechocinski_a17158
  ALE CO TAM, STAĆ NAS!
 • @mania przepraszania 17:00:53
  A jednocześnie 100 mld przeznaczają na sam program zbrojeniowy, jak w 1939 roku, na ostatnią chwilę.
  http://www.biztok.pl/gospodarka/armie-czekaja-ogromne-zmiany_a17147
 • @fretka 16:11:59
  A oddziały kulturalne "wyzwolicieli" już pracują.
  http://youtu.be/PK1UKWtp-CU
 • @hetman koronny 17:08:36
  Przecież wiadomo komu się te "frukta" dostaną. Onego czasu "nawiedził" nas w tej sprawie niejaki John Kerry (złośliwi mówią że wywodzący sie z Konów) zawód, wiceprezydent "juesej", pożarł pare suchych bułek, pstryknął parę 'słitfoci" i wcisnął naszym pajacom pewno jakiś "off-set"...
 • @interesariusz z PL 10:34:58
  A po co nam schrony - rozwalić gładkolicym szujom ich plan wojny.
  Polecam pisać wszystkim internautom e'maile na adresy rządowe USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski z tekstem

  "Plan operacji wojennej kryptonim "SameTuzy" :

  Wysłać do walki z separatystami Noworosji:
  A. Zwiad : 1. Doradca ministra obrony gen. Bogusław Pacek. 2. Generał Roman Polko. 3.Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, generał Stanisław Koziej.
  B. Siły zaczepne główny trzon uderzeniowy. Parlamentarzyści Sejmu optujący za Kijowem na czele Generalissimus Kowal przecież rodak.
  C. Brygady zmechanizowane. 1. Biden, 2.Tusk, 3. Kaczyński, 4.Kwaśniewski.
  D.Odwód pancerny. 1.Barack Obama i ten no... Brytyjczyk.
  E.Kwatermistrzostwo - Koncern Shell.
  F.Wywiad strategiczny - Merkel.
  Jak jakąś służbę wojskową pominąłem, to Internauci jako Sztab Generalny - przesyłać uwagi z uzasadnieniem.

  Polecam poczytać - kto zestrzelił, ten chce świat wmanewrować w wojnę
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/05/lotfly-mh17-9m-mrd-boeing-777-july-17_2014-zestrzelonyshot-downneergeschotenditembak-jatuh-nad-hrabove-donietsk-z-kalasznikowa-ak47/

  Pozdrawiam
 • @hetman koronny 17:09:48
  Lenina obalili? A powinni ozłocić, bo z tego co pamiętam to on przyłączył gubernie noworosyjskie do Ukrainy...
  Ps. Chyba że chcą zrobić w Kijowie jakiś "panteon" zasłużonych dla "samostijnej'...
 • Umowa Rosji z Iranem
  No i Jankesi się doczekali Putin podpisał właśnie umowę dotyczącą barterowej wymiany z Iranem. Rosja ma dostarczać maszyny , osprzęt i produkty konsumpcyjne oraz brać udział w przedsięwzięciach mających miejsce na terytorium Iranu, takich jak np rekonstrukcja irańskiej sieci energetycznej. Za to Iran będzie płacił ropą, na eksport której nałożone zostały sankcje amerykańskie.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=2&id=4951
 • No i po co było wracać?
  Żołnierze ukraińscy wracający na Ukrainę z terytorium Rosji traktowani są jak dezerterzy i prowadzone są przeciw nim postępowania karne. Dotyczy to również tych, którzy zostali wyniesieni jako ranni. Nie należy się więc dziwić, że większość z tych którzy przeszli ostatnio granicę nie pali się do powrotu.
  http://rusvesna.su/news/1407255326
 • Informacja ze Sztabu Sił Zbrojnych DRL
  http://icorpus.ru/svodka-ot-shtaba-opolcheniya-mo-dnr-05-08-2014-1920-msk/

  Trwają zacięte walki w rejonie Śnieżnego i Dmitrowki. Przeciwnik grupami po 5-7 czołgów, ze wsparciem piechoty i artylerii atakuje między Pobiedą i Łatyszewo. Nasze oddziały prowadzą walkę ogniową.
  Na płn.-wsch. Szachtiorska, nasze piechota czyści kwartały obstawione przez Ukraińców dzisiejszego ranka. Przeciwnik całością sił odstąpił od miasta i skierował się na północ.
  Na płn.-zach. Doniecka, nasze oddziały wyszły na skraj Awdiejewki. Podczas wczorajszej bitwy batalion "Wostok" zniszczył 5 czołgów przeciwnika.
  Postępuje koncentracja sił ukraińskich na płd. i płd.-zach. podejściach do Doniecka.
  Brygada "Prizrak" atakowała dzisiaj w okolicy Wiesołej Tarasowki na płd. od Ługańska składy ugrupowania przeciwnika. Zniszczono dwa składy, 1 z amunicją artyleryjską i 2 z amunicją do broni strzeleckiej.
 • Do ilu razy "szutka"?
  http://vk.com/public67833734?w=wall-67833734_76988
  https://maydan-2014.livejournal.com/2263993.html
  Ponoć na stole operacyjnym.
  Czy to kolejna "szutka"?
 • Tymczuk sam się już gubi.
  Dmitrij Tymczuk, szef "Centrum Badań Wojskowych i Politycznych" poinformował, że Siły Samoobrony kontratakują w rejonie Ługańska, Doniecka, Stachanowa i Alczewska". Wykorzystują one moment przegrupowania wojsk ukraińskich i starają się przerwać blokadę.
  Wrzucił to na Facebooka. Podłapał od Liaszki?
  http://rusvesna.su/news/1407262609
 • @hetman koronny 20:14:30
  A na naszych łżemendiach trwa już "dobywanie" Doniecka. Głupot Ljaszki się naczytali na twiterze, co to je dzisiaj "rada obrony" (czy jak to coś zwał) z Kijowa dementowała. Oj przydali by sie tam teraz Jarema kniaź Wiśniowiecki i jenerał Stempkowski Józef co wiedzieli jak z tą hołotą poczynać...
 • @hetman koronny 20:35:49
  Oby to była "najprawdziwsza" prawda! Szkoda tylko że w taki sposób bo powinien "kończyć" jak parszywy hajdamaka co obrazowo ks. Kitowicz opisywał...
 • @mania przepraszania 20:55:44
  Jak się już plączą. Pisali o zajęciu strategicznego węzła komunikacyjnego w Jasinowatej, nawet u nas trąbili, a teraz niby odeszli na jej obrzeża, żeby nie dopuścić do zniszczenia cywilnej zabudowy. Dworzec kolejowy nie pracuje, "blokujemy" go.
  http://112.ua/politika/sily-ato-otoshli-na-okrainy-yasinovatoy-snbo-97329.html
 • @hetman koronny 21:10:06
  "Xes23" to dzisiaj wkleił, nawet kabaret pt. ""cała prawda, całą dobę" przyznaje że coś nie tak z tymi "zwycięstwami'; http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dramat-72-brygady-ofensywa-utknela-co-szykuja-rebelianci,456371.html
 • Los powracających z Rosji
  Ciąg dalszy prześladowań żołnierzy ukraińskich, którzy wrócili z Rosji po wyjściu przez granicę z okrążenia. W toczącym procesie o dezercję grozi im od 5 do 10 lat więzienia.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=2&id=4955
 • @TomS 21:19:02
  Tak jak pisałem Kijów się panicznie ich boi, a szczególnie tego co zaczną opowiadać...
 • @mania przepraszania 21:24:09
  Popeirdoliło ich .Pzdr. http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1194439,General-Koziej-wojna-Rosji-z-Zachodem-Niczego-nie-mozna-wykluczyc
 • Śnieżne pod ostrzale przez siły "(anty)terrorystyczne"
  http://youtu.be/UlDc3uJbioE
 • @Repsol 21:43:59
  Stary komuch liczy na miejsce w bunkrze przy boku pozostałej "elyty"...
 • @mania przepraszania 21:51:53
  No być tak morze , a u bram ???. PZDR. http://youtu.be/2L8OTynmklw
 • @mania przepraszania 21:24:09
  Już się za nich wzięli:
  https://vk.com/frontvostoka?w=wall-69684201_14956
 • @Repsol 21:56:06
  Jest "nerwowość" bo im brodate 'wuje" dzisiaj generała odstrzelili. Coś nie tak z "supermocarstwem" skoro jednego dziurawią "ruskie menele" czyli samoobrona dla myślących, a drugiego odstawiają w niebyt hodowcy kóz...
 • Poroszenko, tu Ziemia!
  http://cs618624.vk.me/v618624111/1376e/1VcaVl03C3U.jpg
 • Czyżby?
  Przez kulawą znajomość rosyjskiego nie do końca wszystko zrozumiałem, ale czy ci powstańcy mówią o tym, że widzieli amerykański ciężki sprzęt? Bo jeśli się nie mylę to zaczyna być niepokojące i ktoś zdjął tu białe rękawiczki...


  https://www.youtube.com/watch?v=HrvC7RHnUxw
 • @Rollie 22:16:09
  Całkiem możliwe, ale ten "ciężki amerykański sprzęt" to może być szajs z demobilu. Tak jak było ze słynnymi USArmy helikopterami, miały być bojowe "Apache", a wyszło na stare Bell UH-1 Iroquois ...
 • @Rollie 22:16:09
  Widzieli ponoć Abramsy, Apache, a w Dniepropietrowsku Raptory.
  Można potwierdzić nóż, który pokazywali, hummery, widoczne na kilku filmach z przejazdu, obecność najemników (w tym z Bliskiego Wschodu- paszport Sudańczyka widzieliśmy), ekwipunek żołnierzy.
  Znowu wspominają o Polakach.
  Jak nie było, helikoptery z demobilu:
  http://youtu.be/u5YVpT3DFi0
 • @hetman koronny 22:34:33
  Ja po prostu sie domagam żeby dorwali jednego skubańca na polskich papierach i pojadę na przejście graniczne (o ile go oczywiście zwolnią) i będę lał po r.ju przy wszystkich kamerach...
 • @mania przepraszania 22:40:33
  Striełkow dał rozkaz: najemników też nie brać do niewoli.

  P.S.
  7 godzin po NEONIE i mają wątpliwości:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rakietowy-atak-na-szachtiorsk-foto-video
 • @Rollie 22:16:09
  Tak widzieli sprzęt amerykański i inny obcy. Oddziały najemników były wyposażane w różny sprzęt a amerykanie przyznają się , że dostarczają osprzęt "non lethal" (noktowizory, mundury, hełmy , racje żywnościowe, środki łączności itp). Jeśli idzie o ciężki sprzęt były doniesienia o rozładunku polskich Krabów w porcie w Odessie oraz o przygotowaniach do szkolenia pilotów ukraińskich na AH64. Możliwe, że dostarczyli im coś jeszcze , ale nie było tego pewnie dużo. Hummery widziałem na jakimś filmie.
 • Wywiad z Biesem.
  42 pytania, 42 krótkie odpowiedzi.
  http://sputnikua.com/news/732-42-otveta-na-voprosy-igoryu-bezleru-v-pryamom-dialoge.html
 • @hetman koronny 22:45:23
  Dlatego te resztki gniją dalej w kotle, a do tych co wyszli i chcieli wrócić strzela tzw. żandarmeria...
 • Specjalność szefa kuchnii w Noworosji...
  Kociołek z "ukropem". Następny w Debalcewie.
  http://rusvesna.su/news/1407272343
 • @Repsol 21:43:59
  Skrzypczak jeszcze jest trzeźwy:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Waldemar-Skrzypczak-retoryka-straszenia-spoleczenstwa-polskiego-wojna-jest-nie-na-miejscu,wid,16799644,wiadomosc.html?ticaid=113367
 • Amunicja bezbronnych:
  http://cs619518.vk.me/v619518670/1c496/qpvKjQpL7Qc.jpg
 • @hetman koronny 23:16:25
  Zakład że POyeby rozwalą wszystko. PZDR.
 • @Repsol 23:22:42
  I oby Ljaszko w tym wszystkim "siedział' o wynik końcowy jestem spokojny...
 • Łada sie nada;
  http://rusvesna.su/news/1407264216
 • @TomS 21:19:02
  jeśli tak, to dobrze,
  gorzej, gdyby zostali skierowani na front,

  Rosja nie powinna ich wypuścić, do obozu na sybir.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej