Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina kopie sobie grób.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym niejako na obrzeżach wojny domowej toczącej się obecnie na Ukrainie miały miejsce dwa istotne fakty, które mogą rzutować na przyszłość nie tylko samej Ukrainy ale również Europy czy też dalej patrząc- świata.

Otóż ukraiński premier Arsenij Jaceniuk na spotkaniu z rządem rozpatruje m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu tranzytu zasobów energetycznych przez jej terytorium:

"Ukraina gotowa jest do nałożenia sankcji polegających na zakazie tranzytu przez jej terytorium, w tym lotów i dostaw gazu do Europy"- takie słowa wypowiedział dziś premier Jaceniuk na spotkaniu z rządem.

Decyzja o podjęciu sankcji zaproponowanych przez rząd ma być głosowana przez Wierchowną Radę w najbliższy wtorek.

Poza tym kijowski rząd przygotował także listę 172 rosyjskich obywateli i z innych krajów oraz 65 firm- głównie rosyjskich- które będą poddane sankcjom. Zaś samą decyzję kogo konkretnie dotkną ukraińskie sankcje gospodarcze podejmie ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Ale powróćmy do najistotniejszej, z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego niektórych krajów członkowskich UE, kwestii zakazu tranzytu gazu i ropy naftowej przez terytorium Ukrainy.

Kwestia ta najlepiej jest widoczna na tej mapie:

www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2014/08

/russian%20gas%20ban.jpg

Jak widzimy zablokowanie tranzytu rosyjskiego gazu ziemnego i ropy naftowej przez terytorium Ukrainy pozbawia dostępu do tych źródeł energii kilka krajów UE. Jednocześnie nie ma na dzisiejszy dzień możliwości przerzucenia nadwyżek rosyjskiego gazu ziemnego innymi drogami, chyba że odblokuje się dokończenie budowy gazociągu South Stream, które jak na razie jest mało prawdopodobne ze względu na wcześniejsze sankcje nałożone na Rosję przez kraje UE.

Tak więc brak gazu, który w okresie zbliżającej się zimy jest problemem bardzo istotnym, nie będzie mógł być zrekompensowany innymi drogami przesyłu.

Okazuje się więc, że kijowskie władze- nie wiadomo w jaki zakresie konsultując to z UE ?- podejmują decyzję, która będzie miała bardzo dalekosiężne konsekwencje dla kilku krajów Unii, i mniejsze lub większe, dla pozostałych jej członków.

Nie dość tego uraiński rząd w swym szaleństwie przyjął, że wprowadzenie przez niego tylko w/w sankcji wobec Rosji, spowodują w ciągu najbliższego roku stratę w ukraińskiej gospodarce rzędu 7 mld dolarów.

Dlatego też należy zapytać się: jaka jest logika wprowadzania przez ukraińskie władze sankcji wobec Rosji, które jej samej przyniosą tak kolosalne straty? Co oczywiście przy obecnym stanie gospodarczej ruiny dodatkowo wzmocnionej przez prowadzoną wojnę domową przeciwko części swych obywateli zatraca o jakiś narodowy masochizm i skrajną nieodpowiedzialność.

Czy w związku z tym można ze spokojem przyglądać się na to co tamtejsze władze w jakimś amoku czynią?

Przecież takie samobójcze odruchy dowodzą tylko jednego, że mamy doczynienia z szaleńcami.

Dlatego też nie powinno nikogo dziwić zwołanie w dniu dzisiejszym rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, na której omawiano te kwestie:

"Została szczegółowo omówiona sytuacja na wschodzie Ukrainy, w tym przybierająca na sile katastrofa humanitarna. Poza tym zostały poruszone kwestie bezpieczeństwa gospodarczego Rosji"-poinformował rzecznik biura prezydenckiego, Dmitrij Pieskow.

Otóż na dzisiejszy dzień sytuacja kształtuje się w ten sposób, że dano władzę na Ukrainie ludziom, którzy nie tylko zagrażają już własnemu społeczeństwu, ale również społeczności międzynarodowej, w tym i polskiej.

A więc mówiąc obrazowo wygląda to tak, że dano do ręki małpie karabin maszynowy i teraz czeka się spokojnie co będzie dalej.

Proszę zwrócić tylko uwagę na fakt, że my jako widzowie zajmujemy miejsce najbliżej małpy uzbrojonej w karabin maszynowy, a wiec możemy być pierwszą jej ofiarą.

Czy o taką sytuację stawiającą nas w złym miejscu chodziło tym politykom, którzy na krótkiej amerykańskiej smyczy ślepo realizują- nie licząc się z niczym i z nikim, nawet z interesem własnego narodu- politykę międzynarodową?

Chyba najwyższy już czas wyjść z amoku zaczadzenia szkodliwą dla nas propagandą i wziąć sprawy we własne ręce, bo w innym przypadku wszystkich nas czekać będzie zguba.

Pozdrawiam.

1.   www.zerohedge.com/news/2014-08-08/ukraine-prepares-impose-russian-gas-transit-ban-commit-economic-suicide

KOMENTARZE

 • Mamusia coś przeczuwała...
  ...i dała synkowi na imię Arszenik.
 • @AdamPL 20:28:42
  Ten "arszenik" to "imię" dla gojów, w swoim gronie nazywają sie inaczej...
 • wypowiedzieć Rosji wojne i od razu sie poddac
  Wypowiedzieć Rosji wojne i od razu sie poddac....To powinni zrobic normalni Ukraińcy, jednak takich do rządów nie dopuszczają i nie dopuszczą. W tym ichnim parlamencie kto ma inne zdanie niż banderowskie to dostaje w dziób. A ci ogon pod siebie, podobnie jak ludność.To samo jest na ulicach miast i wiosek; kilka lub kilkuset grubych "karków" spod flagi UPA potrafi terroryzowac wieś miasteczko czy duże miasto jak Kijów, Charków, Odessa itd.. Ludzie się boją nawet słowa powiedziec niezgodnego z ideologia samoistnej Ukrainy. Miają po cichu nadzieję, że Rosja wyśle wojska i zrobi za nich porządek. Jednak Rosja tego nie zrobi. Co najwyzej pozwoli Kadyrowi pomóc Noworosji jak będzie potrzeba. Pomoże ludziom odważnym, którzy na to zasługują.
 • przy potędze usraelskiej propagandy
  wszyscy za brak gazu oburzą się na Rosję. Przecież to ona rozpętała wojnę, a Ukraina musiała się bronić.

  W dziesiejszym "forum" jakie miałem okazję przze 5 min oglądać- wszystkie partie zgodnie szczekały, że MH17 strącili uzbrojeni przez Rosję separatyści.

  Na propagandę nie ma siły. TO, że jakiś margines czyta neon nie ma żadnego znaczenia.
 • @interesariusz z PL 21:45:02
  Może tak może nie. Rzymianie dla hellenistycznej oikumene byli "barbarzyńcami z marginesu', Żydzi byli "marginesem' społeczeństw, USA było marginesem (czyli peryferiami) cywilizowanego świata itp, itd...
 • @mania przepraszania 21:57:50
  Pamietaj Rosja to Katyn , Ukraina to Mord Woynski. PZDR.
 • @mania przepraszania 21:57:50
  "Słowa niejakiego Johna Swintona, amerykańskiego dziennikarza znanej gazety ''The New York Times'', który w dzień odejścia na emeryturę nie wytrzymał i powiedział prosto z mostu to, co mu od dawna leżało na sercu, szokując przy tym Amerykanów! Oto, co powiedział: ''Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku ! Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny ! Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!''

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-samantha-power-rosyjskie-sily-pokojowe-na-ukrainie-to-oksymo,nId,1482698#
 • Mimo dotychczasowych wysiłków "Słowianom z wielkimi nosami" z reżymu kijowskiego nie udało się sprowokować Rosji do agresji
  Zamknięcie tranzytu gazu może wreszcie spełnić ich pragnienia.
  Ukraińcy i Rosjanie będą się wytłukiwać w bratobójczej wojnie i zostanie zasiana nienawiść.

  A kto na tym skorzysta ?
 • @interesariusz z PL 23:03:58
  Tak samo jest z historią. Nie ma czegoś jak "obiektywizm" w pojmowaniu tak rzeczywistości jak i historii. wszystko jest "skażone" przez subiektywną ocenę "obserwatora" który udostępnia nam "przekaz".
  Ps. Facet mógł się o taka deklarację pokusić bo miał juz pełne konto i zabezpieczoną przyszłość...
 • @Ptasznik z Trotylu 23:07:14
  Zapewne będzie się mógł wtedy "taniec zwycięzców" w Kijowie podobny do tego jaki odbył sie w NY po upadku TRZECH (o czym wszyscy dziwnie mało pamiętają) budynków WTC;
  https://www.youtube.com/watch?v=tRfhUezbKLw
  Ps. Ale cichosza bo to przecież mit i nieprawda, więc śnijmy dalej...
 • @Repsol 22:40:36
  Taki już nas los, co sąsiad to "krwawa wróżda"; i Niemcy, i Tatarzy ( w tym i ci z Krymu), i Szwedzi zza morza, i nawet Czesi "pocieszne" Pepiki bezwzględne dla polskich Zaolzian...
 • szansa
  To może być po prostu szantaż na UE. JEST to szansa dla ROSJI bo jak w bułgarii i węgrzech nie bedzie nikt im nie zabronić zbudować SOUTH STREM
 • Mnie się zdaje że nikt tutaj nie dopatrzył istoty rzeczy.
  Bo był taki temat z 5 lat temu ( a może 8 lat temu?), żeby zbudować rurę przez Polskę, ale omijającą Ukrainę. Ktoś by naiwnie powiedział omija Ukrainę, nie omija - jakie to ma znaczenie? A jednak, znalazła się w Polsce jakaś bardzo wpływowa grupa osób, które już wiele lat temu wiedziały że to będzie mieć znaczenie i ten pomysł zablokowały (dokładnie z tego powodu, że rura miała omijać Ukrainę). Skąd oni to wiedzieli? Znali plan wielkiej wojny? Bo widać że idzie to ku wielkiej wojnie, która pochłonie Polskę. Tak, oni znali już wtedy ten plan. Warto by przeszukać sieć i wyłuskać te nazwiska.
 • @Repsol 22:40:36/"Pamietaj Rosja to Katyn , Ukraina to Mord Woynski."
  .
  a Polska to Jedwabne
 • @vortex 02:55:17
  oj, nie dramatyzowałbym. Plany wojny wszystkich ze wszystkimi z kilkoma wariantami i scenariuszami SĄ - tym (praktycznie tylko tym) zajmują się sztaby wojsk. A Ukraina jako państwo tranzytowe dało w kość Gazpromowi nie raz - co najmniej 4 akcje były kiedy przekroczyli wszelkie terminy płatności i masowo kradli gaz.
  Akurat 5 lat temu był poważny kryzys, kiedy w zimie ukradli CAŁY gaz wtłoczony perz Rosję. Pół Europy nie miało gazu a Czechy, Słowacja, Bułgaria i Serbia nie miały wcale.
  Wina Rosji oczywiście.
  A teraz szczypta geopolityki: Ukraina bez Krymu i tranzytu gazu z Rosji w kładzie sił światowych jest zerem (bez urazy - to tak jak Polska). Tranzyt przez Ukrainę jest jedynym skutecznym instrumentem nacisku na Rosję w kwestii gazowej.
 • @vortex 02:55:17
  Wywiad dla Weismana wpływowego żyda z usraela Rosethala (fragment)
  My możemy zniszczyć ekonomię każdego kraju bez ich świadomości, co się dzieje, jeśli tego chcemy. Myślę, że to jest to, co Pan chciał usłyszeć. (Większość Amerykanów jest całkowicie nieświadomych, że przez system Federalnych Rezerw ich pieniądze zostały skradzione i oszczędności roztrwonione).
  W – Mam nadzieję, że Pan mówi mi prawdę, Panie Rosenthal.
  R – Tak, to jest prawda. My jesteśmy sprytni – my jesteśmy potężni i we właściwym czasie spowodujemy, że Wasze żony, Wy nie-Żydzi, zostaną zmieszane z Czarnymi i za 50 lat Wy wszyscy będziecie zmieszani. Czarni lubią p..... wasze białe kobiety i my sprowokujemy to używając ich dla swoich korzyści.
  W – Ja pamiętam jak Pan mówił, że Czarni będą wykorzystani.
  R – Tak, my wykorzystamy ich dla swoich korzyści. (To głównie w żydowskich statkach handlowych i dzięki żydowskim targowiskom Czarni dostali się do Ameryki)
  W – I potem będziecie próbowali zniszczyć ich, gdy już ich wykorzystacie, jak przewiduję?
  R – Jeśli to konieczne. Tak! Pan i ja wiemy, że oni są ludźmi niższego rodzaju, głupia rasa, ale mogą być użyteczni za pomocą pieniędzy. Znaczy wielkich pieniędzy. Czarni zrobią wszystko za pieniądze. Tak więc, gdy przyjdzie czas – i Pan być może dożyje, aby to widzieć – my będziemy mieć kompletną kontrolę a Wy głupi chrześcijanie czekacie na Waszego Chrystusa, oszusta, który ma wrócić by Was zbawić.
  W – Gorycz przemawia przez Pana
  R – Wcale nie. Dlaczego miałbym być zgorzkniały? Jesteśmy na szczycie!!
  W – I kiedy ta cała podła historia zostanie poznana, rezultatem będzie obudzone społeczeństwo – rozzłoszczone społeczeństwo, które zechce Was zniszczyć.
  R – Jak? Pytam jak? Wy nie macie środków dotarcia do społeczeństwa. My je mamy wszystkie pod taką kontrolą, że nikt nie może dotrzeć do narodu bez naszej woli. (Kto miał kontrolę nad mediami masowymi w czasie 20 stulecia? – Przewodniczący ABC, panowie Leonard Goldenson, Prezydent CBS – James H. Rosenfield, Przewodniczący RCS Dawid Sarnoff, Szef egzekutywy NBC – Fred Silverman, Prezydent PBS – Lawrence Grossman, Przewodniczący Time – Artur Heiskell, Wydawca U.S. News and World Report – Marvin Stone, szef egzekutywy Dow Jones – Warren H. Phillips, Wydawca Newsweeka – Lester Bernstein, Prezydent TV Gide – Walter Annenberg, Prezydent New York Times – rodzina Sulzbergerów, producent programów TV – Norman Lear – oni I jeszcze wielu innych to wszystko Żydzi!!). My rządzimy tym!!
  Zaraziliśmy całkowicie Wasze Kościoły a teraz mamy pod kontrolą szkolnictwo w Stanach Zjednoczonych To jest rzeczywistość, że mamy całkowitą kontrolę nad zorganizowanym chrześcijaństwem. Prawie wszędzie, całkowicie.
  W – Znajduję tak wiele rzeczy odrażających w tym, co Pan mówi i w sposobie, w jakim Pan to mówi.
  R – To jest to, co Pan chciał usłyszeć lub Pan nie zapłacił dość pieniędzy za ten wywiad.
  W – Tak długo jak Pan jest prawdomówny w stosunku do mnie, – ale Pan jeszcze nie odpowiedział na pytanie, które już dawno zadałem, czy Wy wierzycie, że Jezus Chrystus był Żydem?
  R – Jak powiedziałem, Jake mógłby dać Panu naprawdę inteligentną odpowiedź. Ja wiem, że większość moich przyjaciół, dzieci i ludzie, z którymi wzrastałem, w rzeczywistości wszyscy nasi przyjaciele, ja powiedziałbym wszyscy oni, nie wierzą, że Chrystus był Żydem. On był oszustem i miliony ludzi wszędzie na świecie teraz wierzą, że chrześcijaństwo zostało oparte na nieprawdzie i świadomie niepoprawnym tłumaczeniu naszej Biblii. Chrystus był oszustem. Nawet Narodowa Rada Kościołów zgadza się, że Wasz lud uznaje tłumaczenie księgi (=biblii), które nie jest poprawne. To jest oparte na kłamstwach. (Ten komentarz z trudem może być uznany jako pochodzący z prawdziwie chrześcijańskich źródeł, ponieważ Narodowa Rada Kościołów została zorganizowana przez Żydów i jej teologia pochodzi od nich).
  W – Zgodzie z ostatnimi badaniami, Wasi przodkowie nie są izraelitami, ale Mongołami i Azjatami ze Wschodniej Europy i Zachodniej Azji, więc Wasi przodkowie mieszkali tysiące mil od Ziemi Świętej. Oni nigdy nie widzieli Ziemi Świętej, – co udowadnia, że Wasz naród nie był narodem wybranym przez Boga.
  R – Jak? A jakąż to czyni różnicę?
  W – Nas uczono przez wiele lat wielkiego kłamstwa, że Żydzi są narodem wybranym przez Boga, to czyni różnicę, bardzo poważną różnicę.
  R – Jaką poważną różnicę?

  W – Czy to nie dowodzi, że większość dzisiejszych Żydów pochodzi od Chazarów. Wasi przodkowie nigdy nie deptali ziem, po których stąpał Chrystus, oni nigdy nie znali Jerozolimy i Palestyny, więc jak mogli...
  R (krzycząc), Jaką u diabla to czyni różnicę dzisiaj?
  W – Tak wiele rzeczy, które Pan mówi jest odrażających dla mnie i Pana arogancki sposób chwalenia się, i że Pan wyraźnie był częścią tego gigantycznego..... potwornego spisku przeciwko ludzkości – i od czasu do czasu Pan próbuje omijać sprawy mówiąc „ jaką różnicę to czyni” . Tak dużo z tego, co Pan powiedział poraża mnie w rzeczywistości, że brak mi słów.... (Pan R. przerywa)
  R – Ponieważ Pan jest nie-Żydem. Pan nie rozumie. Pan nigdy nie zrozumie! Dopóki nie będzie za późno i moją nadzieją jest, osobiście, że naród amerykański nie... (tu pan R. przerwał).
  W – Tak dużo Pan już powiedział, że naród Panu nie uwierzy – oni nie uwierzą w ten wywiad (Pan R. przerywa)
  R – Oto, dlaczego mamy kontrole (nad Wami) dzisiaj. Oto jedna z przyczyn. Wasz naród nie wierzy, żeby było możliwe, aby jakiś naród czy rasa mógł dokonać tego, co myśmy zrobili w ciągu kilku stuleci. Nie-Żydzi są głupcy. MY jesteśmy inteligentni. Ja zamierzam być ważną osobą w, i wokół Waszyngtonu i wkrótce zamierzam stać się wybitną osobistością w Ameryce. Zapewne usłyszy Pan i przeczyta o mnie w przyszłości. Jestem młody i miałem odwagę powiedzieć Panu więcej niż jakikolwiek inny Żyd kiedykolwiek śmiałby Panu powiedzieć, przynajmniej publicznie. Ja nadstawiłem moją szyję, White. Część z tego, co powiedziałem jest częścią wewnętrznego, niewidzialnego świata żydostwa.
  W – Patrząc na Pana teraz, jak obserwuję Pana zmianę, widzę Pana jako podłego bastarda – wszystkich Was tak widzę (Pan R. przerywa).
  R – Nikt mnie nie nazywa bastardem i odrzuć to!!
  W – Wszyscy zasługujecie na pogardę i jesteście nikczemni i obrzydliwi.
  R – Łupnę Twoją przeklętą przez Boga głowę, jeśli nazwiesz mnie bastardem.
  W – Nie próbowałbym tego, jeśli byłbym Panem. Ja także mam przyjaciół, wielu z nich chciałoby mieć szansę dostać się do Pana, więc lepiej trzymajmy się formalnych zasad tak jak było postanowione na początku. (Wtedy Pan Rosenthal powiedział „Aj waj!” - amerykański rozmówca tego nie zrozumiał, ale każdy Polak zna te żydowskie słowa).
  W – Wiele razy gdy coś się odnosiło do osoby będącej Żydem ja słyszałem jak mówiono „ja rozumiem, że on jest prezbiterianinem lub katolikiem”. Więc chciałem znać Pana opinię lub wytłumaczenie. Co Żydzi czują wobec innego Żyda, który przeszedł na inną wiarę? Czy ona lub on nie są już Żydami?
  R – To może być wytłumaczone, najlepiej w taki sposób – Ja nie wiem, kim byli Pana ojciec i matka, znaczy, jakiej byli narodowości....
  W – Mój ojciec był Brytyjczykiem – Anglikiem a mama była Niemką.
  R – A więc, jeśliby Pan zdecydował studiować syjonizm czy Talmud i chciałby Pan nawrócić się i zaczął uczęszczać do synagogi, czy to by wymazałoby Pana angielskie czy niemieckie dziedzictwo?
  W – Oczywiście, że nie, – ale ja chciałem usłyszeć to od wykształconego Żyda, – co Pan by powiedział - jest ona lub on nadal Żydem?
  R – To jest głupie! (głupie pytanie). My jesteśmy, kim jesteśmy. Nie ważne do czego się przyłączymy, czy też co adoptujemy, to nie zmienia tego kim jesteśmy. Ja jestem Żydem i nic nie może mnie zmienić choćbym zmienił religię. Taka głupota! (Ta koncepcja jest zweryfikowana w Pismach w postaci retorycznego pytania „Czy Etiopczyk może zmienić skórę albo leopard swoje centki? (Opuszczono trochę nieistotnego tekstu, dotyczącego przypowieści raczej nieznanej dla polskiego czytelnika)
  W – Ale Żydzi lubują się w zwodniczym upodabnianiu.
  R - My mamy talent do mieszania Waszych spraw.
  W- Wy jesteście mistrzami zwodniczości i dzięki tym chytrym praktykom infiltrujecie rządy na całym świecie.
  R – Czemu nie? My powinniśmy opanować banki, uniwersytety, Kościoły i rządy, jeśli nie-Żydzi nie są dość inteligentni, aby je prowadzić. Ja nie mógłbym tak mówić kilka lat temu, ale teraz jest inaczej. Nie ma sposobu, aby unicestwić naszą strategię w dzisiejszym świecie, więc mogę mówić znacznie swobodniej. To, co ja odkryłem może pomóc innym Żydom w wypowiedzeniu się, jeśli będą mieli dość odwagi. Nie jesteśmy małoduszną rasą.
  W – Pan i Pana naród jesteście bardzo pewni siebie, nie prawdaż?
  R – My możemy być poróżnieni w wielu sprawach, ale nic nigdy tak na prawdę nie podzieli nas.
  W – kto to MY?
  R – Mój naród, Żydzi jesteśmy jak jeden, kiedy jest wielka potrzeba. Żaden przypadek nigdy nie może nas podzielić. (poprzez wieki Żydzi nauczyli się, że nie mogą wierzyć innym narodom. Tak więc więzy rasowe są ich najważniejszymi więzami).
  W – Ja słyszałem, że Żydzi walczą ze sobą przy pomocy trucizny!
  R – Ah! To jest całkowicie inna sprawa. Oczywiście, my walczymy jeden z drugim, ale jak powiedziałem, gdy są sprawy na prawdę ważne my jesteśmy jak jeden człowiek. Naszą mocną stroną White jest podział pracy i dwulicowość. To jest niezawodna broń i my jesteśmy zręczni – prawdopodobnie jesteśmy perfekcjonistami w jej stosowaniu. Nie macie dość inteligencji, aby z nami współzawodniczyć.
  W – ale my mamy kulturę, którą Wy Żydzi nigdy nie zrozumiecie i nam w niej nie dorównacie.
  R – Żydzi mają życie rodzinne. Nasza kultura wymaga wysokiego standardu wykształcenia. Ustaliliśmy standardy, tak, że nasze dzieci osiągają wykształcenie wyższe niż rodzice. Nasz naród kontynuuje dramatyczny postęp w edukacji. Sukcesy naszych dzieci nie zależą w całości od szkół, ale od rodziny i my jesteśmy ogromnie dumni z tych osiągnięć. Wy nie możecie konkurować! Więcej niż 12.000 doktorów co roku opuszcza medyczne uczelnie w Stanach Zjednoczonych i prawie 10.000 z nich to są Żydzi. Pośród prawników procent Żydów jest jeszcze większy. Żydzi są tak ugruntowani tutaj w Stanach Zjednoczonych, że każdy rodzaj opozycji przeciwko naszej kontroli będzie tylko czasowy. Pan wie, my śmiejemy się z historii 6 milionów (Żydów wymordowanych w czasie wojny), tak samo jak z opowieści, że Chrystus był Żydem jak i z opowieści o „wybranym narodzie przez Boga”. To powinno pokazać narodowi, że my mamy solidarność jak nikt inny w świecie. Żydzi czują bliskość do innych Żydów, których oni nigdy nie widzieli lub może nawet nigdy o nich nie słyszeli (według powiedzonka „krew jest gęstsza niż woda”).
  W – Panie Rosenthal, mam nadzieję, że Pan nie kłamał mnie w żadnym z tych wywiadów, ponieważ, gdyby Pan to zrobił wzięlibyśmy odwet na Panu. Rozumie Pan.
  R – To, co powiedziałem jest prawdą – Wszystko jest prawdą. Nie potrzebuję kłamać.
  W – Stwierdziłem, że pasją Żydów jest chciwość, zysk i zniszczenie chrześcijaństwa. Czy sądzę prawidłowo?
  R – Ja nie mogę mówić za wszystkich Żydów.
  W – Ja mówię o znacznej większości Żydów. Czy mam słuszność?
  R – Być może większość Żydów czuje w ten sposób, ale nie ma w tym niczego złego!!
  W – Myślę, żeby Pan kontynuował, ponieważ zgorzknienie jest w Panu i mówi Pan takie rzeczy, w które nawet Pan nie wierzy. Niektóre rzeczy, które Pan powiedział są prawie nie do uwierzenia.
  R – Nie obchodzi mnie, co Wy sobie myślicie. Dałem Panu uczciwe odpowiedzi i opinie. A teraz koniec pytań. I proszę nie zapomnieć o naszej umowie, – jeśli dowiem się, że taśmy zostały użyte, inne niż to co ustaliliśmy, Pan odczuje surowe konsekwencje. Czy Pan zrozumiał?
  W – Tak! Zrozumiałem. A teraz Panie Rosenthal tu jest reszta pieniędzy, które uzgodniliśmy jako zapłata za wywiad.
  KONIEC WYWIADU
 • @vortex 02:55:17
  Fragment mojego wywiadu dla medió polonijnych z 2008 roku, chodzi min. o przesył gazu.


  RK. Może chodzi Prezydentowi o nasze bezpieczeństwo energetyczne?

  Jeśli już to na pewno nie nasze. Proszę, zauważyć, jak L. Kaczyński zachowuje się w sprawach bezpieczeństwa energetycznego Polski. Pod tym hasłem kryją się interesy ExxonMobil,- tam, gdzie ma rozległe interesy ta firma, tam pokazuje się L. Kaczyński, w ten sposób może Polsce przynieść kolosalne straty w zabezpieczaniu Polski w energie gazową i paliwową. Jak czytam w wszystkich gazetach, że dla Polski to jest ,,jedyna nadzieja na kazachską i azerską ropę” to mi się niedobrze robi od tych bzdur. Tu chodzi o 25% złóż ropy i gazu zakupionej przez ExxonMobil za grosze, za łapówki, od Prezydenta Kazachstanu w Kazachstanie przez tą superpotężną amerykańską firmę, która jest mocno powiązana z obecną ekipą rządową w Waszyngtonie. Oczywiście, że trzeba dążyć do dywersyfikacji dostaw ropy i gazu- ale nie wolno płacić księżycowych cen. Dywersyfikacja to nie tylko import. Polska może być samowystarczalna energetycznie, bo już tak było pod koniec lat 70-tych, pieniądze za sprzedaż węgla pokrywane były w całości na zakup ropy naftowej. Teraz trzeba wykorzystać w energetyce wody geotermalne, zwiększyć wydobycie gazu i ropy w Polsce, przestawiać się na paliwo wodorowe, gazyfikacje i czysta exploatacje wegla. Na Boga jestesmy potentatem wegla, potentatem miedzi. Kryminogenny jest zakup dostępu do złóż gazu i ropy na morzu norweskim przez PGNiG za czasów PiS-u, za 5 mld m3 gazu już dziś Polska zapłaciła na rzecz ExxonMobil 1 mld 200 mln $, gaz będzie ,,dostarczony” dopiero za pięć lat. Właścicielami ExxonMobil jest rodzina Rockeffelerów. Ropa i gaz od firmy ExxonMobil będzie dużo droższa od tej sprowadzanej z Rosji. Pod słusznymi hasłami dywersyfikacja dostaw do Polski gazu i ropy, kryje się zamysł wyeliminowania monopolu dostaw ropy i gazu z Rosji do Polski, na monopolistę dostawcę ropy i gazu z ExxonMobil. Podobny manewr koledzy Kaczyńskich zrobili prywatyzacją z TP S.A, gdzie monopolistę państwowego zastąpiono monopolistą Francuskim. Jeżeli już mamy importować ropę to proszę bardzo Prezydent Chugo Chavez sprzedaje ją obecnie po 90 $ za baryłkę i chce dużo statków wielokadłubowych do przewozu ropy. Polska może, mieć tanią ropę i jeszcze ogromne zamówienia dla polskich stoczni. Jak Pan spyta Polaków na ulicy jaki chcą mieć gaz i jaką ropę, 99% odpowie – Tanią. Każdy prezydencki Prezes rafinerii Orlenu (obecnie jest to człowiek L. Kaczyńskiego) winduje ogromne zyski w firmie kosztem wszystkich kierowców po to- aby niepolskim akcjonariuszom nabić duże pieniądze w ramach dywidendy oraz w tych rafineriach są sztucznie zawyżane koszty stałe, zamiast ich obniżać. Cena paliwa średnio mogłoby kosztować nawet o 1 zł. mniej i tak te rafinerie przynosiły by zyski. Proszę zauważyć, jak mocodawcy agentów zainstalowani w najwyższych gremiach władzy w Polsce rzucili się na Premiera Tuska, za to, że ten tylko podał rękę Chavezowi na szczycie państw w Limie i węszą- aby czasami Polska nie podjęła rozmów gospodarczych z Wenezuelą.
 • Trudn mi w to uwierzyć
  Nie wierzę, że Aemrykanie pozwolą mu na aż taką głupotę. Najwyżej go obalą i kogoś innego zrobią premierem.
 • Jaceniuk to nie wariat
  Jestem zdania , że to nie jest żadne szaleństwo, lecz metoda. Biorąc pod uwagę , że obecna hunta kijowska reprezentuje interesy oligarchii będącej swego rodzaju emanacją banksterskiej oligarchii światowej, jej działania są zupełnie racjonalne. Tam absolutnie nie ma znaczenia interes narodu ukraińskiego, który traktuje się instrumentalnie i dla którego nie jest przewidziane miejsce wśród zwycięzców. Dlatego też czy to straty kilku , czy kilkudziesięciu , czy kilkuset tysięcy Ukraińców w bratobójczej wojnie , czy strata miliardów dolarów (powodujące znowu straty wśród Ukraińców) nie ma zupełnie znaczenia. Takim terrorystycznym posunięciem (zakręcenie gazu Europie) hunta chce wymusić na krajach Unii działania antyrosyjskie , które nie leżą w jej (Europy) interesie. Wojna ekonomiczna pomiędzy Europą a Rosją osłabia zarówno jednych jak i drugich , co jest widocznym wyraźnie celem działań USA.
  Ludzie rządzący obecnie Ukrainą są zdolni do popełnienia każdego łajdactwa czego dowody dają codziennie planowo niszcząc Donbas czy ostrzeliwując prowokacyjnie terytorium Rosji czy wreszcie zestrzeliwując bezbronny samolot pasażerski obcego państwa. A to że nie użyli jeszcze broni jądrowej (jak sugerowała Tymoszenko) wynika tylko z braku takowej.
  Co gorsze elity rządzące krajami Unii Europejskiej również są prawdopodobnie zaangażowane w ten spisek. Bo czym sobie można wytłumaczyć dotychczasowe ewidentnie "samobójcze" działania krajów Europejskich i stosowanie blokady informacyjnej względem własnych społeczeństw?
  I tu tkwi sposób na zmuszenie elit do działań zgodnych z interesem społeczeństw a nie banksterów spod znaku NWO. Tym sposobem jest przełamywanie bariery informacyjnej - szerzenie informacji o prawdziwym oglądzie zdarzeń. To że jest to zadanie trudne wiadomo nie od dziś , ale jednak wykonalne.
  Do roboty!
 • @jazmig 09:08:27
  he he, sam tego nie wymyślił przecież.
 • @TomS 09:32:50
  Bardzo trafne spostrzeżenia i wnioski.

  Pozdrawiam i do roboty!
 • @AdNovum 11:04:31
  Polecam wygrzebane teksty - stare ale jare - a nowe co dzień się pojawiają w obserwatorpolityczny.pl

  Dramat Ukrainy musi być dla nas lekcją, oby okazał się darmową!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=23225

  Interpelacja obywatelska
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=22984

  Rok w którym umarły media
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=22820

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej