Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 18.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier po zakończeniu wczorajszego spotkania z ministrami spraw zagranicznych Francji, Rosji i Ukrainy, enigmatycznie powiedział, że strony osiągnęły postęp ale brak jest jednak konkretnych ustaleń.

Frank-Walter Steinmeir dodał, że wszystkie dotychczasowe ustalenia, zarówno z Genewy, jak i z Berlina na początku lipca, nie zostały zrealizowane.

Jeszcze bardziej tajemniczo na temat wczorajszych rozmów w Berlinie wypowiedział się szef ukraińskiej dyplomacji, Pawło Klimkin:

"Nie ma kompromisu tam, gdzie państwo powinno przekroczyć czerwoną linię. Ukraina takiej linii nie przekroczyła" - napisał na Twitterze minister Pawło Klimkin.

Natomiast bardzo znamienne jest, że przedstawiciele dyplomacji francuskiej i rosyjskiej jak dotychczas nie wypowiedzieli się o efektach wczorajszych rozmów.

Przypomnę, że tematem wczorajszego spotkania w wili nad jeziorem Tegel Borsing pod Berlinem ministrów spraw zagranicznych: Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec były kwestie zawieszenia działań wojennych na południowo-wchodniej Ukrainie oraz dostarczenie tam pomocy humanitarnej.

Mimo nie osiągnięcia zadawalającego porozumienia, co nie powinno dziwić w świetle tego, że poprzednie porozumienie zawarte w Genewie do dnia dzisiejszego nie jest przestrzegane, w ciągu najbliższych dwóch dni ma być ustalony format przyszłych negocjacji.

Ciekawe w jakim celu prowadzi się te negocjacje jeśli nie przynoszą one oczekiwanego rezultatu?

Czyżby to była tylko taka gra, która ma na celu uspokojenie międzynarodowej opini publicznej, że jednak coś się robi aby zapobiec dalszym zbrodniom i ciężkiemu kryzysowi humanitarnemu jaki spowodowały prowadzone przez ukraińskie władze działania wojenne w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej?

Mimo wczorajszych rozmów w Niemczech na wschodzie Ukrainy nadal artyleria, wojska rakietowe i samoloty bojowe ukraińskich sił zbrojnych prowadzą regularny ostrzał terenów cywilnych jednocześnie celowo niszcząc infrastrukturę bytową ostrzeliwanych miast. Zaś w sprawie konwoju humanitarnego sprawa wygląda w ten sposób, że przeciągające się sprawy formalne spowodowały, że już od kilku dni utknął on w strefie przygranicznej nie mogąc pojechać dalej.

A tak wyglądały efekty wczorajszego ostrzału celów cywilnych prowadzonego przez ukraińskie siły zbrojne:

Dodam, że najcięższy ostrzał prowadzono na Donieck, Ługańsk, Niżną Krinkę, Miusińsk, Makiejewkę, Śnieżnyj i Jasinowatą.

Łącznie zginęło kilkadziesiąt cywilów i ponad stu zostało rannych. Ciągle narasta kryzys humanitarny ludności pozbawionej dostępu do energii elektrycznej, bieżącej wody, lekarstw, pomocy medycznej i żywności. Donieck praktycznie cały został pozbawiony dostępu do wody.

Na froncie nie nastąpił żaden zdecydowany przełom mimo bardzo silnego naporu wojsk ukraińskich na północ od Doniecka, gdzie wyprowadzono atak dużą kolumną pancerną z miejscowości Awidiwki na Jasinowatą, który po ciężkich walkach został odparty uniemożliwiając w ten sposób ukraińskim czołgom i opancerzonym wozom bojowym wejście na teren miasta.

Na południe od Doniecka udaremniono kolejną próbę zajęcia przez wojska ukraińskie Iłowajska, gdzie w toku walk zniszczono 2 czołgi, 2 opancerzone wozy bojowe, 1 transporter opancerzony i zlikwidowano około 30 ukraińskich żołnierzy. Strat po stronie sił samoobrony nie podano.

Bardzo intensywne walki toczyły się w okolicy Ługańska, gdzie również ukraińskie wojska usiłowały wtargnąć od południa na teren miasta.

I tak na południowy-wschód od Ługańska bardzo ciężkie walki miały miejsce na odcinku drogi E 40 pomiędzy miejscowościami: Chrjaszcziwata-Nowoswietłówka gdzie nawet ściągnięto posiłki milicji ludowej z okolic miejscowości Mikołaiwka. Podczas walk zlikwidowano 30 ukraińskich żołnierzy. Atak został powstrzymany.

W rejonie tym zestrzelono również w nocy z soboty na niedzielę ukraiński samolot Mig-29 o nr. taktycznym 53 (2960729047), od kwietnia tego roku stacjonującego na lotnisku w Dniepropietrowsku:

Poza tym samolotem w dniu wczorajszym zestrzelono również dwa kolejne ukraińskie samoloty szturmowe Su-25:

Na oczyszczonym z ukraińskich wojsk ługańskim lotnisku zdobyto kilka sprawnych opancerzonych wozów bojowych, kilka samochodów ciężarowych i niewielkie ilości broni lekkiej:

W wyniku walk o Niżną Krinkę zniszczono 32 sztuk sprzętu wojskowego, w tym dwie wyrzutnie rakiet "Grad".

W Musińsku zniszczono jeszcze jedną wyrzutnię rakiet "Grad"

W rejonie miasta Łutugino przy drodze Ługańsk-Donieck ostrzelano moździerzami pozycje wojsk ukraińskich gdzie zniszczono magazyn amunicji.

Zaatakowano również ukraiński konwój koło miejscowości Nowoannowki w rejonie krasnodońskim, gdzie zniszczono 7 sztuk sprzętu, w tym 1 wyrzutnię rakiet "Grad", oraz amunicję. W tym samym rejonie ostrzelano stanowisko ukraińskich czołgów gdzie zniszczono dwie cysterny z paliwem.

W czasie bitwy o wzgórze Saur-Mogiła, które ponownie znajduje się w rękach sił powstańczych zniszczono 2 transportery opancerzone.

W tym samym rejonie w okolicach miasta Antracyt zniszczono 2 ukraińskie transportery opancerzone, oraz zlikwidowano 14 żołnierzy. Zdobyto D-30 i ciężarówkę Kamaz.

Bilans strat po stronie sił ukraińskich w okresie od 1 do 15 sierpnia wynosi:

1.   3 samoloty,

2.   5 dronów,

3.   86 wyrzutni rakiet, ciężkich karabinów maszynowych i możdzierzy,

4.   121 czołgów,

5.   234 opancerzonych wozów bojowych i transporterów opancerzonych,

6.   około 345 samochodów różnego typu.

W wyniku ostrzału zniszczono w tym samym okresie 57 magazynów z amunicją z paliwem oraz innych materiałów wojennych.

Zabito, raniono i wzięto do niewoli łącznie 1450 żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych.

A oto ostatnia mapa dokumentująca przebieg walk i linie frontów:

Pod poniższym linkiem mapę można powiększyć:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/18147/18147_original.jpg

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu zidentyfikowany samolot Mig-29, który wczoraj został zestrzelony przez siły samoobrony.

*     *     *

Ps.

Żołnierz z 72 dywizji zmechanizowanej mówi o prawdziwych stratach ukraińskiego wojska:

Z wypowiedzi wynika, że kijowska junta zaniża straty około dziesięciokrotnie.

Ten sam ukraiński żołnierz pyta się kamerzysty; "Czy widział piekło? Bo on widział":

Tam jest piekło.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/18147/18147_original.jpg,\

10. www.youtube.com/watch,

11.www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • @Autor
  Wielkie dzięki za te przekazy których nie znajdzie się w innych mediach.
  Czytając przekazy różnych stron wnioski można wyciągnąć samemu.Polskich mediów można już nie słuchać i czytać bo z góry wiadomo co przekażą.

  Cieszy mnie niezmiernie wściekłość i piana na ustach hasbarsko-żydowskiej swołoczy(Talbot,Kodiak i lordowska gnida)która nie może przeboleć tylu odsłon na Pańskim blogu.Tak trzymać aż ich szlag trafi!!!
 • @matterhorn 10:35:23
  A ja z kolei chętnie czytam np. informacje na Onecie - ale przede wszystkim podnoszą na duchu komentarze internautów - jak widać jednak nie dajemy się calkiem "zazombić" i ogłupić!
  :)
  Pozdrawiam serdecznie AdNovum!
  Info dzisiejsze już "poszło dalej"!
 • @brusek 10:39:05
  Co fakt to fakt, trolle ukraińskie (chochołki) mają coraz cięższą robotę...
 • Kijów jak zwykle nie zawodzi;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/separatysci-ostrzelali-sily-rzadowe-z-wyrzutni-uragan
  Brakuje jeszcze informacji że to "separatyści" ostrzeliwuja się "Toczkami", a CNN która oskarżyła o ich użycie Kijów to "kremlowska agentura";
  http://pl.wikipedia.org/wiki/OTR-21_Toczka
 • @mania przepraszania 11:01:05
  A ja się WCALE nie zdziwię gdy zostanie TOCZKĄ lub URAGANEM zbombardowany Kijów!

  OCZYWIŚCIE - to będzie WINA PUTINA!!!
 • @brusek 11:04:04
  A ja mam takie wrażenie że po ostatnich "szarpaninach" Kijowa z freikorpsami może sie zdarzyć ze będzie to "nikczemna zdrada" Liaszki lub Jarosza, lub nawet obu na raz...
 • @polakadam 11:12:36
  I jeszcze "zasponsorował" majdan w Kijowie 5 miliardami $ poprzez swoja "tajną agentkę" Victorię Nuland dla niepoznaki przedstawiającą sie jako "dyplomatka z USA". Tak znamy to...
  "Stary grzyb"? Czy to nie czasami tropll z onet.pl? Gratuluję "wzorca"...
 • @polakadam 11:12:36
  A czy prezes przyłaczy się do nowego majdanu organizowanego przez bojówki banderowskie "fuhrerka" Jarosza? Czy neobanderowska Ukraina z ambicjami odzyskania ziem od Sanu (słowa kolejnego "fuhrerka" Liaszki) to też "polska racja stanu"?
 • @polakadam 11:12:36
  Tak....
  I zapomniałeś drogi Panie...

  że Putin wymyślił komory gazowe, rzucał bombami atomowymi na lewo i prawo, zabrał nam banki, zlikwidował przemysł, a teraz się pastwi nad Rosjanami na Donbasie....
 • @mania przepraszania
  Oto co wypisuje niezalezna od prawdy i rozumu, zalezna od żydów i łgarstw: Uchodźcy ostrzelani przez rosyjskich terrorystów. „Ludzie płonęli żywcem w samochodach”
  Dodano: 18.08.2014 [11:17]
  Uchodźcy ostrzelani przez rosyjskich terrorystów. „Ludzie płonęli żywcem w samochodach” - niezalezna.pl
  foto: mil.gov.ua
  Konwój z uchodźcami z obwodu ługańskiego został ostrzelany przez prorosyjskich separatystów. Przeciwko cywilom użyto moździerzy i wyrzutni rakiet typu Grad. Ze wstępnych relacji wynika, że w wyniku ataku zginęło wiele osób, jednak liczba ofiar nie została jeszcze dokładnie ustalona.

  Informację jako pierwsza podała „Ukraińska Prawda”, potwierdzili ją ukraińscy urzędnicy z tego rejonu.

  - Ludzie płonęli w samochodach, którymi jechali. Nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby opuścić płonące pojazdy – relacjonuje rzecznik ukraińskiej armii.

  Konwój został zorganizowany przy wsparciu ukraińskiego dowództwa, w celu zapewnienia cywilnym mieszkańcom obwodu ługańskiego szansy na opuszczenie rejonu konfliktu. Po jego wyruszeniu, został namierzony i ostrzelany przez rosyjskich terrorystów. /// Znana rosyjska dziennikarka donosi: Igor Striełkow - dowódca terrorystów z Doniecka nie żyje. Parę dni temu informowaliśmy, że Igor Striełkow, jeden z dowódców rosyjskich terrorystów, wyznaczony na ministra obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DNR) jest ciężko ranny. Na temat jego stanu zdrowia docierały sprzeczne informacje. Jednak jak donosi znana rosyjska dziennikarka - Julia Łatynina - Igor Girkin-Striełkow został zabity.

  Według moskiewskiej publicystki miejsca, w których przebywał dowódca oddziałów samozwańczej DNR były znane wielu osobom. Ukraińska armia intensywnie ostrzelała restaurację w Doniecku, gdzie jadł obiad oraz motel pod miastem, w którym nocował i prowadził naradę.

  Ktoś z otoczenia Striełkowa przekazywał Ukraińcom informacje na temat bieżącej pozycji dowódcy terrorystów – informuje Łatynina cytowana przez wyborcza.pl.

  13 sierpnia podawano informację o tym, że Striełkow jest „ciężko ranny”. Pierwsza pisała o tym agencja ITAR-TASS. Nie wykluczał tego też Andriej Purgin, określający się jako wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej. Dzień później „minister obrony DRL” miał ustąpić z obejmowanej funkcji i zająć się czymś innym. Nie wiadomo czym. W ostatni piątek ogłoszono, że Striełkow wziął „miesięczny urlop”.

  W świetle tego co dzieje się obecnie w Ukrainie (antyterroryści zajmują kolejne miejscowości, terroryści wycofują się z zajmowanych pozycji) decyzja ta wydaje się mocno podejrzana. Zwłaszcza, że Striełkow jest dowódcą doświadczonym cieszący się niekwestionowanym autorytetem - podaje wyborcza.pl.

  Igor Striełkow (Girkin) był oficerem rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Jest obywatelem Rosji i pułkownikiem Głównego Zarządu Wywiadowczego Rosji (GRU). Brał udział w szkoleniach i operacjach FSB. Jako najemnik walczył na wojnie w Jugosławii. Dowodził „samoobroną” w Doniecku. Kierował akcją zajmowania budynków ukraińskiej administracji w Słowiańsku i Krematorsku. Odpowiada za porwanie obserwatorów OBWE. - Pozdrawiam.!
 • @brusek 11:24:17
  Oto kilka faktów jak Putin i FSB dbają o obywateli Rosji !!! Zamach w Bujnaksku - zginęły 64 osoby. Zamach w Moskwie Pieczatnikach - zginęły 94 osoby. Zamach w Moskwie przy ulicy Kaszyrskoje Szosse 118. Zamach w Wołgodońsku - zginęło 17 ludzi. Nieudany zamach w Riazaniu - wieczorem 22 września 1999 czujny mieszkaniec bloku mieszkalnego w Riazaniu zauważył jakichś nieznanych ludzi, którzy wnosili z samochodu do piwnicy ciężkie worki cukru. Wezwana na miejsce milicja dokonała ewakuacji mieszkańców .Wprowadzono blokady na drogach, ale nikogo nie zatrzymano. W podsłuchanej przez pracownika telekomunikacji rozmowie międzymiastowej, ktoś ostrzegał swoich rozmówców i kazał uważać na milicyjne patrole. Okazało się, że numer telefonu, z którego dzwoniono należy do FSB w Moskwie. W tym czasie władze nie informowały, że są to ćwiczenia, przeciwnie wszyscy chwalili czujność mieszkańców. Wszystko zmieniło się gdy lokalna milicja ustaliła miejsce pobytu zamachowców i była gotowa do zatrzymania ich. W tym momencie w telewizji wystąpił naczelnik FSB Nikołaj Patruszew i zmieszany stwierdził, że były to ćwiczenia, prowadzone przez moskiewskie FSB (później FSB wyjaśniła, że było to zrobione celem wyjaśnienia stopnia gotowości riazańskiego oddziału FSB) Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zamachy były inspirowane lub przeprowadzone przez FSB w celu usprawiedliwienia zbrojnej pacyfikacji Czeczenii.
 • @polakadam 11:12:36
  Ach, to bolszewicka Rosja sfinansowała w takim stopniu gospodarkę 3 rzeszy, iż Niemcy w ciągu 7 lat wzrośli na potęgę zdolną zagrozić światu?
 • @mania przepraszania 11:24:05
  Polecam dzisiejsze "krakauerzenie"...

  Między innymi polecam...

  Media w Polsce odkryły „agentów Putina” w Prawym Sektorze!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24839

  Znowu spotkanie bez nas! Potrzebne są konsekwencje polityczne w kraju
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24852

  Wojskowe i polityczne cele tzw. operacji antyterrorystycznej nowych władz Ukrainy
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24819
 • @polakadam 11:26:16
  Kolego - jaki mas stopień?
  Pułkownik czy major?
  Bo raczej do Polski SBU od pułkownika w góre wysyła - chyba że szarże poszły na front i teraz jakieś młode banderowskie kadry tu podsylają?
 • @Kula Lis 62 11:25:42
  Na pejsacie nius pani prowadząca też podała informację z ostatniej chwili, na dużym żółtym pasku: kolumna z uchodźcami ostrzelana z GRADów prawdopodobnie przez separatystów.

  Wczoraj minister spraw zagranicznych Klimkin gęgał coś o pomocy UE i NATO, której oczekują w Kijowie. Dla mnie te dwa wydarzenia są powiązane. Od tego bandyckiego reżimu można spodziewać się wszystkiego.
 • @polakadam 11:26:16
  To z tego Papkina jest jednak człowiek z jajami. Tylu swoich wymordował, w tylu zamachach. Ale jednego 9/11 nie dogonił. Tam zgnięło 3000 ludzi, tylko, bo mogło 100 000, ale ktoś ich uprzedził i mogli nie przyjść do pracy.
 • @polakadam 11:26:16
  A inni piszą że zamachy na WTC to tzw. false flag i "inside job", przeprowadzone w celu wywołania wojny światowej i zaprowadzenia NWO (New World Order)...
 • @ przestaję karmić trola "polakadam"
  .
 • @interesariusz z PL 11:26:42
  A te wszystkie finanse dla III Rzeszy Stalin przepuszczał dla niepoznaki przez banki na Wall Street i w Szwajcarii...
 • @hetman koronny 11:31:50
  Podejrzane są te samoloty i helikoptery "polskie" o czym linkowałem dzis w "dniu wczorajszym"

  Alebo przywieźli ludzi albo jakis ładunek...
 • @interesariusz z PL 11:26:42
  bolszewicka Rosja wspólnie z III rzeszą rozpętała II WS. Poprzedził to okres współpracy gospodarczej, kiedy Rosja dostarczała Niemcom surowce i udostępniała poligony w zmian za technologie.
 • @ fragmenty notki Bohdana Piętki u Maruchy, warto spojrzeć na uwagi
  wszystko to cytaty

  W dniach 7-10 sierpnia na polecenie mera Kijowa Witalija Kliczki vel Kłyczki siły policyjne zlikwidowały tzw. „majdan”, gdzie dziewięć miesięcy wcześniej pod przewodem tegoż pana wzniecono sponsorowaną przez USA i UE rewoltę

  Najbardziej wytrwali entuzjaści „majdanu” Zostali jednak profesjonalnie spałowani i przepędzeni,

  Należy do znudzenia przypominać, że wybitny czeski mąż stanu Václav Klaus przestrzegał, że doprowadzenie do starcia o orientację geopolityczną Ukrainy spowoduje nierozwiązywalny kryzys. Tak się też stało. Kryzys we wschodniej Ukrainie jest nierozwiązywalny przede wszystkim dlatego, że Poroszence i Jaceniukowi nie zależy na rozwiązaniu pokojowym.

  Jak z tymi ludźmi będzie potem rozmawiać władza w Kijowie? Najwidoczniej takich rozmów ta władza nie przewiduje. Pod egidą USA i hasłami integracji Ukrainy z UE dokonuje się masakry rosyjskojęzycznej ludności Donbasu. Unia Europejska jest totalnie bezradna wobec tych okrucieństw i konfrontacyjnej polityki Waszyngtonu.

  Tragedia Donbasu obciąża jednak także m.in. władze polskie, aktywnie wspierające kijowską juntę. Od wielu miesięcy z polskich mediów leją się strumienie propagandy proukraińskiej i antyrosyjskiej. Media te zachowują się tak jakby były kierowane przez probanderowski Związek Ukraińców w Polsce.

  polscy eurodeputowani ubiegłej kadencji razem z ukraińską bojówką uniemożliwili przedstawienie w Parlamencie Europejskim informacji na temat zbrodni w Odessie z 2 maja.

  Polsce potrzebna jest „tarcza antyrakietowa”, amerykańskie wojska i sprzęt wojskowy, hajda na koń, bolszewika goń

  Jeden wniosek nasuwa się od razu: to już jest propaganda wojenna, to jest język wojny psychologicznej.

  Władze polskie na polecenie swych mocodawców z Waszyngtonu i Brukseli toczą wojnę gospodarczą z Rosją. Zrobiono przy tym wiele krzyku o jabłka przemilczając, że zaprzyjaźniona Ukraina przywróciła embargo na polskie mięso. Szczytem absurdu jest jednak zerwanie z Rosją stosunków kulturalnych.

  Polskojęzyczne media od miesięcy surowo potępiają jako „rosyjskiego agenta” każdego kto śmie zwrócić uwagę na jakichś banderowców. Na Ukrainie żadnych banderowców nie było i nie ma, są sami szczerzy demokraci. Niemniej jednak banderowcy są i rosną w siłę

  Wśród partii nacjonalistycznych – obok „Swobody” i Prawego Sektora – pojawiła się trzecia siła, najbardziej skrajna. Jest to Partia Radykalna niejakiego Ołeha Laszki. Jak podał portal Kresy.pl (24.07.2014) – podczas rozpoczęcia obrad Rady Miasta Kijowa deputowani Partii Radykalnej wykonali „nieprawidłowy, kontrowersyjny wariant” hymnu ukraińskiego, wykreślony z oficjalnej wersji, ponieważ sugeruje roszczenia terytorialne. Chodzi o słowa „Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu”. Sam Laszko otwarcie mówi, że po rozprawie z Donbasem przyjdzie czas na odzyskanie innych ziem uważanych przez niego za ukraińskie, w tym południowo-wschodnich terenów Polski.

  Prezes Związku Ukraińców w Polsce Petro Tyma otwarcie postuluje w „Gazecie Wyborczej” uznanie jakiejkolwiek krytyki UPA za mowę nienawiści

  prof. Petro Sawczuk z Łucka Na swojej stronie internetowej zamieścił mapę „wielkiej Ukrainy”, obejmującą m.in. ziemie południowo-wschodniej Polski. Ta nominacja pokazuje dobitnie siłę lobby banderowskiego w Polsce.

  Polskie władze zachowują się tak jakby bardzo chciały, żeby wojna rozpętana na wschodzie Ukrainy przyszła do Polski. W tym kontekście niezrozumiałe jest zachowanie ministra Sikorskiego, który wezwał do MSZ ambasadora Rosji, by zaprotestować przeciwko wypowiedzi Władimira Żyrinowskiego odnośnie zmiecenia Polski i krajów bałtyckich z powierzchni ziemi w wypadku wojny Rosji z Zachodem o Ukrainę. Przecież Żyrinowski powiedział prawdę, a jak wiadomo nic tak nie gorszy jak prawda. Jeśli ostentacyjnie popiera się awanturniczą politykę amerykańską, to trzeba mieć chociaż minimalną świadomość konsekwencji takiego działania.
 • @interesariusz z PL 11:46:41
  było z
  http://marucha.wordpress.com/2014/08/17/co-zostalo-po-majdanie/
 • przed III WŚ ?
  Od samego początku było mi jasne, że Rosja nie dopuści do przegrania powstańców w Noworosji. Gdyby to zrobiła, byłaby to taka niesamowita katastrofa dla Rosji, że zagrażałaby nawet istnieniu samej Rosji. Przecież Rosjanie to potomkowie jednych z najdzielniejszych ludzi w zmaganiach na skalę niewyobrażalną na Zachodzie. A banderowcy to są potomkami najgorszych mętów, tchórzliwych zbrodniarzy, którymi do dziś pozostali. Co byłoby z Rosją, gdyby Rosjanie z Ukrainy z nimi przegrali ? Do tego dochodzi kilka ważnych punktów. Gdy się opuści swojego sojusznika, da mu się przegrać, nie ma się już sojuszników i ich mieć długo nie będzie. Gdyby Zachód i NATO zagarnąłby Ukrainę, podszedłby pod Moskwę bez walki. To mógłby być byłby wtedy początek końca Rosji. Stąd te zaciekłe wspieranie przez Zachód faszystów z Kijowa, stąd mord na tych 300 ludziach w MH-17 z ich własnych państw, co jest znakiem, że szykują się te siły na coś, przy czym 300 zabitych to jest bardzo mało. Dochodzi do tego, że USA rozpaczliwie szuka możliwości zapobiegniącia ich własnemu upadkowi, wobec ich olbrzymiego zadłużenia, wobec zapowiadającej się przewadze Chin (jeszcze gospodarczej, potem militarnej) i odbudowie Rosji.
 • Igor Płotnickij o wczorajszych walkach.
  http://lifenews.ru/news/138575

  Dodał, że pod Chrjaszczewom, gdzie otoczona jest część sił, ukraińska armia wykorzystywała amunicję artyleryjską z ładunkami chemicznymi.
 • @polakadam 11:12:36
  niesie cię niechęć i nienawiść, którą wyciągasz z dawniejszej historii. To zaślepia nie tylko twój umysł, lecz i możliwości oceny aktualnej sytuacji. Jeśli więc twój elaborat dotyczył aktualnej sytuacji, to musiał być beznadziejny. A jeśli historii, to był jeszcze bardziej beznadziejny w swej jednostronności
 • @hetman koronny 11:31:50
  Jedyna informacja to RIA Novosti - cytują Ukrów
  http://ria.ru/world/20140818/1020437303.htm

  Rzecz się maiła wydarzyć 1,5 h temu - czyli to raczej prowokacja medialna - oby nie faktyczna i kolejna zbrodnia banderowców!
 • @matterhorn 10:35:23
  Une na innych portalach ciągle podają, że wojska ukraińskie "rwą ciągle do przodu, liczba terrorystów i zajętych przez nich miejscowosci topnieje jak śnieg na wiosnę a w ogóle to jeszcze parę godzin i będzie po wszystkim- "judeodemokracja" zwycięży. Ukraina prowadzi wojnę z częścią własnego społeczeństwa, rujnuje swój kraj. Takiej wojny nie da się wygrać - nawet gdyby przeciwnika udało się zniszczyć, to będzie to i tak porażka. Dawno już można było przerwać karną ekspedycję Kijowa i w pokojowy sposób rozwiązać problemy. Przeszkadza jednak głupota, upór i wybujały nacjonalizm rządzących, z własnego zresztą mianowania, tym krajem. Niby wybrany czekoladowy prezydent także niczego pozytywnego nie zrobił... Ukraina jest wyczerpana gospodarczo i ekonomicznie. W tej chwili, nawet gdyby pokonała partyzantów, nie jest unieść ciężaru państwa. O tym doskonale wie Poroszenko i Jaceniuk. Na razie blefują i walczą o przetrwanie. Jaceniuk wypóścił faszystów i oddał im zarekwirowaną broń. Zatem można jak widać gadać i dogadać się z terrorystami, jeśli to swoi terroryści. Zachód nie zaangażuje się zbytnio finansowo. Bo jest niemal pewne, że będą to stracone środki. Tylko podział Ukrainy i pomoc dla części nie zniszczonej wojną, może uratować Kijów. I tak będą musiały być to potężne środki. Rosja będzie musiała włożyć potężne środki w odbudowę i modernizację Noworosji. To będzie potężne obciążenie i na wiele lat zablokuje inne inwestycje w Rosji. Tyle wyszło z tej zabawy i grania Rosji na nosie. Smutne. Po co Polska wzięła i nadal bierze w tym udział?
 • @polakadam 11:12:36
  Idź synku na unych portale wklejać, bo nic tu po tobie, za cienki jesteś.
 • @brusek 11:59:56
  Wydaje się planową prowokacją. W wiadomościach o 12 też trąbili.
  Na pejsacie nius ajwajują na całego.

  W wiadomościach parch Jonas(z) gęgał o sukcesach armii ukraińskiej pod Donieckiem. Szkoda, że nie wspomniał o Jasinowatej.
 • @polakadam 11:12:36
  Znamienne ze kazdy kto probuje ukryc swoje prawdziwe pochodzenie przedstawia sie jako Polak np Polak Adam brzmi to faktycznie znacznie lepiej od sotnik tryzub zgadza sie??
 • @hetman koronny 11:57:48
  Teraz piszą że znów polewają fosforem Donbas!

  A Holendrezy podali że pierwsze informacje komisji śledczej MH17 podadzą w "pierwszym tygodniu września" - więc ukry zrobią wszystko by coś nowego wymyślić by śwait zpomniał o setrzeleniu samolotu...

  Plus znów spiskowa teoria o dwóch samolotach!

  http://www.nakanune.ru/articles/19323/
 • @hetman koronny 12:07:10
  Ostrzelano konwój cywilny? Czemu mnie to nie dziwi? Przecież w okolicy działają "dzielni" bojownicy neobanderowskiego freikorpsu "Ajdar" z tzw. gwardii narodowej znani ze swojej działalności "humanitarnej" na Donbasie.
  Ps. Chciałem tylko przypomnieć że juz kiedyś pod Ługańskiem urządzono podobną masakrę , ale wtedy Kijów przyznał się ochoczo wyjaśniając że był to atak na uciekających "separatystów"...
 • @mania przepraszania 12:20:42
  Tu info na 112.ua;
  http://112.ua/glavnye-novosti/boeviki-rasstrelyali-iz-gradov-kolonnu-bezhencev-pod-luganskom-mnogo-pogibshih-oga-103143.html
 • @mania przepraszania 12:27:11
  Kilka dni temu ukry uprzejmie informowały Mieszkańców żeby sobie uciekli bo będą atakować. Teraz uciekaja i właśnie ich atakują - i o to cały czas chodziło!
 • @polakadam 11:12:36
  Zapomniałeś (nie wiem czy tylko przez skromność:) w tej długiej liście zbrodniarzy bolszewickich wymienić tych, którzy mieli polskie paszporty, no i oczywiście mocno podkreślić, że rewolucję bolszewicką w Rosji jak i zbrodnie po niej dokonały międzynarodowe zgraje bezpaństwowców finansowanych przez lichwiarzy w NY, Londynu, Paryża i Berlina.

  A co do meritum twojego komentarza.

  Mam jedno pytanie:

  Kogo to Rosja w ciągu ostatnich 25 lat napadła?

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:25:42
  niezależna= ukraińska prawda= łżedomedia.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 12:20:42
  Pocieszające jest to,że większość komentarzy internautów odnosi się bardzo sceptycznie do informacji o ostrzelaniu konwoju,podanej na głównych portalach informacyjnych.W dzisiejszym świecie coraz trudniej okłamywać społeczeństwo,co powinno dać do myślenia naszym "rządzącym".
 • @brusek 11:31:08
  Terenowi CIA nie stosują stopni wojskowych.
 • @polakadam 11:44:24
  A kto finansował NSDAP i Hitlera oraz kto czerpał zyski z przemysłu III Rzeszy- włącznie z zyskami niewolniczej pracy ludzi uwięzionych w Obozach Koncentracyjnych?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:43:17
  Wyliczanka może trwać długo, szkoda się "zatrollić" ...
  :)
  Fajne tutaj http://www.pinmart.com/assets/item/related/5951.jpg
  http://rusvesna.su/news/1408350227
 • Ponoć tak wygląda "zaplecze" 79 brygady.
  https://twitter.com/RuPhotoMilitary/status/501314145049116672/photo/1

  Dziwić się, czemu ściągają "na gwałt" złom skąd tylko się da.
 • Trofiejne "Uragany" były tej nocy w akcji.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/501310507270172674
 • Unia "ratuje" rolników.
  Komisja Europejska wydzieliła 125 mln euro na pomoc dla rolników, którzy ucierpieli w związku z embargiem nałożonym przez Rosję. Pomoc będzie udzielana od dzisiaj do końca listopada.
  http://itar-tass.com/ekonomika/1386080

  I z onetu:
  http://biznes.pl/magazyny/rolnictwo/ke-oglasza-wsparcie-dla-rolnikow,5652729,magazyn-detal.html
 • @hetman koronny 12:52:01
  A tak wygląda ten sprzęt wysłany do walki:

  http://voicesevas.ru/img/d32904ceb41265548f4ceae627360e40.jpg

  http://voicesevas.ru/img/47e6bf64a47da885da2e9acf755e0882.jpg

  http://voicesevas.ru/img/8adac8ea071c8b064a031f35fbe71a95.jpg

  http://voicesevas.ru/img/de9f9a5be048a1d135a1632ef59b5fa2.jpg

  To jest sprzęt ukraińskiej 79 brygady porzucony w kotle południowym.
  Tak więc mimo wielkich wysiłków tego działa samobieżnego 2C1 "Goździk" nawet powstańcom nie udało się już uruchomić.
  Czego oczywiście żałują bo jak wiadomo każda sztuka broni ciężkiej jest obecnie na wagę złota.

  Pozdrawiam.
 • Przypominam że wczoraj w tamtej okolicy strącono 2 samoloty.
  Zadałem wtedy pytanie, po co Kijów wysłał tam lotnictwo. Czy czasami nie po to by 'zapolować" na domniemane kolumny zaopatrzenia "separatystów"?
  Oprócz tego znany jest także bezwład w ukraińskich strukturach dowodzenia i brak łączności pomiędzy poszczególnymi formacjami zbrojnymi działającymi w rejonie walk, czy nie mogło więc dojśc także do omyłkowego ostrzelania, ale ze strony prokijowskiej?
 • @ 17 zbiegów
  "
  Jak tylko przyszliśmy tutaj to zdaliśmy sobie sprawę, że znaleźliśmy się w złym miejscu i w niewłaściwej godzinie. Co mówią nasi w telewizji - o 4 zabitych i 5 rannych - to wszystko kłamstwo. Ginie po 15 osób i więcej. Wyżsi dowódcy sztabowi kazali bronić się do końca, i sami uciekli. Przyjechaliśmy tutaj, bo powiedziano nam, że są najemnicy - Czeczeni, Dagestańczycy i Osetyńcy, którzy niszczą nasz naród ukraiński. I wzięliśmy się za wykonywanie swoich wojskowych obowiązków. Ale żadnych takich tu nie widzieliśmy. Wszystkio okazało się inaczej. Teraz chcemy po prostu do domu, chociaż wezmą nas za dezerterów i zdrajców, ale nie pójdziemy na wojnę. Czujemy, że będą nas przerabiać, ale nawet jeśli pójdziemy do więzienia, to i tak lepiej. To nie jest operacja antyterrorystyczna, ale zupełnie coś innego. Po kontaktach z milicją zrozumieliśmy, o co walczą: za swoje rodziny, za wiarę. A za co my - nie mamy pojęcia."

  http://rusvesna.su/news/1408355172
 • @brusek 12:45:06
  Kolejne spiskowe teorie dot. Striełkowa
  http://www.novorosinform.org/news/id/6435

  A w ciągu oststniej doby "potokiem" nadchodzą do Charkowa wagony-chłodnie z ciałami zabitych ukrów
  http://www.novorosinform.org/news/id/6427

  COś chyba drgeło w sprawie konwoju
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_18/W-Berlinie-zostal-osiagniety-konsensus-ws-dostawy-pomocy-na-Ukraine-4033/


  Szczury kapitalizmu japońskiego i chińskiego wieją z tonacego statku
  http://svobodaslova.info/economics/6436-kitayskiy-i-yaponskiy-kapital-pokidaet-ssha.html
 • ...
  Jeśli kotły nie zostaną zlikwidowane w najbliższym czasie, to przyjdzie się bić w okrążeniu. Z tego co widzę to wszystkie wazne drogi zostały przecięte więc miasta de facto są okrążone. A to znaczy że Ukraińcy osiągają swoje cele.
 • @mania przepraszania 13:18:48
  Ps. Przypominam również, że Kijów chwalił się niedawno że ogniem SWOJEJ ARTYLERII, właśnie w tym rejonie (!) ZNISZCZYŁ KOLUMNĘ ZAOPATRZENIA z Rosji dla "separatystów"...
 • @hetman koronny 13:15:48
  [Aj waj hurra optymizm!!!> Komisja Europejska przeznaczy aż!!! 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek. ]> Tylko sama Holandia wyliczyła, że straci 1,5 miliarda euro ! A to się Brukselka rzuciła! Ale to było do przewidzenia bo unijna kasa pusta. Ciekawe kiedy w końcu ktoś podziękuje Radeczkowi i Kaczorkowi za uczestnictwo w Majdanie? Czyli ile z tego przypadnie na Polskę i w jakim stopniu zrekompensuje straty dla polskiej gospodarki skoro wyliczono, że straty w poszczególnych sektorach rolnictwa po embargu wynoszą:Owoce - 1,4 mld zł Sery - 448 mln zł Mleko i nabiał -139 mln zł Mięso - 671 mln zł Warzywa i grzyby - 727 mln zł Przetwory - 437,5 mln zł Inne produkty spożywcze - 332 mln zł ? ile z tej puli dostanie Polska ? 20 mln zł czy mniej ? Sukces jak cholera, wypada po 2 euro na polskiego rolnika, kto bliżej żłoba ten dostanie kasę, a pozostali... kopa , czyli KE spowoduje załamanie się polskiej gospodarki!!!.
 • @kkkkk 13:22:10
  Jest najnowsza mapka "Kota Iwanowa"

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/18232/18232_original.jpg
 • @kkkkk 13:22:10
  Co dziwne drogi przecięte, a Kijów ciągle 'popiskuje" że wjeżdżają do nich konwoje z bronią z Rosji...
 • @kkkkk 13:22:10
  Proszę zapoznać się z mapą w mojej notce.

  Czy widzisz tam okrążone miasta?

  Bo jak widzę kilka kotłów do których wpadły ukraińskie wojska.

  Pozdrawiam.
 • Co na to NATO (i UE), głos z Finlandii;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/nato-i-ue-nie-udziela-ukrainie-pomocy-wojskowej
 • @brusek 13:24:43
  A Ukry już sami nie wiedzą co mówić - przykład jak się zamotali z "węgierskim konsulem"

  http://ria.ru/world/20140818/1020448668.html
 • @AdNovum 13:27:34
  Sorry, dopiero teraz zauważyłem że mapkę dodałeś!
 • @AdNovum 13:27:34
  Okrążone miasto to jest takie do którego drogi dojazdu są zablokowane przez przeciwnika. Oceniając sytuację na podstawie map dochodę do wniosku że nie istnieje komunikacja między Luganskiem a Donieckiem i między granicą rosyjską Lugańskiem. I to jest niepokojące. Dlatego właśnie należy zlikwidować te kotły. Zgrupowanie UKR na południe od Lugańska wydaje się dość silne. Robia praktycznie co chcą. Zdobycie Uspienki w tej chwili nic nie daje, no chyba że uda im sie pójść na północ w kierunku Doniecka, tyle że to dość skomplikowane. Taka tam, moja opinia.
 • Powtórka z zestrzelenia malezyjskiego Boeniga?
  Tylko że niestety nie latają już samoloty pasażerskie...
 • @brusek 13:31:47
  PS
  Taki tekst znalazłem a propos tego konwoju co dotarł wczoraj na Donbas od "Krajan Donbasu" - bo tak to chyba trzeba tłumaczyć

  http://rbcdaily.ru/politics/562949992116447


  Kolejne przestępstwo wojenne faszystowskiej junty
  http://rusvesna.su/news/1408354396

  Który rejon na kogo pracował
  http://www.vedomosti.ru/special/regionsua.shtml?utm_source=smi2
 • @daanekbb 13:24:01
  Kolego spokojnie chyba nie zrozumiales mojego posta (co zreszta niezbyt dobrze swiadczy o poziomie twojej inteligencji)dlatego puszscze to obraze mimo uszu Ale nastepnym razem radze sie zastanowic nad tym co czytam zanim nazwe kogos banderowskim oprychem(przepraszam kanalia -a to jeszcze gorzej!!!) Stosujesz taktyke jak kijowska hunta i odwracasz kota ogonem .Mam nadzieje ze to tylko przypadek ,przeczytaj co napisalem i sprostuj swoj komentarz.
 • Wieści z eteru...
  Nasze łżemendia łykją każdy "njus" z Kijowa jak głodne pelikany rybki. Polszmat i WSI24 wiedzą już wszystko, kto z czego, dlaczego i po co...
 • @brusek 13:43:19
  A te banderowskie durne GUPKI - piszą takie rzeczy w Onecie - strzelając sobie w stopę!

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-msw-ukrainy-za-dymisja-wiceministra-krytykowanego-przez-prawy-sektor/d19d8
 • @Kula Lis 62 13:24:29
  To tylko wierzchołek góry lodowej. Rosja pradwdopodobnie w ogole będzie się chciała uniezależnić od dostaw żywności z UE, tak samo jak uniezalezniła się od PL w zakresie transportu gazu do Niemiec. Mało tego, skoro nie będzie zbytu na warzywa, nie bedzie dopłat do produkcji nie tylko w tym roku ale w ogóle. W całej UE najwięcej straci na tym Polska a zyskają płatnicy netto. Polska nie strzeliła sobie w stopę, bo to sie da wyleczyć, ale strzeliła sobie w kolano!
 • @brusek 13:31:47
  Nie szkodzi i oczywiście dzięki, bo mapka ukazała się dopiero niedawno.

  Pozdrawiam.
 • @bipaw 13:44:48
  Koledzy czy koleżanki - nie obrażajmy się - ja zrozumiałem dobrze i nic tam nie doczytałem w Twoim poscie nagannego...
 • @kkkkk 13:40:46
  Droga pomiędzy Ługańskiem a Izwarino została jakieś dwie godziny temu całkowicie oczyszczona i na całym odcinku jest pod kontrolą milicji ludowej.

  Natomiast jeśli chodzi o połączenie pomiędzy Ługańskiem i Donieckiem to od mniej więcej połowy ubiegłego tygodnia jest ona również kontrolowana na całym odcinku przez powstańców.

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 13:49:16
  Bardzo możliwe że Rosja przyspieszyła rewolucje rolną w Unii, która już dawno powinna nastąpić!

  Jeszcze gdyby w USA przestali dotowac rolnictwo to by wyszło na dobre całej Ziemi!

  No i ludziom!
 • @mania przepraszania 13:47:25
  One zawsze wiedzą wszytko gdy mają w tym interes natomiast tam gdzie rzeczywistość nie zgadza się z ich wizją świata po prostu przemilczają fakty- tak jak obecnie w sprawie malezyjskiego samolotu MH-17 gdzie nie ma na temat dochodzenia żadnych informacji mimo, że te media tuż po katastrofie podawały informację o zestrzeleniu go przez separatystów.

  Teraz jest dokładnie tak samo- stąd nie bez powodu te media określa się mianem łżemediami.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 13:52:19
  Dzieki za wsparcie moze nie wyrazilem sie zbyt jasno ale chodzilo mi o tekst polaka?adama ktory wyraznie swiadczyl ze chyba nim(Polakiem) nie jest ale zeby zaraz od banderowskich kanalii to chyba przesada.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 13:52:59
  Czyli ostatnia mapka kota-ivanova jest już nie aktualna jeżeli chodzi o kocioł na południe od Ługańska?Nie uwzględnia chociażby opanowania lotniska ługańskiego i odbicia drogi na Donieck koło Uspienki?
 • @adalbert05 14:04:56
  Oczywiście, że ta mapa na bieżąco nie jest aktualizowana, ale jednocześnie ona pokazuje stan w pewnym przedziale czasowym aby móc lepiej zrozumieć kolejne fazy rozwoju sytuacji na froncie.

  Wzt. proszę również zaznajamiać się z datami jakie są tam (np. w sprawie lotniska ługańskiego) naniesione.

  Pozdrawiam.
 • @bipaw 14:04:03
  Nie przejmuj sie! Mnie kiedyś też poradzono abym sobie dał spokój z zasmiecaniem forum linkami...
  :)
 • @AdNovum 13:57:20
  Co ciekawe słuchając tego bełkotu zaciekawiło mnie jedno, siły prokijowskie były juz na przedmieściach Ługańska, ale po kontrataku zostały stamtąd wyparte! Tak przetłumaczono (oficjalne!) wypowiedź Łysenki, a zaraz potem dodano żę walki toczą się juz w samym Ługańsku!? I jeszcze jeden "niuansik", w tym samym tłumaczeniu podano że konwój kierował się na północ od miasta (!) w kierunku Nowoswiltowki, która leży przecież na południe od miasta!? Wystarczy spojrzec na mapę by sie złapać za głowę...
 • @mania przepraszania 14:15:38
  Media nie mają na celu informowanie tylko wykonywanie tego co od nich ich właściciele lub władza (w tym oczywiście służby) oczekują.

  Dlatego też można powiedzieć dzisiaj, że "czwarta władza" jaką w systemie demokratycznym są media, przestały wykonywać tą rolę.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:52:59
  W Oberkommaddo der ATO w Kijowie panują ciągle szampańskie nastroje:
  http://liveuamap.com/?ll=48.14795539233703;37.303273925781234&zoom=8

  Banderowcy w Kanadzie nie próżnują:
  https://twitter.com/ukieangel_/status/501312298821382144
 • @brusek 14:12:37
  Wczoraj zastosowano kolejny raz broń chemiczną
  http://www.novorosinform.org/news/id/6446

  Powstańcy jednocześnie prowadzą akcję ratunkową na kopalni
  http://www.novorosinform.org/news/id/6447

  Ławrow: "Jak mozna się dogadywać i dowierzać gdy Kijów zwraca się o pomoc wojskowa do Unii" - tak mi sie to przetłumaczyło
  http://www.novorosinform.org/news/id/6445

  Obrońcy odpowiadają Kijowskim władzom na temat "masakry"
  http://ria.ru/world/20140818/1020456544.html

  Nawiasem mówiąc tam co dzień jest masakra i to nie w cudzysłowiu, na rozkaz Kijowa czyniona!

  Niemcy w ślad za Finlandią odmówiły pomocy wojskowej dla Ukrów
  http://ria.ru/world/20140818/1020453926.html

  USA "zaproponowały" Chorwacji "podarowanie" MI8 dla Ukrów
  http://politikus.ru/events/27229-ssha-predlozhili-horvatii-podarit-vertolety-mi-8mtv-ukraine.html

  Ponoć Kijów chce załatwić "problem Donbasu" do 24 sierpnia. Jakim cudem? Panie Poroszenko! Jak wojować? Jak?
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1408363677
 • @mania przepraszania 13:47:25
  Ale też dzięki tym "njusom" osiągają cel przeciwny do zamierzonego!
  Dzisiejsza sytuacja w pracy na przerwie....
  Znajomi mnie pytaja jako osobę "wiedzącą" bo ich "katuję" informacjami...
  Pytają: czy trzeba wysylac paczki do Rosji z żywnością bo przez sankcje nie ma co jesc, sklepy puste a ceny oszalały!

  Poważnie pytają, z troską i powagą - bo chcą pomóc Rosjanom w potrzebie!
 • @AdNovum 14:24:22
  cyt."Media nie mają na celu informowanie tylko wykonywanie tego co od nich ich właściciele lub władza (w tym oczywiście służby) oczekują".
  W każdym domu, w widocznym miejscu (najlepiej przy telewizorze - jeśli takowy jeszcze nie został wyrzucony) powinna być cytowana wyżej lnformacja.
  Dziękuję
 • @brusek 13:24:43
  Uaktualniona mapa:
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/18588/18588_original.jpg

  Mapa na godz. 16:33 (MSK). Oderwali się w Biełoje.
 • @fretka 14:39:42
  Antidotum na ukraińskie brednie: reportaż z "wyzwolonego" miasta:
  http://youtu.be/V4Ha74Z7nvU
 • Siły samoobrony urosły w siłę.
  Na materiale, który umieściłem mówią już o BRYGADZIE "WOSTOK".
  Co to za cudeńko na 1:45? T-72?
 • @fretka 15:10:37
  Czyżby na Litwie odkryto jakieś dotychczas nieznane źródła gazu ziemnego?

  A może po prostu Litwini przejdą na dietę fasolowo-grochową i ten gaz wspólnym wysiłkiem wyprodukują dla bratniej Ukrainy?

  Pastora ja bym nie brał na poważnie bo on zawodowo bajki głosi:)))))

  Pozdrawiam.
 • Jako że dzisiaj "coś" mnie ciągle swędzi, kolejne pytania...
  Jeżeli Ługański jest odcięty i zablokowany to skąd na terenie kontrolowanym przez siły prokijowskie znalazły się oddziały "separatystów" uzbrojone do tego w "GRADy"?
  I dlaczego ewakuujący sie z miasta uchodźcy zamiast udać się faktycznie w kierunku północnym na tereny "wyzwolone" przecież przez Kijów, wybrali drogę na południe, czyli na tereny opanowane przez "separatystów"?
  Czy "gadajęce głowy" z teleściekowni mogłyby zadać takie pytania?
 • @mania przepraszania 15:16:11
  Cytuję:

  >Czy "gadajęce głowy" z teleściekowni mogłyby zadać takie pytania?<<br />
  One nie są od zadawania pytań, tylko od odgrywania przypisanych im ról.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 15:10:37
  "Pobożne życzenie" pastora Turczynowa...
 • @hetman koronny 14:54:27
  Wczoraj na 112.ua odtrąbili "sukces", a ja go chciałem juz tutaj wkleić, ale na szczęście coś mnie tknęło...
 • @mania przepraszania 15:30:00
  "Sukcesy" Kijowa w Brukseli:
  http://youtu.be/eqGFUR1aN04
 • @fretka 15:31:16
  Czasami na "słuzbie" coś mi sie zapomni :)))
 • Ukraińska "first lady".
  http://cs620731.vk.me/v620731610/11c38/oZagub4X7hc.jpg
 • Materiał z ukraińskiej Espreso TV
  http://youtu.be/cvNMd3x9g1g

  Ci "bieżeńcy" to przypadkiem nie ajdarowcy?
 • @hetman koronny 15:55:32
  w "Chłopach" Reymonta marynę na gnoju wywiezli chłopi z wioski.
 • @brusek 10:39:05
  Czynię podobnie, na Facebooka wrzucam codzienną porcję informacji z tego bloga wklejając linka do strony, oczywiście zdarzają się wpisy, że jestem ruskim agentem, albo dostaję za to jakieś pieniądze z ambasady FR, jestem też rusofobem itd itd. Nie należy się tym przejmować i robić swoje, ludziom muszę spaść klapki z oczów, ciekawa jest odezwa OUN to tłumaczy w jaki sposób od lat w struktury naszego państwa wchodzili ludzie, którzy sympatyzują z UPA, są w mediach, w instytutach, często są potomkami osób przesiedlonych podczas Akcji Wisła, jak myślicie w jakim duchu były wychowywane następne pokolenia, na pewno nie w miłości do naszej ojczyzny, teraz nastąpiło ożywienie, ale to, że ktoś pięknie mówi po polsku, ma polski paszport, nazwisko wcale nie oznacza, że zależy mu na polskiej racji stanu. Na wyższych uczelniach wojskowych kształcą się Ukraińcy, prawdopodobnie co 4 student pochodzi zza wschodniej granicy, wyczytałem w necie, że na Podkarpaciu często kluczowe stanowiska zajmują ludzie z ukraińskimi korzeniami, jesteśmy uśpieni, nie zdajemy sobie sprawy co się wokół nas dzieje, jednym z punktów odezwy, którą można znaleźć w internecie jest, skłócanie Polaków między sobą, kierowanie ich zainteresowań w kierunku SB, PRL, to tam mają szukać winnych, nie daj Boże, żeby ktoś zaczął pytać o Wołyń, kresy wschodnie, dlatego wydaje mi się, że to co się dzieje w mediach, na oficjalnych portalach, w TV, Radio, nie jest zbiegiem okoliczności, ktoś tym sprawnie steruje, ale czy to nie prowadzi nas do tego, że za jakiś czas może okazać się, że Polski już nie ma ?
 • @hetman koronny 15:00:58
  Wygląda na zmodernizowanego t-72.Na pierwszy rzut oka podwozie t-72 i pochodnych różni się od rodziny t-64,t-80,t-84 większą średnicą kół nośnych.Może w końcu Putin wziął się w garść i wzmocnił obrońców Donbasu.O ile mi wiadomo Ukraina nie posiada takich wersji tego czołgu.Ale może gdzieś kupili,na "wolnym rynku" i powstańcy go zdobyli.Ukraina produkowała tylko t-64 i pochodne,t-80,t84 w Charkowie i tylko te wersje modernizowała..Posiadane t-72 po rozpadzie ZSRR wyeksportowała lub przeniosła do rezerwy,nie poddając głębokiej modernizacji.
 • @hetman koronny 15:59:37
  Ten filmik (oczywiście bez rozmowy telefonicznej) był wczoraj podczepiony pod komentarz do walk o Khryashchuvate pod Ługańskiem na 112.ua. Przeglądnąłem właśnie artykuły o Khryashchuvate na tym portalu i widze że już go tam nie ma, a jest właśnie w relacji o ostrzelaniu konwoju...
 • UWAGA WSZYSCY!
  Filmik na 112.ua jest kłamstwem tu jest orginał z 16.08 2014!
  https://www.youtube.com/watch?v=uV3ntuWg0iI
 • @mania przepraszania 16:43:22
  Dla porównania oba filmiki;
  https://www.youtube.com/watch?v=uV3ntuWg0iI
  Ten jest z 16.08 i mówi o zniszczeniu terrorystów.

  https://www.youtube.com/watch?v=cvNMd3x9g1g
  Ten jest z ukraińskiej Espreso.tv z 18. 08(a nie 112.ua, mój błąd) i towarzyszy informacji o ostrzelani konwoju,
 • @mania przepraszania 16:51:38
  No i złapałeś ich na ordynarnym kłamstwie.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:51:38
  Polskojęzyczne mendia łykają nawet najbardziej prymitywną propagandę z Kijowa. SBU odwala fuszerkę, a u nas to prawda objawiona ex cathedra.
 • @brusek 13:43:19
  "Kolejne przestępstwo wojenne faszystowskiej junty
  http://rusvesna.su/news/1408354396 "

  Доступ запрещен
  У вас нет доступа к этой странице.

  WTF? Wiesz coś o tym?
 • @AdNovum 16:54:37
  Czułem że ten filmik juz gdzieś widziałem, nie było to jednak 112.ua (przyznaje sie do błędu) a "migawki z wojny" ze strony "colonelcassad" które zresztą sam wczoraj tu wkleiłem!

  Pozdrawiam
 • @adalbert05 16:18:08
  Prawdopodobnie z polskich dostaw . Powstańcy już jakiś tydzień temu podawali, że zniszczyli czołgi z polskimi oznaczeniami - pewnie nie wszystkie zniszczyli.
 • Wczasowicze w Kiszyniowie.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6458

  Chcą się poopalać nad Dniestrem?
 • @TomS 17:10:09
  To raczej niemożliwe.Ma zdjęciu jest głęboka modernizacja t-72.W Polsce taką modernizację przeprowadzono na T-72M1 do standartu PT-91 Twardy.Jest obecnie w służbie obok Leopardów podstawowym czołgiem.I na pewno by nie zostały sprzedane.Starsze wersje pewnie tak,jak te węgierskie.Zresztą jakiekolwiek dostawy sprzętu pancernego na wschód nie umknęły by czujnym oczom internautów.
 • @fretka 15:10:37
  Będą z Litwy w beczkach na taczkach przez Białoruś ten gaz "wozyty"?
  :))))))

  buhbuhahahaha
 • @polakadam 11:26:16 Czy Putin kazał banderowcom dokonać agresji na Noworosję?
  Putin ma wiele na sumieniu, chociażby Czeczenię, ale co to ma wspólnego z agresji banderowców na wschodnie regiony kraju? Czy Putin kazał Turczynowowi i Jaceniukowi, aby rozpoczęli tę agresję?
 • @hetman koronny 15:59:37
  Przesłuchałem kilka razy ten "świadek" co nic nie wie i powtarza że "dopiero się sprawdzi" - powiedział że to było w Chrjaszczewatoje - to prawie sam Ługańsk i możliwe że "Weseli Chłopcy Ajdarowcy" - mogli tamtędy uciekać na Biełoje - bo w przeciwnym kierunku raczej nie? hehehehe

  Chyba dobrze kombinujesz!
  brawo!
 • Wot siurpryza!
  Pewnie naziści to zrobili.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-monachium-zdewastowano-grob-stefana-bandery
 • @mania przepraszania 16:35:44
  PLIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  Nie po angielsku "Khryashchuvate" ale po polsku "Chrjaszczewatoje" bo mnie oczy bolą i dostaję zeza!

  Tak jak nasi wspaniali speakerzy sportowi nazywają "wschodnich" sportowców bo dotyczy to nie tylko Rosjan tak że mnie zęby bolą!

  Ja tez czasem błędy robię - szczególnie jak cos pod cholernym Windowsem obrabiam - tzn winda przerabia po swojemu co pisze...

  :)
 • @brusek 17:40:49
  Dla porównania oba filmiki;
  https://www.youtube.com/watch?v=uV3ntuWg0iI
  Ten jest z 16.08 i mówi o zniszczeniu terrorystów-separatystów

  https://www.youtube.com/watch?v=cvNMd3x9g1g
  Ten jest z ukraińskiej Espreso.tv z 18. 08 i towarzyszy informacji o ostrzelaniu konwoju z uchodźcami

  Jakieś pytania?
 • @Cheval Noir 17:43:50
  Może chcieli odpokutować?
 • @brusek 17:45:57
  Ok, ale robiłem to na "gorąco" bo nie chciałem żeby mi ten filmik i skojarzenia z nim umknęły z pamięci :))
 • @mania przepraszania 16:43:22
  Tak to jest ten sam film. Na filmie widać: według mnie wpierw płonący dom, potem według mnie ! - płonacą stacje transformatorową - dlatego jest taki nietypowy ogień. Według mnie ! - podkreslam druty sa zerwane na lini WN

  Mój komentarz mówią "bojcy" nacgwardii do siebie - "czyszczący" Ługańsk DWA DNI TEMU!

  Kochani - ja moge na zwykłym, domowym sprzecie komputerowym zmontowac zmartwychwstanie Kaczyńskiego!

  I Wy w to uwierzycie!

  A co dopiero fachowcy - z tym że to bardzo kiepscy sa fachowcy!
 • @brusek 17:57:11
  A ściekowizja to promuje w ramach stacji (dez)informacyjnych. Ot lemingoza pospolitoza...
 • Niemieckie radio i media o ostrzelkaniu uchodzcow
  Pierwsze wiadomosci w radiu podaly ze konwoj uchodzcow ostrzelali separatysci rakietami, dopiero za godzine l lub dwie ( taktowanie wiadomisci co godzine ) podano ze " jak poinformowal rzecznik Ministerstwa Obrony ukrainy " . Ciekawe jest ze w niemieckiej prasie radiu i TV ( jestem na biezaco z wszystkim z Berlina ) podaje sie za przedstawicielami rzadu ukrainy w ciemno wszystko jako pewnik . Po okazaniu sie ze to lipa , nawet nie ma dementi. Ciekawe ze podano ze ciezarowki z pomoca juz wjechaly ( w 91,40 Berlin radio ) na teren Ukrainy.
  Ktos na prawde tu ostro kopie do jednej bramki.
  pozdrawiam
 • @mania przepraszania 18:05:28
  hehehe, dobre - ta "lemingoza" :)

  http://rusvesna.su/news/1408376632
  Piszą między innymi że nie ma co z jeńcami robić - a w domyslę trzeba poic i karmić...

  A przemysł Ukrainy praktycznie stanał!
  http://rusvesna.su/economy/1408371630

  A tu komentarz do mapki "Kota" : "kotły, kociołki, półkotły..."
  http://rusvesna.su/news/1408371103

  Dalej nie rozumiem jakie jest drugie dno ze "Striełkowem"
  http://rusvesna.su/news/1408366923

  A "Sjenia" opowiada o walkach pod Iłowajskiem
  http://rusvesna.su/news/1408367114


  O tym "bombardowaniu uciekinierów" - "nie mamy w tym rejonie GRADów"
  http://www.novorosinform.org/news/id/6464

  A Rzeźnik Poroszenko:
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_18/Poroszenko-pozwolil-milicji-strzelac-bez-ostrzezenia-6082/
 • @slawekh 18:24:13
  Proszę obejrzeć trochę wyżej wkleiłem porównanie dwóch filmików właśnie w tej sprawie.

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 18:27:16
  widziałem - to jest ten sam film
 • @bipaw 13:44:48
  no tak to wygląda. W pośpiechu odpowiedziałem tobie a nie temu (polakadam), komu odpowiadałeś. Apropos inteligencji to u ciebie ten mało przejrzysty styl to braki właśnie tego, czy też czasem masz mało czasu ?
 • @bipaw 13:44:48
  a co do mojego stylu odpowiedzi do banderowców, to jest on i adekwatny, jak i tylko taki dla nich zrozumiały. To są prymitywy, jak z epoki kamienia łupanego, z móżdżkiem królika, moralnością komara, zdolni do bestialskiego mordu tak ot niechcenia. Nie gustuję w takich starciach, ale tu nie można sobie wybrać towarzystwa
 • Obrona Iłowajsk 18.08. 2014
  http://youtu.be/xLTvRTU3d9Q


  http://youtu.be/ayKB764C1TA

  http://rusvesna.su/news/1408382522
 • Rejon Saur-Mogiły.
  Po ostrzale pozycji sił ukraińskich 17.08.
  http://youtu.be/ZmsNw-mmSz8
 • @daanekbb 18:56:58
  No prosze troche to trwalo ale ze wzgledu na wspolnego wroga potraktuje to jako swoiste przeprosiny a co do banderowcow jezeli mialbym napisac co o nich mysle to chyba papier by nie wytrzymal . A propo mam nadzieje ze ktos wystawi kiedys rachunek Kowalowi za jego nawolywanie do dozbrajania banderowskiej hunty o biednych cywilach z Donbassu to nawet nie jeknie filantrop je...y,
 • @bipaw 20:32:28
  Kochani!
  Mam prośbę...
  Poszukuję w miarę dobrej jakości zdjęcia Andrieja Stienina, fotografa zatrzymanego przez Ukrów. Zdjęcia z Donbasu, w rzeczy samej.

  W celach "pozytywnych"....

  Jak "coś" z nimi zrobię to nie omieszkam pokazać o co mi chodziło w tej prośbie - proszę o jakieś linki...
 • @bipaw 20:32:28
  Serce się raduje,gdy na portalu Interia w informacji o wystąpieniu premiera Finlandii,w komentarzach,na głównym miejscu jest ostatnia mapka kota-ivanova z odpowiednim komentarzem o "sukcesach"banderowców.I większość internautów ocenia to pozytywnie.Byle tak dalej,nie dać sie ogłupić.
 • @brusek 20:44:57
  Witam , a o malezyjskim boeingu dalej zamiatają pod dywan. Pzdr. http://youtu.be/XDd0rFemd4Y
 • @brusek 20:44:57
  Spróbuj na southfront.info;
  https://www.facebook.com/southfronteng/photos/a.608496692575623.1073741827.608489642576328/672622429496382/?type=1&theater
 • @brusek 20:44:57
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_09/Dziennikarze-i-blogerzy-wystapili-w-obronie-fotoreportera-Andrieja-Stienina-3622/ Pzdr.
 • @Cyanide and Happiness 19:38:22
  Obejrzalem pierwszy filmik i naipierw jest mowa o Polskich najemnikach a na koniec ladna dziewczyna od powstancow okazuje sie z pochodzenia Polka i spiewa "Hej sokoly ".Lza sie w oku kreci ,ciekawe czy gnida kowal to oglada!?
 • @brusek 20:44:57
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_16/Stienin-poszukiwany-na-Ukrainie-8490/ Pzdr.
 • @AdNovum 16:54:37
  5* . Ave.
 • Z brygady w batalion.
  Na gruzach 79 brygady powietrznodesantowej z Nikołajewa, która została rozbita w południowym kotle powstaje batalion obrony terytorialnej "Feniks". Za ciężki sprzęt mają robić 2S1 Goździki, jak dojdą do stanu używalności. Do tej pory zebrano 300 ochotników.
  https://colonelcassad.livejournal.com/1736487.html
 • Pora budować obozy jenieckie
  jak mówi powstaniec o pseudonimie Kiepski Żołnierz , bo jest tak dużo jeńców. Chodzi o drugi kociołek południowy. Właśnie poddały się oddziały 30 Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej po nieudanej próbie przebicia się na południe. Do niewoli dostał się m.in. zastępca dowódcy brygady.
  http://politikus.ru/events/27267-opolchenie-dnr-zayavilo-o-razgrome-ukrainskoy-brigady.html
 • @hetman koronny 21:16:09
  A tak sie chwalili że tyle sprzętu z magazynów wyjechało. Może boją się ich znowu dozbraiać żeby znowu sie nie rozbiegli porzucając uzbrojenie?
 • @mania przepraszania 21:30:17
  Albo podjechali zrobić porządek w Kijowie
 • @mania przepraszania 21:30:17
  Po takich przejściach mogliby odwrócić ciężki sprzęt w stronę dowództwa.

  Obrona Iłowajska i seria zdjęć z frontu:
  https://colonelcassad.livejournal.com/1737952.html
 • @brusek 20:44:57
  Znalazłem na tej stronie - http://ria.ru/photolents/20140808/1019291032.html

  Pozdrawiam.
 • Turczynow wzywa do pomocy militarnej,
  ... a to znaczy, że przyznaje się do tego że armii nie udało się pokonać przeciwnika

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oleksandr-turczynow-apeluje-do-europy-o-wsparcie-militarne/h0zle

  Tak się zastanawiam, czy w historii Polski, był choć jeden polityk który wzywał obcych do strzelania do Polaków w Polsce. Turczynowi zachowuje się jak komunistyczny sekretarz który prosi o pomoc bratnie partie....
 • Objazdowy cyrk w Kramatorsku?
  http://youtu.be/UgHOgHprhnw

  Plus komentarze nagrywającego.
  To miejscowi maszerowali? Jakoś nie witali tak wyzwolicieli przy wjeździe do Kramatorska.
 • pytanko
  Na początku witam wszystkich i podziękowania dla ludzi którzy tworzą neon24 tak trzymać. Od kilku tygodni czytam wasze artykuły i przyznam się że są one naprawdę potrzebne aby ukazać rzeczywistość jaka jest naprawdę a nie tą śmieszną propagandę i papkę z naszych szanownych mediów publicznych. Popieram powstańców i jestem za tym aby w końcu zakończył się ten konflikt i mogli stworzyć swoje państwo.
  A teraz mam pytanie do was czytam te wszystkie artykuły tu i na innych portalach i nie znajduje informacji co się dzieje na ziemiach odbitych przez ukrów jak reaguje ludność jak ich witają czy są za ukrami czy za powstańcami?

  Pozdrawiam
 • @adalbert05 17:29:07
  T-72 sprzedały Węgry i Kijów się żali że wyremontował z rezerw ok 900 starych czołgów i nie ma środków na dalszy remont.
 • @thisisnotajoke 22:01:46
  Wiarygodnych żródeł brak, niestety. Tego się nie dowiemy jeszcze długo. Pozdrawiam.
 • @thisisnotajoke 22:01:46
  Od czasu do czasu pojawiają się informacje o czystkach (znikaniu) ludzioraz o likwidowaniu magazynów lub też o zasadzkach i atakach "terrorystów". Ostatnio o pisano o jakis walkach w okolicach Słowiańska i Lisiczańska. O dziwo pisza o tym także portale ukraińskie m.in. 112.ua. Jak tylko pojawią się takie informacje staramy się je tu umieszczać.

  Pozdrawiam
 • @brusek 14:44:04
  Znajomym trzeba podac ten link:
  http://lotna.neon24.pl/post/112049,uklony-od-goebbelsa-dla-ziomkow-z-onetu
 • @bipaw 20:32:28
  Kowal już skończony
 • @hetman koronny 21:58:27
  Robią "spędy" ludzi żeby 'spontanicznie" wyrażali radość z "wyzwolenia", a jak sie komuś nie podoba to go "zniknie" SBU...
 • @jazmig 17:37:40
  Putin zapobiegl budowie panstwa muzulmanskiego.
  A tak wyglada Groznyj dzisiaj:

  https://www.youtube.com/watch?v=5LmR_bkbVjA

  https://www.youtube.com/watch?v=54OPnP2O5Uc&src_vid=u7_muS4YEeE&feature=iv&annotation_id=annotation_293861587

  Na jakims forum ktos napisal, ze Warszawa w porownaniu z Groznyj,
  to wiocha.

  Pozdrawiam.
 • Kolejne dyżurne video ukraińskich mediów odkryte.
  http://youtu.be/7yzKpTJcxrs
 • @eMJot 22:10:57
  I to też jeszcze pokaż o dzisiejszym ostrzelaniu konwoju.
  Dla porównania oba filmiki;
  https://www.youtube.com/watch?v=uV3ntuWg0iI
  Ten jest z 16.08 i mówi o zniszczeniu terrorystów-separatystów

  https://www.youtube.com/watch?v=cvNMd3x9g1g
  Ten jest z ukraińskiej Espreso.tv z 18. 08 i towarzyszy informacji o ostrzelaniu konwoju z uchodźcami

  Jakieś pytania?
 • @thisisnotajoke 22:01:46
  Wiesz, dobre pytanie...
  ja staram się ze swej strony podawać informacje w rozdziale "Noworosja" - wszystko co dotyczy jakiegoś normalnego zycia...

  Tam doszło juz do takich bestialstw że jak w tym przypdaku co zestrzelono samolot, pilot wyladował na spadochronie. Pojechali powstańcy by go złapać i przesłuchać. Ale że przed chwilą bombardował bloki i miał nieszczęście że spadochron skierował go miedzy osiedle które równał z ziemią, powstańcy nie zdążyli. Po prostu kobiety, te słodkie i niewinne istoty wyszły z mieszkań i obcasami rozsmarowali jego ciało o asfalt!

  Chyba tak to wygląda!

  Dziękuję za linki mam sporo zdjec ale szukam jeszcze by wybrac...
 • @brusek 22:25:09
  Ok dzięki wszystkim za info.Mam nadzieje że będą tak gnębić ukrów że sami się wyniosą.
 • @kkkkk 21:55:31
  Tak, sowiecka matrioszka Margulis ksywa Jaruzelski, tylko sowieci go olali.
 • @Kula Lis 62 13:24:29
  Wydaje mi sie, ze Polska dostanie fige z makiem, a nie wsparcie.
  Dostajemy najwyzsze dotacje z calej Unii. To jest argument nie
  do pobicia. O Polsce pisze sie w zachodniej prasie niewiele, a jesli juz,
  to tej informacji nigdy nie brakuje. Brak pomocy finansowej i militarnej
  dla Ukrainy ze strony Unii i USA moze oznaczac, ze sankcje Rosji sa
  dotkliwsze, niz oficjalnie podawane. Jestem pewna, ze rynek rosyjski
  jest dla Unii stracony. Skorzystaja kraje bricksu i oscienne, byle
  sowieckie republiki. Glos Rosji podawal, ze rozwaza sie sankcje obejmujace
  sfere techniczna. Ale za arogancje i niedocenianie przeciwnika placi sie
  czesto wysoka cene. Zasluzona.
 • @Kula Lis 62 22:48:39
  Akurat co do Generała to się z Toba nie zgadzam - on uratował nas od tego co sie dzieje na Ukrainie!

  PS
  znalazłem jakąś dziwną strone
  http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/ramka/zbombardowany-lugansk
 • Ajdarowcy w akcji.
  http://youtu.be/fuEjFLzy_jA

  https://twitter.com/tombreadley/status/501377411200868352
 • @Cyanide and Happiness 19:38:22
  Musze jednak wrocic do tego filmu z Ilowajska ta dziewczyna z Powstania spiewajaca "hej sokoly"trzeba by go rozeslac gdzie sie da ,to ludzie otumanieni rezimowa TV moze zrozumieliby ze Powstancy(terrorysci-pfuj)to normalni ludzie a nawet z Polskimi korzeniami.Ja naprzyklad nie slyszalem banderowca spiewajacego" hej sokoly".Co myslicie?
 • @Kula Lis 62 22:48:39
  Nie zgadzam się w temacie generała. Wiele lat później Rosjanie nie mieli obiekcji żeby wjechać do Wilna czołgami, nie mieli też obiekcji urządzajac pucz Janajewa. Zresztą, nawet gdyby, to nic takiego nie zostało wyartykułowane publicznie. No ale tego nie rozstrzygniemi a każdy moze mieć swoje zdanie.

  Na WP jest art o Turczynowie i jest tam takie zdanie:

  "Jego (Turczynowa) zdaniem pod przykrywką pomocy humanitarnej Rosja chce przebić sobie korytarz, by, jak się wyraził, "dostarczać terrorystom czołgi i broń".

  Biorąc za dobrą monete to stwierdzenie,
  uwzględniając dzisiejszy atak na konwój, to wychodzi na to że wobec fiaska uworzenia korytarza przy użyciu białych ciężarówek, to w oczach Ukraińców, Rosjanie usiłowali przebic ten korytarz z drugiej strony posługując sie ewakuowanymi z Lugańska. No i teraz wiadomo kto "zapobiegł" temu i kto zatrzymał konwój bombardowaniem.

  Wychodzi na to że Polska wspiera masowego mordercę. "Godnego" następcę Bandery.
 • Dylematy (nie)zależnej.
  http://niezalezna.pl/58471-ochlapy-dla-rolnikow-ktorzy-stracili-na-embargo-oszukani-przez-rzad-wyjda-na-ulice

  Najlepsze w komentarzach.
 • DNR rozgromił 30 - tą samodzielną brygadę zmechanizowaną
  Oddział powstańczy DNR rozgromił 30 - tą samodzielną brygadę zmechanizowaną i wziął do niewoli jej żołnierzy, wśród nich znalazł się zastępca dowódcy.

  Jak informuje sztab, brygada próbowała wyjść z okrążenia w okolicy wsi Stiepanowka przy granicy z Rosją.

  "Nie wytrzymawszy dwudniowego artyleryjskiego ostrzału, pognali waleczni wojacy z Stiepanowki w kierunku Amwrosijewki.Na mapach się nie znają no to dymali według GPS-a i równiutko doprowadził ich na blokpost obrońców w Torez,stracili tu dwie maszyny i odeszli.Prawie dotarli do Amwrosijewki, ale podkusiło kogoś z nich znowu włączyć nawigacje i wrócić do Śnieżnoje,gdzie nasz następny blokpost dobił kolumnę ", — mówił w sztabie oddziału ochotniczego kierującego operacją generał-major DNR o pseudonimie"Плохой солдат".
  Według słów przedstawiciela DNR, oddziałowi ochotniczemu udało się wziąć do niewoli żołnierzy i oficerów brygady, wśród nich majora i podpułkownika, zastępcę dowódcy brygady.

  "Szef sztabu brygady zaginął bez wiadomości zostawiwszy na pamiątkę po sobie moim ludziom książeczkę wojskową oficera. Prawdopodobnie, utonął przy przeprawie przez rzekę ", — powiedział" Плохой солдат ".
  Według jego słów "Jeńców jest tak dużo że najwyższy czas zbudować obóz".

  Donieck,22:52 18.08.2014 — Rosyjska Agencja Informacyjny Nowości.

  http://cdn2.img22.ria.ru/images/101731/28/1017312818.jpg
 • @hetman koronny 23:15:03
  Widziałem tę opozycje ,Boże miej nas w opiece.
 • @bipaw 23:13:09
  Ta sympatyczna Pani jest pra pra wnuczką generała Mirona Tarnawskiego. Тарнавский, Мирон Емельянович- https://pl.wikipedia.org/wiki/Myron_Tarnawskyj
 • @brusek 22:56:28
  Podzielam Pańskie zdanie, że Generał Jaruzelski uratował nas od tego co się dzieje na Ukrainie i dopiero teraz to może dotrze do świadomości części myślących ludzi.
  Amok i zacietrzewienie rozdmuchane przez te same siły w 1981 r. doprowadziłoby do jeszcze większych strat niż do tej pory na Ukrainie, co w procesach sądowych przedstawił w formie opracowań i ekspertyz profesjonalistów.

  Gratuluję AdNowum za świetne, rzetelne relacje z wojny domowej, a Panu za najlepsze uzupełnienia w zestawach informacji z różnych źródeł.

  Podejście do wydarzeń na Ukrainie istniejących elit politycznych - od prawa do lewa - i mediów głównego ścieku ( nie wyłączając RM) odzwierciedla starą nie tylko gebbelsowską zasadę "prania mózgów": kontrolowane siły polityczne i media mają się różnić między sobą w sprawach mało istotnych, ale mówić jednym głosem w sprawach zasadniczych oraz kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.

  To co dzieje się na Ukrainie i stosunek naszych LUMPEN ELYT do tych wydarzeń przyśpieszy jednak dojrzewanie i budzenie się Polaków, ponieważ im bardziej bezczelne i prymitywne kłamstwa, tym szybciej ludzie trzeźwieją, mimo różnych sposobów oddziaływania na kontrolę umysłów w skali masowej.

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bardzo dobrą robotę, także wielu innym komentatorom.
 • @Repsol 23:30:26
  Boga w to szambo prosze nie mieszać!
 • @Votan9 23:44:49
  Dobrze że ludzie zaczynają to zauważać, wszyscy nasi "politykierzy" gadają to samo jakby byli połączeni szeregowo. To samo sie tyczy tzw. dziennikurestwa, Wildstein oraz Szechter i reszta tej chałastry walą takie same banialuki jakby z jednego podajnika je dostawali, a to co sie dzieje w ściekowizji pominę milczeniem. Każdego myślącego człowieka powinny takie rzeczy co najmniej zastanowić.

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 23:48:42
  Bo co ?.
 • @Repsol 23:54:27
  No bo szkoda dziadka...
 • @Cyanide and Happiness 23:37:09
  Coz z Petlura to nawet Pilsudski chcial sie ukladac jest jednak roznica z banderowcami.A swoja droga Minister MSW Sienkiewicz jest ponoc pra pra wnukiem naszego Wieszcza co napisal "Ogniem i mieczem" i nie przeszkadza mu to wysylac najemnikow z firmy ASBS "othago"by ramie w ramie z banderowcami mordowali kobiety i dzieci jak na Wolyniu.Swoja droga powinno mu zalezec zeby ten Konflikt trwal i trwal.
 • Warto czasami spojrzeć z boku;
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/12412/medialny-szum-chaos-i-dezinformacja-czyli-co-my-w-ogole-wiem
 • @szczurobronny 00:03:33
  taką ocenę prezentowałem od dawna,

  można w skrócie powiedzieć, że Putin trzyma z Sorosem.
  Nawet, jak się Donieck wybije na niepodległość,
  to będzie to niepodległość taka jak nasza,
  wszystko w łapach wiadomo kogo.

  Rewolucja w Noworosji została przegrana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wielka nadzieja ŚWIAtA, że gdzieś powstanie pierwsze sprawiedliwe, niezakłamane państwo zgasła.
 • @Cyanide and Happiness 23:37:09
  Podeślijcie jeszcze raz proszę ten link - bo jakoś nie moge namierzyc a bym rozpowszechnił moimi kanalami
 • @brusek i Votan9
  Możecie mieć swoje zdanie o zbrodniarzu, matrioszce chazarobolszewickiej Margulisie ksywa Jaruzelskim, macie do tego prawo, lecz ja mam dokumenty rodzinne, etc... kto to zacz, tym się różnimy, więc gloryfikowanie przez was tego zbrodniczego bolszewickiego chazara mnie rozśmiesza i smuci za razem jak mało jeszcze wiecie. Doceniam to co piszesz Brusek o Ukrainie lecz zalecam poznanie prawdziwej historii Polski nie tej pisanej w Moskwie przez NKWD/UB... czyli żydobolszewickich wersji. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 13:46:28
  Ty podobno masz słonia na łańcuchu w domu, a tu mowa jest o faktach, a one są takie, że za pieniądze z CIA i namowy Watykanu, który otrzymał na ten cel 200 mln$ od CIA i zapewnienie bezkarności, zostaliśmy zmanipulowani tj. działaliśmy przeciwko swoim interesom. Fakty są takie, że USA już wtedy usiłowało dokonać u Nas rzezi, tak jak teraz dokonało tego na Ukrainie, a nas chce uwikłać w napaść na Rosjan, abyśmy się wyżynali w ich interesie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej