Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 13.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść"- tak można określić obecną postawę ukraińskich władz wobec własnego społeczeństwa. I jednocześnie ta postawa do złudzenia zaczyna przypominać to co się działo w Polsce po 1989 roku.

Otóż wczoraj przed budynkiem Wierchownej Rady w Kijowie zebrała się grupa kilkuset demonstrantów, którzy domagają się natychmiastowego przyjęcia ustawy lustracyjnej.

W odpowiedzi na to słuszne żądanie władza odgrodziła się od demonstrujących szpalerem składającym się z funkcjonariuszy nowego Specnazu oraz z członków "Prawego Sektora" należących do batalionu "Kijów-1".

Jak widać podobnie jak to jest w III RP, również nowej "demokratycznej" władzy w Kijowie nie zależy na ujawnieniu tamtejszej agentury.

Ciekawe dlaczego?

Otóż większość myślących, i wyciągających prawidłowe wnioski z otaczającej ich rzeczywistości, ludzi w Polsce po ćwierćwieczu rządów naszej "demokratycznej" władzy zdaje już sobie sprawę, że lustracja była tylko chwytem propagandowym dla ciemnego luda, a tak naprawdę elita polityczna z różnych powodów nie była zainteresowana w jej skutecznym przeprowadzeniu.

Bo tu nie o lustrację szedł bój a wyłącznie o władzę, zaś sam temat lustracji służył do prowadzenia doraźnych gier politycznych i tylko taki miało to cel. W wyniku tego agenci mają się dobrze i żadnemu z nich dotychczas włos z głowy nie spadł, bo tak jak w pierwszym PRL-u wykonywali oni swoje role tak i dziś są usłużni dla władzy. Czyli w tym temacie nic się nie zmieniło i trwa akceptowany przez rządzących utrwalony już consensus.

To samo będzie na Ukrainie, bo jak widać już dziś podąża ona dokładnie tą samą drogą jaką przetestowano wcześniej m.in. w Polsce i skutki tego będą bliźniaczo  podobne.

A co oznacza, że skutki bedą bliźniaczo podobne; chyba nie muszę nikomu tłumaczyć- wystarczy popatrzeć wokół siebie.

To tyle na marginesie, a teraz przechodzę do relacji z wojny domowej na Ukrainie, której według niektórych nie ma, ale za to giną tam masowo ludzie, niszczone są miasta, fabryki, często wielopokoleniowy dorobek, prowadzone są regularne walki a ukraińskie społeczeństwo dzieli się w jej wyniku na dwie wrogie sobie grupy społeczne.

W Doniecku w wyniku ciągłego ostrzału pociskami wielkokalibrowymi pogłębia się katastrofa humanitarna ludności cywilnej. Ludzie żyją w piwnicach bez dostępu do czystej wody, bez prądu, leków i żywności:

Oni wołają o ratunek, ale tak jak w przypadku Powstania Warszawskiego demokratyczne społeczności świata zachodniego nie chcą widzieć problemu.

Dla nich najważniejszym celem w tej chwili jest zainstalowanie i umocnienie spolegliwych wobec międzynarowowej fiansjery spekulacyjnej, władz.

A ludzie? Ludzie to tylko "bydło"i "dziady",  jak to już nie raz usłyszeliśmy takie opinie wygłaszane przez obrońców demokracji spod KOR-wskiego sztandaru (i nie tylko), na nasz temat w Polsce.

Na zakończenie tego wątku dodam, że ukraińska prokuratura prowadzi obecnie postępowanie karne wobec tamtejszego oligarchy Kołomojskiego m.in. właściciela PrivatBanku, który podejrzany jest o kradzież ropy naftowej z rurociągu firmy "Ukratransneft". Ropa naftowa kradziona z rurociągu miała być przerabiana na benzynę w jednym z zakładów petrochemicznych należących do Kołomojskiego i następnie sprzedawana na stacjach paliw.

Sytuację jaka ukształtowała się w ciągu ostatnich dni na frontach zbuntowanych republik południowo-wschodniej Ukrainy dokumentuje poniższa mapa:

Mapę tą można powiększyć po wejściu w ten link:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/16168/16168_original.jpg

Jak widać ciężar głównych walk przesunął się ostatnio na kierunku z północnego-zachodu z rejonu miejscowości Pantelejmoniwki w stronę miasta Wiernaja Krinka na północny-wschód od Doniecka gdzie ukraińskie wojska usiłują jak na razie skutecznie odciąć siły powstańcze walczące w Gorliwce od Doniecka i jednocześnie obejść w ten sposób Donieck od wschodu zamykając pierścień okrążenia wokół tego miasta po połączeniu się z napierającymi od południa zgrupowaniami idącymi od miasta Iłowaisk.

Tak akcja ta wygląda od strony ukraińskich wojsk atakujących pozycje samoobrony z kierunku dzielnicy Piaski pod Donieckiem:

Na wspomianym wyżej kierunku ataku ukraińskich wojsk wyprowadzonym na miejscowość Iłowaisk sytuacja została opanowana, gdzie bronią się  one w okrążeniu nie mogąc się z niego przebić w żadnym miejscu.

Nie dość tego siły powstańcze skutecznie blokują tam dostęp innym jednostkom ukraińskim, które usiłują przyjść ze wsparciem. Jedną taką grupę członków "Prawego Sektora" zlikwidowano wczoraj w okolicach miejsowości Połtawskoje:

Sytuacja na pozostałych frontach jak na razie ustabilizowała się, gdzie walki nadal trwają, ale bez powodzenia z obu stron.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zjęciu zlikwidowani członkowie "Prawego Sektora", którzy wczoraj zginęli pod miejscowością Połtawskoje.

Poniżej inne zdjęcia tytułowego "bohatera" spod Połtawskoje:

Był to gruziński najemnik z batalionu "Donbas"

*     *     *

Ps.

A oto próbka kolejnej akcji propagandowej w wykonaniu naszych mediów:

1.  wiadomosci.onet.pl/swiat/sueddeutsche-zeitung-celem-putina-jest-sukces-propagandowy/fxlhj

2.  fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-sueddeutsche-zeitung-celem-putina-jest-sukces-propagandowy,nId,1484186#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=34902&iwa_block=newsOfTheDay

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że oba przytoczone wyżej teksty są identyczne.

Czyżby i w tym przypadku dla obu w/w portali internetowych pracował ten sam "dziennikarz", który pisze pod nickiem PAP:)))))

A tyle w tej sprawie ma do powiedzenia ukraiński minister MSW Arsen Awakow:

Zaś prawda w oczach zachodniego świata ma wyglądać tak:

:))))))))))))

Ps. 2

Coś niesamowitego stało się w dniu dzisiejszym- Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podała poraz pierwszy prawie prawdziwą ilość poległych ukraińskich żołnierzy w ciągu ostaniej doby walk:

"In the last 24 hours 41 Ukrainian soldier was killed, 41 wounded - the NSDC"

Może ilość poległych ukraińskich żołnierzy w przybliżeniu się zgadza, ale ilość rannych odbiega w sposób zdecydowany od rzeczywistej ich liczby.

PS.  3

С Игорем Стрелковым все в порядке.

*    *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Linki
  Jak zawsze celnie!

  13.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Prawda i mity
  http://svpressa.ru/war21/article/95063/  WOJNA


  Na ogół brak nowych danych z frontu – wszędzie są informacje z wczesnego popołudnia dnia wczorajszego?

  Skrót Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ua/

  Skrót Ruskiej Wiesny (wspomina o tym że ukry staraja się wyprowadzić z walk najemników – są tam i „czarnoskórzy” i „polacy”)
  http://rusvesna.su/news/1407878089

  Walki pod Iłowajskiem
  http://rusvesna.su/news/1407858570
  Mapka
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/12.08.ilovaysk.jpg?itok=Zgmtr8mX

  Sytuacja na frontach krytyczna dla obu stron!
  Na froncie północnym cięzka bitwa o Krasnyj Łucz i Miusińsk które przechodziły wczoraj z rak do rąk. Koło Śnieżnego artyleria obrońców rozbiła pozycje przeciwnika, zmuszając go do ucieczki w obszar leśny między Miusinskiem a Krasnym Łuczem.
  http://rusvesna.su/news/1407844675

  Prochorow donosi. Wczoraj od rana doszło do długotrwałych pojedynków artyleryjskich w rejonie Uglegorska, Gorłówki, Enakiewie i Torezie. Nowe walki na tyłach ukrów na okupowanym terenie koło Krasnoj Tałowki (atak moździerzowy obrońców). Rozwalono doszczętnie pozycje ukrów na przejściu granicznym Uspienka na północ od Ambrosiejewki
  http://rusvesna.su/news/1407845603

  Uglegorsk zajęła junta ale z drugiej strony Gorłówce przestało grozić okrazenie
  http://rusvesna.su/news/1407877722

  Odbito Grabskie koło Ambrosiejewki
  http://www.novorosinform.org/news/id/5973

  Rozmowy kontrolowane czyli co mówią byłe ukry
  http://rusvesna.su/news/1407856940

  Stały punkt dnia czyli tradycyjny ostrzał artyleryjski terenów Rosji. Tym razem nikt nie ucierpiał, poza zniszczonymi domami…
  http://rusvesna.su/news/1407856102

  Szrotowisko w południowym kotle
  http://rusvesna.su/news/1407849122

  Prawoseki nie dojechali (pomylili się, podjechali autobusem do obrońców a jak się zorientowali to zaczęłi strzelać. Nie mieli szans)
  http://rusvesna.su/news/1407882370

  A nocą w Starobieszewie rozwalono konwój Ukrów!
  http://politikus.ru/events/26785-na-rodine-pashi-angelinoy-razgromlen-ukrainskiy-konvoy.html


  Dziennikarz kanadyjski twierdzi że samoloty bombardujące Donbas startują z lotnisk w Rumuni i Mołdawii?
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/13/22364350/

  Inni twierdzą że doradcy USA w Kijowie przygotowują armię ukrów do napaści na Krym
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/13/22364383/  NOWOROSJA

  Kolumna pomocy humanitarnej zdąża na Donbas! (mimo przeszkód!!!!)
  http://rusvesna.su/news/1407844712

  Striełkow nagrodził 24-ech podkomendnych za zniszczenie 30 szt pojazdów wroga za pomocą moździerzy
  http://rusvesna.su/news/1407868009

  W Doniecku złapano szpiega który kierował ogniem artyleryjskim ukrów
  http://rusvesna.su/news/1407854338

  Ługańsk – każdy dzień nowe straty
  http://rusvesna.su/news/1407849395

  Pierwomajsk – po ostrzale
  http://rusvesna.su/news/1407844745

  Mariupol w strachu – trzeci dzień pod miasto ukry ściągaja sprzet!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5983

  Ludnośc Makiejewki masowo chwyta za broń!
  http://politikus.ru/events/26796-makeevka-narod-massovo-zapisyvaetsya-v-opolchenie.html

  Obrońcy nadal planują iśc na Kijów!!!!
  http://politikus.ru/articles/26771-opolchency-gotovy-shturmovat-kiev.html


  KIJÓW I OKOLICE

  Kijów robi sankcje które tak naprawdę maja na celu zastraszenie Europy zamknieciem tranzytu gazu…
  http://politikus.ru/articles/26772-huffington-post-novyy-nalogovyy-kodeks-ukrainy-sposoben-unichtozhit-stranu.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_12/Parlament-Ukrainy-zatwierdzil-pakiet-antyrosyjskich-sankcji-2893/

  Jak to na wojnie domowej dwóch dziennikarzy, aktywistów Majdanu teraz wojuja po przeciwnych stronach. „Jechałem na Donbas jako dziennikarz. Ale po tym co tu zobaczyłem, dokonałem wyboru. Nawet nie jesteście w stanie sobie wyobrazić moje uczucia gdy zobaczyłem taki obraz. Mała dziewczynka, piecioletnia. Jedna noga w jednym miejscu, druga w innym, a głowa jeszcze gdzie indziej. Wisi to wszystko na drzewach! Od razu wziałem karabin do ręki…”
  http://rusvesna.su/news/1407907938

  O tym jak rodzice szukali ciała zabitego syna
  http://rusvesna.su/news/1407846851

  Trochę humoru wojennego – może ktos to przetłumaczy – ja się nie podejme tego dobrze zrobić
  http://rusvesna.su/news/1407885095

  Timoszenko kradła to wsadzili. Jej minister kradł – to teraz gnije w amerykańskim więzieniu. A gdzie ci będą gnić?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_12/Menedzerowie-Naftogazu-Ukrainy-ukradli-prawie-25-mln-dolarow-2943/

  Kolejny dowcip – sam Pan Putin wiezie pomoc!
  http://politikus.ru/v-rossii/26795-voennaya-tayna-staraytes-ne-rasprostranyat.html

  To też może być wesołe – Liaszko na celowniku Rosjan /śledczych a nie celowniku karabinu/
  http://lenta.ru/news/2014/08/13/list/

  Na razie w Ługańsku wpadł braciszek rodzony „pana” Liaszki
  http://www.novorosinform.org/news/id/5989

  Pozostałych „sponsorów” całego zamieszania tez Rosja bierze „pod lupę” (a mają sporo za uszami i swoje interesy w Rosji także!)
  http://politikus.ru/events/26802-rossiya-namerena-obyavit-v-rozysk-sponsorov-ukrainskih-silovikov.html

  To jest mało smieszne – bo ukry nadal kombinują cos z atomem!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_12/Ukraina-raczej-nie-bedzie-w-stanie-przywrocic-statusu-panstwa-atomowego-5070/

  Dwa łyki ekonomiki

  Rubel lepiej, grzywna gorzej (czyli poradnik dla inwestorów)

  Http://rusvesna.su/economy/1407861845
  http://ktovkurse.com/earn/sankcii-delayut-rublevye-vklady-bolee-vygodnymi

  Dewaluacja grzywny – o tym się od kilku dni mówiło. Oczekuje się dalszego spadku do kursu 1USD = 15-20 grzywien
  http://rusvesna.su/economy/1407861395

  Znów jakiś mały debecik? Ukry maja tyle tego złomu pochowanego po róznych miejscach że nie dziwne że znów się doliczyć 1 szt czołgu. Już tak było w zakładach pod Charkowem 2 miesiące temu!
  http://rusvesna.su/news/1407855790

  Pisarz o juncie
  http://rusvesna.su/news/1407853289

  Władze Kijowa za wszelka cene będą kontynuować mobilizację!
  http://rusvesna.su/news/1407853107

  A tych co wróca z frontu zamkna w psychuszkach!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5970

  O Kołomojskim film szokujący!
  http://novorus.info/news/video/26672-shokiruyuschaya-pravda-pro-kolomoyskogo.html

  O Kołomyjskim – nic nowego! Czyli o tym, że zamyka linie kredytowe w swoim banku dla tych co jada na front! No, wiadomo że takim to już niec nie potrzeba!
  http://politikus.ru/events/26779-bank-kolomoyskogo-zakryl-kreditnye-linii-dobrovolcam-specoperacii.html

  Ekwador będzie wysyłał do Rosji co się da! (podobnie jak Turcja, Egipt, Izrael, Argentyna i Brazylia!)
  http://ria.ru/economy/20140813/1019805539.html

  Holandia tonie we łzach!
  http://politikus.ru/events/26809-dutch-news-ekonomicheskiy-uscherb-ot-otvetnyh-mer-rossii-nedoocenili.html

  Mamy nowego ambasadora w Moskwie!!!!!!!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_12/Ambasador-Polski-trzeba-dac-Polakom-i-Rosjanom-szanse-na-wzajemne-zrozumienie-1427/

  Jeszcze o nas – warte przeczytania!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_07/Pomost-miedzy-Wyborcza-i-Macierewiczem-8098/

  O naszych „jabłkach”
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_12/Czechy-przygotowuja-sie-do-blitzkriegu-polskich-jablek-1800/
 • @brusek 09:52:35
  Dzięki za wyczerpujące uzupełnienie tematu.

  Pozdrawiam.
 • @gsaw 10:45:45
  Ciekawe o czym marzy piękna Julia T.?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:00:10
  Cieszę się że ta strona ma taki wymiar i jest tak profesjonalnie prowadzona, jedyne miejsce gdzie można samemu śledzić i porównać różne źródła informacji dotyczące wojny na wschodzie ukrainy bez konieczności dławienia się papką medialna, która podają działające na terenie Polski media. Panowie adnovum i brusek gratuluje profesjonalizmu.
  Tak może 3 grosze od siebie: Motorola nadal panuję pod Musińskiem, ukraińcy opuścili pozycje przenosząc się na obrzeża. Straty

  Podczas starć 20 ukraińskich żołnierzy zginęło, a trzech zostało pojmanych. Separatyści stracili dwóch żołnierzy, a pięciu innych zostało rannych.

  http://www.novorosinform.org/news/id/5996
 • @AdNovum 10:49:41
  Z całym szacunkiem, choć podobno "de gustibus non disputandum" to z tą "pięknością" bym nie przesadzał ;)))
 • @fretka 11:12:11
  :))))))

  Mam jakieś przeczucie, że resztę życia spędzi ona w oczekiwaniu na wyśnionego Romeo w więzieniu.....no chyba, że na Zachodzie zapewnią jej dożywocie?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 11:11:26
  No wiesz....przecież wszystkie kobiety (podobno:) piękne są i basta:))))

  Pozdrawiam.
 • @fretka 11:12:11
  Na zdjęciu widać że nie zdążyła sobie jeszcze wstrzyknąć botuliny i kwasu hialuronowego...
 • *1
  Atak wściekłych rezunów:)))))))

  Tym razem nie pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:15:59
  Julka w pewnym momencie jak siedziała w "tiurmie" za żadne skarby nie chciała jechać na leczenie do Niemiec. Jakaś plotka mówiła że "trafiła by" do USA, gdzie by ja posadzono za to samo za co siedzi jej minister...
 • @brusek 11:42:24
  Na razie jej to nie grozi, bo jest potrzebna do dokończenia ukraińskiego geszeftu, ale gdy ten geszeft nie wypali- a prawdopodobnie tak się stanie- to trafi tak skąd niedawno wyszła.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:34:52
  http://www.tvn24.pl/prawy-sektor-wpadl-w-zasadzke-w-ostrzelanym-autobusie-zginelo-12-ukraincow,458748,s.html

  Proszę bardzo media już ''płaczą'' po bojownikach prawego sektora, nawet rys historyczny o walkach na Majdanie. Takie rzeczy tylko w Polsce. Brakuję kilku istotnych informacji czym tak naprawdę ''bojownicy'' się zajmują i na kim wzorują. Dlatego skomentuję to w ten sposób „A jeślibym o nich zapomniał, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie…”
 • Zajęto Minusinsk;
  http://rusvesna.su/news/1407926897
  Podobno trwa oczyszczanie okolicznych dróg gdzie pozostały jeszcze nieliczne grupy banderopiteków...
 • @fretka 13:26:37
  Bo został!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @fretka 13:26:37
  Odblokowano połączenia między Donieckiem-Gorłowką i Krasnym Łuczem-Antracytem. Potwierdza się okrążenie grupy banderopiteków w okolicy Krasnego Łucza;
  http://rusvesna.su/news/1407925358
 • @mania przepraszania 13:41:05
  Ukraińskie siły zbrojne wyczerpują się na tym odcinku frontu.

  Ale równie ważny jest kierunek na północny-wschód od Doniecka, gdzie ukraińskie wojska usiłują przebić korytarz oddzielający miasto od wschodu.

  Pozdrawiam.
 • Ługańsk, 10 dni bez prądu, wody i łączności telefonicznej;
  http://cxid.info/situaciya-v-luganske-gorod-uje-10-dney-bez-sveta-vody-i-telefonnoy-svyazi-n115950
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/spokojny-dzien-w-lugansku
  W samym mieście spokój, ale wg mieszkańców ostrzelano miejscowość Jubilejnyj pod Ługańskiem
  http://cxid.info/v-luganskiy-vuz-v-poselke-yubileynyy-popali-9-snaryadov-mdash-nbsp-informaciya-iz-socsetey-n115988
 • @mania przepraszania 13:41:05
  Głodni spadochroniarze z lotniska pod Ługańskiem wyszli całą kolumną.
  Próbują "szturmu", bądź jadą po darmową michę do Rosji.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6016
 • @hetman koronny 13:51:45
  W Ługańsku podobno spokój (opisane powyżej) więc wygląda na to że banderopiteki zaniechały prób przebicia sie na lotnisko, co zaowocowało prawdopodobnie kolejnymi dezercjami oblężonych...
 • @hetman koronny 13:51:45
  Daleko nie zajadą, bo był wcześniej wydany rozkaz aby ich nie wypuścić z kotła, za ostrzelanie i zabicie prawie 50 rannych żołnierzy Ługańskich Sił Zbrojnych.

  Pozdrawiam.
 • Nowa mapa działań wojennych.
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/16400/16400_original.jpg
 • @hetman koronny 14:12:59
  Dzieki za mapkę!

  Rewanz mały:

  Ciekawe i świeże tłumaczenia "Pracowni"

  Wypaczony obraz Rosji
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/11/wypaczony-obraz-rosji/

  Rosja, alkohol i statystyki
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/12/8378/#more-8378

  Wspomnienie gruzińskiej wojny 08.08.08
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/10/wspomnienie-gruzinskiej-wojny-08-08-08/

  Przypominam też stare ale jare - do obowiązkowego czytania!
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/05/09/ukrainskie-pole-bitwy-kompleksowe-podsumowanie/
 • @hetman koronny 14:12:59
  Powyższa mapa w toku dynamicznie zmieniającej się sytuacji na froncie lekko się już zdewaluowała, bo np. w okolicach Krasnego Łucza został zlikwidowany wyłom, a same wojska ukraińskie bronią się obecnie w okrążeniu. Jednocześnie na froncie kierunku na północny-wschód od Doniecka, mimo szczupłych tam sił powstańczych atak mający na celu zamknięcie pierścienia okrążenia wokół Doniecka zastał skutecznie zatrzymany. Jeśli w ciągu najbliższego czasu nie uda się tam skierować dodatkowych posiłków przez ukraińską armię jej oddziały, które weszły do tego worka mogą niebawem znaleźć się w pułapce bez wyjścia- jak przysłowiowy kot w worze:)))

  Pozdrawiam.
 • Jeszcze troche o "gruzińskim bohaterze ksywa Doberman" z przewodniego zdjęcia;
  http://www.liveleak.com/view?i=a58_1407875556
 • @mania przepraszania 14:25:37
  Czyżby zaczął się sezon polowań na dober-many?

  Niech nasi dober-manowie uważają na siebie, bo może trzeba będzie rozliczyć się ze swych czynów?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:25:26
  Sytuacja jest dynamiczna. Mapa i tak wygląda dużo lepiej niż u ukraińskich propagandzistów ze sztabu "ATO". Łysence robi się z dnia na dzień łyso, a jego zwierzchnik może go wysłać wkrótce na "ostfront".
 • @hetman koronny 14:37:47
  O tamtych mapach to ja nawet nie wspominam, gdyż na ich podstawie dochodzi do takich sytuacji jak wczoraj wieczorem pod miejscowością Połtawskoje, gdzie przejeżdżający obok bojowcy z prawego sektora, będąc pewni, że teren jest ich natrafili po prostu punkt kontroli drogowej sił powstańczych.
  Jak to się skończyło widać na zdjęciach i filmie.
  Oni działają zupełnie oderwani od realiów rzeczywistości, gdzie po prostu propagandę przyjmują za rzeczywistość.
  Może chodzą ciągle na haju i stąd to się bierze to zaćmienie umysłu?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 14:25:37
  Film z "dobermanem" wrzucałem jakiś czas temu. To ten Gruzin, co gadał z odsłoniętą twarzą, stojąc nad związanymi jeńcami.
  I skończył, jak wściekły pies, odstrzelony.
 • @hetman koronny 14:47:11
  Pamiętam, pamiętam:)

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 14:47:11
  Tak pamiętam to ten z gruzińską flaga po stronie serca...
 • @fretka 15:36:33
  "Ale co zrobią?"

  Mogą od tego zwariować do reszty:)))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Przeczytaj jak bezczelnie łżą na niezaleznej od prawdy i rozumu: Ukraińskie wojsko odbija kolejne osady. Wśród zatrzymanych jeńców żołnierze rosyjskiego Specnazu http://niezalezna.pl/58300-ukrainskie-wojsko-odbija-kolejne-osady-wsrod-zatrzymanych-jencow-zolnierze-rosyjskiego-specnaz Organizacje humanitarne alarmują: Rosyjski konwój łamie międzynarodowe standardy http://niezalezna.pl/58308-nasz-news-organizacje-humanitarne-alarmuja-rosyjski-konwoj-lamie-miedzynarodowe-standardy "Konwój to prowokacja. Są tam umieszczone nadajniki radiowe, w które uderzą rakiety" http://niezalezna.pl/58301-konwoj-prowokacja-sa-tam-umieszczone-nadajniki-radiowe-w-ktore-uderza-rakiety
 • @fretka 15:36:33
  Oglądałem na przykład ostatnio wywiad z jednym emerytowanym generałem USA, sprawa była o te nowe niby super samoloty, co to są takie uniwersalne, pionowego startu, łosz and goł, myśliwiec, szturmowiec i bombowiec w jednym. Generał uzasadniał, że to kompletny szajs, straszny błąd w koncepcji. Otóż każdy przeciętny ruski myśliwiec sprzed 10 lat jest lepszy i rozwala to amerykańskie cudo.
  Okazuje się, że jest wysoka specjalizacja. Myśliwiec jest specjalizowany do walki. A to amerykańskie cudo jest uniwersalne, trochę do walki, trochę do szturmowania, trochę do bombardowania, czyli gorsze pod każdym względem od maszyny zbudowanej pod konkretne zadanie.
  Czyli US-many nie mają czym się bronić przed ruskimi samolotami, bo zezłomowali swoje te niby stare albo ich nie modernizowali tak jak powinni. Oczywiście źródłem tego wszystkiego była wielka kasa i przewały przy zamówieniach. Ładnie śmy się wpakowali, nie ma co.
  Może dlatego barak ma takie obamy przed putinem?
 • Igor Striełkow ranny
  Jak podaje radio Echo Moskwy Striełkow jest ciężko ranny.
  Czy można to sprawdzić w innych źródłach?
 • @Kula Lis 62 18:05:51
  Im już rozum zaczęło odbierać- panikują!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 18:09:18
  Ale do walki z "terrorystami" się nada:))))

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 18:10:50
  Trzeba sprawdzić.

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 18:10:50
  Ps.

  "Agencja RIA Nowosti twierdzi jednak, że informacja nie jest prawdziwa. - Źródło, z którego pochodzi, zostało stworzone specjalnie po to, by szerzyć dezinformację - mówi anonimowo agencji jeden z przedstawicieli separatystów."

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 18:10:50
  Ps. 2

  To jest ukraińsko-amerykańska prowokacja mająca na celu określenie jego obecnego miejsca pobytu na froncie za pomocą telefonu komórkowego.

  Pozdrawiam.
 • 'Teczowy fjurer" zaskakuje;
  http://www.youtube.com/watch?v=iHcaLk0cVdY
  http://en.wikipedia.org/wiki/Den_Pobedy

  A "ormiaszka" Awakow jeszcze bardziej;
  http://rusvesna.su/news/1407946865

  Pozdrawiam
 • Atak z lotniska pod Ługańskiem
  Grupa bojowa z czołgami uderzająca z ługańskiego lotniska zajęła wieś Nowoswietłowka na szosie z Ługańska do granicy
 • @Kula Lis 62 18:05:51
  chazarska "niezależna" z Sakiewiczem na czele już dawno oszalała od szaleju wypitego przy szabasowych świecach.
 • Walki w Doniecku
  Pomiędzy dzielnicą Pietrowską a Aleksandrowską powstańcy zniszczyli oddział zwiadowczy Gwardii Narodowej . 15 zabitych nacgadów
 • @Kula Lis 62 18:09:18
  Oczywiście, bo Putin zatrudnił amerykańskie świstaki na etat i stuningował systemy BUK, że trafiają samoloty nad Erewaniem.
  Polecam spóźniona analizę
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/13/sbu-stwierdza-7-08-2014-1539-ze-to-swistaki-zestrzelily-boeinga-777-lot-mh17-2014-07-17/
  Pozdrawiam
 • @Gregoson 18:10:50
  Na "zależnej" wczoraj pisali że uciekł z Doniecka, na Interii dzisiaj że "ciężko ranny", a na Twiterze podają że to bzdury. Wojna informacyjna trwa,więc takie informacje pojawiają się cały czas. Pozdrawiam
 • Co ciekawe o ranie Striełkowa nic nie mówią Ukraińcy:
  http://112.ua/
 • Life News zwana w Polsce "medialna tubą separatystów", też dementuje;
  http://lifenews.ru/news/138351
 • @mania przepraszania 19:14:00
  Jak napiszą , że zmarł ze śmiechu - sytuacja będzie poważna :))))
 • @TomS 19:20:38
  Trzeba dac sobie po prostu na 'przeczekanie"...

  W obwodzie lwowskim policja milicja po strzelaninie , zatrzymała i rozbroiła grupę "prawego sektora" która próbowała wywieźć broń do Użhorodu;
  http://rusvesna.su/news/1407935255
 • "Wyzwolenie" Uglegorska;
  http://rusvesna.su/news/1407933937
  Hasło "sił wyzwoleńczych"; zrobimy Hiroszimę...
 • @mania przepraszania 20:08:57
  Awakow, nie zdążył wykasować "kompromitujących" go zdjęć:
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/avakov_4.jpg?itok=5kwyrVSg
 • @Kula Lis 62 18:09:18
  http://technowinki.onet.pl/militaria/f-35-piekielnie-drogi-niewidzialny-samolot-usa-ktory-nigdy-nie-mogl-byc-niewidzialny/dvtd5

  Najprawdopodobniej chodzi o F 35. Jankesi mają zgryz bo koszty produkcji tej maszyny przekroczyły wszystkie normy (podobnie jak w przypadku budiwy tej polskiej nieszczęsnej korwety) i nawet ci co zamówili te maszyny zaczynają wycofywać się z kontraktu. Kanadyjczycy pierwsi zaczęli się dogłębnie zastanawiać czy sensem jest kupowanie tej maszyny.
 • @hetman koronny 20:26:10
  Ljaszko "lepszy" jak charczy "Dien Pobiedy' :)))
  http://www.youtube.com/watch?v=iHcaLk0cVdY
 • Sprawa 'ranienia" Striełkowa;
  http://rusvesna.su/news/1407953359
  Podobno nawet Kijów to dementuje;
  "В украинском АТЦ так же опровергают ранение главнокомандующего армией ДНР.
  Об этом в эфире телеканала «112 Украина» рассказала ведущая со ссылкой на слова пресс-офицера АТО Алексея Дмитрашковского.
  «Алексей Дмитрашковский по телефону сообщил телеканалу, что по оперативной информации Гиркин готов заявить о себе, планирует устроить пресс-конференцию», — отметила ведущая"
 • @mania przepraszania 20:32:17
  Według źródeł ukraińskich konwój z pomocą humanitarną zmienił trasę i kieruje się na Ługańsk przez Izwarino.
  https://vk.com/frontvostoka?w=wall-69684201_15343
  http://mignews.com.ua/sobitiya/inukraine/3497654.html

  Kto siedzi w tym koniu trojańskim:
  https://pbs.twimg.com/media/Bu7ZeEACAAI3dwM.jpg
 • Artyleria sił samoobrony, Śnieżne.
  http://youtu.be/Vj-6VmidsyQ


  W Kijowie zwołali nadzwyczajną sesję Rady Bezpieczeństwa Narodowego odnośnie konwoju humanitarnego z Rosji.
  http://vk.com/lugansk_all_news?w=wall-61706629_138595

  Spadochroniarzy z lotniska ostrzelali z GRADów.
  http://vk.com/lugansk_all_news?w=wall-61706629_138549
 • @hetman koronny 20:51:26
  Dobre, pewno będzie obsługiwał te "haubice" co tam przewożą :))))
 • Fejsbuk
  https://www.facebook.com/pages/Zjednoczona-S%C5%82owia%C5%84ska-Si%C5%82a/939595932733146
 • @TomS 18:54:36
  "Grupa bojowa z czołgami uderzająca z ługańskiego lotniska zajęła wieś Nowoswietłowka na szosie z Ługańska do granicy"

  Czy oni przez przypadek nie dostali rozkazu wykonania tego manewru w związku z konwojem? Główna droga z Izwarino..
 • @mania przepraszania 21:09:57
  Dima w szpitalu, znowu mu się upiekło.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6061
 • @xes23 21:31:09
  To oczywiście nie jest wykluczone.
  Ten konwój jest dla ukrów solą w oku. Jak nie patrzył jest klęską propagandową. Stosunkowo najmniejszy efekt będzie miało wjechanie przez Izwarino , dlatego pomimo wcześniejszych uzgodnień , ostatecznie nie pozwolili na wjazd pod Charkowem. Unikają w ten sposób propagandowego efektu przejazdu tej kawalkady na "własnych" obywateli. Jednak nawet jeśli z tym konwojem wjadą na teren Noworosji przedstawiciele Czerwonego Krzyża jakieś informacje o panującej tam sytuacji będą miały szansę przedostać się przez blokadę informacyjną.
 • @hetman koronny 21:32:40
  Radziłbym ostrożnie z informacjami z tego portalu, www.novorosinform.org bo niestety, ale juz kilka "dziwnych" niusów z tamtąd wypłynęło...
 • @xes23 21:31:09
  uważasz,że Rosjanie nie obserwują okolicy ? wystarczy ,że wyślą 2-4 MI-28 ,a z tych czołgów i banderowców nie zostanie mokra żaba.
 • @xes23 21:31:09
  Jeżeli cokolwiek będą starali się zrobić , czyli będą próbowali stawiac blokadę to podejrzewam że Kijów będzie miał to do czego usilnie dąży...
 • @mania przepraszania 21:09:57
  13.08.2014
  Wieczorny, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Brak nowych informacji ani plotek….

  WOJNA


  Skrót wydarzeń centrum prasowego
  http://www.novorosinform.org/news/id/6065

  Info
  http://www.novorosinform.org/news/id/6064

  Pod Śnieżnym powstańcy kontratakują!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6060

  Bezler: Dzis w rejonie Iłowajska całkowicie zlikwidowaliśmy „Sotnie Christa” którą dowodził Dima Jarosz. Ukropy potem chciały dogadać się co do wymiany ciał poległych. To było trudne bo zostały tylko szczatki nierozpoznawalne.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6061

  Podsumowanie dnia wczorajszego ze sztabu armii Noworosji. Straty za ostatnia dobe ukrów: 11 czołgów, ok. 20 BMP i BTR, 2 szt „artylerii” oraz 130 zabitych i rannych
  http://rusvesna.su/news/1407917681

  W południe odzyskano kontrole nad drogami Krasnyj Łucz- Antracyt oraz Donieck-Gorłówka. Koło Krasnego Łucza przeciwnik w okrążeniu
  http://rusvesna.su/news/1407925358

  Nowości RIA-NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140813/1019807004.html

  Analiza – dlaczego armia Ukrainy jest już na krawędzi katastrofy
  http://ria.ru/radio/20140812/1019691089.html

  Głód robi swoje! Zamknięci od ponad miesiąca ukry na lotnisku Łużańskim próbują uciec w kierunku Rosji. Chyba zwariowali z tego głodu?
  http://politikus.ru/events/26851-ukrainskih-desantnikov-iz-aeroporta-luganska-vygnal-golod.html
  http://rusvesna.su/news/1407941373

  Jednak się wyrwali! są w wiosce Nowoswietłowka!
  http://rusvesna.su/news/1407943715

  Ciężkie walki z uzyciem Gradów koło Stiepanowki nad granicą
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Powstancy-i-Gwardia-Narodowa-Ukrainy-walcza-przy-rosyjskiej-granicy-9496/

  Pierwomajsk po kontrola oddziału Pawła Driemowa
  http://rusvesna.su/news/1407928083

  Miusińsk oswobodziły oddziały Lesa i Motoroli!
  http://rusvesna.su/news/1407926897

  Sztab: w Doniecku wytropiono i zlikwidowano 15 zwiadowców wroga!
  http://rusvesna.su/news/1407940089

  Ci co chcieli zie wyrwac przez Jasnowatą – zlikwidowani!
  http://rusvesna.su/news/1407941014

  Jeszcze raz o skaczącym po fladze…
  http://rusvesna.su/news/1407954353

  Ukraina kupuje czołgi i sprzet na Węgrzech
  http://www.novorosinform.org/news/id/6062  NOWOROSJA

  Wybrano w konkursie nową flage NOWOROSJI!!!!
  http://rusvesna.su/news/1407933404

  Ukry staraja się zniszczyć zakład TOPAZ. Celem jest wielki schron na kilka tysięcy osób!
  http://rusvesna.su/news/1407939467

  DEZ-informacja SBU na temat ciężkiego stanu Striełkowa!
  http://politikus.ru/events/26846-predstaviteli-opolcheniya-nazvali-bredom-soobscheniya-o-ranenii-strelkova.html

  A może jednak cos jest na rzeczy ze Striełkowem?
  http://www.novorosinform.org/news/id/6046

  Kolejna zbrodnia wojenna Kijowa! Jedna z najkrwawszych w tej wojnie!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Krwawa-rzez-w-ukrainskim-Wuhlehirsku-dziesiatki-ofiar-8458/

  Humanitarny konwój zmienił trase i jedzie bezpośrednio w kierunku Noworosji. Ustalone wcześniej miejsce wjazdu na Ukrainę zostało zajęte praez „siły’ które chciały sprawdzac wszystko. Pan Awakow stwierdził że nie pozwoli by jakis konwój przejechała granice.
  http://ria.ru/society/20140813/1019902862.html

  Cariow o konieczności pomocy humanitarnej
  http://rusvesna.su/news/1407945639

  Misja OBWE na rosyjsko-ukraińskiej granicy potwierdza brak przewozu broni na teren Ukrainy
  http://ria.ru/world/20140813/1019921569.html

  Jasinowata wczoraj
  http://rusvesna.su/news/1407915510

  Śnieżne – katastrofa humanitarna. Tak wygląda miasto po salwie pokojowej!
  http://rusvesna.su/news/1407938354

  Uglegorska Hiroszima
  http://rusvesna.su/news/1407933937

  Iłowajsk – bez komentarza
  http://rusvesna.su/news/1407924960

  Donbas – bez komentarza
  http://rusvesna.su/news/1407925143  KIJÓW i okolice

  Poroszenko cos kombinuje / nagle/
  http://rusvesna.su/news/1407934410

  DYKTATURA???? OBWE w szoku!
  http://rusvesna.su/news/1407935937

  Oni dalej ćpają i chyba tylko to im zostało!
  http://rusvesna.su/news/1407943355

  Kombinuja tez jakies nadzwyczajne uprawnienia i prawa związane z energetyką!
  http://rusvesna.su/news/1407950884

  Pan Ettinger wyjasnia władzom Kijowa jak dzieciom, że żadne zmiany w kontraktach gazowych – co do tranzytu gazu – nie wchodza w grę
  http://ria.ru/world/20140813/1019877877.html

  Zaś jakiś szeregowy urzednik zadzwonił z telefonu Pani Merkelowej do Arszenika i obsobaczył go jak bura sukę! No bo przecież Damie tego nie wypada czynić!
  http://politikus.ru/events/26849-chinovnik-kancelyarii-merkel-obmateril-yacenyuka-za-idei-zakryt-gazovyy-ventil.html

  Analiza na temat gazu. „Ukraina idzie va-bank”
  http://politikus.ru/articles/26816-ukraina-idet-va-bank.html

  Na razie rosyjski gaz trafia na Ukrain e przez Słowację… Na razie…
  http://rusvesna.su/economy/1407928775

  Władze Kijowa nie rozumieją swego losu. Chcieli zmniejszyć wymianę handlową z Rosją a zwiększyć z UE ale to nie takie proste
  http://ria.ru/radio_brief/20140813/1019876190.html

  O SS-manskiej symbolice Azowa, Donbasa i Prawego sektora
  http://ria.ru/world/20140813/1019878896.html

  Czesi będę kupować tylko czeskie produkty!
  http://ria.ru/economy/20140813/1019920769.html

  Gdy grzywna staje się coraz bardziej papierkiem, rubel się umacnia!
  http://ria.ru/economy/20140813/1019915519.html

  Rosja w zamian za żywnośc pomoże Egiptowi zbudować nowy kanał Sueski!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_13/Rosja-pomoze-Egiptowi-przy-budowie-nowego-Kanalu-Sueskiego-6827/

  Unia próbuje „wpłynąć” na inne kraje by nie sprzedawać Rosji… Czy to jest kapitalizm?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/UE-postara-sie-odwiesc-kraje-trzecie-od-zwiekszenia-dostaw-do-Rosji-2356/

  „Pribałtika” w końcu pojęła rozmiar swoich problemów i tragicznej sytuacji związanej z sankcjami!
  http://politikus.ru/articles/26856-vlasti-pribaltiki-prozreli-sankcii-ot-rossii-eto-nastoyaschaya-tragediya.html

  Ukraina jeszcze nic nie kuma! Ale może sobie wypić piwo co nawarzyła! W dosłownym sensie!!!
  http://politikus.ru/v-rossii/26843-rossiya-priostanovila-vvoz-spirtnyh-napitkov-piva-i-pivnyh-napitkov-proizvodstva-ukrainy.html

  Czy Rosja pójdzie śladem Noworosji i znacjonalizuje „oligarchów”?????
  http://politikus.ru/articles/26855-chastnogo-sobstvennika-v-otstavku-nacionalizaciya-dobyvayuschih-otrasley-yavlyaetsya-zhiznennoy-neobhodimostyu.html

  Jak Rosja zrobiła Zachód w konia i pogodziła strony zainteresowane Karabachem!
  http://politikus.ru/articles/26840-kak-rossiya-sryvaet-perezapusk-zapadom-karabahskoy-voyny.html

  Historia starszego sierżanta Bierkuta, który uciekł przez Białoruś do Rosji
  http://politikus.ru/articles/26844-starshiy-serzhant-sashka.html

  W obwodzie lwowskim policja milicja po strzelaninie , zatrzymała i rozbroiła grupę "prawego sektora" która próbowała wywieźć broń do Użhorodu;
  http://rusvesna.su/news/1407935255

  W róznych miastach „Samostijnej” dalej trwaja protesty!
  http://rusvesna.su/news/1407912258

  Ekonomia po kijowsku
  http://rusvesna.su/economy/1407929965

  Ukraina rozrywana na kawałki przez oligarchów – już cos Sienkiewicz takie rzeczy opisywał…
  http://rusvesna.su/news/1407941383

  Banki bez pieniędzy – to tylko taki ukraiński eksperyment!
  http://rusvesna.su/economy/1407926750
 • @brusek 22:32:24
  Spiskowa? Teoria?????

  http://politikus.ru/events/26858-minuta-konspirologii-vse-passazhiry-reysa-mh-17-amsterdam-kuala-lumpur-vyleteli-na-17-minut-pozzhe-sbitogo-boinga-777.html
 • @brusek 23:03:17
  Sorry, ale Mark Ben-Naim Moisievitch jakoś nie wzbudza mojego zaufania :)))))
 • Ciekawy artykuł z 112.ua (prokijowskie), "Echa Zielenopola";
  http://112.ua/statji/eho-zelenopolya-mesyac-roditeli-ne-mogut-nayti-telo-pogibshego-boyca-98922.html
  Po pogromie pod Zielenopolem, Kijów ogłosił że zginęło tylko 19 osób, rodzice rozpoczynaja poszukiwania ciała zabitego syna...
 • @AdNovum 13:59:23
  Wszystkiego dobrego kolego. Jak dotrzeć do wiarygodnych info z sytuacji na Ukrainie? Gdzie szukać?
 • @Polak Mały 02:11:26
  Właśnie ci się udało.
 • @hetman koronny 20:51:26
  :))))))))))))))))))))

  Pewnie ten materiał ze źródeł ukraińskiej sb?

  Pozdrawiam.
 • @Polak Mały 02:11:26
  Dzięki!

  Wszystkie informacje na temat sytuacji na Ukrainie znajdziesz na tym blogu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:06:52
  14.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Dzień po katastrofie wycofano z kont czterech pasażerów pieniądze! ?????
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_14/Z-kont-pasazerow-zaginionego-Boeinga-zniknely-tysiace-dolarow-7618/

  Spiskowe teorie: leciały dwa samoloty – ten z pasażerami wylądował w Kuala Lumpur?
  http://politikus.ru/events/26858-minuta-konspirologii-vse-passazhiry-reysa-mh-17-amsterdam-kuala-lumpur-vyleteli-na-17-minut-pozzhe-sbitogo-boinga-777.html

  We wrześniu zostana opublikowane wyniki śledztwa?
  http://lenta.ru/news/2014/08/14/boeing/

  O historii podobnych śledztw
  http://lenta.ru/articles/2014/08/13/boing/

  Na razie są brane różne warianty
  http://rushor.su/articles/18742


  WOJNA
  Skrót dnia wczorajszego. Przeciwnik ściągnął nowe odwody w rejony Grigorowki, Stepanowki i Krasnego Łucza
  http://rusvesna.su/news/1407965971

  Skrót RIA-NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140814/1019948601.html

  Kolejny skrót z wczoraj
  http://rusvesna.su/news/1407961387

  „Wostok” donosi: Ukry dalej wala w zakłady chemiczne STIROL. Snajper obrońców zastrzelił jednego z dowódców Prawego Sektora
  http://www.regnum.ru/news/polit/1836026.html

  Noca walczono koło przejścia granicznego „marinowka”
  http://ria.ru/world/20140814/1019970314.html


  NOWOROSJA

  Władze Ukrainy mają wielki problem co zrobić z konwojem humanitarnej pomocy. Wczoraj konwój zawrócił i jedzie w kierunku przejść z Noworosją bo tam gdzie uzgodnione było wszystko oczekiwali „bojówkarze” i dziwne służby do „kontroli”. Wklejam kilka róznych linków na ten temat poniżej

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Charkowski-oddzial-graniczny-gotow-jest-przyjac-pomoc-humanitarna-z-Rosji-7409/
  http://ria.ru/world/20140814/1019956280.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Czerwony-Krzyz-okreslil-warunek-przyjecia-ladunku-humanitarnego-dla-Ukrainy-6029/
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_13/Aktualny-temat-namietnosci-wokol-darowanego-konia-7080/
  http://politikus.ru/events/26865-poroshenko-predpolagaet-tri-scenariya-razvitiya-sobytiy-s-gumanitarnym-gruzom-rf.html
  http://politikus.ru/events/26884-trudnyy-marshrut-konvoya.html
  http://novorus.info/news/analytics/26616-rasstrel-gumanitarnogo-konvoya-ili-zapad-ne-dopustit-gumanitarnoy-pomoschi-rossiey-donbassu.html
  http://rushor.su/news/18979
  http://www.nakanune.ru/articles/19318/

  Czeczenia wysyła lekarstwa do Noworosji!
  http://politikus.ru/events/26889-chechnya-otpravlyaet-na-yugo-vostok-ukrainy-lekarstva-i-medicinskoe-oborudovanie.html

  Prochorow: Banderowskie wojska dalej mordują dzieci! Tym razem w miejscowości Zerges
  http://rusvesna.su/news/1407972289

  Wyznania banderowca z batalionu „Szachtiorsk” o tym jak strzelają celowo do miast
  http://www.novorosinform.org/news/id/6075

  Zdjęcia z wojny - +18!
  http://lenta.ru/photo/2014/08/13/steninwar/#0

  KIJÓW I OKOLICE

  Odważna i uczciwa Ukrainka zwraca się do wszystkich!
  http://rusvesna.su/news/1407979772

  Jacyś odważni Ukraińcy rozwalili pomniczek „Niebiańskiej Sotni” i pozrywali flagi UPA
  http://rusvesna.su/news/1407974106

  W „wyzwolonym” Słowiańsku tez mają dość „wyzwolicieli”
  http://www.novorosinform.org/news/id/6083

  Wczorajszy „antymajdan” w Odessie
  http://rusvesna.su/news/1407973689

  A w ogóle ta Odessa jakaś mało patriotyczna! Do wojska nie chca iść!
  http://rusvesna.su/news/1407973406

  Ci nad morzem – każdym – są zawsze jacys dziwni. W Oczakowie też! Dlatego patrioci Okupscy stwierdzili że trzeba akcją plakatową wzmocnić ducha mieszkańców i wygnac mysli o separatyzmie!
  http://rusvesna.su/news/1407973099

  Idzie zima – więc zmienia się normy ciepła
  http://rusvesna.su/news/1407974349


  SANKCJE

  Dalekie okolice Kijowa ale jakże symptomatyczne! Pentagon „olewa” sankcje Kongresu USA i chce zakupić w Rosji helikoptery dla Afganistanu!
  http://politikus.ru/events/26890-pentagon-nastaivaet-na-zakupke-rossiyskih-vertoletov-dlya-afganistana.html

  Grecja znokautowana sankcjami
  http://rusvesna.su/economy/1407965259

  Niemieckim firmom sankcje też dają popalić!
  http://rusvesna.su/economy/1407964606

  Uzbekistan jest gotowy do dwukrotnego zwiększenia eksportu żywności do Rosji
  http://politikus.ru/events/26866-uzbekistan-gotov-udvoit-eksport-fruktov-i-ovoschey-v-rossiyu.html

  Czy Rosja przestanie w końcu kredytować USA / przez zaprzestanie skupywania obligacji/?
  http://rusvesna.su/economy/1407964072

  Czy Finlandii już zmiękła rura?
  http://rusvesna.su/news/1407997539

  Protesty w Europie, a radośc farmerów w USA i Chinach!
  http://novorus.info/news/vmire/26579-antisankcii-protesty-v-evrope-i-radost-fermerov-kitaya-i-yuzhnoy-ameriki.html

  O sankcjach film. Wprowadzając sankcje Obama zapewniał Merkelową i Olanda że Rosja na pewno nic nie zrobi! A Rosja zrobiła i jest klops. A teraz ten film…
  http://novorus.info/news/policy/26580-ukraina-nemcy-razoblachayut-podzhigateley-voyny.html

  A europejscy eksperci oceniają że ta „wojna na sankcje” zakończy się za 3 miesiące
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/14/22364558/
 • @brusek 09:21:30
  PS

  Uaktualniona mapka (data dzisiejsza 10.30 "tam")
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/16821/16821_original.jpg

  PS2
  Dziwna cisza we wszystkich mediach. Jakby ten biały konwój odwracał uwagę wszystkich od tego co dzieje się na frontach...
  Może o to chodzi?
 • @AdNovum
  Zagłada Korościatyna przez ukraińskich nacjonalistów z UPA . [Banderowcy opanowali najpierw stację kolejową oraz wymordowali kolejarzy i ludzi oczekujących na pociąg. Następnie mordowali, rabowali i palili zagrodę po zagrodzie. W grupie podpalającej domy brali udział nawet 12-, 14-letni chłopcy.!!!!!!!!!!!! ] http://historia.wp.pl/title,Zaglada-Korosciatyna-przez-ukrainskich-nacjonalistow-z-UPA,wid,16805212,wiadomosc.html?ticaid=113432
 • Niemcy demaskują podżegaczy wojennych
  Co każdy Niemiec wiedzieć powinien.

  http://youtu.be/jtY7u7nLx-E
 • Potwierdzają sie informacje podane wczoraj przez portale noworosyjskie;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bojownicy-prawego-sektora-ostrzelani-przez-ukrainskie-sluzby-pod-stryjem-na-ziemi-lwowskiej-video
  Pod Stryjem (obw.lwowski) po ostrzelaniu zatrzymano bandę "bojców" prawego sektora która z Donbasu udawała sie do Użhorodu na "urlop".
  Problem w tym że "urlopowicze" byli uzbrojeni po zęby co nie za bardzo spodobało się miejscowej milicji. Niestety jako że są to "bojownicy o wyzwolenie Donbasu" trzeba było ich wypuścić...
  Niestety nie jest to pierwszy sygnał że na Zakarpaciu zbrojone są bojówki "prawego sektora" i wzmacniane jednostki wojskowe. Czyżby po "wyzwoleniu" Donbasu tuż przy naszej granicy rozpocząć sie miała kolejna "akcja (anty)terrorystyczna", tym razem przeciwko zakarpackim Rusinom i Węgrom?
 • @fretka 10:59:14
  Kombiinują jakby tu odbudowac swoją gospodarkę. Kiedyś wykorzystali to że graniczyli z ZSRR i byli neutralni, może znów chca powtórzyć ten "manewr"?
 • @fretka 10:59:14
  Nie odwołuje dotychczasowych sankcji tylko zapowiada, że więcej nie będzie brała udziału w tej zabawie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej