Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 12.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny raz plany szybkiego rozwiązania kwestii zbuntowanych prowincji południowo-wschodniej Ukrainy spełzły na niczym.

Dlatego też kijowskie władze przyparte do muru kombinują jak tu szybko i skutecznie rozwiązać ten palący problem, bo z jednej strony mając prorosyjskich powstańców, a zdrugiej zaś strony na widoku zbliżający się już nieubłaganie bunt społeczny pozostałej części Ukrainy, muszą zrobić coś tak spektakularnego, że społeczeństwo ukraińskie jako całość zostanie sterroryzowane.

Czy jest na to sposób i czy kijowskie władze są do tego zdolne?

Jeśli chodzi problem do czego jest zdolna ekipa polityczna obecnie sprawująca władzę w Kijowie, to już dotychczasowy zakres zbrodni wojennych jakie ona popełniła oraz z sygnałów wysyłanych przez jej liderów  można przyjąć, że jest zdolna do wszystkiego.

Jednocześnie już od jakiegoś czasu dochodzą informacje, tj. od momentu zaciekłego oporu jaki stawiają donbascy powstańcy wojskom ukraińskim pod Gorłowką, że władze w Kijowie wydały rozkaz zniszczenia tamtejszego zakładu chemicznego "Stiroł". Zresztą potwierdzać może ten fakt ciągłe bombardowanie i ostrzał ciężką atrylerią oraz rakietami- w tym największymi jakie posiada jeszcze w swym arsenale ukraińska armia- terenu tego zakładu.

Już sam "przypadkowy" ostrzał tego zakładu jest zbrodnią, gdyż stanowi potencjalne zagrożenie dla życia setek tysięcy- czy nawet milionów- ludzi zamieszkujących w promieniu do 300 km od tego miejsca.

Tak więc uszkodzenie znajdujących się tam zbiorników amoniaku czy też z nitrochlorobenzolem doprowadziłoby do zbrodni ludobójstwa w Europie na niespotykaną od II WŚ skalę.

Jednocześnie zbrodnia ta skutecznie sparalizowałaby odruchy buntu w pozostałej części społeczeństwa. Czyli, że z punktu widzenia kijowskiej junty gra jest warta świeczki, gdyż nie o dobro tego narodu jej chodzi, a wyłącznie o swój interes i interesy jej zagranicznych mocodawców, zaś samo społeczeństwo w tym wypadku jest tylko ofiarą tych knowań i się po prostu z nim nikt nie liczy. Czego dowodem może być choćby fakt braku jakiejkolwiek reakcji międzynarodowych instytucji obrony praw człowieka oraz ścigających zbrodnie wojenne- nie mówiąc już o zachodnich mediach, które w tym przypadku nie dostrzegają żadnego problemu.

Ta sytuacja wyraźnie wskazuje na ciche przyzwolenie i ochronę, jaką roztoczono nad działaniami kijowskich władz, dając im w tym względzie całkowicie wolną rękę.

Oczywiście takie działania również są możliwe przede wszystkim dlatego, że obecnie sprawujący władzę na Ukrainie nie mają innego wyjścia, bo muszą zwyciężyć, gdyż "zwyciężcy nich nie będzie się pytał czy miał rację"- jak to mówił kiedyś pewien domorosły filozof, który marnie skończył. A więc zwycięstwo odniesione nawet za wszelką cenę pozwoli im zachować majątki i wpływy ale również uniknąć odpowiedzilności za popełnione zbrodnie wojenne.

Tylko, że jest jeszcze jeden problem polegający na tym, iż parasol ochronny jaki obecnie kryje zbrodnie obecnej ukraińskiej władzy, nie będzie ich chronił zawsze, gdyż wcześniej czy później zbrodnie dokonywane przez nią zaczną przebijać się do świadomości międzynarodowej opinii publicznej. Z tego punktu widzenia czas jaki jeszcze posiada junta kurczy się i jednocześnie zmusza ją do podejmowania różnych szaleństw, co można było zauważyć w przypadku zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskliego przez należący do ukraińskich sił zbrojnych samolot Su-25.

Już samo to, co w świetle prawa międzynarodowego stanowi oczywistą zbrodnię, jest dowodem na to do czego mogą być zdolne są kijowskie władze przyciśnięte pod presją czasu do muru.

Dlatego też nikogo dziwić nie powinno, że mogą one posunąć się jeszcze dalej, jednocześnie zwalając jak zwykle winę na rosyjskich "terrorystów". Tym bardziej, że udowodnienie winy komukolwiek w takiej sytuacji staje się niemożliwe, co też również widzieliśmy w przypadku obecnie prowadzonego dochodzenia w sprawie zestrzelania malezyjskiego samolotu, gdzie międzynarowowe komisje powołane do jej wyjaśnienia, nagle mając pełny materiał dowodowy w swoich rękach przestały informować na temat postępów toczącego się śledztwa, gdy jeszcze nie tak dawno temu czołowi liderzy polityki światowej byli pewni i mieli dowody na to, że samolot zestrzelili rosyjscy separatyści, a który to kłamliwy przekaz został już utrwalony w świadomości międzynrodowej opinii publicznej.

Tak więc możliwości zbrodni popełnionej, czy też planowanej, na masową skalę przez obecny reżym kijowski można brać bardzo poważnie pod uwagę, tym bardziej, że donbaskim powstańcom ponownie udało się zatrzymać potężny napór ukraińskich kolumn pancernych, co przedłuży wojnę domową o kolejne tygodnie. A czas goni.

Powracając do relacji z wczorajszego dnia toczącej się na południowo-wschodnich rubieżach Ukrainy wojny domowej na początek chciałem poinformować, że nadal trwa intensywny ostrzał ciężką artylerią, rakietami oraz z samolotów celów cywilnych i infrastruktury bytowej miast znajdujących się w zasięgu ich rażenia:

W okolicach miejscowości Iłowajsko na południowy-wschód od Doniecka siły samoobrony zorganizowały zasadzkę na szturmujące tam oddziały ukraińskiej gwardii narodowej batalionu "Azow", gdzie zlikwidowano siedmiu członków tego oddziału a ponad 12 zostało rannych. Dodam, że w tym samym miejscu w niedzielę zginął tam prominentny członek batalionu "Azow" mąż znanej dziennikarki ukraińskiej, Tatiany Czornowił.

A to mapa dokumentująca przebieg walk w Iłowajsku, gdzie niebieskim kolorem oznaczono wojska ukraińskie zaś czerwonym siły powstańców:

Podczas walk koło Iłowska siły milicji wyparły ukraińskie wojska z miejscowości; Grabska, Zielona i Fedoriwka. Zniszczono około tam około 10 czołgów, 4 pojazdy opancerzone i 1 baterię rakiet "Grad". Walki nadal trwają.

Wykorzystując brak odpowiednich sił po stronie milicji ludowej pomiędzy miejscowościami Gorłowką a Makiejewką udało się tam ukraińskim wojskom wbić klinem i zająć następujące miasta: Korsuń, Wiernaja Krinka, Monachowo i Krinicznyje, gdzie obecnie umacniają swoje pozycje. Podczas tych walk zniszczono jeden ukraiński czołg i zdobyto jeden opancerzony wóz bojowy.

Donieck w dniu wczorajszym atakowany był praktycznie ze wszystkich kierunków poza jednym, tj. od strony wschodniej, gdzie udało się siłom powstańczym utrzymać pod kontrolą korytarz łączący Donieck z Ługańskiem.

O kontrolę nad tym korytarzem toczono również w dniu wczorajszym bardzo ciężkie walki, gdzie udało się odzyskać siłom powstańczym drogę łączącą Ługańsk z Donieckiem. Tam po ciężkim ostrzale moździerzami kaliber 122 mm lokalne odziały milicji ludowej rozbiły pod Śnieżnym duży konwój ukraińskich wojsk, gdzie zniszczono czołgi, wiele opancerzonych wozów bojowych, znaczną ilośc pojazdów zaopatrzenia oraz zmagazynowaną tam amunicję wysadzając trzy magazyny, w tym jeden z pociskami do czołgów i haubic.

Mimo to ukraińskie wojsko nadal próbuje przejąć kontrolę nad tą drogą ściągając tam coraz to nowe siły.

W rejonie Ługańska również w dniu wczorajszym ukraińskie wojska usiłowały zbliżyć się do miasta po czym dokonać ataku bezpośrednio na znajdujące się w nim punty obrony, ale jak na razie działania te są bezskuteczne, napotykając bardzo silny opór wojsk samoobrony.

Wczoraj miała miejsce wymiana jeńców gdzie m.in. wymieniono również sławnego już płaczącego ukraińskiego spadochroniarza Andreja Panasiuka:

A oto film dokumentujący moment wymiany jeńców:

Uwolnieni powstańcy powiedzieli, że co noc byli bici przez ukraińskich żołnierzy, szczególnie brutalnie gdy dochodziły z frontu informacje o klęskach militarnych wojsk ukraińskich. Oczywiście głodzono ich, a więzieni byli w dołach gdzie spali na gołej ziemi, tam też tylko mogli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne.

Obecne niepowodzenia tzw. operacji antyterrorystycznej zmuszą wojska ukraińskie do kolejnej przerwy w atakch w celu uzupełnienia sprzętu, amunicji i siły żywej, po czym możliwe, że już pod koniec tego tygodnia ponowią kolejne ataki na trzech istotnych kierunkach frontu: na Donieck z trzech stron- z zachodu, południa i północy, na Ługańsk z kierunku zachodniego i południowego oraz na kierunku dwóch dróg; E 50 i H 21 ze szczególnym uwzględnieniem ich skrzyżowania w okolicach miasta Krasnyj Łucz, gdzie już od kilku dni toczą się bardzo ciężkie boje a napór ukraińskich wojsk nie słabnie.

Tak więc nadal aktualny jest problem obronienia przez siły powstańcze obu tych dróg oraz ich skrzyżowania co pozwoli im na zachowanie całości terenów ługańskiej i donieckiej Republiki Ludowej pod swoją kontrolą oraz problem nie dopuszczenia na teren miast w Ługańsku i Doniecku sił ukraińskich i zapobieżenie okrążeniu tych miast.

Jak widać moment rostrzygnięcia zbliża się nieubłagalnie, jednocześnie siły wojsk ukraińskich, ich zasoby i środki finasowe na prowadzenie dalszej wojny kurczą się, co przy ostatnich zdobyczach sprzętowych sił powstańczych, gdzie m.in. zostały one ostatnio wzmocnione o około 200 jednostek ciężkiego sprzętu pancernego, armat i wyrzutni rakiet, zdobytych w kotle południowym może w sposób zdecydowany przechylić szalę zwycięstwa w stronę powstańców.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu jeden ze zdobytych wczoraj opancerzonych wozów bojowych w okolicach Krasnego Łucza z charakterystycznym tekstem napisanym na jego boku.

*     *     *

Ps.

*     *      *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • Poranne linki ("prasówka") plus mapka
  Na końcu "dyskusji" wkleiłem dopołudniową "prasówkę" z aktualna mapką!

  http://adnovum.neon24.pl/post/111870,ukraina-wojna-domowa-11-08-2014r

  MAPKA - kliknąć to powiększy się w nowym oknie!

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/15855/15855_original.jpg
 • @brusek 11:44:33
  Miałem właśnie "nieprzyjemność" obejrzenia "występu" "polskiej" dziennikarki Marii Stepan na TVP Info, która stwierdziła żę sytuacja na Donbasie nie jest taka zła, jest przecież lato, a "ci" ludzie mają jeszcze co jeść. Zapomniała dodać że to SZCZAW I MIRABELKI...
 • @mania przepraszania 12:07:44
  Chyba nazwisko mówi coś o korzeniach tej Damy....
  TVN Info - jest szczególnie "probanderowsko" nastawioną stacją!!!!

  Polecam na odtrutkę dzisiejsze nowe teksty "Krakauera"

  Lepiej jest się dobrze wypróżnić niż stać z faszystami!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24632

  Defilada 15 sierpnia w Warszawie jest ostatnią rzeczą jakiej potrzebujemy
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24627

  Dzisiejsze problemy rolnictwa możemy odczuć jutro, także politycznie
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24622

  Za spadek poziomu życia w Rosji odpowiada Zachód
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24617

  Pozdrawiam!
  :)
 • @brusek 12:20:36
  Teksty dobre tylko jak wszystko co dobre na "zielonej wyspie" utona w "tramtatyradzie" dla pustogłowych lemingów. Im wystarczy że rano włącza tv zobacza Yaro-Kena Kuźniara we "Wstajesz i łżesz!" i życie już jest lepsze...
 • Szaleństwa z wczoraj
  ciąg dalszy http://tvn24bis.pl/informacje,187/kijow-zakreci-kurek-z-rosyjskim-gazem-europie-grozi-kryzys,458408.html

  Przypomnę info z wczoraj
  http://tvn24bis.pl/informacje,187/kijow-zakreci-kurek-z-rosyjskim-gazem-europie-grozi-kryzys,458408.html

  Wychodzi na to, że teraz to Kijów będzie sprzedawał połowie europy rosyjski gaz, dzięki genialnie nałożonym na ten gaz sankcją przez samego siebie. Albo.. zakręcą kurek całkowicie.
  Normalne szaleństwo, Ukraińska dyktatura dla Europy.

  Ciekawe co na to UE, oficjalnie jeszcze nie komentowali. Węgry na to na 100% nie pójdą, ale reszta h.. wie co niektórzy do każdej zdrady są zdolni jak im sie tylko karze.

  Ja mam jednak nadzieję, że rosyjskie wojska wejdą na Ukrainę i uwolnią ten naród od władzy szaleńców. A może powinny to zrobić wojska innych państw europejskich? Bo takie postępowanie jest jak najbardziej pretekstem do wypowiedzenia wojny
 • @xes23 12:42:29
  Być może będziemy świadkami jak za niedługo znikną przeszkody stawiane budowie "SouthStream". Wtedy my wraz z kijowskimi banderopitekami zostaniemy z reką już nie tylko w nocniku, ale w szambie...
 • Dzieci z Donbasu...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzieci-uchodzcow-z-donbasu-zerwaly-i-zniszczyly-ukrainska-flage-w-podkijowskiej-szkole
 • @mania przepraszania 12:46:22
  My bierzemy część przez Białoruś ale np; Czechy czy Austria będą pod ścianą. I chyba będzie tak jak mówisz, już gdzieś wczoraj widziałem takie info nt SouthStream. W tej chwili nie pamiętam gdzie ale poszukam

  pzdr
 • @mania przepraszania 12:53:07
  Ps. Link ze strony orginalnej;
  http://gordonua.com/news/separatism/Na-Kievshchine-deti-pereselencev-sorvali-so-shkoly-ukrainskiy-flag-35890.html
 • @xes23 12:53:17
  tutaj
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/gaz-poplynie-poludniowym-potokiem
 • Pojawili sie kolejni "pośrednicy" dzięki którym Rosja będzie obchodzić sankcje;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-centralna?zobacz/kazachstan-i-bialorus-nie-przylacza-sie-do-rosyjskich-kontr-sankcji-nakladanych-na-panstwa-ue
  Podejrzewam że teraz nastąpi na tych krajach wzmożenie importu towarów, które zostały przez UE objete zakazem wywozu do rosji...
 • @mania przepraszania 12:46:22
  Tu nie chodzi o tylko gaz ale o świadomość Ukraińców jako taką. Oni zupełnie, ale to zupełnie nie są zdolni do rozwiązywania problemów drogą dialogu. Są jak psy na łańcuchu. Ugryzą kogo wskaże Pan. Odessa, potem Donbas, teraz szantaż południowej europy w temacie gazu. Jeśli naszym politykom wydaje się że na tym się skończy, to są w grubym błędzie.

  Z załamanym eksportem do Rosji, ze zrujnowanym przemysłem, z rozczarowanym narodem - bo do UE to daleka daleka droga, narodem który od czasów siczy, kulturowo nie posunął się ani o krok. Jaka przyszłość czeka Ukrainę? To tylko kwestia czasu kiedy Polska wyrośnie na winnego wszelkich nieszczęść które czekają Ukrainę. My dosłownie hodujemy przysłowiowego gada na własnej piersi. Ale co tam, pijmy cydr i jedzmy jabłka....
 • @kkkkk 13:41:21
  Dokładnie. Pisałem o tym już tyle razy że aż sam sie znudziłem. Co z tego?
  I tak obecni rzadzacy 'zieloną wyspą' z "namiestnikiem brukselskim" Tuskiem-Zajączkiem zachowują sie jak przysłowiowe szkapy z klapkami na oczach?
 • @fretka 14:33:12
  zapytam jak nawalony kwas icek stolec-man na ukraińskiej uczelni : ka eta kak?

  http://www.youtube.com/watch?v=4UEoRN9asdw
 • @fretka 14:33:12
  Dzieci Donbasu też walczą;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/mlody-uchodzca-z-donbasu-wywolal-oburzenie-na-ukrainie-zachodniej-przyczyna-zdjecie-przy-pomniku-bandery-w-truskawcu
  http://vk.com/truskavets_city?z=photo-23204088_336881975%2Fwall-23204088_346
  Miejscowi "patrioci" już pewno ostrza sztachety...
 • STRIEŁKOW
  Co dzieje się ze Striełkowem? Czy ktoś wie? Wczoraj była informacja ,że opuscił Donieck.
 • @Radziej 16:45:58
  Dowodzi na froncie.

  Pozdrawiam.
 • Benzyna skacze bo nie Moskal:) chachacha
  http://cs619925.vk.me/v619925710/13fd5/qwCQHOOBiro.jpg
 • @mania przepraszania 16:16:08
  Ale odważny ten chłopak!
 • @ramzan 17:33:29
  "Rozkwita" nowy majdan;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/majdan-wyrosl-w-nowym-miejscu
  Tym razem w krzakach nad Dnieprem...

  Pod Ługańskiem trzy wyrzutnie TOS-1(?);
  http://tsn.ua/ukrayina/luganski-teroristi-otrimali-tri-ustanovki-buratino-362869.html
 • @mania przepraszania 18:41:40
  Krótka Charakterystyka TOS1- Ciężkie miotacze ognia TOS-1 kalibru 220 mm powstały w latach 1970. Mogły strzelać niekierowanymi pociskami rakietowymi o masie 173 kg (z czego 73 kg to masa głowicy) na 3,5 km. Jeden ładunek paliwowo-powietrzny niszczył wszelkie życie na obszarze ok. 1000 m². W 2001 do uzbrojenia rosyjskich wojsk lądowych weszła odmiana TOS-1A z pociskami o zasięgu do 6 km. Dzięki nowej, 90-kilogramowej głowicy obszar rażenia wzrósł dwukrotnie. Zwiększenie masy pocisku do 217 kg spowodował zmniejszenie liczby prowadnic, z 30 do 24. Myślę że 2000 m² spalonej ziemi może skutecznie odstraszyć każdego przeciwnika, jedynym mankamentem jest zasięg 6 km przy ostrzale artylerii - zwlaszcza, że ukraińcy dysponują min. 2S3 AKACJA gdzie zasięg rażenia to ponad 17 km.
 • @mania przepraszania 18:41:40
  Ale o co chodzi, bo mój translator z ukraińskiego to już całkiem głupieje. Terroryści ustawili Pinokio przy lotnisku i uciekają za ludnościa cywilną....
 • @ramzan 19:08:44
  Niby szykują sie do ostrzału lotniska, a sprzęt oczywiście MADE in RUSSIA...
 • To nie wojna domowa
  Na terenie Ukrainy nie ma żadnej wojny domowej. Moja żona jest ukrainką z winnickiej obłasti, czyli z centrum kraju. Wszyscy tam wiedzą i nikt inaczej nie mówi, że zaatakowała ich Rosja. Dlaczego tak sie dzieje? Ukraińcy mają dość zbydlęcenia, są traktowani jak niewolnicy, dlatego na Majdanie ginęli bez broni, bez nadziei, bez przyszłości. Ginęli bo mieli nadzieję, że ukraina będzie lepsza w Europie. Gdyby zgodzili się na wariant rosyjski, juz nikt nigdy by ich stamtąd nie wyrwał. Zachód dał im pomoc dopiero wtedy, gdy zaczęli walczyć. Możesz to szanować lub nie, ale dlaczego wypisujesz kłamstwa? Jednocześnie nie twierdzę, że po stronie rosyjskiej nie walczą mieszkańcy. To normalne, że zdarzaja sie ludzie, którym pokazuje się Moskwę, a oni wierzą, że tak wygląda Rosja. A Rosja to bieda, nędza oraz Moskwa....
 • @mezokrata 20:04:35
  Z całym szacunkiem, ale nie potrzeba miec mężów/żony z Ukrainy żeby sie takiej "prawdy" dowiedzieć, wystarczy pooglądać "prawdomówne" łżemendia na "zielonej wyspie".
  Ps. Jeżeli nie jest to wojna domowa, a "ruska inwazja" to czemu w mediach ukraińskich używa sie terminów "akcja antyterrorystyczna" lub "terroryści-separatyści"?
 • @gregemigrant 20:30:55
  Może członkini "Svobody", albo nawet "prawego sektora"...
 • @mezokrata 20:04:35
  A ja jestem obywatelka Ukrainy z Charkowa.Nie ma na wschodzie zadnych Rosjan.To my,rosyjskojezyczni mieszkancy walczymi z banderowcami z ukrainy zachodniej.Wojna pomiedzy zachodem i wschodem Ukrainy.I skad pana zona zna ze na wschodzie sa Rosjanie.Mysle ze nie byla sama na wschodzie tylko TV ogladala.
 • @ Sawicki
  gdy Rosja nałożyła embargo na Polskę, w Brukseli napotykałem na mur, nikt nie rozumiał, dlaczego domagamy się rekompensat,

  na szczęście Rosja nałożyła embargo na całą unię, terez rozumieją.

  Co są warte sojusze, poznaliśmy w 1939. Terez wiemy, jaka jest solidarność europejska.
 • @gregemigrant 20:30:55
  To w Polsce brak jest rąk do pracy ?
 • @fretka 20:54:32
  100/100!
  http://img11.nnm.me/b/e/c/3/6/762b7ede644f943c1365371fa70.jpg
 • @interesariusz z PL 20:47:56
  Mam agencje zatrudnienia w Polsce,zatrudniam Ukraincow.Wiem ze w Polsce jest biezrobocie chyba 13 %,ale sa miejsca pracy do jakich nie ma chetnych Polakow.To sa opiekunki,pracy rolnicze,pracy sezonowe,spawacze(bo Polacy pojechali pracowac do innych krajow UE) i t.p.Oprocz tego Ukrancy pracuja za mniejsze pieniadze.Ze wschodu Ukrainy sa pracownicy przemyslowe,bo jest to kraj przemyslowy,z zachodu Ukrainy-pracownicy rolnicze i opiekunki,bo poziom wyksztalcenia wschoda i zachoda Ukrainy rozny.Na wschodzie ludzi sa bardziej wyksztalceni,sa fachowcami,na zachodzie-tylko do pola i pracy fizycznej.Pozdrawiam.
 • @fretka 20:54:32
  Ps. Z ta "Крымчанка, дочь офицера." trafiłem?
 • Po ile dziś czołgi? Jeden poproszę.
  Z Kijowskich Zakładów Broni Pancernej zginął czołg T72. Prokuratura ustaliła , że 7 kolejnych było przygotowanych do do sprzedaży na rynku wewnętrznym.
  A mówili że w Biedronce tego towaru nie sprzedają. :))
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&id=5328
 • Kijów zgodził sie na wpuszczenie konwoju z pomocą humanitarną;
  http://rusvesna.su/news/1407869159

  Pierwomajsk, bez słów...
  http://rusvesna.su/news/1407844745

  Donieck to samo...
  http://rusvesna.su/news/1407843062

  Pojedynki artyleryjskie w Torezie i Marince;
  http://rusvesna.su/news/1407845603

  Potwierdzenie o okrążeniu pod Iłowajskiem grup przeciwnika;
  http://rusvesna.su/news/1407858570

  Jeńcy z 30 Bryg. Zmech.;
  http://rusvesna.su/news/1407856940

  Czyżby Kijów posyłał w "odstawkę" Kołomojskiego;
  http://rusvesna.su/news/1407847298
 • @gregemigrant 20:30:55
  Wiesz, juz wszyscy wszystko napisali, ale dorzucę swoje 3 groszówki.

  Powtarzam to od kilku miesięcy ale jak widać mało dociera!
  :)

  1. Granica Rosja-Ukraina jest obecnie /od grudnia albo i wcześniej/ - NAJLEPIEJ STRZEŻONĄ GRANICĄ na ŚWIECIE!!!!!
  No, moze poza Izraelem!

  2. Jeżeli by się tam przecisnął 1 człowiek, jeden rower pancerny przejechał, przetuptał jeden uzbrojony po uszy zając - to mieli byśmy po godzinie zdjęcia satelitarne, przekaz w CNN na żywo - a może nawet DNA osobnika!

  3. Tak długo to trwa - bo bronią się ZWYCZAJNI LUDZIE - którzy wojnę znają z filmów a MUSZĄ bronić swoich domów, rodzin, zakładów pracy! Gdyby tam był BATALION - jeden! - rosyjskich żołnierzy to albo sami albo pod swoim dowództwem już razem z "donbasowcami" byliby w Kijowie!
  I zrobiliby to gołymi rękami - jak powstańcy zdobywając uzbrojenie na napastnikach!

  4. Wywiad USA i SBU działa doskonale po obu stronach granicy! Nasłuch rozmów, zdjęcia, świadkowie... Jakoś nie ma ŻADNYCH dowodów na jakąkolwiek pomoc Rosji dla Donbasu!

  Dokładnie jak z samolotem! Sami zestrzelili intryga nie wyszła i wołają "łapaj złodzieja!"
  Skąd my to znamy?
 • @TomS 21:32:21
  To jest nic, prawdziwą "wypozyczalnię" zrobili sobie w Charkowie...
 • @mezokrata 20:04:35
  To może wymień sobie żonę na żonę z Doniecka, bo Twoja zalatuje banderowska ideologią i jak coś będziesz nie tak mówił, robił i myslał to może Cię podać do odpowiednich służb. Tak było z kuzynem mojego dziadka: jego żona Ukrainka doniosła na swojego męża Polaka do sotnii Chrynia, bo niby spotkał się z partyzantem z Gwardii Ludowej. Szybko pozbyła się męża na śmierć. Miiała kochanka w sotnii....
 • Zasadzka na Prawy Sektor
  Ten z napisami to gruziński najemnik o pseudonimie Doberman. Wcześniej publikował zdjęcia z tymi samymi napisami
  https://www.youtube.com/watch?v=J9kqKTQ6u8E
 • @brusek 21:39:02
  PS
  Zapomniałem dodać, że ukraińskie biura turystyczne ostatnio maja w programie wycieczki w rejony walk.

  Możliwe że można sobie tez postrzelać do ludzi - ale w każdym razie można się przekonać naocznie...

  Mozna tez nie wychodząc z domu nawiązać kontakt przez np. fejsa ze stochastycznie wybranym adresem - jak zrobił to mój znajomy - "pukając" do osób na ukrainie licząc na ich polskie korzenie. To było w maju - straszne rzeczy usłyszał!
 • Wymiana jeńców;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1726074.html

  Filmy obrazujące straty Kijowa w "lipcowym kotle" pod Swierdłowskiem;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1726953.html
 • @TomS 21:46:23
  Oby więcej takich sukcesów! Nieprzyjemnie się ogląda trupy a jednak w sercu miło. Za Odessę, Mariupol, Słowiańsk, Kramatorsk itd. itd.! To byli genetyczni mordercy, nikt normalny nie przystepuje do nazistowskich organizacji!
 • @brusek 21:39:02
  Ojojoj nie popadaj w przesadę , bo pobrzmiewasz jak nasza propaganda tylko w drugą stronę. Przez tą doskonale strzeżoną granicę przejeżdżają całe oddziały jak choćby batalion (ostatnio już słyszałem że brygada) Wostok czy bataliony kozackie a w drugą stronę bataliony ukraińskie "wychodzące" z okrążenia.
 • @brusek 21:39:02
  I to jest PRAWDA!
 • @ramzan 21:57:11
  Obawiam się , że w tym wypadku "nie udało się" wziąć żadnego jeńca.
 • @TomS 22:04:44
  Jeńcow to można brać z tych nastolletnich, wcielanych na siłę do Armii Ukraińskiej a Gwardia Narodowa i Prawy Sektor do piachu.
 • Kolejne ostrzały przygranicznych wiosek rosyjskich;
  http://www.youtube.com/watch?v=Vw_27UM_RNs
 • Ktoś tu chyba zupełnie odleciał. Co oni biorą?
  Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła powstanie Wolnej Strefy Ekonomicznej na terenie Krymu.
  http://dnr-news.com/dnr/2091-verhovnaya-rada-reshila-sozdat-v-krymu-svobodnuyu-ekonomicheskuyu-zonu.html
 • @TomS 22:13:47
  http://www.liveleak.com/view?i=409_1407865266
 • @TomS 22:13:47
  Wiele kg hery idzie z Polski ( nie tylko z Polski) na Ukre, dużą część przechwytują celnicy prawie co dzień. Oni tam działacze, ci z rządu nabuzowani chodzą, mają tak od Majdanu a może z wcześniej. Jak ktoś się tam wypowiadał, bojówki ukraińskie nie mają co jeść ale twarde narkotyki mają na zawołanie.
 • @mania przepraszania 22:12:35
  Pzdr. http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=6636:jc&catid=8:komentarz-polityczny&Itemid=15
 • @TomS 22:04:44
  A jednak wzięli jeńców 13 rannych zabrali do szpitala do Doniecka. Oprócz tych 7 zabitych i 13 rannych kilku lub kilkunastu pasażerom udało się skryć w sąsiednich polach słoneczników. Nie kontynuowano pościgu gdyż pola są zaminowane. Powstańcy podejrzewają , że prawosektorowcy zabłądzili i wjechali na blokpost pomyłkowo.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&id=5336
 • @TomS 22:13:47
  Co biorą, co borą....
  Co Ty lekarz czy Diler jesteś?

  Mysle że to samo co zołnierze!
  Może w wiekszych dawkach i maja takie "odloty"
  :)
 • @Repsol 22:33:51
  Całkiem możliwe że jest to 'wojna pośrednia", a nie żaden "konfliky lokalny". To by dalej potwierdzało że stawka jest w dalszym ciągu "cała" Ukraina. Dodatkowo spotkałem się też z tezą że wcale nie chodzi o "pokonanie" Rosji, (czyli upadek), ale o jej osłabienie do tego stopnia by stała sie "uległa". W tym stanie stałaby sie dla USA "użytecznym pionkiem" w grze z prawdziwym graczem, z Chinami. Podobnie już zrobiono wprowadzając do "gry" z ZSRR słabe Chiny w latach 70-tych. I dlatego też Rosja sie tak opiera...

  Pozdrawiam
 • Kolejny ruch nacjonalistyczny u granic Polski, zapałał do nas miłością;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bialorus?zobacz/wedlug-bialoruskich-nacjonalistow-armia-krajowa-to-bandyci
  Czy im tez bedziemy sponsorowac hełmy i kamizelki kuloodporne?
 • Nowe "porządki" na "samostijnej";
  http://rusvesna.su/news/1407875539
  Następne 'zniknięcia" ludzi, tym razem Nowoajdar...
 • @ramzan 22:28:49
  prosto z afgana od amerykańców, jakby nie było pilnują upraw to i rynek zbytu muszą mieć
 • @mania przepraszania 22:54:05
  Moim zdaniem tu chodzi TYLKO i wyłącznie o KASĘ!
  Ludzie się nie liczą!

  Od ubiegłego roku mówi się o "resecie bankowym". Jak to by miało wyglądać nikt nie wie...

  Przypominam że poprzedni "resecik" mieliśmy w 2008 roku. Skasowano oszczędności "ludzkie" na kwotę kilkuset miliardów USD. Po prostu padło parę banków, jakaś piramida finansowa, jakiś "rynek nieruchomości" itd...
  Po prostu zwykli ludzie stracili to co ciułali. Rząd USA uratował swoje koncerny samochodowe, częściowo kosztem kolejnych papierków bez pokrycia a częściowo kasa UE /Chryslerowe długi kupił FIAT/. Uratowano też Citibank oraz w ostatniej chwili ubezpieczeniowca AIG (Alliance). Całkowicie wybiórczo i bezsensownie wybrano firmy które maja upaść a które maja przetrwać. Teraz chodzi o poważniejszy reset, czyli umorzenie długów USA. Chodzi o tysiące i tysiące tysięcy miliardów USD.

  Kiedy najlepiej i najskuteczniej można coś "zresetować", wymazać dług a jednocześnie zarobić?
  Oczywiście! Na WOJNIE! A że ma być "duży reset" to już wojenka musi być też "adekwatna". Jakiś mały Irak czy Afganistan to za mało!


  Poniżej parę linków ciekawych
  http://independenttrader.pl/211,czym_jest_petrodolar_i_jego_znaczenie.html

  http://independenttrader.pl/212,kiedy_zakonczy_sie_system_petrodolara.html

  http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html

  http://zezorro.blogspot.com/2014/03/nwo-samo-zo-jak-i-kto-tak-to-szo.html

  Zacznę od końca!
  Właśnie robiłem "prasówkę" i trafiłem na fajnie i łopatologiczne wyjasnienie światowego kryzysu - o czym od lat opowiadam - moze mniej prosto - post do dyskusji o Arabii Saudyjskiej i tamtejszego rezimu:

  xxxxxxxx

  ...i pojawia się pytanie dlaczego USA nie zaprowadzają bagnetami czy "spontaniczną" rewolucją tzw. zachodniej demokracji w Arabii Saudyjskiej, kraju będącego głównym światowym eksporterem ropy i gazu?

  Odpowiedź jest banalnie prosta - wahabici Saudowie zawarli układ z USA gdy w 1971 r. dolar US przestał mieć pokrycie w złocie a pojawił sie jako petrodolar (waluta rezerwowa) i jedyny środek płatniczy za ropę! Amerykanie mają tym samym "pokrycie" bezwartościowych" zielonych papierków i przerzucanie kosztów inflacji na tych co skupują dolary i nimi obracają a Saudowie mają licencję na mordowanie opozycji w Arabii Saudyjskiej lub skazywać na wieloletnie wiezienia przy udziale... CIA i NSA!


  Znakomicie to opisał dr Krassimir Petrov.
  W XX wieku, po raz pierwszy w dziejach Świata jednemu kraju udało się opodatkować... Świat. Uczynili to Amerykance, oczywiście nie wprost ale za pośrednictwem swojej inflacji. Zamiast bezpośrednio domagać się podatku od różnych krajów Na mocy prawa "samozwańczego światowego żandarma" vel de facto bandytę), jak czyniły to wszystkie poprzednie imperia, USA rozprowadziły po świecie, w zamian za towary innych krajów, własną walutę... bez pokrycia - dolary - z zamiarem późniejszego doprowadzenia do ich inflacji i dewaluacji. To z kolei umożliwiało odkupienie każdego następnego dolara za mniejszą ilość dóbr - właśnie owa różnica (między ilością dóbr importowanych a eksportowanych) stanowiła i stanowi imperialny podatek spływający do Stanów Zjednoczonych i utrzymujących sztuczny twór zwany USA.

  W początkach XX wieku gospodarka USA uzyskała dominującą pozycję w świecie. Dolar amerykański był wówczas ściśle związany ze złotem, toteż jego wartość ani nie rosła, ani nie malała, lecz była wciąż równa tej samej ilości złota. Wielki Kryzys, z poprzedzającą go inflacją w latach 1921 - 1929 (wygenerowany oczywiście jako zaplanowany geszeft) oraz napęczniałymi deficytami budżetowymi w latach następnych, pokaźnie zwiększył ilość waluty w obiegu - dalsze utrzymywanie jej pokrycia w złocie stało się niemożliwe. To skłoniło F. D. Roosevelta do zniesienia w 1932 r. sprzężenia między wartością dolara a wartością złota. Aż do tego momentu USA mogły co prawda dominować w gospodarce światowej, ale, w sensie ekonomicznym, nie były jeszcze imperium. Stała wartość dolara i jego wymienialność na złoto nie pozwalała Amerykanom ekonomicznie wykorzystywać innych krajów.

  Amerykańskie imperium w sensie ekonomicznym narodziło się w Bretton Woods w 1945 r. Wprawdzie dolar nie był już w pełni wymienialny na złoto, ale ową wymienialność na złoto zagwarantowano rządom innych państw - i tylko im. Tym samym dolar stał się walutą rezerwową całego świata. Było to możliwe, ponieważ w czasie II wojny światowej Stany Zjednoczone zaopatrywały aliantów żądając zapłaty... w złocie, dzięki czemu zgromadziły u siebie znaczną część światowych zasobów tego kruszcu. Imperium nie mogłoby zaistnieć, gdyby, zgodnie z postanowieniami z Bretton Woods, podaż dolara pozostała ograniczona i nie przekraczała wartości dostępnego złota. Umożliwiałoby to pełną wymianę dolarów z powrotem na złoto. Jednak polityka "armaty i masła" z lat sześćdziesiątych miała typowy charakter imperialny: podaż dolara zwiększano nieustannie, żeby finansować wojnę w Wietnamie i projekt "wielkiego społeczeństwa" L. B. Johnsona. Większość owych dolarów trafiała za granicę w zamian za towary sprzedawane do USA bez szans na odkupienie ich po tej samej cenie. Wzrost zasobów dolarowych zagranicy wywoływany przez nieustanny deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych był równoznaczny z opodatkowaniem - z klasycznym podatkiem inflacyjnym nakładanym przez dany kraj na własnych obywateli, tyle że tym razem był to podatek inflacyjny nałożony przez USA na resztę świata. Kiedy zagranica zażądała w latach 1970-1971 wymiany posiadanych dolarów na złoto, 15 sierpnia 1971 rząd USA ogłosił niewypłacalność. Wprawdzie opinię publiczną karmiono frazesami o "zerwaniu więzi między dolarem a złotem", ale w rzeczywistości odmowa spłaty w złocie była aktem bankructwa rządu Stanów Zjednoczonych. W gruncie rzeczy USA ogłosiły się wtedy imperium. Wyciągnęły z reszty świata ogromną ilość dóbr, nie mając zamiaru ani możliwości ich zwrócić, a bezsilny świat musiał się z tym pogodzić - świat został opodatkowany i nic nie mógł na to poradzić i ten stan trwa do dziś.

  Od tego momentu, aby Stany Zjednoczone mogły utrzymać status imperium i nadal ściągać podatki, reszta świata musiała w dalszym ciągu akceptować - jako zapłatę za dobra ekonomiczne - stale tracące na wartości dolary. Musiała też gromadzić ich coraz więcej. Trzeba było więc dać światu jakiś powód do gromadzenia dolarów, a powodem tym stała się ropa. zwiń

  xxxxxxxxxxxx

  Dodatkowe linki

  http://www.rp.pl/artykul/702243.html?print=tak

  http://www.rp.pl/artykul/702243.html?print=tak
  http://pl.wikipedia.org/wiki/System_waluty_z%C5%82otej

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_Triffina

  http://pl.wikipedia.org/wiki/System_waluty_z%C5%82oto-dewizowej

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolar_ameryka%C5%84ski


  Wg video na Youtube "There will be no recovery", gdzie sytuację gospodarczą USA komentuje kanadyjski analityk, posługując się oficjalnymi amerykańskimi dokumentami. A oto kilka danych:

  Dług publiczny USA to 17.400.000.000.000 dolarów, a dług totalny to 61.000.000.000.000 dolarów. Dług wzrasta z prędkością 150 mln. dol. co godzinę.

  Dług rządu amerykańskiego na głowę obywatela jest większy niż w Grecji, Portugalii, Italii, Irlandii lub Hiszpanii.

  Dług publiczny wzrósł w ciągu PIERWSZEGO DNIA 2013 roku więcej, niż w latach 1776-1941.

  Od 2007 roku PKB wzrosło o 4,26%, a dług zwiększył się o 61%.

  Gdyby rząd federacyjny zaczął spłacać dług z szybkością 1 dolara na sekundę, zajęłoby to 440.000 lat.

  43% Amerykanów co roku wydaje więcej niż zarabia.

  Średni dług na kartach kredytowych to 16.000 dolarów, co w sumie daje 798.000.000.000.000 dolarów. Gdyby Amerykanie spłacali CODZIENNIE milion dolarów od urodzenia Chrystusa, to do dzisiaj ten dług nie byłby spłacony.

  W 1983 roku przeciętny Amerykanin miał 62 centy długu na każdego dolara który zarabiał, w 2007 roku to 1,48 dolarów. To znaczy, że siła nabywcza pieniądza jest coraz niższa i ludzie muszą się zadłużać.

  W okresie ostatnich 30 lat wydatki socjalne, biorąc pod uwagę inflacje, wzrosły o 378 procent.

  Rząd wydaje 60 PROCENT PKB na programy socjalne.

  Tylko 5% Amerykanów pracuje w przemyśle wytwórczym. W roku 2000 było to 20%.

  73% zatrudnionych to zatrudnieni w sektorze publicznym. Średnia pensja w sektorze publicznym jest o 60% wyższa niż w sektorze prywatnym.

  W 49% rodzin amerykańskich żyje przynajmniej jedna osoba, która otrzymuje jakieś świadczenie socjalne (w roku 1983 było to 30%).

  41% Amerykanów w wieku produkcyjnym nie pracuje.

  USA traci 500.000 stanowisk pracy do Chin co roku (50.000 co miesiąc).

  Udział PKB USA w PKB światowym spadł w ciągu dziesięciu lat (od 2001 do 2011) z 32% do 22%, czyli o jedna trzecia.

  Co czwarty Amerykanin (25%) zarabia 10 dolarów za godzinne lub mniej.

  36% nie odkłada pieniędzy na emeryturę.
  43% ma tylko 10.000 dolarów oszczędności emerytalnych.
  28% nie ma żadnych oszczędności w banku.
  40% ma oszczędności w wysokości 500 dolarów lub mniej.

  W 1950 roku 85% mężczyzn w wieku produkcyjnym miało prace, dzisiaj tylko 65%.
  Oficjalnie bezrobocie to tylko 6%, ale 8 milionów osób w wieku produkcyjnym zniknęło ze statystyk dla bezrobotnych. Rzeczywiste bezrobocie to ok. 25%.

  88 milionów osób w wieku produkcyjnym nie ma pracy i nie szuka pracy.

  100 milionów Amerykanów uważanych jest za biednych lub bliskich ubóstwa.

  1 procent najbogatszych Amerykanów posiada tyle dóbr materialnych, co pozostałe 99 procent społeczeństwa.

  85% absolwentów szkół wyższych zamierza zamieszkać z rodzicami po ukończeniu studiów.

  Tylko 51% Amerykanów powyżej 18 lat żyje w związkach małżeńskich.

  10 milionów Amerykanów nie ma konta bankowego.

  Ok. 40 milionów Amerykanów otrzymuje food stamps (bony żywnościowe), za które w sklepie można kupić produkty spożywcze.

  Dodam jeszcze, że International Center for Prison Studies szacuje, że USA więzi 716 osób na 100 tys. mieszkańców. Ze statystyk wychodzi, że to znacznie gorzej niż w Rosji (484 więźniów na 100 tys. mieszkańców), Chinach (121) i Iranie (284). Jedynym krajem, który ma większy odsetek więzionej ludności niż Stany Zjednoczone, jest tylko Korea Północna. Z badań wynika również, że ponad 2,5 mln amerykańskich dzieci ma rodziców za kratkami. Szacuje się również, że od początku 2011 r. zgwałcono w więzieniach ponad 217 tys. osób, to codziennie 600 nowych ofiar.

  Infrastruktura
  Z najnowszego raportu wynika, że amerykańska infrastruktura potrzebuje ponad 3,6 bilionów dolarów inwestycji w ciągu najbliższych sześciu lat. W Nowym Jorku konieczne są pieniądze na rozbudowę drugiej linii metra, w Południowej Dakocie, na Alasce i w Pensylwanii woda nadal jest transportowana drewnianymi rurami. Około 45 proc. Amerykanów nie ma dostępu do transportu publicznego.

  Opieka zdrowotna

  Badania z zeszłego roku wykazały, że w wielu amerykańskich stanach, zwłaszcza na głębokim Południu, długość życia jest niższa niż w Algierii, Nikaragui czy Bangladeszu. USA są jedynym krajem rozwiniętym, które nie gwarantują opieki zdrowotnej wszystkim swoim obywatelom. USA ma również bardzo wysoką śmiertelność niemowląt, a także najwyższy wskaźnik ciąż u nastolatek.

  Użycie broni palnej

  Według danych ONZ, w USA dochodzi do 20 razy więcej zabójstw niż w innych krajach rozwiniętych. Amerykański wskaźnik morderstw przekracza również średnią w krajach rozwijających się, takich jak np. Irak. Ponad połowa z masowych strzelanin udokumentowanych w ciągu ostatnich 50 lat na całym świecie miała miejsce właśnie w Stanach Zjednoczonych, a 73 proc. morderców uzyskało broń legalnie. Miasta takie jak Nowy Orlean, czy Detroit rywalizują o miano najbar­dziej brutalnych miejsc na świecie z Ameryką Łacińską, gdzie wskaźnik przemocy jest najwyższy.

  Nierówność dochodów i rozwarstwienie społeczne

  W większości rankingów Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce pod względem nierówności dochodów, która ma głęboki wpływ na amerykańskie społeczeństwo. Chociaż o USA mówi się, że każdy może tu zrobić karierę, w rzeczywistości dzieci urodzone w biednych rodzinach mają mniej niż 3 proc. szans na osiągnię­cie sukcesu. Badania wykazują, że nierówność koreluje z niskim poziomem zaufania społecznego, a także ma wpływ na zdrowie i samopoczucie.

  Edukacja

  USA są wśród trzech krajów na świecie, które nie gwarantują płatnego urlopu macierzyńskiego (dwa pozostałe państwa to Papua Nowa Gwinea i Suazi). Oznacza to, że wiele biednych amerykańskich matek musi wybrać między wychowaniem dzieci a utrzymaniem pracy czy nauką. System edukacji w USA jest nękany przez uprzedzenia rasowe, szkoły są finansowane na poziomie lokalnym, a nie krajowym. Departament Edukacji potwierdził, że szkoły z wysokimi odsetkiem ubogich studentów mają zwyczajowo niższy poziom finansowania."


  ROSJA:

  Rosja pozostaje w elitarnym klubie 4 państw o największych rezerwach złota i walut. Poza tym Rosjanie nas wyprzedzili pod względem PKB

  Bank Światowy porównując PKB na mieszkańca (licząc w bieżącej wartości dolarach) za 2012 rok podał smutne dane dla tych dwóch jakże szerokich grup społecznych: na mieszkańca Rosji przypadało ponad 14 tys, $ rocznie, gdy na Polaka tylko 12,7 tys. $.

  Przyjmując Produkt Narodowy Brutto w dolarach międzynarodowych (PPP) jako miernik, Rosjanie wyprzedzili nas bardzo dawno - już 10 lat temu w 2003 roku. Liczenie dochodu na mieszkańca wg siły nabywczej w przypadku mierzenia dobrobytu mieszkańców jest bardziej wskazane.

  Warto zwrócić uwagę, że wróciliśmy do sytuacji z okresy PRL, gdy Rosja była lepiej rozwiniętym krajem (mierząc PKB). Po długiej chorobie, smucie lat 90-tych, Rosja nadrobiła straty. My dostajemy zadyszki. Nie ma się co dziwić z taką furą długów...


  http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD
 • @mania przepraszania 22:57:56
  Napiszcie list do Baćki to im wp....li. Poważnie piszę. On takich nie lubi.
  On zna historię i to dobrze.
 • @brusek 23:52:25
  Zasada jest tylko jedna, kiedy nie wiadomo o co chodzi na pewno zawsze chodzi o pieniadze...
 • @brusek 23:52:25
  PS
  Wiem że długaśne wkleiłem - za co przepraszam...
  Ale jeszcze jedna uwaga! Historia się powtarza...

  Już raz to ludzkość przezywała - za Imperatora Dioklecjana!

  Nie mam czasu tego wyjaśniać - mam zamiar opisac to "na poważnie" - ale generalnie mamy dokładnie taki sam schemat jak wtedy w Rzymie. Dioklecjan tylko lekko opóźnił upadek Rzymu - bo nie znał praw ekonomii. Rzym wtedy i USA teraz NIE DO URATOWANIA!!!!

  Bo w Rzymie "wypchnieto" całą produkcję poza Imperium - do prowincji i do "barbarzyńców" - bo było "taniej"!

  Nie przypomina Wam to "wypchniecia" produkcji z USA do Chin?

  Rzymowi nie pomogło bicie coraz lżejszych monet, tak jak USA nie pomoze druk bezwartościowych papierków!

  I tu i tam jedynym rozwiązaniem była wojna - czyli skok na czyjaś kasę - by znów na jakiś czas nasmarować wadliwie działający układ finansowy!

  Rzymianie się nie zdecydowali - chyba stali się za leniwi i wygodni...

  A USA nie ma wyjścia!!
 • @Stara Baba 23:53:35
  I dobrze by akurat zrobił, ale na szczęście dla niego dzięki sankcjom na Rosję otwiera sie szansa na prosperity, a jak lud będzie zadowolony to takie "oszołomstwo' samo zaniknie, bez bicia :)))
 • @brusek 00:06:05
  A czy czasami Dioklecjanus nie zapragnął zabawić się w "ręczne sterowanie gosodarką" i "centralne zarządzanie", Edictum de pretiis rerum venalium?
 • Kolaps gospodarczy Ukrainy coraz bliżej?
  http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rekordowy;spadek;notowan;ukrainskiej;hrywny,181,0,1598645.html
 • "Proeuropejska" Ukraina z cenzura w tle;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/reporterzy-bez-granic-krytykuja-projekt-przepisow-ws-mediow/rqe5q
 • @mania przepraszania 01:21:18
  http://youtu.be/hMAU5HlgLwI
 • @mania przepraszania 00:43:39
  4 mln. euro wydaje Ukraina dziennie żeby zabić Donbas? Tu nie możemy już mówić o chorej gospodarce Ukrainy, tu mamy psychopatów, dewiantów i paranoików!
 • @mezokrata 20:04:35
  Możesz szanować to co piszę, albo i nie, ale dlaczego jawnie kłamiesz i rozsiewasz wojenną propagandę ukraińskich służb specjalnych?

  Ukraińcy nie mają dość zbydlęcenia tylko sami się zbydlęcili świadomie dokonując wyboru jak mają żyć.

  Natomiast to co się obecnie dzieje na Ukrainie jest zaprzeczeniem idei przyświecającym wolnemu światu, a więc i Ukrainie, która podobno w tym kierunku zmierza.

  I ty śmiesz twierdzić, że Ukraina będzie lepsza w Europie?

  Otóż już Ukraina pokazała społeczności europejskiej do czego jest zdolna i dlatego nigdy nie będzie przyjęta w poczet państw europejskich.

  Jednym z dowodów na stan ukraińskiego społeczeństwa jest sprawa dokonanych przez nie mordów na cywilnych mieszkańcach polskich Kresów Wschodnich w czasie II WŚ, wcześniejsze pogromy zydów, czy też ostatnie zbrodnie wojenne popełniane wobec cywilnej ludności Donbasu.

  Jak więc śmiesz oskarżać mnie o kłamstwa?
 • @AdNovum 06:58:38
  Nie przejmuj sie pojedynczym ujadaniem!
  Jak człowiek ma trochę rozumu to poczyta i zrozumie.
  A jak brak rozumu to na to brak lekarstwa...

  Polecam na dziś do obowiazkowej lektury dzisiejsze bardzo mocne teksty Krakauera!

  Jeden tutaj linkuje
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24679
 • @brusek 07:45:42
  Witaj!

  Ja nie przejmuję się bo nie ma czym, ale nie lubię gdy ci propagandziści i szabas goje, jedne co mają do powiedzenia to obrażanie i bezpodstawne oskarżanie innych czyli krótko mówiąc zajmują się obrzucaniem błotem.
  Może oni lubią się w nim tytłać i dlatego uważają, że to nic złego?

  Natomiast jeśli chodzi o zalinkowany tekst, to jak zwykle poruszony temat i wnioski są jak najbardziej na miejscu.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej