Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 16.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukraiński prezydent w rozmowie telefonicznej z brytyjskim premierem, poinformował, że zlikwidowano większość rosyjskich pojazdów, które niby miały trafić na Ukrainę w nocy z czwartku na piątek.

Rozmówcy skoordynowali działania w sprawie reakcji na informację o wejściu kolumny wojennej techniki na terytorium Ukrainy z Rosji, co zostało dokładnie pokazane przez zagranicznych dziennikarzy, w szczególności dziennika Guardian. Prezydent poinformował, że ta informacja jest wiarygodna ponieważ znaczna część tej techniki została w nocy zniszczona przez ukraińską artylerię”- taki komunikat wydało biuro prasowe ukraińskiego prezydenta.

Informację o zniszczeniu części rosyjskiego sprzętu potwierdziła ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony:

"...część kolumny już nie istnieje (…) O tym, co z niej zostało i w którą stronę się ona skierowała poinformujemy później. Dzień jeszcze się nie skończył. Kontynuujemy aktywne działania”.

Po analizie tych dwóch informacji można powiedzieć, że jest to kolejna akcja propagandowa mająca na celu wprowadzenie w błąd międzynarodowej opinii publicznej.

Pytanie jest w związku z tym:

W jakim celu ukraińskie władze przy współudziale brytyjskich czynników rządowych (dodam na marginesie, że WB jest obecnie największym i bezkrytycznym sojusznikiem polityki amerykańskiej) taką jawnie kłamliwą i nie popartą żadnymi dowodami prowadzą?

Pytanie to zadaję nie bez przyczyny, gdyż kłamstwa te są tak prymitywnie skonstruowane, że aż jest to szkokujące.

Czy w związku z tym możemy uznać, że jest to element stopniowego przygotowania międzynarodowej opinii publicznej do jakiejś grubszej akcji jaką zaplanowali już wcześniej amerykańscy globalni stratedzy?

Dodatkowo pojawiają się kolejne pytania:

Co tą zaplanowaną wcześniej akcją będzie?

Czy szykują nową wersję ataku na "radiostację w Gliwicach", która ma dać pretekst do podpalenia lontu pod beczką prochu III WŚ?

Jak sądzę wszystkie ewentualności należy obecnie poważnie brać pod uwagę, bo pewna sekwencja zdażeń jaką obsewrujemy od początku ukraińskiej rewolty wskazuje na silną determinację kół amerykańskich do wszczęcia konfliktu na globalną skalę.

Jednocześnie z amerykańskiego punktu widzenia, taki konflikt ma swoje logiczne uzasadnienie, gdyż era dominacji Stanów Zjednoczonych powoli zaczyna się kończyć, a jak wiadomo upadające imperia nie mając już nic do stracenia  ciągną w przepaść razem z sobą cały świat.

Albo inaczej to ujmując: szantażują świat swą determinacją wszczęcia nieobliczalnego w swych skutkach konfliktu nukleranego.

Tak więc w myśl tej koncepcji, albo świat zakceptuje swoją podrzędną rolę, albo zginie wraz z upadającym imperium.

Dlatego też problem obecny polega na tym jak rozwiązać tą kwadraturę koła: aby imperium zbankrutowało, nie pociągając w odchłań niebytu pozostałą część świata?

I z tym dylematem obecnie zmagają się kraje nie leżące w strefie oddziaływania polityki amerykańskiej, a więc starające się zachować niezależność od jej wpływów.

Co w sposób wręcz klasyczny można obserwować analizując sytuację jaka rozwija się dynamicznie od kilku miesięcy na Ukrainie.

Przechodząc do relacji z dnia wczorajszego działań wojny domowej na Ukrainie, tradycyjnie już wojska ukraińskie rekompensując sobie swoje porażki na froncie wzmogły działania terrorystyczne wobec ludności cywilnej. I na chwilę obecną szacunkowa ilość zabitych cywilów, od początku trwania tzw. operacji antyterrorystycznej, przekroczyła już liczbę 2000 osób. Oczywiście liczba rannych- w tym bardzo ciężko oraz liczba poległych członków sił samoobrony szacowana na dzisiejszy dzień na około 900 ofiar śmiertelnych- w sumie daje wiele tysięcy ofiar tej w sposób nieludzki prowadzonej wojny przeciwko swoim obywatelom przez kijowski rząd:

Jeśli zaś chodzi o wczorajszy przebieg walk, to ogólnie można stwierdzić, że sytuacja po czwartowych i piątkowych porażkach wojsk ukraińskich na niemal wszystkich odcinkach frontu, ustabilizowała się.

Prowadzone były tylko lokalne potyczki, z których większość polegała na atakch prowadzonych na słabe punkty oporu ukraińskich wojsk przez siły samoobrony. Większość tych potyczek zakończyła się sukcesem, ale i były również takie przypadki, że ukraińskie wojsko celowo unikało walki nie dając się prowokować na swych silnie umocnionych pozycjach, prawdopodobnie w oczekiwaniu na posiłki, które mają je wzmocnić:

Na powyższym filmie odział "Motoroli" przygotowuje się do walki w okolicach Miusińska.

Na filmie powyżej widać pozostałości po stanowisku artyleryjskim w okolicach Marinowki.

Powyższy film pokazuje wzmocniony punkt obrony 95 brygady areomobilnej, który znajdował się w okolicach Stiepaniowki.

Powyższy film dokumentuje pozostałości po południowym kotle, który w zeszłym dygodniu został zlikwidowany.

Jednocześnie w świetle udekumentowanych powyżej "sukcesów" jakie odnosi ostatnio ukraińska armia, narasta powoli bunt społeczny jak i w samych ukraińskich siłach zbrojnych, przeciwko dalszemu prowadzeniu tej wojny:

Sytuacja po stronie ukraińskiej jest już na tyle poważna, że zaczęto ściągać nawet eskpertów wojskowych z misji NATO na Bałkanach, którzy mają być rzuceni do walk w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej na południowo-wschodniej Ukrainie:

Resumując:

W obecnej chwili wiodczne jest kolejne przesilenie w wojnie domowej, gdzie trzecia już fala nowych sił rzuconych do walki, nie przyniosła zdecydowanego rozstrzygnięcia konfliktu. Co w obliczu wyczerpywania się sił i środków jakimi dysponuje kijowski rząd oraz w wyniku coraz bardziej rysującego się niezadowolenia społecznego z tak prowadzonej polityki oraz malejącego przyzwolenia na jej dalsze prowadzenie, powinno w ciągu najbliższych tygodni doprowadzić do całkowitego załamania się operacji militarnej na wschodzie Ukrainy.

W obliczu tego- a już pierwsze próby są obserwowane- kijowski reżym zmuszony będzie wciągnąć w strefę konfliktu NATO-wskie siły zbrojne, bo to jest dla nich ostatni ratunek przed nieuchronną klęską, nie tylko zresztą militarną.

Jak zaś taka interwencja zbrojna NATO może się zakończyć, nie trudno sobie wyobrazić i dlatego też problem polega na tym, jak wyjść z tej patowej w obecnej chwili sytuacji nie rozszerzając konfliktu poza ukraińskie granice? Co w świetle determinacji jaką wykazuje się reżym i państwa go wspierające nie wróży jednak niczego dobrego, czyli rowiązania konfliktu na drodze pokojowej.

Pozdrawiam.

Na zdjęciu przewodnim wczorajszy widok drogi gdzieś pod Nowoswietłowką.

*     *     *

Ps.

Na YouTube umieszczono film, na którym widać ciała 6 poległych pod Stiepanowką najemników z f-my "Othago", ale niestety został już przez zarządzającyh portalem usunięty:

Może ten film jest skopiowany gdzie inndziej?

Ps. 2

Jeszcze chyba nigdy polsko języczne łżedomedia tak nisko nie upadły jak obecnie.

One po prostu łżą już w żywe oczy nie przejmując się tym, że ich wiarygodność sięgnęła dna szamba:

1.  wiadomosci.onet.pl/swiat/przywodca-separatystow-w-doniecku-otrzymalismy-posilki-z-rosji/cflpq

2.   fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-przywodca-separatystow-w-doniecku-otrzymalismy-posilki-z-ros,nId,1486071#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=54168&iwa_block=newsOfTheDay

Ps. 3

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

11. www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • Całkowite straty członków ekspedycji karnej w Donbasie od 2 maja do 10 sierpnia 2014
  Całkowite straty członków ekspedycji karnej w Donbasie od 2 maja do 10 sierpnia 2014
  - 19002 , wśród nich 11237 osób — (zabitych, rannych), 78 — jeńców i 7697 dezerterów.

  Specyfiką ostatniej doby staje się rozgromienie pod Iłowajski batalionu oddziału karnego -najemników « Azow » (w jego składzie Ukraińcy, Szwedzi, Włosi i t. d.). Właśnie członkowie oddziału karnego « Azow » brali aktywny udział w masowym zabójstwie obywateli w Mariupol 9 maja 2014 roku.

  Także na obszarze Gorłowki rozgromiona została kolumna samochodów członków oddziału karnego (zniszczone ponad 20 samochodów pancernych).
  Trwają bezwzględne walki w Sławiańsk. W ciągu doby powstańcy w Sławiańsku ostrzelali blokposty przeciwnika 23 razu! Około 100 członków oddziału karnego zabitych i rannych.

  A więc, straty członków oddziału karnego - 11237 człowiek (zabitych, rannych), 78 jeńców: z nich — 2940 ekstremistów « Prawego sektora », wchodzących w skład gwardii narodowej a także straty wśród samych wojskowych gwardii narodowej Ukrainy.

  29 maja zabito w Sławiańsku szefa wyszkolenia bojowego gwardii narodowej generała-majora Siergieja Kulczickiego, 21 lipca w Lisiczańsku zabity został dowódca batalionu nacgwardii « Czernihów » pułkownik Radijewski, a 23 lipca w Lisiczańsku dowódca Kirowogradzkiego batalionu gwardii narodowej podpułkownik Snicar.

  - 2377 ukraiński najemników Kołomojskiego (bataliony ukraińskich najemników « Dniepr », « Donbas », « Czernihów », « Ajdar » i « Azow » i t. d.).
  - 115 pracowników SBU Ukrainy (Sumski « Alfa » w całości niszczona, Kijowski, Połtawski, Tarnopolski, Iwanofrankowski, Lwowski, Rówieński, Łucki, Wołyński, Winnicki, Żytomierski « Alfa » ponieśli duże straty i t. d.)

  - 360 obcych najemników: polska « ASBS Othago » straciła 144 ludzi, amerykański « Greystone »

  - 60 osób, amerykański « Asademi » (do 2009 roku znana pod nazwą Blackwater)- 130 osób.Kobiety

  snajperzy(tu określone jako - Прибалтийские женщины), 26 osób.

  - 200 wojskowych z 95 desantowo-szturmowej Żytomierskiej brygady

  - 540 wojskowych 25 desantowo-szturmowej Dniepropetrowskiej brygady

  - 510 wojskowych 79 desantowo-szturmowej brygady (z Nikołajewa)

  - 550 wojskowych 24 zmechanizowanej brygady (z Jaworowa, Lwowski obwód)

  -190 wojskowych 80 desantowo-szturmowego pułku (Lwów)

  -290 wojskowych 3 pułk specnazu (Kirowograd)

  - 30 wojskowych 8 pułk specnazu (Chmielnicki)

  - 10 wojskowych z 10 oddzielnego oddziału specjalnego przeznaczenia GUR (Kijów);

  - 220 wojskowych z 93 zmechanizowanej brygady (z Czerkasskoje, Nowomoskiewski rejon Dniepropetrowski obwód)

  - 450 wojskowych z 72 zmechanizowanej brygady (Biełaja Cierkow, Kijowski obwód)

  -500 wojskowych 51 oddzielnej gwardyjskiej zmechanizowanej brygady (Władimir Wołynski)

  -310 wojskowych 28 oddzielnej gwardyjskiej mechanizowanej brygady (Gwardiejskoje, Odeski obwód)

  -110 wojskowych 128 brygady piechoty górskiej (z Mukaczewa, Zakarpacki obwód)

  -150 wojskowych z batalionów terytorialnej obrony

  - 80 wojskowych 1 brygady pancernej ( Gonczarnoje, Czernihowski obwód)

  - 55 wojskowych Ługańskiego granicznego oddziału

  - 85 wojskowych Donieckiego granicznego oddziału

  - 30 wojskowych 51 - brygady wojskowego lotnictwa gwardii narodowej (Aleksandria, Kirowogradzki obwód)

  - 35 wojskowych 16 brygady wojskowego lotnictwa ( Brody, Lwowski obwód)

  - 40 wojskowych 831 brygady taktycznego lotnictwa ( Mirgorod, Połtawski obwód)

  - 5 wojskowych 114 brygady taktycznego lotnictwa (Iwano-Frankowsk)

  - 35 wojskowy 299 - brygady taktycznego lotnictwa (Nikołajew)
  - 9 osób z 25-ej brygady lotnictwa transportowego (Melitopol)

  - załoga pierwszego Ił-76

  - 5 wojskowych z samolotu AN- 30, strąconego 6 czerwca (orientacyjnie strącony Czugujew obwód Charkowski)

  - 25 pracowników CIA(Centralnej Agencji Wywiadowczej) i FBI( Federalnego Biuro Śledczego) (13 zabitych, 12 rannych)

  - 70 pracowników MSW (w tej liczbie 5 pracowników byłego kijowskiego « Bierkut »)

  Zniszczony sprzęt:

  -1 samolot Mig 29 — 7 sierpnia

  -1 samolot nieustalonego symbolu — 30 lipca

  - 2 samoloty AN- 26

  -1 samolot rozpoznawczy AN- 30

  - 2 samoloty — Ił 76

  - 16 samolotów Su- 25 (+1 SU- 25 przejęty w ŁNR 7 lipca)

  - 7 samolotów Su- 24

  - 6 bezzałogowych samolotów

  - 20 bojowych helikopterów (« Mi- 24 », « Mi- 17 » i « Mi- 8 »)

  - 215 czołgów t- 64

  - 7 czołgów t- 72

  -19 czołgów t- 84 u « Opłot »

  - 2 czołgi « Bułat »

  - 5 Hammer-ów (1 przejęty 8 sierpnia razem z Amerykaninem)

  - Jeep

  - 22 Gaz- 66

  - Gazela

  - pojazd dowodzenia

  - dźwig samochodowy

  - 1 ZIŁ 131

  -1 KraZ

  - 46 Ural

  - 49 Kamaz

  - 4 UAZ 469

  - 5 SAU-Nona

  - 3 SAU 2 z 3 « Akacja »

  - 3 zenitalnych kompleksów ZU 23-2

  - 10 RSZO Grad

  - 7 RSZO Huragan

  - 40 haubic D- 30

  - 26 122 mm moździerzy

  - 137 BMP

  - 111 BMD.

  - 249 BTR.


  za http://www.newrussiannews.ru/archives/3388

  Tu strona poległych -

  http://nekropole.info/ru/person/list?category_id=319
 • "aby imperium zbankrutowało, nie pociągając w odchłań niebytu pozostałą część świata?"
  to jest dość anachroniczna wizja świata,

  w istocie wszystkie te konflikty i spory to przejawy "konkurencji" pomiędzy gangami bzzzzmenów. Są oni rozproszeni po obu stronach konfliktów, konfliktów realizowanych rękoma mięsa armatniego, któremu wciska się różne ideologie, aby łacniej oddawało życie.

  Większość gangsterów uważa, że gang FEDu ma za duże, niesprawiedliwe zyski. No i się droczą, grając na szachownicy świata tłumami ogłupionych ludzi, którzy mordują się nawzajem. Potem liczy się ofiary i ustanawia nowe rozdanie przywilejów.
 • Mając wiedzę o zbrodniach kijowskiego reżimu
  najwyższa pora oszacować, do jakich zbrodni może się posunąć NASZ nieRZĄD. Zwłaszcza, że jak można zaobserwować w mendiach, ma POPARCIE CAŁEJ OPOZYCJI.
 • wszystko co się czyta i ogląda trzeba zapisywać na swoim kompie
  a potem rozpowszechniać, nawet jeśli tylko wśród przyjaciół, też ma to znaczenie.
 • Może tak?
  Panowie może warto zaśpiewać zgodnym chórem?

  http://youtu.be/EdmZYu9Lths
 • co z tłumaczeniami ?
  skoro pod twoim kontem zgromadziło się parę osób dobrej woli. to może ktoś w uwagach umieściłby jakieś tłumacznia materiałów, do któryh są tylko odsyłacze.

  Ja ze wstydem przyznaję, że zapomniałem rosyjski.
 • w co grają Węgrzy ?
  dzisiaj u Jeznacha

  * Budapeszt wysłał na Ukrainę stare radzieckie czołgi T-72. Jak poinformowała rosyjska stacja telewizyjna Rossija 24, węgierski portal Hídfő.net opublikował zdjęcia mieszkańców miasta Nyíregyháza, którzy sfotografowali pociąg ze sprzętem wojskowym. Dziennikarze dowiedzieli się, że Ministerstwo Obrony Węgier sprzedało przestarzały sprzęt za pośrednictwem posiadającej odpowiednie pełnomocnictwa agencji prywatnej firmie za 10% ich wartości. Następnie odsprzedała ona 58 czołgów nieznanemu odbiorcy po cenie rynkowej. Portal zastanawia się teraz, czy czołgi będą uczestniczyć w zabijaniu tysięcy cywilów. Wskazuje również na to, że ta sama firma zamierza sprzedać na Ukrainie jeszcze 24 myśliwce MiG-29 i 8 śmigłowców Mi-8.
 • @interesariusz z PL 10:52:28
  Węgrzy graja na siebie...
 • Kolejna "ewakuacja" armii ukraińskiej do Rosji;
  http://lifenews.ru/news/138497
  Tym razem 17 "herojów" z 72 Brygady...
 • jak ukraińscy celnicy i pogranicznicy dostali się do
  Izwarino ?
 • @interesariusz z PL 11:37:26
  Przecież Rosja wyraziła zgodę na to, aby Kijów dokonał inspekcji "białego konwoju". Pierwotnie miał wjechać w rejonie Charkowa, Ukraińcy nawet przygotowali miasteczko polowe, ale w ostatniej chwili się z tego wycofali...
 • @mania przepraszania 11:41:18
  czyli przejechali przez Rosję ?
 • @interesariusz z PL 11:51:56
  Oczywiście. Przecież oba państwa nie są w stanie wojny. Czy cos sie w tym temacie zmieniło?
 • @interesariusz z PL 10:42:15
  Cytuję:

  "Większość gangsterów uważa, że gang FEDu ma za duże, niesprawiedliwe zyski"

  Kim jest ta "większość gangsterów"? Czy są nimi, ci których polityka prowadzona FED okrada z całego dorobku, eksploatuje ich bogactwa naturalne, zatruwa środowisko, wywołuje wojny i prowadzi całe narody i kraje do nędzy?

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 10:45:29
  Cytuję:

  "Mając wiedzę o zbrodniach kijowskiego reżimu
  najwyższa pora oszacować, do jakich zbrodni może się posunąć NASZ nieRZĄD"

  Nierząd może posunąć się dokładnie do takich samych zbrodni, bo on realizuje ubezwłasnowolniony dokładnie tylko taką politykę jaką mu siły zewnętrzne nakażą.
  Dowodem na to może być zniszczenia polskiego narodu, polskiego przemysłu, polskiego systemu bankowego i ostatnio- polskiego rolnictwa.
  A w ostateczności wystawienie polskiego społeczeństwa jako cel do odstrzału w zbliżającej się nieuchronnie wojnie.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 10:52:28
  Węgrzy realizują swoją suwerenną politykę bez oglądania się na innych co zresztą- z punktu widzenia historycznego- zawsze czynili.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 11:37:26
  A dostali się tam?

  Pozdrawiam.
 • Młodzi ludzie, dzieci wychowywani w duchu "patriotycznym"
  http://www.youtube.com/watch?v=Bfe1bnNjwq4#t=29
 • ...
  W zasadzie w tej sytuacji Rosja może dostarczyć do Donbasu taka pomoc wojskowa jaką tylko chce. Skoro już teraz cały świat jest przekonany o tym że rosyjskie siły zbrojne są w Donbasie, bo sami mieli to przyznać, to w kwestii wiarygodności więcej stracić nie można.
  A tak swoja drogą, sytuacja armii ukraińskiej musi być tragiczna skoro do takich sytuacji dochodzi. Wygląda to na wstęp do wprowadzenia na Ukrainę sił zbrojnych NATO.
 • @Koń trojański 13:41:46
  Kto wie jakie kukły będą płonąć tam jesienią/zimą? Poroszenki? Obamy?
 • @Koń trojański 13:41:46
  Za wiele osób na tym festynie to nie ma
 • @kkkkk 13:49:09
  Otóż właśnie Rosja w przeciwieństwie do państw sojuszniczych Stanów Zjednoczonych- jak i samego USA- nie może sobie pozwolić na udzielenie pomocy militarnej dla walczącego Donbasu, bo dałaby w ten sposób pretekst do jawnej interwencji zbrojnej państw NATO.
  A taka interwencja na Ukrainie = III WŚ.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 13:49:43
  Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w Polsce, młodzież powinno się trzymać z dala od takich manifestacji, w tym wieku dzieci powinny mieć inne zainteresowania, nie powinny być uczone agresji i nienawiści nawet do Putina, nie jestem psychologiem, ale wydaje mi się, że powinny mieć inne zainteresowania, chyba, że jest to celowe pranie mózgów i zaszczepianie nienawiści od najmłodszych lat, później łatwiej takimi ludźmi kierować, kiedy już trochę podrosną.
 • @kkkkk 13:49:09
  W naszych "łżemendiach" "inwazja" trwa już od wczoraj. Warto obserwoawać co wydarzy się na zapowiadanym na jutro spotkaniu szefów MSZ Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec. A tak przy okazji, brakuje tam przedstawiciela "pohukiwaczy znad Wisły", nieprawdaż?
 • @AdNovum 13:54:12
  Tak, tyle że w tej chwili mamy sytuacje typu, dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie. To czy Rosjanie są w Donbasie czy nie, nie ma w tej chwili żadnego znaczenia. Jedyne co się liczy to przeświadczenie opinii publicznej o tym że Rosjanie tam są. Dzisiaj na przykład sam premier DRL miał się do tego przyznać. To czy to kłamstwo czy nie, nie ma znaczenia.
 • @Koń trojański 13:57:50
  Zgadzam sie, to tylko pokazuje do jakiego zdziczenia tam dochodzi. Warto przypomnieć pamiętne sceny z Odessy gdzie kilkunastolatki szykowały koktajle mołotowa oraz zamieszczane tutaj filmiki na których ukraińskie dzieci siekierami i nożami wygrażają "moskalom".
  Ps. Coś chyba też siedzi w psychice tych ludzi bo wystarczy przeczytać co ks. Isakowicz-Zaleski pisze o ludobójstwie na mieszkańcach Korościatyna w którym uczestniczyły też kilkunastoletnie ukraińskie dzieci;
  http://historia.wp.pl/title,Zaglada-Korosciatyna-przez-ukrainskich-nacjonalistow-z-UPA,wid,16805212,wiadomosc.html?ticaid=113466
 • @AdNovum 13:54:12
  Nie tylko ja, ale wiele osób zauważa, że Zachód chce za wszelką cenę wciągnąć Rosję do otwartej wojny, trzeba tylko przygotować opinię międzynarodową do tego, aby interwencja NATO była uzasadniona. Rosja powstrzymuje się od prowokacji jak tylko może, ale nie wykluczam jakiejś akcji, która miałaby udowodnić złe zamiary Moskwy, z samolotem malezyjskim nie wyszło, więc muszą szukać innej okazji, aby pokazać światu, - Widzicie teraz już nie można mieć złudzeń, Zachód nie chce, ale musi interweniować.
  Wczoraj słyszałem wypowiedź eksperta w TVP, że cała ta akcja z konwojem, jest próbą odwrócenia opinii międzynarodowej, od sytuacji w Doniecku i na wschodzie Ukrainy, gdzie giną ludzie, - o zgrozo, przecież cały czas zamieszczacie o tym informacje, aby pokazać ludziom prawdę co się tam dzieje. Aby zrozumieć Rosjan, trzeba mieć rosyjską duszę przykładanie zachodnich szablonów na Rosjan nie przyniesie pożądanych rezultatów, a wszelkie analizy będą błędne, dlatego nie dziwią mnie takie a nie inne komentarze w naszej TV, szkoda tylko, że na tych pseudo ekspertów wydajemy duże pieniądze, chyba, że ich wypowiedzi są starannie zaplanowaną akcją prania mózgów.
 • Konwój nie wjedzie.
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1896691&cid=5
  Ukraina odmówiła przyjęcia konwoju z pomocą humanitarną z Rosji dla płd-wsch. części kraju. Poinformowała o tym przedstawicielka MCK Galina Bałmazowa.
  Według niej, by konwój mógł ruszyć pod flagą MCK potrzebne jest zagwarantowanie bezpiecznego przejazdu. Gdy strony w tej sprawie dojdą do porozumienia, Czerwony Krzyż weźmie transport pod swoją jurysdykcję.
 • @Koń trojański 14:12:10
  Pisałem już o tym. Zachód nie odrobił lekcji historii, Rosjanie zawsze w chwili zagrożenia jednoczyli się wokól "ośrodka władzy". Wystarczy przypomnieć sobie "Wielką Smutę" i interwencję polsko-litewsko-szwedzką w I poł. XVII w., najazd szwedzki Karola X podczas Wojny Północnej, inwazję Napoleona, wojne polsko-bolszewicką, czy też wojnę z Hitlerem. Zawsze prędzej czy później kończyło się skupieniem wszystkich obywateli wokól "ośrodka władzy", obojetnie czy był on reprezentowany przez Sobór ziemski, carat, bolszewików, czy tez dyktatora...
 • @mania przepraszania 13:58:11
  Zgadzam się. Głupio to przyznać, ale ostatnia deską rozsądku są właśnie Niemcy. Im powinno najmniej zależeć na zdestabilizowanej europie, w odróżnieniu od amerykanów czy anglików. W skali globalnej, im słabsza Europa i Rosja tym silniejsze USA i the Commonwealth
 • @kkkkk 14:07:25
  Nikt nie mówi prawdy z kim tak na prawdę walczą Ukraińcy na wschodzie kraju, utarło się powiedzenie, że są to rosyjscy separatyści, nawet słyszałem kiedyś w naszej TV, prośbę nie jakiego pana Piekło, aby nazywać ich terrorystami, to zmienia postać rzeczy, większość nieświadomych ludzi, myśli, Rosjanie tam weszli i walczą o odebranie Ukrainie ich terenów, nikt nawet nie wspomni, że ten obszar zamieszkują obywatele Ukrainy, z tą tylko różnicą, że mówią po rosyjsku i czują się związani kulturowo z Rosją, czy to ich wina, że podczas rozpadu ZSRR zostali na tym terenie, kto kiedykolwiek przypuszczał, że Kraj Rad kiedyś się rozpadnie? Ci ludzie nie zgadzają się z polityką Kijowa, gdzie do władzy doszły elementy nacjonalistyczne, które nienawiść do Moskali wyssali z mlekiem matki.
  Celem Ukraińców nie jest zaprowadzenie porządku w Donbasie, ale doprowadzenie do całkowitego oczyszczenia terenu z rosyjsko języcznej ludności wschodniej Ukrainy, przecież wyciekła rozmowa pięknej Julii, która w chwili szczerości miała powiedzieć, że powinni ich poczęstować atomem.
  Takie chyba jest myślenie tej części Ukraińców, która popiera skrajnie nacjonalistyczne ugrupowania.
 • @Koń trojański 14:12:10
  Cytuję:

  "....chyba, że ich wypowiedzi są starannie zaplanowaną akcją prania mózgów."- bo są i co do tego nie ma żadnych złudzeń.

  Cytuję:

  "Widzicie teraz już nie można mieć złudzeń, Zachód nie chce, ale musi interweniować." - Zachód nie ma jednolitego poglądu w tej sprawie i jest podzielony wbrew temu, co nasze łżedomedia usiłują polskiej opinii publicznej zakodować w podświadomości.
  Większa część państw zachodnich stara się zachować powściągliwość i wypracować sobie w miarę obiektywne spojrzenie na tą sprawę, bo gdyby Zachód był jednolity, to już od kilku miesięcy mielibyśmy wojnę światową, której tak naprawdę Zachód nie pragnie i nie chce dostrzegając wyraźnie jej tragiczne konsekwencje. Dlatego też tylko zdrowy rozsadek głównych graczy zachodnich (wyłączając z tego grona USrael i WB) może doprowadzić do uniknięcia tego co najgorsze, bo Zachód jako całość ma bardzo dużo do stracenia, zaś USrael w zasadzie nic i tylko może na tym zyskać.
  Prawda jest taka, że doświadczenia dwóch ostatnich wojen światowych spowodowały, że państwa Europy Zachodniej wolą dmuchać na zimne niż zrobić jakiś nieodpowiedzialny ruch i to tylko powstrzymuje obecnie przed zrobieniem dalszego kroku nieodpowiedzialnej polityki prowadzonej przez bankrutujące imperium i niepewnych swego dalszego losu jej największych sojuszników- w grupę tą wPiSuje się również rządząca obecnie w IIIRP klika polityczno-urzędnicza.

  Pozdrawiam.
 • Angole doposażają Kijów.
  Wieści z ambasady Ukrainy w Londynie:
  http://uk.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/26637-velika-britanija-pidtrimuje-ukrajinsykih-bijciv-ato
 • jeśli faktycznie to prawda ze Polacy walczą w ...
  jęśli to prawda i to że powstańcy utłukli tylu najemników to zapewne zwiększy się liczba nieszczęśliwych wypadków w Polsce takich masakrycznych ze spaleniem ciał by ukryć rany bojowe bo nawet najemnicy mają jakies rodziny.
 • @kmiciu 14:35:28
  Mam nadzieję, że to wcześniej czy później ujrzy światło dzienne, podobnie jak więzienia CIA w Polsce.
 • @hetman koronny 14:32:53
  To świadczy tylko o tragicznej sytuacji w jakiej znalazła się "samostijna". Państwo które było w światowej czołówce eksporterów broni na świecie, musi o nią żebrać!
  http://www.sipri.org/googlemaps/2013_of_at_top_20_exp_map.html
  http://www.zerohedge.com/news/2014-05-18/selling-war-worlds-biggest-exporters-weapons
  http://www.mapsofworld.com/world-top-ten/world-top-ten-weapons-exporting-map.html
  http://www.forum-ekonomiczne.pl/article/ukraina-swiatowy-eksporter-broni/#.U-9R2fl_tmM
 • Rezultat ostrzały Doniecka 15.08.2014
  http://www.youtube.com/watch?v=idLEqxyH9Jk#t=91

  Gdyby nawet doszło do zawieszenia broni, do pokoju, jak ci ludzie będą żyć z tymi, którzy dokonali tak strasznej zbrodni, nie wyobrażam sobie pojednania.
 • @AdNovum 13:54:12
  Nie widzę sensu w tej strategii,

  Rosja w żaden sposób nie jest w stanie zapobiec 3WŚ. Oczywiście, pomijając agentów w Waszyngtonie.
 • @Koń trojański 13:41:46
  No cóż - komentator powiedział że palenie - tu akurat kukły, bo normalnie to pewnie pali sie ludzi = "lachów" i "moskali", to taka "stara ukraińska tradycja"
  Brawo, bracia Ukraińcy! Europa czeka na Was i Wasze zwyczaje z otwartymi ramionami!

  PS
  Ostatnie zdanie to do majora SBU który ma za zadanie czytać wszystko na naszym portalu!
 • @kkkkk 13:49:09
  Wczoraj wieczorem w kanale Rosja25 podano i pokazano że informacja o "przejeździe rosyjskiej kolumny i jej zniszczeniu" była na stronie oficjalnej Rzeźnika Poroszenki, a potem nagle została ocenzurowana i zniknęła...
 • @Koń trojański 13:57:50
  Oni mają tak prane mózgi od "pomarańczowej rewolucji" tak zawzięcie popieranej przez nasze władze z wszystkich opcji politycznych!

  Efekt mamy na Donbasie a wcześniej w Odessie!
 • Co wiadomo o wypowiedzi Aleksandra Zacharczenko
  Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie coś na temat wypowiedzi Zacharczenki nt. dostawy sprzętu z Rosji.Czy jest to informacja wiarygodna czy tez manipulacja ?
 • @AdNovum 13:13:35
  Czyli to węgierska racja stanu przemawia za tym, aby sprzedać ukrom czołgi, przy okazji nabijając kasę prywatnej agencji ?
 • @ może ktoś to przetłumaczy
  https://www.youtube.com/watch?v=BjAvnUa1Wak#t=305
 • @Koń trojański 14:32:02
  Możemy pofantazjować?
  To pofantazjujmy!

  Partia mająca większośc w sejmie, dowodzona przez Kaszuba / lubię Kaszubów - więc to TYLKO PRZYKŁAD!!!! - bez obrazy!/ - wprowadza nagle że od jutra jedynym językiem urzedowym jest język kaszubski. W urzedzie dokumenty tylko po kaszubsku, tv i radio plus gazety - tylko po kaszubsku. Od 1-go września tylko wydzielone szkoły i przedszkola mogą wprowadzić jedną godzinę na tydzień po polsku...

  Naród zaczyna wiecować - więc zgodnie z prawem - zostaje wysłane wojsko na protestujących, których publikatory oraz politycy zaczynają nazywac "terrorystami" ...

  Potem zabrania się oglądać filmy i sztuki w języku innym niz kaszubski oraz autorów nie-kaszubskich. Nastepnie wycofuje się z bibliotek literaturę nie kaszubską i pisaną nie po kaszubsku...

  Dokładnie to się stało na Ukrainie

  I mamy Donbas...
 • @interesariusz z PL 15:31:17
  To pewnie jest świeczka jednym bożkom a ogarek innym - czyli Orban mówi jedno w tv a robi drugie - muszą być pod BARDZO silną presją NATO!
 • @interesariusz z PL 14:56:17
  Statystyczni Francuzi czy Niemcy nie mają zielonego pojęcia o tym, w jakiej kondycji finansowej znajdują się ich państwa a co dopiero aby mieli wiedzę na temat petrodolara i bankructwa USA.
  Sytuacja wygląda w ten sposób, że WSZYSCY Rządzący państwami mają powód do wojny (oprócz może Norwegii ) ale chcieliby przeprowadzić reset swoich problemów finansowych i społecznych jak najmniej boleśnie ( dla siebie, swoich rodzin i zgromadzonego majątku) i jak najmniej zauważalnie ( co do tej pory się udawało- niewielu zna prawdziwe przyczyny i skutki I i II WŚ ).
  Tylko, że to się tym razem może nie udać. Ze względu na dostępność i rozproszenie źródeł informacji oraz ze względu na globalne skutki broni masowego rażenia - o ile zostanie użyta.
  Stąd powściągliwość niektórych państw i niezdecydowanie co do kierunku kłamliwej propagandy. No bo co w końcu obchodzi katastrofa samolotu pasażerskiego przeciętnego Włocha czy Belga - nie pierwszy to wypadek lotniczy w którym giną wszyscy pasażerowie i nie ostatni.
  Jak tu zagrzać do walki lub jak przestraszyć Europejczyków aby po raz kolejny wzięli udział w bratobójczej wojnie ?
  To było prawdziwe wyzwanie dla sztabu psycho- i socjomanipulatorów ale zostało już dawno rozwiązane. My teraz obserwujemy realizujący się scenariusz i zasadniczo to możemy jedynie popisać do siebie na tym forum.
  Bezwładność uruchomionych procesów jest tak duża, że trzeba by wielu spektakularnych samospaleń w całej Europie w ramach protestu aby Europejczycy się otrząsnęli i zaczęli samodzielnie myśleć.
  Ciągle -niestety- aktualne słowa piosenki : "... ludzie to kupią, ludzie to kupią , byle ostro, byle na chama, byle głupio... ".
 • @brusek 15:32:22
  trochę nieadekwatne porówanie,

  pomyślmy raczej o systuacji, w której Polska odbiera prawa miejszościom, np drogowskazy tylko w języku polskim, w urzędach tylko język polski.

  Nie trzeba się posuwać do rozwiązań niemieckich, gdzie rodzice nie mogą rozmawiać z dziećmi po polsku, bo je odgermanizują.
 • Walki w okolicach Słowiańska?
  http://ria.ru/world/20140816/1020271823.html#ixzz3AYuEeCNf
  Na obrzeżach Krasnego Łymana słychac strzały i wybuchy...

  Kijów sprowadza do kraju kontyngent swoich "sił pokojowych" z Kosowa;
  http://rusvesna.su/news/1408193535
 • @Cyanide and Happiness 10:47:22
  dobre, ale ocenzurowana o najciekawsze (najaktualniejsze obecnie) fragmenty wersja.

  Tuwima cytat inny (1929r!):

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić "historyczną racją",
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę - bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab - kwiatami
  Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
  - O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z pannami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  "Bujać - to my, panowie szlachta!"
 • @brusek 15:32:22
  Do tego fantazjowania należy dodać też kaszubskich działaczy typu Muzyczka i ich widowiskowa działalności. Świadomość np Ślązaków tego że na Kaszubach gloryfikuje się Waffen Kaszyby a kaszub Bandera jest idolem. Jednocześnie Ślązacy zamieszkują najbogatszy region który to region został zawłaszczony przez kilku starozakonnych. Wiesz też że Ci starozakonni finansowali Kaszubów którzy zamieszkują najbiedniejszą cześć Europy...i tak można dodawać i dodawać.
 • @interesariusz z PL 15:31:17
  Sprzedawanie czołgów jest węgierska racja stanu. To co robią Węgrzy jest bardzo mądre. Nie konfrontują się z Rosjanami, ciągle mogą powiedzieć że pomagają Ukraińcom a jednocześnie robią na tym wszytkom niezły interes sprzedając złom. No i mają tańszy gaz niż Polska.
 • @Koń trojański 16:06:16
  Ok, "kaszubskość" była przykładem

  W przypadku odwrotnym, przez Ciebie podanym - oczywiście - Polska staje po stronie bombardowanych obywateli Ukrainy z "kartami Polaka"...

  Ale to tez niemozliwe pewnie...

  Ale możliwe jest wrzucanie do dołu rannych razem ze zmarłym (w tym "swoich rannych") i wrzucanie materiału wybuchowego by grób zasypać!

  Możliwe jest wysyłanie w bój wojska i młodych żołnierzy oraz strzelanie w plecy tym co nie chcą mordować!

  To wszystko na filmie
  https://www.youtube.com/watch?v=n7-LA7cC1pg

  A tu dla równowagi psychicznej tekst z Obserwatora
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24784
 • Kolejne "rewelacje" SBU w sprawie malezyjskiego boeniga;
  http://www.youtube.com/watch?v=lC1AXCd6c7Q
  "Tego nie mogli zrobic ludzie bez doświadczenia, ani odpowiedniego przeszkolenia",Wiktor Jahun, zastępca szefa SBU.
  I najlepsze; "Mogli to zrobić nasi byli fachowcy którzy przeszli na stronę rosyjską , na przykład na Krymie"...
  A pamiętam jak ogłaszano że z BUK-a strzelali "ruscy" z Sachalinu, czy też Czukotki...
 • @interesariusz z PL 14:56:17
  A co niby Rosja robi przez ostatnie 70 lat?

  Pozdrawiam.
 • @brusek 15:22:57
  :)))))

  Bo to od początku była lipa, która miała za zadanie wywabić jednostki ukraińskie z lotniska a następnie je zlikwidować.
  Ten plan zrealizowano w 150%

  Pozdrawiam.
 • @Piotrz1 15:30:31
  Manipulacja.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 15:31:17
  A kto tu mówi o jakiejś racji stanu?

  To jest zwykły biznes w interesie dobra narodu prowadzony.

  My tracimy, a Węgrzy zyskują-> tak brutalnie wygląda różnica obu tych koncepcji politycznych.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 15:32:22
  A coby było gdyby przejęła w zdecydowanej większości władzę w sejmie partia narodu wybranego i narzuciła pozostałej części obywateli III RP przepisy nakazujące, że od dnia jutrzejszego urzędowym językiem w Polsce będzie he-brajski, zaś za posługiwanie się językiem polskim w miejscach publicznych będzie nakładana sroga grzywna, która w przypadku notorycznego naruszania tego prawa będzie zamieniana na więzienie?

  Pewnie siedzieliby nasi współrodacy zauroczeni demokracją po cichu ucząc się pilnie j. he-brajskiego?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:48:56
  hehehe - aby nie było anty-semityzmu - proponuję przymusowe posługiwanie się suahili!
  :)
 • @Nieustannie zdumiony 15:43:56
  I wszystko się zgadza do czasu gdy wyleją im na głowę kubeł zimnej wody w postaci jednej jedynej nierozważnie odpalonej bomby termonuklearnej.

  Pozdrawiam.
 • @pawelek 16:02:51
  Dzięki za przypomnienie tego bardzo ważnego wiersza.
  Ja ze swej strony zamieszczę jego muzyczną wersję:

  https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz
  Ja też dałbym im polskie czołgi. T-72 które na Węgrzech były przed złomowaniem kupił chyba Kołomojski gdyż zarobił 90% (sprzedano za 10% wartości) wiec zabrał armii pieniądz. Nimi można jechać i trochę strzelać zniszczy je każdy strzelec przy okazji zniszczy 4 do 5 lepiej wyszkolonych bojców. Z nimi śmielej idą na linie strzału Podobnie jest z kamizelkami. Bez nich się boją ruszać z nimi przychodzi odwaga ale one są dla AK jednorazowe (skruszona ceramika)drugi byle jaki drugi strzał zabija bojca. A tam nikt nie ma głowy i możliwości wymiany czy naprawy. W kamizelce jest się mniej ruchliwy, a pod pachami nie ma osłony. Czym więcej kamizelek i takich czołgów tym szybciej ukry skończą.
 • @mania przepraszania 15:44:32
  Ps. Co do walk w okolicach Sławiańska informacje strony prokijowskiej;
  http://112.ua/obshchestvo/okolo-slavyanska-boycy-ngu-obnaruzhili-tayniki-s-boepripasami-boevikov-102433.html
  Wczoraj w lasach pod miastem znaleziono skałd broni i amunicji.
 • @AdNovum 16:56:13
  'Puste" pólki w Rosji po embargu, proszę zajrzeć;
  http://polskiportal.net/blogs/913/273/onet-znowu-oszukuje-polak-w
 • @mania przepraszania 17:15:00
  Oni mają "puste półki" a my za to będziemy mieli uginające się półki od naszych produktów rolnych.....no chyba, że prezes wyda polecenie partyjne aby każdy członek pis-u jak i członkowie jego licznych przybudówek politycznych wraz z rodzinami codziennie zjadali po kilogramie jabłek na głowę:))))))

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 17:13:14
  "Wczoraj w lasach pod miastem znaleziono skałd broni i amunicji"- a może po prostu znaleziono porzuconą przez ukraińskich dezerterów broń i sprzęt wojskowy.

  Ciekawe, że zwłok swoich żołnierzy pozostawionych w lasach i miejscach odludnych nie znajdują.

  Pozdrawiam.
 • dla poprawy humoru
  Trochę nie na temat, ale polecam fragment rozmowy między między widzem amerykańskiej TV a dziennikarką.
  https://www.youtube.com/watch?v=ULKJwrywzPo
 • @AdNovum 17:24:18
  Co do tego kilograma jabłek na głowę to przypomniał mi się pewien utwór z "zamierzchłych" lat 80-tych, "Jabolowe ofiary" KSU :)))))
 • @mania przepraszania 17:38:46
  Jeszcze jest coś takiego:

  "Jabol Punk"

  https://www.youtube.com/watch?v=GM7U6HJWpDQ

  Pozdrawiam.
 • Koniec harców pod Ługańskiem
  Właśnie podano na Twiterze , że pododdziały batalionu Ajdar blokujące drogę z Ługańska do Izwarino zostały rozbite
 • @mania przepraszania 17:38:46
  To będzie kilka kilo!

  jakby podzielic miliard euro zamrożony w jabłkach i innych warzywach to dzieląc przez 38 mln rodaków daje na osobę chyba 26 € o ile się nie machnałem...
 • @AdNovum 17:26:29
  Co do zwłok "swoich" na początku czerwca leciało info które powielałem, że władze wojskowe by załatwić parę srok za jednym strzałem do rodzin którzy zginęli wysyłali informacje że "zdezerterował". Chodziło o to by nie podkopywać morale ilością zabitych a przede wszystkim o kasę. Tzn. na "dezertera" nie przysługuje odszkodowanie z ichniego ZUSa i PZU.
  Tak samo - te bardzo wysokie liczby - chyba ponad 6000 "dezerterów" to część zbiegli do powstańców ale to chyba nieliczni. Większość to właśnie fizycznie polegli i w jakichś rowach leżący - jak zeznawał w linku nacgwardiejec, który opowiadał że nawet rannych swoich tak dobijali i zasypywali...

  Oczywiście to wszystko będzie szło jako "masowe groby" zabitych przez "terrorystów"
 • Ługańsk pod obstrzałem. Tym razem Kijów użył "Toczek";
  http://lifenews.ru/news/138513
  Na filmiku niewybuch pocisku balistycznego;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/OTR-21_Toczka
 • @brusek 18:23:42
  Dadzą radę "upłynnić". Problem tylko że nie ma już chłopów pańszczyźnianych więc nie będzie kogo rozpijać...
 • @mania przepraszania 18:45:05
  lac do baków naszych wspaniałych niemieckich tanków!
 • @mania przepraszania 18:31:02
  https://www.youtube.com/watch?v=kZgC7zpS7Is

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:49:37
  Czerniowce. Nie dla mobilizacji! Lepiej do więzienia niż pod Donieck;
  https://www.youtube.com/watch?v=36oqBa38IEg&list=UUFOcTmKcotaxvgWdsNLAHYQ
 • Prawdopodobnie jeńcy spod Stiepanowki;
  http://www.youtube.com/watch?v=pnVRBxRZWLE
 • "Migawki" z wojny autorstwa "colonelcassad". Zawsze warte obejrzenia;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1734246.html
 • @AdNovum 18:49:37
  Rewanzuję się z innej beczki
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3JOtnOcCCOw
 • Nowe kłamstwa Kijowa
  Hunta twierdzi, że dzielne ukraińskie wojska zniszczyły zeszłej nocy połowę rosyjskiej kolumny pancernej składającej się z ponad 70 jednostek, która jakoby wtargnęła na teren Ukrainy. Druga połowa kolumny została zmuszona do ucieczki z powrotem za granicę. Nie podają tylko gdzie miała miejsce ta wiktoria ukraińskiej armii . Nie muszę chyba dodawać ,że prawdopodobnie jest to nowa "wunderwaffe" banderowców - powstańcy masowo umierają ze śmiechu!
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&id=5508
 • @Nibiru 19:04:57
  Czasami mam takie wrażenie że USA specjalnie podpuścili Ukraińców by wykończyć ich przemysł zbrojeniowy. Ukraina była jednym z największych eksporterów broni;
  http://www.forum-ekonomiczne.pl/article/ukraina-swiatowy-eksporter-broni/#.U--QiPl_tmN
  W tej chwili żebrzą o sprzęt wojskowy, gdzie się da.
  Oprócz tego na pewno mają podpisane kontrakty na dostarczenie "towaru" dla kontrahentów. Jak się z tego wywiążą? Po prostu wylecą z rynku...
 • @Nibiru 19:04:57
  "ćwoków ci u nas dostatek"- tego kwiatu zawsze był u nas nadmiar.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 19:06:10
  I trasa przejazdu do Ługańska również została oczyszczona.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:22:04
  To nie "kwiat" to chwast...
 • @brusek 19:10:44
  Kiedy oni zdążyli wyprodukować taką ilość makulatury?

  I kto to teraz "zutylizuje"?

  Pozdrawiam.
 • @TomS 19:12:55
  Nie podają również kto dokładnie miałby dokonać tej victorii.

  A prawda jest taka, że to im zniszczono wczoraj w nocy około 70 jednostek ciężkiego sprzętu pancernego, a oni jak zwykle podali na odwrót.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 19:24:17
  http://www.bank-zdjec.com/foto3/7204_b.jpg

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:24:48
  Wszystko da sie zrobić, potrzebny tylko odpowiedni człowiek który podejmie się "utylizacji";
  http://www.youtube.com/watch?v=2TJ3Yv_vgUc
 • @AdNovum 19:24:48
  no właśńie miał być "miekki, bankowy" reset tych długów...

  Ale chca zrobić "twardy", nuklearny!

  PS
  Wiesz, przez długie lata mnie prześladowało - jak to było mozliwe że Niemcy w czasie wojny - 99,9% społeczeństwa "nie wiedziało" o komorach gazowych i wierzyło że Żydzi wyjechali w jakieś "ciepłe miejsce"...

  TERAZ rozumiem - do czego zdolna jest goebbelsowska propaganda i zombienie społeczeństwa
 • @Nibiru 19:35:42
  Oczywiście, co nie wyklucza także tego że "mądrzy inaczej" Ukraińcy rozwalą przy okazji ważną część swojej gospodarki...
 • @brusek 19:32:35
  Ten gość kogoś mi przypomina:

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/35/Bundesarchiv_Bild_146-1968-101-20A%2C_Joseph_Goebbels.jpg

  A tu jeszcze kogoś innego:

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/10/Bundesarchiv_Bild_183-C17887%2C_Berlin%2C_Joseph_Goebbels_mit_Kindern_bei_Weihnachtsfeier.jpg

  Natomiast jego złote myśli, że:

  "Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą."

  "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą."

  Nie były przez niego wymyślone tylko zaadoptowane.

  W tym wszystkim najbardziej ciekawe są te cytaty będące "złotymi myślami" tego jegomościa:

  1. "Największą przyjemność sprawia mi poznawanie prawdy."

  2. "Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie."

  http://pl.wikiquote.org/wiki/Joseph_Goebbels

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:47:00
  Dzięki!

  Mnie się spodobało:

  "Jak wygramy, to kto nas będzie pytał o metodę. Mamy tak czy owak tak wiele na sumieniu, że musimy zwyciężyć, bo inaczej cały nasz naród, z nami na czele, ze wszystkim, co kochamy, czeka zagłada. A więc do dzieła!"

  Jakby przemawiał na zebraniu oligarchów sam Rzeźnik Poroszenko

  Albo to - tylko zmienić trochę - całkiem adekwatne!

  "Führer chce nadal oszczędzać Leningrad. (...) Gdybyśmy zdobyli to miasto, nie moglibyśmy przecież w ogóle wyżywić spędzonej tam 5-milionowej masy. (...) Jest więc absolutnie w naszym interesie, jeśli jeszcze przez jakiś czas Leningrad będzie stawiał opór. Potem będziemy mogli niszczyć to milionowe miasto ulica za ulicą, dzielnica za dzielnicą.(...) Taki sam los czeka ewentualnie Moskwę."

  A może to by powiedział Rzeźnik o Ługańsku? Zamienić "warszawskiego getta na Ługańska i zamiast Zydzi - moskale...

  "Duża część warszawskiego getta płonie.(...) Żydzi stawiają rozpaczliwy opór. Minie jeszcze kilka dni, zanim zostanie on ostatecznie złamany. Opór ten wynika zapewne stąd, że Żydzi doskonale wiedzą, co ich czeka, gdy zostaną pokonani. Nie mają oni żadnej możliwości kapitulacji."


  Z kolei to pasuje do aktualnej mobilizacji

  "Musimy więc zarządzić drugi zaciąg do Volkssturmu i ewentualnie zacząć organizować bataliony kobiece. Proponuję nawet wcielać do jednostek z bardzo zaostrzoną dyscypliną więźniów z zakładów karnych i obozów koncentracyjnych, odbywających mniejsze kary. Jak powiedział mi Własow, pomysł ten bardzo dobrze sprawdził się podczas obrony Moskwy."

  podsumowanie:

  "Ale kiedy będziemy ustępowali, ziemia się zatrzęsie"
 • @AdNovum 17:24:18
  kalkulacja bzzzzmenów jest prosta,

  jabłka w skupie potanieją,
  w sklepach podrożeją.
 • @brusek 20:35:23
  I "zatrzęsła się ziemia", ale tak że się cała "Tysiącletnia Rzesza" przewróciła...
 • @kkkkk 17:36:42
  dalczego Kolonki nie ma w naszych mendiach
  https://www.youtube.com/watch?v=ULKJwrywzPo
 • @interesariusz z PL 20:48:07
  Dzięki Bogu że go tam nie ma, niech robi to co robi w sieci. Jedno licho wie jakby go "odmóżdżyli" w polszmacie, wsi24, czy innej "telewizorni"...
 • @Piotrz1 15:30:31 Nie ma mowy o dostawie sprzętu i ludzi, jest:
  mniej więcej w minucie 2:11 jest mowa o 150 maszynach bojowych porzuconych przez armię ukraińską oraz o przybyciu 1200 ludzi, którzy w ciągu ostatnich czterech miesięcy pobierali naukę na terytorium Rosyjskiej Federacji.
 • @jazmig 21:00:39
  Bełkot idiotów. Przeszkadza im że do "separatystów" docierają ochotnicy nie tylko z terytorium Rosji, ale nawet z Hiszpanii, czy z Serbii, ale to że we freikorpsach "gwardii narodowej" wojują Szwedzi, Gruzini, Włosi i Francuzi (że o tzw. doradcach z Izraela , UK, czy USA nie wspomnę) to juz nie "brzydzi"...
 • @jazmig 21:00:39
  A tymczasem na onecie.pl dzieją sie rzeczy 'straszne";
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/hollande-wzywa-ukraine-do-umiarkowania-w-akcjach-przeciwko-separatystom/b96v5
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fsb-17-ukrainskich-zolnierzy-przekroczylo-granice-z-rosja/v468g
  Puszczaja już nawet filmiki "separatystów", ale Bogu dzięki bez ścieżki dźwiękowej i napisów...
 • "Hit" dzisiejszego wieczoru;
  http://www.tvn24.pl/ukraina-powinna-powiedziec-nie-siadamy-do-rozmow-poki-nie-ma-przy-stole-polakow,459697,s.html
  "Załkał" Jacek Saryusz-Wolski po tym jak Polakom pokazano "plecy" organizując jutrzejsze spotkanie w sprawie Ukrainy...
 • Nic takiego, trochę max.a z youtube
  https://www.youtube.com/watch?v=sBYUu16TEfs

  Na tej stronie są kolejne odcinki Maxa, jak to na youtube.

  A w temacie tego sprzętu co to niby z Rosji przyjechały, to na stronie

  https://www.youtube.com/watch?v=OzCIzuTnNI8

  jest komentarz do tych informacji.

  Pewnie się powtarzam ale dzisiaj mam trochę czasu i sobie tak przeglądam to i wklejam. Wygląda na to że
 • Ukraińcy wysyłają nowy rzut w strefę działań ATO
  http://news-ukr.org/obshestvo/v-zonu-ato-uzhe-otpravilos-podkreplenie/16870

  Wielkie wzmocnienie w postaci sprzętu z baz remontowych, "zrewitalizowanego".
  O i jeszcze: młodzi ludzie ze wschodniej i południowej Ukrainy. Żeby im na miejscu na oczy nie przejrzeli.
 • @fretka 21:23:03
  Sytuacja wokół konwoju oczami pewnego Niemca:
  http://youtu.be/svxyo2wA76k
 • @hetman koronny 22:11:33
  Zestrzelenie Malezyjskiego Boeinga ,przez Ukraińskie myśliwce dalej tabu. Pzdr.
 • Zaporoże. Przemarsz kibiców-patriotów Ukrainy.
  http://youtu.be/8-bmq7Z1nRk

  Dlaczego nie na froncie?
 • @fretka 22:45:39
  A po czemu wam Sztejn? :)))))))

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 22:44:09
  Co oni tam jeszcze robią? Donbas czeka. Wyprostuje ich w parę dni
 • @TomS 22:58:43
  Może nie pokazali końcówki, dworzec i bydlęce wagony do których ich gnają...
 • @mania przepraszania 23:06:03
  16.08.2014

  Dopółnocny, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Brak nowych informacji

  WOJNA

  Skrót sztabu Armii: walki pod Jenakijewo, Źdanowką, Saur-Mogiłą
  Koło Nowoswietłowki zniszczono T64, 2x BMP +skład amunicji – „liczy się straty w sile żywej”
  Koło Błagodatnego uzyto gradów albo innych katiusz zdobytych na wrogu i ostrzelano rezerwy ukrów. Zwiad obrony sprawdza rezultaty ostrzału. Zdobyto skład zywności w tym amerykańskie – świństwo – wszyscy mówią że tego nie da się jeść!
  http://rusvesna.su/news/1408213269

  Skrót Anna-News
  http://www.novorosinform.org/news/id/6346

  Skrót Novorus.info
  http://novorus.info/news/events/26706-svodka-opolchency-vygnali-okkupantov-iz-neskolkih-naselennyh-punktov.html
  http://novorus.info/news/events/26705-svodka-perelomnyy-moment.html

  Prochorow melduje: Walki przy przejściu granicznym Uspienka. Jeśli ukry nie podeślą wsparcia to się da ich łatwo odepchnąć. Z Gradów i moździerzy walono do nich także Błagodatnym koło Amrbrosijewki
  http://rusvesna.su/news/1408218520

  W Grabskim koło Iłowajska (DNR) zlikwidowano „Czarną Sotnię” w której „wojował” braciszek Jarosza. Zdaje się że zlikwidowano razem z nimi (poszło do Abrahama 130 sztuk ) rakiety Toczka które tak uprzykrzały życie mieszkańcom przez swój straszny hałas…
  http://politikus.ru/events/27074-v-grabskom-dnr-unichtozhena-chernaya-sotnya.html

  Zacięte walki w Jasinowatej!
  http://rusvesna.su/news/1408215658

  To już też chyba było – koło portu lotniczego w Ługańsku zlikwidowano elitarna 95-tkę oraz sotnię czy może i kureń Goryń. Wszyscy wpadli pod Gradobicie
  http://politikus.ru/events/27076-opolchency-razgromili-kolonnu-elitnoy-95-y-brigady-armii-ukrainy.html

  Chłopcy „Motoroli” rozwalili moździerzami najeźdźców pod Śnieżnym
  http://politikus.ru/events/27078-boycy-motoroly-razbili-pozicii-silovikov-pod-snezhnym.html

  1-szy i 3-ci batalion 30-stki praktycznie nie istnieje!
  http://rusvesna.su/news/1408205839

  Kijów wyremontował 900 „jednostek sprzętu”. Dodają że zawodowi i rekruci dobrowolnie ( i niewatpliwie z wielka ochotą!) pojadą na wycieczkę do Donbasu!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_16/Ministerstwo-Obrony-Ukrainy-wzmocni-armie-rezerwami-sprzetu-4129/
  http://politikus.ru/events/27112-hunta-vynuzhdena-otpravlyat-na-donbass-tehniku-snyatuyu-s-dlitelnogo-hraneniya.html

  Straty najeźdźców = 135 osób/dobe
  http://politikus.ru/events/27104-siloviki-za-sutki-poteryali-v-boyah-s-opolchencami-135-chelovek.html

  Podobno też już masowo zaczynają przechodzić na strone obrony?
  http://politikus.ru/events/27081-premer-dnr-siloviki-massovo-perehodyat-na-storonu-opolchencev.html
  http://rusvesna.su/news/1408173086

  Z cyklu przestępstwa wojenne – choć to już w zasadzie kategoria – „gorsi od zwierząt”
  http://politikus.ru/video/27103-nacgvardeycy-zakapyvayut-ranenyh-soratnikov-v-mogily-zhivem.html

  Po prostu jeńcy…
  http://politikus.ru/video/27102-voennye-ukrainskoy-armii-popali-v-plen-16082014.html

  Straszny ruch na granicy! Sezon urlopowy – jakby rzekła pani PSIAKI!
  http://politikus.ru/v-rossii/27088-fsb-gruppa-ukrainskih-voennyh-pereshla-na-territoriyu-rossii.html
  http://rusvesna.su/news/1408186159

  A pod Saur-Mogiłą step dalej zasłany trupami!
  http://politikus.ru/articles/27079-okrestnosti-saur-mogily-useyany-trupami-karateley.html

  Z żołnierza pokojowego w karnego / czyli takiego z jednostek karnych/
  http://rusvesna.su/news/1408193535


  NOWOROSJA

  Striełkow awansował na szefa połączonych armii?
  http://politikus.ru/events/27108-strelkov-vozglavit-armiyu-novorossii.html

  Nowy minister…
  http://rusvesna.su/news/1408193779

  Znów rakiety balistyczne w uzyciu przez ukrów!
  http://rusvesna.su/news/1408209340

  Makiejewka pod ostrzałem!
  http://rusvesna.su/news/1408193911

  Port lotniczy w Ługańsku po wyzwoleniu
  http://www.novorosinform.org/news/id/6345

  Porównanie strat najeźdźców do szturmu Groznego (szacuje się straty na może nawet 20 tysięcy Ukraińców?)
  http://rusvesna.su/news/1408206832

  „Gestapo Ukrainy”
  Konferencja aktywistów Donbasu którzy mieli styczność ze służbami Ukrainy
  http://rusvesna.su/news/1408206834

  „jak dobrze być żołnierzem, żołnierzem” Niestety ale nie ukraińskim… Tam śpiewał Okudżawa – a tak wygląda rzeczywistośc
  http://rusvesna.su/news/1408201487

  Dywersanci grasują w Ługańsku i mordują mieszkańców!
  http://rusvesna.su/news/1408193603


  KONWÓJ

  Konwój jeszcze stoi a MCK szuka ludzi do obsługi?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_16/Pracownicy-Czerwonego-Krzyza-beda-w-kazdej-ciezarowce-z-pomoca-humanitarna-9808/

  Przedstawiciel MCK mówi…
  http://politikus.ru/video/27119-8203predstavitel-krasnogo-kresta-vystupil-po-situacii-s-gumanitarnym-konvoem-rf.html

  Złapano kolejne trzy grupy terrorystyczne
  http://politikus.ru/events/27108-strelkov-vozglavit-armiyu-novorossii.html

  O tym jak próbuja ukry nie przepuścić konwoju
  http://rusvesna.su/news/1408203107

  W końcu! Dogadano się z MCK!!!! MCK wysłał pisma odpowiednie do Kijowa!
  Teraz wszyscy czekają na pismo z Kijowa!
  http://rusvesna.su/news/1408218753

  nareszcie! Pani minister polityki socjalnej Ukrainy podpisała stosowny dokument!
  http://ria.ru/world/20140817/1020300489.html


  KIJÓW I OKOLICE
  STIENIN!!!!!!!!!

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_16/Kijow-poprosil-aby-przestano-niepokoic-go-pytaniami-o-Stienina-1616/

  http://polish.ruvr.ru/2014_08_16/photo-Zdjecia-Andrieja-Stienina-tam-gdzie-toczy-sie-wojna-3580/?slide-1

  Durnota Kijowa! „Dali” rury gazowe amerykanom? To straca na opłatach tranzytowych 3,6 mld USD!
  http://ria.ru/world/20140816/1020289286.html

  Koło 4000 kijowian walczy w Donbasie. A chcą powoływac nowych! Ale majdan!!!!!
  http://rusvesna.su/news/1408198873

  Merkelowa! Niech Cię Rzeźnik zaprosi na Donbas!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_16/Poroszenko-zaprosil-Merkel-na-Ukraine-4086/

  Albo pozwoli spalić jakiegoś „moskalika”? To taka stara germańska tradycja !
  http://rusvesna.su/news/1408217568

  A może ktoś do ciebie z frontu zadzwoni?
  http://rusvesna.su/news/1408215958

  Palenie kawy po ukraińsku– tfu! – palenie kawiarni!
  http://politikus.ru/events/27129-kafe-sponsorov-karateley-sozhgli-v-kirovograde.html

  Kolejny napad na bank po ukraińsku
  http://politikus.ru/events/27072-v-zaporozhskoy-oblasti-vzorvali-bank-kolomoyskogo.html

  Pełne ręce ma prokuratura Ukrainy!!!
  http://rusvesna.su/news/1408209818
  http://rusvesna.su/news/1408201151

  Tym już dziękujemy! Kolejny rzeźnik zabity! Chodzi o jednego z liderów organizacji „Tryzub im, Stefka B.” – niejakiego Wadima Lewkowskiego
  http://politikus.ru/events/27128-podelnik-yarosha-ubit-v-zasade-opolchencev.html

  W Kijowie będą rozdawać broszurę „jak przeżyć zimę”
  http://politikus.ru/events/27120-v-kieve-vypustili-broshyuru-po-vyzhivaniyu-gorodskogo-naseleniya-zimoy.html

  W Odessie tez już mieszkańców informują o specjalnym sezonie zimowym!
  http://rusvesna.su/news/1408201375

  Bo jak wiadomo gazu nie będzie, węgla też – nawet jakby kopalnie pracowały na 5 gwizdków – nie odrobią strat przed zimą!
  http://politikus.ru/events/27054-ugol-ugol-kakoy-ugol-eto-19-vek-drova-nashe-vse.html

  A na Bukowinie tradycyjne zamieszki
  http://rusvesna.su/news/1408201311


  SANKCJE

  Nasze straty:
  Owoce - 1,4 mld zł Sery - 448 mln zł Mleko i nabiał -139 mln zł Mięso - 671 mln zł Warzywa i grzyby - 727 mln zł Przetwory - 437,5 mln zł Inne produkty spożywcze - 332 mln zł
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_15/Mocno-spadl-polski-eksport-do-Rosji-i-na-Ukraine-0356/

  Strzał w stopę czy ratowanie naszego górnictwa ze szkodą dla handlu i transportu oraz ludności?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_16/Polska-zamierza-wprowadzic-zakaz-importu-rosyjskiego-wegla-0441/

  Włoska robota
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_16/Waszyngtonskie-sankcje-za-wszystkich-zaplaci-wloski-Pantalone-9657/

  Czesi, Słowacy i Węgrzy już mają dośc sankcji!
  http://politikus.ru/events/27099-chehiya-slovakiya-i-vengriya-vystupili-za-otmenu-sankciy-v-otnoshenii-rossii.html

  Jedni tracą inni na tym zyskują!
  http://rusvesna.su/news/1408194111

  Chile dostało zielone światło na eksport!
  http://politikus.ru/v-rossii/27105-rosselhoznadzor-razreshil-postavki-ryby-iz-chili.html

  Humor na dobranoc!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_16/Nie-oddychaj-powietrzem-gdy-wieje-od-wschodu-5829/
 • Zasadzka pod Lisicziańskiem na baon "Lwów";
  http://portal.lviv.ua/news/2014/08/16/215021.html
  Oficjalne dane trzech rannych.

  Walki pod Jasynowatą z użyciem moździerzy. Exodus mieszkańcó;
  http://rusvesna.su/news/1408215658
  Siłom prokijowskim udało zając sie podmiejski przysiółek.

  Walki o Jenakijewe i Zdanowke. Wg samoobrony wroga odparto zadając straty m.in baonowi "Diepr", Kijów informuje o zajęciu Zdanowki.
  Toczą sie walki o Nowoswietlowkę gdzie miano zniszczyć czołg T-64, 2 BWP i skład amunicji. Samoobrona prowadzi także ostrzał GRADami.
  Znowu walki w okolicy kurhanu Saur-Mogiła.
  http://rusvesna.su/news/1408213269
 • @mania przepraszania 23:34:34
  Na twiterze też ćwierkają o zajęciu Żdanowki.
  Zdjęcie sprzed godzin wieczornych.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/500746191454236672
 • @interesariusz z PL 20:39:17
  kalkulacja bzzzzmenów jest jeszcze prostsza:

  nakraść ile się tylko da w jak najkrótszym czasie.

  Pozdrawiam.
 • @Nibiru 22:52:08
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Grodzka na froncie zajmowała by się tylko tym:

  http://fajne-zdjecia.pl/wp-content/uploads/tdomf/7280/bned5pfwfv5y.jpg

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 08:12:42
  Polecam dzisiejszy felieton Krakauera:

  Wojskowe i polityczne cele tzw. operacji antyterrorystycznej nowych władz Ukrainy
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24819
 • @AdNovum oj będzie się działo!!
  Prawy Sektor grozi władzom wycofaniem swych oddziałów z frontu i marszem na Kijów!!! Ukraińska radykalna nacjonalistyczna partia Prawy Sektor zagroziła władzom zbrojnym marszem na Kijów, jeśli w ciągu 48 godzin nie zostaną zwolnieni jej stronnicy - podała w niedzielę agencja ITAR-TASS, powołując się na oświadczenie na stronie internetowej partii.

  Zwracamy się do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z apelem o wprowadzenie porządku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, wyrzucenia z niego przedstawicieli antyukraińskich sił i wszczęcia śledztwa w sprawie ich przestępczej działalności

  — głosi oświadczenie.

  Radykałowie domagają się pilnego zwolnienia wszystkich zatrzymanych aktywistów, zamknięcia śledztw przeciwko stronnikom Prawego Sektora oraz zwrotu nielegalnie skonfiskowanej broni.

  W przypadku niewypełnienia naszych żądań będziemy zmuszeni w ciągu 48 godzin wycofać wszystkie nasze pododdziały z linii frontu, ogłosić mobilizację rezerwowych batalionów i rozpocząć marsz na Kijów w celu przeprowadzenia „szybkich reform” w MSW

  — czytamy w oświadczeniu Prawego Sektora.

  Partia ta nazywa zatrzymania swoich zwolenników „wewnętrzną kontrrewolucją” i próbami unicestwienia ukraińskiego ruchu.

  Prawy Sektor odegrał dużą rolę w protestach ulicznych w Kijowie, w następstwie których w lutym obalono wspieranego przez Moskwę prezydenta Wiktora Janukowycza i rozpoczęła się konfrontacja z Rosją; doprowadziła ona do najpoważniejszego kryzysu między Moskwą a Zachodem od zakończenia zimnej wojny. http://wpolityce.pl/swiat/209654-prawy-sektor-grozi-wladzom-wycofaniem-swych-oddzialow-z-frontu-i-marszem-na-kijow
 • @AdNovum 08:12:42
  Podobno Ukraińcy stracili w nocy nad Ługańskiem MIG-a29?A tak w ogóle to tvn24 podaje "ciekawe"informacje o ciężkich walkach wokół Ługańska i całkowitym okrążeniu i odcięciu miasta.Pewnie znowu Joseph G.wyłazi im ze ściany.
 • @Kula Lis 62 10:03:07
  W obwodzie Ługańskim miał zostać zestrzelony Mig-29;
  http://lifenews.ru/news/138530
 • @adalbert05 10:35:55
  "Operacja" pod Ługańskiem jest najprawdopodobniej próba odciągnięcia sił samoobrony, które w Rep. Donieckiej prowadzą kontratak. Dodatkowo przy granicy z Rosja utworzył sie nowy "kocioł"...
 • @mania przepraszania 10:35:57
  Kijów potwierdza stratę MiG-29;
  http://112.ua/glavnye-novosti/v-luganskoy-obl-sbit-ukrainskiy-mig-29-matyuhin-102828.html

  I grożby freikorpsów "prawego sektora";
  http://112.ua/politika/pravyy-sektor-grozit-poyti-marshem-na-kiev-esli-poroshenko-ne-provedet-chistku-v-ryadah-mvd-102771.html
 • @AdNovum 08:12:42
  W czasie,jak pisałem swój poprzedni post na tvn24 ukazał się artykuł,który "świat stawia na głowie".Generalnie chodzi oto,że informacje,które podaje Kijów nijak się mają do informacji z innych źródeł i obserwacji niezależnych wojskowych analityków.Informacje o okrążeniu Ługańska i Doniecka to zwykłe kłamstwo Kijowa,mapy są nie aktualne i pokazują tylko pobożne życzenia Kijowa.Jedyne faktyczne sukcesy to walki koło Gorłowki,na innych odcinkach walk sytuacja jest statyczna,lub same porażki.W sumie dość obiektywny artykuł jak na tvn24.
 • @mania przepraszania 10:43:03
  A jaka jest teraz sytuacja na lotnisku ługańskim,zostało odbite?Co się dzieje z oddziałami,które wybiły się z kotła wokół lotniska?
 • @adalbert05 11:00:41
  Ciężko powiedzieć. Jest filmik na który widać jakby opuszczone lotnisko, niestety nigdzie nie udało mi sie tego potwierdzić. Natomiast te oddziałyktóre wykonały "samobójczy rajd" są prawdopodobnie tymi siłami o których mówiono w naszych łżemendiach że wtargnęły do Ługańska. Większość okrążono w Nowoswietlowce, a reszta pewno poszła w rozsypke na mniejsze i większe grupy. Wspomniany filmik;
  https://www.youtube.com/watch?v=XmjPgn7wp0A
 • @mania przepraszania 11:09:25
  Film widziałem,faktycznie lotnisko wygląda na opuszczone.Raczej jest mało prawdopodobny,by ktoś kręcił ten film podczas walk,nie narażając się na ostrzał.Albo ten filmik jest stary,z początkowego okresu walk,albo faktycznie został nakręcony po odbiciu lotniska.A jeżeli lotnisko pozostaje w rękach kijowskich,to kto go broni,skoro odziały ,które go broniły okopały się pod Nowoswietłowką?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej