Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 13.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść"- tak można określić obecną postawę ukraińskich władz wobec własnego społeczeństwa. I jednocześnie ta postawa do złudzenia zaczyna przypominać to co się działo w Polsce po 1989 roku.

Otóż wczoraj przed budynkiem Wierchownej Rady w Kijowie zebrała się grupa kilkuset demonstrantów, którzy domagają się natychmiastowego przyjęcia ustawy lustracyjnej.

W odpowiedzi na to słuszne żądanie władza odgrodziła się od demonstrujących szpalerem składającym się z funkcjonariuszy nowego Specnazu oraz z członków "Prawego Sektora" należących do batalionu "Kijów-1".

Jak widać podobnie jak to jest w III RP, również nowej "demokratycznej" władzy w Kijowie nie zależy na ujawnieniu tamtejszej agentury.

Ciekawe dlaczego?

Otóż większość myślących, i wyciągających prawidłowe wnioski z otaczającej ich rzeczywistości, ludzi w Polsce po ćwierćwieczu rządów naszej "demokratycznej" władzy zdaje już sobie sprawę, że lustracja była tylko chwytem propagandowym dla ciemnego luda, a tak naprawdę elita polityczna z różnych powodów nie była zainteresowana w jej skutecznym przeprowadzeniu.

Bo tu nie o lustrację szedł bój a wyłącznie o władzę, zaś sam temat lustracji służył do prowadzenia doraźnych gier politycznych i tylko taki miało to cel. W wyniku tego agenci mają się dobrze i żadnemu z nich dotychczas włos z głowy nie spadł, bo tak jak w pierwszym PRL-u wykonywali oni swoje role tak i dziś są usłużni dla władzy. Czyli w tym temacie nic się nie zmieniło i trwa akceptowany przez rządzących utrwalony już consensus.

To samo będzie na Ukrainie, bo jak widać już dziś podąża ona dokładnie tą samą drogą jaką przetestowano wcześniej m.in. w Polsce i skutki tego będą bliźniaczo  podobne.

A co oznacza, że skutki bedą bliźniaczo podobne; chyba nie muszę nikomu tłumaczyć- wystarczy popatrzeć wokół siebie.

To tyle na marginesie, a teraz przechodzę do relacji z wojny domowej na Ukrainie, której według niektórych nie ma, ale za to giną tam masowo ludzie, niszczone są miasta, fabryki, często wielopokoleniowy dorobek, prowadzone są regularne walki a ukraińskie społeczeństwo dzieli się w jej wyniku na dwie wrogie sobie grupy społeczne.

W Doniecku w wyniku ciągłego ostrzału pociskami wielkokalibrowymi pogłębia się katastrofa humanitarna ludności cywilnej. Ludzie żyją w piwnicach bez dostępu do czystej wody, bez prądu, leków i żywności:

Oni wołają o ratunek, ale tak jak w przypadku Powstania Warszawskiego demokratyczne społeczności świata zachodniego nie chcą widzieć problemu.

Dla nich najważniejszym celem w tej chwili jest zainstalowanie i umocnienie spolegliwych wobec międzynarowowej fiansjery spekulacyjnej, władz.

A ludzie? Ludzie to tylko "bydło"i "dziady",  jak to już nie raz usłyszeliśmy takie opinie wygłaszane przez obrońców demokracji spod KOR-wskiego sztandaru (i nie tylko), na nasz temat w Polsce.

Na zakończenie tego wątku dodam, że ukraińska prokuratura prowadzi obecnie postępowanie karne wobec tamtejszego oligarchy Kołomojskiego m.in. właściciela PrivatBanku, który podejrzany jest o kradzież ropy naftowej z rurociągu firmy "Ukratransneft". Ropa naftowa kradziona z rurociągu miała być przerabiana na benzynę w jednym z zakładów petrochemicznych należących do Kołomojskiego i następnie sprzedawana na stacjach paliw.

Sytuację jaka ukształtowała się w ciągu ostatnich dni na frontach zbuntowanych republik południowo-wschodniej Ukrainy dokumentuje poniższa mapa:

Mapę tą można powiększyć po wejściu w ten link:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/16168/16168_original.jpg

Jak widać ciężar głównych walk przesunął się ostatnio na kierunku z północnego-zachodu z rejonu miejscowości Pantelejmoniwki w stronę miasta Wiernaja Krinka na północny-wschód od Doniecka gdzie ukraińskie wojska usiłują jak na razie skutecznie odciąć siły powstańcze walczące w Gorliwce od Doniecka i jednocześnie obejść w ten sposób Donieck od wschodu zamykając pierścień okrążenia wokół tego miasta po połączeniu się z napierającymi od południa zgrupowaniami idącymi od miasta Iłowaisk.

Tak akcja ta wygląda od strony ukraińskich wojsk atakujących pozycje samoobrony z kierunku dzielnicy Piaski pod Donieckiem:

Na wspomianym wyżej kierunku ataku ukraińskich wojsk wyprowadzonym na miejscowość Iłowaisk sytuacja została opanowana, gdzie bronią się  one w okrążeniu nie mogąc się z niego przebić w żadnym miejscu.

Nie dość tego siły powstańcze skutecznie blokują tam dostęp innym jednostkom ukraińskim, które usiłują przyjść ze wsparciem. Jedną taką grupę członków "Prawego Sektora" zlikwidowano wczoraj w okolicach miejsowości Połtawskoje:

Sytuacja na pozostałych frontach jak na razie ustabilizowała się, gdzie walki nadal trwają, ale bez powodzenia z obu stron.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zjęciu zlikwidowani członkowie "Prawego Sektora", którzy wczoraj zginęli pod miejscowością Połtawskoje.

Poniżej inne zdjęcia tytułowego "bohatera" spod Połtawskoje:

Był to gruziński najemnik z batalionu "Donbas"

*     *     *

Ps.

A oto próbka kolejnej akcji propagandowej w wykonaniu naszych mediów:

1.  wiadomosci.onet.pl/swiat/sueddeutsche-zeitung-celem-putina-jest-sukces-propagandowy/fxlhj

2.  fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-sueddeutsche-zeitung-celem-putina-jest-sukces-propagandowy,nId,1484186#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=34902&iwa_block=newsOfTheDay

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że oba przytoczone wyżej teksty są identyczne.

Czyżby i w tym przypadku dla obu w/w portali internetowych pracował ten sam "dziennikarz", który pisze pod nickiem PAP:)))))

A tyle w tej sprawie ma do powiedzenia ukraiński minister MSW Arsen Awakow:

Zaś prawda w oczach zachodniego świata ma wyglądać tak:

:))))))))))))

Ps. 2

Coś niesamowitego stało się w dniu dzisiejszym- Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podała poraz pierwszy prawie prawdziwą ilość poległych ukraińskich żołnierzy w ciągu ostaniej doby walk:

"In the last 24 hours 41 Ukrainian soldier was killed, 41 wounded - the NSDC"

Może ilość poległych ukraińskich żołnierzy w przybliżeniu się zgadza, ale ilość rannych odbiega w sposób zdecydowany od rzeczywistej ich liczby.

PS.  3

С Игорем Стрелковым все в порядке.

*    *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Linki
  Jak zawsze celnie!

  13.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Prawda i mity
  http://svpressa.ru/war21/article/95063/  WOJNA


  Na ogół brak nowych danych z frontu – wszędzie są informacje z wczesnego popołudnia dnia wczorajszego?

  Skrót Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ua/

  Skrót Ruskiej Wiesny (wspomina o tym że ukry staraja się wyprowadzić z walk najemników – są tam i „czarnoskórzy” i „polacy”)
  http://rusvesna.su/news/1407878089

  Walki pod Iłowajskiem
  http://rusvesna.su/news/1407858570
  Mapka
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/12.08.ilovaysk.jpg?itok=Zgmtr8mX

  Sytuacja na frontach krytyczna dla obu stron!
  Na froncie północnym cięzka bitwa o Krasnyj Łucz i Miusińsk które przechodziły wczoraj z rak do rąk. Koło Śnieżnego artyleria obrońców rozbiła pozycje przeciwnika, zmuszając go do ucieczki w obszar leśny między Miusinskiem a Krasnym Łuczem.
  http://rusvesna.su/news/1407844675

  Prochorow donosi. Wczoraj od rana doszło do długotrwałych pojedynków artyleryjskich w rejonie Uglegorska, Gorłówki, Enakiewie i Torezie. Nowe walki na tyłach ukrów na okupowanym terenie koło Krasnoj Tałowki (atak moździerzowy obrońców). Rozwalono doszczętnie pozycje ukrów na przejściu granicznym Uspienka na północ od Ambrosiejewki
  http://rusvesna.su/news/1407845603

  Uglegorsk zajęła junta ale z drugiej strony Gorłówce przestało grozić okrazenie
  http://rusvesna.su/news/1407877722

  Odbito Grabskie koło Ambrosiejewki
  http://www.novorosinform.org/news/id/5973

  Rozmowy kontrolowane czyli co mówią byłe ukry
  http://rusvesna.su/news/1407856940

  Stały punkt dnia czyli tradycyjny ostrzał artyleryjski terenów Rosji. Tym razem nikt nie ucierpiał, poza zniszczonymi domami…
  http://rusvesna.su/news/1407856102

  Szrotowisko w południowym kotle
  http://rusvesna.su/news/1407849122

  Prawoseki nie dojechali (pomylili się, podjechali autobusem do obrońców a jak się zorientowali to zaczęłi strzelać. Nie mieli szans)
  http://rusvesna.su/news/1407882370

  A nocą w Starobieszewie rozwalono konwój Ukrów!
  http://politikus.ru/events/26785-na-rodine-pashi-angelinoy-razgromlen-ukrainskiy-konvoy.html


  Dziennikarz kanadyjski twierdzi że samoloty bombardujące Donbas startują z lotnisk w Rumuni i Mołdawii?
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/13/22364350/

  Inni twierdzą że doradcy USA w Kijowie przygotowują armię ukrów do napaści na Krym
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/13/22364383/  NOWOROSJA

  Kolumna pomocy humanitarnej zdąża na Donbas! (mimo przeszkód!!!!)
  http://rusvesna.su/news/1407844712

  Striełkow nagrodził 24-ech podkomendnych za zniszczenie 30 szt pojazdów wroga za pomocą moździerzy
  http://rusvesna.su/news/1407868009

  W Doniecku złapano szpiega który kierował ogniem artyleryjskim ukrów
  http://rusvesna.su/news/1407854338

  Ługańsk – każdy dzień nowe straty
  http://rusvesna.su/news/1407849395

  Pierwomajsk – po ostrzale
  http://rusvesna.su/news/1407844745

  Mariupol w strachu – trzeci dzień pod miasto ukry ściągaja sprzet!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5983

  Ludnośc Makiejewki masowo chwyta za broń!
  http://politikus.ru/events/26796-makeevka-narod-massovo-zapisyvaetsya-v-opolchenie.html

  Obrońcy nadal planują iśc na Kijów!!!!
  http://politikus.ru/articles/26771-opolchency-gotovy-shturmovat-kiev.html


  KIJÓW I OKOLICE

  Kijów robi sankcje które tak naprawdę maja na celu zastraszenie Europy zamknieciem tranzytu gazu…
  http://politikus.ru/articles/26772-huffington-post-novyy-nalogovyy-kodeks-ukrainy-sposoben-unichtozhit-stranu.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_12/Parlament-Ukrainy-zatwierdzil-pakiet-antyrosyjskich-sankcji-2893/

  Jak to na wojnie domowej dwóch dziennikarzy, aktywistów Majdanu teraz wojuja po przeciwnych stronach. „Jechałem na Donbas jako dziennikarz. Ale po tym co tu zobaczyłem, dokonałem wyboru. Nawet nie jesteście w stanie sobie wyobrazić moje uczucia gdy zobaczyłem taki obraz. Mała dziewczynka, piecioletnia. Jedna noga w jednym miejscu, druga w innym, a głowa jeszcze gdzie indziej. Wisi to wszystko na drzewach! Od razu wziałem karabin do ręki…”
  http://rusvesna.su/news/1407907938

  O tym jak rodzice szukali ciała zabitego syna
  http://rusvesna.su/news/1407846851

  Trochę humoru wojennego – może ktos to przetłumaczy – ja się nie podejme tego dobrze zrobić
  http://rusvesna.su/news/1407885095

  Timoszenko kradła to wsadzili. Jej minister kradł – to teraz gnije w amerykańskim więzieniu. A gdzie ci będą gnić?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_12/Menedzerowie-Naftogazu-Ukrainy-ukradli-prawie-25-mln-dolarow-2943/

  Kolejny dowcip – sam Pan Putin wiezie pomoc!
  http://politikus.ru/v-rossii/26795-voennaya-tayna-staraytes-ne-rasprostranyat.html

  To też może być wesołe – Liaszko na celowniku Rosjan /śledczych a nie celowniku karabinu/
  http://lenta.ru/news/2014/08/13/list/

  Na razie w Ługańsku wpadł braciszek rodzony „pana” Liaszki
  http://www.novorosinform.org/news/id/5989

  Pozostałych „sponsorów” całego zamieszania tez Rosja bierze „pod lupę” (a mają sporo za uszami i swoje interesy w Rosji także!)
  http://politikus.ru/events/26802-rossiya-namerena-obyavit-v-rozysk-sponsorov-ukrainskih-silovikov.html

  To jest mało smieszne – bo ukry nadal kombinują cos z atomem!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_12/Ukraina-raczej-nie-bedzie-w-stanie-przywrocic-statusu-panstwa-atomowego-5070/

  Dwa łyki ekonomiki

  Rubel lepiej, grzywna gorzej (czyli poradnik dla inwestorów)

  Http://rusvesna.su/economy/1407861845
  http://ktovkurse.com/earn/sankcii-delayut-rublevye-vklady-bolee-vygodnymi

  Dewaluacja grzywny – o tym się od kilku dni mówiło. Oczekuje się dalszego spadku do kursu 1USD = 15-20 grzywien
  http://rusvesna.su/economy/1407861395

  Znów jakiś mały debecik? Ukry maja tyle tego złomu pochowanego po róznych miejscach że nie dziwne że znów się doliczyć 1 szt czołgu. Już tak było w zakładach pod Charkowem 2 miesiące temu!
  http://rusvesna.su/news/1407855790

  Pisarz o juncie
  http://rusvesna.su/news/1407853289

  Władze Kijowa za wszelka cene będą kontynuować mobilizację!
  http://rusvesna.su/news/1407853107

  A tych co wróca z frontu zamkna w psychuszkach!
  http://www.novorosinform.org/news/id/5970

  O Kołomojskim film szokujący!
  http://novorus.info/news/video/26672-shokiruyuschaya-pravda-pro-kolomoyskogo.html

  O Kołomyjskim – nic nowego! Czyli o tym, że zamyka linie kredytowe w swoim banku dla tych co jada na front! No, wiadomo że takim to już niec nie potrzeba!
  http://politikus.ru/events/26779-bank-kolomoyskogo-zakryl-kreditnye-linii-dobrovolcam-specoperacii.html

  Ekwador będzie wysyłał do Rosji co się da! (podobnie jak Turcja, Egipt, Izrael, Argentyna i Brazylia!)
  http://ria.ru/economy/20140813/1019805539.html

  Holandia tonie we łzach!
  http://politikus.ru/events/26809-dutch-news-ekonomicheskiy-uscherb-ot-otvetnyh-mer-rossii-nedoocenili.html

  Mamy nowego ambasadora w Moskwie!!!!!!!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_12/Ambasador-Polski-trzeba-dac-Polakom-i-Rosjanom-szanse-na-wzajemne-zrozumienie-1427/

  Jeszcze o nas – warte przeczytania!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_07/Pomost-miedzy-Wyborcza-i-Macierewiczem-8098/

  O naszych „jabłkach”
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_12/Czechy-przygotowuja-sie-do-blitzkriegu-polskich-jablek-1800/
 • @brusek 09:52:35
  Dzięki za wyczerpujące uzupełnienie tematu.

  Pozdrawiam.
 • @gsaw 10:45:45
  Ciekawe o czym marzy piękna Julia T.?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:00:10
  Cieszę się że ta strona ma taki wymiar i jest tak profesjonalnie prowadzona, jedyne miejsce gdzie można samemu śledzić i porównać różne źródła informacji dotyczące wojny na wschodzie ukrainy bez konieczności dławienia się papką medialna, która podają działające na terenie Polski media. Panowie adnovum i brusek gratuluje profesjonalizmu.
  Tak może 3 grosze od siebie: Motorola nadal panuję pod Musińskiem, ukraińcy opuścili pozycje przenosząc się na obrzeża. Straty

  Podczas starć 20 ukraińskich żołnierzy zginęło, a trzech zostało pojmanych. Separatyści stracili dwóch żołnierzy, a pięciu innych zostało rannych.

  http://www.novorosinform.org/news/id/5996
 • @AdNovum 10:49:41
  Z całym szacunkiem, choć podobno "de gustibus non disputandum" to z tą "pięknością" bym nie przesadzał ;)))
 • @fretka 11:12:11
  :))))))

  Mam jakieś przeczucie, że resztę życia spędzi ona w oczekiwaniu na wyśnionego Romeo w więzieniu.....no chyba, że na Zachodzie zapewnią jej dożywocie?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 11:11:26
  No wiesz....przecież wszystkie kobiety (podobno:) piękne są i basta:))))

  Pozdrawiam.
 • @fretka 11:12:11
  Na zdjęciu widać że nie zdążyła sobie jeszcze wstrzyknąć botuliny i kwasu hialuronowego...
 • *1
  Atak wściekłych rezunów:)))))))

  Tym razem nie pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:15:59
  Julka w pewnym momencie jak siedziała w "tiurmie" za żadne skarby nie chciała jechać na leczenie do Niemiec. Jakaś plotka mówiła że "trafiła by" do USA, gdzie by ja posadzono za to samo za co siedzi jej minister...
 • @brusek 11:42:24
  Na razie jej to nie grozi, bo jest potrzebna do dokończenia ukraińskiego geszeftu, ale gdy ten geszeft nie wypali- a prawdopodobnie tak się stanie- to trafi tak skąd niedawno wyszła.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:34:52
  http://www.tvn24.pl/prawy-sektor-wpadl-w-zasadzke-w-ostrzelanym-autobusie-zginelo-12-ukraincow,458748,s.html

  Proszę bardzo media już ''płaczą'' po bojownikach prawego sektora, nawet rys historyczny o walkach na Majdanie. Takie rzeczy tylko w Polsce. Brakuję kilku istotnych informacji czym tak naprawdę ''bojownicy'' się zajmują i na kim wzorują. Dlatego skomentuję to w ten sposób „A jeślibym o nich zapomniał, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie…”
 • Zajęto Minusinsk;
  http://rusvesna.su/news/1407926897
  Podobno trwa oczyszczanie okolicznych dróg gdzie pozostały jeszcze nieliczne grupy banderopiteków...
 • @fretka 13:26:37
  Bo został!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @fretka 13:26:37
  Odblokowano połączenia między Donieckiem-Gorłowką i Krasnym Łuczem-Antracytem. Potwierdza się okrążenie grupy banderopiteków w okolicy Krasnego Łucza;
  http://rusvesna.su/news/1407925358
 • @mania przepraszania 13:41:05
  Ukraińskie siły zbrojne wyczerpują się na tym odcinku frontu.

  Ale równie ważny jest kierunek na północny-wschód od Doniecka, gdzie ukraińskie wojska usiłują przebić korytarz oddzielający miasto od wschodu.

  Pozdrawiam.
 • Ługańsk, 10 dni bez prądu, wody i łączności telefonicznej;
  http://cxid.info/situaciya-v-luganske-gorod-uje-10-dney-bez-sveta-vody-i-telefonnoy-svyazi-n115950
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/spokojny-dzien-w-lugansku
  W samym mieście spokój, ale wg mieszkańców ostrzelano miejscowość Jubilejnyj pod Ługańskiem
  http://cxid.info/v-luganskiy-vuz-v-poselke-yubileynyy-popali-9-snaryadov-mdash-nbsp-informaciya-iz-socsetey-n115988
 • @mania przepraszania 13:41:05
  Głodni spadochroniarze z lotniska pod Ługańskiem wyszli całą kolumną.
  Próbują "szturmu", bądź jadą po darmową michę do Rosji.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6016
 • @hetman koronny 13:51:45
  W Ługańsku podobno spokój (opisane powyżej) więc wygląda na to że banderopiteki zaniechały prób przebicia sie na lotnisko, co zaowocowało prawdopodobnie kolejnymi dezercjami oblężonych...
 • @hetman koronny 13:51:45
  Daleko nie zajadą, bo był wcześniej wydany rozkaz aby ich nie wypuścić z kotła, za ostrzelanie i zabicie prawie 50 rannych żołnierzy Ługańskich Sił Zbrojnych.

  Pozdrawiam.
 • Nowa mapa działań wojennych.
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/16400/16400_original.jpg
 • @hetman koronny 14:12:59
  Dzieki za mapkę!

  Rewanz mały:

  Ciekawe i świeże tłumaczenia "Pracowni"

  Wypaczony obraz Rosji
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/11/wypaczony-obraz-rosji/

  Rosja, alkohol i statystyki
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/12/8378/#more-8378

  Wspomnienie gruzińskiej wojny 08.08.08
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/10/wspomnienie-gruzinskiej-wojny-08-08-08/

  Przypominam też stare ale jare - do obowiązkowego czytania!
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/05/09/ukrainskie-pole-bitwy-kompleksowe-podsumowanie/
 • @hetman koronny 14:12:59
  Powyższa mapa w toku dynamicznie zmieniającej się sytuacji na froncie lekko się już zdewaluowała, bo np. w okolicach Krasnego Łucza został zlikwidowany wyłom, a same wojska ukraińskie bronią się obecnie w okrążeniu. Jednocześnie na froncie kierunku na północny-wschód od Doniecka, mimo szczupłych tam sił powstańczych atak mający na celu zamknięcie pierścienia okrążenia wokół Doniecka zastał skutecznie zatrzymany. Jeśli w ciągu najbliższego czasu nie uda się tam skierować dodatkowych posiłków przez ukraińską armię jej oddziały, które weszły do tego worka mogą niebawem znaleźć się w pułapce bez wyjścia- jak przysłowiowy kot w worze:)))

  Pozdrawiam.
 • Jeszcze troche o "gruzińskim bohaterze ksywa Doberman" z przewodniego zdjęcia;
  http://www.liveleak.com/view?i=a58_1407875556
 • @mania przepraszania 14:25:37
  Czyżby zaczął się sezon polowań na dober-many?

  Niech nasi dober-manowie uważają na siebie, bo może trzeba będzie rozliczyć się ze swych czynów?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:25:26
  Sytuacja jest dynamiczna. Mapa i tak wygląda dużo lepiej niż u ukraińskich propagandzistów ze sztabu "ATO". Łysence robi się z dnia na dzień łyso, a jego zwierzchnik może go wysłać wkrótce na "ostfront".
 • @hetman koronny 14:37:47
  O tamtych mapach to ja nawet nie wspominam, gdyż na ich podstawie dochodzi do takich sytuacji jak wczoraj wieczorem pod miejscowością Połtawskoje, gdzie przejeżdżający obok bojowcy z prawego sektora, będąc pewni, że teren jest ich natrafili po prostu punkt kontroli drogowej sił powstańczych.
  Jak to się skończyło widać na zdjęciach i filmie.
  Oni działają zupełnie oderwani od realiów rzeczywistości, gdzie po prostu propagandę przyjmują za rzeczywistość.
  Może chodzą ciągle na haju i stąd to się bierze to zaćmienie umysłu?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 14:25:37
  Film z "dobermanem" wrzucałem jakiś czas temu. To ten Gruzin, co gadał z odsłoniętą twarzą, stojąc nad związanymi jeńcami.
  I skończył, jak wściekły pies, odstrzelony.
 • @hetman koronny 14:47:11
  Pamiętam, pamiętam:)

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 14:47:11
  Tak pamiętam to ten z gruzińską flaga po stronie serca...
 • @fretka 15:36:33
  "Ale co zrobią?"

  Mogą od tego zwariować do reszty:)))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Przeczytaj jak bezczelnie łżą na niezaleznej od prawdy i rozumu: Ukraińskie wojsko odbija kolejne osady. Wśród zatrzymanych jeńców żołnierze rosyjskiego Specnazu http://niezalezna.pl/58300-ukrainskie-wojsko-odbija-kolejne-osady-wsrod-zatrzymanych-jencow-zolnierze-rosyjskiego-specnaz Organizacje humanitarne alarmują: Rosyjski konwój łamie międzynarodowe standardy http://niezalezna.pl/58308-nasz-news-organizacje-humanitarne-alarmuja-rosyjski-konwoj-lamie-miedzynarodowe-standardy "Konwój to prowokacja. Są tam umieszczone nadajniki radiowe, w które uderzą rakiety" http://niezalezna.pl/58301-konwoj-prowokacja-sa-tam-umieszczone-nadajniki-radiowe-w-ktore-uderza-rakiety
 • @fretka 15:36:33
  Oglądałem na przykład ostatnio wywiad z jednym emerytowanym generałem USA, sprawa była o te nowe niby super samoloty, co to są takie uniwersalne, pionowego startu, łosz and goł, myśliwiec, szturmowiec i bombowiec w jednym. Generał uzasadniał, że to kompletny szajs, straszny błąd w koncepcji. Otóż każdy przeciętny ruski myśliwiec sprzed 10 lat jest lepszy i rozwala to amerykańskie cudo.
  Okazuje się, że jest wysoka specjalizacja. Myśliwiec jest specjalizowany do walki. A to amerykańskie cudo jest uniwersalne, trochę do walki, trochę do szturmowania, trochę do bombardowania, czyli gorsze pod każdym względem od maszyny zbudowanej pod konkretne zadanie.
  Czyli US-many nie mają czym się bronić przed ruskimi samolotami, bo zezłomowali swoje te niby stare albo ich nie modernizowali tak jak powinni. Oczywiście źródłem tego wszystkiego była wielka kasa i przewały przy zamówieniach. Ładnie śmy się wpakowali, nie ma co.
  Może dlatego barak ma takie obamy przed putinem?
 • Igor Striełkow ranny
  Jak podaje radio Echo Moskwy Striełkow jest ciężko ranny.
  Czy można to sprawdzić w innych źródłach?
 • @Kula Lis 62 18:05:51
  Im już rozum zaczęło odbierać- panikują!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 18:09:18
  Ale do walki z "terrorystami" się nada:))))

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 18:10:50
  Trzeba sprawdzić.

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 18:10:50
  Ps.

  "Agencja RIA Nowosti twierdzi jednak, że informacja nie jest prawdziwa. - Źródło, z którego pochodzi, zostało stworzone specjalnie po to, by szerzyć dezinformację - mówi anonimowo agencji jeden z przedstawicieli separatystów."

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 18:10:50
  Ps. 2

  To jest ukraińsko-amerykańska prowokacja mająca na celu określenie jego obecnego miejsca pobytu na froncie za pomocą telefonu komórkowego.

  Pozdrawiam.
 • 'Teczowy fjurer" zaskakuje;
  http://www.youtube.com/watch?v=iHcaLk0cVdY
  http://en.wikipedia.org/wiki/Den_Pobedy

  A "ormiaszka" Awakow jeszcze bardziej;
  http://rusvesna.su/news/1407946865

  Pozdrawiam
 • Atak z lotniska pod Ługańskiem
  Grupa bojowa z czołgami uderzająca z ługańskiego lotniska zajęła wieś Nowoswietłowka na szosie z Ługańska do granicy
 • @Kula Lis 62 18:05:51
  chazarska "niezależna" z Sakiewiczem na czele już dawno oszalała od szaleju wypitego przy szabasowych świecach.
 • Walki w Doniecku
  Pomiędzy dzielnicą Pietrowską a Aleksandrowską powstańcy zniszczyli oddział zwiadowczy Gwardii Narodowej . 15 zabitych nacgadów
 • @Kula Lis 62 18:09:18
  Oczywiście, bo Putin zatrudnił amerykańskie świstaki na etat i stuningował systemy BUK, że trafiają samoloty nad Erewaniem.
  Polecam spóźniona analizę
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/13/sbu-stwierdza-7-08-2014-1539-ze-to-swistaki-zestrzelily-boeinga-777-lot-mh17-2014-07-17/
  Pozdrawiam
 • @Gregoson 18:10:50
  Na "zależnej" wczoraj pisali że uciekł z Doniecka, na Interii dzisiaj że "ciężko ranny", a na Twiterze podają że to bzdury. Wojna informacyjna trwa,więc takie informacje pojawiają się cały czas. Pozdrawiam
 • Co ciekawe o ranie Striełkowa nic nie mówią Ukraińcy:
  http://112.ua/
 • Life News zwana w Polsce "medialna tubą separatystów", też dementuje;
  http://lifenews.ru/news/138351
 • @mania przepraszania 19:14:00
  Jak napiszą , że zmarł ze śmiechu - sytuacja będzie poważna :))))
 • @TomS 19:20:38
  Trzeba dac sobie po prostu na 'przeczekanie"...

  W obwodzie lwowskim policja milicja po strzelaninie , zatrzymała i rozbroiła grupę "prawego sektora" która próbowała wywieźć broń do Użhorodu;
  http://rusvesna.su/news/1407935255
 • "Wyzwolenie" Uglegorska;
  http://rusvesna.su/news/1407933937
  Hasło "sił wyzwoleńczych"; zrobimy Hiroszimę...
 • @mania przepraszania 20:08:57
  Awakow, nie zdążył wykasować "kompromitujących" go zdjęć:
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/avakov_4.jpg?itok=5kwyrVSg
 • @Kula Lis 62 18:09:18
  http://technowinki.onet.pl/militaria/f-35-piekielnie-drogi-niewidzialny-samolot-usa-ktory-nigdy-nie-mogl-byc-niewidzialny/dvtd5

  Najprawdopodobniej chodzi o F 35. Jankesi mają zgryz bo koszty produkcji tej maszyny przekroczyły wszystkie normy (podobnie jak w przypadku budiwy tej polskiej nieszczęsnej korwety) i nawet ci co zamówili te maszyny zaczynają wycofywać się z kontraktu. Kanadyjczycy pierwsi zaczęli się dogłębnie zastanawiać czy sensem jest kupowanie tej maszyny.
 • @hetman koronny 20:26:10
  Ljaszko "lepszy" jak charczy "Dien Pobiedy' :)))
  http://www.youtube.com/watch?v=iHcaLk0cVdY
 • Sprawa 'ranienia" Striełkowa;
  http://rusvesna.su/news/1407953359
  Podobno nawet Kijów to dementuje;
  "В украинском АТЦ так же опровергают ранение главнокомандующего армией ДНР.
  Об этом в эфире телеканала «112 Украина» рассказала ведущая со ссылкой на слова пресс-офицера АТО Алексея Дмитрашковского.
  «Алексей Дмитрашковский по телефону сообщил телеканалу, что по оперативной информации Гиркин готов заявить о себе, планирует устроить пресс-конференцию», — отметила ведущая"
 • @mania przepraszania 20:32:17
  Według źródeł ukraińskich konwój z pomocą humanitarną zmienił trasę i kieruje się na Ługańsk przez Izwarino.
  https://vk.com/frontvostoka?w=wall-69684201_15343
  http://mignews.com.ua/sobitiya/inukraine/3497654.html

  Kto siedzi w tym koniu trojańskim:
  https://pbs.twimg.com/media/Bu7ZeEACAAI3dwM.jpg
 • Artyleria sił samoobrony, Śnieżne.
  http://youtu.be/Vj-6VmidsyQ


  W Kijowie zwołali nadzwyczajną sesję Rady Bezpieczeństwa Narodowego odnośnie konwoju humanitarnego z Rosji.
  http://vk.com/lugansk_all_news?w=wall-61706629_138595

  Spadochroniarzy z lotniska ostrzelali z GRADów.
  http://vk.com/lugansk_all_news?w=wall-61706629_138549
 • @hetman koronny 20:51:26
  Dobre, pewno będzie obsługiwał te "haubice" co tam przewożą :))))
 • Fejsbuk
  https://www.facebook.com/pages/Zjednoczona-S%C5%82owia%C5%84ska-Si%C5%82a/939595932733146
 • @TomS 18:54:36
  "Grupa bojowa z czołgami uderzająca z ługańskiego lotniska zajęła wieś Nowoswietłowka na szosie z Ługańska do granicy"

  Czy oni przez przypadek nie dostali rozkazu wykonania tego manewru w związku z konwojem? Główna droga z Izwarino..
 • @mania przepraszania 21:09:57
  Dima w szpitalu, znowu mu się upiekło.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6061
 • @xes23 21:31:09
  To oczywiście nie jest wykluczone.
  Ten konwój jest dla ukrów solą w oku. Jak nie patrzył jest klęską propagandową. Stosunkowo najmniejszy efekt będzie miało wjechanie przez Izwarino , dlatego pomimo wcześniejszych uzgodnień , ostatecznie nie pozwolili na wjazd pod Charkowem. Unikają w ten sposób propagandowego efektu przejazdu tej kawalkady na "własnych" obywateli. Jednak nawet jeśli z tym konwojem wjadą na teren Noworosji przedstawiciele Czerwonego Krzyża jakieś informacje o panującej tam sytuacji będą miały szansę przedostać się przez blokadę informacyjną.
 • @hetman koronny 21:32:40
  Radziłbym ostrożnie z informacjami z tego portalu, www.novorosinform.org bo niestety, ale juz kilka "dziwnych" niusów z tamtąd wypłynęło...
 • @xes23 21:31:09
  uważasz,że Rosjanie nie obserwują okolicy ? wystarczy ,że wyślą 2-4 MI-28 ,a z tych czołgów i banderowców nie zostanie mokra żaba.
 • @xes23 21:31:09
  Jeżeli cokolwiek będą starali się zrobić , czyli będą próbowali stawiac blokadę to podejrzewam że Kijów będzie miał to do czego usilnie dąży...
 • @mania przepraszania 21:09:57
  13.08.2014
  Wieczorny, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Brak nowych informacji ani plotek….

  WOJNA


  Skrót wydarzeń centrum prasowego
  http://www.novorosinform.org/news/id/6065

  Info
  http://www.novorosinform.org/news/id/6064

  Pod Śnieżnym powstańcy kontratakują!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6060

  Bezler: Dzis w rejonie Iłowajska całkowicie zlikwidowaliśmy „Sotnie Christa” którą dowodził Dima Jarosz. Ukropy potem chciały dogadać się co do wymiany ciał poległych. To było trudne bo zostały tylko szczatki nierozpoznawalne.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6061

  Podsumowanie dnia wczorajszego ze sztabu armii Noworosji. Straty za ostatnia dobe ukrów: 11 czołgów, ok. 20 BMP i BTR, 2 szt „artylerii” oraz 130 zabitych i rannych
  http://rusvesna.su/news/1407917681

  W południe odzyskano kontrole nad drogami Krasnyj Łucz- Antracyt oraz Donieck-Gorłówka. Koło Krasnego Łucza przeciwnik w okrążeniu
  http://rusvesna.su/news/1407925358

  Nowości RIA-NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140813/1019807004.html

  Analiza – dlaczego armia Ukrainy jest już na krawędzi katastrofy
  http://ria.ru/radio/20140812/1019691089.html

  Głód robi swoje! Zamknięci od ponad miesiąca ukry na lotnisku Łużańskim próbują uciec w kierunku Rosji. Chyba zwariowali z tego głodu?
  http://politikus.ru/events/26851-ukrainskih-desantnikov-iz-aeroporta-luganska-vygnal-golod.html
  http://rusvesna.su/news/1407941373

  Jednak się wyrwali! są w wiosce Nowoswietłowka!
  http://rusvesna.su/news/1407943715

  Ciężkie walki z uzyciem Gradów koło Stiepanowki nad granicą
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Powstancy-i-Gwardia-Narodowa-Ukrainy-walcza-przy-rosyjskiej-granicy-9496/

  Pierwomajsk po kontrola oddziału Pawła Driemowa
  http://rusvesna.su/news/1407928083

  Miusińsk oswobodziły oddziały Lesa i Motoroli!
  http://rusvesna.su/news/1407926897

  Sztab: w Doniecku wytropiono i zlikwidowano 15 zwiadowców wroga!
  http://rusvesna.su/news/1407940089

  Ci co chcieli zie wyrwac przez Jasnowatą – zlikwidowani!
  http://rusvesna.su/news/1407941014

  Jeszcze raz o skaczącym po fladze…
  http://rusvesna.su/news/1407954353

  Ukraina kupuje czołgi i sprzet na Węgrzech
  http://www.novorosinform.org/news/id/6062  NOWOROSJA

  Wybrano w konkursie nową flage NOWOROSJI!!!!
  http://rusvesna.su/news/1407933404

  Ukry staraja się zniszczyć zakład TOPAZ. Celem jest wielki schron na kilka tysięcy osób!
  http://rusvesna.su/news/1407939467

  DEZ-informacja SBU na temat ciężkiego stanu Striełkowa!
  http://politikus.ru/events/26846-predstaviteli-opolcheniya-nazvali-bredom-soobscheniya-o-ranenii-strelkova.html

  A może jednak cos jest na rzeczy ze Striełkowem?
  http://www.novorosinform.org/news/id/6046

  Kolejna zbrodnia wojenna Kijowa! Jedna z najkrwawszych w tej wojnie!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Krwawa-rzez-w-ukrainskim-Wuhlehirsku-dziesiatki-ofiar-8458/

  Humanitarny konwój zmienił trase i jedzie bezpośrednio w kierunku Noworosji. Ustalone wcześniej miejsce wjazdu na Ukrainę zostało zajęte praez „siły’ które chciały sprawdzac wszystko. Pan Awakow stwierdził że nie pozwoli by jakis konwój przejechała granice.
  http://ria.ru/society/20140813/1019902862.html

  Cariow o konieczności pomocy humanitarnej
  http://rusvesna.su/news/1407945639

  Misja OBWE na rosyjsko-ukraińskiej granicy potwierdza brak przewozu broni na teren Ukrainy
  http://ria.ru/world/20140813/1019921569.html

  Jasinowata wczoraj
  http://rusvesna.su/news/1407915510

  Śnieżne – katastrofa humanitarna. Tak wygląda miasto po salwie pokojowej!
  http://rusvesna.su/news/1407938354

  Uglegorska Hiroszima
  http://rusvesna.su/news/1407933937

  Iłowajsk – bez komentarza
  http://rusvesna.su/news/1407924960

  Donbas – bez komentarza
  http://rusvesna.su/news/1407925143  KIJÓW i okolice

  Poroszenko cos kombinuje / nagle/
  http://rusvesna.su/news/1407934410

  DYKTATURA???? OBWE w szoku!
  http://rusvesna.su/news/1407935937

  Oni dalej ćpają i chyba tylko to im zostało!
  http://rusvesna.su/news/1407943355

  Kombinuja tez jakies nadzwyczajne uprawnienia i prawa związane z energetyką!
  http://rusvesna.su/news/1407950884

  Pan Ettinger wyjasnia władzom Kijowa jak dzieciom, że żadne zmiany w kontraktach gazowych – co do tranzytu gazu – nie wchodza w grę
  http://ria.ru/world/20140813/1019877877.html

  Zaś jakiś szeregowy urzednik zadzwonił z telefonu Pani Merkelowej do Arszenika i obsobaczył go jak bura sukę! No bo przecież Damie tego nie wypada czynić!
  http://politikus.ru/events/26849-chinovnik-kancelyarii-merkel-obmateril-yacenyuka-za-idei-zakryt-gazovyy-ventil.html

  Analiza na temat gazu. „Ukraina idzie va-bank”
  http://politikus.ru/articles/26816-ukraina-idet-va-bank.html

  Na razie rosyjski gaz trafia na Ukrain e przez Słowację… Na razie…
  http://rusvesna.su/economy/1407928775

  Władze Kijowa nie rozumieją swego losu. Chcieli zmniejszyć wymianę handlową z Rosją a zwiększyć z UE ale to nie takie proste
  http://ria.ru/radio_brief/20140813/1019876190.html

  O SS-manskiej symbolice Azowa, Donbasa i Prawego sektora
  http://ria.ru/world/20140813/1019878896.html

  Czesi będę kupować tylko czeskie produkty!
  http://ria.ru/economy/20140813/1019920769.html

  Gdy grzywna staje się coraz bardziej papierkiem, rubel się umacnia!
  http://ria.ru/economy/20140813/1019915519.html

  Rosja w zamian za żywnośc pomoże Egiptowi zbudować nowy kanał Sueski!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_13/Rosja-pomoze-Egiptowi-przy-budowie-nowego-Kanalu-Sueskiego-6827/

  Unia próbuje „wpłynąć” na inne kraje by nie sprzedawać Rosji… Czy to jest kapitalizm?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/UE-postara-sie-odwiesc-kraje-trzecie-od-zwiekszenia-dostaw-do-Rosji-2356/

  „Pribałtika” w końcu pojęła rozmiar swoich problemów i tragicznej sytuacji związanej z sankcjami!
  http://politikus.ru/articles/26856-vlasti-pribaltiki-prozreli-sankcii-ot-rossii-eto-nastoyaschaya-tragediya.html

  Ukraina jeszcze nic nie kuma! Ale może sobie wypić piwo co nawarzyła! W dosłownym sensie!!!
  http://politikus.ru/v-rossii/26843-rossiya-priostanovila-vvoz-spirtnyh-napitkov-piva-i-pivnyh-napitkov-proizvodstva-ukrainy.html

  Czy Rosja pójdzie śladem Noworosji i znacjonalizuje „oligarchów”?????
  http://politikus.ru/articles/26855-chastnogo-sobstvennika-v-otstavku-nacionalizaciya-dobyvayuschih-otrasley-yavlyaetsya-zhiznennoy-neobhodimostyu.html

  Jak Rosja zrobiła Zachód w konia i pogodziła strony zainteresowane Karabachem!
  http://politikus.ru/articles/26840-kak-rossiya-sryvaet-perezapusk-zapadom-karabahskoy-voyny.html

  Historia starszego sierżanta Bierkuta, który uciekł przez Białoruś do Rosji
  http://politikus.ru/articles/26844-starshiy-serzhant-sashka.html

  W obwodzie lwowskim policja milicja po strzelaninie , zatrzymała i rozbroiła grupę "prawego sektora" która próbowała wywieźć broń do Użhorodu;
  http://rusvesna.su/news/1407935255

  W róznych miastach „Samostijnej” dalej trwaja protesty!
  http://rusvesna.su/news/1407912258

  Ekonomia po kijowsku
  http://rusvesna.su/economy/1407929965

  Ukraina rozrywana na kawałki przez oligarchów – już cos Sienkiewicz takie rzeczy opisywał…
  http://rusvesna.su/news/1407941383

  Banki bez pieniędzy – to tylko taki ukraiński eksperyment!
  http://rusvesna.su/economy/1407926750
 • @brusek 22:32:24
  Spiskowa? Teoria?????

  http://politikus.ru/events/26858-minuta-konspirologii-vse-passazhiry-reysa-mh-17-amsterdam-kuala-lumpur-vyleteli-na-17-minut-pozzhe-sbitogo-boinga-777.html
 • @brusek 23:03:17
  Sorry, ale Mark Ben-Naim Moisievitch jakoś nie wzbudza mojego zaufania :)))))
 • Ciekawy artykuł z 112.ua (prokijowskie), "Echa Zielenopola";
  http://112.ua/statji/eho-zelenopolya-mesyac-roditeli-ne-mogut-nayti-telo-pogibshego-boyca-98922.html
  Po pogromie pod Zielenopolem, Kijów ogłosił że zginęło tylko 19 osób, rodzice rozpoczynaja poszukiwania ciała zabitego syna...
 • @AdNovum 13:59:23
  Wszystkiego dobrego kolego. Jak dotrzeć do wiarygodnych info z sytuacji na Ukrainie? Gdzie szukać?
 • @Polak Mały 02:11:26
  Właśnie ci się udało.
 • @hetman koronny 20:51:26
  :))))))))))))))))))))

  Pewnie ten materiał ze źródeł ukraińskiej sb?

  Pozdrawiam.
 • @Polak Mały 02:11:26
  Dzięki!

  Wszystkie informacje na temat sytuacji na Ukrainie znajdziesz na tym blogu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:06:52
  14.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Dzień po katastrofie wycofano z kont czterech pasażerów pieniądze! ?????
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_14/Z-kont-pasazerow-zaginionego-Boeinga-zniknely-tysiace-dolarow-7618/

  Spiskowe teorie: leciały dwa samoloty – ten z pasażerami wylądował w Kuala Lumpur?
  http://politikus.ru/events/26858-minuta-konspirologii-vse-passazhiry-reysa-mh-17-amsterdam-kuala-lumpur-vyleteli-na-17-minut-pozzhe-sbitogo-boinga-777.html

  We wrześniu zostana opublikowane wyniki śledztwa?
  http://lenta.ru/news/2014/08/14/boeing/

  O historii podobnych śledztw
  http://lenta.ru/articles/2014/08/13/boing/

  Na razie są brane różne warianty
  http://rushor.su/articles/18742


  WOJNA
  Skrót dnia wczorajszego. Przeciwnik ściągnął nowe odwody w rejony Grigorowki, Stepanowki i Krasnego Łucza
  http://rusvesna.su/news/1407965971

  Skrót RIA-NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140814/1019948601.html

  Kolejny skrót z wczoraj
  http://rusvesna.su/news/1407961387

  „Wostok” donosi: Ukry dalej wala w zakłady chemiczne STIROL. Snajper obrońców zastrzelił jednego z dowódców Prawego Sektora
  http://www.regnum.ru/news/polit/1836026.html

  Noca walczono koło przejścia granicznego „marinowka”
  http://ria.ru/world/20140814/1019970314.html


  NOWOROSJA

  Władze Ukrainy mają wielki problem co zrobić z konwojem humanitarnej pomocy. Wczoraj konwój zawrócił i jedzie w kierunku przejść z Noworosją bo tam gdzie uzgodnione było wszystko oczekiwali „bojówkarze” i dziwne służby do „kontroli”. Wklejam kilka róznych linków na ten temat poniżej

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Charkowski-oddzial-graniczny-gotow-jest-przyjac-pomoc-humanitarna-z-Rosji-7409/
  http://ria.ru/world/20140814/1019956280.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_13/Czerwony-Krzyz-okreslil-warunek-przyjecia-ladunku-humanitarnego-dla-Ukrainy-6029/
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_13/Aktualny-temat-namietnosci-wokol-darowanego-konia-7080/
  http://politikus.ru/events/26865-poroshenko-predpolagaet-tri-scenariya-razvitiya-sobytiy-s-gumanitarnym-gruzom-rf.html
  http://politikus.ru/events/26884-trudnyy-marshrut-konvoya.html
  http://novorus.info/news/analytics/26616-rasstrel-gumanitarnogo-konvoya-ili-zapad-ne-dopustit-gumanitarnoy-pomoschi-rossiey-donbassu.html
  http://rushor.su/news/18979
  http://www.nakanune.ru/articles/19318/

  Czeczenia wysyła lekarstwa do Noworosji!
  http://politikus.ru/events/26889-chechnya-otpravlyaet-na-yugo-vostok-ukrainy-lekarstva-i-medicinskoe-oborudovanie.html

  Prochorow: Banderowskie wojska dalej mordują dzieci! Tym razem w miejscowości Zerges
  http://rusvesna.su/news/1407972289

  Wyznania banderowca z batalionu „Szachtiorsk” o tym jak strzelają celowo do miast
  http://www.novorosinform.org/news/id/6075

  Zdjęcia z wojny - +18!
  http://lenta.ru/photo/2014/08/13/steninwar/#0

  KIJÓW I OKOLICE

  Odważna i uczciwa Ukrainka zwraca się do wszystkich!
  http://rusvesna.su/news/1407979772

  Jacyś odważni Ukraińcy rozwalili pomniczek „Niebiańskiej Sotni” i pozrywali flagi UPA
  http://rusvesna.su/news/1407974106

  W „wyzwolonym” Słowiańsku tez mają dość „wyzwolicieli”
  http://www.novorosinform.org/news/id/6083

  Wczorajszy „antymajdan” w Odessie
  http://rusvesna.su/news/1407973689

  A w ogóle ta Odessa jakaś mało patriotyczna! Do wojska nie chca iść!
  http://rusvesna.su/news/1407973406

  Ci nad morzem – każdym – są zawsze jacys dziwni. W Oczakowie też! Dlatego patrioci Okupscy stwierdzili że trzeba akcją plakatową wzmocnić ducha mieszkańców i wygnac mysli o separatyzmie!
  http://rusvesna.su/news/1407973099

  Idzie zima – więc zmienia się normy ciepła
  http://rusvesna.su/news/1407974349


  SANKCJE

  Dalekie okolice Kijowa ale jakże symptomatyczne! Pentagon „olewa” sankcje Kongresu USA i chce zakupić w Rosji helikoptery dla Afganistanu!
  http://politikus.ru/events/26890-pentagon-nastaivaet-na-zakupke-rossiyskih-vertoletov-dlya-afganistana.html

  Grecja znokautowana sankcjami
  http://rusvesna.su/economy/1407965259

  Niemieckim firmom sankcje też dają popalić!
  http://rusvesna.su/economy/1407964606

  Uzbekistan jest gotowy do dwukrotnego zwiększenia eksportu żywności do Rosji
  http://politikus.ru/events/26866-uzbekistan-gotov-udvoit-eksport-fruktov-i-ovoschey-v-rossiyu.html

  Czy Rosja przestanie w końcu kredytować USA / przez zaprzestanie skupywania obligacji/?
  http://rusvesna.su/economy/1407964072

  Czy Finlandii już zmiękła rura?
  http://rusvesna.su/news/1407997539

  Protesty w Europie, a radośc farmerów w USA i Chinach!
  http://novorus.info/news/vmire/26579-antisankcii-protesty-v-evrope-i-radost-fermerov-kitaya-i-yuzhnoy-ameriki.html

  O sankcjach film. Wprowadzając sankcje Obama zapewniał Merkelową i Olanda że Rosja na pewno nic nie zrobi! A Rosja zrobiła i jest klops. A teraz ten film…
  http://novorus.info/news/policy/26580-ukraina-nemcy-razoblachayut-podzhigateley-voyny.html

  A europejscy eksperci oceniają że ta „wojna na sankcje” zakończy się za 3 miesiące
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/14/22364558/
 • @brusek 09:21:30
  PS

  Uaktualniona mapka (data dzisiejsza 10.30 "tam")
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/16821/16821_original.jpg

  PS2
  Dziwna cisza we wszystkich mediach. Jakby ten biały konwój odwracał uwagę wszystkich od tego co dzieje się na frontach...
  Może o to chodzi?
 • @AdNovum
  Zagłada Korościatyna przez ukraińskich nacjonalistów z UPA . [Banderowcy opanowali najpierw stację kolejową oraz wymordowali kolejarzy i ludzi oczekujących na pociąg. Następnie mordowali, rabowali i palili zagrodę po zagrodzie. W grupie podpalającej domy brali udział nawet 12-, 14-letni chłopcy.!!!!!!!!!!!! ] http://historia.wp.pl/title,Zaglada-Korosciatyna-przez-ukrainskich-nacjonalistow-z-UPA,wid,16805212,wiadomosc.html?ticaid=113432
 • Niemcy demaskują podżegaczy wojennych
  Co każdy Niemiec wiedzieć powinien.

  http://youtu.be/jtY7u7nLx-E
 • Potwierdzają sie informacje podane wczoraj przez portale noworosyjskie;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bojownicy-prawego-sektora-ostrzelani-przez-ukrainskie-sluzby-pod-stryjem-na-ziemi-lwowskiej-video
  Pod Stryjem (obw.lwowski) po ostrzelaniu zatrzymano bandę "bojców" prawego sektora która z Donbasu udawała sie do Użhorodu na "urlop".
  Problem w tym że "urlopowicze" byli uzbrojeni po zęby co nie za bardzo spodobało się miejscowej milicji. Niestety jako że są to "bojownicy o wyzwolenie Donbasu" trzeba było ich wypuścić...
  Niestety nie jest to pierwszy sygnał że na Zakarpaciu zbrojone są bojówki "prawego sektora" i wzmacniane jednostki wojskowe. Czyżby po "wyzwoleniu" Donbasu tuż przy naszej granicy rozpocząć sie miała kolejna "akcja (anty)terrorystyczna", tym razem przeciwko zakarpackim Rusinom i Węgrom?
 • @fretka 10:59:14
  Kombiinują jakby tu odbudowac swoją gospodarkę. Kiedyś wykorzystali to że graniczyli z ZSRR i byli neutralni, może znów chca powtórzyć ten "manewr"?
 • @fretka 10:59:14
  Nie odwołuje dotychczasowych sankcji tylko zapowiada, że więcej nie będzie brała udziału w tej zabawie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej