Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 19.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Ukraina nie ma co liczyć na militarne wsparcie NATO i Unii Europejskiej"

"To wsparcie jest oczywiście niemożliwe. NATO daje takie wsparcie tylko swoim członkom. A Unia nie ma takiej możliwości"- powiedział fiński premier, Alexander Stubb pokazując w ten sposób środkowy palec USraelowi i jego popisowym lokajom.

Jakby tego było mało zabrał wczoraj głos również gen. Roman Polko, który powiedział, że:

"Rosjanie byliby wstanie wkroczyć do Polski (....) (ale- dopisek mój) Po co w ogóle Putin miałby coś takiego zrobić?"

Natomiast tuz naszej polityki, towarzysz partyjny prezesa wiadomej partii opozycyjnej i jego druga twarz po liftingu, Mariusz Błaszczak, powiedział, że:

"Jeśli świat nie zatrzyma Putina na Ukrainie, to Putin przyjdzie też do Polski"

Po przeczytaniu tego bardzo poważnego ostrzeżenia ogłoszonego publicznie przez prominentnego polityka partii szykującej się do przejęcia władzy w Polsce, ciarki przeszły mi po plecach i zaczęłem się zastanawiać nad problemem; kto nami rządzi?

No ale ten dylemat pozostawiam każdemu do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu, szczególnie w momencie wrzucania kartki do urny podczas zbliżających się wyborów.

A teraz wieści z Donbasu ogarniętego wojną domową.

W sytuacji coraz bardziej pogłębiającego się kryzysu humanitarnego na terenach obiętych powstaniem szef Rady Najwyższej Ługańskiej Repuliki Ludowej (ŁRL), Aleksiej Kariakin czeka na przybycie rosyjskich transportów z pomocą dla cierpiących głód mieszkańców:

Mimo to nadal trwa ciężki ostrzał prowadzony przez ukraińską artylerię i wojska rakietowe miast znajdujących się w zasiegu ich ognia:

A to zdjęcia z Charczyńska po jego nocnym bombardowaniu:

Jak widać akcja pacyfikacyjna prowadzona przez kijowskie siły zbrojne wobec mieszkańców Donbasu, określanych mianem "terroryści" idzie na całego, a świat oczywiście tego nie widzi.

Czy w polskojęzycznych łżemediach ukazał się chociaż jeden artykuł poświęcony temu tematowi?

Wczorajszy dzień walk miał przebieg dynamiczny ale ogólnie nie zmienił sytuacji w skali strategicznej poza jednym miejscem, a więc w rejonie południowym koło granicy państwowej gdzie powstańcy kontrolują coraz dłuższy jej odcinek wypierając z niej wojska ukraińskie. I tak pod kontrolą powstańców znajduje się obecnie granica od miejscowości Uspienka na południu do miejscowości Size na północnym-wschodzie, co daje łącznie około 300-400 kilometrowy pas kontrolowanej granicy ukraińsko-rosyjskiej.

Po drugie, w tym samym rejonie praktycznie zlikwidowano kocioł, w który pod koniec ubiegłego tygodnia wpadły ukraińskie oddziały z 24 brygady. Do niewoli trafiło całe dowództwo brygady bez jej głównego dowódcy, po którym pozostała tylko książeczka wojskowa:

Zdobyto tam dużo ciężkiego sprzętu oraz innego uzbrojenia.

Tak więc cały południowy rejon ługański i doniecki znajduje się obecnie pod kontrolą sił powstańczych.

W tym samym rejonie w wyniku starć pod wzgórzem Saur-Mogiła, które znajduje się w rękach powstańców, został zniszczony jeden czołg, 3 opancerzone wozy bojowe i zlikwidowano 50 ukraińskich żołnierzy reszta zaś trafiła do niewoli, w tym dowództwo oddziału gwardii narodowej:

W rejonie Doniecka zatrzymano atak wojsk ukraińskich prowadzony na miejscowość Jasinowatja, gdzie oddziały milicji przeprowadziły kontratak, wypychając wojska ukraińskie z miasta. Zniszczono dużą liczbę sprzętu oraz zlikwidowano znaczną ilość siły żywej w tym zdobyto 1 czołg.

Na południowo-wschodnim froncie donieckim trwały walki pod miejscowością Iłowajsk, gdzie po ciężkich walkach zniszczono 4 czołgi, 6 sztuk opancerzonych wozów bojowych i kilka samochodów ciężarowych z amunicją.

Powodzeniem zakończyła się również obrona Niżnej Krinki leżącej na wschód od Doniecka, gdzie ukraińskie wojska straciły 32 sztuki sprzętu wojskowego w tym 6 wyrzutni rakiet "Grad".

W rejonie Ługańska zlikwidowano zgrupowanie ukraińskiej gwardii narodowej rozlokowane w okolicach miejscowości Nowoswietlówka, gdzie zniszczono 6 czołgów i opancerzonych wozów bojowych. W celu odcięcia drogi ucieczki ukraińskim wojskom wysadzono betonowy most na rzece Ługańczik na drodze E 40 w miejscowości Komisariwka. Oddziały gwardii narodowej rozproszyły się:

Powstańczy batalion Igora Bezlera zniszczył pod Gorłówką znaczne siły ukraińskiej grupy zbrojnej występującej pod nazwą  "sotni J. Ch.", która wchodzi w skład batalionu ukraińskiej gwardii narodowej "Szachtarsk". Batalion ten został utworzony przez Dmitrija Korczyńskiego, zaś na czele zlikwidowanej sotni stał przywódca odeskiego bractwa Dmitrij Linko, który dowodził bojówką atakującą i następnie dokonującą zbrodni w odeskim Domu Związkow Zawodowych 2 maja br.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu członkowie ukraińskiej "sotni J.Ch".

*     *     *

Ps.

A jakie mają informacje nasze łżemedia, które już jawnie kłamią:

wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-ukrainskie-wojsko-weszlo-do-centrum-luganska/rene2

fakty.interia.pl/news-sukcesy-ukrainskich-sil-weszli-do-centrum-luganska,nId,1486749#iwa_item=2&iwa_img=0&iwa_hash=24451&iwa_block=newsOfTheDay

Ps. 2

Ps.3

 

Urzędnicy przygotowują się do wojny.

 

"Ministrowie i ich zastępcy, marszałkowie województw i szefowie innych jednostek terytorialnych, kierownicy departamentów w urzędach gminnych i powiatowych, a nawet niektórzy przedsiębiorcy - to tylko fragment listy osób, które raz na kilka lat obowiązkowo muszą uczestniczyć w szkoleniach obronnych" – donosi "Rzeczpospolita"

"Część z nich jeździ na wykłady do Akademii Obrony Narodowej, inni biorą udział w lokalnych kursach. System szkoleń zamierza zreformować MON. Celem ma być stworzenie "pozamilitarnego systemu obrony". Resort twierdzi, że reforma nie ma związku z napięciem w relacjach Polski z Rosją" - czytamy w dzienniku.

Aby był z nich jakiś pożytek- wyślemy ich na front z hetmanem Jarosławem na czele. Niech bronią Ojczyzny, która tak szczodrze ich karmiała.

www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc

*     *     *

1.   wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-polko-po-co-w-ogole-putin-mialby-wkraczac-do-polski/j515d,

2.   fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-premier-finlandii-ukraina-nie-ma-co-liczyc-na-pomoc-nato-i-u,nId,1486645#iwa_item=3&iwa_img=0&iwa_hash=21257&iwa_block=facts,

3.   www.kresy.pl/wydarzenia,polityka,

4.   www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

11. www.youtube.com/watch,

12. www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 09:32:07
  Tylko, że on się tu nie wybiera, wbrew temu co polskiemu społeczeństwu wmawiają popisowe oszołomy, których oczywiście my utrzymujemy z naszych ciężko zapracowanych pieniędzy.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:42:55
  Na razie to "świat" chce sie z Putinem dogadać, co "najgorsze" bez udziału "Don Kichota i Sancho Pansy", czyli USA i RP...
 • @szczurobronny 09:43:37
  To że nasze główne media powtarzają kłamstwa Kijowa jest faktem niezaprzeczalnym,natomiast co do kasowania komentarzy nie mogę się zgodzić.Często staram się "poprawiać" w komentarzach zafałszowany przez propagandę kijowską obraz działań wojennych i do tej pory mi się to udaje.Zresztą wiele osób w komentarzach prostuje podawane informacje,atakując Kijów za zbrodnie przeciwko cywilnym mieszkańcom Donbasu i co pocieszające,jest tych wpisów coraz więcej.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 09:58:31
  Intryguje mnie co się wydarzyło na froncie - czytaj = jakie straty znów ukry poniosły, że nagle w komunikatach radia leca informacje że Ukraińcy banderowscy opanowali centrum Ługańska...
  Ktos cos wie?
 • @szczurobronny 09:58:31
  Jest nowa mapka:

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/19279/19279_original.jpg
 • @brusek 10:04:59
  Panuje ogólna dezinformacja,wczoraj przyszła wiadomość o zajęciu ługańskiego lotniska przez powstańców,mapa tego nie potwierdza,kocioł pod Ługańskiem niewiele się zmienił.Sam twórca mapy w swoich postach twierdzi,że opiera się tylko na potwierdzonych informacjach.A co do Ługańska,to pewnie próby wybicia się z kotła Ajdara,rozdmuchane przez Kijów do "wielkiego sukcesu".
 • Taki mały żarcik:)
  http://youtu.be/IXdeEEFiTW0
 • Coraz częściej pojawia sie data 24 sierpnia.
  Kijów zamierza podobno Święto Niepodległości "okrasić" jakimś "wiekopomnym" sukcesem...
 • @szczurobronny 10:21:26
  Co do gw nie mam zdania,na interii,czy onecie jest ok,nikt nie kasował moich komentarzy.Powiem więcej,staram się komentować rzeczowo i bez agresji,są wpisy bardziej "dosadnie"opisujące wojenną rzeczywistość i nie są usuwane.Osobiście jestem zwolennikiem rzeczowych wypowiedzi,unikam obrzucania błotem itp.Nie można mówić językiem banderowców,to woda na ich młyn.Pozdrawiam.ps.Tak jak pisałem w niedzielę,na tvn24 był ciekawy artykuł,jak propaganda kijowska kłamie i podawane przez nią wiadomości nijak się mają do faktycznego stanu działań na froncie.[chociażby mapy terenów zajętych przez banderowców]
 • Polacy...Rosjanie
  W ubiegłym weekendzie uczestniczyłem w międzynarodowej imprezie kulturalnej w Giżycku.
  Uczestniczyli w niej m.in. Rosjanie (kilkadziesiąt osób, głównie z Moskwy).
  W ramach integracji towarzystwa odbyły się "zajęcia kulturalne" w podgrupach. Z Litwinami nie pogadasz bo Bałtowie to sztywniaki.
  "Ruskie" natomiast nie zatracili słowiańskiego "luzu" więc było bardzo wesoło
  Przy okazji były oczywiście dyskusje polityczne.
  Rosjanie (wszyscy raczej dobrze sytuowani i wykształceni) dopytywali się jaki jest teraz w Polsce stosunek do Rosji.
  My wypytywaliśmy ich głównie o Putina.
  Na moje pytanie : kto to jest Putin, odpowiadali że to KGB.
  KGB i nic więcej?
  Kiedy powiedziałem im że w Polsce wielu ludzi uważa Putina za rosyjskiego patriotę to odpowiedzią był wybuch śmiechu i charakterystyczny gest przeliczania pieniędzy.
  W końcu podali następującą charakterystykę stosunku władzy i narodu w Rosji: "my żyjemy na swoim poziomie i mamy swoje sprawy. Oni żyją na swoim poziomie i mają swoje sprawy. My ich nic nie obchodzimy i oni nas nic nie obchodzą".

  Na pożegnanie życzyliśmy sobie nawzajem żeby nie było wojny miedzy nami bo ani oni ani my jej nie chcemy.
 • @mania przepraszania 10:40:16
  Tak o pokazać biednej Merkelowej ten "sukces"!
  Może z okazji święta jakiś reaktor wysadzą?
  Bo samolot chyba się drugi raz nie da powtórzyć...

  Ale mogli by jakiegoś swojego GRADa podciągnać pod Kijów i jakąś salwę "niepodległościową" na wiwat wykonać!

  Merkelowej by się spodobało!
 • @adalbert05 10:40:59
  A ja wczoraj w Polsat-news widzialem pierwszy raz cos takiego:

  Na pasku na dole leciało tak:

  Wpierw że "wlładze kijowskie TWIERDZĄ że zbombardowano kolumne cywilów"

  Potem że "przedstawiciele separatystów zaprzeczają tej informacji, PONIEWAŻ NIE MAJĄ W TYM REJONIE TAKIEJ BRONI"

  Czyli już nie było że "jest taka i taka prawda objawiona i tyle"
 • Trochę informacji ze strony "colonelcassad";
  W dziale komentarze galeria zdjęć rozbitej pod Saur-Mogiła 30 Brygady.
  http://colonelcassad.livejournal.com/1738569.html
  Walki mają trwać , potwierdzenia informacji o "sukcesach' Kijowa brak. Starcia w rejonie Debalcewa. Ogólnie panuje chaos informacyjny.
  Ciężka sytuacja w Ługańsku i wokól niego.

  Rodziny proszą o ratunek dla 28 Brygady która znajduje sie w ciężkiej sytuacji pod Amwrosiewką
  http://vesti.ua/odessa/65973-vlast-umoljajut-vyvesti-28-ju-brigadu-iz-okruzhenija
 • @nana 11:03:40
  Wiesz byłem kiedyś na zwariowanej wyprawie Trabantem z rodziacami z Polski do Leningradu i z powrotem. Bez papierów stosowanych i jaja były takie że kiedyś o tym książkę napiszę. Rok był 1977 chyba. W Wilnie do którego mimo kilkukrotnego zawracania nas przez milicję uparlismy się dojechać uczestniczyłem w porannej mszy w Ostrej Bramie. Sama młodzież, wszystko po polsku - wstrząsające przezycie. To był 1 wrzesnia!

  Ale najlepszy był numer w ich polskiej gazecie czyba "czerwony sztandar" sie to nazywało. Główny artykół z okazji 1-go wrzesnia czyli nowego roku szkolnego był o tym że młodzież NIE CHCE SIĘ UCZYĆ rosyjskiego! I to jest wielki problem - bo można /tam, wtedy/ - skończyć szkołę podstawową tylko po polsku, liceum też, potem studia też są wydziały tylko z polskim wykładowym. A potem jest problem z pracą!
 • @szczurobronny 11:21:57
  Chyba chcą "ukryć" naszą już istniejącą pomoc militarną!
  SS-yny!
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-przekaze-bron-ukrainie-pomysly-amerykanskich-analitykow/y944e

  A tu zdjęciem ilustrującym się całkiem pogrążyli!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainskie-msw-zatrzymano-obywatela-slowacji-ktory-wspieral-separatystow/0c612
 • @Ptasznik z Trotylu 10:53:27
  Witam
  Dziekuje za ...wymowny,aktualny i z 1-szej ręki ,,wykład,,....!!

  Nic dodał ...wszystko w jednym i na temat..
  Takie ,,udziały,,kształcą w ,,dwie,,strony..

  I my..mamy własne zdanie..i tego trzymać sie trzeba..
  Dziekuje..i pozdrawiam
 • @nana 11:03:40
  przede wszystkim po 25 latach amerykanizacji,

  nadwiślański lud nie mówi już po polsku, tylko po polorykańsku,
  i przyjął amerykański styl życia.

  Ruskim to się nie udało ani podczas zaborów, ani 45 lat PRLu.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:53:27
  no to nie wiem, jaką opinię wywieźli Rosjanie,

  co do Putina, to nie odstaję za bardzo od Rosjan

  można w skrócie powiedzieć, że Putin trzyma z Sorosem.
  Powstańcy stracili poparcie, gdy zapowiedzieli nacjonalizację,

  Nawet, jak się Donieck wybije na niepodległość,
  to będzie to niepodległość taka jak nasza,
  wszystko w łapach wiadomo kogo.

  Rewolucja w Noworosji została przegrana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wielka nadzieja ŚWIATA, że gdzieś powstanie pierwsze sprawiedliwe, niezakłamane państwo zgasła.
 • Prokijowskie 112.ua podaje;
  http://112.ua/glavnye-novosti/v-boyu-za-ilovaysk-pogib-boec-batalona-donbass-raneny-kombat-semenchenko-i-esche-tri-cheloveka-103678.html
  http://112.ua/glavnye-novosti/v-ilovayske-unichtozheny-6-boevikov-zaderzhan-voevavshiy-na-storone-boevikov-grazhdanin-serbii-mvd-103590.html
  W walkach w Iłowajsku zginął 'bojec" freikorpsu "Donbass", a kilku rannych w tym sam "komendant" Semenczenko, a zabito sześciu "bojowników".
  Informacja o zatrzymaniu Serba obywatela Słowcji, walczącego w szeregach samoobrony.

  http://112.ua/politika/na-ulicah-luganska-rabotayut-manevrennye-gruppy-nacgvardii-mvd-i-specnaza-vsu-shkiryak-103664.html
  Na "ulicach" Ługańska mają działąć "manewrowe grupy gwardii narodowej" (cokolwiek to znaczy?), pododdziały piechoty i "specnaz" SBU.
  Ps.Trochę to mało na zajęcie kilkusettysięcznego miasta...
 • @strumyk 11:31:27
  Moja konkluzja jest taka.
  Nie ma mowy żebym miał kiedykolwiek uczestniczyć w agresji przeciw jakiemukolwiek słowiańskiemu narodowi (w tym przeciw Rosji).

  Jeśli "naszym" sprzedajnym władzom kiedykolwiek przyszło by coś takiego do ich pustych łbów to zapowiadam że od razu mogą mnie pocałować w dupę.
 • @mania przepraszania 11:45:47
  Tłumacze na nasze /wolne tłumaczenie/
  Po prostu ci z kotła grupkami wdarli się do miasta i trudno ich wylapać - prowadzą dywersję
 • @brusek 11:07:38
  Może jednak coś w naszych "jedynie słusznych "mediach zaczyna się zmieniać.Oprócz propagandowej sieczki powtarzanej za Kijowem docierają bardziej obiektywne informacje z niezależnych źródeł. Zaczyna docierać do naszej "władzy",że ponosimy konsekwencje naszej głupiej polityki wobec Ukrainy i jak zwykle zostaniemy sami z ręką w nocniku.Coś się dzieje w Europie,zaczyna się inne postrzeganie tej wojny i chyba coraz większy dystans do Kijowa.
 • @brusek 11:50:49
  A co tam z ostrzelanym "konwojem"? Wczoraj było o dziesiątkach zabitych, a dzisiaj zauważyłem że "zeszło" do 15 osób? Pojawił sie jakiś filmik, czy dalej manipulują tym filmikiem z 16.08.?
 • @brusek 11:26:55
  To są prawdopodobnie tylko głupie pomysły i próby wciśnięcia nam amerykańskiego złomu.Obama na to nie pójdzie,bo spowodowało by to zaostrzenie konfliktu i dalsze zbliżenie Rosji z Chinami i resztą BRICS,czytaj koniec gospodarki USA.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:48:43
  Witam
  1. serdecznie witam Forumowiczów - po raz pierwszy zdecydowałem się tu napisać -- chociaż wiem że od tej pory (nie ma siły) będę już "gdzieś" zarejestrowany, jako ten "potencjalnie niebezpieczny
  2. odnośnie Twojej "deklaracji" - obawiam się, że pewnego pięknego dnia, wezwanie do mobilizacji możesz dostać - ja już jestem odrobinę "za stary", ale dostaną je tysiące naszych Synów i Braci
  i co? oczywiście większość ludzi będzie się próbowało uchylić (dzieci polityków, prokuratorów, sędziów, prezesów, posłów, marszałków nawet bardzo skutecznie) , ale my szaraczki nie będziemy mieli wyjścia
  nie pójdziemy do konzentration lager, nie zostaniemy rozstrzelani, to będzie raczej wybór: "albo idziesz, albo przez najbliższe 50 lat nie masz możliwości utrzymania siebie i rodziny" (zero pracy, zero NIPów , Peseli, kart bankowych itp. itd.
  wiec w najlepsze będziemy musieli pójść walczyć za Upadające Imperium i jego Mocodawców, czyli Wielki i Mały ******

  3. odnośnie kasowania wpisów na innych portalach (Onet, Interia, WP) - wiem, że na Onecie jest ogromna ilość ludzi potrafiących prawidłowo ocenić sytuacje na świecie, dostrzec prawdziwe przyczyny wielu zjawisk i jest to bardzo pozytywne: POMIMO wszechobecnej i ogłupiającej propagandy, wielu ludziom otwierają się oczy

  ps. odnośnie tej propagandy - bardzo często można się spotkać z posądzeniem o 'ruską agenturalność" - nie wiem jak z tym jest, ja piszę jako Polak, nie znam nikogo, komu za to pobierałby wynagrodzenie
  znam za to osobę z pewnego Państwa, która jest emerytowanym wojskowym, mówi po Polsku (wyjechał z Polski w roku 1968) i organizuje tu..... sami wiecie co
 • @mania przepraszania 11:45:47
  Cytuję:

  "W walkach w Iłowajsku zginął 'bojec" freikorpsu "Donbass", a kilku rannych w tym sam "komendant" Semenczenko, a zabito sześciu "bojowników".

  A w naszych łżedomediach piszą, że Iłowajsk zdobyty jest przez ukraińskie wojska:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainskie-msw-zatrzymano-obywatela-slowacji-ktory-wspieral-separatystow/0c612

  Cytuję:

  "Informacja o zatrzymaniu Serba obywatela Słowcji, walczącego w szeregach samoobrony."

  Te zdjęcie- zresztą umieszczone w artykule powyższym gdzie mowa jest również o "zdobyciu" Iłowajska- dyskwalifikuje ukraińców, którzy to zdjęcie zamieścili w swojej prasie jak i nasze media, które bezkrytycznie je opublikowały bez stosownego komentarza. Jak widać zezwierzęcenie ludzi władzy i mediów sięgnęło zenitu.

  A oto te zdjęcie:

  http://ocdn.eu/images/pulscms/NWE7MDQsMCw2NSw4OTcsNGQ0OzA2LDMyMCwxYzI_/7c69040c6958f05ccadd89fa487315c9.jpg

  Mój komentarz do tego zdjęcia jest krótki:

  BYDLAKI!!!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @brusek 11:02:37
  Jeśli nie mogą pochwalić się sukcesem to im pozostają do dyspozycji tylko "sukcesy" wirtualne.

  Ale jak sądzę, zapłacą za to wysoką cenę.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 11:50:49
  Znalazłem tylko informację,że siły kijowskie wdarli się w nocy do Stanicy Ługańskiej,powstańcy podciągnęli posiłki i próbują odbić miasto.Ale to jest przedmieście Ługańska,nie samo miasto.
 • @mania przepraszania 11:45:47
  http://rusvesna.su/news/1408442212
  W Iłowajsku trwają walki z użyciem artylerii w rejonie szkoły nr 13 i Fiedorowki. Sytuacja jest ciężka. Do walki rzucono część najemników (batalion Donbass, oddział z Dniepr-1 i Prawego Sektora, 2 pluton z Azowa). Przybyło też wsparcie z 51 brygady (kilka BMP z piechotą).
  Wschodnia część miasta rano była pod kontrolą Ukraińców. Obecnie sytuacja niejasna.
  Straty u freikorpsów.
  Pod Donieckiem Ukraińcy wkopują się w ziemię. Utworzyli 33 punkty obronne, fortyfikacje rzec można.

  Jeszcze raz o brygadzie z Odessy:
  http://dumskaya.net/news/odesskaya-mehbrigada-ponesla-sereznye-poteri-na--038359/
 • *1
  Szabas goje odreagowują swoje zgryzoty:)))))))

  https://i0.wp.com/red.novorus.info/uploads/posts/2014-08/thumbs/1407737168_10460282_709008635803742_424471931964895247_n.jpg
 • @AdNovum 12:40:14
  Jak podało przed chwila Life News, Iłowajsk obronili.
  http://lifenews.ru/news/138631
 • @adalbert05 12:38:01
  Widocznie zapomnieli dodać jednego słowa: "STANICA"?

  Pozdrawiam.

  Ps.

  Chciałbym przy okazji dodać, że dziś wpadły pod Ługańskiem od strony zachodniej dość duże siły ukraińskie w kocioł, który jest na tyle mocny, że już z niego nie wyjdą.
 • @hetman koronny 12:42:12
  Ja o tym wiem, ale łże media będą twierdzić inaczej.

  Pozdrawiam.
 • Stanica Ługańska, block-post Ukraińców. Jakiś taki pusty.
  http://youtu.be/gbIacc4BHGk
 • @AdNovum 12:42:42
  To pewnie te siły,które "dotarły"do centrum Ługańska.I pewnie wkrótce tam dotrą,jako "plennyje".
 • @hetman koronny 12:50:44
  http://lifenews.ru/news/138646
  Tu piszą że samoobrona zajęła po ostrzale moździerzowym opuszczone stanowiska, zdobywając bron i amunicję(?)
 • "Szutki" w Russia Today.
  http://russian.rt.com/article/46025
  Striełkow w Ferguson! :)))))))
 • @hetman koronny 12:50:44
  A to banderowscy sabotażyści złapani pod Ługańskiem:

  https://www.youtube.com/watch?v=0iRfYU3vvek

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:40:14
  https://www.youtube.com/watch?v=TK_zzE5Blss
  "Hevenu shalom alechem
  Bronek jabłko ci da"...
 • @hetman koronny 13:00:49
  "Ludowa Republika Ferguson"?
 • @hetman koronny 13:00:49
  :))))))))))

  No to jankesi mają problem:)))))

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 13:05:06
  I referendum koniecznie.

  A takie rzeczy produkują w Symferopolu na Krymie:
  http://cs620519.vk.me/v620519437/13e63/zaTZdwvewW0.jpg
 • @KHT 12:25:39
  Nie martw się będziesz w doborowym gronie. Budują dla nas łagier odrutowany jak Kiejkuty w Porcie Wojennym bez okrętów bo MW nie ma, na Helu, ocieplają baraki, etc...Byłem tam 8.08, więc wiem, bo kapitanowie jednostek jeszcze swoje dopowiedzieli. To taka w polskim wydaniu amerykańska FEMA. Ja już mam wyrok, grzywnę, koszty za pisanie prawdy, za to bandyta z Sopotu niepoczytalny był tylko w tamtym momencie, obecnie zdrowy, tak "orzekli" biegli przebiegli dyspozycyjni wobec jego mamuśki sędzi, pozostał bezkarny, zresztą policjantom na miejscu bezczelnie powiedział, że gówno mi i tak zrobicie i miał rację, jest nietykalny, bo może znowu na moment być niepoczytalny i powtórka będzie, przykłady nietykalnych można mnożyć. Możesz o bezprawiu przeczytać tu: http://www.aferyprawa.eu/ Pozdrawiam i życzę pisarskich sukcesów tutaj.
 • @szczurobronny 12:52:17
  Za ten wpis opisujący prawdę[[Aj waj hurra optymizm!!!> Komisja Europejska przeznaczy aż!!! 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek. ]>Tylko sama Holandia wyliczyła, że straci 1,5 miliarda euro ! A to się Brukselka rzuciła! Ale to było do przewidzenia bo unijna kasa pusta. Ciekawe kiedy w końcu ktoś podziękuje Radeczkowi i Kaczorkowi za uczestnictwo w Majdanie? Czyli ile z tego przypadnie na Polskę i w jakim stopniu zrekompensuje straty dla polskiej gospodarki skoro wyliczono, że straty w poszczególnych sektorach rolnictwa po embargu wynoszą:Owoce - 1,4 mld zł Sery - 448 mln zł Mleko i nabiał -139 mln zł Mięso - 671 mln zł Warzywa i grzyby - 727 mln zł Przetwory - 437,5 mln zł Inne produkty spożywcze - 332 mln zł ? ile z tej puli dostanie Polska ? 20 mln zł czy mniej ? Sukces jak cholera, wypada po 2 euro na polskiego rolnika, kto bliżej żłoba ten dostanie kasę, a pozostali... kopa , czyli KE spowoduje załamanie się polskiej gospodarki!!!. To tylko wierzchołek góry lodowej. Rosja prawdopodobnie w ogóle będzie się chciała uniezależnić od dostaw żywności z UE, tak samo jak uniezależniła się od PL w zakresie transportu gazu do Niemiec. Mało tego, skoro nie będzie zbytu na warzywa, nie będzie dopłat do produkcji nie tylko w tym roku ale w ogóle. W całej UE najwięcej straci na tym Polska a zyskają płatnicy netto. Polska nie strzeliła sobie w stopę, bo to się da wyleczyć, ale strzeliła sobie w kolano!. ] okrzyknięto mnie na żydobanderowskiej nielalezna/od prawdy i rozumu wnuka rebe Sakiewicza ruskim agentem za ruble. Pzdr!!!
 • @AdNovum 12:40:14
  Bul Lewatywa jak go na worach ochrzczono kompromitacji ciąg dalszy, po odwrotnym kotylionie dla koni, szukaniu kartki z napisanym mu przemówieniem po kieszeniach 15.8, będzie ciąg dalszy. Ciekawe ile takich koszy pożera poubecki kaszalot, bo już na ekranie TV się nie mieści. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 13:30:10
  Kasę dostaną urzędnicy!
  Będzie tak wyglądało....

  Powstanie specjalny program "unijny" - tzw "rekompensat sankcyjnych" lub o równie chwytającej za serce nazwie. Powstanie też odpowiedni "fundusz", a co za tym idzie odpowiednia rządowo-ministerialna przybudówka z prezesem i radą nadzorczą, sekretarkami, autami zacnymi, komputerami szybkimi. Prezes oczywiście "w randze" wiceministra z odprawą w przypadku odejścia min. 10 mln zł.

  I ta piekna organizacja urzednicza nie tylko w ciągu miesiąca "przeje" te ochłapy z Unii ale nie przestanie działać, bo i po co?

  Kolejne miejsce do dzielenia posad po wyborach!

  A rolnicy?

  Niech żrą co naprodukowali!
 • @Kula Lis 62 13:30:10
  Już o tym pisałem. Skończy się tak że te towary i tak pojadą do Rosji poprzez 'pośredników", Turcje , czy Białoruś, oczywiście po znacznie zanizonych cenach na których zarobią wspomniane kraje.
  Wciąż więc jak żywe brzmią słowa Jana Kochanowskiego;
  "Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi"
 • @hetman koronny 12:39:27
  W Odessie.
  Do początku roku szkolnego jeszcze prawie dwie tygodnie, lecz w szkolnym środowisku już burzliwie dyskutują nad inicjatywę Ministerstwa Edukacji, związaną z ograniczeniami w dostawie gazu. W związku z ogłoszonym stanem wyjątkowym w energetyce, Ministerstwo zaproponowało zalecenia, zgodnie z którymi zimowe wakacje w szkołach będą przedłużone do jednego miesiąca, a brakujące godziny będą uzupełnione kosztem jesiennych i wiosennych wakacji, czy też kosztem roboczej soboty.

  http://vesti.ua/odessa/65975-v-odesskih-shkolah-zadumalis-o-perehode-na-shestidnevku
 • @mania przepraszania 13:40:24
  Już ponoć cofnęli z rosyjskiej granicy polskie towary jadące tam jako Białoruskie, Rosjanie pilnują jak widać. Pzdr!
 • @szczurobronny 13:42:46
  Przecież niezalezna... to drugie GW, jak i GP, GPC....UNE SIĘ Z NAIWNYCH POLAKÓW ŚMIEJĄ. PZDR!
 • @Kula Lis 62 13:49:56
  Ale uparciuchy!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_19/Ukrainska-armia-rozpoczela-przygotowania-do-zimy-3787/

  hehehehehe
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_18/W-Berlinie-bez-Polski-dlaczego-5404/

  A tu strach się bac co oni jeszcze wymyślą!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_19/Rosja-opracowuje-srodki-na-przypadek-kontynuowania-polityki-sankcji-wobec-niej-0650/
 • 'Migawki" z wojny "colonelcassad";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1738864.html
 • @Kula Lis 62 13:30:10
  A oni robią za szekle:)))))

  Pozdrawiam.
 • @Kaktus 24 13:42:56
  W Kijowie udzielają rad, jak przetrwać nadchodzącą zimę.
  http://www.vz.ru/news/2014/8/19/700977.html

  1.Ocieplić okna i drzwi.
  2.Kupić nowoczesny, energooszczędny bojler.
  3.Zaopatrzyć się w ciepłą odzież z naturalnych tkanin, walonki i czapki.
  Inne równie cenne rady, pod wskazanym linkiem.
 • @brusek 13:38:35
  "Niech żrą co naprodukowali!"

  A my razem z nimi ku chwale ojczyzny!- tylko nie wiem już czyjej:))))

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:49:56
  Jak znam życie to jeszcze za wysokie ceny im zaproponowaliśmy. Białorusini pewno gadają że "wicie, rozumicie my by chcieli, ale Moskal sie uparł", i tak na końcu będziemy sprzedawać im towar za ułamek tej ceny która mieliśmy ustaloną z Rosją....
 • @Kaktus 24 13:42:56
  Witam Kaktusa 24!

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 13:49:03
  Ciekawe czyimi agentami są oni?

  Bo jak na razie lustrację ich szef ukatrupił i nie wiadomo do dziś kto jest czyim agentem?

  Pozdrawiam.
 • @strumyk 11:31:27
  Odezwij się do mnie na maila, pw, lub zadzwoń.
 • @szczurobronny 13:49:03
  Tam poziom wpisów jest w większości zerowy lub poniżej zera, jakie IQ takie i wpisy. Pzdr1
 • @AdNovum 13:54:17
  To na ich portalach przeczytasz z komentami tępych szabesgoji. Pzdr!
 • @AdNovum 14:03:42
  Śp. Lechu i Jarek chcieli grać aneksem i mieć tych co w nim w ręce, bat na nich, lecz wyszło tak jak: złapał kozak tatarzyna lecz tatarzyn za łeb trzyma. Grubo się pomylili i nie docenili tych z aneksu i tych po za nim. No i potem postanowili aneks opublikować pomimo zakazującego wyroku TK ze stycznia 2008, przed wyborami prezydenckimi, na co ci tam umieszczeni 500 nazwisk ze Szczynukowiczem Bulem Lewatywą nie mogli sobie pozwolić, , skutkiem czego był Smoleńsk, nie całkiem udany bo pozostał jeden z nich a miało nie być ich dwu + Macierewicz. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 14:21:08
  Nie bez powodu nazywało się ich Haczyńscy.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:21:08
  Kaczynski robił wszystko by nie opublikować aneksu. PiSowcy chodzili i prosili, ale lech był nie ugięty. Ci wschodni braciszkowie to główni sabotażyści w pisie. Grali tak jak im góra kazała. Co jarus robił z banderowcami, którzy powiesili 3 białe orły? To tez jakiś zakamuflowany patriotyczny gest? Jeśli cos więcej wydarzyło się w Smoleńsku to celem było towarzystwo sabotażysty, a nie on sam. Tak to widzę.
 • Bataliony Nacgwardii.
  Czyli, kto, z kim, za ile:
  http://rusvesna.su/news/1408450750

  Interesujące opracowanie, zbiera całość ich dotychczasowych "dokonań", od powstania po obecne dni.
 • @AdNovum 14:01:54
  Fragment artykułu o rozgrywkach oligarchów i sytuacji na Ukrainie. Przepraszam za błędy, ale tylko z grubsza poprawiłem "co dała maszyna"
  Link do całości: http://www.newrussiannews.ru/archives/3720

  «Priwat»-batalia

  Pod «niektórymi politycznym grupami», wspomnianymi przez Bondarienko, łatwo zgadnąć że ukrywa się grupa «Priwat», czyli jej posiadacz – ten sam «…jakiś z brodą i bezładną kopą włosów czyli Kołomojski», zupełnie jak władca, zdolny samodzielnie poprowadzić bataliony na Kijów. Dobro, u niego, który już wziął pod bezpośrednią lub pośrednią kontrolę kilka kluczowych obwodów kraju (Dniepropietrowski, Odiesski, Charkowski, Zaporożski i część Donieckiego) jest nie tylko wystarczającą motywacją do tego, by wziąć w swoje ręce całe państwo, lecz również posiada możliwości. A mianowicie — te same bataliony «Donbass», «Ajdar», «Dniepr» i inne., które Boris Fiłatow (zastępca Kołomojskogo) w zapale obiecał, ewentualnie, wysłać na Kijów. Jeżeli przypomnieć sobie czerwcowe oświadczenie Kołomojskogo, który zignorował przestrzeganie ogłoszonego wtedy przez Poroszenko rozejmu, jak również przeprowadził w tym samym czasie pod murem prezydenckiej Administracji protestacyjny wiec z udziałem bojowników ochotniczych batalionów «Ajdar» i «Dniepr», to groźby Fiłatowa i prognozy Bondarienko wyglądają zupełnie realistycznymi. Przy obecności «czynnika Kołomojskogo», i problemy z Julią Timoszenko (jej konflikty z Poroszenko, które zaczęli się jeszcze w 2005 r, tylko wzmogły się po jej przegranej w ostatnich wyborach), prezydent jest po prostu zmuszony szukać sojuszników na zasadzie «Wróg mojego wroga – to mój przyjaciel». I tu osoba Lewoczkina, który związał się z Kołomojskim w ramach rozwijającej się wojny między «Priwatom» i RUE o wpływy we władzy i biznesie, wygląda ciekawie (biezaltiernatiwnoj?) (dawni «królowie» Donbassa Achmietow i Taruta już się nie liczą).

  «W kraju trwa otwarta wojna oligarchów między Igorem Kołomojskim i jego grupą «Priwat» z jednej strony i tymi którzy byli «rodzinnymi» oligarchami Wiktora Janukowicza – Dmitrijem Firtaszem i Siergiejem Lewoczkinem – z drugiej. Ostatnie działają przy tajnym, lecz bardzo skuteczny poparciu propagandowym byłego magnata medialnego, a teraz naczelnika sekretariatu prezydenta Piotra Poroszenko – Borisa Łożkina, przez ręce którego przechodzą teraz wszystkie zmiany kadrowe w tych branżach, które interesują oligarchów», — O czym pisze w swoim artykule «O co wojują ze sobą ukraińscy miliarderzy» na internet-riesursie Lenta.ru ekspert Innokientij Adiasow.

  Według niego, Firtasz i Lewoczkin rzucili wszystkie swoje medialne zasoby na «unicestwienie» Kołomojskiego, który nabrawszy sił, już nie skrywa prezydenckich ambicji i który stanął wręcz w opozycję do Piotra Poroszenko w celu przechwycenia istotnej części własności byłych oligarchów «rodziny» Janukowicza: Dmitrija Firtasza i Rinata Achmietowa. Mowa, przede wszystkim, idzie o Obszczeukrainskom TK «Intier».
  W początku lipca na antenie tego kanału telewizyjnego pokazano film dokumentalny «Pozdrowienie / Priwat Kameleon», w którym Kołomojskogo oskarżono o próbę przejęcia południowego wschodu
  Ukrainy, przejęcia kontroli nad obwodem Odesskim i współpracy ze znanym ze skandali Siergiejem Kurczenko (który był partnerem starszego syna janukowicza, w przeszłości mającym nieraz wpadki na machinacjach z ropą naftową i produktami ropopochodnymi). Ze swojej strony wszystkie zasoby należącego do Łożkina holdingu UMH group (jednego z największych graczy medialnych na postsowieckim obszarze) teraz na całego rozkręcają wersję o udziale Kołomojskogo w katastrofie malezyjskiego «Boinga». W szczególności, w rosyjskiej prasie uporczywie szumi o tym, że Kołomojski
  (posiadacz kilka kompanii lotniczych) całkowicie kontroluje działalność ukraińskich dyspozytorów ruchu lotniczego terytorium miejsca upadku «Boinga» (którego, skierował do strefy działań bojowych właśnie dniepropietrowski dyspozytorzy ruchu lotniczego). Prócz tego, podkreśla się, że na uzbrojeniu batalionów oligarchy są czołgi, transportery opancerzone, BMP, jak również systemy rakietowe i nie wykluczone, ZRK «Buk» (przypomnimy, że według niektórych teorii zastosowano analogicznego systemu do zniszczenia malezyjskiego samolotu).

  Batalionom polecono rozwiązać się?

  W ten sposób, wypadki rozwijają się tak, że Kołomojskiego przekształca się w kozła ofiarnego, wyznaczonego jako odpowiedzialnego za wszystkie przestępstwa przeciw ludzkości, dokonanych na terytorium Donbassa w czasie niezadeklarowanej wojny. A jego bataliony na przyszłość w ogóle mogą być ogłoszeni jako terrorystyczne. Zresztą, poważne problemy dla tych oddziałów już się zaczęły. W szczególności, ukraiński Sztab generalny ma zamiar likwidować batalion «Ajdar», który przedtem niejednokrotnie dostawał się w zasadzki (jak podejrzewają ci bojownicy, którzy przeżyli – z powodu zdrady kierownictwa ATO) i które stracił z tego powodu praktycznie cały pierwotny skład. Jak zakomunikował kombat Siergiej Mielniczuk, kierownictwo Ministerstwa obrony powiadomiło go o tym, że «Ajdar» rozpuści się «w najkrótsze terminy». Za oficjalną przyczynę uznano maruderstwo i przemoc nad ludnością cywilną. Chociaż te bataliony «Szachtior» i «Azow», są podległe i kontrolowane przez Lewoczki, Olegowi Laszko, zachowują się skandalicznie, na pół skompletowane z kryminalistów, czują się w strefie bojowych działań zupełnie komfortowo. Oni trzymają w strachu pokojowych mieszkańców i cudownym sposobem potrafią unikać dużych strat wśród składu osobowego. A o tym, jak odważny Laszko walczy z separatystami, mieszkańców Ukrainy regularnie informuje, osobiście sam lider». Wielu analityków uważa, że «ajdarowców» podejrzewają o przygotowywanie przeciwrządowego wystąpienia – przypomnimy, niedawno donieccy opołczency zaproponowali «Ajdarowi» wspólny marsz na Kijów. Co, w związku z wyżej wymienionymi oświadczeniami Borisa Fiłatowa, nie może nie denerwować Poroszenki. Tutaj zaś można odnaleźć i ostatnie informacje na Fasebooku dowódcy jeszcze jednego «priwatowskogo» batalionu «Donbass» Siemiona Siemienczenko, który złożył odpowiedzialność za katastrofalną sytuację w strefie ATO na kierownictwo kraju: «Ludzie odchodzą na terytorium RF nie dlatego że to zdrajcy, a dlatego, że oni już nie pojmują gdzie przyjaciel, a gdzie wróg. I myślicie to będzie schodzić wam z rąk w nieskończoność? Pewnego razu oni wezmą broń i przyjadą do was… Przyznaję się. U mnie samego czasem powstają pytania, a ściśle takie kto jest po jednej stronie frontu z nami — za Ukrainę? Ściśle? A ja ot wątpię…». Podobne «wątpliwości», silnie pachnące kolejnym przewrotem państwowym, mogą skłonić prezydenta albo rozpuścić, albo wziąć pod osobistą kontrolę wszystkie terytorialne militaryzowane podziały. Po czym mu już nikt i nic nie przeszkodzi znaleźć się na miejscu do którego rwał się dniepropietrowski «carewicz», przy sposobności «podporządkować» sobie najbardziej łakome kąski jego biznes - imperium.
 • @Kaktus 24 14:54:13
  Ukraiński lud jest na tyle głupi, że nie zrozumiał o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

  Otóż chodziło o to, że oligarchowie, którzy rządzili z tylnego rzędu co zmuszało ich do dzielenia się łupami z marionetkami przy władzy postanowili wreszcie się całkowicie usamodzielnić, a sposobem na to miał być pucz zbrojny przeciwko legalnej władzy.

  Tak więc teraz rządzą tam oligarchowie, którzy naród mają w trzech literach, bo dla nich ten naród to jest tylko stado niewolników, z którymi można zrobić wszystko.
  Co zresztą obecnie bardzo dobrze już widać.

  Chyba jeszcze w historii nowożytnej nie miał miejsce taki przewrót, gdzie grupa największych oligarchów przez dokonanie zamachu stanu przejęła władzę nad państwem.
  Dlatego też ukraińcy zbuntują się przeciwko temu, gdyż już dziś zaczęli zdawać sobie sprawę, że po prostu zostali oszukani.

  Pozdrawiam.
 • Nawet w GW coś się dziać zaczyna
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16497441.html

  Pewnie Adaś nie dopilnował.
 • @AdNovum 12:40:14
  Czy Bronisław Komorowski to złodziej i handlarz bronią? http://narodowcy.net/polska/10206-czy-bronislaw-komorowski-to-zlodziej-i-handlarz-bronia Pytam więc: czy będą jakieś dalsze kroki w tej sprawie, czy przeminie to jak tzw. afera taśmowa? Z drugiej strony Polscy prezydenci po '89: zbrodniarz, chazarobolszewicka enkawudzistowska matrioszka Margulis ksywa Jaruzelski - rosyjski agent, zbrodniarz i morderca; żydoniemiec Leiba Kone ksywa Wałęsa znany jako agent Bolek - zdrajca i oszust; syn zbrodniarza, bandyty ze Smierszy/NKWD/UB Stolzman junior ksywa Kwaśniewski, pospolity złodziej - członek PZPR i wysłannik Moskwy z problemami alkoholowymi; tw. Litwin, litewski chazar Szczynukowicz ksywa Komorowski ps. Bul-Lewatywa - POspolity złodziej i handlarz bronią? Boję się kim będzie następny prezydent....Jak widać w PO, PSL, SLD i nie tylko tam niestety, także i w PiS, etc... są same gnidy i wraki człowieczeństwa ciekawi mnie jedno jak tacy podludzie mogli zostać przywódcami naszego kraju!? Oto jak PO i jej liderzy dochodzili do władzy…
  http://
  www.zgorzelec.gazeta-info.pl/index.php?id=echo&n=2121
 • Makiejewka po dzisiejszym ostrzale przez siły ukraińskie.
  http://youtu.be/FhuZgXga7pw
  Co najmniej 3 ofiary śmiertelne.
 • @AdNovum 15:07:18
  Chyba nie uważsz, że polski lud jest mądrzejszy od ukraińskiego ?
 • @AdNovum 15:07:18
  Chyba trzeba kreować dwie notki, jedna z relacjami z wydarzeń, gruga z komentarzem politycznym,

  wtedy te wszystkie dywagacje będą prowadzone pod tą drugą.
 • @Kula Lis 62 14:21:08
  Matrioszka z Belwederu i córka dziadzi-rojer-deptuła "wystapili" na Górze Grabarce - święte miejsce prawosławia .Bul-waj ,Powsinogi I przemawiał jak ksiądz, a Sawa stanął rufą do niego i kaszalota.Jak gajowy skończył blekotok- Sawa się odwrócił ...
 • Kino drogi.
  Czyli oddział Motoroli przegrupowuje się z Miusińska do "okrążonego" Doniecka, by wzmocnić garnizon miasta.
  http://youtu.be/2tO0EO400bU
 • @interesariusz z PL 15:24:26
  Nigdy mi to nawet przez myśl nie przeszło.
  Ale oni powinni być mądrzejsi o naszą historię, zresztą nie tak odległą w czasie.
  Przestrzegaliśmy ich, a oni mimo to dali się złapać na przynętę UE.

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 15:18:33
  Chyba ściągnęli film z mojego Ps.2?

  A Addaaśśś chyba organizuje nowy s-PiS-ek?????

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 15:20:47
  następnym będzie Donald I Wspaniały.

  Pozdrawiam.
 • Kijowskie Radio Erewań.
  https://colonelcassad.livejournal.com/1739612.html
  http://news.mail.ru/politics/19248285/?frommail=1

  W Artiomowsku, na zapleczu ATO, zatrzymano Chodakowskiego podał Zorian Szkirjak z MSW Ukrainy.
  Nie dodał jednak, że to nie Aleksander Chodakowski, dowódca brygady "Wostok", a Semen Chodakowski. Czyżby nazwisko położyło się cieniem na tym "partyzancie", lub prawdopodobnie niewinnym człowieku zatrzymanym do kontroli?
 • @hetman koronny 15:47:02
  A jaka dla nich różnica czy to jest Semen czy też Aleksander?
  Ważne, że nazwisko się zgadza- CHODAKOWSKI!!!

  I teraz Semena posadzą zamiast Aleksandra za samo nazwisko- tak wygląda ta banderowska logika.

  Muszą przecież przed swoim świętem niepodległości mieć jakiś namacalny sukces, a święto już za pięć dni.

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 15:47:02
  To już nie pierwszy Chodakowski zatrzymany. Jakiś czas temu Hromadske.tv też donosiło o zatrzymanym "Chodakowskim"...
 • @6 sierpnia w białoruskim Mińsku spotkanie "Ukraina-UE-Rosja, Białoruś, Kazachstan";
  http://112.ua/politika/poroshenko-i-putin-vstretyatsya-26-avgusta-v-minske-103843.html
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-minsku-odbedzie-sie-szczyt-ukraina-ue-unia-celna/g86yy
 • @mania przepraszania 16:03:47
  Produkcja ukraińskiej wojskowej telewizji o ostrzelanej kolumnie uchodźców:
  http://youtu.be/IHFIx10Dfgk
 • @mania przepraszania 16:13:41
  Ps. Oczywiście 26 sierpnia...
 • @hetman koronny 16:15:46
  Nie chcę być złośliwy, ale co to za heca?
 • @mania przepraszania 16:20:32
  Produkcja na potrzeby płaczliwych pań prowadzących główne serwisy informacyjne w Polsce i na Zachodzie.
  Trzeba COŚ pokazać.
 • @hetman koronny 16:15:46
  Ps. To mogą być faktycznie ranni, ale w wyniku tych wydarzeń jakie miały tam miejsce 16 sierpnia;
  https://www.youtube.com/watch?v=uV3ntuWg0iI
 • Bez komentarza;
  https://www.youtube.com/watch?v=YfEd-Ih7o2Y
 • @mania przepraszania 16:26:16
  Według logiki Kijowa, każdy ranny cywil jest dobry, a GRAD-u od GRAD-u nie odróżnisz.

  A to na lifenews:
  http://lifenews.ru/news/138651
 • @AdNovum 15:35:55
  Jemu ci którzy trzymają go na smyczy wybili już to z pustego pożydoniemieckiego łba. On wie co by go czekało gdyby ponownie chciał - samobójca w piątek popołudniową POrą.
 • @Kula Lis 62 16:42:18
  To dla kogo teraz robią ustawkę?

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 16:42:18
  "Narzędzie" już czeka;
  http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140706122445/creepypasta/pl/images/3/30/Wisielec-za-p%C5%82ywalni%C4%85.jpg
 • @AdNovum 16:44:48
  "Entliczek-pentliczek, malowany stoliczek, na kogo wypadnie na tego bę"...
 • @fretka 16:37:14
  Ukraina podnosi się z kolan ;))
  http://vk.com/antimaydan?z=video221705363_169656984%2Fcbf5d1d5ae5b81a7f1
 • @hetman koronny 17:14:15
  A kiedy POlska POdniesie się z kolan?

  Pozdrawiam:))))))))))))
 • Ukraińska gwardia narodowa na straży..
  Na straży bezpieczeństwa kompleksu jądrowego Ukrainy.
  http://politikus.ru/events/27355-vlasti-ukrainy-doverili-ohranu-yadernyh-obektov-nacgvardii-naspeh-sformirovannoy-iz-radikalov.html
  Rząd ukraiński powierzył gwardii narodowej ochronę elektrowni atomowych, materiałów radioaktywnych, paliwa jądrowego i odpadów jądrowych.
  http://miraes.ru/wp-content/uploads/Karta-AE%60S-Ukrainyi.jpg
 • @mania przepraszania 16:50:24
  Mogę w czynie społecznym, jako wolontariusz zakładać i zaciskać, żadnych nie miałbym skrupułów i litości.
 • @mania przepraszania 16:51:32
  Chcieli Zytę G, wystawić, lecz ona a raczej una notorycznie niedomaga, oficjalnie na serce, a nieoficjalnie to zżera ją choroba filipińska jak kwacha, czyli zaawansowany alkoholizm.
 • @mania przepraszania 16:51:32
  Jeszcze był chazar Chazan skrobacz, teraz cudownie nawrócony. Etnicznych Polaków coś brak w rankingu, czyżby nie można było znaleźć w 38 mln narodzie kandydata? nie wierzę. Pzdr!
 • Kolejny bandycki ostrzał w Doniecku.
  http://youtu.be/By4nfWxLCwc

  Znowu "chirurgiczny" ostrzał pozycji terrorystów.
 • Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję. :)
  Hiszpańscy rolnicy spalili flagę UE żądając normalizacji stosunków z Rosją. Kiedy my?

  http://www.pravda.ru/news/world/europe/19-08-2014/1222001-sankcii-0/
 • @hetman koronny 17:29:42
  To chyba nie może być prawdą! Walzman chyba spadł z aron ha-kodeszna na głowę...
 • Striełkow
  http://www.novorosinform.org/articles/id/227
 • Nie na temat, ale;
  http://lifenews.ru/news/138664
  Podają że w Ufie hospitalizowali nigeryjskiego studenta z podejrzeniem Eboli...
 • @ Putin + Poroszenko + Catherine Ashton, jakby tak podsłuchać !
  Czy Putin sprzeda powstańców na szczycie w Mińsku ?

  Najpierw straszył wejściem wojsk na Ukrainę, odstąpił,
  potem wprowadził sankcje - już łagodzi i odstępuje,

  czy czasem z powstaniem nie będzie jak z majdanem,

  tam też różni frajerzy uwierzyli, że to na serio.

  Szkoda tej krwii.
 • @interesariusz z PL 18:22:16
  Jest taka opcja pisałem już o tym...
 • @AQQ 17:52:05
  My- to znaczy kto?

  Pozdrawiam.
 • @Radziej 18:18:39
  Dobry tekst ale mam wrażenie, że chyba trochę wnioski autora są uproszczone.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:03:29
  Oni :)))

  Kolejna "cegiełka" w dziale sankcje nakładane na Rosję;
  http://www.ft.com/cms/s/0/18c4dc58-26e1-11e4-8df5-00144feabdc0.html
  http://biznes.onet.pl/ft-rosjanie-z-norwegami-zaczynaja-wydobywac-rope-n,18491,5652935,1,news-detal
 • @mania przepraszania 19:06:48
  A my jak zwykle zostaniem z ręką w nocniku, czyli z jabolem, z drogim gazem i ropą naftową:(

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:53:27
  "W ubiegłym weekendzie uczestniczyłem w międzynarodowej imprezie kulturalnej w Giżycku...Uczestniczyli w niej m.in. Rosjanie ...Kiedy powiedziałem im że w Polsce wielu ludzi uważa Putina za rosyjskiego patriotę to odpowiedzią był wybuch śmiechu i charakterystyczny gest przeliczania pieniędzy".

  W imprezach na terenie Polski i Litwy bierze udzial na 95% antiputinowska opozycja.
  Ci ludzi maja swoi poglady i maja na to prawo, ale to nie znaczy ze oni reprezentuja opinie Rosjan.

  Putina kasa juz dawno nie interesuje, chociaz ja, jako obywacel FR, chetnie by mu dal pare % od kwoty zwiekszenia PKB:-)
 • @AdNovum
  Wielki dzieki za ta robote.
  Nie latwo walczyc z propaganda i pisac prawde.

  Chapeau!

  Pozrdowenia z St.Petersburgu
 • @Romekrus 19:44:14
  Dzięki i

  Pozdrawiam:)
 • @Romekrus 19:44:14
  O nareszcie będziemy mieli prawdziwego "agenta" bo do tej pory ja tu za takiego robiłem :)))

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 18:22:16
  WItaj!
  Wiesz, myślę sobie że to wszystko to zmyłka taktyczna i teatr dla Zachodu na to spotkanie w Berlinie - ta zamiana miejsc na stołkach we władzach Noworosji.

  Putin zdaje sobie sprawę że jak Noworosja padnie to bedzie miał Majdan na Placu Czerwonym!

  Nie może jawnie pokazać pomocy Powstańcom bo wywoła to wojne światową.

  NAJWAŻNIEJSZY jest teraz KONWÓJ i dostarczenie dla głodujacej Noworosji podstawowych produktów i SKIEROWANIE uwagi śwaitowej opinii publicznej na ta sprawę!

  Dlatego pewnie Ławrow rozmawiał w Berlinie tak: "Panowie! Przekonaliśmy swoimi kanałami Noworosjan by zmienili we władzach "jastrzebi" na umiarkowanych. Jest to nasz gest dobrej woli po to by Was przekonac że najwazniejsi sa ludzie w Noworosji i dla nich zrobimy wszystko. A jak ten konwój nie dojedzie na czas i ludnośc zacznie umierać z głodu to naszych partnerów z Noworosji przestaniemy hamować przed pójściem z ofensywą na Kijów"

  Przynajmniej ja tak bym zrobił!

  Oni tam oprócz jedzenia i wody pitnej nie maja paliwa! Pomyslcie ile paliwa w standardowych zbiornikach tych Kamazów bedzie?
 • @Romekrus 19:44:14
  Pozdrów Issakijewskij Sabor ode mnie!
  I Fantankę!
  :)

  Hurrra! Mamy prawdziwego, "własnego", zaprzyjaźnionego "agenta" któremu ktos płaci w rublach!

  :))))

  WITAMY!!!!!
 • @mania przepraszania 19:56:14
  Jestem do uslug:-)

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:03:29
  My tzn nasi polscy rolnicy, ogrodnicy, sadownicy.
 • @brusek 20:16:52
  Witam!

  Lubianka slucha:-)

  Na zyczenie, jest tu i Fontanka i Isaakij:
  http://www.youtube.com/watch?v=kX_qxjGTMnY
 • Chyba smutna prawda
  Pierwszy raz pozwolę sobie napisać tutaj komentarz chociaż już od dawien dawna z wielkim uznaniem czytam informacje zamieszczone na tej stronie. Tak jak wielu Polaków, pomimo napastliwej propagandy płynącej ze wszystkich "polskich" korporacyjnych mediów i z ust wszystkich polityków jestem całym sercem za Małorosją i jej bohaterskimi obrońcami. Cieszę się z sukcesów separatystów ale jeszcze bardziej się smucę z powodu losu rosyjskojęzycznej ludności Donbasu. Jej nadzieje zostały rozbudzone przez wcześniejsze działania prezydenta Putina (powrót Krymu do Rosji) jak i jego zapowiedzi, że ludność rosyjska poza granicami Wielkiej Rosji nie zostanie zostawiona bez opieki. Niestety, mam nieodparte wrażenie że wbrew tym zapowiedziom ludność Donbasu została zostawiona przez pana Putina na pastwę żołdaków Jaceniuka i Poroszenki. Nie oszukujmy się - wcześniej czy później, bez pomocy Rosji banderowcy zajmą i Donieck i Ługańsk. Wyobraźcie sobie co tam będzie się wtedy działo... A będzie miał to na sumieniu pan Putin
 • GW
  Jeżeli ktos z was postawił plusika pod moim komentarzem do tego:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16497441.html

  to dziękuję.

  Wróciłem właśnie do domu i widzę, że dalej wisi jako drugi.
 • @Gregoson 20:59:11
  Dałem jednego,pozdrawiam.
 • @Gregoson 20:59:11 to nie jest witryna z mojej bajki, abym tam klikał
  tym niemniej spojrzałem, i lepszy jest ten

  8519tomek
  4 godziny temu

  Oceniono 88 razy62

  Mam takie wrażenie, że jesteśmy w środku jakieś potwornej medialnej rozgrywki traktowni czysto instrumentalnie, i wmawia nam się kto jest wrogiem, kto jest przyjacielem, kogo mamy lubić lub nie. Nakręca się taką spiralę strachu wrogości tworzy się sztucznie jakieś podzialy, aby uzasadnić nakręcanie spirali wydatków wojskowych i wmawia nam się, że tak chcemy. I to prawda....Ukrainńcy są w tragicznej sytuacji czego symbolem jest ta konkretna sytuacja. Wierzą, że będzie im lepiej po tzw zachodniej stronie, ale w jakiej roli ? takiej jak Polska ?... tylko jeszcze gorzej na jeszcze gorszych warunkach ? Ani się nie obejrzą, a większość własności przemysłowej przejmą duże zachodnie koncerny, a im pozostaną ręce do niskopłatnej pracy. Będzie 50 mln nowych parobków do nisko płatnych mało wydajnych prac z niską wartoscią dodaną. Jeszcze gorzej niz Polska. Już nowi chwilowo ustanowieni zarządcy chcieli sprzedać ( oddać) za pożyczki na broń gazociągi ukraińskie ... już po kilku miesiącach !!! to co będzie dalej ? I ZA TO UMIERAĆ ? Przecież to ABSURD !!! Walczycie w złej sprawie ! Bracia Ukraincy jesteście zmanipulowani ! Walczycie w imię sprzedaży waszego majątku narodowego obcym korporacjom za bezcen. Giniecie i walczycie o to, aby za kilka lat być parobkami we własnym kraju tak jak Wasi bracia w Polsce. Tu w Polsce wmawia się ludziom, że my jesteśmy już Zachodem....to nie prawda. My tu jesteśmy kolonią zagranicznych korporacji i wy też chcecie być ? i za to chcecie umierać ? Obudźcie się ! Taka manipulacja jaka ma miejsce jest obrzydliwa. Wiem, że to teraz brzmi dziwnie, ale może za kilka lat się okazać, że jak już narodów ukraiński obudzi się, że właściwie to nic nie ma, a wszystkie kopalnie, huty resztki ich przemysłu i wielkie polacie pół już do nich nie nalezą, a oni nic nie mają oprócz rąk do pracy i pieknych dziewczyn na rozrywki nowych Panów to może wtedy zrozumieja jak bardzo dali się wmanipulować. Paradoksalnie będziecie wtedy żałować, że walczyliście przeciwko swoim braciom,którzy oddali swoich bogatych złóż surowców, ropy i gazu za bezcen, a wręcz przeciwnie czerpia z tego korzyści i dlatego jeszcze są jakąś siłą.
 • @brusek 20:14:39
  z tą naftą to dobry pomysł, chociaż czołg strasznie pali

  a jeśli chodzi o resztę, to obawiam się, że to myślenie życzeniowe.

  Mi wstyd za Putina, i żal tych, co się dali nabrać na jego blefy, tanie blefy, skoro tak szybko go sprawdzili.
 • @interesariusz z PL 21:15:21
  Myślę,że Ukraińcy już dawno zostali oskubani,i nie maja już dosłownie nic.Nawet u nas nie wytworzyła się po transformacji grupa oligarchiczna,z majątkami rzędu kilkunastu miliardów na głowę.Oni są już w zdecydowanie ciemniejszej d..pie,niż my.Naród ukraiński już dawno nie jest właścicielem swojej ziemi,fabryk,kopalń etc.Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 21:15:21
  No tak, GW to tez nie jest witryna z mojej bajki ale mimo wszystko to polskojęzyczny (tak, uważam, że nie POLSKI) portal, który uważa się za opiniotwórczy. Stąd moje wizyty tam jak i komentarze, które z reguły dość szybko się ukazują. Poznanie sposobu w jaki sposób działa cenzor szechterezady pozwala mi unikać bana od dłuższego czasu. A na dodatek prymitywizm piszących tam internetowych banderowskich szambonurków pozwala mi utwierdzać się w przekonaniu, że z rezunami nie ma sensu dyskutować.
 • @szczurobronny 21:20:39
  dzięks.
  szkoda, że nie piszesz tutaj pod tym samym nickiem co na GW bo wtedy łatwo zorientować się kto sojusznik, a kto web-rezun.
 • @interesariusz z PL 21:18:44
  A mnie nie wstyd.

  http://www.youtube.com/watch?v=wuUcsdQOVGo

  Jak sadzisz, ile ton amunicji uzywa armia Nowosji dziennie?
  Ile potrzebuje innych rzeczy?
  Skad to sie bierze?
  Kadyrow w takich przypadkach mowi "Allah dal":-)

  Rosja nie bedzie wprowadzac wojsko i to z wielu powodow.
  Na razie.
  Wszyscy czekame na wyniki sledstwa o katastrofie Boeingu.
  Wczoraj Rosja zazadala w ONZ przedstawic wstepny wyniki oraz zapisy rozmow ukrainskich kontrolerow.
 • @fretka 21:47:03
  Co to było? Biały fosfor?
 • @Romekrus 21:47:02
  pytanie,
  czy tych wszystkich ofiar dało się uniknąć ?

  Skoro Putin się nie boi, to mógł zamiast zbombardować Kijów,
  jak robią amerykanie,
  po prostu porwać tą sitwę, przecież w początkowym okresie to nie było nic poza możliwościami spadachroniarzy.
 • Cenzura
  To jednak Ciebie zmartwię, jak interia tak i onet mają koszmarną cenzurę. Informacje czerpie z różnych źródeł, jak również je tłumaczę na jęz. polski. Podaje te tłumaczenia razem z linkami, czasami bywa że mój komentarz wejdzie, doczekam się nawet odpowiedzi lecz po 3-4 godz. wszystko znika, w większości jednak nie pojawiają się wcale. Szczególnie jeżeli chodzi o polskich najemników w oddziałach armii Ukr., to cenzura jest całkowita. Pozdrawiam...
 • @fretka 22:00:48
  Pewno chodzi o te zakłady chemiczne;
  http://lifenews.ru/news/138673
 • @interesariusz z PL 22:00:24
  Rosja to nie jest USA, nie wiem "niestety" czy "na cale szczescie".

  Zeby miec mozliwosc cos robic, trzeba miec kase.
  Na razie sankcji sa goowno warty, ale w razie innego rozwoju sytuacji moga byc powazny i moga byc problemy.
  Przeciw Rosji dzialaja wspolnie USA, cala Unia i jeszcze kilka poteznych krajow. Wystarcze porownac potege gospodarcza i staje sie jasne, ze nie da sie wygrac ot tak po prostu.
  Mozeme rozwalic kule ziemska bronia jadrowa, ale to nie jest dobry pomysl.
  Rzuczyc sie pod czolg z granata tez. Trzeba wygrac, ale przy tym przezyc.

  Nic tak nie wkurza jaj ofiary wsrod cywilow, szczegolnie nas, bo jestesmy przemieszani z Ukraincami i kiedys nawet roznicy pomiedzy soba nie czuli. To jak by na twoich oczach mordowali rodzine.
  Ja mam 25% ukrainskiej krwi, zona - 50%, z tym ze oczewiscie uwazame sie za Rosjan.

  Stary szpieg Putin wie co robi, jest cwany a naiwaznejsze cierpliwy.
  Ja juz dawno rozwalilem by Banderland na amen.
  Na szczescie nie jestem prezydentem.
 • .....
  Przeglądałem wp i onet pod kątem tego co myślą internauci. Na wp tak sobie, ale na onecie to zwycięstwo :)
  Gdyby to sie przełożyło na głosy Polaków w wyborach, to ten kto potrafiłby te głosy zagospodarować, mógłby rządzić. To dość budujące widzieć Polaków nie dających sie otumanić mimo takiej nagonki. Jednak ta świadomość nie wzieła się z nikąd, to bez wątpienia zasługa też i tego bloga. Tak sobie myślę że tak dlugo jak długo będą krytycznie myślący ludzie, tak długo będzie można powiedzieć że Jeszcze Polska.... no nie będę kończy żeby nie wpadać w patos. :)
  W XIX w, po upadku powstań z karabinem walczyć się nie można było, pozostała praca organiczna, kaganek oświaty. To całkiem podobna sytuacjai do tej dzisiejszej....
 • Iłowajsk
  Podobno już nie batalion tylko padalion Donbas dostał dziś tak dobrze , że jest wycofywany spod Iłowajska.
  https://twitter.com/urolog46/status/501824869718564864
  Trochę w tym pewnie zasługi chłopaków Motoroli , których przerzucili właśnie do Iłowajska
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/501802455538368512
 • @Romekrus 22:25:34
  A jak tam z poparciem dla Donbasu bo wiece nie wyglądały zbyt imponująco, niestety...
 • Kolejna mapka
  http://militarymaps.info/

  i komentarz do sytuacji (po rosyjsku)
  https://www.youtube.com/watch?v=K3NiaGGN00E
 • UPA reinkarnacja;
  https://www.youtube.com/watch?v=wRAi9hS4-Rg
  Dobrze że moi śp.dziadkowie tego nie widzą...
 • @TomS 22:54:42
  Donbas-1 i Szachtarsk też tam swoje dostają .
 • @interesariusz z PL 22:00:24
  Moglby, gdyby byl w goracej wodzie kapanym chlystkiem. Na szczescie
  jest strategiem, wie, ze najtrudniejszym przeciwnikiem jest ten, ktory
  ma czyste rece. Jak do tej pory, to nie mozna mu nic zarzucic. Media
  rosyjskie nie uprawiaja propagandy, przedstawiaja fakty. Europejska
  opinia publiczna zaczyna dzieki temu powoli otwierac oczy. W Niemczech,
  na skutek petycji na avaaz, bedzie mozna wkrotce ogladac RT po niemiecku. Badz cierpliwy. Potrzebne jest poparcie nie tylko w Rosji. Ono
  jest kluczem do zwyciestwa.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 22:55:03
  To skomplikowana sprawa.

  A - wiece czasami organizuja tacy ludzie, ze ja n/p tam w zyciu nie pojde.
  B - wiele Rosjan ogolnie nie lubi masowych akcji, to taki spadek po ZSSR.
  C - nie wszyscy pala sie entuziasmem wobec mieszkancow Ukrainy, bo nie moga wybaczyc "zdrady", czyli glosowania na referendum o niezaleznosci Ukry i pozdniejszego zachowania. Niby prorosijski Januk z Doniecku mial typowo "chochlackie" zachowanie, czyli obecac, oszukiwac i krasc.

  Tym nie mniej, poparcie jest i mocne.
  Kupe ludzi, kupe funduszy, kupe jakis klubow zbieraja kase, zbieraja pomoc dla ochotnikow i dla cywilow. Praktyczne w kazdym duzym miascie Rosji od Kalinigradu po Daleki Wschod. Bez pomocy panstwa.
  Ja tez w tym biore udzial i tez wysylam kase dla chlopakow.
  O dziwo, konwoje prywatny docieraja do celu.
  Bez gadania, bez uzgodnenia z kimkolwiek.
  Jada ochotnicy i to duzo, chociaz wbrew halasu propagandy nie stanowia wiecej niz 10-15, moze w niektorych oddzialach 20% skladu.
 • @Romekrus 20:58:22
  Dziękuję!

  To dziś opowiem Wam ciekawe zdarzenie. Jestem na przerwie przed firmą, ćmimy fajki i opowiadam kolegom codzienne sprawozdanie z Donbasu. Pojawił się przy nas elegancki, starszy Pan. Nic nie mówił, trochę wyglądał na cudzoziemca, najwyraźniej na kogoś czekał ale jak skończyłem to powiedział tak.

  "Mam znajomego a w zasadzie już przyjaciela na Ukrainie. Jest to także mój partner w interesach. Ten znajomy to Ukrainiec, zdrowo myślący, klasa średnia, własna firma, jeden dom w Kijowie, drugi w Odessie.

  On mi mówi tak....

  Na Majdanie zwyciężył czysty faszyzm w banderowskim wydaniu. To co się dzieje to jest totalne bezhołowie i praktyczny rozkład państwa. A najgorsze jest to że atak na Donbas i "niszczenie Moskali" jest tylko małą przygrywką, bo dla banderowców PRAWDZIWYM wrogiem są "LACHY".
  To co Ukrainę czeka, jeżeli ktoś tego nie powstrzyma - to PRAWDZIWY i OSTATECZNY pogrom wszystkich POLAKÓW oraz Ukraińców z polskimi korzeniami. Będzie to RZEŹ jakiej jeszcze Europa nie widziała..."
 • @Romekrus 23:17:43
  Dzięki za wyjaśnienie...
 • @Gregoson 20:59:11
  Sorry, przez pomyłke kliknałem minusik...
  WYBACZ!

  Ale w rzeczy samej niesamowite że takie rzeczy zaczynaja pisac!
 • @szczurobronny 21:13:09
  Troche wiary w ludzi!!!!!!!!!!!!!!!
  :)
 • @Romekrus 21:47:02
  Jak opisywał Bezler - taktyka szybko i celnie ostrzelac i w nogi...

  Ale jak widać wymaga to dużej sprawności - trzymam kciuki!
 • Rozstrzeliwanie cywili w Nowoswitliwce
  Bydlaki rozstrzeliwali publicznie ludzi, którzy uchylali się od kopania okopów. Po pracy spędzili wszystkich do cerkwi , wokół której budowane są te umocnienia , i zaminowali drzwi. Powstańcy zastanawiają się właśnie jak tą bandę zniszczyć bez strat wśród cywilów. Oprócz Ukraińców są tam najemnicy z Polski i Litwy poprzebierani w rosyjskie mundury.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&id=5692
  Godni spadkobiercy SS Galizien i OUN. Mam nadzieję, że tam jeńców brać nie będą.
 • @brusek 20:14:39; interesariusz z PL 19.08.2014 18:22:16
  W kontekście Panów wypowiedzi szersza polityczna szachownica:

  1. Do konfrontacji wojennej na skalę III wojny w pełni globalnej, dążą nachalnie 4 kraje: anglosasi + administratorzy polskiej kolonii, jako także podkomendni 4 najmniejszego kraju. Niemcy, Francja i inne kraje europejskie ( w tym Czechy, Słowacja i Węgry) nie chcą kolejnej III wojny w Europie, na której podobnie jak na poprzednich skorzystają najbardziej USA odkładając jedynie w czasie upadek Imperium i światowego systemu lichwiarskiego.

  2. Merkel zdecydowanie w Rydze "ustawiła" kraje pokrzyżackie i Litwę przeciwko instalowaniu baz NATO i także u nas, z pożytkiem także dla nas. Będąc niedawno z wizytą w Chinach ostentacyjnie z nagłośnieniem w mediach aresztowano agenta amerykańskiego we władzach niemieckich, o czym wiedziano od dawna. Po ujawnionych przez chyba Snowdena podsłuchów dygnitarzy niemieckich, Kanclerz Merkel zagroziła ujawnieniem rozmów wysokich dygnitarzy amerykańskich podsłuchanych przez wywiad niemiecki w Białym Domu.

  3. Podział następuje także w rządzie amerykańskim m.in. między wiceprezydentem Bidenem ( sterującym Poroszenką) i Obamą po liście do tego ostatniego 10 byłych wysokich rangą tajnych funkcjonariuszy.
  Zalecili oni Obamie powstrzymanie propagandy i przedstawienie dowodów w związku z zestrzeleniem samolotu malezyjskiego oraz "zalecających natychmiastowe powstrzymanie fatalnej ofensywy Kerry'ego przeciw Rosji lub znalezienie na jego urząd mniej zużytego polityka". Stąd Kerry jest zupełnie wyciszony.
  http://m.neon24.pl/pdfs/3324/nowyekran_post_112027_0db768bf.pdf
  Jednocześnie Rząd Malezji oskarżył Ukrainę o zestrzelenie samolotu MH17 linii malezyjskich, co podała prasa Malezji i wiedzą źródła dyplomatyczne, a globalne media przemilczają. Stąd gorączkowe próby kolejnej prowokacji, aby to "przykryć", odwrócić uwagę i spowodować wejście NATO na Ukrainę.

  4. Stąd Rosja wzmacnia politycznie te kraje europejskie na czele z Niemcami i Francją, które są przeciwne wojnie i związane gospodarczo, głównie surowcowo-energetycznie z Rosją - dając im atuty m.in. w postaci zmiany przywódców Noworosji na bardziej kompromisowych i powiązanych z oligarchami. Z oligarchami musi się także w Rosji liczyć Putin. Jest to także gest propagandowy do rządzących Ukrainą w celu zachęcenia do negocjacji i przerwania wojny domowej.

  5. Władze Ukrainy muszą się liczyć z tym, że:
  - kolejna 3 ofensywa w Noworosji załamała się, mimo zmobilizowanych dużych sił w ludziach i sprzęcie,
  - postępuje upadek morale w armii i siłach paramilitarnych Ukrainy, a w szeregach powstańców i ludności Noworosji rośnie, mimo strat;
  - straty Ukrainy jak dowodzi ten blog i komentarze są wielokrotnie wyższe niż powstańców, a duże straty wśród ludności cywilnej obciążają obecne władze Ukrainy,
  - przyśpiesza proces dezercji z armii Ukraińskiej i opór rekrutów mobilizowanych na front, którzy albo ukrywają się przed poborem, albo wolą iść do więzienia niż na front;
  - rosną szeregi i desperacja demonstrujących kobiet i starszych mężczyzn przeciwko mobilizacji i wysyłaniu nieprzeszkolonych rekrutów na front bratobójczej bezsensownej walki, jako "mięsa armatniego".
  - rośnie świadomość ludzi i "kac moralny" dzięki głównie internetowi i wiedzy przekazywanej z "ust do ust", mimo zmasowanej propagandy kłamstw - odnośnie tego, kto nimi rządzi, czyje interesy są rozgrywane, i jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Zachód.

  6. Konwój jest tu ważnym elementem propagandowym, który ma także na celu ujawnienie poprzez pracowników Czerwonego Krzyża (mimo że ta organizacja reprezentuje interesy Zachodu) tego co się na terenach wojny domowej dzieje i przebicie się z tym do opinii publicznej.

  7. Jeśli obecne władze nie pójdą na pokojowe uregulowanie sytuacji i federacyjną strukturę Ukrainy (Rosja nie jest zainteresowana wchłanianiem Noworosji, lecz słabym państwem powiązanym z Rosją a nie z UE) to "jastrzębie" cieszący się rosnącym uznaniem u ludności wrócą i ciągu 2-3 miesięcy poprowadzą rosnący w siłę ruch powstania przeciw nielegalnej władzy na Kijów i dalej na Zachodnią Ukrainę. Jeśli tego nie zrobią do zimy, to oburzenie i desperacja ludności zimą, przy braku ciepła, prądu i wody zmiecie obecną władzę z powierzchni.

  8. W tej sytuacji na Ukrainie "nawarzonej" w dużym stopniu przez nasze elyty - w pełnej zgodzie - rządzące i opozycyjne, jawi się nam niewesoła sytuacja naszego kraju w kontekście dogadania się Rosji z Niemcami i możliwości realizacji paktu Kohl - Jelcyn. Na USA nie mamy co liczyć, czego dowodzą nasze aktualne doświadczenia i wielu innych krajów.

  9. Były prezydent Finlandii Urho Kekkonen powiedział kiedyś: "głupotą polityczną jest szukać przyjaciół daleko, a wrogów blisko". Od ponad 3 wieków dajemy się napuszczać przez byłe kolonialne kraje Zachodu i ich krajowych "pomocników" na Rosję, ze szkodą dla Polski i Polaków. Kiedy więc wreszcie zmądrzejemy przed szkodą ?

  Tak wygląda moim zdaniem w dużym skrócie sytuacja na Ukrainie, jej przewidywane zmiany i zagrożenia dla Polski.

  Pozdrawiam
 • @brusek 23:43:14
  Biezler byl dywersantem w Afganistanie, a potem dyrektorem zakladu pogrzebowego.
  Wie co mowi:-)
 • @Votan9 00:15:12
  Zgadzam się z tobą.
 • @szczurobronny 00:25:48
  Jak mam byc szczery to żal mi tego konia, bo wolałbym żeby zdechł ktoś z rządu, albo chociaż Sejmu (chociaż śmierci się oczywiście życzyc nie powinno)...
 • Z Iłowajska uszedł freikorps "Donbass"
  http://112.ua/obshchestvo/boycy-batalona-donbass-vyshli-iz-boya-pod-ilovayskom-104002.html
  Część freikorpsu "Dniepr-1" znajduje się w okrążeniu;
  http://rusvesna.su/news/1408480762
 • @szczurobronny 00:56:38
  Rozumiem cie doskonale, ale czasami trzeba trochę się wyluzować...
  Podobno pod Iłowajskiem odstrzelono obywatela USA z freikorpsu "Donbass";
  http://rusvesna.su/news/1408488517
 • @mania przepraszania 01:08:13
  Ostrzelano Makijewkę i wiele częśći Doniecka;
  https://www.youtube.com/watch?v=FhuZgXga7pw
  https://www.youtube.com/watch?v=kfsLEkGvJG4
  W dalszym ciągu trwają walki w Nowswitlowce pod Ługańskiem
  http://rusvesna.su/news/1408474140

  Dla zainteresowanych;
  https://vk.com/1st_international_brigade
 • @AQQ 20:55:53
  Widzisz- problem polega na tym, że nasi polscy rolnicy, ogrodnicy i sadownicy mają swoich przedstawicieli nie tylko w parlamencie, ale nawet mają swojego ministra rolnictwa w obecnym rządzie.

  Tak więc kto i przeciwko komu ma demonstrować?

  Sami przeciwko sobie?

  Pozdrawiam.
 • @brusek 23:35:58
  BINGO!!!!!!!

  Oni są narzędziem do oczyszczenia Europy Śr.-Wsch. z zamieszkujących ją narodów dla chazarii, która musi sobie znaleźć nową ziemię obiecaną.

  Pozdrawiam.
 • @Votan9 00:15:12
  Bardzo trafna analiza podsumowująca sytuację na Ukrainie i jej kontekst globalny.

  Pozdrawiam:)
 • @mania przepraszania 00:37:12
  :))))))

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 00:48:07
  Dobre wieści z rana:)))

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 23:18:52
  :D
  Czego jak czego, ale naiwności to ja się już dawno oduczyłem.

  Co do różnych nicków... co to daje, że się je zmienia co forum? Ci co mają wiedzieć kto pisze i skąd doskonale to wiedzą.

  To autorka jest. Pawłowska. Głupiaaaa jak but Majdaniara. Artykuł na tyle długo wisi na głównej, przy stosunkowo niewielkiej ilości komentarzy, że odnoszę warażenie, że to taki teścik jak tłum zareaguje na bardziej prawdziwe wieści z Ukrainy bo ,,rewelacje" Łysenki o ataku na konwój i nagraniach separatystów są nagminnie wyśmiewane. Podobnie jak ,,mrożący krew w żyłach" news o przekroczeniu granicy rosyjskiej przez polski samolot.
  Dzisiaj też mają kolejnego babola:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16500679,Ukrainski_ekspert__Konwoj_wojskowy_z_Rosji_przedarl.html#BoxSlotI3img
 • @Romekrus 22:25:34
  Jakby Putin był taki stary szpieg,
  to wcześniej nie dopuściłby do tekiego rozkładu kraju,
  niestety, też jest wyznawcą złotego cielca.
 • @Votan9 00:15:12
  podsumowując twoje uwagi:

  Putin trzyma z Sorosem i dla niech obu Ukraińcy to tylko mięso armatnie,


  Ukraińcy, to nie Polacy, mają w żyłach krew, a nie wodę, i jeśli bieda ich dociśnie, podniosą bunt.

  Czy dobrze zrozumiałem.
 • @szczurobronny 00:25:48
  racja,

  i jeszcze szyderczo, za owego zdechłego konia, każą płacić opłatę audiowizualną (nowa powszechna forma abonamentu TV).
 • @AdNovum 06:49:37
  Polacy zawsze wypychali do władzy najgorszego,
  a potem tylko narzekali,
  nigdy nie protestowali,

  nie przesadzajmy, wielu stawiało opór podczas stanu wojennego,
  ludzie rezygnowali ze swoich pozycji w społeczeństwie,

  ale te zadymy na ulicach robili ludzie o pokroju kiboli.
 • @Votan9 00:15:12
  Szanowny Panie!
  Idealnie Pan to wypunktował - lepiej bym tego nie ujął!

  Dokładnie - na to wszystko wygląda!

  BRAWO!
  Pozdrawiam!
 • @ ------------ u Jeznacha - wnioski !!!!!!!!!!!!!!!!!
  "Na­czel­ny do­wód­ca NATO za­zna­czył, że jeśli So­jusz stwier­dzi, iż obce siły prze­nik­nę­ły na jego te­ry­to­rium i jeśli można wy­ka­zać, że wtar­gnię­cie ma cechy agre­sji, za­czy­na wów­czas obo­wią­zy­wać ar­ty­kuł piąty Trak­ta­tu Wa­szyng­toń­skie­go, co ozna­cza woj­sko­wą od­po­wiedź na agre­sję. "

  Czyli NATO może w każdym kraju wystawić przebierańców, a potem zbombardować "w obronie" kraj ich rzekomego pochodzenia.
 • @interesariusz z PL 07:24:16
  Putin jest szczwany lis i Rosjanie mają szczęście że mają takiego prezydenta!
  Zaprowadził porządek, "shołdował" oligarchów i bardzo wyważoną polityke prowadzi!

  Wyobraźmy sobie że po Jelcynie kolejnych TRZECH prezydentów to kolejne kopie Jelcyna!

  Co by było?
  Ano Ukraina obecna do 3-ciej potęgi!
  Naród upodlony, krajem rządzi oligarcho-mafia na usługach USA!!!!
 • @Votan9 00:15:12
  Szanowny Panie!
  Mam prośbę....

  Czy mogę Pana analizę skopiować i "podać dalej", dochowując wszelkich Pana praw autorskich - czyli podając Autora oraz link skąd ta wypowiedź pochodzi?

  Pozdrawiam!
  :)
 • @interesariusz z PL 07:54:14
  Bo NATO to bandycki sojusz wojskowy, napadło Libię, Irak, Afganistan , usiłowało napaść na Syrię, wcześniej wysyłając tam swoich bandytów i broń, nawet nie kryło się, że to robi. Podobnie było w Serbii, wysyłało bandytów do Kosowa, zbroiło i dawało propagandową osłonę. Więc jak jest. Są to bandyci czy nie?
 • @interesariusz z PL 07:39:08
  Właśnie interia podała dwie wiadomości,jedna pod drugą,o pomocy "humanitarnej" dla armii ukraińskiej od naszego MON,żywność koce,śpiwory,etc,oraz o wycofaniu z uzbrojenia naszej armii wyrzutni BM-21 Grad,jako systemów przestarzałych[pewnie chcą je wysłać do Kijowa].Podchodząc do tego z pewnym poczuciem humoru,to powstańcy w Donbasie będą mieli co jeść,na czym spać i z czego strzelać.
 • @brusek 07:57:51
  Oczywiście, że może Pan.

  Uzupełniając pragnę zwrócić uwagę, że na Ukrainie próbuje się rozkręcić już nie tylko ludobójstwo Słowian, ale całej ludzkości na skalę niewyobrażalną.
  W ubiegłym wieku globalistyczne elity byłych krajów kolonialnych dokonały ludobójstwa Słowian, w tym głównie Polaków i Rosjan, za pomocą Niemców i sowieckiego NKWD, na skalę podobną do eksterminacji rdzennych mieszkańców Ameryki, Afryki, Australii i Azji. Dokumentują to odkłamujące historię książki: dr Ludwika Staszyńskiego pt. "W szponach ludobójców i grabieżców" oraz tłumaczone obecnie na polski 9 tomowe dzieło „Martyrologia Polaków w północnej i zachodniej Rosji 1919 – 1953”.

  Ta ostatnia jest efektem kilkuletniej pracy grupy około 30 historyków: Polaków zamieszkałych w Rosji i Rosjan pod przewodnictwem księdza katolickiego, Polaka, na oryginalnych dokumentach m.in. Łubianki, udostępnionych za pozwoleniem Putina, w której jest zawarta pełna dokumentacja i zestaw nazwisk pomordowanych Polaków, miejsc mordu oraz nazwiska podejmujących i wykonujących decyzje. Dalsze prace dokumentacyjne trwają.

  Według tych opracowań skala ludobójstwa Polaków w wyniku 2 wojen i rewolucji do 1953 r. - to co najmniej to kilkanaście milionów. Stanowi to największy odsetek populacji narodowości polskiej, (uwzględniając Polaków, jako obywateli innych państw za wschodnią granicą) ze wszystkich poszkodowanych nacji, do czego należy doliczyć obywateli polskich innych narodowości dla państwa w granicach z 1939 r.

  Drugim najbardziej poszkodowanym procentowo do rozmiaru populacji narodem są Rosjanie, których wymordowano w tym samym okresie z uwzględnieniem wojen - w granicach 40-70 milionów.

  Podsumowując, należy stwierdzić, że historia znana jest mało prawdziwa, a historia prawdziwa jest mało znana, ponieważ jest celowo fałszowana im dalej od wydarzeń, tym więcej i bardziej bezczelnie.

  Pozdrawiam
 • @Votan9 09:01:32
  Słowianie, patrząc na organizację społeczną, są słabsi od anglosasów.

  W obliczu walki "gatunków" są skazani na zagładę.

  Tylko czemu wolę żyć wśród słowian ?
 • @interesariusz z PL 09:10:48
  Otóż nie - Słowianie według antropologów są stosunkowo młodą nacją w skali cyklu życia i/lub mają czynnik genetyczny, który osłabia lub uniemożliwia degenerację w odróżnieniu do "starych nacji" państw Zachodu, których degeneracja fazy schyłkowej cyklu życia jest bardzo daleko posunięta. Dowodzi to niepowodzenie tajnych planów tajnych stowarzyszeń zachodu od kilku wieków w postaci:
  - odparcia Szwecji popieranej przez Zachodnią Europę w wojnie północnej na początku VIII wieku,
  - niepowodzenie Napoleona
  - niepowodzenie Hitlera
  - niepowodzenie rewolucji, mimo ogromnego ludobójstwa;
  - powodzenie rozmontowania Związku Sowieckiego, ale niepowodzenie w doprowadzeniu do rozpadu i skolonizowania Rosjii.

  Elementem tego planu i procesu wobec Słowiańszczyzny są rozbiory Polski i obecna kolonizacja z neoliberalną transformacją.
 • @Votan9 09:38:04
  Nie szerz tu wrogiej propagandy,

  jakie niepowodzenie Hitlera ?

  Geramanie chcieli większej przestrzeni życiowej i ją osiągnęli,
  w 2WŚ wymordowali niemal DZIESIĘCIOKROTNIE więcej ludzi,
  niż sami stracili.

  I to ma być klęska ?

  Udało się też im rozproszyć i zająć intratne stanowiska na całym świecie.

  Umacniają się w tempie, o jakim inne narody nawet marzyć nie mogą.
 • @interesariusz z PL 09:44:08
  Paranoja Kijowa. Ukraiński profesor postuluje, aby poddać dokładnej analiże wodę wiezioną przez "biały konwuj" gdyż mogła ona zostać "zaprogramowana" by wpływac na psychike ją pijących...
  http://colonelcassad.livejournal.com/1741346.html
 • Kijów przyznaje;
  http://www.interfax-russia.ru/South/special.asp?id=531566&sec=1724
  "W niewoli u przeciwnika może znajdowac się dużo więcej żołnierzy niż 1007 osób figurujących od wczoraj na oficjalnych listach"
 • Ilovajsk znalazł się pod kontrolą sił ATO.Czy jakies informacje posiadacie?
  Jeszcze wczoraj była duża nadzieja na utrzymanie Ilovajska.? to ważny węzeł kolejowy.Nie mam żadnych innych informacji.Na rusvesna brak info
  ta informacja ze strony
  http://vesti.ua/donbass/66181-ilovajsk-pereshel-pod-kontrol-sil-ato
 • @interesariusz z PL 09:44:08
  W przypadku skali ludobójstwa dokonanego przez Niemców i Hitlera - to zgadzam się, natomiast nie udało się podbicie i skolonizowanie. Ludobójstwo poprzez wojnę było zbliżone do ludobójstwa przez rewolucję. Ale Słowian w dalszym ciągu jest znacznie więcej niż Indian w Ameryce i mają własne państwa, nawet jeśli nie zarządzają nimi sami.
 • NATO bombarduje powstańców w Donbasie, a Polska /polscy piloci/ biorą w tym udział.
  I informacji Хаккин.аз powielonymi w środkach masowej informacji w USA , Rosji i Mołdawii wynika, iż powstańcy Donbasu są bombardowani przez samoloty NATO , tankowane w Azerbejdżanie. Voskanapat.info informuje, iż jeszcze w 2012 r. W ramach przygotowań Izraela do ataku na Iran , Izrael kupił w Azerbejdżanie 7 posowieckich lotnisk. To właśnie one są aktualnie wykorzystywane przez NATO do międzylądowania i tankowania samolotów NATO, bombardujących powstańców w Donbasie. Dodatkowo z tych informacji wynika, iż samoloty bombardujące powstańców w Donbasie są obsługiwane przez polskich i izraelskich pilotów

  http://3rm.info/50144-novorossiyu-bombyat-priletayuschie-iz-azerbaydzhana-samolety-nato.html
 • @mania przepraszania 10:01:07
  Chyba zcytają nasze posty - ja o tym pisałem parę dni temu!
  :)
  Jako dowcip!
  :)
 • @indra 10:09:57
  jest info, Motorola nadal siedzi w Ilovajsku i z tego co czytałem doniesienia są sprzeczne.trwa walka, ukry nie mogą liczyć na wsparcie dla azowskiego i dniepru. Dzisiaj może być decydująca walka o ten punkt
 • @indra 10:09:57
  Proponuję sprawdzić wyżej, walki cały czas sie toczą, a samoobrona została wzmocniona oddziałami "Berkut" i "Opłot", podaja jej źródła. Wg Ukraińców miało to byc 5 czołgów i 150 ludzi.
  http://rusvesna.su/news/1408521559
 • @Votan9 10:11:59
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrektor-muzeum-auschwitz-przyznal-komora-gazowa-zostala-sfabrykowana-2014-08
 • @szczurobronny 10:09:44
  W dokumentach MCK w Szwajcarii widnieje liczba ok. 300 tys, zmarłych z powodu chorób, wycieńczenia pracą, etc. Te dokumenty są dostępne w internecie. Pzdr!
 • @indra 10:09:57
  Teraz jest tylko tyle
  http://rusvesna.su/news/1408521559

  "W nocy Ukry nie walczyli. Nie znają miasta i bali się strzelać do siebie". Kto wyrywał sie z miasta na południe - trafiał na ostrzał GARDami. W mieście Motorola "kąsa" bojców moździerzami...

  Ukry w miescie w panice bo mają info że idzie tam wsparcie obrońców w sile 5czołgów + 150 ludzi "Opłota" oraz donieckiego Bierkuta...

  Nie wiadomo co się dzieje z batalionami "Azow" i "Dniepr"
 • @brusek 10:22:30
  Politykus podaje że po cięzkiej walce i obustronnych stratach bataliony ukropów wycofały się z Iłowajska

  http://politikus.ru/events/27411-ukronacisty-s-poteryami-otkatilis-ot-ilovayska.html
 • @brusek 10:25:22
  Filmiki z wczorajszego ostrzelania zakładów chemicznych w Doniecku. Zastosowano prawdopodobnie "Toczkę"
  http://www.youtube.com/watch?v=kGmO7DMSigQ
  http://truba.com/video/416035/
  http://pl.wikipedia.org/wiki/OTR-21_Toczka
 • @indra 10:09:57
  Przeczytaj wpisy wyżej na tej stronie. Ukraińska informacja jest nieprawdziwa.
 • @indra 10:09:57
  Nie jest.

  Pozdrawiam.
 • @detektywmjarzynski 10:12:22
  Spójrz łaskawie na mapę zanim powtórzysz podobne bzdury.
 • @TomS 10:37:46
  W Chmielnickim pod komendą wojskową protest rodzin żołnierzy z 51 Brygady, postulaty te same co zwykle; " nie ma jedzenia, wody, a co najgorsze wszyscy do nich strzelają";
  http://rusvesna.su/news/1408516649
 • @mania przepraszania 10:41:41
  Tak ludzie na zachodzie nie dojrzeli jeszcze do tego by wyciągnąć właściwe wnioski. Postulują rotację oddziałów a nie zakończenie wojny . Widać wyraźnie skutki oddziaływania propagandy banderowskiej. Ale zimno i głód jest niezłym lekarstwem na zaczadzenie umysłu. Jesień coraz bliżej , a po niej zima....
 • @AdNovum 14:42:50
  Tajne wyłącznie dla zainteresowanych bezpośrednio. Niemniej to prawda, że Lech Kaczyński schował ten aneks do szafy i niechętnie się o nim wypowiadał. Z konieczności można się tylko domyślać, dlaczego. Zapewne papier godził w ludzi których LK uważał za nadal do czegoś przydatnych, choć umoczonych (ciężko za tą naiwność zapłacił). No i nie chciał demaskowania tej kompromitującej szajki przed Zachodem.
  Druga naiwność, przecie ten aneks od lat krąży po wszelkich biurach świata.
  Tajny jest wyłącznie dla polskiego podatnika.
 • @Kula Lis 62 14:31:49
  "Tajny jest wyłącznie dla polskiego podatnika."

  Który z własnej kieszeni go sfinansował.

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:53:27
  Drogi Ptaszniku, czytałem ten sam a moze podobny komentarz kilka razy już ze dwa miesiace temu w jakichś dyskusjach onecianych...

  Faktem jest że nie popiwra Pana Putina "cały naród", ale poparci ejakie ma teraz - ponad 80% jednak o czymś świadczy.

  DUża częśc inteligencji rosyjskiej - mam aktualne kontakty - uważa że fakty przedstawiane przez ichniejsze, państwowe media są przesadzone...

  Faktem jest też że ci którzy postanowili "sprawdzić u źródła" te fakty, bo mają znajomych lub krenych na terenie Noworosji natychmiast stwierdzją że rosyjska "propaganda" nie przedstawia prawdziwego szleństwa i okrucieństwa jakie się ta dzieje...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej