Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 17.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Potrzebujemy pomocy wojskowej. Jeśli ją otrzymamy, to naszym wojskom (pokojowym- dopisek mój) łatwiej byłoby działać”- powiedział szef ukraińskiego MSZ, Pawło Klimkin.

Pawło Klimkin w udzielonym niemieckim mediom wywiadzie ujawnił, że kijowski rząd zwracał się do NATO i UE o udzielenie pomocy na dalsze prowadzenie wojny.

Poza bezpośrednim wsparciem wojskowym potrzebne jest również wsparcie finasowe aby móc dalej walczyć o Krym, Donieck i Ługańsk.

W ten sposób pośrednio potwierdził, że środki finasowe na dalsze prowadzenie "pokojowej" misji oswobadzania z "terrorystów" wschodnich i południowych rubieży kraju, wyczerpały się lub są na wyczerpaniu.

Zresztą dowodem na to może być chociażby również fakt, że w celu uzupełnienia strat sprzętowych ukraińskie siły zbrojne zmuszone zostały do wykorzystania ostatnich rezerw jakimi są zezłomowany po rozpadzie Związku Radzieckiego sprzęt pancerny, który obecnie przywracany jest do stanu umożliwijącego jego użycie w walkach.

Tym sposobem uzyskano dodatkowe 900 sztuk broni pancernej oraz wyrzutni rakietowych różnych systemów w tym rakiet balistycznych.

Oczywiście ukraiński minister MSZ nie poruszył jeszcze dwóch istotnych problemów z jakimi borykają się obecnie władze tego kraju, a więc: wyczerpywaniu się zasobów siły żywej zdolnej do walki i jej bardzo niskiego morale oraz kwesti malejącego gwałtownie poparcia społecznego dla tak prowadzonej polityki wewnętrznej przez obecnie rządzącą ekipę w Kijowie.

No ale mimo to ostatnie rezerwy rzucane są na front:

Jak widać nie są to takie siły jak na początku rozpoczęcia tzw. operacji antyterrorystycznej tylko ich marny cien.

W wyniku tego ostatni tydzień walk zaznaczył się bardzo dużym spadkiem aktywności ukraińskich wojsk w prowadzeniu operacji militarnych a tam gdzie próbowano realizować plan strategiczny generalnie działania te kończyły się porażką, jak np. na południu w rejonie granicy państwowej, gdzie duże zgrupowanie ukraińskie ponownie wpadło w kocioł:

Niebieską linią zaznaczono obszar zajęty przez ukraińskie wojska, a czerwonymi strzałkami kierunki ataku sił powstańczych.

Dynamiczna równowaga pomiędzy walczącymi stronami zaznaczyła się prawie na wszystkich kierunkach ukraińskiego ataku poza jednym z nich, gdzie ukraińskie wojska posiadając bardzo dużą przewagę w broni pancernej usiłują od począku mijającego tygodnia odciąć miasto Gorłówka od pozostałej części zbuntowanego regionu. Tam kierunek ataku przebiega równolegle do drogi E 50 rozpoczynając się na odcinku pomiędzy miejscowościami Kruta Bałka i Panteleoniwka następnie kierując się na wschód w rejon miejscowości Roziwka i Żdaniwka z równocześnie wyprowadzanym atakiem na południe od Wiernej Krinki w kierunku na Niżną Krinkę.

W tej chwili do dokońcenia odcięcia Gorłówki pozostał jeszcze pas około kilkukilometrowy, gdzie jednocześnie bronią go proporcjonalnie nieliczne i słabo uzbrojone w broń ciężką siły lokalnej milicji ale za to na dobrze przygotowanych pozycjach obronnych.

Czy uda się odciąć Gorłówkę od pozostałej części terenów objętych powstaniem pokażą najbliższe dni.

Natomiast do sukcesów strategicznych ostatniego tygodnia po stronie sił samoobrony moża uznać, utzymanie pełnej kontroli nad drogą łączącą Ługańsk z Donieckiem, powstrzymanie ataku z kierunku południowego na Donieck wyprowadzanego od miejscowości Mospine- Iłowajsk oraz skutecznym zatrzymaniem napierających z kierunku północnego od strony wschodniej Ługańska z rejonu miejscowości Mikołajewka sił ukraińskich, które miały zadanie okrążenie miasta łącząc się z oddziałami operującymi w okolicach miejscowości Nowoswietlowka.

Jak z powyższego widać żadnego z ustalonych wcześniej celów wojska ukraińskie w ciągu mijającego tygodnia nie osiągnęły przy jednoczesnych bardzo dużych stratach własnych; tak w sprzęcie jak i sile żywej oraz coraz bardziej widocznemu spadkowi morale ukraińskich żołnierzy.

Sądzić należy, że był to tydzień przełomowy, gdyż jak dotychczas w mniejszym czy większym stopniu wojskom ukraińskim udawało się realizować plan operacyjny, a tym razem zostały one skutecznie powstrzymane.

Przyczynami takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim wyczerpywanie się rezerw ukraińskiej armii, które oczywiście w najbliższym czasie zostaną uzupełnione, choćby wspomnianym wyżej sprzętem z demobilu, któremu obecnie przywracana jest zdolność techniczna, ale jak sądzić należy będzie to jednocześnie ostatni wzmożony atak na jaki zdobyć się może obecny reżym.

Z drugiej strony siły samoobrony nie wyczerpują się i rośnie ich morale, co jest spowodowane napływem nowych ochotników, coraz lepszym wyszkoleniem wojska, które zdobywa je w walce, krzepnieciem tych sił, poprawą jakości dowodzenia i koordynowania działań na szczeblu centralnym oraz coraz lepszej jakości uzbrojeniu, które uzyskuje się w toku wygranych potyczek i zasadzek lub od dezerterujących żołnierzy.

Ponad to siły samoobrony na niektórych odcinkach frontu po wypracowaniu tam przewagi na poziomie taktycznym przechodzą do aktywnej fazy działań atakując osłabione lub odizolowane od sił głównych ukraińskie jednostki bojowe oraz podejmując działania partyzanckie i dywersyjne na dalekich tyłach wroga przecinając ich drogi komunikacji, atakując konwoje z zaopatrzeniem i likwidując stanowiska ogniowe ciężkiej artylerii i wyrzutni rakiet.

Natomiast w tym czasie działania wojsk ukraińskch wyraźnie słabną i stają się coraz bardziej chaotyczne i nieskoordynowane.

Tak więc jeśli powstańcy i ludność ostrzeliwanych miast wytrzyma presję zbiżającego się ostatniego naporu ukraińskich kolumn pancernych w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie pozwalając na przejęcie inicjatywy przez wojska ukraińskie z jednoczesnym ich ciągłym nękaniem i osłabianiem, to szanse na sukces tzw. operacji antyterrorystycznej stają się znikome. Oczywiście pod warunkiem, że kijowskie władze nie przeprowadzą jakiejś spektakularnej akcji typu wysadzenie zbiorników z substancjami toksycznymi zgromadzonymi w zakładzie "Stieroł" pod Gorłówką, ale jak sądzę poinformowanoa o takiej możliwości międzynarodowa opinia publicza już na to nie pozwoli.

Na koniec filmy dokumentujące wczorajszy dzień:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu stanowisko ukrainskiej artylerii na przedpolach Ługańska w dniu wczorajszym.

*      *      *

Ps.

"Харьковские партизаны уничтожили машину с польскими наёмниками и самоходную гаубицу «Дана», о чем сообщают источники в силах сопротивления Слобожанщины. 
«В ходе очередной боевой операции партизаны ХНР уничтожили направляющийся в Изюм джип польских карателей, сопровождаемый самоходной гаубицей «Дана», — сообщают источники.
Как свидетельствуют представители сил сопротивления, второй джип, сопровождавший САУ, несмотря на несколько попаданий, сумел выйти из-под огня и уйти от преследования.
По словам выжившего водителя первого джипа, уничтожены шесть сотрудников польской частной военной компании (ЧВК) ASBS Othago (Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz), созданной несколько лет назад нынешним министром внутренних дел Польши Сенкевичем."

*     *      *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Prorosyjscy separatyści zestrzelili MIG-29
  Prorosyjscy separatyści zestrzelili w nocy z soboty na niedzielę należący do ukraińskich sił rządowych myśliwiec MIG-29 - poinformowała agencja Reuters.
  Do zestrzelenia samolotu doszło w okolicach Ługańska - donosi Reuters, powołując się na rzecznika ukraińskich sił zbrojnych.
  Pilot katapultował się. Udało mu się przeżyć.
 • @Hutnik 11:18:16
  Koncentracja sił samoobrony w Doniecku;
  http://rusvesna.su/news/1408265286

  "Ormiaszka" Awakow oskarżył "fuhrera" Jarosza o współudział w ostatnich zabójstwach i zamachach na członków administracji. Czy to sygnał do rozprawienia sie z buntującymi "freikorpsami"?
  http://rusvesna.su/news/1408265601
 • @mania przepraszania 11:32:58
  17.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  „On po prostu spadł z nieba” – czyli o tym Zachód nie pozwoli naprawdę
  http://svpressa.ru/politic/article/95299/


  WOJNA

  Skrót RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140817/1020316355.html


  Skrót NAKANUNIE
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/17/22364904/


  Straty Ukrainy wg sztabu armii za 2 tygodnie ostatnie:
  3 samoloty
  5 dronów
  Ok. 86 katiusz oraz moździerzy (moja uwaga: chodzi o wielkokalibrowe moździerze bo „drobnicy” jak zauważyłem od pewnego czasu nie liczą w statystykach)
  121 czołgów
  234 BMP oraz BTR
  Ok. 345 samochodów
  http://rusvesna.su/news/1408213091

  Rożin o aktualnej sytuacji
  http://www.novorosinform.org/news/id/6355

  Cały czas trwa bitwa o Nowoswietłowkę!
  http://rusvesna.su/news/1408265026

  Oddziały „Motoroli” w Miusińsku
  http://rusvesna.su/news/1408260881

  Podobno dziś pod Miusińskiem spory sukces!
  http://novorus.info/news/events/26725-boi-v-miusinske-gruppirovka-karateley-razbita.html

  Ukraińcy oficjalnie twierdzą że obrońcy zestrzelili ich kolejnego MIGa29
  http://politikus.ru/events/27156-siloviki-zayavlyayut-chto-opolchency-sbili-mig-29-v-luganskoy-oblasti.html
  http://rusvesna.su/news/1408262682

  Film z grupą „Buratino” – jacyś kawalarze? )przynajmniej fajna nazwa z rosyjskich dobranocek)
  http://politikus.ru/video/27135-komanda-kvn-novorosii-buratino.html

  Info z batalionu „Wostok”. Przybyło wsparcie! Dziwne ale zawsze pomocne i radujące serce! Od kilku dni Ukry przestali chować swoich zabitych. Pojawia się informacja że ci co SA brani w statystykach jako „zaginieni bez wieści” lub „dezerterzy” – już zostali spaleni w krematoriach.
  http://rusvesna.su/news/1408265286

  Na razie ciężkie boje w okolicach Ługańska
  http://novorus.info/news/events/26726-boi-za-lugansk-opolchencam-tyazhelo.html

  Szef batalionu karnego „Donbas” sygnalizuje że powstańcy kontratakują w rejonie Saur-Mogiły, Marjinki i Mosino
  http://ria.ru/world/20140817/1020324809.html


  NOWOROSJA

  Zacharczenko pręży muskuły: „Mamy tyle sprzętu żeby wygrać”
  http://politikus.ru/events/27122-zaharchenko-nam-hvatit-broshennoy-silovikami-tehniki-chtoby-pobedit.html

  Ługańsk ostrzelany Toczkami!
  http://politikus.ru/events/27145-siloviki-udarili-po-lugansku-ballisticheskimi-raketami-tochka-u.html

  Junta przygotowuje dla Ługańska „leningradzką blokadę”
  http://rusvesna.su/news/1408235239

  W Doniecku Ukry zastrzelili ekipę remontującą linie energetyczną
  http://rusvesna.su/news/1408227381

  W DNR przejście graniczne „Marinowka” już wyzwolone kilka dni temu – teraz wyzwalana jest „Uspienka”
  http://politikus.ru/events/27132-opolchency-pytayutsya-vzyat-pod-kontrol-vtoroy-kpp-v-doneckoy-oblasti.html

  Bloger o „wyzwolonym” Słowiańsku
  http://politikus.ru/articles/27118-bloger-slavyansk-osvobozhden-ot-smeha-i-radosti.html

  KONWÓJ

  Partia pierwszych 16-stu ciężarówek ruszyła!
  Początkowo mówiło się o partiach po 30 ciężarówek. Jak jedna partia się rozładuje i wróci to ruszy kolejna…
  http://politikus.ru/events/27157-pervye-16-kamazov-s-gumpomoschyu-rf-nachali-dvizhenie-v-storonu-granicy.html  KIJÓW I OKOLICE

  Nawet amerykanie walczą w sprawie uwolnienia Stienina
  http://politikus.ru/events/27153-amerikanskiy-komitet-po-zaschite-zhurnalistov-prizval-osvobodit-stenina.html

  A Philips opisał o „normach” traktowania dziennikarzy przez ukrów
  http://ria.ru/world/20140817/1020336666.html

  Majdan wrze a dostaje się ukraińskim dziennikarzom!
  http://politikus.ru/events/27151-na-maydane-pogromschiki-izbili-ukrainskih-zhurnalistov.html

  Rewolucja – kolejny etap: Prawy Sektor chce ruszyć na Kijów!
  http://politikus.ru/events/27149-pravyy-sektor-prigrozil-shturmom-kieva-iz-za-zaderzhaniya-radikalov.html
  http://rusvesna.su/news/1408235052
  http://www.novorosinform.org/news/id/6351

  A Awakow obwinia Jarosza!
  http://rusvesna.su/news/1408265601

  Z kolei „drużyna Kołomojska” preży faszystowskie muskuły w Zaporożu
  http://rusvesna.su/news/1408234188

  Zaś rząd Ukrainy łasi się do NATO i UE o kase na wojnę! Mówią że „oddadzą później”. Aha – mówią tez że będą walczyć za Donieck, Ługańsk i Krym do ostatniego żołnierza! Jakbym słyszał Adolfa!
  http://politikus.ru/events/27141-kiev-budet-borotsya-za-krym-doneck-i-lugansk-do-poslednego.html
  http://ria.ru/world/20140817/1020335790.html

  O tym jak Bank Światowy rozwali ekonomie Ukrainy!
  http://rusvesna.su/news/1408235099

  A Kijów dalej marzy o odbiciu Krymu!
  http://svpressa.ru/politic/article/95428/?rpop=1

  Na razie mobilizacja objęła prywatne samochody!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6357

  A ci co przeszli do Rosji chyba chetnie tez pójdą na Kijów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6360


  SANKCJE

  Przytaczam całość – bo nasi „politycy” – pożalcie się nad nimi bogowie – powinni wydrukować sobie i nosić zawieszone na piersiach na grubych powrozach:

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_17/Polska-nie-jest-gotowa-na-to-aby-odpowiedziec-Rosji-na-sankcje-7704/

  Okazało się, że Polska nie była przygotowana na odpowiedź Rosji na europejskie sankcje, - powiedział w sobotę w wywiadzie dla łotewskiego radia Baltkom zastępca przewodniczącego polskiej Komisji Spraw Zagranicznych Tadeusz Iwiński.
  7 sierpnia Rosja wprowadziła na rok zakaz wwozu do kraju wielu towarów z USA, UE, Kanady, Australii i Norwegii. Na czarną listę trafiły między innymi wołowina, wieprzowina, owoce, warzywa, drób, produkty mleczne, orzechy.
  „Polska poparła sankcje UE wobec Rosji, chociaż nie rozumieliśmy, że jesteśmy najbardziej narażeni na sankcje odwetowe, ponieważ jesteśmy jedynym krajem unijnym, który graniczy zarówno z Ukrainą, jak i z Rosją. Rosja jest drugim co do wielkości partnerem handlowym Polski po Niemczech. Wysyłamy do tego kraju ogromną ilość produktów, w tym owoce i warzywa”, - powiedział Iwiński.
  „Uważam, że obecny rząd nie przygotował się dobrze do zaistniałej sytuacji. Jeśli już zdecydowaliśmy się na wprowadzenie sankcji wobec Rosji, to powinniśmy się przygotować na odpowiedź z jej strony. Sankcje to kij o dwóch końcach. Dlatego teraz cierpią nasi producenci”, - dodał Iwiński.
  Zgodnie z jego słowami, Bruksela raczej nie będzie w stanie zrekompensować strat Polsce.

  Jeszcze raz o naszej głupocie
  http://politikus.ru/events/27145-siloviki-udarili-po-lugansku-ballisticheskimi-raketami-tochka-u.html

  Łotwa już kapituluje!
  http://politikus.ru/events/27160-latviyskiy-ekonomist-bez-pomoschi-es-voynu-sankciy-my-ne-perezhivem.html
 • @mania przepraszania 11:32:58
  Jeżeli armia ukraińska dostanie rozkaz rozprawienia się z nimi to chyba będzie bardzo krwawa rozprawa a może też spowodować "zbratanie się" armii z powstańcami!
 • @szczurobronny 12:24:25
  To prawda, ja też znalazłem link aktywujący w spamie
 • @szczurobronny 12:24:25
  Właśnie też zauważyłem pewne dziwne rzeczy, pewno "matrix" stara się usunąc zagrożenie...
 • @szczurobronny 12:24:25
  od 20 zł/ rok kosztuje "swój" pakiet hostingowy, w tym serwer pocztowy. Z k. kredytową możesz mieć w jakimś miłym kraju obcym. Średnio rozgarnięty gimbus ustawi w 15 minut. Ale wtedy Ty możesz trafić na czarną listę i maile nie dochodzą.
 • ...........
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/propaganda-kijowa-a-frontowe-realia-gorlowka-i-lugansk-na-plus-ale-co-z-reszta,459755.html
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ultimatum-dla-poroszenki-prawy-sektor-grozi-marszem-na-kijow,459757.html
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zestrzelony-mig-29-wjezdzaja-grady-z-rosji-kijow-zdobylismy-siedzibe-milicji-w-lugansku,459765.html

  Coraz mniej kłamią, bo też coraz więcej prawdy dociera do ludzi przez całą dobę dzięki m.inn. tej stronie
  Ciekawe kiedy zdecydują sie "oficjalnie" przyznać kto jest winien śmierci większości cywilów w tym konflikcie, bo jak do tej pory ciagle zwalaja na "terrorystów" O beoingu też nadal cisza chociaż dzisiaj miesięcznica..

  Ukraiński mon twierdzi, że dostarczył 900 sztuk wyremontowanego sprzetu na front? Toż to musieli skanibalizować wszystko co im zostało po byłym zsrr. Założę się o 0,7 (kiedyś byłoby jeszcze 5 na koncu ale te 5 nam UE za.ebała), ze 90% sprzętu po tej "modernizacji" to jeżdżące trumny na 1-nego strzała. Cóż przynajmniej trumien mniej będa musieli kupić. Cos o dobrowolności pójścia na front tez pisali? Bo tak właśnie jest! Idziesz dobrowolnie albo kula w łeb

  pozdrawiam
 • @xes23 13:00:06
  Dokładnie. Już o tym pisaliśmy. Na Ukrainie trwają regularne łapanki na rekrutów, kto podpadł Kijowowi (jak prezes pewnej agencji państwowej z Dniepropietrowska) lub nie ma pieniędzy na wykup (a ceny pewno wzrosły) MARSZ NA DONBAS!
 • @szczurobronny 12:40:53
  A ja mam inny problem...
  Pisze i czytam z różnych IP i różnych miast - oraz róznych komputerów.
  Jeżeli parę razy wchodze na strony "ukraińskie" czy "rosyjskie" związane z konfliktem - to dziwnie zaczyna mi zwalniać komputer na którym pracuje a następnie staje i... resetuje się...
  Nie, żebym od razu wierzył w spiskowe teorie...
  Ale...
 • @brusek 13:24:11
  ? ja też, i nic się nie przeładowuje.

  oprogramowanie nE bardzo żarło zasoby po stronie klienta. Może neon też.
 • Napięć na linii Kijów-"prawy sektor" ciąg dalszy;
  http://lifenews.ru/news/138539
  MSW Ukrainy oskarża "prawy sektor' o gromadzenie i handel bronią.
 • --------------- świadomość !!!!!!!!!!!!!!!
  http://iamthewitness.com/books/Andrew.Carrington.Hitchcock/The.Synagogue.of.Satan.gif
 • A może właśnie zaczynają skutki a raczej Błogosławieństwa...
  wysłania przez Putina Kiryła z pielgrzymką po Rosji z ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Obojętnym już jest czy ten akt Putina był szczery czy tylko pod publikę. Ważnym jest, że zaczęły się wielkie powszechne modlitwy w całej Rosji, które całą pewnością nie pozostaną niewysłuchane. Myślę, że Putin nie jest osobą aż tak niedoinformowaną, ciemną, głupią by o tym nie wiedziec i nie zdawac sobie sprawy z tej Mocy Matki Boskiej Kazańskiej, która już nieraz Rosję ratowała. Więc raczej z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzic, że ten akt tej wielkiej pielgrzymki jest szczery.
 • @ninanonimowa 14:15:31
  Aleś to pięknie znalazła. Nieprawdopodobnie się to układa.
 • Kolejne "migawki" z wojny z "colonelcassad', komentarz zbyteczny;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1734836.html
 • @mania przepraszania 14:22:38
  Działon z batalionu „Prizrak" (samoobrona) w akcji;
  http://www.youtube.com/watch?v=LD4xUivph_M

  Zdjęcia zabitych i rannych na Donbasie członków "operacji (anty)terrorystycznej" wysłanych tam przez Kijów;
  http://forua.mybb.ru/viewtopic.php?id=2003

  Szczątki zestrzelonego nad Krasnodonem(obwód ługański) samolotu;
  http://m.kp.ru/daily/26267.7/3147742
  Opisano tekże prawdopodonme zestrzelenie/uszkodzenie drugiego.
 • @Jan Paweł 14:16:29
  Nie wiem czy się nie nabijasz ale jak w Efezie zawiesiłem georgijewkę
  na Domku Maryi to cudownie zbiegło się to z gradobiciem pod Zielenopolem. W końcu Pan Bóg kule nosi.
 • przedostanie sie do Donbasu
  Mam pytanie , jak najlepiej przedostac sie na strone wolnego Donbasu.
  Wybieram sie tam za trzy tyg. wiem ze sytuacja sie zmieni , ale kazda podpowiedz moze mi pomoc.
  slawekhryszko@gmail.com
  Dziekuje
 • @mania przepraszania 14:40:06
  Propaganda Kijowa a frontowe realia. Gorłówka i Ługańsk na plus????, ale co z resztą? ??? http://r-scale-97.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/b069b3415151fa7217e870017374de7c/b3fafa90-25f1-11e4-8ffd-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 http://www.tvn24.pl/propaganda-kijowa-a-frontowe-realia-gorlowka-i-lugansk-na-plus-ale-co-z-reszta,459755,s.html
 • @Kula Lis 62 15:18:44
  Niestety nie wiem, bo nie jestem, ani "wicepremierem Dymitrijem Rogozinem", ani nawet "oficerem wywiadu rosyjskiego" jak sobie roją co niektórzy kabotyni i bufoni :)))
  Co ciekawe przed chwilą na WSI24 widziałem "prasówkę" poświęconą źródłom rosyjskim na temat sytuacji na Ukrainie, czyli to co NEON24 robi na co dzień...
 • @Kula Lis 62 15:18:44
  17.08.2014
  Popołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Wersje, zagadki, plotki
  http://rushor.su/articles/18761

  Dziennikarskie rozważania
  http://rushor.su/articles/18759

  WOJNA

  Jeszcze raz o dzisiejszej likwidacji „Czarnej Sotni” koło Iłowajska
  http://politikus.ru/events/27170-doneckie-opolchency-unichtozhili-batalon-chernaya-sotnya.html

  Pułkownik Stanisław Seliwanow do Poroszenki
  http://politikus.ru/video/27140-obraschenie-k-poroshenko-i-karatelyam-16082014.html

  W tej chwili trwa krwawa bitwa o miasteczko Nowoswietłowka
  http://www.novorosinform.org/news/id/6367

  Najeźdźcy pokonani – ponieśli wielkie straty przy zdobyciu przez powstańców Jasinowatej i Niżnej Krynki
  http://www.novorosinform.org/news/id/6367

  Tak wygląda zniszczony GRAD – film +18
  http://www.novorosinform.org/news/id/6362

  O stratach ukrów
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/17/22364904/

  Ukraina informuje że starają się „wziąć pod kontrolę” – jak to eufemistycznie piszą – Donieck, Ługańsk, Gorłówkę, Perwomajsk, Iłowajsk i Krasnyj Łucz
  http://ria.ru/world/20140817/1020349864.html

  Pod Niżną Krynką zlikwidowano 40 (lub 32 jak piszą inni) szt „techniki wojennej”, w tym 6 GRADów, 2 czołgi, 2 BMP, 1 BTR + 30 „obsługantów”. Po ostrzale artyleryjskim w okolicach Saur-Mogiły zniszczono 2 BTR-y
  http://svpressa.ru/war21/news/95517/
  http://www.interfax.ru/world/391761


  NOWOROSJA

  W Ługańsku brak wody pitnej!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6369

  Katastrofa przemysłowa i ekologiczna
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_17/Donbasowi-zagraza-katastrofa-przemyslowa-3959/

  Donieck jest bombardowany bez ustanku!
  http://rusvesna.su/news/1408277850
  http://www.novorosinform.org/news/id/6363

  Donieck bez połączeń kolejowych
  http://rushor.su/news/19003

  Oświadczenie Władysława Bryga – rzecznika DNR
  http://www.novorosinform.org/news/id/6364

  O Striełkowie – jak widać jedni chcą „iść na Kijów” i tylko autonomii Donbasu a inni chcą całkowitego uniezależnienia
  http://politikus.ru/articles/27139-podlec-strelkov-ne-daet-sgovoritsya-sereznym-lyudyam.html
  a

  Na “zdobytych terenach” przez ukrów – pastwią się nie tylko nad zywymi ale nad pomnikami
  http://www.tvc.ru/news/show/id/47735


  KONWÓJ

  Ogólne informacje – bo brak chwilowo świezych wieści
  http://lenta.ru/articles/2014/08/15/help/

  Bardzo się to wszystko odwleka
  http://www.interfax.ru/world/391760

  http://en.itar-tass.com/world/745384


  KIJÓW i OKOLICE

  Pan Radek nie został zaproszony do Berlina, to sobie przynajmniej pogadał przez telefon
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_17/Kijow-i-Warszawa-omowily-warianty-uregulowania-kryzysu-na-Ukrainie-5409/

  Psy się zaczynają zagryzać!
  http://novorus.info/news/obshetvo/26733-eduard-limonov-yarosh-obyavil-pohod-na-kiev-ura-tovarischi-.html
  http://novorus.info/news/policy/26730-yarosh-vs-avakova-krovavye-psy-hunty-scepilis-v-smertelnoy-shvatke.html

  Psy już do gardeł sobie skaczą jeżeli Kijów oskarża prawy Sektor o handel bronią!
  http://lifenews.ru/news/138539

  Gdy Jarosz ultimatum do Poroszenki – to Awakow znów do Jarosza:
  http://lifenews.ru/news/138533

  „Dla kogo wy pracujecie, Jarosz”?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1837005.html

  Poroszenko pochwalił się Angolom że „pobił” rosyjskie wojsko i od razu dostał od nich miliard!
  http://novorus.info/news/vlast/26715-voyna-s-rossiyskoy-tenyu-poroshenko-trubit-o-pobede-i-poluchaet-milliard.html

  Graham Phillips „Rzucanie dziennikarzy na kolana i trzymanie ich na muszce podczas sprawdzania dokumentów stało się standardową praktyką” http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_17/SBU-trzymaja-dziennikarzy-na-muszce-6314/

  A Amerykanie nie znaleźli śladów mitycznej „kolumny wojsk”
  http://rushor.su/news/19005

  Niepełna lista zabitych
  http://ukraina.ru/memory/  SANKCJE

  „Wschodnia Europa wie dlaczego sankcje nie działają”
  http://politikus.ru/articles/27165-v-vostochnoy-evrope-znayut-pochemu-sankcii-zapada-ne-rabotayut.html

  „Co Rosja daje światu” – ciekawe
  http://politikus.ru/articles/27162-chto-rossiya-daet-miru-sem-neozhidannyh-produktov-nashego-eksporta.html

  Do Kaliningradu trafiła pierwsza partia warzyw z Serbii – w polskich opakowaniach?????
  http://www.regnum.ru/news/polit/1836998.html

  Niech żyją sankcje!!!!!!!!!!!!1
  http://don-bass-99.livejournal.com/61380.html


  Na koniec – do poobiedniej kawy…
  Dla chcących potrenować język rosyjski przed wyjazdem na banderowską Ukrainę
  http://don-bass-99.livejournal.com/61561.html
  http://don-bass-99.livejournal.com/61178.html
 • @slawekh 15:13:23
  1. wiza do Rosji - potrzebne zaproszenie ze strony rosyjskiej, w ogóle kupa kłopotu, są specjalistyczne firmy "załatwiające". 3 tygodnie to mało czasu, bez specjalistów nie da rady
  2. samolotem do Moskwy, pociągiem przez Białoruś, albo samodzielnie przez Litwę. Przez Ukrainę z wlepioną w paszport rosyjską wizą nie polecam...
  3. dowolnie do Rostowa (samolot, pociąg, autobus, rowerem ;), potem równie dowolnie nad granicę (oficjalne przejście). Trzeba się przygotować na pogadanki z oficerami armii / FSB (polecam znać rosyjski)
  4. to samo z Ukraińskimi pogranicznikami - na Ukrainę nie ma wiz, więc nie ma teoretycznie przeciwwskazań

  pkt 1 i 2 przebadane osobiście, 3 i 4 sobie wymyślam na podstawie wiedzy ogólnej i eksperymentu myślowego
 • @pawelek 15:32:37
  APEL! Panowie/panie bez takich, bo nam jeszcze ten "lufcik" zatrzasną (wiadome siły) na amen...
 • @pawelek 15:32:37
  wielkie dzieki, mieszkam w niemczech wiec , to jeszcze wiecej zamieszania, bede staral sie dostac od strony poludnia
 • @mania przepraszania 15:37:35
  nie popadajmy w paranoję! jaki lufcik? wiz do Rosji konsulat FR wydaje kilkanaście- kilkadziesiąt dziennie, a polski konsulat w Moskwie to samo!

  Polityka polityką, wojna wojną, ale biznes jakoś musi się kręcić, a bez ludzi nie będzie.

  nie ubliżając zgromadzonym tu na forum, a także tym śledzącym tylko drugą stronę propagandy - w mediach (włączając neon24) przedstawiane są wiadomości medialne, a nie reprezentatywny wycinek relacji PL-UA, PL-RU, czy nawet RU-UA.
 • @pawelek 15:58:58
  Z tego co wiem do niedawna bardzo dużo firm transportowych /polskich/ - jeździło na Donbas - bo kierowcy ukraińscy nie chca tam jeździć...

  Najlepiej byłoby tam się dostać z takim kierowcą - z tym że ostatnio słyszałem że teraz nasi się zaczynają "wykrecac" od tego jak mogą...
 • ----------------- ŚWIADOMOŚĆ
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/synagoga-szatana-2/
 • @pawelek 15:58:58
  To nie "paranoja", a znajomość realiów "zielonej wyspy" :)
 • @ninanonimowa 16:07:30
  Dzięki!
  Rewanzuję się:

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/16/jak-pozostac-przy-zdrowych-zmyslach-w-samobojczej-kulturze/#more-8391

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/15/furia-imperatora-niech-na-swiecie-zapanuje-chaos/#more-8385
 • Coś o Polakach
  od 1:53

  http://youtu.be/ZfPtD_IGt60

  http://youtu.be/wJJVpIAC-vs

  Przystanie do banderowców automatycznie odbiera polskość. Politykom też.
 • @AdamPL 16:17:51
  Zgadza się! Popieram!!!!!!!!!!!

  Proponuje wprowadzić do Konstytucji nowa preambułę:

  "Obywatel Polski, wyznający ideologie banderyzmu lub faszyzmu traci automatycznie obywatelstwo i wszelkie prawa obywatelskie natychmiast bez możliwości ich odzyskania"
 • @fretka 16:12:19
  Potwierdzają sie informacje o zestrzeleniu drugiego (oprócz MiG-29) samolotu nad Krasnodonem, prawdopodobnie Su-25;
  http://lifenews.ru/news/138547

  Wg rosyjskich mediów "fuhrer" Jarosz znalazł sie na celowniku "ormiaszki" Awakowa (szefa MSW) i może zostać w niedługim czasie "zlikwidowany" (przypomina sie "sprawa Muzyczki");
  http://lifenews.ru/news/138543
 • @mania przepraszania 16:43:51
  "Fuhrer" Jarosz odżegnuje sie od zapowiedzi "marszu na Kijów", podobno poniosły go emocje;
  http://112.ua/politika/yarosh-uchityvaya-situaciyu-na-vostoke-pravyy-sektor-ostaetsya-na-svoih-poziciyah-102921.html
 • @mania przepraszania 16:43:51
  https://www.youtube.com/watch?v=U65tcATxJoc

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:48:35
  https://www.youtube.com/watch?v=LZhCr2EpOIo

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:51:07
  "Wyzwalanie" trwa. Tym razem pod Donieckiem;
  https://www.youtube.com/watch?v=yGUCY_PtvNY
 • @brusek 16:25:19
  Kaczyński już leci na pomoc dla prawego sektora czy stoi bezczynnie ? Ciekawe ile w PiS jest potomków Ukraińców z banderowskimi korzeniami przesiedlonymi w akcji Wisła? No i nazwiskami po pomordowanych na Wołyniu Polakach. Bo we Wrocławiu i nie tylko tam, cały Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie, Olsztyńskie nimi naszpikowane, cała masa.
 • @AdamPL 16:17:51
  to zdjęcie jest stare... ta dziunia nie jest Polką ,a bodajże Bialorusinką . to pozowanie z karabinem snajperskim wysokiej klasy. niestety nie pamiętam jej imienia i nazwiska. przez googla -po nazwisku znajdziesz inne sweet focia ,na golaska też.
 • @brusek 16:25:19
  Tu nie chodzi tylko o "banderyzm" lub "faszyzm". Rzetelna KONSTYTUCJA nowej Konstytucyjnej Republiki Polskiej powinna zawierać klauzulę tego typu:
  Obywatel Konstytucyjnej Republiki Polskiej, który czerpie korzyści z przynależności do tej Republiki zobligowany jest przestrzegać mobilizujące prawa lojalności do własnego narodu polskiego. Rezydenci Konstytucyjnej Republiki Polskiej, których zachowanie lub czynności wykazują lojalność do obcych nacji, a zwłaszcza organizacji totalitarnych, syjonistycznych, globalistycznych, itp. nie moga być obywatelami Konstytucyjnej Republiki Polskiej, ani podlegać prawom jej obywateli.

  PS: KONSTYTUCYJA REPUBLIKA jest krajem prawa, takiego samego i równego dla wszystkich obywateli, bez wyjątku! Precz z Demokracją i jej wiecznymi „poprawkami” na korzyść leniwej, głupiej, i aroganckiej Lewicy!
 • @AdamPL 16:17:51
  http://www.vasilev-grad.in.ua/?p=4860

  Masz coś więcej o tej "dziewicy iz Polszy"?
 • @brusek 11:56:46
  "17.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków MH17"

  Nie subiektywna ocena zestrzelenia
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/17/wzmocnienie-silnika-trent-800-potwierdza-zestrzelenie-boeinga-777-2h6er-lot-mh17-malaysia-airlines-pociskami-z-malokalibrowego-dzialka-gsh-301/
  Pozdrawiam
 • @re1 18:47:13
  Dzieki!
  :))))

  Takie świeżynki:

  Pan Turczynow radzi żołnieżom i oficerom by się nie mazali jak za przeproszeniem kto inny ale UMIERALI Z GODNOŚCIĄ!!!!
  http://www.segodnia.ru/news/145332

  Dziś podobno zestrzelono dwie Suszki SU25!
  Podobno za sterami siedzieli cudzoziemcy - bo słyszano ich rozmowy. Nie był to rosyjski ani angielski
  http://www.segodnia.ru/news/145331
  http://www.segodnia.ru/news/145329

  A w Monachium, imaginujcie sobie waćpaństwo - wysadzono w powietrze grób niejakiego terrorysty bandery - bo za "terroryzm" i zabójstwo siedział w naszym, polskim "więźniu"
  http://www.segodnia.ru/news/145326

  Z kolei o tym samym "Antyfaszysta" pisze że tylko przewrócono krzyz
  http://antifashist.com/item/na-mogile-bandery-v-myunhene-slomali-krest.html

  PS
  Jeżeli ktoś chce poczytać do snu Lema w języku Puszkina - wuala!
  http://lib.misto.kiev.ua/LEM/inquest2.txt

  + stataystyka strat - ale chyba mamy dokładniejsza z pewniejszego źródła?
  http://nabat.in/news/77226.html


  Dla równowagi lub ku zdrowemu usmiechowi - strona strony przeciwnej
  :)
  http://ru.tsn.ua/


  Oraz strona strony bardziej normalnej
  http://antifashist.com/

  :)
 • @fretka 19:42:11
  Dokładnie tak! 1xMIG29 +2xSU25 = 3 szt
  :)
 • @brusek 19:49:29
  Kijów chyba ogarnął jakiś szał. Skoncentrował trzy samoloty na raz, na tak małym obszarze?
 • Kolejne nagranie z okolic lotniska pod Ługańskiem.
  http://youtu.be/pnIKn7r7miU
 • @hetman koronny 20:12:26
  Lotnisko wygląda na opuszczone,nie mogę niestety w necie nic znaleźć,czy zostało zdobyte.Czy coś wiadomo w temacie?
 • @fretka 19:42:11
  Noworosja – Kreml usuwa jastrzębie z rządów DRL i ŁRL!!! Noworosja – Kreml usuwa jastrzębie z rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a182.jpg Trzy dymisje, w ciągu ostatnich dni, w rządach Donbassu. Alieksandr Borodaj opuścił stanowisko premiera Donieckiej Republiki Ludowej. Zauważę, na marginesie, że opuścił stanowisko po kilkudniowym pobycie w Moskwie. Powody rezygnacji, na które się powołał, są naprawdę niepoważne. Następnie odszedł Bołotow, wojowniczy, ambitny przywódca Ługańskiej Republiki Ludowej. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/aa14-300x169.jpg Powołując się na jakieś niejasne zranienie, chociaż przeczytał swoje oświadczenie o rezygnacji jako całkowicie zdrowy człowiek, pierś wypięta, kamuflaż, jednym słowem prawdziwy komandos. „W tych ciężkich dniach moje zranienie…” I w końcu zrezygnował najbardziej utalentowany dowódca Donbassu, Igor Striełkow. Zrezygnował w jeszcze dziwniejszy sposób, na początku media zagadały o jego zranieniu a temu zranieniu zaprzeczyli liczni przywódcy Donbassu ale nie sam Striełkow. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/aaa3-300x189.jpg A potem, nagle, zaraz po odejściu Bołotowa, oświadczono nam o rezygnacji ze stanowiska ministra obrony Striełkowa, ale znowu nie powiedział tego sam Striełkow. Znana jest jego niechęć do publicznych wystąpień ale żeby aż do tego stopnia? I w ogóle gdzie on teraz jest? Jeżeli poszerzyć intelektualny horyzont i zobaczyć rosyjski konwój humanitarny ciągnący ku Ukrainie i następnie zobaczyć naradę na Krymie, zorganizowaną przez szefa państwa Federacji Rosyjskiej w Sewastopolu a następnie dołączyć do tego zestawy faktów dzisiejszy (albo jeszcze wczorajszy) apel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji do walczących stron o natychmiastowe przerwanie ognia przez obie strony konfliktu to narzuca się niedobre wyjaśnienie tego co się dzieje. Kreml usuwa jastrzębie z rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej w celu pojednania powstańczego Donbassu z Ukrainą. Jeden ostatni fakt świadczący na korzyść mojego domysłu. Borodaj i Striełkow to „zawtrawcy” czyli ukształtowani na ideologii gazety „Zawtra”. O tym pisano i mówiono wiele. Tak więc tuż przed wszystkimi głośnymi, donbasskimi rezygnacjami Władimir Władimirowicz Putin spotykał się z redaktorem naczelnym gazety „Zawtra”, Alieksandrem Andriejewiczem Prochanowem, tak poinformował mnie wiarygodny informator. Ale szczegółów nie znam i nie zostałem poinformowany.

  Daj Boże, proszę Cię Boże, żebym nie miał racji. I żeby Władimir Wladimirowicz Putin nie znalazł się z oliwną gałązką pokoju w gardle. Pokoju tam nie będzie, przy jakimkolwiek rozejmie na jakichkolwiek warunkach, Kijów wyrżnie powstańców pospolitego ruszenia.

  Eduard LIMONOW

  To była smutna wypowiedź z dnia 15 sierpnia.

  CENTRALNA AGENCJA INFORMACYJNA NOWOROSSJI

  Za: http://novorus.info/news/policy/26655-eduard-limonov-kreml-ubiraet-yastrebov-v-rukovodstve-dnr-i-lnr-.html

  Data publikacji: 15.08.2014

  Przekład: RX
 • Warszawa 23.08. 2013 coś wiadomo?
  http://youtu.be/lHODq6i-h60

  http://youtu.be/jP26mddgONk
 • @fretka 19:42:11
  Jak Julia Tymoszenko handluje narządami Ukraińców

  „Agencja Informacyjna Młot Prawdy Antymajdan” opublikowała korespondencję adwokata i osoby zaufanej Julii Tymoszenko Sergija Własenko z niemieckimi odbiorcami narządów wewnętrznych żołnierzy ukraińskich i po prostu ludzi, którzy trafili w szpony faszystów. Rozbiera się ich na narządy i wysyła do Unii Europejskiej; oto jak wygląda „szczęście europejskie” Ukrainy.

  Co w zaszyfrowanych literach oznacza „serce”, „wątroba”, „nerki” i tak dalej, proszę określić sobie samemu.

  Od tłumacza:

  Dla ułatwienia zamieszczam te zakodowane nazwy, którymi posługiwano się w rozmowach z klientami (odbiorcami narządów) dla zaoszczędzenia czasu i być może ze względów bezpieczeństwa:

  *ros: cor-сердце, nep(hrone)-почка; hep(ar)-печень; pan(creas)- поджелудочная железа; pul(mon)-легкое

  *pol.: cor-serce; nep(hrone)-nerka; hep(ar)-wątroba; pan(creas)- trzustka; pul(mon)-płuco

  Źródło:

  Семенченко участвовал в выемках органов у солдат

  Semenczenko brał udział w pobieraniu narządów od żołnierzy

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2516-semchenko-uchastvoval-v-vyemkah-organov-u-soldat.html

  Informacje te są ujęte w opracowaniu: HANDEL NARZĄDAMI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY UKRAIŃSKICH, które zostało umieszczone 16.8.2014 r. na WP.

  *****

  Oto fragmenty korespondencji S. Własenko z Olgą Wieber, niemieckim lekarzem – chirurgiem:

  [...]

  Serhij Vlasenko 03.05.2014 21:18

  Ostatnią partię odebrałaś normalnie? Wysłaliśmy z pewnym opóźnieniem, w jakim stanie doszła?

  Olga Wieber 03.05.2014 21:32

  Kilka sztuk poszło w odpady, Sierioża! Przecież ty wiesz, jaki jest czas dopuszczalny!

  Jeden z klientów był niezadowolony, ale jest gotów poczekać na następne, nie opóźniajcie

  *

  Serhij Vlasenko 03.05.2014 21:45

  Kiedy uściślisz liczby?

  Olga Wieber 03.05.2014 21:46

  *

  *

  Olga Wieber 4.05.2014 19:12

  17 cor, 50 nep 15 hep, 30 pan, 5 pul. (czyli 17 serc, 50 nerek, 15 wątrób, 30 trzustek, 5 płuc – od tłum)

  Oto masz zachodnich partnerów. Cukrzyków u nich jest wielu, tak że popyt jest.

  *

  Olga Wieber 10.05.2014 22:04

  Zamówienia rosną, masz wystarczająco dużo ludzi?

  Przyjmuj: 15 cor, 63 nep, 35 hep, 20 pan, 5pul.

  Serhij Vlasenko 10.05.2014 22:07

  Przyjąłem. Na razie dajemy radę tymi samymi zasobami, po prostu ludzie pracują bardziej intensywnie (nikt nie odmówi większego zarobku)…

  *

  Olga Wieber 22.05.2014 21:43

  Liczby otrzymałeś?

  Serhij Vlasenko 22.05.2014 21:43

  Tak, już przekazałem dalej.

  Olga Wieber 22.05.2014 21:45

  Sierioża, jeszcze dałam ci zamówienie, ale w ostatniej partii było dużo towaru niskiej jakości !!! Podstawiasz mi tym nogę((

  Serhij Vlasenko 22.05.2014 21:49

  Olu, nie było ciebie tutaj, nie widzisz, JAK to się wszystko odbywa, a warunki stają się coraz trudniejsze.

  Olga Wieber 22.05.2014 21:51

  Zdołaliście znaleźć odpowiednią ilość, to dobrze, oczywiście, ale jakość cierpi. Moi ludzie zbyt późno uzyskują dostęp do materiału!!! Klienci tutaj czekają.

  Serhij Vlasenko 22.05.2014 21:56

  Niech czekają, do kogo jeszcze pójdą? Gdzie indziej znajdą??? a tutaj strzelanina, wybuchają miny, jak dostarczać twoich ludzi? Czy twoi, czy moi spece – zapewnić bezpieczeństwo bardzo trudno, zrozum. Sami musimy materiał wywozić!

  Olga Wieber 22.05.2014 22:03

  Może lepiej nam pracować tak, jak wcześniej? Do ciężkich i beznadziejnych chociaż dostęp jest normalny, a warunki nie o wiele gorsze? („ciężkich i beznadziejnych” – chodzi o ciężko rannych i w stanie beznadziejnym, od których pobiera się narządy – od. tłum.)

  Serhij Vlasenko 22.05.2014 22:05

  Z mojej strony o tym nie może być i mowy, powiedział ci to również Naliwajczenko w ostatniej rozmowie! Wysokie ryzyko ucieczki i zbyt wiele pytań personelu miejscowego, z tym nie chcę już się wiązać!

  Olga Wieber 22.05.2014 22:10

  Róbcie przynajmniej tak, jak pod Aleksandrowką !!! Nie zawiedźcie mnie! Szukajcie więcej materiału, aby można było wybrać najlepszy.

  Serhij Vlasenko 22.05.2014 22:13

  Materiału nie brakuje, trudno jest wywozić. Chociaż Sienia (nie Jaceniuk, ale mój) obiecał pomoc.

  ****
  „Nowa Norymberga” – sąd nad faszystami junty, powinien dokładnie zbadać tę informację.

  W międzyczasie można się pocieszyć powiedzeniem:

  - Wszystko, co tajne, prędzej czy później, staje się jawne.

  A to znaleziono w wyszukiwarce Google „” – wg imienia i nazwiska:

  Olga Wieber (Fiszkina)

  45 lat, Waldkirche, Niemcy (konto na „moja klasa”) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a219.jpg A tak wygląda Olga Wieber

  Możliwe, że po opublikowaniu jej korespondencji z Własenko o zakupie narządów od władz junty, usunie … ona wszystkie swoje dane. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a220.jpg Adwokat Serhij Vlasenko (Siergiej Własenko) z Julią Tymoszenko http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a222.jpg Napisy od góry na dół (ceny na metkach):

  * – Rogówka

  * – Płuco. Nie ma w sprzedaży. Przeszczepiane jest wraz z sercem. Na Ukrainie operacje nie są przeprowadzane

  * – Serce. Potrzeby Ukraińców: 1000 – 2000 rocznie. Za cały czas na Ukrainie przeprowadzono 4 operacje w Kijowie i 2 w Zaporożu

  * – Segment wątroby. Potrzeby Ukraińców: 1000 – 2000 rocznie. Rocznie przeprowadza się 30 – 40 operacji

  * – Nerka. Potrzeby Ukraińców: 1000 – 1500 rocznie. Rocznie przeprowadza się około 100 operacji

  * – Szpik kostny

  Tłumaczył Janusz Sielicki

  16.8.2014 r.

  Na portalu „Голос Севастополя” – „Głos Sewastopola”:

  Как Юля органами украинцев торгует

  Аutor: NapoleO z 5.07.2014, 12:48

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2499-kak-yulya-organami-ukraincev-torguet.html

  Tags : handel organami, Julia Tymoszenko, Ukraina
 • @hetman koronny 20:12:26
  Ukraina – Sławiańsk – kronika wojny – media tego nie pokażą (video) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a510.jpg UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora http://www.savetubevideo.com/?v=glCDDJmWWtI
 • @Kula Lis 62 21:33:00
  To jest dość stary temat z walk o Słowiańsk...
  Linkowałem tez info o znalezieniu rowu z niezakopanymi ciałami - ukropy nie zdażyły - wszystkie zwłoki miały pobrane rózne organy...
 • @Kula Lis 62 21:33:00
  A na fotce to raczej pani pilot złapana w Rosji - chyba że taka podobna?
 • @re1 18:47:13
  OK - mam prośbe - wklejaj te opracowania takze jako linki do odpowiedniego miejsca...

  A to pewnie znasz?

  http://glav.su/forum/1-misc/2438/offset/680/
 • @slawekh 15:13:23
  Panu lepiej skontaktować się z panem Bartoszem Bekierem http://xportal.pl/?page_id=122.
  Pan Bekier już bywał na Donbasie, jako polski działacz i spotkał się z kierownictwem oporu.
  Powodzenia )
 • nie wiem czy było
  http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0.480.html:505843-Hrvatska-salje-Ukrajini-helikoptere-za-borbu-sa-Rusijom
 • @slawekh 15:50:25
  Jeżeli chcesz jechać w celach turystycznych to odradzam. Obydwie strony będą podejrzewały że jesteś agentem, i możesz spędzić sporo czasu w lochach, i zostać pobity. Ukraińcy podsyłają im regularnie agentów dywersantów, którzy dokonują porwań i zamachów, więc oni mocno sprawdzają wszystkich.
  A jeżeli chcesz walczyć, to inna rozmowa. Na jakimś portalu rosyjskojęzycznym widziałem jakieś jakby zaproszenie na kontakt dla takich ochotników. Zawsze trzeba oczekiwać że będą taką osobę solidnie sprawdzać, osobą z daleka która nie została przez kogoś dla nich wiarygodnego polecona. Swoich tam na miejscu oni znają, znają się ludzie od dzieciństwa i wiedzą kto jest kto, ale obcy to co innego.
 • @slawekh 15:13:23
  Panie Kolego:
  Jeżeli chce Pan pozwiedzać czy porobić zdjęcia, wywiady itp to proszę sobie dać spokój. Najlepiej posłuchać Kol "vortex" bo dobrze pisze.
  Jeżeli chce Pan wspomóc słuszną sprawę DRL lub ŁRL szansa oczywiście istnieje, ale po pierwsze proszę się nie afiszować NIGDZIE, bo Polska już dawno nie jest wolnym krajem, a bandziory z tutejszego reżimu wspierają bandziorów banderowskich bronią i ludźmi, o czym Pan się przekona gdy tam Pan dotrze. Polecam wykazać się inicjatywą, ale są przedstawiciele DRL i ŁRL w Rosji, są pewne strony i portale i kontakty internetowe. Podpowiem że "vkontakte" może pomóc. Proszę spodziewać się dokładnego sprawdzenia. Polacy nie mają wysokiego kredytu zaufania, są drobiazgowo sprawdzani ale mogę powiedzieć że wspomagając DRL czy ŁRL nie będzie Pan się czuł samotny. Wjechać należy od strony Rosji ale kontakty załapać PRZED wjazdem. Siły Republik kontrolują część granic, ale uważać na zachodnie dziennikurwy, snują się wszędzie i robią wrogą propagandę, nie rozmawiać, nie szukać kontaktu. Podejrzewam że o rekomendację ze strony osób będących w Polsce a mających dobre kontakty w Republikach będzie Panu trudno, chyba że doskonale Pana znają.
  Z Bartoszem Bekierem nie zaszkodzi pogadać ale On wjechał tam chyba jeszcze w czasach gdy było to stosunkowo łatwe od strony Ukrainy.
  Może Pan zaryzykować manewr z przejściem linii frontu, bo to w gruncie rzeczy nie jest jakaś ciągła linia, ale trzeba mieć dużo szczęścia, trafi Pan na banderowców - spora szansa że zabiją, to dzicz. Jak wezmą na przesłuchanie jest spora szansa że trafi Pan na polskojęzycznych, sporo ich reżim polski na pomoc banderlandowi podesłał. Ale tacy nie pomogą, służą w pełni banderlandowi i CIA, jak wyczują po co Pan tam się kręcił będzie niewesoło. Gdy trafi Pan na siły Republik to na sto procent ostre przesłuchanie, trudno sprawdzić kogoś inaczej w warunkach wojennych, a banderowcy podsyłają dywersantów masowo. Krótko mówiąc najlepiej od strony Rosji, po wcześniejszym kontakcie i bez afiszowania się.
 • @szczurobronny 22:28:39
  17.08.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Wbrew łże mediom ukropskim – nikt nie okradł ofiar!
  http://svobodaslova.info/main/5313-gollandskie-bankiry-dengi-s-kart-passazhirov-boeing-777-nikto-ne-snimal.html

  Malezja żąda postawienia przed sądem winnych zestrzelenia
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_17/Malezja-domaga-sie-postawienia-przed-sadem-winnych-katastrofy-Boeinga-6268/  WOJNA

  Sytuacja z rana dnia dzisiejszego - analiza
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1408289466

  Skrót Russkiej Wiesny. Ukry walą artylerią i samolotami które jeszcze latać mogą. Walki na linii Debalcewo-Krasntj Łucz. W kierunku „donieckim” walki z okrążonymi Ukrami koło Jenakijewo. Obrońcy nic nie zwojowali ale ukry ponieśli ciezkie straty w ludziach i „technice”. Obrońcy nanosili ogień artyleryjski w okolicach Łatyszewo, Stiepanowka, Wojkowskij. Straty przeciwnika są sprawdzane. O 13-stej TC(Tamtego Czasu) – oswobodzono Żdanowkę – 27 km na Pd-wschód od Doniecka. A także Niżną Krynkę – jej południowa częśc zajętą wprzódy siłami nacgwardii. Dalej trwa bitwa pod Saur-Mogiłą. W czasie potyczki z ekstremistami Prawego Sektora w rejonie Mandrykino zlikwidowano 7 bojców, raniono 13 szt. Przeciwnik wycofał się na północny wschód.
  W rejonie „Ługańskim” obrońcy nanosili salwy artyleryjskie w rejonach Pieriemożnoje, Nowoannowka, Wierchniaja Olchowaja, Szirokij. Zwiad sprawdza rezultaty. Ok. 14 staej ukry ruszyły czołgami w kierunku Chriaszczewatoje – zlikwidowano 3 czołgi. Zniszczono tam jeden Su25 a w rejonie Krasnodonu jeszcze jeden su25 i mig29. Przeciwnik wiele razy atakował na placówki obrońców które zabezpieczają drogę Snieżnoje-Rassypnoje oraz drogę Razsypnoje-Dmitrowka. Wszystkie ataki odparto.
  http://rusvesna.su/news/1408290545

  Skrót Novorosinfo
  http://www.novorosinform.org/news/id/6401

  Skrót Bezlera – ten to się tylko chwali! Jego trzygrupowy oddział dziś „załatwił” 32 czołgi, 4x SAU, 1 GRAD. Zlikwidowano większą częśc „siły żywej” batalionu „Dniepr 1”
  http://www.novorosinform.org/news/id/6381

  Wczoraj do portu lotniczego „Borysław” przyleciał samolot sił zbrojnych Kanady dostarczając trzecią i ostatnia partię „towaru” – wiadomo po co. Pierwsza partia zakupionego w Kanadzie sprzętu została dostarczona 10 dzni temu
  http://glav.su/forum/4-politics/38-ukraine-russia-relationships/news/1889/

  Podobny transport przyleciał dziś z Turcji do Uzgorodu /Ungvar/
  http://www.novorosinform.org/news/id/6395

  Ekspert: stosowanie rakiet balistycznych Toczka-U – jest możliwe tylko na rozkaz głównodowodzącego
  http://russian.rt.com/article/45745

  Tego Pana nie będziemy żałować!
  Dziś zginał razem ze swoimi „fokami” dowódca 73-ciego morskiego centrum specjalnego. Kapitan drugiej rangi Aleksie Zniczenko!
  http://svobodaslova.info/main/6427-komandir-ukrainskogo-morskogo-specnaza-pogib-na-donbasse-vmeste-s-boycami-morskimi-kotikami.html

  Tych także!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6393

  Strącono dziś 2xSU25 +1xMIG29
  http://rusvesna.su/news/1408262682

  Czyżby go złapali ?
  http://politikus.ru/events/27193-doberman.html  NOWOROSJA

  Noworosja tworzy swoją służbę pograniczników
  http://rusvesna.su/news/1408293099

  Górą energetycy! W cześci Doniecka znów jest napięcie!
  http://politikus.ru/events/27190-energetiki-vosstanovili-elektrichestvo-v-10-tys-chastnyh-domov-v-donecke.html

  Gradami zniszczono cerkiew w Mospino
  http://www.novorosinform.org/news/id/6400

  „Nieznani sprawcy” porwali mera Siewierodoniecka
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_17/Nieznani-sprawcy-porwali-p-o-burmistrza-Siewierodoniecka-2836/

  Wywiad z uciekinierem z Lisiczańska – „brakuje nadziei”
  http://glav.su/forum/4-politics/38-ukraine-russia-relationships/news/1895/

  Wieczorem, po ostrzale zaczęła się pożar na kopalni „Komsomolec Donbasa”
  http://ria.ru/world/20140818/1020380468.html  KONWÓJ

  Pierwsze 16 kamazów jest w rosyjskim Doniecku tuz przy granicy
  http://rusvesna.su/news/1408277102

  Nacgwardia chce koniecznie zablokowac konwój
  http://www.novorosinform.org/news/id/6394

  Na razie doszedł inny konwój z pomocą
  http://www.novorosinform.org/news/id/6405  KIJÓW i okolice

  W Berlinie rozpoczęto czterostronne rozmowy /bez naszego Radka!!!!!!!!!!!!!/
  http://politikus.ru/events/27194-v-berline-nachalis-chetyrehstoronnie-peregovory-glav-mid-rf-ukrainy-francii-germanii.html

  Doradca Awakowa przyjechał na front, przywiózł podarunek = JEDNĄ kamizelkę kuloodporną i popstrykał sobie fotki z pozyczoną od bojców bronią…
  http://rusvesna.su/news/1408303318

  A ekspert twierdzi że Awakow zagiał parol na Jarosza
  http://politikus.ru/events/27178-ekspert-avakov-prikazal-ustranit-yarosha-v-blizhayshie-dni.html

  Na Ukrainie otwarto a może „poświęcono” pierwszy satanistyczny – nie wiem, „kościół, „światynię”, „diabłosalę”?
  http://rusvesna.su/news/1408291917  SANKCJE

  Z powodu sankcji eksport rosyjskiej ropy do Azji bije rekordy!
  http://glav.su/forum/4-politics/38-ukraine-russia-relationships/news/1884/
 • Zestrzelony dzisiaj MiG-29.
  http://youtu.be/nKIEKU1Luw8
 • @szczurobronny 23:16:29
  Sezon urlopowy! Daj Mu wypocząć!
  :)
  Rano na pewno zrobi ładny "wykład"!
  :)
 • @szczurobronny 23:16:29
  Fałszywek ci u nas dostatek! A zobaczysz co będzie się działo jak zaczną "wiać inne wiatry" - nagle WSZYSCY staną się madrzy i będą zbierać żywnośc dla Donbasu!

  GLIZDY!
 • @szczurobronny 23:37:46
  Bez nerw spokojnie, nie należy się tak denerwować...
 • @slawekh 15:13:23
  Moze pan zwrocic sie do pana Bartosza Bekiera przez facebook.Tu jest jego strona https://www.facebook.com/bartosz.bekier?fref=ts Pozdrawiam.
 • PS. AdNovum po polsku z moim komentarzem
  Tak kończą polscy najemnicy z CZWK ‘Analizy Systemowe Bartłomiej Sienkiewicz”na Ukrainie. Z tego co pamiętam ostatnio na liczniku zabitych polskich najemników była cyfra 144. Widać z tego , iż głupich żołnierzy szukających wrażeń na Ukrainie nie brakuje. Ataku na jeep z polskimi najemnikami dokonali powstańcy z grupy „ Siły oporu Slobozhanshchina " z obwodu Charkowskiego. Swoją drogą bardzo mnie interesuje co w tej sprawie działalności na Ukrainie polskich najemników występujących pod nazwiskiem ministra Bartłomieja Sienkiewicza ma do powiedzenia nasz rząd i sejm oraz prezydent.

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10606081_679031435508269_2073692756434833227_n.jpg
 • @detektywmjarzynski 01:46:20
  Jeżeli nie będzie twardych dowodów w tej sprawie,to nic na pewno się nie wydarzy.Potrzebne są twarde dowody,dokumenty,zdjęcia,filmy,,zeznania,wszystko to co może spowodować jakieś medialne zamieszanie,którego nie da się zamieść pod dywan.
 • @adalbert05 08:52:29
  18.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Brak info


  WOJNA

  Info RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140818/1020395542.html

  Straty napastników
  http://rusvesna.su/news/1408341555
  http://www.novorosinform.org/news/id/6424

  Lista oddziałów ukraińskich
  http://www.novorosinform.org/news/id/6420


  NOWOROSJA


  ONZ: w ciągu ostatnich 5-ciu dni z Doniecka i Ługańska uciekło 22 tysiące ludzi. Codziennie ginie co najmniej 60 mieszkańców
  http://rusvesna.su/news/1408343905

  W Gorłówce 9-ciu górników nie może wyjechać na powierzchnię
  http://www.novorosinform.org/news/id/6416

  W Doniecku obradowało Prezydium Rady Ministrów Republiki
  http://www.novorosinform.org/news/id/6412

  Nocą w Charkowie wylądowało 8 szt Mi8. Jeden z nich miał polskie oznaczenia. Nie wiadomo co lub kogo przywieziono
  http://www.novorosinform.org/news/id/6410


  KONWÓJ

  Chyba dalej stoi? Brak wieści  KIJÓW i okolice


  Już to wszystko przerabialiśmy
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_17/Jugoslawia-i-Ukraina-wojna-o-zasoby-wojna-przeciwko-Rosji-6699/

  O batalionie „Ajdar” w Odessie
  http://rusvesna.su/news/1408307492

  Krach sztucznej niezależności – analiza
  http://svpressa.ru/society/article/95481/

  Dolar i Euro potaniały
  http://ria.ru/economy/20140818/1020405343.html

  Może dlatego że w Berlinie coś drgnęło?
  http://ria.ru/world/20140818/1020393108.html

  Jednak ostatnie informacje temu przeczą. Po 5-ciu godzinach rozmów pat!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6421

  O Nafrogazie parę słów
  http://rusvesna.su/economy/1408336430

  Zachodnie media: „antyrosyjski alians trzeszczy w szwach”
  http://www.novorosinform.org/news/id/6411

  „Jarosz podkulił ogon”
  http://novorus.info/news/policy/26743-pes-voyny-yarosh-podzhal-hvost.html


  SANKCJE


  Sankcje spowodowały wzrost zamówień na TU-204
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/18/22364946/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej