Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 14.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjski konwój z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej ostrzeliwanych przez ukraińską artylerię miast Donbasu kieruje się na przejście graniczne Izwarino będące pod kontrolą powstańców.

Poniższa mapa dokumentuje obecną trasę przejazdu konwoju z pomocą humanitarną:

W sprawie konwoju zabrał głos rzecznik ukraińskiego prezydenta, Światosław Cehołk, który poinformował, że:

"Wczoraj Ukraina zgodziła się przyjąć rosyjską część pomocy humanitarnej, jeśli będzie ona przeładowana na ciężarówki Czerwonego Krzyża i będzie eskortowana wyłącznie przez przedstawicieli Czerwonego Krzyża"

Ale jednocześnie zwrócił on uwagę na możliwy rozwój sytuacji wg. trzech wariantów:

"Agresji pod pretekstem pomocy, prowokacji przy przeładowywaniu ładunku i doprowadzeniu w ten sposób do agresji lub też w trzecim wariancie - o przeskanowaniu ładunku przez obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na granicy i dostarczeniu przez Czerwony Krzyż pomocy Ługańskowi"

Przeanalizujmy te "trzy warianty" rozwoju sytuacji przewidywane przez rzecznika prasowego ukraińskiego prezydenta.

1.   "Agresja pod pretekstem pomocy"- ta sekwencja wydarzeń może oznaczać dokładnie wszystko, i tak np. zasadzkę zorganizowaną przez grupę ukraińskich wojsk specnazu, ostrzał rakietowy kolumny jadących z pomocą humanitarną samochodów ciężarowych, ostrzał z samolotów połączone z bombardowaniem lub też zaminowanie trasy jego przejazdu.

2.   "Prowokacji przy przeładowywaniu ładunku"- ten element może mieć miejsce wyłącznie wtedy gdyby rosyjski konwój z pomocą dla ludności Donbasu został skierowany na przejście graniczne kontrolowane przez ukraińką straż graniczną. Ale jak już wiadomo z mapy załączonej powyżej, ten punkt jest nieaktualny, bo kolumna rosyjskiej pomocy została skierowana na przejście graniczne będące pod kontrolą powstańców, więc nie będzie żadnego przeładowywania towaru i ona po prostu przez granicę przejedzie kierując się najkrótszą drogą do Ługańska.

3.   "Przeskanowanie ładunku przez obserwatorów OBWE na granicy i dostarczeniu przez Czerwony Krzyż pomocy Ługańskowi"- ten wariant jest najbardziej prawdopodobny ale z jednym zastrzeżeniem, że to nie Czerwony Krzyż dostarczy pomoc tylko konwój pod nadzorem obserwatorów OBWE wyruszy po przekroczeniu granicy w Izwarino w kierunku Ługańska, a tam władze sepratystyczne Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) rozdysponują ją według własnego uznania i lokalnych potrzeb wśród poszkodowanej ludności cywilnej.

Przy analizie tych trzech wariantów najbardziej zastanawiający i budzący jednocześnie niepokój jest wariant nr.1 uwzględniający "agresję".

O jaką tu agresję chodzi i co może ją realnie spowodować?

Jedną z możliwych odpowiedzi może udzielić poniższa mapa:

Otóż nagle w dniu wczorajszym otoczone na ługańskim lotnisku ukraińskie wojska przy wsparciu czołgów przebiły się przez linie okrążenia i skierowały na wschód (czyli w kierunku granicy państwowej!) zajmując pozycje w miejscowości Nowoswietówka, leżącej przy drodze łączącej przejście graniczne w Izwarino i Ługańsk. Jest to dokładnie ta sama droga jaką już po przekroczeniu granicy ma podążać dalej konwój z rosyjską pomocą humanitarną:

Po co nagle w dniu, w którym konwój z pomocą humanitarną skierował się w kierunku przejścia granicznego Izwarino, będącego pod kontrolą sił powstańczych, wojska ukraińskie zajmujące teren lotniska już od ponad dwóch miesięcy, przebiły się z okrążenia nie bacząc na wielkie straty w sile żywej i sprzęcie, i zajęły pozycje obronne na drodze przemieszczania się konwoju z pomocą?

Jeśliby wojska ukraińskie zaatakowały jadący w celach pokojowych konwój z pomocą humanitarną każde państwo, bez względu na okoliczności, ma prawo dokonać interwencji zbrojnej w celach odwetowych gdyż taki akt ataku nie tylko jest zbrodnią wojenną w rozumieniu prawa międzynarodowego ale również  jest "aktem agresji" wobec właściciela konwoju.

Czy na to liczą ukraińskie władze?

Czy w ten sposób ukraińskie władze chcą wymusić- w sytuacji gdy same nie mogą sobie poradzić ze stłumieniem rebelii w Donbasie, a dodatkowo szykuje się na Ukrainie kolejna fala niezadowolenia społecznego- interwencję państw NATO?

Dodam tylko, że interwencja taka zakończyłaby się rozpoczęciem aktywnych działań militarnych pomiędzy mocarstwami i wojną światową w dalszym horyzoncie czasowym.

Jeśli ukraińskie władze mają takie plany, to jasno dowodzi to, że na Ukrainie rządzi obecnie zbrodnicza grupa, której zadaniem jest wywołanie wojny pod byle pretekstem.

Przechodząc zaś do aktualnych wydażeń na ukraińskim froncie wojny domowej na początek chciałbym zwrócić uwagę na wzrost intensywności ostrzału ciężką artylerią, rakietami- w tym rakietami "Smerch"- oraz bombardując z powietrza, celów cywilnych w miastach będących w zasięgu ognia ukraińskich wojsk.

Taka sytuacja powtarza się cyklicznie w momencie gdy siła ukraińskiego ataku słabnie i nie są one dalej kontynuować zaplanowanych wcześniej zadań. Wtedy to zmiast walczyć na polu bitwy koncentują się oni na nękaniu ludności cywilnej i nieszczeniu jej mienia oraz mienia komunalnego i infrastruktury bytowej miast.

Obecnie mamy właśnie na to kolejny dowód, gdy niepowodzenia na froncie, rekompensowane są brutalnym terroryzowniem ludności cywilnej.

A oto kilka filmów i zdjęć z dnia wczorajszego:

Na powyższych zdjęciach widać korpusy rakiet "Smerch" wystrzelone przez ukraińskie wojska an miejscowość Śnieżnoje.

Najtragiczniejsze efekty ostrzału ciężką artylerią doświadczyli mieszkańcy miejscowości Wuhłehirśk na północny-wschód od Doniecka, gdzie ukraińskie wojska otoczyły miasto i rozpoczęły tam zmasowany ostrzał artyleryjski, który trwał cały dzień. Mogło tam zginąć nawet kilkuset cywilów stanowiąc jaskrawy przykład zbrodni wojennych popełnianych przez siły reżymowe na ludności cywilnej.

Intensywny ostrzał celów cywilnych zmusił również do ewakuacji pracowników Zakładów Metalurgicznych w Jenakiewie, gdzie użyto tam rakiet:

Jeśli zaś chodzi o sam przebieg walk, to mimo klęski humanitarnej Donbasu, w kategoriach wojskowych sytuacja usatabilizowała się z lekko zaznaczającą się przewagą po stronie sił powstańczych.

Od wczorajszaj rano ukraińskie wojska uporczywie kontynuowały próbę przełamiania okrążenia w jakim znalazły się one w miejscowości Iłowajsk. W wyniku tego dokonano ostatecznej likwidacji tego oddziału.

Wojska ukraińskie kontynuowały ofensywę przełamującą z kierunku Debalczewa, gdzie doszło do bitwy pancernej. Głównym celem wojsk ukraińskich na tej linii frontu jest odcięcie od strony wschodniej komunikacji drogowej pomiędzy Ługańskiem a Donieckiem. Plan nie został zrealizowany z powodu uwikłania wojsk ukraińskich w walki pozycyjne w okolicy Szachterska.

Na północ od Doniecka wojska ukraińskie rozpoczęły długo oczekiwany atak na przedpola miasta. Po intensywnym ostrzale artyleryjskim północnych dzielnic Doniecka i Jasinowej nastąpiło jednoczesne uderzenie na tym odcinku ze wspierającym atakiem na linii miast Debalczewo-Uglegorsk, który ma na celu odcięcie sił milicji ludowej w Gorłówce od głównych sił samoobrony w Doniecku i połączenie się ich z oddziałami operującymi na linii Korsuń- Wiernaja Krinka i dalej aż do Szachterska. Plan ten zakończył się fiaskiem z powodu pokrycia atakujących kolumn pancernych ukraińskich wojsk silnym ogniem artyleryjskim, co zmusiło je do zajęcia pozycji obronnych i okopanie się.

Obecnie wszystkie drogi pomiędzy Gorłówką a Donieckiem znajdują się pod kontrolą sił samoobrony. Zaś kolejne 1/2 dni pokażą kto zdobędzie tam wyraźną przewagę.

Nadal trwają walki w trójkącie miast: Torez-Śnieżnyj-Miusińsk, który jest broniony przez oddziały "Motorola". Walki mają tam przebieg bardzo chaotyczny bez wyraźnie określonej linii frontu. Obie strony uważają, że zdobyły tam lokalną przewagę, ale prawda jest taka, że znajdują się w dynamicznej równowadze, co spowodowane jest wyczerpaniem się sił ukraińskich i jednocześnie oddziały samoobrony mają za małą ilość wojska. Dlatego też walki o Miusińsk mają taki przebieg, że wojska ukraińskie nie są wstanie zdobyć miasta, zaś milicja nie może dokonać zdecydowanego ataku aby je odepchnąć z jego przedpola. Mimo to wojska ukraińskie ponoszą tam ciężkie straty i walka prowadzona jest na ich ostateczne wyczerpanie, tak w sile żywej jak i w sprzęcie:

Rejon Krasnego Łucza i Antracyta ciągle znajduje się pod kontrolą samoobrony, jednocześnie do centum Krasnego Łucza udało się wtargnąć niewielkiej jednostce ukraińskich wojsk wpadając tam w lokalny mini kocioł, który obecnie jest likwidowany.

Grupa "Muzgowego" broni skutecznie frontu na linii: Stachanow-Alczewsk ale ma za mało broni ciężkiej i sprzętu pancernego aby przejść tam do działań aktywnych, pozostaje więc na pozycjach obronnych.

Reasumując:

Sytuacja od strony sił milicji ludowej jest w chwili obecnej stabilna, pozycje jej silnie wzmocnione i uzbrojone. W miejscach z dużą przewagą ukraińskich wojsk siły samoobrony podejmują działania dywersyjne wyszukując słabe pukty we wrogich pozycjach obronnych i luk w ich linii frontu.

Początkowe informacje o dużej sile ukraińskich wojsk nie potwierdziły się w toku walk. Prawdopodobnie spowodowane jest to ich wyczerpaniem się i upadkiem morale ukraińskiech żołnierzy, którzy przestali wierzyć w skuteczność i sens prowadzonej walki. W przeciwieństwie do tego morale sił powstańczych ciągle rośnie i obecnie jest bardzo wysokie.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu wczorajsze okolice Krasnego Łucza.

*     *     *

Ps.

W społeczeństwie ukraińskim następuje powoli otrzeźwienie.

Dowódca ukraińskiego batalionu "Donbas", Semen Semenczenko powiedział, że rząd oszukał naród, zmuszając go do bratobójczej walki

Chazarzy będą mieli niedługo poważny problem.

Zobaczymy jak z tego wybrną ich protektorzy?

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • Nocny ostrzał Ługańska, 20 zabitych;
  http://lifenews.ru/news/138391
 • Zrezygnował szef LNR (Rep. Ługańskiej) Walery Bołotow;
  http://lifenews.ru/news/138389
  Zastapił go Igor Płotnickij, dotychczas minister obrony.
 • bardzo jestem ciekaw analizy
  dlaczego powstańcy przez tyle czasu nie zdołali zlikiwdować wojsk na lotnisku?
 • a Rosja nie może zdalnie bronić konwoju przy pomocy rakiet manewrujących ?
  "Jeśliby wojska ukraińskie zaatakowały jadący w celach pokojowych konwój z pomocą humanitarną"

  byłoby to jakieś wyjście pośrednie.

  Być może Rosjanie chcą uzyskać filmy ze zniszczonym konwojem.
 • Literówki w nazwach
  Panie i Panowie apeluję o przykładanie większej wagi do poprawnego pisania nazw geograficznych i nazwisk. Wiadomo,że są problemy z translacją z cyrylicy na alfabet łaciński , ale jednak. Dlatego chciałem zwrócić uwagę , że nie ma miejscowości Milusinsk ani Minusińsk (przynajmniej w Donbasie) ale jest Miusińsk ( Miusinsk w transkrypcji anglosaskiej) , której nazwa wywodzi się od przepływającej tam rzeki Mius. Mozgowoj to nazwisko (nie pseudonim) znakomitego dowódcy polowego Ługańskiej Republiki Ludowej i nie należy go tłumaczyć (w języku polskim nie tłumaczy się nazwisk).
  Jeszcze raz proszę o większą uwagę w tej kwestii. Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 11:23:27
  O ile się orientuję, Bołotow był ostatnim w "rządzie" z frakcji "secesjonistów", czyli tych co chcieli oderwania Noworosji od Ukrainy...

  Nie znam tych "nowych", ale podejrzewam że mogą być z frakcji "autonomistów" - czyli tych co chcą tylko autonomii w ramach Ukrainy, a co za tym idzie - w przeciwieństwie do frakcji Bołotowa która chciała "tylko" wyzwolenia Noworosji - "autonomiści" chcą "wyzwolić" cała Ukrainę czyli "iść na Kijów"!

  PS
  Sprawozdanie dopołudniowe wkleiłem w dniu "wczorajszym" - ponownie linkuje mapkę która ma datę aktualizacji dzisiejszą, poranną - ale ze względu na dynamikę tez to i owo się zmieniło...

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/16821/16821_original.jpg

  AdNovum - brawo!
 • @TomS 11:56:39
  Przyjąłem do wiadomośći - też staram się by było poprawnie - tzn, jeżeli jest polska nazwa zgodnie z prawem itd - podaję taką...

  Np. Nie piszemy "Maskwa", ani "Moskau" ale uzywamy polskiej nazwy Moskwa.

  Trochę inaczej gdy sa dwie nazwy - podajemy na ogół obie = np. Iwanofrankowsk (Stanisławów)...
 • "Tęczowy fjurer" Liaszko robi "porządki" w Kijowie;
  http://lifenews.ru/news/138392
  Pojedynek Liaszko - szewczenko (deputowany, zwolennik Kołomojskiego).
  O mało co by było "KO" jednak "fjurer" zdołał ustać na nogach...
 • @TomS 11:56:39
  Ok, celna uwaga.
 • @interesariusz z PL 11:48:34
  A Pan ma jakieś wytłumaczenie tego zastanawiającego (jak się okazuje nie tylko dla mnie) faktu?
  Podobnie rzecz się miała z portem w Doniecku. Przecież to chyba nie są fortece, które byłyby w stanie przetrwać ostrzał działami, moździerzami, Gradami itd.
 • @mania przepraszania 12:16:20
  Ps. To kolejna odsłona "cichej wojny" Liaszko-Kolomojski. Czy w niedługim czasie zacznie się "wojna głośna"?
 • @kowalew 12:21:28
  W Doniecku niestety, ale dostali baty dzięki "dowodzeniu" Chodakowskiego, apóźniej nie było już czasu. Widac że brakuje dowódców liniowych z prawdziwego zdarzenia, a wszystko co mają najlepszego idzie na pierwszą linię, a te lotniska pozostały zablokowane przez słabo uzbrojone odwody (brak broni ciężkiej). I to się niestety teraz mści...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 12:28:45
  Powstańcy juz kilka razy "zatykali dziury" w obronie - przerzucajac w jedno miejsce wszystkie siły. Obiektywnie widac że mają mniej ludzi i sprzetu. Za to są bardzo mobilni i "są na swoim"...

  Dziwię się od poczatku taktyce /samobójczej/ wojsk ukraińskich polegającej na ataku ze wszystkich stron - co jak widac nic nie daje. Najwyraźniej u nich też nie ma jednolitego, skoordynowanego dowodzenia.
 • Po wczorajszej "hecy" ze Striełkowem, dzisiaj czas na "hecę' z Miedwiediewem;
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Hakerzy-wlamali-sie-na-konto-Miedwiediewa-na-Twitterze,wid,16816515,wiadomosc.html
 • @brusek 12:52:13
  Tak jak już wielokrotnie pisałem, jeden Striełkow i paru mu podobnych to za mało. A Chodakowski i jeszcze paru równie 'mądrych' to nawet dobrze nie wychodzi w wywiadach gdzie plecie "trzy po trzy'. Widać że i po jednej i po drugiej stronie są niezłe "anansy" tylko że dla Noworosji są bardziej szkodliwi, czy żeby nie rzec, zabójczy...
 • @brusek 12:52:13
  Cytuję:

  " Najwyraźniej u nich też nie ma jednolitego, skoordynowanego dowodzenia."

  Przecież to jest oczywiste, że nie mają jednolitego dowodzenia, bo komu na przykład podlega dowództwo bojówek "Prawego Sektora" czy też poszczególne bataliony gwardii narodowej?

  Dlatego też na najważniejszych kierunkach działań wojennych rzucane są najlepsze i najpewniejsze jednostki ukraińskiej armii i tam odnoszą one sukces pod warunkiem, że nie są popełniane błędy na etapie MON czego przykładem było skierowanie w kocioł południowy czterech najlepszych jednostek ukraińskich.
  Natomiast bojówki "Prawego Sektora" i bataliony gwardii narodowej pełnią rolę jednostek uzupełniających zaplecza frontu i ewentualnie funkcje policyjne, nie koordynując z różnych powodów swoich działań z lokalnym dowództwem wojskowym co prowadzi do chaosu, bałaganu i wchodzeniu sobie w paradę.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 12:16:20
  Jedna swołocz warta drugiej. Dobrze , że się biorą za łby
 • @kowalew 12:21:28
  Lotniska zawsze są dobrze chronione i ufortyfikowane. Gdyby ich zdobycie było takie proste to dawno było by po wszystkim. Próby zdobycia lotniska w Doniecku skończyły się ciężkimi stratami , więc słusznie moim zdaniem podjęto decyzję o okrążeniu i uniemożliwieniu zaopatrywania z powietrza zamiast frontalnych ataków połączonych z bardzo dużymi stratami. Siedząc spokojnie przed komputerem łatwo jest "dowodzić" - inaczej to jednak wygląda w terenie.
 • @mania przepraszania 12:58:11
  Chodakowski popełnił wczoraj wywiad, w którym oświadczył, że walczy za "Jedną Ukrainę". Zdążył dodać, Ukrainę prorosyjską.
 • @brusek 12:52:13
  Niestety jednolitego dowództwa nie ma również po stronie powstańców. Jest wyraźny podział na siły Ługańskie i Donieckie. Na szczęście nieudolne dowództwo Amerykańsko-Ukraińskie nie potrafi tego faktu właściwie wykorzystać. Mam nadzieję , że ta sytuacja zmieni się w najbliższym czasie (lub już się zmieniła tylko o tym nie wiemy)
 • Raport od Prochorowa
  Tej nocy w Sławiańsku partyzanci atakowali pozycje z rakietami Toczka-U.
  Trwają ciężkie walki o Jenakijewo. Siły samoobrony kontratakują z Gorłówki.
  Sytuacja bardzo ciężka.
  Trwa kontrnatarcie pod Krasnym Łuczem. Pod GRADobicie w Nowoiwanowce wpadły podciągnięte ukraińskie posiłki w składzie freikorpsu "Kriwbass" zasilonym sprzętem z 17 brygady pancernej.
  http://rusvesna.su/news/1408010750

  Na zdjęciach pod artykułem czołgi T-72, które przybyły do Lwowa, prawdopodobnie z Węgier. Ukraińcy są w potrzebie, skoro ściągają "konserwy".
 • @hetman koronny 13:36:49
  Cytuję:

  >> Ukraińcy są w potrzebie, skoro ściągają "konserwy".
 • Ps.
  Nie wiadomo dlaczego zjadło mi większą część komentarza, więc teraz jeszcze raz go zamieszczę.

  * * *

  Ale za to Węgrzy pozbywają się złomu.

  Ciekawe więc dlaczego Węgrzy prowadząc obecnie politykę prorosyjską mogą handlować z Ukraińcami swoim złomem, a Polska która jest jednym z najbardziej wiernych sojuszników obecnej ekipy politycznej w Kijowie, nie sprzedaje jej swego złomu, jaki zalega na placach jednostek wojskowych?

  Czyżby ten sojusz polityczny ukraińsko-polski był tylko sojuszem na papierze, czyli sojuszem propagandowym?

  Paradoks?

  Pozdrawiam.
 • Podobno to część pomocy humanitarnej Kijowa dla Sławiańska.
  http://cs540107.vk.me/c7008/v7008430/185c6/JPzmk9hPUyg.jpg
 • @hetman koronny 13:54:09
  Chyba to jest to czego nie rozkradli po drodze, "odpowiedzialni" za "konwój"...
 • @AdNovum 13:51:55
  Jak głosi mądrość ludowa: krowa, co dużo muczy, mało mleka daje.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/600-amerykanskich-zolnierzy-trafi-do-polski-i-krajow-nadbaltyckich
  Kowboje z Teksasu przybędą nas "bronić", od października.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:51:55
  Tu nie chodzi nawet o "konserwy", ale czemu nie wcisnąć mi tych wszystkich jabłek, kalafiorów i papryk? Nie mają czym płacić, to niech odstapią część udziałów w jakiś ważnych gałęziach gospodarki, albo wymusić przywileje dla mniejszości polskiej. Być może właśnie Węgrzy tak zrobli wysyłając "konserwy"...

  Pozdrawiam
 • Ostrzał Doniecka;
  http://lifenews.ru/news/138400
 • @hetman koronny 13:54:09
  Tak to jest zaskakujące - ciekawe co "kijusy" znów wymyśliły?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_14/Kolumna-z-pomoca-humanitarna-dla-Donbasu-wyruszyla-z-Kijowa-9845/

  Ja bym sie bał takiej "pomocy"
 • @hetman koronny 13:59:03
  A może stac za plecami i strzelac do tych co nie zechcą walczyć?
 • @hetman koronny 13:59:03
  No to od dziś mogę wreszcie spać spokojnie:)))))))))))))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 14:09:47
  http://www.rmf24.pl/news-haktywisci-zaatakowali-strone-prezydenta-i-gpw,nId,1485383 Laboga atak na Bula. Może ktoś osłoni własnym ciałem. Wujec powinien się na nim położyć.
 • @AdNovum 13:51:55
  Już jakiś tydzień temu powstańcy pisali o zniszczonych czołgach z polskimi oznaczeniami. Sądzę więc , że z Polski też już wywieźli T72. Pytanie ile na tym stracimy bo w zapłatę ze strony ukraińskiego bankruta nie wierzę. O stratach dyplomatycznych lepiej wcale nie wspominać.
 • @mania przepraszania 13:59:43
  Cytuję:

  "...ale czemu nie wcisnąć mi tych wszystkich jabłek, kalafiorów i papryk?"- otóż to!

  Tym bardziej, że wiadomym jest, iż ukraiński rynek dla naszych płodów rolnych i produktów przemysłu rolno-spożywczego od wielu lat, był rynkiem chłonnym.

  A więc teraz, gdy już tak nasi politycy zbratali się z politykami ukraińskimi, nagle zakończyła się wszelka współpraca gospodarcza i wymiana handlowa.

  O co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi?

  Czy ktoś (czyli te siły, które wysłały naszych polityków aby wspierali rebelię na kijowskim majdanie) postanowił zniszczyć tą część gospodarki naszego kraju, która jest jeszcze w polskich rękach?

  Pozdrawiam.
  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 14:01:57
  Uaktualniona własnie mapka

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/17062/17062_original.jpg
 • @TomS 14:15:19
  W ramach pomocy humanitarnej trzeba by wysłać za Kijów grupy śląskich złomiarzy. Chłopy by nieźle zarobiły. Nasze TiRy i huty też.
 • @TomS 13:20:37
  cyt."Siedząc spokojnie przed komputerem łatwo jest "dowodzić" - inaczej to jednak wygląda w terenie".
  Znam trochę (zapewne za mało) teren portu lotniczego Wrocław.
  Jest to bardzo duża łąka i parę budynków duralowo-szklanych które mogą mieć problemy z odparciem huraganowego wiatru, nie mówiąc o ataku z wyrzutni Huragan.
  Przepraszam za "próbę" polemiki w tej sprawie, ale "kibicując" powstańcom przez tych parę miesięcy czuję się oszukiwany przez obie strony.
 • @AdNovum 14:17:01
  Ależ spokojnie! "Wciśniemy" Ukrainie WSZYSTKIE płody rolne i mięsko - za dwa miesiące!

  Wtedy będą pierwsze mrozy, brak ogrzewania, brak jedzenia - na jabłkach oraz kiełbaskach odgrzewanych przy ogniskach ze ścinanych przed domami drzew jakoś przetrwają do lata...

  A jak adwokaci spadkobierców z USA, Niemiec, Francji, Anglii, Izraela zaczną odbierać fabryki, domy, całe miasta - to dopiero staną się pokorni...

  A Unia tylko skomentuje: "przecież chcieliście do Jewropy - to i podpisaliście dokumenty stosowne!"

  Niestety - oczywiście nie tylko my będziemy na końcu tego łańcucha pokarmowego, ale i przeciw nam zwróci się gniew banderowców, szczególnie jakby sie Noworosja odłączyła i "moskali" zabrakło!
 • @AdNovum 14:17:01
  Nie ma chętnych do finansowania takiej wymiany. Ukraina nie ma kasy a polscy rolnicy jakoś nie wykazują się internacjonalistyczną solidarnością i nie kwapią się do wspierania za darmo Banderastanu
 • @brusek 14:27:26
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @TomS 14:29:37
  Ok, ale nasz rząd mógłby zacząc jakkiś skup awaryjny i w ten sposób wyrównać troche strat rolnikom, a to co skupi wcisnąć UPAinie za jakieś koncesje...
 • Scenarzysta kasę wziął, potem zaczął pić...
  http://niezalezna.pl/58336-gen-polko-rosyjskie-scenariusze-zakladaja-ze-armia-rosyjska-znajdzie-sie-w-polsce
 • @fretka 15:06:07
  6 listopada, wyzwolenie Kijowa spod niemiecko-faszystowskiej okupacji.
  Szykuje się nowa wyprawa na Kijów i znowu na faszystów. Chyba, że przemarznięty i okradziony z resztek oszczędności naród Ukrainy sam weźmie się za majdaniarzy.
 • @fretka 15:06:07
  Tak jak pisaliśmy wyżej, Chodakowski zamiast "pleść te swoje androny" pownien dostac karabin w łapę i maszerować na front.

  Pozdrawiam
 • @fretka 15:22:33
  Jakkolwiek by to brzmiało to dobrze zrobili. Przynajmniej wiedziała gdzie może znaleźć ciało syna , a nie tak jak sami Ukraińcy opisują co wyprawia ich rząd;
  http://112.ua/statji/eho-zelenopolya-mesyac-roditeli-ne-mogut-nayti-telo-pogibshego-boyca-98922.html

  Pozdrawiam
 • @fretka 15:22:33
  Apel z Charkowa do całej Europy.
  http://youtu.be/aklPz3-5Gao
 • Żlae Semena Semenczenko szefa freikorpsu "Donbass";
  http://lifenews.ru/news/138409
  Obudził sie "biedaczek" że w Kijowie rzadzą złodzieje i malwersanci...
 • @fretka
  Grupa hakerów z CyberBerkutu oskarża Polskę o „sponsorowanie ukraińskiego faszyzmu”. Jak twierdzi, na Ukrainie działają polskie jednostki, odpowiedzialne za śmierć ludności. Robić mają to na polecenie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, którego hakerzy nazywają „zbrodniarzem wojennym”.

  Nie zapomnimy, nie wybaczymy

  — grozi CyberBerkut.
 • @Kula Lis 62 15:52:47
  Tak to już jest, że w każdym rodzie kiedyś znajdzie się czarna owca, która zniweczy dobre imię i dorobek wcześniejszych pokoleń.

  W tym przypadku mamy na to klasyczny dowód.

  Pozdrawiam.
 • @gsaw 15:15:18
  Cyt."nie sądzę by ktokolwiek stanowił tu specjalnie jakąś stronę".
  Zostałem źle zrozumiany - nie chodziło mi o dyskutujących na tym portalu pod notkami AdNovum
 • @fretka 16:22:48
  Jak zawsze, z głupoty i naiwności. Tak jak juz kiedys napisałem, miały być pieniądze i nagrabione "trofea", a skończyło się tym że nawet ciała dziecka nie mogą znaleźć...
 • @gsaw 16:43:33
  Wiesz, przynajmniej w moim przypadku - jak daję jakąs informację to staram się miec ja potwierdzona z kilku miejsc. Albo się zastrzegam, że to jakaś dziwna DEZ?informacja lub że może źle zrozumiałem...

  Generalnie - był okres że zaglądałem tez sporo na "rządowe" strony Ukrainy - ale tam jest taki hurra-otymistyczny chłam że odrzuca!

  Niewatpliwie obrońcy tez dezinformują - zawyżając straty przeciwnika a mniejszając własne...

  Ale na pewno filmy, zdjęcia są prawdziwe i daja obraz tej tragedii...

  Bo to jest straszna tragedia bronić swoich domów i rodzin z jednej strony i byc posyłanym z rozkazem zabijania z drugiej strony!

  Przecież po stronie "rządowej" oprócz kilkuset najemników i banderowców z batalionów karnych co wojuja dla kasy czy przyjemności sa tez zwyczajni ludzie oderwani od rodzin i domów, którym wmówiono że jada zabijać jakichś "rosyjskich terrorystów"...
 • Striełkow w "odstawce"?
  http://lifenews.ru/news/138390
 • Liaszko dostał w mordę.
  http://coub.com/view/2vxpq

  http://rusvesna.su/news/1408010285
 • @Cyanide and Happiness 17:29:38
  A my mamy w końcu "pasztet"!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://polish.ruvr.ru/2014_08_14/Byli-funkcjonariusze-Gromu-biora-udzial-w-operacji-na-wschodzie-Ukrainy-2698/
 • @fretka 18:22:06
  Coś się będzie działo.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 19:11:24
  Jak widać junta popełnia zbrodnie wojenne a jej mocodawcy zachodni, którzy litują się nad głodnymi dziećmi w Afryce i obrażanymi pedałami u siebie nie widzi w tym przypadku żadnego problemu.

  "Demokracja" obnażyła się tym razem całkowicie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:20:23
  "Ale mnie zaczyna interesować inna kwestia , czy czasami na "zgliszczach" majdanu w Kijowie i Donbasu nie rysuje się porozumienie Rosji z Ukrainą?"
  Moje pytanie z dnia 09.08, majdan juz "uprzatnięty"...
 • @mania przepraszania 19:35:53
  Nie sądzę, ale zapewne niedługo się dowiemy jak to wygląda.

  Pozdrawiam.
 • Koniec świata!
  W WSI24 zapanowało "czarnowidztwo" w sprawie "operacji (anty)terrorystycznej", a do tego jeszcze prorokują kontrofensywę "separatystów";
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zaskakujacy-ruch-watazki-ofensywa-sil-ato-stanela-mozliwe-kontruderzenie,459051.html
 • @fretka 20:12:13
  Prawdopodobnie samochód z tego filmu znalazł się pośrodku pomiędzy eksplozjami dwóch min moździerzowych które eksplodowały nieco z tyłu.
  Wskazuje na to kąt wlotu odłamków w karoserii.

  Jechali ludziska ratować się z tego piekła i dopadło ich na środku ulicy.

  Bandziory którzy rozpętali tą wojnę przeciw cywilom i ci którzy ją popierają, powinni zostać zamknięci w klatkach i obwożeni po całym świecie, żeby każdy uczciwy człowiek mógł na nich napluć.
 • "Szał mobilizacyjny" Kijowa, w "rekruty" idą nawet "eliciarze";
  http://lifenews.ru/news/138421
  Podobno prezes agencji państwowej Sergiej Rudyka został "uprowadzony na ochotnika" w Dniepropietrowsku do freikorpsu "Dniepr-1"...
 • @Ptasznik z Trotylu 21:00:48
  Nie chcę byc złośliwy, ale jak znam historię to kończy się zazwyczaj tak że tych "bandziorów" rzeczywiście obwożą później po świecie, ale nie w klatkach, ale obwieszonych orderami...
 • @fretka 21:07:14
  Miałem nadzieję że tego skandynawskiego matoła już dorwali. No chyba że to jakiś inny...
 • @Ptasznik z Trotylu 21:00:48
  Witaj . Pzdr. http://www.fronda.pl/blogi/nie-jestesmy-z-tego-swiata/oswiadczenie-onz-panstwa-ukraina-nie-ma-i-nigdy-nie-bylo%2C39591.html
 • @mania przepraszania 21:14:13
  Witaj , a o zestrzeleniu Malezyjskiego Boeinga przez Ukraiński myśliwiec jakoś cicho , coraz ciszej . Ciekawie się robi. Pzdr.
 • @Repsol 21:36:49
  Miało właśnie być głośno, ale w tonacji "To Rosja! Rosja!", ale jak ludzie z całego świata ludzie powyciągali niewygodne fakty, to temat "zamieciono pod dywan'...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 21:47:29
  Zakład że nie zamiotą ,za dużo materiałów pozostało ,mimo natychmiastowego natarcia Ukraińskiej armii na teren upadku wraku samolotu. To nie przejdzie ,zyjemy w XXI wieku. Pzdr.
 • Walki pod Marinowką (Szachtiorsk);
  http://rusvesna.su/news/1408034562
  http://www.youtube.com/watch?v=Q_fxSoGX_O0
 • @Repsol 21:27:08
  To jest stary kotlet ale wciaz aktualny! UE proponowała jak ta sprawa wyszła że pomoże Ukrainie w "papierkach" ale Ukraina musi z sasiadami - w tym z Polską!!!! ustalic granice!

  Juz to komentowałem że "Lwów znów jest nasz!!!!!"

  Szperałem po informacjach ONZ - znalazłem niezłe rzeczy na temat Ukrainy ale mi wcięło - musze znaleźć czas i to zmaleźć i Wam zlinkowac!
 • @brusek 22:06:00
  Lwów nasz? Jak najbardziej, ale to dzisiejsze "towarzystwo na niebiesko-żółtych" papierach co tam urzęduje, "wyprosić" co najmniej za rzekę Stryj...
 • @Cyanide and Happiness 17:29:38
  https://www.youtube.com/watch?v=2LnLbi0YeDc film z występów Liaszko ale to nie jest najważniejsze 6:02-6:10 Ukraińcy nauczyli się mówić po Polsku ''pomóc Ci?'' .
 • @brusek 22:06:00
  Ja pretensji nie mam ,ale wszystko można rozwiązać pokojowo . Winni są ci którzy sfinansowali Majdan i tyle w temacie. Pytanie pozostaje takie ,komu zależy na destabilizacji regionu?. Skłaniam się do odpowiedzi Autora że tu idzie o Globalny reset długów. PZDR.
 • @Repsol 21:55:41
  W tym tez nasza "skromna" rola 'anonimowych internautów" żeby tego nie zamietli...
 • onet odtrąbił inwazje:)
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/brytyjscy-dziennikarze-rosyjskie-pojazdy-wojskowe-przekroczyly-granice-z-ukraina/4vclq
 • @mania przepraszania 22:09:50
  Majstrowanie przy granicach to nie jest dobry pomysl. We Lwowie teraz mieszkaja Ukraincy a we Wroclawiu Polacy. Mowienie o Polskim Lwowie jest tym samym co mowienie o Ukrainskim Przemyslu czy Niemieckim Wroclawiu. Zreszta, obawiam sie ze Polski na to nie stac. Opcja z restytucja majatkow jest lepsza.
 • @Leo32 22:24:34
  BRYTYJSCY-DZIENNIKARZE to nam jutro na głowy narobią , Onet pomijam milczeniem. :)))))
 • Walki pod Gołówką;
  http://rusvesna.su/news/1408047299
  W przeciągu trzech dni zniszczono 47 czołgów i 22 transportery opancerzone.
  W Wierchnej Krince (?) zniszczono skład broni i sztab prawdopodobnie freikorpsu 'prawego sektora".
  W samej Gorłówce po ostrzale śmierć trojga osób...
 • @kkkkk 22:29:32
  Wiem o tym doskonale, że to "marzenie ściętej głowy"...
 • @Leo32 22:24:34
  Zakładam się i stawiam orzechy przeciw dolarom ,że Putin ogra naszych POlitikierów haratających w gałę. Pozdrawiam z uśmiechem. :))))
 • @mania przepraszania 22:09:50
  Ależ jest takie stare hasło: "Banderowcy na Madagaskar!" - czy jakos tak?
 • @brusek 22:06:00
  Raport ONZ o nieistnieniu Ukrainy?:) Kijów, zapomniał zatwierdzić granic z sąsiadami. Cała Ukraina należy do ZSRR czyli dzisiejszej Rosji. ... Przyszłość: skorygowanie granic Ukrainy i potwierdzenie ich przez sąsiadów.
 • @Repsol 22:35:25
  Nie musi ich ogrywać bo i nie ma kogo, pieski szczekały i szczekać będą, on raczej nawet ich nawet nie ignoruje, po prostu są tak mali i nieważni że nawet ich nie zauważa, ot takie robaki w jabłkach :))))
 • @kkkkk 22:29:32
  Ależ oczywiście że to jest "wypuszczanie" i podpucha...
  Problem jest taki że one banderobezmózgie istoty podpisały pakt z Jewropą nasza w mysl którego maja oddac własność sprzed II-wojny!
  Janukowicz tego nie podpisał a te GŁOMBY!!!! podpisały!
  Tam nie trzeba zmieniac granic! Wysłac adwokatów którzy udowodnią że ta kamienica nalezy do tego spadkobiercy a tamta fabryka do tamtego!
  Tu jest cały pies pogrzebany!!!!
 • @brusek 22:43:34
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/08/zidentyfikowany-schowek-bagazowy-boeing-777_lh6_-july_17_2014-potwierdza-hipoteze-uzycia-pociskow-bt-i-me-do-zestrzelenia-lotu-mh17/ Pzdr.
 • @mania przepraszania 22:31:47
  Ps. Literówka "Gorłówką"
 • @mania przepraszania 23:10:12
  Może nie będzie literówek?
  :)

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  14.08.2014
  Wieczorny, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Cisza w tym temacie dzisiaj….


  WOJNA

  Skrót POLITIKUS’a
  http://donbass.center/news/727-svodka-novostey-novorossii-14-avgusta-2014.html

  Skrót Russkiej Wiesny
  http://rusvesna.su/news/1408036826

  Info ze sztabu
  http://rusvesna.su/news/1408033466

  Kronika Lenty
  http://lenta.ru/chronicles/ua/

  Skrót NAKANUNIE
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/14/22364693/

  Jasinowata WOLNA!!!!!!!!!!!!
  http://politikus.ru/events/26956-opolchenie-dnr-vybilo-ukrainskie-voyska-iz-yasinovatoy.html

  Bezler komentuje. W ciągu trzech dni jego grupa zniszczyła 47 czołgów T64. 17 BTR, 1 BMP i 4 BMD itd… SAMOCHWAŁA!!!!!
  http://politikus.ru/events/26950-svodka-igorya-bezlera.html

  Bezler dodaje: „nasza grupa zlikwidowała sztab „Prawego Sektora”
  http://www.novorosinform.org/news/id/6166

  Prochorow: straty junty katastrofalne!
  http://rusvesna.su/news/1408010750

  Prochorow o partyzanckich oddziałach na tyłach Ukrów
  http://rusvesna.su/news/1408021320

  W ciągu doby przeciwnik poniósł bardzo duże straty!!!!
  http://politikus.ru/events/26946-opolchenie-za-sutki-siloviki-poteryali-desyatki-ubitymi-i-ranenymi.html

  Donieck w krwi!
  http://rusvesna.su/news/1408020215
  http://rusvesna.su/news/1407997041

  Donieck rozwalany GRADA-mi – płonie rejon „Szirokij”
  http://www.novorosinform.org/news/id/6172

  Ługańsk też!
  http://rusvesna.su/news/1408009661

  „Brat przeciwko bratu” film
  http://politikus.ru/video/26924-eks-sotrudnik-berkuta-voyuet-protiv-brata-iz-nacgvardii.html

  Prawdziwy, charakterny „mołojec” się odgraża– czyli sama prawda od komendanta batalionu Szachtiorsk
  http://rusvesna.su/news/1408039189

  Inny dowódca /”Donbas”/ z kolei się skarży
  http://rusvesna.su/news/1408029782

  Ukry twierdzą że opanowują drogi wokół Ługańska (podobno zdobyli Nowo-Swietłowkę koło Krasnodonu, bitwa trwa koło Chreszczewatoje)
  http://ria.ru/world/20140814/1020056030.html

  Obrońcy z kolei donoszą o walkach przy granicy z Rosją koło przejścia „Matwiejew Kurgan” – koło wsi Uspienka. Jak im „wyjdzie” to w okrążeniu znajdzie się duża grupa wojsk ukrów!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6179  NOWOROSJA

  Zmiany na szczycie władzy

  http://politikus.ru/articles/26923-prodolzhenie-metamorfoz-novorossii.html
  http://rusvesna.su/news/1408038465
  http://rusvesna.su/news/1408029982
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1408023372
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/14/22364691/

  Cd zmian – Striełkow awansował na szefa sztabu
  http://politikus.ru/events/26934-igor-strelkov-ushel-s-posta-ministra-oborony-na-dolzhnost-nachalnika-generalnogo-shtaba.html

  Kto i za co nienawidzi Striełkowa i Borodaja?
  http://svpressa.ru/society/article/95328/?rpop=1

  Nastąpiła wymiana jeńców (1:1)
  http://politikus.ru/events/26938-opolchenie-i-ukrainskie-siloviki-obmenyalis-plennymi-soobschili-v-dnr.html

  Borodaj – ja zatytułowałbym że „nie skapitulujemy!”
  http://rusvesna.su/news/1408047933


  Zwyczajna wojna domowa
  http://ria.ru/tv_society/20140813/1019872806.html
  http://ria.ru/tv_society/20140814/1020058937.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/6165  KONWÓJ

  Gubariew: „Przejście graniczne Marinowka – to droga z Rosji do Noworosji”
  http://rusvesna.su/news/1408034562

  Kamazy przejadą przez Izwarino?
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/14/22364690/

  Prawdopodobnie jutro MCK sprawdzi konwój
  http://ria.ru/world/20140815/1020084788.html

  Naprawdę jest się czego bać! Jeżeli chodzi o władze ukrów! Bo jak właśnie donieśli agenci CIA i Mossadu w tych ciężarówkach jest genetycznie modyfikowana żywność! Tak zmodyfikowana że np. specjalna odżywka dla niemowląt powoduje iż taki raczkujący dzieciak po dobie zażywania ze smoczka potrafi odruchowo w ciągu minuty załadować naboje do magazynku Kałacha! Kobiety po zjedzeniu preparowanego specjalnie makaronu nagle maja wielkie mięśnie karku oraz taka szybkość i siłę że bez problemu nie tylko są w stanie obezwładnić każdego napastnika ale i nawet wyrwać mu serce! Najgorszy jest „soczek jabłkowy” – tak z naszych jabłek, z dodatkiem takiej substancji co powoduje kuloodporność! Więc jak widać jednak Rosja dostarcza BROŃ! I to najnowszej generacji!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_14/Konwoj-humanitarny-dotarl-do-granicy-Rosji-i-Ukrainy-6063/

  Szefostwo DNR współpracuje z MCK w sprawie konwoju
  http://novorus.info/news/events/26613-pravitelstvo-dnr-rabotaet-v-kontakte-s-mkkk-po-organizacii-priema-i-raspredeleniya-naseleniyu-gumanitarnoy-pomoschi-iz-rf.html

  Już blisko granicy!!!!
  http://politikus.ru/articles/26953-kolonna-s-gumanitarnoy-pomoschyu-podoshla-k-granice.html

  hehehe – to jednak jadą niby ciężarówki ale to są jednak TRANSFORMERSY!!!!!!
  http://politikus.ru/articles/26954-minuta-smeha-ot-ukrosmi.html  KIJÓW i okolice


  Ukraina stała nad przepaścią a teraz robi duuuuzy krok naprzód!
  http://rusvesna.su/economy/1408014076

  Mały skok w przepaść – dali USA gazociągi!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1836208.html

  Na razie Kijów bez ciepła i chleba!
  http://rusvesna.su/economy/1408018899

  A także bez węgla!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6174

  Masowe dezercje!
  http://politikus.ru/events/26922-poluchateli-povestok-massovo-dezertiruyut.html

  Na szczęście można za karę wysłać na front urzędnika!
  http://lenta.ru/news/2014/08/14/rudyk/

  O energii słów parę. Krótko mówiąc na terenie Ukrainy reżim „oszczędzania” – więc ciepłej wody NIET! Ma teoretycznie być z początkiem października. Teoretycznie bo miała być dzięki węglowi. A jak wiadomo Donbas stoi, część kopalni poniszczono, kilka już zalanych. Dodatkowo okazuje się że i energii elektrycznej zabraknie bo elektrownie atomowe / o których dziwna cisza – podejrzane!!!!!/ wytwarzają tylko jej cześć a reszta idzie z elektrowni węglowych. Które albo zniszczone przez ukrów albo stoją bo nie ma węgla!
  Czyli i zimno i ciemno!!!!
  http://politikus.ru/events/26915-donbass-otklyuchaet-kievu-svet.html

  Jeszcze raz o tym samym
  http://politikus.ru/events/26941-zimoy-ukraina-mozhet-ostatsya-i-bez-gaza-i-bez-uglya.html

  Kołomojski na Zaporożu szykuje jakąś nową prowokację?
  http://rusvesna.su/news/1408036241

  Analiza: „Program samounicestwienia narodu”
  http://svpressa.ru/politic/article/95214/


  Dwa łyki ekonomiki…

  Mieliśmy „rubla transferowego” – teraz będzie „rubel naftowy”???
  http://politikus.ru/articles/26945-putin-sozdaet-nefterubl.html
  http://rusvesna.su/economy/1408045712

  Ciekawe za co kupuje Ukraina ten złom na Węgrzech?????
  http://politikus.ru/events/26942-nato-prodaet-ukraine-tanki-t-72-istrebiteli-boevye-vertolety.html

  Czy Ukraińscy miliarderzy wyemigrują do Rosji?
  http://realty.rbc.ru/articles/25/04/2014/562949991301812.shtml
  SANKCJE

  Finlandia: sankcje można łatwo zawiesić!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_14/MSZ-Finlandii-sankcje-przeciw-Rosji-mozna-latwo-uchylic-6276/

  Merkelowej też miękną kolana?
  http://rusvesna.su/economy/1408043825

  „Pribałtika” w szoku!
  http://www.nakanune.ru/articles/19317/

  Paryż, Madryt, Warszawa i Rzym – nie wierzą łzom…
  Dobry tytuł na jakiś remejk!
  http://politikus.ru/events/26940-tri-mesyaca-na-razdume-sankcii-ssoryat-parizh-madrid-berlin-varshavu-i-rim.html

  „Zjedzcie sami to swoje GMO!”
  http://svpressa.ru/society/article/95270/  POLACY z misją (niehumanitarną!!!!)
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_14/Byli-funkcjonariusze-Gromu-biora-udzial-w-operacji-na-wschodzie-Ukrainy-2698/

  Kurcze, może coś ze mną nie tak ale wcale za nimi nie płaczę! 6 szt „bojowników” OTHAGO pana ministra Sienkiewicza firma (ech, dziadek czy pradziadek Sienkiewicz w grobie się przewraca!!!!) – zlikwidowano pod Izjumem!
  http://politikus.ru/events/26951-pod-izyumom-likvidirovany-shest-boycov-chvk-asbs-othago.html
 • @brusek 00:01:05
  Graham Phillips znowu na linii frontu. Dziennikarz współpracujący z RT przejechał swobodnie granicę w Izwarino.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/500031733291425794

  http://youtu.be/Zo2nd-BxGUk
 • Postepy "demokracji" na Ukrainie;
  Seria dokumentów SBU.
  Każdy który ma jakieś obiekcje co do słuszności "sprawy" MARSZ NA FRONT!
  http://lifenews.ru/news/138428
  Cenzura prewencyjna;
  http://lifenews.ru/news/138423
 • Nocny ostrzał Doniecka pociskami fosforowymi;
  http://lifenews.ru/news/138432
 • @brusek 00:01:05
  Witam.Czy ktoś bardziej obeznany z tematem mógłby mi wyjaśnić poranną informację o kontroli konwoju przez ukraińskich pograniczników?Jeżeli ta część granicy jest opanowana przez wojska Noworosjii,to jak mniemam,pogranicznicy dawno uciekli ,lub przeszli na stronę nowych władz i są poza kontrola Kijowa.Czy przybyli przez tereny objęte walkami,czy poprzez Rosję?A może sama informacja jest nieprawdziwa?
 • @adalbert05 09:36:36
  Nie czytałem tej informacji, ale jakiś czas temu Rosja zaproponowała Ukrainie że pozwoli ich celnikom i pogranicznikom przyjechać i kontrolować od "rosyjskiej strony" przejścia wraz z odpowiednimi służbami rosyjskimi / chodzi o przejścia opanowane przez powstańców/...

  Może o to chodzi?

  Doczytam to odpowiem bardziej merytorycznie!
 • @brusek 09:43:43
  Najnowsza mapka!

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/17384/17384_original.jpg
 • @adalbert05 09:36:36
  Tam nie ma żadnych ukraińskich pograniczników, bo ten teren jest pod całkowitą kontrolą sił powstańczych.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:11:54
  Dlatego właśnie pytałem,czy to jest możliwe.Kontrola niby miała się odbyć po stronie rosyjskiej,miała być przeprowadzona przez ukraińskich pograniczników,więc musieli się tam dostać przez Rosję,jeżeli to prawda.
 • @adalbert05 11:20:50
  Żadni ukraińscy pogranicznicy nie kontrolowali tego konwoju tylko grupa niezależnych obserwatorów OBWE przy udziale mediów.
  Podczas dokładnej kontroli, która trwała kilka godzin, nie znaleziono broni, amunicji, żadnego sprzętu wojskowego, a jedynie żywność i leki.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:27:57
  Taką informację podały nasze "niezależne" media za agencją Reutersa,dla mnie ta informacja jest co najmniej dziwna,więc pytam się lepiej zorientowanych w sytuacji.
 • @adalbert05 12:08:00
  Cytuję;

  "Taką informację podały nasze "niezależne" media za agencją Reutersa..."- o jaką informację chodzi?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:57:20
  Tą z mojego pierwszego postu,o kontroli ładunku konwoju przez ukraińskich pograniczników.
 • @adalbert05 14:29:50
  Żadni ukraińscy pogranicznicy jak dotychczas nie kontrolowali ładunku rosyjskiego konwoju humanitarnego.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej