Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 11.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasz rząd wyżywi się sam, więc zakazem eksportu do Rosji naszych płodów rolnych i przetworów rolno-spożywczych się nie przejmuje.

Najbardziej charakterystyczne w tym wszystkim jest to, że przedstawiciele naszego rządu unikają poruszania tematu strat jakie poniesie społeczeństwo polskie jako całość, a rolnicy i zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego, w szczególności. Oczywiście pomijam tu strat jakie poniosą przy okazji inne działy gospodarki jak choćby transport samochodowy, czy też budżet państwa.

A więc jakie to są straty?

Otóż bezpośrednie straty wynikające z tytułu wstrzymania importu przez Rosję naszych produktów rolnych i przetworów rolno-spożywczych będą wynosić około 4,2 mld złotych rocznie (czyli około 1 mld euro/rocznie).

Mało to jest czy dużo?

Trudno mi jest odpowiedzieć na to pytanie, bo przecież Polska to bogaty kraj, który może pozwolić sobie na wszelką niegospodarność, czego zresztą dowody mamy na każdym kroku. Ale w wymiarze jednostkowym; tysięcy polskich rolników, zakładów przemysłowych, właścicieli firm transportowych i właścicieli magazynów i hurtowni oraz zatrudnionych w nich ludzi, strata ta będzie dla nich po prostu brakiem zysku, albo zysku na takim poziomie, że nie da się z niego dalej utrzymywać swojej działalności gospodarczej.

Jeżeli ci ludzie, ich firmy oraz zartudnieni w nich pracownicy, nie stanowią problemu dla rządzących, to co w takim razie ten problem stanowi?

Czy tylko interesują ich własne dochody, jakie przecież i ci, którzy przez taką nieodpowiedzialną polityką mogą obecnie zostać bankrutami, zmuszeni są na nie się łożyć aby utrzymać tą szkodzącą im armię urzędniczo-politycznych pasożytów?

Otóż panie i panowie politycy i urzędnicy, musicie wreszcie wyjść z głębin socjalistycznego sposobu pojmowania rzeczywistości i zrozumieć tą oczywistą prawdę, że państwo jest dla ludzi i im wyłącznie ma służyć, a nie odwrotnie co wynika z prostego faktu, że to ludzie utrzymują państwo i je tworzą. Dlatego też wszelkie wasze działania mają być tak prowadzone, aby społeczeństwo mogło się rozwijać i samorealizować dla dobra ojczyzny, a nie tak jak to jest obecnie; traktowane być jak ubezwłasnowolnieni chłopi pańszczyźniani.

To nie te czasy, a wy nie jesteście próżniaczą kastą panów, tylko powołanymi i opłacanymi przez całe społeczeństwo funkcjonariuszami w celu służenia mu i mającymi obowiązek mu służyć. Taka jest tylko wasza rola i nie macie innej do spełnienia choć byście nie wiem co sobie wyobrażali to i tak społeczeństwo wcześniej czy później upomni się o swoje zawłaszczone przez was jego prawa.

To tyle na marginesie obecnie prowadzonej szkodliwej dla Polski i Polaków polityki, tak międzynarodowej jak i wewnętrznej.

Teraz przechodzę do realcji z wczorajszego dnia toczącej się na Ukrainie wojny domowej.

Ogólnie rzecz biorąc sytuacja jaka wytworzyła się od soboty, nie jest tragiczna ale bardzo zła.

Po pierwsze bardzo ciężka jest sytuacja bytowa ludzi żyjących w, obleganych i będących pod ciągłym ostrzałem artylerii, rakiet a nawet bombardowanych z powietrza, miastach.

Ilość ofiar wśród ludności cywilnej rośnie. Rośnie również ilość domów zniszczonych i spalonych w wyniku barbarzyńskiego ostrzału. Niszczona celowo też jest infrastruktura bytowa miast, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie ich mieszkańców.

Sytuacja na froncie też nie robi się ciekawa co wynika z faktu wybicia się z kotła południowego części uwięzionych tam sił 72 i 79 brygady, które wspomagane sprzętem pancernym 24 brygady poszły w kierunku na północ gdzie obecnie przecięły drogę łączącą Ługańsk z Donieckiem na odcinku pomiędzy Śnieżnym a Krasnym Łuczem.

Pod silnym naporem wojsk ukraińskich siły  samoobrony usiłujące utrzymać drogę zostały zepchnięte dalej na północ w rejon Wachruszczewa.

Jednocześnie ukraińskie wojska prowadzą atak dużymi siłami z kierunku północnego-zachodu drogą E 50 poruszając się od Debalczewa na Antracyt.

Połączenie tych sił idących z południa na północ i tych, które poruszają się drogą E 50 z Debalczewa spowoduje odizolowanie od siebie rejonu donieckiego od Ługańska no i oczywiście doprowadzi do okrążenia samego Doniecka.

Istnieje również kolejne zagrożenie na kierunku drogi H 21 od Łutuginie do Iwaniwki, gdzie ukraińskie wojska usiłują się obecnie przedrzeć co spowoduje w razie powodzenia tej akcji rozbicie sił powstańczych na trzy niezależne od siebie obszary; Donieck i okolice, Ługański do granicy państwowej oraz rejon obejmujący miasta Pierwomajsk-Stachanow-Alczewsk-Pietrowskoje.

Tak więc jeśli siły powstańcze nie przetrzymają skutecznie tego silnego naporu kolumn pancernych ukraińskich wojsk i same nie zaczną kontratakować wykorzystując sytuację rozciągnięcia się ich na dość znacznej długości linii frontu, okrążając znajdujące się na wysuniętych pozycjach ukraińskie jednostki, to w ciągu najbliższego czasu przegrają.

A oto mapa dokumentująca przebieg walk w ostatnim okresie do wczorajszego dnia:

Pod tym linkiem można mapę powiększyć:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/13815/13815_original.jpg

Pozdrawiam.

*     *     *

Ps.

www.zerohedge.com/news/2014-08-11/ukraine-says-45000-russian-troops-border-tanks-missiles-warplans-and-attack-helicopt

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

     

KOMENTARZE

 • Dzieki!
  Już "podałem dalej" powyższe informacje!
  Pozdrawiam!
 • Polecam!
  "Ruiny i zgliszcza pytają, kim są ci barbarzyńcy z Zachodu?"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24594

  Warte też przeczytania takze:

  "Dlaczego nie jest możliwy konstruktywny dialog z Rosją?"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24602

  "Na Majdanie znowu Ukraińcy się biją, – kto pojedzie poskakać?"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24607

  "Mamy być może jeszcze 5 lat spokoju – wykorzystajmy je odpowiednio!"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24612#comment-19964
 • @brusek 09:31:57
  Również dziękuję!

  Krótki coś ten urlop był.


  Pozdrawiam.
 • drogi autorze, nie rozumiem
  "Najbardziej charakterystyczne w tym wszystkim jest to, że przedstawiciele naszego rządu unikają strat jakie poniesie społeczeństwo polskie jako całość"

  to zdanie można rozumieć dwojako, również tak, że rząd dba o to, aby społeczeństwo nie poniosło strat. (wiem. interpretacja karkołomna, ale to stylistyczna oryginalność tego zdania prowadzi do błędnych wniosków.
  -------------------------------------------------------

  Dlaczego nikt nie rozpatruje rzeczywistości z punktu widzenia teorii spiskowej. Przecież cios w polskie rolnictwo w roku 2014 doskonale przygotowuje grunt do wolnego obrotu ziemią w roku 2016.
 • @brusek 09:35:32
  Bardzo dobre i na czasie tematy.

  Pozdrawiam.
 • Znowu ostrzał zakładów chemicznych w Gorłówce, który może się skończyć katastrofą ekologiczną;
  http://lifenews.ru/news/138192
  Jak widać obrona Gorłówki wzbudza wprost opętańczą wściekłość banderopiteków...
 • Ludzie, Ukraińcy ze wschodniej Ukrainy giną w wyniku hochsztaplerstwa Putina
  nie byłoby powstania, gdyby nie jego pobrzękiwanie szabelką, której wcale nie zamierzał użyć. Jakbym widział Papkina?

  No i moja teoria, że Papkin stracił zapał, gdy powstańcy zapowiedzieli nacjonalizację. Jeszcze by Rosjanom przyszło do głowy powtórzenie rewolucji październikowej.
 • "Działalności" szkodnika Pawła Kowala ciąg dalszy;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/pawel-kowal-chce-by-polska-kredytowala-zakup-broni-dla-ukranskiej-armii
  Ten człowiek zachowuje się jak fanatyczny nacjonalista ukraiński. Niech zmieni obywatelstwo i poświęci swoje zdrowie oraz środki na "samostijną", a od Polski i Polaków niech sie odpier..li!
 • @interesariusz z PL 09:57:44
  Można na to wszystko patrzeć w różny sposób. Niestety, ale Donbas jest tylko jednym z wielu "frontów" otwieranych wokół Rosji (vide "iskrzenie" Armenia - Azerbejdżan),. Z tego co pamiętam to Putin ostrzegał Donieck i Ługańsk przed ogłaszaniem secesji? Z tego rodzi sie pytanie na ile "wydarzenia w Donbasie" to "wojna hybrydowa Putina" o czym trabią nasze łżemendia, a na ile to taka incjatywa opozycji antyputinowskiej (dokładnie triumwiratu Limonow/Żyrynowski/Ziuganow)?
  Co do "nacjonalizacji", to radzę zwrócić uwagę że została ona ogłoszona stosunkowo późno kiedy już raczej przestano liczyć na interwencje Putina (o ile oczywiście na nią liczono)...
 • @mania przepraszania 09:58:42
  To jest dowód na istnienie V Kolumny mającej za zadanie szkodzić i niszczyć Polskę.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:13:08
  Z całym szacunkiem, ale nazywanie tego byłego (p)osła "kolumną" jest sporym nietaktem, postulowałbym raczej "kołek":)))

  Pozdrawiam
 • @brusek 09:35:32 uwago do p. 2
  Tania, jednostronna propaganda, przemilczająca fakt, iż mimo "permamentnego kryzysu nadprodukcji żywności w EU" mamy w Polsce głodujące dzieci, starców umierających z głodu, oraz rzecze ludzi chorujących i umierających z powodu chorób wynikających z niedożywienia.

  W tym sezonie czarna porzeczka była w skupie po 40gr. W mieście (wrocku) po 12-14 zł. I nie można było jej dostać. Braki jak za komuny.

  Na tym polega organizacja wymiany towarowej na wolnym rynku. Każdy przecież mógł wsiąść w brykę, albo rower, albo ubrać buty do biegania, i na wieś. Jakby zbiegał ze sto wsi, to kupiłby sobie po 40gr, a może i taniej.
 • @mania przepraszania 10:22:28
  na "kołka" to on raczej nie wygląda, no i oczywiście za inteligentny jest aby go tak nazywać, bo to jest celowa i wyrachowana gra.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 10:22:30
  Kto w takim razie na tym zarabia?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:10:55
  Papkin odradzał przeprowadzenie referendum.

  Wcześniej zapowiedział interwencję zbrojną w ochronie Rosjan, i dostał pozwolenie na użycie armii na Ukrainie.

  Jak powstanie się zaczęło, poprocił o cofnięcie pozwolenia. Czy to nie hochsztaplerka i podjudzanie do przegranego powstania. Czy WAM nie przypomina to wpuszczenia w kanał Warszawiaków w 44 ?

  ni i ten jego słynny wywiad.
  "Proszę posłuchać uważnie. Chcę, abyście mnie jednoznacznie zrozumieli, jeśli zdecydujemy się na to - to tylko dla obrony ukraińskich obywateli. I niech spróbuje któryś z żołnierzy strzelać do swoich ludzi, za którymi my będziemy stać z tyłu, nie z przodu, a z tyłu. Niechaj oni spróbują strzelać do kobiet i dzieci!
  I ja spojrzę na tego, kto odda taki rozkaz na Ukrainie.
  "
 • @interesariusz z PL 10:29:13
  Fakt, nie chcę wyjśc na 'advocatus diaboli" Papkina, ale na to tez mam swoja teorię. Były one taką "sondą zwiadowczą" wypuszczoną dla całej tze. Noworosji, czyli dla Charkowa, Odessy, Chersonia, Dniepropietrowska, Doniecka i Ługańska. Kto na to odpowiedział? Na Kremlu "przeliczono" więc wszystkie za i przeciw, no i mamy wynik...
  Prosze zwrócic także uwagę na postawę samych obywateli FR wobec polityki "Papkina", nawet nasze "dziennikurestwo" (termin z internetu) przyznaje że popiera go ogromna większość, a poparcie dla Noworosji? Z bólem serca muszę stwierdzić że na wiece poparcia przychodzi po kilkaset osób.
  Nie widziałem też demonstracji pod hasłami "Putin ty zdrajco, zostawiłeś ich na śmierć", a być może właśnie Zachód na to liczył?
 • @interesariusz z PL 10:29:13
  Widzisz, problem polega na tym, że Ukraina została wykorzystana jako narzędzie do rozpoczęcia III WŚ. która miała zostać wywołana pod pretekstem rosyjskiej interwencji militarnej w obronie rosyjskojęzycznej mniejszości żyjącej na wschodzie tego kraju.
  Mam wzt. pytanie:

  Czy w imię obrony mniejszości etnicznej na Ukrainie ktokolwiek ma prawo rozpocząć III WŚ?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:45:52
  Jak się nie zamierza wywołać 3 WŚ, to się nie obiecuje pomocy naiwniakom.

  Ponadto, jak się jest politykiem, to trzeba planować. Irak, Afganistan, Egipt, Libia, Syria, Ukraina. A kiedy Rosja ?

  Czy naprawdę zachodnia dekadencja ma taką magiczną siłę nęcenia, że Rosjanie zrezygnują ze swojego państwa, jak wcześniej Polacy ?
 • @interesariusz z PL 11:02:59
  Możemy sobie tutaj gdybac i snuc różne domysły i przypuszczenia lub stawiać zarzuty. Prawda jest jednak taka że i tak wszystko zweryfikuje czas i z historii dobrze wiadomo że to co na pierwszy rzut oka było klęską stawało sie zycięstwem i vice versa...

  Pozdrawiam
 • Kolejne skutki "wymachiwania szabelką';
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/bank-citigroup-polska-na-rosyjskich-sankcjach-staci-najwiecej#
 • Resztki 24 Brygady mówią dość.
  http://www.novorosinform.org/news/id/5808
  Żołnierze 24 brygady, którym udało się wydostać z południowego kotła podjęli "bunt" w Zaporożu. Dowództwo miało zamierzało skierować żołnierzy do przeformowania i skierowania na front. Przebywający 53 dni w strefie walk wojskowi. na dworcu Zaporoże-1 rozsiedli się na peronach i prowadzą rozmowy z dowództwem.
 • @nana 11:31:28
  albo i nie pożyjemy.

  przekleję pod swoją notkę.
 • @nana 11:31:28
  http://interesariusz.neon24.pl/post/111872,gps-na-wolny-rynek
 • "Bezpilotnik" sił samoobrony wystraszył "herojów".
  http://youtu.be/muzWKWQsz7M
 • Niestety , ZDRADA !
  Trzeba sobie prawdę powiedzieć ! Nowo Rosja została zdradzona przez Putina i Niedzwiedzewa [ czy jak mu tam ]
  Światem białych rządzi zydo-syjonizm ! i Rosją w mniejszym stopniu
  też rządzi żydo-syjonizm wraz z żydo-USA ukatrupili zryw SŁOWAIN
  w Nowo-Rosji !!
  Widać ze Putinowi jak i USA nie wsmak by Słowianie rządzili sami bez pośrednictwa żydo-chazarskiego !
  !
  Słowianie ! na oczach świata odbywa się ludobójstwo Słowian przez
  zjednoczone siły żydo-syjonistyczne UE i USA !!!
  !
  Putin ! kiedyś za to ludobójstwo zapłacisz !!!
 • @interesariusz z PL 09:57:44
  Pełna zgoda ! żydo-chazarstwo w Rosji przestraszyło się nacjonalizacji ! i rządów Słowian w Nowo Rosji !
 • @ele 12:09:12
  A kto w takim razie rządzi obecnie na Ukrainie, w Polsce, w USA, w UE itd.?

  Pozdrawiam.
 • Kolejne "ćwiczenia" w Rosji.
  Tym razem w dniach od 11 do 16 sierpnia odbędą się manewry w Obwodzie Pskowskim. Ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych. Desant spadochronowy będzie doskonalić 76 Gwardyjska Dywizja Desantowo-Szturmowa (wg "ekspertów" z głównego nurtu "zielone ludziki " z Krymu).
  Aktywna faza ćwiczeń to 14-15 sierpnia.
  http://tvzvezda.ru/news/forces/content/201408111348-8eya.htm
 • @fretka 12:28:44
  Ale ponoć większość już wróciła...

  Pozdrawiam
 • Ciekawostka...
  Kijów informuje że "separatyści" uciekają, gdzie się da, ale jednocześnie koncentrują siły pod Swierdłowskiem do kontrataku?
  http://tsn.ua/politika/boyoviki-cilimi-zagonami-vtikayut-vid-udariv-sil-ato-362622.html
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainskie-media-twierdza-ze-donbascy-rebelianci-uciekaja-przed-silami-ukrainskimi
 • @nana 12:47:25
  Cytuję:

  1. "Więc zamiast napadać Putina, należy sobie wziąć na wstrzymanie, bo być może swoim działaniem Putin ratuje właśnie życie Polaków - a więc także i Twoje"

  2. "Siedzenie w domu przy kompie i dyktowanie Putinowi, co to on powinien zrobić a czego mu robić nie wolno jest niepoważne."

  Pełna zgoda.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 12:53:49
  Jak piszą takie bzdury to znaczy, że znów poszło coś nie po ich myśli.

  Pozdrawiam.
 • @gregemigrant 12:34:42
  nigdy nie jest za późno
 • Przekopią Mierzeję Wiślaną, na razie w planach.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/the-telegraph-polska-planuje-przekopac-kanal-pozwalajacy-ominac-rosyjskie-wody-terytorialne
  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/poland/11024452/Poland-plans-new-canal-to-by-pass-Russia.html

  Matthew Day pisze w artykule "Polska planuje nowy kanał omijający Rosję", że Warszawa zamierza przekopać przeprawę wodną przez Mierzeję Wiślaną, by uniezależnić się od Rosji.
  W tym roku upływa ważność 5-letniego porozumienia polsko-rosyjskiego dotyczącego nawigacji na Zalewie Wiślanym. Polska obawia się, że Rosjanie nie przedłużą umowy.

  Trzeba POgonić ich do łopaty, jak sami się pchają.
 • @nana 12:55:47
  Od niezgadzania się w dyskusji do skłócenia, w kulturalnym towarzystwie daleka droga. Rozmowa z kimś kto ma inny punkt widzenia jest bardzo inspirująca. Oczywiście pod warunkiem ,że nie przeradza się w pyskówkę z przerzucaniem się wzajamnie kto jest czyim agentem.
 • @hetman koronny 13:15:05
  Jak znam życie to na końcu okaże sie że to najdroższy "przekop" świata, po którym mogą przepływać tylko kajaki...
 • Realia Krymu według ukraińskich mediów.
  Wpadli we własne sidła.
  http://youtu.be/f9T17M94z44
 • @hetman koronny 13:28:16
  cha cha ,Putin tu był ,a paczemu nie skuszał ,a ?
 • @nana 12:47:25
  można się z tym zgodzić,
  jednakże o tym wszystkim Papkin wiedział od dawna,

  nie wyjaśnia Pani, dlaczego tak się wcześniej puszył i prężył muskuły, przez co zachęcił naiwnych do beznadziejnej walki.

  Niby polityk, wojuje słowem. Powinien przewidzieć skutki. To jego zawód.
 • @mania przepraszania 13:21:08
  być może drugi kanał sueski będzie tańszy.
 • @hetman koronny 13:28:16
  poproszę o więcej takich ciekawych historii.
 • Za linią frontu.
  http://vk.com/public67833734?w=wall-67833734_82142
  Grupa sabotażowa pod Iziumem (główna baza sił ATO) zniszczyła kolumnę zaopatrzenia 1 brygady pancernej, dyslokowanej z Czernihowa w rejon Iziuma. Zniszczono 4 ciężarówki z amunicją do czołgów. Kolejna ciężarówka była podobno załadowana amerykańskimi JAVELINAMI.

  http://vk.com/public67833734?w=wall-67833734_82109
  W okolicy miejscowości Zaliznicznoje w Obwodzie Zaporoskim dywersanci zniszczyli kolumnę złożoną z 6 cystern. Fugas, eksplodował na przejeździe kolejowym. Zablokowane zostało jedno z rozgałęzień Magistrali Przydnieprowskiej.
 • @kfakfa 13:55:20
  W miarę możliwości postaram się wrzucać.
  Widzę, że i pozostali np. Fretka też odkrywa oblicza ukraińskiej "prawdy".
  Pozdrawiam.
 • @fretka 14:06:27
  dziękuję
 • @gsaw 14:40:08
  powinna być transmisja na wsi24/h
 • Gdzie sie ta Rosja!
  Szczeze mowiac , ja osobiscie myslalem ze rosjanie powiedza: juz dosc!
  Cala Rpsja widzi jak ich bracia sa wyzynani mordowani... czyzby tej Rosjii, ktora znamy i tyle slyszelismy o niej politycznych belkotow, juz nie bylo ??
  nie ma Niedzwiedzi...juz..:(.. jestesmy sami..
 • @ele 12:05:04
  powoli i ja zaczynam w to wierzyc...
 • @AdNovum 09:51:37
  Wczorajsza "dopółnocna" prasówka wklejona w "dniu wczorajszym"...

  Dzisiejsza - poniżej!

  Pozdrawiam serdecznie!


  11.08.2014

  Południowy i popołudniowy, subiektywny zbiór linków


  MH17

  Cyber-Berkut donosi że MH17 zestrzeliła junta kijowska:
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/11/22364062/
  http://politikus.ru/events/26656-vzloman-akkaunt-pomoschnika-kolomoyskogo-na-facebook-boing-sbit-huntoy.html  WOJNA


  Skrót Novorosinfo
  http://www.novorosinform.org/news/id/5823

  Skrót wydarzeń RIA NOWOSTI
  http://ria.ru/world/20140811/1019589272.html

  Zabytek sprzed 2 dni od Prochorowa, ale warty przeczytania
  http://rusvesna.su/news/1407522219

  Trochę zabytkowy skrót informacji od „Wastoka”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834436.html

  Nowsze wieśći z tego samego źródła
  http://www.regnum.ru/news/1834661.html

  Aktualnośći: Ukry zajęły Djakowo. Zaś Iłowańsk, Gorłówka, Enakijewo, Uglegorsk – w rękach obrońców
  http://rusvesna.su/news/1407739207

  Andrzej Stienin dalej w łapach ukrów!
  http://www.regnum.ru/news/1834758.html

  A ukry wysyłają w rejon walk specjalny „milicyjny” oddział „Sumy”. Piszą o „żelaznej dyscyplinie” tej brygady. No, ja myslę!
  http://ria.ru/world/20140811/1019583560.html

  Wczoraj: Antracyt w ogniu
  http://rusvesna.su/news/1407741040

  Wczoraj: Golma pod Gorłówką
  http://rusvesna.su/news/1407747893

  Ukry atakowali główny kościół w mieście /Gorłówka/
  http://rusvesna.su/news/1407734255

  Dzisiejsze popołudnie: Bataliony AZOW, DONBAS, Szachtarsk oraz Prawy Sektor wycofują się z Iłowajska!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5821

  Partyzanci kolejowi nadal działają! Trwaja walki w rejonach Jasnowata, Makiejewka, Jelenowka
  http://www.novorosinform.org/news/id/5825

  Partyzanci pod SŁowiańskiem
  http://www.novorosinform.org/news/id/5816

  Partyzanci Zaporoża zlikwidowali kolumnę zaopatrzeniową ukrów
  http://politikus.ru/events/26619-partizany-zaporozhya-unichtozhayut-obespechenie-ukrainskoy-armii.html

  Partyzanci pod Charkowem (rozwalono kolumnę ukr ów wraz z amerykańskimi rakietami przeciwpancernymi - FGM-148 Javelin!!!)
  http://www.novorosinform.org/news/id/5765
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/11/22364057/  NOWOROSJA

  Donieck dzisiejszej nocy… Wczoraj ukry ostrzelały kolonie karną nr 124 z osadzonymi więźniami /cieżkie wyroki!/ W czasie zamieszania uciekło 106 skazańców! W czasie bombardowania zginał co najmniej jeden człowiek.
  http://www.regnum.ru/news/1834671.html
  http://ria.ru/world/20140811/1019551911.html

  Komunikat dla Mieszkańców Gorłówki w sprawie wody
  http://www.novorosinform.org/news/id/5805

  Premier DNR „Kijów musi sobie przypomnieć czym dla nazistów stał się Stalingrad”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834777.html

  Hiszpanie przyjechali walczyć
  http://rusvesna.su/news/1407753747

  Film o uciekinierach z Donbasu
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407753145

  Słowa a czyny Kadrowa
  http://novorus.info/news/cccr/26576-slovo-i-delo-ramzana-kadyrova.html

  Noworosja – analiza
  http://novorus.info/news/analytics/26546-novorossiya-budet.html

  Też tego nie rozumiem jak i autor: „dlaczego Rosja wypuściła żołnierzy 72-giej, żywych świadków przestępstw wojennych”?
  http://novorus.info/news/policy/26569-zachem-rossiya-opustila-soldat-72-brigady-zhivye-svideteli-prestupleniy-hunty.html

  „Trafiła kosa na kamień. A on leży gdzieś miedzy Ługańskiem a Donieckiem”. Długie ale warte zachodu!!!
  http://novorus.info/news/analytics/26543-sem-strok-v-podderzhku-strelkovcev.html

  Pierwomajsk błaga o pomoc!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5807
  http://www.novorosinform.org/news/id/5820
  http://www.novorosinform.org/news/id/5818
  http://www.novorosinform.org/news/id/5816
  http://www.novorosinform.org/news/id/5815

  Film dokumentalny „port lotniczy Ługańsk”
  http://www.novorosinform.org/news/id/5822

  Płoną pola z nieskoszonym zbożem
  http://www.novorosinform.org/news/id/5810  KIJÓW I OKOLICE

  Jak się robi banderofaszystów – krótki przewodnik. Część pierwsza – od przedszkolaka do banderowojaka!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5774


  Jak wyrośnie już banderowojak to idzie na śmierć! Straty ukrów od 2 maja do wczoraj: SA takie: 7697 dezerterów, 78 w niewoli, zabitych i rannych 11237 sztuk Razem 19 tysięcy plus dwóch.
  http://www.novorosinform.org/news/id/5783

  Dobry banderofaszysta wysysa rzeźnickie chucie z mlekiem matki. 30 szt takich kobiet „banderówek” poszukuje się wśród uciekinierów na terenie Rosji. Są sygnały że przygotowują akty terrorystyczne!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5804

  Dobry banderowiec nie podnosi buntów! Ci z 24 brygady w Zaporożu chyba pójda pod sąd polowy?
  http://www.novorosinform.org/news/id/5808

  Tak czy inaczej dobry banderowiec to martwy banderowiec i kończy tak:
  http://www.novorosinform.org/news/id/5811

  A dopóki banderowiec jest żywy, to może dowolnego obywatela Ukrainy posądzić o „separatyzm” i załatwić go na cacy:
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/11/22364075/

  Majdan – czyli o tym jak „patrioci” stali się „Sotnią Alkoholików”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834784.html

  Majdan cd.
  http://rusvesna.su/news/1407735566

  Czy po Euromajdanie czeka nas Euroczarnobyl?????????? (długie, fachowo napisane i mocne!!!!!)
  http://novorus.info/news/analytics/26550-posle-evromaydana-evrochernobyl.html

  W Połtawie od dzisiaj woda co dwa dni /ciepła/
  http://rusvesna.su/news/1407750196

  Jeszcze raz o wodzie – jak wiadomo jej brak i nadmiar to wina Putina! Dobrze że nie mają Tuska – u nas wszystko to wina Tuska!
  http://novorus.info/news/vlast/26554-kiev-esli-v-krane-net-vody-vinovaty-moskali.html

  O Rusinach i Węgrach z Zakarpacia co chcą autonomii
  http://www.novorosinform.org/news/id/5803

  Lider Rusinów opowiada:
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/11/22364043/

  Cyber-berkut – czyli rozmowy kontrolowane! NIZŁE!!!!
  http://novorus.info/news/policy/26544-kiberberkut-vzlomal-akkaunt-pomoschnika-kolomoyskogo-ukraina-prokololas-na-boinge.html

  O wczorajszym spotkaniu prezydentów Rosji, Armenii i Azerbejdżanu – analiza
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834674.html

  Jeszcze o Karabachu: „Tragizm wojny i cynizm propagandy”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834724.html

  Krótko o Gruzji która o dziwo nie popiera sankcji przeciw Rosji!
  http://rusvesna.su/news/1407743766

  O Syrii: „Przeznaczone dla Syrii systemy „S-300” zostaną zniszczone… K-rcze! Wysłać na Donbas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://ria.ru/defense_safety/20140811/1019576520.html

  Kanada nie ma takich wątpliwości – przysłała własnie 32 tony sprzętu wojskowego dla Ukrów!
  http://ria.ru/world/20140811/1019589272.html

  Może nowy sprzęt sobie kupi w Rosji? Czyli sankcje sankcjami a broń kupować trzeba!
  http://politikus.ru/v-rossii/26627-sankcii-protiv-rossii-ne-povliyali-na-provedenie-vystavki-oboronekspo-2014.html  Kącik ekonomiczny:

  Zachód-Rosja – szanse i zagrożenia w kontekście „wielkiej ropy” w Kurdystanie
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834610.html

  Rosja – Iran czyli „nafta, złoto i uran”
  http://politikus.ru/articles/26601-neft-zoloto-uran.html

  Analiza na temat sankcji
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834551.html

  O Litwie – w przyszłym roku spadek PKB o 12% ??????????????????????
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834754.html

  Dla całej „Pribałtyki” sankcje to tragedia!
  http://www.nakanune.ru/articles/19307/

  „Czym żyje Polska” – warte przeczytania!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834453.html

  Jeszcze raz o nas…. :(
  http://novorus.info/news/vmire/26557-kontrsankcii-chto-otvetit-obama-polskim-fermeram.html
 • Wieści z frontu:
  https://colonelcassad.livejournal.com/1724786.html

  1.Trwają walki o Krasny Łucz. Siły samoobrony kontrolują miasto, ale nie mogą przejąć wszystkich dróg, które przez nie przebiegają. Przeciwnik wprowadza duże ilości sprzętu pancernego. Panuje "dynamiczna" równowaga. Dowództwo powstańców rozumie strategiczne znaczenie miasta dla komunikacji między Donieckiem a Ługańskiem. Pod ostrzał wpadła kolumna z naszymi ludźmi. Wiele ofiar śmiertelnych.
  2.Od 2-3 dni siły ukraińskie starają się zająć Iłowajsk i wyprzeć siły samoobrony do Doniecka, okrążyć miasto od południa, jak zrobiono to na płn.-zach. Pierwsza próba została udaremniona pod Szachtiorskiem, druga obecnie upada po Krasnym Łuczem. Teraz idzie trzeci atak, bliżej Doniecka. Jedna kolumna idzie od strony Jasinowatej na Jenakijewo, druga po raz kolejny stara zdobyć Iłowajsk. Siły ATO liczą, że operacyjny sukces nastąpi prędzej, niż koszty w sile żywej i sprzęcie będą nie do zaakceptowania.
  3. Na Saur-Mogile po staremu. Obydwie strony nie mogą usadowić się na szczycie. Jednak siły ukraińskie zwiększają liczbę artylerii na południowym stoku i zwiększają zasięg jej działań na płd-wsch. od Doniecka. Sytuacja komplikuje się dla sił samoobrony, które nie mają wystarczających środków do odzyskania wzgórza.
  4. Pod Minusińskiem walki o niskiej intensywności. Siły samoobrony trzymają miasto niezbędne dla prowadzenia działań pod Torezem i Śnieżnym. Sił starczy do obrony miasta, za mało ich do oczyszczenia przedpola.
  5. Na terytorium ŁRL bez zmain. Kocioł wyczyszczony, otoczone lotnisko. Linia frontu od Łutugino do granicy z Rosją. Walki pozycyjne. Aktywizuje się partyzantka na tyłach. Zniszczono stację radiolokacyjną i atakowano block-posty przy granicy z Rosją.
  Działania dywersyjne rozlewają się na obwód charkowski i zaporoski.
  6. Pod Debalcewem walki o średniej intensywności. Jedak za mało środków na odzyskanie miasta.

  Przy pełnym wytężeniu sił ze strony Kijowa, pełne okrążenie Gorłowki i Doniecka jest niewykluczone.
 • LIFE NEWS
  Mieszkanki zniszczonego bloku w Pierwomajsku szczerze i odważnie o nowych władzach Ukrainy.
  http://youtu.be/eeOY6xgI_mQ
 • @nana 15:20:31
  Świetny komentarz, jest tylko jedno "ale', ten polski bałagan to nie tylko te ostatnie 25 lat, bo słynne słowa;
  "Nierządem, powiedział ktoś dawno, Polska stoi."
  Wypowiedział już Wacław Potocki w XVII w...

  A tu coś o stanie naszej "zielonej wyspy';
  http://finanse.wp.pl/kat,1036117,title,Dlug-liczony-juz-w-bilionach,wid,16802731,wiadomosc.html?ticaid=1133ef
  http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/metoda-liczenia
 • @mania przepraszania 15:36:19
  A w którym wieku rozpoczęły się knowania fartuszkowych?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:01:23
  To zależy, czy liczyć od czasu Fratres Militiae Templi, Pauperes Commilitones Christi Templique Salomonis (Templariusze po polskiemu), czy liczyć "oficjalnie...

  Pozdrawiam
 • @nana 15:20:31
  Z pewnymi fragmentami się zgadzam,

  ale proszę w poniższym zdaniu przejść na polskie realia

  "Nie znam nikogo innego, kto mógłby na czele Rosji rządzić lepiej. Skąd to wiem? No bo gdyby był, to by rządził. "
 • @mania przepraszania 16:16:43
  Oficjalnie, czyli od czasu kiedy zaczęli działać półjawnie.

  Pozdrawiam.
 • @nana 15:28:04
  Przecież to nie w naszej obronie, tylko rosyjskojęzycznych Ukraińców,
  ludzi, dla których, podobnie jak dla nas, wojna była już czymś niewyobrażalnym.

  Putin nie wysyła, a Polska podobno swoich wysłała, na śmierć.
 • Trochę weselszych informacj;
  Klęska "freikorpsów" pod Iłowajskiem, chwila "szczerości" jakiegoś sotnika/kurennego;
  https://www.youtube.com/watch?v=Inawozhg2qo

  Komentarz z Life News;
  http://lifenews.ru/news/138213

  Zwycięski pojedynek artyleryjski pod Sneznym:
  http://lifenews.ru/news/138221
 • @mania przepraszania 16:34:07
  Ps. Warto zwrócić uwagę na brak ciężkiego sprzętu , nie ma czołgów, transporterów, jedno działko. Prosze to porównać gdy "Ajdar" jechał na Ługański z czołgami i BWPami. Okazuje sie że armia ukraińska nie udostępnia już "freikorpsom" ciężkiego sprzętu w takiej ilości jak kiedyś, na co te ostatnie żalą się w prokijowskich mediach...
 • Bzdury dot. III wojny światowej
  Słyszałem, że chłopcy gonili Putina jak chciał bawić się -jako chłopak- w wojsko i dlatego urządza teraz liczne operetkowe manewry.
  Gdyby NATO chciało wywołać III wojnę światową to miało i ma wiele okazji.
  A przecież Rosja nie musiała i nie musi wysyłać wojska do Donbasu . Wystarczyłoby 50-60 tys. weteranów wojskowych, oczywiście dobrze przeszkolonych. I wojska ukraińskie zatrzymałyby się na pierwotnych granic DRL i ŁRL. A do wiasny byłoby po obecnych władzach Ukrainy. Ci którzy bronia Putina to w mojej ocenie trolle Putina którzy bronia przegranej sprawy. To kompromitacja Putina i obecnej polityki dyplomatycznej.
 • @CrY 14:48:02
  Jak juz ktoś tu pisał, tez nie chciałbym być w skórze pana Putina. Z jednej strony giną jego rodacy a interwencja to pewna wojna, z drugiej strony zdławienie Donbasu to może grozić rewolucją w Rosji...

  Pewne jest że Rosja od wieków ma najlepszą dyplomacje na świecie i chyba kilka asów w rękawach Pan Putin trzyma pochowane...

  Moim zdaniem nie widzieliśmy na Ukrainie najgorszego. Idzie zima, niedługo pierwsze jesienne noce...

  Klasa średnia na Ukrainie ma pętlę na gardle - brali kredyty gdy dolar "wartał" 5 grzywien, teraz to 12 a mówi się o 24 g/USD. Banki odbierają ludziom domy i mieszkania.

  Same władze Ukrainy przyznawały w lipcu że kasy na wojnę już zabrakło..

  Kto wejdzie na Ukrainę musi być przez WSZYSTKICH Ukraińców witany jak ZBAWCA!

  Przy tym ten kto wejdzie na Ukrainę robić tam porządek będzie miał poparcie UE oraz ONZ.

  Typuję taki scenariusz:

  Obrońcy Donbasu wytrwają kolejne kilka tygodni. Nawet bez "mitycznego" wsparcia Kadyrowa. W Kijowie i w całej reszcie sytuacja zrobi się rewolucyjna. Będzie tak źle - a może to przyspieszyć jakaś klęska ekologiczno-humanitarna - typu zaraza, awaria reaktora, chmura trucizny z zakładu chemicznego, że UE, USA oraz ONZ będą PROSIĆ na kolanach Rosję o wejście na Ukrainę i zrobienie tam porządku!

  Pan Prezydent Putin będzie się krygował ze dwie doby - bo przecież nie może wejść - bo Ustawy i Konstytucja mu zabraniają!

  Jak już zaczną się drobne zamieszki na ulicach Berlina, Paryża i Londynu - wtedy wojska rosyjskie wejdą - z faktyczną pomocą humanitarną!

  Będą rozdawać chleb głodnym i zdesperowanym tłumom, które same z siebie wcześniej rozerwą na strzępy ciała znienawidzonych oligarchów i banderowców....

  Wojna to przede wszystkim INTERES!!!!

  W interesie liczy się też ryzyko. DO pewnego momentu ryzyko wydawało sie małe i kasa płynęła z USA, Banku Światowego i UE.

  Ale czas sobie płynie, Donbas nie jest ujarzmiony zaś z otrzymanej do tej pory kasy Kijów nie umie lub nie może się rozliczyć! Oni już nie tylko że są goli - ale stali sie dla Zachodu NIEWIARYGODNI jako partnerzy w interesach!

  Zachód w pewnym momencie - zacznie liczyć pieniądze i koszty "wyjścia" z interesu pod tytułem "Ukraina"...

  I w tym momencie, jednocześnie zobaczycie we WSZYSTKICH mediach - CAŁĄ PRAWDĘ - a jak do ludzi to dotrze to dopiero wtedy wkroczy na arenę Pan Putin....

  Niestety, taka jest polityka - nie liczą się mieszkańcy Donbasu...
 • @mania przepraszania 16:39:31
  A może to wynika z bardzo prozaicznej przyczyny,braku ciężkiego sprzętu w armii ukraińskiej?Jeszcze przed konfliktem na ogólnie dostępnych stronach internetowych,liczby mówiły o dużych ilościach czołgów i samolotów będących na stanie armii Ukrainy,ale o znikomej liczbie np.samolotów będących w stanie lotnym.Większość sprzętu to spadek po ZSRR,więc nie ma się czemu dziwić,że nie mają już czym walczyć.Poza tym wiele sprawnego sprzętu "upłynniono" za granicę po atrakcyjnej cenie.
 • @Krzysztof Mroz 16:45:09
  Żeby jeszcze te "50-60 tys. weteranów wojskowych" chciało przyjechać. Tak jak napisałem powyżej Na wiece poparcia dla Donbasu przychodzi po kilkaset osób. jakiś czas temu z DNR, czy LNR do Moskwy pojechała delegacja, rozmawiali z politykami z Duginem i kto sie tam nawinął, i co? Podsumowanie jednego z delegatów; "gadać to chce każdy, a walczyć nie ma komu'...
 • @Krzysztof Mroz 16:45:09
  Oj wczoraj mówiłeś o 10-20 tysiącach , cóż spowodowało taką podwyżkę. :)
 • Czyżby zawart jakię porozumienie pomiędzy Moskwą, a Kijowem odnośnie pomocy humanitarnej dla Donbasu;
  http://lifenews.ru/news/138226
 • @mania przepraszania 13:21:08
  Święta racja, znając pazerność PO i mafii. Śluza jednokomorowa, a miały być dwie!!! i stopień wodny Malczyce "budują" już ok. 30 lat!!! Awanporty już młodnikiem zarosły, trzeba wycinać!!! Urządzenia do hydroelektrowni zakupione w Czechach ponad 15 lat temu już bez gwarancji, praktycznie są już złomem. Komorze grozi ściśnięcie i pękanie betonu, bo za długo nie napełniona wodą!!! (nacisk gruntu wzdłuż pustej od wielu lat postawionej komory!!!). Beton kruszeje, starzeje się.!!! Koszt inwestycji już 4 razy wyższy od planowanego, czyli już ponad 1,2mld zł!!! a końca nie widać!!! Taką samą śluzę w Niemczech budowano 1.5 roku ze stopniem wodnym, koszt 100 mln euro!!! Polecam: http://www.zegluga.wroclaw.pl/images/news/cyk_001_4.jpg tak budowa wygląda na dziś. Wymowny jest zupełnie wyludniony plac budowy. Brak "zasobów ludzkich " jak to się dzisiaj szumnie dzisiaj nazywa lud pracujący jest porażający. Wniosek jest tylko jeden - ta budowa jest już martwa. Kanał Sueski wykopano w ciągu 10 lat. Również 10 lat trwało budowanie, 80 km długiego, z 12 śluzami!!!!!!!, Kanału Panamskiego. Księga Rekordów Guinnessa, dla Malczyc, otworzy rozdział: Najdłużej Budowane Stopnie Wodne. Totalna kompromitacja..... http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=1930 Obejrzyj i przeczytaj http://wroclaw.rzgw.gov.pl/pl/shownews/40/3888/Poslowie_z_wizyta_na_budowie_Stopnia_Wodnego_Malczyce
 • @brusek 16:54:28
  Jako żywo ostatnio bardziej niż informacji z walk w Donbasie poszukuję notatek z reszty Ukrainy. Sytuację Ukrainy można porównać do parowozu gdzie paleniskiem jest Donbas . Im dłużej się w tym piecu pali tym wyższe jest ciśnienie w kotle. Tylko w parowozie są zawory bezpieczeństwa redukujące ciśnienie , a Ukraina wyrzuciła lub zepsuła swoje . Wystarczy utrzymywać ogień pod kotłem a na pewno wybuchnie - to tylko kwestia czasu. Ot fizyka....
 • @mania przepraszania 13:21:08
  Powstanie kanał trzy razy większy od Panamskiego!!!!! http://www.zegluga.wroclaw.pl/images/news/_nicaragua_canal_101.jpg Nikaragua zatwierdziła projekt dotyczący kontrowersyjnej inwestycji wartej 40 mld USD - budowy kanału łączącego Atlantyk i Ocean Spokojny. Kanał będzie miał długość 278 km, od 230 m do 520 m szerokości oraz 27,6 m głębokości. Będzie 3 razy większy od Kanału Panamskiego. Jego rozmiary pozwolą na żeglugę największych kontenerowców świata takich jak Maersk Triple-E o pojemności 18 000 kontenerów. Przez Kanał Panamski w tej chwili mogą przepływać statki o maksymalnej pojemności 6000 kontenerów. Warty 40 mld dolarów kanał ma być zbudowany przez firmę Hong Kong HK Nikaragua (HKND), która znajduję się w rękach chińskiego biznesmena Wang Jin.

  Komitet obejmujący urzędników państwowych, biznesmenów i naukowców zatwierdził trasę, która przechodzi przez jezioro Nikaragua, największe jezioro w Ameryce Środkowej. Trasa z rzeki Brito, po stronie Pacyfiku do rzeki Punto Gorda na Karaibach była jedną z sześciu możliwych tras. Pojawiają się obawy o wpływ inwestycji na środowisko jeziora.

  "Ten projekt ma być największą inwestycją tego typu zrealizowaną w historii ludzkości. Będzie to ogromna pomoc dla Nikaragui i świata w ogóle. Jesteśmy pewni, że jest to inwestycja niezbędna dla handlu światowego”. powiedział Wang Jin studentom na Uniwersytecie w Managua Inżynierii, poinformowała Associated Press.

  Zakończenie budowy kanału planowane jest na rok 2019. Może do tego roku uda się w Polsce oddać do użytku śluzę w Malczycach po 21 latach budowy? (jak to ma się do Malczyc? Odnośnie Malczyc. Konstrukcja śluzy niby stoi. Wyposażenia z daleka nie widać. Teren budowy raczej nie udostępniany. Prac przy budowie jazu nie prowadzi się. Rozkradziono kraty z pomostów w górnym awanporcie (jak w Brzegu czy Rędzinie). Stan z lata 2013. Tamę we Włocławku zaczęto budować w 1963 r.W ciągu 7 lat wybudowano zaporę,potężny zbiornik,elektrownię,śluzę i porty i wiele innych obiektów.Na starych fotografiach widać Ciągniki Ursus z 3-tonowymi przyczepami ,spychacze Mazur i Staliniec a nawet furmanki wożące ziemię i cegły.To było 50 lat temu. Śluza Malczyce może pobije rekord w długości budowy ? Co znaczy organizacja pracy i współczesna technika ? A pół wieku temu to było takie proste. Może zaprosić pana Wang Jin do nas na Odrę i Mierzeją Wiślaną ? i przekopania Mierzei na dł. kilometra, szer. 60 m i gł. 5 m ???!!!)
 • @mania przepraszania 13:21:08
  Polecam, warto obejrzeć, przeczytać, na co idą i jak są trwonione i rozkradane nasze podatki!!! http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=1902 U siebie nie dajemy rady?! a chcemy: Polska może modernizować ukraińską żeglugę śródlądową http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=1884 A tak buduje się w Niemczech http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=1877
 • Znaleziono rozwiązanie pośrednie?
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/498828078148517888
  W powiązaniu z:
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/498845618022785024

  P.S.
  Droga życia pod Krasnym Łuczem, jak twierdzą siły samoobrony odblokowana.
 • @Kula Lis 62 17:24:15
  I może o to chodzi? Jak skończą tę "budowę' to tuż po hucznym otwarciu okaże się że nadaje sie tylko do remontu, itak w kółko Macieju. Dopóki frajerzy-podatnicy sypią "publicznym groszem"...
  Co do Nikaragui to będzie to dla tego kraju ogromna szansa na rozwój. Obawiam sie tylko jednego już słysze protesty "ekologów" z "Greenpeace" (co to patrzą wszędzie tylko nie w stronę "juesej"), a za chwilę może pojawić najlepiej uzbrojony "Peace Corps" na świecie, by "zabezpieczyć" kanał, podobnie jak to się stało w Panamie...
 • @mania przepraszania 17:40:03
  Malczyce te z "ekolodzy" a raczej ekoterroryści opóźniają budowę(przepławki nie takie więc przebudowa!!! a jak je skończą to ryb w Odrze nie będzie)
 • @mania przepraszania 17:40:03
  h.. tam pace korps. A co z tysiącami ludzi, którzy żyją z tego jeziora?. Chcą idioci wpuścić wody oceaniczne do słodkich?! Debilizm skrajny, bo pewnie tak taniej. Niech kopią obok!!!
 • @brusek 15:07:46
  Przypuszczam, że malezyjczyka zestrzelono omyłkowo, celem miał być Putin. Tylko stawiam pytanie, po co i gdzie wieziono ten trupi ładunek? Dla kogo był wieziony ten "prezent" i po co? Czy czasem nie chciano w Pakistanie? Indiach? wywołać jakiejś epidemii depopulacyjnej? by potem z nią "walczyć"? i na tym zarabiać? jak teraz z wirusem Ebola, mowa o koncernach farmaceutycznych w rękach unych. Los w osobie pilota SU27 i nieświadomy niczego banderowski Kijów jednak pokrzyżował co niektórym unym plany. Dzięki za wytrwałą pracę, także Adnovum i Pzdr!
 • @hetman koronny 17:36:51
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407703245
  Prosze zwrócić uwagę na tytuł, "Бои за инициативу – август 14-го"?

  Dzisiaj Kijów też nadawał że owszem "bije ich, a oni uciekaja i jednocześnie koncentruja sie pod Swierdłowskiem"(!?)
  http://tsn.ua/politika/boyoviki-cilimi-zagonami-vtikayut-vid-udariv-sil-ato-362622.html
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainskie-media-twierdza-ze-donbascy-rebelianci-uciekaja-przed-silami-ukrainskimi

  Ps. W ogóle zauważyłem że od wczoraj wieczór tak jakby banderopiteki się przyczaiły...
 • @hetman koronny 15:18:21
  To z "niezależna" od prawdy, rozumu: Z relacji Andrija Łysenki wynika, że terroryści w Doniecku zostali okrążeni i odcięci od pozostałych sił, a z miasta uciekł!!!! dowódca separatystów Igor Striełkow. http://niezalezna.pl/58221-ukrainskie-wojsko-odcielo-terrorystow-wkrotce-szturm-na-donieck-i-odbicie-miasta#comment-2188108
 • A`propos prez. Putina
  Jakies dwa tygodnie temu wspomniał, że zostanie utworzona prywatna armiia na wzór tej amerykańskiej, złozona z weteranów itp. i byłaby wysyłana w takich wypadkach jak na Ukrainie. Obeszło by to zezwolenia Dumy itd. Czy taka armia już powstała a może jeszcze ciut czasu i powstanie?
 • @Kula Lis 62 18:16:13
  A tu z kolei żali sie kurenny "freikorps" "Azov", że walki (jak do nich dojdzie) będą trwał co najmniej kilka tygodni;
  http://lifenews.ru/news/138234
 • @mania przepraszania 18:26:38
  Mogą mieć tez problemy z zaopatrzeniem jak ten "SAŁOniec" ze zdjęcia sie tam "rozgości"...
 • Do 20 tys. przeszkolonych wojskowo osób
  Wczoraj napisałem "Nikt normalny nie wierzy w to, że gdyby Rosja udzieliła naprawdę konkretnej pomocy powstańcom ( obecnie do 20 tys. przeszkolonych wojskowo ludzi, nowoczesny sprzęt, do 100 śmigłowców bojowych) to wybuchłaby III wojna światowa".
  Te 20 tys. uchroniłoby powstańców przed klęska ale nie odwróciłoby juz dokonanych zniszczeń i ucieczki ludzi idącej w setki tysięcy osób. Dlatego pisze o 50-60 tys. dodatkowych przeszkolonych wojskowo osób ktorzy uchroniliby od poczatku Donbas przed tragedia. Mogliby być kierowani do Donbasu sukcesywnie.
  Pisanie ze Rosja nie ma chętnych 50-60 tys. osób którzy za pieniądze pojechaliby walczyć do Donbasu jest kpina. Nazwijmy ich najemnikami ale obroniliby Donbas i osoby rosyjskojeczne przed czystkami.
  Jeżeli Putin i jego administracja nie potrafią tego zorganizować to niech nie porywają sie na NATO czy UE. Zwyczajnie Putin jest za słaby. I tylko przyniósł ludności Wschodniej Ukrainy nieszczęście.
 • @Krzysztof Mroz 18:57:13
  na prawdę nie chcę nikogo obrażać ale bardzo proszę, zmień płytę.
 • @benek44 19:21:30
  Wskaźnikiem filosemityzmu jest stopień nienawiści pod byle pretekstem do Putina.

  Tak to wygląda.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 19:35:17
  Niech pani nie bedzie taka surowa, bo czasami mam takie samo wrażenie o sobie :))))
 • wpolityce.pl
  Nawet na jednym z najbardziej banderoweskich portali zdarzaja się takie kwiatki:
  http://wpolityce.pl/polityka/208711-towarzysz-czempinski-nadal-pod-urokiem-rosji-spocznij
  http://wpolityce.pl/swiat/208620-dramat-dotyczy-polakow-na-wschodniej-ukrainie-zostali-oni-pozostawieni-sami-sobie
 • @Gregoson 19:51:46
  Wiesz może kto jest właścicielem tej spółki? Chodzi mi oczywiście o spółkę Fratria sp. z o.o. wydawcę tej gadzinówki wpolityce.pl (bardziej pasuje tam co prawda nazwa wpotylicę.pl). Ciekaw jestem kto za nimi stoi. Sądząc z jakości strony - spory worek z kasą.
 • @nana 15:28:04
  Powiem tak, moze ty nana na widok mordowanego brata ucieklabys do domu ale ja poszedlbym na smierc za swojego brata, bo on ma tez zone a ona ma matke i braci i siostry...a siostry , one maja dzieci...
  I jestem pewien ze wieksza czesc rosjan jest tym oburzona ze Putin nic z tym nie robi..hm, widac prezydenci to naprawde tylko kukielki sa ...
  czuje dziwny nie smak, jakby to nie o rosjan chodzilo..
  cos tu jest nie tak.. Przeciez noworosjanie nigdy im tego nie wybacza, jesli do konca Rosja nic nie zrobi..
  cos tu jest nie tak..
 • @nana 11:31:28;12:47:25; 15:20:31; 15:28:04
  Dziękuje Pani za znakomite komentarze ( inne niewymienione też), wyrażające dużą roztropność i umiar polityczny, jak i zwykły ludzki. Kilka uwag w nawiązaniu i uzupełnieniu Pani mądrych komentarzy pragnę dodać:

  1) W kontekście politykowania to pragnę zauważyć, że na wielu portalach ( pomijam tu jawnie zakłamane) mamy ogromny urodzaj "młodych talentów politycznych", co też nie musi być związane z wiekiem. Ale każdy z tych "talentów" gdzieś pracuje i zwłaszcza ci z dłuższym stażem wiedzą, że aby w danym zawodzie coś robić dobrze, to trzeba kilkunastu lat wytężonej pracy i stałej chęci robienia tego, co się robi - najlepiej jak się potrafi. W polityce to jeszcze za mało czasu i aby nie być marionetką ( a niewielu się to udaje) to trzeba mieć wszechstronną ugruntowaną praktycznymi umiejętnościami wiedzę, także historyczną i globalną, z umiejętnościami prognozowania skutków decyzji i procesów. Jeśli z takiej perspektywy porównamy polityków Zachodu, czy tych "pożal się Boże" naszych, to Putin jawi się nam jako niekwestionowany światowy arcymistrz szachów politycznych, którym wyręczają się kraje BRICS z Chinami na czele.

  2) Według aktualnych badań Putin ma w Rosji ponad 85% poparcie i jest to poparcie rzeczywiste, po jego zachowaniu wobec Ukrainy i korelujące z wynikami w wyborach wygrywanych w pierwszej turze: pierwsze - 53% (był jeszcze mało znany), drugie - 71% i ostatnie 63% głosów - przy praktycznie jego żadnej kampanii i zmasowanej kampanii opozycji. Poparcie i w głosach i sondażach ma ogromne, także w nadsyłanych listach ( telewizja rosyjska pokazała kiedyś całe mieszkanie założone listami). Nie boi się spotykać z ludźmi czy to osobiście czy przez telemosty, w których go ostrzegają, że jeśli nie zmieni dysproporcji życia między najbogatszymi i najbiedniejszymi to dojdzie do rewolucji tak jak w 1917 r. oraz, że go zabiją - więc żeby bardzo uważał. I po niecałym roku ostatniej kadencji przyśpieszył porządkowanie Rosji: m.in. dokonując jednoczesnej kontroli wszystkich organizacji pozarządowych, i ustanawiając prawo zmuszające do przeniesienia wszystkich kont firmowych i prywatnych do rosyjskich banków. W ubiegłym tygodniu tuż przed zwołaną nadzwyczajnie Radą Bezpieczeństwa Rosji, w związku z wizytą sekretarza generalnego NATIO Rasmussena - odwołał około 20 wysokich rangą dowódców policji i innych formacji siłowych z wyjątkiem wojska. Oczywiście w mediach Zachodu w tym polskojęzycznych, Putin jest uosobieniem największego zła, porównywaną do Hitlera i Stalina. To dla samodzielnie myślących nie jest to ani prawdziwe, ani sprawiedliwe, ale czy nie jest to dla niego wielką pochwałą, że nie realizuje interesów Zachodu lecz własnego kraju ?
  Pragnę tu dodać, że nigdy w swoim dość długim życiu nie byłem na terenach obecnej Rosji, a jedynie sporadycznie na terenach blisko polskiej granicy.

  3) Bardzo trafnie Pani oceniła PRL- który w okresie 1956-1989 można nazwać repolonizowanym socjalizmem, w odróżnieniu od Komunizmu Wojennego do 1956 r. i obecnego neoliberalnego ludobójczego kapitalizmu, który wdrożyli potomkowie wdrożycieli Komunizmu Wojennego i innymi metodami robią to samo. W kwietniu 1991 r. Holender mieszkający kilkanaście lat w Polsce powiedział mi "proszę mnie źle nie zrozumieć, dobrze mi w Polsce i bardzo lubię Polaków, ale jak zajadę do Holandii to moi rodacy za głowę się biorą i mówią co ci Polacy robią? Za Rakowskiego to mieli 'białą komunę' ale teraz to zafundowali sobie taką 'krwisto czerwoną komunę' ".

  4) Zbyt wielu Polaków dało się omamić filmami w rodzaju "Dynastia", który oglądało ponad 5 milionów ludzi i każdy wyobrażał sobie że będzie Carringtonem, Crystal, czy Alexis, jak przyjdzie kapitalizm, nie rozumiejąc, że jest to prawdopodobieństwo mniejsze od dużej wygranej w totolotka. Także obecnie niewielu rozumie, że cały ten system jest nieludzki, a większość akceptuje ten i jedynie ma pretensję dlaczego ktoś jest bardzo bogaty, a nie ja. Brak umiaru, roztropności i samodzielnego myślenia, zamiast myślenia telewizorem i efekty mamy takie jakie mamy i niestety w większej części jako Polacy możemy mieć pretensje do siebie, za naszą bezmyślność, chciwość, egoizm, niesolidarność i naiwność.

  5) Pisze Pani "Człowiek po to ma mózg, by go używać". Więc czy się różni mózg od rozumu ? Tym, że mózg ma każdy...
 • @Votan9 20:36:32
  Czemu ja takie opinie jak państwa znajduje tylko w niezależnych blogach, a w życiu nie usłyszałem z usta żadnego pożal sie Boże, (p)osła, albo "politykiera"?

  Pozdrawiam
 • @Votan9 20:36:32
  Ja sobie przypominam pewnego francuskiego dziennikarza tu napiszę fonetycznie Margaritte czy jakoś tak, który podziwiał Polaków, że ida tzw. trzecią drogą- to był przełom 89/90 a potem powiedział, że bardzo się zawiódł, że ten ruch solidarnowościowy tak się zaprzepaścił!
 • @mania przepraszania 20:46:11
  Kasa, kasa, kasa a potem trzeba jakoś się odwdzięczyć....
 • @ramzan 21:00:49
  11.08.2014
  Popołudniowo-wieczorny, subiektywny zbiór linków  MH17

  99,9% fragmentów samolotu już poszło do ekspertyzy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5853  WOJNA

  Informacja oficjalna Noworosji. Trwaja walki pod Torzem, Szachtiorskiem, Miusinskiem – w rejonie miasta Krasnyj Łucz. Artyleria obrońców rozwaliła pozycje ukrów pod Snieżnym
  http://www.novorosinform.org/news/id/5845

  Właśnie kolejny raz intensywnie Gradami niszcza Donieck!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5863

  Dziś małe święto! 3 miesiące działa „Noworosja” zas 4-ty miesiąc DNR
  http://rusvesna.su/news/1407760576

  Ukraina przygotowuje się do „ostatecznego rozwiązania kwestii Noworosjan”. W sposób niezwykle humanitarny! Wzywaja mieszkańców do ucieczki z miast, tylko gdzie?
  http://rusvesna.su/news/1407772085

  Ukry gotują się do boju na wszystkich frontach!
  http://rusvesna.su/news/1407756677

  Wszystko zależy od Krasnego Łucza!!!!
  http://rusvesna.su/news/1407775671

  W Pieskach trwa wielka bitwa!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5858

  Motorola z oddziałem w Antracycie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5855

  „Pokazówka” pod Iłowajskim – wpadli, ograbili i uciekli (o batalionie „Donbas”)
  http://rusvesna.su/news/1407766096

  Prochorow: „informacje o pełnej blokadzie Doniecka to blef ukropów”
  http://rusvesna.su/news/1407773900

  Zacharczenko: „DNR przygotowana jest na atak”
  http://rusvesna.su/news/1407773109

  DNR ma przygotowane 200 szt „wojennej techniki”
  http://www.novorosinform.org/news/id/5854

  Donieck jest metodycznie wymazywany z mapy!
  http://rusvesna.su/news/1407777738  NOWOROSJA

  Władimir Władimirowicz rzecze: Wysyłam misje humanitarną na Ukr-Ruinę! Oby wzięli ze sobą kilka batalionów czołgów i zrobili spokój przy okazji!!!!
  http://rusvesna.su/news/1407776548

  Eurosojuz dodaje: damy 2,5 mln „Jewro” na pomoc humanitarną!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834994.html

  Co rzecze Gołąb Pokoju Pan Obama – wie to tylko Rzeźnik Ukrainy
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834992.html

  A Kijów dalej bimba sobie z konwencji genewskich!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5856

  Jakiś ukropski szarpidrut ma przyjechać z „misją humanitarną” do Słowiańska
  http://rusvesna.su/news/1407771702

  DNR przygotowuje się do nowego roku szkolnego!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5857  KIJÓW i okolice

  Rosja przygotowuje się do „Czarnobyla 2014” . Sam amoniak po rozszczelnieniu zbiorników ma promień rażenia 300 km!!!
  http://rusvesna.su/news/1407764673
  http://rusvesna.su/news/1407773099

  Ukraina przygotowuje się do Zimy Tysiąclecia! Ciekawe skąd podbieraja gaz do magazynów?
  http://rusvesna.su/economy/1407763611

  Noworosjanie twierdza że Ukropy przepompowują gaz!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1834996.html

  A Rzeźnik Poroszenko w czasie podciągania kolejnego mięska armatniego pod Donbas zapewnia Europę o swoim „pokojowym” nastawieniu
  http://rusvesna.su/news/1407780182

  Protestujących w Zaporożu „bojców” z 24-tej namówiono by pojechali do Charkowa
  http://rusvesna.su/news/1407761829

  Ani Młody ani Stary Awakow nie protestował. Czyli wielopokoleniowa Dynastia banderowska
  http://rusvesna.su/news/1407770492

  Co się dzieje z zatrzymanym Merem Ługańska?
  http://rusvesna.su/news/1407767798

  A z kolei tu o tym co się dzieje z kapitanem 72-ki! W Dniepropietrowsku będą go sądzić za to że podległych sobie żołnierzy uratował od śmierci! Czy „sprawiedliwośc po kijowsku”
  http://www.novorosinform.org/news/id/5851

  Arszenik dłubie przy podatkach – nic dobrego dla zwykłych Ukraińców to nie wróży!
  http://rusvesna.su/news/1407767654

  Jak pisałem w południe – grzywna zaczyna dłuuugi skok w przepaść!
  http://rusvesna.su/economy/1407781073

  Ta wiadomośc wzbudziła pewnie w Rosji salwy smiechu! Jeżeli był to zamach na Putina to było bardzo blisko – bo dostał ze śmiechu czkawki – czyli jakie sankcje wprowadzi Ukraina?
  http://rusvesna.su/news/1407780448

  Jeszcze o sankcjach
  http://www.regnum.ru/news/economy/1834999.html

  Kolejne info na temat sankcji które pozbawią Ukrainę jakiejkolwiek zdolności bojowej
  http://www.novorosinform.org/news/id/5860

  A tu jeszcze raz o faktycznych stratach ukrów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5859  Analizy / dzis sporo!/


  Profesor Siergiej Sawieliew o „jaskiniowcach w krawatach” czyli o ukrach
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407446231

  O wypisywaniu recept dla śmiertelnie chorej Ukrainy – film
  http://rusvesna.su/news/1407767709

  Zdaniem Filozofa:
  http://rusvesna.su/news/1407763026

  Zdaniem niemieckiego dziennikarza
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407749682

  Zdaniem Margarity Zajdlem celem głównym nadal jest Rosja
  http://rusvesna.su/news/1407757743

  Kolejna diagnoza!
  http://rusvesna.su/news/1407780367
 • @nana 12:47:25
  Masz absolutna racje.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 21:26:37
  No nie! Ten 'typek' ze zdjęcia to nie żadna "strata ludzka", ale "doradca' major SAS, "spity jak bela" i śpiący na trawniku w Kijowie. Sam wkleiłem info o nim z twittera bodajże;
  http://www.novorosinform.org/news/id/5859

  O prosze znalazłem link;
  http://www.liveleak.com/view?i=ec1_1403295930

  Pozdrawiam
 • @nana 11:31:28
  nana po co robisz ludziom wodę z mózgu? Ja pamiętam czasy komuny. Nie było tak różowo jak piszesz. Siano i hodowano więcej niż teraz i co z tego? W mojej mieścinie- miasto powiatowe (10 tys. mieszkańców) w latach 70-tych był jeden sklep z mięsem. Dostawa raz w tygodniu. I zawsze kolejki.... A ceny? Też może napiszesz, że wszystko było tanie? Podam kilka cen. Pensja przeciętna w zł była taka sama jak teraz. Za bochenek chleba - 8 zł. Kostka masła 16,50. Kg cukru ponad 10. Najtańsza kiełbasa ok. 40 zł. Litr mleka nalewany do kanki - 2,70. Normalnie taniocha i kraina obfitości. Znam osoby, które mieszkały przy liniach kolejowych wiodących na wschód. Na dobę ciągnęło w tamtą stronę mnóstwo pociągów. Same chłodnie. To my karmiliśmy ZSRS. Bo u nas, na szczęście, uchowało się rolnictwo indywidualne. Inaczej nasz brat by po prostu z głodu zdechł....Ale też dlatego u nas były kolejki. A towary przemysłowe? Trzeba było wręcz polować na nie w sklepach. Jakość do d. Krana obfitości....
 • :)
  http://zyalt.livejournal.com/1135479.html
 • @Krzysztof Mroz 16:45:09
  prawda i bzdury,

  NATO chce wywołać 3WŚ, tyle, że zwleka, bo uważa, że czas działa na jego korzyść.

  Papkin podpuścił powstańców, aby oddali swoją krew na darmo.

  Nikt, prawie nikt, nie broni tu Papkina.

  Wiele mógł zrobić, z porwaniem kijowskiego reżimu włącznie.
 • @benek44 22:22:48
  Jak widać ludek przezorny zapasy schomikował...
 • @brusek 16:54:28
  gadaj zdrów,
  ciekawym, jakbyś gadał pod bombami.

  Ja nie mogę już spokojnie przyjmować wiadomości o kolejnych rozszarpanych szrapnelami.
 • @CrY 20:34:24
  już noworosja rosji nie wybaczy, w szczególności Papkinowi,

  noworosja chciała państwa o społecznej własności środków produkcji,
  a to w niesmak i USraelowi, i Papkinowi.
 • @LeAN 22:09:33
  Gdzies ty znalazł takie ceny?

  Moje stypendium to 2250 zł - rok 1978
  Akademik - 120 zł/miesiąć
  Wyzywienie /stołówka wszystkie posiłki/ = 120 zł/miesiąc

  Bilet aytobusowy - ok 60 km - 24 zł
  Bilet PKP - 2x większa odległośc ok 15 zł
  C2H5OH - 102 zł (stad kawał że Waryński smutny bo mu 2 zł do pół litra brakuje)
  Kiełbasa - średnio 44 zł, "od chłopa" czyli swojska 60-100 zł
  Litr benzyny "niebieskiej" chyba 2,40 zł
  Bułka 50 gr - potem ok 1 zł
  Cukier chyba 2 zł - na kartki od 1976 jak zaczęto wykupwac bo sie taniej pedziło niz kupowało wódkę.
  Samochód - maluch/ Syrenka i Trabant - podobnie ok 100-120 tys zł.
  Zeszyt - 20 gr
  Papierosy - zalezy jakie ale te lepsze "albańskie" jaki paliłem to chyba 2-5 zł
  Płyta LP - 30 zł - do 60 zł
  Książka - taka jak typowa teraz - byle jaki papier, miekkie okładki, klejona - 10-12 zł. Ksiażka dobra, techniczna, dobry papier, kolor ok 20 zł. Album do 60 zł
  Spodnie dzińs "polski" - ok 80 zł
  Bilet do kina 6-12 zł
  Bilet na mecz piłki noznej 1-sza liga - do 20 zł

  BARDZO tanie warzywa i owoce - nie pamiętam - musiałbym poszukać

  1 USD - u konika ok 100 zł
  Przy wyjeździe za granicę ok 40 zł
  Kurs oficjalny /rozliczeniowy/ ok 16 zł

  Stąd doskonała kondycja gospodarki - dokładnie ta samą droga poszli Chińczycy!!!!!!!!!!!
 • @nana 22:16:43
  Krótko!

  BRAWO!

  ZGADZAM SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!1
 • @interesariusz z PL 22:30:00
  USmanom się śpieszy ale chyba trochę spotulnieli?
  Chcieli szybko zrobic konflikt ale chyba sie przeliczyli. Putin robi mine pokerzysty i wierzę że ma jeszcze kilka asów po kieszeniach. Na razie cokolwiek zrobi albo nie zrobi ma przerabane - ale liczę na te asy...
 • @brusek 21:26:37
  dzięki, ale jeśli czytasz, to co reklamujesz, to mógłbyś pisać dłuższe komentarze.
 • @LeAN 22:09:33
  kłamstwa.

  Wewnętrznie sprzeczne "Siano i hodowano więcej niż teraz i co z tego? "

  a gdzie się podziewało ?
 • @nana 22:16:43
  "Może tego nie wiesz, ale Putin cały czas chce wysłać pomoc - przynajmniej humanitarną - do Donbasu, ale mu zachodnie ścierwa nie pozwalają grożąc wojną zupełnie jawnie. Rozumiem, że ty byś wysłał nie tylko chleb i wodę, ale także wojsko i dla ratowania dwóch milionów ludzi skazałbyś na śmierć parę miliardów ludzi. Można i tak, ale jest to działanie nieodpowiedzialne. "

  te parę milardów ludzi i tak zginie, jeśli się nie wysiecze władców USraela.
 • @nana 22:16:43
  "Nie jest to wina Rosjan, ponieważ to nie Rosjanie tam zabijają ludzi. "

  Jak najbardziej jest to wina Rosjan, zgodzili się na demotaż ZSRR, podobnie, jak Polacy zgodzili się na utratę niepodległości i rozkradzenie majątku wypracowanego przez dwa pokolenia.

  Rosjanie też jak Polacy, uciekają do zachodniej dekadencji jak szczury. Lubią się taplać w słodkim błotku, gdzie wszystkie nieobyczajności dozwolone.

  Świat się stacza, i tak będzie aż do dnia gniewu Bożego.

  Rosjanie jak Chamberlain przed 2WŚ. Złego losu nie unikną, a przy okazji stracili honor.
 • @brusek 22:45:50
  nie wiedziałem, że jesteś taki wiekowy.
 • @interesariusz z PL 22:53:45
  Nie wiesz? Jechało na wschód
 • @LeAN 23:04:36
  a teraz płaczą, że na wschód nie pojedzie.

  Nie trawię oszołomskiej propagandy.

  Zobacz, co się teraz dzieje na promocjach. A co by się działo, jakby tak jak za PRLu wszędzie były promocje z 90% zniżką ?
 • @brusek 22:45:50
  Jak to skąd? Pamiętam. Sam je potwierdzasz, za wyjątkiem cukru. W 1976 kosztował 10,40. "Skoczył" w czerwcu na 46 zł. i taka była jego cena komercyjna. Na kartki kosztował dalej 10,40. Papierosy SPORTY - 3,20, a Marlboro 28 zł. Wódka akurat najpierw ok 50. później 103 (Waryńskiemu brakło 3 nie 2 zł). Np włoszczyzna a sklepie prywatnym kosztowała 2 zł. Ale jajko też kosztowało 2 zł. Za wkład do długopisu trzeba było zapłacić 3,80 ale były długopisy (z wkładem) za 3 zł. Mój ojciec jak wpłacił na syrenę, to ostatecznie w 1978 odebrał ją za 120 tys. W 1972 dostałem rower - składak karat za 1976 zł. Teraz taki by kosztował najwyżej 400. W 1974 kupiliśmy lornetkę. Żadna rewelacja 6 x 30. Cena jak za rower. Teraz taką lornetkę w supermarkecie można kupić do 100 zł. A przypominam, że pensja przeciętna nie odbiegała kwotowo od dzisiejszej
 • @interesariusz z PL 23:08:50
  Płaczą, bo nie ma rynku. Wina nadmiernych regulacji. Gdyby nie one nie byłoby problemu. Sprzedało się do Rosji, czy na rynek wewnętrzny.... Jeden......
 • @ czyż to szczekanie jednak duszy nie raduje ????
  "Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietowej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie" - oznajmił.

  Lider LDPR oświadczył, że przywódcy tych "karzełkowatych państw" powinni się opamiętać, zastanowić, na co je narażają. "Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji" - powiedział.

  "Będziemy zmuszeni zniszczyć je na pół godziny przed startem. W tym celu będziemy musieli dokonać nalotów dywanowych, aby wykluczyć możliwość, że gdzieś pozostanie choć jedna wyrzutnia, choć jeden samolot. Słowem - krajów bałtyckich nie ma, Polski nie ma" - wskazał.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/opinie/news-skandaliczna-prowokacja-zyrinowskiego-rosja-zmiecie-polske-z,nId,1483426
 • @LeAN 23:16:50
  teraz taką lornetkę......

  dalej bredzisz,

  moja ruska lornetka z tamtych czasów przewyższa wszystko, co kupisz teraz.

  Kalosze z tamtych czasów mam do dzisiaj. Nie były to jednorazówki, jak teraz.

  Narty, jak teraz, kosztowały przeciętną pensję. Tyle, że wtedy wszyscy mieli mniej więcej przeciętną. Teraz prawie wszyscy mają 1/4 przeciętnej.
 • @nana 23:04:00
  Państwo nie jest od dbania o obywateli tylko od stworzenia warunków, żeby obywatele mogli sami o siebie zadbać. Odnośnie linii kolejowych znam relacje z linii w ok. Olsztyna. To, że ruskie mają inny rozstaw to nie jest problem. Na granicy zamienia się wózki wagonów. Chleb nie ważył 2 kg, tylko 1 kg. Czynsz nie był niski. Mieliśmy mieszkanie spółdzielcze. 3 pokoje. Matka wysyłała mnie na pocztę, bym je opłacał. Dostawałem 500 zł. Odjąć opłatę zostawało 10 zł. To było dla mnie. Za co mieć pretensje do Stalina? Może za to, że był największym zbrodniarzem jakiego widział świat? A zyski z okupacji ponad połowy Polski od 1939 do 1941? Gdzie się podziały? Do tego ZSRS nie wypłacił Rzeczpospolitej odszkodowań wynikających z art. XIII traktatu ryskiego - 30mln rubli w złotych monetach lub w sztabach złota. PRL krainą obfitości... jasne. Z USA do nas emigrowali.... Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz?
 • @interesariusz z PL 23:26:42
  No oczywiście. A świstak siedzi i zawija....Nie masz pojęcia co znaczą parametry 6x30 na lornetce. Więc Ci wyjaśnię. 6 to powiększenie. 30 to średnica źrenicy wejściowej. To jest istotne. Rozumiem, że lornetka, którą ruski sołdat ukradł w jednostce i sprzedał Ci za pół litra ma znaczenie przede wszystkim sentymentalne. Stąd jej wyższość. A jej parametry to pewnie 8x45. Zgadłem? Żaden cud.
 • @interesariusz z PL 23:03:06
  tzw nazywany przez Ciebie Papkin wcale nie podpuścił mieszkańców Donbasu. Od poczatku interesuję się wydarzeniami, od poczatku tego całego Majdanu.
  Po pierwsze Autonomia Krymska, jej władze i mieszkańcy ostrzgali, że jak do władzy dojdą faszyści to oni oddzielą się od Ukrainy i przystapią do Rosji.
  Tu trzeba zaznaczyć, że ruch banderowski zaczął sie duzo wcześniej, my w Polsce tego nawet nie wiedzielismy, bo nikt nie informował, natomiast oni sledzili to na bieżąco. Po drugie, mieszkańcy Donbasu jeździli na Majdan protestować przeciwka banderowcom, zostali w przekazach nazywani tituszkami, wichrzycielami i że to sztuczny ruch opłacony przez oligarchów i Janukowycza.
  Wracając do - po pierwsze, Krym wykonał błyskawiczny ruch.
  Natomiast Donbas chciał pokazać Majdanowi, że oni takie same robią Majdany jak oni lecz Antymajdany, czyli demonstracje, przejmowanie budynków administracji itd. itd. Jednocześnie łykając kijowską propagandę, liczyli na to, że do Donbasu wejdą "zielone ludziki" , tak jak na Krymie, chyba nie wiedząc o tym, że tzw. zielone ludziki juz od wielu lat byli na Krymie, bo mieli tam bazy wojskowe.
  Trudno więc porównać te sytuacje i chciejstwo ludności Donbasu, że Rosja wejdzie z wojskami i ich weźmie na swoje matieczki łono jak Krym.
  To było od początku niemożliwe.
  Jednak człek w sercu ma zawsze wolność, uczciwy człowiek oczywiście. I dobro.
  Putin musi bronić Rosji, bo Rosjanie bardzo mu ufają
  Na pewno myśli tez jak pomóc Donbasowi i jakiego fortelu uzyć, tak przypuszczam.
  Pożyjemy, zobaczymy.
  Jak na dzień dzisiejszy, może byc różnie....
 • @LeAN 23:16:50
  Jutro dopiszę lub poszperam we wspomnieniach
  :)


  11.08.2014
  Pólnocny, subiektywny zbiór linków


  MH17

  Kolejna teoria
  http://rusvesna.su/news/1407786664  WOJNA


  Skrót wydarzeń i analiza – WAŻNE!!!!!!!!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407786544

  Skrót info Anna-news
  http://www.novorosinform.org/news/id/5865
  http://rusvesna.su/news/1407785328

  Skrót Novorus.info
  http://novorus.info/news/events/26606-svodka-nastuplenie-okkupantov-i-himicheskaya-katastrofa.html

  Info ze sztabu
  http://rusvesna.su/news/1407784042

  Skrót LENTy
  http://lenta.ru/chronicles/ua/

  Skrót wydarzeń ostatnich
  http://www.novorosinform.org/news/id/5871

  Azow i Donbas rozbite pod Iłowajskiem?
  http://politikus.ru/events/26661-opolchency-razbili-batalony-azov-i-shahtersk-pod-ilovayskom.html

  Grupa Abchaza dokonała rajdu na tyłach wroga
  http://politikus.ru/events/26684-gruppa-abhaza-sovershila-reyd-po-tylam-protivnika.html

  Serbowie tez mają co świętować!
  http://politikus.ru/events/26687-serbskie-chetniki-unichtozhili-dva-ukrainskih-tanka-i-samohodku.html

  Ukry mają dostac albo już dostali hameryckie 155-tki typu M777
  http://politikus.ru/events/26646-karatelyam-hunty-perebrasyvayut-amerikanskie-gaubicy-m777.html

  A na razie sporo ich wpadło do niewoli pod Antracytem
  http://www.novorosinform.org/news/id/5862

  Niektórzy po prostu giną – jak ci „dowódcy”
  http://www.novorosinform.org/news/id/5836

  Północ tutaj, a tam płona domy w Doniecku
  http://www.novorosinform.org/news/id/5868  NOWOROSJA


  Premier DNR – okrążenia nie ma, będziemy kontratakować!
  http://novorus.info/news/events/26608-premer-dnr-okruzheniya-net-opolchenie-gotovit-shirokomasshtabnoe-nastuplenie.html

  Jeszcze raz o zdobyczach na ukrach
  http://novorus.info/news/events/26607-skolko-bronemashin-hunta-podarila-opolcheniyu.html

  5-ciu zbiegłych więźniów chce walczyc!
  http://ria.ru/world/20140811/1019644871.html  KIJÓW i okolice


  Wołczańsk pod Charkowem wrze
  http://politikus.ru/events/26673-zhiteli-volchanska-pod-harkovom-grozyat-izbit-voenkoma.html

  Motor-Sicz przeniesie produkcję do Rosji?
  http://politikus.ru/events/26653-fsvts-ukrainskaya-motor-sech-mozhet-perenesti-proizvodstvo-v-rossiyu.html

  Od kilku dni Arszenik straszy Europę że odetnie gaz…
  http://politikus.ru/articles/26678-yacenyuk-izdevaetsya-nad-evropoy.html

  Znów o nas bez nas!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5870

  Za to naszej „Junii” mieknie rurka?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_11/Barroso-zakaz-importu-do-Rosji-produktow-z-UE-jest-nieuzasadniony-2430/

  O czym rozmawiał Rzeźnik z Gołąbkiem Pokoju?
  http://rusvesna.su/news/1407783466

  Typowa Ukr-Ruina: dzieci na wojence a rodzicom odbieraja mieszkania!
  http://rusvesna.su/news/1407791872

  A wystawa fotografii z 2-go Maja otwiera się w Berlinie!
  http://ria.ru/world/20140812/1019655505.html
 • @LeAN 23:47:00
  twoje argumenty są poniżej poziomu przyjętego w tej witrynie,
  odtąd Cię ignoruję.

  Mówiłem o pramatrach jakościowych obrazu.

  Lornetka jest typowa 50x10, i była kupiona w polskim sklepie żeglarskim.
 • @interesariusz z PL 22:51:03
  Mógłbym - ale wtedy zajeło by mi to duzo czasu a podsumowanie i tak robi AdNovum!
  :)

  Raczej miałem na myśli że kilkuwyrazowy komentarz do linku może spowodowac że ktos od razu go pominie albo się zainteresuje.

  jest sporo ciekawych analiz - ale to za poważne by choc skrótowo opisywac...

  :)
 • @ramzan 23:53:03
  no to prześledź, co robił i mówił Papkin.
 • @brusek 23:58:38
  Piszę co pamiętam. Co do cen raczej się nie pomyliłem. Zresztą Twoje nie różnią się od podanych przeze mnie. Tylko ten cukier.... pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 22:53:45
  No cóż, spozycie na głowę choćby miesa było chyba 2x wyzsze niz teraz!

  Poprzedni system padł bo była fatalna dystrybucja. A gwoździem do trumny była Solidarność i jej kartki!
 • @interesariusz z PL 00:01:44
  To też nie powala. Dziesięciokrotne powiększenie. Fajnie że jesteś zadowolony. To się liczy. Ale to też nie znaczy, że radziecka myśl techniczna jest przodującą. Gdybyś w tym sklepie żeglarskim miał wtedy do wyboru lornetkę radziecką, niemiecką, amerykańską, chińską, angielską, polską itp. mógłbyś dokonać wyboru np wg ceny lub parametrów. A pewnie była tylko ta. I udało Ci się ją kupić. Cieszę się wraz z Tobą.
 • @brusek 00:03:47
  Rozumiem, że te spożycie mięsa porównujesz do ówczesnych, oficjalnych statystyk? Wierzysz w nie? Bo ja nie bardzo.
 • Wygląda na to że Ukraina zgodziła sie na wwóz pomocy humanitarnej z Rosji;
  http://112.ua/glavnye-novosti/mid-ukrainy-podtverzhdaet-napravlenie-rossiey-gumanitarnogo-gruza-na-vostok-100172.html
 • już im
  do końca odj.bało
  http://tvn24bis.pl/informacje,187/ukraina-chce-rewizji-umow-panstw-ue-z-gazpromem,458312.html

  @brusek pytałeś skąd gaz na zimę wezmą to masz
 • @LeAN 00:13:24
  Nie ma co się kłocić. Było i minęło. Ja tez żyłem pod "protektoratem" (jak ktoś tu napisał), w kufajce nie chodziłem, z głodu nie przymierałem, mimo że w 80-latach "różowo" nie było i na książki, i na kino mnie stać było. Aha i jeszcze pierwszy komputer wtedy miałem, ATARI 8oo XE.
  A te 25 lat obecnych "wolności" to takie "superfajne" są?
 • @xes23 00:24:24
  Przecież to było wiadomo, że jakim UE nie da im tego czego chca to będą kradli. Ukradną gaz, paliwo (nie pierwszy raz zresztą to zrobią), a jak jeszcze im czegoś zabraknie to te wszystkie "freikorpsy" z giwerami przeniosa się nad granicę z UE żeby sie zająć reketem. Pisze już to n-ty raz...
 • @mania przepraszania 00:26:12
  A kto tu się kłóci? Wszystko jest względne. Jak wspominam, to mnie za komuny nie było źle. Lecz przestrzegam przed gloryfikowaniem tamtych czasów. Bo było ogólnie nędznie i siermiężnie. To, że pomimo wysokich cen, nikt z głodu nie umierał zawdzięczać należy temu, że nie było rozbudzonego ducha "konsumpcjonizmu. Pod tym pojęciem rozumiem chęć posiadania, jak największej ilości dóbr. Przez te 25 tzw wolności rozbudzono w nas tego ducha. Lecz nie dano możliwości go zaspokoić płacą za normalną pracę. Stąd konieczność zadłużania się. Wielu nie umie temu sprostać i zadłużają się nadmiernie. To też jest zła spuścizna po PRL, w którym ludzi wyzbyto umiejętności świadomego decydowania o samym sobie
 • @brusek 23:58:38
  Chyba zostali zaatakowani przez ukraińskich hakerów, bo w wiekszości z linków zamiast tekstu widzę prostokąty.
 • @interesariusz z PL 00:03:11
  Jesteś zły na Putina, że nie pomógł Noworosji, ja też nie jestem zadowolony, jednak trzeba trochę cierpliwości, bo już po doniesieniach z dzisiejszego/ juz wczorajszego dnia widać, że "opołczeńcy" to tu, to tam trzepią ogony nacgwardii i prawego sektora a to ich trzeba wyeliminowac, bo to bandyci a nie zabijać poborowych z przymusu.
 • "Hałyczyna" już zmęczona wojną ?
  We Lwowie "Wojenkomatowi" udaje się skutecznie doręczyć tylko co 30-tą "powiestkę".
  Poborowi najczęściej "przebywają w pracy za granicą" lub "już tu nie mieszkają", matki zarzekają się że ich synowie "już od dawna nie utrzymują z nimi żadnych kontaktów".

  http://zaxid.net/news/showNews.do?na_lvivshhini_iz_30_povistok_u_viyskkomati_vdayetsya_vruchiti_lishe_odnu&objectId=1318326
 • @interesariusz z PL 22:30:00
  Nie sądzę, żeby NATO chciało wywołać III wojnę światową... W zupełności wystarczy im wplątanie się Rosji w otwartą, długotrwałą i kosztowną pod każdym względem wojnę na Ukrainie... Rosjanie doskonale pamiętają ile "krwi i potu" stracili w maciupeńkiej Czeczenii, widzieli doświadczenia Amerykanów w Iraku... Zdmuchnięcie tego czegoś, co zwie się ukraińską armią zajęłoby im pewnie góra kilka dni, tylko... co dalej? Zachód tylko na to czeka... Zaczęłoby się propagandowe szaleństwo, znacznie większe niż to które jest, wielkie larum na cały świat, próby izolacji Rosji gdzie to tylko możliwe, uzbrajanie banderowskiej partyzantki, której zadaniem byłoby umilić "okupantowi" żywot... Trzeba by zainstalować w Kijowie jakieś prorosyjskie władze, a to wszystko oznacza ni mniej ni więcej tylko konieczność ponownego wzięcia sobie Ukrainy na utrzymanie, czego zdaje się Rosjanie mieli już serdecznie dość po doświadczeniach 20 lat... Wprowadzenie wojsk rosyjskich np. tylko na teren Donbasu to też żadne wyjście z sytuacji, bo byłyby one tam cały czas atakowane i nękane z pozostałej części Ukrainy... Konsekwencje międzynarodowe - j/w. Nie wiemy dokładnie jaka dokładnie była "geneza" rozwoju wypadków na wschodzie Ukrainy bezpośrednio po Majdanie, czy to wszystko ściśle koordynowano z Rosją, czy też ktoś poszedł na żywioł, licząc na to, że postawiona przed faktem dokonanym Rosja nie zostawi w potrzebie. W każdym razie popierając "separatystów" i robiąc im jakieś nadzieje na coś tam, Rosjanie najprawdopodobniej liczyli na to, że zwycięży "rozsądek" Zachodu i nowych władz ukraińskich, że uda się dogadać w kwestii federalizacji, i wszyscy będą na swój sposób zadowoleni. Jak widać - przeliczyli się. Myślę, że teraz zechcą spokojnie poczekać na rozwój wypadków, aż karta ewentualnie odwróci się na ich korzyść... Powstanie wygaśnie, kto zechce, ten jakimiś "korytarzami humanitarnymi" ucieknie do Rosji i zacznie się na Ukrainie proza dnia codziennego. Kraj totalnie zbankrutowany, zniszczony, rozkradziony, podzielony na strefy wpływów kilku nowobogackich, którzy lada chwila wezmą się za łby... Ile kasy by tam Zachód nie wpompował póki co, to i tak wszystko się zdematerializuje. Zwykli Ukraińcy dopiero zobaczą co oznacza termin "dziki kapitalizm", a jak zobaczą i poczują, to prawdopodobnie coś z tym zrobią... :)
 • @LeAN 00:43:27
  A to ciekawe... Np. w Hiszpanii, we Włoszech czy Grecji itd. nie było PRL a ci to dopiero nabrali pożyczek konsumpcyjnych! A ile takich w USA! Komornicy ich z domów wywalaja pod most! Pod tym względem - kredytów lichwiarskich- to ludzie w Polsce czyli Twoim zdaniem poprl-owcy są na szarym końcu! Co jedynie jest niedobre w tym względzie- kredyty hipoteczne. Cóż się dziwić, nie można ciagle będąc małżeństwem mieszkać w prl- wskim bloku z rodzicami
 • @mariusz251 01:08:06
  Czy powstanie wygaśnie? Watpię.
  http://lifenews.ru/news/138238
  Można być bardzo spokojnym człowiekiem, pacyfistą, tchórzem...jednak jak turyści przyjezdżają aby postrzelać sobie z dział jak do zwierzyny na safarii, to zwierzyna nie będzie miała wyjścia i będzie walczyć na śmierć i życie.
  Jeśli ten artykuł w linku jest zgodny z prawdą, to ja nie pamietam z historii świata czegoś takiego aby przyjeżdżali turyści i za opłatą strzelali do ludzi jak do zwierzyny!
 • @mariusz251 01:08:06 Po co Rosja ma zdobywać Ukrainę?
  Wystarczy, że uwolni Noworosję i zrobi z niej coś w rodzaju Naddniestrza.
 • @LeAN 00:10:33
  Po raz ostatni odzywam się do Ciebie, tylko po to, aby zakończyć temat lornetki w konteście twojego postrzegania rzeczywistości.

  12 jest największym praktycznym powiększeniem dla lornetki ręcznej.

  Stosunek jakości do ceny był porażający. Każdą ruską lornetkę można było wtedy opchnąć na zachodzie, w owych twoich amerykańskich Niemczech, od ręki, z dużym zyskiem.

  O jakokości obrazu decyduje zarówno jego jakość właściwa, tj. szczegółowość, zniekształcenia i jasność i barwa, jak i tolerancja na odstępstwa od nastawy, tj. odległości i osiowości oczu względem okularów.

  Będziesz igonorowany ze względu na szydzenie bez przyczyny, cytuję -
  "Nie masz pojęcia co znaczą parametry 6x30 na lornetce. Więc Ci wyjaśnię. 6 to powiększenie. 30 to średnica źrenicy wejściowej. To jest istotne. Rozumiem, że lornetka, którą ruski sołdat ukradł w jednostce i sprzedał Ci za pół litra ma znaczenie przede wszystkim sentymentalne. Stąd jej wyższość. A jej parametry to pewnie 8x45. Zgadłem? Żaden cud."
  i to z użyciem pseudoargumentów i kłamstw. Najwyraźniej wzorujesz się na TVNie.
 • @ramzan 01:29:00
  Parę tygodni temu linkowałem informacje od najemników ktorzy się chwalili ile dostaja za skórę "moskala"....

  Tydzień temu czytałem - ale nie moge znaleźć źródła - że są już biura turystyczne na Ukrainie które organizują "wycieczki" na front by sobie "obejrzeć"...

  Więc połączenie "wycieczki" ze "strzelnicą" - juz nie dziwi....
 • @nana 09:37:06
  Panowie, Panowie, Panowie analizujemy na tym forum sytuację w Donbasie i na ukrainie, a widzę że z rzeczowej dyskusji, umieszczania linków do stron z działań wojennych i komentowania, stworzyła nam się typowa pyskówka o Polsce o politykach i PRL. ''To se ne vrati'' jakby powiedział dzielny wojak Szwejk, więc odnośmy się do sytuacji bieżącej bo poziom był wysoki i rzeczowy.
 • @Triphaze 10:11:43
  12.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Nic nowego – walki trwaja w rejonie katastrofy  WOJNA

  Najnowsza mapka
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/15855/15855_original.jpg

  Analiza z poprzednią mapką
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/12/22364175/

  Sytuacja jest krytyczna!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407829906

  Ukry starają się okrążyć Gorłówkę!
  http://rusvesna.su/news/1407828245

  Gorłówka odcięta?
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/12/22364201/

  Nie rozumiem tego – bo mimo tragicznej sytuacji, wciąż powtarza się informacja o przygotowanej kolumnie „200 jednostek” do kontruderzenia…
  http://rusvesna.su/news/1407826732  NOWOROSJA

  Po bombardowaniu Doniecka. Mówi mieszkanka: „dopiero teraz wiem co to znaczy bombardowanie”. Ukraińska artyleria rozwaliła jej dom a sąsiedzi zgineli.
  http://rusvesna.su/news/1407801053

  Kreml wysyła pomoc humanitarną!
  http://rusvesna.su/news/1407827390
  http://rusvesna.su/news/1407824168

  Nastapiła wymiana jeńców
  http://rusvesna.su/news/1407825498  KIJÓW I OKOLICE

  Włodzimierz Parasiuk, rotmistrz batalionu karnego „Dniepr” po powrocie z frontu wraz ze swoimi podkomendnymi do Berdjańska, zwrócił się do dziennikarzy poprzez portale sieciowe. Wezwał ich do obrony i wstawienia się za żołnierzami 24-tej brygady z Jaworowa, którym udało się wyrwać z południowego kotła. Cudem ocalałych z piekła nie chcą puścić do domów ale skierowano ich pod Charków skad maja zostac ponownie rzuceni na front. Parasiuk powiedział: „Ci chłopcy mogą bardzo duzo powiedzieć o tym o czym Ukraina nie wie”. 24-ta Brygada wczoraj „strajkowała” – ale w końcu dali się przekonac by pojechac pod Charków…
  http://rusvesna.su/news/1407820831

  Władze wojskowe Ukrainy zupełnie się zamotały w kłamstwach na temat swoich małych strat
  http://rusvesna.su/news/1407820224

  Prokuratura Zachodniej Ukrainy tropi tych którzy nie trafiają do armii
  http://rusvesna.su/news/1407757242

  Pewnie dlatego ( co wyżej likowałem) – Pan Poroszenko zaczął „czystkę” w SBU – czyli tamtejszym UB. Ciekawe czy odwołają z ciepłych posad funkcjonariuszy którzy są doskonale zamelinowani w Polsce. Może odwołają do siebie paru posłów do naszego Sejmu?
  http://rusvesna.su/news/1407801407

  Pan Poroszenko to bardzo ludzkie panisko! Pozwolił zostać w domu ojcom i matkom wielu dzieci!
  http://ria.ru/world/20140812/1019702731.html

  Czystka czystką – a wczorajsze info o tym że zginęli „jacys oficerowie” się powtarza. Z tym że to nie byli „jacyś tam” oficerowie!!!!
  http://rusvesna.su/news/1407782564

  Hehehe… Media które rozpaliły Majdan, teraz wzięły się za krytykę Poroszenki i dowództwa armii. Zaczęto informować o stratach, o przestępstwach „ochotniczych” batalionów nacgwardii, o trudnym położeniu ludności. Nie chodzi o jakis obiektywizm – ale dobre i to!
  http://rusvesna.su/news/1407790738

  Krótki tekst plus zdjęcia. Taki zwyczajny, wesoły i młodzieńczy faszyzm….
  http://rusvesna.su/news/1407787751

  O dziwo zaczynają o tym wszystkim informować media zachodnie! (The Telegraph)
  http://www.novorosinform.org/news/id/5887

  Dziś przed południem przed budynkiem ukraińskiego parlamentu zbiera się tłum zwolenników faszystowskiej partii Swoboda
  http://ria.ru/world/20140812/1019694253.html

  Do więzienia w Winnicy przybyło kolejnych 27-miu więźniów politycznych – niedawno aresztowanych w Odessie – nie wiadomo kto to, co to za grupa?. Generalnie plotki z dobrych źródeł. Np. o tym że Saur-Mogiłę ukry zdobyły puszczając na obrońców gazy bojowe!!!
  http://novorus.info/newsday/26611-kievskaya-hunta-primenila-otravlyayuschie-gazy-po-saur-mogile.html


  Dwa łyki ekonomiki

  Niemcy wzywają Ukrainę by nie blokowała tranzytu gazu. O tym się mówiło tydzień temu. Że Ukraina po prostu zakręci kurek!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407774744

  80-90% wegla Ukraina wydobywa w miejscach walk. Pracuje jeszcze tylko 20 z 93 kopalń. 6 kopalń już zatopiono, kolejnych 6 „w restrukturyzacji”. Ukraina mogła by przezyc zime gdyby miała węgiel /przy braku gazu/ - ale wojska Pana Kołomyjskiego z uporem maniaka rozwalały kopalnie po kopalni – bo to w większości „własność” konkurencji (Achmetowa). Teraz wzięli się za STIROL – zakłady chemiczne Firtasza…
  http://rusvesna.su/news/1407829968

  Lekcja rozumu dla Polaków / mój tytuł do dwóch róznych tekstów/
  http://rusvesna.su/news/1407828170
  http://rusvesna.su/news/1407825258


  Na koniec:

  Tekst bardzo „serceszczypatielnyj”

  http://novorus.info/news/obshetvo/26613-tak-ubey-zhe-ego.html
 • @brusek 10:52:10
  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/inne-ligi/edmar-lojalnosc-lisa/3f8d6
  Wojna na całego, łapią w rekruta kogo sie da...
 • @nana 09:37:06
  Naucz się czytać ze zrozumieniem. Gloryfikować co? Mordy patriotów w latach 40-tych i pięćdziesiątych? Marazm lat 60-tych?Względny dobrobyt (za pożyczone) pierwszej połowy lat 70-tych? Czy braki w drugiej ich połowie? Stan wojenny? Z czego mam być dumny? Wskaż choć jedną rzecz...
 • @nana 11:31:28
  Ruscy jak nas zaczęli "wyzwalać", w 1944, tak to sumiennie robili, że wyleźć nie mogli do 1993 roku. A, że zgadali się ze szkopami w 1939 roku, to i wleźli, na teren RP, bez zaproszenia zresztą!!! Także gadanie, że 600 000 czerwonoarmiejców zginęło na terenie Polski, bo nas wyzwalali, jest wierutnym kłamstwem, gdyż oni przybyli nas zniewolić.Jest różnica??? JEST!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej